Stormvogels klopt Philips Damkampioenschap van Nederland N ieuw z wemrecord Buitenlandsche varia EEN 3-2 ZEGE F. RAMAN KAMPIOEN DINSDAG 18 ..PRIL Strafschop gemist Van Dartelen tweede Nederland wint van Denemarken De IJmuidenaren liepen een 20 achterstand in De wedstrijd WIEL- 12 RIJDERS! De tweede helft V.S.V.—BLAUW-WIT 3—3 Definitief hekkensluiter FEIJENOORDA.D.O. 2—0 Het besluit der kampioenen H.D.V.S.D.H.C. 4—3 Een kleine revanche PAASCHTOURNOOI AJAX Admira wint De finale Het spannende tournooi beëindigd ZWALUWEN-GRASSHOPPERS 1—3 Corry Laddé vestigt een nieuw Europeesch record ZEILEN Onderlinge wedstrijden te Loosdrecht BELANGRIJKE UITSLAGEN ENGELSCHE LEAGUE Uitslagen van Zaterdag OHM? Tweeden Paaschdag is de kampioenscompeti tie ingezet met den wedstrijd PhilipsStorm vogels. Het debuut der Zuidelijken is niet bij- Zonder gelukkig geweest, want de westelijke kampioenen wisten den strijd met 32 te win den, een overwinning, welke we' zwaar bevoch ten, doch volkomen verdiend was. In de eerste helft vertoonden beide ploegen in dezen wed strijd weinig krachtsverschil. In deze periode Wist P. S. V. binnen een kwartier een 20 Voorsprong te verkrijgen, doch de Stormvogels, die over een beter samenspelende voorhoede beschikten, wisten nog voor rust gelijk te ma ken. Aanvankelijk leek het er op, dat het snel lere tempo der Zuidelijken den doorslag zou Keven, doch spoedig bleek, dat de Eindhovena- Zen te hard van stapel waren geloopen en dat tenslotte het betere technische spel der gasten den doorslag zou geven. Dit kwam voor al in de tweede helft tot uiting, in welke periode het spel der IJmuidenaren in vele opzichten supe rieur was aan dat der Zuidelijke kampioenen. Stormvogels bleek toen veel sterker dan P. S. N. De achterhoede van P. S. V. weerde zich kranig, maar kon niet verhinderen, dat Schoorl het derde en winnende doelpunt scoorde. In de Stormvogelsploeg viel vooral het spel van den hnksbuiten de Waard Jr. en Groeneveld op. Als geheel speelde Stormvogels beter dan P. S. V., bij wie alleen van der Broek wel forsche schoten wist te geven, maar na de rust daar toe geen gelegenheid meer kreeg. De publieke belangstelling was groot, naar schatting waren 8000 a 9000 toeschouwers aanwezig. De wed strijd werd geleid door den heer J. Merkel- bach uit Arnhem. De opstelling der ploegen was als volgt: P. S. V.: Doel: Boumans. Achter: van Run en Lanegger. Midden: van Eerd, Hermens en van Zeyl. Voor: Van Strien, Hunting, van der Broek, Van Kooyk en de Visser. Stormvogels: Doel: De Waard Sr. Achter: Haak en Koster. Midden: Peyen, Prins en van der Velde. Voor: van der Steen, Groeneveld, Schoorl, Van Roode en de Waard Jr. P. S. V. wint den toss en speelt met de zon h». den rug. Van Kooyk en van der Broek zet ten reeds direct een goeden aanval op, doch koster weet van Kooyk tenslotte den bal te °htnemen. Het blijkt alras, dat het samenspel Van de Stormvogels-voorhoede beter is dan dat Van de Zuidelijke kampioenen. Groeneveld forceert den eersten hoekschop, die niets oplevert. Door missen van Koster krijgt Van der Broek een kans om te scoren, doch jSaak weet hem op het laatste moment nog den bal te ontnemen. Direct daarop doet Stormvo gels een krachtigen aanval. Schoorl schiet daar bij op het doel, maar Boumans stopt den bal behoorlijk. Het spel is uiterst spannend en gaat shel op en neer zonder dat er van een meer derheid sprake is. Dan loopt een aanval van Stormvogels uit op hands en buitenspel. Schoorl Schiet direct daarna na een keurigen pass van Groeneveld precies over de deklat. Als P. S. V. daarna in actie komt zendt Hun ting een schuiver in, die onder keeper de Waard door in doel terecht komt. Na 12 minuten heeft S. v. dus een 10 voorsprong. Het laat zich aanzien, dat de Zuidelijken door hun enthousiasme en hun snelheid ge baard met groot doorzettingsvermogen den Wedstrijd in hun voordeel zullen beslissen. Weer J°lgt een corner voor Stormvogels, van der velde plaatst het leder fraai voor doel doch °oumans onderschept den bal. Groeneveld Zwijgt de kans om den gelijkmaker te scoren, biaar z'n schot vliegt rakelings langs. Een Jachtige aanval van P. S. V. wordt opgezet, V'aarbij Van der Broek een voorzet geeft, die door van Strien onhoudbaar in het IJmuider doel wordt geschoten. Binnen het kwartier heeft S. v. dus met 2—0 de leiding. Door het verre opdringen der achterhoede van de Stormvogels krijgt P. S. V. verschillende malen een kans pfti de score te verhoogen. Aan den anderen kant mist Groeneveld een opgelegde kans als ?choorl hem den bal voor de voeten legt. Het J? Uitstel van executie, want als even later de Waard hoog voor doel plaatst, kopt Groeneveld ?eh bal in doel. Boumans laat het leder uit zijn banden glippen en de achterstand is verkleind *?t 2—1. Groeneveld dribbelt op prachtige wijze 5°or de middenlinie en de verdediging van ^Uidhoven heen. En we denken reeds den ge- 'tikmaker te zullen zien maken, doch het schot den IJmuidenaar lijkt naar niets. In het ®ld levert deze speler intusschen uitstekend ®bel, het is jammer dat het schieten van Groe- ®veld echter totaal onvoldoende is. Van der ^r°ek stelt individueel pogingen in het werk ®t den voorsprong van P. S. V. te verhoogen hy heeft pech met zijn schoten. Groeneveld ,i®t kans voor de derde maal naast te schie- Stormvogels wordt steeds actiever en het r!et er naar uit, dat de gelijkmaker niet lang op zich zal laten wachten, j. De meerderheid van de Stormvogels is duide- 'Jk waarneembaar in het aantal corners, dat zij b het P. s. V.-doel krijgen te nemen. Bij een k Val van P. S. V. krijgt van der Broek een aris bij een voorzet van den buitenspeler de asar, doch de internationaal mist. -Visser zelf schiet kort daarop naast. Deze P. V.'er is in goede conditie. P. S. V.'s voor- Uw licht naar beneden. An der* verblindt hoede houdt het spel te kort om bij de ach terhoede van Stormvogels succes te kunnen boe ken. Dan schiet de Waard uit een voorzet van v. d. Steen pal naast den paal. Direct daarop redt van Run de situatie als Groeneveld kans krijgt onhoudbaar te scoren. De hieruit ont stane corner levert, evenals de vele andere, daaraan voorafgaande, niets op. Nog geen mi nuut voor de rust weet Groeneveld met een kopbal uit een hoogen voorzet van De Waard gelijk te maken, zoodat de stand met rust 22 is. Na de rust schiet Schoorl al direct na een voorzet van De Waard over. Dan suist een keihard schot van v. d. Broek vlak naast den paal. Aan de andere zijde schiet Schoorl een schuiver in, dien Boumans met groote moeite stopt. Ais van Kooyk dan den bal in het strafschop gebied met de handen bewerkt, krijgt Storm vogels een penalty te nemen. Hierbij schiet De Waard Jr. het leder echter over. Stormvogels wordt steeds sterker. Van Run en Lanegger moeten hun beste beentje voor zetten om aan de voortdurende aanvallen der gasten weerstand te bieden. Dan wordt even gestopt voor v. Zuyl, wiens voet geblesseerd blijkt te zijn. Even later verlaat deze speler het veld om vervangen te worden door Paulissen, Nu volgt een corner voor P. S. V. doch deze levert niets op. Na 21 minuten scoort Schoorl uit een voor zet van v. d. Steen, zoodat de stand met 23 in het voordeel der IJmuidenaren is. P. S. V. tracht nu den wedstrijd te forceeren, doch de Stormvogels nemen gedurende eenigen tijd een verdedigende houding aan en weten aan de krachtige aanvallen der Zuidelijken met succes weerstand te bieden. Tegen het einde komen de IJmuidenaren weer opzetten en opnieuw zijn zij in de meer derheid, doch in den stand komt geen ver andering meer, zoodat Stormvogels dezen eersten kampioenschapswedstrijd op verdiende wijze met 3—2 wint. Door dit gelijke spel is Blauw-Wit definitief op de onderste plaats terecht gekomen en is hierdoor tot het spelen van degradatiewedstrij den gedoemd. In de eerste helft was V.S.V. vrij wel geregeld in de meerderheid en binnen en kele minuten weet Wolf Sr. na goed opbrengen van De Boer dit in een doelpunt uit te druk ken. 10. De Blauw Wit-voorhoede mist zoo goed als geheel den steun van haar middenlinie en be schikt over weinig balcontröle. Enkel Doorenbos maakte hierop een uitzon dering. De eenige fout, welke deze speler be ging, was, dat hij veelal van te verren afstand schoot. Toch bezorgde hij v. d. Wint eenig moei lijk werk, daar zijn schoten alle zuiver gericht waren. Na 10 minuten spelens zét de V.S.V.-midden- linie wederom de voorhoede aan het werk. Hil- lekamp besluit den aanval met een goeden voorzet en v. d. Lugt kopt over den Blauw Wit- keeper heen in het doel. 20. Blauw Wit begint er nu ook wat beter in te komen, doch de V.S.V.'ers behouden in het veld de over hand. Na een snellen Blauw Wit-aanval schiet Ger ritsen in het zijnet. Even later schiet Wildschut net over. Een hard schot van Wolf keert de Elauw Wit-keeper goed. Spoedig hierna breekt de rust aan. In de tweede helft wijzigt Blauw Wit de voor hoede, hetgeen alras een verbetering bleek te zijn. Ook steunde de middenlinie nu veel be ter. De Blauw Wit-aanvallen zijn thans veel ge vaarlijker, te meer daar de beide V.S.V.-backs er na de rust geheel uit zijn. Giersbergen krijgt den bal goed toegespeeld, passeert handig Van Zutphen en onhoudbaar verkleint hij den achterstand. 21. Even later paseert Gerritsen Van Zutphen nogmaals, doch schiet naast. Als v. d. Lugt door de Blauw Wit-verdediging heen breekt loopt Hillekamp dusdanig in den weg dat een zeer mooie kans om te scoren verloren gaat. Het V.S.V.-doel ontgaat dan aan een haast zekere doorboring, doch v. d. Griendt weet nog juist den v. d. Wint reeds gepasseerd zijnden bal van de doellijn weg te trappen. Na 30 minuten spe lens maakt Giesbergen van vlakbij gelijk. 22. Even later schiet Bergman tegen den paal aan en heeft de V.S.V.-doelman geluk. Dan volgt eindelijk weer eens een goede V.S.V.-aanval; de bal gaat van Wolf naar Van Ommeren, deze plaatst goed voor het Blauw Wit-doel en Van Osch schiet den bal langs den uit zijn doel geloopen keeper. Blauw Wit geeft het nog niet op en als de V.S.V.-verdediging weer een fout maakt ziet Dc\enbos kans den stand weer gelijk te ma ken. 33. De laatste minuten spant Blauw Wit al zijn krachten in, doch het lukt niet. Ofschoon het spel der Overmaasschen beter was dan in de vorige ontmoetingen, zullen zi) uit een ander vaatje moeten tappen om succes vol de kampioensronde door te komen. Voor de ;ust was het een nagenoeg gelijk opgaande wed- trijd. Barendregt wist de rood-witten met een inhoudbaar schot de leiding te geven. Ofschoon de thuisclub sterker bieef, bleef de score ongewijzigd. Na de thee had v. d. Male zijn vorm geducht te pakken. Ofschoon het aanvalsspel der Hiyje- naars dikwijls te langzaam was, werden talrijke schoten op de Feijenoord-veste afgevuurd. De onmogelijkste ballen werden door den langen doelman geweerd. Driemaal achtereen ging de Haagsche rechts buiten alleen op doel af en driemaal bracht v. d. Male redding. Twee handsballen van Weber ziet de scheidsrechter over 't hoofd, maar wan neer hij Barendregt vloert, wordt de toege stane strafschop door Burg feilloos benut. D. H. C. is met snel open spel het eerst ge vaarlijk. Langzamerhand werken de Schiedammers zich los, die hetzelfde systeem huldigen. Spoedig pikt v. d. Vaart een voorzet van de Jong op en doelpunt onhoudbaar. De Schiedammers zijn beslist sterker, Na falen van Bergkotte maakt v. d. Vaart onhoudbaar 2—0. Waarna v. d. Truyn een through pass van Van Oord inschiet. Onverwachts brengt D. H. C door haar rechtsbinnen den stand op 31. Tot de rust weert de D. H. C.-doelman zich ge ducht. Na de thee zitten de groen-witten er geducht op. Na een fraaie safe van Berm werkt Smit in eigen doel. 32. Er volgt dan 'n periode van gelijk opgaand spel met talrijke corners en vele gemiste kansen Uit een dezer corners kopt Van Oord tec lotte fraai in. 4—2. Terwijl de tijd verstrijkt kopt de Delftsch rechtsbinnen 'n hoogballetje van den linkshalf fraai en onderhoudbaar in. 4—3. Evenals vorige jaren had Ajax ook thans weer een interessant Paaschtournooi georgani seerd, waaraan werd deelgenomen door de be kende Oostenrijksche profclub Admira uit Weenen, de Hongaarsche profclub Keruleti uit Boedapest en de Liersche Sport Klub uit Bel gië. Admira behoort tot een van de sterkste mid- den-Europeesche sportclubs, die reeds meer malen het Oostenrijksche kampioenschap wist te behalen. Keruleti, de Hongaarsche profclub is hier geen onbekende. Het vorig jaar werd ook een toer door ons land gemaakt. De zes wedstrij den, eindigden alle in een overwinning. De den, eindigden allen in een overwinning. De linksback van Keruleti, Biro, kwam o.a. uit in het Hongaarsche elftal, dat dit jaar te Amster dam tegen Nederland speelde. De Liersche Sportclub behaalde het vorig jaar het Belgische kampioenschap en heeft naast verschillende oud-internationals, den be kenden speler van het Belgische elftal, Voor hoof in haar gelederen. Den eersten dag van het toumooi werden ge speeld de wedstrijden Keruleti-Liersche Sport club, door de laatste na verlenging met 21 gewonnen, terwijl Admira met niet minder dan 80 over Ajax zegevierde. De tweede dag van het tournooi werd aan gevangen met den wedstrijd Ajax-Keruleti, den de roodwitten met 63 wonnen. Het spel der Hongaren maakte geen groot- schen indruk. Over het algemeen speelden zij technisch goed, maar de voorhoede maakte een weinig doortastenden indruk. De linksbuiten Drossier was wel de beste voorspeler en zijn afgemeten voorzetten stichtten meermalen ver warring in de achterhoede der Aiacieden. Bij Ajax vlotte het uitstekend en de rood witten waren niet in het minst gedeprimeerd door de zware nederlaag welke zij den vorigen dag geleden hadden. Na ongeveer tien minuten spelen, wist Ke ruleti de leiding te nemen, toen de rechtsbin nen profiteerde van een weifelen der Ajax- verdediging en onhoudbaar inzett <01). De gevaarlijke aanvallen, meestal door Mulders. die een uitstekenden wedstrijd speelt, geleid hebben voorloopig geen succes. Zij stranden alle op de hechte Hongaarsche verdediging. Eenige mooie kansen der Hongaren gaan door slecht schieten verloren. Na een half uur weet Blomvliet bij een algemeenen aanval gelijk te maken (1—1). Het spel gaat nu gelijk op, met Ajax iets in de meerderheid. Uit een snelle doorbraak geeft de linksbuiten Keruleti op nieuw de leiding. (12). Ajax laat zich niet onbetuigd. Aanval op aanval wordt onderno men. Uit een moeilijke positie schiet van Ree- nen juist naast, maar vlak voor de rust brengt deze speler de partijen weer op gelijken voet (2—2). Onmiddellijk na de hervatting scoort ten Have na een scrimmage voor het Hongaarsche doel (32). Ajax valt fanatiek aan en de Hon garen raken een oogenblik de kluts kwijt. Spoedig herstellen zij zich, wat niet wegneemt, dat Ajax in de meerderheid blijft. Uit een voorzet van Mulders scoort Blomvliet het vier de doelpunt en spoedig hierop schiet van Ree- nen no. 5 in de touwen (52). De Hongaar sche aanvallers loopen geregeld in de buiten spelvak, door Diepenbeek en Gras listig opge zet. Als Hoeboer echter een bal verkeerd be oordeelt, verkleinen de gasten hun achter stand (53). Nadat van Reenen nog eenmaal een voorzet van Mulders heeft ingekogeld (63) breekt het einde van dezen wedstrijd aan met een verdiende overwinning der Ajacieden. Hierna binden Admira en de Liersche den strijd tegen elkaar aan. Het spel der Oosten rijksche profs is keurig afgewerkt. Zij speel den als het ware mathematisch. Van speler tot speler gaat de bal soms secondenlang zon der dat een tegenstander er aan te pas komt Het stoppen, het plaatsen, kortom alles, wat deze voetbalvirtuozen met het leder doen, is af. Prachtige staaltjes voetbal laten deze phe- nomenen zien en het publiek steekt zijn be wondering niet onder stoelen of banken. De Liersche begint direct enthousiast aan te vallen maar nauwelijks is begonnen, of de aanvoerder der Oostenrijkers, de linksbuiten Sigl, geeft met een prachtschot vanaf den vleugel zijn club de leiding. De Liersche stelt zich verdienstelijk te weer, wat niet kan ver hinderen, dat de midvoor van Admira na tien minuten spelen den voorsprong vergroot (2—0). De Belgen ondernemen tal van tegenaanval len waarbij vooral de internationaal Voorhoof op den voorgrond treedt, maar de stoere ver dediging van de profs geeft geen krimp. Schall en Vogl brengen den stand op 4—0, waarna de Liersche uit een penalty een tegenpunt scoort (41) met welken stand de rust aan breekt. Direct na de rust verkleint Voorhoof na een prachtigen aanval met een keurig doelpunt den achterstand (42). De Oostenrijkers nemen het kalmer op dan voor de rust, waardoor de Belgen meer in het offensief zijn. Him aanval len zijn echter te klein opgezet om eenig suc- cés te bereiken. Bovendien geniet Voorhoof de eer van een speciale bewaking. Niettemin ont staan nog tal van gevaarlijke situaties voor het Admiradoel, maar de Oostenrijksche backs en de doelverdediger Zoehrer, weten door resoluut ingrijpen doelpunten te voorkomen De voorhoede der Oostenrijkers weet nog twee maal het doel der tegenpartij te doorboren In „Amicitia" te Den Haag werd de finale verspeeld van het damkampioenschap van Ne derland. Naar men weet waren alleen Raman. Van Dartelen en Vos de eenige overgeblevenen, die een redelijke kans maakten om in het bezit van den titel te komen, of althans in de gele genheid waren gelijk aan te komen. Hoe was bij den aanvang van de ochtendronde namelijk P. van Dartelen F. Raman de situatie? Van Dartelen was uitgespeeld en boekte een totaal van 12 punten in 9 partijen. Vos had nog twee partijen voor den boeg, doch kon met het winnen daarvan ook nog op 12 punten komen, daar hij 8 punten uit 7 par tijen boekte. Raman ten slotte had de mooi ste kans: hij had in de afgeioopen ronden 10 punten weten te behalen, ook uit 7 ontmoetin gen, boekte dus het minst aan verliespunten. Het kwam dus daarop neer, dat wanneer Ra- man 3 punten wist te behalen uit z'n laatste 2 partijen hij in het bezit zou komen van den zoo zeer begeerden titel. Met twee remises ech ter zou barrage moeten volgen tusschen hem en Van Dartelen, met Vos als derde mogelijke kansenbezitter. Het heeft daar in Den Haag dan ook danig gespannen; speciaal de partijen van Raman trokken de belangstelling. In de ochtendronde had Raman De Graag als tegenstander, een speler, van wien hij reeds twee keer won. Maar wat te zeggen van een dampartij? De uitslagen 's morgens luidden: F. Raman—A. de Graag J. H. VosJ. Kalden Ph. HamW. C. J. Polman 2—0 1-1 1—1 Rustenburg was zonder eenige berichtgeving niet opgekomen, hetgeen wel wat zonderling aandoet. Het cachet van een wedstrijd wordt door reglementaire tweeën en nullen nu niet bepaald verhoogd! Raman speelde tegen De Graag niet heel erg fel. Was het misschien zijn bedoeling 's morgens remise te spelen, om 's avonds te trachten van Ham te winnen? Hij had in den stedenwedstrijd Amsterdam-Rotterdam dit reeds gedaan, dus misschien legde hij het wel erop aan, dat in die avondpartij de beslissing zou val'en. De Graag speelde tegen Raman eveneens kalm. Droeg de partij in den aan vang het flankspelgenre in het gevorderd mid denspel werd het klassiek, waarbij Raman een nadeelige schijf op 36 overhield. Handig wist hij echter los te breken en De Graag kreeg temponadeel. Op waarlijk schitterende wijze nam Raman zijn kansen waar, en wist de par tij tot winst te voeren. Vos liet zich tegen Kalden opsluiten aan den langen vleugel, en bezette toen veld 22, niet vanuit 27, maar 28. Hij leidde hiermede een echt „va-banque" spel in, dat enorm veel mogelijkheden bood. Kalden ging tot vereen voudiging over, maar het voordeel bleef aan Vos. De Hagenaar hield echter moedig stand; een tijdelijk schijfoffer was hem een welkome ressource, bracht hem zelfs nog een tikje voor deel; het eindspel was remise. Met dit resul taat waren Vos' kansen verdwenen. Polman had tegen Ham voortdurend de lei ding. Hij bedreigde een schijf op 24, door den Rotterdammer overmoedig daar geplaatst. In de partij bleek, dat het stuk niet te winnen was, maar erg sterk op zijn korten vleugel tond Ham toch niet. Hij zette een tegenaan val op, die succes had. Hoewel Polman tot het einde toe voordeel had, kon hij de remise niet verhinderen. Zoo ging dus de avondronde in met de voor Raman geruststellende gedachte, dat hij tegen -lam alleen maar remise behoefde te spelen om kampioen van Nederland te worden. En dat is hem allesbehalve cadeau gedaan! Ham speelde dit keer heel goed, legde het op een klassieke partij aan wat inderdaad het spel type werd. Raman kreeg nadeel, zelfs in dien mate, dat hij één moment verloren stond; ge lukkig voor hem zag Ham dit niet, waarna de Amsterdamsche kampioen niet aarzelfde de remise, en daarmede het ééne noodige punt in de wacht te sleepen. Mollenkamp speelde nog remise met Kalden, terwijl de partij VosDe Graag, als zijnde van geen belang, zonder verder spelen remise werd gegeven. Zoo is dus Raman dit keer kampioen van Nederland geworden, een succes, dat wij den sympathieken Blankenaar-spel'.er gaarne gun nen. Ongetwijfeld zal hij trachten in het a.s. kampioenschap van Amsterdam die glorie hoog te houden. Ook vorig jaar was hij al een ern stige pretendent voor den titel, en eigenlijk door een blunderpartij ontging hem die. Ook daar om is het succes van thans welverdiend. De totale eindstand luidt nu: (met inbegrip van een reglementaire nul van Rustenburg te gen Mollenkamp): gesp. gew. gel. verl. pnt. 1. F. Raman 9 4 5 0 13 2. P. J van Dartelen 9 33 6 0 12 3. J. H. Vos 9 2 6 1 10 4. B. Dukel 9 3 4 2 10 5. D. Polman 9 2 5 2 9 6. D. Rustenburg 9 3 2 4 8 7. Ph. J. Ham 9 2 4 3 8 8. A. de Graag 9 1 6 2 8 9. J. Kalden 9 0 6 3 6 10. D. Mollenkamp 9 1 4 4 6 Tegen het slot wordt er zeer fanatiek gespeeld, wat een aantal vrije trappen tot gevolg heeft Hoe de Belgen ook zwoegen, in den stand komt geen verandering meer, zoodat Admira den wedstrijd met 62 en daarmede ook den eersten prijs van dit toumooi wint. De respectievelijke wedstrijden werden geleid door de heeren Grootmeijer, van Moorsel, Weij en Boekman. De publieke belangstelling was zeer groot. Er waren in het Stadion naar schat ting ongeveer 20.000 toeschouwers. De belangstelling voor dezen wedstrijd, Paasch-Maandag op Houtrust gespeeld, was zoo groot, dat reeds lang voor het aanvangs- uur de goedkoopere rangen uitverkocht wa ren. De teleurgestelden hebben niet veel ge mist. De Zwitsers begonnen erg kalm, maar allengs lieten zij zien, dat hun balcontröle, snelheid en spelbegrip ver boven die der Zwa luwen stonden. Behalve van Heel, Weber en Breitner speelde de rest der ploeg uiterst ma tig. Lagendaal begon niet slecht, maakte zelfs het eenige doelpunt der rood-getruiden, maar allengs deelde ook hij in de algemeene ma laise. De opstelling der Zwaluwen was gewij zigd, en daardoor ook verzwakt. Zij luidde al dus: van Male; Weber en Lelyveld; van Ma ren, van Heel en Breitner; Westdijk (Xerxes), Vente, Lagendaal, Duinhouwer en de Korte (ADO). Van Dartelen won dus den tweeden prijs, met slechts 1 punt achterstand, terwijl Vos als ex- kampioen met Dukel gelijk eindigde op de 3de en 4de plaats. Onder zeer groote belangstelling werden Zondagavond de Deensch-Nederlandsche zwemwedstrijden voortgezet. De wedstrijden hadden een zeer spannend verloop en brachten tal van successen voor onze zwemsters en zwemmers. Corry Laddé slaagde er in op de 200 M. vrije slag een nieuw record op haar naam te vestigen door dezen afstand te zwem men in 2 min. 40 sec., hetgeen een nieuw Europeesch record is. De uitslagen der wedstrijden luiden als volgt: 200 M. vrije slag dames: 1. Corry Laddé (Nederland) 2 min. 40 sec. (nieuw Europeesch record) 2. Puck Oversloot (Nederland) 2 min. 41.5 sec. 3. Lilly Andersen (Denemarken) 2 min. 51 sec. 100 M. vrije slag heeren: Deze wedstrijd bleef onbeslist. Onze landge noot Scheffer zwom tegen Jorgen Jörgensen. die beiden den afstand aflegden in 1.04 min. Schoonspringen heeren: 1. Stotijn (Nederland), 412 punten; 2. Kar) Larsen (Denemarken), 402.7 punten. 200 M. schoolslag dames: 1. Jenny Kastein, 3 min. 10.8 sec.; 2. Else Jacobsen, 3 min 11.1 sec. 100 M. rugzwemmen dames: 1. Puck Oversloot, 1 min. 27.5 sec.; 2. Lily Andersen, 1 min. 28.9 sec. 100 M. schoolslag heeren: 1. Malmström (Denemarken), 1 min. 22.3 sec. 2. Korpershoek (Nederland), 1 min. 22.5 sec. Schoonspringen voor dames: 1. Truus Klapwijk (Nederland), 206 punten; 2. Inger Kragh (Denemarken), 196 p. 100 M. rugzwemmen heeren: 1. Scheffer (Nederland), 1 min. 21.2 sec.; 2. John Kristensen (Denemarken), 1 min. 21.8 sec. 3 x 33M. wisselslag estafette: 1. Nederland, 1 min. 10.7 sec.; 2. Denemarken, 1 min. 12.3 sec. De totaal-uitslag van Zondagavond was: Ne derland 16 punt, Denemarken 10% punt. De totale uitslag van den wedstrijd Denemar kenNederland bracht een overwinning voor onze landgenooten met in totaal 28% punt te gen 22% punt voor de Denen. Onze zwemsters en zwemmers zijn Maandag per vliegtuig van Kopenhagen naar Amsterdam teruggekeerd. Tijdens de Paaschdagen werden te Loos drecht op de plassen onderlinge zeilwedstrij den gehouden, waarvan de voornaamste re sultaten waren: Zaterdag 12 M2. klasse zes deelnemers. 1. Joy met A. F. Dudok van Heel, tijd 1 uur 19 min. 44 sec. 2. „Duitsche Ribbe" met H. Leegstra, tijd 1 uur 20 min. 11 sec. B. M. Klasse zes deelnemers. 1. Dane Broge met Axel Broge, tijd 1 uur 30 min. 58 sec. 2. Windvriend van F. Oldewelt, tijd 1 uur 41 min. 12 sec. Twaalfvoetsjollenwedstrijd klasse A. 1. Ree van F. M. F. Gallee, tijd 1 uur 4 min. 14 sec. 2. „Ben" van Bob Maas, tijd 1 uur 4 min. 24 sec. Twaalfvoetsjollen B. 8 deelnemers. Twee deelnemers zijn omgeslagen en werden door een motorboot opgepikt en op het droge gebracht. Sport A. N. 1. „Pinquin" van P. Bussemaker, tijd 1 uur 5 min. 6 sec. 2. ,,Unkie" van A. Schoemaker, tijd 1 uur 6 min. 10 sec. Maandag Tweede Paaschdag. 12 M2. klasse 11 deelnemers. 1. Elleman van H. J. Mathieu, tijd 1 uur 26 min. 44 sec. 2. Joy van Dudok van Heel, tijd 1 uur 26 min. 58 sec. B. M. Klasse 6 deelnemers. 1. Windvriend van F. Oldewelt, tijd 1 uur 23 min. 25 sec. 2. Dane Broge van Axel Stamer, tijd 1 uur 45 min. 21 sec. Twaalfvoetsjollen klasse A. 7 deelnemers. 1. Ree van Galleé, tijd 1 uur 43 min. 18 sec. 2. „Ben" van Bob Maas, tijd 1 uur 46 min. 5 sec. Twaalfvoetsjollenklasse B. 1. „Trinil Mooyaart" van 1 uur 44 min. 2 sec. 2. „Unkie" van A. Schoemaker, tijd 1 uur 46 min. 19 sec. Terwijl het Nederlandsche Elftal in Antwer pen een nieuwe zegepraal behaalde op buiten- landschen bodem, speelde zich op denzelfden tijd een voetbaldrama af te Weenen, waar Oostenrijk o-p zijn meest bevochten grond, de Hohen Warte, zijn prestige een deuk zag toe brengen. Men verloor van Tjeecho-Slowakije met 1—2. Zeker het was niet de eerste nederlaag sinds de jaren van zijn superioriteit, want kort daar voor had Engeland aan de onafgebroken rij "an successen 'n einde gemaakt. Ondanks de nog weinig zeggende cijfers is dit een nederlaag, welke zeer diep greep in de Oostenrijksche harten, die het prestige heeft aangetast, en die niet eer vergeten zal Worden, alvorens deze smet is weggewischt. Want in sportieven zin zijn de Tsjechen aartsvijanden van de Europeesche „Hochburg". Typisch was het intusschen, dat in tegen- sielling met vroeger, het publiek niet met zoo veel vertrouwen de match tegemoet zag, als men vroeger placht te doen. Men wist, dat de kracht tanende was, waarbij bovendien enkele elftal-wijzigingen niet bijdroegen om dit even wicht te herstellen. Platzer bleek in doel geen Hiden, terwijl Kaller en Adelbrecht wei klasse- doch geen speciale klasse-spelers waren, die hun groote voorgangers konden doen vergeten. Reeds in de eerste helft speelden de Tsjechen prachtig, verrassend voetbal, dat in de eerste helft nog geen tastbare resultaten opleverde. Doch toen het tweede gedeelte vijf minuten ouc was, stsond het 20 voor de rood-wit- gestreepte gasten. Vijf minuten voor het eind signaal redde de spil, Smistik, de eer voor Oostenrijk. Dat de Tsjechen na afloop elkander omarm den en een waren krijgsdans ten aanschouwe brachten, laat zich gemakkelijk begrijpen. Zon der te zeggen, dat hun tactiek en techniek uit gesproken beter was, dan die der Oostenrijkers, vormde hun ploeg een prachtig geheel zonder zwakke bezettingen. Wel begon men weifelend, doch aldra speelde men een spel, dat de gast- heeren tot een defensieve rol dwong, en ten slotte zijn bekroning vond in twee doelpunten, een van Puc, en een van Cambal, beiden van Sla via. Een buitbengewoon onaangenam incident uit deze match zullen we nog even releveeren. Nadat de Tsjechen met hun volkslied waren begroet, begon een gedeelte van het publiek (so ciaal-democraten) te fluiten, toen het Oosten rijksche volkslied werd gespeeld. Dit wekte zoo veel ontstemming bij de andere bezoekers, dat zij de nationale hymne uit volle borst meezon gen, en zoodoende het gejoel overstemden. De Engelsche Corinthians, die reeds in Den Haag met 5—1 verloren, en aan de Duitsche pers vertelden, dat deze nederlaag hoofdzakelijk aan het kunst-licht is te wijten, konden in Noord- Duitschland evenmin successen boeken. Zii speeiden 22 in Hamburg tegen H. S. V. en 1 1 te Kiel tegen Holstein. De competitie in West-Duitschland is in zoo verre ten einde, dat de twee clubs, Schalke '04 (Gelsenkirchen) en Fortuna (Düsseldorf) zich als kampioen hebben geklasseerd van dit dis trict, en zoo aanstonds zullen meedingen in het Duitsche kampioenschap. Ook Zwitserland heeft een bewogen Zondag achter zich, doordat de Grasshoppers in de bekerfinale om den Zwitserschen Cup met 43 door de F. C. Basel werden geklopt. Een groote sensatie, die niemand had verwacht, noch voor speld, doch waarin de groote favoriet, Gras shoppers, een oververmoeidheid aan den dag legde. Bijna voortdurend hadden zij dan ook het initiatief aan hun rivalen, de F. C. Basel, af te staan. De besprekingen tusschen Schotland en Oos tenrijk hebben hun beslag gekregen, zoodat op 22 of 29 November as. beide landen elkan der in het Hampdon Park te Glasgow zullen ontmoeten. Het Hongaarsche voetbal verloopt onder de grootste spanning, aangezien onder de leidende groep der competitie zoo bitter weinig krachts verschil is. De grootste verrassing was, dat Bocs- kai er zoo juist in slaagde om de leiders, Fe- rencvaros, te kloppen. We vernamen, dat Bocskai ir. Mei een tournee door Holland komt maken, waarbij zeer waarschijnlijk een bezoek aan Haarlem wordt gebracht. Van Bocskai valt zoo wel te genieten als te leeren! Door het gelijke spel Blauw-Wit tegen V.S.V. is het thans definitief, dat de hoofdstedelin gen het eerste klasseschap moeten verdedigen tegen de tweede klassekampioenen. KinheimZeebpurgia en H.V.V.—O.D.S. hebben de competitie met een gelijk punten- aantal beëindigd en moeten dus beslissings wedstrijden spelen om het kampioenschap van de beide afdeelingen. De uitslag van de Zaterdag in de Engelsche League gespeelde wedstrijden, luidt als volgt. ArsenalPortsmouth 20; BirminghamBelton Wanderers 21; Blacburn RoversWolverhamp ton W. 1—0; BlackpoolHuddersfield Town 10; Derby CountySheffield United 30; EvertonChelsea 32; Leeds UnitedNew- Castle City 41; Sheffield Wednesday—Aston Villa 02; SunderlandLiverpool 00; West- bromwich Alb.Middlesborough 0I. Schotsche Cup-finale: Ceitic-*-Motherwell 10. KampioenswedstrijdenAberdden—Rangers 1—1; Dundee—Partick-Thistle 1—0; East- Strilingshire—Cowdenbeauth 1—1; St. Mirren— Ayr United 31. In de eerste diyisie leiden thans Arsenal met 55 punten, Sheffield W. 48, Aston Villa 47. On deraan de ranglijst staan Leicester C. met 28 ei: Wolverhampton, Blacpool, Holton W. en Middlesborough met 30.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 9