STADSNIEUWS Roofoverval BEURS VAN AMSTERDAM MEUBELEN? Haarlem, 22 Mei Wisselkoersen MAANDAG 22 MEI De werkzaamheden aan de Langebrug Hoe het verkeer geregeld wordt Het tramverkeer wordt gestaakt Het verkeer Hulpbrug De tram Eendjesbrug Dierenmishandeling ERNSTIGE AANRIJDING Het recht van voorrang moet nog grondig bestudeerd worden EEN FRAAIE TENTOON- STELLING In Haarlem-Noord gehouden INSTALLATIE-FEESTDAG Bij de St. Joseph-Gezellen ST. VINCENTIUSBIBLIOTHEEK Jaarvergadering Prof. A M. Langsner GEMEENTEZAKEN De bebouwing in het Frederikspark Erfpacht Belastingkohier Personalia EEN KWADE DRONK Werd een duur grapje Aanbesteding C. F. HENNING f Crescendo Brand in een kachelbergplaats STADSSCHOUWBURG Internationaal Lente Cabaret Ping-Pong N.Y. Woninginrichting J. CHRISTIAANS Westergracht 79 - Tel. 13292 Jnlianapark 60 - Tel. 13663 DRUKTE TE ZANDVOORT Badthermometer op volle seizoenkracht FAILLISSEMENTEN Zilveren jubileum Oude man te Wateringen door inbreker ernstig gewond Verdachte aangehouden AGENDA Orgelbespeling Met pensioen Personalia N. Z. H. T.M. Dividend gepasseerd 23 Mei INSTELLINGEN R.K. Handelsreizigersvereeniging „St. Paulus" Opbrengst collecte bloemendag BURGERLIJKE STAND MAANDAG 22 MEI 1933 v i. a o. De werkzaamheden aan de Lange- en Eend- jespoortbruggen verloopen vlot. De beide be- tonnenpeilers naast den hoofdpijler van de Langebrug zijn grootendeels reeds gereed, even als de walkant aan de Kampersingel. De nieuwe Lange Bruggen (er komen er twee: een vaste- en een ophaalbrug) worden gebouwd door de Machinefabriek vii. Gebr. Fige aan het Noorder Buiten Spaame en de montage daarvan is in vollen gang. De bruggen worden n.l. geheel op het terrein van den fabriek in elkaar gezet en dan op zolderschuiten naar de plaats van bestemming vervoerd. De oude Langebrug wordt dan van zijn steun punten losgemaakt, en aan weerszijden worden met water gevulde schuiten er ondergeplaatst. Vervolgens wordt het water uit de schuiten gepompt totdat de brug rust op de schuiten en weggevaren kan worden. De nieuwe bruggen zijn dan betrekkelijk gemakkelijk op hun plaats te brengen. Het spreekt wel vanzelf dat bij deze werk zaamheden de regeling van het verkeer een uiterst moeilijke en belangrijke rol speelt. Zondag met zijn overprachtig warm weer, dat des morgens een reusachtige zuiging van Amsterdammers naar Zandvoort en de andere badplaatsen veroorzaakte (des avonds in om gekeerde richting) hebben wij voor de zooveel- ste maal weer eens kunnen constateeren welk een belangrijke plaats de Langebrug in het transito-ver keer van auto's en wielrijders door Haarlem de Langebrug inneemt. Als onze bedaarde en kranige Haarlemsche politie niet op uitstekende wijze voor een goe de regeling had gezorgd het aantal onge vallen ware legio geweest! Voor de vervanging van de tegenwoordige Lange Brug door de nieuwe heeft men daar om gewacht tot na Pinksteren. Allereerst wordt in de komende weken een drijvende hulpbrug gelegd tusschen de beide oevers van het Spaame, nJ. van den walkant van de Spaamekerk, naar die van de Turf markt. Deze hulpbrug is drie meter breed en dient uitsluitend voor voetgangers en wielrijders. De jukken van de brug worden op zolderschuiten geplaatst, waardoor een z.g. „los vak" in het midden kan aangebracht worden voor het doorlaten van het scheepvaartverkeer. Dit kan uiteraard niet gestremd worden! Het autoverkeer wordt dan naar de Kleine Houtbrug. de Kampervest en de Turfmarkt over de Melkbrug geleid. Onmiddellijk nadat Zondagnacht 11 Juni de laatste d'enst over de Lange Brug gepasseerd is, wordt het tramverkeer stopgezet. Met^nan en macht gaat men dan aan het werk om op de reeds vermelde wijze de oude brug door de nieuwe te vervangen. Natuurlijk zal men hier bij den grootst mogelijken spoed betrachten en dag en nacht doorwerken, maar men rekent er op dat de werkzaamheden een viertal dagen zullen duren, waardoor het tramverkeer gedu rende dien tijd gestremd zal blijven. De tramregeling is nu als volgt: De trams uit Zandvoort blijven op de Kam pervest staan, de passagiers stappen uit en kun nen over de hulpbrug de tram(s) bereiken, die op den brug bij de St. Anthoniestraat gereed zullen staan. Uiteraard zal het oponthoud tot zoo klein mogelijke afmetingen beperkt worden. De Eendjesbrug is zoo goed als gereed. De verbreedingen aan weerszijden zijn klaar en de aannemer, de heer J. P. A. Nelissen, wacht thans alleen nog op de verlegging van de tram sporen, hetgeen pas geschieden kan als de Lange Brug „onderhanden" genomen wordt. Zoodra dan ook de Lange Brug op 11 Juni verwisseld wordt, worden meteen de rails in de Eendjes brug verlegd en de bovenbouw1 veranderd. Ove rigens ligt het plaveidsel voor de brug al gereed, terwijl de aansluitingen van de opritten even eens slechts een klein onderdeel van het werk uitmaken. Tijdens de werkzaamheden aan de Lange Brug wordt tevens de walkant aan de zijde van de Spaarnekerk in orde gemaakt. Als alles vlot verloopt en er geen onverwachte stagnatie komt, mag men verwachten dat de beide bruggen 20 Juni geheel gereed zullen zijn. De verkeerspuzzle op de Lange Brug zal dan eindelijk eens opgelost zijn! Zaterdagmiddag vier uur heeft een politie agent proces-verbaal opgemaakt tegen den 51- jarigen schillenboer K, Deze liet in de Generaal Cronjéstraat een gewond paard een beladen kar trekken. De agent liet het paard uitspannen. Een vee arts bevestigde de meening van den agent. Hij constateerde een verwonding aan de schoft. vroolijke gedeelte van den avond. De tooneel- club „De Kothum" kwam met twee komische één-acters voor het voetlicht, welke de stem ming aanmerkelijk verhoogden. Ook de Sport bond „Winfried" gaf een demonstratie, waarin zij zeer zeker geslaagd is. Rest nog te vermelden dat „De Krekel" het muzikale gedeelte verzorgde en daarvoor menig applaus in ontvangst had te nemen. Alles te zamen een uitstekend geslaagde in stallatie-feestdag, waarop men zeer zeker met genoegen mag terug zien. Zondagmiddag 5 minuten voor zessen kwam de heer K. uit Haarlem met zijn auto van den Schoterweg bij de Mamixstraat op den hoek van de Kleverlaan. Uit de Marnixstraat kwam ook een auto, bestuurd door den auto-expert L. uit Den Haag. K. die L. voorrang had moeten verleenen, deed dit niet. Het gevolg was, dat L.'s auto in den flank gegrepen werd. De aanrijding was zoodanig, dat de auto van L. 5 meter lang op de beide rechterwielen voortreed en daarna omsloeg. De echtgenoote van L., die in den wagen zat, kreeg een wond boven het linkeroog. Zij werd door den ongevallendienst verbonden, waarna de wond in het St. Joannes de Deo-ziekenhuis gehecht is. Ze kon daarna naar huis terug- fceeren. Beide auto's werden beschadigd. De auto van L. moest worden weggesleept. Tegen K. is proces-verbaal opgemaakt, om dat hij geen voorrang verleend heeft. De tentoonstelling van de R. K. Vereeniging voor groote gezinnen, afd. Haarlem Noord, werd Zaterdagmiddag door kapelaan Luken geopend. Onder de aanwezigen merkten we op rector Timp, voorzitter van den Dekenalen Jeugdraad, pastoor Schalke, wethouder v. Liemt, als voor zitter van den R. K. Vereeniging voor Groote Gezinnen en anderen. In zijn openingswoord dankte kapelaan Lu- ken de genoodigden voor hun belangstelling. Speciaal dankte hij de leidsters en leiders, on der wier leiding de kinderen gedurende de win termaanden gewerkt hebb"^ en waarvan zij thans het resultaat zien. .en waren reeds werkzaam van de oprichting af en spr. hoopte, dat zij nog vele jaren zouden medewerken aan dit mooie werk. Hiermede verklaarde hij de ten toonstelling voor geopend. Daarna sprak de heer v. Liemt, die consta teerde, dat het werk, hetwelk tijdens de winter maanden gemaakt is, af was. Spr. had de vo rige tentoonstellingen ook gezien en oordeelde, dat het werk steeds op hooger peil komt. Daar voor dankte de heer v. Liemt ook namens alle leden van het hoofdbestuur de leidsters en lei ders en hoopte, dat zij nog vele jaren met de zelfde energie en toewijding mochten werken. Vervolgens sprak rector Timp namens den Dekenalen Jeugdraad. De Jeugdraad, aldus spr., heeft geen misgreep gedaan, toen zij aan de R. K. Vereeniging voor Groote Gezinnen op droeg te zorgen, dat de kinderen zich in hun vrijen tijd nuttig en aangenaam konden bezig houden. Wanneer er van Katholieke zijde iets op liefdadigheidsgebied moet gebeuren, is er al tijd een staf van menschen te vinden, die daar hun tijd voor afstaan. Over de hoofden der kleinen zien de grooten hun arbeid en liefde, gedurende de wintermaanden gegeven aan dit bij uitstek mooie werk en spr. hoopte, dat zij met Gods hulp nog vele jaren met liefde en toewijding zich aan de zorg voor de Katholieke jeugd wilden geven, waarvoor zij zeker later hun eeuwig loon zullen ontvangen. Hierna werd een rondgang gemaakt en wer den de werkstukjes der kleinen bewonderd. De genoodigden spraken hun voldoening uit voor hetgeen gepresteerd was. Zondagavond 9 uur heeft de trekking plaats gehad van de verloting. Voor de prijzen zie men de advertentie elders in dit nummer. De prijzen kunnen afgehaald worden Woens dag 24 Mei, des avonds van 7.30 tot 8.30 uur en Zaterdag 27 Mei van 4 tot 5 uur in de zuster school aan de Timorstraat. Zondag vond in de Kathedrale parochie de officieele aansluiting plaats van de St. Joseph Gezellen Vereeniging Haarlem V bij het Cen traal Verband der St. Joseph Gezellen Vereeni- gingen in Nederland. Gelijk het behoort, werd deze schoone ge beurtenis ingezet met een algemeene H. Com munie, waaraan door allen werd deelgenomen. Daarna had in het Clubhuis „Sint Baaf' een gemeenschappelijk ontbijt plaats, terwijl des middags een excursie-fietstocht gehouden werd naar Wijk aan Zee, welke zeer goed geslaagd mag worden genoemd. Des avonds werd het feestelijk gebeuren voortgezet in de Leonarduszaal, waar de eigen lijke installatie en aansluiting plaats vond. De Centraal-Praeses, rector J. Th. van Ga len uit Amsterdam, zette in groote trekken op kernachtige wijze het groote doel der St. Jo seph Gezellen Vereenigingen in Nederland uit een, waarvoor spr. een stormachtig applaus in ontvangst had te nemen. Hierna werd door Plebaan L. A. A. M. Wes- terwoudt het woord gevoerd en de Kolpingvlag ingezegend. Nadat nog door kapelaan A. J. v. d. Ouden hoven, vice-praeses, alsook door den senior, den heer C. van Dam en den heer Jac. Kaart was gesproken, ging men over tot het meer Zondagmorgen heeft de jaarvergadering plaats gehad van de St. Vincentiusvereeniging afd. bibliotheek. In zijn openingsrede bracht de voorzitter, de heer Loots, dank voor het vertrouwen, dat bij zijn benoeming in hem was gesteld. Hierna bracht de secretaris het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de bibliotheken aan de Groenmarkt, de Klarenbeekstraat de La Reit- straat en de Hagestraat resp. 13741, 13087, 12768 en 7857 boeken hadden uitgeleend. Dit resultaat was in de laatste 10 jaar niet bereikt. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de kasrekening sloot met een voor- deelig saldo van 526.28. Hierna hield de president van den Bij zon deren Raad een toespraak, waarin hij zeide, dat de naam van St. Vincentius een waarborg blijft voor goede lectuur. De zeereerw. pater Ter Haar gaf vervolgens een overzicht van de beteekenis van het boek. Hij haalde verschillende voorbeelden aan en wees op het nut en het onheil, dat het boek kan stichten. Nadat de oud-penningmeester, de heer Jan sen Hendriks, nog het woord gevoerd had. sloot de voorzitter de vergadering. Op zijn experimenteelen voordrachts-avond, te houden hedenavond in den Stadsschouw burg te Haarlem, zal de vermaarde experimen teel-psycholoog prof. A. M. Langsner o.a. de volgende onderwerpen behandeleri: psycho- criminologie; psycho-graphologie; helderzien of karakteranalyse; Brahmaansche practijk volgens methode Ra ja Joga; psychologie en liefde; zielkunde en reïncarnatie; Langsneris- me tegen stotteren; de Perzische slangenbe zweerders; verklaring van het Mango-boom- wonder. J. C. P. Kats, Frederikspark no. 12, alhier, doet een beroep op den Raad om toestemming te kunnen verkrijgen voor het verbouwen van het perceel aan het Frederikspark no. 12 tot on der- en bovenwoning. Op het tot B. en W. gericht verzoek om ont heffing van het recht van erfdienstbaarheid hebben B. en W. afwijzend beschikt. Hun over weging daartoe was, dat daar de gemeente de grond in het Frederikspark destijds voor een laag bedrag had verkocht om daarop villabouw mogelijk te maken en de bij den verkoop ge stelde voorwaarden beoogen het karakter van villapark te verzekeren, daaraan geen afbreuk mocht worden gedaan door de door Kats ge- wenschte verbouwing. Indien aan één der eige naren deze ontheffing zou worden verleend, zou deze aan anderen bezwaarlijk kunnen worden geweigerd en zou het karakter van het Frederikspark hieronder zeker lijden. Hierbij komt, dat niet alleen gevraagd wordt verlof voor den bouw van een kleine garage, waar tegen wij minder bezwaar zouden hebben, doch dat de garage zoodanige afmetingen verkrijgt, dan ze blijkbaar voor meer dan één auto be stemd is. Voorts zou men er nog eene verdie ping willen optrekken. Voor het bovenhuis is eene afzonderlijke ingang ontworpen. B. en W. stellen voor het schrijven van J. C. P. Kats voor kennisgeving aan te nemen. B. en W. stellen voor aan IJ. Klaassen, al hier, in voortdurende erfpacht uit te geven, met de bestemming daarop te bouwen een woonhuis, een garage en diverse hokken voor beesten, het woonhuis bestemd ter bewoning door niet meer dan één gezin grond, gelegen aan de Friesche Varkensmarkt, ter oppervlak te van pllin. 302 M2. en zulks tegen een erf pachtscanon van f 1.— per M2. per jaar. .Ben W. stellen voor het kohier van de za kelijke belasting op het bedrijf dezer gemeen te, belastingjaar 1933, vast te stellen tot een bedrag van f 91.856. B. en W. stellen voor aan de Gemeentelijke Avondschool vor handelsonderwijs alhier te benoemen tot tijdelijk leeraar den heer G. H. Wamelink te Haarlem. Zondagavond, kwart over 11, koelde de 22- jarige varensgezel, de B., uit deze stad, zijn dronken gemoed op een spiegelruit van het café in de Koningstraat 6, door de ruit in te slaan. Twee politieagenten brachten hem naar het politiebureau over, waar hij zijn roes in de cel mocht uitslapen, om tenslotte met een proces verbaal naar huis terug te keeren. De waarde van de ruit bedraagt 100. Maandag werd in hotel Lion d'Or, alhier door architect H. Tuninga aanbesteed: het bouwen van een landhuis met bijkomende werken aan den Heerenweg te Heemstede. Ingekomen 16 biljetten, waarvan 1 ongeldig. Laagste inschrij ver Bakker en Bransma te Haarlem voor 14.972. Op 78-jarigen leeftijd is hier ter stede over leden de heer C. F. Henning, een bekende fi guur in onze stad. Hij bekleedde o. a. het voorzitterschap der Groote Houtstraat-vereeniging, terwijl hij meer dan 50 jaren lid was der sociëteit „Vereeni ging". Ook in de kegelwereld was de thans over ledene een bekende persoonlijkheid. Zeer verdienstelijk heeft hij zich tijdens den grooten oorlog gemaakt door zijn zorg voor de Belgische vluchtelingen. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Woens dag op het R. K. kerkhof St. Barbara na de plechtige Requiemmis van 9 uur inde St. Jozefkerk. In de afgeloopen week zijn de „zwijntjes jagers" er in geslaagd een buit te maken, die een record slaat. De diéfstallenlijst telt er zestien. Zaterdagmiddag half drie ontdekten kinderen dat er rook kwam uit de ramen van perceel Wagenweg 35, op de tweede étage. Hier is ge vestigd een smederij en kachelbergplaats van den heer Felia. Een viertal pakkisten, gevuld met stroo, bleek in brand geraakt te zijn. De heer Felia is be gonnen met emmers water het vuur te dooven. De brandweer, die inmiddels aangekomen was, heeft de vuurbestrijding met een slang op de waterleiding overgenomen. De kisten met inhoud brandden voor het grootste deel uit. De schade kon hiertoe beperkt worden. Verzekering dekt de schade. Lente duidt op iets dat jong, groen en frisch is en wanneer men dus hoort spreken van een Lente-Cabaret, komendeze factoren ongetwij feld in iemands gedachten. De vraag, in hoeverre we behoeften hebben aan een lente-cabaret, kunnen we gevoeglijk buiten bespreking laten, want het antwoord zelf is reeds door het publiek gegeven, dat zoo uiterst spaarzaam van zijn belangstelling blijk gaf. Indien degenen, die afwezig waren, de oor zaak zijn geweest van den bescheiden indruk dien men kreeg, dan hebben die afwezigen wel heel erg veel op hun geweten. Zij, die aan het programma hun medewerking verleenden, bestonden deels uit oude, deels uit nieuwe bekenden. De oude bekenden waren ken baar aan hun naam en aan hetgeen zij ten ge- hoore brachten, terwijl van de nieuwen voor namelijk Dora Gerson in aanmerking komt te worden geroemd voor hetgeen zij deed. Zoowel de keuze van de onderwerpen als haar voor dracht is voortreffelijk en zij boeit van het be gin tot het einde. Verder waren er een paar bescheiden schets jes, een beetje ondeugend, doch zonder opmer kelijke kwaliteiten en een parodie in drie visioe nen: De nieuwe Voorjaarshoed, welk nummer wel het beste, zoowel van het oude als het nieu we programma was. Dit was een succesvol slot, waarbij de speciale en juiste visie alle lof ver dient. Het is echter uiterst moeilijk met een paar goede dingen een geheelen avond te vul len en daarom zal misschien het Lente-Cabaret als het tot den wasdom van den zomer gekomen is, een programma weten samen te stellen, dat meer voldoet dan dit. HOOFDKANTOOR EN WINKELS ALLEEN Tenslotte willen we niet onvermeld laten de karikatuurdansen van Julia Marcus, die speciaal in haar Ghandi-creatie iets zeer bijzonders te zien gaf. Van de verdere optredenden noemen we nog Kurt Wolff, als de leider en de conferencier, Son-Rethel als de man met de duizend gelui den, Berthe Stuy, als de zangeres (reeds be kend uit het optreden in het Louis Davids Ca baret) en Géza L. Weisz als de komische mede speler in de schetsen en de parodie. L. V. Welke voorspelling men in het begin van de week had kunnen doen, dat enkele dagen later Zaridvoort op volle seizoenkracht zou staan, dat had zelfs de grootste optimist niet durven voorspellen. De Zaterdag als voorbereiding gaf de Zon dag der grootste verrassing, die in dezen tijd van het seizoen gebracht kan worden. In wijden omtrek was het als een verlos singswoord: Zandvoort. Van den vroegen morgen tot den laten avond heeft Zandvoort in het teeken van de volle seizoendrukte gestaan. Mooier en idealer strandweer dan Zondag was, kon men zich moeilijk denken. Het was alles volmaakt. De zakenman kon een goede steekproef ne men, hoe de vernieuwing van zijn bedrijf aan de verwachting van meerdere of nieuwe fi- nancieele resultaten zou beantwoorden. De mode kon haar eerste proefstukken too- nen, kortom overal heerschte na de winterrust een plotselinge zakenspanning. Waren we vroeger wel eens ongerust, dat Zandvoort te groot zou worden, deze Zondag heeft bewezen, dat met zonnewarmte zelfs het vergroote Zandvoort nog te klein zal zijn in het seizoen 1934. Maar en dat moeten we er dadelijk bij voegen duurde vroeger een badtijd, verdeeld in voortijd, seizoen en natijd-maanden, lang, thans is dit veel en veel korter en regelt het zich geheel naar het weer van den dag, met alle risico, daaraan verbonden. Dat er natuurlijk tal van baders waren, die onofficieel het badseizoen openden, dat spreekt natuurlijk van zelf. En voor biet overige de groote bijzonderhe den? Wel,. Zandvoort heeft plotseling een heerlijk echt mooi voorjaarszonnefeest gevierd. Een feest van een dag lang, een feestdag, die een goede voorbereiding is voor de drukke dagen in den vollen seizoentij d alsde zon dan even milddadig is, als ze ons gisteren voor spelde. Van des morgens negen uur af had de direc tie der Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij den dienst AmsterdamZand voort uitgebreid tot een tien-minutendienst, door het inleggen van extra wagens van het zware materieel. En des middags tusschen twee en zes uur zag men zich met het oog op de groote drukte genoodzaakt op de lijn Haar lemZandvoort eveneens extra wagens te la ten rijden. Dat bij het algemeene badfestijn Bloemen- daal aan Zee niet achter bleef, kan men zich denken. Het aantal baders was legio, de auto's, fiet sen en autobussen voerden een onafgebroken stroom van bezoekers- en bezoeksters aan en de „ijsjes" werden grif verkocht. Des avonds trok men heerlijk bruin gebrand en opgefrischt weer naar huis, waardoor ook Haarlem zyn deel, al was het slechts een voortdurend wisselend deel van het zon- en waterfeest kreeg. Hopen wü maar dat Hemelvaartsdag een even schoone dag zal zyn! Het weekblad Handelsbelangen neemt o.m. op de crediteurenlijst in het faillissement N. V. Mijnders en Co. N. V. bloembollenhandel Hil- legom. Deze lijst telt 149 crediteuren met een totaal passief van 56.384.29 waarvan preferent 196.20. De baten zyn nog niet volledig bekend. De voornaamste crediteuren zyn: Gebrs. Durenkamp geleverde goederen 1675.32. D. E. Nieuwenhuis 2454.57 geleverde goederen. J. Saai en Co. geleverde goederen ƒ3236.90. G. A. Verdegaal geleverde goederen en kosten gedeeltelyk preferent ƒ2822. Voorts de crediteurenlyst in het faillissement Jan Schilpzand Hzn. bloembollenkweeker aldaar handelende onder den naam firma Gebrs. Schilpzand te Hillegom. Deze lijst telt 67 crediteuren met een totaal passief van 54.252.82, waarvan pre ferent 16.160.06. De baten zyn nog niet vol ledig bekend. De voornaamste crediteuren zyn: Bloembollenveilingver. West Friesland ace. plus kosten, gedeeltelijk preferent 4779.96.- Coöp. Raiffeisenbank 2e hypotheek preferent 16016.54. Erven Dekker, geldleening ƒ4482.17. G. Schilpzand Geldschmeding geldleening 16000.— Tevens de crediteurenlijst in het faillissement N.V. tot Expl. van winkels in fyne lederwaren en aanverwante art. L. Holzhaus, Haarlem, zaak doende te Amsterdam. Deze ïyst telt 89 credi teuren met een totaal passief van ƒ188.936.75, waarvan preferent ƒ463.79. De baten zyn nog niet volledig bekend. De voornaamste crediteu ren zyn: Auwaether und Bubeck A. G. ƒ2167.07. Dr. Broese van Groenou, geldleening en rente 129.216.16. T. Mulder, geldleening ƒ4030.14. Mien schryft ons: Donderdag 25 Mei (Hemelvaartsdag) herdenkt de heer H. G. Surendonk, Rollandstraat 36, den dag, waarop hy 25 jaar geleden als mees terknecht in dienst trad by de fa. A. van der Meer, wynhandel, Kleine Houtstraat, alhier. Reeds als jongen van 17 jaar in het wynvak gekomen en sindsdien by verschillende bekende firma's achtereenvolgens werkzaam geweest, heeft de heer Surendonk, die thans 71 jaren telt, een respectabelen tyd, meer dan 55 jaren achtereen, het wijnvak gediend. Dit laatste wordt met opzet zóó gezegd, omdat Surendonk, al was het dan in zyn bescheiden werkkring van knecht tot meesterknecht, met een soort aangeboren liefde zyn arbeid heeft verricht en altyd als een vriend tusschen die nooit volko men rustende, maar immer levende wynen is werkzaam geweest. Geen wonder, dat hy na zoo'n langen tyd van practisch werken een groote ervaring heeft verkregen op zijn gebied en de behandeling der In den afgeloopen nacht omstreeks drie uur heeft in het aan Den Haag grenzende Waterin gen een roofoverval plaats gehad op een 83- jarigen man, L. Chrispijn geheeten, en wonende in de Schoollaan aldaar. Door opensnijding van een ruit en wegschui ven van een grendel had een inbreker zich toe gang tot de woning van C. verschaft, wiens huishoudster in het ziekenhuis wordt verpleegd en die nu tydelyk alleen woonde. Hoewel C. eenigszins doof is hoorde hy wel geluid of ge loop in zyn woning. Hij ging kijken wat er aan de hand was en zag toen een lichtje gloeien, terwyl hem werd toegeroepen: „Je geld of je leven". De oude man was echter niet zoo be vreesd uitgevallen als de inbreker wellicht ver moedde. Hij nam een stoel op en ging daarmede den belager te lijf. Deze laatste gaf daarop met een stuk yzer of met een beitel den grijsaard eenige klappen op het hoofd en verwondde hem ernstig. C. wist door luidkeels schreeuwen de aandacht van de buren te trekken, waarna de inbreker de vlucht nam. Dr. Hoogwater verleende den getroffene de eerste hulp. De toestand van C. is thans naar omstandigheden redelijk wel. Intusschen stelde de politie aldaar, onder lei ding van den burgemeester van Wateringen, een onderzoek in. Vermoed werd, dat de 27- jarige koopman W. H. L. G„ wonende in de Rozemarynstraat in Den Haag, wel meer van de zaak zou afweten. Op verzoek van den bur gemeester van Wateringen is deze G. nog des nachts door de Haagsche recherche van zyn bed gelicht en naar Wateringen overgebracht, waar het onderzoek in samenwerking met de Haagsche politie wordt voortgezet. wynen en het opkweeken daarvan op zyn duimpje kent. Zyn vele kennissen uit het wyn- en gedistil leerd bedrijf en ook daarbuiten zullen ongetwy- feld met belangstelling kennis er van nemen, dat Surendonk een zilveren jubileum viert en aan blyken van vriendschap en waardeering zal het hem dien dag wel niet ontbreken. Ondanks zyn zeer gevorderden leeftyd, ook al matigde de tyd het tempo van den pas, is Surendonk nog in het gelukkige bezit zyner welhaast onverminderde krachten en zou, als het moest, nog menig jaartje bruikbare dien sten kunnen leveren. By de orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk op Dinsdag 23 Mei, 's avonds van 8.15 tot 9.15 te geven door den heer George Robert, zal het volgende programma worden uitgevoerd: 1. Der Tag, der ist so freudenreich J. S. Bach 2. Concert D gr. t. Allegro Andante con moto Fuga 3. Andante 4. 1ste Sonate Allegro ma non troppo Andante Allegro con fuoco 5. 1ste ged. Ve Symphonie G. F. Handel A. Mallly F. Borowski Ch. M. Widor Na een ruim 32-jarigen trouwen diensttyd, is met ingang van heden met pensioen gegaan de heer A. Komen, rechercheur van politie, afd. Arbeidsinspectie, alhier. De heer M. B. Teye, leeraar aan het Ge meentelijk Lyceum te Haarlem, is als no. 1 ge plaatst op de voordracht, welke B. en W. van Hilversum opgemaakt hebben ter voorziening in de vacature leeraar Ned. Taal en Letterkunde aan de H. B. S. aldaar. In de algemeene vergadering van de Neder- landsche Vereeniging Eerste Hulp bij Ongeluk ken (E.HB.O.) te Assen is herkozen als be stuurslid de heer J. H. Fortgens te Haarlem. Voor het doctoraal-examen in de rechten is aan de universiteit te Leiden geslaagd mej. C. L. Sanders, alhier. Naar wy vernemen zal aan de op 2 Juni as. te houden vergadering van aandeelhouders in de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maat schappij worden voorgesteld het dividend over het afgeloopen boekjaar weder te passeeren. Sociëteit „St. Bavo" R.K. Commissie voor Beroepskeuze, 8 uur. Gemengd koor „Onder Ons", 8 uur R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Gem. Concertgebouw Voorjaarsbeurs, half 2 tot half 6 en half 8 tot 11 uur. Stadsschouwburg Experimenteele voor dracht Professor Langsner, kwart over 8 uur. Luxor-Sound-Theater Bioscoopvoorstelling en variété, 8.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Grossiers kleinhandel, 8 uur Rechtskundig Bureau, half 9 St. Caecilia, 8 uur Cursussen R. K. Volksbond, 8 uur R. K. Kraamverzorging, 23 uur Bestuur metselaars en opperlieden, 8 uur Kellners, half één des nachts. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling door George Robert, 8%9'A uur. Gouvernementsgebouw Dreef Provinciale Staten, half 11. Gem. Concertgebouw Voorjaarsbeurs, half 2 tot half 6 en half 8 tot 11 uur. Luxor-Sound-Theater Bioscoopvoorstelling en variété, 8.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 105 uur. II. K. Kraamverzorging „Wit-Gele Kruis" ge vestigd Kinderhoisvest 25 rood. Spreekuren: Dinsdag van 23 uur, St. Bavo, Smedestraat 23; Donderdag van 2—3 uur Damiatestraat 1; Donderdagavond van 77.30 uur Clubhuis Raadhuisstraat 11; Vrijdagavond van 78 uur Kinderhuisvest 25 rood. ft. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 1012, 24, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Haar lem. Tel. 11671. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen by mej. H. Simons, Bloemhof straat 1, Haarlem. Tel. 11671. Spreekuren van de Zusters: lederen dag van 22.30 uur in de wijklokalen: Clubhuis Raad huisstraat 11; Begijnhof 2; Damiatestraat 1; Leidschevaart 2. Bovengenoemde vereeniging vergaderde de zer dagen in café „Central". Het verslag van de gehouden jaarvergadering in Utrecht werd voorgelezen, waarna een interessante discussie volgde. De voorzitter verzocht dringend alle leden om het noodlydende Vrijwillig Onder steuningsfonds te gedenken. Verschillende plan nen voor hulp zyn in voorbereiding. De gedelegeerden der diverse vakgroepen gaven een résumé van de vergaderingen even eens in Utrecht gehouden. Een excursie naar de nieuwe Fordfabrieken staat voor de leden op het programma. Tot slot kwam nog eens de propaganda ter sprake. De voorzitter kon niet begrijpen dat nog zóó veel R. K. Handelsreizigers en -agenten onge organiseerd zijn. Hun plaats is in de vereeni ging „St. Christoffel", vooral in deze zware tyden, nu het zoo dringend noodig is elkander te helpen en te steunen. De bloempjes collecte gehouden Zondag 20 Mei, ten bate van de Vereeniging tot Bevorde ring der Gezondheid in de Grafische vakken, afd. Haarlem, heeft opgebracht de som van f 1216.87. Geboren: 17 Mei: A. J. Derogeede Bruin, d. 18 Mei: C. M. MolenaarKors, z. H. H. Ryskampv. Limbergen, d. B. Meyers— Kok, z. 19 Mei: C. H. RosenhartRuyse- naars, z. H. E. v. Asten—Reinders, z. 20 Mei: G. Bynagte—Jagt, z. W. Timmers— Weyers, d. Overleden: 18 Mei: C. P. Rog, 57 jaar, L. Heerenstraat 19 Mei: J. F. de Haan, 74 jaar, Jansstraat J. H. A. Orth, 74 jaar, Gen. Cron jéstraat. MAANDAG, 22 Mei. Vorige koersen Heden honden ö,43 8.41 Berlijn 58.45 58.40 Parifs 9.784 0.78 Brussel 34.60 34.60 Zwitserland 48.03 48.02)4 Weenen Kopenhagen 37.65 37-374 Stockholm 43.45 43.12)4 Oslo 42.75 42.67)4 New York (cable) 2.18 2.17 Rome 12-95 12.92)4 Praag 7.42)4 7.40 Madrid 21.20 21.25 Vorige Staatsleenlngen 5 Nederland 1910 i'/i Nederland 1916 4 Nederland 1931 5 Nederl 1932 i N ind 1926 AB S'A Dultschi (Youngleen.) Banken Indische Bank Cert. Handel-Mi]. Industrieën Onliever Oalve Delft Alg Kunstzijde Van Berkel's Pat Nieuwe Philips Kücp Accoustlek Ned Porti tndustr Buitenland Anaconda 0 8. Steel S heather intern Nickel viilnbouw Boeton MUnnouw Alg Exploratie Red tang heboilg Petroleum Ga boes Kon Olie Perlak Peudawa Continental Oil koersen Hede 100)4 1004 1004 1004 9/ 974 1004 1004 864 864. 374 394 68 70 574 60 65 67 96 96 65)4 66 274 294 17 18 151 156 2K« 24 12:4 1314 u 10% 224 22 414 414 11 104 114 114 114 114 1234 124 96 964 16 16 1594 1534 87 87 4)4 44 9% 11 Shell Onlon OU Vprige koerseD Heden 6% 7«i (lubber A'dam Rubber 74)4 Bandar - 14 Dell Batavia Rubber 304 Serbadjadl SUau 23 18)4 35 Allied 30 intercontin. Rubber «X scheepvaart Java Cb Japan 34 Holl Amerika Lijn 21 Dito Gem Elgend. Kon Ned Stoomb beepvaart-ünle Suiker 8. V. A. ;av Cultuur 138 N 1. Si O. ....a..........# 76)4 52 31 ■3), 184 38 30 2 4 34 21 Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust '••nembab Spoorwegen Onlon Pacific Wabash Brie South 21 21 14 135) 584 594 207 211 138 139 93 93 554 54 42 44"? 27.50 29.00 1364 141 1294 130 18 te 1374 137 79 784 24 24 8 84 134 te 134 13

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2