INCASSO-BANK n.v. STADSNIEUWS Haarlem, 13 Mei MARIA-STICHTING RADIO MOORS Handelscredieten ROOK CHIEF WHIP DE BESTE SIGARET uw VOOR UW GEZONDHEID! m ZATERDAG 13 MEI AGENDA St. Vincentiusbibliotheken Kan'oor: HAARLEM - Kruisweg 59 - Telefoon 13843 EXAMENS HOOFDACTE R. K. GRAFISCHE BOND Bespreking nieuwe C. A. O. Personalia FILMNIEUWS LUXOR-THEATER ,The Champ' EEN GONDEL VAART Op Koninginnedag PALACE-BIOSCOOP Ich bei Tag and Du bei Nacht REMBRANDT-THEATER Ik ben een vluchteling TOONEEL Jaloezie Gevonden dieren en voorwerpen Statuten BURGERLIJKE STAND D. H. V. B, Programma voor Zondag DUBBEL MANNENKWARTET „ZANGLUST OLYMPISCHE SPELEN Tokio wil de spelen in 1940 hebben FINSCHE WERELDVLUCHT Met een „Junker" in drie maanden KORFBAL De Noord-Zuidwedstrijd op het EDO-veld Politiesportvereeniging „Haarlem" ZWEMMEN Z wemseizoen 1933 ROGGE-INVENTARISATIE In Noord-Holland en Zuid-Holland SCHAPEN NAAR FRANKRIJK De opbrengst der extra heffingen VRAGENBUS 168 IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK 14 Mei IS Mei Apotheekdiensten Kap. 30.000.000.— Reserve f 9.300.000— De Min. van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen heeft o.a. benoemd in de commissiën, welke in 1933 belast zijn met het afnemen van de examens ter verkrijging van de hoofdakte; Amsterdam tot leden: G. van Hees, hoofd van een openbare lagere school te Haarlem; Haarlem tot lid en voorzitter; dr. H. B. P. Westerouen van Meeteren, inspec teur van het lager onderwijs in de inspectie Hoorn, te Hoorn; tot lid en onder-voorzitter: G. H. Weastink, oud-inspecteur van het lager onderwijs, te Haarlem; tot leden: A. C. den Besten, hoofd van een bijzondere lagere school te Utrecht; P. J. Debets, Ieeraar aan een bijzondere kweekschool voor onderwijzers en onderwij zeressen te Haarlem; J. Dijkstra, Ieeraar aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen te Zaan dam; J. H. van Ginkel, Ieeraar aan een bijzondere kweekschool voor onderwijzers en onderwij zeressen te Haarlem, te Bloemendaal; O. A. Houwen, directeur van een bijzondere kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeres sen te Haarlem; H. W. Korenstra, directeur van een bijzondere kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeres sen te Haarlem; A. F. A. van Makkelenberg, hoofd van een lagere school te Amsterdam; L. Middelhof, Ieeraar aan een bijzondere kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeres sen te Haarlem; G. Th. Vermeulen, directeur van een bijzon dere kweekschool voor onderwijzers te Beverwijk; drs. H. B. J. Vlas, Ieeraar aan een bijzonder lyceum te Alkmaar; I. A. J. de Wilde, hoofd van een openbare lagere school te Amsterdam; tot plaatsvervangende leden: J. Dekker Jr., Ieeraar aan een bijzondere kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeres sen te Amsterdam en aan een bijzondere hoo- gereburgerschool te Utrecht, te Utrecht; K. H. van Dijk, Ieeraar aan de Rijkskweek school voor onderwijzers en onderwijzeressen te Zaandam, te Haarlem; J. Z. Kannegieter, hoofd van een school voor gewoon lager onderwijs te Amsterdam; J. van Keulen, Ieeraar aan een bijzondere kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeres sen te Laren; H. Marwitz, Ieeraar aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen te Haar lem; D. Th. Rodenburg, Ieeraar aan de Rijks kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeres sen te Zaandam; A. B. Roos jen, Ieeraar aan een bijzondere kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeres sen te Amsterdam; dr. A. Vega, Ieeraar aan het gemeentelijk ly ceum voor meisjes te Utrecht; D. R. F. de Vries, Ieeraar aan de Rijks kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeres sen te Zaandam; L. van der Zweep, hoofd van een bijzondere lagere school te Haarlem; R. IJzer, Ieeraar aan de Rijks- en aan een bijzondere kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen te Haarlem. Utrecht tot leden: P. A. Versluys, directeur van een bijzondere kweekschool voor onderwyzers en onderwijzeres sen te Amsterdam, te Heemstede; Vrijdagavond hield de R. K. Grafische Bond onder leiding van den heer C. J. Selhorst een buitengewoon goed bezochte ledenvergadering Voor een vacature, ontstaan in het hoofdbe stuur door het bedanken van den heer Rinket uit Groningen, waren twee candidaten inge komen, nJ. de heeren Kampstra uit Leeuwar den en Jacobs uit Den Bosch. Er werd beslo ten de candidatuur van den heer Kampstra te steunen. De voorzitter besprak het conflict in het steendrukkersbedrijf. Deze branche is thans doordat partijen niet tot overeenstemming zijn gekomen contractloos. Daar door de werkge vers verslechterde voorwaarden zijn voorge steld, is een conflict ontstaan. Spr. hoopte dat een goede oplossing zal worden gevonden om een ernstig conflict te vermijden. Eenig punt der agenda was: behandeling nieuwe voorstellen voor 4e as. af te sluiten collectieve arbeidsovereenkomst. Bestuur en leden hadden de bestaande C. O. zoodanig on der de loupe genomen dat een zeer groot aan tal gewijzigde voorstellen in behandeling kwam, c.a. betreffende betere omschrijving voor hulp vakarbeiders; het geleidelijk afvoeren en niet meer in dienstbetrekking nemen van vrouwe lijk personeel; een loonregeling voor de ludlow- afdeeling; een voorloopige stopzetting van het leerlingsysteem; een regeling van den arbeids tijd. Uit de groote belangstelling en de wijze waarop de discussie werd gevoerd bleek de ernst der leden in hun streven het bedrijf weer normaal te maken en de werkloosheid te be strijden. De voorzitter die geen gemakkelijke taak had, wist den juisten toon te bewaren en dis cussies in goede banen te leiden. Na uitgebreide rondvraag werd de bijeen komst op de gebruikelijke wijze gesloten. willen nemen, kunnen zich schriftelijk opgeven bij den secretaris, den heer A. H. de Bruyn Sr., Ged. Voldersgracht 4. Er zullen voor deze gon delvaart prachtige prijzen beschikbaar worden gesteld. T.z.t. zullen verdere mededeelingen in dit blad worden opgenomen. Bij beschikking van den Minister van Finan ciën is de ontvanger der directe belastingen enz. H. J. Bakker, verplaatst van de inspectie der directe belastingen te Amsterdam naar de inspectie der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen hier ter stede. Gisteren gaven wij reeds een uitvoerige be spreking van de. super-film „The Champ", waarin Wallace Beery en Jackie Cooper de hoofdrollen vervullen. Wij wijzen er op, dat de Academy of Motdon Pictures of arts and sciences drie prijzen uit loofde voor de beste acteurs in 1932. Wallace Beery kreeg den eersten prijs voor zijn vertolking in ,,The Champ", terwijl King Vidor den regie-prijs inpalmde. Commentaar is verder niet noodig. Volwassenen krijgen iets heel bijzonders te zien. In het voorprogramma een malle klucht met den grooter geworden sproetenjongen, 'n sport film, een intellect-film over „Bali" en het journaal van Orion. Het grootste deel van deze wekelijksche film-krant is ditmaal gewijd aan de H. Bloedprocessie te Brugge. Zeer mooie op namen van de grootsche processie door de stra ten kan men bewonderen. Daarom was het zoo onwellevend, beter ge zegd: onbeschoft, dat verschillende bezoekers zaten te lachen en te gichelen, waardoor ze een ander ergerden. Al heeft men dan niet de ge loofsovertuiging van anderen, men heeft wel de elementaire begrippen van beschaving toe te passen. Als er een idiote, misselijke schoonheidsko ningin op het doek komt hoort men bijna niet ademhalen. Het was weer een bewijs van echt- Hollandsche bekrompenheid en jammerlijke kleinheid. In de Vrijdagavond gehouden vergadering van het Centrum-Comité der Vereeniging Ko ninginnedag is besloten om op de as. Konin- ginnefeesten weer evenals eenige jaren geleden, een gondelvaart te organiseeren. Het bestuur is hiertoe overgegaan gezien de vorige gondelvaart zoo zeer in den smaak van het publiek en deelnemers (sters) is gevallen. Reeds nu kan men zich opgeven voor deelname op 31 Augus tus, daar de voorbereidende werkzaamheden veel tijd in beslag nemen. Zij, die daaraan deel Juffrouw Grete, die manicure is, heeft een kamer gehuurd bij de weduwe Seidelbast, of eigenlijk niet een kamer, maar een bed, want 's morgens om half negen moet ze weg zijn, want- om 9 uur komt een andere huurder, Hans, die nachtkellner is en dus het bed overdag ge huurd heeft en de weduwe Seidelbast heeft het halve uur tusschen het verdwijnen van Grete en het verschijnen van Hans noodig om het bedde- goed te verwisselen. Als Hans komt is Grete dus altijd weg en zoo komt het, dat beiden elkaar niet kennen. Op zekeren morgen, als hij naar huis gaat en zij er vandaan komt, ontmoet hij haar echter en spreekt haar aan. Heb meisje houdt hem voor een rijken man, die van een fuif thuis komt en op zijn aandringen belooft zij hem des avonds weer te ontmoeten. Dan stapt zij in een prachtigen auto, zoodab Hans ook haar voor rijk houdt. Hij weet niet, dat het de auto la van een rijken klant der firma, bij wie Grete in betrekking is en dien zij moet gaan manicuren. Op de eerste ontmoeting volgen er meer en er ontstaat een inniger verhouding. En dan ko men, zooals dat in een goede film hoort, aller lei verwikkelingen, waardoor de een den ander, de ander den een voor ontrouw houdt, zonder dat natuurlijk een van beiden het is, tot ten slotte, wanneer Hans van verdriet over het ge waande verlies van zijn Grete zich bedrinkt, aangeschoten vroeger thuiskomt dan hij eigen lijk mag en Grete nog op de kamer vindt, waar aan de ontknooping en het gelukkige einde vol gen. Het is een film met aardige momenten, die door Kiithe von Nagy en Willy Fritsch goed gespeeld wordt, terwijl er ook onder de bijfigu ren zijn die uitmunten (Julius Falkenstein, Amanda Lindner). Tusschen het eigenlijk verhaal door zien we telkens fragmenten van een film, die door de maatschappij „Bombast-film", waar Hans des middags nog een paar uren werkt, gemaakt wordt en die zijn zoo aardig door het verhaal heengevlochten, dat het de aantrekkelijkheid der film zeer verhoogt. Voor volwassenen kunnen wij haar zeer aan bevelen. Vooraf gaab het geluidnieuws en nog een Jaszband-film, terwijl op het tooneel een heer en dame sterke toeren op rolschaatsen te zien geven. Over deze zeer bijzondere en spannende film, waarin de sluier wordt opgelicht van een wreed, onmenschelijk strafsysteem, dat nog in een Amerikaanschen Staat gehuldigd wordt, schre ven we gisteren reeds uitvoerig. Veel behoeven we hieraan niet meer toe te voegen, daar we onomwonden onze meening te kennen gaven. Dat het dramatische van het geval nog wordt verscherpt, omdat de hoofdpersoon een vrede lievende, en bijna onschuldig persoon is, geven we graag toe, doch dat neemt niet weg, dat het geheele stelsel in dezen vorm zoo menschon- waardig is, dat men het niet genoeg kan ver- oordeelen. Reeds den eersten avond bestond er dan ook een groote belangstelling voor deze hoogst eigenaardige en buitengewoon spannen de film. Het programma wordt verder aangevuld met de gebruikelijke journaals en een geluidsteeken- film van Max Fleischer, waarin weer diverse brilliante vondsten domineeren. Ook thans ver vult weer een voortreffelijk zanger de rol van „voorzanger" al danst ook het dansende balle tje tevergeefs. Op het tooneel „Henk the Mule", een komisch ezelnummertje ter afwisseling, dat zeer veel verdiend succes heeft. Het is weer iets anders in de serie actualiteiten en dat is al zeer veel waard. Het begeleidend familielid van den ezel maakt inmiddels opmerkelijke bokkesprongen. Men schrijft ons: Woensdag 17 Mei geeft het Ver. Rotter- damsch-Hofstad-Tooneel, Directeur Cor van der Lugt Melsert in den Stadsschouwburg de eerste voorstelling van „Jalouzie", 3 bedrijven van Sacha Guitry, in de vertaling van Mevrouw M. LimburgClant van der Mijll. De rollen wor den vervuld door Louis Gimberg, Louis van Gasteren, Hélène SistermansVink, Wilh. SchwabWeiman, Corry Korevaar, e. a. Regie: Hermann Schwab. De avond wordt besloten door „Jalousie-Inter- nationale", een één-acter van Louis Gimberg, waarin de auteur verschillende karakters uit beeldt. Thöne, Spaame 56, bankbiljet; Bur. v. Pol., Smedestraat 9, pakje bonnen; Drayer, Korte Hofstraat 3, ganglooper: Delissen, Schermerstr. 10 zw., hondenpenning; Verzelius, Zuid Brou wersstraat 4, hondenhalsband; Schnitger, Ein- denhoutstraat 5, heerenhandschoen; Raad, Ko gelstraat 14, dameshandschoen: Willems, Kam perstraat 29, herdershond; Zwemmer, Parklaan 52, jas; Kurvers, Smedestraat 13, notitieboekje; v. Beek, Centaurusstraat 28, portemonnaie; van der Sluis, Oosterstraat 61, idem; Grit, Wil genstraat 46, portefeuille; Munnink, Gen. Bo- thastraat 43, rijw. bel. plaatje; van Hemert, Doelstraat 43, kinderschoentje; De Vries, Hout markt 49, bos schoenveters: v. d. Hart, Gael- straat 51, vulpen. V. d. Heijde, Beukenstraat 33, bon voor kou sen; Bur. v. Politie, Smedestraat 9, tasch met boeken, ceintuur, rozenkrans; Steenken, Kolk- straat 24, doosje met naaimachineonderdeelen; Thorenwood, Van 't Hoffstraat 93, hond (bou vier); Semé, Sterreboschstraat 72, sporthemd; Bijster, Jan Steenstraat 38, hond (herder) Kennel Fauna, Parklaan 119, idem (puck); V. Eden, Schalkburgergracht 67, knot wol; Post, Aagje Dekenstraat 14, loterijbriefje; Steven hagen, Nijlstraat 23, oorring; Roos, Merovin-» genstraat 4, regenpijpen; Stoeltje, Batavia - straat 65, rijwielpomp; Jansen, Wald. Pyrmont- straat 7, ryw.bel.plaatje. De Staatscourant bevat de Statuten van de N.V. Haarlemsche Overhemden Industrie P. L. Kerkvliet, alhier. Getrouwd, 12 Mei: W. H. André de la Porte en L. E. van Bergen. Geboren, 11 Mei: A. C. van Emmerik-Nooy, d.; J. H. Nieuwenburg-Baas, d.; 10 Mei: W. P. Abspoel-v. d. Pad, z.; E. E. Bosse-Gerritsen, d.; 11 Mei: M. M. L. Lange-Laporte, d. Overleden, 11 Mei: J. P. Stam, 72 j., Zijlweg; J. Vlaar, 40 j„ M. van Heemskerkstraat; R. H. C. J. Broeder, 71 j., M. v. Heemskerkstraat; M. B., 1 d., d. van G. Kuiper, L. Lakenstraat. 2e klasse C PVCB—St. Mart. 1 Alliance 1BSM 1 B Ado 2—WSV 1. terr. WSV Reserve 3e klasse A Forward 3Voor waarts 2 4e klasse D Vlctrix 2Onze Gezellen 3 Reserve 4e klasse B Union 2KGB 3 D St. Bavo 2Furmer- end 2 Volendam 4Victo ria 3 E Zouaven 3—St. Jan 3 KGB 4West-Fr. 3 G SDE 2—Vitesse 3 SVA 2—WSV 3 H Meerv. 2—VVZ 4 1 Voorw. 3—Holl. 2. K St. Martinus 2 Nea 2 NVA 2—VBO 2 O Wllskr. 5—VIC 3 Bischopsbeker Groep 3: DOSS 1—RKAV 1 DOSS 2—Wilskr. 2 St. Martinus 1Vic 1 Constantinus 1Wils kracht 1 Op 16 Mei a.s. hoopt bovengenoemd kwartet zijn 5-jarig bestaan te herdenken. Wegens de tijdsomstandigheden zal het intiem herdacht worden op Vrijdag 19 Mei, in het repetitielokaal van den heer Woelinga, Hotel Spoorzieht, Sta tionsplein. Zittend van 1. n. r.: F. Vissers, G. M. Neuman, Staande van 1. n. r.: L. Bruin, J. J. v. Aaltsz, Jac. Zwaan, directeur, J. Wagenaar, L. Snoek J. H. Verbeek en A. Capini. In den gemeenteraad van Tokio is de kwestie ter sprake gebracht van het houden der Olym pische Spelen van 1940 te Tokio. Besloten werd een voorbereidende commissie te benoemen van 17 leden en aan den heer Jigoro Zano, den vertegenwoordiger van Japan op de vergadering van het Internationaal Olym pisch Comité te Weenen in Juni a.s., werd ver zocht al het mogelijke in het werk te stellen de goedkeuring van het Internationaal Comité te verkrijgen voor het houden der spelen van 1940 in de Japansche hoofdstad. De Finsche vlieger-kapitein Bremer, is naar Reuter verneemt, vertrokken voor een wereld vlucht waarover hij drie maanden denkt te doen. Kapitein Bremer vliegt in Oostelijke richting en gebruikt een Junker-machine. De aandacht onzer lezers werd reeds geves tigd op den morgenmiddag op het EDO-veld aan den Middenweg te houden korfbalwedstrijd tusschen te vertegenwoordigende le klasse- twaalftallen van Noord- en Zuid-Holland. De Noord-Zuidwedstrijden is de belangrijkste korfbalontmoeting van het seizoen, haar be langrijkheid gaat zelfs ver uit boven den inter nationalen korfbalwedstrijd Holland-België, Immers by laatstgenoemde ontmoeting kan slechts het internationaal tlvitje trekken; het spel is in de wedstryden tusschen België en Ne derland vrywel steeds onbelangrijk, omdat het Belgische spel zeker niet beter is dan het 2e klasse korfbal in ons land. In den Noord-Zuidwedstryd komen echter twee meestal gelijkwaardige ploegen van de beste le klasse korfballers uit Noord- en Zuid- Holland in het veld, zoodat het spel op hoog peil staat. Het is steeds een spannende, uiterst snelle en fraaie wedstrijd, welke niet nalaat de toeschouwers volledig te boeien. Het bestuur dezer vereeniging is thans als volgt samengesteld: J. J. Valkenier, voorzitter; Bern. van Kessel, secretaris, Gouwstraat 2 te Haarlem; R. Wie- ringa, penningmeester; J. Dykstra 2de voorzit ter; G. W. van Diessen, 2de secr. penn. Het zwemseizoen nadert weer. 15 Mei a.s. gaan de Gemeenteiyke zweminrichtingen weer open. Velen verheugen zich reeds bij de ge dachte alleen, w'eer spoedig van de heerlijke zwemsport te genieten. Doch zeer velen nog we ten niet, welk een heerlijke en tevens zeer nut tige sport het zwemmen is. zy moet nog veel meer gepropageerd worden en tot dat doel is het vorig jaar hier ter stede opgericht de Commissie „Volkszwemfeest", die zich ten doel stelt, de zwemsport te propageeren onder de breede lagen der bevolking. Als middelpunt van deze propaganda zal op Zaterdag 8 Juli a.s. een volkszwemfeest worden gehouden in de Gem. Zweminrichting aan de Houtvaart, waarvoor van bevoegde zijde bereids medewerking is toegezegd. De onkosten hiervoor, welke in hoofdzaak bestaan in het aankoopen van pryzen en propagandamateriaal, moeten worden bestreden uit bijdragen van donateurs. De Tarwe-Organisatïes in Noord-Holland en Zuid-Holland maken bekend, dat zy voor ieder dezer provincies gesticht hebben een Geweste- ïyke Rogge-Stichting. Als zoodanig deelen zy mede, dat door de Regeering een steunmaat regel voor rogge in uitzicht is gesteld, voor zoo ver deze rogge groeit op grond welk na 1905 is ontgonnen. Inpolderingen of droogmakerijen gelden niet als ontginning. Alleen die landbouwers komen in aanmerking wier bedrijf geheel of overwegend bestaat uit sedert 1905 ontgonnen gronden en die kunnen aantoonen, dat zy daarvan regelmatig rogge hebben verkocht. Landbouwers, die meenen in aanmerking te kunnen komen, dienen voor 17 Mei 1923 een inventarisatieformulier van de Rogge-Stichting te hebben ingevuld. Het formulier is verkrijgbaar by de directie, Anna Faulownastraat 20, Den Haag, en by de secretarissen der districten van de Tarwe-Or- ganisaties. Noord-Holland: N. Raap, Veerburg, Anna Paulowna; A. Jansen Azn., Noordervaart, Stom- petoren; B. Eversen, Hornweg F 350, Sloterdijk; J. C. Beets, Hoofdweg 615, Hoofddorp; O. J. W. v. Andel, Leimuiderdijk 476, Nieuw-Vennep. Zuid-Holland: J. Buth D n„ 147a, Herkin- gen; A. Joppe, Kaatsbaan 14, Brielle; A. W. Viskil, Klaaswaal; M. D. Noordzü, Hillevliet 120, Rotterdam; mr. A. de Jong, Groenmarkt 11, Dordrecht; L. Fijan, Bleiswyk. De Minister van Economische Zaken en Ar beid heeft bepaald, dat de opbrengst van de extra-heffingen, gedurende het jaar 1932 op den uitvoer van schapen naar Frankrijk gelegd, zal worden besteed tot het doen van een uitkeering aan schapenhouders, die op 1 Januari 1933 in hun bedryf fokooien ouder dan 1V4 jaar aan wezig hadden. Als basis voor deze verdeeling zal gelden de in den aanvang van dit jaar gehouden scha peninventarisatie. Belanghebbenden, welke voor bovenbedoelde uitkeering in aanmerking komen, dienen zich vóór 1 Juni a.s. aan te melden by het vleesch- export-bureau, Lange Burchtstraat 39 te Nq- megen, onder opgave van het aantal fokooien ouder dan 114 jaar, dat op 1 Januari j.l. in hun bedrijf aanwezig, alsmede onder opgave van nauwkeurig adres. Vraag: Ik heb over het belastingjaar 1932-33 een zuiver inkomen van 1092. Nu moet ik 35.15 inkomsten-belasting betalen. Ik ben kostwinner voor een alleenwonende tante. Is deze aanslag juist? Antwoord: Ja. Vraag: Hoe verwydert men vlekken van zoete roode Spaansche wijn uit een blauw zijden japon? Antwoord: Met alcohol van 90 procent, ver krijgbaar bij uwen drogist. Vraag: Betreffende loten. Antwoord: Geen uitgeloot. Vraag: Hoe kan ik paardebloemen verdelgen? Antwoord: Uitsteken met den geheelen wortel, die zeer lang is. Vraag: Een persoon van 50—52 jaar is intern in een inrichting in betrekking, salaris 25 - Gebouw „St. Bavo" Ontwikkelingscursussen R. K. Volksbond, 35 uur Geel Wit, 6 uur Gewone zittingen 4 en 7 uur. Rembrandt-theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. LuxorSound-theater Bioscoopvoorstellin gen en variété, 2.30 uur, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété 2.30, 7 en 9.15 uur. OVER VEEN—BLOEMENDAAL Tentoonstelling Tentoonsteling „Mitodaal" in de café's van ouds het Raadhuis en „Roozen daal" te Overveen; „Rusthoek", Vreeburg" en „Zomerzorg" te Bloemendaal. per maand. Wat voor zegels moet men voor hem plakken? Antwoord: Een zegel van ƒ0.60. Vraag: Wij hebben tegen een schutting op het Westen een leipeer, een Beurré. Eenmaal hebben er een stuk of vyf vruchten aan geze ten. De laatste jaren bloeit de boom volop, doch alle vruchtbeginselen vallen af. De boom zit goed in het blad en maakt een gezonden indruk. Wat zou hiervan de oorzaak zqn en wat is er tegen te doen? Antwoord: Laat U ter plaatse door een be kwaam vakman adviseeren. Er kunnen zooveel oorzaken zyn. Het weinige dat wij uit uw vraag vernemen, maakt het niet mogeiyk een goed antwoord te geven. Vraag: Mag een cocospalm en een cactus ook gegierd worden (gemest). Hoe goed ik hem ook verzorg, hij krijgt toch bruine punten. Antwoord: Alle planten moeten gemest worden. „Zeg, Pater, kan men van die Wilden nog fatsoenlijke menschen maken?" Zoo nu en dan wordt die vraag gesteld. En het is een belangstellende vraag. Ik spreek hier niet van den schouderophalenden „superieuren" mensch uit onze lage landen, die vergeten is dat zyn eigen voorvaderen nog in berenhuiden liepen, toen bijv. de Chinees reeds in de fynste zyde gekleed ging. Ook verschilt het veel of men met een fat soenlijk mensch iemand bedoelt, die met mes en vork eet, die al de wetten der Europeesche etiquette kent, maar het soms met de wetten Gods zoo nauw niet neemt, of dat men onder de woorden „fatsoenlijk mensch" verstaat een mensch, die zoo goed mogelijk den weg naar God volgt zooals hem die door den missionaris gewezen wordt en dus de liefde tot God met die voor den evennaaste paart. Want over etiquette valt in vele gevallen niet te redetwisten. Zoekt ge dus „fatsoeniyke menschen voor de eeuwigheid" onder die wilden,'die de lessen van den missionaris gevolgd hebben, dan zult u niet teleurgesteld worden. U zult zielen ontdekken wel zoo schoon, zoo rijk aan geesteiy'k leven als ge ze maar ooit hier vinden zult. Het bewijst weer de macht van Gods genade dat uit zulk laagstaand materiaal zoo iets schoons kan wor den opgebouwd. In het leven van Father Westerwoudt lezen wij over zqn volkje, de Dyaks: „Wie met het oog des geloofs door alle uit wendigheden heen hier geen onsterfeiyke zielen zag en den losprijs niet indachtig was, voor haar eeuwig heil betaald, hij zou met walging zich hebben afgewend van deze minsten onder de redelijke schepselen". En- nu! Als een triumfkreet sprong het u te gemoet, dezer dagen, uit de dagbladen: De Dyaks krijgen een klein-seminarie. „De minsten onder de redeiyke schepselen" en nu toekomstige priesters! Behoeven wy nog duidelijker bewqs van de macht van de genade van God, Die door mid del van de missionarissen den meest onbeschaaf- den mensch zoo hoog weet op te voeren? FATHER LEFEBER St. Bonifacius-Missiehuis Hoorn, Postrek. 120937. Helpt ons bq de opleiding van missionarissen. Dan neemt ge deel aan het goddelijkste aller werken op aarde. Sociëteit „St. Bavo" Ontbyt R. K. Gra fische Bond, half 10 uur. Den Hout Concert door de H. O. V. in de 1 stadstent van half 3 tot 4 uur. Stadsschouwburg Anna Klaasen's Kinder- tooneel „Harlekqntje op reis" 2 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellin gen en variété, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en varié té 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. OVERVEEN—BLOEMENDAAL Mitodaal in de café's „Van ouds het Raad huis" en „Roozendaal" te Overveen; „Rusthoek" „Vreeburg" en „Zomerzorg" te Bloemendaal van 25 en van 7 tot IC uur. Koningstraat 27 - Telefoon 14609 OFFICIEEL PHILIPS-REPARATEUR Sociëteit „St. Bavo" R. K. Bevolkingsbu reau 8 uur; R. K. Commissie voor Beroeps keuze, 8 uur Gemengd Koor „Onder Ons", 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellin gen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor-Sound-Theater Bioscoopvoorstelling en variété, 8.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété 7 en 9.15 uur. OVERVEEN—BLOEMENDAAL Tentoonstelling „Mitodaal" in de café's van ouds het Raadhuis en „Roozendaal" te Over veen; „Rusthoek", „Vreeburg" en „Zomerzorg" te Bloemendaal van 1012, 25 en 710 uur. Bloemendaal Raadhuisplein en by hotel „Vreeburg" openluchtconcerten van 8 tot 10 uur. Voor de apothekers, die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en 's Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster ge maakt. Van Zaterdag 13 Mei. des avonds 8 uur tot en met Vrydag 19 Mei zün 's avonds na 8 uur en des nachts geopend: P. Th. A. van Rqn, Kleine Houtweg 15, Tel. 10539. P. Kruysse, firma Begemann en Sneltjes, Kruisweg 30, Tel. 10043. I. Koster, Apotheek „Bosch en Vaart", Bosch- en Vaartstraat 26, Tel. 13290. Apotheek Nolf, Kruisstraat 26. Tel. 11174, maakt van de machtiging op Zaterdagavond te sluiten geen gebruik, maar blijft dan tot 10 urn- open. De apotheek W. P. Woutersen, Konin ginneweg 3, Tel. 12038, heeft geen verlof tot sluiten gevraagd en is dus altyd geopend. Do Bibliotheken zijn geopend: BIBL. GEN. DE LA REIJSTRAAT 17: DINSDAGAVONDS 8)4—9)4 uur VRIJDAGAVONDS 8)4—9)4 uur DINSDAGMIDDAGS 4^-5 uur. WOENSDAGAVONDS 7)4—9 uur BIBL. KLARENBEEKSTRAAT 60: WOENSDAG AVONDS 7)4—9 om BIBL. HAGESTRAAT 49: WOENSDAGMIDDAGS 2)4—4 uur (Voor Schoolkinderen) WOENSDAGAVONDS v. 7)4—8)4 uur VRIJDAGAVONDS van 7)4—8)4 uur BIBL. N. GROENMARKT 22: .WOENSDAGMIDDAGS 2)4—4 uur (Voor Schoolkinderen).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2