Boeken in huis verzekeren tegen verveling I DE MACHT VAN yfSJ HET KLEINE jt Omvangrijk werk Inflatiewet aan genomen RADIO-PR OGRA MM A ZATERDAG 29 APRIL GROOTE HEIDEBRAND Kantoorbediende trachtte nog alle sporen uit te wisschen Vreeswijk zal een der grootste bin- nenvaartsluizen van Europa krijgen Amsterdam - b oven-Rijn Vervoorn slechts 6000 stemmen En toch werd de heer Braat met 35.465 stemmen niet gekozen HET ROODE KRUIS Algemeene vergadering te Rotterdam HET CRISISBOTERMERK Inspecteur gewond Werkverschaffing te Ambtberg geschorst AMMERSTOL GEHOLPEN Extra-bijdrage van het Rijk ZIJN ZOON OVERREDEN De jongen spoedig overleden FASCIST VRIJGELATEN Hij had uit noodweer geschoten Het ongeluk op den onbewaakten overweg Geen inktvlekken meer Het „Utrechtsch Nieuwsblad" bestaat veertig jaar Danktelegram van Bertram DE 1 MEI-DAG TE ZAANDAM Schorsing van het Raadsbesluit gevraagd Met 64 tegen 21 stemmen Nazi's en Stahlhelm Hitier en Rökin onderhandelen met Seldte over een strijd gemeenschap BANKBEDIENDE BEROOFD FRAUDE ONTDEKT SCHAPENDIEF GEPAKT De beesten waren reeds op de markt GEEN GOED DRINKWATER ONDER ZIJN EIGEN WAGEN Vrachtrijder ernstig gewond HET IJMUIDER CONFLICT IJs wordt niet aan boord gebracht Geen keus bij! Vandaar de dysenteriegevallen te Tiende veen SPINAZIE VERNIETIGD Te Beverwijk tot heden ruim 100.000 kg. Extra-mailschip ingelegd Voort. Toen hij geld in zijn tasch wilde bergen Zondag 30 April 1933 Maandag 1 Mei 1933 R.K. BOEKH. EN UITG. VER. SINT JAN Te Borkel en Schaft (N.-B.) woedde een zware bosch- en heidebrand, die een aanzien lijke oppervlakte heide en bosch, ruim 40 H.A., verwoestte. teverschijnselen in Tiendeveen niet gewenscht, dat deze toestand langer blijft bestaan. Een oplossing dient zoo spoedig mogelijk te worden gevonden. Aan het gemeentebestuur is daarom in overweging gegeven, een onderzoek in te stellen naar de woningen zonder drinkwater, om daarna den eigenaren verbetering voor te schrij ven. De kantoorbediende B. uit Muiden, werkzaam op het kantoor der firma van Houten, is be trapt dat hij men kan nog niet vaststellen hoe lang aanzienlijke bedragen ten nadeele der firma heeft ontvreemd en ten eigen bate heeft aangewend. Toen hij zich ontdekt waande, is hij 'snachts het gebouw binnengedrongen en heeft getracht bescheiden die tegen hem getuig den in brand te steken. Gelukkig zijn deze pa pieren smeulende uitgegaan. Ten slotte heeft hij zich zelf bij de politie aangemeld, die hem naar Amsterdam heeft overgebracht. De jongeman heeft jarenlang het volle vertrouwen genoten. Thans is verschenen het bestek voor de dub bele sluizen met voorhavendijken te Vreeswijk, deel uitmakend van den zijtak naar Vreeswijk van de scheepvaartverbinding Amsterdam— Boven-Rijn. welk werk op 16 Mei as. te Am sterdam zaï worden aanbesteed. De raming van dit werk bedraagt 3.080.000. Vreeswijk zal met deze dubbele sluizen een van de grootste bin- nenvaartsluizen krijgen van Europa en in elk geval de grootste sluis wat de binnenvaart betreft in Nederland. Ir. W. H. Brinkhorst, hoofdingenieur bij den rijkswaterstaat van het Bureeldistrict Amster dam—Boven-Rijn I, heeft aan „De Telegraaf" hieromtrent eenige mededeelingen gedaan Het werk omvat het maken van twee sluizen elk wijd 18 Meter en lang 225 M.. met bijbehoorer.de toeleidingswerken en de voorhavendijken. welke te zamen een lengte van ongeveer 2 K.M. ver krijgen. aangezien de sluizen ongeveer 1 K.M. binnendijks komen te liggen. Zoodra de sluizen en de voorhavendijken ge reed zijn en deze dijken op waterdruk beproefd zullen zijn, zal de bestaande Lekdijk worden doorgebroken en de eigenlijke voorhaven wor den gebaggerd. Deze voorhaven krijgt reeds dadelijk een zoodanige breedte dat later een derde sluis naast de thans te bouwen sluizen kan worden aangebouwd. Het aan te besteden werk zal ongeveer drie jaar in beslag nemen. De beide sluizen zullen na ongeveer vier jaar geheel voltooid zijn. Verwacht wordt, dat tegen dien tijd ook net kanaalgedeelte tusschen den Vaartsche Kijn gereed zal zijn gekomen, zoodat dan de Amster- damsche Rijnvaart ontlast zal zijn van naar grootste oponthoud, dat thans veroorzaakt wordt dooi de Koninginnesluis te Vreeswijk. Deze heeft namelijk geheel onvoldoende capa citeit voor het aldaar passeerend scheepvaart verkeer. De verkiezing tot lid van de Tweede Kamer van den heer Vervcorn van de Nationale Boe ren-, Tuinders- en Middenstands Partij verdient om hare merkwaardigheid nog een nadere be schouwing. Bij raadpleging der gedetailleerde cijfers bleek n.L, dat de heer Braat in alle 18 kieskringen 35.465 stemmen op zijn persoon vereenigd had, terwijl de heer Vervoorn, de gekozene, in totaal slechts 6157 stemmen ver worven had. Een en ander is toe te schrijven aan de onoordeelkundige wijze, waarop de Na tionale Boeren-, Tuinders- en Middenstands Partij haar candidatenlijsten had samengesteld. In 14 kieskringen was de heer Braat lijstaan voerder, de heer Vervoorn pi ijkte in 3 kringen als No. 1 en de heer Van Zuylen in één kies kring. De lijsten waarop de heer Braat No. 1 was geplaatst, waren echter niet alle gelijk luidend, hetgeen wel het geval was met de drie lijsten in de kringen Leeuwarden, Groningen en Assen, waarop de heer Vervoom lijstaan voerder was. Toen nu moest worden vastgesteld aan welke lijst de zetel, die de N. B. T. en M. P. had verworven, moest worden toegekend, bleek, dat de op de lijsten dier partij uitgebrachte stemmen in totaal 47.651 als volgt waren ver deeld: Kieskringen I en II (Gelijkl. lijsten, lijstaan voerder Braat) 680 stemmen. Kieskringen III en IV (idem) 11.452 stemmen. Kieskring V (lijstaanvoerder Braat) 246 stemmen. Kieskring VI (lijstaanvoerder van Zuylen) 749 stemmen. Kieskring VII (lijstaanvoerder Braat) 3237 Stemmen. Kieskring VIII (idem) 4158 stemmen. Kieskringen IX, X en XI (gelijkl. lijsten, lijst aanvoerder Braat) 7020 stemmen. Kieskring XII (lijstaanvoerder Braat) 1133 stemmen. Kieskring XIII (idem) 1910 stemmen. Kieskring XV (idem) 4287 stemmen. Kieskringen XIV, XVI en XVII (gelijkl. lijs ten, lijstaanvoerder Vervoom) 12.197 stemmen. Kieskring XVII (lijstaanvoerder Braat) 582 stemmen. De Hjstkiesdeeler bedroeg 47.651 en de zetel werd toegekend aan de lijst met het z.g.n. groot ste overschot, zijnde 12.191. Dit was de lijst, die in de kieskringen 14, 16 en 17 gelijkluidend was en waarop No. 1 de heer Vervoorn in totaal 5954 stemmen op zijn persoon vereenigd had. Hier heeft zich gewroken de onoordeelkundige sa menstelling der lijsten. Indien de lijsten, waar op de heer Braat lijstaanvoerder was. alle ge lijkluidend waren geweest, dan zou de aftre dende Plattelander, die met zijn 35.465 stemmen bijna een kiesdeeler bereikte, zonder kleer scheuren uit den strijd zijn gekomen. Nu is hij ondanks het groote aantal stemmen dat hij op zijn persoon had vereenigd, door zijn medeiid, den heer Vervoorn, die amper 6000 stemmen haalde, verslagen. In 1925 heeft zich met de partij Staalman- Ter Hal een vrijwel analoog geval voorgedaan, waarvan toen de heer Ter Hal het slachtoffer is geworden. Gistermorgen vond in de Tivoli-bovenzaal aan den Coolsingel te Rotterdam de algemeene vergadering plaats van het Nederlandsche Roo- de Kruis, welke vergadering werd voorgezeten door Z. K. H. Prins Hendrik. In zijn openingsrede richtte Z. K. H. de Prins een woord van welkom tot allen, die deze ver gadering bijwoonden, waarna hij herdacht den overleden secretaris-generaal, mr. G. van Sioo- ten Azn. Verder gaande begroette Prins Hendrik den heer Nauta als vertegenwoordiger van het Cen traal Comité in Ned.-Indië, terwijl het Z. K. H. verheugde de afd. Curacao voor de tweede maal vereenigd te zien in den persoon van den heer de Haseth. Nadat de vertegenwoordigers van den Ko ninklijken Nationalen Bond voor Reddings- wezen en Eerste Hulp bij Ongelukken „Het Oranje Kruis" door den Voorzitter waren wel kom geheeten en de afdeeling Rotterdam dank was gebracht voor de ontvangst, verklaarde Prins Hendrik de vergadering voor geopend. De waarnemend Secretaris-Generaal, de heer M. Rutgers, hield vervolgens een rede, waarin hij uitvoerig de werkzaamheden der afdeelingen naging. Hierna werden de verschillende huishoude lijke punten der agenda afgewerkt. Om half 12 in den morgen vond een ontvangst plaats door B. en W. van Rotterdam op het Stadhuis. Nadat het noenmaal gebruikt was in het clubgebouw van de Koninklijke Roei- en Zeilvereeniging „De Maas", vond voor de deel nemers der vergadering een tocht plaats door de havens met het pleizierjacht der gemeente .Stad Rotterdam". In den middag werd Waalhaven bezocht, waar de Rotterdamsche Aeroclub een thee aanbood. Voorts vonden hier demonstraties plaats van vervoer van gewonden met Roode Kruis-mate- riaal per vliegmachine der K. L. M. Tenslotte vonden vliegdemonstraties plaats der Nationale Luchtveartschool. Ter voorziening in de vacature in het Dage- lijksch Bestuur, ontstaan door het overlijden van mr. G van Slooten Azn., werd benoemd mr. dr. W. P. Donker Curtius te 's Gravenhage, terwijl het periodiek aftredend lid mr. dr. D. A. P. N. Kooien werd herkozen. De Crisis Zuivel Centrale maakt bekend dat voor de week van 30 April tot 6 Mei de prijs van het Crisis-botermerk en de vervcervergun- ning voor buitenlandsche boter op 1 per Kg. is bepaald. Naar aanleiding van een kwestie ontstaan over de werkverschaffingstarieven heeft ir. J. Th. Westhoff, inspecteur der rijkswerkver- cchaffingen, vergezeld van de heeren Blok huis en v. d. Werf, Vrijdag een bezoek ge bracht aan Ambt-Hardenberg om deze zaak te bespreken. De te-werk-gestelden liepen te hoop en be dreigden de heeren. Deze liepen klappen op, zelfs kreeg de heer Wrsthoff een messnede in den rug. De inspecteur besloot hierop de werk verschaffing te schorsen. Bij deze schorsing zijn tusschen honderd en tweehonderd arbeiders, meerendeels uit Har- denberg afkomstig, betrokken. De dader van den aanslag is nog onbekend. De verwonding bleek bij onderzoek niet le vensgevaarlijk te zijn. Aan den financieelen noodtoestand der ge meente Ammerstol is een einde gekomen meldt „De Telegraaf". Het overleg dat burgemees ter Kooiman te 's-Gravenhage heeft ge pleegd, leidde er toe, dat het crediet van de gemeente bij de Bank van Nederlandsche Gemeenten van f 10 000 tot f20.000 is ver hoogd onder garantie van het rijk. Het cre diet beteekent natuurlijk dat het geld moet worden terugbetaald, maar daar Ammerstol daartoe niet in staat is. komt de garantie van het rijk practisch neer op een extra-bijdrage. Het hoogere bedrag van f 10.000 beteekent dat Ammerstol uit den nood is geholpen. De ge meente kan zich nu dit jaar verder bedruipen en alle betalingen zullen normaal geschieden. Voor 1933 moet uiteraard worden afgewacht hoe de toestand zich verder zal ontwikkelen. De garagehouder W. Kuipers te Oosterzee merkte vlak bij de garage, toen hij uitreed voor den dienst HeerenveenLemmer, een stoot in den wagen Stoppend om een onderzoek in te stellen, vond hij zijn eigen tien-jarig zoontje overreden op den weg liggen. Eenige uren later overleed de knaap. De achttienjarige fascist, die Woensdagavond eenige revolverschoten had gelost in de Lange Lombardstraat te Den Haag is Donderdag in vrijheid gesteld. Gebleken is, dat hij heeft gehandeld uit noodweer. Echter is proces-verbaal tegen hem opgemaakt wegens het dragen van een verbo den wapen. In aansluiting op het bericht, betreffende 't ongeval op den onbewaakten overweg te Veur- Leidschendam, nabij Nootdorp, zij vermeld, dat niet een auto, doch een groote, driewielige bak fiets door den trein werd gegrepen en vernield. De overige feiten blijven dezelfde, daar de be stuurder bijtijds van het voertuig wist te sprin gen. Een vraag, die zeer veelvuldig voorkomt in de vrouwen- of damesrubriek, is: „Hoe verwijder ik het beste inktvlekken uit kleeden, costuums, tafellinnen, enz.?" Gewoonlijk wordt een of ander middel aan de hand gedaan, doch is het zeer moeilijk de inktvlek geheel en al te doen verdwijnen. De firma Rikkers importeert thans Parker Royal Blue uitwaschbare Quink, welke inkt, wanneer zij op kleederen, tapijten, linnen, schrijftafels en andere plaatsen gemorst is, met water en zeep kan worden uitgewasschen zon der eenig spoor achter te laten. Dit geldt, naar de importeursmededeeling een mededeeling, welke wij inmiddels nog niet testten voor alle met water uitwaschbare stoffen. Wie van de dames durft de proef aan? Op 1 Mei a.s. zal het „Utrecht6ch Nieuws blad", opgericht door wijlen den heer Joh. de Liefde, thans uitgave van de N. V. Utrechtsche Plaat-, Boek-, Courant- en Handelsdrukkerij v./h. de Liefde. 40 jaar bestaan. SOERABAJA, 28 April. (Aneta). De Comman dant van het Marinevliegkamp ontving het vol gende telegram van den Duitschen vlieger Bertram, die onlangs van Soerabaja naar Ber lijn vloog, luidende: „Mijn succesvollen terugtocht dank ik aan uwe hulp. Ik zal u steeds dankbaar blijven." Zooals we reeds mededeelden, heeft de Senaat de wetsontwerpen tot steun aan den landbouw en inzake de inflatie aangenomen. Nader seint Reuter, dat de inflatie-voorstellen met 64 tegen 21 stemmen werden aanvaard. Volgens deze voorstellen is Roosevelt ge machtigd om het goudgehalte van den dollar te verlagen tot 50 pCt., voorts tot het vrij aan- munten van zilver in een bepaalde verhouding tot het goud, tot de uitgifte van $3 milliard aan betaalmiddelen, uitbreiding van het crediet door middel van de Federale Reserve Banken bij welke drie milliard aan staatsfondsen wordt geplaatst en het in betaling aannemen van $200 mill, aan zilver tot vereffening van oor logsschulden. Dit laatste beteekent practisch een vermindering der schulden met 28 pCt. De ze machtiging heeft betrekking op de achter stallige December-annuïteiten en die van mid den Juni, ingeval ze binnen zes maanden wor den betaald. BERLIJN, 29 April (W.B.) De Kreuz. Ztg. meldt dat de rijkskanselier en de chef van den staf der S. A„ Ernst Röhm, met Seldte hebben onderhandeld over de vorming van een blijven de „strijdgemeenschap" van de S.S. en S.A- met de Stahlhelm. In beginsel is de eenheid tot stand gekomen, er moeten nog slechts details worden geregeld, met name politieke quaesties. De organisaties komen onder uniforme leiding, waarbij elk haar eigen karakter behoudt. Naar het bestuur van den Stahlhelm mede deelt zijn de leider van den Stahlhelm i» Beieren, Wolf, Freiherr von Malsen.-Ponickau en de plaatsvervangende leider, ritmeester b.d. Wiethaus, toegetreden tot de nationaal-socialis- tische partij. j Te Rotterdam is Vrijdag een bediende van .een firma uit de Wijnstraat, die aan de kassa I; in het kantoor der firma Mees en Zoonen aan het Beursplein geld moest ontvangen van een I bedrag van 650 beroofd, toen hij dit in zijn portefeuille wilde bergen. De achtervolging van den dader bleef zonder resultaat, omdat een I handlanger de achtervolgers geregeld voor de voeten liep. Het is nog niet gelukt den dader te vatten. De politie heeft een signalement opgekregen en stelt aan de hand daarvan thans een onder zoek in. Te Son (N.-B.) werden dezer dagen schapen gestolen uit de weide van den landbouwer v. d. V. De nader werd te Eindhoven, alwaar hij de schapen verkocht, door de politie opgespoord en na hevig verzet gearresteerd. Hij is in het huis van bewaring te 's Hertogenbosch opgesloten. Toen de vrachtrijder v. d. O., uit Fijnaart, op den Eerscheweg te Veghel van den bok wilde springen teneinde het paard langs een pas- seerende auto te leiden te geleiden, kwam hij daarbij te vallen en werd door zijn eigen wa gen overreden. In levensgevaarlijken toestand werd hij overgebracht naar het gasthuis te Veghel. Donderdag vergaderde het bestuur der IJmui- der Federatie met eenige afgevaardigde ijswer- kers, werkzaam te IJmuiden. Op verzoek der stakingsleiding werd besloten, in de fabrieken het gewone werk te blijven verrichten: echter te weigeren, ijs aan boord van met werkwilligen bemande trawlers te brengen. De inspecteurs van de Volksgezondheid in de Noordelijke provinciën hebben aan het gemeen tebestuur van Beilen rapport uitgebracht over de gevallen van dysenterie, die zich in het ge hucht Tiendeveen hebben voorgedaan. In dit rapport wordt er de aandacht op ge vestigd, dat vele woningen niet voldoen aan de meest primitieve eischen inzake drinkwatervoor ziening. De huurders drinken uit de wijken, tenzij de bewoners, zooals in enkele gevallen is gebeurd, zelf een turfput hebben gemaakt. De inspecteurs achten het in verband met de ziek- Vrijdag is te Beverwijk wederom een groote hoeveelheid spinazie, welke den minimumprijs niet kon opbrengen, uit de markt genomen en vernietigd. In totaal werden 3848 kisten spinazie naar de vuilnisbelt gebracht, tot dusver de grootste hoe veelheid op één dag. In totaal is te Beverwijk thans ruim 100.000 K.G. spinazie vernietigd. Ondanks de overvloed van candidaten voor het Kamerlidmaatschap hebben eenige kiezers te Doetinchem op hun stembiljet te kennen gegeven, dat er „geen keus bfj was". BATAVIA, 27 April. (Aneta) In verband roet de veelvuldige aanvragen voor passage, beslo- fen de Stoomvaart-Mij. Nederland en dé Rot terdamsche Lloyd, na onderling overleg, een extra-mailschip in te leggen n.l. de „Slamat". De „Slamat" zal 12 Juni as. uit Soerabaja, 17 Juni uit Batavia, 20 Juni uit Belawan en 21 1 Juni uit Sabang vertrekken. We gaan verder Dat is de les van alle inspanning. Wij hebben ons voor iets druk ge maakt. We hebben al onzen ijver, on ze werkkracht, onze ambitie aan een zaak gegeven. De opgevatte taak is ten einde. Wat nu? We gaan verder! Voort! Er komen nieuwe eischen, er komt nieuwe arbeid waaraan wie ons hebben te wijden. En met den ouden Tollens zuchten we even over den nimmer moegerenden Tijd, voerman die den wagen rijdt." Voort! Stil staan kunnen we niet. Van dag tot dag moeten we gereed staan een nieuwe taak te aanvaarden, arbeid te verrichten die bij den ouden komt. Het leven is een steeds verder gaan. Indien we iets gereed hébben die nen we ons voorbereid te houden op het nieuwe. We moeten zelfs te mid den van het drukste werk ons voor bereid houden, dat nog oogenblikke- lijker, spoedeischender werk ons over valt. Daarom zooveel mogelijk en zoo gauw mogelijk het voorradige werk afgedaan. Voort! Voort! Naar aanleiding van de beslissing van den Zaandamschen gemeenteraad van Vrijdagavond betreffende het officieel tot feestdag verklaren van den 1 Meidag, hebben heden de Raads leden Dorjé, Flentrop, Hallie, Kamphuys, Kan, Köhne, Krommendijk, Ranshuysen, Spaak en Tillema tot H. M. de Koningin het verzoek gericht dit raadsbesluit met het oog op de fi- nancieele moeilijkheden der gemeente te wil len schorsen. Blue Band kost slechts enkele centen meer per pakj'e dan andere, goedkoopere soorten. Voor dit kleine prijsverschil koopt U echter de a 11 e rb este kwaliteit die in Nederland ver- krijgbaar is. Blue Band wordt immers bereid uit de aller beste grondstoffen verscb gekarnd met de allerfijnste roomboter. Van de buitengewoon zinde lijke en hygiënische wijze der bereiding kunt U zich persoon lijk overtuigen de Blue Band fabrieken staan voortdurend voor iedereen ter bezichtiging open! Weet wat U eetl VERSCH GEKARND MET 40 °J6 ALLERFIJNSTE ROOMBOTER ONDER RIJKSCONTROLE HUIZEN, 1875 M. N.C.R.V. 8.30 Mor genwijding door Ds. Joh. J. v. Petegem. Chr liem. Zangkoor „Immanuel" te Hilversum 9.30 K.R.O. Morgenconcert 10.00 Pas toor F. C. v. Beukering: „Plechtige geloofs belijdenis en vernieuwing der doopbeioiten" 10.30 Pontificale Hoogmis uit de kerk van de H. Liduina te Schiedam. H. Mis door Z.H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haanem. Zangkoor „Cantemus Domino o.l.v. Th. Krebbers 12.30 Beiaardconcert door den stadsbeiaardier Toon van Balkom, op den St. Janstoren te Den Bosch 1.00 Mr. E. Franquinet: „Limburg en zijn ver houding tot den Duitschen Bond" 1.20 K.R.O.-sextet o.l.v. P. Lustenhouwer 2.10 Joh. Schwencke: „De eeuwenoude kunst van het Ex-Libris" 2.30 K.R.O.-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud 4.30 Zieken- halfuurtje 5.00 N.C.R.V. Kerkdienst uit de Ger. Kerk te Drachten 7.45 K.R O Voetbaluitslagen 7.50 Gramofoonmuziek 8.00 Katholieke Meihulde 9.30 Vaz Dias 9.35 K.R.O.-orkest o.l.v. Joh. Ger ritsen 10.40 Epiloog door het klein koor o.l.v. Jos. H. Plekkers. HILVERSUM, 296 M. V.A.R.A. 8.30 Tuinbouwhalfuurtje, S. S. Lantinga: „Tuin onderhoud" 9.00 „Doe het veilig". Ir. R. A. Gorter. Het slot van de vierde reeks veiligheidskwartiertjes 9.15 Voetbalme- dedeelingen en postduifberichten 9.17 Zondagmorgentoespraak door G. A. J. Zwertbroek 9.37 Orgelspel door Joh. ong 10.00 Sluiting 10.30 V.P.R.O. Kerkdienst uit de ver. voor Vrljz. Herv. te Haarlem. Spr. J. v. Dorp 12.00 A.V.R.O Filmpraatje door L. J. Jordaan: „René Clair, een groote Fransche humorist 12.30 Ko- vacs Lajos en zijn orkest, refreinzang Boh Scholte 2.00 Boekenhalfuur M. J. Prem- sela spreekt over André Maurois 2.30 Concert door het Omroeporkest o.l.v. A. v. Raalte. Paul Frenkel, piano: Sam Swaap. viool: Charles van Isterdael, cello, afgs- wisseld door gram.muz. 4.00 Gram. muz. 4.45 Vaz Dias, sportuitsl. 5.00 V.A.R.A. Kinderuurtje „Als 't Mei wordt op het boo ze eiland" 6.00 De Speeldoos. Een ballet voor kinderen, van C. de Bussv 6.50 Uit zending voor den Alg. Ned. Bond van Han dels- en Kantoorbedienden 7.10 De No tenkrakers, o.l.v. Daaf Wins 7.58 Herha ling S.O.S.-berichten 8.00 Wijdingspro- gramma voor den eersten Mei. A. B. Klee- rekoper, rede; Hetty Beck en Rolien Nu- man, declamatie. Martien Beversluis leest uit eigen werk voor. Relie Rimathé zang: beg. v. Daaf Wins, piano en Joh. Jong, or gel. Hendrik Rijnbergen, viool. Eduard van Beinum, piano. V.A R.A.-kinderkoren: De Roodborstjes, De Krekeltjes, o.l.v. Leida Hulscher m. beg. v. Jo Kickhefer, piano (Gramofoonopnamen). 11.00 Gramofoon muziek 12.00 Sluiting. LUXEMBURG, 1191 M. 7.00 Engelsch programma: lichte gramofoonmuziek 7.45 Weeroverzicht 7.50 Svmphonisch concert van gramofoonmuziek 8.30 Causerie over een actueel onderwerp in het Engelsch 8.40 Gramofoonmuziek 9.00 Nieuwsbe richten in het Fransch 9.10 Voortzetting gramofoonmuziek 9.45 Nieuwsberichten in het Duitsch 9 55 Dansmuziek In de pauze slotnoteeringen van wisselkoer sen en Europeesche beurzen, goederenprij- zen en sportberichten (aankondiging in drie talen BRUSSEL, 509 M. 9.20 Concert door het kleine orkest van het N.I.R. o.l.v. P. Leemans 10.20 Gramofoonmuziek 11.20 Concert door het Radio-orkest o.l.v. Karei Walpot 12.30 Concert 1.00 Idem 5.35 Gramofoonmuziek 7.20 Concert door het omroep-s"mnhon!eorkest o.l.v. Jean Kumos 8.50 Concert 10.20 Gramofoon muziek. KALUNDBORG, 1153 M. 11.20 Louis Preii's orkest 1.50 Gramofoonmuziek 2.45 Omroeporkest o.l.v. Launv Gröndahl 7.20 Operette-concert door het omroepor kest o.l.v. Emil Reesen 9.45 Idem 10.20 Dansmuziek door de band van restaurant „Wivex" o.l.v. T. Petersen. BERLIJN. 419 M. 11.20 Concert 2.50 Idem 3.50 Concert -3.55 Idem 7.25 Concert 8.40 Idem HAMBURG. 372 M. 11.20 Concert o.l.v. Grille 3.20 Concert door het Noragorkest o.l.v. Adolf Seeker 7.20 Concert door het Noragorkest o.l.v. José Eibenschutz. KttNIGSWUSTERHAUSEN, 1635 M. 1.50 Vocaal concert 3.20 Concert door het stedelijk orkest van Wiesbaden 4.35 Con cert. LANGENBERG, 472. M. 12.20 Concert o.l.v Eysoldt 1.20 Idem 3.50 Vesper concert door het Westiuftsnhe kamerorkest o.l.v. Breuer 7.30 ..Das Nachtlager in Granada". Opera van Kreutzer. DAVENTRV, 1554 M. 11.50 Cello-recital door Anthonv Pini 12.20 Concert 1.20 Grpmo-foonmuziek 2.20 Concert door het Leslie Bridn,e\y»ter Kwintet 3.35 Concert door het B B.C.-Theater-orkest o.l.v. Stan, ford Robinson 4 50 Pianorecital door Ed win Fisober 8.25 Concert door Tom Jo nes en zün orkest in het Grand Hotel, East bourne. Dorothv Bennet sopraan. PARIJS (Eiffel). 1446 M. 12.50 Popu lair concert door het Jan Ibos-orkest. PARIJS (Radio). 1724 M. 12.20 Gra- raafonnm11'ipk 2.°0 Ponnlair concert 6.20 Populair Concert 7.20 M'is'c-Hall- programma. Orkest o.l.v. Maurice André. MILAAN. 331 M. 6 30 Oramoteoomu- ziek 7 40 Gramofoonmuziek 8 90 Uit zending van een opera uit een theater. MILAAN. 391 M. 6.30 Gramofoonmu ziek 8.05 Concert. WEENEN, 517 M. 4.20 Populair con cert door het Weensch kamer-orkest o.l.v. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Rudolf Pehm 6.20 Populair concert 9.00 Populair concert door het omroepor kest. WARSCHAU, 1412 M. 11.35 Concert door het Philharmonie-orkest van War schau o.l.v. Wolfstal. ..HUIZEN, 1S75 M. NCRV 8.00 Schriftl. en meditatie; 8.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Morgendienst door Ds. A. C. Diederiks; 11.00 Lezen van Chr. lectuur; 11.30 Gramo- foonplaten; 12.00 Politieberichten: 12.15 gramofoonmuziek; 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart; 2.00 Gramofoonplaten; 2.35 „Welk werk verrichten wjj in Mei in den liefhebberstuin," door A. J. Herwig: 3.15 Cursus knippen en naaien; 3.30 Cursus stof versieren en hoedenmaken; 3.45 ver zorging zender; 4.00 Bijbellezing door Ds. H. Steenhuis; 5.00 Concert door de Arnh. Orkest-Vereeniging, o.l.v. Jaap Spaander man; 6.30 Vragenuurtje 7.00 Politieberich ten; 7.15 Persberichten van het Ned Chr. Persbureau; 7.30 Vragenuurtje (vervolg); 8.00 Feestelijke samenkomst ter gelegen heid van den verjaardag van H. K H. Prinses Juliana in het Concertgebouw te Amsterdam; 10.45 De Amsterdamsche or kestvereniging o. 1. v. Frans van Diepen beek. 12.00 sluiting. HILVERSUM, 296 M. 8.00 Tijdsein AVRO-klok; 8.01 Beiaardconcert van den Stadstoren te Enschede door den stads beiaardier B. de Bruin; 8.30 Gramofoon muziek; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gra mofoonmuziek; 10.30 Orgelconcert door Frans Hasselaar. Solist Joh. Nelissen, ba riton; 11.00 Causerie door Mevr. L. M. Pierson. „De 1 Mei-viering door d. eeuwen." 11.30 Voortzetting van het orgelconcert; 12.00 Tijdsein AVRO-klok; 12.01 Lunch concert door het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep; 12.45 Gramofoonmuziek; 1.30 Voortzetting van het concert door het omroeporkest; 2.15 Verzorging zender; 2.30 Pianorecital door Egbert Veen; 3.00 Gra mofoonmuziek; 4.00 Zangrecital door Hé- lène Cals. a. d. vleugel Lieven Duvosel; 4.30 Causerie door Max Tak (geïllustreerd met gramofoonmuziek. „Hollandsche so listen"; 5.30 Orgelconcert door Pierre Palla op het Standaard orgel in het Kur- haus te Scheveningen, m.m.v. het kinder koor „Onder Ons"; 6.30 Boekenhalfuur., Dr. P. H. Ritter Jr. spreekt over de Boe kenweek; 7.00 Causerie door W. G. de Bas: „Willem-Vader"; 7.30 overschakeling van den zender 7.30 Gramofoonmuziek; 7.45 P. T. T.-kwartiertje, Spreker J. G. Pater, chef van den Persdienst der P. T. en T. „De ontwikkeling van de telefoon in Ne derland". 8.00 Tijdsein AVRÖ-Klok: 8.01 Vaz Dias; 8.05 Radiotooneel door het Ver eenigd Rotterdamsch Hofstadtooneel N.V. Fragmenten uit het heldendrama van Eduard Veterman; 9.15 Operaconcert door het omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest; 11.00 Vaz Dias. 11.10 Kovacs Lajos; 12.00 Sluiting. LUXEMBURG, 1191 M. Italiaansch pro gramma; 7.00 lichte gram.muziek; 7.45 weeroverzicht; 7.50 gram.muz. 8.30 Cau serie in het Italiaansch; 8.40 lichte gram. muziek; 9 uur Nieuwsberichten in het Fransch; 9.10 voortzetting concert lichte gramofoonmuziek; 9.45 nieuwsberichten in Duitsch; 9.55 dansmuziek; (in pauze: slotnoteeringen wisselkoersen van de voornaamste Europeesche beurzen, de laatste goederenprijzen en de laatste sport berichten. .BRUSSEL, 509 M. 11.20 gramofoonmu ziek; 12.30 concert door het kleine orkest van het N.I.R. o.l.v. P. Leemans; 5.35 gra mofoonmuziek; 7.20 populair concert door het Radioorkest o.l.v. Karei Walpot; 8.20 concert door het symphonische orkest o.l.v. Arthur Meulemans. KALUNDBORG, 1153 M. 11.20 strijkor kest o.l v. Max. Skalka; 2.50 Mogens Han sen's orkest; 7.20 Omroepstnjkorkest o.l.v. Gröndahl; 9.35 omroeporkest o.l.v. Launy Gröndahl; 10.20 dansmuziek o.l.v. Jens Warny. BERLIJN, 419 M. 12.50 concert; 4.50 po- populair concert; 7.20 Rede door Rijks kanselier Hitier. HAMBURG, 372 M. 5.55 Havenconcert; 9.20 programma Königwusterhausen. KÖNINGSWUSTERHAUSEN, 1665 M. 12.50 vocaal concert; 4.50 populair concert; 9.20 populaire en dansmuziek. ..LANGENBERG 472 M. 6.35 gramofoon muziek; 9.20 programma van Königswuster- hausen DAVENTRY, 1554 M. 11.20 Orgelconcert; I.05 concert door het Western Studio-or kest o.l.v. Thomas; 1.05 gramofoonmuziek; 3.00 B.B.C. dansorkest; o.l.v Henry Hall; 9.00 concert door het B.B.C.-orkest 10.40 dansmuziek. PARIJS, Eiffel 1446 M. 7.50 Fransche operettemuziek. PARIJS R„ 1725 M. 7.05 gramofoonmu ziek, 11.20 concert door het omroeporkest; 6.40 concert door het omroeporkest; 7.20 LAfricaine" opera van Meyerbeer. MILAAN, 331 M. 7.05 gramofoonmuziek; 8.20 concert; 9.20 gramofoonmuziek. ROME 441 M. 7.20 gramofoonmuziek; 9.35 populaire en dansmuziek. WEENEN, 517 M. 6.55 concert door het Weensch symphonieorkest. WARSCHAU, 1411 M. 4.20 pianorecital; 9.20 dansmuziek.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 10