STADSNIEUWS Op Haarlem, 29 April RADIO MOORS DU COMMERCE WALLACHE VIRGINIA St. Lydwinaspel Kom bij ons ZATERDAG 29 APRIL De Kabinetscrisis wmmm 't Bewijs van 5 jaren ononderbrokenwe tenschappelijke con trole op kwaliteit en zuiverheidde mooi ste garantie, dat CHIEF WHIP de beste sigaret voor Uw gezondheid is! St. VincentiusbibHotheken R. K. BEGRAFENIS ONDERNEMING Jaarvergadering NED. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING V oor j aarstentoonstelling DE SLUITING VAN BIOSCOPEN Voorloopige beslissing van B. en W. ST. RAPHAEL Haarlem I (spoor) HET WORDT TE ERG! BOEKENWEEK Lezing Albert Kuyle Jeugdige zwijntjesjager aangehouden Faillissement N.V. Werf Huber- tina v/h Jacobs Haarlem ST. LIDUINA-FEESTEN TE SCHIEDAM Hoe per fiets te bereiken? LUXOR-THEATER „Moeder" met Mae Marsh De Rechtsche fractieleiders bij de Koningin ZEILJACHT GESTRAND Te Wijk aan Zee 30 April CAFE-RESTAURANT VANAF 1 MEI Het feminable Hollandsche Orchest FILMNIEUWS REMBRANDT-THEATER Wenn die Liebe Mode macht Palace-Bioscoop MUZIEK BUITENGEWOON CONCERT H. O. V. Solist: Louis Zimmermann, viool TUSSCHEN MUUR EN LORRIE BEKNELD Ongeval op het goederenstation Drie inbraken in één nacht Welke autoriteiten er by zullen tegenwoordig zijn Z. H. Exc. Mgr. MacDonald te Schiedam BURGERLIJKE STAND Bericht 1 Mei Apotheekdiensten GRAAL-AGENDA In het gebouw St. Bavo werd gisterenavond een ledenvergadering gehouden van de R K Begrafenis-Onderneming onderafdeeling van den R. K. Volksbond. Uitgevoerd werden in 1932 28 begrafenissen voor een totaal-bedrag van ƒ5218.30. Het fi nancieel verslag werd onder dankzegging goed gekeurd. Een voorstel om jaarlijks twee H.H. Missen te laten opdragen voor de overledenen, waar van direct een H. Mis na het overlijden en de tweede H. His zoo spoedig mogelijk, werd goed gekeurd. De contributie werd wederom vastgesteld op 1, terwijl de subsidie voor dit jaar weer werd bepaald op 15. Verder werd een bedrag uitgetrokken voor het aanschaffen van een telefoon voor den penningmeester, daar vele leden in Haarlem- Noord woonachtig zijn. De wensch werd uitgesproken, dat evenals ln de parochiekerken St. Jan en Liduina een gilde wordt opgericht om bij elke begrafenis het lijk 's avonds te voren geheel belangeloos ter kerke te brengen. De Ned. Natuurhistorische Vereeniging afd. Haarlem en Omstreken houdt een voorjaars tentoonstelling van 29 April tot en met 5 Mei in het gebouw van de Gem. H.B.E. 5-j. c. B. Santpoorterplein, Haarlem (Kleverpark), in gang Hedastraat. Deze tentoonstelling wil een indruk geven van het leven van p'ant en dier, zooals zich dat in ons mooie Kennemerland in het voorjaar aan ons vertoont. De inzendingen zijn zeer talrijk en zeer ver schillend. Zoo vindt men er voorbeelden van duinterrein, bcsch, het lage land; men kan er gekweekte planten, aquaria (zout en zoet water), terraria, bloeiende coniferen en loof- boomen bewonderen, terwijl zelfs geheele mie renkolonies aanwezig zijn. Voorts zijn er stands met gallen, teekenin- gen en photo's en photovergrootingen. Een col lectie vogels, vogeleieren en nestkasten com pleteert het geheel. De directie van den dienst van „Hout en Plantsoenen" zegde haar medewerking toe. Des avonds worden korte voordrachten met lantaarnplaatsjes gehouden.Op 29 April en 2 Mei vertoont de heer J. C. Mol, directeur van de „Multifilm", natuurwetenschappelijke films. Hedenmiddag om half 3 is de tentoonstelling door wethouder W. Roodenburg namens B en W. geopend. Zij b'ijft dit tot 5 uur en van 79 uur. Op de overige dagen is zij voor ieder een geopend van 9—12, van 2—5 en van 7—10 uur. Op 1, 2, 3, 4 en 5 Mei, des morgens van 912 uur, zal deze tentoonstelling koste'oos toegan kelijk zijn voor de hoogste klasse van de lagere scholen onder geleide, 's middags van 25 voor de leerlingen der Middelbare scholen. Het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoopbond heeft het volgende schrijven, ge dateerd 26 April 1933, van B. en W. van de ge meente Haarlem ontvangen: „Naar aanleiding van uw tot den Raad der gemeente gericht verzoek in zake sluiting bios cooptheaters op feestdagen, deelen wij u mede, dat in de vergadering van 12 dezer door een der leden het vo'gende voorstel is ingediend: „De Raad der gemeente Haarlem, Besluit: B. en W. uit te noodigen, regelingen te treffen, waardoor op de algemeene feestdagen een ge lijke regeling zal gelden voor het geven van schouwburg- en bioscoopvoorstellingen als thans voor de Zondagen wordt toegepast." Dit voorstel is met 18 tegen 16 stemmen aangenomen. Wij hebben evenwel besloten geen wijziging te brengen in de verleende vergunningen tot het geve van bioscoopvoorstellingen, welke beslis sing wij op 13 dezer ter kennis hebben ge bracht aan de Directies der verschillende bios cooptheaters alhier." Naar w vernemen is dit niet de definitieve beslissing van B. en W.: z heeft slechts betrek king gehad op het afgeloopen Paaschfeest. Vrijdag hield bovengenoemde afdeeling een leden verge dering onder leiding van den heer veltman. Bij de mededeelingen was een schrij ven van het Hoofdbestuur, betreffende opnieuw een verlenging van een jaar van het R. D. V. Enkele nieuwe functies zullen daarin echter opgenomen worden en enkele verdwijnen. De gelegenheid, opengesteld aoor het bestuur van het Mgr. Mutsaersoord om dit te bezichti gen, werd door de afdeeling dankbaar aan vaard. Over den Bondsdag van „St. Raphael' welke op 25 Juni ditmaal in Haarlem wordt gehou den en wel in het Krelagehuis, werd nog het volgende medegedeeld. Ten bate van het Her stellingsoord zal vermoedelijk na goedkeuring een speldjesdag worden gehouden. Op den Bondsdag zal het woord worden gevoerd door kapelaan Venings, zoon van het hoofdbestuurslid Venings van „St. Raphaël". Ten slotte deelen wij nog mee dat de bestuursformatie gevormd wordt door de volgende heeren: Veltman, voor zitter; v. Doorn, tweede voorzitter; Boon, secre taris; Lamers 2e secretaris; Spiering, penning meester; Jansen 2de penningmeester en Geer- ling, Bauma, Alleman en Paap commissarissen. Vrijdagavond is wederom een Burgerwachter door vermoedelijk communist sche elementen, aangevallen. Hij werd op de Groote Markt van zijn fiets getrokken, toen hij zich in uniform naar de oefeningen van de Burgerwacht in de kazerne aan den Koudenhom begaf. Toen hij een (ongeladen) revolver voor den dag haalde vonden de aanvalers het beter er maar van door te gaan. Naar men ons verzekerde was er geen sprake van provoceerend optreden van de zijde van den aangevallen Bui gerwachter. Om deze reden vinden wij het evenwel dan ook zeer ernstig, vooral waar er meer dergelijke klachten komen. De communisten dienen te weten, dat als zij, eonder door de Burgerwachter geprovoceerd te zijn, deze overvallen, dit het beste mimddel is om de compagnieën der Burgerwacht spoedig te doen groeien tot batallons en regimenten. De orde-lievende Haailemsche burgerij zal dergelijke aanvallen op rustig passeerende bur gers zich niet laten welgevallen. Duitschland zij den communisten op dit punt een leering. Voor een talrijk gehoor, dat op uitnoodiging van den boekhandelaar Coebergh was opge komen naar een der zalen van het restaurant Brinkmann, sprak Vrijdagavond de letterkun dige Albert Kuyle ter gelegenheid van de Ne- derlandsche Boekenweek over het nieuwe proza. Na den oorlog, aldus spr., is er een nieuwe mentaliteit ontstaan in Nederland. De schrijver is in een andere, scherpere verhouding gaan staan tot de zichtbare werkelijkheid en haar levenswaarde. Dit komt tot uitdrukking in den nieuwen stijl, die niet meer de zielkundige ont leding geeft van de afzonderlijke gevoe'ens en stemmingen van enkelingen, maar integendeel is ingesteld op de zakelijke waarneming met als achtergrond de ziel. Spr. illustreerde zijn boeiende rede, die groote belangstelling wekte met voorbeelden uit het werk van Albert Hel man en uit zijn eigen geschrfiten. Te Heemstede is aangehouden een 15-jarige te 's Gravenhage wonende jongen, die aldaar een rijwiel had ontvreemd. Hij zal ter beschik king van de Haagsche politie worden gesteld. Het weekblad Handelsbelangen neemt o. m. op de crediteurenlijst in bovengenoemd faillis sement Deze lijst telt 70 crediteuren met een totaal passief van 343.194.86, waarvan prefe rent 151.677.98. De baten zijn nog niet vol ledig bekend. De voornaamste crediteuren zyn: A. P Kremer, geld'eening en rente 15283.33. P. P. Bunge, geldleening ƒ50583.38. Dr. J C. P. Bunge geldleening 13315. Incasso-Bank le hypotheek gedekt preferent 150.403.12. Eenige abonné's verzochten ons te willen mel den, hoe men vanuit een bepaalde plaats per fiets het Stadion te Schiedam (Schiebroek; kan bereiken. Hier volgt de hoofdroute; Alkmaar, Heiloo, Limmén, Castricum, Bever wijk, Velsen, Santpoort, Haarlem (31.3 KM.) Bennebroek, Hillegom. Lisse, Sassenheim, Oegst- geest, Leiden, Voorschoten, Veur, Voorburg, Hoornbrug, Delft, Zweth, Overschie, Schiedam, Schiebroek (63.7 K.M.) Vanuit het Noordelijk deel van Noord-Holland rijde men r.aar Alkmaar en vervolgens langs bovengenoemde route; vanuit Zandvoort naar Haarlem, enz.; vanuit Hoofddorp naar Lisse. enz. en vanuit Katwijk, Noordwijk, enz. naar Le -i, enz. Vanuit Amsterdam, Sloten, Amstelveen Aals meer, Leimuiden rijde men naar Leiden, enz.; van Uithoorn, Vrouwenakker, De Kwakel en Kudelstaart rijde men naar Aalsmeer en vervol gens naar Leiden, enz. Eenige kilometerafstanden zijn: Alkmaar—Schiebroek 95 K.M CastricumSchiebroek 84 K.M. BeverwijkSchiebroek 77 K.M. IJmuiden—Schiebroek 77 K.M Velsen—Schiebroek 74 K.M Haarlem—Schiebroek 64 K.M. HoofddorpSchiebroek 63 K.M. Amstelveen—Schiebroek (over Lisse) 67.5 KM Uithoorn—Schiebroek 67 K.M. AalsmeerSchiebroek 58 KM NoordwijkSchiebroek 43 K.M. HillegomSchiebroek 52 K.M. LisseSchiebroek 48 K.M SassenheimSchiebroek 43 KM. LeidenSchiebroek 34 K.M AmsterdamSchiedam (over Aalsmeer en Leiden) 76 K.M AmsterdamSchiebroek (over Nieuw- veen, Nieuwkoop, Bodegraven, Gouda, Rotterdam) 80 KM. van Otto van de baan. Hopelooze pogingen stelt hij in het werk om apenbont te verkoopen, maar hij blijft de onbestreden eigenaar. inmiddels heeft de zakelijke dame een dure japon verdiend voor net tot stand brengen van een nieuwe relatie, tusschen den apenvellen' koning en een ander, en haar provisie zou dat kostbare toilet zijn, indien de apenvel'enkoning door dë apen niet geruïneerd was. De japon moet genomen worden, daar is niets meer aan te doen. De relatie-dame heeft echter door het verbreken der relatie haar provisie niet verdiend eri in een grootmoedig oogenblik schenkt Otto de japon (ontwerp midinette Renate Müller aan de naaister er van cadeau. De japon oorspronkelijk door den teekenaar anders ontworpen, wordt bij de modeconferentie als bewijsstuk gebruik en eerst dan toont midi nette Renate over welk een gemalen handelsgeest zü beschikt. Dat optreden en de gevolgen daarvan zijn werkelijk erg vermakelijk, alsook het vele leed dat de apenhuidenhandelaar Otto demonstreert. Tegen alle verwachting in, als een extra ver rassing krijgt aan het einde, het eenvoudige meisje Renate, den modekunstenaar George tot man en we gunnen haar die overwinning van harte. De teekenfilm van Max Fleischer speelt zich thans af ergens op Hawaii en natuurlijk is ook het geteekende onderwerp een Hawaiisch drama. Al de door hem gecreëerde beesten, springen en dansen op die heerlijke Zuidzee- melodieën en het is evenais steeds weer een lust hun capriolen gade te slaan en naar den uit stekenden zang te luisteren. Fox- en Polygoon-nieuws completeeren het programma en het laatste heeft o.a. uitstekend geslaagde opnamen van de grootsche hulde die H. M. de Koningin op den Dam te Amster"amis gebracht bij gelegenheid van de Willem de Zwijger-herdenking. Op het tooneel Matschek-Dalma-trio in hun dans-revue, een nummer vol gratie en zwier, met aan het slot geestige parodieën op de on mogelijke dansuitingen van de laatste tien jaren. Het Luxor Theater brengt deze week opnieuw een film, die warme aanbeveling waardig is en leerzaam zal zijn vooral voor de rijpere jeugd. Eenige jaren geleden verscheen de film ..Moeder" op het witte doek. Mary Carr speelde de hoofdrol in „Over the Hill" (de Amerikaan- sche naam). Zoo men weet is deze actrice thans de werkelijkheid toebedeeld van wat zij ééns speelde, zij is straatarm en moet met bede'en haar brood verdienen. Het succes van „Moeder" heeft de Fox Maatschappij doen besluiten het gegeven nogmaals te filmen, sprekend en met geheel nieuwe krachten. En het laat zich be grijpen, dat hierdoor een buitengewone produc tie is ontstaan, die uitverkochte zalen wettigt. Eerst ziet men moeder, die haar kinderen klaar voor de school maakt, zij wascht, zij ploe tert, zij zwoegt voor haar gezin. Vijftien jaar later. De kinderen zijn groot, de moeder is oud en afgewerkt. Op Kerstavond komen de kinderen met hun echtgenooten of verloofden. Plotseling verdwijnt vader, hij is dranksmokkelaar en wil zoo wat geld ver dienen. Johny, zijn zoon, ontdekt dit en gaat voor zijn vader 3 jaar de gevangenis in. De vader sterft en nu begint eerst de groote lij densweg van de moeder. Zij wordt van het eene kind naar het andere gezonden en komt ten- s'otte in het armenhuis terecht. Intusschen is John wegens goed gedrag vroeger ontslagen en hij vestigt zich in Alaska, omdat hij in zijn dorp wordt nagewezen. Als hij terug komt om zijn bruid te halen, verneemt hij, hoe zijn broers en zusters gehandeld hebben en zijn wraak is kos telijk. Moeder wordt tenslotte in het nieuwe gelukkige gezinnetje opgenomen. Mae Marsh speelt de moeder-rol op voortreffelijke wijze, door haar sterk, realistisch spel eiscbt zij vele traantjes van de bioscoop-bezoeksters, hoewel men niet kan zeggen, dat de vertolking van deze sombere figuur wekelijk-zoet en opzettelijk sentimenteel is. Een goede film, die waard is gezien te worden en die velen iets zal leeren! In het voorprogramma eenige intellect fil men: een kijkje op Madeira en een reisje met een Poolsch zeilschip. De tennis-kampioen Til den geeft een goede les aan allen, die het ten- nisseizoen weer zijn ingegaan. De dolle klucht, ditmaal met Charley Chase, ontbreekt natuurlijk ook niet. Het Orion-jour- naal staat bijna geheel in het teeken van de Willem de Zwijgerherdenking, terwijl als anti pode de onthulling van het Troelstra-gedenk- teeken gefilmd is. Wat Luxor brengt is altijd goed! Inderdaad!! H. M. de Koningin heeft heden in verband met de kabinetscrisis, op den Ruigenhoek ter conferentie ontvangen de voorzitters van de Tweede Kamerfracties der R. K. Staatsparty, der Chr. Historische Unie en der Anti-Revo- lutionnaire Party, onderscheidenlijk de heeren Mr. P. J. M. Aalberse, Jhr. Mr. D. J. de Geer en Minister van Staat Dr. H Coiyn. In den avond van Donderdag strandde ter hoogte van den Relweg te Wijk aan Zee een zeiljachtje. Het vaartuigje bleek bemand te zijn door vier koppen. Dezen, allen Duitschers, waren op weg van Berlyn naar Engeland, en het was het plan te Egmond aan Zee aan wal te gaan, teneinde proviand in te nemen, hetgeen te vo ren geregeld was. Door den sterken stroom hebben zy Egmond niet kunnen bereiken. Het vaartuig was reeds acht dagen varende en er was gebrek aan voeding en drinken. Een en ander werd den mannen door de politie ver strekt. By het opkomen van het ty zyn zy Vrydagmorgen om 4 uur naar Egmond gevaren om van daaruit koers te zetten naar Engeland. De opvarenden verklaarden allen werkloos te zyn en dezen tocht uit louter onderneming te heb ben aanvaard. Gebouw „St. Bavo" Geel-Wit, 6 uur Ge wone zittingen 4 en 7 uur. Stadsschouwburg Leerlingenuitvoering Maat- schappy tot bevordering der Toonkunst 2 uur „Z. M. het publiek," 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété 2.30, 7 en 7.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-sound-theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30 en 8.15 uur. Sociëteit „St. Bavo" Harmonie „St. Caecilia," 8 uur. Stadsschouwburg Ver. Schouwspelers „Dolle Hans," 8 uur. Of het aanbeveling verdient, dat de liefde in het vervolg de mode maakt, durven we zelis na het zien van deze film, niet zeggen We zullen pogen u de geschiedenis na te ver tellen en dan hopen we, dat u er iets van be grypt, want het is nogal een tamelijk eigen aardige historie. Renate Müller is naaister op eer mode atelier, waar Georg Alexander (u weet wel) mode-teekenaar is. zy is stapel op hem en hij stapel opeen ander. Die ander, is een dametje dat nog al wat in de melk te brok kelen heeft en die er niet alleen naar werk van maakt, verschillende harer mannelijke ken nissen in zaken-relatie met elkaar te brengen, maar ook, om te houden van dengene die het meest verdient. Nemen we dat laatste als maat staf, dan bemerkt men al direct, dat er nogal malaise is in het modevak, want de kapitaals- schommelingen (altyd dan afgemeten naar de verschillende genegenheden dezer dame) zyn blykbaar hevig. Op een gegeven oogenblik komt Otto Walburg tot de conclusie, dat hy 70.000 stuks apenvellen als pand bezit en dat deze huidjes geen cent waard zyn, of.... apenbont moest in de mode komen. Apenbont komt echter niet in de mode. 'ntegendeel! Niemand kan apenbont zelfs maar luchten of zien en daarmee is ook de invloed Gitta Alpar zingt goed en Gitta Alpar acteert aardig en die twee hoedanigheden by elkaar zyn blijkbaar aanleiding geweest tot het in-elkaar- zetten van „Die oder Keine", de film die gis teravond voor de eerste maal in r-'ace ging. De inhoud is, zooals die van vrywel alle operettes, min-of-meer onzin, maar dan leuke onzin en natuurlyk komt er ook weer een prins ln voor van zoo'n onmogelijk staatje als alleen in operettes bestaat we krygen zelfs twee prinsen te genieten, die elkaar zoowel den troon van het onmogeiyke staatje als Gitta betwisten en ten slotte krijgt een van de twee, zoowel den troon als de jonge dame, waarmee het geval geen geval meer is, maar een feit wordt. Al die onmogeiyke, maar in operettes moge- !yke, dingen die er in deze film gebeuren, wor den echter goed voorgedragen en aardig ge speeld, terwyi ook de aankleeding van het stuk in de puntjes is. Maar het beste van alles is toch Gitta Alpar, die we er als opera- en als operette-zangeres in kunnen bewonderen en die, samen met Max Hansen, den prins die haar ten slotte krygt, het reuzenaandeel in het succes heeft. Gitta Alpar schynt hier in Haarlem by het publiek nog niet zoo goed bekend te zyn, anders zou het by deze première wel voller geweest zyn. Het bijprogramma gaf niets anders dan het Ufa- en het Polygoon-nieuws en daarvan ook nog niet veel, terwyl op het tooneel een clown en een trapéze-juffrouw het publiek bezig hielden. Waarom, als dan de hoofdiflm zoo lang is, dat er geen by-film meer kan overschieten, met het oog op den tyd, niet liever het tooneel- nummer weggelaten. Men gaat toch naar de bioscoop om film te zien! Voor een matig bezette Gemeentelyke Con certzaal gaf de H. O. V. gisterenavond 'n bui tengewone uitvoering, met medewerking van den reeds bejaarden Amsterdamschen orkest meester en vioolsolist Louis Zimmermann in 'n eigen vioolconcert. Dit concert werd per radio uitgezonden en zoo hebben de luistervinken dus kunnen genie ten van 'n uitzending onder betere acoustische omstandigheden dan waaronder de H. O. V. voortdurend by andere uitzendingen moest werken. r'f CHIEF WHIP Nu en dan kregen we zelfs den indruk vooral in Beethoven's Tweede Symphonie was dit het geval alsof het ensemble het er wat al te dik oplegde en niet genoeg klankraffine- ment betrachtte. De ouverture „Guillaume Teil" van Rossini blyft steeds een uitstekend inlei dingsnummer. We mogen de fraai gestreken cello-inleiding van Cor de Wilde en de fyn ge blazen hobo-party van Stotijn en tenslotte den pittig uitgevoerden versnelden marsch wel even releveeren. Op 'n enkelen ongeiyken inzet der violen na, en een wat ruwen uitval der trom bones klonk het geheel uiterst bevredigend. Zooals gezegd was dit minder het geval in Beethoven's Tweede Symphonie, waar we o.m. weinig bespeurden van de bekoorlyke zoet vloeiendheid en den lichten weemoed die het Larghetto karakteriseeren, voornamelyk, naar het ons ïykt, omdat de nuance 'n tikje te zwaar was en te weinig doorzichtig van kleur werd ge houden. De paukenist, van wien we overigens niets dan goeds weten, blaakte op 'n gegeven moment in het Allegro molto wat al te zeer van yver om op de kracht van zyn slagen te letten. Enkele minder geroutineerde concertbezoekers applaudisseerden reeds na het eerste deel, maar bewaarden hun enthousiasme toch ook voor t slot van de over het geheel goed geslaagde ver tolking. Het succes van den avond behaalde evenwel Louis Zimmermann met zyn vioolconcert in d kl. terts. Zonder dat we kunnen zeggen dat het werk ons in alle deelen vermocht te boeien alleen het verrassend geschreven Intermezzo vermocht dit gaf de componist er toch 'n uitstekend staal in van zyn kunnen op instru mentaal gebied. Want de instrumentatie en de behandeling der orkestpartyen is, zonder nu bepaald modern van factuur te zijn, toch ta melijk vry en origineel, doch vooral melodieus. De heer Zimmermann neemt de tempi over het algemeen vry snel en levendig en zijn byzon- dere violistische geaardheid hy speelt nog met buitengewone souplesse en jeugdig vuur bezorgt aan het opus een eenigszins overrom- pelenden indruk. Men juichte den virtuoos en componist langdurig toe, die dirigent Schuur man en het uitstekend volgend orkest terecht in de hem staande gebrachte hulde liet deelen. Het Concert werd besloten met Les Préludes van Franz Liszt, een programma-werk dat het als slotnummer wel doet, en door het H. O. V.- ensemble met veel enthousiasme en toewyding werd vertolkt. J. S. maar dienst doet als bergplaats voor kolen en gereedschappen. Door de politie van Halfweg wordt een onder zoek naar de(n) dader (s) ingesteld. Voor Uw kleeding naar maat; velen doen het tot hun groote tevredenheid. G. A. BROEKMAN. COLBERTCOSTUUM vanaf 60.— Kleine Houtweg 5 - Telefoon 12225 Hedennacht om kwart voor twee was men op het Goederenstation aan de Westergracht bezig een landbouw-werktuig van een lorrie in een goederenwagen te laden. De lorrie stond op het plankier voor de geopende deur van den wa gen. Aan den goederenwagen moest een loco motief gekoppeld worden. Deze veroorzaakte by de koppeling de normaal gebruikelyke botsing. Hierdoor kreg echter de lorrie een duw, met 't gevolg, dat de 28-jarige remmer D. uit Amster dam tusschen lorrie en muur bekneld geraakte. Hy werd in de lies-streek gekwetst en na door den Ongevallendienst behandeld te zijn, per ziekenauto naar de Maria-Stichting overge bracht. Inbrekers hebben dezen nacht in Halfweg nog weer eens hun slag geslagen door achtereenvol gens op drie plaatsen in te breken, zy het dan ook, dat de buit niet byster groot is geweest. Alle drie de inbraken beperken zich tot achter de betrokken huizen staande schuurtjes. By de wed. v. d. P. aan de Bauduinlaan alhier werd een fiets ontvreemd, terwyl uit de schuur by v d. L. aan den Houtrakkerweg een rywiel- lantaaxn en eenige belastingplaatjes werden gestolen. Tot slot werd een bezoek gebracht aan de schuur van den ryksveldwachter M. aan de Bauduinlaan, terwyi deze nachtdienst deed, doch hier werd niets gevonden, dat van hun gading was, aangezien dit schuurtje alleen Het Lydwinaspel te Schiebroek vindt niet al leen belangstelling in de hooge kringen van Holland, maar ook het buitenland biykt zich zeer te interesseeren voor dit massaal Mysterie spel. De volgende personen zullen de Gala-voor stelling op 30 April a.s. te Schiebroek by wonen: Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haarlem; Z. H. Exc. Mgr. MacDonald Aartsbisschop van Edinburgh, Schotland; Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's Herto genbosch; Z. H. Exc. Mgr. Myers, Hulpbisschop van Londen; Hochwürdigster Herr J. Stein- mann, Vicaris-Generaal, Berlin. Z. Exc. Jhr. Mr. C. H. J. M. Ruys de Beeren- brouck; Z. Exc. Mr. Dr. L. N. Deckers, Minister van Defensie; Z. Exc. P. J. Reymer, Minister van Waterstaat; Z. Exc. Mr. T. J. Verschuur, Minister van Econ. Zaken en Arbeid; Z. Exc. Mr. E. O. J. M. Baron van Hövell tot Wester- flier. Z. Exc. de Gezant van Groot-Brittanniê; Z. Exc. de Gezant van Denemarken; Z. Exc. de Gezant van België; Z. Exc. de Gezant van Egypte, Mourad Kamal Bey. Voorts Mgr. H. P. J. Möllmann, Vicaris-Ge neraal; Mgr. H. J. M. Taskin, Pres. van het Groot-Seminarie Warmond; Prof. Mr. P. Aal berse, Voorz. Party raad R. K. Staatsparty; Mr. O. M. J. F. Goseling, Voorz. v. h. Partybestuur v. d. R. K. Staatsparty; Mr. A. I. M. J. Baron van Wijnbergen; Prof. Dr. A. Steger, Lid van de Eerste Kamer; mevrouw Annie Meyer, Lid van de Tweede Kamer. Voorts de heeren Mr. Droogleevre Fortuyn, Burgemeester van Rotter dam; H. Stulemeyer, Burgemeester van Schie dam; v. d. Sande-Backhuys, Burgemeester van Leiden; J P. H. Dhont, Burgemeester van Schiebroek en H. F. M. Baron van Voorst tot Voorst. Z. H. Exc. Mgr. MacDonald zal Zaterdag avond 17.58 in Schiedam aankomen en daar met Z. H. Exc. Mgr. Diepen, die te 17.19 aan komt, gast zyn in Schiedam. De Kath. bevol king zal met de Graalmeisjes hen verwelkomen. Ondertrouwd: L. P. Piron en J. M. M. Ronsse F. G. Heerens en E. M. Schouw; Th. Metzelaar en M. M. R. Massin; A. van Baardwijk en M. V. Maier; E. F. J. G. C. van den Ouwelant en F. W. Verbruggen; B. K'aassen en R. Koer; J. Kruijd en A. M. Souwer; K. Beukenkamp en M. M. Beukenkamp; J. P. Faase en S. C. H. M. Pryden. Getrouwd: G. E. Kluver en M. W. de Boer; S. van Brakel en H. Stoter; D. de Jong en S. C. Uytendaal; W. F. Stevens en J. H. Steenkist P. van der Geest en D. Faber. Geboren: M. E. van den BogaardtLodders d.; S. G. WillemseMarchand d.; C. Koedyk— Kwant d.; A. Langeveldvan Acquoy d.; A. Deesvan der Zee z.; M. N. de Reusvan Dijck z.; M. Uit—Welp 2 z.; H. de Borst—Alma d.; J. M. van TerwisgaLibbenga z.; A. H. E. Beelen—Verheyde d.; C. AndréaGrillis d.; C. E. WestendorpAndréa z.; R. M. Koe'eveld— van Voorst z.; E. van MerkensteinHame link d Overleden: G. A., 18 m., d. van A. W. Wesse- lius, Leidschestraat; J„ 2 d., z. van S. Roest, Schouwtjesplein; E. B., 5 j., d. van J. W. Kuyer, van Oosten de Bruynstraat; A. W. van Eykern, 71 j., Pieter Kiesstraat; J. B. A. van Vueren, 45 j., Jacobstraat; J. J. Nagel. 70 j., Rijksstraatweg; J. H. Hagedoorn—van der Loo, 84 j., Kloosterstraat; F., 2 j., z. van J. Uiten- haak, Hazepaterslaan. Wegens plaatsgebrek moet een verslag van de propagandistenvergadering der R. K. Kies- vereeniging te Heemstede blyven overstaan. H. B. S., Santpoorterplein Voorjaarstentoon stelling Ned. Natuurhistorische Vereeniging van 9 tot 12, 2 tot 5 en 7 tot 10 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstellingen en va riété, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. JULIANA-FEESTEN IN HAARLEM—OOST Sociëteit „St. Bavo" Gemengd koor „Onder Ons", 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur Den Hout H. O. V.-concert in de Stadsmu- ziektent, half 3 uur. Stadsschouwburg Don Kozakkenkoor, 8 uur. H. B. S., Santpoorterplein Voorjaarstentoon stelling Natuurhistorische Vereeniging van 9 tot 12, 2 tot 5 en 7 tot 10 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor-sound-theater Bioscoopvoorstelling en variété, 8.15 uur. Koningstraat 27 Telef. 14609 OFFICIEEL PHILIPS - REPARATEUR Voor de apothekers, die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en 's Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondreid een sluitingsrooster ge maakt. Van Zaterdag 29 April, des avonds 8 uur tot en met Vrydag 5 Mei zyn 's avonds na 8 uur en des nachts geopend: H. J. M. Bartels, apotheek Loomeyer, Bartel- jorisstraat 11, tel. 10175; Park-Apotheek, Klever parkweg 13, tel. 11793; J. W. Floryn, Centraal Apotheek, Groote Houtstraat 78, tel. 10500. Apotheek Nolf, Kruisstraat 26, Tel. 11174, maakt van de machtiging op Zaterdagavond te sluiten geen gebruik, maar blyft dan tot 10 uur open. De apotheek W. P. Woutersen, Konin ginneweg 3, Tel. 12033, heeft geen verlof tot sluiten gevraagd en is dus altijd geopend. Da Bibliotheken zyn geopend: BIBL. GEN. DE LA REIJSTRAAT 17: DINSDAGAVONDS 854—954 UUT VRIJDAGAVONDS 854—9 5s uur DINSDAGMIDDAGS 4—5 uur. WOENSDAG AVONDS 754—9 UUT BIBL. KLARENBEEKSTRAAT 60: WOENSDAG AVONDS 7 Ka—9 au» BIBL. HAGESTRAAT 49: WOENSDAGMIDDAGS 254—4 uur (Voor Schoolkinderen) WOENSDAGAVONDS v 754—854 uur VRIJDAGAVONDS van 754—854 uur BIBL. N. GROENMARKT 22: WOENSDAGMIDDAGS 254—4 uur (Voor Schoolkinderen) Nieuws voor de week van 29 April—6 Mei Graalhuis „St Stanislas Kostka", Middenweg 116 Vrydag: om 754 uur worden alle leden van den Inkleedings-cursus weer verwacht. Er zul len nieuwe dadenclubs opgericht worden. Ds leden krygen daar nog bericht van. Algemeen nieuws: Zondag: De deelneemsterstrein naar Schie broek vertrekt om 8.17 uur. De leden zyn om half acht in eigen clubhuis en moeten vóór dien tyd de H. Mis gehoord hebben. Degenen, die niet aan 't clubhuis kunnen zyn, zyn utterly s uur aan het station. Maandag: en voortaan weer iederen avond gaan alle clubs en dadenclubs weer geregeld door. Excelsior, Alleluja, Vooruit I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2