STADSNIEUWS HUIZING S Haarlem, 6 Mei RADIO MOORS ZATERDAG 6 MEI PRESENTIEGELD VOOR WETHOUDERS Wat zal de Raad nu doen? WOORDKUNST VAN PAUL HUF DE STAND DER BLOEM- BOLLENVELDEN Zondag de late tulpen op hun mooist DE B.E.T.E. VACANTIEKOLONIES Hedenmiddag geopend UITBREIDING SANTPOORT Nieuwe wegen, 200 woningen Graal-agenda MANUFACTUREN J. TH. KORT Opening filiaal te Heemstede Donateursavond THALIA" Onderlinge Brandverzekering L. T. B. FILMNIEUWS REMBRANDT-THEATER Madame Butterfly PIJN, EELT DAAR? Schoenenmagazijn GR. HOUTSTRAAT 42-44 LUXOR-THEATER Moord met voorbedachten rade! GEEN DERDE BAD TE ZANDVOORT Nieuw onderzoek Toediening H. Vormsel INSTALLATIE NIEUWE PASTOOR Par. H.H. Elisabeth en Barbara ST. JOSEPH-PAROCHIE Minder kapelaans Spreekuur wethouder Auto op hol Nat. Crisis-Comité Personalia BURGERLIJKE STAND HEEMSTEDE Brandje VELSEN AGENDA 7 Mei 8 Mei INSTELLINGEN Apotheekd iensten St. VincentiusbibÜotheken BLOEMENDAAL De Haarlemsche raad heeft eenigen tijd ge leden bepaald, dat de wethouders geen pre sentiegeld zouden ontvangen voor het bijwonen van raadsvergaderingen. B. en W. deden na dien, op voorstel van Gedeputeerde Staten, het voorstel deze bepaling in te trekken omdat zü, naar meening van Ged. Staten in strijd is met de wet. De raad verwierp haar echter in Nov. JJ. weer. B. en W. hebben hiervan mededee- ling gedaan aan Gedeputeerde Staten. Laatst genoemd college deelt thans mede, dat de mi nister van Staat, minister van Binnenlandsche Zaken het standpunt van Gedeputeerde Staten deelt. Ook naar 's ministers meening moet de beslissing, genomen bij het Koninklijk besluit van 15 Juni 1854 (St. No. 87) juist worden ge acht. Met betrekking tot dit Koninklijk besluit verwijst de minister, voor zooveel noodig, nog naar de missive van den toenmaligen minister van Binnenlandsche Zaken, d.d. 21 Februari 1856 (zie Luttenbergh's verzameling) waarin deze, naar aanleiding van eene desbetreffende vraag, de bij genoemd besluit genomen beslis sing nog nader heeft geadstrueerd, o.a. met het motief, dat de betrekking van wethouder is een commissie, door den raad aan eenige leden uit zijn midden opgedragen. Voor deze commissie genieten de wethouders ingevolge ar:. 100, eerste lid der gemeentewet eene op zichzelf staande jaarwedde. De overweging, welke uw raad heeft laten gelden, dat aan het Koninklijk besluit van 15 Juni 1854 (St. No. 57) voor den tegenwoordigen tijd geen voldoende gezag meer valt toe te kennen, mist naar 's ministers meening in hare algemeenheid redelijken grond. Voor zoover bekend, pleegt de bij genoemd Koninklijk besluit gegeven beslis sing ook in de praktijk algemeen nog steeds als de meest juiste te worden aangenomen. Ten verzoeke van den minister hebben Ge deputeerde Staten dan ook onze tusschenkomst ingeroepen, om uwen raad met s ministers zienswijze in kennis te stellen, met uitnoodi- ging de in art. 8, tweede lid van het reglement van orde opgenomen uitzondering ten aanzieD van de wethouders te doen vervallen, zulks ter voorkoming van eene voordracht aan Hare Majesteit de Koningin tot vernietiging. Aangezien handhaving -van bedoelde bepa ling gezien het standpunt van den minister o.i. geen zin heeft, geven B. en W. den raad in overweging aan de uitnoodiging van den mi nister gevolg te geven. Het eerste wat we hoorden was nummer twee van het programma van Huf, die gisterenavond optrad voor de Haarlemsche afdeeling van het Algemeen Nederlandsch Verbond. Het eerste nummer konden wij onmogelijk hcoren, hetgeen niet te wijten was aan den declamator, noch aan iemand of iets anders, maar aan de ge wone avond-herrie op de Groote Markt, waar onder het geraas van motoren natuurlijk over- heerschte. Het ergerlijk geronk en gedaver van „motorrijtuigen op twee wielen" is wel het meest hinderlijke en onbeschaafde lawaai in deze la waaierige wereld, omdat het zoo opdringerig en onbeschaamd de geheele omgeving opeischt en allen en alles laat verdrinken in de ruzie achtige, schrille, schelle en protserige herrie, die alles opeischt en alle conversatie onmogelijk maakt, om maar niet te spreken van declama tie. Hermetische sluiting van ramen en gordij nen maakte gelukkig veel goed; het auditorium verhuisde zooveel mogelijk naar voren, en toen kon men hooren, dat Paul Huf declameerde. Het eerste nummer dat men kon genieten was dus nummer twee, zes sonnetten uit den cyclus van twaalf der „schoonheid" van Bree- roo. Men kreeg hier den indruk, alsof Huf de zachte teere, zoet-lyrische poëzie niet zoozeer beheerscht als de meer krachtige stof. Want er was wel heel diudelijk een stijging merkbaar tusschen deze sonnetten en bijv. het Bode-verhaal uit Vondel's Palamedes of het proza van Lodewijk v. Deijssel, echter ook „Spijt" van Breeroo en de lyriek der Avond liedjes van Boutens en „In den zwarten nacht" van Gorter. Er was dadelijk veel meer uitdruk king, een ontledende en tegelijk gevoelige zeg ging, die vorm en inhoud en waarde der verzen duidelijk en sprekend tot de hoorders bracht. Vooral trof dit in de eenvoudige Avondliedjes van Boutens (het eenige punt van het pro gramma overigens, dat iets van ontroering van declamator op gehoor overdroeg) en „In den zwarten nacht" van Gorter; hiermede nam Huf den zwakken, indruk weg, dien zijn zegging van poëzie in het begin van den avond had gege ven. Gorter's verzen bracht hij in een stillen weemoed, een zacht klagen, als t ware een treu righeid die niet begrijpt en niet begrepen wordt. Forscher en krachtiger was het Bode-verhaal uit den Paiamedes van Vondel. Huf, onze Von del-declamator, bereikte hier een sterke beel dende kracht, en niet alleen omdat hij hier meer gelegenheid tot acteeren had. Intense verontwaardiging over de schreeuwende onrecht vaardigheid van Palamedes' schijnproces sprak uit mimiek en stem; schrijnend en bijkans on overtroffen plastisch was de passage der steeni- ging van „den onnoozeien, oprechten Griek." Gesloten werd met een stuk proza van Lode wijk van Deijssel, de lyrisch-heroïsche fantasie der Wilde Paarden een geestdriftig-overtuig- de zegging van geestdriftig proza, schallend, klankrijk, prachtig beeldend, een karakteristie ke v. Deysselsche stroom van woorden, springend en steigerend en botsend. De avond werd geopend en gesloten door den voorzitter, mr. Jul. Hoog, die in zijn dankwoord zeide, nu hij na de woordkunst van Huf zijn eigen stem hoorde, dat hij zich voeide of hij na een concert zelf een instrument moest be spelen. De Nederlandsche taal, aldus spreker, is een der voornaamste factoren in het Algem. Nederlandsch Verbond en daarom vooral was hij dankbaar, dat Huf op dezen avond de schoonheid onzer taal had laten klinken, Paul Huf zelf sprak eenige huldigende woor den tot dr. J. B. Schepers, die Breeroo's twaalf Sonnetten der Schoonheid uit diens werken ver zameld en als afgesloten cyclus voor de Neder landsche letterkunde bewaard heeft. van gemeentewege genoten, kwamen de geheele verpleegkosten voor onze rekening. Volgens het oordeel der kolonieartsen was tweederde der uitgezonden kinderen genoeg zaam verbeterd; voor een derde werd herhaal de uitzending aangevraagd. Voor tien kinderen werd verlengd verblijf toegestaan; twee kinderen kregen roodvonk een enkele werd door onverstandige ouders te vroeg teruggehaald. De gemiddelde gewichtstoename schommelde in de verschillende groepen tusschen 2.9 kg. (najaarsgroep te Kerdijk) en 1.9 kg. (voorjaars- groep te Zwartendijk). In Zandvoort was de gemiddelde gewichtstoename 12 kg. De laagste gewichtstoename was 1.2 kg. (Zo- mergroep Kerdijk); de hoogste 5.4 kg. (Na jaarsgroep Kerdijk). Zooals in dezen tijd te verwachten was, liep het ledental achteruit en verminderden andere leden hun contributies. Dat het ledental (632) op 31 December slechts 20 minder bedroeg dan op 31 December 1931 danken wij aan het feit, dat vele verzekerde ouders, door als lid toe te treden, toonden, het mooie werk onzer vereeni ging te willen steunen. Wij hopen, dat dit zoo blijven zal. In het bestuur nam in den loop van 1932 Mej. Melchior de plaats in van mevr. Spoor, die wegens gezondheidsredenen bedankt had. De aftredende leden mej. Ferf en de heer Hoeflake werden herbenoemd en namen deze benoeming aan. Verder kwam dit jaar in het bestuur een groote verandering, doordat mevr. Op 't Einde-Stolp, die sinds de oprichting der afdeeling secretaresse der afdeeling was, 15 September om gezondheidsredenen den school- artsendienst en tevens Haarlem verliet, waar door zij als secretaresse bedanken moest. Een woord van hartelijken dank aan haar voor het moeilijke werk, dat zij al die jaren met zooveel toewijding vervuld heeft. Verschillende collecten werden gehouden. Voor de kleerkast kwamen verscheidene ga ven binnen. Op de laatste jaarvergadering is in plaats van mevr. J. C. Op 't Einde-Stolp gekozen als secretaresse mevr. A. M. Hazevoet-Renout. De aftredende bestuursleden, mevr. M. C. Robbers-ten Oever, mevr. A. Steenhuis-Polman en mej. C. Westendorp werden herkozen Wie zich nog voorgenomen heeft, een bezoek aan de bloembollenvelden te brengen, kan dit nog het best dezer dagen of Zondag doen. Zijn de narcissen en de kleurige kortstelige vroege tulpen bijna geheel verdwenen en staat er nog slechts een enkel veldje met hyacin ten, de fraaie late tulp vraagt nu de aandacht van den bloemenliefhebber. En zij is deze aan dacht bijzonder waard! De Mendeltulp, eer men ging tusschen vroege en late tulp, staat in vol len bloei, terwijl nu ook de Breeder- en Dar- wintulpen in de meest verscheidene variëteiten de velden sieren. Is het kleureneffect, dat de statige, langstelige late tulp op de velden maakt, misschien minder massaal en verras send, des te meer een dankbare bloem is zij voor de huiskamer en van een bosje van deze fraaie tulpen, medegenomen na een bezoek aan de bloembollenstreek, kan men thuis nog lang nagenieten. Het jaar 1932 was voor de afd. Haarlem van het Centraal Genootschap voor Kinderherstel- lings- en Vacantiekolonies een recordjaar wat de uitzending betreft. Er werden n.L door be middeling der afdeeüng 395 kinderen uitgezon den. Hoewel een aantal dezer kinderen voor rekening kwamen van het Haarlemsch Gemeen tebestuur en de N. V. het Kinderhuis te Zand voort, heeft onze afdeeling toch de zorg gehad voor het opzoeken en halen en brengen van al deze kinderen. Bovendien voorzagen wij een aantal van deze kinderen van de noodige klee- dingstukken, wat vaak groote moeilijkheden medebracht. De ouders, niet verzekerd tegen hun bijdragen bij de ziekenfondsen, die iets konden betalen, droegen naar vermogen bij; voor de kinderen die wel verzekerd waren betaalde de gemeente Haarlem ons 0.20 per kind en per dag. Van een groot aantal kinderen, die geneeskundige hulp Hedenmiddag is de Beverwijksche tentoon stelling voor handel en industrie, welke tot 14 Mei .s. gehouden wordt in het veilinggebouw „Kennemerland" te Beverwijk, door den voor zitter van de Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer officieel geopend. Van de zijde van handel en industrie is voor deze tentoonstelling groote belangstelling be toond. In de talrijke stands wordt een groote bedrijvigheid geboden en het mooiste en het beste wat de handeldrijvende en industrieele middenstand te bieden heeft, terwijl andere stands, zooals van de lichtbedrijven te Bever wijk en van de Vereeniging tot bevordering van het Nijverheidsonderwijs, er niet weinig toe bijdragen om de tentoonstelling beziens waardig te maken. In dezen tijd van depressie en malaise is t voorzeker een verheugend verschijnsel, dat deze zaak met zooveel energie is aangepakt en tot zulk een schitterend geheel is gebracht. Moeite noch kosten zijn gespaard? om deze tentoonstelling te doen slagen. Terecht kon de voorzitter van „V. V. V." dan ook in zijn voor woord in het programma schrijven: ,,'t blonde Beverwijk, in het hart van Kennemerland maakt zich wederom op om te toonen, wat er leeft en streeft, geeft handel en industrie ge legenheid zich te demonstreeren, geeft blijk van Burgerzin in den besten zin des woord!' We twijfelen er ook niet aan, of deze expo sitie zal een druk bezoek trekken. Aan de tentoonstelling is een cabaret ver bonden, waarvan de groote bovenzaal smaak vol is ingericht. Gedurende de tentoonstel- lingsdagen zal hier een attractie-orkest optre den onder leiding van Maëstro Tiorioli Delia Lena met Hollandsche musici. Voorts treden in het cabaret op het Duo Schruyer, Bob Steffin, humoristisch goochelaar en illusicist en Hein van Volendam, komisch buikspreken. Naar wij vernemen zijn de landerijen, die van oudsher bij de boerderij „Sinnevelt" behoorden en gelegen zijn aan de grens van Bloemendaal, tusschen den Bloemendaalschestraatweg te Santpoort (Station) en de spoorbaan, ter grootte van 5 a 6 Hectaren verkocht en zullen als bouwterrein in exploitatie gebracht worden door de makelaarsfirma A. Overakker te Bloe mendaal. Dit be teekent voor het dorp Santpoort (Sta tion) een belangrijke uitbreiding, daar aan den Bloemendaalschestraatweg in de kom van het dorp gelegenheid komt om grootere of kleinere winkelhuizen of zakenperceelen te bouwen en verschillende wegen over de gronden aangelegd zullen worden. Ten noorden van de boerderij „Sinnevelt" in de richting van den verkeersspiegel kunnen per- ceelen van 't z.g. landhuis-type gebouwd worden terwijl aan de zijwegen aangesloten bouw moge lijk zal zijn. Naar onze schatting kunnen een tweehonderdtal woningen op den grond ver rijzen. Bovendien komt over deze gronden te loopen de feitelijke verbindingsweg tusschen Bloemen daal en de gemeente Velsen. Met den wegenaanleg zal vermoedelijk in de volgende maand een begin gemaakt worden. Ook op het gebied van werkverruiming kan deze terrein-exploitatie door den wegenaanleg en de bouwvooruitzichten van belang genoemd worden. Nieuws voor de week van 613 Mei Graalhuis „St. Jeanne d'Arc", Spaarne 29 ZONDAG. Om 3 uur algemeene ledenvergade ring. Om 2 uur vertrekken de loopenden van het clubhuis; om 2.15 uur de fietsenden, 't Ten nissen moet hierom vanmiddag vervallen. De lezing voor kadetten gaat vanavond nog niet door. DONDERDAG: Om half acht H. Mis in eigen kapel. Ook Liturgie gaat vanavond weer ge woon door. Deze week Woensdag, Donderdag of Vrijdag gaan we den toren der Groote Kerk en verdere bezienswaardigheden van de stad bezichtigen! Geef vóór Maandag even op welken middag je kunt. Wie zich Maandag nog niet opgegeven heeft, kan niet meer mee. Graalhuis „Veronica", Emmastraat 24 ZATERDAG: 8.30 uur leidstersvergadering. ZONDAG: 12 uur dadenclub; om 2.45 uur zijn alle Graalleden aan t clubhuis voor de Algem. ledenvergadering, géén inwijdingscursus. WOENSDAG: 7.30 uur dadenclub. DONDERDAG: 7.30 uur dadenclub. VRIJDAG: Om 7 uur, inkleedingscursus voor alle niet-ingekleede leden. Einde Mei begint 'n openlucht-korfbalclub, waarschijnlijk op Woensdagavond. De leden kun nen zich hiervoor nog opgeven. Excelsior, Alleluja, Vooruit! Voor Haarlem is de firma Kort geen onbe kende, iedere huisvrouw weet de zaken in de Lange Veerstraat en Groote Houtstraat. Iedere dame komt er van tijd tot tijd, omdat er zoo'n geweldige keus is. Ook de Heemsteedsche da mes kwamen dikwijls naar Kort en zij verklaar den, dat als er een filiaal in Heemstede zou komen, al wat het dorp aan vrouwen bezit, klant zou worden. Dat was aan geen doovemansoor gezegd! Plannen werden gesmeed, makelaars opgebeld, met het resultaat, dat Kort vanmiddag een keu rige zaak opent in de Raadhuisstraat 52. In het centrum dus, aan den grooten weg, van alle kanten bereikbaar. We hebben gisteren reeds een kijkje genomen in het pand. Groote gouden letters aan den gevel lachen U reeds toe, maar binnen is het een lachen, een lonken en een uitdagen van ma nufactures, dat het lust te. In groote licht eikenhouten vitrines liggen de kousen, de badpakken, de truien, de tricotages opgestapeld. Een voorraad om van te beven en te rillen en gevaarlijk voor de huishoud-beurs. In den achterwinkel kan men zijn keus ma ken in schorten en huishoudjassen. Wilt U er tien zien, twintig, dertig? Voor elck wat wils in alle maten, kleuren en prijzen. Heemstede mag zich gelukkig achten met de ze aanwinst voor den winkelstand. Al wat uit Haarlem komt is goed, al wat Kort brengt is prima. Wat een prachtige combinatie! Dinsdag 9 Mei a.s. heeft de derde donateurs avond in dit seizoen plaats, van het Haarlemsch gemengd tooneel „Thalia" voor R. K. in den Schouwburg, Jansweg. Thans vermeldt het pro gramma het blijspel „Haar laatste wil", in drie bedrijven door J. W. v. d. Heiden en H. Bakker. Tusschen de bedrijven zal een strijkje musikale medewerking verleenen. Woensdag werd te Alkmaar de jaarvergade ring gehouden. De voorzitter, de heer J. G. Beukeboom, te Weesperkarspel opende de vergadering, waar bij hij in treffende woorden herdacht den on langs overleden commissaris der instelling, den heer W. H. de Wildt, te Uitgest. Vervol gens wees spreker op den slechten toestand in land- en tuinbouw, en tevens op de groote brandschade welke allerwegen wordt geleden. De directeur, de heer Nico van Ommen, te Leiden, kreeg daarna het woord voor nadere toelichting op het jaarverslag. Verschillende posten werden daarbij behandeld, waarbij o.a. bleek, dat het verzekerd kapitaal bedraagt f 29.696.027. Door waardedaling van losse en vaste goede ren werd afgeschreven een bedrag van f 1.297.231, terwijl aan nieuwe posten werd ingeschreven voor een bedrag van f 1.145.678. Aan brandschade werd in het afgeloopen boekjaar betaald een bedrag van f 84.819.36, tegenover f 39.676.20 in het Jaar te voren. Het boekjaar sloot met een nadeelig saldo van f 9.598.47. Spreker wees er op dat het gewenscht is, dat alle brandrisico's verlaagd worden tot het be drag der werkelijke waarde, omdat men an ders noodeloos teveel premie betaalt. Bij eventueele schade kan en mag toch nooit meer vergoed worden, dan de werkelijke waar de op het oogenblik van den brand. De rekening werd goedgekeurd, terwijl de vergadering besloot het verlies op het reserve fonds af te schrijven. Gekozen werd tot nieuw lid van het Ooilege van Commissarissen de heer C. J. Hooyman, te Rijswijk (Z. H.), die de benoeming aan nam. Tot nieuw lid der Financieele Commissie werd benoemd de heer Th. v. d. Geest, te Hoofddorp. Na geanimeerde rondvraag werd de verga dering onder dankzegging gesloten. Het zal wel niet noodig zijn, het tragische verloop van deze film, die naar de gelijknamige opera werd vervaardigd, hier weer te geven. We kunnen dat voldoende bekend achten; rest alleen de vraag of men er in geslaagd is in de film eenzelfde dramatische kracht te ontwikkelen als het oorspronkelijke werk bezit. Alvorens echter die vraag te beantwoorden, moet men goed onderscheiden, dat bij een opera de muziek de allervoornaamste factor is, terwijl het bij de film voornamelijk op de voorstelling, c.q. spel der artisten aankomt. Zou men de oorspron kelijke opera-uitvoering vanJVladame Butterfly verfilmen, dan zouden de meesten daarvan meer displezier dan genoegen beleven, omdat met een negatie van het „gezicht" alleen het gehoor w'ordt bevredigd, iets, wat juist niet de taak van de film is. Dus heeft men Madame But terfly in filmvorm gegoten, m.a.w. de muziek opgeofferd aan het beeld, met als resultaat dat men een visueel extract heeft van de droevige geschiedenis van het arme Geisha-meisje, dat oprecht geloofde aan de liefde van een „wit ten" man en vrijwillig de consequentie, (althans volgens haar inzien) aanvaardde. Alleen het drama weer te geven is klaarblij kelijk de bedoeling van de makers geweest en het feit dat practisch geen enkele vrouwenoog Afdoende hulp door Dr. SCHOLL'S methode in de zaal droog blijft, om het maar eens heel exotisch aan, maar het voornaamste is wel het beste bewijs voor het welslagen van die inten tie. Of de entourage zuiver Japansch is, kunnen we niet beoordeelen. In ieder geval doet het erg exotisch aan, maar het voornaamste is wel, het voortreffelijke, goed doorvoelde spel van Sylvia Sidney, die met haar creatie een maximum aan effect weet te bereiken. Juist door haar sobere, niet overdreven uitbeelding weet zij de ontvan kelijke naturen zoo diep te treffen. Trouwens, als artiste heeft zij reeds een zekere vermaard heid, die ver uitgaat boven haar reeds veel lan ger bekend zijnde collega's. In deze film hand haaft zij die reputatie in alle opzichten. Cary Grant is haar partner en levert eveneens goed werk. Op het eerste gezicht zou men hem voor Gary Cooper kunnen houden, alleen mist hij dat onverschillig dédain. Charles Ruggles is ook thans weer "de „note comique", doch bescheiden genoeg om niet te storen, iets waarvoor men hem ondanks zijn zeer gewaardeerd spel, dank baar kan zijn. Hoewel deze film in alle opzichten de moeite waard is haar te gaan zien, kunnen we haar vanwege het lichtelijk précaire gegeven slechts voor volwassenen aanbevelen. Fox Movie News en Polygoon's Hollandsch nieuws gaan vooraf en vooral niet te vergeten de Max Fleischers teekenfilm, die dezen keer suggestiever is dan ooit en een ongekende span ning teweeg brengt. Overigens eindigt dit tech nisch zeer knappe ding een beetje abrupt en plotseling. Op het tooneel is het trio Dalcy, ras-Italia nen, dat geweldig snel jongleert. Nog nimmer zagen we zulke handige handen handelen en het publiek dwong dan ook een toegift af, wat heel wat zeggen wil voor een jongleursnummer. Zoo heet de hoofdfilm in Luxor en er behoeft geen letter in dezen tekst gewijzigd te worden. De inhoud? Drie vrienden beklagen zich op een verlo- vingsfuif van één hunner, dat ze te weinig be kendheid hebben. Ze zijn respectievelijk teeke naar, musicus en schrijver. De laatste krijgt plotseling een prachtigen in val, die hen zeker tot het middelpunt der be langstelling zal maken. Hij wil een moordzaak, natuurlijk een gefingeerde, op touw zetten. Maar de schijn moet van dien aard wezen, dat zelfs de rechter van justitie geen twijfel koes-: tert vóór de ware toedracht der zaak aan het licht komt, doordat op den laatsten zittingsdag de vermoorde in levenden lijve de rechtzaal bin nen zal komen wandelen. Het plan is uitstekend. Men besluit vriend Bolo (Siegfried Arno) en Charlotte (Gerda Maurus), die met den musicus verloofd is, er buiten te houden. Onmiddellijk wordt er met de zaak een aanvang gemaakt en nog voor den morgen is de recherche van den moord op den schrijver Rud. Helling (Hans Brausewetter) in kennis gesteld. De grap heeft een aanvang genomen, maar blijkt al spoedig van een gevaarlijk soort te zijn. Het spelletje is ernst geworden, de moor# is begaan, maar door wien....? Het is niet aardig als u de ontknooping van deze alleraardigste en hoogst-sensationeele film reeds voor een bezoek aan het Luxor Theater kent. tl moet zelfs de inhoudsbeschrijving in het programma niet lezen, wilt u volop genieten van de griezel-scenes. De film biedt ook veel aan leiding tot hartelijk lachen, omdat Siegfried Arno als altijd als een eerste-klas humorist door de situaties huppelt. In het vóórprogramma een aardige teekenfilm uit China-land en een romantisch verhaal van een jufrouw, die tweemaal haar huwelijk op het laatste oogenblik laat afkitsen. Het Orion-journaal is deze week wel bijzonder afwisselend. Esther de Boer-v. Rijk opent het zwembad te Arnhem met een baantje, 1 Mei feesten in twee-kleuren-druk, het Graalspel te Schiedam, sport en lente-tooi in Giethoorn. Het is weer voor mekaar in het Luxor-Theater, hoewel niet voor kinderen. Van meer dan een zijde werd ons medege deeld, dat Maandag van deze week met den bouw van het derde bad te Zandvoort begon nen zou worden. Er zijn echter moeilijkheden gerezen. Niet alleen over de toestemming en nadere goed keuring, maar ook over den bouw. Wij hadden er ons al over verwonderd, dat men zoo'n inrichting, waar een ton toch mede gemoeid is, op het strand wilde bouwen, alsof men boven op het duin ging werken. Zandvoort heeft de "laatste jaren gelukkig geen stormen gehad. Misschien komt een echte storm maar eens in de twintig jaar voor. Wij herinneren ons nog heel goed de stormen van 1913 en 1914. Op de plaats waar het derde bad zou komen, was toen de duinhelling aan de zeezijde afgeslagen tot een steilen wand van wel vier a vijf meter hoog. Bij de belangheb benden bij deze stichting waren optimisten, die zoo'n storm niet zwaar tilden. Maar er waren er ook, die wat voorzichtiger waren en eerst nog eens een grondig onderzoek verlangden. Ook was de aannemingssom te ver boven de begrooting en zelfs al liet men voor dit jaar de bassins vervallen, dan had men nog geen voldoende exploitatie-zekerheid. Daar het door een en ander zeker te laat werd, om nog dit jaar tot een dergelijke uit voering over te gaan, is het plan tot het vol gende jaar uitgesteld wat de uitvoering betreft. Als gevolg daarvan zijn de koetsen van E.P.U. in gereedheid gebracht, om haar oude plaats aan het strand voor Corner House weer in te nemen, als de tijd voor het badseizoen daar is. De toediening van het H. Vormsel zal plaats hebben in de stad Haarlem voor alle volwasse nen, op Zondag 28 Mei 's avonds om 7 uur in de Kathedrale kerk van St. Bavo. Voor de kinderen van de parochie H. Joseph op Donderdag 1 Juni des morgens om 8 uur in de kerk van den H. Antonius op de Groen markt. Vrijdagavond had de intocht plaats van den nieuwen herder van de parochie van de H H. Elisabeth en Barbara, in de Paul Krugerstraat, den zeereerw. heer H. P. M. van Dijk. Door de geestelijkheid en de kerk- en arm besturen werd hij per auto van den trein ge haald en naar zijn nieuwe parochiekerk ge bracht. Hiervoor hadden zich intusschen Graal- meisjes, Verkenners en Patronaatsleden met hun vlaggen opgesteld. Voorgegaan door een stoet van bruidjes en misdienaars, schreed de nieuwe herder naar het altaar, terwijl de pa rochianen, die in grooten getale aanwezig wa ren, hem een welkomstlied toezongen. Hierna hield de waarnemend pastoor, de wel- eerw. heer kapelaan G. J. Morsch, de wel komstrede, waarin deze naar analogie van een bijbelverhaal er op wees, dat de nieuwe pastcor in zijn jeugd als kapelaan van deze parochie een gelukkigen tijd doorgemaakt had, zoowel voor zich zelf als voor de parochianen. Kape laan van Dijk's onvermoeiden ijver heeft de liefde van de parochianen verworven, aldus spr. Zoo was het twintig jaar geleden. De ka pelaan van weleer is nu ingetreden als pastoor. Veel is er sedert dien tijd veranderd, velen van vroeger zijn heengegaan. De herinnering aan U is echter altijd blijven bestaan, zeide spr. Toen enkele weken geleden Z. H. Exc. de Bisschop U in deze parochhie benoemde, was dit voor U misschien een verrassing, doch een blijde. Allen waren toen gelukkig: de parochia nen van onze parochie en U. Uw toekomst zal een herhaling zijn van uw jeugd. Wij hopen dat U in uw tweede jeugd lange jaren met on vermoeiden ijver moge arbeiden in deze paro chie, aldus spr. Tenslotte celebreerde de nieuwe pastoor een plechtig Lof met assistentie van de weleerw. heeren Th. Verhoeven en J. Staadegaard, ka pelaans der parochie, resp. als diaken en sub diaken. Ceremoniarius was de weleerw. heer kapelaan G. J. Morsch. Het plechtig Lof werd besloten met het zin gen van het „Lied van Lof en Dank". Zondagmorgen voor de Hoogmis, n.l. om kwart over 10, zal de plechtige installatie plaats hebben door den hoogeerw. heer Deken H. C. J. Sondaal, terwijl des middags van half 1 tot 2 uur in de pastorie een receptie gehouden zal worden. Door het vertrek van den zeereerw. heer E. Mathot uit de parochie van St. Joseph komt er vanzelf een wijziging in de uren van die missen, daar deze vacature voorloopig niet wordt aangevuld. De H.H. Missen in de week zullen voortaan zijn om 7, 8 en 9 uur. De wekelijksche Mis in de kapel van Maria van Haarlem zal zijn de Mis van 7 uur. De heer mr. G. C. Gerritsz, wethouder van openbare werken is verhinderd de volgende week zijn gewone spreekuur te houden. Toen Vrijdagavond om 5 uur een autobe stuurder de Katherijnebrug opreed, bleef de auto midden op de brug staan. Daar het ver keer voortgang moest hebben, duwden de chauf feur en de brugwachter samen den Wagen op. Toen ze een stukje gevorderd waren, sloeg plot seling de motor aan en reed het vehikel onbe- stuurd de helling af. De auto reed tegen een 13-jarig fietsend meisje aan, dat een verwon ding aan haar linkerknie opliep en na door den Ongevallendienst te zijn verbonden, per taxi naar huis werd gebracht. Haar fiets werd beschadigd. Vervolgens hobbelde de auto tegen een stil- staanden vrachtauto op, waardoor beide wagens dusdanige beschadigingen opliepen, dat de op hol geslagene zelfs per kraanwagen moest wor den weggesleept. Personeel C. en A. Brenninkmeijer te Haarlem 33.65. In een te Brussel gehouden vergadering van het centraal comité van het Verbond van Jong Europa, gevestigd te Genève, met als doel, de volken van Europa te vereenigen, is mr. J. H. Schultz van Haegen te Aerdenhout, oud-secre taris van de vereeniging De Vereenigde Staten van Europa, benoemd tot leider van het bureau voor Nederland van bovengenoemd verbond. Voor het examen hulpacte Chr. Bewaarschool onderwijzeressen ta Den Haag zijn geslaagd de dames J. C. Markerink te Velsen en W. F. Cury te Haarlem. Geboren: 4 Mei M. A. SernéHendrikse, d.; 3 Mei J. R. Bierstekerv. Snippenburg, z.; 4 Mei M. J. J. Hagende Fouw, d.; 4 Mei M. P. v. Everdingen—Laarstra, z.; 4 Mei A. Stacke Bernthaler, d.; 5 Mei A. J. Burchartzde Bruin, z.; 4 Mei H. M. Ullersv. Koot, d.; 4 Mei C. A. v. d. StormMeerman, z.; 4 Mei H. A. Selhorst—Weijers, d.; 3 Mei C. C. Smal— Brugman, d.; 3 Mei A. v. Geijtenbeek—-Korbie, z.; 4 Mei H. Klingers—Souverein, z.; 4 Mei C. Hagenaars—Barends, d.; 5 Mei L. P. J. Loerak kerde Bont, d. Overleden: 2 Mei M. H. v. HalmEising, 81 j., Zuidpolderstraat; 4 Mei P. de Jong, 68 j„ M. v. Heemskerkstraat; 4 Mei J. LommerseStrig, 71 j., Kamperlaan; 4 Mei G. M. M. Swenneker Herdes, 60 j„ Witte Heerenstraat; 4 Mei A. M. Ootesv. d. Zwet, 76 j., Olieslagerslaan; 4 Mei H. C. Tiessing, 56 j., Grebberstraat. Gisterenavond omstreeks 10 uur werd brand gemeld in het bovenhuis van perceel Raadhuis straat 91, bewoond door den heer H. Het bleek, dat door den tocht een gordijn in aanraking was gekomen met een brandende kaars en daardoor vlam had gevat. Ook een kast had reeds vlam gevat. Het brandjle is door de bewoners met eenige emmers water gebluscht. De brandweer, die was gealarmeerd, behoefde niet uit te rukken. Gemeenteraad Er wordt een openbare ver gadering van den Raad der gemeente gehou den op Dinsdag 9 Mei a.s. des namiddags 7 uur, ten gemeentehuize. De agenda luidt: 1. Belastingzaken. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Verleenen van eervol ontslag aan den 1 tijdelijk keuringveearts, hoofd van dienst. Gebouw „St. Bavo" Cursussen R.K. Volks bond, 3 uur Geel-Wit, 6 uur en gewone zittingen 4 en 7 uur. Gebouw Hollandsche Mij. der Wetenschappen Spaarne Jaarvergadering der Maat schappij, half 4. Café-restaurant Gebr. Brinkmann Feest avond Overijselsche Ontspanningsvereeni- ging, kwart voor 8. Kunstzaal Reekers, Wagenweg Tentoon stelling schilderijen, enz. van de vereeni ging „De Bpaak". Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété 2.30, 7 en 9.15 uur. Sociëteit „St. Bavo" Receptie Coöperatie „Arbeid Adelt", van 3 tot 4 uur. Den Hout Concert door de H .O. V. in de stadstent, half 3 tot 4 uur. Luxor-Sound-Theater Bioscoopvoorstel lingen en variété, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Sociëteit „St. Bavo" Gemengd Koor „On der Ons", 8 uur Bestuur R. K. Grafische Bond 8 uur R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur R. K. Commisie voor Beroepskeuze, 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor-Sound-Theater Bioscoopvoorstel ling en variété, 8.15 uur. Koningstraat 27 Telef. 14609 OFFICIEEL PHILIPS-REPARATEUR Bisschoppelijk Museum Geopend van 105 uur. R. K. Kraamverzorging „Wit-Gele Kruis" ge vestigd Kinderhoisvest 25 rood. Spreekuren: Dinsdag van 2—3 uur, St. Bavo, Smedestraat 23; Donderdag van 23 uur Damiatestraat 1; Donderdagavond van 77.30 uur Clubhuis Raadhuisstraat 11; Vrijdagavond van 78 uur Kinderhuisvest 25 rood. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, 2—4, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. Spreekuren van de Zusters: lederen dag van 22.30 uur in de wijklokalen: Clubhuis Raad huisstraat 11; Begijnhof 2; Damiatestraat 1; Leidschevaart 2. Voor de apothekers, die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en 's Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster ge maakt. Van Zaterdag 6 Mei, des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 12 Mei zijn 's avonds na 8 urn en des nachts geopend: 9 Fa. Grijseels en van Hees Lange Veerstraat 14. Telef. 11000; Apotheek Loomeijer, Zijlwgjj 34. Tel. 12495; Schoterbosch-Apotheek, Rijks straatweg 19, Tel. 12711. Apotheek Nolf, Kruisstraat 26. Tel. 11174, maakt van de machtiging op Zaterdagavond te sluiten geen gebruik, maar blijft dan tot 10 uur open. De apotheek W. P. Woutersen, Konin ginneweg 3, Tel. 12038, heeft geen verlof tot sluiten gevraagd en is dus altijd geopend. Do Bibliotheken zijn geopend: BIBL. GEN. DE LA REIJSTRAAT 17: DINSDAGAVONDS 834—934 uur VRIJDAGAVONDS 814—9 34 uur DINSDAGMIDDAGS 4—5 uur. WOENSDAGAVONDS 734—8 uur BIBL. KLARENBEEKSTRAAT 60: WOENSDAG AVONDS 734—9 nut BIBL. HAGESTRAAT 49: WOENSDAGMIDDAGS 235—4 uur (Voor Schoolkinderen) WOENSDAG AVONDS v. 734—834 uur VRIJDAGAVONDS van 7 34835 uur BIBL. N. GROENMARKT 22: WOENSDAGMIDDAGS 234—4 uur (Voor Schoolkinderen 4. Verhooging van het bedrag, uitgetrokken voor ondersteuning aan werkloozen. 5. Verlenging van den termijn voor het van kracht verklaren van regelen voor het beheer van takken van dienst, als bedoeld in artikel 252 der Gemeentewet. 6. Vaststelling van suppletoire begrootingen en aangaan van een geldleening, groot 160.000. 7. Verhuur van sportterreinen te IJmuiden. 8. Bekrachtiging van algemeene voorschriften van politie. 9. Opzegging der bij raadsbesluit d.d. 30 Juli 1929, met de gemeente Beverwijk gesloten over eenkomst, inzake de toelating van leerlingen uit Velsen, benoorden het Noordzeekanaal, op de openbare scholen voor gewoon lager en uitge breid lager onderwijs te Beverwijk. 10. Prae-advies op een verzoek van de directie der Bioscoop- en Schouwburg Exploitatie „Tha lia" te IJmuiden, om verlaging van de belasting op tooneelvertooningen voor voorstellingen na het gewone sluitingsuur. 11. Vaststelling van nieuwe verordeningen inzake gas en water. 12. Verkoop van grond. 13. Verleenen van vergunning tot aanleg van een gedeelte van den Oosterduinweg. 14. Vaststelling van een verordening op de winkelsluiting. 15. Verleenen van ontheffing van het be paalde bij artikel 68, alinea 3, der Bouw- en Woningverordening. 16. Besloten zitting. Tulpendiefstal Door de politie is een twee tal personen aangehouden, verdacht van dief stal va ntulpen. Zij zijn in arrest gesteld. Verbetering voetpaden De rijwegen van „Bosch en Duin" en de voetpaden vormen nu wel een schril contrast: de eersten netjes van een topeca-dek voorzien, de laatsten, tengevolge van graverij voor het leggen van kabels en lang durige droogte In een dusdanigen toestand, dat men er kwalijk den naam van paden aan kan toekennen. Gelukkig zijn P. W. van dezelfde meening. Er is daar dan ook besloten, ook de voetpaden van een topeca-dek te voorzien. „Bosch en Duin" zij hiermee gefeliciteerd. Echter niet met de afrasteringen, die men voornemens is aan te brengen om de plant soentjes. De jeugd is aan dat voornemen niet onschuldig. Als deze zich betert en de ouderen helpen een handje (ter herinnering), dan kan het gevaar wellicht nog afgewend worden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2