STADSNIEUWS Tuindersvereeniging „Kennemerland" Haarlem, 4 Mei BEURS VAN AMSTERDAM N.V. Gerard A.v.d, Steur Wisselkoersen DONDERDAG 4 MEI De jaarvergadering Homespun AGENDA DONDERDAG 4 MEI 1933 DRIE AMSTERDAMMERS STELEN EEN BRANDKAST Maar krijgen ook zware straffen TARWEWET TASCHJESDIEF VEROORDEELD Tot acht maanden Ze haalden blommetjes binnen Aanbesteding Ergerlijke baldadigheid Specialiteiten-voorstelling De nachtegalen in actie MUZIEK Die Spaerne-Sanghers HET WEEKNIE UWS VAN GROOTE HOUTSTR. 16 VAN ONZE RECHTBANK Diefstal te IJmuiden DïGC. HAARL. VOETBALBOND Adviseurswisseling PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND Stand der provinciale wegen Bruggen BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE Jaarverslag Financieel verslag Whipcords Bracken Twee; Travelwear Tropical Fresco Palmbeach Reiscostuums NOORDWIJKERHOUT VRAGENBUS BLOEIENDE BETUWE S Mei INSTELLINGEN m DE INBRAAK TE AMSTELVEEN Derde verdachte veroordeeld DAMMEN Bekerwedstrijd D.I.D. en T.E.P. In den nacht van 29 op 30 November 1932 is geprobeerd de brandkast te stelen van het station der Nederlandsche Spoorwegen te Pur- merend. De dieven, die met een auto het perron opgereden waren, braken de deur van het kan toor van den chef open, doch werden toen ge stoord door de politie en vluchtten. Als verdacht van dezen diefstal stonden voor de Haarlemsche Rechtbank terecht een pen sionhouder, een koopman en een musicus, allen uit Amsterdam, die echter, ondanks het getui genis van een getuige, die eerst mede-verdachte was, ontkenden iets met den diefstal te maken te hebben. Nadat 17 andere getuigen gehoord waren, eischte de Officier van Justitie tegen den pen sionhouder 3 jaar gevangenisstraf, tegen den musicus twee jaar en tegen den koopman drie jaar gevangenisstraf, alles met aftrek van pre ventieve hechtenis. De rechtbank deed heden morgen uitspraak overeenkomstig den eisch. Verdedigers waren Mrs. J. L. Frankenhuis en D. de Jong. Burgemeester en Wethouders van Haarlem maken 'bekend, dat tarwetelers, die wenschen te profiteeren van de Tarwewet met hun oogst 1933, verplicht zijn om een inventarisatie-for mulier in te vullen. Deze formulieren zullen beschikbaar zijn op zitdagen, welke de Tarwe- Organisaties beleggen. Deze zitdagen zuilen war den gehouden in de week van Maandag 8 Mei tot Zaterdag 13 Mei a.s. Het invullen der for mulieren dient te gescnieaen zoowel door hen, die dit jaar voor het eerst telen, als door hen, die reeds lid-aangeslotene eener Tarwe-Orga- nisatie zijn. Nadere inlichtingen over de zit dagen worden gaarne verstrekt door de Dis trictssecretarissen o.a. de heeren B. Eversen, Hornweg, Sloterdyk, telefoon no. 49öö Zaandam en J. C. Beets, Hoofdweg, Hoofddorp, telefoon no. 42. De Haarlemsche rechtbank deed hedenmorgen uitspraak in de zaak van een man, die aan dames haar taschjes ontrukt had. De ingewon nen reciasseeringsrapporten bleken niet gunstig voor dezen man te zijn. Hu werd dan ook over eenkomstig den eisch van den Officier van Justitie tot 8 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis veroordeeld. Verdediger was Mr. H. O. Drilsma. Woensdagavond om half 12 zagen twee agen ten twee wielrijders, die zonder verlichting over den Rijksstraatweg reden. De beide mannen P. en Z., bloemenkooplieden van beroep, waren in het bezit van 400 tulpen. De agenten namen hen mee naar het bureau, waar ze bekenden de tulpen van een veld te hebben gestolen dat onder de gemeente Velsen aan den Rijksstraatweg gelegen was. De zondaars zun aan de politie te Velser overgeleverd. Hedenmorgen werd in het Gouvernements gebouw alhier, aan bes" ed: Het bouwen van een dubbele brugw<achters- woning bij de nieuwe brug over de ringvaart in de gemeente Aalsmeer. Ingekomen 16 biljet ten. Laagste inschrUver was N. J. Meuleman te Aalsmeer voor 10288. In de laatste drie maanden zijn in de Vrouwe Hekbuurt meer dan 100 ruiten baldadig vernield. Dinsdag 9 Mei des avonds om 8 uur zal in de Gemeentelijke Concertzaal een specialiteiten voorstelling gegeven worden voor de deelnemers aan de werkloozen-voetbal-competitie en hun huisgenooten. Het programma vermeldt het optreden van The Frivolly Wags Band oJ.v. C. v. d. Broek, van den conferancier M. Musch; het Dubbel Mannenkwartet „Harmonie" (directeur R. J. Aretz), Rene, trapese-equilibrest, Hachi Sing Japansch Imgleur, het duo Busch, enz. Een bekend ornitholoog heeft eens beweerd, dat er nergens in ons land zooveel nachtegalen voorkomen als in de duinstreek en dat van de heele duinstreek Bloemendaal daarin weer de kroon spant. Nu moge deze vogeldeskundige wel een Kennemer zijn, hij is daartegenover weer geen Bloemendaler, dus mogen we deze bewe ring vrij achten van dorpspatriottisme. Wie dan ook dezer dagen, als Boreas een beetje z'n ge mak houdt en de ijsheiligen hun verblijf elders zoeken, eens een avondwandeling maakt door deze gemeente, kan er zeker van zijn, dat zijn ooren gestreeld zullen worden door het lieflijk geluid van de koningen der zangers. Een be paald plekje behoeft men niet op te zoeken. Gisterenavond hoorden we hen evenzeer rondom Elswout als bij Kraantjelek op Vaart en Duin, op Belvedere, in t Kweekduin langs Bloemen- daalsche weg, t Bloemendaalscne oosch en in t park. Er is dus keus genoeg. En organisators van nachtegalentochten weten dus nu, waar heen zij de schreden moeten richten. Maar, dan een beetje rekening houden met de temperatuur. Want de zanglust is hiermee evenredig. De programma's der concerten van „Die Spaerne-Sanghers" vermelden andere compo nisten-namen, als dat men bij een mannenkoor gewoon is. Tot nu toe zong het koor o.a. werken van den dirigent Lieven Duvosel, Schubert en Diepenbrock en thans van Röntgen en Wagner. Door de solistische medewerking kwamen er namen op te staan als (behalve de juist ge noemde) Bach, Handel, Beethoven en.... Debussy. Die solistische medewerking bepaalde zich niet, zooals gebruikelijk, tot een zangeres en een violist, neen, „Die Spaerne-Sanghers" liet tusschen den koorzang zelfs kamermuziek- ensemples optreden. Dit laatste is een gevaarlijk experiment, lo. is het publiek na mannenkoorzang niet zoo spoedig op kamermuziek ingesteld, de stijlen verschillen te veel; 2o. kan kamermuziek in een groote concertzaal nimmer volkomen tot haar recht komen, ze is gedacht voor een kleinere ruimte. Eenige aanleiding tot het laten optreden van een kamermuziekensemble was er wel aanwezig. Men wilde de componisten Röntgen en Brahms herdenken. En bijzonder laastgenoemde toont zich in kamermuziek als den grooten meester. Van Brahms' kamermuziek had men een der schoonste, meest boeiende werken gekozen: het piano-kwintet. Tegen de uitvoering er van in een groote zaal zouden we niet zoo'n groot bezwaar aanvoeren, als men maar niet het intieme karakter dezer muziek voor een groot deel verloren was gegaan door den gefor- ceerden vleugelklank. De leden van het Hol- landsch Strijkkwartet hebben in onze groote concertzaal natuurlijk iets sterker gespeeld dan in een kleine zaal, doch hun spel deed nimmer te geforceerd aan. De pianist Joh. Röntgen echter speelde vanaf m.f. geheel in evenredigheid tot de zaalruimte, soms alsof het een pianoconcert van Liszt met begeleiding van groot orkest gold. De onder linge verhouding was daardoor menigmaal ge heel verdwenen. Jammer van de andere goed gespeelde fragmenten, zooals in het Andante, want de totaalindruk was geschonden. Röntgen's kwintet werd in bedoeld opzicht beter vertolkt, al domineerde ook hier wel eens de piano. Dit werk, door den componist in zijn laatste levensjaar geschreven, is kort en krachtig opgebouwd. Qua inhoud voldeed ons het meest de beide Andantes. De eerste door het wel niet hoogst oorspronkelijk, maar toch zangerig ttipma, de tweede door de weemoedige stem ming, die er uit sprak. Meer troffen ons nog Röntgen's liederen, gezongen door de altzangeres Jeanne van de Rosière. Vooral „Die Geheimnisvolle Flöte" klonk indrukkenwekkend. In het mannenkoorwerk „Verwandlungen" bewees Röntgen eveneens stemming te kunnen aanbrengen, den tekst goed te hebben verklankt. Met „Prooemion" was de componist minder ge lukkig. Het vergt wel wat veel van de zangers en ligt voor een amateurskoor te hoog en o.i. wat de stemmen onderling aangaat, soms te onpraktisch. Het was dan ook niet te verwonde ren, dat de vertolking niet voldeed. „In „Verwandungen," alsmede in de Rhapso- die van Brahms zong het koor lofwaardig Bijzonder vielen de beschaafde klank en muzi kale voordracht op. Het „Liebesmahl der Apostel" van Wagner (geen sterk werk van dezen componist), waar mede werd besloten, leed door toonopdrijving. Bovendien voldeed de begeleiding van piano en orgel niet. Genoemde zangeres kon ons met de liederen meer bekoren dan mt de Alt-Rahpsodie. Maar dit komt wellicht, omdat we zoo n superieure vertolking van Annie Woud gewoon zun. Zooals gewoonlijk: talrijk en dankbaar publiek, bloemen voor soliste en dirigent. O. K. Wij toonen V gaarne onze verschei denheid in wollen en katoenen, ge breide kinder-jumpers en jurkjes. Even aantrekkelijk door vorm en kleur, als door materiaal en bewer king. Een lust voor het oog, het mooist wanneer een kind er levendig heid aan geeft. In het geheel niet duur In den afgeloopen winter stal de concierge van een openbare school te IJmuiden regel matig handjesvol brandstof. Hij beweerde daar mede te experimenteeren. De Officier van Justitie dacht er heden morgen anders over en eischte 6 maanden ge vangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. In een Woensdagavond te Amsterdam ge houden bestuursvergadering heeft de voorzitter van den D. H. V. B. pater F. L. Esser O.E.S.A. woorden van dank gesproken tot den scheiden den geestelijken adviseur rector J. Braakman, voor datgene wat hij in het belang van de katholieke voetbalbeweging heeft gedaan. De voorzitter installeerde daarop den nieu wen adviseur, directeur J. Mol, die op het ter rein van de jeugdbeweging zijn sporen reeds verdiend heeft en die als geestelük adviseur van den R. K. Amsterdamschen Voetbalbond reeds had bewezen, de katholieke voetbalbewe ging een goed hart toe te dragen. Aan het verslag inzake den aanleg van Pro vinciale land- en waterwegen in Noord-Holland ontleenen wij: Tracé Haarlem, Schiphol, Amstelveen, Die- men, Weesp, 's-Graveland, Bussum. Het grondwerk van het gedeelte van de aar den baan tusschen den Amstelveenscheweg' en den Amstel te Ouderkerk is kort geleden aan besteed voor 259.000; met de uitvoering van het werk is bereids een aanvang gemaakt. Het grond- en fundeeringswerk, alsmede het aanbrengen van de deklaag op den Franschen Kampweg is aanbesteed voor 62.490; met de uitvoering van het werk is begonnen. De pak- laag voor de fundeering is ongeveer voor de helft gezet. Tracé Haarlem, Heemstede, Aalsmeer, Uit hoorn. De onderhandelingen met de eigenaren der perceelen, noodig voor den aanleg van het ge deelte van den provincialen weg tusschen het Wipperplein en de Noordelijke afbuiging van de Kruisvaart werden voortgezet; voorzoover geen overeenstemming werd verkregen, zal thans tot onteigening worden overgegaan. Ten aanzien van de benoodigde perceelen tusschen de Cruquius en de Kruisvaart, als mede van die in de kom van Hoofddorp, heeft de tweede ter-visie-legging plaats gehad. Het ontwerp-bestek voor het grondwerk tus schen het Wipperplein en de Ringvaart van den Haarlemmermeerpolder is nagenoeg gereed; al ontbreekt voor den volledigen aanleg van dat wegvak nog één perceel, toch kan, waar onlangs met de overige eigenaren overeenstemming is bereikt, thans zonder bezwaar tot aanbesteding worden overgegaan. Het ontwerp-bestek voor den aanleg van de fundeering en de deklaag in het gedeelte van de aarden baan tusschen de Ringvaart bij Aals meer en de Ringvaart van den Stommeerpol der is gereed. Met de gemeente Uithoorn wordt verder overleg gepleegd over het in die gemeente te volgen tracé. Tracé Haarlem, Westzaan, Purmerend. De deklaag op den weg langs zijkanaal C, als mede de fundeering en de deklaag op het ge deelte van den weg tusschen den Assendelver- duk en den Zaandammerweg, kwamen gereed. De aanleg van de verbinding tusschen de brug over de Sluissloot nabij den Watertoren en de beweegbare brug over de Nauernasche Vaart, alsmede het aanbrengen van een fundeering en een deklaag op het wegvak tusschen de Nauer nasche Vaart en het Guispad, zijn voltooid. Tracé Hembrug, Limmen, Castricum. Heb aanbrengen van de fundeering en de dek laag op het gedeelte van den weg, tusschen den spoorwegovergang in de lun ZaandamPur merend en het station Koog-Zaandijk, is vol tooid. Het maken van de fundeering en de deklaag op het gedeelte van den weg tusschen het Guis pad te Zaandijk en Plein '13 te Wormerveer is na openbare aanbesteding gegund voor ƒ31.700; met de uitvoering van het werk is inmiddels 'n aanvang gemaakt. De fundeering is voor het grootste deel voltooid. Het grondwerk op het gedeelte van den weg tusschen het station Wormerveer en de grens tusschen Assendelft en Uitgeest is thans geheel voltooid; het aanbrengen van de fundeering en de deklaag op dat wegvak is inmiddels na open bare aanbesteding opgedragen voor 84.674. De fundeering en de deklaag op het gedeeilte tusschen Limmen en de grens tusschen Assen delft en Uitgeest nabU De Ham kwamen ge reed. Het grondwerk voor den weg LimmenBak- kum is opgedragen voor f 122.250; het werk is in uitvoering. Voltooid werden: in den weg HaarlemWest zaanPurmerend: de bruggen over de Horn- sloot en de Bloksloot (Assendelverpolder kosten te zamen 15.189.90), over de verlegde Paral lelvaart te Zaandijk, (kosten 15.590.48).. In den weg HembrugLimmen: de 'bruggen over de Koogersluissloot 20.345.25), de Tuin- sloot 11.468.01), de Zaandijkersluissloot 17.378.94), de Noorderwatermolensloot 6.620.44) en de Wittepaardsloot 13.775.74). In den weg HeemstedeUithoorn: de brug over de Ringvaart van den Stommeerpolder te Aalsmeer (kosten 14.083.23). In de verslagperiode werd aangevangen met den bouw van de bruggen: in den weg Haarlem —WestzaanPurmerend: over de Watering bij den molen „De Schoolmeester", na openbare aanbesteding gegund voor 14.260. In den weg Hembrug—Limmen: over de Karnemelksloot en de Watering te Wormerveer te zamen na openbare aanbesteding gegund voor 8.900. Ondertrouwd: 3 Mei D. G. de Moes en B. van der Laan. J. N. Hopman en A. M. van Avezaath. A. P. van den Haak en M. M. Heinsbergen. C. H. Lenaarts en M. L. S. Oerlemans. G. Negerman en E. S. Exner. J. J. Beekelaar en A. M. Slotboom. J. G. van Galen en C. de Boer. F. Talens en H. Haunert. J. P. Willemsen en W. Heyerman. A. P. ter Schuur en N. E. Tscheuschner. IJ. Bekema en H. M. Hendriks. Th. J. van Steijn en A. Terstal. C. van der Beek en A. IJskes. J. Plessius en M. Buis. Getrouwd: 3 Mei J. Blom en D. van Kilsdonk. J. de Klerk en G. Goedemans. J. C. Vierhout en E. Blokker. B. J. Steeman en W. J. van Keulen H. van Roon en M. J. de Graaf. J. J. Beentjes en M. Vogt. D. M. Grandia en J. M. G. Spoor. J. C. Scheffer en W C. van Tol. A. M. F. Comelissen en A. Niehot. J. Jonker en K. A. E. Pliester.. H. C. Souverein en A. M. W. Jansen. G. van Riessen en J. de Graaff. C. Ph. van der Laan en J. van Bezu. Geboren: 29 April d. van E. M. Evers-Delis- sen. 1 Mei z. van A. C. van Everdingen-Put- man. —2 Mei z. van J. Steenken-Hessen. 2 Mei z. van J. Prins-Jakubowski. z. van M. Wagena-Vrieze. Overleden: 1 Mei J. Radsma, 65 j., Linschoten- straat. D. G. Groenendijk-Overeem, 73 j„ Zijlweg. 2 Mei P. Bogaert, 7 j., Pres. Steün- straat. Nationaal Crisis-Comité. De boekhouding van het Nationaal Crisis-Comité, Afd. Heem stede over het boekjaar 1932 is door het Ac countantskantoor Th. L. Limperg te Am sterdam nagezien en accoord bevonden. Alle uitgaven waren door bewijsstukken gedekt. In totaal werd in 1932 ontvangen: aan giften in eens 12312.59, aan periodieke giften en bij dragen 7778.38, aan andere baten ƒ3180.13. Uitgekeerd werd aan diverse behoeftige per sonen: in geld 8742.24 en in natura ƒ1920.77; voorts werd aan het Nationaal Crisis-Comité te 's-Gravenhage als verplichte bijdrage uitbetaald 2227.56, terwijl aan diverse kleine nering doenden aan rentelooze voorschotten een be drag van ƒ5053.50 werd verstrekt, van welk be drag sederdien 1097 werd terugbetaald. Aan onkosten werd betaald: voor drukwerk 429. kosten van reclame en publiciteit 189.40, Dinsdagavond werd in het veilinggebouw te BeverwUk de jaarvergadering gehouden van de R. K. Tuindersvereeniging „Kennemerland". De voorzitter, de heer J. P. Nijssen, legde allereerst een vérklaring af omtrent de Bloem bollenveiling „Beverwijk'", waarmede de ver- eeniging nauw verwant is. In verband met de moeilukheden. welke tusschen de bollenveiling en de credietgeefster zijn gerezen, deelde spr. mede, dat getracht is tot een minneUjke schik king, te geraken. De financieele toestand van de vereeniging zelf is kerngezond. Het is zelfs mogelUk ge weest om, niettegenstaande den slechten toe stand in den tuinbouw, nog een bedrijfswinst te maken. De krachtige actie van het bestuur en de standsorganisatie heeft tot gevolg gehad, dat alsnog een extra uitkeering ingevolge de steun- wet 1932 zal worden gegeven. Wat de steunwet 1933 betreft, spr. lichtte het systeem van de wet toe en concludeerde, dat het uitgetrokken bedrag van 5 millioen veel te laag moest worden geacht. Als de regeling con sequent wordt doorgevoerd, loopt het weer op een fooi uit. In dit verband betreurde spr. het ten zeerste, dat in de Commissie van Advies geen vertegenwoordiger uit Kennemerland zit ting heeft. Met alle respect overigens voor de zitting hebbende leden, moest spr. toch vast stellen, dat zij den werkelijken toestand in Ken nemerland niet kennen. Spr. deelde tenslotte nog mede, dat in dit seizoen reeds 16.000 kisten spinazie vernietigd zün, waarvan 10.148 van „Kennemerland". Door den directeur, den heer W. de Groot, werd hierna het jaarverslag uitgebracht. Wu ontleenen er het volgende aan: De veilingomzet geeft alweer een treurig beeld. Geveild werd 1.467201 K.G. aardbeiden voor 238.037.16, doorsneeprjjs 16.22, alle vroege aardbeien inbegrepen. In 1931 werd geveild 1.301.784 K.G. voor 226.794.01. met een doorsneeprijs van 17.42. Aan groenten werd geveild ƒ374.574.40, in to taal dus over 1932 612.611.56. Als men den kostprijs van de aardbeien eens stelt op 20 cent per K.G., dan is er alleen op de aardbeien door de leden een kleine 60.000 verloren. Waren die 60.000 nog ontvangen, dan was er nog geen verdienste, doch men had de onkosten terug ontvangen. De omzet van groenten is ook veel te laag, dan dat van een loonenden teelt kan worden ge sproken. Ook daarbij zijn door de tuinders groote verliezen geleden en ook daarbu zijn de vooruitzichten allerdroevigst. Een vergelijking met 1927 en "28, welke Jaren geenszins luxe opbrengsten gaven, doch als nor male, behoorlijke jaren zijn aan te merken, geeft verschillen van 400.000 tot circa 600.000 per jaar. Wie zal zeggen hoe laag de omzetten zullen komen vóór het diepste punt is bereikt. Wij nemen intusschen aan, dat de aanvoeren veel grooter zijn geweest in 1932 dan in de jiaren 1927—1928. Heeft het jaar 1932 zeer vele teleurstellingen gebracht, in den grond mag de veiling een ge zond bedrijr genoemd worden. Immers met alle teleurstellingen werken alle tuindersbedrijven, zonder noemenswaardige uitzonderingen met groot verlies. Van inkomsten en overschotten is reeds geen sprake meer. De veiling heeft zich in 1932, dank zij tijdig ingevoerde bezuinigin gen, uitstekend kunnen bedruipen met een pro visie van 7 pet., en nog een behoorlijk over schot op het deficit kunnen afschrijven. Een en ander mag den leden wel eenige ge ruststelling geven tegen den fantastischen angst, die men volgens geruchten tegen de veerkracht der vereeniging in imloop heeft gebracht. Ten aanzien van de export-moeilijkheden met Duitschland wordt in het verslag de ver wachting uitgesproken, dat de Regeering in dezen zoover zal gaan als maar eenigszins mo gelijk is, mede in het belang van den Neder- landschen Tuinbouw. Voorts wijzen de Tuinbouw Steunwet 1933 en de door den Minister ingediende Machtigings wet erop, dat de Regeering voor 1933 den tuin bouw op een andere en meer doeltreffende wijze dan tot heden wil helpen. Zulks mag dan ook verwacht worden, het is geen over daad, want voor den landbouw heeft de Re geering over 1932 180.000.000.uitgegeven, waarvan voor den tuinbouw ongeveer 6.000.000. Deze verhouding is onbegrijpelük. Bij elke pu blicatie spreekt men van 180.000.000 voor den land- en tuinbouw, doch men vergeet steeds er bij te vermelden, dat daarvan slechts 6.000.000 aan den tuinbouw is besteed en de rest geheel voor den landbouw. Als wij nu we ten, dat beide kamers zich bij voorbaat bereid verklaarden voor 1932 méér te geven dan ƒ5.000.000, indien dat noodig bleek om tot den richtprüs de toeslagen uit te keeren, dan ver wonderen wij ons, dat tot heden blijkbaar nog niemand den Minister heeft geadviseerd daar toe over te gaan. Heeft ook niet (je voor deze wet ingestelde Commissie van Advies dat niet gedaan? De Minister beloofde zoo dat noodig bleek den weg naar de kamer te zullen vinden. Men publiceert nu dat 40 pet. is uitbetaald, waar blijft men met de andere 60 pet.? De hoop is dus alweer gevestigd op de Tuin bouw Steunwet 1933, waarbij de gelegenheid is geopend om een systeem te volgen, waarbij het publiek eenigszins moet mede betalen aan de prijsverhoogingen. Wij zeggen „de mogelijkheid geopend is" zulks te doen, doch blijkens de toelichtingen zal de minimumprijs, waaronder niet mag worden verkocht slechts worden ge steld op 1/3 der kostprijzen. Daardoor worden alweer de producten op de gemeenschap losgelaten voor belachelijke prij zen, en komen de verliezen van den tuinder ten voordeele van den verbruiker. Waarom dwingt men het publiek niet om ongeveer den kostprijs van het product te betalen in den zelfden geest als bij de tarwewet e. a. Dat de verhoogde tarieven in Duitschland nu reeds moordend werken, is dagelijks te be speuren, er gaat blijkbaar zeer weinig over de grenzen. Indien Engeland het voornemen om de invoerrechten voor Vruchtenpulp te verhoo- gen ook nog uitvoert, dan wordt het vooruit zicht voor den aardbeienafzet ook nog donker der. Dan is met recht elk lichtpunt verdwenen. Het is een zonderlinge toestand, wanneer menschen, die van ochtend tot avond hard hebben gewerkt en voedsel hebben ge produceerd, datzelfde voedsel „voor wat of niets" op de gemeenschap hebben moeten los laten, aan het einde van het seizoen met een leege beurs of met schulden den winter moeten ingaan, en zelfs genoodzaakt zijn, bij tien tallen de hand ophouden bjj de plaat selijke overheid, om het allernoodzakelijkste voedsel voor vrouw en kinderen. Die toestand is allerdroevigst. In vele gemeenten is de over heid bereid en in staat die hand eenigszins te vullen, doch het schreit ten Hemel, dat geen enkele Rijksregeering die gemeenten helpt, die daarin niet voldoende uit eigen middelen kun nen of willen voorzien. Wij hopen en vertrouwen dat zij de aandacht van Zijn Excellentie den Minister blijvend op ons district zullen weten te vestigen, opdat wij toch gelijk zullen worden gesteund als andere tuinbouwstreken. Het prospectus der nieuwe wet biedt daarvoor intusschen wel de gelegenheid. In het verslag wordt verder een krachtig be roep gedaan op de leden, om eendrachtig bij elkaar te blijven en vertrouwen te hebben in de toekomst van de vereenigingen. Tenslotte wordt de wensch uitgesproken dat 1933, hoe droevig de vooruitzichten zijn, toch voor allen mag brengen de middelen, die voor een eenvoudig levensonderhoud onontbeerlijk zijn. De voorzitter bracht den directeur een har telijk woord van dank voor zijn arbeid. Door den accountant, den heer Keesom uit Alkmaar, werd hierna het financieel verslag uitgebracht. De bruto-winst op de exploitatie-rekening bedraagt 142.534.22. De baten bedragen ƒ43.667.12 en de lasten ƒ29.132.90. Na aftrek van interest blijft er een netto saldo van 10.491.25. In verband met de tijdsomstandigheden en de algemeene waardedaling heeft het bestuur gemeend dit jaar zeer belangrijke afschrijvin- kantoorbehoeften 66.66 en aan diverse kleine kosten 29.84. Het op 31 December 1932 volgens de boeken aanwezig batig saldo ad 1 5709.13 was op dien dag aanwezig bij den Postcheque- en Giro dienst ten name van het Comité. Staatsexamen krankzinnigenverpleging. Voor het diploma B zijn aan het Geneeskundig Gesticht „Sancta Maria" te Noordwijkerhout geëxamineerd 9 candidaten en allen geslaagd, n.l. de eerw. zuster Gertrudis, de leerling-ver pleegsters: J. M. M. Asztalos, M. D. M. van Diemen, H. J. Cozijn, E. Frerichs, E. M. Fre- richs, A. Nannings, A. M. Stam en S. J. M. van der Zwet. Vraag Wat is de kortste en mooiste weg per fiets buiten Amsterdam om, van Haarlem naar Amersfoort? Antwoord Haarlem, Fort a. d. Liede, Schipohl, Amstelveen, Ouderkerk, Abcoude (32.5 K.M.), Baambrugge, Loenersloot, Loenen, Oud-Loosdrecht, Loosdrecht, Hondebrug, Hil versum (55 K.M.), Hooge Vuursche, Soestdxjk, Soest, Hotel Birkhoven, Amersfoort. Totaal 75 K. M. ZONDAG EN WOENSDAG A.S. NAAR DE Plaatsbespreken: GARAGE BOUCKAERT, Rozenstraat 9, Telefoon 14903. Gebouw „St. Bavo" Examen gemeente-admi nistratie, half 10 Bestuur Melkhandel „St. Jozef", half 9 Bestuur R.K. Volksbond, kwart voor 8 Overheidspersoneel, 8 uur Proza, 8 uur. Gemeentelijke Concertzaal Volksconcert H.O.V., kwart over 8. Groote- of St. Bavo-kerk Orgelbespeling door George Robert, 34 uur. H. B. Schoolgebouw, Santpoorterplein Voor jaarstentoonstelling Ned. Natuurhistorische Vereeniging, 9—12, 25 en 7—10 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound-theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 8.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Haarlems Gemengd Koor, 8 uur Alberdingk Thijm, 8 uur Bestuur Woningbouwvereniging „De Spaar- nestad", 8 uur Bestuur Transportarbeiders, bond, 8 uur R. K. Stucadoorspatroons, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Stadsschouwburg De Amsterdamsche Too- neelvereeniging „Eindexamen", 8 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 105 uur R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes. lederen dag 10—12, 2—4, 8—9 uur. Zaterdag 10—12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. R. K. Kraamverzorging „Wit-Gele Kruis" ge vestigd Kinderhjisvest 25 rood. Spreekuren: Dinsdag van 23 uur. St. Bavo. Smedestraat 23: Donderdag van 23 uur Damiatestraat 1; Donderdagavond van 7—7.30 uur Clubhuis Raadhuisstraat 11; Vrijdagavond van 78 uur Kinderhuisvest 25 rood. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. Spreekuren van de Zusters: lederen dag van 2—2.30 uur in de wijklokalen: Clubhuis Raad huisstraat 11; Begijnhof 2; Damiatestraat 1; Leidschevaart 2. Vorige koersen Heden staatsleenlngen 5 Nederland 1019 i Vi Nederland 1916 i Nederland 1931 5 Nederl. 1932 N Ind 1926 AB 5'/a Dultschl (Youngleen.) Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mt) industrieën Onliever Ualve Delft Als. Kunstzijde van Berkei's Pat. Nieuwe Philips Kuch Accoustlek Ned. Ford •••••••••••••a industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. S. Steel S. L,eather Intern Nickel Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Redjane Lebong Petroleum Gaboes Kon Olie Perlak Peudawa Continental Oil 101H 101 97* lOUJé 87 37% 64 52 90)4 •52 2754 1654 136 IK 121)4 10,Y„ 21 40X4 6)4 1154 HM 123 100 16)4 156 83 4)4 7 h 101 101)4 97% 100)4 87)4 34)4 65)4 54 64 90)4 53 26)4 16 136 2 122 11)4 21)4 39% b% i ih 12 122 96 16)4 155)4 84 4)4 Shell Onion OU Vorige koersen Heden 5)4 5)4 Rubber A'dam Rubber 69 Bandar 44 Dell Batavia Rubber 27)4 Serbadjadl 21)4 Sllau 18 V. 1. Q- O. 31 Allied 28 Intercontm. Rubber Scheepvaart Java Ch Japan 34 Holl. Amerika LUn 3 Dito Gem Elgend2)4 Kon. Ned Stoomb. 12 3cheepvaart-Unle 52)4 Suiker H. V. A192)4 Jav. Cultuur 134)4 N. X. S. 084 Poerworedjo 5)4 Vorstenlanden 43 Actions Idem 29.00 labak Dell Batavia 128 Oude Dell 116 Oostkust 17 Senembab 125)4 Spoorwegen Onion Pacific 70 Wabasb 2)4 Erie Kansas City South. South Rallw 44 27 20 18 32 28 34 3 10 12 K 12 Ou 191)4 135 85 5K 43 129 1I6H li 129 67 7 10)4 12 exdiv. gen te moeten verrichten op gebouwen, inven taris, enz. tot een totaalbedrag van ƒ79.744.25. Hierdoor wordt verkregen, dat de balans een juist beeld geeft, ook ten opzichte van het aandeel der leden in de schuld. Het gevolg hiervan is echter, dat het deficit op de balans, voorheen bedragende ƒ41.667.31, thans is gestegen tot 110.920.31. De balans sluit dan met een bedrag van ƒ244.874.90. Op de bedrijfslasten is in 1932 belangrijk bezuinigd, door verlaging van loonen en sa larissen, verlaging van bedrijfsonkosten enz. In vergelijking met 1931 werden de bedrijfslasten met 7800.verminderd. De financieele toestand der vereeniging is kerngezond. Rekening en balans werden goedgekeurd, waarna de regeling van het aandeel in het deficit werd vastgesteld. Dank werd gebracht aan directeur en per soneel voor hun arbeid. Naar aanleiding van ingekomen voorstellen werd medegedeeld, dat het organiseeren van een aparte duinzandaardappelen-velling, als mede het apart veilen van bloemkool, over wogen zullen worden. Naar aanleiding van een voorstel, strekkende om de statutenwijziging: 1000.te betaien bij uittreding, niet toe te passen op leden, die den en dus niet meer inbrengen, werd mede gedeeld, dat zulks niet door te voeren is, maar dat het bestuur hierin tegemoet zal komen. Ingekomen was nog een voorstel, strekkende om te komen tot een samenwerken van alle tuindersvereenigingen in de streek van Heiloo tot Santpoort en tot één groote centrale vei ling, waardoor enorme bezuinigingen worden verkregen en alle krachten worden samenge voegd. Medegedeeld werd dat voor dit voorstel veel te zeggen is. Het hangt evenwel niet alleen van Kennemerland af. Het bestuur -is echter be reid deze veel omvattende kwestie te bespreken. Nadat nog krachtig gepleit was voor aan sluiting van de leden bij de standsorganisatie, den R.K. Dioc. Land- en Tuinbouwbond, volg de de bestuursverkiezing. De voorz., de heer J. P. Nijssen werd her kozen, evenals de aftredende bestuursleden, de heeren W. Roling, W. Scholten en J. Duiven voorde. In de vacature, ontstaan door het be danken van den heer J. Metselaar, werd ge kozen de heer J. Zonneveld, te Limmen. Tot commissaris werd gekozen de heer J. v. d. Peet, terwijl de aftredende commissaris, de heer Jac. Weterings, en J. v. Eerde Az. her kozen werden. Bij de rondvraag vroeg een der leden naar de juistheid van de beschuldiging, als zou de voorzitter in de Advies-Commissie verklaard hebben, dat de toestand ln de streek Kenne merland niet zoo ernstig is. De voorzitter antwoordde, dat dit een perti nente leugen Is. Spr. zit niet in bedoelde Com missie. De bewering, waarvan hij beschuldigd is, is door hem nergens geuit. Integendeel is door hem ter bevoegder plaatse steeds op den noodtoestand in Kennemerland gewezen. Nadat nog verschillende vragen waren be antwoord, volgde sluiting. DONDERDAG, 4 Mei. Vorige koersen Heden Londen 8.33 8.32 Berlita 58.00 58.15 Partis 9-79 9-79 Brussel 34.69 34.70 Zwitserland 48.03 48.0j Weenen Kopenhagen 37.20 J'-uu Stockholm 43.10 43.01 Oslo 42.60 42*50 New York (cable) 2.12 2.13 Rome 12.87)4 12.87)4 Praag 7.40 7.40 Madrid 21.35 21.2j De Amsterdamsche rechtbank veroordeelde den bekenden recidivist J. R. wegens diefstal in vereeniging, tot een gevangenisstraf van twee en een half jaar. Het O. M. had drie jaar gerequlreerd. Op 21 Juli van het vorige jaar werd inge broken in een perceel aan de Margaretha van Borselenlaan te Amstelveen, gemeente Nieuwer Amstel. Behalve v een spaarbusje en verschil lende sieraden namen de Inbrekers, een klein model brandkast met f 340 mee. In de nabij heid van Baambrugge werden de daders aan gehouden. Twee personen een man en een vrouw konden worden gearresteerd, de man werd ver oordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf, terwijl de vrouw werd vrijgesproken. De derde inzittende, J. R„ werd later, tij dens een poging tot inbraak te Zandvoort ge arresteerd, nadat hij een sprong van een bal- con had gemaakt, waarbij hij beide beenen brak. Zondag 7 Mei a.s. zal bovengenoemde wed strijd plaats hebben in het gebouw van de St. Josephs-Gezellenvereeniging Haarlem I aan de Jansstraat. Zooals wellicht bekend zal zijn, is reeds tweemaal om den D. I. D.-beker gespeeld. De T. E. P.ers wisten beide keeren de Amster dammers te kloppen. Wanneer het T. E. P., de huidige kampioensclub van den Haarlemschen R. K. Dambond, gelukt ditmaal weer 'n over winning op de Amsterdammers te behalen, dan zal zij de gelukkige bezitster van den fraaien D. I. D.-beker zijn.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2