STADSNIEUWS Overval op drie vrouwen Haarlem, 1 Mei BEURS VAN AMSTERDAM Wisselkoersen MAANDAG 1 MEI f 2 5O.- buit gemaakt Kruisweg 30, bij het station AGENDA MAANDAG 1 MEI 1933 MAN MET 'N MES GESTOKEN van „Le Miroir de Jéhus" en zal na de pauze Hij had met een bijl gedreigd DE EERSTE ZWEMMER IN ZEE Te Zand voort JULIANADAG Geen grootsche feestviering In Haarlem-Oost R.K. Smedenpatroonsbond H.O.V. Het laatste „Steunconcert" AVOND-ORGELBESPELINGEN In de Groote kerk ALGEMEEN NEDERLANDSCH VERBOND Voordracht Paul Huf „Kindervoeding" 111-jarig bestaansfeest Kunst zij ons Doel" EEN „VOLK"-BLUNDER NED. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING Opening tentoonstelling MET HAK IN TRAMRAILS BEKNELD Een yebroken enkel H. W. Haar Personalia Aanbesteding Nederlandsche Smalfilmliga Fraai succes Don Kozakken Koor K.J.M.V. „De Kring" Die Spaerne-Sanghers Na door de indringers opgesloten te zijn, werden de zusters beroofd JONGETJE GEVALLEN Keelwonde opgeloopen DE VOORAVOND VAN 1 MEI Verschillende optochten ontbonden Oversteegen toevallig geraakt R.K. Oratoriumvereeniging Jubilea Nieuwe kerkmeesters van de Kathedraal Apotheek begemann sneltjes De rijwieldiefstallen BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE 2 Mei INSTELLINGEN VELSEN op veelvuldig verzoek een herhaling geven In den nacht van Zaterdag op Zondag meld de de 32-jarige A. v. d. M. zich aan het post huis van de Amsterdamsche Vaart. Hier deelde hij mede, dat hij door den 52-jarigen S. met een mes in den rug was gestoken, waar door hij een steekwond onder zijn linker-schou- derblad gekregen had. V. d. M. woonde met een kennis van S. sa men in de Zuidpolderstraat. S. werd later door de politie aangehouden. Hij was in staat van dronkenschap. In zijn zak droeg hij een bebloed mes en ook een bijl bij zich. Met den bijl verklaarde hij, had v. d. M. hem te lijf gewild en om dit te staven, toonde hij een wondje aan zijn arm. Hfj was hem daarom met een mes te lijf ge gaan. V. d. M. werd op het politiebureau voorloopig verbonden, waarna hij met de ziekenauto van Mathot naar het St. Elisabeth's Gasthuis ge bracht werd, dat hij na verbonden te zijn, weer kon verlaten. S. is in bewaring gesteld. De Zondag heeft bewezen, dat de belang stelling voor Zandvoort, nu het seizoen nadert, steeds toeneemt. Zondag was het weer nu niet zoo bijzonder gunstig, toch bleek, dat Zandvoort reeds nu bij velen op het Zondagprogramma voorkomt. Er was een zeer druk autoverkeer en in de omgeving van den Strandweg heerschte op het strand een gezellige drukte. Verder langs het strand waren de bezoekers slechts enkelingen, het waren de enthousiaste zeeliefhebbers. Op de parkeerplaatsen gaven de gestalde auto's duidelijk door hun aantal aan, dat velen Zandvoort als einddoel van hun tocht kiezen. Wel waren er nog wagens met bloemversierin- gen, maar ze waren zeldzaam. Een bewijs, dat de belangstelling niet alleen afgeleid kan wor den van de drukte van de bollen. De aantrekkingskracht van de bloeiende vel den te Hillegom zal wel van invloed geweest zijn op de groote gezelschappen. We zagen ten minste toerwagens uit Maastricht, uit Breda en Dordrecht. Waren er al reeds kampeerders aan het strand, deze Zondag bracht den eersten zwem mer in zee. Een kranig staaltje van hardingsvermogen, waarvan wij hem gaarne de eer gunnen. van de vijf Spaansche Volksmelodieën, bewerkt door Frits Schuurman. Het was wel te verwachten, dat na de groot sche Willem de Zwijger-herdenking, de verjaar dag van H. K. H. Prinses Juliana niet zco als andere jaren gevierd zou worden. Wel wapper den van vele huizen en openbare gebouwen de Nederlandsche vlag en werd de gebruikelijke carillonbespeling gehouden, maar van een echt Oranjefeest (zelfs het oranje-zonnetje was meestal afwezig) kon hedenmorgen toch niet gesproken worden Hedenmiddag werd een concert door de H. O. V.in den Hout gegeven terwijl hedenavond in de Kloppersingelkerk een orgelbespeling zal plaats hebben. In scherpe tegenstelling met de officieele ge speendheid van alle feestviering in het centrum der stad, stond wel de feestviering in Haarlem- Oost. De Oranjebond „Prinses Juliana" had voor een uitstekend programma gezorgd, dat al hielp aanvankelijk het oranje-zonnetje niet mee ook voortreffelijk geslaagd is. Een en kele roode vlag, baloorig uitgehangen door de genen, die nu eenmaal nooit aan een nationaal feest willen deelnemen kon aan de feestvreugde geen afbreuk doen. t Na de koraalmuziek op de Amsterdamsche poort door de Haarlemsche Harmoniekapel on der leiding van den heer J. C. J. Scholte. wer den om 9 uur de talrijke kramen op de zomer- vaart geopend, welke zich al spoedig in een groote belangstelling (al zal uiteraard de crisis wel eenigen invloed op den verkoop hebben!) mochten verheugen. De draaimolens tolden weer lustig rond, de velerlei schiet-, visch- en andere tenten zagen er verlokkelijk uit, terwijl zelfs een vlooienthea ter en een „cake-walk" aanwezig waren. Om 10 uur begonnen de wedstrijden voor de kinderen van 710 jaar in den gemeentelijken speeltuin aan de Zomervaart, zooals zakloopen, vlagsteken, koekhappen en blokjesrapen. (Het koekhappen was vanzelf het meest „in trek!"), welke besloten werden met een uitdeeling van tractaties in de muziektent op het Teylerplein. Des middags werden er wedstrijden voor de grootere kinderen gehouden. De Haarlemsche Harmoniekapel zorgde telkens voor opgewekte en populaire muziek. Onaangename incidenten zijn niet voorgeval len en de feestvreugde was opperbest. Hedenavond om half 8 geeft de muziekver- eeniging „Harmonie Crescendo" op het Teyler plein een concert, afgewisseld door een groote openlucht bioscoopvoorstelling van half 9 tot half 10 door de vereeniging „Nederlandsch Fa brikaat" aan de Zomervaart. Zaterdag 6 Mei zal door de combinatie N.- Holland van bovengenoemden bond een demon stratie worden gegeven voor alle R.K. Smeden patroons uit Noord-Holland in het electrisch lasschen. Deze demonstratie zal geleid worden door de bekende firma „Smits Motorenfabriek" te Nijmegen en gehouden worden in de Am bachtsschool te Alkmaar. Aanvang om twee uur. Na afloop zal de combinatie vergaderen, waarbij naast vele belangrijke punten ook be sproken zal worden het oprichten van nieuwe kringen in Den Helder en te Schagen. Het belooft een mooie leerzame middag te worden voor de R.K. Smedenpatroons, waarvan zeker allen gebruik zullen maken. Voor de laatste maal biedt de H.O.V. aan bezitters en koopers van kaarten der „Vrien den van de H. O. V." (dit zijn de z.g. steun- kaarten f 1) gelegenheid, een concert bij te wonen. De zangeres Hans Gruys is soliste van dit extra-concert op Dinsdag 2 Mei. Op het pro gramma staan orkestwerken van Bach, Mo zart, Borodin, Ljadow en Berlioz. De zangeres brengt in eerste uitvoering „Les Prières" (De Gebeden) van André Caplet, den componist Dinsdag 2 Mei, des avonds van 8149'A uur geeft George Robert zijn eerste avond-orgelcon cert in de Groote of St. Bavokerk. Deze avond-concerten zijn evenals die op de Donderdagmiddagen (34 uur) kosteloos toe gankelijk. Het programma is als volgt: 1. Variaties: Paduana et Hispania SweelinckScheidt, (lste helft 17de euw) 2. Praeludium und Fuge, D. Buxtehude. (1637—1707) 3. Choralvorspiele, J. S. Bach. (1685—1750) a. Nun komm' der Heiden Heiland. b. Nun freut euch, lieben Christen G'mein. 4. Zesde Sonate, F. Mendelssohn-Bartholdy. Choral-Variationen. Fuga. Finale. 5. a. Regrets. C. F. Hendriks Jr. b. Feuillet d'Album. c. Toccata. Vrijdag 5 Mei as., des avonds 8 uur, houdt het Algemeen Nederlandsch Verbond in de bo venzaal van café Brinkmann, Groote Markt, een kunstavond, waarbij de bekende woordkun stenaar Paul Huf zal voordragen. De Vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare af deelingen: Zoetestraat: Maandag 97 porties: Dinsdag 131 porties; Woensdag 135 porties; Vrijdag 142 porties; Zaterdag 131 porties. OvertonstraatMaandag 96 porties; Dinsdag 148 porties; Woensdag 96 porties; Vrijdag 151 porties; Zaterdag 113 porties. ByzantiumstraatMaandag 59 porties; Dins dag 84 porties; Woensdag 79 porties; Vrijdag 96 porties; Zaterdag 84 porties. Bovendien werden dagelijks 65 porties ver strekt aan de scholen voor Buitengewoon L. O. De gemeenplaats „welgeslaagde avond" is misschien iets te bescheiden voor het kenschet sen van het jongstleden Zaterdag in Dreefzicht gehouden artistenfeest ter gelegenheid van het 111-jarig bestaan van de vereeniging Kunst zij ons Doel. Er was een zeer onderhoudend en afwisse lend programma samengesteld, waarvan de clou ongetwijfeld de schilderijen-verkoop was, welke werd gehouden ten bate van de zieke kunstenaars. De bekende illustrator Jan Wieg man fungeerde als afslager en had een be langrijk aandeel in het succes van deze ver- kooping, waarvoor, blijkens het resultaat, in den kring der aanwezigen nog al belangstelling bestond. Er werden ook eenige teekenfilms vertoond en daar de eenvoud het kenmerk van het ware is, vormden zij zeker wel het meest waarach tige wat op dit gebied ooit aanschouwd is ge worden. Voorts het schimmenspel Dante en Beatrijs, dat zoowel in woord als in schaduw een hoogst vermakelijke vertooning was. Enkele solo-dansen van mejuffrouw Hans Snoek vielen zeer te loven voor de klaarblijke lijke animo welke zij aan den dag legde. Verder werd in de omgeving van den dans vloer een Kermesse d'été gehouden met al de vermakelijkheden, welke aan een dergelijke ontspanning verbonden zijn, en vanzelfspre kend was daarbij de stand Karikatuurteekenen niet vergeten. Bij het einde van den avond werd de voor zitter, de heer Boot, en met hem vele andere verdienstelijke leden en niet-leden door een ..Hoogvortelijk bezoek" gehuldigd met diverse ridderorden en op exquise wijze toegesproken. Het was erg laat toen deze zeer beschaafde en uitermate gezellige avond, die door de fine fleur van de Haarlemsche kunstenaarswereld werd bijgewoond, eindigde. Een kort, maar buitengewoon mooi opgeno men filmpje, was £oor den heer dr. Haye mee gebracht. Deze filmamateur, die zelf veel kri tiek op zijn werk uitoefende, toonde in dit „Reisje door het Schwarzwald" een uitstekend fotografisch oog te hebben. Het 9.5 m.M. formaat was vertegenwoordigd door de film: „Naar de Riviera" van den heer Elsinga. Ten slotte werden enkele skisprongen ver toond, die soms het karakter van sensatiefilm aannamen, maar dan van de goede soort. Het doel van den avond: van eikaars werk te ieeren is zonder twijfel bereikt. Wie deze lessen ter harte neemt, zal wellicht filmmateriaal be sparen, dat hij anders door gebrek aan ervaring op onoordeelkundige wijze besteed zou hebben. De films werden op zeer verdienstelijke wijze muzikaal geïllustreerd door het lid, den heer Grootes. De voorzitter der afd. deed ten slotte nog de mededeeling, dat de volgende bijeenkomst ge wijd zal zijn aan de geluidsfilm. In de rubriek welke „Het Volk" dagelijks aan Haarlem wijdt, vond het blad Zaterdag een z.i. gunstige gelegenheid, weer eens een aanval te doen op de „Nieuwe Haarlemsche Courant". De drie plaatselijke bladen hebben om de beurt dat voorrecht! Het socialistische orgaan schrijft over de taxi-tarieven te Haarlem, waarvan ieder over tuigd is, dat zij omlaag moeten, alleen „Het Volk" is daarvan niet overtuigd en noemt onze (lees: aller) meening „een blunder". Wij geven den correspondent voor de Haar lem-rubriek echter den goeden raad, eens te informeeren bij zijn partijgenoot Mars, die zit ting heeft in de Commissie van Overleg in het taxi-bedrijf en die reeds jarenlang ijvert voor verlaging der tarieven. Na die informatie komt het blad misschien tot een ander oordeel. In tegenwoordigheid van talrijke autoriteiten en andere belangstellenden vond Zaterdagmid dag de opening plaats van de voorjaarsten toonstelling, welke door de afd. Haarlem en Omstreken van de Ned. Natuurhistorische ver eeniging van 29 April tot 5 Mei in het gebouw van de Gemeentelijke H. B. S. met 5-j. c. aan het Santpoorterplein gehouden wordt. Na het welkom van den voorzitter, den heer G. A. van Schaik, sprak wethouder W. Roo- denburg het openingswoord, waarin deze wees op de schoone natuur om Haarlem en het nut de jeugd de schoonheid van deze natuur te Iee ren begrijpen. Spr. bracht hulde aan de organisators van de tentoonstelling voor hun prachtig initiatief en hoopte dat velen, die nu nog onverschillig staan tegenover de natuur, zich er door zouden bekeeren. In zijn wederwoord dankte de heer Van Schaik allen, die aan het tot stand komen van deze tentoonstelling hadden medegewerkt, in het bijzonder den heer P. Mathot, concierge der school. Wat de tentoonstelling zelf betreft, kunnen zij aan hetgeen wij reeds gemeld hebben nog toevoegen, dat zij velerlei bezienswaardigs biedt, zooals een overzicht van de dieren, die gallen veroorzaken, schimmelvegetatie of paarden- mest, zeldzame mierennesten met duidelijke schriftelijke toelichting aquaria enz. Overzichtelijk zijn ook de voorbeelden van bosch-, duin- en weideflora opgesteld, voorzien van fraaie décors, door den kunstschilder P. Cornet naar ontwerpen van dr. Wieringa ver vaardigd. De expositie is geopend van 912, van 25 en van 710 uur. Zaterdagmorgen gleed de 34-jarige mevr. De G. in de Groote Houtstraat uit en raakte met haar hak in de tramrails bekneld. Ze brak haar linker enkel. Met den ziekenauto van Mathot is ze naar het St. Elisabeth's Gasthuis vervoerd. In den ouderdom van 70 jaar is overleden de heer H. W. Haar, procuratiehouder van de N. V. Wijnhandel W. Jager Gerlings (vil. fir ma J. H. Enschdé). Nog zeer onlangs, n.l. op 19 Maart jX, vierde de overledene zijn gouden jubileum in dienst der firma. Van de gehouden examens voor verpleging van zenuw- en geestes-zieken aan het gesticht ,Meer en Bosch" te Heemstede, is de uitslag als volgt: Eerste examen, 5 candidaten, afgewezen 2, geslaagd: M. Hartman, W. A. van der Veen, J. de Visser. Tweede examen: 6 candidaten, geslaagd: G. van Dijk, D. J. van Ekelenburg, W. K. Janssen, J. van der Lem, W. Maathuis, A. Moejes. Aanvullingsexamen, 1 candidaat, geslaagd: K. Feenstra. De examens worden voortgezet. Vrijdagmorgen werd door de Genie, in de voormalige infanterie-kazeme aan de Kouden- hom aanbesteed: het verrichten van baggerwerk, c.a., in het achterkanaal van de linie door den Haarlem mermeerpolder, raming f 1.540. Ingekomen waren 7 biljetten. Laagste in schrijver was J. van der Bos en Zn., te Hoofd dorp voor f 1186. Voorts werd aanbesteed: Het verven van mi litaire gebouwen en werken van Uitgeest tot Velsen en bij IJmuiden, raming f 1300. Ingekomen waren 6 biljetten. Laagste in schrijver was A. J. de Pauw te IJmuiden voor f 974. Men schrijft ons: Dezer dagen hield de afd. Haarlem haar maandelijksche bijeenkomst in de Sociëteit „Vereeniging". De avond was geheel gewijd aan reisfilms, welke door de leden waren opge nomen. O. a. werd een drietal bootreizen vertoond een reis naar Genua door den heer Strüben, een reis naar Noorwegen door den heer Sellen- raad en een reis van Indië naar Holland door den heer Hofstede. Door niet alleen de zee en de kust te filmen, maar ook het leven aan boord in beeld te brengen, waren deze heeren erin geslaagd films te maken, die ook voor hen, die de reis niet meemaakten, zeer belangwek kend waren. Zondag 30 April behaalden op het Nationaal Solistenconcours te Wamel bij Tiel de heeren Th, v. Hoeven en J. Duineveld, beiden leden van de R. K. Muziekvereeniging „Utile Dulci", respectievelijk den lsten prijs met 126 punten en den 2den prijs met 102 punten. De heer Th. v. Hoeven voerde in de lste afdeeling uit „De Edelweiss van Semmering" van Th. Hoek en de heer J. Duineveld in de 2de afdeeling „Marceau de Salon" van H. Painparè. Het programma voor het afscheids-concert van het Don Kozakken Koor onder leiding van Serge Jaroff op Maandag 1 Mei in den Stads schouwburg is geheel gewijzigd en vermeldt o. a. de volgende liederen: Gott, höre mein Gebet (Archangelsky)Credo (Kastalsky)Ich bete an die Macht der Liebe (Bortniansky); Du selbst allein bist unsterblich (Kastalsky); Die Sshnsucht nach der Heimat; Eh uchnjem, Wolgalied; Eintönig klingt das Glöckchen; Ach du, meine Schalmei; Reigenlied (Dobro- wen); Sstjenka-Stephan-Rasin (Dobrowen); Kosaken-Wiegenlied (Gretchaninoff)Alte Pol ka (Dobrowen). De voorjaarsuitvoering van de Katholieke Jonge Middenstandsvereeniging „De Kring wordt Dinsdagavond 2 Mei in den Stadsschouw burg gehouden. Opgevoerd wordt een blij-ein- digend paradijsverhaal uit Amerika „De firma Adam en Eva". De regie is weer in handen van Cor Tak. Het keurige programma, met een voorwoord van het bestuur en van den regiseur en met vele advertenties, mag er weer zijn. Woensdag 3 Mei aa. des avonds 8.15 uur ge ven „Die Spaerne-Sanghers" hun vierde con cert onder leiding van Lieven Duvosel in de Gem. Concertzaal. In den afgeloopen nacht omstreeks drie uur hebben bandieten een overval gepleegd op drie alleenwonende zusters, van den Heuvel ge naamd, in de Broekstraat te Herpen. De indringers haalden de drie vrouwen uit het bed. Een der zusters werd in den kelder opgesloten. Het kelderraam was tevoren van buiten met zakken zand en hout dicht gemaakt, waarschijnlijk met het doel eventueel hulpge roep te smoren. De beide andere zusters wer den in dekens gewikkeld en in een kamer ge sloten. Een van haar slaagde erin naar buiten te komen. Zij heeft toen de buren te hulp ge roepen. Intusschen waren de indringers ver dwenen. Zij hadden alles overhoop gehaald en een bedrag van 250, dat zij vonden, meege nomen. Men vermoedt dat er in totaal vijf per sonen bij dezen overval betrokken zijn, waar van er eenigen buiten op wacht hebben ge staan. Een jongetje van 16 maanden, zoontje van den heer Z., Korteweg 20, speelde Zaterdagmid dag om kwart voor 5 in het voortuintje van zijn woning. Hij kwam te vallen, waarbij een tabaks pijp, die het ventje in zijn mond had, in zijn keel drong. Daardoor kreeg hij een vrij ernstige wonde. De Ongevallendienst bracht het knaapje naar het St. Joannes de Deo-ziekenhuis, waar de wonde behandeld werd, waarna 't jongetje weer naar de ouderlijke woning teruggebracht is. De vooravond van 1 Mei heeft de politie veel werk bezorgd. Het begon reeds op den vroegen Zondagmorgen. Een groote groep wielrijders kwam van het O. S. P.-huis met borden op hun rijwielen, die opschriften droegen als: „De straat vrij op 1 Mei" en „Voor het strijdende eenheidsfront" e. d. Op den Raamsingel begon men te roepen en te schreeuwen, waarop eenige inspecteurs en agenten op het Plein, zonder ge bruik te maken van wapenen, den troep uit el kaar gedreven hebben. Ook in het Amsterdamsche kwartier was vermoedelijk een O. S. P.-groep aan 't schreeu wen. De stoet was te groot en werd daarom door de politie in kleinere groepen gesplitst. Deze trokken daarop het Amsterdamsche kwartier in. Toen in de Spaamoogstraat zoo'n troepje weer aan het schreeuwen sloeg, heeft de politie hen met de blanke sabels uiteen geslagen. Eerst toen was de rust in het Amsterdamsche kwartier weer hersteld. In Haarlem-Noord hebben eveneens verschil lende groepjes wielrijders rondgereden. In de Kanariestraat moest zoo'n groepje uit elkaar gejaagd worden. Een ander troepje, dat in de Mamixstraat veel misbaar maakte, werd eveneens door de politie opgevangen. Hier zag een agent zich ge noodzaakt van zijn gummistok gebruik te ma ken, waarbij toevallig Oversteegen eenige klap pen kreeg. In den namiddag marcheerde een groep A. J. C.ers, 300 in getal, door de Kruisstraat. De politie splitste hen hier in enkele kleinere groepjes, terwijl op last van de politie het zin gen gestaakt werd. Tegen den leider, R. c., is proces-verbaal opgemaakt wegens het zonder vergunning houden van een optocht. Ook een groep pijpende en zingende jongens, ten getale van 150, die omstreeks denzelfden tijd over het Klokhuisplein trokken, werd gesplitst, terwijl eveneens tegen den leider van deze groep, R. A. C., proces-verbaal is opgemaakt. In de agenda van het Comité van Katholieke Actie te Haarlem, dat Zaterdag in onze courant werd gepubliceerd, staat vermeld, dat er a.s. Donderdag repetitie zal zijn voor de alten en bassen van de R. K. Oratoriumvereeniging. Dit is niet juist. Er zal gerepeteerd worden door het gehele koor, zooals aangegeven is op de lijst, die de koorleden hebben toegezonden gekregen. De repetitie van Donderdag 25 Mei vervalt wegens Hemelvaartsdag. De fa. Joh. Enschedé en Zonen heeft van Zaterdag af weer eenige jubilarissen onder haar personeel geteld. De heeren D. van Boekhoven en N. Zwane- veld vierden hun gouden jubileum, de heer Smit zijn 40-jarig en de heer M. Veldhuizen zijn zilveren feest. Van de directie kregen zij de gebruikelijke felicitatie en enveloppe met inhoud, terwijl van andere zijden, o.m. van het personeel, verschil lende cadeaux geschonken werden. De heer Zwaneveld ontving van het perso neel een enveloppe met inhoud en van de chefs bloemen en sigaren. Hem werd toegekend de eere-medaille in brons in de Orde van Oranje- Nassau, terwijl zijnjnede-jubilaris, de heer Van Bokhoven dezelfde medaille in goud ontving. Wagenvoerder Kneepkens vierde vandaag zijn zilveren jubileum in dienst der N. Z. H. T. M. De waarnemende chef van de Exploitatie, de heer Van Geuns en de chef van den Uitvoeren den Dienst, de heer Gieske, hebben hem te zijner huize namens de directie gecomplimen teerd, waarbij hem de gebruikelijke enveloppe werd overhandigd. Ook een deputatie van het Jubileumfonds ver scheen op het appèl. Van avond zal den jubilaris aan zijn woning te Santpoort door het Tramfanfarekorps, waar van hij lid is, een serenade gebracht worden. Als opvolger van wijlen den heer Heslenfeld is tot lid van het kerkbestuur van de kathe drale kerk „St. Bavo" door Z. D. H. den Bis schop van Haarlem, de heer F. A. Helminck be noemd. GOED en GOEDKOOP Telef 10043. Geheel nieuw ingericht en verplaatst naar Recepten worden gaarne van huis gehaald In de afgeloopen week zijn negen rijwielen als ontvreemd bij de politie aangegeven. En er komt gewoonlijk geen een van terecht. Ondertrouwd: 29 April. W. H. André de la Porte en L. E. van Bergen. Geboren: 27 April: F. G. Dalman—Willing, z.; H. B. Makkelie—Kelder, d.; M. L. Kolb—Michel, z.; 28 April. M. J. van der VeldtDijkmans, d.; A. Visser—Homburg, z.; 29 April. L. Hartendorp van Wijngaarden, d. Overleden: 28 April. J. van Bijnen, 73 jaar, Kamperlaan; D. VeenhuisSpies, 65 jaar, Scho- terboschplein. Propagandisten R. K. Kiesvereeniging Vrijdagavond waren de leden der R. K. Propa- gandaclub nog eenmaal bijeen, om een terug blik te werpen op het volbrachte werk. Na opening zeide de Voorzitter der club, de heer W. Groenland, dat hfj over den uitslag te vreden is, doch niet voldaan. Ja, als overal ge stemd was als in Heemstede, dan hadden wij 31 zetels gehaald. Wij hier in Heemstede hebben er geen schuld aan, dat er 20.000 stemmen door Veraart zijn weggegooid. Hier kreeg hij er 2, nog 8 minder dan Lampetje. Dit is, aldus spr., te danken aan de propagandisten, vooral door hun huisbezoek. Buiten aller verwaenting kwam dan mr. Bo- mans ter vergadering, die met een geweldig en thousiasme werd ontvangen. De Voorzitter stelde dit bezoek op zeer hoogen prijs, omdat hij ervan overtuigd is, dat mr. Bo- mans door zijn bezielend woord veel heeft bij gedragen tot het succes hier in Heemstede. Zijn rede vervolgende, zeide de heer Groen land, dat hij dankbaar is, doch niet voldaan kan wezen. Dankbaar, omdat, nu wij twee zetels verloren hebben, onze coalitie-genooten er twee wonnen, maar het hemd is nader dan de rok. Echter niet ontmoedigd zijn, zegt spr. Reeds nu beramen wij plannen ons verloren terrein terug te winnen, eerstens door leden voor onze R. K. Kiesvereeniging te werven en vervolgens, de R.K. kiezers voor te bereiden op den volgenden strijd. Met nóg meer geestdrift werpen wij ons in den strijd, omdat ons loon is de toekomst, al dus besloot spr. Een tweede verrassing was het binnenkomen van onzen R. K. wethouder, dr. E. A. M. Droog, die met applaus en een woord van welkom door den voorzitter werd begroet. Vervolgens voerde mr. Bomans het woord, wiens rede wij destijds in het verslag van de propagandistenvergadering in het gebouw „St. Bavo" hebben vermeld. Na deze gloedvolle rede klonk een langdurig applaus. Dr. E. A. M. Droog sprak woorden van dank aan de leiders der club en hoopte, dat de club met hetzelfde vuur zal blijven arbeiden, want dan zal de Heemsteedsche Propagandaclub een voorbeeld zijn voor het geheele district, zeide spreker. Tenslotte voerde nog het woord de heer J. v. d. Weiden, voorzitter der R. K. Kiesvereeniging. Mij, aldus spr., is de uitslag niet tegengevallen Voor wat Heemstede betreft, is geen verwijt te maken. Daarvoor brengt spr. allen dank en dan' niet enkel de hier aanwezige propagandisten, maar ook hun, die zijdelings hebben medege werkt. Zoo o.a. eigenaars van auto's, over welke hulpmiddelen wij voldoende konden beschikken en spr. vertelde dat één auto op den verkiezings dag een afstand van 450 KM. heeft afgelegd. Er zijn fouten gemaakt. Deze zijn echter ze ker te herstellen. Het bestuur der R. K. Kies vereeniging rekent dan ook op een blijvende hulp, besloot spr. En dat de voorzitter der R. K. Kiesvereeni ging daarop kan rekenen, bleek wel uit de en thousiaste stemming die er onder de talrijke dames en heeren heerschte. Het was een waardig slot van een moedigen, steeds volgehouden strijd! Verkeersongeval Toen Vrijdagmiddag om 3 uur op het Raadhuisplein de bestuurder van 'n auto het portier opende om uit te stappen, kwam achter zijn auto een wielrijder te voor schijn, die tegen dat portier reed. Hij kwam daarbij te vallen, beschadigde daarbij zijn klee ding en bekwam niet ernstige schaafwondjes. Hij werd door den bestuurder van den auto schade loos gesteld. Goed afgeloopen. Op den hoek Postlaan- Dr. P. Cuijperslaan had Zaterdagmiddag een aanrijding plaats, welke nogal betrekkelijk goed afliep. De 8-jarige H. kwam de Dr. P. de Cuij perslaan uitrijden, juist op het oogenblik, dat de heer v. H. met zijn auto die straat van uit de Postlaan wilde inrijden. Die jongen, die den auto blijkbaar niet had zien of hooren naderen en die links op den weg reed, schrok van den auto en reed er tegen aan. De auto reed over het rijwiel, dat werd vernield. De jongen kreeg geen letsel. Auto gestolen. Aangifte is gedaan van de vermissing van een auto, die in den nacht van Zaterdag op Zondag onbeheerd op den openba ren weg stond. Dit is de tweede auto binnen JULIANA-FEESTEN IN HAARLEM—OOST Sociëteit „St. Bavo" Gemengd koor „Onder Ons", 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur Ben Hout H. O. V.-concert in de Stadsmu- ziektent, half 3 uur. Stadsschouwburg Don Kozakkenkoor, 8 uur. H. B. S„ Santpoorterplein Voorjaarstentoon stelling Natuurhistorische Vereeniging van 9 tot 12, 2 tot 5 en 7 tot 10 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor-sound-theater Bioscoopvoorstelling en variété, 8.15 uur. Gebouw St. Bavo Rechtskundig Bureau, half 9 R. K. Kraamverzorging, 2 tot 3 uur Grossiers-kleinhandel, 8 uur St. Caecilia, 8 uur Bestuur Trampersoneel, 8 uur Af dracht Grafische Bond, 8 uur Driejarige ont wikkelingscursussen R. K. Volksbond, 8 uur. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling door George Robert, 8.15 tot 9.15 uur. Stadsschouwburg Voorjaarsuitvoering K. J. M. V. „De Kring", kwart over 8 uur. Restaurant Gebrs. Brinkmann Lezing En glish Association, 8 uur Vrijwillige Burger wacht Haarlem, half 9 R. K. Midoenstands- vereeniging, half 9. H. B. Schoolgebouw, Santpoorterplein Voorjaarstentoonstelling Ned. Natuurhistorische Vereeniging, van 9 tot 12, 2 tot 5 en 7 tot 10 uur. Geopend van 10—5 Bisschoppelijk Museum uur R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes. lederen dag 10—12, 2—4, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem Tel. 11671. R. K. Kraamverzorging „Wit-Gele Kruis" ge vestigd Kinderhaisvest 25 rood. Spreekuren: Dinsdag van 23 uur. St. Bavo. Smedestraat 23; Donderdag van 23 uur Damiatestraat 1; Donderdagavond van 7—7.30 uur Clubhuis Raadhuisstraat 11; Vrijdagavond van 7—8 uur Kinderhuisvest 25 rood. twee weken tifds, die op dezelfde wijze is ver dwenen. Autohouders worden dan ook aange raden hun auto des nachts niet op straat te laten staan. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij de Reus, Kerklaan 3, een hondje met riem; van der Bunt, Bankastraat 80,een rozenkrans; E. Vedder, Raadhuis, een sleutel; M. Roosen, Diderikstraat 7, Haarlem, een Konijn; Leuven, Voorweg, 6, een doublé armband; ten Prins, Mesdaglaan 34; een huissleutel; G. v. d. Aar, Sumastrastraat 22, een zwart lederen hand schoen; Welters, Raadhuisstraat 76, een post duif; Hinse, Ant. Duycklaan 11, een zilveren armbandhorloge; G. Kieft, Glipperweg 64, een rijwielbelastingmerkVan Dam, Jacob de Wit- laan 20, een zilveren heeren polsband horloge. School- en werktuintjes. Zaterdagmiddag waren de schoolkinderen weer bijeen op den tuin aan den Heerenweg tegenover de Kerk laan, om evenals vorige jaren weer een tuintje te krijgen. In totaal zijn er 87 tuintjes, elk van 20 M2., verdeeld over 3 vakken, waarvan 2 voor groen ten en 1 voor bloemen. Hoewel de aanvraag grooter was dan het aantal tuintjes, waren nu een 70-tal kinderen van alle lagere scholen aanwezig, zoodat er voorloopig nog een 15-tal tuintjes over zijn. Daar de aanvrage echter grooter is dan de beschikbare tuintjes, zullen de kinderen, die Zaterdag wegens ziekte of anderszins, verhin derd waren, goed doen om Woensdagmiddag op het appèl te zijn, daar zij anders stellig gepas seerd zullen worden. Rijwielen gestolen. Door v. L. alhier is aangifte gedaan van diefstal van zijn rijwiel, dat was geplaatst voor het café van Koster aan het Kennemerplein alhier. Door K. alhier is aangifte gedaan van dief stal van zijn rijwiel voor de woning van een bewoner aan de Lumeijstraat te IJmuiden (O.)- Door een bewoonster van de Trompstraat al hier is aangifte gedaan, dat 's nachts twee rui ten van haar woning zijn ingegooid. In de voor kamer heeft zij een flesch. gedeeltelijk met olie gevuld, gevonden. Het vermoeden ligt voor de hand, dat de vernieling daarmede gepleegd is. MAANDAG, 1 Mei. Vorige koersen Heden Londen g.43>4 8.32 Berliln 57.75 57.60 Parijs 9.7914 9.79 Brussel 34.75 34.75 Zwitserland 48.07)4 48.05 teeenen Copenhagen 37.70 37.00 Stockholm 43.75 43.00 Oslo 43.25 42.50 New York (cable) 2.20K 2.12 Rome 12.92)4 12.92)4 Praag 7.40 7.40 Madrid 21.25 Vorige koersen Heden Staatsleenlngen 5 Nederland 1919 101H 101)4 i'A Nederland 1916 102 10) X i Nederland L931 98X 98H 5 Nederl 1932 100M» 100)4 4% N Ind 1926 AB 6 Mi Dultschl (Youngleen.) 4(1 38)4 Banken Koloniale Bank 63)4 67 Indische Bank 52)4 53 Cert Handel-Mil61M 61)4 Industrieën Unilever 8344 87 Uaivé Delft 49 49 Alg. Kunstzijde 2Ds 26)4 Van Berkei's Pat '6H '5X Nieuwe Philips '28X 133 Kücb Accoustlek 'f4 '76 Ned. Ford "7)4 '2074 mdustr. Buitenland Anaconda 10X« II Bethlehem Steel 21)4 22)4 S Steel 387» 40% U. 8. Leather 6 6)» Intern Nickel "X 12)4 Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie J'° 'f2 Redjang Lebong "4 "4 Petroleum Gaboes 16 16 Kon Olie 149)4 154)4 Perlak 82 82 Peudawa4)4 4)4 Continental OU 7)4 7«4 SheU Union OU Vorige koersen Heden 5 SJ4 Robber A'dam Rubber 65)4 69 Bandar 42)4 42 □ell Batavia Rubber 27)4 23 Serbadjadl 21*4 21)4 Sllau 17)4 V- I. O O, 30 18 31 toteroontln Rubber scheepvaart Java Ch Japan Roll Amerika Lijn Olto Gem Elgend. Kon Ned Stoomb heeDvaart-Unle Suiker EL V. A. N. 1 8 O. Poerworedjo Vorstenlanden l a bak Oen Batavia Oude Dell Oostkusi isnembab spoorwegen Wabash Erie South Rallw 29 30 life iff 34 34 3)4 3K 2» 2* 13 13 51)4 52 185 190 128 131 81 83 474 4)4 41H 43 29.50 29.50 124 130 115 118H 17 17 125 130 65 66 2 2X 6 6 9X 9)4 10H 10)4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2