STADSNIEUWS Haarlem, 18 Mei BEURS VAN AMSTERDAM Hotel DE LEEUWERIK MARKTEN Wisselkoersen DONDERDAG 18 MEI ZIJN EEN SUCCES AGENDA DE REORGANISATIE DER H.O.V. Verlaging prijs lidmaatschap JONGETJE AANGEREDEN Onvoorzichtig overgestoken VERDUISTERING BIJ EEN COÖPERATIE f 24.000.over twintig jaar door administrateur TOONEEL Attracties in de Gen. Cronjéstraat KRUISSTRAAT 30-32 Groote en kleine zolen voor DINERS. PARTIJEN, VERGADERINGEN, enz. Onze Abonnementsdiners HET WEEKNIEUWS VAN GROOTE HOUTSTR. 16 N.V. Alg. Holl. Hypotheek- en Credietbank VAN ONZE RECHTBANK Kolendiefstal Verduistering van een auto Exploitatie natuurlijke bronnen BURGERLIJKE STAND Museum voor Bloembollenteelt te Limmen BILJARTEN Nobels-beker Om den „de Louw-beker" HONKBAL .Haarlemsche honkbalcompetitie Honkbaldag voor instituten Een proef met honkbal voor werkloozen Honkbalclub E.D.O. DAMMEN Haarl. damkampioenschappen Clubkampioenschappen Haarlemsche Damclub WANDELSPORT E.H.W.S.V. „Jan Passtoors" DUIVENSPORT P.V. „H,A,K," P.V. Haarlem-Noord (N.A.B.P.) 462e STAATSLOTERIJ - Bij Uw schoenmaker I j opletten: i iHij moet U Bulldoghakken zetten Gev<e\rf 19 Mei VELSEN C. G. KROUWELS TELEFUNKEN EN PHILIPS RADIO TEL. 14024 - KONINGINNEWEG 6 Postduivenver. „De Luchtgids" DONDERDAG iS MEI 1933 m Nu een welgeslaagde steunactie de likwidatic der H.O.V. heeft voorkomen, heeft het bestuur zich ernstig beraden over de vraag op welke wijze het voortbestaan van het Haarlemsch or kest kan worden verzekerd, zonder dat telken jare een tekort op het budget het inroepen van geldelfjken bijstand bij de vrienden der Vereeni- ging noodzakelijk maakt. Daarbij is het van de overtuiging uitgegaan, dat vele ingezetenen van Haarlem en omliggen de gemeenten prijs stellen op het behoud der vereeniging en dat het noodzakelijk is haar dus danig te reorganiseeren, dat een belangrijk groo- ter deel van de burgerij daarin aandeel neemt. Om dit te bereiken zullen de te geven con certen in drie series A., B. en C. worden ver deeld. Werden tot dusverre de Dinsdagavond-con certen vrijwel uitsluitend door leden der Ver eeniging bezocht, die tegen een voor de mees ten, hooge contributie toegang tot alle concerten hadden, terwijl de Zondagmiddagconcerten te gen een gering entreegeld en de volksconcerten gratis (tegen de verplichting om voor f 0.15 een programma te nemen) werden bezocht, voort aan zal het mogelijk zijn lid van de Vereeni ging te worden voor een bepaald aantal van elke soort der concerten volgens een voor alle beurzen bereikbaar plan. De prijzen zijn zoo gesteld, dat deze per con cert dalen, naarmate het lidmaatschap voor 5.10 of 20 concerten geldt en zijn als volgt: 1.(5 concerten) Serie A f 6; serie B f 3; serie C f 1.50. n. (10 concerten) Serie A f 10; serie B. f 5; Serie C f 2.50. ni. (20 concerten) Serie A f 15; serie B f 8; serie C f 4. In zulk een systeem vervalt het bezwaar, dat men een voor zijn beurs eigenlijk te kostbaar abonnement moet nemen om lid te zijn, terwijl men toch niet alle concerten wenscht bij te wonen. Bovendien wordt de mogelijkheid ge opend om door programmakeus voor bepaalde concerten een differentiatie der leden te ver krijgen. Niet iedereen immers gevoelt uitslui tend voor klassieke dan wel alleen voor meer populaire muziek. De programma's voor de concerten van serie A. behouden het karakter der tegenwoordige Dinsdagavondconcerten, d.w.z. zij geven naast de belangrijke werken der klassieke en roman tische muzieklitteratuur werken van moderne componisten, waarbij aan de scheppingen van Nederlanders zooveel mogelijk aandacht zal worden besteed. Die voor de concerten van serie B. zullen eenzelfde karakter nebben met dien verstande, dat aan goede populaire muziek een nader te bepalen plaats zal worden ingeruimd. Wat de concerten van serie C. betreft, zij zullen zooveel mogelijk een samenvatting bren gen van de programma's van de series A. en B. Uitdrukkelijk wordt geconstateerd, dat er naar gestreefd zal worden de concerten van elke categorie op een zoo hoog mogelijk artis tiek peil te houden. Het spreekt van zelf, dat waar de Inkomsten uit de volks- en zomer- concerten belangrijk minder zijn dan die van de symphonieconcerten, op de programma's voor de concerten der eerstgenoemde catego rieën niet die werken opgevoerd kunnen wor den. terwijl ten aanzien van de te engageeren solisten évenzeer met die omstandigheden re kening gehouden moet worden. Voor de werkelijke muziekliefhebbers uit alle lagen der burgerij zal gelegenheid bestaan ook de symphonieconcerten bij te wonen, daar im mers ook voor deze categorie, zooals later blijken zal, een lidmaatschap voor slechts 5 concerten wordt beschikbaar gesteld, zoodat de kosten daarvan binnen vrijwel ieders bereik vallen. Het bestuur hoopt aldus de vereeniging te populariseeren en te socialiseeren en op die wijze te bereiken, dat inderdaad de belangstel ling en de deelname veel algemeener zullen worden. Een deel der inkomsten zal evenals vroeger uit bijdragen van donateurs worden verkregen. Kon men tot dusverre donateur worden voor een jaarlijksche bijdrage van ten minste 50., waarvoor men het recht verkreeg alle concer ten te bezoeken, in de toekomst zal in ruimeren kring gelegenheid aan de burgerij worden ge geven het cultiyele werkder H. O. V. finandeel te steunen door als begunstiger toe te treden voor mindere en wel zelf te bepalen be dragen, waartegenover dan evenwel geen toe gangsrecht tot concerten kan worden verleend. Om de inkomsten ook op andere wijze te ver sterken zal het noodige verricht moeten worden om engagementen voor andere concerten (radio, begeleiding oratoria en opera, in de provincie steden, paedagogische concerten) te verkrijgen. Het bestuur begrijpt, dat tegenover de be langrijke verlaging van de lidmaatschappen een zeer belangrijke toename van het aantal leden zal moeten staan en dat voor het verkrijgen van die toename, zoowel als voor de algemeene propaganda een nimmer rustende of verflau wende actie nocdig zal zijn, om het gestelde doel te bereiken zoowel als in de toekomst te behouden. Een dergelijke intensieve en voortdurende propaganda kan niet uitsluitend en blijvend uitgaan van personen, die uit belangstelling voor de H. O. V. een bestuursfunctie willen aan vaarden. Daarvoor moet een bedrijfsleider wor den aangewezen, dte zich ien volle aan deze taak zal kunnen wijden en die daarvoor de noodige geschiktheid bezit. Met de uitvoering van deze reorganisatie plannen zal zoo spoedig mogelijk een aanvang worden gemaakt. Door circulaires en eventueel door persoonlijk hezoek zal een beroep worden gedaan op de geneele burgerij van Haarlem en omstreken, opdat een zoo groot mogelijke me dewerking in alle kringen zal worden verkregen. Moge blijken, dat de ernstige poging van t bestuur der H. O. V., om deze zoo bij uitstek cultureele vereeniging uit haar noodlijdenden toestand op te heffen, door nagenoeg de ge- heele burgerij wordt gesteund! Zou ook langs dezen weg geen voldoende be langstelling zijn te wekken en geen voldoende grondslag voor het voortbestaan der H. O. V. kunnen worden verkregen, dan heeft het geen zin te trachten het bestaan van deze nuttige en mooie instelling nog langer te rekken en is de H. O. V. ten ondergang gedoemd. Laten de ingezetenen van Haarlem en om- Eggende gemeenten toonen, dat zij ook in cri sistijden de cultuur wenschen te behouden, die het orkest op het gebied der muziek dient en bevordert. Moge de ruim opgevatte reorganisa tie der H. O. V., die ieders waardeering en be langstelling verdient, en die het een ieder mo gelijk maakt daaraan daadwerkelijk mede te werken ten volle slagen. Een ieder heeft thans gelegenheid daartoe t zijne bij te dragen. recht geven op een eersten rangs toegangsbe wijs voor een der Haarlemsche bioscopen. Verder zullen in de week voor Pinksteren speciale attracties in de Gen. Cronjéstraa worden gehouden, onder meer zal de straat versierd worden, terwijl een wedstrijd in ge velversiering onder de aangesloten leden op 't programma staat. Tevens zal in deze week het winkelen in de Gen. Cronjéstraat opgevroo- Hjkt worden door gramophoonmuziek, welke door middel van 6 versterkte luidsprekers op diverse punten in de straat zal worden ge geven. Woensdagmiddag kwart over twee is de 4- jarige A. A. de G„ wonende in de Nachtegaal straat, in de Zwaluwstraat aangereden door een vrachtauto bestuurd door den eigenaar C. S., grinthandelaar te Haarlemmermeer. De auto reed zeer langzaam en kwam van een bouw werk af. Het ongeluk had plaats, doordat de kleine plotseling onvoorzichtig den weg overstak. Een dokter uit Spaarndam werd gewaar schuwd en heeft het kind onderzocht. Hü oor deelde opname in een ziekenhuis noodig. De kleine had ecnige ontvellingen bekomen. Per Mathot-ziekenauto is hij naar het St. Elisa beth's Gasthuis gebracht. Den autobestuurder treft geen schuld. Voor de Haarlemsche Rechtbank stond hedenmorgen terecht een 65-jarige administra teur van een Coöperatie te Haarlem, die zich gedurende 20 jaar ten nadeele van deze ver eeniging had schuldig gemaakt aan verduiste ring van ongeveer ƒ28.000. Hij werd in zijn woning gearresteerd en bekende door een systeem van overboekingen de knoeierijen te hebben volgehouden. De Coöperatie was niet tegen fraude verzekerd. Reeds eerder stond de zaak op de rol, maar zij werd uitgesteld wegens afwezigheid vaneen der hoofdgetuigen. De accoutant die de fraude had ontdekt, legde verklaringen af en zeide, dat bij de eerste volledige controle de zaak reeds was uitgeko men. Vrienden verklaarden, dat verd. zeer een voudig leefde. Als m engeld aan hem vroeg, durfde hij niet weigeren. President: Het was goed riemen snijden van een andermans leer. Een getuige a décharge verklaarde, dat verd. een zeer onevenwichtig mensch ls. Hij zou on getwijfeld bij de laatste verkiezingen de 54e partij hebben kunnen stichten. Het reclasseeringsrapport luidde gunstig en de heer Overmeer verklaarde, verd. bij een voorwaardelijke veroordeeling te zullen steu nen. De officier van justitie gewaagde van een zeer ernstig feit, maar overwoog dat de con trole zeer onvoldoende was en nam leeftijd en gezinsomstandigheden van verd. in aanmer king. Spr. eischte 1 jaar gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. De verdediger mr. L. G. van Dam dankte de officier voor deze clemente eisch. Op formeele gronden vroeg pleiter echter de niet ontvanke lijkheidverklaring van den officier. Uitspraak i Juni. In de Woensdag gehouden vergadering van de Winksliersvereeniging „Gen. Cronjéstraat" ls besloten, over te gaan tot het houden van een speciale reclame. Van Vrijdag 26 Mei a.s. af zullen de winkeliers in deze straat geduren de 2 maanden gratis aan hunne cliëntèle ver strekken bij iederen aankoop van een gulden één bon. Twintig van deze bons zullen gratis Jaloezie, spel in drie bedrijven van Sacha Guitry. Jalou ,ie-internationale, door Louis Gimberg. Rotterd. Hofstadtooneel, Stads schouwburg. Een spel als „Jaloezie", een luchtige ma noeuvre op het gebied der huwelijksmoraliteit zonder een zedelijke basis, die auteur en toe schouwer grond onder de voeten zou kunnen geven, maakt sterk den indruk van uit den tijd te zijn. Waarbij dan nog komt, dat de vier kante ruimte van het Nederlandsche tooneel en de stevige geaardheid van de Nederland sche acteurs zich moeilijk leenen tot het bevre digend reproduceeren van een typisch Fransch tooneelwerkje, dat op de eerste en de laatste plaats een spel van woorden is. „Jaloezie" brengt ons wat wereldwijsheid, die ons weinig te leeren geeft De kern is deze: een onberispelijk levend jong vrouwtje wordt door haar echtgenoot uit pure jaloezie van ontrouw verdacht en beschuldigd en zijn zie kelijke overdrijving, die niet eens in eigen nauwgezetheid haar verontschuldiging vindt, heeft tot gevolg, dat Eva in den appel bijt, die voorheen niets aanlokkelijks voor haar had. En om dan te illustreeren, dat de kinde ren der duisternis slimmer zijn dan de kinde ren des lichts en dat de wereld bedrogen wil zijn, wordt de schuldige de gelegenheid ge schonken haar man volkomen gerust te stel len, hetwelk haar in de dagen van haar blanke onschuld onmogelijk was. De wijze, waarop de eenmaal Rotterdamsche Hofstedeüngen, onder regie van Herman Schwab dit frivole spel voor het voetlicht brengen, maakt de vertooning voor geestelijk volwassenen niet ongeschikt de moraal van het geval zullen zij zonder moeite corrigeeren. Louis van Gasteren was de jaloersche echt genoot en, zooals te denken valt, bij goed spel te zwaar van toon. Hélène Sistermans-Vink kwam gemakkelijker op het juiste peil en le verde van het in het nauw gedreven mevrouw tje een verrassend fijne creatie. Louis Gimberg had weinig moeite met de rol van huisvriend, wat echter niet zeggen wil, dat hij er niet de noodige zorg aan besteedde: het tweede bedrijf werd een kostelijke klucht door zijn niet al te fantastische parodie op valsche schrijverskunst en valsche liefde. In de kleinere rollen muntte Corry Korevaar uit als de schaapachtige ty piste. Nu zijn voorhanden, in groote ver scheidenheid van nieuwste fagons, kleuren en dessins; pull-overs, bla zers, damesjurken, badcostuums voor dames, heeren en kinderen, jongens pakjes, kinderjurken, kousen en sokken. ABRAM MEIJER-KWALITEIT zeer matige prijzen "Was dit stuk feitelijk te onbeduidend om een gang naar den schouwburg te kunnen loonen, de avond werd goedgemaakt door de geestige transformatie-schets van Louis Gimberg, wel ke als „Jalousie-intemationale" zich bü het hoofdnummer aansloot. Ook hier een ten on rechte jaloersche echtgenoot, een spel van woorden, maar als oplossing een kleine, be vredigende verrassing. De beteekenis van het stukje was echter dat het eerst gegeven werd door een Hollandsch echtpaar, dan door een Fransch, een Engelsen en ten slotte door een Duitsch, zoodat we het geval in verschillende nationaliteiten getypeerd zagen. Dit moge niet origineel zijn, het talent en de vaardigheid, waarmee zoowel de veel zijdige Gimberg als zijn partner, die onder den nam van Maria Marletto schuilging, de gees tige grap vertoonden, dwong bewondering af. Het meest imponeerden ons de koudbloedige lady en de luidruchtige Duitscher, maar iedere typeering was raak. Louis Gimberg had met deze charge een daverend succes, zooals wel bleek uit de ovatie aan het slot. H. B. v. d. S. Een buitengewone vergadering van aandeel houders werd bijeengeroepen, teneinde de sta tuten tq» wijzigen in verband met de nieuwe wet op de Naamlooze Vennootschappen. Het ontwerp-statuten, zooals dit door het bestuur aan de Algemeene Vergadering werd voorgelegd, werd, behoudens een kleine wijzi ging, met algemeene stemmen goedgekeurd. De directie werd gemachtigd de vereischte ministerieele goedkeuring aan te vragen. Veertien dagen geleden stond terecht de concierge van een openbare school te IJmui- den, die regelmatig brandstof stal. De officier van justitie eischte 6 maanden gevangenisstraf, de rechtbank maakte er he denmorgen vier maanden van. Een Duitsche jongeman, zonder vaste woon plaats thans gedetineerd huurde onlangs in Den Haag een auto, tufte naar Haarlem en ver kocht hem daar aan een garage-houder voor een paar honderd gulden. De zaak kwam uit en hedenmorgen moest de man zich voor de Haarlemsche Rechtbank verantwoorden. Hij Hij verklaarde, dat zijn vrouw terug naar Duitschland was gegaan en dat hij geen geld had om haar na te reizen. Zoo was hij tot de daad gekomen. Een getuige, makelaar-autohandelaar, had van den president een waarschuwing te incas- seeren, om voorzichtig te zijn met zijn handel. Er wordt maar al te veel geknoeid in deze branche. De - officier van justitie merkte op, dat ver dachte reeds veroordeeld was en eischte acht maanden gevangenisstraf. De verdediger, Mr. H. E. Prinsen Geerligs vroeg een straf gelijk aan de preventieve hechtenis, opdat verdachte spoedig naar zijn vrouw zou kunnen gaan. Uit spraak 1 Juni a.s. In de Woensdag gehouden jaarlijksche Alge meene vergadering van aandeelhouders der Maatschappij tot Exploitatie van Natuurlijke Bronnen N.V., werden balans-, winst- en ver liesrekening over het boekjaar 1932 goedgekeurd en aan directie en commissarissen décharge verleend over het gevoerd beheer. De netto winst wordt aangewend tot afschrij ving op gebouwen. In den loop van het boekjaar kwam de ver nieuwing der gebouwen in de Haarlemmermeer, alsmede de nieuw-bouw tot stand, waarmede thans een inrichting is verkregen die geheel aan de gestelde eischen voldoet. Ondertrouwd: 17 Mei: J. Jansen en A. M. F. Maue, G. Schornagel en C. H. Cljs, L. Vreeswijk en P. J. Legro, F. J. v. Steijn en W. E. v. Kleef, C. Stroes en M. Huisman, T. Katerberg en A. Zwiers, H. J. Spierings en W. A. M. v. d. Veldt, J. M. de Droog en J. C. de Jong, W. A. Holman en M. Krauch, J. H. C. v. d. Pol en F. P. Schornagel, G. Borg en A. Weiland, T. v. d. Berg en E. M. Bremmers, T. F. J. Snoerwang en W. Mink, J. L. Meerman en M. C. de Jong, C. J. J. de Graaf f en M. J. G. M. Mengelberg. Getrouwd: 17 Mei: P. H. de Jong en J. M. v. d. Sloot, G. Negerman en E. S. Exner, A. P. v. d. Haak en M. M. Helnsbergen, J. N. Hop man en A. M. v. Avezaath, J. G. v. Galen en C. de Boer, J. Plessius en M. Buis, F. Talens en H. Haunert, C. H. Lenaarts en M. L. S. Oer- lemans, D. G. de Moes en B. v. d. Laan, A. P. ter Schuur en N. E. Tscheuschner, J. P. Wil- lemsen en W. Heyerman. Geboren: 14 Mel H. J. FopallHendrikse z.; 16 Mei M. A. Zuidweg—Kruyver d.; 16 Mei E Schlüter—Stiens d.; 17 Mei M. M. W. Riesdjjk de Goede z.; 16 Mei A. C. Bankv. Woensel d.; 16 Mei J. HoolboomSpringveld d. Overleden: 16 Mei: A. Sar letv. d. Lugt, 75 j., Z. Tuindorpslaan; E. C. I., 3 mnd., d. v. L. J. Lammers, Kemperlaan; M. D. Landweer— Gruissing, 79 j., Rustenburgerlaan. Voor bovengenoemd Museum heeft zich een Commissie van Beheer gevormd, bestaande uit de navolgende personen: J. J. Nieuwenhuisen .Burgemeester der ge meente Limmen; J. Valkering Tzn., Voorzitter der Afd. Limmen Alg. Ver. v. Bloemb. Cultuur; Jb. Schermer en J. Kuys, resp. Secr. en Pen- ningm. der Afd. Limmen; N. Blokker (Fa. Van 't Hof en Blokker) te Limmen; M. v. Stijgeren. Controleur v. d. Plantenziektenk. Dienst te Heiloo; P. Boschman, Tuinb. Onderwijzer te Limmen. In een daartoe gehouden vergadering heeft de Commissie van Beheer voor het Museum besloten over te gaan tot stichting van een Fonds voor het Museum. De bedoeling is, dat tiit dit Fonds worde aangeschaft, wat niet door schenking of op andere wijze kan worden ver kregen en wat toch in het museum thuis be hoort. Dinsdagavond werden in „Hof van Hol land" a. d. Groote Markt de nederlaagwed strijden om bovengenoemden beker voortge zet. De winnaars van verleden jaar, B. V. „De Korenbeurs", brachten er weinig van terecht en boekten een achterstand van ruim 100 car. KorenbeursD. E. S. J. Steffersde Foeljager 107200 C v. d. Linden—L Vlug 83—125 OutH. Tuninga 76100 SporleJ Roosen 8031 v. ZandvoortWesseling 4970 Voorloopige uitslag 415 526 Woensdagavond was het 2e vijftal van „Vriendenkring" bij de B. V. „Haarlem" op bezoek voor de nederlaag-wedstrijden om bo vengenoemden beker. Het resultaat van den strijd der 2e vijftallen luidde „Vriendenkring" 372 car. Vorige stand 497 car. B. V. .Haarlem" 496 car. Vorige stand 645 car, „Vriendenkring" totaal 869 car., .Haarlem" totaal 1141 car. Alzoo een verlies voor „Vriendenkring" van 272 car. Maandagavond as. komt het le vijftal van „De Korenbeurs" op bezoek. Door den competitieleider is aan de vereeni- gingen meegedeeld, dat waar de kans bestaat, dat het aantal deelnemende negentallen zich nog zal uitbreiden en daardoor het aantal wed strijden per negental te groot zou worden, de competitie wordt verdeeld in twee (gelijkwaar dige) afdeeiingen. In af deeling A zijn ondergebracht: E. D.O. a, Gem. Lyceum a, S. S. H. en Swastika; a en in afdeeling BE. D. O. b. Gem. Lyceum b en Swastika b. Ieder negental speelt in zijn eigen afdeeling een heele competitie. De twee nummers een spelen twee wedstrijden om het kampioenschap. Indien dan nog tijd beschikbaar is, zullen door den competitieleider wedstrijden tegen de ne gentallen der andere afdeeling worden vast gesteld. Waar „honkbal" de laatste Jaren aan de In stituten tot opleiding van gymnastiek-leeraren groote belangstelling geniet, zal door het be stuur van den N. H. B., tusschen Pinkster en de vacantie. een honkbaldag voor negentallen van instituten worden gehouden. Met medewerking van den heer Warnier, In specteur van de Lichamelijke Opvoeding, wil de Honkbalclub „Haarlem" een proef nemen met het beoefenen van honkbal door jeugdige werk loozen. De bedoeling is: eenige keeren per week een groep jongen menschen gelegenheid te geven spel te spelen onder leiding van ëën of meer ervaren honkbakkers. Hedenmiddag wordt de eerste oefening ge houden op het Sportterrein aan de Kleverlaan. Op verzoek van het bestuur van de Honkbal club E. D. O. deelen wij mede, dat de oefeningen der honkballers voorloopig plaats vinden des Woensdagsavonds. De Zaterdagmiddag wordt nu namelijk vaak voor wedstrijden gebruikt. Het wedstrijdprogramma voor den herkamp om den derde klasse kampioenstitel van Haar lem tusschen Ph. G. Amelung Jr., H. G. J. Andriessen en G. Elzing Jr., werd definitief als volgt samengesteld: 15 Mei: ElzingAmelung; 22 Mei: Andries senElzing. 24 Mei: Amelung—Andriessen; 29 Mei: AndriessenAmelung. 31 Mei: Elzing—Andriessen; 7 Juni: Ame lung—Elzing. 12 Juni: ElzingAmelung; 14 Juni: An driessenElzing. 19 Juni: Amelung—Andriessen. Maandagavond werden bovengenoemde wed strijden voortgezet. De uitslagen laten wij hieronder volgen: Derde klasse Herkamp om den kampioenstitel Ph. G. Amelung Jr. wint van G. Elzing. Maandagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1932/1933 der .Haar lemsche Damclub" voortgezet. De uitslagen laten wij hieronder volgen: Hoofdklasse J. B. Sluiter Jr. wint van Joh. Fabel; J. W. van Dartelen remise met J. P. van Dijk; D. Kleen—J. v. d. Giessen afgebroken. Tweede klasse F. W. de Pater wint van Th. Wesselman; Ph. F. Amelung Sr. remise met P. J. Bijrij. Derde klasse A. Smit wint van J. van Petegem; I. Ra- vensbergen wint van H. W. C. van Rhoon. Op de j.l. Maandag 15 Mei gehouden be stuursvergadering van bovengenoemde ver eeniging is als secretaris aangesteld de heer j. C. H. Stelleman, Dr. Schaepmanstraat 127, Haarlem. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wedvlucht van Vilvoorde (België) 162 K.M. Aantal deelnemende duiven 227. Wind N.W. De uitslag was als volgt: J. Pieke 1—11—29-^10; H. v. Alphen 2—5 132628; C. Koning 3434; P. v. Andel 6—15—16—24—35; C. v. Meurs 7—39—44; G. H. Stouten 8—20—32—37—41—42—45—46— 49; A. Terol 9; H. Waasdorp 1050; D. Joppe 12—14—48; S. Heitlager 17—18; J. W. Cornet 1943; J. Terhorst 21; L. v. Meurs 222338; J. H. Hart 25; N. Peetoom 27—30—47; J. J. Hart 31; P. Kaptijn 33? H. J. Petter 36. le Duif 9 uur 20 min., laatste prijswinner 10 u. en 42 min. Vilvoorden op 7 Mei. De prijzen werden als volgt behaald door: P. v. d. Kerkhof 1, 6, 7, 14; F. Stam 2, 4, 13, 15; J. C. P. Reewijk 5, 11; J. A. v. Putten 8, 10, 12; A. Nierste 3 en 9; eerstgetoonde duif 10 uur, 10 min., snel heid 1277 M. per min. Mons op 14 Mei. Eerstgetoonde duif 1 uur 29 min. De prijzen werden als volgt behaald: door J. A. v. Putten 1, 3, 5, 1 Oen 15; P. v. d. Kerkhof 2, 4, 9; F. Stam 6; J. C. P. Reewijk 7, 14; M. M. A. Doornbosch 11; A. Nierse 12, 13. (Niet officieel) 5de klasse, 4de lijst Trekking van Donderdag 18 Mei 1933 Hooge prijzen 1000: 6620 11034 11589 15406 400: 11985 14890 200: 5694 13879 100 4327 5568 8735 9559 14524 15049 16836 17078 Prijzen van 70.— 91 362 389 506 756 764 853 1104 1109 1204 1232 1638 1747 1779 1782 2110 2180 2214 2662 2949 3070 3288 3302 3360 3478 3654 3717 3774 4067 4094 4193 4205 4365 4466 4527 4541 4632 4645 4663 4671 4691 4740 4809 4824 4918 4921 4968 5013 5311 5349 5502 5525 5553 5687 5689 5788 5838 5898 6117 6179 6584 6619 6631 6819 6903 7104 7207 7216 7247 7253 7260 7748 7756 7869 7950 7968 7969 8132 8165 8171 8287 8403 8921 8955 9079 9101 9107 9252 9280 9315 9340 9400 9525 9580 9812 9909 9967 9995 10033 10157 10277 10590 10656 10681 10734 11308 11697 11800 11917 12132 12239 12275 12495 12536 12776 12843 12914 13073 13237 13273 13310 13406 13526 13574 13582 13644 13918 14006 14105 14397 14466 14473 14485 14552 14591 14910 15156 15164 15202 15288 15371 15461 15706 160x7 16047 16057 16280 16325 16332 16435 16524 16675 16769 16785 16827 16875 17011 17128 17736 17748 17912 18241 18348 18464 18544 18605 19009 19340 19393 19517 19541 19799 19848 19869 19907 20085 20127 20327 20823 20885 20913 31 329 498 921 1250 1493 1780 2006 2316 2706 3009 3281 3786 4034 4244 4431 4729 5030 5369 5675 5966 6365 6841 7115 7585 7744 8032 8451 9136 9620 97 335 509 962 1266 1542 1803 2036 2338 2804 3023 3401 3792 4089 4308 4442 4736 5051 5414 5743 6013 6501 6881 7123 7609 7783 8104 8564 8713 9235 111 349 524 1035 1314 1548 1822 2098 2375 2814 3026 3465 3797 4112 4340 4458 4738 5070 5430 5750 6041 6503 6906 7124 7612 7808 8161 8578 8769 9375 Nieten 202 300 9652 9666 363 532 1056 1349 1560 1824 2129 2548 2854 3101 3481 3852 4140 4364 4496 4776 5089 5469 5777 6100 6517 6907 7160 7655 7834 8185 8583 8772 9417 9763 396 651 1140 1432 1591 1828 2197 2561 2872 3102 3600 3858 4157 4370 4528 4801 5189 5577 5815 305 307 398 437 666 810 1179 1199 1453 1476 1630 1733 1866 1889 2225 2292 2581 2634 2881 2972 3166 3261 3656 3661 3949 3977 4209 4225 4408 4416 4554 4557 4879 5022 5261 5280 5611 5613 5913 5917 6283 6284 6325 6547 6682 6704 6923 7032 7056 7181 7359 7396 7659 7722 7726 7839 7892 7904 8343 8361 8380 8598 8653 8675 8953 9006 9077 9460 9483 9535 9856 9863 9923 10075 10127 10221 10264 10273 10336 10339 10368 10391 10422 10502 10503 10516 10565 10679 10708 10714 10756 10815 10850 10865 11068 11132 11176 11200 11218 11223 11292 11400 11423 11466 11550 11552 11559 11569 11633 11690 11739 11856 11907 11925 11992 12165 12189 12195 12232 12272 12288 12298 12417 12425 12459 12482 12533 12558 12583 12720 12819 12840 12878 12891 12916 12941 13158 131-65 13172 13182 13202 13212 13223 13510 13602 13632 13685 13718 13726 13783 13829 13847 13917 14015 14059 14128 14152 14200 14306 14323 14391 14493 14542 14644 14654 14751 14799 14860 14919 14925 14941 15022 15147 15163 15196 15200 15284 15335 15349 15430 15506 15542 15564 15568 15646 15674 15703 15879 15881 15898 15920 15987 15993 16041 16169 16260 16265 16267 16288 16309 16313 16451 16452 16515 16541 16599 16719 16764 16925 16959 16980 17046 17067 17068 17105 17186 17213 17215 17223 17265 17307 17339 17445 17453 17609 17634 17636 17690 17821 17914 17959 18011 18085 18128 18197 18214 18336 18361 18405 18438 18553 18573 18613 18820 18823 18839 18869 19032 19045 19105 19254 19262 19269 19291 19297 19361 19513 19614 19621 19703 19718 19756 19788 19824 19938 19952 19975 20066 20099 20133 20147 20163 20181 20199 20213 20227 20248 20281 20331 20336 20376 20429 20483 20488 20498 20593 20596 20658 20669 20683 20695 20742 20832 20861 20871 20875 20876 21000 Verbeteringen: 5e kl. 3e lijst 3281 m. z. 9693 70 m. z. 9692 70 321 494 850 1228 1486 1775 1903 2295 2686 2985 3270 3672 3981 4422 4707 5025 5329 5671 5949 6328 6750 705Ö 7498 7731 7067 8418 8691 9127 9578 10054 10357 10648 10904 11313 11605 12140 12402 12645 13076 13449 13838 14282 14699 15159 15488 15806 16069 16348 16921 17158 17363 17851 18295 18649 19180 19540 19832 20158 20289 20571 20831 3231 Gebouw ,,St. Bavo" R. K. Smedenpatroons, 8 uur Melkhandel „St. Jozef", half 9 Bloemistarbeiders, 8 uur Proza, 8 urn: Herwonnen Levenskracht, 8 uur Bestuur R. K. Bakkers, 6 uur R. K. Vredesbond, kwart over 8 Rechtskundig Bureau, 67.30. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling door George Robert, 34 uur. Hotel Lion d'Or Kon. Ned. Ver. „Onze Vloot", 4 uur St. Jozefsgezellengebouw, Jansstraat Ont wikkelingsclub, half 9. „Kring"-huis, Jansstraat Declamatieavond kwart vóór 9. Gemeentelijk Concertgebouw Eerste Haarlem sche Voorjaarsbeurs, half 2half 6 en half 811 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en varité, 7 en 9.15 uur. Luxor-Sound-Theater Bioscoopvoorstelling en variété, 8.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. BLOEMEND AAL Raadhuis, Overveen Gemeenteraad, 2 uur. Gebouw „St. Bavo" Alberdingh Thijm, 8 uur Commissie Spoorwegpersoneel, 8 uur R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Waaggebouw Spaarne Opvoering van een schimmenspel door de „Waagspelers". St. Josephgezellengebouw Jansstraat Sangclub, half 9U 11CU oeeiu een tendenz, zoowel als voor de exacte uitbeelding. Statuten. De „Staatscourant" bevat de statuten van de Velser Zwem-Vereeniging (V, Z. V.), alhier. iiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiiiiiimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii -5 rtev iJOXiOS HAARLEM, 17 Mei. Groentenmarkt. Sla 1.00— 3.50 per 100 krop. Raapstelen 0.802.00 per 100 bos. Spinazie 0.201.00. Andijvie 0.451.50, Pos telein 0.751.25 per kist. Bloemkool 0.070.18, Komkommer 0.100.16 per stuk. Wortelen 0.12 0.16, Asperges 0.280.36, Rabarber 0.020.05, Ra dijs 0.020.03, Prei 0.020.10, Selderij 0.050.15, Peterselie 0.050.20 per bos. DONDERDAG, 18 Mei. Vorige koersen Heden Londen 8.40 8.43)4 Berlijn 5l']au 5o'to Partis 8-7® Brussel 34.65 34.65 Zwitserland 48.02 48.021» Weenen Kopenhagen 37*40 37.„o Stockholm 43.10 43.25 Oslo 42.60 42.75 New York (cable) 2.16)4 2.15 Rome 12.9254 12.92X4 Praag 7.40 7.40 Madrid 21.35 21.25 Gehouden wedvlucht van af Vilvoorde op 14 Mei. Eerst getoonde om 9.25, laatstget. om 10.46, W. H. Spoor 1, 4, 5, 6, 16, 22; A. J. Leurs 2, 31; Th. Cornet 3, 7, 28; H. Bannink 8, 32, 39; Joh. v. d. Pol 9, 35, 40, 41; W. Dernison 10, 12; G. Kors 11, 30, 34; J. v. d. Klugt 13, 29, 36, 37; W. Stetjl 14, 21, 26; L. v. Bragt 15, 19, 27; J. v. Kordelaar 17; N. R. Heiloo 18; J. Zwart 20; P. M. Kok 23; P. J. Verputten 24; W. Hertog 25; J. F. Harmsen 33; Ed. v. Bree 38. Vorige koersen Heden Staatsleentncen 5 Nederland 1919 ioi 1 Va Nederland 1918 'W t Nederland 1931 6 Nederl 1932 IgWfc 4'A N Ind 1926 AB 6% Dultschl (Youngleen.) Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Randel-MU. Industrieën Onliever Oalvé Delft Alg Kunstztlde Van Berkei's Pat. Nieuwe Philips Kticb Accouatlek Ned. Ford 66 55X 63 V, 94)4 64 2714 1654 14454 1)4 129)4 industr Buitenland Anaconda II Bethlehem Steel 22?» 0 8. Steel 4D4 O. S. Leather =54 Intern Nickel 12 MMnboun Boeton Mllnbouw Alg. Exploratie Redlang Lebong Petroleum Gaboes Kon Olie ferlak Peudawa Continental OU 1154 124)4 16 155M 67 4)4 10H« 10134 1C0K 96H 100)18 86X, 36 67 56 64!» 91)4 64 28 173» 145 2 129H 10% 2i'X. 42 12 1134 125 97)4 16 15454 87 4)4 9)4 Shell Dnlon <M Vorige koersen Heden 5!3d 514 Rubber A'dam Rubber 70)4 Bandar 45)4 Deli Batavia Rubber 27 Serbadjadl 20)4 Silau 17 V. I. e». 33* Allied Intercontln. Rubber Scheepvaart Java Ch. Japan 34 Holl. Amerika LUn 24 Dito Gem Elgend. 24 Kon. Ned Stoomb>5 scheepvaart-Unie 57 Suiker B. V. A. Jav. Cultuur N. 1. 8. D. Poerworedjo Vorstenlanden lotions Idem rabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust lenembab 205 135 92 6 41)4 28.00 134 127 18 132)4 72 4734 28)4 21)4 18 34 30 1* 34 24 24 13)4 57)4 204)4 139 93 454 42 28.00 spoorwegen Union Pacific Wabasb Brie Kansas City South- South. RaUwUH 76 2)4 754 10)4 138 129 18 135 76)4 2)4 8 11)4 1254

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2