Het Tafellaken doorgesneden d: w i 1 4 Uit het Rijk der hruinhemden VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS 5® Massale PropagandaV ergadering Het nieuws van heden Noodzakelijk TUSSCHEN ENGELSCH- MAN EN RUS m P* i BORROMAEUS DE GREEVE O.F.M. PRUISISCHE BOEREN ONTEVREDEN DE BAROMETER R. K. STAATSPARTIJ PROPAGANDA-BUREAU MAANDAG 24 APRIL 1933 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Nazi's en Nationalen GENERAAL MA TE BERLIJN Handelsconferentie beëindigd Eerstvolgende bijeenkomst te Madrid Het Weer PARADE ONDER DUBBELE VLAG Japanners wèl naar Peking Verklaring van generaal Moeto Raadsverkiezing in Innsbruck Nazi's komen van nul op negen zetels Opstand in West-China Afkondiging staat van beleg Als de Stalen Helm paradeert moet ook de Hakenkruis-vlag worden meegedragen De Vickers-ingenieurs te Londen Hartroerende tooneelen bij het weerzien hunner familie Russische handelsdelegatie verlaat Londen Hedenavond in het gebouw Sint Bavo, waar luidsprekers zijn opgesteld Spreker: de Z.Eerw. Pater Aanvang 8.15uur Toegang uitsluitend voor Roomsch Katholieken GEEN DEBAT LUIDSPREKERS IN ALLE BENEDENZALEN Dr. Hugenberg weinig kans be noemd te worden tot minis ter van Landbouw in Pruisen £>e bevelvoerder van de Chineesche troepen in Mandsjoerije is te Berlijn aangekomen. Alleen Arische dokters bij ziekenfondsen Duitsche Volkspartij blijft bestaan De landbouwcrisis in Amerika De steunplannen der regeering Ziekte-bestri j ding Het Röntgenapparaat vervolmaakt Bloedige zege van Paraguay De verloving van Prins Wilhelm DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN DUITSCHE V AKVEREENl- GINGEN EN I. V. V. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18362 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek e Engelsche ingenieur* vat» de Vickers Metropolitay Company, die het geluk heb ben gehad tot verbanning uit het onbe haaglijke Sovjet-paradijs te zijn veroordeeld, hebben op hun doorreis naar hun vaderland allerwege hartelijke sympathie ontmoet. Zij zijn min of meer martelaars geworden van de be ruchte G.Poe en van de roode „rechters" te Moskou, althans in de oogen van het groote publiek in West-Europa. Of zij al dan niet schuldig zijn geweest aan de vergrijpen, welke hun ten laste werden gelegd, is voor de mees ten slechts een onbelangrijke bijzaak geworden. Hoofdzaak is, dat zij uit de klauwen van het Sovjet-bewind zijn verlost. Zoowel de Engelsche regeering met haar bijna periodiek-gepubliceer- dede witboeken als de directie der Vickers- Company te Londen met haar stelselmatige verklaringen over de onschuld van haar boven alle verdenking verheven employé's, hebben de publieke opinie tot deze opvatting gebracht en dit ging te gemakkelijker, naarmate zij vijan diger gezind was aan het bolsjewisme. Het grootsch opgezette monsterproces te Moskou is dan ook een moreel fiasco geworden voor de Sovjet-Unie. Mevrouw Litwinoff, de gemalin van den Russischen volkscommissaris voor bui- tenlandsche zaken, heeft op een even naïve als stuitende wijze den pijnlijken indruk van dit proces in het buitenland trachten te verzach ten, door de rechtstragedie te besluiten met een gala-bal te haren huize, waarvoor zij alle ver tegenwoordigers van het buitenland te Moskou had uitgenoodigd, maar zij bereikte natuurlijk het tegenovergestelde resultaat. Het tafellaken tusschen Engeland en Rusland is doorgesneden. Op den invoer uit Sovjet-Rusland heeft de Engelsche regeering een embargo gelegd, waar van zij slechts bij wijze van uitzondering, ont heffingen zal toestaan ten behoeve van die Engelsche importeurs, die tengevolge van het embargo te zeer benadeeld worden. Voorts heeft zij de diplomatieke immuniteit van de voor naamste leden der Russische handelsdelegatie te Londen vervallen verklaard. Tegenover deze maatregelen heeft Moskou de zijne gesteld. Geen buitenlandsche handelsorganisatie der Sovjet- Unie zal nog bestellingen of aankoopen ra Engeland mogen doen. Het is den Russen voortaan verboden schepen te bevrachten, die onder Engelsche vlag varen, het transito-ve"- keer van Engelsche goederen door Sovjet gebied wordt beperkt, terwijl Russische schepen de Engelsche havens zooveel mogelijk dienen te mijden. Het repressaille-karakter van deze bepalingen komt sterk tot uiting in de clausule, dat zij gehandhaafd zullen blijven, zoolang Engeland het embargo op de Russische goederen laat voortduren. Hoe lang dat zal zijn, is moeilijk te voorzien. Sommigen meenen, dat er spoedig wel weer een compromis tot stand zal komen. In ieder geval heeft Sovjet-Rusland, dat veel meer naar En geland uitvoerde dan Engeland in Rusland in voerde, economisch het meest te verliezen. Trou wens de houding, welke de Engelsche regeering onmiddellijk aannam na de arrestatie van haar onderdanen in Moskou, duidde erop, dat het verbreken van de handelsrelaties met Sovjet- Rusland haar, gezien de op de Rijksconferentie te Ottawa aanvaarde verplichtingen, zeer wel gelegen kwam. In de gevangengezette Engelsche ingenieurs MacDonald en Thornton bezit de Russische regeering echter nog een tweetal gij zelaars, die het wel zullen moeten ontgelden, indien Engeland onwillig blijft om weer met Moskou in relatie te treden. Is dus op het oogenblik het tafellaken tus schen Engeland en Rusland zoo goed als ge heel doorgesneden, dat tusschen de natio- naal-socialisten en de andere nationale groepen in Duitschland begint angstwekkend te kraken. Nu de feestelijkheden ter viering van de na- tionale verheffing voorbij zijn, blijken de Nazi's wat al te onbescheiden alle eer en alle voordee- len daarvan voor zichzelf op te eischen. De wrijvingen tusschen de Stahlhelm en de natio- naal-socialistische strijd- en partij-organisaties, het stelselmatig passeeren van alle Duitsch-na tionalen bij het bezetten van alle belangrijke oude en nieuwe regeeringsposten, het geharre war over de benoeming van een minister van landbouw in Pruisen, waar volgens de Nazi's 80 pCt. van de boeren naar een hakenkruisrid der snakt, dit alles zijn belangrijke symptomen van een naderend conflict in de huidige Rijks- regeering. De vice-rijkskanselier von Papen, die den post van minister-president in Pruisen zijn neus zag voorbijgaan, is thans officieel be noemd tot permanent vertegenwoordiger van Duitschland op alle komende internationale conferenties. Door deze eervolle benoeming, wel ke wel heel vreemd aandoet, wanneer men zich herinnert, hoe de Nazi's indertijd tegen hem te keer zijn gegaan, toen hij te Lausanne een slot- betaling van drie miljard goudmark aanvaard de, wordt de ongetwijfeld internationaal een goed figuur makende von Papen in de Duitsche binnenlandsche politiek grootendeels „erle- digt." Na de politieke macht veroverd te heb ben, begint Hitier thans pogingen te doen om de nog door de Duitsch-nationalen bezette eco nomische bolwerken te veroveren, en het lijdt geen twijfel, dat, wanneer eenmaal het tafella ken tusschen Nazi's en nationalen scheurt, de nationalen aan het kortste eind zullen trekken. ROME, 24 April. (Reuter). De parlementaire handelsconferentie heeft haar werkzaamheden Zaterdag beëindigd. Door de algemeene verga dering werd een ontwerp-resolutie aangenomen, waarin de conclusies der verschillende beraad slagingen zijn samengevat. De eerstvolgende bijeenkomst zal gehouden worden te Madrid. De voorzitter van den Senaat ontving de leden der conferentie, terwijl de gouverneur van Rome 's avonds te hunner eer recipieerde in het Kapitool. Gisteren bood Mussolini hun een gala-diner aan. Maandag zullen de deelnemers zich naar Milaan begeven. Verwachting: Matige, Zuidelijke tot Zuid-Westelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk eenige regen, zachter des nachts, overdag weinig ver andering in temperatuur. Hoogste stand: 768.9 te München. Laagste stand: 7S1.0 te Valentia. Zon op 4.46, onder 7.12. Licht op 7.42. Nieuwe Maan 6.58 n-m. TSJANGTSJOEN, 23 April. (V.D.) De Ja- pansche gezant in Tsjangtsjoen, generaal Moeto, verklaarde heden, dat het bericht omtrent een terugtrekken der Japansche troepen uit Noord- China en een afzien van een oprukken naar Peking en Tientsin niet in overeenstemming is met de feiten. Het Japansche leger zal Peking, tezamen met het Mandsjoerijsche leger, bezet ten. Daarmede zal het Mandsjoerijsche probleem eerst definitief worden opgelost en het rapport- Lytton, dat den politieken toestand slechts on gunstig heeft beïnvloed, zal definitief geliqui deerd zijn. Officieele kringen noemen het commentaar, dat sommige bladen leveren op het feit, dat Japan te Port Arthur weder een vlootbasis heeft gesticht, meisleidend. Zij verklaren, dat Japan eenige jaren geleden de vlootbasis daar ophief louter uit economische overwegingen en niet als gevolg van het verdrag van Washington of van het Negen-mogendheden-.pact. Het weder in gebruik nemen van de vlootbasis, wat een zaak van marine-administratie is, kan geen dezer verdragen schaden. INNSBRUCK, 24 April. (V. D.) In Innsbruck zijn gisteren gedeeltelijke verkiezingen gehou den voor den gemeenteraad. Van de uitgebrach te 36.415 stemmen kregen de nat.-soc. 14.996, met 9 zetels. Hiermede komen zij van 0 zetels op 9, terwijl hun stemmenaantal vergeleken met 1931 dertien maal grooter is geworden. De sociaal-democraten verloren bijna 4000 stemmen en 3 zetels, de christelijk-socialen ver loren 500 stemmen en 2 zetels. De Groot-Duit- schers zijn vrijwel geheel opgegaan in de natio- naal-socialisten. SJANGHAI, 22 April. (V.D.) Van Chinee- sche zijde worden de berichten over den op stand in de provincie Soenkiang in West- China bevestigd De Chineesche regeerings- troepen zijn er niet in geslaagd den opstand bij Kashgar te onderdrukken. De regeering heeft thans gelast, dat in West-China de staat van beleg moet worden afgekondigd. Bo vendien zullen troepen naar Kashgar worden gezonden, om den opstand te bedwingen Van officieele Chineesche zijde laat men ver luiden, dat buitenlandsche mogendheden ach ter dezen opstand staan, doch welke mogendhe den dit zouden zijn, wordt voorloopig verzwe gen. LONDEN, 24 April (Reuter). De drie Britsche ingenieurs Monkhouse, Cushny en Gregory zijn gisterochtend via Hoek van Holland hier aan gekomen. Zij zagen er, na al hetgeen hun in Rusland is overkomen, vermoeid en afgemat uit. Op het Liverpool-station werden zij door een groote menigte hartelijk toegejuicht. Verschei dene vrouwen boden bloemstukken aan. Bij het wederzien hunner familiebetrekkingen speelden zich hartroerende tooneelen af. De teruggekeerden noemden zich gelukkig, den vaderlandschen bodem weder te hebben bereikt, hoewel zij verklaarden, dat het hun groot leed deed, twee hunner kameraden te hebben moe ten achterlaten. LONDEN, 24 April (Reuter). De Russische handelsdelegatie is gisterochtend van Victoria- Station vertrokken om zich met het vliegtuig „Golden Arrow" naar Rusland te begeven. Hun werd uitgeleide gedaan door den Rus sischen gezant Maisky. Vorige week ontvingen wij uit België bericht waaruit bleek, dat er plannen bestonden om den Rijksminister van Landbouw en Economische Zaken, Dr. Hugenberg, ook te benoemen tot mi nister in Pruisen. Uit heden ontvangen berichten blijkt, dat de N.S.D.A.P. thans sterke aanspraak maakt op dezen zetel. Wolff meldt in verband hiermede nog het volgende: Op de lijst van Pruisische ministers, welke Zaterdagochtend in de bladen werd gepubli ceerd, komt nog geen minister van Land bouw voor. Uit een artikel van den voorzitter van den Reichlandbund, het nat. soc. lid van den Pruisischen Landdag Wilhelm Meinberg, blijkt, dat de vertraging bij het bezetten van de zen ministerieelen post het gevolg is van mee- ningsverschillen in regeeringskringen over de vraag of de Pruisische minister van Landbouw al dan niet een nationaal-socialist moet zijn. Meinberg, die o.a. melding maakt van de ge ruchten, dat er over de benoeming nog onder handeld wordt tusschen Goering en Hugenberg, zegt, dat men beginnen moet met vast te stel len, dat minstens 80 pCt. van de Duitsche boe ren nat.-socialistisch hebben gestemd, en wel omdat zij in de landbouwpolitiek der partij de 1 res-Haus-Maatschappijen geopend Dr. Heinrich eenige mogelijkheid zien om de levensrechten der Duitsche boeren voor de toekomst te waar borgen. De Duitsche landbouw-politiek, zoo gaat hij voort, wordt echter noch in het Rijksdeparte ment van Voedselvoorziening, noch in het Pruisische ministerie van Landbouw gevoerd door mannen, die den echt-Duitschen boer sympathiek zijn. Hoe gemakkelijk hierdoor spanningen kunnen ontstaan, blijkt uit de berichten, dat de heer Von Gayl voorzitter zal worden van den raad van beheer van de kolonisatie-bank; het is be kend, dat de heer van Gayl onder de bevolking reeds de „anti-kolonisatie-commissaris" wordt genoemd. Tachtig procent der Duitsche boeren, aldus Meinberg, hebben hun vertrouwen niet uitge sproken, opdat de Duitsche landbouw-politiek zou worden gevoerd door menschen, die de boe ren niet achter zich hebben, maar omdat zij meenden, dat de Duitsche landbouwpolitiek in laatste instantie zou worden aangegeven door de nat.-soc. boerengedachte. De spanningen, die zich dagelijks in toene mende mate voordoen tusschen de Duitsche boe ren en het ministerie van Landbouw te Berlijn zullen ten slotte zoo krachtig zijn, dat de wil der Duitsche boeren ook in het ministerie van Voed selvoorziening beslissend zal zijn. Zou men op nieuw in gebreke blijven een nat.-socialist tot Pruisisch minister van Landbouw te benoemen, dan zou de druk, welken de boeren oefenen vol komen begrijpelijk nog sterker worden. Wanneer ik, zoo besluit Meinberg zijn betoog, deze dingen in het openbaar ter sprake breng, dan doe ik dat omdat ik zeer bezorgd ben, dat het Rijksministerie van Voedselvoorziening bin nen korter of langer tijd zal stuiten op een afwijzende houding der Duitsche boeren. De parlements-dienst van het Wolff-bureau verneemt in goed-ingelichte kringen, dat de be slissing over de aanwijzing van den nieuwen Pruisischen minister van Landbouw bij den Rijkskanselier ligt, die thans te München ver toeft. Na afwijzing van het verzoek tot opening van onderhandelingen over een accoord is dezer da. gen. de faillissementsprocedure tegen de Goer Bodenheimer is benoemd tot curator. De bladen „Koelnische Volkszeitung" en „Lokalanzeiger" verschijnen niet meer in de uitgeverij van de „Koelner Goerreshaus A.G.". Het bestuur van de conservatief-liberale Volkspartij heeft na een inleiding van haar voorzitter Dingeldey besloten te blijven voort bestaan. De partij motiveert haar reden van bestaan met de verdediging van de onvergan kelijke goederen van den Duitschen geest en de gewetensvrijheid binnen een machtigen natio nalen staat. Juist bij den geestelijken en econo- mischen opbouw van een nieuw Duitschland zijn deze opvattingen onmisbaar. MÜNCHEN, 23 April (V.D.) De redevoering, welke Rijkskanselier Hitier Zaterdagavond op de leidersbijeenkomst der N.S.D.A.P. heeft ge houden, wordt thans gepubliceerd. Ten aanzien van de buitenlandsche politiek verklaarde Hitier zich voor een politiek van vrede. Hij verklaarde dat de nationale revolutie een gedisciplineerd verloop heeft gehad, dat een onverbrekelijke eenheid bestaat tusschen de leiding en de vol gelingen in de beweging, terwijl hij wees op de taak van de kunst. BERLIJN, 23 April (V.D.). De Rijksminister van Arbeid heeft bij verordening de reeds aan gekondigde maatregelen getroffen betreffende de toelating en de werkzaamheden der busdok ters, De verordening sluit voor de toekomst niet- Arische dokters uit van werkzaamheden bij zie kenfondsen, terwijl ook dokters die communist zijn niet meer zullen worden toegelaten. Niet-Arische dokters die reeds toegelaten zijn, worden van hun functie ontheven, evenals de communistische dokters. Er zijn uitzonderingen toegestaan voor die niet-Arische artsen, die gedurende den wereld oorlog aan het front hebben gestaan of als dok ter aan het front of in een hospitaal voor be smettelijke zieken werkzaam zijn geweest of wier vader of zoons in den wereldoorlog zijn gevallen. HANNOVER, 22 April (V. D.) De soc. dem. oud-burgemeester Leinert, die eenigen tijd ge leden uit Hannover was verdwenen, is gisteren te Cello gearresteerd. Er wordt een onderzoek ingesteld om na te gaan of en in welke mate door zijn vroegere maatregelen de stad Hanno ver financieele schade geleden heeft. Zijn pen- sio enwordt tot nader order ingehouden. De Sovjet-handelsdelegatie reist via Parijs, Berlijn en Warschau naar Rusland terug. De Russische gezant, die hen uitgeleide deed, weigerde eenigerlei verklaring af te leggen. LONDEN, 24 April. (Reuter.) De vier Brit sche ingenieurs uit het Vickers-proces, die gis teren te Londen zijn aangekomen, zullen heden op het Foreign Office rapport uitbrengen. NEW YORK, 21 April. (Reuter) In de Ver- eenigde Staten zijn de laatste 8 jaar meer aan een millioen boerderijen een zesde van alle landbouwbedrijven in Amerika verkocht we gens achterstallige hypotheken of belastingen. De waarde der Amerikaansche boerderijen is gedaald van 70 tot 50 milliard dollar en hun bruto-opbrengst van 16 milliard dollar in 1928 tot 5 milliard in 1932. De hypotheken op de boerderijen, waartegen president Roosevelt den strijd is begonnen, be dragen ongeveer 9 milliard dollar en de rente loopt van 5K tot 10 procent. De j'aarlijksche rentelast van ongeveer 600 millioen dollar valt op ca. 40 procent der land bouwers. De anderen, die vrij van hypotheek zijn, hebben te kampen met belastingen, die in 20 jaar bijna verdubbeld zijn. Hypotheekbanken, boerenleenbanken, verze keringsmaatschappijen en particulieren zijn hierdoor ernstig getroffen en. teneinde te trach ten in deze toestanden eenige verbetering te brengen, heeft de regeering een plan ontwor pen, waarbij zij de landbouw-hypotheken over neemt op een basis van ofwel de onbetaalde hoofdsom of 50 procent van de tegenwoordige waarde. De boer zou in zijn schuldenlast verlicht wor den door een lagere rente en een langere aflos singsperiode. WASHINGTON, 22 April (Reuter) De Senaat heeft formeel zijn goedkeuring gehecht aan het voorstel van Roosevelt tot uitgifte van 2 milliard dollar 4pCt. schatkistbons voor de herfinan ciering der landbouwhypotheken. BOEDAPEST 22 April. (Reuter). Aan twee Hongaarsche geleerden, professor Zilahy en Dr. Aszody, is het gelukt, om het voor onderzoe kingen gebruikelijke Röntgenapparaat op zoo danige wijze met een foto-cel in verbinding te brengen, dat de Röntgen-opnamen veel meer bijzonderheden aangegeven dan tot dusver en daardoor ook de geringste veranderingen in het menschelijk organisme kunnen worden waargenomen. Men hoopt op deze wijze ziekten, die voor ongeneeslijk golden als tuberculose en kanker, te kunnen constateeren in hun eerste stadium, wanneer zij door eenvoudige preventieve be handeling nog kunnen worden voorkomen. ASUNCION 22 April. (Reuter). Volgens officieel communiqué zijri 250 Bolivianen dood in een gevecht bij Campaceval in Chaco-gebied. een ge- het BONN, 22 April. (V.D.) Naar de „Bonner Ge- neralanzeiger" meedeelt, heeft in verband met de verloving van Prins Wilhelm van Pruisen een onderhoud plaats gehad tusschen een ver tegenwoordiger van den ex-keizer en den Prins. Na afloop verklaarde de Prins dat het onder houd zeer bevredigend was verloopen. Over den [inhoud wordt echter het stilzwijgen bewaard. Verhooging der prijzen als doel der besprekingen te Washington. Officieele mededeelingen der Amerikaansche regeering. Opstand in West-China. Het Röntgenapparaat vervolmaakt. Paraguay meldt een bloedige zege: 250 Boli vianen gedood. Het I. V. V. heeft de betrekkingen met den Duitschen vakvereenigingsbond verbroken. „Nationaal eenheidsfront" in Oostenrijk. De Joden en Hitier. Een internationaal ultima tum voorbereid. Commissaris benoemd voor de Evangelisch- Luthcrsche Kerk in Mecklenburg. De verloving van prins Wilhelm en de ex-keizer. Oud-pastoor van Haagen te Groenlo overleden. Spoedige behandeling der Machtigingswet in de Eerste Kamer. De beer J. Breukers te Roermond benoemd tot ridder in de Orde van Gregorius den Groolen. Een crisis-programma ter stimulecring van de bevolkingswelvaart in Ned.-lndië. Overeenstemming tusschen regeering en Nivas- bestuur inzake de crisis zorg voor werklooze em ployé's. St. Liduina's Vijfde Eeuwfeest; Bedevaart der Verkenners. Eerste boomplantdag in de Wieringermeer. Het conflict in de Limburgsche klei-industrie opgelost. Goede vangst voor de grenscommiezen. Ook Sneevliet in hooger beroep. O geopend Dinsdagavond van 8-10 n. in Gebouw St. Bavo, Smedestraat. Alle R.K. Kiezeressen en Kiezers, die inlichtingen wenschen of moei lijkheden hebben, gelieven zich aan ons Bureau te vervoegen. Om ongeldig stemmen te voor komen, verdient het aanbeveling, dat vooral zij, die voor het eerst hun stemplicht moeten vervullen, van onzen voorlichtingsdienst ge bruik maken. R.K. PROPAGANDA. DORTMUND, 22 April (W.B.) De „Dortmun- der Generalanzeiger" meldt, dat in Amsterdam op een bijeenkomst van de besturen en hoofd besturen van het I.V-V. besloten is, om de be trekkingen met den Algemeenen Duitschen Vak vereenigingsbond (A.D.G.B.) te verbreken, om dat deze de regeering-Hitier zijn onvoorwaar delijke medewerking heeft aangeboden, als mede inlijving der vakvereenigingen in den fascistischen staat. De A. D. G. B. heeft zich hiermee afgekeerd van den klassenstrijd, den grondslag van het I. V. V. piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiim is het, dat wij op den dag der ver- kiezing kunnen beschikken over vol- doende propagandisten. Aan 81 Stembureaux moeten alsdan ee briefjes worden uitgereikt. Wij vragen daarom aan ieder, die eenige uren vrij heeft: komt ons helpen. Zich aan te melden op den dag der verkiezing. Patronaat Teylerplein Zaanenstraat 14 St. Rosa-Patronaat, Nassaulaan St. Joseph-Patronaat, Begijnhof Weeshuis, Hagestraat J. DIJKMANS, Oranjeboomstraat 103 Gebouw naast R.K. Kerk Oud-Schoten Hoogste stand op Maandag 1 uur n.m.: 759 yorige stand 761

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1