Advertentiën Haver$chhJ|5S TGÜPAO MARIA-STICHTENG Voor de Meimaand (j.T.Nieuwenhuizen DONDERDAG 4 MEI Smokkelaars geknipt Nieuw wereldrecord van Willy den Ouden t Machinaal stofvrij maken Tandheelk. Kliniek BISCUITS VERHUUR AUTOMOBIELEN „DE HUISVLIJT" DE HOLLANDSCHE SWEEPSTAKE Groote hoeveelheid koffie in beslag genomen BADGEYSER ONTPLOFT Een schoorsteen stukgeslagen PSEUDO-DOKTER AAN HET WERK Kinderlijkje in beslag genomen DE NUMMERBEWIJZEN IN NOORD-HOLLAND Gemiddeld 250 per week GEWESTELIJKE TARWE-ORGANISATIE Zitdagen voor tarwetelers Badhuisplannen te Edam Aan de gevolgen overleden DAMMEN Nationaal 2e klasse clubkampioen schap Ned. Dambond Haarl. damkampioenschappen BILJARTEN Nobelsbeker SCHIETEN Serie wedstrijden „Vogelenzang" DUIVENSPORT Postduiver. „De Luchtgids" Duivenver. „De Hoogvliegers" STADSNIEUWS R.K. LYCEUM Eindexamen afdeeling H.B.S.A. MAKELAARSVEREENIGING IN HET ARROND. HAARLEM Tienjarig bestaan VERKEERSONGEVALLEN Werkman ernstig gewond Autobotsing Onderwijs aan slechthoorende kinderen Jubileum concierge Postkantoor iEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK Ontheffing winkelsluiting Geldschieterswet Gevonden dieren en voorwerpen Studiebeurzen DEP. VAN LANDBOUW GEVRAAGD Door kath. en christelijke boeren RIJWIELTOCHT NAAR ROME Van katholieke werkloozen IJMUIDEN MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG Staat van besommingen Paleisbanket - Chocol. Pinda's - Rumboonen Choc. Nic Nac - Pinda Oublies - Ijswafels Wie 75 cents besteedt onverschillig waaraan, kan voor 10 cents verkrijgen 2 ons: Zandwafels, Pin dapralines, Rozijnen- coco's, Sinaasappel- en Citroenfondant, Pinda wafels of Koffieboonen Denkt aan premie - KUNSTTANDEN EN GEBITTEN 1mmmÊ De Vliegende Hollander Voor de prachtige fóto*s van ons nieuwe album ont- vangt U bij elke 2 ons Patria-Biscuits een bon. Om deze bonnen snel bij een te krijgen hebt U keus uit onze 20 verschillende merken, varieerend van 7 tot 16 ets., per ons. U vindt deze merken met naam en prijs achter op élke bon vermeld. ZOO'N DOLLE SCHROEF -wordt direct ^handelbaar als U 'Gup a gebruikt G u p a zet elke schroef weer muurvast in bout kalk of wat ook. CETA BEVER - BEVERWIJK N.V. AMSTERDAMSCHE RIJTUIG-MAATSCHAPPIJ GEBOUW Zit niet bij de pakken neer....; ADVERTEER! Nieuwe Haarlemsche Courant NASSAULAAN 51, HAARLEM TELEFOON 13866 MiÉii Naar Amerikaansch voorbeeld is ook in Engeland de bierbelasting belangrijk verminderd, waardoor de consumptie zeer is toegenomen. De bierbrouwerijen hebben in verband hiermede vele ontslagen arbeiders weer in dienst genomen. Kijkje in de expeditie van een Londensche brouwerij. Aan de Duitsche grens passeerde tusschen Venlo en Geldern Woensdagochtend een per sonenauto, die er volgens den dienstdoenden grensbeambte nog al verdacht uitzag. Er werd daarom bevel gegeven om te stoppen, waaraan terstond werd voldaan. Bij onderzoek bleek de auto een groote hoeveelheid koffie te bevatten, Welke onder de kussens en de bekleeding van den wagen was verborgen. De wagen en de koffie werden in beslag genomen. De smokkelaars naar, alle waarschijnlijk heid twee Nederlanders zijn naar de gevan genis te Geldern overgebracht. Woensdagavond heeft Willy den Ouden op den clubavond van R.D.Z. in het Ooster Zwem bad te Rotterdam een nieuw wereldrecord op haar naam gebracht. In tegenwoordigheid van vier officials van den N.Z.B. heeft zij het wereldrecord over 200 Meter vrije slag, dat op naam stond van Miss Madison met 2 min. 34 3/5 sec., gebracht op 2 min. 28 3/5 sec. en dus met niet minder dan zes seconden verbeterd. Deze prestatie van Willy den Ouden, waarbij alle leden van de R.D.Z, aanwezig waren, was aanleiding tot enthousiaste toejuichingen. Toen Woensdagmorgen de 49-jarige werkster A. K. in een huis aan de Mathenesserlaan te Rotterdam het gas onder den geyser in de bad kamer wilde aansteken, had een geweldige ex plosie plaats. De luchtdruk verplaatste zich ln het bijzonder naar boven, zoodat in een hooger gelegen kamertje stukken steen uit den schoor steen sprongen. Ook de kop van den schoorsteen Werd afgerukt en kwam op straat terecht. Van de aangrenzende perceelen werden verschillen de ruiten stukgeslagen. Behalve de werkster zelf, die slechts enkele kleine brandwonden kreeg, bekwam niemand eenig letsel De Officier van Justitie te Breda heeft Dins dag in beslag doen nemen het lijkje van een driejarig zoontje van een inwoner van Tholen. Woensdag heeft dr. Hulst sectie op het lijkje Verricht. De justitie koestert ernstige verden king tegen een kruiden-dokter te Tholen. bij Wien het kindje eenigen tijd onder behandeling Was geweest. Onverstandige ouders! Het aantal uitgegeven nutr.rrerbewijzen voor motorvoertuigen in de provincie Noord-Holland zal zeer spoedig de honderdduizend hebben overschreden. De toeneming gaat zeer snel. Per Week worden door de Provinciale Griffie te Haarlem gemiddeld 250 nummerbewijzen ver strekt. De verwachting is dan ook, dat vóór het einde van deze maand het nummer G.Z. 1 zal worden uitgegeven. Er zijn veel liefhebbers Voor dergelijke lage nummers, hetgeen blijkt Uit het feit, dat er reeds eenige honderden aan vragen zijn speciaal voor G.Z.-nummers. De uitgifte van rijbewijzen overtreft die der nummerbewijzen. Per dag worden gemiddeld 180 rijbewijzen door de Provinciale Griffie uit gegeven. De Tarwe-Organisaties voor Noord- en Zuid-Holland maken bekend, dat de tarwete lers, die willen profiteeren van de Tarwewet, met hun oogst 1933 ook dit jaar weder verplicht zullen zijn, om een inventarisatieformulier in le vullen. Voor de invulling zullen in Noord en Zuid-Holland in de week van Maandag 8 Mei tot Zaterdag 13 Mei, zitdagen door de districtsbesturen worden belegd. Op deze zitdagen zullen de formulieren aan wezig zijn voor invulling, terwijl zooveel moge lijk op lederen zitdag eenigen vertrouwensman nen aanwezig zullen zijn, om van voorlichting te kunnen dienen. Zij, die zoodanige inventari satie-formulier niet tijdig invullen en van hun handteekening voorzien of de invulling op on juiste wijze verrichten, kunnen in moeilijkheden komen. Dit jaar zal niet alleen de oppervlakte ge vraagd worden van de perceelen, met tarwe be bouwd, doch van alle gewassen en van het ge- heele bedrijf. Voor het overige verwijzen wij de tarwetelers ln ons gebied naar de adverentie in ons blad, Waarin de zitdagen zijn opgegeven. Wij raden °nze lezers ten zeerste aan, voorzoover zij tarwe- teler zijn, er voor zorg te dragen, den zitdag, Welke het meest in de nabijheid wordt gehouden, te bezoeken. Te Edam vergaderde de commissie tot stich ting van een badhuis met annexen aan het Mselmeer. De voorzitter der commissie, mr. Riepma leidde de besprekingen in en besprak aan de hand van eenige teekeningen den aard en omvang der complexen en terreinen. Een groot badhuis zal verrijzen met ongeveer 100 kleedkamertjes. Door toepassing van het z.g. wis selsysteem, zal het mogelijk zijn, dat 600 Personen per uur zich gereed kunnen maken °m te zwemmen. Een groot speelterrein en een kunstmatige vijver zullen aangebracht worden evenals een restaurant met ruim terrassen, dat Verrijzen zal bij het havenhoofd. Vanaf de Plaats waar het badhuis zal komen, wordt een kunstmatig strand aangelegd ter breedte van 40 Pieter. Verder zal vanaf de plaats waar het tegenwoordige badhuis der zwemvereeniging »Edam:' staat, tot aan de z.g. „pruthoek" zand ]n zee gestort worden, waardoor een kunstmatige Mglooiing zal ontstaan. Verschillende aanwezigen maakten gebruik yan de gelegenheid tot het verkrijgen van in lichtingen, welke o.m. betroffen de mogelijkheid uit te geven aandeelen van 50.— te split sen in aandeelen van 10.en de wijze waarop de exploitatie zal plaats vinden t.o. van de be langen van den Middenstand. Naar aanleiding van het in de pers verschenen bericht, dat de exploitatie van het restaurant opgedragen zou worden aan een bekenden restaurateur te Amsterdam, werd medegedeeld, dat hieromtrent nog geen enkele zekerheid be staat en dat dit bericht voorbarig was. Mede gedeeld werd nog, dat door een instituut wij meenen te weten, dat dit de N. Z. H. T. M. is ruime financieele toezeggingen gedaan zijn. Wij kregen dezen avond niet den indruk, dat de plannen voor 100 zullen slagen. Mej. L. D., die bij het Woensdagochtend op den Rijksstraatweg bij Halfweg plaats genad hebbende ongeval zwaar werd gewond, is aan de gevolgen overleden. De „Haarlemsche Damclub'TI (clubkam pioene 2de klasse district Noord-Holland- zal thans tegen de clubkampioenen der districten Amsterdam en Gooi en Sticht eene halve com petitie spelen om het clubkampioenschap van het noordelijke gewest. Het programma voor deze kampioenscom petitie is als volgt vastgesteld: 10 Mei 1933 n.m. 1V2 uur: „Excelsior" I (Am sterdam) tegen „Haarlemsche Damclub" II. 23 Mei 1933 n.m. 1% uur: Damclub „Bus- sum" I„Excelsior" I. 5 Juni 1933 v.m. 11 uur: „Haarlemsche Dam club" II tegen Damclub „Bussum" I. De winnaar dezer competitie komt daarna uit tegen de kampioene van het Zuideiijk ge west om het landskampioenschap 2de klasse. Meester P. J. van Dartelen wint het Haarl. Damkampioenschap Zooals wel te verwachten was, heeft meester P. J. van Dartelen ongeslagen beslag gelegd op den Haarlemschen damkampioenstitel, zij 't dan ook met 'b kleinst mogelijke verschil op den titelhouder Sluiter. Ongetwijfeld heeft in dit tournooi de sterkste speler gewonnen. De stand van dezen wedstrijd luidt thans: 1. P. J. van Dartelen 6 4 2 0 10 2. J. B. Sluiter Jr. 6 3 3 0 9 3. H. W. Zitman 5 3 1 1 7 4. J. W. van Dartelen 5 1 3 1 5 5. W. Stroo 6 1 3 2 5 6. J. P. van Eijk 6 1 2 3 4 7. H. A. van Abs 6 0 1 5 1 Dinsdagavond werden de nederlaagwedstrij- den om bovengenoemde cup in „Hof van Hol land" a. d. Groote Markt voortgezet. Na een uiterst spannende kamp bleef de thuisclub voorloopig met 4 car. in de meer derheid. De uitslagen zijn: RembrandtDES Keesjede Foeljaeger 162200 SwalepJ, de Vries 90125 J. Klintv. Terwisga 10088 KerkendamBottelier 10070 SealtiëlD. Dekker 7043 Voorloopig totaal 522526 De uitslagen der Zondag j.l. gehouden wed strijden luiden: B. S. M. 1Concordia 1 63 Concordia 1—Vogelenzang 1 3—14 Gehouden wedvlucht van Roosendaal op 30 April. In concours 275 duiven; los om 8.10; eerst getoonde 9 uur 46 min., laatst getoonde 10 uur 25 min. W. H. Spoor 1, 36, 41, 55; Joh. v. d. Pol 2, 14, 31; L. v. Bragt 3, 12, 15, 40, 51; P. M. Kok 4, 10, 20, 54; P. J. Verputten 5, 23, 24, 34, 44, 48; J. v. d. Klugt 6, 16, 25, 30, 45, 47; J. Zwart 7, 8, 26, 46; A. J. Leurs 9, 17, 21; J. F. Harmsen 11, 42; W. Steijl 13, 18, 38; L. Timmermans 19; H. Philippo 22, 28; G. Kors 27, 39, 49; J. W. v. d. Horst 29; P. J. Kruijer 32; J. M. Göbel 33; Th. Cornet 35, 50; W. Hertog 43; H. Bannink 52; W. Dernison 53. De Haarlemsche Duivenvereeniging „de Hoogvliegers" heeft heden zijn wedstrijden we der hervat en zijn met het drachten der oude duiven begonnen. Zij die met deze duivensport en zijn genoe gens kennis willen maken, kunnen alle moge lijke inlichtingen gratis verkrijgen bij den heer G. Janse, Slachthuisstraat 64 zw. Op voordracht van het bestuur zijn door Z. Excellentie den Minister van Onderwijs, Kun sten en wetenschappen benoemd tot Gecom mitteerden bij het eindexamen der afdeeling H.B.S. A van het R. K. Lyceum de heeren: Prof. Dr. Alphons Steger, G. H. Weustink, Oud-Inspecteur van het L.O., Mr. A. J. L. Lies- ker, Griffier bij het Kantongerecht en J. M. B. van Vlijmen, Directeur van de Boldootfa- brieken. Het mondeling examen zal plaats hebben op 12 en 13 Juni. Ter gelegenheid van het tien-jarig bestaan hield het bestuur van de Makelaarsvereeniging in het arrondissement Haarlem Woensdagmid dag een drukbezochte receptie in de Kroonzaal van het café-restaurant Gebr. Brinkmann te Haarlem, waarop o.a. de volgende personen hun gelukwenschen aanboden: de heeren C. ten Boom en G. Veldwijk namens de Chr. Midden- standsvereeniging, A. van Loon en H. Th. Fibbe als voorzitter en secretaris van den Ned. Bond van Makelaars, H. F. Hulsman en G. A. M. Rademaker namens de Amsterdamsche Make laarsvereeniging, het bestuur van de afdeeling Haarlem en Omstreken van den Ned. Bond van Makelaars, J. W. van Santé namens het College „Veillust", W. A. J. v. d. Kamp en A. Meyer namens de vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer, notaris G. Wolzak, ge meenteraadslid van Haarlem, J. Koning, ge meenteraadslid van Zandvoort, jhr. F. W. van Styrum, directeur van de Haarlemsche Brand verzekering Maatschappij, S. de Jong, directeur van de Algemeene Hollandsche Hypotheek- en Credietbank, mr. P. J. Prinsen Geerlings, direc teur van de Hypothecaire Beleggingsbank en H. Meeusen, chef van de afd. Openbare Wer ken ten stadhuize. Schriftelijke gelukwenschen kwamen o.a. in van het college van Burgemeester en Wethou ders van Haarlem, het hoofdbestuur van de Ned. Broederschap van gediplomeerde Make laars te Utrecht, het bestuur van de Haarlem sche Handelsvereeniging, de afd. Haarlem van den Ned. R.K. Bond van Bouwpatroons en ver schillende notarissen. Woensdagmorgen heeft op het werk nabij de Waldeck Pyrmontlaan te Overveen een on geval plaats gehad. De werkman K. V., wo nende te Bloemendfial, liep op de laan, welke aangelegd is voor de vrachtauto's, waarmede zand wordt gebracht en gehaald. Een auto, bestuurd door L. H. M., wonende te Overveen, die in dienst is bij de firma H., reed achteruit. De chauffeur keek daarbij links van den auto en bemerkte niets. V., die rechts liep, werd door den auto omgeduwd, kwam op de ijzeren plaat terecht en kreeg een der ach terwielen van den auto op zijn linkerzijde. Door luid geroep werd de chauffeur gewaarschuwd, die den auto tot stilstand bracht. Onmiddellijk werd doktershulp ingeroepen. Dr. B„ die het eerste ter plaatse was, verleende de eerste hulp en constateerde gekwetste ribben. Per bran card werd V. naar zijn woning vervoerd. Woensdag om ongeveer 5 uur kwam een auto uit de richting Hillegom gelijktijdig met een motorrijder met duo uit dezelfde richting bij den Zwartenweg op de gevaarlijke kruising: „de Viersprong" te Bennebroek. De auto wilde den Zwartenweg inrijden, maar daarbij werd de motorrijder, die links wilde passeeren, aange reden met het gevolg, dat beide rijders tegen den grond smakten. De slachtoffers werden in café „Van Trigt" binnengebracht, waar zij door dr. M„ die inmiddels was gewaarschuwd, werden verbonden. De motorrijder bekwam een gekneusden enkel en de duorijder hoofd- en handwonden. Bij tijdelijke afwezigheid van de gemeentepolitie werd door de motorbrigade uit Heemstede onmiddellijk een onderzoek inge steld. Van den auto was de treeplank beschadigd eri de motor was onbruikbaar geworden. De rijks- en gemeentepolitie was later ook ter plaatse aanwezig. Een oorarts schrijft ons: Terwijl speciale onderwijs-inrichtingen voor blinden en doofstommen in alle beschaafde lan den al sedert anderhalve eeuw zijn ontstaan, is het onderwijs voor slechthoorenden van véél jongeren datum. Berlijn heeft hierin aan de wereld ten voor beeld gestrekt. In 1913 telde men daar reeds vier volledige scholen voor slechthoorenden, elk met zeven klassen. Eén van de grootste verdiensten der thans jubileerende Vereeniging tot bevordering der belangen van Slechthoorenden is wel, dat zij hier te lande den stoot heeft gegeven tot het inrichten van speciaal onderwijs voor die kin deren, die ondanks specialistische behandeling tengevolge van een onvoldoende gehoorscherpte het onderwijs aan een gewone school niet met vrucht konden volgen. Thans heeft men scho len voor slechthoorenden te Amsterdam, Den Haag en Rotterdam. Een bijna 20-jiarige ervaring met dit spe ciale onderwijs (de school te Amsterdam werd 3 Maart 1914 gesticht) heeft de uitstekende resultaten ervan bewezen. Men heeft gezien, dat kinderen, die vroeger als achterlijk golden en bloot stonden aan be spotting van hun klasgenooten, ofwel telkens bestraft werden wegens vermeende onoplettend heid, even goede resultaten kunnen behalen als normaal hoorenden, mits het onderricht zich aanpast aan hun gebreken. Op deze scholen heerscht een opgewekt le ven; de kinderen voelen er zich niet achter gesteld, als op gewone scholen. Het opvoeden van deze kinderen, door aan gepast onderwijs ook vakopleiding tot nuttige leden der samenleving, is een sociale taak van de eerste orde. Nog steeds echter zijn er honderden kinde ren, zoowel ten plattelande als in de. steden, die door dit voor hen noodzakelijke onderwijs niet bereikt worden. Voorzoover dit het gevolg is van financieele bezwaren (ook domheid en onverschilligheid der ouders spelen een rol) wenscht de Vereeniging voor Slechthoorenden daaraan zooveel mogelijk tegemoet te komen. Men mag verwachten dat de Vereeniging voor Slechthoorenden bij hare pogingen, voor dit sympathieke doel een fonds te stichten, aller- wege medewerking zal ondervinden. Men verzoekt ons opname van het volgende: Dinsdag 16 Mei hoopt de heer Jasper van Willigen, concierge van het Post- en Tele graafkantoor alhier, den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar geleden bij den P. T. T. in dienst trad. Op 16 Mei 1908 werd de heer van Willigen, onder de collega's beter bekend als: „Jas",, aan gesteld als brievenbesteller te Hoofddorp (Haar lemmermeer), waarop hij in 1912 werd benoemd als brievenbesteller te Vijfhuizen. Vervolgens werd hij op 1 Mei 1913 overgeplaatst naar het postkantoor alhier, alwaar hij nu sinds 1 April 1924 als concierge is aangesteld. De wijze waarop Jas het Staatsbedrijf der P.T. T. is binnengeloopen verdient, als zijnde ongewoon, èn als specimen der gemoedelijk heid van voorbije tijden, na 25 jaar nog wel even te worden gememoreerd. Voor 25 jaar geleden maakten eenige vrien den, onder wie Jas, toen nog in het landbouw bedrijf werkzaam, op een mooien zomerschen Zondag, een fietstocht over de smalle wegen in de Meer. En of het nu alleen kwam van de hitte van den dag, of dat ook een kleine ver- frissching, welke zij deswege misschien gecon sumeerd hadden, er niet geheel onschuldig aan was, wie zal het zeggen, maar een feit is, dat de jongelui lichtelijk uitgelaten en zelfs wat overmoedig waren, toen zij de vrouw van den Postdirecteur van Hoofddorp op een smalien zandweg passeerden en deze door de schuld van een der fietsers werd aangereden. Al bleek het ongeval beter te zijn afgeloopen dan het zich eerst liet aanzien, was het toch een onaange name geschiedenis, die vooral Jasper zwaar op de maag lag, zóó zwaar, dat ie den volgenden dag naar den Postdirecteur stapte om, mede voor zijn vrienden, over het gebeurde zijn ex cuus te maken. Dit op zichzelf reeds, doch vooral ook om de wijze waarop Jas, die niet geheel en al van eenig wijsgeerig talent gespeend is, het zaakje opknapte, viel zóó in den smaak van den di recteur, dat hij niet alleen het excuus aan vaardde, doch toen van Willigen eenigen tijd later naar een vacante plaats als postbode bij het kantoor solliciteerde, werd hij door den directeur zóó warm aanbevolen, dat hij er „kwam". En- dit wijsgeerig talent, gepaard aan de droog-komische wijze waarop Jas vaak uit den hoek kan komen, maken dat hij onder het groote personeel van het Postkantoor alhier vele vrienden heeft en als concierge „the right man in the right place" is, zoodat hij op veler sym pathie aanspraak mag maken, waardoor het hem dan ook, naar verluidt, op 16 Mei as. niet aan bewijzen van belangstelling en medeleven met zijn jubileum zal ontbreken. Burgemeester en Wethouders van Haarlem maken bekend, dat zij ten aanzien van de winkels op de door de afdeeling Haarlem en Omstreken van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen in het Gemeentelijk Concert gebouw te houden Jaarbeurs ingevolge de Win kelsluitingswet 1930 Stbl. No. 460 ontheffing hebben verleend van de verbodsbepalingen van die wet in dier voege, dat die winkels op 16, 17, 18, 19, 22 en 23 Mei 1933 n.l. des namiddags 8 uur tot des namiddags 11 uur, op Zaterdag 20 Mei 1933 na des namiddags 10 uur tot des namiddags 11 uur en op Zondag 21 Mei 1933 van des namiddags 1.30 tot 5.30 uur en van 7.30 tot 11 uur voor het publiek mogen geopend blijven, met dien verstande echter, dat geen artikelen afgeleverd mogen worden voor de 6 eerstgenoemde dagen na des namiddags 8 uur, voor den Zaterdag na des namiddags 10 uur en op den Zondag. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ter openbare kennis, dat bij hen is in gekomen een verzoek van de Naamlooze Ven nootschap Handelmaatschappij in roerende goederen „Vesta" v.h. Firma C. Eeuwens en Cie te Amsterdam om toelating als geldschietbank, bedoeld in artikel 6 der Geldschieterswet; het bedrijf zal worden uitgeoefend in het perceel Koningsteinstraat no. 5. Ieder kan tegen inwilliging van dat verzoek bezwaren bij B. en W. inbrengen. Terug te bekomen bij: Pieters, Slachthuisstraat 84 zw„ autostoffer; Voorham, Schoterstraat 13, autoband; Ekel, Nachtegaalstraat 25, notitieboekje; Tramhalte, Koninginneweg, kinderemmertje; Zut, Oranje- boomstraat 151, 2 gewichten; Deken, Pegasus- straat 31, hangslot m. ketting; Bollemeyer, Frans Halsstraat 55rd„ hond; v. Leeuwen, Jansweg 45, idem; Bus, Kinkerstraat 25 rd„ id.; Van Dam, Oost Indiëstraat 65, zakmes; Bur. v. Politie, Smedestraat 9, nummerplaat G. 64769, riem actetasch; Lippers, Burgwal 71, portemonnaie; v. d. Jagt, De Genestetstraat 18, idem; Bosma, Kleverlaan 108, rijw. belast, plaatje; Erdtsieck, Schermerstraat 15 zw., ro zenkrans; Miedema, Graaf Willemstraat 43, rüw. belast, plaatje; Spier, Archipelstraat 8, dasspeld; Brouwers, Saenredamstraat 95, rij- wieltasch. Ter verkrijging van een beurs voor studie aan een universiteit, Gymnasium, H. B. School met 5-jarigen cursus of een Lyceum, worden verzoeken (op zegel van 30 cent) ingewacht bij Burgemeester en Wethouders van Haarlem vóór of op 15 Mei 1933. Aanvragen na dien datum .komen niet meer in aanmerking. Voor hen, die reeds in het genot zijn van zoodanige beurs (of toelage), is nieuwe aan melding niet noodig. Nadere inlichtingen verkrijgbaar ter gemeen te-secretarie, 5e afdeeling. De Christelijke Boeren- en Tuindersbond in Nederland te Goes en de Katholieke Nederland sche Boeren- en Tuindersbond te Den Haag, hebben zich met een adres tot H. M. de Ko ningin gewend, waarin zij de meening uitspre ken, dat het oogenblik in verband met de vor ming van een nieuw Kabinet* gunstig is om onder de oogen te zien de vraag, of de ver schillende takken van staatsdienst wel dusdanig over de departementen van algemeen bestuur zijn verdeeld, dat de verzorging der desbetref fende belangen het meest krachtig is gewaar borgd. Adressanten zijn van meening, dat, nu de land- en tuinbouw door een zoo hevige cri sis geteisterd worden, en de uiterste insDannlng noodig is cm dezen tak van volksbestaan van algeheelen ondergang te redden, de belangen voor land- en tuinbouw eischen, dat een der departementen zoodanig worden hervormd of ingericht, dat het zich onverdeeld kan wfjden aan de belangen van den land- en tuinbouw en aanverwante takken van volksbestaan. Men acht het thans noodig dat een met de landbouw economie en de sociale en landbouwkundige verhoudingen in den land- en tuinbouw vol komen vertrouwde minister, met de zaken van den land- en tuinbouw wordt belast, meer In het bijzonder, omdat aan dezen Minister by een wet van bevoegdheden zijn toegekend, die zich ook tot de regeling en beperking van de pro ductie en van den afzet der producten uit strekken. Redenen, waarom adressanten Hare Majes teit verzoeken de hier tot uitdrukking gebrachte wenschen, levende in geheel de land- en tuin- bouwbevolking van Nederland, welwillend in overweging te nemen. Eenigen üjd geleden heeft de Centraal Ad viseur in Kennemerland, van den R. K. Volks bond, rector Th. Boonekamp, te Beverwijk, het denkbeeld geopperd om tegen September van dit jaar een rywieltocht naar Rome te orgu- niseeren voor de R. K. Werkloozen. Van vele zijden is dit denkbeeld met groote instemming begroet. Verschillende afdeelingen van den Ned. R. K. Volksbond in het Diocees hebben rector Boonekamp adhaesiebetuigingen gezonden, terwijl ook reeds van de zyde van het centraal bestuur instemming is betuigd. Met belangstelling wordt thans uitgezien naai de mogelijkheid om dit plan tot uitvoering te brengen. Personalia Voor examen hulpakte Chris telijke Bewaarschool-onderwijzeressen zijn ge slaagd voor het theoretisch gedeelte de dames C. van Gelder en L. C. van Gelder, beiden alhier. IJMUIDEN, 4 Mei. RIJksvischafslag. Tarbot 1.000.90 per K.G. Griet 33.0014.00 per 50 KG. Tong 0.90—0.50 per K.G. Middel Schol 38.00, Zetschol 24.0015.00, kleine Schol 25.004.00, Schar 4.30 per 50 K.G. Kabeljauw 21.0010.00 per 125 K.G. Wijting 2.602.00 per 50 K.G. van _de heden, aan den Rijke vise hal.slag aange komen LOGGERS Sch. 275 437.00. Sch. 247 850.00. Sch. 135 620.00, R. O. 1 590.00. K.W. 5 649.00, K.W. 36 363.00, K.W. 130 364.00, K.W. 24 533.00. K.W. 144 341.00. BEL'GEBS VI. 217 711.00. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze Broe der en Oom CORNELIS VAN DER KROFT ln den ouderdom van 72 jaren. Uit aller naam, C. J. VAN DER KROFT. Haarlem, 3 Mei 1933. Bakkerstraat 28. De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op Zaterdag a.s. in de parochie kerk O. L. Vrouw (Spaarne) te half acht en kwart over acht uur. De begrafenis zal plaats hebben op het R. K. Kerkhof St. Barbara. (zonder kloppen) van TAPIJTEN, KARPETTEN en LOOPERS Telefoon 10426, 11971, 11046, 14466 Rijksstraatweg 16 - Haarlem-N. Kunsttanden vanaff 2.50 Geheel Gebit vanaff 50. Pijnloos trekken inbegrepen. Vulling van tand of kies. billijke tarieven. Spreekuren alle werkdagen van 9.3012, 1.304 uur. Dinsd.-, Donderd.avond 78 u. Gemakkelijke betalingscondities Geen verhoogde prijzen. Br. onder no. 37843. bur. v. d. bl. AARDAPPELEN Te koop: Puikbeste Bravo's 1.50 per H.L. Franco thuis. - Adres: J. WILLEMSE, Aardappelenhandel, M. Tuindorplaan 22, Overveen. Gupa In tuben van 25 cl met volledige beschrijving. PLEIN 21 HAARLEM MARIA-LICHTEN. 10 ver beterde GODSLAMPLICH TEN, branden leder 12 uur, 35 cent per pak. KERKBOEKEN voor EL- KEN LEEFTIJD - MIS- SAALS in sterk verlaagde prijzen. Bijzonder mooie Kinder Communie Kerk boekjes met spelletters. Ruime sorteering COM MUNIEGESCHENKEN. Koningstraat 7 b.d. Groote Markt Telefoon 16945 Schagchelstraat 44-46 Haarlem Telefoon 1446L Het grootst gesorteerde magazijn in VERPLEEGSTERSKLEEDING. Onze meer dan 25-jarige reputatie garandeert U kwaliteit, afwerking en vakkundige bediening. 13 x 50 M., granieten vloer, goed verlicht, eventueel met kantoor en woning voor alle doeleinden ge schikt. Direct te aanvaarden. Huur f 35.per week. Brieven onder no. 41126, Bureau van dit Blad. 2.50 Maandag 8 Mei trekt LOTISICO Hoofdprijs 100.000. Alle prijzen en premiën trekken op één dag. Verkrijgbaar Loti- sicokantoor Kruisweg 56 rood. Telef. 14695 STUDIEBEURZEN Ter verkrijging van een beurs voor studie aan een Universi teit, Gymnasium, H.B. School met 5-jarigen cursus of een Lyceum, worden verzoeken (op zegel van 30 cent) ingewacht bij Burgemeester en Wethouders van Haarlem vóór of op 15 Mei 1933. Aanvragen na dien datum komen niet meer in aanmerking Voor hen, die reeds in het genot zijn van zoodanige beurs (of toelage), is nieuwe aanmel ding niet noodig. Nadere inl. verkrijgbaar ter gemeente-secretarie, 5e Afd. De koopers komen te rug.... en het eerst bij zaken, die zorgden dat ze bekend bleven Adverteer bescheiden goed.... doe het in dag bladen met een koop- krachtigen lezerskring. Adverteert in de NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Het R. K. Dagblad met den belangstellenden le zerskring. Het zal U baten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 3