Wederom een natte varsity kOOK WETir/ +H=I Suzanne kwam niet aan de beurt TRITON ZEGEVIERT De tweeën voor Nereus D.H.L.-Volendam: 3-7 DANK ZIJ DEN REGEN Zaterdag een nieuwe poging Go Ahead-Velocitas Njord boekte niet minder dan vier overwinningen Jonge Vier Overnaadsche Vier Het hoofdnummer Skiff Jonge Twee Overnaadsche twee Jonge acht li V. C. B.-UITSLAGEN Volendam neemt welverdiend revanche, waardoor een be slissingswedstrijd nood zakelijk is De tweede helft LIMVIO-V.V.Y: 1-7 Limvio definitief gedegradeerd K.N.V.B.-UITSLAGEN De wereldkampioen Plaa won van Goed raad De Noordelijken winnen met S4 ROTTERDAM—AMSTERDAM De hoofdstedelingen winnen met 63 FRANKRIJK—WALES 1—1 WIELRENNEN FRANSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN Michard en Lacquehaye. kampioenen GOUDSCHE WIELERBAAN WIELERBAAN GRONINGEN WEDSTRIJDEN TE LEEUWARDEN Le Champion Wedstrijden te Ginneken SPORTWERELD OHM! Der traditie getrouw zijn Hemelvaartsdag op het Noordzeekanaal de jaarlijksche studenten- roeiwedstrijden gehouden. En overeenkomstig diezelfde traditie ontbrak de regen, die meestal als spelbreker pleegt op te treden evenmin. Het hemelwater gutste den geheelen dag bij stroo men neer en het was geen pretje op het open wedstrijdterrein of op het water te zijn. Was tengevolge van het ongunstige weer de belang stelling reeds niet zoo groot, mede oorzaak dat velen, die anders met hun zeilbooten, wher ries en andere vaartuigen, naar de Varsity plegen te gaan, is de omstandigheid, dat dit jaar door den Rijkswaterstaat een verbod was uitgevaardigd om aan den Noordelijken oever te meren. Tegenover het nadeel van de afwe zigheid van de vele booten, die anders voor een feestelijke aankleeding van de wedstrijden zor gen, stond evenwel het voordeel, dat door de nieuwe regeling een eind was gemaakt aan den ongeloofelijken warboel, die vroeger op het Noordzeekanaal bij de studentenwedstrijden heerschte. Ondanks de miserabele weersgesteldheid heerschte op het officieele gedeelte de feest vreugde van ieder jaar. Daar werden de ploe gen luide aangemoedigd, daar werd gejuicht en gezongen, daar klonk de vroolijke radiomuziek. We zagen weer de traditioneele stroohoeden, ge tooid met linten in de kleuren der deelnemen de vereenigingen, hoofddeksels, die naarmate de wedstrijden vorderden, niet zoo heel veel meer van hun oorspronkelijken vorm over hadden B ijdeze wedstrijden is Njord er wel het best afgekomen. De Leidenaren wisten in niet min der dan vier nummers de overwinning te beha len. In het hoofdnummer echter sloegen zij echter een niet al te best figuur. Hier had Tri ton succes, dat vrijwel onbedreigd zegevierde. Nereus, van wie groote verwachtingen waren gekoesterd, heeft heel hard mceten vechten om op de tweede plaats te eindigen. Aegir had geen schijn van kans. De Groningers maakten te korte slagen, waardoor zij weinig water pakten en dientengevolge niet snel vooruit kwamen. Laga kon het ook al niet bolwerken. De Delf tenaren hebben over het algemeen, ook in dit nummer, een mooien stijl te zien gegeven, maar snelheid zat er niet in de ploegen. Njord's oude vier kon het tempo op geen stukken na volgen en had op het laatst nog moeite gpnoeg om Aegir van het lijf te houden. Nereus heeft zich alleen in de beide nummers voor de tweeën goed gehouden. In de Jonge Vier trokken de Amsterdamsche studs zich te rug. ff' Aan den start: 1. Njord; 2. Laga; 3. Triton. (Nereus trok zich terug). Njord is het beste weg. De Leidenaren slaan een hoog tempo, met veertig slagen in de eerste minuut. Zij roeien rustig en regelmatig en hebben weldra twee lengten voorsprong. Terwijl Njord steeds blijft uitloopen ontstaat een vinnige strijd om de tweede plaats tusschen Laga en Triton. De Utrechtenaren kunnen tenslotte het baantempo van de roodjakken niet bijhouden en zakken af. Hiermee is de strijd beslist. Njord wint ge makkelijk met vier lengten voorsprong. Uitslag: 1. Njord (tijd 7 min. 23 2/5 sec.); 2. Laga (op vier lengten)3. Triton (op zes boot lengten). De winnende ploeg bestond uit G .A. Ca- talani (boeg), J. M, W. Kampmeinert, R. A. Penburg (pseudoniem voor Keereweer), N. Neeb (slag), C. H. W. d'Artillac Brill (stuurman). Aan den start: 1. Njord; 2. Triton; 3. Laga; 4. Nereus; 5. Aegir. Njord neemt dadelijk de leiding, de andere ploegen volgen op geringen afstand. Triton, op de tweede plaats, wordt ernstig door Laga bedreigd. De Delftenaren roeien echter zeer slecht en hoewel Triton ook al niet erg goed op dreef is, slagen de Utrech tenaren er toch in, voorloopig hun positie te behouden. Een felle strijd ontstaat tusschen Aegir en Nereus op den Noordelijken oever. Na hard vechten slaagt de Nereus-vier er in met de Groningers af te rekenen. De Amster dammers zetten dan een felle spurt in en krui pen op naar de tweede plaats. Triton en Laga zakken meer en meer af, ten voordeele van de Groningers, die af en toe niet onaardig roeien, goed volhouden en zich op de derde plaats we ten te handhaven. Njord, dat een goede een heid in de ploeg vertoont, wint onbedreigd met vier lengten voorsprong. Uitslag: 1. Njord (tijd 7 min. 26 2/5 sec.); 2. Nereus; 3. Aegir; 4. Triton; 5. Laga. De winnende ploeg bestond uit: B. E. van Zanten (boeg), J. Kolkman, J. de Pohn, H. Dupon (slag) en L. D. J. Heeser (stuurman). Daarna wordt gestart voor het hoofdnum mer (3COO), waarvan uit de kamprechtersboot door dokter Marres een ooggetuigeverslag voor de Phohi wordt gegeven. Aan den start: 1. Aegir. 2. Triton. 3. Njord. 4. Laga. 5. Nereus. Als de ploegen wegvaren gutst een belletjes regen omlaag, terwijl het water zeer ruw is. Triton neemt reeds dadelijk de leiding. Laga ligt op de tweede plaats. Dan komt Nereus, dat een tempo maakt van 21 slagen in de eerste halve minuut en 40 in de heele. Njord ligt vier en dan volgt Aegir. Triton roeit in een prachtig rustig tempo en ontwikkelt een groote snelheid. Er zit een volmaakte balans in de boot en het water- en bankjeswerk is volko men beheerscht. Een schitterende ploeg! Het duurt niet lang of de donker-blauwen zijn zoover vooruit, dat ze weinig gevaar van hun mededingers hebben te duchten. Kalm en ze ker van hun zaak stevenen zij op de eind streep af. De strijd speelt zich verder tusschen de vier andere booten af. Njord vangt eenige malen enorme snoeken, waardoor de vaart steeds vermindert. Den achterstand, welke hier door ontstaat, kunnen de Leidenaren onmoge lijk meer inhalen. Nereus roeit ook niet al te best, maar na langen tijd hard trekken, komen de Nereïden naar voren tot op de tweede plaats, maar Tri ton ontwikkelt te weinig snelheid, om nog kamp te kunnen geven. Njord raakt er lang zamerhand heelemaal uit en zakt ver af. Op 2500 Meter scheelt het weinig of de Leidenaren worden dcor Aegir gepasseerd. Ook Njord maakt te korte slagen, maar roeit beter dan de Noordelijke concurrenten en handhaaft de vierde plaats. De meeste ploegen trachten door spurten nog iets in te loopen, maar de strijd is beslecht en Triton gaat als winnaar het eerste over de eindstreep met een voorsprong van twee leng ten op Neureus. Uitslag: Triton (Tijd 10 min. 49 2/5 sec). 2. Nereus (op twee bootlengten). 3. Laga (met nóg een bootlengte). 4. Njord (eveneens met nög een lengte. 5. Aegir. De winnende ploeg bestond uit: F. Moltzer (boeg). B. T. Natang, J. J. G. Stomm van 's-Gravesande, W. A. P. F. L. van 's-Grave- sande (slag), C. L. van Woelderen (stuurman). De vreugde in het Tritonkamp kende geen grenzen. Zooals immer sprong een aantal sup porters gekleed te water om de winnende ploeg tegemoet te zwemmen. Kransen werden aangedragen, een eere-fanfare aangeheven. .Dat was nog maar het begin van de pret Na ruim een uur in de ijzige koude en den regen aan den start te hebben gewacht, (het hoofdnummer moest voorgaan in verband met de uitzending naar Indië) kunnen dan einde lijk de Skiffeurs vertrekken. Gestart wordt door: 1. Nereus (G. A. Over- beek). 2. Triton (E. Hertzberger). 3. Njord (James). Het uitkomen van Hertzberger was bepaald een vergissing, ofeen misplaatste grap. De man bracht er letterlijk niets van af. Van wedstrijdroeien heeft hij niet het minste be grip. Zijn krampachtige pogingen loopen op niets uit. Overbeek heeft pech door zijn nat geworden handles, waardoor hij de riemen niet al te best beheerscht. James lag al spoedig voor en roeit met mooien, langen slag rustig verder. Met twee lengten voorsprong gaat hij in den tijd van 8 min. 3 sec. als eerste over de eindstreep. Uitslag: 1. Njord (tijd 8 min. 3 sec.). 2. Ne reus (op twee bootlengten). 3. Triton (vèr.) Aan den start: 1. Nereus. 2. Triton. 3. Laga. 4. Njord. Op de 1000 Meter heeft Njord de leiding, ge volgd door Laga en Nereus. Er zit goede pit in het Nereustweetje, dat weldra naar voren schiet. Het komt aan het hoofd en weet de leiding tot het eind toe te behouden. Uitslag: 1. Nereus (tijd: 8 min. 51 4/5 sec.) 2. Laga (op twee bootlengten). 3. Njord. 4. Triton. De winnende ploeg bestond uit: J. Keppler (boeg), F. van Haaften (slag) en J. Grooten (stuurman). Het nummer der stuurmanlooze vier verviel. Aan den start 1. Nereus. 2. Njord. 3. Triton. Het weer was te bar geworden om deze, even als de vorige en de volgende race, in de open boot te volgen. Wij volstaan derhalve met het resultaat. Uitslag: 1. Nereus (tijd: 9 min. 4 2/5 sec.) 2. Njord (op drie bootlengten). 3. Triton (vèr). Aan den start: 1. Aegir. 2. Triton. 3. Laga. 4. Njord. 5. Nereus. Uitslag: 1. Njord (geen officieele tijd opge nomen). 2. Laga. 3. Nereus. 4. Aegir. 5. Tri ton. De winnende ploeg bestond uit: B. E. van Zanten (boeg), J. Kolkman, J. de Pohn, J. M. W. Kampmeinert, G. A. Catalini, H. Neeb, R. A. Penburg, H. du Pon (slag), L. D. J. Reeser (stuurman). Hiermede waren de wedstrijden ten einde. Rest ons nog een woord van dank aan den heer H. L. van Perlstein voor het aan de pers beschikbaar stellen van zijn snelle raceboot. Landenkampioenschap Noordelijke voorron de: D. H. L.Volendam 37. Promotie 2de klasse: LimvioV. V. IJ. 17 (Limvio degradeert). Beslissingswedstrijd 2de klasse O: P. F. C. Excelsior 35. Vergezeld van een honderdtal supporters kwamen de Volendammers naar Delft en aan dit toertje zullen de dames en heeren wel de aangenaamste herinneringen bewaren. Dat D. H. L. zich zoo gedecideerd zou laten klop pen, daar had zelfs de vurigste Volendam- aanhanger niet op gehoopt. De leeuwen op eigen veld met liefst vier doelpunten verschil geklopt! Alsemgeest liefst zevenmaal gepas seerd! En verdiend dat die overwinning was.... meer dan verdiend. In Volendam had D. H. L. eenigszins onverdiend met 20 gewonnen. Maar dat veld zie jedat was slecht, en daar kon een elftal, wat het van techniek moet hebben, zooals D. H. L., niet op overweg. Met een beetje goeden wil zou die Volendammer- ploeg er toch in Delft wel met behoorlijker cijfers in kunnen draaien. Maar jawel hoor!! Die wijdbroeken dachten daar nu eens anders over. Op een groot en mooi veld bleken ook zij wel overweg te kunnen, en al begonnen de Noord-Hollanders met een serie vuurpijlen van de ergste soort, in techniek en taktiek bleken die oranjehemden ook heel wat in hun mars te hebben, en met een serie onhoudbare en fraaie doelpunten, brachten zij na een wed strijd vol emotie, de zege aan den kant waar hfj volgens de regels van het voetbalspel ook volkomen hoorde, n.l. bij Volendam. Om dezen uitslag is een beslissingswedstrijd op neutraal terrein tusschen beide rivalen noodzakelijk geworden. Misschien dat D. H. L. dan uit een ander en beter vaatje tapt, maar misschien ook niet, daar ieder elftal maar zoo goed speelt als de tegenstander zulks toelaat, en met Volendam valt heusch niet te spotten. Het verloop van dit Delftsche voetbaldrama kunt u hieronder lezen: Langs een eerewacht van 60 D.H.L.-junioren komen de spelers op het veld, waar ondanks de concurrentie van de oud-internationaals nog wel een 1500 bezoekers zijn. De „wolven" „vossen", „panters" en „tijgers" huldigen hun leeuwen met het behaalde kampioenschap, en bieden met een vers een ruiker aan. Ook aanvoerder Kemper biedt onder vrien delijke woorden een bloemstuk aan, en als be gonnen wordt, blijkt dat D. H. L. volledig is en Volendam een invaller heeft voor haar keeper, P. Jonk. Het begin is al bijzonder sensationeel. D.H.L. trapt af, doch de gasten nemen den bal over en dwingen met eenige geweldige vuurpijlen hun r.buiten tot den aanval. Keurig gooit Smit den bal voor den doelmond, en C. Jonk weet als er één minuut gespeeld is, met een flinken kopstoot de score te openen: 01. De leeuwen zijn wel verrast, doch niet uit het veld geslagen. Ze werken hard en dringen door beter spel Volendam terug. Tok schiet een lastige kans naast en kogelt ook een corner over. Dan bij een uitval van Volendam begaat Uijlenbroek de fout te blijven staan en voor off-side te appelleeren. Het buitenspelgeval ontgaat echter aan scheidsrechter Bokstart en Jonk weet met een laag schot van de verwar ring te profiteeren: 02. Zoo'n voorsprong geeft den burger moed, en als duivels spelen de oranjehemden verder. Ze dwingen twee corners af, waarvan vooral de laatste door Smit heel mooi genomen wordt, en die dan ook door l.binnen C. Jonk, wien veel te veel bewegingsvrijheid gelaten wordt, prachtig wordt ingekopt: 03. Het mooiste van het geval is, dat de wed strijd nu pas 10 min. oud is. Maar in de vol gende minuut komt het eerste D. H. L.-succes. Spil Kemper heeft een overtreding begaan en circa 20 meter van het doel krijgt groen-wit een vrijen trap te nemen. Met een kogel, waar Lindeboom tevergeefs naar springt, maakt C. Alsemgeest 13. Even later weer een vrijen trap, doch nu knalt Tok over. Beide partijen doen nu in het veld niet veel voor elkander onder, maar bij de wederzij dsche aanvallen blijkt wel dat bij Vo lendam de geheele aanval schotvaardig is, ter wijl het bij de thuisclub te veel van midvoor Alsemgeest moet komen. Wanneer er 25 min. gespeeld is, dringt Stokman zeer ver in de vij andelijke verdediging door. Op het juiste mo ment passeert hij naar Tok, die met de beide backs op z'n hielen inschiet, en aldus 23 maakt. Dit succes geeft de thuisclub weer nieuwen moed. Men gooit er nog een schopje op en het is Stokman, die een hoekschop forceert. Hoog en zuiver plaatst Nühn voor het doel. Spil Alsemgeest geeft over aan zijn broer Tok, die er wel raad mee weet, en onhoudbaar gelijk maakt; 33. Men is dus na 28 min. spelen nog even ver als bij het begin. De leeuwen zijn door dit succes zoo geïnspireerd, dat nog eenige storm- loopen op de Volendamsche veste volgen. Weer volgt een corner, die door Ninaber goed geno men wordt. Stokman schiet in, doch nu redt de staander, en hoewel de bal langs de doellijn rolt, hij wordt toch nog retour gewerkt. De gasten weten zich echter staande te houden, en hoe meer de rust naderbij komt, hoe meer het Delftsche doel bestookt wordt. Pooijer schiet een goede kans uit een pass van Bond, huizen hoog over. Rust 33. D. H. L. is het eerst in den aanval en Sek- huis brengt door treuzelen met schieten een aardige kans omhals. Doch dan is het woord weer aan de gasten, die langzaam maar zeker terrein gaan winnen. Mooi combineerend gaan zij er keer op keer tusschen uit. De Delftsche achterspelers dringen geregeld te ver op, en daar de r.back herhaaldelijk mist en ook te langzaam is, beleven de D.H.L.-supporters ern stige oogenblikken. De groen-witte aanval brengt de verdediging niet de minste opluch ting. Geregeld omzwerven de oranjehemden de Delftsche veste. Op kranige wijze werkt de internationale keeperdie toch niet zoo best speelt als anders een schuiver van Jonk tot corner, maar Molenaar neemt deze goed en Th. Bond kanjert hard en hoog in: 34. De D.H.L.-halflinie gaat nu in de malaise deelen. Geen enkele bal wordt behoorlijk aan- gegev enen alles snort langs het Vol.-doel. De bezoekers doen het beter en de groen-witte defensie loopt van het kastje naar den muur. Uit een algemeenen aanval maakt Smit 35. De thuisclub is dan definitief geslagen en de leeuwen krijgen geen voet meer aan den grond. Twee minuten later grijkt Jonk, die ongedekt voor het doel staat, een voorzet van Smit te pakken, en het is 36. D.H.L. brengt dan nog eenige verandering in het elftal, maar niets helpt. Met een vol treffer maakt Smit er 37 van, en wat D.H.L. ook nog beproeft, alles loopt op de backs te pletter, en keeper Lindeboom behoeft er vrij wel niet aan te pas te komen, die rust op z'u lauweren. Einde 37, tot groote vreugde der Volendammers. In stroomenden regen treden beide elftallen in het veld. Bij den aftrap wacht WIJ op het traditioneele hoera'tje, dat van Limvio-zijde dit maal achterwege blijft, waardoor de IJsselstei- ners volkomen verrast worden en Westerlaak di reet scoort (10); een zeer geflatteerd doelpunt dus. Dan echter krijgt Limvio een zware tegen stander. Tegen hun gewoonte houden de Amers- foorters de moed er echter goed in, waardoor het geruimen tijd duurt en Joz. Hardings den gelijkmaker scoort (11). Tien minuten voor rust weet de IJsselsteinsche internationaal v. d. Hoogen echter nog twee maal het net te vinden (31), waarna de wed strijd onderbroken moet worden door den he- vigen regen, welke 20 minuten aanhoudt. Hierna wordt het spel hervat. Na half time verhoogt v. d. Hoogen direct voor den derden maal de score (41), spoedig gevolgd door den vierden (51), v- Doorn gooit er 'n schepje op (61) en v. d- Hoogen sluit voor 't laatst den doelpuntregen (71). Limvio houdt, tot hun eer gezegd, taal vol, ook wanneer voor het einde een geweldige druk op het L-doel ontstaat. Einde komt met een verdiende overwinning van WIJ, hoewel de score het verschil te groot doet uitkomen. Na den wedstrijd deel tde voorzitter van Limvio, de heer Sieraal, ons mede, dat het bestuur voornemens is in zijn geheel af te tre den. Naar wij vernemen wordt thans gewerkt een nieuwe R.K. Voetbalclub in Amersfoort op te richten. De uitslagen zijn: Kampioenschap van Nederland Go AheadVelocitas 45 AFDEELING TV Promotie 2e klasse JulianaVW 21 Vriendschappelijk HBSBeerschot 61 RotterdamAmsterdam 36 Brand bedreigt ons bosch-bezit! De meeste branden ontstaan door nonchalant weggegooide lucifers, door brandende siga retten-of sigaren-eindjes. Het is toch ook Uw devies, nietwaar: De weersomstandigheden waren voor tennis al bijzonder ongunstig. Aanvankelijk ging het nog, tegen half twee viel er af en toe een druppel, nadat het in de morgenuren flink ge plast had. Niettemin had het publiek zich niet laten afschrikken en om twee uur waren er vele honderden toeschouwers op de helaas open tribunes van het D.D.V.-stadion. Het gebeurt niet vaak, dat de opkomst van het publiek zoo talrijk is en we schatten het aantal toeschouwers zeker op 800 k 900. De eerste teleurstelling voor de wachtenden was gelegen in het feit, dat men in plaats van om twee uur eerst om kwart over drie begon met de eerste partij. De Hollandsche spelers waren reeds lang gearriveerd, doch de Fran- schen lieten op zich wachten. Dat het publiek tenslotte de Franschen minder vriendelijk ont ving er werd gefloten is begrijpelijk, het publiek betaalt zijn entrée, en ditmaal niet zoo weinig ook, en dan is het niet meer dan plicht, dat de organisatoren en de spelers zich aan den aangekondigden speeltijd houden. De tweede teleurstelling volgde spoedig. Tij dens het laatste gedeelte van de eerste partij Plaa tegen Jan Goedraad begon het te stort regenen. In stortregen werd de ontmoeting uit gespeeld en daarna vluchtte een ieder om een droog plaatsje onder de tribunes te verkrijgen. En ook thans duurde het zeker nog een half uur voor en aleer aan de toeschouwers werd medegedeeld, dat Zaterdagmiddag de wedstrij den zullen worden voortgezet. Indien men om twee uur ware begonnen, had men zeker twee van de drie partijen beëindigd. In de partij Plaa tegen Jan Goedraad viel het, spel van den wereldkampioen der profes sionals tegen. Hij wist weinig variatie in zijn spel te brengen en daar ook Goedraad niets riskeerde, werd het een match van slagen en nog eens slagen, waarbij de speler met de meeste missers verliezer werd. Dat Goedraad tenslotte met een score van 63, 61 en 86 verloor is geenszins ongunstig voor hem en er was nog veel meer strijd in de rallies en in de games, dan men zou vermoeden. Over het alge meen was de service van onzen landgenoot zijn zwakke punt, in de rallies speelde hij met af wisselend succes. Goedraad won in den eersten set de eerste game, maar daarna liep de score op, vrij snel, tot 41 voor Plaa, meerendeels omdat het plaatsen van den Franschman iets zuiverder was. Het werd 42, 52 voor Plaa en dan maakte Goedraad er op fraaie wijze 53 van, door zijn game op service in love te winnen. Het werd tenslotte 63 voor Plaa. Ook in den tweeden set werd het in hoofd zaak een uitwisseling van slagen, waarbij beide spelers angstvallig op de baseline bleven en slechts zelden naar het net opliepen om te scoren. Weer nam Goedraad de leiding, doch met een fraaie lovegame bracht Plaa de par tijen weer gelijk. Daarna ging het snel op, tot 61 voor Plaa, al werd in vrijwel iedere game harde strijd gevoerd om de punten. Over het algemeen had Plaa meer vaart in zijn slagen dan Goedraad, al passeerde de laatste op menig moment den Franschman onhoudbaar met zijn lage forehanddrives. In den derden set kwam de spanning erin. Het werd 20 voor Plaa, doch Goedraad hield goed vol en het werd zoowaar 22, 32 voor Plaa en daarna 33. Goedraad verdedigde taai en joeg met zijn harde slagen den kleinen Franschman van den eenen naar den anderen kant van het speelveld. De punten kwamen voor Goedraad en na 43 werd het zelfs 53 voor Goedraad. Intusschen was het hard beginnen te regenen, het werd voor de spelers minder pleizierig en vooral aan de baseline waren reeds natte plek ken te ontwaren. De spanning bleef er echter in, het werd 55, 65 voor Plaa, 66 en dan maakte de Franschman met twee zwaar be vochten games de partij uit. De andere single Waasdorp tegen Estrabeau en het dubbelspel met Suzanne Lenglen zullen Zaterdagmiddag 27 Mei a.s. worden gespeeld. Aanvang 3 uur, precies! In een meer spannenden dan fraaien wed strijd heeft Go Ahead de nederlaag moeten Hjden, welke echter niet geheel verdiend mag heeten. Go Ahead verkreeg onmiddellijk na het be gin eenig overwicht en indien Kolthof niet zoo goed op dreef was geweest, zou het hem bij pen kopbal van Th. de Kreek en bij twee scho ten van De Vries wellicht minder goed vergaan zijn. In de tiende minuut werd een vrije schop, genomen door Huiseling, Go Ahead noodlottig. De bal zweefde hoog over het doel. Halle liep uit, doch Bonsema was hem te vlug af en trapte het leder in het net (01). Door dit succes aangemoedigd kwamen de Groningers er wat beter in en toen bleek ook al gauw, dat de verdediging der Deventenaren, in tegenstel ling met de vorige ontmoetingen, niet moeilijk te passeeren was. Na een half uur liet Eijsirik zich den bal vlak in het doel afnemen door Warnders, die voorzette en Meulema in de ge legenheid stelde, nummer twee in het net de- poneeren (02). Het Go Ahead-elftal onderging nu een wijzi ging, doordat Jansen uitviel. Remeijer kwam linkshalf te staan, Th. de Kreek rechtsmidden en Martin rechtsbinnen. De Deventenaren deden alle moeite, den achterstand in te loopen en werden weer sterker, hoewel de uitvallen van Velocitas gevaarlijk bleven. Eerst redde Kolthof eenige malen zeer goed, doch een minuut voor de rust moest hij1 zwichten voor een keihard schot van de Vries na een voor zet van Buiting (12). Na de hervatting kwam Go Ahead sterk op zetten en reeds in de eerste minuut werd de stand 2—2, toen J. de Kreek na een vrijen schop van J. Halle ineens inschoot. De doelpunten bleken zeer goedkoop te zijn, want nauwelijks was het enthousiasme van den Go Ahead aanhang wat geluwd, of Meule ma ging er op zijn eentje van door en gaf den uitgeloopen Halle geen kans (23). In de tiende minuut leverde een Velocitas uitval op nieuw een doelpunt op, daar de Go Ahead- backs weifelden en van Meel ongehinderd kon schieten (2—4). Korten tijd later werd het 34, toen J. de Kreek een vrijen schop, even buiten het straf schopgebied genomen, inschoot. Go Ahead werd vervolgens veel sterker en drong Velocitas terug, doch dit zou haar op nieuw noodlottig worden, want bij een snellen uitval langs den rechtervleugel kwam de bal bij van Meel terecht, die nummer vijf in het net deponeerde (3—5). Go Ahead gaf niet op en sloeg als het ware een beleg voor het Gro- ningsche doel, dat met man en macht verde digd werd. Twintig minuten voor het einde ge bruikte Martin een „pass" van J. de Kreek en werd de stand 45. Hard zwoegden de roodgelen om den gelijk maker, doch hoe de mannen van Halle zich ook inspannen, Kolthof bleef zijn heiligdom op buitengewoon goede wijze verdedigen en liet zich, daarbij enkele malen door Vrouwe For- tuna geholpen, niet meer verschalken. Zoodoende bleef de verdiende gelijkmaker uit. De stand in de kampioenscompetitie is nu: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Feijenoord 3 2 0 1 4 65 Go Ahead 5 3 0 2 6 159 P.S.V. 4 2 0 2 4 9—7 Stormvogels 4 2 0 2 4 58 Velocitas 4 1 0 3 2 713 Te Rotterdam heeft op het Sparta-terrein ten aanschouwe van 4000 menschen het Amster damsche elftal met 6—3 gewonnen van het Rot- terdamsch elftal. Het was niet het sterkste elftal dat Rotter dam voor deze gelegenheid op de been heeft kunnen brengen, aangezien Feyenoord en Excelsior geen spelers beschikbaar wenschten te stellen. Desniettemin is het. toch een aantrek kelijke wedstrijd geworden waarin meermalen spel van hoog gehalte te zien was. Amsterdam heeft verdiend gewonnen, daar over het algemeen haar combinatievermogen op hooger peil stond dan dat van Rotterdam. In het eerste kwartier van den wedstrijd, evenals het eerste kwartier na de rust, hebben ook de Rotterdammers een bijzonder vlot sa menspel ontwikkeld. Maar daarop volgden tel kens weer inzinkingen die Amsterdam in staat stelden zich een zeker overwicht te verschaffen, hetgeen tenslotte beslissend voor den uitslag gebleken is. Direct na den aanvang gaf Brand Amsterdam de leiding, waarop Formenoy een minuut later gelijk maakte. Het was Langen die Amsterdam opnieuw de leiling gaf, terwijl Vente de partijen weer op gelijken voet bracht. Nog voor de rust bracht Lungen den stand op 23. Kort na de rust zorgde v. d. Tuyn voor den gelijkmaker en hoewel Rotterdam voorloopig nog uitstekend bleef spelen, had zij hiermee al haar kruit verschoten. De laatste twintig minuten van den wedstrijd was Amsterdam duidelijk in de meerderheid en het waren achtereenvolgens Brand, Mulders en nog eens Brand die den stand tot 36 opvoer den. In het Parijsche Stadion Colombes vond ten aanschouwe van 30.000 menschen de landen- wedstrijd FrankrijkWales plaats. De gasten speelden niet in vorm. In de eerste helft werd er niet gedoelpunt. Na de rust namen de gas ten door Griffith de leiding. (01). Rio maak te voor 'Frankrijk den gelijkmaker. De Fransche baankampioenschappen werden te Parijs op de Parc-des-Princesbaan gehouden. Voor de stayers maakten de sprinters een man che over 100 K. M. Deze manche werd gewonnen door Lacquehaye, terwijl de sprintwedstrijd werd ge wonnen door Michard. De resultaten waren: Kampioenschap van Frankrijk: Winnaars der ritten waren: Gerar- din, Faucheux, Michard en Chapalaine. Winnaars der tusschenrittenGerardin, Mi chard en Faucheux. Winnaar van den herkansingsrit: Champa- aline. Eerste demifinale: 1. Michard; 2. Faucheux. Tweede demifinale: 1. Gerardin; 2. Chapa laine. Eerste rit finale: 1. Michard; 2. Gerardin. Tweede rit finale: 1. Michard; 2. Gerardin. Kampioen Michard. 100 K.M. stayers: 1. Lacquehaye tijd uur 21 min. 30.8 sec. 2. Paillard op 2725 Meter. 3. Ray naud op 3600 Meter. 4. Grassin op 3700 Meter. 5. Wambst 3900 Meter. Lacquehaye kampioen 1933. Donderdag werden te Gouda internationale wielerwedstrijden gehouden, waarvan de uit slagen luiden: Sprintwedstrijd voor profs: 1. J. v. d. Heuvel, de laatste 200 M. in 12 2 5 sec.; 2. P. v. Kempen, laatste 200 M. in 13 sec.; 3. C. Wals. Achtervolging voor profs: 1. P. v. Horst. Na 13 ronden 1 ronde ingeloopen; 2. K. v. Nek. Na 15 ronden 50 M. ingeloopen; 3. Hoevens; 4. Jean Schom. Koppelachtervolging met aflossing: 1. J. Visser en Schenk, 5 M. voorsprong; 2. G. Hesslinga en W. Matena. Wedstrijd amateurs over 5 K. M.: P. Biesheuvel 14 punten; A. de Jong 4 p.; J. van IJperen 10 p.; Th. Peek 16 p. Int. koppelwedstrijd voor Profs en Onafhan- kelijkeu wegens regen 10 min. geneutraliseerd): 1. C. Wals en P. v. d. Horst 13 punten; 2. G. Hesslinga en W. Matena 11 p.; 3. P. Ozmella en J. Schorn op 1 ronde 22 p.; 4. P. v. Kempen en KI. v. Nek 1 ronde 6 p. Hoevens en Mete een kwartier voor het einde door aanrijding ge vallen. Afgelegde afstand 79 K. M. De wielerwedstrijden, die op de Stadion-baan te Groningen plaats hadden, waren zeer span nend. De uitslagen luidden: Over 20 K. M. voor Stayers: 1. Snoek, achter Ceuremans 1620 2/5; 2. M. v. d. Wulp achter Wiersma 100 M. achterstand; 3. Leddy achter J. Slesker 1580 M. achterstand; 4. J. Waldendorp, achter J. Dekens, 1620 M. achterstand. Wedstrijd over 25 K M.: 1. J. Snoek 22,57 1/5; 2. Leddy 285 M. achter stand; 3. v. d. Wulp 395 M. achterstand; 4. Wal dendorp 1540 M. achterstand. Wedstrijden over 30 K. M.: 1. v. d. Wulp 27,31 2/5; 2. Snoek 3 M. achter stand; 3. Leddy 395 M. achterstand; 4. Waloen- dorp 1280 M. achterstand. De winnaar van de drie gezamenlijke wedstrijden is dus Snoek en tweede v. d. Wulp. Sprintwedstrijden over twee baanronden: 1. H. Nankman; 2. G. Wiegman; 3. C. v. d. Meel; 4. J. Swaagman. Klassementwedstrijden over 15 K. M. baan ronden, 2 K. M.: 1. G. Wiegman, Enschede, 25 p.; 2. L. C. Oude Keizer, Enschede, 16 p.; 3. P. Flonssen. Groningen, 13 p. Totale tijd 19.55 4/5. Op Hemelvaartsdag werden op de Leeuwar der Wielerbaan wedstrijden gehouden, waaraan o.a. door Van Egmond werd deelgenomen: De voornaamste resultaten waren: Sprintwedstrijd onafhankelijken en ama teurs 1 K. M.: 1. van Egmond, snelste tijd laatste 200 M. 13,2 sec.; 2. J. Engelmoer; 3. J. W. de Wolff. Ploegachtervolging HollandOostenrijk over 5 K. M.: Nederland met v. d. Bogaerd en Korf winnen van Oostenrijk met Baiko en Czukalia na 7 min. met 30 Meter. Ploegachtervolgng GroningenHolland over 5 K. M. gewonnen door Holland met van Eg mond en Adan na 20 ronden in 5 min. 28 sec. Donderdag hield de A. R. en T. C. Le Cham pion een open peletonrit over een afstand van 50 K.M. Er waren 10 clubs die hieraan deel namen. De uitslag luidt: 1. Germanla (Amsterdam), tijd 1 uur 15 min. 15 sec.; 2. Ulysses (Amsterdam), tijd 1 uur 16 min. 1 sec.; 3. Olympia (Amsterdam), tijd 1 uur 16 min. 2 sec.; 3. Olympia (Amsterdam), tijd 1 uur 16 min. 2 sec.; 4. Le Champion (Amsterdam) Verder werd een invitatiereeordrit Le Cham pionUlysses 'gehouden. Deze werd gewonnen door Le Champion in een tijd van 2 uur 6 min. 5 3/5 sec. Ulysses deed het in den tijd van 2 uur 11 min. 16 1/5 sec. Op tweeden Pinksterdag zal op de wielerbaan te Ginneken een wedstrijd worden gehouden, waaraan zeer sterke renners zullen deelnemen. Voor den sprint wedstrijd staan ingeschreven de Amerikaan Matteini, Falck Hansen (Dene marken), Richter (Duitschland), Scherens (Bel gië), Steffens (Duitschland), Kaers (België), De Bruyeker, Degraeve en Hamerlinck (allen België), Moeskops, Pijnenburg, Van Oers en v. d. Heuvel (allen Nederland). In een ploeg-achtervolging BelgiëNederland zullen de Belgen Ronsse, Louyet, Charlier, De- neef en Dervaes de Hollanders v. d. Reyt, Maas, Slaats, Reynders en Wagtmans ontmoeten. Een achtervolgingsrace over maximum 5 K.M. vindt plaats tusschen Braspenning en den Oos tenrijker Max Bulla. 'Aan den sprintwedstrijd voor amateurs nemen deel Van Egmond, Tho mas, Merkens. Tenslotte het hoofdnummer, een 50 K.M. koppel wedstrijd met niet minder dan 12 der sterkste koppels.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 13