SPORT EN WEDSTRIJDEN MentMffloni: ^ARIA-STICHTING WOENSDAG 24 MEI Een nieuw record K. N. v. B. DISTRICT HAARLEM VAN DEN D. H. V. B. Officieel Een geslaagd triduum RotterdamHaarlem HaarlemGooi- en Eemland Inwijding kleed gebouw H. B. C. HET R.K.F.-ELFTAL H. F. C. Heemstede Engelsche Voetbalbond WORSTELEN KAMPIOENSCHAP NOORD-HOLLAND Worstelen en gewichtheffen Y. Boterbloem H. K. V. Haarlem kampioen M. A. CRICKET VAN BAT EN BAL Wederom twee eerste klasse wedstrijden P. W. I—Rood en Wit 1 BOKSEN 250.000 dollar voor Jack Sharkey HANDBOOGSPORT HANDBOOGSCHIETEN Koning schieten bij de Jonge Batavieren te Bloemendaal DAMMEN De wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap v. d. Haarl. R. K. Dambond Clubkampioenschappen „Haarlemsche Damclub" Haarlemsche damkampioen schappen Herkamp om den titel HAARL. R. K. DAMBOND De wedstrijden om het pers. kampioenschap 3e klas WATERPOLO Tournooi Hillegersberg DE JONGE KAMPIOEN TENNIS TENNIS IN FRANKRIJK Nederlandsche dames winnen Mrs. Moody Wills naar Europa IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK L WIELERSPORT GOUDEN JUBILE A. N. W. B. Toeristische Stertocht ZWEMMEN Rijswijksche wielerbaan Duel van KempenPijnenburg BILJARTEN Wereldkampioenschappen biljarten Om den „De Louw-beker" WANDELSPORT E.H.W.S.V. „Marathon" Haarlem DUIVENSPORT P. V. „de Spaarnevogels" ff. van Essen verbetert het record 300 meter vrije slag EUROPEESCHE ZWEM- KAMPIOENSCHAPPEN VRAGENBUS Het K-N.V-B.-programma voor Hemelvaarts dag luidt: Kampioenschap van Nederland Go AheadVelocitas AFDEELING I Promotiecompetitie 4e klasse BeverwijkPurmerst. uitgesteld Reserve 3e klasse A Hollandia 3WPC 2 Reserve 3e klasse C Amstel 2DEC 3 Reserve 3e klasse D De Volewijckers 2 Ajax 4 AFDEELING II Reserve 3e klasse E *>DS 2Overmaas 2, terrein Overmaas AFDEELING Hl Promotiecompetitie 4e klasse NijverdalDe Gazelle WAWO. Amh. Boys AFDEELING IV Promotiecompetitie 2e klasse JulianaWV Promotiecompetitie 3e klasse Zalt-BommelPicus GUDOKBaardwijk Staatsm. Mauris—Heer Promotiecompetitie reserve 2e klasse Staatsm. Emma 2 NOAD 2 Reserve 2e klasse B Miranda 2Kerkrade 2. Secretariaat: Zuider Buiten Spaarae 10. Het door de R.K. Commissie voor Lichame lijke Opvoeding georganiseerde triduum is bij zonder geslaagd, waartoe niet in het minst de voetballers het hunne hebben toe bijge dragen; Geestelijke Adviseur en bestuur be tuigen aan alle deelnemers hun welgemeen- den dank. Zondag 28 Mei a.s. komt het Haarlemsch elftal wederom in het veld; thans te Pijnacker op het terrein van Oliveo, waar het Rotter- damsch vertegenwoordigend elftal als gastheer zal fungeeren. Het Haarlemsch elftal werd Ris volgt sa mengesteld: Heemskerk (Geel-Wit)Heesakkers (Onze Gezellen)van Es (T. Y. B. B.)Rotteveel T. Y. B. B.)P. Nysten (Santpoort)Vin ken (H. B. C.)Gerrits (Santpoort)Toledo (H. B. C.); Ruigrok (H. B. C.); Put (T. Y. B. B.); Kaldenbach (Santpoort). Reserves: Kockx (Santpoort); D. Nijssen (Santpoort)Zandstra (D. S. S.)Hensceij (H. B. C.) Kamer en Gigengack zijn door hun verkie zing voor het Nederlandsch elftal niet be schikbaar. Den vereenigingssecretarissen wordt ver zocht hun spelers en reserves van hun be noeming in kennis te stellen. De reis wordt gemaakt per autocar, weike precies half één vertrekt van de Grooïe Markt te Haar legden te kwart voor één van het R.K. VereenigingsgeSouw te Heemstede. Degenen die het elftal wenschen te vri ge zellen kunnen zich tot Vrijdag as. arnmelden by de heeren F. J. Mooren, Drieheereniaan 34, Heemstede; P. P. Smit, Hoofdstraat 100, Santpoort, en aan het secretariaat. Op Zondag 11 Juni as. wordt tot besluit van het seizoen een wedstrijd gespeeld tus- schen het Haarlemsch elftal en het vertegen woordigend elftal van den Kring Gooi en Eemland. Deze wedstrijd zai plaats hebben op het Santpoort-terrein. Nadere bijzonderheden hieromtrent volgen binnenkort. Zoowel voor de Roomsche sport in Haarlem en O. als voor H. B. C., op welks terrein Zondag de wedstrijd tegen het R.K.F.-elf- tal werd gespeeld, is deze dag er een van groote beteekenis geweest. Voorheen beschikte Haarlem en omgeving niet over een geschikt terrein om zeer belangrijke wedstrijden in deze omgeving te houden. Maar met de geweldige verbetering van het veld en den bouw van een tribune heeft H. B. C., dat zijn terrein heeft onder den rook van Haarlem en zeer gemakkelijk van alle kanten is te bereiken, een inrichting gekregen, welke kan wedijveren met de beste in den lande. Tevreden maar niet voldaan was de leuze van het bestuur, het vorige jaar bij de in wijding van het nieuwe terrein en tribune. Hoewel niet direct ongeschikt, was het kleedhuls lang niet volmaakt, en temeer nog, daar er soms 4 wedstrijden op één Zondag moesten gespeeld worden. En toen nu eenigen tijd geleden definitief vaststond dat de belangrijke wedstrijd Fede ratie-Haarlem op het H B.C.-terrein ge speeld zou worden, werd deze gelegenheid aan gepakt om ook dit belangrijk onderdeel van een „goede" outillage in orde te brengen. Wie dan ook Zondagmiddag op het H. B. C.-ter- rein kwam, stond verbaaasd over de groote veranderingen, welke hier in enkele weken zijn aangebracht. Dank zij het volijverige kerkbestuur onder wiens leiding ook het R.K. Vereenigingsge bouw wordt beheerd, is er naast het gebouw een ruime overdekte rijwielstalling gebouwd, mede ten dienste van H. B. C. Een geheel naar de eischen des tijds inge richte entree met aan beide zijden een loket voor den kaartenverkoop, één voor het gere serveerde terrein en één voor staanplaatsen en jongenskaarten. Naast den ingang is thans een nieuw kleedhuis gebouwd. Het geheel heeft een oppervlakte van 48 M2. en is gebouwd op een betonnen voeting. Dit gebouwtje binnenkomend komt men in een gang, die toegang geeft tot twee kleed kamers, elk van 4 bij 4% M. Elke kamer bevat gelegenheid voor voetba den met stroomend water, een closet, ruime zitplaatsen voor de spelers, electiisch licht en goede ventilatie. De vloeren zijn van beton, maar roodgeschuurd. Boven de toiletten zijn spiegels aangebracht. Voor de scheidsrechter is er een aparte kleedgelegenheid, zoodat deze zich niet vóór of na den wedstrijd tusschen de spelers be hoeft te begeven. Nu door den tijd nog een staantribune (en dat komt ool^ wel als de publieke belangstel ling dit op den duur noodzakelijk maakt) en dan is het terrein volmaakt. Als op Roomsche wijze gebruikelijk, had Zondagmiddag voor de ingebruikneming de in wijding van het kleedlokaal plaats door den Zeereerw. heer Pastoor v. d. Tuijn, waarbij aanwezig waren het bestuur van H. B. C. en eenige leden van het R.K. Kerkbestuur van de parochie van den H. Bavo. Na de plechtigheden wenschte Pastoor v. d. Tuyn het bestuur van H. B. C. geluk met deze zoo groote verbetering. Hierna voerde nog het wcord de heer H. v. Turnhout, bestuurslid van den D. H. V. 3. en den heer N. J. v. d. Linden die H. B. C. ge luk wenschten met deze groote verbetering, waarna de heer J. v. d. Horst, voorzitter van H. B. C., Z.Eerw. en beide andere sprekers dankte. In het R. K. F. elftal voor den wedstrijd tegen België, zooals wij het publiceerden, was als spil genoemd Habets (Valkenburg;. Nader vernemen wij dat deze plaats zal wor. den bezet door G. Spiekerman (Wilskracht). Zondag ha'f 3 had de eere-wedstrijd plaats tusschen Edo en V. S. V. Naar schatting waren er een 1600 belang stellenden. Voor den wedstrijd bood zoowel Edo als V. S. V. een fraai bloemstuk aan. Het was een zeer amusante strijd die, trots de warmte, het aankijken ten volle waard was. Voor rust was V. S. V. meer productief en wist een 20-voorsprong te behalen. Twintig minuten na rust scoorde Edo, ter wijl het haar zelfs gelukte aan het einde gelijk te maken. Het einde kwam alzoo met een 22-stand, waarna de loting in het voordeel van Edo be sliste. Aan het jaarverslag van den Engelschen Voetbalbond ontleenen wij, dat de bezittingen thans 133.672 bedragen. Het saldo van het bezoek der Oostenrijkers bedroeg liefst 1187. Het aandeel in de ontvangsten der Cup-wed strijden bedroeg totaal 7306, waarvan alleen reeds 5177 op rekening geschreven kan wor den van den Cup-finai. Bestuursvergaderingen ontlastten de kas met .£3324 Zondag werd door de Beverwijksche Kracht- sportvereeniging „D. O. K." de laatste wed strijden georganiseerd om den titel van Noord- Hol-and. Verwerkt werden alle gewichtsklas sen eerste afd. gewichtheffen en midden-, half-zwaar- en zwaargewicht eerste afd. wor stelen. Niettegenstaande het prachtige zomerweer was de publieke belangstelling groot. Zoowel in worstelen ais gewichtsheffen werd goede sport te zien gegeven. Hier volgen de uitslagen: Gewichtsheffen le afdeeling. De oefeningen waren tweehandig drukken, trekken en stoo- ten. Vedergewicht. Kampioen P. t. Wolde, San- dow, Zaandam, 72%, 72%, 100. 2e prijs B. Hensen, D.O.K., Amsterdam, 70, 70, 95. 3e prijs J. Velleman, D. O. K., Amsterdam, 67%, 70, 92%. Lichtgewicht. Kamp. C. G. Tabak, D. O. K., Beverwijk, 77%, 87%, 120. 2e prijs C. de Jong, H. K. V., Haarlem, 75, 80, 105. 3e prijs T. Kaper, H. K. V., Haarlem, 72%, 75, 90. Middengewicht. Kamp. Y. Boterbloem, H.K. V., Haarlem, 85, 95, 120. 2e prijs N. Jonker, H. K. V., Haarlem, 82%, 87%, 110. 3e prijs Duiker, D. O. K., Beverwijk, 82%, 85, 110. Zwaargewicht. Kamp. A. Burger, D. O. K., Beverwijk, 95, 95, 122%. 2e prijs C. Vessles, D. O. K., Beverwijk, 80, 92%, 115. Worstelen le afd. Middengewicht. Kam pioen J. Portengen, Sandow,, Zaandam; 2e pr. J. Schouten, D. O. K., Amsterdam; 3e prijs G. v. Soest, D. O. K., Beverwijk. Half zwaargewicht. Kampioen P. Kluft, D. O. K„ Beverwijk; 2e prijs C. Hartog, San dow, Zaandam; 3e prijs A. v. d. Horst, de Hal ter, Zaandam. Zwaargewicht. Kampioen J. Muis, D. O. K., Beverwijk; 2e prijs P. Zwart, Hercules, Am sterdam; 3e prijs D. Korver, Sandow, Zaan dam. Op Hemelvaartsdag worden in de eerste klasse van den N. C. B. wederom een tweetal wedstrijden gespeeld. Haarlem ontvangt thuis V.O.C., waarvan we slechts weten dat het verleden jaar over een ploeg beschikte, welke slechts weinig voor de kampioenen onderdeed. Het is nu maar de vraag of de Haarlemmers wederom htm aan hangers een verrassing kunnen bereiden als Zondag J.I., toen tegen ieders verwachting in VJR.A. in eigen huis werd geklopt. Over zooveel optimisme beschikken wij momenteel nog niet. V.RA speelt thans tegen H.C.C. I, welke wed_ strijd, gezien de matige prestatie der Amster dammers tegen Haarlem, wel in een overwinning voor de bezoekende club zal eindigen. In Overgang A komen vier clubs in actie. Quick (Nijmegen) dat zich Zondag j.L door H.B.C. heeft laten kloppen, krijgt thans gele genheid zich tegen V.V.V. te herstellen. De Am sterdammers, die echter ook al 'n nederlaag op hun creditzijde hebben staan, zullen wel alle mogelijke pogingen in het werk stellen om hun balans in evenwicht te brengen. Een belang rijk treffen in elk geval. A.C.C. ontvangt thuis Kampong. De Amster- damsche kampioenscandidaten zullen de Utrechtsche club wel weinig kans geven. In de andere afdeeling krijgen de Rood en W.t-reserves 'n prachtige gelegenheid om hun puntenaantal, dat reeds twee bedraagt, uit te breiden. H.B.S. komt op het Kennemer Lyceum terrein op bezoek. Temeer daar de Rood en Witters thans met een behoorlijk elftal den strijd kunnen aanbinden, geven wij den Hage naars weinig kans. Rood en Wit, dat met drie invallers naar Enschede trok, heeft zijn eerste competitie wedstrijd in een nederlaag zien eindigen. De ongeoefendheid door het late voetbalseizoen speelde velen parten. P. W. trok het eerst naar de wickets, doch het goede bowlen van Schmeenk en v. d. Togi was oorzaak dat er spoedig 4 wickets down waren voor 7 runs. Höpink en v. Heek brach ten toen eenige verbetering en voerde het totaal op tot 46, waarna Höpink voor een harde 30 run out ging. Toen met de lunch de stand 977 was (C. ter Kuile 17 not out), werd de innings van P. W. door aanvoerder ter Kuile gesloten verklaard. Dit sluiten had een bijzondere rede. De fastbowler Höpink n.l. kan door omstandigheden slechts tot 3 uur van de partij zijn en P. W. wilde probeeren nu nog zooveel mogelijk van zijn eminenten bowler te profiteeren. Dit gokje lukte wonder wel. Höpink bowlde inderdaad prachtig en geen der Rood en Witters zag kans hem te spelen. Voor 56 runs zat het geheele elftal weer aan den kant en alleen v. d. Togt met 'n goede 25 had de bowlerij eenigen tijd het hoofd weten te bieden. Höpink kwam met de prachtcijfers 727 uit de strijd terwijl Wagener de overige drie wickets nam, eveneens voor 27 runs De bowlingcijfers van Rood en Wit waren geweest: J. Schmeink 438 en A. v. d. Togt 4—24. Met nog meer dan 4 uur speeltijd waagde aanvoerder v. Eeghen nog een kans en het scheen aanvankelijk te lukken, daar het er met de stand 555 zeer hoopvol uitzag. A Stroink en C. ter Kuile kwamen toen echter rost in het eten der Haar'emmers gooien en slosgen de vermoeide bowlerij naar alle kan ten. Eerst op 153 zag v. d. Togt kans den stand te breken door Stroink voor een goede 47 te bowlen, terwijl hij spoedig daarna ook de palen van ter Kuile deed duikeen. De Enschedesche aanvoerder had een voortreffelijke 47 gescoord. Hierna was het spoedig gedaan en het P. W.- totaal sloot op 172. De bowlingcijfers van Rood en Wit waren nu: J. Schmeink 248; A. v. d. Togt 4—32 en J. Kruyt 2—34. Rood en Wit werd nu voor de onmogelijke taak gesteld om 193 runs in 91 minuten te maken. De free-hitters Davidson en Kruyt openden de innings doch op 1 waren beiden reeds weer verdwenen en toen de stand 533 was, zag aanvoerder v. Eeghen het hopelooze van den strijd in en zag van verder spelen af. Zoo won P. W. dus zijn eersten wedstrijd en het was zeer zeker een verdiende overwinning voor deze enthousiaste Enschedeërs. Speciaal hun fielden was zeer goed. Wanneer nu de voetballerij van H. F. C. maar spoedig een einde neemt en de spelers weer geregeld kunnen oefenen zal Rood en Wit wel weer de noodige puntjes gaan veroveren. Naar verluidt heeft een vooraanstaande boks manager te Los Angeles 250.000 dollar aange boden aan Jack Sharkey voor een match tegen den winnaar van het titelgevecht om het wereldkampioenschap tusschen Schmeling en Baer. Zondag had op de Banen van de Hand- Boogschutterij de Jonge Batavieren het ko- ningschieten plaats. Het koningschieten is een jaarlijks feest dat bij alle Hand-Bcogschutte- rijen gehouden wordt. De hoogste schutter van zoo'n dag is dan de Koning. Behaalt hij dit 3 jaar achtereen dan wordt hij keizer. Zoo gebeurde het ook Zondag bij de Jonge Batavieren. Om kwart over elf uur werd be gonnen. De heer van Alfpen die 2 jaar achtereen koning was, had een zwaren strijd voorna melijk onder de jongere schutters. Er werd heel gced geschoten onder de jongeren. G. Rootsen blonk in de eerste partij bijzonder uit, terwijl J. Duijn die de keizer der vereeniging is van de Jonge Batavieren, zijn pijl steeds in en om de roos schoot. Van Alfpen had zooals reeds gezegd, een zwaren strijd om zijn koningschap en moest dan op de laatste 4 schoten zien dat de jon geren hem den titel ontnamen. De volledige uitslag is: Maarten, koning, 112 punten; Eekhout, rid der, 109 punten; Duijn, keizer, 108 punten; van Alfpen, afgetr. koning, 105 punten; Roo- sen, 92 punten; Erkamp, 90 punten; van Roo- de 89 punten; Smit 79 punten; Spronk 76 pun ten; de Beer 72 punten. Na afloop der schieting, overhandigde de voorzitter, de heer de Beer, met een toepasse lijk woord de prijzen. Maandagavond had de 2e ronde voor bo vengenoemd kampioenschap plaats, in het gebouw van de St. Jos. Gezellen aan de Jans straat. De uitslagen waren: J. DraaijerJ. v.d. Poel 02; P. HollenbergH. Rump 11; P. MulJ. Lucas 02. In de tweede klasse zijn de uitslagen: B. v. d. KroftC. Zuiderduin n. o. 20; J. v. d. KroftH. de Reus 02; J. Bronstring—P. de Haas 11, L. v. d. VoortTh. Schuit 02. Maandagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1932-1933 der Haar lemsche Damclub voortgezet. Hieronder volgen de uitslagen: Hoofdklasse: P. J. van Dartelen wint van D. Kleen; J. W. van Dartelen remise met Joh. Fabel. Tweede klasse: Ph. G. Amelung Sr. remise met F. W. de Pater; H. J. Rozijn wint van P. J. Bijry. Derde klasse: H. C. SouvereinPh. G. Ame lung Jr. afgebroken. Maandagavond werd de herkamp om het derde klasse damkampioenschap van Haarlem voortgezet. De uitslag luidt als tfolgt: Herkamp om den titel: H. G. J. Andriessen remise met G. Eising Jr. Gisterenavond werd de eerste ronde voor bo- vengenoemd kampioenschap verspeeld. Twee spelers kwamen niet op, zoodat deze heeren hun partijen verloren zien. De uitslagen zijn als volgt: A. ZeuvenA. Mooiekind 02; W. KeyserH. Belterman 02; J. de GierTh. Portegies n.o. 20; Th. Bronstring—N. Koomen 20; J. Luy- ten n. o.H. Springveld 02. De wedstrijden zullen op Maandag 5 Juni worden voortgezet. De zwemvereeniging S. V. H. te Hillegers berg heeft een klein polotournooi uitgeschre ven waaraan werd deelgenomen door U. Z. C., S. V. H. en H. P. C. H. P. C.—U. Z. C. 0—2 H. P. C. verschijnt met 2 invallers en stelt zich als volgt op: J. Schutter J. Uitendaal H. J. Leyenaar A. J. Braam S. L. Mooi J. Kooyman H. Müller Aanvankelijk gaat de strijd gelijk op, doch de verdedigingen van beide party en houden goed stand. Vooral de U. Z. C.-keeper is goed op dreef. Er wordt veel gezwommen. Even voor de rust wordt Schutter door een ver schot van M. Schat verrast 0I. Na de hervatting is H. P. C. iets meer in den aanval, doch de U. Z. C.-verdediging weert zich uitstekend. Onverwacht maakt Wolters het tweede doel punt voor U. Z. C. Het einde van dezen snellen wedstrijd komt met 20 voor U. Z. C. H. P. C.—S. V. II. 7—4 De opstelling van het H. P. C.-team is als bovenstaand. H. P. C. tracht door veel zwem men de S. V. H.-ploeg af te matten. Voor- loopig weet S. V. H. het tempo te volgen en zelfs al vlug een nuttige 20 voorsprong te nemen. Muller weet echter, voor de rust een goed aangegeven bal met een uitstekend on houdbaar schot te benutten. Rust 12. Na de rust is H. P. C. weer iets sterker doch tegen de verhouding in, is het de S. V. H.-er Tordoir die van een fout in de H. P. C.-ach terhoede profiteert en de S. V. H.-voorsprong vergrot 13. Kort hierna scoort Mooi keurig 23, doch het gelukt S. V. H. even later eveneens te doelpunten 24. Nu is het met S. V. H. gedaan en begint H. P. C. door snel heid en uithoudingsvermogen te domineeren. Steeds wordt door verschillende H. P. C.-ers vrijgezwommen en achtereenvolgens benutten Kooijman (2 maal), Uitendaal, Mooi en Braam de geboden kansen en komt het einde dus met 74 voor H. P. C. De laatste wedstrijd S. V. H.U. Z. C. ein digt in een gelijk spel (11). Rust 10 voor S. V. H. U. Z. C. wint dus de halve competitie met 3 punten. H. P. C. 2 punten en S. V. H. 1 punt. Het was een uitstekende oefening. Op uitnoodiging van „De Jonge Kampioen" had gisteravond in de zweminrichting aan den Heiligeweg te Amsterdam een onderlingen wedstrijd plaats tusschen de zwemclub „Haar lem" en bovengenoemde vereeniging. Begon nen werd met een estafette 5 x 50 Meter vrije slag. De Haarlem-ploeg bestaande uit; H. Bannink, H. Suerhoff, J. v. Hemsbergen, D. v. Gelderen en C. Zeeman werd eerste in 2 min. 36.2 sec.; wat gezien het zeer ondiepe gedeelte in de baan niet slecht te noemen is. Ook de 3 x 50 M. wisselslagestafette was voor Haarlem. Bij afwezigheid van A. J. v. d. Meer zwom J. v. Hemsbergen de 50 M. rug, hoewel hy flink trok, liep de bekende D. J. K.-er J. C. Scheffer toch nog enkele meters uit, W. Hofman echter wist dezen achterstand vlug in te halen en zelfs op de terugbaan uit te loopen, waarna C. Zeeman de overwin ning tot een voldongen feit maakte; tijd 1' min. 48 sec. Hierna had tusschen beide ver- eeniglngen een waterpoloweditrjjd plaats; wanneer de heer J. de Vries beginnen laat, stelt Haarlem zich als volgt op: Th. Holsken C. v. Ellinckhyzen W. Hölsken, H. Bannink G. Captein, C. Zeeman, J. v. Hemsbergen D. J. K. is het eerst bij den bal en al gauw krijgt Hölsken werk, maar ook aan de andere zijde krijgt de keeper eenige schoten te verwerken. Reeds spoedig blijkt, dat beide partijen goed tegen elkaar opwegen. De Am- cterdamsche voorhoede geeft aan de Haar lem-achterhoede handen vol werk. D. J. K. ontwikkelt verschillende gevaarlijke aanval len, meestal ingezet door Scheffer, aan wien Captein een zware partij heeft, «joch ziJ zoe ken telkens het doel te hoog. Darr is het weer de beurt aan Haarlem, na aardig samenspèl geeft v. Hemsbergen met een hard schot zijn club de leiding (0—1). Het spel golft dan tot rust snel op en neer. Na de hervatting is Haarlem sterk in den aanval, al gauw stelt v. Ellinckhuyzen, Zee man in de gelegenheid om met een achter- waartsch schot den voorsprong te vergrooten; even later weet laatstgenoemde nogmaals het doel te vinden. Een hard schot van Scheffer houdt Hölsken dan keurig uit zijn doel. Na dicht voor het D. J. K.-doel te zijn opgezwommen lost Captein een schot, dat on houdbaar blijkt (04). Daarna komt D. J. K. geweldig opzetten en weet Hölsken driemaal met verre schoten te verrassen, zoodat het einde kwam met 3—4 voor Haarlem. In de eerste ronde van het dames dubbel spel der internationale Fransche kampioen schappen wonnen de Nederlandsche vertegen woordigsters, de dames Rollin Couquerque en Dros-Canters haar partij tegen de Fransche speelsters Ponnetier en Fournier in drie sets n.l. 63, 06, 62. Naar uit New-York gemeld wordt heeft mrs. Moody-Wills, de sterkste tennisspeelster ter wereld, zich ingescheept op de „Statendam" naar Europa. Mrs. Moody verklaarde, dat zij van plan is deel te nemen aan de tennistour- noooien van Queen's Club en Bournemouth en vervolgens te Wimbledon. Na afloop van dit tournooi zal mrs. Moody zich onmiddellijk inschepen naar Amerika om daar aan de Amerikaansche kampioenschappen te Forest Hill deel te nemen, welke aanvangen op 4 Augustus. Ik kan er natuurlijk op rekenen dat u mij betaalt naar ik waard ben? O zeker, ik wil u zelfs om te beginnen een bescheiden salarisje geven. Bulletin, Sydney. Een der hoofdpunten van het programma voor de herdenking van het gouden jubilé van den A.N.W.B. is de Stertocht voor verschillende categorieën toeristen naar Amsterdam. Het doel daarvan is, aan Nederland een in druk te geven van de veelzijdige ontwikkeling van het toerisme; aan de toeristen gelegenheid te bieden op eenvoudige, gemakkelijke en aan trekkelijke wijze een tocht door Nedeiiand te maken en een zoo groot mogelijk aantal Bonds leden te Amsterdam bijeeen te brengen, om daar gemeenschappelijk het 50-jarig bestaan van den Bond te herdenken. Aan dezen Stertocht kan ieder Bondslid of huisgenoot-lid als volgt deelnemen: te voet 35 K.M., per rijwiel 100 K.M., per rijwiel met hulp motor 125 K.M., per automobiel 300 K.M., per motorrijwiel 250 K.M., te paard 80 KM., per paard en rijtuig 80 K.M., per kano 30 K.M., per zeilboot 30 K.M., per roeiboot 30 K.M., per vaar tuig met hulpmotor 40 K.M., per motorboot 60 K.M., per vliegtuig 617 KM., per trein (van een plaats in het buitenland). Op Donderdag 29 Juni te 6 uur v.m. worden de controleposten geopend en kan met de Ster- tochten worden aangevangen. Het eindpunt is op het vliegveld Schiphol te Amsterdam, waar de tocht eindigt op Vrijdag 30 Juni tusschen 10 en 12 uur. De deelnemers zijn vrij zelf hun tocht in te deelen, zooals zij dat wenschen en ontvangen na volbrachten tocht en na inlevering van hun afgestempelde contrölekaart, een zijden lint in de kleur van den vorm van toerisme dien zij voor hun cocht gekozen hebben en dat onder het herdenkings-insigne bevestigd kan worden. Na afloop van den Stertocht zal aan alle deelnemers een koffiemaaltijd worden aange boden op Schiphol, daarna wordt gezamenlijk in optocht naar Amsterdam getrokken. Groepen van deelnemers voor eiken vorm van toerisme, die zich bijzonder onderscheiden heb ben door de wijze waarop zij het toerisme ver tegenwoordigen. door practische uitrusting t.d., komen in aanmerking voor het ontvangen van een speciaal herdenkingsteeken, aangeboden door het Initiatief Comité Amsterdam en de Vereeniging „t Koggeschip" en toegekend door een jury uit de beide besturen. Dit zal worden uitgereik bij de huldigingsplechtigheid in het Stadion op Zaterdag 1 Juli, waar gratis plaat sen voor hen worden gereserveerd. Nadere inlichtingen over dezen Stertocht zijn te verkrijgen aan de bureaux van den A.N.W.B. te Amsterdam en 's Gravenhage. Het definitieve stayersprogramma voor He melvaartsdag luidt als volgt: Möller (Duitsch- land) achter Carman, Bréau (Frankrijk) ach ter Deliège, Rausch (Duitschland) achter Ge- damke, Blekemolen (Holland) achter Kaser en Storm (Holland) achter Wildschut. De door vele sportliefhebbers verbeide ont moeting tusschen Piet van Kempen en Jan Pijnenburg zal dan eindelijk plaats vinden. Deze wedstrijd wordt gehouden Zondag a.s. 28 Mei te Helmond en zal bestaan uit een sprintwedstrijd, achtervolgingsrace en koppel wedstrijd, waaraan natuurlijk meerdere rijders zullen deelnemen. Aan de wereldkampioenschappen biljartten (libre) welke 24 Mei te Lille een aanvang zullen nemen, nemen de volgende spelers deel: Bu- tron (Spanje) titelhouder 1932, Moons en Ga- briëls (België), Ferraz (Portugal), Albert (Frankrijk), Reicher (Oostenrijk), Joachim (Duitschland) en de Leeuw (Nederland). Maandagavond was het eerste vijftal van de „Korenbeurs" bij de B.V. „Haarlem" op bezoek om bovengenoemden beker. De uitslag luidde:: „De Korenbeurs" 348 car.; B.V. „Haarlem" 588 car. Woensdagavond komt het tweede vijftal van „De Korenbeurs" den strijd tegen de B. V. „Haarlem" aanbinden. In de j.l. gehouden ledenvergadering werd be sloten den naam „Jan Fasstoors" niet meer te voeren en dezen te veranderen in den naam „Marathon", Haarlem. Secretariaat blijft gevestigd bij J. C. H. Stel- leman, Dr. Schaepmanstraat 127, Haarlem. Wedvlucht vanaf Lier. Afstand 138 KM. C. Beylschmidt 1, 14; A. Visser 2, 6, 18, 24, 25, 36; H. v. Oldenmark 3, 30: G. A. Heyl 4, 9, 16, 17, 23, 33, 35; Joh. Heesemans 5; J. H. Somers 7, 10, 11, 12, 20, 21, 22, 26, 27, 28, 29, 32; P. van Haren 8. 19, 31; J. Staphorst 13, 15, 34; F. J. Louren- burg 37. Wedvlucht vanaf Vilvoorde. Afstand 162 K.M. J. H. Somers 1, 2, 4, 12, 20, 21, 24, 27. 28, 31, 32, 33; Joh. Heesemans 3: H. v. Oldenmark 5, 7, 17. 23: A, visser 8, 13, 14, 16; G. A. Heyl 9, 10, 18, 19. 22, 26; C. Beylschmidt 11; F. J. Lourenburg 15, 34; J, Staphorst 25; P. Wegmei 29, 30. Naar wij vernemen heeft de zwemmer H. van Essen van de zwemvereeniging het „Y" in het Sportfondsenbad te Amsterdam een poging ge daan het Nederlandsche record 300 Meter vrije slag, dat op naam staat van G. van Voorst van de A. Z. met een tijd van 3 min. 59 4/5 sec te verbeteren, een poging, die uitnemend ge slaagd is. Van Essen zwom de 100 Meter in 1 min. 8 1/5 sec., de 200 Meter in 2 min. 28 3/5 sec. en de 300 Meter in 3 jn-m 55 2/5 sec. Op dezen laatsten afstand bleef hij dus 4 2/5 sec. bene den het record van Van Voorst. Daar alle formaliteiten voor deze record poging vervuld waren en de poging geschiedde in aanwezigheid van verschillende officials, zal deze recordverbetering zeker erkend worden. De midden-Europeesche landen hebben be sloten een verzoek te richten aan het bestuur van de F.I.N.A., dat van 2 tot 4 Juni bijeen komt te Parijs, om de Europeesche kampioen schappen, welke het volgende jaar te Maagden burg (Duitschland) zullen plaats vinden, te annuleeren. Tevens zal worden voorgesteld de organisatie van deze kampioenschappen in handen te geven van Spanje. Over: Bloemendag voor toevallijders. Voor de bekende Stichtingen ter verpleging van Lijders aan Vallende Ziekte „Meer en Bosch" te Heemstede en „Bethesda Sarepta" te Haarlem wordt een collecte gehouden op 7 Juni. Het is werkelijk de moeite meer dan waard op dien dag ais collectrlce mee te helpen en zeer gewenscht, dat men een flinke gave offert. Waarom? Omdat bijna 450 van deze beklagenswaardige zieken van alle gezindten op deze Stichtingen ver pleegd worden. Velen lang, heel langomdat de hardnekkige ziekte maar niet wijken wil. Daar om is het goed, dat het Bestuur hun het lange verblijf zoo goed en gezellig mogelijk maakt, gelijk dat vanouds het geval is. Maar nog beter is het, dat aan de bestrijding van deze ziekte twee doktoren hun medische we tenschap dienstbaar maken met een steeds groo- ter en verbluffender resultaat, hetgeen blijkt uit het volgend staatje, dat kortheidshalve slechts van 3 Jaren spreekt: Aant. toevallen op beide Stichtingen: in 1930: 8379. in 1931: 6772; is 1607 minder dan in 1930. In 1932: 4809; Is 3570 minder dan in 1930. Gerekend het elk jaar grooter wordend aantal patiënten (in 1930 werden er 55 opgenomen, ln 1931 vijf en zeventig en in 1932 vier en negentig), wil dit zeggen, dat er een vermindering vait te constateeren van het aantal toevallen van niet minder dan bijna 50 pCt. Maar het beceekent óók, dat de epilepsie of val lende ziekte, waarvan men vroeger meende, dat er niets aan te doen was, nu toch biykt te willen wijken voor door ernstig zoeken gevonden behan delingsmethoden. Vooral de jeugdige patiënten, aan de zorgen van dan Medischen dienst alhier toevertrouwd, reageeren gunstig op deze behande ling, zoodat er Jaarlijks een aantai patiënten ver beterd of genezen de Stichting verlaten kan, voor welke ontslagenen een specialen nazorgdienst van wege deze Vereeniging is ingesteld, waardoor men hen onder toezicht blijft houden. Daar ryst hoop voor den lijder aan vallende ziekte! Help deze hoop werkelijkheid maken voor de meer dan 14000 zieken in Nederland. Denk aan het nieuwe ziekenhuis, dat in Heem stede op heden gebouwd wordt. Denk aan de vele onvermogenden, die uit de Suppletiekas dezer Vereeniging moeten worden gesteund, en aan het feit, dat hier geen Staats subsidie wordt genoten, maar men voor alle hulp en uitbreiding aangewezen is op particuliere lief dadigheid. Dus op U. Zij die dien dag bloempjes willen verkoopen worden verzocht zich op te geven bij J. Korten- hoeven, Postlaan 11, Heemstede. Over: Het Kleverpark als Fabrieks~ centrum. Ondergeteekende wil onderstaande ter kennis van de autoriteiten brengen, opdat aan den toe stand een einde komt. In het Kleverpark bevinden zich op het oogenblik vyf groote fabrieksschoor- steenen. In plaats van den naam van „Park" had men het beter den naam van „Industrie-centrum" kunnen geven. Hoe is het wel mogehjk dat de overheid toelaat, dat deze schoorsteenen zoo'n enormen dikken zwarten rookwalm uitstooten, wat in één woord gezegd afsohuwelijk is. Deze toestand lykt veel op dezelfde lijdensgeschiedenis van eenige jaren gele den, toen alien, die in de nabijheid van de fa- brleksschoorsteenen van de boterfabriek Cohen en v. d. Laan, aan de Leidschevaart woonden, steen •en been klaagden over de last, welken men door den rook ervan ondervond. Ik begryp niet hoe men destyds de bouwver gunningen heeft kunnen verleenen. Er zullen toch zeker wel voorwaarden daaraan verbonden zijn, b.v. het toepassen van een of ander stooksysteem of wat dan ook, of zouden de vergunningen zoo maar zonder een of andere beperkende bepaling zijn gegeven? Dit laatste kan ik mij echter niet indenken. Men yvert zoo in het belang van de gezondheid en hygiëne, voor het gebruik van versche lucht, maar heel wat bewoners van het Kleverpark zul len zich wel wachten hun ramen open te zetten, als de wind naar hun hulzen gericht is, daar zij er niet gediend van zyn den rookwalm in hun ka mers te krijgen. Bovendien zal de waarde van de huizen in het park er zeker niet door stijgen, want iemand, die ln het Kleverpark een woning zoekt en er toe vallig zoo'n zwaar rookenden schoorsteen treft, zal er zich wel voor wachten hier in den omtrek te gaan wonen Ik hoop dat, door aan dezen misstand meer be kendheid te geven, de overheid de noodige maat regelen zal treffen, opdat aan dezen onverdraag lijken toestand een einde gemaakt wordt. U mynheer de redacteur dank ik voor de ver leende plaatsruimte. Hoogachtend, EEN BEWONER VAN HET KLEVERPARK. Vraag: Welke is de mooiste en de vlugste weg naar Apeldoorn? Antwoord: Haarlem, Halfweg, Amsterdam, Diemerbrug, Muiden, Crailoo, Laren, Eemnes, Baarn, Soestdjjk, Soest, Amersfoirt, Hoevelaken, Voorthuizen, Oud-Milligen, Nieuw-Milligen, Apeldoorn. Totaal 107 K. M. Vraag: Wat is de kortste weg van Heemstede naar Den Bosch per fiets; hoeveel K. M.? Antwoord: Heemstede, Hoofddorp, Aalsmeer, De Kwakel, Uithoorn, Mijdracht, Wilnis, Breu- kelen, Maarssen, Utrecht, Houten, Schalkwijk, Culemborg, Buurmalsen, Geldermalsen, Waar denburg, Tiel, Zaltbommel, Hedel, Orthen, Den Bosch. Totaal 108 K. M. Vraag: Welke is de kortste weg van Hille- gom via Sassenheim naar Boxmeer? Hoeveel K. M.? Antwoord: Hillegom, Lisse, Sassenheim, Oegstgeest, Leiden (20 KM.), Leiderdorp, Al phen, Zwammerdam, Bodegraven, Woerden, Harmeien, Ouden Rijn, Utrecht (53 K. M.), Ve Bilt, Zeist, Rijsenburg, Driebergen, Doorn, Leer- sum, Amerongen, Eist, Reenen, Grebbe, Veer over den Rijn, Opheusden, Doodewaard, Loe- nen, Lent, Nijmegen (66 K.M.). Halden, Moofc Cuyk, Heffelt, Beugen, Boxmeer. Totaal X60-5 KM.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 10