STADSNIEUWS Haarlem, 12 Mei BEURS VAN AMSTERDAM I ^De Leidsche Courant j Wisselkoerser" VRIJDAG 12 MEI DE BIOSCOPEN OP FEEST- DAGEN Voortaan geopend GOEDE DAG VOOR DE RECHERCHE Man aangehouden en gestolen goederen ontdekt BESCHONKEN WIELRIJDER Botste tegen auto op ONZE WINKELSTAND N.V. Woninginrichting J. Christiaans N.V. WERF „HUBERTINA" Uitslag der faillissementsveiling Gunning De kantonrechter gaat „snorren" KOSTEN VAN GESCHENKEN Niet ten laste van gemeentekas Instellingen van weldadigheid K. J. M. V. REIZEN IN DUITSCHLAND Wat er te doen is Badhuizen „Witte Kruis" BLOEMENDAAL AAN ZEÉ Gasvoorziening Eindexamen kweekscholen Onderwijsfonds voor Slecht- hoorende Kinderen BURGERLIJKE STAND Apotheek begemann sneltjes Kruisweg 30, bij het station Recepten worden gaarne van huis gehaald Onze haringexport Reeders en exporteurs niet te spre ken over het handelsverdag met Duitschland Aanbesteding De Indische gulden Postzegelhandel „De Posthoorn" Wegenaanleg in de Haarlemmer meer Handhaving van de huidige goud- waarde Agitator vrijgelaten Dekom naar Nederland vertrokken VERDIENDE ONDERSCHEIDING Mr. Steenberghe officier der Oranje Nassau-orde UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL BENNEBROEK IJMUIDEN MIEN BUDERMAN OVERLEDEN KEGELEN CONCOURS HAARLEMSCHE KEGELBOND Stand op heden HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HEEMSTEDE OVERVEEN VELSEN De gemeentebegrooting AGENDA SCHAKEN COMPETITIE NOORD-HOLL. SCHAAKBOND Hoofdklasse 13 Mei INSTELLINGEN VRIJDAG 12 MEI 1933 12 is voor LEIDEN en OMSTREKEN het aan- 1 gewezen DAGBLAD voor ADVERTENTIEN g VRAAGT PROEFEXEMPLAAR UIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII11IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIII3 De gemeenteraad van Haarlem heeft zich onlangs bij meerderheid van stemmen verklaard vóór het verleenen van toestemming om op hooge feestdagen bioscoopvoorstellingen te geven. Hoewel bij die gelegenheid de burge meester verklaarde niet te kunnen toezeggen, dat aan den wensch van den raad gevolg zou worden gegeven, heeft de meerderheid in het college van B. en W. in de gisteren gehouden vergadering, naar aanleiding van een verzoek der bioscoop-directies, besloten aan de bioscopen toe te staan op Eersten Pinksterdag bioscoop voorstellingen te geven, zoodat hiermede dus is uitgemaakt, dat de Haarlemsche bioscopen voortaan op Kerstmis, Paschen en Pinksteren geopend zullen zijn. Een rechercheur zag Donderdagmiddag den 39-jarigen L. in de Teding van Berkhoutstraat loopen. Zijn signalement was hem bekend, om dat hij verdacht werd van het stelen van waschgoed uit tuinen van perceelen in Haar lem-Noord en Kleverparkbuurt. Deze diefstallen waren de laatste maanden door hem bedreven. Hij heeft den man medegenomen naar het bureau, waar hij door de mand viel en een vol ledige bekentenis aflegde. De verdachte is op vrije voeten gesteld. Een andere rechercheur heeft bij een opkoo- per goederen aangetroffen, die afkomstig waren van diefstal te Bloemendaal. Het waren een tafel met stoelen, schilderstukken, een schemer lamp, een bloempot enz. De personen, die verdacht worden deze goe deren aan den opkooper te hebben verkocht, bestaan vermoedelijk uit een vijftal, waarvan het echter nog niet gelukt is een spoor te vinden. Donderdagmiddag omstreeks 4 uur begaf zich de 46-jarige timmerman M. op weg naar zijn woonplaats. Hij reed onder den invloed van sterken drank met zijn fiets op het asphalt in plaats van op het rijwielpad. Een auto, die ach ter hem aan kwam rijden, wilde hem passeeren. Plotseling maakte de beschonken wielrijder een zwenking naar links. Door eveneens links uit te wijken, poogde de automobilist nog een aan rijding te vermijden. De wielrijder reed echter tegen den auto op, kwam te vallen en bleef bewusteloos liggen. Door den Ongevallendienst is hij met den ziekenauto van Mathot naar het St. Elisabeths- Gasthuis gebracht. Toen hij bijkwam, klaagde hij over pijn in zijn rug 'en hoofd. Volgens getuigen heeft de automobilist geen schuld aan het ongeval. De N. V. Woninginrichting J. Christiaans heeft haar zaak Westergracht 79 geheel uitge breid en gemoderniseerd. De winkel heeft een grooten uitbouw gekregen in den tuin en groote spiegelruiten inplaats van de kleine ramen aan de straatzijde. Het interieur is smaakvol ingericht en maakt een ruim gezicht op de groote sorteering van moderne, fraaie meubelen, kleeden, enz. zeer goed mogelijk, terwijl in een afgescheiden ge deelte de cliënteele ook aan de toonbank van het noodige voorzien kunnen worden. Prissche kleuren, in stijl met die van de meubelen overheerschen, zoodat wij mogen zeggen dat de architect de heer E. van der Anker te Haarlem en de firma ongetwijfeld met genoegen op deze geslaagde verbouwing mogen terugzien. Achter den winkel vindt men nog een ruime opslagplaats en een klein maar gezellig inge richt kantoor terwijl ook een groote werkplaats voor stoffage en herstelling aan de zaak ver bonden is. Donderdagmorgen heeft de firma die een fi liaal in het perceel Julianapark 60 exploiteert de zaak onder groote belangstelling, zich o.a. uitend in vele bloemstukken, heropend, juist op den dag van het 5-jarig bestaan van die zaak. Als een zeer groote bijzonderheid in dezen tijd van staking en uitsluiting mogen wij wel ver melden, dat het personeel bij gelegenheid van de opening een fraaie electrische klok aangebo den heeft, welke uiteraard een eereplaats in de zaak inneemt. Wij wenschen de firma veel succes toe en prij zen haar moed om in dezen malaise-tijd een verbouwing en uitbreiding Als deze te durven doorvoeren! In „Het Notarishuis" te Haarlem zijn gisteren avond door notaris B. M. Semé openbaar ge veild de kapitale fabrieksgebouwen en terreinen van de werf „Hubertina" aan het Noorder Bui ten Spaame, den Harmanjansweg en den Veen- polderstraat te Haarlem. De geheele werf met voorraden, gereedschap pen en machinerieën werd verkocht aan W. F. Selle q.q. voor f 98.953.70. Ook een huis en erf aan den Harmenjansweg te Haarlem, bij de Werf behoorende, werd aan Selle q.q. verkofcht voor f 31.00. In totaal is de „Hubertina" dus voor ruim een ton in andere handen overgegaan. Door den architect C. H. Eldering is aanbe steed het verbouwen van perceel Kleine Hout straat 43 en opgedragen aan de firma G. Met selaar en Zoon, alhier. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt van een geval, dat een chauffeur van een „sneltaxi" werd aangeroepen op het Plein. De chauffeur heeft toen de deur van den auto geopend om de n.enschen te laten instap pen. Het proces-verbaal is opgemaakt ter zake van overtreding van de politieverordening: Een voor personen-vervoer ingericht motorrijtuig ter verhuring aanbieden aan het publiek op den openbaren weg. Op 17 Mei zal de kantonrechter dit „snor ren" nu gaan uitsnorren. Naar aanleiding van de dezer dagen gepubli ceerde circulaire van Gedeputeerde Staten van Noordholland, waarin aanmerking wordt ge maakt op het brengen ten laste der gemeente kas van de kosten van geschenken aan burge meesters, wethouders, leden van den Raad of gemeente-ambtenaren bij feestelijke gebeurtenis sen, die met him ambt geen verband houden, hebben B. en W. van Haarlem, naar wij ver nemen, geantwoord, dat zulks, zoolang den te- genwoordigen leden van het gemeentebestuur heugt, in Haarlem nimmer heeft plaats gehad. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ter openbare kennis, dat zij bij hun besluit van 11 Mei 1933 hebben besloten op de lijst van instellingen van weldadigheid als be doeld in artikel 3 der Armenwet: in te schrijven: de gemeente-instelling voor Kinderverzorging, te schrappen: het Burgerlijk Armbestuur en het Haarlem's Tehuis voor Ouden van Dagen. De algemeene H. Communie voor de leden van de K. J. M. V. „De Kring" is van Zondag a.s. uitgesteld tot Zondag 21 Mei, 's morgens half 9, in de kapel der Eerw. Zusters aan de Koningstraat. Evenals in vorige jaren heeft de R. D. V. te Berlijn voor het reisseizoen 1933 een over zicht samengesteld van de belangrijkste gebeur tenissen, die in Duitschland gedurende de zo mermaanden 1933 zullen plaats vinden. Deze uitgave is nu eveneens in handig zakkalender- formaat verschenen. Het boekje, dat buitendien een lijst der vacantie-cursussen op het gebied der wetenschappen en muziek bevat, is koste loos verkrijgbaar in de reisbureaux of bij de R. D. V., Parklaan 28 te Rotterdam. Het aantal genomen baden in de afgeloopen maand April was: Badhuis Koudenhom mannen 1245, vrouwen 596, totaal 1841; badhuis Leidscheplein: m. 2047, vr. 1064, schoolbaden 935, totaal 4046; badhuis Schotersingel: m. 2568, vr. 1258, sch.b. 396, totaal 4222; badhuis Hofdijkplein: m. 2050, vr. 1075, sch.b. 727, totaal 3852; badhuis Van Egmond- straat: m. 2204, vr. 1373, sch.b. 554, totaal 4131. Bloemendaal aan Zee wordt zoo langzamer hand van moderne gemakken voorzien. Nadat 't telefonisch werd aangesloten (dat wil zeggen de politiepost alleen) volgde de water leiding. Thans is men bezig de buisleiding voor de gasvoorziening te leggen. Gelukkig is deze bruikbaar voor meerdere aansluitingen. De telefoonkabel was dat niet. Toch hebben het paviljoen Witkop, de garage van Bakhuys en het Ronde Huis nu ook telefoon gekregen via Zandvoort. Het gebouw van de Bloemendaalsche Red dingsbrigade is echter nog steeds van telefoni sche gemeenschap «met de bewoonde wereld verstoken. De Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen heeft benoemd tot gecommitteerden bij de in 1933 af te nemen eindexamens der Rijks-, gemeentelijke en bijzondere kweekscho len voor onderwijzers en onderwijzeressen in de tweede hoofdinspectie: groep 34 de heeren K. Brants, G. H. Weustink. In groep 36: den heer D. Been. In groep 37: dr. Tj. Sterringa, mr. A. J. L. Liesker, J. P. Salzherr. Als plaatsvervangende gecommitteerden: P. Voogd, F. B. Sanders, mevr. J. C. M. Weustink, geboren van Vlijmen, voor de bijzondere kweek school Nassauplein 3. In groep 38: Als gecommitteerden: H. van de Weijer; P. T. Jansen; mevr. mr. J. H. C. Schutte, geboren Struick. Als plaatsvervangende gecommitteerden: me vrouw A. J. C. Kleyn, geboren Ratering en S Bosma. In groep 39: de heeren J. C. Vintges en dr. J. Veener, predikant. Allen zijn woonachtig te Haarlem. Men schrijft ons: De speldjesdag, die ten bate van dit op te richten fonds werd gehouden op 10 Mei ji. in de gemeenten Heemstede en Bloemendaal, had, ondanks het zeer ongunstige weer, een bevre digend resultaat. De opbrengst was in Heemstede 215.01; in Bloemendaal (dorp) 270.in Aerdenhout 149.25; in Overveen 100.47; dus in totaal 734.73. In Haarlem wordt voor ditzelfde doel nog ge collecteerd met inteekenlijsten en steünbons; de opbrengst hiervan zal nog nader bekend ge maakt worden. Ondertrouwd: C. B. de Laat en S. G. Florie; H. Munsterman en C. M. Scheer; A. H. A. Ver- steijnen en J. A. H. Thijs; A. Heck en W. O. v. Hoorn; F. C. Heerens en E. M. Schouw. Getrouwd: A. P. de Vis en J. H. Karstens; T. Metzelaar en M. M. R. Massin; J. Kruijd en A. M. Souwer; B. Klaassen en R. Koer; W. Marsman en M. C. Coté; A. v. Baardwijk en M. V. Maier; A. C. Tates en H. W. Blokdijk; E. F. J. G. C. v. d. Ouwelant en F. W. Verbruggen. Geboren: M. E. v. d. LindenSpecht d.; J. v. Vlietde Koninck d.; H. G. Leemansde Graaf z.; P. v. DalenPodzinski z.; C. L. A. Plevier—v Schaik d. Oveneden: M. Vrieling, 52 j., Grebberstraat A. Belv. Wetering, 67 j.. Tweede Zuidpolder straat; C. JongensKerkhoven, 61 j„ Acacia straat; M. Kroon—Meij, 64 j., Kamperlaan. GOED en GOEDKOOP Telef 10043. Geheel nieuw ingericht en verplaatst naar De Reedersvereeniging voor de Ned. Haring- visscherij heeft Woensdagmiddag te Den Haag een gecombineerde vergadering gehouden met den Bond van Ned. Haringexporteurs. De voor zitter der Reedersvereeniging, de heer W. Rich ter Uitdenbogaardt, hield een rede, waarin hij een uitvoerige uiteenzetting gaf van het nieuwe invoerrecht op haring opgenomen in het ver drag met Duitschland. Nadat door den secretaris der Reedersver eeniging uitvoerig mededeeling was gedaan van de te Bremen met het bestuur van de Deutsche Heringshandel-Gesellschaft .gevoerde bespre kingen, waarvan dr. Hirschfeld een schriftelijk résumé heeft gehad, doch waarna geen verder onderhoud met genoemden heer is gevolgd, heeft de vergadering de volgende motie met algemeene stemmen aangenomen: De Reedersvereeniging voor de Nederland- sche Haringvisscherij en de Bond van Neder- landsche Haringexporteurs, op 10 Mei 1933 te 's Gravenhage in gecombineerde ledenvergade ring bijeen, gehoord de besprekingen, protesteert met klem tegen het onlangs af gesloten handelsverdrag tusschen Nederlanden Duitschland, voorzoover zulks het daarin op genomen artikel gezouten haring betreft, aan gezien niet alleen van eenige vermindering van het verleden jaar September verdriedubbelde invoerrecht op gezouten haring practisch geen sprake is, doch het zelfs niet is uitgesloten, dat bedoeld invoerrecht tijdens den duur der over eenkomst nog verhoogt wordt, hetgeen de uit oefening van de Nederlandsche haringvisscherij met ondergang zou bedreigen; protesteert voorts tegen het niet aanwezig zijn van een visscherij-deskundige tijdens de te Berlijn gevoerde onderhandelingen in tegen stelling met andere belanghebbende groepen; dringt er bij de Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal met den meesten ernst op aan genoemd verdrag niet te ratificeeren, ten zij voor het artikel gezouten haring geen on gunstiger invoerrecht zal worden geheven dan het thans bestaande zooals dat volgens art. A van het verdrag voor alle andere producten werd vastgelegd. Besluit met algemeene stemmen deze motie ter kennis te brengen van de regeering, de leden van de Eerste en Tweede Kamer en van de pers en gaat over tot de orde van den dag. Heden werd door den Rijkswaterstaat aan den Zijlweg aanbesteed: het vernieuwen van een gedeelte remmingswerk aan de zuid-west zijde van de Visschershaven te IJmuiden. Ra ming f 6800. Laagste inschrijver J. Jongsma te IJmuiden voor f 4.930. In perceel Ursulastraat 21, in het centrum van de stad dus vlak bij de Krocht, heeft de heer J. P. M. van Velzen, voorheen de welbekende procuratiehouder van het Wijnhuys „de Guide Druyf" een postzegelhandel geopend. Het niet zeer groote winkelhuis voldoet door zijn intimi teit juist bijzonder goed aan het doel. Het is keurig en overzichtelijk ingericht en goed ge sorteerd en het zou ons niet verwonderen als zich hier een belangrijk punt van samenkomst voor postzegelbVTiebbers ontwikkelde. Wie in postzegels doet moet niet verzuimen deze nieu we aanwinst voor Haarlem eens gaan bezich- tingen. Heden werd door den Rijkswaterstaat aan den Zijlweg, alhier aanbesteed: het maken van een aarden baan van Rijksweg no. 4 van den Kruis weg tot den Veivieperdwarsweg in de gemeente Haarlemmermeer met bijkomende werken. Ra ming f 196.000. Hoogste inschrijver J. Verhagen en P. Lighart te Vlaardingen voor f 194.800, laagste inschrijver N. V. „De Cycloop" te Am sterdam voor f 156.000. Deze aanleg betreft weer een gedeelte van den grooten verkeersweg AmsterdamSassen- heim. BATAVIA, 12 Mei (Aneta). De volledige tekst van het antwoord der Regeering op de schrif telijke vraag van den heer H. H. Kan, of de Regeering bereid is een commissie in te stellen ter bestudeering van de consequenties van een eventueele devaluatie van den Indischen gulden, luidt als volgt: ,,De Regeering heeft overwe gend bezwaar tegen verwezenlijking van het door den heer Kan geopperd denkbeeld. Voor haar bestaat geen twijfel aan de noodzakelijk heid alle krachten in te spannen voor hand having van de huidige goudwaarde van den Indischen gulden, gelijk ook de Nedeflandsche Regeering stellig voornemens is de pariteit van den Nederlandschen gulden te handhaven, wes halve zij niet bereid is medewerking te ver leenen aan eenigen stap welke omtrent hare vaststaande overtuiging twijfel zou kunnen doen rijzen." PARAMARIBO, 11 Mei (Anta). De agitator Dekom is gisteren uit de preventieve hechtenis ontslagen omdat een langer aanhouden niet noodig werd geacht. Het onderzoek wordt ech ter voortgezet. De heer Dekom is met zijn gezin naar Nederland vertrokken. Naar wij vernemen is vanmorgen door Minis ter Verschuur op het departement van Econo mische Zaken en Arbeid aan Mr. M. P. L. Steenberghe, voorzitter van de Algemeene R. K. Werkgeversvereeniging, het officierskruis van de Oranje Nassau-Orde overhandigd. De Minister deelde daarbij mede, dat- deze onderscheiding aan Mr. Steenberghe is toege kend als erkenning van diens groote verdien sten ter bevordering van het gebruik van Ne- derlandsch Fabrikaat. Burgerlijke stand Geboren: M. J. C. Muschter—Strack van Schijndel, d.; H. Visser- Kwak, d. Ondertrouwd: C. J. Beke en G. J. M. Hendrix; M. Schuurman en G. J. Hoffslag. Getrouwd: J. Krijnen en M. J. Warmerdam. Overleden: J. S. Bouwmeester, echtgenoote van H. Menke, 67 jaar. M. Roozen, 77 jaar. H. Kramer 87 jaar. Voor den Floraüawedstrijd Zaterdagmid dag 13 Mei, zal er van 2 tot 4 uur in de Jeugd- tuinen aan' den Vijverweg gelegenheid bestaan, stekken te bekomen, bestemd voor den Floralia- wedstrijd, welke elk jaar georganiseerd wordt door de vereeniging voor Jeugdwerk. Wegenverbetering Met het afwerken van den Glipperweg wordt thans voortgang ge maakt, men is bezig met de voetpaden ook langs de trambaan. De inrijpaden naar de overplaats Hartekamp en van de Van Verschuer-Brants- stichting zijn keurig in orde gemaakt, zoodat 't Zuidelijk weggedeelte van Heemstede aan den Binnenweg al spoedig, niet alleen voor auto's maar ook voor voetgangers, volkomen in orde zal zijn. Aan den Binnenweg in Bennebroek wordt in aansluiting op den Glipperweg nu ook flink aangepakt en worden de rioleeringsbuizen gelegd, waarna ook daar de afwerking wordt voltooid. Zoo zal dan binnen korten tijd, behal ve aan den Rijksstraatweg, ook aan de Meer- zijde een mooie verbindingsweg van Bennebroek naar Heemstede tot stand zijn gekomen. Nog willen we vermelden, dat het meermalen voorkomt, dat auto's doorrijden, niettegen staande de stremming van het verkeer met waarschuwingsborden wordt aangegeven. Aan autobestuurders thans de waarschuwing, dat van doorrijden op den Binnenweg te Benne broek geen sprake kan zijn. De weg ligt open en men moet onvoorwaardelijk terug, waarbij dan nog komt, dat bij het keeren, de pas af gezette en afgewerkte voetpaden worden be schadigd. Ontploffing In den stoomtrawler „Eveli ne", waarin werkzaamheden worden verricht heeft gistermiddag een carbid-ontploffing plaats gehad, waarbij het carbid-toestel geheel vernield werd. Er kwamen bij deze ontploffing gelukkig geen persoonlijke ongevallen voor. Mevrouw M. Buderman—Van Dijk, die vooral in de hoofdstad in vroeger jaren triomfen heeft gevierd bij de operette, is Woensdag in den laten avond te Amsterdam overleden. Mevrouw Buderman bereikte den leeftijd van 81 jaar. naar de Nationaal-Socialistische beweging, zijn zetel in den gemeenteraad ter beschikking ge steld. Zijn opvolger is de heer Enzerink, die evenwel mededeelde zijn benoeming nog eenige dagen in beraad te willen houden. Korpswedstrijd (klasse A). 1. Holland I, Eindhoven 306. 2. Jumbo, Apeldoorn 287. 3. Klein Hamburg, Delft 268. 4. T.O.P. I, Haarlem 266. 5. N.W.T.L. I, Amsterdam 261. Korpswedstrijd (klasse B). 1. Richten en Rollen II, Haarlem 251. 2. T.O.P. II, Haarlem 222. 3. N.W.T.L. n, Amsterdam 215. Club Kampioenschap N. K. B. 1933. 1. Hol land I, Eindhoven 599. 2. Jumbo, Apeldoorn 574. 3. Klein Hamburg, Delft 558. 4. T.W.T.L. I, Amsterdam 534. 5. T.O.P. I, Haarlem 522. Persoonlijk Kampioenschap N. K. B. 1933. 1. N. P. Visser, Haarlem 142. 2. N. Tummers, Heemstede 133 (20) 4 m. 9. 3. Jos. A. Jansen, Eindhoven 133 (20) 5 m. 9. 4. Jos. Dieles, Eindhoven 128. 5. C. Donk, Eindhoven 125. Personeele wedstrijd. Enkele kaart. 1. C. Schouten, Haarlem 43 (9)2. Jos. Dieles, Eindhoven 43 (8). 3. J. J. Stevens, Amster dam 42. 4. J. Genefaas, Alkmaar 41. 5. J. Kuijt Apeldoorn 40 (9). Serie Kaart. 1. C. de Lange, Alkmaar 114. 2. Jos. A. Jansen, Eindhoven 112. 3. J. Kuyt, Apeldoorn 108. 4. J. Visser, Apeldoorn 103 (14). 5. J. Genefaas, Alkmaar 103 (13). Vaste Baanwedstrijd, Hamburgertelling. 1. Lou, Haarlem 114, 110. 2. J. de Paus, Haarlem 114, 100. 3. A. Snep, Amsterdam 110, 102. 4. H. Frantzen, Haarlem 110. 5. J. Beeren, Haar lem 101. Vaste Baanwedstrijd gewone telling. 1. Lou, Haarlem 42, 41. 2. H. Denkers, Zandvoort 42. 3. Mevr. Schouten, Haarlem 41, 40. 4. G. Schou ten, Haarlem 41, 37. 5. W. Kuyk, Haarlem 39, 38. Vrije Baanwedstrijd gewone telling. 1. H. Denkers, Zandvoort 45. 2. Jos. A. Jansen, Eind hoven 44, 43. 3. N. Tummers, Heemstede 44, 39. 4. Lou, Haarlem 43. 5. J. Mijssen, Amster dam 42. Vrije Baanwedstrijd Hamburgertelling. 1. Mul ler, Den Haag 2 m. 120. 2. Lou, Haarlem, 120, 114, 110. 3. N. Tummers, Heemstede 120, 114, 104. 4. J. Mijssen, Amsterdam, 120, 106. 5. H. Frantzen, Haarlem 120. Duo-wedstrijd. 1. de Beurs en J. Smet, den Helder 82. 2. Vroom en de Vries, den Haag 80. 3. H. Denkers en H. Louw, Haarlem 79. 4. J. Boom en de Lange, Alkmaar 78, 72. 5. L. Dost en A. ter Horst, Haarlem 76. Burgerlijke Stand Geboren: J. A. Kroon Bos, z. S. MoschClappers, d. Overleden: A. E. van der Peet, 49 j. Ondertrouwd: E. Th. M. Zijdenbos en J. H. Kroon. Concert in Groenendaal Woensdag 17 Mei zal van 810 uur des avonds het Heemsteed- sche fanfarecorps „Excelsior" een concert ge ven in „Groenendaal" met het volgende pro gramma: Le chef de Corps, marsch van V, Burg; Me- dée, ouverture van G. Duyck; Retour du Printemps, fantaisie ouverture van G. Ga- denne; Mamnell' Dactijle, fantaisie sur l'Operette van R. Raiman, arr. J. Treckkes; Colonale Bogey, marsch van K. J. Alford; Faust Moonique sur l'Opera de Gounod van Jan Kessels; An der Schonen Blauen Donau, wals van Joh. Strauss; Steadfest and True, marsch van C. Teike. Met no. 1 zal het corps op Hemelsvaartsdag deelnemen aan den Marsch wedstrijd en met No. 2 en 3 aan den Concourswedstrijd te Rhe- nen. Een nieuw mannenkoor Alhier is opge richt een nieuw mannenkoor, onder den naam Kunst na Arbeid". Als directeur is benoemd den heer A. Bak uit Haarlem. De repetities zullen worden gehouden in de nieuwe zaal van den heer C. v. d. Heuvel, Camplaan hoek Valkenburgerlaan. Als voorloopig secretaris is gekozen den heer J. Sietsema, Amaryllislaan 3, te Heemstede. Burgerl. stand Ondertrouwd: H. Walders J. A. Waasdorp; C. J. TumhorstE. v. d. Bunt; A. W. v. d. VoornH. M. M. Peperkoom; J. J. v. DijkC. M. M. Peperkoom. Geboren: d. van C. F. W. MeesHeeris; d. van R. E. v. GijnRijpkema; z. van G. C. de WindtMeijer; z. van J. C. Warmerdamv. Bakel; d. van C. M. v. GelderenTessel. Overleden: M. J. J. Vetter, 78 jaar, wed. J. J. Victoor; H. M. J. Looman, 66 jaar, geh. met J. F. W. Veling; A. Hoogland, 72 jaar, echtg. C. Krebber. Uitvoering Bloemend. Gemengd Koor Ket Bloemendaalsch Gemengd Koor, dir. de heer P. Halsema, geeft Donderdagavond 18 Mei een uitvoering in de Ned. Herv. Kerk te Overveen. Medewerking zullen verleenen mej. Nel Ho- genbirk (sopraan), Willem Schansma (tenor), Riek v. Delden (alt) en P. Halsema (orgel). Gedeputeerde Staten van Noord-Holland heb ben de gemeentebegrooting van 1933 terugge zonden, met de mededeeling, dat tegen enkele punten bezwaren bestaan. Zij stellen voor enkele wijzigingen aan te brengen. In verband hiermede vernemen wij van be voegde zijde, dat het bericht, als zouden er ook bezwaren zijn tegen den bouw van het openbaar slachthuis, niet juist is. De bouw van het slacht huis heeft met de begrooting niets te maken terwijl het betreffende besluit zooals reeds eerder is medegedeeld niet aan de goedkeuring van Ged. Staten is onderworpen. Wel wordt dezer dagen met Ged. Staten over deze aangelegenheid geconfereerd. De heer Tusenius uit den raad In de Woensdagavond gehouden vergadering van de afdeeling van den Vrijheidsbond heeft de heer K. H. Tusenius, in verband met zijn overgang In het clublokaal van „Haarlem-Noord" had Maandagavond de ontmoeting plaats tusschen het tiental van Noord-Holland-Zuid en V-A.S. 2. De strijd liep uit op een gelijk spel. De ge detailleerde uitslag luidt: N. 1. G. 2. J. 3. R. 4. G. 5. A. 6. A. 7. C. 8. J. 9. A. 10. S. -Holl.-Zuid V.A.S. 2 Kroone (H.S.G.)—Dr. B. Frank 1—0 A. B. Zoontjes (Velsen)— J. Montezinos y.y, A. G. Davidson (H.S.G.) J. Veerkamp y. Bollebakker (H.S.G.)— J. A. J. Polak y—y de Groot (Velsen)L. Weltevreede 01 S. Katan (H.S.G.)—L. Hoenselaar 0—1 Gordijn (Velsen)O. Rosenberg 10 H. Marwitz (H.S.G.)—I. Plukker %—y C. de Groot (Zandv.)—A. Ruhl 1—9 J. Abspoel (H.-N.)M. Bottenheim 01 Totaal 55 De partij aan het eerste bord volgt hieronder. Wit: G. Kroone. Zwart: Dr. B. Frank. 1. e4, Pf6; 2. Pc3, d5; 3. e5, Pd7; 4. Pd5:, Pe5:; 5. Pe3, c5; 6. f4, Pg6; 7. g3, Ld7; 8. Pf3, e6; 9. b3, f6; 10. Lb2, Le7; 11. De2, Dc7; 12. 0-0-0, Pc6; 13. Lg2, 0-0-0; 14. Kbl, Kb8; 15. Pc4, The8; 16. Thel, Lf8; 17. Df2, Lc8; 18. Te2, Le7; 19. Tdel, Pf8; 20. d4, b6; 21. f5!, f5:; 22. d5!, Td5:; 23. Ph4, T5d8; 24. Lc6:, Dc6:; 25. Te7, Te7:; 26, Te7:, Tdlt; 27. Lel, Pg6; 28. Pg6:, g6:; 29. Ff4t, Ka8; 30. Tc7, zwart geeft op. Gebouw „St. Bavo" Bestuur Postpersoneei, 8 uur Grafische Bond, 8 uur Melkhandel „St. Jozef", half 9 R. K. Bevolkingsbureau 8 uur. Hotel „Royal" Stationsplein Haarlemsche Reddingsbrigade voor Drenkelingen, kwart over 8. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. OVERVEEN—BLOEMENDAAL Mifcodaal in de café's „Van ouds het Raad huis" en „Roozendaal" te Overveen; „Rusthoek" „Vreeburg" en ..Zomerzorg" te Bloemendaal. Gebouw „St. Bavo" Ontwikkelingscursussen R. K. Volksbond, 35 uur Geel Wit, 6 uur Gewone zittingen 4 en 7 uur. Concertzaal „Rosehaghe" Hoofmanstraat 12 Uitvoering vioolleerlingen en kleinorkest van Joh. Steenman, 8 uur. Rembrandt-lheater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. LuxorSound-theater Bioscoopvoorstellin gen en variété, 2.30 uur, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété 2.30, 7 en 9.15 uur. OVERVEEN—BLOEMENDAAL Tentoonstelling Tentoonsteling „Mitodaai in de café's van ouds het Raadhuis en „Roozen daal" te Overveen; „Rusthoek", Vreeburg" en „Zomerzorg" te Bloemendaal. R. K. Kraam verzorging „Wit-Gele Kruis" ge vestigd Kinderhuis vest 25 rood. Spreekuren: Dinsdag van 23 uur, St. Bavo, Smedestraat 23; Donderdag van 2—3 uur Damiatestraat 1; Donderdagavond van 7—7.30 uur Clubhuis Raadhuisstraat 11; Vrijdagavond van 7—8 uur Kinderhuisvest 25 rood. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, 2—4, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Haar lem. Tel. 11671. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. Spreekuren van de Zusters: lederen dag van 2—2.30 uur in de wijklokalen: Clubhuis Raad huisstraat 11; Begijnhof 2; Damiatestraat 1; Leidschevaart 2. VRIJDAG, 12 Mei. Vorige koersen Hede, Londen 8.33 8.40 Berlijn 58.2714 58.30 Parijs 9.733-4 9.79 Brussel 34.66 34*65 Zwitserland 48.04 48.0254 Veenen kopenhagen 37.35 37.3754 Stockholm 43.10 42.8714 Oslo 42*70 42.60 New York (cable) 2.12 2.11 Rome 13.0714 13.0714 Praag 7.40 7.4214 Madrid 21.35 21.25 Staatsleenlngen Vorige koersen Heden 4!4i Nederland 1916 Nederland 1931 Nederi. 1932 4 !4> N Ind 1926 AB 6V, Duitschl (Youngleen.) Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert Handel-Mil- Industrieën Alg. KunstzHde Van Berkei's Pat. Ned. Ford industr. Buitenland Anaconda O. 8. Steel U. S. Leather intern Nlcke Mijnbouw Redjang 101518 101 101)4 10054 96 96* 100)4 100)4 86 8654 37% 35)4 68 67 V, 58 58 65)4 65 97)4 9854 62 62 29 2854 17 1754 142 140 1)4 12451 126 'Oh 11)4 2254 2254 41)6 41)6 6)4 i'H» 12 125» 1254 125 12554 97 99 Petroleum Oaboes 16 Kon OUe 160 Der)ak 68 Peudawa4% Continental OU 16 159 67 1» 9)4 Vorige koersen Heden 6 Shell Onion OU Rubber Adam Rubber 73 Bandar 4714 Dell Batavia Rubber 29 Serbadladl 2154 stlau 18 V. I. G O33 Allied 29 Lntercontln Rubber Scheepvaart Java Ch. Japan 34 HoU. Amerika Lijn 20 Otto Gem Etgend. 20 Kon. Ned Stoomb 1454 Scheepvaart-Unie 59 Suiker H. V. A 20354 lav. Cultuur 140 N 1. S. U89 Poerworedjo 6 Vorstenlanden 4554 Actions idem 32.00 l'abak oell Batavia 13744 Oude OeU 127)4 Oostkust 18 Senembab 135)4 spoorwegen Union Pacific 73 Wabash 2)4 Erie 754 Kansas City South «j South Ratlw 12)4 731, 49 29)4 22 18 33 28 WÓ 34 20 20 15 59)4 20354 139 89 6 41 32.00 139 128 18 136)4 78 2)4 7)4 11 12* piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHmiiiiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijU

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2