Paul Boncour in den Senaat MacDonald brengt rapport uit Staat van beleg te Tientsin Onder het bewind van Hitier Uniformverbod in Oostenrijk Het nieuws van heden VEREEIMIGDE KATHOLIEKE PERS OVER ZIJN BEZOEK AAN WASHINGTON ANTI-DUITSCH DEBAT TE PARIJS DE BAROMETER VRIJDAG 5 MEI 1933 BUREAUX: NASSAULAAN 51 TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bii vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 HET KORTZICHTIGE FRANKRIJK Niets geleerd en niets vergeten 1SAAR ROOSEVELT 1 «g 1 n Dr. Schacht op de „Deutschland' die hem naar Amerika zal brengen Leden van een nationale Chi- neesche organisatie plegen een bomaanslag op het Japansche consulaat Japanners op alles voor- voorbereid De Oost-Chineesche spoorweg Roosevelt optimistisch In verschillende industrieën valt een lichte verbetering te constateeren Het Weer Vermogen van communistische en soc. dem. organisaties in beslag genomen De vakvereenigïngs- nationale TURKIJE OP EEN GASOORLOG VOORBEREID Van de ontwapenings conferentie Maandag urgente zitting MANOEVVRES VAN DE FRANSCHE VLOOT SMSl m De Fransche Middellandsche zeevloot is in de haven van Toulon verzameld om voor manoeuvres naar de kust van Zuid-Afrika te vertrekken Hitier weigert Verzoek om Gandhi vrij te laten Telegram van Lansbury aan Lord Willingdon Hij heeft voorbehoud gemaakt in zake een tolbestand „Het resultaat zeer be moedigend" Herriot zeer tevreden De besprekingen met Italië Het geldt voornamelijk voor de nat. soc. partij. Regeerings- partijen uitgezonderd Beiersch protest tegen de Reichspost De nieuwe ontvoering in Amerika Een spoorwegdictator in de V.S Boodschap van Roosevelt DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN Oproep der Beiersche Bisschoppen De geloovigen aangespoord eens gezind samen te werken W erk ver schaf fing NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18371 Advertentieprijzen.- Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroeperszie de rubriek De alarmeerende geruchten over Putsch plannen der Nationaal-socialisten aan de Beiersche grens van Oostenrijk zijn officieel tegengesproken, maar dit neemt niet weg dat Weenen daardoor in groote opwinding heeft verkeerd en dus blijkbaar ernstig in de mogelijkheid van een poging der Duitsche en Oostenrijksche Nazi's om het land te overwel digen heeft geloofd. Of de door de Christelijk- sociale „Reichspost" verspreide geruchten slechts op de grootspraak van loslippige nationaal-so- cialistische fantasten dan wel op werkelijkheid berustten, is, nu zij in ieder geval niet de ge stalte van feiten hebben aangenomen of heb ben kunnen aannemen, van minder belang. Hoofdzaak is en blijft, dat Bondskanselier Doll- fuss in de hachelijke positie verkeert van een ervaren en kordaten berggids, die, bezwaard met zoowel naar den rechtschen als naar den linkschen afgrond wankelende „ansgeseilten", zich op een messcherpen bergkam bevindt. De kleine man kent wel-is-waar geen duizelig heid, maar het is de vraag of hij het zal kun nen houden. Op het oogenblik staat hij nog vast. Bevrijd van den zijn bewegingen be lemmerenden rugzak, het parlement, doet hü, dat, wat hem onder de gegeven omstandigheden goeddunkt. Zoowel den sociaal-democraten als den nationaal-socialisten is hü den eersten Mei de baas gebleven, dank zü het imponeerend mi litair machtsvertoon. En thans heeft hij een uniform-verbod uitgevaardigd voor alle poli tieke partijen, welke niet de richting der regee ring zijn toegedaan. Vooral de nationaal-socia listen worden door dezen maatregel getroffen en dat is ook juist zijn bedoeling. Want het grootste gevaar, dat Oostenrijk momenteel be dreigt, komt van de zijde der door het geweld dadig succes in Duitschland oververhitte Oos tenrijksche Nazi's, die vooral onder de jeugd steeds meer aanhangers winnen. Ofschoon Doll- fuss niet blind is voor de vele banden, welke het Duitsche volk met het Oostenrijksche ver binden, wenscht hij als principieel patriot de onafhankelijkheid en bet eigen volkskarakter van Oostenrijk te waarborgen. Hij wil niets van een „Anschluss" weten, nu minder dan ooit, omdat hij ziet, hoe de jonge Oostenrijkers, die zich onder de Hakenkruisvlag scharen, hun na tionaal karakter verliezen om heelemaal te ver pruisen, en hoe de aanknoopingspunten tus- schen het katholieke Oostenrijk en het overwe gend protestante Duitschland sinds de over winning van het Hitler-régime angstwekkend zijn verminderd. Met dit voor oogen zou men allicht den ken, dat Frankrijk, hetwelk nog steeds in doodsangst verkeert over de moge lijkheid van een „Anschluss" van Oostenrijk bü het Derde Rijk, alles in het werk zou stellen om deze mogelijkheid tot een onmogelijkheid te mau-pn en Dollfuss daarbij krachtig zou steunen De Fransche buitenlandsche politiek tegenover Oostenrijk begaat echter dezelfde fouten als die, welke zij tegenover Duitschland heeft begaan, fouten, waarvan zij thans de moeilijk te verdu wen wrange vruchten plukt. De rede, welke de Fransche minister van buitenlandsche zaken Paul Boncour in den Senaat heeft gehouden, bewijst, dat Frankrijk nog steeds niets geleerd en niets vergeten heeft. Zooals het door zijn on verzoenlijke houding na den „vrede" van Ver sailles Duitschland in den meest letterlijken zin des woords in het harnas heeft gejaagd, zoo onthoudt het thans aan Oostenrijk de toege zegde financieele hulp, w'aarmee Dollfuss de sterke bondgenooten van het nationaal-socia- lisme, n.l. de ellende en de daaruit voortvloeien de vertwijfeling, zou kunnen bestrijden. Paul Boncour moest erkennen, dat de bondskanse- lier door het althans op papier sluitend maken van de Oostenrijksche begrooting en door het invoeren van drastische bezuinigingen aan de financieele voorwaarden, verbonden aan de Vol- kenbondsleening, heeft voldaan, maar daarte genover meende hij, dat de politieke voorwaar den nog niet waren vervuld. Hij wenscht in Oostenrijk eerst een stabiele regeering te zien gewaarborgd, alvorens Frankrijk zal kunnen overgaan tot het verleenen van het crediet, dat het voor zijn rekening heeft genomen. Maar hoe kan Dollfuss' tegen elke poging tot „An schluss" zich keerende regeering ooit stabiel wor den, wanneer de in het uitzicht gestelde Vol- kenbondsleening steeds maar weer naar een verder uitzicht wordt verschoven? Zal men hem tenslotte in Oostenrijk niet gaan verwijten, dat hij hersenschimmen najaagt en zijn politiek ge baseerd heeft op een kinderlijke illusie, wanneer het buitenland hem in den steek laat? Hoe eer der de economische toestand in Oostenrijk door een internationaal crediet gestabiliseerd wordt, hoe eerder ook de politieke verhoudingen in evenwicht zullen kunnen worden gebracht. Dat Frankrijk dat niet inziet, is diep te betreu ren. Zal het met Oostenrijk even ver moeten komen als met Duitschland, vóór Frankrijk van zijn kortzichtigheid zal genezen? Maar dan zal het te laat zijn, zooals het thans in Duitschland waarschijnlijk reeds te laat is. TIENTSIN, 5 Mei. (V.D.) Gisteren zijn te Tientsin twee aanslagen gepleegd, die gericht waren tegen de Japansche belangen. Twee onbekenden wierpen een bom in het Japan sche consulaat-generaal. Elders pleegde een groep personen een aanslag op de Japansche electrische centrale, die den stroom levert voor de Japansche concessies in Tientsin. In verband met deze aanslagen en dreigende anti-Japansche demonstraties is te Tientsin de staat van beleg afgekondigd. Volgens het onderzoek der politie van het Amerikaansch consulaat staan de aanslagen nauw met elkander in verband. Op bevel van de Japansche marine-autoriteiten houdt het Japansche garnizoen in Tientsin zich op alles voorbereid. Door een arrestatie zou men heb ben ontdekt, dat achter deze aanslagen een nationale Chineesche organisatie staat, welke zich tot taak heeft gesteld de Japansche belan gen te benadeelen. SJANGHAI, 5 Mei. (Reuter). Uit Chineesche bron te Loeantsjau wordt gemeld, dat de Ja panners in een brief gericht aan den Chinee- schen commandant te Peitaiho, neutralisatie eischen van de zóne tusschen de rivieren Loeanho en Sjihho, dus van het gebied ten Zuiden van Tsjingwangtao. De Japanners, zoo zegt men, dreigen met her vatting der luchtbombardementen, gesteund door bombardementen vanaf de Japansche oor logsschepen, in het gebied van Peitaiho, indien de eisch tot neutralisatie geweigerd wordt. Mandsjoekwo zou de rivier Sjihho opeischen asl zijn grens en zou tevens controle willen uit oefenen over het gebied van Sjanhaikwan. TOKIO, 5 Mei. (Reuter). Volgens een bericht uit officieele bron heeft de vice-volkscommis- saris voor buitenlandsche zaken van Sovjet- Rusland in een onderhoud met den Japanschen gezant te Moskou er den nadruk op gelegd, dat de Sovjet-regeering vurig wenscht het geschil betreffende den Chineescshen Oosterspoorweg zoo spoedig mogelijk te regelen. Naar verluidt zou de vice-volkscommissaris ook gezegd hebben, dat het onjuist was van Japan te beweren, dat het hier een kwestie tus schen de Sovjets en de regeering van Mand sjoekwo betreft, welke door deze twee geregeld moet worden, zonder dat Japan erbij betrokken zou worden. WASHINGTON, 5 Mei (Reuter) In 'n voor de Amerikaansche Kamer van Koophan del gehouden rede wees president Roosevelt op de pogingen, welke hij had aangewend, om den handel te bevorderen en werk te verschaf fen aan de werkloozen. Roosevelt zeide, dat een lichte verbetering te constateeren viel in verschillende indus trieën, gepaard gaande in de laatste weken, met een stijging der goederenprijzen, doch salarisverhoogingen hadden zich nog niet voor gedaan. Dientengevolge verzocht president Roosevelt de werkgevers af te zien van verdere salaris verlagingen, doch in tegendeel de loonen zon der dralen te verhoogen, opdat de werknemers zich bij den levensstandaard zouden kunnen aanpassen. Roosevelt beloofde de medewerking der re geering om overproductie en onjuiste salaris sen te voorkomen. Ook zegde hij zijn medewerking toe, om ver keerde arbeidstoestanden tegen te gaan. Verwachting: Zwakke tot matigen, Zuid- Oostelijke tot Zuid-Westelijken wind, aanvankelijk toenemende bewolking met kans op regen of onweer, later tijdelijk S opklarend, iets koeler overdag. Hoogste stand: 769.2 te Stockholm S Laagste stand: 747.7 te Valentia M Zon op 4.24, onder 7.31. Licht OP 8.01. Volle Maan 9 Mei, DRESDEN, 4 Mei. (V. D.) De Rijkscommis saris voor het land Saksen heeft bepaald, dat het vermogen der ontbonden communistische en soc.-dem. organisaties, zoomede van alle rechtspersonen (vereenigingen en gezelschap pen), welke op communistischen of soc.-dem. grondslag stonden, tot een nadere rijksregeling in beslag wordt genomen. Op Woensdag 10 Mei zullen in het Pruisische Landdaggebouw de vertegenwoordigers der „naar den geest der Duitsche revolutie" ver- eenigde vakvereenigingen bijeenkomen, om in het openbaar de eenheid der Duitsche werkne mers te documenteeren. Gemeld wordt dat thans ongeveer 8 millioen georganiseerde werkers bij het nieuwe Duitsch land zijn ingelijfd en onvoorwaardelijk achter Hitier staan. Tot bestrijding van alle pogingen tot sabotage van welke zijde deze ook komen, richt het Prui sische ministerie van Justitie een aparte afdee- ling in. ISTANBOEL, 4 Mei. (Reuter.) De Turksche regeering heeft verordend, dat de Turksche be volking, mannen zoowel als vrouwen en kin deren, voortaan in het bezit moeten zijn van gasmaskers en moeten weten hoe ze te ge bruiken. Turksche militaire deskundigen hebben proe ven genomen met tien verschillende soorten om uit te maken, welke de meeste geschikte is voor algemeen gebruik. Het Turksche Roode Kruis heeft hiervoor een bedrag van 600.000 Turksche ponden uitgetrok ken en binnenkort zal met het onderricht in het gebruik van gasmaskers een aanvang wor den gemaakt. GENÈVE, 4 Mei. (V. D.) President Hender son heeft het presidium der Ontwapeningscon ferentie tegen Maandag in urgente zitting bij- ||^||jj||| |jj| V eengeroepen. In deze zitting zullen beslissingen van groote portée worden genomen. De hoofdcommissie hield Donderdag een korte zitting, waarin onderstaatssecretaris Eden het op het Duitsch-Engelsche compromis be rustende nieuwe Engelsche wijzigingsvoorstel voor de berekening der toegelaten militaire po- litiestrijdkrachten indiende. Volgens Amerikaansche mededeelingen zal Norman Davis op de Ontwapeningsconferentie Dinsdag a.s. een verklaring afleggen betreffen de de veiligheidspolitiek der Amerikaansche re geering en in het bijzonder over de voorwaar den, welke de Amerikaansche regeering stelt voor de aanneming van het Engelsche ontwa peningsplan. Paul-Boncour heeft eveneens dpen weten, dat hij voor den aanvang der volgende week ter conferentie hoopt te zijn. BERLIJN, 4 Mei. (V.D.) Rijkskanselier Adolf Hitler heeft den Senaat van de Technische Hoogeschool te Stuttgart medegedeeld, dat hij verzoekt hem niet tot doctor honoris causa te benoemen, aangezien hij voornemens is in principe geen eere-doctoraten te aanvaarden. LONDEN, 5 Mei (Reuter) Lansbury, de leider der oppositie, heeft het volgend tele gram aan Lord Willingdon, onderkoning van Indië, gezonden: „Ik verzoek U Gandhi in vrijheid te stellen. Zijn voortdurende hechtenis of zijn dood in de gevangenis zou den Christelijken Godsdienst en onze natie voor altijd schandvlekken." LONDEN, 4 Mei (Reuter). MacDonald bracht heden aan het Lagerhuis rapport uit over zijn bezoek aan Washington, Het resultaat zijner •gedachtenwisseling en bestudeering der vraag stukken met president Roosevelt noemde MacDonald in de hoogste mate bemoedigend. Definitieve accoorden zijn, zooals tevoren is aangekondigd, niet gesloten, zoodat beide lan den met vrije handen ter economische confe rentie gaan. Ten aanzien van de controverse, die zich voordeed aangaande het tolbestand. achtte MacDonald het zijn plicht om op te merken, dat de positie van een land als Enge land zeer verschilt van de positie van die lan den, welke reeds hooge tarieven en een vol ledig georganiseerde en in werking zijnde eco nomische verdedigingspolitiek bezitten. Ik heb de gedachte van een tolbestand voor den duur der economische wereldconferentie, met instemming ontvangen aldus MacDonald doch ik heb duidelijk doen uitkomen, dat de toepassing ervan ondergeschikt diende te zijn aan gerechtvaardigde voorbehouden wegens het bedoelde verschil in positie. Dit werd dan ook redelijk geacht. Ik maakte van de gelegenheid gebruik, om president Roosevelt de Britsche ontwapenings- politiek in details uiteen te zetten. Het resul taat onzer besprekingen was, dat wij tot een gemeenschappelijk standpunt kwamen, zich weerspiegelend in een daadwerkelijke samen werking der Engelsche en Amerikaansche ga. dele'geerden, om de thans door de ontwape ningsconferentie behandelde Engelsche ont- werp-conventie te steunen. Ook hebben wij het schuldenprobleem be sproken; openhartig hebben wij dit vraagstuk in al zijn aspecten bestudeerd. Deze gedachtenwisselingen waren van buiten gewone beteekenis, daar zij zeer duidelijk de meeningsverschillen aan het licht brachten, welke met elkaar verzoend moeten worden, niet alleen in een slotaccoord, maar ook bij de on. middellijke behandeling der kwestie. Over de schuldenkwestie kan ik momenteel niet meer uitvoerige verklaringen afleggen, daar de kwestie nog niet het stadium van een accoord bereikt heeft. Ofschoon ik geen overdreven indruk wensch te geven, kan ik over het algemeen met vol vertrouwen zeggen, dat het wederzijdsch be grijpen tusschen ons en de Amerikaansche regeering wezenlijk verbeterd is door de be sprekingen, die ik met Roosevelt heb gevoerd. De vriendelijke gastvrijheid van den Amerikaan- schen president en zijn goed humeur tijdens de geheele serie van besprekingen, verdienen onzen warmen dank (applaus). Lansbury verklaarde zich teleurgesteld over het „magere exposé" van MacDonald. Hij hoopt, dat MacDonald tijdens de debatten van a.s. Dinsdag nadere mededeelingen zal doen. PARIJS, 4 Mei (Reuter). Naar net „Journal" bericht, heeft Herriot aan boord van de ,.Ile de France" verklaard, dat hij zeer tevreden is over de besprekingen, welke hij te Washington heeft gevoerd, ook de Fransche regeering zai hierover tevreden zijn. WASHINGTON, 4 Mei (V.D.) In officieele kringen wordt met voldoening vastgesteld, dat de onderhandelingen tusschen president Roose velt en den Italiaanschen minister Jung vlot zijn verloopen. Jung verklaarde zich bereid, het douaneplan van Roosevelt te steunen en verzekerde, dat Italië de Amerikaansche plan nen voor de schepping van een nieuwen inter, nationalen valuta-standaard, zoomede een dras tische ontwapening, de verlaging der douane muren en het internationale program voor de bevordering van den handel goedkeurt. WEENEN, 4 Mei (Reuter). Een verordening van bondskanselier Dollfuss, waarbij een uniformver- bod wordt uitgevaardigd, is door den ministerraad goedgekeurd. Het dragen van uniformen van politieke partijen wordt verboden. Het ver bod geldt niet voor de organisaties der regeeringspartijen. Het geldt dus in hoofdzaak voor de nat. soc. formaties. WEENEN, 4 Mei. (V. D.) Tegen de door de „Reichspost" verspreide mededeeling betreffen de „Putschplannen" heeft de nat.-soc. lands- inspecteur voor Oostenrijk, afgevaardigde Ha- bicht, bij bondskanselier Dr. Dollfuss stappen gedaan. Habicht sprak bij die gelegenheid van intriges tegen de nat.-soc. beweging in Oosten rijk en tegro het Duitsche Rijk. Het Wolffbureau meldt uit München: Het alarmeerende bericht der Christelijk- sociale „Reichspost". volgens hetwelk van nat.- soc. zijde aan de Beiersch-Oostenrijksche grens een „putsch" werd voorbereid, wordt door de Beiersche staatsregeering en den oppersten S.A.- leider een tendenz bericht van de ergste soort genoemd, waarvan geen woord waar is. Nie mand in Beieren denkt eraan, zich in Oosten rijksche binnenlandsche aangelegenheden te mengen. SALZBURG, 4 Mel. (V. D.) De Christelijk- sociale partij houdt van 5 tot 7 Mei haar con gres te Salzburg. O.m. zal de kwestie der grond wetsherziening worden behandeld. HARWICH PORT, 4 Mei. (Eigen bericht) Vermoedelijk is het 10-jarig dochtertje van den staalkoning McMath door dezelfde misdadi- gersbende ontvoerd, welke schuldig is aan den roofmoord op het zoontje van Lindbergh. Generaal Needham, de leider van de na- zoekingsexpeditie, die dit vermoeden heeft ge uit, verklaart verder, dat men te doen moet hebben met beroeps-ontvoerders. (United Press) WASHINGTON, 4 Mei. President Roosevelt heeft het congres in een boodschap opgewekt bizondere maatregelen te treffen voor de reorganisatie van de Amerikaansche spoor, wegen. Hij heeft daarbij de benoeming voorge steld van een dictator voor de spoorwegen, die tot taak zal hebben concurreerende particuliere spoorwegen te combineeren, het net te vereen voudigen, noodlijdende spoorwegmaatschappijen te saneeren en uit de overschotten een hulp fonds' te scheppen. Ook voor een goede sanee ring van het personeel moet gezorgd worden Men heeft hiervoor het oog gericht op Josef B. Eastman. De vakvereenigingen zijn sterk gekant tegen deze bizondere maatregelen, omdat zij vreezen, dat de werkloosheid er door zal toenemen. UNIFORMVERBOD TEGEN DE NAZI'S IN OOSTENRIJK. Het vermogen der linksche organisaties in Duitschland in beslag genomen. Maandag a.s. een belangrijke zitting van het presidium der ontwapeningsconferentie. MacDonald brengt rapport uit over zijn bezoek aan Washington. Engelsch voorbehoud aan gaande een tolbestand. Om de waarde van het pond. De fondsvermeer dering aangenomen. Roosevelt wil een spoorwegdictator benoemen. Geruchten rond de Kabinetsformatie. In vrijheidstelling van Sneevliet door het Am- sterdamsch Gerechtshof geweigerd. De werkloosheid in \Februari iets minder. Akkrum in rep en roer. Te Utrecht vergaderde het Centraal Bureau der Tuinbouwveilingen. Mgr. Gijlswijk op doorreis naar Rome te Rot terdam aangekomen. De wielrenner Ceurremans bij een val levens gevaarlijk gewond. De Eerste Kamer heeft een aantal crisis-ont werpen aangenomen. Generaal Snijders bedankt voor het Kamer lidmaatschap. Het Nederlandsch elftal, dat Zondag tegen België zal spelen, ondergaat geen wijziging. PARIJS, 4 Mei (Reuter). Tijdens de debatten over de begrooting van Buitenlandsche Zaken in den Senaat verklaarde rapporteur Berenger te meenen, dat Duitschland onder den dek mantel, de gelijkgerechtigdheid te verkrijgen, zijn stormtroepen voorbereidt en vervolgens de grenzen, welke het eischt, zal overtrekken. Minister Paul Boncour verklaarde o.a. dat, ofschoon Dollfuss heeft afgezien van den An schluss, de wensch gekoesterd wordt, dat Oos tenrijk een stabiele regeering bezit. Wat het pact-van-vier betreft is Frankrijk van meening dat het heden ten dage dolheid zou zijn, de grenzen te wrikken. Boncour wees er op, dat de gekazerneerde Duitsche Schutzpolizei te Genève als strijdmacht is gekarakteriseerd, hetgeen bewijst dat haar oprichting in strijd was met het Verdrag van Versailles. Frankrijk wil niet verantwoordelijk zijn voor een mislukking der ontwapeningsconferentie, doch wil ook niet overbluft worden. Wil Duitsch land zijn rjjksweer behouden, dan moet het zich aan het Verdrag van Versailles aanpassen. Frankrijk handhaaft zijn verstandhouding met Engeland in het belang van den vrede. MÜNCHEN 5 Mei. (W.B.) De Beiersche Bis schoppen hebben een herderlijk schrijven ge zonden aan hun diocesanen, dat moet bijdra gen tot opheldering en geruststelling en tot terugkeer van den inwendigen vrede, van de broederlijke gezindheid en de christelijke naas tenliefde. In den brief wordt gezegd, dat de groote en moeilijke taak van de rijksregeering, met het oog op den verschrikkelijken nood en ver bracht, wanneer allen, die hun vaderland waar- scheurdheid slechts ten uitvoer kan worden ge lijk lief hebben, eensgezind en offervaardig zich aaneensluiten en samenwerken. Niemand mag tthans uit ontmoediging en verbittering ter zijde blijven staan. De Bis schoppen roepen de diocesanen op den blik niet meer naar het verleden te richten, doch naar datgene wat vereenigt. PARIJS, 4 Mei (V. D.) Op advies van de stakingsleiding hebben heden tweeduizend sta kende arbeiders bij de Citroën-fabrieken beslo ten het werk te hervatten. Hoogste stand op Vrijdag 1 uur n-m.: 755 Vorige stand: 756

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1