STADSNIEUWS Haarlem, 26 Mei BEURS VAN AMSTERDAM MEUBELEN, KARPETTEN, BEDDEN Woninginrichting J. CHRISTïAANS MARKTEN Wisselkoersen mm VRIJDAG 26 MEI WESTERGRACHT 79 - JULIANAPARK 60 Echt Balatum 0.64 per EI N.V. Woninginrichting J. CHRISTÏAANS AGENDA VRIJDAG 26 MEI 1933 BRAND In Tandheelkundige Kliniek DE OUDEN VAN DAGEN Per auto naar Schiphol INTERESSANTE AVOND Steunt een mooi werk ALG. VEREENIGING VAN BLOEMBOLLENHANDELAREN Het saneeringsplan Een 90-jarige groentenhandel Feestavond „Nienkebokos" Aanbesteding verfwerk Jubileum H. G. Surendonk Speeltuinwerk Bidactie R. K. Vrouwenbond NOG STEEDS GEEN OPLOSSING De IJmuider Federatie zet den strijd voort Mooie opdracht Jubileum De Minnebroederssteeg Statuten B. van Sitteren Personalia „De Spaarne-kanters" Gaat u ook mee? HET MOEDERHUIS DER ST. JULIANACONGREGATIE Inwijding Maandag 19 Juni Uitstalkastje vernield W egenverbetering BURGERLIJKE STAND DUIVENSPORT „Reisduif", Haarlem UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE SPAARNDAM VELSEN FAILLISSEMENTEN 27 Met INSTELLINGEN HET CRISIS-BOTERMERK BOTERNOTEERING a. v. a209 Woensdagmiddag tien minuten voor 2 werd brand gemeld op de Nieuwe Gracht 37, waar óe Tandheelkundige Kliniek van. de Haarlemsche Ziekenfondsen gevestigd is. De brand was uit gebroken in een keuken in het souterrain, die hoofdzakelijk voor fietsenbergplaats ge bruikt wordt. De concierge van het gebouw, die zich in de wachtkamer op de 2e etage bevond, werd door een onbekenden jongen gewaarschuwd, dat er rook uit het huis kwam. Hij begaf zich naar de plaats waar het vuur woedde. Hij heeft nog geprobeerd de vlammen te blusschen, wat hem echter niet gelukte. De brandweer heeft met één slang op de wa terleiding het vuur bestreden, dat zij spoedig meester was. Er ontwikkelde zich veel rook. De keuken is gedeeltelijk uitgebrand. De commissarts van politie verzoekt den jon gen, die den brand ontdekte, zich te willen mel den aan zijn bureau, afdeeling recherche, tot het geven van nadere inlichtingen. Het Haarlemsche Comité voor den Autotocht voor Ouden van Dagen heeft besloten dit jaar den tocht te houden op 27 Juni, met een be zoek aan het vliegveld Schiphol als doel. Het plan is via Amsterdam er heen te rijden: de route is nog niet in détails vastgesteld. Binnenkort wordt de gebruikelijke circulaire aan autobezitters verzonden, waarin hun ver zocht zal worden, zich met hun wagen voor deelneming aan den tocht op te geven. Het Comité hoopt en vertrouwt weer op de alge- meene medewerking, die het in vorige jaren in zoo ruime en steeds stijgende mate ondervon den heeft. Verleden jaar namen zelfs 90 auto's aan den tocht deel. De vorige tochten zijn, zooals bekend, alle voortreffelijk geslaagd en het werden blijde, onvergetelijke dagen voor ae oudjes, die ook nu weer in hun stille afzonde ring verlangend uitzien naar wat voor hen een groot jaarlijksch feest is geworden. Zijn er autobezitters, die nu reeds hun mid dag van den 27sten Juni voor het schoone doel kunnen reserveeren dan zal de secretaris van het Comité, de heer R. Peereboom, Groote Houtstraat 93, tel. 15054, gaarne telefonisch of schriftelijk, hun opgave ontvangen. Natuurlijk is de bedoeling, den ouden men- schen, evenals bij vorige gelegenheden, eenige versnaperingen aan te bieden. Geldelijke bij dragen zal de penningmeester van het Comité, de heer A. M. Duytshoff, hotel „Lion d'Or Kruisweg (Gironummer 20365) dankbaar in ontvangst nemen. Dit zal de vijfde autotocht zijn dien het Comité organiseert. De eerste, in 1929, ging naar Zandvoort, de tweede naar het Roomhuis (Haagsche Bosch), de derde naar Laren, de vierde naar Bergen aan Zee. Zooals wij eenige weken geleden reeds meld den en uit een advertentie in dit nummer blijkt, zullen de heeren Aukes en Herweyer, bekend om hun kranigen tocht van Indië naar Haarlem per motor, dezen winter afgelegd, Woensdag 31 Mei in den Schouwburg-Jansweg van hun we dervaren op deze gevaarvolle, zeldzame reis vertellen en een beeld geven van de vele moei lijkheden, welke te overwinnen vielen, vooraleer Zij hun streven zoo schitterend beloond zagen. Zij zullen vertellen van de Straits, over het wondermooie Ceylon, de binnenlanden van Britsch Indië, dat zij van Zuid tot Noord over een afstand van 4500 K.M. doortrokken, over de wonderen van Agra en Delhi aan den hei ligen Ganges over het land der woeste Afridi's, hun vrij lang verblijf in het bijna ontoegan kelijke Afghanistan, land van gigantische berg- schoonheid en troostelooze poestha's, met zijn ruwe, maar ook menschlievende bevolking, over hun dwaaltocht van Bagdad naar Damascus door de Syrische woestijn enz. enz. Ongetwijfeld zal dit velen interesseeren, te meer daar het gesproken woord met tal van fraaie lichtbeelden geïllustreerd wordt. Zeker mag evenwel ook een aanleiding zijn, dezen avond bij te wonen, het schoone doel, waarvoor beide avonturiers optreden, t.w. het werk der R. K. Vacantiekolonies in Haarlem te steunen. Wij gelooven niet, dat wij onze lezers, wan neer het deze zoo nuttige instelling geldt, nog moeten aansporen. Woensdag 31 Mei hun be langstelling te toonen. Om hetgeen geboden en gevraagd wordt, zul len zij spontaan van hun medeleven doen blij ken. In de algemeene vergadering van den Bond van Bloembollenhandelaren zijn eenige mede- deelingen gedaan over voorloopig gemaakte be palingen met betrekking tot de uitvoering van de regeeringsmaatregelen, die de saneering van het bloembollenvak beoogen, volgens het Week- bl. voor BI. C. De minimum-exportprijzen zullen gelden voor alle hyacinten, tulpen en narcissen die in 1933 zullen worden uitgevoerd. Uit de heffing van maximaal 3 pet. die van den export zal worden geheven naar de factuurwaarde der zendingen (dus niet over de statistiek-waarde) zal opge kocht worden het surplus-leverbaar dat over blijft na de verplichte inlevering van leverbaar en plantgoed. Van deze 3 pet. wordt pet. beschikbaar gesteld voor bestrijding van de kos ten van de uitvoering. Deze pet. mag men van de binnenlandsche inkoopen aftrekken. Nog nader zal worden uitgemaakt of de exporthef- fing (van 3 pet.) ook geheven zal worden van andere artikelen dan de drie waarvan de teelt gesaneerd wordt. Op een desbetreffende vraag hoe moet zijn de verhouding van leverbaar en plantgoed der in te leveren hoeveelheden, ant woordde de voorzitter, dat dit „later zal wor den vastgesteld in verhouding tot normale pro porties." Ten aanzien van de soorten (variëteiten) is men vrij. Ten aanzien van de inlevering van hyacin ten deelde de voorzitter mede, dat bepaald zal worden dat voor de hyacintenkweekers, die ver leden najaar niet hebben ingeleverd, het in leveringspercentage (het quantum dat moet worden ingeleverd per 100 Roe te planten)'noo- ger zal worden gesteld. De als gevolg van inlevering verkregen teelt- bewijzen zullen verhandelbaar zijn. Het gevaar van het overbrengen van cultures naar het buitenland is voorkomen doordat plantgoed niet zal mogen worden uitgevoerd. Totdat anders is bepaald, geldt voor de bepaling der prijzen de koers od den dae van boeking van den order. Uit de verder gedane mededeelingen is af te leiden, dat de werkzaamheden die verband nou- den met het toezicht op den export, zullen worden opgedragen aan den Bond van Bloem bollenhandelaren,. Daartoe zal de regeerings- commissaris zijn bureau vestigen in de kan toren van den Bond. Aangezien de tegenwoor dige behuizing reeds onvoldoende ruimte biedt, zal de Bond naar een grooter pand verhuizen. De ledenvergadering heeft daartoe het bestuur gemachtigd. Wij vernemen dat reeds de hand is gelegd op een pand in de stad Haarlem. Ten aanzien van de exporteurs-niet-leden van den Bond is bepaald, dat zij zullen verplicht worden als hospitant-lid toe te treden. Deze leden zullen alle verplichtingen hebben die de uitvoering van het Saneeringsplan aan de ex porteurs oplegt. Nog is door de ledenvergadering in beginsel besloten tot een wijziging van het stemvecht, volgens welke het aantal stemmen van een lid bepaald wordt door de grootte van zijn omzet in het buitenland. 28 Mei a.s. zal het 90 jaar geleden zijn, dat de zaak der heeren Wijkhuizen in groenten, fruit en aardappelen door wijlen Johannes Wijkhuizen werd opgericht. De zaak werd gevestigd in de Koningstraat no. 1 en bleef daar gedurende 55 jaar. Daarna werd zij verplaatst naar de Heerensingel 93 en wel tot 1925, waarna de zaak werd uitgebreid met een, waarvan thans een geves tigd is te Haarlem, Burgemeester Sandbergstraat 30 en een te Heeemstede aan den Binnenweg 205. Dat de wijze van rondbezorging met den tijd is meegegaan moge uit het volgende blijken: Begonnen werd met de jukmanden, daarna volgde als eerste te Haarlem de handwagen in 1868, vervolgens met paard en wagen en thans met twee auto's. Het zal de firmanten beiden op den jubileum dag wel niet aan blijken van belangstelling ont breken. De afd. Haarlem van den Nieuwen Nederl. Bond van Kofiïehuishouders en slijters „Nien kebokos" herdacht haar 1-jarig bestaan. De avond werd geopend met muziek van „The Flying Boys", waarna de heer A. M. van Eg- mond, voorzitter der afd., een inleidend woord sprak. Spr. heette het hoofdbestuur en den voor zitter van de afd. Amsterdam welkom en bracht vervolgens hulde aan de feestcommissie en bood vervolgens een mand met bloemen aan aan Aïevr. Ruppert, echtgenoote van den secretaris, voor diens verdienstelijk werk. De inspecteur van de Drankwet, de heer Adriaans, had zijn gelukwensch met dit feest tot het bestuur gericht. De secretaris, de heer J. G. Ruppert, betoogt, dat de vereeniging het recht heeft dit feest te vieren, omdat haar verleden er haar aanleiding toe geeft, want er is inderdaad w'at bereikt. Ons land lijdt zwaar onder de crisis en het is zeker wel de koffiehuishouder die hiervan de meest directe gevolgen ondervindt. De belastingen en accijnzen zijn buitengewoon, hierin zit dan ook niet de reden tot feestvieren, maar wel in den strijd, die door de vereeniging met succes is ge voerd in weerwil van alle tegenwerking. Spr. besluit zijn rede met een oproep tot samenwerking en. propaganda tot heil van de vereeniging. De heer Opmeer, bondsvoorzitter, vestigt de aandacht op de moeilijkheden van het vere nigingsleven en doet een beroep op eensgezinde samenwerking van allen. De heer Heere, voorzitter van de afd. Amster dam, brengt den dank over van zijn medeleden. Er is wel grond voor deze feestviering, want het feit, dat de afd. Haarlem in leven gebleven is na vele vruchtelooze pogingen, is zeer op merkenswaardig en verdient daarom in vreugde herdacht te worden. Hierna werd het programma afgewerkt, wlaar- aan medewerking werd verleend door de hu moristen H. Smal en A. v. d. Wal en de „Flying Boys". Woensdagavond is door liet bestuur van de Woningbouwvereeniging „Onze Woning", al hier, in het kantoor van deze vereeniging aan besteed het verfwerk ten behoeve der 77 wo ningen en kantoor, gelegen aan en nabij de Pepijnstraat, alhier. Ingekomn waren 26 biljettien. Laagste in schrijver W. Hoekstra, te Haarlem, voor 1275. Hemelvaartsdag herdacht de heer H. G. Surendonk, meesterknecht bij de fa. A. van der Meer, wijnhandel, Kleine Houtstraat 40 Haar lem, den dag, dat hij 25 jaar geleden bij dezê firma in dienst trad. Des morgens werd de jubilaris met zijn vrouw per auto naar het bedrijf der firma gebracht, waar hij allereeerst op hartelijke wijze wera toegesproken door den heer A. van der Meer. Deze memoreerde, dat Surendonk wel een slech ten tijd had uitgezocht om te jubileesren, doch dat desondanks dit feest niet onc^gcmerkt mocht voorbijgaan, omdat Surendonck in al die jaren een voorbeeld van plichtsbetrachting was geweest. Spr. bood een enveloppe met inhoud aan, benevens een ^iploma van de Ver. van Ned. Wijnhandelaren. Hierna voerden nog het woord de heer Theo van der Meer en namens het personeel de heer G. v. Assema, waarbij verschillende geschenken aangeboden werden. Temidden van de bloem stukken werd vervolgens de feestwijn geschon ken. De Nederlandsche Unie van Speeltuinorgani saties (N.U.S.O.) hield Donderdag een algemeene vergadering in het Concertgebouw te Haarlem. De jaarverslagen werden uitgebracht. Tot be stuursleden werden herkozen de heeren G. Sel- man (Amsterdam), J. Jansen (Amsterdam), W. Klaren (Haarlem), K, West (Leiden). De vereeniging sloot zich aan bij de Ned. Ver. voor Cultureele Films. Het volgende congres zal te Rotterdam ge houden worden. De heer W. A. Sikkema, adviseur aan het gemeentelijk bureau voor beroepskeuze te Am sterdam, hield een inleiding over: „De taak van de speeltuinbeweging ten opzichte van de op voeding der rijpere jeugd". De stellingen zullen w4ij morgen publiceeren. Het bestuur van den Diocesanen R.K. Vrou wenbond in het Bisdom Haarlem, heeft een al gemeene Bid-Actie uitgeschreven, met het doei door gezamenlijk gebed en Maria's machtige voorspraak God om uitkomst te smeeken in den nood der tijden. Voor de leden der afdeeling Haarlem is de regeling als volgt: 29, 30 en 31 Mei tusschen 1 en 6 uur de Sa cramentskapel bezoeken in de Jozefkerk. Jans- BETERE GENRE LAGERE PRIJZEN HOOFDKANTOOR EN WINKELS ALLEEN GEVESTIGD TELEFOON 13292 TELEFOON 13661 VERKOOPKANTOOR VAN ECHT BALATUM VOOR 0.64 PER EL straat en daar een half uur bidden voor de al gemeene intentie, waarbij het Miserere en Salve Regina. Deze gebedjes liggen in de kapel voor handen. 31 Mei des avonds te half acht plechtig Lof met predicatie door den Eerw. Pater Odilo O.M. Cap. tot sluiting der gebedsactie, in dezelfde kerk. Gezien de groote kracht van het gemeen schappelijk gebed, vertrouwt het bestuur op aller vurige medewerking. Het bestuur vestigt er tevens de aandacht op dat Zondag 18 Juni in het Stadion te Amster dam, ter herdenking van het Heilig Jaar groote plechtigheden zullen plaats hebben, het Sacra mentspel „Anno Sancto" met Middeleeuwsche Mirakelprocessie en Pontificaal Lof door Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, en het wekt allen op tot groote deelneming. Tot 30 Mei kunnen in het gebouw St. Bavo gereserveerde plaatsen worden besteld. De IJmuider Federatie, afdeeling van den Centralen Band van Transportarbeiders, heeft Woensdag in den Schouwburg „Thalia" te IJmuiden een groote mobilisatievergadering ge houden. Beide zalen waren geheel gevuld. De heeren J. Brandsteder en J. v. d. Veer ga ven een uiteenzetting van den stand van za ken, waarna een motie werd aangenomen, hou dende besluit, kennis genomen hebbende van het standpunt der reeders tijdens de laatste conferentie met den rijks,bemiddelaar, waarbij eenige nieuwe eischen werden gesteld, den strijd onverzwakt te zullen voortzetten, totdat de ree ders blijk geven evenals zulks door de IJmui der federatie bij herhaling is gedaan, mede te willen werken aan een redelijke voor beide par tijen bevredigende oplossing van het geschil. De architect Dick. Greiner B. N. A. heeft aan de Gebr. H. V. en J. de Vries te Purmerend op gedragen het verbouwen en uitbreiden van de Haarlemsche Huishoud- en Industrieschool voor 112.590.—. Gisteren herdacht de heer Diependaal, schil der aan de Centrale Werkplaats der Nederland sche Spoorwegen, den dag dat hij 25 jaar ge leden in dienst kwam. Namens de directie ont ving hy het gebruikelijke geschenk in enveloppe en een oorkonde. zyn collega's schonken hem bij monde van den heer Vester een fraaie salontafel en even eens een oorkonde, welwillend vervaardigd door den heer Koestal. Burgemeester en Wethouders brengen ter openbare kennis, dat het raadsbesluit van 14 December 1932 tot onttrekking aan het open baar verkeer van de Minnebroederssteeg bij Koninklijk Besluit is goedgekeurd. De „Staatscourant" bevat de statuten van de N.V. Vleeschhouwerijen Gebrs. Serné alhier. Alhier is Woensdag op 40-jarigen leeftijd plot seling overleden de heer B. van Sitterjn, tandarts hier ter stede. De begrafenis vindt morgenmiddag op de alge meene begraafplaats aan den Bergweg te Bloe- mendaal plaats. In de buitengewone vergadering, 20 Mei j.l. gehouden, is tot lid van het Ned. Instituut van Accountants benoemd, de heer H. Kruse, alhier Voor het te 's Gravenhage gehouden examen voor lichamelijke oefening is geslaagd de heer W. Lindenborn, alhier. Voor het examen lichamelijke oefening L. O. te 's Gravenhage is geslaagd de heer J. Ph. Peper, alhier. Onze stadgenoote, mej. A. C. Lammerse, is benoemd tot onderwüzeres aan de school voor byzonder onderwijs te Arnhem. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft benoemd in de commissie tot het afnemen van examens ter vei krijging van de akten van bekwaamheid tot het geven van nijverheidsonderwijs, de heeren A. C. Metze- laar, assistent hoofdingenieur by de Kon. Paket- vaartmaatschappy alhier, ir. E. Struyk, inge nieur bij de Kon. Paketvaartmaatschappij alhier en I. H. van der Pais, oud-inspecteur bij den technischen dienst van de Maatschappij Nederland te Heemstede. De referendaris der P. T. T„ G. Uning, wordt met ingang van 16 Juni verplaatst van Haar lem naar 's Gravenhage (Hoofdbestuur der P. T. T.). Door den gemeenteraad van Hilversum is be noemd tot leeraar aan de Hoogere Burgerschool (Ned. Taal en Letteren) aldaar, de heer M. B. lepe, alhier. Te Amsterdam is bevorderd tot arts de heer J. M. A. van Seggelen, te Overveen. Het Haarlemsch Gemengd Koor „De Spaarne- kanters" (opgericht 12 Februari 1932) behaalde ónder leiding van haar dirigent den heer A. Bak, te Schiebroek, in de 2e afd. Gem. Koren met 405 punten een 1ste prys. Zondagmorgen te 11 uur worden de leden van den R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden, afd. Haarlem, in de gelegen heid gestel^, om onder deskundige leiding het Openbaar Slachthuis te bezichtigen. Met komt te zamen bij de Nagtzaambrug, Kruistochtstraat hoek Zomervaart. Introducties'itot een beperkt aantal toegestaan. Het is al weer een paar maanden geleden, dat wij iets meldden over het wel en wee van het Moederhuis der Juliaantjes. Ons laatste bericht was van 10 Maart. Er is veel gebeurd in dien tijd. De afwerking is voltooid en aan het inwendige wordt hard gewerkt. Het groote nieuws is, dat het Moederhuis 19 Juni zal worden ingewijd door Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, op den feestdag der H. Ju liana, de Patrones der Congregatie. De Juliaantjes zien natuurlijk met spanning uit naar dien zoo merkwaardigen dag voor de jonge Congregatie. Ook wij zien met verlangen uit naar het einde van deze belangryke onderneming, die, wij moeten het eerlijk bekennen, ons niet wei nig zorg, vooral financieele zorg, gekost heeft en nog vraagt. Schreven wij in Maart, dat er nog een goede tien duizend gulden zou noodig zijn voor de inrichting van dit groote gebouw, nu kunnen wij gelukkig melden, dat reeds een paar dui zend daarvan zijn opgebracht, er is nu nog een kleine acht duizend noodig. Wie hieraan helpt verlicht niet alleen mijn zorgen, maar ook en vooral, die der Juliaantjes. Wij zouden zoo gaarne zien, dat men zich te Heiloo geheel zou kunnen g^ven aan de op leiding der toekomstige Juliaantjes, zonder door geldelijke zorgen te worden belemmerd. wy blijven ons daarom dringend aanbevelen in de liefdadigheid der Haarlemsche Katho lieken voor dit schoone doel. J. JORNA S. J„ Pastoor, Bisschoppelijk Bestuurder der St. Julianacongregatie. Den Haag, 24 Mei 1933. Da Costastraat 44, Giro 88072. Hedenochtend om ongeveer half 7 schrok een paard voor een wagen gespannen voor een auto bus in de Kruisstraat en sprong het trottoir op, waardoor het uitstalkastje van het perceel hoek RidderstraatKruisstraat van den heer Alink, magazijn van huishoudelijke artikelen, verbrij zelde en de inhoud over de straat ging. De Rykswaterstaat heeft heden aanbesteed het aanbrengen van een asfaltfundeering op het wegvok bewesten Oegstgeest (onderdeel van Ryksweg no. 4) tusschen het Oegstgeesterka- naal en de Haarlemmertrekvaart, onder de ge meente Oegstgeest en Sassenheim met bijko mende werken. Het laagst werd ingeschreven door de N. V. Rozendaals Aannemings, Maatschappij te Enk huizen voor 111.250. Ondertrouwd: 24 Mei N. S. Ruurda en W. S. G. Kooij. D. J. Keet en M. v. Wijngaarden. J. Mol en M. M. Quax. C. v. Bree en H. M. v. Leerdam. J. Bosch en W. G. Pieters. H. J. v. d. Ham en W. E. Blesgraaf. S. P. J. Hurkmans en A. M. C. v. Kessel. R. C. Beek en J. Thürschweller. A. A. v. d. Molen en A. v. Dooren.,W. v. Dansik en M. M. Basner. R. Meerlo en J. Wieringa. G. Haak en W. Lammens. J. Huijbens en A. M. v. d. Bunt. A. J. M. v. d. Haak en J. G. J. M. Schackman. J. v. d. Slik en C. d'Ancona. J. H. v. Keulen en J. Meijer. C. de Graaf en C. v. d. Goorbergh. P. Sluik en A. Joosten. R. M. v. Valburg en W. Boeré. Getrouwd: 24 Mei IJ. Bekema en H. M. Hen driks. T. J. v. Steijn en A. Terstal. N. Braaij en A. H. v. Til. M. Kraan en H. F. Dinger. C. v. d. Aar en H. Groes. F. J. Struykenkamp en C. C. v. Alphen. W. C. v. Pelt en J. T. Lucas. J. v. Halst en C. M. E. Freijer. E. G. Hasert en M. Tol. D. v. Dijk en C. Jansen. H. C. v. Leeuwen en A. Wacker. H. B. Wytkamp en M. H. Koster. A. Jan sen en A. F. List. W. v. d. Haak en II. M. Rautenberg. W. J. Geeris en A. Kuvener. F. J. Freijtag en H. J. Barmen 't Loo. G. v. Dooren en J. v. Twuijver. C. B. de Laat en S. G. Florie. Geboren: 20 Mei d. van A. W. Doves-v. Ries- sen. 21 Mei z. van E. Fuchs-de Boer. d. van G. M. R. Gottmer-Saeijs. d. van G. C. Daalhuizen-Jak. z. van M. H. Langeveld-v. Beunen. z. van M. M. Poederbach-v. d. Eünde. 23 Mei z. van T. P. Cliteur-Bocn. z. van R. J. A. E. v. Gelder-Lohman. Overleden: 22 Mei E. A„ 5 j., d. v. E. H. Eden, Kamperlaan. 23 Mei W., 4 j., z. v. N. v. d. Nouwland, W. Geldeloozepad. G. Koster, 22 j„ Gasthuisvest. G. Siemons-Weber, 48 J„ Hazepaterslaan. 24 Mei D. Poorter-Klein, 81 j„ Waldeck Pyrmontstraat. Uitslag gehouden wedstrijd van Mons, 21 Mei 1933, afstand 217 K.M. J. de Bee le, 20e, 27e prijs; P. A. Blommaert, 2e, 4e, 29e prijs; J. J. de Bie 3e, 19e, 22e, prys; j.'f. Scherf 5e, 17e prys; R. P. Balm 6e prijs; Th. A. Heinsbergen 7e, 26e prijs; C. van 't En den 8e, 9e, 24e, 28e, 35e prys; P. de Wilden 10e, 13e, 21e 23e prys; H. v. Alphen 11e, 12e, 33e prijs; H. J. Handgraaf 15e, 31e, 34e prys; H. Helden 16e prys; Hf Boogaard, W. Jansen 18e prijs; W. F. C. Claus 25e prijs; H- Everts 30e prys; J. Samson 32e prys. Hoofdkantoor en Winkels alléén WESTERGRACHT 79 JULIANAPARK 60 Telef. 13293 JTelef. 13661,. Sursum-coneert Het Chr. Fanfarecorps Sursum en het Jeugdfanfarecorps gaven Woensdagavond een concert in het Bloemen- daalsche bosch. Beide afdeelingen hadden veel succes met de door hen uitgevoerde nummers. Er was flink wat publiek, hoofdzakelijk be staande uit het opkomend geslacht. Niettemin had de politie het zeer gemakkelijk de langza merhand spreekwoordelijk geworden orde te bewaren. Excelsior op Concours Hemelvaartsdag nam het Heemsteedsche fanfarecorps „Excelsior" (directeur den heer R. van 't Hof), deel aan een concours te Rhenen en veroverde daar, zoo wel in den marschwedstrijd als in den concert wedstrijd een len prüs, resp. met 54 en 312 punten. Zij kwamen uit in de 2e afdeeling fanfare. Gevonden voorwerpen Terug te bekomen bij Anker, Rembrandtlaan 7, een autoped; Teu- nes, Nieuwe Raamstraat 15, Haarlem, een nik keien horloge; A. v. d. Zwan, Heerenweg 55, een herdershond; Zandvaartkade 4, een heeren - hoed; C. Westerveld, Iepenlaan 12, een kinder- portemonnaie met inhoud; R. ten Ras, Bron- steeweg hoek Adr. Pauwlaan, twee ladders; Bur. van politie, Raadhuisstraat een chauffeurs pet; B. Cate, Bosb. Toussintstraat 40, een bruin jasje; Dijkgraaf, Zandvaartkade 6, een hond; P. Nirs, Rijnstraat 6, een bril; Paardekooper Overman, Overboschstraat 1, een beursje met inhoud; J. steijnman, Binnenweg 100, een rozenkrans; Van Esch, Drieheerenlaan 41, een autoped. Stichtingsvergadering Heemsteedsche Burger wacht Na de propagandavergadering, gehou den op 4 Mei, om wederom te komen tot een actieve Burgerwacht, werd Dinsdagavond een vergadering gehouden in Hotel v. Ree, om van een rustende ii. een actieve Burgerwacht over te gaan. De heer H. Dirken, door den burgemeester als commandant benoemd, zeide dat er thans 40 leden zijn. Dit getal moet echter grooter worden. Het Tweede Kamerlid, de heer Chr. v. d. Heuvel zette vervolgens doei en beteekenis van de burgerwacht uiteen. Tot voorloopig bestuur werden gekozen de heeren H. C. H. J. Roelofs, voorzitter; V. V. H. Klepper, secr.-penningmeester; H. Klaassen en J. Kooymans, commissarissen. Vervolgens werden de oefenuren vastgesteld. Deze zullen zyn op Zaterdagmiddag van 35 uur of Zondagmorgen van 1012 uur. Aankoop 1 H.A. grond B. en W. schrijven aan den Raad: Door W. J. Meckel is gevraagd in aanmerking te komen voor een plaatsje als bedoeld in de Landarbeiderswet. Teneinde aan dit verzoek en aan eventueel later inkomende verzoeken te kunnen voldoen, hebben wü ge dacht voor dit doel 1 H.A. land te koopen, vol doende voor vier van zulke plaatsjes. B. en W. stellen voor, van den heer S. Kroon, een perceel bouwland, groot 100 bij 100 M., gelegen aan de oostzyde van de Bauduinlaan e naan de Zuidzijde van den Zuidertocht, te koo pen voor 3500. Tevens stellen zy voor in te gaan op het ver zoek van den heer Kroon om zoolang de ge meente dien grond niet aan zyne bestemming- doet beantwoorden of niet voor andere doelein den oodig heeft, dezen aan hem te verhuren voor een huurprijs berekend naar 3 pet. van de koopsom met restitutie van de polderlasten, die de gemeente moet betalen. Concert fanfarecorps „Kunstkring" Het fanfarecorps „Kunstkring" zal Zondag 28 Mei haar openingsconcert van dit seizoen geven des middags van 57 uur in de West Kolk, vooraf gegaan door een muzikalen marsch door 't dorp naar de tent. Het programma bevat o.a.: Hamlet, Ouverture van C. E. Bach; Marche Troyenne van F. July; Scènes Pittoresques van L. Méllet; L'Entrée des Gladiateurs van G. Wittman; Marche Lorraine van Louis Canne. Volksconcert afgelast De door „Volkscon cert" op a.s. Zaterdag en Zondag in „Velser- bee":" te geven concerten zyn afgelast, daar de burgemeester bezwaren heeft gemaakt tegen het geven van concerten op Zondag, terwijl des Zaterdags niet langer gemusiceerd mag worden dan tot 's avonds half 10. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Surséance van betaling: Verleend aan L. H. J. Schiffer, Maastricht, Hoogebrugstraat 45a, voor den tijd van iy2 jaar. Gebouw „St. Bavo" Alberdingk Thijm, 8 uur Bestuur Transportarbeiders, 8 uur Spaemezanghers, 8 uur R. K. Bevolkings bureau, 8 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Soundtheater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30 en 8.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Cursussen R.K. Volks bond, 3 uur Geel-Wit, 6 uur Gewone zittingen, 4 en 7 uur Spaarnebank, half 9. Stadsschouwburg N.V. Vereenigd Rotter- damsch Hofstad Tooneel „Vader des Va derlands", 8 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstellingen en va riété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 105 uur R. K. Kraamverzorging „Wit-Gele Kruis" ge vestigd Kinderhuis vest 25 rood. Spreekuren: Dinsdag van 23 uur, St. Bavo. Smedestraat 23: Donderdag van 2—3 uur Damiatestraat 1: Donderdagavond van 7—7.30 uur Clubhuis Raadhuisstraat 11; Vrijdagavond van 78 uur Kinderhuisvest 25 rood. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 1012, 24, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adrcsi Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R.K. Wijkverpleging „Wit-Gele Kruis" Spreekuren van de Zusters: lederen dag van 22.30 uur in de wijklokalen: Clubhuis Raad huisstraat 11; Begynhof 2; Damiatestraat 1; Leidschevaart 2. Bewindvoerder' mr. P. Janssen, Stationstraat 16, Maastricht. Intrekking surséance van betaling: Bij beschikking van de Arrondissementsrecht bank te Amsterdam, Eerste Kamer, d.d. 18 Mei 1933. is de aangevraagde surséance van betaling van Carolus Koekoek, koopman, wonende te Am sterdam, Heerenstraat 79, ingetrokken. Bij beschikking van de Arrondissementsrecht bank te Amsterdam, Eerste Kamer, d.d. 11 Mei 1933. is de aangevraagde surcéance van betaling van Moise Figatner, meubelhandelaar, wonende te Amsterdam ,Van Woustraat 97, ingetrokken. Failliet verklaard: 22 Mel: J. van Leeuwen, kleermaker, Den Haag, Bezuldenhout 263. E. M. van Wijlen, koopman, Den Haag, Gou denregenplein 59. A. Schneider, koopman en expediteur, Veur, Veurschestraatweg 210. L. van Dijk, handelende onder den naam Ingenieursbureau" „Brema", Den Haag, Noordwijk- schelaan 3. A. L. Klompe, paardenhandelaar, Zierlkzee. 23 Mel: K. Eilander, Aalsmeer, Marktstraat 17. Jos. Kamps, kleermaker, Zaandam, Savomia Lohmanstraat 1. J. Koster, vrachtrijder, Heemstede, Biliton- st-'aa/t 9 J. A. Jonker, schilder, Haarlem, Gen. de Wetstraat 75 rood. P. Kuipers, concierge, Heemstede, Heemstede- plein 4. De crisiszuivelcentrale maakt bekend, dat voor de week van 28 Mei tot en met 3 Juni de prijs voor het crisisbotermerk is vastgesteld op 1.per K.G. en die voor de vérvoervergun- ning voor buitenlandsche boter op 1.10 per K. G. De Leeuwarder boternoteering is Woensdag vastgesteld op 50 cents per kg. HAARLEM, 24 Mei. Groentenmarkt. Spinazie 0.200.75; Andy vie 0.801.50; Postelein 0.501,25 per kist; Sla 26 per 100 krop: Raapstelen 0.802 per 100 bos; Bloemkool ƒ0.130.25; Komkommer 0.080.16 per stuk; Asperge 0.240.40; Rabarber 0.020.05 per bos; Radijs 0.020.05; Wortelen 0.120.18; Selderij 0.40.15; Pieterselie 0.050.15; Prei 0.020.12 per bos. VRIJDAG, 26 Mei. Vorige koersen Heden Londen 8.42)4 8.40 Berlijn 58.12)4 58.02)4 Partis 9.7794 9.77)4 Brussel 34.60 34.60 Zwitserland 47.97 47.95 Weenen Kopenhagen 37.60 37.3744 Stockholm 43.37)( 43.25 Oslo 42.80 42.50 New York (cable) 2.15 2.14 Rome 12.95 12.87)4 Praag 7.40 7.40 Madrid 21.25 21.25 Vorige koersen Heden Staatsleenlngen 5 Nederland 1919 Nederland 1916 i Nederland 1931 5 Nederl 1932 4'/, N Ind 1926 AB 6% Dultschl (Youngleen.) Banken Koloniale Bank Indisch» Bank Cert. Handel—Ml). Industrieën Onliever Calvé Delft Alg. Kunstztlde Van Berkei's Pat. Nieuwe Philips Küch Accoustlek Ned. Ford 101 100)4 975s 100)4 37)s 69)( 58H 6644 9444 65 28J4 18 15444 2 138 industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O S. Steel O. S Leather Intern Nickel 11 2244 4244 HH 1144 M t)n bouw Boeton Mtlnbouw ,'J^ Alg. Exploratie 'g* Redjans Lebong Petroleum Gaboes 1614 Kon Olie '5844 Perlak 91 Peudawa Continental Oil 101)4 100)4 98 10044 8644 3844 69 58)4 66 94)4 65 284. 18 153 2 130)4 UK. 2244 42X« 1144 1144 12 123)4 96 ltX 157 90 5 1044 Shell Union OU Vorige koersen Heden 6 6)4 Rubber A'dam Rubber 74)4 Bandar 50 Dell Batavia Rubber 29)4 Serbadjadl 23 Sllau 18)4 V. 1. G. O. Allied 39 Interconttn. Rubber2% Scheepvaart Java Ch. Japan 34 Holl. Amerika Lijn 21 Dito Gem Elgend. 21 Kon. Ned Stoomb )cheepvaart-Unle suiker Jav. Cultuur 131 N. I. S. ...a......... 92 Poerworedjo Vorstenlanden actions Idem rabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembab 42 14044 13244 18 I37M Spoorwegen Union Paclflo WH Wabash Erie Kansas City South. South. Rallw. 76)4 51)4 31 23)4 18)4 36 32 244 34 20 20 15 59)4 209H 136 91 6 42 28.00 140)4 122 17)4 13744 85 2 X 8X 15 14)4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2