s TtT d snieuws m BEURS VAN AMSTERDAM Haarlem, 8 Mei Wisselkoersen t MAANDAG 8 MEI INSTALLATIE PASTOOR VAN DIJK Een treffende plechtigheid ARBEID ADELT Feestelijke receptie HET HILDEBRAND- MONUMENT Prof. Bronner wijst de plek bij de muziektent af MUZIEK OPERETTEVER. „HAARLEM" Rose-Marie van Vlessing Apotheek begemann sneltjes Kruisweg 30, bij het station Recepten worden gaarne van huis gehaald R. K. Volksbond ZILVEREN JUBILEUM „ARBEID ADELTv GEMEENTEZAKEN Balans Verkoop grond Vergoeding L. O. Schoolgeldverordening ONZE WINKELSTAND Religieuse artikelen W. A. G. Tweehuijsen Gunningen Tentoonstelling van Flora Onderscheiding ,'N ZOMERZOTHEID' 75ste Opvoering Politiek uit den aether Wering van bepaalde gedachten HET CONFLICT BIJ DE K. L. M. Een verklaring der directie BURGERLIJKE STAND N. Z. H. T. M. HAARL. VOETBAL BOND Uitslagen De politiedienst-hond AGENDA 9 Mei INSTELLINGEN R. K. Jeugdige Werkloozen We tellen verder. 'sh ROOZEN Dr. H. N. A. ROOZEN HANSJE ROOZEN 's-Gravenhage: WILLY ROOZEN MIEKE ROOZEN MAANDAG 8 MEI 1933 m Het was wel treffend, dat op denzelfden dag, waarop vele jonge kinderen in de parochiekerk van de H.H. Elisabeth en Barbara hun Eerste H. Communie deden, ook de plechtige installatie van den nieuwen pastoor der parochie, den Zeereerw. heer H. P. A. van Dijk. plaats had. Jong leven, dat voor het eerst deelachtig werd aan het grootste voorrecht, dat de H. Kerk kan geven en een nieuwen herder die dat jonge leven zal maken tot volwaardige leden van de Moederkerk! Vele parochianen waren ondanks den stroo menden Meiregen naar het kerkgebouw gekomen om by de verschillende liturgische plechtig heden, aan de installatie verbonden, tegenwoor dig te zyn. Na de installatie, welke geschiedde door den hoogeerw. heer Deken H. C. J. Sondaal, droeg pastoor Van Dyk de plechtige Hoogmis op, daarby geassisteerd door de Weleerw. heeren G. J. Morsch en J. Staadegaard, kapelaans der parochie, resp. als diaken en subdiaken. Het zangkoor der kerk voerde op stemmige wijze onder leiding van den heer P. C. Rooy- akkers (organist was de heer H. J. Berghuys) de Gregoriaansche gezangen uit, terwyi onder de H. Mis het „Ave Verum" van Wit en na de H. Mis de priestercantate „Hulde aan het priesterschap" van J. Haagh C.ss.R. gezongen werd. Na het H. Evangelie hield de Hoogeerw. heer Deken een gevoelvolle predicatie, waarin hij herinnerde aan de woorden, welke hy in deze parochiekerk tot den vorigen pastoor had gericht. Weer mocht spr. het genoegen smaken een nieuwen herder binnen te leiden, een ouder vriend van het seminarie, met wien spr. slechts één jaar verschild had. Spr. bracht lof aan de kapelaans, die vol yver in de voorbije dagen gearbeid hebben. Thans hebt gij een herder, zoo zeide spr. tot de parochianen, een herder, dien gij kent, want hy heeft drie jaar lang onder u gewerkt. Toen Z. H. Exc. de Bisschop hem tot pastoor van deze parochie benoemde, ging er een juichkreet in deze parochie op. De Hoogeerw. redenaar riohtte zich vervolgens ln warme bewoording tot den nieuwen pastoor. Gelukkige herder, zoo zeide hy, wees voor deze parochie een goede herder. Want ze is een mooie parochie, een parochie, die ondanks den geest der tijden voor het grootste deel aan Christus trouw gebleven is. Wees hier nog vele jaren een gelukkige herder, opdat gij de zielen moogt voeren naar Christus, opdat het één schaapstal en één herder worde. Spr. gaf uiting aan de blijde gevoelens die alle parochianen op dezen dag bezielden, maar drong er ook met klem by hen op aan hun pastoor met liefde en trouw te dienen. Hoe dikwijls, zoo zeide spr., gebeurt het niet, dat men met „hosanna" wordt binnengehaald en eindigt met „Kruisig hem!" Gelukkige geloovigen, gij die met zooveel vreugde uw nieuwen herder hebt ingehaald, luister naar hem. Ik weet zeker, aldus de Hoogeerw. spreker, dat hy niet zal rusten voor dat allen in deze parochie het geheim van uw Jezus kennen. Spr. wees op de groote verantwoordelijkheid van den priester en verzocht de geloovigen hun pastoor veelvuldig voor hun vader en moeder, voor him kinderen en andere familieleden het H. Misoffer op te laten dragen. De priester vraagt niet veel, maar hy geeft wel veel. Zorg voor hem en bid voor hem. Schaar u allen, jong en oud, zoo besloot Deken Sondaal zyn in eenvoudige, hartelijke bewoordingen gestelde toespraak, achter uwen pastoor en achter uwe drie jonge priesters, opdat deze parochie uitblinke boven alle paiochiën van Haarlem, opdat gij allen één van geest en één van geloof worden, één schaapstal en één herder. Onder de tonen van den priestermarsch van Mendelssohn-Bartholdy, door den organist op het orgel gespeeld, verlieten allen na de Hoogmis het kerkgebouw. tfan half een tot twee uur hield pastoor Van Dijk een receptie in de pastorie, welke door zeer velen. o.a. collectanten, besturen van con gregaties en vereenigingen. bezocht werd. Hoewel de eigeniyke feestvergaderingen van de R. K. Bakkerij en Verbruiksver. Arbeid Adelt" Dinsdag- en Woensdagavond plaats heb ben werd gisteren de feestviering ingezet met 'n H. Mis met algem. H. Communie in de St. Jo- zefskerk. Des namiddags van 3'tot 4 uur had in het gebouw „St. Bavo" een druk bezochte re ceptie plaats. De zaal bood een feesteiyk aan zicht. Zij was opgesmukt met palmen en groen. Het bestuur was omhuld met een schat van bloemen, welke ter opluistering waren gezonden door den R. K. Volksbond, afd. Overveen; R. K. Graf. éond; R. K. Overheidspersoneel; R. K. Bouwvereeniging Spaarnestad: R. K. Begrafe nis-ondernemers; Spaarkas St. Nicolaas; van verschillende leveranciers aan de coöperatie verbonden en enkele particuliere personen. Tijdens de receptie hield de voorzitter, de heer J. Ph. H. Castricum, een korte toespraak hetwelk allereerst en dankwoord was om daarna een terugblik te werpen op het verleden. Spr. wilde zich niet bepalen tot het verleden, maar alleen een terugblik geven van de laatste acht jaren, toen spr. als voorzitter van Arbeid Adelt optrad. De heer Castricum meende toen als voorzitter van den R. K. Volksbond dat de be langen van „Arbeid Adelt" hem ook ter harte moesten gaan, want „Arbeid Adelt" stond er toen lang niet rooskleurig voor. De dividenden waren beperkt. De verbruis- vereeniging afd. kruidenierswaren moest wor den opgeheven, i%en moest gaan werken om al leen de bakkery te redden. Het toenmalige bestuur bestaande uit de heeren P. Oldenburg, P. Assendelft, P. de Rooy hebben onder leiding van den voorzitter de heer J. Ph. H. Castricum alles in het werk gesteld om de coöperatie „Arbeid Adelt" te redden. Het is met heel veel moeite en hard werken gelukt. De dividenden werden weer opgevoerd en thans kan zy concurreeren met elke andere coöperatie. De sociale verhoudingen voor het personeel als kin dertoeslag, vacantie, het vrystellen van betalen voor verplichte verzekeringen; pensioenregeling enz. kan wedijveren met de beste instellingen hier ter stede. Daarom hebben allen dezen mor gen God dank gebracht voor zooveel ondervon den zegeningen. Harteiyk dank werd gebracht aan tegenwoordig bestuur en het personeel. Hul de mag ook wel gebracht worden aan den ad ministrateur, den heer G. Scholte, die de fi- nancieele zaken in zulke banen wist te leiden, met de thans verkregen resultaten. Medewerking vroeg thans de voorzitter in van het personeel om „Arbeid Adelt" nog meer te kunnen uitbouwen opdat zoo spoedig mogelijk alle 2400 leden van den R. K. Volksbond lid zyn van „Arbeid Adelt" (applaus). De voorzitter deelde mede Dinsdag- en Woens dagavond een meer uitgebreide beschouwing van „Arbeid Adelt" te zullen geven. Tydens de receptie werden hartelijken en waardeerende woorden gericht vooral door den voorzitter, den heer Castricum, en de beste wen- schen uitgesproken voor den verderen bloei van „Arbeid Adelt" o.a. door den heer A. Angenent, secretaris van het Centraal Bestuur; door voor zitters en secretarissen van verschillende onder af deelingen als Post en Telegrafie; Overheids personeel; Bouwvereeniging Spaarnestad; Gra fische Bond; Handels- en Kantoorbedienden- Bouwvakbond; Transportarbeidersbond; Alber- dingh Thüm enz.; verschillende particuliere personen. Het geheele personeel was ter receptie aanwezig. Het heeft „Arbeid Adelt" niet aan be langstelling ontboden. Het dagelijksch bestuur van het Hildebrand- comitè doet mededeeling van een brief, dien professor Bronner heeft geschreven aan den heer Maas, directeur van Openbare Werken te Haarlem, naar aanleiding van een officieus be zoek van deze laatste, waarby deze aan pro fessor Bronner het plan voorlegde, dat thans door B. en W. van Haarlem wordt voorgesteld inzake de plaats, welke is toegedacht aan het Hildebrand-monument. Het is u, schrijft de heer Bronner, vrijwel gelukt de oude plaats voor het monument te herstellen, maar al zou het u gelukken deze plek precies terug te brengen op de oude plaats, dan zoudt u wel de oude plaats hersteld hebben, maar niet de oude situatie. Dat laatste is uit gesloten; deze oude situatie is onherroepelijk verloren en door een andere vervangen. Het karakter van deze omgeving is in wezen geheel veranderd. De heer Bronner schetst dan den ouden toestand; de Groote Houtpoort, een fraaie Dreef voor voetgangers en een voor „ge- ry", mooie boomen-alleeën, aan het eind van deze beboomde Dreven was een pleintje waar Hildebrand en Nurks de Haarlemmers zagen promeneeren in koetsen en wandelend. Op deze situatie werd in 1914 de prijsvraag uitgeschre ven. Bij het ontwerpen van zijn monument heeft de heer Bronner, naar hy schryft, zich er met vreugde in verdiept, dat de menschen, die om het toen bestaande fonteintje promeneer- den, dit in de toekomst om zijn monument zou den doen. Sindsdien is de toestand geheel ver anderd. Er is een provinciale verkeersweg ge komen en heeft zyn eigen, een ander karakter dan de vroegere beboomde Dreven. Weest zoo goed, schryft Bronner, niet myn monument ter eere van Camera Obscura, Hildebrand en zyn voorliefde voor de natuur in dien verkeersweg te betrekken en vraagt aan B. en W. van Haar lem my daarvoor aan te willen wijzen de plaats bezuiden den Hertenkamp. De plaats bezuiden den Hertenkamp zal door het monument be- heerscht worden zonder het doorzicht te be lemmeren. Het zal aan allen kanten goed te zien zijn, d.w.z. zal daar aan alle voorwaarden van de pry'svraag beantwoorden en een andere, groote situatie, waarvan het karakter nog zui ver bewaard is gebleven op gelukkige wijze aan vullen en completeeren. De heer Bronner wyst onvoorwaardelijk de aangeboden plaats af. In onze bespreking van „Haarlem's" Martha- uitvoering prezen we o. a. de groote ambitie der medewerkenden. Die ambitie gaf o .i. hoop op de toekomst en deed ons betere utvoeringen, die op elk punt den toets der critiek zouden kunnen doorstaan, verwachten. Een uitvoering op hooger peil is er reeds bin nen een half jaar daarna gegeven, dank zy den yver, niet alleen van de leden, maar ook van den dirigent Frans Pielage. de langere en wel licht serieuzer voorbereiding en misschien nog het meest door de keuze van het werk, dat niet te veel vergt van amateurs. Het werk zelf heeft een aardig gegeven. Het is de oude geschiedenis; twee honden vechten ommet dit verschil dat er geen derde in het geval was. Door deze liefdestragedie is na tuurlijk een en ander geweven, ook de ver- eischte komische ncot. En de tragedie verkreeg haar rechtmatige oplossing. Na den traan kwam de lach, behalve voor hem, die het loodje moest lyden. Enkele punten kwamen ons onverklaarbaar voor. In II vertelt Rose aan Jean, dat zij na den dood van haar pleegmoeder door vader Martin is opgenomen. En dit was reeds geschied aan het slot van I. Onverklaarbaar is het optreden van den bode in I. Wist de „man uit-het volk" bij voorbaat van de weigering van Rose af en moest alleen Frans kiezen? Hinderiyk deed aan, dat het volk, hetwelk zoo juist in de kerk de leer der naastenliefde hadbezongen, oogenblikkeiyk daarna een on schuldig verstóoten kind op de ergerlykste wyze sart. Maar er zijn in zulke tragedies nu eenmaal onverklaarbare zaken en een barbertje, die han gen moet, zoodat we er maar genoegen mee namen. De muziek voldeed voor driekwart. De voor spelen, menig liedje (vooral dat van Trinette in III) en bovenal de koren deden het zeer goed. Frappant klonk het slotkoor in I en de dansliederen waren over het algemeen zeer in teressant. De Gavotte mag bepaald fijn-muzi kaal worden genoemd. Alleen de dramatische deelen spraken niet sterk tot ons. Daarin miste de muziek overtui ging en kracht. Het dramatische hoogtepunt werd gevormd door Frans' innerlijke strijd in III (alleen de declamatie). En wat misschien nog indruk had kunnen maken: de gevangenneming van Jean aan het slot van II, mislukte door den onzekeren koor zang en het meer komische dan ernstige op treden der gerechtsdienaars. Och, maar waarom zou men die dramatiek ook overdreven? De hoofdrollen dienen, zy het in het kort, af zonderlek te worden besproken. Mej. Rie van Roode was met spel en zang een voortreffelijke Trinette, Antoon Overtoom een goed getypeer de waard, met zin voor humor en een hart van goud, wanneer het vrouwenleed gold. Mevrouw Peltzer vertolkte uitstekend de rol van moeder Trincard, Ferd. Zyp vervulde de reeds genoemde van Frans (zijn doorvoeld spel vergoedt het gemis aan voldoende stemkwalitei- ten). Frans Joosten gaf vader Martin weer en muntte uit door duidelyke uitspraak ook in zyn zang en mej. Do van Roode gaf naar haar beste krachten de titelrol weer. Haar stem is jammer genoeg in het lage register niet genoegzaam ge schoold, klinkt daar wat minder aangenaam, terwyi haar spel ongedwongener kan zijn. Het koor verrichtte op de reeds genoemde slotscène na, goed werk, doch hoedde zich voor ongemotiveerde tempoversnel' ingen. De heeren waren tegenover de dames soms te zwak. De regie kon ook menigmaal worden gepre zen, de costumeering was niet veronachtzaamd en op het spel van Haarlem's Salonorkest kon geen aanmerking worden gemaakt. De ballet ten waren ingestudeerd door den heer de Lange. GOED en GOEDKOOP Telef 10043 Geheel nieuw Ingericht en verplaatst naar Dirigent en spelers werden gehuldigd, de da mes ontvingen bloemen en het publiek toonde zich voldaan. Dit laatste verheugt ons des te meer, omdat een Hollander deze operette schreef. O. K. De leden van den Volksbond worden er op attent gemaakt, dat aan het gebouw „St. Bavo" by den administrateur tegen betaling van 25 cent kaarten verkrijgbaar zyn voor den 12den Diocesanen Katholiekendag, welke dit jaar te Delft zal worden gehouden op Zondag 21 Mei a.s. waar als onderwerp behandeld zal worden „Saamhoori gheid". B. en W. stellen voor goed te keuren de balans per 31 December 1932 en de verlies- en winstrekening over 1932, betreffende de 65 mid denstandswoningen, voor den bouw waarvan by zyn genoemd besluit aan de alhier gevestigde Woningbouwvereeniging „Tuinwijk-Noord" fi- nancieele steun werd verleend, goed te keuren. B. en W. stellen voor aan IJ. Klaassen alhier, in voortdurende erfpacht uit te geven, met de bestemming daarop te bouwen een woonhuis, een garage en diverse hokken voor beesten, het woonhuis bestemd ter bewoning door niet meer dan één gezin, grond, gelegen aan de Friesche Varkensmarkt, ter oppervlakte van 406 M2. B. en W. stellen voor aan C. M. van der Beek alhier, tegen den prys van 14.per M2 in koop af te staan grond, gelegen aan de Gouwweteringkade, groot 400 M2. B. en W. stellen voor aan J. J. de Korte en C. G. Waleveld, alhier, tegen den prys van 15.per M2 in koop af te staan grond, ge legen aan de Van Nesstraat groot 537 M2. B. en W. stellen voor aan C. P. Laan alhier, tegen den prys van 14.50 per M2 in koop af te staan grond, gelegen aan de Van Egmond- straat, groot 447 M2. B. en W. stellen voor aan de besturen van de scholen, genoemd in den by dit besluit behoo renden staat, over het jaar 1932 ingevolge artikel 100 der Lager-onderwyswet 1920 een vergoeding toe te kennen, zooals achter elk dier scholen is vermeld: Leidschestraat 54 5911.83; Hertzogstraat 1 5020.93. Nassauplein 2 3376.74; Dutrystraat 1 2209.84; Nassauplein 2 (U.L.O.) 966.67. De verordening op de heffing van schoolgeld voor het lager onderwijs werd bij Koninklijk besluit van 5 Augustus 1931 goedgekeurd tot 1 September 1933. In verband hiermede dient deze verordening opnieuw door den Raad te worden vastgesteld en moet zy ter verkrijging van do Koninklijke goedkeuring weder aan iGedepu- teerde Staten worden voorgedragen. B. en W. doen daartoe het voorstel. De heer W. A. G. Tweehuijsen, die op de Lieve Vrouwengracht een zaak dreef in reli gieuze artikelen, speelgoederen en schryfbehoef- ten, heeft zijn zaak verplaatst naar Zijlstraat 77. Zaterdag j.l. is deze nieuwe zaak, waarvoor onder leiding van den heer H. C. Harmsen een fraai in toon uitgevoerde installatie gereed ge maakt is, geopend. In de keurig verzorgde etalages vindt men direct de artikelen, die in groote sorteering aan wezig zijn. De ruime winkel bevat ze overzichtelijk ge rangschikt in glazen winkelkasten en toonbank vitrines, terwyl een achter den winkel gelegen kamer is omgevormd in een show-room die een ware tentoonstelling biedt van het grootere genre Heiligenbeelden, kruisbeelden, consols e.d. Een flinke verlichting draagt er toe by om de aanwezige artikelen op hun juiste waarde te schatten. De heer Tweehuysen zal ongetwyfeld door 'n uitgebreidere clientèle eer met zyn uitbreiding inleggen. Het bouwen van een dubbel landhuis aan den Middenduinerweg te Santpoort en het ver bouwen van een perceel in de Groote Hout straat, in opdracht van de W.M.F.-Fabrieken te WUrttemberg, is gegund aan den heer J. Phi lips Jr., Tuijnderslaan 9, alhier. Zaterdagavond is in het Gebouw Generaal van Merle, aan de Schouwtjeslaan, een tentoon stelling geopend van werkstukken, gemaakt door de kinderen van de speeltuinvereeniging „Flo ra". Afgevaardigden van andere speeltuinver- eenigingen waren by de opening aanwezig. Op het Zondag gehouden concours voor da meskappers verwierven de heeren N. H. en C. J. van Loenen, alhier, 2e eerste pryzen (gouden en zilveren medaille) en een zilveren wissel beker, en tevens twee vierde prijzen en een diploma met een medaille. Wegens het enorm succes, dat dit stuk hier te Haarlem in het afgeloopen seizoen gehad heeft, zal het Ensemble-Julia de Gruyter op Dinsdag 9 Mei a.s., des avonds- 8 uur, in den Stadsschouwburg, nog één enkele, tevens 75ste voorstelling geven van ,,'n Zomerzotheid", stu dentengrap in 3 bedryven naar den bekenden roman van Cissy van Maxveldt, bewerkt door Dom. de Gruyter. De hoofdrollen zyn weer in handen van Julia de Gruyter, Louise Kooiman, Rien van Noppen en Ferd. Stemeberg, terwyl verder zullen mede werken de dames: Rie Beyer, Mieke Flinke Verstraete, Marie Hamel, Adrienne Canivez en de heeren: Richard Flink, Rob Geraerds en Coos van Duyn. S -V Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de R. K. Bakkerij en Verbruiksver- eeniging „Arbeid Adelt" werd Zondagmiddag een receptie gehouden in het gebouw „Sint Bavo." Hierboven het bestuur der jubilaresse: Van r. n. I. de heeren F. Assendelft, commissaris; P. Dekker, vice-voorzitter; J. Ph. H. Castricum, voorzitter; G. Scholte, administrateur F. A. Zwarter en W. van Zanten, commissarissen. Bij K. B. van 22 April 1933 (Staatsblad 223) zijn thans de regelen vastgesteld, welke gelden ten aanzien van de z.g. „politieke" radio-uitzen dingen. Deze regelen zijn opgenomen in een wijziging van het Radio-reglement 1930. Bepaald is, dat de uitzendingen niet mogen inhouden een rechtstreeksche dan wel een zij- delingsche of bedekte ondermijning van gods dienst, zedeiykheid, gezag en volkskracht, noch kennelijk bestemd mogen zyn voor het buiten land, indien bekend is, dat zy in een bevrienden staat niet zyn toegelaten. Mededeelingen van politieken aard mogen bovendien niet anders inhouden dan een stellige uiteenzetting of toe lichting van politieke beginselen. In bepaalde gevallen en omstandigheden kan door den Minister van Waterstaat worden toe gestaan dat mededeelingen van politieken aard, welke niet aan deze eischen voldoen, worden uitgezonden. In een uitvoerig communiqué heeft de dirèc- tie der K. L. M. heden geantwoord op den brief van de Nederlandsche Vereeniging van Verkeersvliegers, betreffende het collectief ont slag der piloten, waarin allereerst uiteengezet wordt dat de vereeniging van Vliegtuigbestuur- ders niet den reglementairen weg bewandeld heeft, voorgeschreven in het reglement betref fende de dienstvoorwaarden. Wat de eischen der piloten betreft merkt de directie het vol gende op: •De vliegtuigbestuurders zyn van oordeel, dat het eenige juiste betalingssysteem is een vast salaris zonder vliegpremie. De directie gaf te kennen, dat men uiteindelyk tot een vast sala ris zal komen, doch dat zy den tyd daartoe nog niet ryp acht. Zy heeft de Vereeniging reeds eerder verzocht een voorstel ter zake te ontwer pen, dat dan door de directie bestudeerd zal worden. Hoewel de vereeniging destijds toezeg de aan dit verzoek gevolg te geven, is zulks tot heden nog niet geschied. De daggelden voor verblijf te Bandoeng wenschte men voorts op 15.instede van op 12.te zien vastge steld. De vermindering van daggelden te Ban doeng is destyds voor advies by de Commissie van Advies geweest, die 12.noodig en billyk vond. Daarbij werd teven in aanmerking geno men, dat de hoogste regeeringsambtenaren in Ned. Indië een daggeld van 12.genieten. In 1932 zyn nieuwe vliegtuigbestuurders in dienst genomen op lagere voorwaarden dan het regle ment vliegtuigbestuurders aangeeft. Bedoelde bestuurders waren met hun aanstel- lingsvoorwaarden volkomen tevreden, terwyl die voorwaarden vanzelfsprekend der reeds in dienst zynde bestuurders niet raakten. Men wenscht ook de verplichte deelneming in het spaarfonds te doen vervallen, aangezien men dit voor alle deelnemers zeer ongewenscht acht. Hiertegenover merkt de directie op, dat verplicht moet gespaard worden, de helft van de vliegpremie, waarop de K.L.M. een behoor lijke rente vergoedt. Deze verplichting bedoelt natuurlyk een bescherming te zyn voor de pi loten zelve. Afschaffing daarvan acht de direc tie dus niet in hun belang, vooral niet voor de jongeree piloten. Men verlangt 100 pet. meer vlieggeid voor nachtvluchten. Het reglement voorziet in een verhooging van de vliegpremie voor nachtvluchten van 33 1/3 pCt., waarmede de piloten zich blykens de door hen geteekende arbeidsovereenkomst destyds vereenigd hebben. De directie acht zoowel dit percentage als de wyze van berekening der werkelijk 's nachts gevlogen uren ook thans nog billijk. De eischen van de vereeniging, die bovendien geweigerd heeft den reglementairen weg te volgen om de wenschen der piloten aan het oordeel der commissie van advies te onder werpen en de houding van den Raad van Be stuur en van de directie der K. L. M. daarte genover biyken voldoende redenen te zijn voor de vliegtuigbestuurders om de verantwoorde- lykheid op zich te nemen van de gevolgen van een collectief ontslag. (Ongecorrigeerd) Geboren: 4 Mei E. M. Meyer—Numan d; 5 Mei H. J. Teeven—Janszen z; IJ. H. Smits— Bregonje d; 6 Mei M. M. Ruygrok—Esswein z; A. M. BoelsmaPhilippo z; H. A. M. Hoog— d'Engelbronner d. Overleden: 4 Mei A. G. Winkelman, 68 j., Kleverparkweg; K. v. d. Heuvel Rijnders, 22 j., Zonnelaan; 5 Mei J. A. v. Heulen, 85 j„ Kloos terstraat; S„ 26 j„ d. v. O. de Vries, Voorzorg straat; W., 3 j., z. v. P. C. Grauwelman, Kam perlaan. De vervoersopbrengsten gedurende de maand April 1933 op de lijnen van de Noord-Zuid- hollandsche Tramweg Mij. N. V. bedragen voor de lijn ScheveningenLeidenKatwijkNoord- wijk (incl. stadslijn Leiden) 111.012; op de lijn Leiden (station)Haarlem (station) 54.289; op de lijn AmsterdamZandvoort 93.962; op de stadslijnen te Haarlem 55.114 en op de trambuslijnen en veren ln Waterland 26.589. Per dagkilometer is resp. 90.70. 60.32, 111.86, 82.75 en 17.72. Stadseditie-beker le ronde Spaarnestad—Swastika 3—1 I. V. O.—T. H. B. 2 afgek. Competitie Afd. A R. C. H. 3—V. S. V. 3 1—1 2 A Haarlem 3aSchoten 3 4—3 3 A Kinheim 4Kenau 35 De Afd. Haarlem en Omstreken van boven- genoemden bond hield op 2 Mei 1.1. haar jaar- lijkschen bekerwedstryd te Bloemendaal, op het landgoed ,j5chapenduinen", welwillend ter be schikking van de afd. gesteld door de fam. Bie- rensde Haan. Aan den wedstrijd, die een vlot verloop had, werd deelgenomen door 9 honden. De zilveren wisselbeker, beschikbaar gesteld door den Commissaris van Politie te Haarlem, was in het bezit van den heer A. Zwart, geleider van Kazan, en werd gewonnen door den heer J. Doornbosch, geleider van Oxo. Als keurmeester fungeerde de heeren Baron Speijart van Woerden, Off. v. Justitie te Arn hem, E. H. Fenckinck, C. v. Politie te Haarlem, en M. Woudt, Hoofd-Inspecteur der Justitieele afdeeling te Haarlem. De uitslag luidt als volgt: 1. J. Doornbosch met Oxo, 494 ptn. 2. J. v. Bergen met Alex, 444 ptn. 3. C. Kuijer met Breston, 434 ptn, 4. A. Zwart met Kazan, 379 ptn. 5. L. Bakker met Cesar, 376 ptn. 6. J. v. d. Zanden met Ador, 361 ptn. 7. E. v. d. Weele met Kas, 350 ptn. 8. P. Punt met Astor, 341 ptn. 9. C. Hobo met Due, 231 pnt. Voor alle deelnemers aan den wedstrijd was een prys beschikbaar, tevens waren er nog 2 extra prijzen, een voor den hond, die door den geleider het beste werd voorgebracht, en een vdor den hond, die het hoogst aantal punten behaalde in de Afd. Ill a en b. Deze pryzen werden resp, gewonnen door van Bergen en Doornbosch. De prijzen werden uitgereikt in Hotel van Ouds het Raadhuis te Overveen. Voorts werd in den loop van den avond door den voorzitter, den heer E. H. Tenckinck, het deering en overhandigde den leider van den afdeeling, den heer Doornbosch. Hij schetste' de groote verdiensten van den heer Doombosch ten opzichte van dqp bond, sprak zyn goedkeu ring uit over de wyze, waarop de honden wor den opgeleid en roemde de groote werkkracht die er van Doornbosch uitgaat, die steeds zyn geheele persoon beschikbaar stelt voor den Po- litie-diensthond. De bondsvoorzitter eindigde zijn rede met het aanbieden van een stoffelijke blyk van waar deering er. overhandigde den leider van de' Haariemschen Politie-Diensthond een presse- papier, die door den leider met een woord van dank werd in ontvangst genomen. Het overige gedeelte van den avond werd in gezellig samenzijn doorgebracht, afgewisseld door muziek, zang en dans. De afdeeling kan terug zien op een goed ge slaagden wedstrijd. MAANDAG, 8 Mei. Vorige koersen Heden Londen 8.31 8.42* Berliln 58.65 58.55 Parijs 9 79* 9.79* Bisussel 34.70 34.70 Zwitserland 48.05 48.05 Weenen Kopenhagen 37.00 37.50 Stockholm 43.00 43.50 Oslo 42.45 42.75 New York (cable) 2.03* 2.11* Rome 12.92)4 13.00 Praag 7.40 7.40 Madrid 21.35 21.25 Sociëteit „St. Bavo" Gemengd Koor „On der Ons", 8 uur Bestuur R. K. Grafische Bond 8 uur R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur R. K. Commisie voor Beroepskeuze, 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor-Sound-Theater Bioscoopvoorstel ling en variété, 8.15 uur. Gebouw „St. Bavo". R. K. Turnkring, 8 uur. R. K. Coöperatie „Arbeid Adelt", 8 uur. R. K. Politiebond „St. Michael", half 10 des morgens en 4 uur des middags. St. Caecilia, 8 uur. Rechtskundig Bureau, half 9. R. K. Kellners, des nachts om half één. Gemeentelijke Concertzaal. Specialiteiten- voorstelling voor de werklooze voetballers, 8 uur. Stadsschouwburg. Gezelschap Julia de Gruyter, 'n Zomerzotheid, 8 uur. St. Josephs-Gezellengebouw, Jansstraat. R. K. Bond van Kappersbedienden „St. Cos- mos", 9 uur. Groote of St. Bavokerk. Orgelbespeling door George Robert, 8'/,9% uur. Gouvernementsgebouw. Provinciale Sta ten, half 12. Rembrandt-theater. Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor-soundtheater. Bioscoopvoorstellingen en variété, 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10—5 uur R. K. Kraamverzorging „Wit-Gele Kruis" ge vestigd Kinderhaisvest 25 rood. Spreekuren: Dinsdag van 2—3 uur, St. Bavo, Smedestraat 23; Donderdag van 23 uur Damiatestraat 1; Donderdagavond van 7—7.30 uur Clubhuis Raadhuisstraat 11; Vrijdagavond van 7—3 uur Kinderhuisvest 25 rood. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, 2—4, 8—8 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat L Haar lem. Tel. 11671. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen by mej. H. Simons, Bloemhofstraat L Haarlem. Tel. 11671. Spreekuren van de Zusters: lederen dag van 22.30 uur in de wijklokalen: Clubhuis Raad huisstraat 11; Begijnhof 2; Damiatestraat 1; Leidschevaart 2. Dinsdag 9 Mei: 10.3011.30 Esperanto. Ver der de werkzaamheden aan de tennisbaan en in de zaal gelegenheid tot ontspanning van 1012 en van 25. Woensdag 10 Mei: 10.30 vraag-halfuurtje, waarvoor deze week de heer Angenent van het Werkliedenverbond zal komen. Wy hopen, dat ge dit naar waarde zult weten te waardeeren, en allen present wilt zyn. Donderdag 11 Mei; Werken aan de tennis baan en ontspanning van 1012 en van 25. Vrydag 12 Mei bezoek aan Alkmaar met als speciale attractie de Kaasmarkt. Vertrek van af Teylerplein om half 9, dan kunnen wy ty- dig in Alkmaar zijn. S.v.p. zooveel mogelyk te voren aan den heer Bollen opgeven. Zaterdag 1012 ontspanning. In de afgeloopen week zyn 8 rijwielen op het politiebureau als vermist aangegeven. soirii Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voor zien te zijn van de H.H. Sacramenten der Sterven den, onze geliefde echt genoot, Vader, Behuwd- en Grootvader LEONARDUS ANTHONIUS ROOZEN in den leeftijd van 56 j. 's-Gravenhage: C. J. M. ROOZEN- v. d. PIJL Amsterdam: FRED. A. ROOZEN Haarlem: BEP ROOZEN- en Verloofde KEES ROOZEN. 's-Gravenhage, 8 Mei 1933 Kweekerijweg 17 b. Geen bezoek. Geen bloemen. Eenige en algemeene kennisgeving. Vorige koersen Heden staatsieenineen 5 Nederland 1919 V, Nederland 1916 i Nederland 193) 5 Nederl 1932 4'/, N Ind 1926 AB 5V> Duitschl Youngleen.) Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert Handel-MI1. 101 100 10034 100* industrieën Umlevei „aive Delft Ale Kunstztlde Van Berkei's Pat Nieuwe Philips Kücb Accoustlek Ned Ford indnstr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O 8. Stee) 0 S Leather Intern Nickel MUnbouw Boeton Mllnbouw Ale Exploratie "Pd lans? Lebone "ptroleum )aboes Kon Olie 'erlak Peudawa Continental OU 96 96* 100 99* 86 86* 34 70 69 58 61 68 67 94 96* 56 to 27 27* 16* 18 140* 142* 2* 1* 128* 127* 10'Xi 1QK» 21* 21* 405/» 405/» 6* .6 li 11* 12* 12* 123* 125 97 100 16* 16* 160 162 87 88 4* 4* 81* 8 Shell Union OU Vorige koersen Heden 5* 5% Rubber A'dam Rubber 71)4 Bandar 47 Dell Batavia Rubber 29)4 Serbadladl 21H Sllau 18 V. I. O. O. 32 Allied 28 tntercontln. Rubber'H scheepvaart Java Ch. Japan 35 Holl Amerika LUn 2H Dito Gem Glitend2)4 Kon Ned Stoomb14 irheepvaart-Unle 60 suiker CL V. A. 201 Jav. Chltuur 139 N 1. 8 U50 Poerworedjo SM Vorstenlanden 46* Actions Idem 31.00 l'abak Dell Batavia Oude Dell Oostkust •■nembab 137* 124* 18 135* -tpoorweeen On ion Pacific 69* Wabash 2* Erie 7M Kansas City South. South. RaUw* 72)4 47 29* 22 18 32 28 I'Xi 35 2* 2)4 14* 60 203* 140 92 6 47 31.00 140 124* 18 137 70 2* 7 10 II*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2