Hoe werkt "ASPIRIN ASPIRIN r&s STADSNIEUWS J. CHRISTIANS HEROPENT WESTERGRACHT 79 Haarlem, 10 Mei BEURS VAN AMSTERDAM Wisselkoersen WOENSDAG 10 MEI Kruisweg 30, bij het station Huiszoeking bij de Vrije Socialisten N.V. WONINGINRICHTING IN MEUBELEN - TAPIJTEN - BEDDEN ENZ. N.V. WONINGINR. J. CHRISTIAANS Politieke wraakneming? AGENDA WOENSDAG ÏO MEI 1933 i R.K. BOND VAN HOTEL- EMPLOYé'S Oprichtingsvergadering H. J. L. KLEIN SCHIPHORST Pauselijk onderscheiden Actie-vergadering kappers bedienden IN ONBEWOOND HUIS INGE BROKEN Karpetten, kleedjes, enz. ontvreemd Hij zocht onderdak Jubileum Markt- en straatkooplieden Volksconcert H O. V. TOONEEL HAARLEMS GEMENGD TOONEEL „THALIA" „Haar laatste Wil" AUTO GESLIPT Brugleuning over 3 M. vernield De Geldschieterswet Orgelbespeling BURGERLIJKE STAND GEMEENTERAAD Vragen betreffende de politie Apotheek begemann sneltjes GOED en GOEDKOOP Telef 10043 Geheel nieuw Ingericht en verplaatst naar Recepten worden saame van huis gehaald DR. J. G. HOGE I DE DUBBELTJES-TAXI'S EN „HET VOLK" AMSTERDAM DE „CITAX" VRIJ Van snorren is niet gebleken Opruiend en Godslasterend druk werk in beslag genomen DE ZAAK VAN NOTARIS M. Binnenkort voor den Hoogen Raad BLOEMENDAAL morgenochtend tl uur, op den dag van haar 5-jarig bestaan, de door belangrijke uitbreiding gemoderniseerde zaak Door steeds stijgenden omzet: enorme sorteering, opvallend lage prijzen Ziet onze openingsetalages Beleefd tot een bezoek uitnoodigénd Drama aan den Jutphaasschen weg te Utrecht UIT HET BOLLENBEDRIJF De uitvoering van het saneeringsplan HAARLEMMERLIEDE 11 Mei BOKSEN DOODGEBOKST Jack Holland aan een opgeloopen verwonding overleden „P. V. De Luchtgids" Ons bloed voorziet alle organen met de voor het leven be- noodigde belangrijke stoffen, terwijl de verbruikte, waardelooze stoffen worden uitgescheiden. Aandoeningen, speciaal de dikwijls optredende influenza en gevatte koude, brengen de verrichtingen van het bloed, die men als .stofwisseling" pleegt aan te duiden, in de war, zoodat zich in het bloed vergiften vormen, welke met het bloed in het cen trale station van het zenuwstelsel, de hersenen, terecht komen. Hier openbaart zich de prikkeling van het zenuwstelsel in den vorm van hoofdpijn. Hoofdpijn is dientengevolge bijna steeds een teeken van een beginnende ziekte. Aspirin-tabletten oefenen een regelenden invloed uit op den bloedsomloop en bevorderen een snelle uitscheiding van de vergiffen. Zij voorkomen ernstiger aandoeningen en verminderen de pijnen. Alleen van een volkomen zuiver, onschadelijk middel moogt Gij een ideale werking verwachten. Vraagt daarom steed* uitdrukkelijk Aspirin-taoletten, gemerkt met het Bayerkruis. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranjfr-bandbulsjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. f0 ets. In de hedennacht gehouden oprichtingsver gadering van de afd. Haarlem van bovenge- noemden bond waren in totaal een 30-tal per sonen aanwezig. De heer Angenent besprak in zijn openings rede de noodzaak van organisatie van Hotel personeel, dat ver ten achter staat in de sociale wetgeving tegenover de andere bedrij ven. Vooral wekte hij op, zich Roomsch-Kaiho- liek te organiseeren, omdat het hotelbedrijf het meest gevaarvolle bedrijf is voor het zielsleven van de employé's. Hij spoorde daarom aan nog dezen nacht te komen tot stichting van de af- deeling Haarlem. Spr. gaf hierna het woord aan den heer J. P. Bijsterveld, voor een uiteenzetting van de tech nische détails. Deze toonde aan de hand van feiten de noodzaak van een Katholieke orga nisatie aan, vooral wat betreft het gezinsleven. De weleerw. heer rector J. B. M. Timp sprak zijn verheugenis uit over de groote opkomst. Spr. had droevige ervaringen over het huis bezoek bij de gezinnen van hotelemployé's, waaruit bleek, dat het gezinsverband lag uit eengerukt door den langen arbeidsdag van vader. Spr. hoopte, dat, wanneer hij eens tot pastoor zou worden benoemd, hij onder zijn parocihanen het gezinsverband van de hotelemployé's her steld zou vinden en lachende moeders, levens lustige vaders, kinderen die hun vader kenden, zou aantreffen. In principe werd hierna besloten tot oprich ting van de afdeeling Haarlem. Tot voorloopig bestuur is gekozen de hesren Schimmel, Scho- terweg 35, voorzitter; Schlüter, Meester Cor- nelisstraat 64 zwart, secretaris; J. Teppema, Raam vest 27. De heer Angenent sloot hierna met een woord van dank deze bijeenkomst. De eerstvolgende huishoudelijke vergadering werd vastgesteld op Dinsdag 23 Mei in St. Bavo. H. J. L. KLEIN SCHIPHORST De Nederlandsche R. K. Bond van Bouw vakpatroons viert dit jaar zijn derde lustrum en van die 15 jaar is onze stadgenoot, de heer H. J. L. Klein Schiphorst 15 jaar bestuurslid van deze "organisatie. Voor de oprichting van den bond waren alle R. K. aannemers neutraal georganiseerd en het was voor velen een heele opoffering om die gelederen te verlaten. De heer Schiphorst werkte met groote ener gie aan den Katholieken Bond, 5 jaar als com missaris van het bis dom Haarlem, 7 jaar als vice-voorzitter en 3 jaar als voorzitter, welke functie hij thans nog bekleedt. Het werk was om vangrijk en eischte ontzettend veel tijd. Het vorige jaar eischte de Bond niet minder dan 120 halve of heele dagen van den neer Schiphorst op. Gisteravond is de dank voor al dat wer ken op bijzondere wij ze zichtbaar geworden. Het volledige hoofdbestuur van den bond kwam ten huize van den voorzitter, waarbij zich de adviseur pastoor Wennen en pastoor v. Niekerk van de parochie-kerk te Overveen voegden. Pastoor Wennen roemde de verdiensten van den heer Schiphorst en wees ook op den grooten strijd, die 15 jaar lang gevoerd is om alle katholieke aannemers katholiek georgani seerd te krijgen. Spreker deelde mede, dat het Z. H. den Paus behaagd had dezen Roomschen strijder het Eerekruis Pro Ecclesia et Pontifi- ce toe te kennen. De heer Schiphorst had deze waardeering geenszins verwacht en het was dan ook een verrassing, die het geheele gyjote gezin in feeststemming bracht. Dit eere-kruis is echter op meer gronden ver leend. Ruim 18 jaar is de onderscheidene se cretaris van de St. Jozef-Gezellenvereeniging speciaal voor de Teekenschool: le voorzitter van de afdeeling Haarlem van den R. K. Bond van Bouwvakpatroons; oud-penningmeester van de R. K. Middenstandsvereeniging te Haar lem. Hij is verdediger onze Katholieke principes in den Raad. Daarnaast heeft de heer Schiphorst .zitting in de Kamer van Koop handel en is hij regent van het Gasthuis. Wij behoeven aan deze opsomming weinig toe te voegen; de conclusie ligt voor de hand: deze pauselijke onderscheiding is verdiend! In Juni is de bondsvergadering van de Bouw vakpatroons, dan wordt het lustrum herdacht. Men wist echter dat de "neer Klein Schip horst deze maand naar Rome zou gaan, ter viering van het H. Jaar. Daarom verraste men hem nu reeds, op t hij met zijn eere-teeken op de borst bij den H. Vader ter audiëntie zou kunnen gaan. De R. K. Bond van kappersbedienden „St. Cosmas", afdeeling Haarlem, hield In het ge bouw van de St. Josephsgezellen-vereeniging in de Jansstraat Dinsdag een actie-vergadering, die, zooals de voorzitter, de heer F. van Gie- zen, in zijn openingswoord opmerkte, niet te best bezocht was, wat spr. op rekening van het slechte weer schreef. Gaarne verleende hij het woord aan den heer Zom, afgevaardigde van het Werklieden verbond, die een beschouwing hield over de toestanden in het kappersbedrijf. Spr. wees in verband hiermede op de slechte naleving van het Arbeidsbesluit, waardoor de bedienden er soms al een uur arbeid op hadden zitten, voor dat het eigenlijke beginuur aangebroken was. Spr. signaleerde het gemis aan vacantieda- gen, voor welk cultureel goed het noodig is te strijden. Ook op de wettelijke sociale verzeke ring vestigde spr. de aandacht, terwijl hij ver der wees op de noodzakelijkheid van een goede vakopleiding. Spr. stipte hierna de toestanden in het be drijf aan en constateerde een gemis aan vak kennis, een onvoldoende instellen van de be diening op de eischen van het publiek. Ook de concurrentie werkt fnuikend op de positie van den bediende. Spr. concludeerde, dat de positie van den bediende hierdoor slecht en vrijwel rechteloos is. In dit vert r.d stelde hij vast, dat een totale reorganisatie van het geheele bedrijf het eeni- ge middel was om hierin verbetering te bren gen. De organisatie voor de R. K bedienden is de R. K. Bond van kappersbedienden, op dit principe legde spr. ten zeerste den nadruk, waarom hij de aanwezigen opwekte lid der ver- eeniging te worden. Een strakke leiding heeft het gezondmaken van het bedrijf noodig. Voorts wees spr. de aanwezigen op hun taak. om de ongeorganiseerden in de organisatie te brengen, waardoor het eerst oprecht mogelijk zal zijn om aan de verbetering van aller posi tie te werken. Dinsdagmorgen werd aan de politie gemeld, dat in perceel Crayenesterlaan 12, was inge broken. De bewoonster vertoeft reeds vanaf eind October in Ned -Indië. Een mevrouw, die naast perceel 12 woont, ontdekte de inbraak. Bij een onderzoek bleek, dat toegang ver schaft was door verbreking van een ruit aan de voorzijde. Ontvreemd zijn karpetten, kleedjes, dekens en kleederen. Een buurmeisje had Dinsdagmorgen om half 11 een man uit het huis zien komen, die een gevulde zak en een pak bij zich droeg. Door de recherche wordt een onderzoek in gesteld. Dinsdagavond half 9 vervoegde zich een 60- jarige werkman, van A. geheeten en zonder vaste woonplaats, aan het politiebureau Sme- destraat. Hij deelde mede, dat hij een ruit van het reisbureau tegenover het politiebureau had ingeslagen. Deze daad had hij verricht, om in de gevangenis te komen. De man is in bewaring gesteld en zal aan de justitie worden overgeleverd. Men schrijft ons: Heden herdenkt de heer P. Hameteman den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Melkinrichting J. Verdel, Kleverpark. Hij vervult nog met evenveel lust en ijver zijn werk als voor 25 jaar. Hij staat dan ook bij zijn patroon goed aangeschreven en is ook bij de klanten dezer firma zéér gezien. Verondersteld mag worden, voor hem en zijn gezin, dat deze jubileumdag een ware feestdag zal worden. De Haarlemsche Markt- en Straatkooplie- denvereeniging is voornemens op Donderdag 11 Mei a.s., des avonds om half 9, in de groote zaal van het gebouw „St. Bavo", Smedestraat, een openbare vergadering te beleggen ter be spreking van het „Algemeen Ventverbod" en de huidige toestanden voor de kleinhandel- drijvenden. De Haarlemsche Orkestvereeniging geeft Donderdag 11 Mei, 's avonds te kwart over acht, in de Gemeente-Concertzaal een volks concert onder leiding van Marinus Adam. Als soliste (sopraan) verleent medewerking Beb de WildePloeg. Het programma vermeldt; Symphonie no. 2 a kl. terts van C. SaintSaens; Scène und Arie „Agathe" uit de opera „Der Freischütz", C. M. von Weber; Einleitung derde acte der Opera „Lohengrin" en Senta Ballade uit de opera „Der Fliegende Hollander", belde van Ri chard Wagner; en Balletmuziek uit de opera „Prins Igor" van A. Borodin. Met een zeer amusant en vroolijk blijspe, heeft Dinsdagavond het Haarlemsch Gemengd Tooneel voor Roomsch Katholieken „Thalia" in den Jansweg-Schouwburg zijn derden donateurs avond (den laatsten van het seizoen) gegeven. Het blijspel „Haar laatste wil" is reeds door verschillende dilettantenvereenigingen te Haar lem met groot succes opgevoerd en ook Dins dagavond daverde voortdurend de lach door de zaal. Het is een echt volksstuk, versmaadt geer, grove effecten en bezit een buitengewoon afwis selende handeling met krachtige dialogen en onverwachte wendingen. De auteurs, H. Bakker (de bekende Haarlem- schen toooneelschrijver) en J. W. v. d. Heiden Jr., hebben hierin het fantastische geval uitge werkt, dat een erfenis moet verdeeld worden onder niet-ruziënde familieleden, die toch ruzie maken, met het gevolg, dat de erfenis in het overigens zeer geestig gevonden slot aan twee verliefden toevalt, die uiteraard de eendracht zelve zijn! De typen zijn raak naar het leven geteekend, te gechargeerd natuurlijk en daardoor wordt het geheel een klucht van het zuiverste-water en uitermate voor de donateurs van „Thalia" ge schikt. De leden van „Thalia" hebben in hun spel, dat kluchtige er terecht dik bovenopgelegd. De regisseur Piet v. d. Nouwland, was bijzonder goed op dreef en gaf als Kobus Snetselaar een onbehouwen slagerstype op zoo'n wijze, dat hi] zelf en de toeschouwers er het grootste pleizier in hadden. De rol scheen als het ware speciaal voor hem geschreven, lag geheel in zijn aard en hü kon er dan ook zijn spontaniteit en robuustheid opperbest in uit leven. Zijn regisseurstalenten waren het best merk baar in het optreden van Ton Speelman als de huisknecht en Mary van Leeuwen als het kamermeisje, die anderszins goed voldeden. De tooneel-echtgenoote van den regisseur, Coba Dingerdis, als mevr. Snetselaar en Anny van Leeuwen als mevr. Groen kijfden naar hartelust en toonden, dat deze rollen haar wel toever trouwd waren! De moeilijkste rol had o.i. Mart. Langeveld als Groen, de kruidenier. Door zijn mimiek en „stil spel" blonk hij uit, terwijl zijn overgang van de rillige pantoffelheld in het eerste be drijf naar de welbewuste echtgenoot in het derde bedrijf werkelijk subliem was! Guus v. d. Veldt zorgde als de varensgezel „Vierkant" voor een allesbehalve hoekige zee man met ronde manieren, die zonder wiskun dige berekeningen recht door zee gaat en met bolle zeilen op zijn doel afstevent. De zeemans taal zorgde daarbij wel voor de rest! Heel weinig op dreef was echter dezen avond Piet Loerakker als de verliefde letterkundige. Wij hebben hem in andere stukken wel heel wat beter gezien. De rol scheen hem niet te liggen, terwijl de routine om bij zoo'n hupsch en aardig meisje als door Ans Assendelft vertolkt werd, een liefdesverklaring te doen, hem voor een groot deel ontbrak! Zijn spel was een beetje te ernstig voor deze klucht. Een paar droogkomische klerken van de heeren Piet v. Seist en Mart. Bijnsdorp en een deftige notaris van Louis Hopstaken ook de bijrollen waren In goede handen comple teerden het geheel. Een bijzonder woord van lof aan de duidelijke dictie van alle spelers. Enkele haperingen daar gelaten had het tempo de vereischte vlotheid. Het stuk zelf bevat slechts drie bedrijven, kan dan ook gemakkelijk om kwart over 8 be gonnen en om 11 uur geëindigd zijn. Het bestuur van „Thalia" liet echter laat beginnen en lange pauses houden, die weer goedgemaakt werden door de vroolijke populaire muziek van den pianist G. Elsnerus en een violist. Een stampvolle schouwburg heeft met volle teugen van het tooneelspel en de muziek genoten en dit met een hartelijk applaus beloond. Dat „Thalia" steeds crescendo gaat Crisis is er onbekend! blijkt wel uit het feit, dat het aantal donateurs tot 285 gestegen is. Bij het begin van het volgende seizoen hoopt men de 300 te bereiken en daarom heeft men besloten, naar de voorzitter, de heer J. van Huizen, in zijn optimistisch gestemd openingswoord mededeelde, dan het twee-ploegenstelsel in te voeren, dus op twee achtereenvolgende schouwburgavonden het zelfde stuk op te voeren. „Thalia" heeft het seizoen wel heel goed gesloten! F. K. fil Dinsdagavond 6 uur kwam een auto, die naar Amsterdam reed en bestuurd werd door H., fa brikant te Amsterdam, van de Lange Heeren- vest de brug op. De auto slipte op de tramrails en reed door de leuning van de brug. De wa gen bleef met 3 wielen op de brug staan en kon op eigen kracht terugrijden. De bestuurder liep geen letsel op. De auto is beschadigd, terwijl de brugleuning over 3 M. vernield werd. Het raadslid Groenendaal heeft een voorstel bij den raad ingediend, inhoudende, dat ook voor deze gemeente bepalingen worden gesteld, waaraan het Geldschietersbedrijf moet voldoen. B. en W. wordt verzocht een betreffende ver ordening te willen ontwerpen en aan den Raad ter goedkeuring aan te bieden. Bij de orgelbespeling in de groote St. Bavokerk op Donderdag 11 Mei des namiddags van 3—4 uur, te geven door den heer George Robert, zal het volgende programma worden uitgevoerd: 1. Sonata III d. kl. t. J. S. Bach Andante. Adagio. Vivace. 2. Prélude, Fugue et Variation, César Franck 3. Bénédiction nuptiale C. Saint-Saëns 4. Magnificat Marcel Dupré (Deux Versets). 5. Hosannah! Th. Dubois Getrouwd, 9 Mel: M. G. Jonker en J. J. M. Oppenheim. Ondertrouwd, 9 Mei: A. Vos en E. M. v. d. Boogaard. Geboren, 6 Mei: M. Baas—Masslowski d; 7 Mei: M. A. L. Alink—v. Tomputte d; 8 Mei: J. C. Junge—ter Pelle z. Overleden, 6 Mei: A. A. Land, 76 j„ Kl. Hout weg; 7 Mei' M. Bronner, 61 j„ Dijkstraat; 8 Mei: J. H. de Vogel, 61 j., Zaanenlaan; L. J. v. d. Ankerv. Roosenbeek, 43 j., Wilgenstraat; P. H. W. Swart—Meijerratken, 33 j„ Frankestraat; W. F. H. v. Oldenborgh, 56 j., Verspronckweg; J. P. de la FonteyneVerbergt, 80 j., Timor- straat; C. Vermeulen, 73 j., L. Heerenvest. Hedenmiddag vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester. Herstemd moet worden over de vraag, of aan den heer Peper verlof zal worden verleend tot het stellen van vragen betreffende beslissingen van den Burgemeester als hoofd der Politie. In de vorige vergadering staakten over dit verzoek de stemmen. Deze herstemming moest het eerst aan de orde komen. De vergadering duurt voort. Hierboven het portret van dr. J. G. Hoge, die als opvolger van dr. J. Th. Peters tot directeur der Maria-Stichting te Haarlem benoemd is. Dr. Hoge specialist in inwendige ziekten en stofwisselingsziekten, is in 1899 te Emmercom- pascuum (Gr.) geboren en promoveerde het vo rig jaar op proefschrift: „Ureumretentie door gebrek aan keukenzout.'". By die gelegenheid hebben wij reeds uitvoerig de aandacht op de groote verdiensten van dr. Hoge als geneesheer gevestigd. In „Het Volk" komt een mededeeling voor van de firma Swaalf, een der Haarlemsche exploi tanten van dubbeltjes-taxi's. Uit die mededee- lingen van den heer Swaalf blijkt, dat aan ver schillende wenschen, die wij in ons artikel ge schreven vier dagen, nadat de goedkoope taxi's in werking waren gesteld, hebben geuit, is vol daan. Er is een vrüwillige controle over de wagens Ingesteld. Om de betrouwbaarheid van de aangestelde chauffeurs te verifieeren wordt een beroep gedaan op de politie, de passagiers zijn voortaan verzekerd tegen ongelukken, er blijkt uit de mededeelingen, dat de chauffeurs geregelde werktijden hebben en ook dat zij lie ver een aandeel in de opbrengst dan een gaga- randeerd loon hebben enz. Aan het slot zegt dan „Het Volk" het volgen de: „Thans zijn beide partyen aan het woord ge weest In onze krant: de commissie van over leg uit het geconcessionneerde taxibedrijf en thans de firma Swaalf. wy achten het thans het beste de ontwikkeling der dingen even af te wachten. Ten slotte zal de practijk moeten leeren in welke richting het taxibedrijf zich hier ter stede ontwikkelen zal. Wanneer dit is ko men vast te staan, zullen wy nog wel gelegen heid vinden aandacht aan deze zaak te wijden." „Men moet zich de dwaze en ongemotiveerde aanvallen door dik en dun herinneren, die „Het Volk" op de „Nieuwe Haarlemsche Courant" in verband met de dubbeltjes-taxi's heeft gericht, om de banaliteit van dit terugkrabbelen na de heftige verwüten, te proeven, wy zullen het onthouden. De waarnemend kantonrechter mr. J. W. Speyer heeft heden schrifteiyk vonnis gewezen in de zaak tegen een chauffeur van de „Citax", die terwille van een principieele beslissing was bekeurd, verdacht van snorren. De kantonrechter sprak den man vry. Het O. M. had wegens snorren 5 boete geeischt. De kantonrechter overwoog o.m. in zyn von nis, dat door de verklaring van verd. en van den verbaliseerenden agent, is komen vast te staan, dat verd. ten tyde fen ter plaatse als in de dagvaarding is gesteld, niet heeft giereden. Op dien grond dient verd. te worden vryge- sproken. Doch aldus de kantonrechter in het vonnis wy willen nog verklaren, dat wij den verd. óók hadden vrijgesproken indien proces-verbaal zou zün opgemaakt, nadat verd. met de andere passagiers in den wagen zich weer op weg had begeven, daar is komen vast te staan, dat het verzoek uitging van de passagiers, zonder dat verd. door zyn gedragingen vooraf liet bhjken zijn wagen tot personenvervoer aan te bieden. Dit kenneiyk doel kan niet worden afgeleid uit het enkele feit, dat de wagen beschilderd was met een pyi en met het woord „Citax". In een perceel aan de Trompstraat te 's-Gra- venhage, waarin is gevestigd een brochuren- depót van de Vrye Socialisten, is huiszoeking verricht. Een zeer groote hoeveelheid opruiend en Godslasterend drukwerk werd aangetroffen en in beslag genomen. De Hooge Raad zal, naar we vernemen, op Maandag 29 Mei behandelen de zaak tegen no taris mr. L. M. te Amsterdam, die door het ge-, rechtshof aldaar wegens valschheid in ge schrifte meermalen gepleegd, Is veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. Bloemendaals Tooneel Zaterdagavond 13 Mei zal de vereeniging „Bloemendaals Tooneel" voor de vierde maal in dit seizoen een uitvoe ring geven. Opgevoerd zal worden „Stryd", spel van den Mammon, In vier bedryven, door Simon Augura. De avond zal, tusschen de bedryven, met mu ziek opgeluisterd worden. WINKELS: Westergracht 79, Tel. 13292 - Julianapark 60, Tel. 13661 In een gedeelte van ons vorig nummer maak ten wij melding van het verdrinken van een 37-jarigen koetsier in den Vaartsche Rijn aan den Jutphaasscheweg nabij de Roerstraat te Utrecht. Ongeveer terzelfder tijd had tusschen eenlge mannen een vechtpartij plaats. De Commissaris van politie in de tweede afdeeling verzoekt nu dengenen, die van deze schermutseling, welke In den nacht van Zondag op Maandag om een uur plaats heeft gehad, getuigen zyn geweest, zich aan zijn bureau Tolsteegbrug aan te melden. •Door de politie wordt een Intensief onderzoek ingesteld, daar aan misdaad wordt gedacht en bereids is opdracht gegeven om sectie op het iyk uit te oefenen. Er gaan ook geruchten, dat hier sprake zou zijn van een politieke wraakneming door fas cisten. „Het Volk" meldt, dat de omgekomen Koet sier, die Adriaan Galiart heet, op den avond van den eersten Mei een viertal studenten had gereden, die zich felle tegenstanders van fascis ten toonden. Deze studenten hebben hem toen opdracht gegeven op een groepje fascisten, die van een vergadering terugkeerden, in te rijden. hetgeen de man geweigerd had. Voor hernieuwden aan drang was hij echter bezweken en had het ge daan. Dit had tot gevolg, dat de politie pruces-ver- baal opmaakte, maar ook dat hy doorloopend door fascisten achtervolgd werd. Hy toonde zich daarover nogal angstig, verzocht buren en ken nissen tydens zyn afwezigheid zooveel moge lijk op zyn stal aan den Vleutenscheweg te let ten, terwyi hy bovendien 's avonds niet meer alleen durfde uitryden. Zondagavond is hy voor het eerst weer uitgereden en het schynt, dat zyn achtervolgers hem toen op den Jutphaas scheweg te pakken hebben gekregen. Er is een vechtparty ontstaan, die ermee eindigde, dat de man in het water terecht kwam en verdronk. Onderzocht wordt, hoe deze vechtparty zich toegedragen heeft en of hy wellicht van tevoren toegetakeld is, en daarna in het water gewor pen. De politie kon ons hierover nog niets naders meedeelen. Wel vernemen we, dat in deze rich ting wordt gezocht. Naar wy vernemen zal de door de regeering noodig bevonden registratie der bedryven en inventarisatie van de beplante oppervlakte met hyacinten, narcissen en tulpen zeer spoedig ter hand genomen worden. Door het Departement zyn de voorbereidende maatregelen reeds aan gevangen. De registratie zal gemeentegewyze geschieden onder leiding van de burgemees ters, die door vakkundige controleurs zullen worden bygestaan. Verder vernemen wy, dat te Haarlem een bureau voor den ïegeeringscommissaris wordt Ingericht van waaruit voorzien wordt in de regeling van het toezicht op den export. Alles wordt met den meesten spoed voorbereid om de vertraging, die reeds ontstaan is, zooveel mogelijk ongedaan te maken, meldt het „Wbld. voor BI.". „Witte Kruis" De afdeeling Halfweg en Omstreken van de Noord-Hollandsche Vereeni ging „Het Witte Kruis" houdt Donderdag 11 Mei, des avonds te 8 uur, in café Cornelissen te Halfweg een algemeene ledenvergadering. Gebouw „St. Bavo" Feestavond coöpera tie „Arbeid Adelt", 8 uur Haarlemsche In koopcombinatie, half 9 Grossiers Kleinhan del, 8 uur Vertrouwensmannen Metaalbe werkers, 8 uur R. K. Bevolklngsbureau 8 uur. Raadzaal Prinsenhof: Gemeenteraad, half 2. Rembrandt-theater. Bioscoopvoorstellingen en variété, .2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-soundtheater. Bioscoopvoorstellingen en variété 2.30 en 8.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Bestuur Metaalbewer- kersbond, 8 uur Bestuur Bakkersbond, 6 uur Proza, 8 uur Personeel Van Gend en Loos, half 9 Marktkooplieden, half 9. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling door George Robert, 34 uur. Gem. Concertzaal Volksconcert HL O. V„ 8.15 uur. Rembrandt-theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor-Soundtbeater Bioscoopvoorstellingen en variété, 8.15 uur. Hotel „Rusthoek" Bloemendaal Opening „Mitodaal", 2 uur. De bekende bokser Jack Holland, die in een)1'-1 wedstryd tegen Tony Marullo Maandagavond—,r j.l. te New-Orleans werd gewond, is in een ziekenhuis aldaar aan de gevolgen van een in dezen wedstryd opgeloopen bloeduitstorting in de hersens, overleden. De doodsoorzaak Is by Jack Holland ongeveer dezelfde als die, waar door Ernie Schaaf eenige maanden geleden na zyn gevecht tegen Primo Carnera te Boston overleend. Uitslag van de gehouden wedvlucht vanaf Lier op 7 Mei. Eerstgetoonde om 9 uur 42 min., laatstgetoonde om 10 uur B min. Joh. v. d. Pol 1, 3, 27, 32; W. H. Spoor 2, 7, 13, 16, 19, 29, 30, 39, 41, 46; A. J. Leurs 4, 17; G. Kors 5; Ch. Geisler 6a, 27a, 45a; Th. Cornet 6, 23; P. J. Verputten 8, 11, 38; Ed. v. Bree 9, 22, 25. WOENSDAG, 10 Mei. Vorige koersen Heden Londen 8.41 a o 40 Berlijn 58.40 50 40 Partfs 9.77 aire* Brussel 34.59 54 62)4 Zwitserland 47.9214 48 00 Weenen Kopenhagen 37.60 37.67)4 Stockholm 43.70 4j 50 42.80 42^50 New Vork (cable) 2.15 2.12M Rome 13.0714 13.10 PjaaR 7.40 7.40 Madrid 21.35 21.25 Vorige koersen Heden staatsleenlngen 5 Nederland 1919 100»4 101)4 4V4 Nederlano 1916 IOOH lOOv, 1 Neder^nd 1931 96 9654 5 Neder! 1932 .100 100 4V4 N Ind 1926 AB 8644 85»4 5V4 Dultschl lYoungleen.) 36)4 37)6 Banken Koloniale Bank 68 67 Indische Bank 57 55 V, Cert. Handel-Mi)65 63)4 Industrieën Onliever 94)4 94 Calve Delft 59 58 Ale Kunstzllde 27 26)< Van Berkel'e Pat. '8)4 17)4 Nieuwe Philips 137 137)4 Küch Accoustlek 3)4 2)4 Ned. Ford I27^ 123 (ndustr. Buitenland Anaconda 9)4 10 Bethlehem Steel 21!f, 21)4 0. 8 8teel 39h 39)4 O. 8 Leather 5)4 5% Intern Nickel 1U4 lih vi (inbouw Boeton Mijnbouw '2 '2 Alg Exploratie 124 ,23 Medians Lebonp 99)4 98 Petroleum ïaboes 16)4 16 Kon Olie 156)4 156)4 "erlak 87 87 Peudawa4)4 4)4 Continental OU 8)4 8)4 Vorige koersen Heden Shell Union OU t%e Rubber a'dam Rubber 68)4 67)4 Bandar 45)4 44 Dell Batavia Rubber 27 2oy. Serbadjadl 21 20). Sllau 18 17)s Intercontin. Rubber*II"IIIIIIIt 1J£ W Scheepvaart Java Ch. Japan 35 36 Holl. Amerika Llln 2)1 20 Dito Qem Eleend 2)4 20 Kon Ned. 8toomb14 I4 icheenvaart-Unle 57)4 66)4 suiker a. V. A196)4 198 Jav. Cultuur 137 136 N 1 8 O. 90 88 Aoerworedjo 6 6 Vorstenlanden 44 42)4 Actions Idem 28.00 30.00 ra bak Dell Batavia 133)4 '32)4 Oude Dell 121)4 124 Oostkust 17 18 lenembab 131 '32 6Doorwegen Union Pacific 69 TO Wabash i)4 2h Erie 6)4 7 Kansas City 3outh. }J South. RaUw11 11

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2