STADSNIEUWS Haarlem, 20 Mei E BEURS VAN AMSTERDAM RADIO MOORS rook CHIEF WHIP ZATERDAG 20 MEI AGENDA DE BESTE SIGARET VOOR UW GEZONDHEID ZATERDAG 20 MEI 1933 St. Vincentiusbibliotheken RIJWIELDIEFSTALLEN OPGEHELDERD? Twee personen gearresteerd VRAGEN STELLEN AAN HET HOOFD DER POLITIE Het raadsbesluit tot 1 September geschorst MODESHOW C. H. VOGEL ZANG „DE WAAGSPELERS" Vereeniging „Haarlemsche Werkinrichting" ZONDAG 21 MEI A.S. STADSSCHOUWBURG Experimenteele voordrachten neger-revue Statuten Aanbesteding R.K. BOND VOOR GROOTE GEZINNEN Afdeeling Haarlem-Noord Tentoonstelling Kunstnijverheid LUXOR-THEATER Titanen der lucht BURGERLIJKE STAND BILJARTEN Wereldkampioenschap kunst- en fantasiestooten TENNIS Tournooien te Haarlem Sportfondsenbad FILMNIEUWS Schimmenspel „Parthenopeus en Meliore" GEVAARLIJKE TRAM- KRUISING Betere seininrichting gevraagd Concert in het Bloemendaalsche Bosch „Mercurius" PALACE-BIOSCOOP Een droom van liefde UIT DEN OMTREK R.K. DIOC. LAND- EN TUIN- BOUWBOND Kring Kennemerland ARNHEM EN OMGEVING VALKENBURG EN ARDENNEN 21 Mei DRIEHUIS SANTPOORT 5 ex* 22 Mei INSTELLINGEN Apotheekdiensten Gedurende den laatsten tijd zijn hier ter stede ■weer vele rijwielen gestolen, terw'yl er zelden of nooit een terecht kwam. Onderzoek naar de daders was als regel negatief. Thans heeft de politie een spoor ontdekt, waarvan vertrouwd wordt dat het zal leiden tot arrestatie van degenen, die zich aan diefstal en heling van gestolen rijwielen hebben schul dig gemaakt. Het bieek de recherche toch, dat den laatsten tijd verschillende personen rijwielen gekocht hadden, welke van diefstal afkomstig waren. Het onderzoek leidde naar den 29-jarigen meubel maker van O. Als verdacht van diefstal van rijwielen is deze Vrijdagavond gearresteerd. Toen de recherche te zijnen huize een onder zoek ging instellen, bleek, dat hij in het bezit was van gestolen rijwielen en rijwiel-onderdee- len. Verder is door de politie gearresteerd de 34- Jarige chauffeur J., die verdacht wordt van diefstal of heling van rijwielen. Beide personen zijn in verzekerde bewaring gesteld, terwijl het onderzoek nog in vollen gang is. Verschillende sporen leiden waarschijnlijk nog naar andere personen die bij deze zaak be trokken zijn. Bij Kon. Besluit van 10 Mei 1933 is het be sluit van den raad der gemeente Haarlem d.d. 12 April 1933, strekkende tot inwilliging van het verzoek van het raadslid Joosten, om tot B. en W. een vijftal vragen te richten, tot 1 September 1933 geschorst. Op de eerste Haarlemsche Voorjaarsbeurs, georganiseerd door de Nederl. Ver. van Huis vrouwen, afdeeüng Haarlem en omstreken, werd Donderdag door de N. V. Modemagazijnen C. H. Vogelzang een modeshow gehouden, waarop weer eens duidelijk werd bewezen, dat we niet naar het buitenland behoeven te gaan voor de nieuwste modesnufjes. In deze druk bezochte show werden aller eerst de meer eenvoudige sporttoiletten ge toond, waarbij buitengewoon flatteuse model len, een harmonieus geheel vormend met 'de hoeden welke er bij gedragen werden. Meestal waren die hoeden tamelijk groot. Een wit wol len jumper met bonte garneering en hoogen witten kraag trok met de er bij behoorende baret in het bijzonder de aandacht. Na de sporttoiletjes passeerden de revue mantelcostuums en namiddagjaponnen. Onder de eerste trok vooral de belangstelling een to- matenrood zomercomplet, terwijl onder de na middagjaponnen buitengewoon elegante model len te bewonderen waren. Ik denk daarbij aan de sierlijke strookjesjaponnen van fleurige gebloemde zomerstofjes, toch weer zoo geheel anders dan de strookjesjurken uit den Bie dermeier-tijd. De moderne strookjesjurk is tot over de knieën zeer nauw en valt van daar uit in golvende lijnen. Alle nieuwe modellen trouwens vallen nauw tot bij de knieën on geveer. Vele japonnen worden gecompleteerd door 'n kort jasje, 'n langen of 'n driekwart man tel; soms heeft enkel de japon mouwen, soms enkel de mantel. Veel vleugelmouwtjes en mouwtjes gevormd door 'n grooten kraag. Een en ander is bij de mantels en ook bij som mige japonnen soms omzoomd door 'n rand van zomer bont. Bij de complets werd ook het nieuwste sa- tin laqué veel verwerkt. Bijzonder fraai was een complet, wit met groen bedrukt de japon met groen gegar neerd, de driekwart lange mantel met 'n bo venstuk van groen, geborduurd met witte bloe men. Ook de avondjaponnen hebben meest een cape, een sierlijk jasje of een kleine pélérine ter completeering. Er vielen hiervan zeer ele gante modellen te bewonderen. Ik denk bijv. aan 'n zwarte japon, gegarneerd met rood; daarbij 'n lange gladde zwarte cape, met glan zende roode zijde gevoerd een bijzonder mo del, dat over t hoofd werd aangeschoten en dat van voren slechts een schouderstuk vorm de. Er waren ook fraaie modellen van organdie en andere katoenen stoffen, zooals die nu, ook voor avondtoiletten, modern zijn. Kleuren? Vooral veel rood, rood bij zwart, by wit, by zwart met wit en by wit met zwart. Verder bleek blauw, zacht groen, beige en effen zwart, fraaie streepen, Soms tot ware kunst werken van lynen samengesteld, veel gebloemde en genopte stoffen. Bü de avondtoiletten o.a. een japon van zwarte tafzyde met zéér wijde pofmouwen vol strookjes en 'n groot rood corsage. By een der avondtoiletten, waaronder ook nog 'n ivoorkleurige creatie van kant en geor gette groote belangstelling ontmoette, werd een veeren boa gedragen. Tot slot, tot vreugde der aanwezigen, een bruidsstoet 'n bekoorlijke bruid met snoe zige bruidsmeisjes. Zoo was er voor elk wat wils. Een byzondere attractie was voor velen het feit, dat elke mannequin 'n kaartje droeg waarop de prys van haar costuum stond ver meld en ik mag hier wel by vermelden, dat die prijzen voor het meerendeei zeer be scheiden waren. „De grootvizier, die hem trouw bijstaat Bracht hem by met Hofman en goeden raad Of: Leon ore's tranen biggelden langs haar wangen En bleven aan haar kinnebak hangen Of de volgende zeer geestige persiflage: („Men vroeg den sultan van Ferzië of hij zich ver maakte toen Parthenopeus en zijn medeminnaar aan het stootjesvechten waren, waarop hü ant woordde O nee.,,,.. Het verveelt me, ik word liever lid van de S. D. A. P(1!) Waarna men den koning met een kosteiyk rood vaantje langs het witte doek zag schui venen de toeschouwers in de zaal hoorde schaterlachen! Behalve door het gesproken woord werden de beelden verduidelijkt door muziek, nJ. door een buitengewoon rake pianobegeleiding, door trompetgeschal .orgelspel en een gongslag, die erg blikkerig aandeed Dat de geschiedenis even fantastisch (zoo in den trant van „Duizend en één nacht") was als de fantastische, geestige en fijn typeerende beelden, waarin ze verteld werd, maakte het succes voor den heer Smit en het vermaak voor de toeschouwers er alleen des te grooter om! Donderdag hield de vereeniging „Haarlemsche Werkinrichting" "haar jaarvergadering. De voorzitter, Mr. L. G. van Dam, opende de duk bezochte vergadering en zei o.a. dat het een zeer gelukkig verschijnsel van den modernen tyd is, dat steeds meer de overtuiging veld wint, dat zij, die uit hoofde van een lichamelyk of geestelük gebrek niet in alle opzichten den eco- nomischen stryd met hunne mede-menschen aankunnen, toch wel degeiyk in staat kunnen zyn op 'eenig speciaal arbeidsterrein een vol waardige plaats te vervullen. Het behoort tot de taak van instellingen als de onze om er naar te streven, dat onvolwaardigen niet buiten werk worden gehouden, waartoe zij in staat zyn, al leen op grond van hun gebrek. Daarnaast moet het streven worden gericht op voorkomen en tydige genezing der onvol waardigheid. In hun belangrijk rapport over de maatschappeiyk minder geschikten te Haar lem, dat kort geleden verscheen, hebben Dr. Mol en de heer Schuyt er met klem op gewezen, dat door tydig ingrijpen menigeen van de rijen der onvolwaardigen kan worden afgehouden om behouden te blijven voor het leger der volwaar - digen. Door dit streven wordt onnoemiyk leed voorkomen, menigeen van pauperisme en gees telijken- of lichamelijken ondergang gered en daardoor aan de gemeenschap groote lasten be spaard. De nazorg voor onvolwaardigen is dan ook, zcoals de heeren Mol en Schuyt terecht betoo- gen, gén onderwijs meer, maar een sociale be moeiing, welke ten nauwste raakt het overige sociale werk der gemeente en welke samenwer king vereischt met diensten als Maatschappelijk Hulpbetoon en Wterkloosheidsbestrijding, zonder nochthans haar eigen karakter te mogen prijs geven. Meer dan ooit, aldus spr., is in deze tijden voor dit sociale werk belangstelling noodig en het is dan ook met voldoening, dat wij kunnen constateeren, dat onze werkinrichting zich in voortdurende sympathie mag verheugen. Uit het jaarverslag bleek, dat 1932 voor de vereeniging nog een vrij goed jaar was, hoewel de gevolgen van de crisis ook .aan onze .ver eeniging niet ongemerkt voorbijgaan. De aftredende bestuursleden: Mr. L. G- van Dam, J. A. v. d. Berge en Rabbijn de Vries werden herkozen. By de rondvraag werden nog eenige inlichtin gen over de werkinrichting gevraagd, welke door den heer Schuyt werden verstrekt. PER DU MÉE's SALON EXPRESS NAAR ARNHEM EN OMGEVING. - Prachtige toer door de Onzalige Bosschen. Prijs 4.p. pers. Plaatsen te reserveeren: GARAGE GEBR. DU MEE - Rozenstraat 13 - Telefoon 16166. werd voorzien door verkiezing van den heer D. C. van Borselen. Door stemming werden als afgevaardigden der afdeeling naar de Bondsvergadering aan gewezen de heeren D. Bos Jr., S. J. Faber en A. C. Wijhuyzen, die allen hun benoeming aanvaardden. Bij de behandeling van den beschrijvings brief voor deze Bondsvergadering kwamen nog eenige punten naar voren, welke de afgevaar digden aan de orde zullen moeten stellen. Nadat bij de rondvraag over eenige punten van internen aard nog heftig gediscussieerd was, sloot de voorzitter de vergadering. Maandag 22 Mei des avonds om kwart over 8 houdt prof. A. M. Langsner (Kara-iki) in den Stadsschouwburg een experimenteele voordracht over psychologie en Indische Geheimenleer. Dinsdag 23, Woensdag 24 en Donderdag 25 Mei des avonds om kwart over 8 geeft de Neger-revue „Tempo! Tempo!" Non-stop show enkele voorstellingen, waarby verschil lende artisten zullen optreden. De „Staatscourant" bevat de statuten van de afdeeling Haarlem en omstreken van den Nederlandschen Blindenbond. Vanwege den Rükswaterstaat is aanbesteed: de voorziening der boorden van het Noord- Hollandsch kanaal in drie perceelen. Perceel I, raming 7500. Ingekomen 9 biljetten. Laagste inschrüver J. de Groot, Purmerend, voor 5613. Perceel II, raming 550. Inge komen 7 biljetten. Laagste inschrijver J. Vriendjes J.Bzn., Kamperduin, voor 4343. Perceel III, raming 5000. Ingekomen 9 bil jetten. Laagste inschrüver J. Vriendjes J.Bzn. te Kamperduin, voor 3722. Massa inschrij vingen perceelen I en II ingekomen 2 biljet ten. Laagste inschrüver J. de Vries te Pur merend voor 10894. Perceelen II en III. Ingekomen 2 biljetten. Laagste inschrüver J. Vriendjes J.Bzn. te Kamperduin voor 8060. Perceelen I, II en III. Ingekomen 9 biljetten, waarvan 2 ongeldig. Laagste inschrüver H. Beljon te Lemmer, voor 15492. De Commissie, belast met de onschoolsche jeugdbyeenkomsten in Haarlem-Noord, organi seert wederom haar jaariyksehe tentoonstelling. Er valt niet aan te twyfelen of ouders en be langstellenden zullen in groot getal het zaag-, vlecht- en teekenwerk der kleinen komen be zichtigen en bewonderen. De tentoonstelling, die gehouden wordt in de gymnastiekzaal van de jongensschool aan de Timorstraat is hedenavond tot 10 uur geopend. Zondag 21 Mei is de tentoonstelling te bezich tigen van 12—6 uur en des avonds van 810 uur. Van 23 tot 28 Mei a.s. zal in het R.K. Ver- eenigingsgebouw aan den Heerenweg te Heem stede een tentoonstelling worden georganiseerd van werkstukken, vervaardigd op de vakcur sussen voor de werkloozen en door het R.K. Jeugdwerk aldaar. De officieele opening ge schiedt op Maandag 22 Mei a.s., des middags oyi 5 uur, in het Vereenigingsgebouw. In ons blad van Donderdag gaven wij reeds een uitvoerige beschrijving van de Metro-film „Titanen der Lucht", die deze week in het Luxor-Theater gaat. Wü konden dit voortreffe lijke werk aanbevelen. In het voorprogramma weer een sportfilm, een teeken-avontuurtje, en natuurlijk het actueele Orion-joumaal waarin opening Ned. Fordfabriek, Amsterdamsche Week, Midden standstentoonstelling Roermond, etc. Ondertrouwd: 19 Mei C. Kliek en J. M. v. d. Stad. Geboren: 16 Mei d. van E. M. Hillenaar-Voor man. 18 Mei z. van G. Hovenier-Lengl. d. van D. C. Steffens-Olaus. d. van A. E. v. Wei-Bosman. Overleden: 18 Mei A. J .Th. Haga-ter Haar, 74 j., zyiweg. M. J. Leising, 47 j., Tweede Hoogerwoerddwarstraat. 19 Mei H. Boeree- Houtman, 72 j. ,K1. Houtweg. C. Meersschaert- Hiel, 76 j., Haarlemmerliedestraat. Onze landgenoot C. B. Koopman (B. V. „K.R.A.S.", A'dam) is door het bestuur van den Ned. Biljartbond aangewezen om onze na tionale kleuren te verdedigen by het tournooi om bovengenoemd kampioenschap. De wedstry- den worden gehouden te Rüssel (Fr.) en be ginnen 29 Mei a.s. Wereldkampioenschap Groot Biljart Libre Gelijktydig met het verspelen van het we reldkampioenschap kunst- en fantasiestooten wordt te Rijssel een aanvang gemaakt met het libre-kampioenschap. De H.E.T.E.IJ.-crack P. de Leeuw zal Neder land in dit tournooi vertegenwoordigen. Deze buitengewoon sterke libre-speler zal ongetwy- feld een goed figuur slaan. Behalve de „open" wedstrüden welke dit sei zoen te Haarlem en omgeving zullen worden gehouden (Pinkster-wedstrüden der H.L.T.C., Wimbledon-tournooi en wedstrüden Kennemer Golff Club en Jasilo (Bentveld) B. tournooi) organiseert het bestuur van het district Haar lem van den Nederl. Lawn Tennis Bond ook dit seizoen weer wedstrüden op eenige baan- complexen waaraan uitsluitend de op deze complexen spelenden mogen deelnemen. Deze laatste wedstrüden zullen worden ge houden: Tennispark-Rü'negom van 25 Juni tot 2 Juli; Stoop's Tennispark van 29 Juli; Kennemer Lyceum van 916 Juli en Tennispark Groenendaal van 1623 Juli. Heden is van B. en W. bericht ingekomen, dat de teekeningen van het nieuw te bouwen „Sportfondsenbad" zyn goedgekeurd. In het Waaggebouw aan het Spaarne gaf het gezelschap „De Waagspelers" de eerste op voering van het schimmenspel „Parthenopeus en Meliore", van den heer F. M. Smit Jr. De kleine bovenzaal van het Waaggebouw met zün dood-gemoedereerde zolderbalken, zyn tegeltjesschoorsteen en zyn uiterst eenvoudige zitplaatsen voor de toeschouwers, is een bij uitstek geschikte, romantische entourage voor het romantische schimmenspel. Een schimmenspel is een primitief spel. Met minimum middelen, de füne vormen van een zwart beeld en het droog-komische van het gesproken woord weet het een maximum aan humor en kunstgenot te geven. De heer Smit heeft in dit opzicht wel heel iets byzonaers bereikt. Zün prachtige knipsels soms heele schilderijen! kregen verdiend „open (en gesloten) doekje", terwyi de grap pige woordspraak den zeer talryken toehoorders een voortdurenden daverenden lach bezorgde. wy kunnen niet nalaten eenige voorbeelden ervan te laten volgen: In verband met de vele ingekomen klachten over de gevaarlyke tramkruising by den Bent- veldsweg onder de gemeente Zandvoort hebben de A.N.W-B. en de K.N.A.C. een onderzoek doen instellen, waarby is gebleken, dat het daar aan wezig eklokzisnaal met beweegbaar seinlicht zoo hoog is geplaatst, dat het door de weggebrui kers, vooral in een gesloten auto, zeer moei- lyk is waar te nemen. Genoemde vereenigingen hebben nu aan de directie der Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg- Maatschappij verzocht een betere signaleering z- dit kruispunt te willen bevorderen. Op Woensdagavond 24 Mei zullen het Chr. Fanfare-corps „Sursum" en de Jeugdfanfare, beide onder leiding van den heer J. A. Meng, een concert geven in het Bloemendaalsche bosch. De volgende programma's zullen worden uitgevoerd: 1. Gezang 96. 2. Oranje-Nassau Triomfmarsch van Jos. Kes- sels. 3. Herfstklanken, ouverture van Jan vanTright. 4. Fransche Amitié, fantaisie van Jac. Martin. Door de Jeugdfanfare: 1. Jeugdmarsch van J. A. Meng. 2. l'Amabile, ouverture van J. Werkman. 3. Mei Polka van J. A. Meng. 4. l'Amitié, ouverture van J. A. Meng. 5. Le Mataóor-marsch van G Renaud. 6. Flantinette, solo voor bugel (J. H. Boelsma) van A. L. Doyen. 7. Soli Deo Gloria, ouverture met slotzang ps. 138 van L. E. Rugers. Dit concert wordt aangeboden door de ge- neente BloemendaaL Donderdag hield de afdeeling Haarlem van Mercurius ten Algemeene Vergadering in Hotel „De Leeuwerik". Wegens bedanken van den heer A..van Gelder als bestuurslid was verkiezing van een bestuurs lid noodzakelük geworden. In deze vacature Dat was nu weer eens een ouderwetsch pro gramma. gisteravond in Palace, een program ma, ryk voorzien en elk nummer de moeite waard om te zien. Laten we beginnen met de hoofdfilm: „Een droom van Liefde", een film, die bizonder aardig in elkaar zit en tal van kosteiyke si tuaties te zien geeft. Het is een operette-film, een echte amusementsfilm, maar dan een ex tra goede, waarmee men zich van het begin tot het einde werkelijk kosteiyk amuseert. En als dan de hoofdrollen bovendien nog vervuld worden door Martha Eggerth, die even goed zingt als acteert en Hermann Thimig, met zün „verschmitstes" lachje, dan kan het niet anders, of zoo'n film moet het bij het pu bliek „doen". Het is het verhaal van een prinses, die, om het „staatsbelang" te dienen, moet trouwen met een prins, dien zy niet kent. Maar de le venslustige, vroolyke jonge dame denkt er niet aan te trouwen met iemand dien zij nog nooit gezien heeft; zy wil alleen trouwen met iemand dien zy kan liefhebben. Daarom loopt zy uit het paleis weg en ter- wyl zy dóór de straten der stad dwaalt, ziet zy een hofrijtuig aankomen. Ze wordt dus ge zocht. Vlug verbergt ze zich in een huurry. tuig dat ze ziet staan en onmiddellyk daarna stapt door het andere portier een jongeman in. Hy kijkt verbaasd maar zegt niets en rydt weg. De prinses wil niet zeggen wie zy is, de jonge man ook niet, maar uit een visi tekaartje dat zij uit zyn jaszak trekt, biykt hy een luitenant te zyn. En nu volgen allerlei verwikkelingen. „Zy" is verliefd op hem, dien zy meent luitenant te zijn en „hü" op haar, van wie hy niet weet wat ze is. Maar „hij" was de luitenant niet, maar de voor „haar" bestemde prins, met wien zy niet wilde trouwen en met wien ze nu natuuriyk toch trouwt. Dat gaat echter nu met meer moeilykheden en verwikkelingen gepaard dan wanneer zy „op bevel" met hem in het huwelyk was ge treden en juist die verwikkelingen, die niet allemaal te beschryven zyn, maken deze film tot een der aardigste en aantrekkelijkste die we in langen tyd in dit genre gezien hebben. Het voorprogramma gaf een comedie in 2 bedryven, getiteld „Ik wil niets", een koste- lyke grap, die al evenzeer als de hoofdfilm bij het publiek zeer in den smaak viel. Als extra nummer, ra het geluidnieuws kre> gen we nog een Amerikaansch filmpje „Holly wood in parade". Op het tooneel het Serono Trio (imitateurs), bestaande uit een man, een meisje en een arm, die uit de coulissen wordt gestoken. Ook dit nummer was al even goed als de rest van het programma, vooral de imitaties van Maurice Chevauer en Charlie Chaplin waren bewonderenswaardig; terwyl ook de uitstekende uitvoering van de Rhapsodie van Liszt op de harmonica een langdurig applaus uilokte, by het voor een Vrijdag zeer talrijke publiek. Een programma dus, dat we warm kunnen '.anbevelen, èn om het gehalte èn om de veel zijdigheid van hetgeen het biedt. Dezer dagen hield de Kring „Kennemerland" van den R. K. Dioc. Land- en Tuinbouwbond zyn jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer Jac. Weterings. Na een welkomstwoord te hebben gesproken, gaf de voorzitter een korte beschouwing over 't afgeloopen jaar, waarby hy speciaal liet uit komen, hoe slecht de streek Kennemerland er afgekomen is by de uitkeeringen ingevolge de Tuir.bouwsteunwet 1.932. Het mag dan ook ver heugend genoemd worden, dat in de Advies commissie voor de Tuinbouw-steunwet 1933 een afgevaardigde van dit gewest zitting heeft, die in deze commissie zyn ervaringen kan laten gelden. Door den heer R. Poelman, secretaris, werd het jaarverslag uitgebracht, waaraan wy het volgende ontleenen: Op 18 December 1931 werd de Kring „Ken nemerland" van den L. T. B. opgericht. Deze was als het ware een wedergeboorte van den Kring „Beverwijk" van den L. T. B., waarvan de oprichting plaate vond op 14 November 1921 en welke op 28 Dec. d.a.v. ten grave daalde. Ten minste, in het notulenboek van dien Kring, hetwelk thans weer in eere hersteld is, lezen wij behalve de oprichtings-notulen het volgende: „Vergadering 28 December 1921, in de K.S.A. Uitgenoodigd 11 afdeelingen. Niemand aan wezig, behalve de secretaris (w.g.) W. de Groot) Een en ander werd dus als een mummie opge borgen. De laatste jaren werden voor den tuinbouw voortdurend slechter, zoodat thans van een noodtoestand mag gesproken worden. Onder den tt^ng van deze omstandigheden von m December 1931 onder veel belangstelling weer de oprichting plaats. By deze gelegenheid sloten zich de volgende afdeelingen by den Kring aan: Beverwyk, Castricum, Egmond-binnen, Heems kerk, Heiloo, Limmen en Velsen met een aantal Op HEMELVAARTSDAG en ZONDAG 28 MEI a.s. naar Prijs per pers. 4. Met de PINKSTERDAGEN 3 dagen naar Prijs per pers. 19.(alles inbegr.) Plaatsbespreken GARAGE BOUCKAERT, Rozenstraat 9 Telefoon 14903 leden van 392. Dit aantal kan hooger zijn. Als geestelijk adviseur werd benoemd de zeereerw. heer Th. Boonekamp te Beverwijk. In de toekomst zal het nut van gewestelijke aaneensluiting têrdege gevoeld worden. Het is dan ook een verheugend feit, dat de streek Kennemerland, waarover onze Kring zich spe ciaal uitstrekt, een vertegenwoordiging heeft in de Adviescommissie voor de Tuinbouwsteunwet 1933, alsook in de Commissie tot saneering van het BÏoembollenbedryf. Gebouw ,,St Bavo" Cursussen R. K. Volks bond, 3 uur Geel-Wit, 6 uur Gewone zit tingen 4 en 7 uur. Den Hout H.O.V.-concert in de tent, half 3 tot 4 uur. Gem. Concertgebouw Voorjaarsbeurs, half 2 tot half 6 en half 8 tot 11 uur. Stadsschouwburg Intern. Cabaret „Ping Pong", „Lente in den Stadsschouwburg", kwart over 8 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Het dagelyksch bestuur hield meerdere be sprekingen, o.a. in Den Haag en met de be treffende gemeentebesturen. Steeds werd groote medewerking ondervonden, terwijl op de re- questen, welke onder leiding van den Kring aan de gemeenteraden verzonden werden, al gemeen goedgunstig werd beschikt. Hierby moet dan even uitzonderlyk worden gesproken over de gemeente Heemskerk. De toestand is daar gewoonweg treurig. „Er is geen geld" wordt ge zegd en van een behooriyke steunregeling is geen sprake. Het verslag eindigt met de verzekering dat 't bestuur actief zal blijven ten opzichte van de steunwet en de saneering van het bloembollen- bedryf, waarby vertrouwd wordt op een goede samenwerking met de aangesloten afdeelingen. Hierna werd het financieel verslag uitge bracht. Er was een batig saldo van 6.18. De contributie voor 1933 werd vastgesteld op 5 ct. per lid van elke afdeeling (vorig jaar 10 cent). De jaarverslagen werden goedgekeurd. Na afloop der vergadering volgde een gecom bineerde bestuursvergadering met vertegen woordigers van den Neutralen Boeren- en Tuin- dersbond. Deze vergadering droeg een huishou delijk karakter. Esperanto De aangekondigde cursus in Esperanto wordt gehouden in ,,'t Huis te Vel sen" en vangt aan Maandag 22 Mei om half acht. Verloting By gelegenheid van de kam pioensfeesten der R.K. Sportvereenigipg op Zondag 28 Mei in „Zomerlust" wordt een ver loting gehouden waarvoor de goedkeuring van B. en W. is verkregen. De hoofdprijs is een dames- of heerenrywiel naar keuze, geleverd door de firma Gebr. v. Rün, IJmuiden-Oost. Dank zy de welwillendheid van eenige win keliers is verder nog een groot aantal prijzen beschikbaar. staatsleenlngen 5 Nederland 1919 4 lh Nederland 1918 i Nederland 1931 5 Nederl 1933 4(4> N ind 1926 AB Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert Handel-Mt). Vorige koersen Heden ICOih, IC0!4 100« industrieën Onliever Oalvé Delft air Runstzltde Van Berkel's Pat. Nieuwe Philips such Accoustiek Ned. Ford indnstr Buitenland Anaconda Bethlehem Steel 0 8 Steel O S Leather Intern Nlcke) vltlnbonw soeton MHnbouw \le Exploratie Ftedlane Lebong i'etrolenm •aboee Kon Olie Derlak Peudawa Continental OU 96)4 97 100)4 100)4 86)6 86)4 36)4 37)4 67 68 56 57)4 63)4 65 94 96 63)4 65)4 28 h 27)4 17H 17 148 151 2)4, 2Xi 128)4 129)4 10% 11 22), 22)4 41Ks 41H lOh» 11 11)4 HM 11)4 11)4 124 123)4 97 96 16 16 15534 '59)4 87 t7 4)4 1)4 9)4 9'% Vorige koersen Heden Shell Union OU Rubber A'dam Rubber 71 h 74)4 Bandar 48)4 51)4 Dell Batavia Rubber 2Sh 30)4 Serbadiadl =1». 23 Sllau 18 18)4 V I- G 34 3) Allied 30 30 interconttn. Rubber 1H 2)4 scheepvaart Java Ch Japan Holl Amerika Ll1n Dito Gem Eteend Kon Ned Stoomb heeovaart-Unle 32 22 22 14 57 34 21 21 14 58)4 suiker 61 V fL Jav Cultuur N I 8 O Poerworedjo V orstenlanden actions Idem 27.00 l'abak Jen Batavia Jude Dell Jostkust spoorwegen Srte Kansas Cltv S South. RaUw. 207 138 93 5)4 5H 41 42 27.50 136)4 129)4 18 137)4 79 th 8 HM 13)4 13H -j.' ijjOiUX/- 'jj-jOUl'^ lijf Luxor-Theater -— Bioscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.15, 7 en 9.i5 uur. Sociëteit „St. Bavo" R.K. Commissie voor Beroepskeuze, 8 uur. Gemengd koor „Onder Ons", 8 uur R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Gem. Concertgebouw Voorjaarsbeurs, half 2 tot half 6 en half 8 tot 11 uur. Stadsschouwburg Experimenteele voor dracht Professor Langsner, kwart over 8 uur. Luxor-Sound-Theater Bioscoopvoorstelling en variété, 8.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Koningstraat 27 - Telefoon 14609 OFFICIEEL PHILIPS-REPARATEUR Bisschoppelijk Museum Geopend van 10—5 uur R. K. Kraamverzorging „Wit-Gele KruiS" ge vestigd Kinderhuis vest 25 rood. Spreekuren: Dinsdag van 2—3 uur. St. Bavo. Smedestraat 23; Donderdag van 23 uur Damiatestraat 1; Donderdagavond van 7—7.30- uur Clubhuis Raadhuisstraat 11; Vrijdagavond van 78 uur Kinderhuisvest 25 rood. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 1012, 24, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen by mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. Spreekuren van de Zusters: lederen dag van 2—2.30 uur in de wijklokalen: Clubhuis Raad huisstraat 11; Begynhof 2; Damiatestraat 1; Leidschevaart 2. Voor de apothekers, die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en 's Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster ge maakt. Van Zaterdag 20 Mei, des avonds 8 uur tot en met Woensdag 24 Mei zijn 's avonds na 8 u. en des nachts geopend: Firma Duym en Keur, Keizerstraat 6, Tel. 10378. L. Schoorl, Frans Hals Apotheek, Frans Hals plein 1, Tel. 11130. Apotheek Nolf, Kruisstraat 26, Tel. 11174, maakt van de machtiging op Zaterdagavond te sluiten geen gebruik, maar blyft dan tot 10 uur open. De apotheek W. P. Woutersen, Konin ginneweg 3, Tel. 12038, heeft geen verlof tot sluiten gevraagd en is dus altijd geopend. Do Bibliotheken zyn geopend: BIBL. GEN. DE LA RE1JSTRAAT 17: DINSDAGAVONDS 8H—9H uur VRIJDAGAVONDS 8H—9H uur DINSDAGMIDDAGS 4—5 uur. WOENSDAGAVONDS 7%—8 uur BIBL. KLARENBEEKSTRAAT 60: WOENSDAGAVONDS 7H—9 nut BIBL. HAGESTRAAT 49: WOENSDAGMIDDAGS 2H—4 uur (Voor Schoolkinderen) WOENSDAGAVOND^ V 7H—8M> uur VRIJDAGAVONDS van TA—8H uur BIBL. N. GROENMARKT 22: WOENSDAGMIDDAGS 2!4—4 uur (Voor Schoolkinderen)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2