Pius XI zegent de menigte De geest te is goed St. Willibrordus Gouden standaard in de V.S. Het nieuws van heden RADIO RECORI HEMEL VAARTSDAG IN DE EEUWIGE STAD OPTIMISTISCHE REDE VAN SIR SIMON DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS ZATERDAG 27 MEI 1933 ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18388 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: Voor Haarlem en Agentschappen p. weelc 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DACBLAD UITCECEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 N.V. Ned. Verzek. -Maatschappij Utrecht, Catharijnesingel 48 Hoofdinspectie Amsterdam Adm. de Ruijterw.242, Tel. 82797 Kanitaal- en Volksverzekering OM DEN BLAUWEN WIMPEL De H. Vader begaf zich per auto naar de Basiliek van Sint Jan in Lateranen en woonde daar de plechtigheden bij Voor het eerst na 1870 Rijksstadhouders be- eedigd Korte toespraak van v. Hindenburg Men moet echter niet denken, dat men reeds aan den vooravond van een accoord staat Geen nieuwe verplich tingen Het Weer lllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIUIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIli Definitief opgegeven WASHINGTON, 26 Mei. (Eigen bericht). De Vereenig de Staten zijn van plan den gouden standaard definitief op te geven. Op instigatie van het Witte Huis, heeft de af gevaardigde Steagall in het Representantenhuis een voor stel ingediend om de wet op den gouden standaard op te heffen. Morgan Communistische partij in Oostenrijk Door ministerraad verboden Eervolle benoeming voor Rosting Directeur der minderhedenafdee ling van het Volkenbonds secretariaat Benoeming van een Rijksbisschop De Chineesche Ooster spoorweg Onderhandelingen met Litwinoff Onlusten in Tientsin Het Morgan-proces Autobus in afgrond gestort f- DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN ONTVANGLAMPEN VANAF F 2.50 N.V. Gloeilampenfabriek „Radium" Leticia-vrede De top alleen in zicht Mount Everest niet bedwongen Veerpont omgeslagen De Fransche begrooting In tweede lezing aangenomen Vraagt onze koersen van goedkoope REIS-MARKEN voer Duitschland NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT saie? Het Italiaansche s.s. „Conté Savoia" legde den afstand Gibraltar New-York in 111 uur af met eene snelheid van 27,63 knoopen per uur. Het record van de „Europa" en de „Bremen" werd door het slechte weer niet gebroken (Van onzen correspondent) Rome, 25 Mei Op Hemelvaartsdag hebben de groote plechtigheden in het Lateraan, die de „moeder van alle kerken der wereld" gedurende vijf dagen weer in het middelpunt van het liturgische leven der Eeuwige Stad hebben geplaatst, hun hoogtepunt bereikt met het de Cappella Papale en den pauszegen uit het balkon van den ranken gevel dier aloude basiliek. De Sint Jan was, vóór Sint Pieter haar over vleugelde, vele eeuwen lang inderdaad, wat een opschrift op haar gevel zegt: „moeder en hoofd van alle kerken der stad en der wereld". Toen het Christendom uit de catacomben aan het groote daglicht van het Romeinsche rijk kwam, was het keizer Constantijn, die in 311 het pa leis van het geslacht der Laterani, dat door zijn christelijke gemalin Fausta bewoond werd, aan paus Miltiades schonk als een woning voor den opperherder van den zegevierenden nieu wen godsdienst. In het Lateraansch paleis hadden sindsdien de meeste pausen hun woning en hun hof tot aan de ballingschap van Avignon (1305) toe. In die droeve periode, toen de pausen ver van Rome woonden, werd het paleis herhaaldelijk door brand en aardbeving geteisterd en toen Gregorius XI in 1377 weer naar Rome terug keerde, bood het geen passende residentie meer en de paus nam zijn intrek in het Vaticaan, dat sindsdien de woning der pausen bleef. De lotgevallen van de „gulden" basiliek door de vroege eeuwen heen na te gaan, is in kort bestek ondoenlijk. Rondom haar, middelpunt van de «christenheid, schaarden zich tal van andere heiligdommen zooals dat van de Scala Santa, de trap van Pilatus' paleis, waarlangs Christus na het doodsoordeel nederdaalde, en het „Heilige der Heiligen", de kleine en bijna immer gesloten kapel, die de kostbaarste reli kwieën en de „acheropita" bergt. Met de doop kapel van keizer Constantijn en het triclinium van Leo III, waarvan enkel nog de absis haar ronde nis naar het plein toekeert, is dit een complex van historische heiligdommen, die die van het Vaticaan wel niet aan rijkdom, maar aan eerbiedwaardigheid evenaren. Sint Jan in Lateranen bleef de kathedraal van Rome en dus de eigen bisschopskerk van den paus, en bijzondere plechtigheden bleven door de eeuwen heen van dien voorrang getui gen. Met name was het feest van Christus' hemel vaart sedert eeuwen een eigen feest van de Lateraansche basiliek. En dit aloude voorrecht, dat in 1870 met zoovele andere historische tra dities insluimerde, is in dit jubeljaar door den wil van paus Pius XI herleefd. Het groote heiligdom van het Lateraan, dat het eerste jubileum van 1300 zag heeft, na het herstel der historische plechtigheden in Sint Pieter, nu op zijn beurt weer de oude glorie van vroegere eeuwen zien herleven. De plechtigheden zijn begonnen met de over brenging van de „Acheropita" uit het „hei lige der heiligen" naar de Lateraansche basi liek, die Zondagavond in processie heeft plaats gehad. Ofschoon de overbrenging zonder bij- zonderen luister geschiedde, werd de aloude beeltenis toch door een groote menigte van ge- loovigen op haar avondlijken weg begeleid, want dit Christusgelaat, dat zooals haar naam zegt „niet door menschenhand geschilderd" is en van wiens door de eeuwen verdonkerde schemerende trekken een machtige suggestie uitgaat, is aan het Romeinsche volk bijzonder dierbaar. Een triduum van voorbereiding vónd Woens dagavond zijn besluit in de pontificale vespers, die in de rijkversierde basiliek werden gezon gen door het ook buiten Rome en Italië be roemde koor van Mgr. Casimiri. Hedenochtend heeft de Paus zelf dan door zijn aanwezigheid aan de viering van Hemel vaart in het Lateraan den hoogsten luister ge geven. Het is het tweede bezoek, dat de Heilige Vader aan Sint Jan brengt. Zooals men weet, begaf Hij zich reeds eenmaal, kort na de Con- ciliatie, vroeg in den ochtend naar zijn kathe draal, om daar in stillen eenvoud de Mis te lezen. Was dat bezoek, in het nevelige morgenuur, bijna geheim, dit tweede bezoek had een luisterrijke en met spanning verwachte plech tigheid. Weliswaar bleef deze tot het Lateraan be perkt. De beroemde „corteo papale", de kleu rige en grootsche hofstoet, waarmede de Paus vóór 1870 naar Sint Jan trok, bleef in de ver anderde omstandigheden achterwege. In een gesloten auto en zonder vertoon verliet de Heilige Vader hedenochtend om acht uur het Vaticaansche paleis. De kleine rij van automo bielen, versierd met de pauselijke kleuren en geëscorteerd door de motorpolitie, volgde den Corso Vittorio Emmanuele en de Via del Ple biscite, om langs de nieuwe Via dell' Impero en het Colosseum door Via Merulana het La teraan te bereiken. Langs den drukken weg, die door het hart van het stadsverkeer leidt, knielden velen eer biedig neer terwijl de stoet passeerde. Op de Via dell' Impero de grootsche door braak langs de keizerlijke Fora, in het hart van het klassieke Rome werd langzaam gereden om den H. Vader de gelegenheid te laten het nieuwe stadsbeeld te bewonderen. De kardinalen en de leden van het pauselijk hof hadden zich ieder voor zich naar het La teraan begeven, terwijl de paramenten evenals de uniformen der pauselijke Zwitsersche en Nobelgarde van te voren naar het Lateraan waren gebracht. De Paus werd eerst in het Paleis van Late ranen ontvangen waar Hij het Missie-Museum bezichtigde. Daarna vormde zich de Pauselijke stoet die de Basiliek binnen trok. De Paus werd bij zijn aankomst om half elf In het voorportaal der basiliek door den Aarts priester van St. Jan, Kardinaal Marchetti Sel- vagiani verwelkomd en de basiliek binnengeleid, terwijl het Ecce Sacerdos Magnus den Bis schop van Rome in zijn kathedraal begroette. Op den draagstoel gezeten begaf de Paus zich eerst naar de Cappella Severina, waar hij het Allerheiligste vereerde en droeg vandaar de kostbare groote relikwie van het Heilig Kruis, die gewoonlijk in het „Sancta Sanctorum" be waard wordt, naar het Pausaltaar, waar deze bleef uitgesteld. Op den troon gezeten woonde de Paus daar op de pontificale Mis bij. Na het Evangelie werd een Latijnsche preek gehouden, zooals ook voor 1870 gebruikelijk was, door een stu dent van het Capranica-seminarie. Na de Mis begaf de Paus zich met het ge heele hof naar de loggia van de basiliek en gaf met groote plechtigheid den zegen aan de geweldige menigte, die daarbuiten had ge wacht. Voor de duizenden, die geen plaats meer hadden kunnen vinden in de basiliek en hier het verschijnen van den Paus verbeid had den, was in de nis van het triclinium van Leo III, die als eenige rest van dit eens zoo kostbare gebouw tegen den zijmuur van de Heilige Trap aanleunt, om elf uur en om half twaalf een Mis in de open lucht opgedragen. De enorme menigte welke op het plein voor de Lateraansche Basiliek verzameld was, bood een prachtigen aanblik. De omliggende huizen en paleizen waren met vlaggen en hangtapijten versierd. Het schouwspel was vooral in zijn on gewoonheid misschien nog mooier dan vele plechtigheden op het Sint Pietersplein. Luidsprekers maakten de woorden der zege ning van den Paus overal hoorbaar. De H. Va der die door de geestdriftige toejuichingen der menigte zeer geroerd werd, keerde om half twee van het Lateraan naar het Vaticaan terug. Des avonds is de relikwie van het H. Kruis en de Acheropita in een grootsche processie door de straten van Rome weer naar het Hei lige der Heiligen teruggebracht. Aan deze processie namen o.a. deel de ver- eenigingen der katholieke actie, de groepen van het apostolaat des gebeds, de broederschappen en de geheele reguliere en seculiere clerus van Rome. De Kardinaal-Vicaris droeg de Kruis- relikwie. De eindelooze stoet, die zich met de schal lende muziek van de verschillende korpsen en in het fantastische licht der illuminatie door de Romeinsche straten ontvouwde, onder den regen van bloemen, die uit de vensters langs zijn weg neerdaalde en terwijl overal bij het voorbijgaan der eerbiedwaardige relikwieën de geloovigen devoot nederknielden, bood een on vergetelijk schouwspel. Nadat de processie bij de H. Trap aangeko men was, werden de relikwieën op een podium uitgesteld en, begeleid door de verschillende muziekkapellen, zong de menigte het „Credo". Op Hemelvaartsdag aanschouwde Rome een imposante uiting van geloof zooals het er nog maar zelden een gezien heeft. BERLIJN, 26 Mei. (V. D.) In tegenwoordig heid van Rijkskanselier Hitier en den Rijksmi nister van Binnenlandsche Zaken dr. Frick heeft Rijkspresident Von Hindenburg heden de tot nog toe benoemde Rijksstadhouders ont vangen om hen te beëedigen. Nadat de president een korte toespraak had gehouden, waarin hij verklaarde dat het instel len van Rijksstadhouders een nieuwen band tus- schen het Rijk en de landen had gevormd, waardoor een nieuwe uniforme Rijkspolitiek mogelijk werd om de eenheid van het Rijk te versterken, nam hij den aanwezigen stadhou ders den eed af. LONDEN, 26 Mei. (Reuter.) „Wij zijn allen ten zeerste verheugd over het blijk van staats manschap en van gematigdheid, dat Hitier heeft gegeven, toen hij onlangs in den Rijks dag zijn vermaarde verklaring aflegde. Het zou dwaasheid zijn niet te willen erkennen, dat in dergelijke kwesties woorden niet hetzelfde zijn als daden", verklaarde sir John Simon onder applaus der afgevaardigden heden in het La gerhuis tijdens een debat over de buiteniand- sche politiek. Spreker verklaarde dan ook, de grootst mo gelijke waarde te hechten aan het feit, dat de Duitsche gedelegeerde ter ontwapenings-conle- rentie namens de rijksregeering de amende menten op het Britsche ontwapeningsplan had ingetrokken, die bij handhaving inderdaad ver nietigende gevolgen voor de perspectieven eener ontwapeningsconventie hadden kunnen heDben. De minister waarschuwde evenwel, zich niet over te geven aan de ijdele hoop, dat men reeds aan den vooravond van een definitief accoord staat. De onvermijdelijke complicaties zijn daarvoor te groot, maar spreker was van oordeel, dat de thans in het werk gestelde po gingen door een uitnemenden geest worden bezield. Sir John Simon gaf voorts in dit verband uiting aan zijn groote voldoening over de aan vaarding door Italië, Frankrijk, de Vereenigde Staten en Duitschland van het Britsche ont- wapeningsplan als basis voor de toekomstige discussies. Met klem wees de minister op de groote beteekenis. die aan het nieuwe stand punt moet worden gehecht, hetwelk de Ver- Verwachting: Matige tot zwakken, wes- telijke tot noordelijken wind, zwaar be- woikt tot betrokken, waarschijnlijk eeni" jE ge regen, iets koeler. Verdere vooruitzichten: weinig verande- H ring. H Nachtvorstverwachting: geen nachtvorst. (United press) WASHINGTON, 26 Mei (Reuter). Volgens Reuter verklaarde Steagall te handelen op ver zoek van Roosevelt. Het wetsontwerp moet er toe dienen de buitenlandsche schuldenaars in staat te stellen hun oorlogsschulden te vol doen in onverschillig welke muntsoort. Het voorstel van Roosevelt wordt beschouwd als een nieuwe maatregel om hem volledige vrijheid van handelen te geven tijdens de a.s. economische wereldconferentie. V.D. meldt in aansluiting op het boven staande nog het volgende: Het door Steagall ingediende wetsontwerp inzake de permanente opheffing van den gou den standaard beteekent practisch, dat alle particuliere en openbare goudclausules worden opgeheven. Verder worden volgens dit ontwerp alle Amerikaansche en buitenlandsche ver plichtingen, waaronder ook de oorlogsschulden, de rentedienst voor Amerikaansche leeningen, douanerechten etc. betaalbaar in Amerikaan sche papieren valuta. Men acht het zeker, dat het wetsontwerp, dat een deel van Roosevelt's program zou vor men, in het congres zal worden aangenomen. WEENEN, 26 Mei. (Reuter). Met het oog op de den laatsten tijd meermalen geconstateerde staatsgevaarlijke en onwettige actie der Com munistische partij, heeft de ministerraad he den het verbod over deze party in Oostenryk uitgesproken. Verder werd besloten een verordening uit te vaardigen tot bescherming van de zedeiykheid en de volksgezondheid. GENèVE, 26 Mei. (V. D.) De Vol^enbonds- raad heeft heden in geheime zitting op voor stel van den secretaris-generaal van den Vol kenbond den Volkenbondscommissaris voor Danzig, Rosting, benoemd tot directeur van de minderhedenafdeeling van het Volkenbonds secretariaat. De voordracht ondervond groote sympathie van de züde der Raadsleden en de benoeming geschiedde dan ook met algemeene stemmen. Het mandaat van Rosting als com missaris van Danzig loopt in September af en men verwacht dan ook dat de Septemberzit- ting van den Raad een nieuwen definitieven Volkenbondssecretaris voor Danzig zal be noemen. BERLIJN, 26 Mei. (V. D.) Hedenochtend te 11 uur kwamen te Beriyn onder leiding van den voorzitter der Vereenigde Luthersche Kerken Meiser, de Luthersche kerkleiders byeen voor een bisschopsconferentie om den geestelijke Friedrich von Bodelschwingh tot evangelisch Rijksbisschop te benoemen. Heden namiddag komt een conferentie byeen van alle kerklei ders, d.w.z. behalve de Luthersche ook de Ge reformeerde en andere evangelische kerken. Na de bevestiging van Bodelschwingh door deze conferentie van leiders van het geheele evangelische Duitschland heeft de benoeming van den evangelischen Rijksbisschop plaats gehad. TOKIO, 26 Mei. (Reuter). Het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken heeft den ambassadeur te Moskou opgedragen Litwinoff een bezoek te brengen en hem mondeling mede te deelen dat Mandsjoekwo den Chineeschen Oosterspoorweg wil koopen. Ook is den ambassadeur instructie gegeven om Litwinoff uit te noodigen een delegatie naar Tokio te zenden om met de autoriteiten van Japan en Mandsjoekwo over den prys en de wijze van betalen te onderhandelen. TOKIO, 26 Mei (V. D.) De anti-Japansche onlusten in Tientsin konden, ondanks alle doo: de Chineesche politie tot nu toe genomen maatregelen, nog niet worden onderdrukt. Donderdagavond werden de Japansche zaken door Chineezen geplunderd. In een Japansche school werd een bom geworpen. De Chineesche politie heeft thans den grooten staat van be leg voor Tientsin afgekondigd. PEKING. Vrijdag heeft in het gebouw der Japansche legatie een beraadslaging plaats ge had van Chineesche met Japansche vertegen woordigers. Besloten werd een bijzondere ge mengde commissie te vormen onder leiding van een officier van den Japanschen generales staf ten einde den toestand aan het'front te controleeren en conflicten in den kiem te ver stikken. United Press seint ons nog, dat de toestand te Peking thans rustig is. Een wapenstilstands verdrag is nog steeds niet gesloten, wèl hebben onderhandelingen dienaangaande plaats. Xn- tusschen versterken de Japanners hun stel lingen. WASHINGTON, 26 Mei. (V.D.). In het ver dere verloop van het onderzoek in de zaak- Morgan heeft de ambtenaar van het O. M. Pecora vastgesteld, dat de Morgan-bank in 1929 de United Corporation, een holding com pany, heeft opgericht en door haar bemidde ling tientallen openbare nutsbedryven in de Vereenigde Staten liet controleeren. Door de uitwisseling van waardelooze acties der United Corporation tegenover volwaardige aandeelen der dochtermaatschappijen verdiende de bank van Morgan meer dan 12 millioen dollars. Het hoofdkantoor der United Corporation, dat te Newark (New-Jersey) was gevestigd, be stond slechts uit een president en een vice- president, die evenwel steeds afwezig waren, evenals een secretaresse en eenige kantoor bedienden. Niettemin controleerde deze merk waardige maatschappy honderden millioenen dollars. In totaal controleerde United Corpora tion in December 1932 592 millioen dollars. Het onderzoek is verdaagd tot Woensdag. BOEKAREST, 26 Mei. (Reuter.) In de naby- heid van Sinaia in de Karpaten had heden een ernstig auto-ongeluk plaats. Een autobus met 35 inzittenden stortte in een afgrond. Zeven personen werden gedood, de overigen zwaar gekwetst. VOORSTEL OM DEN GOUDEN STANDAARD IN AMERIKA DEFINITIEF OP TE GEVEN. Rosting benoemd tot directeur der minder- heidsafdeeling van het Volkenbondssecretariaat. Ernstig auto-ongeluk in de Karpathen; zeven dooden. Te Takat (Turkije) is een veerpont omgesla gen, tengevolge waarvan 33 personen zijn ver dronken. Rede van Sir John Simon in het Engelsche Lagerhuis. Japan onderhandelt met Rusland over den Chineeschen Oosterspoorweg. Communistische partij in Oostenrijk verboden. De onlusten te Paramaribo; verslag van den Gouverneur van Suriname. Sportvliegtuig neergestort te Almelo. Commissie van voorbereiding gevormd in ver band met de beperking van den rundveestapel. Het conflict bij de K.L.M.: de ontslagaanvra gen teruggenomen. Commissie van advies voor de grieven der vliegers. Het verloop der Kabinetsformatie; mededee- lingen van prof. Aalberse. Vliegongeluk te Eelde; twee personen licht ge wond. O TILBURG LIMA, 26 Mei. (Reuter). Gistermiddag om 12 uur hebben de regeeringen van Peru en Co lumbia den troepen bevel gegeven de vijande lijkheden te staken Naar aanleiding van de vieedzame regeling van het conti iet over Leticia zyn tusschen de beide regeeringen geluk- wenschtelegrammen gewisseld. BOMBAY, 26 Mei. (Reuter.) Onder voor behoud wordt gemeld, dat een poging van Smithe en Shipton, leden van de Ruttledge- expeditie, om de laatste honderd tot honderd twintig meter, die hen van den top van den Mount Everest scheidden, af te leggen, mis lukt is door de hevige winden, die midden Mei heerschten. De noordelijke top zou in zicht zijn geweest. Smythe en Shipton hadden een ysvlakte bereikt op ongeveer 300 a 400 voet af stand van den top. Een nieuwe poging zou voor 15 Juni worden ondernomen. ISTAMBOEL, 26 Mei. (Reuter.) In de groote handelsstad tevens karavaanstation Tokat is "n veerpont, waarop zich 59 personen bevonden midden op de Kilhitrivier omgeslagen. 33 pas sagiers zijn verdronken, talryke personen wor den nog vermist. VOOR 60 CENT PER WEEK huurt U Uw stofzuiger, met 2 jaar uw eigendom. W. BRAKEL Jr. - BOTERMARKT 17 HAARLEM - TEL. 12897. Hoogste stand op Zaterdag 9 uur vju.: 755 Vorige stand 754 eenigde Staten innemen met betrekking tot hun neutraliteit in tyd van oorlog. Dit nieuwe standpunt komt neer op het prysgeven van de rol van waarnemers in geval van een conflict tusschen andere staten. Overeenkomstig de verklaring van den Ame- rikaanschen gedelegeerde Norman Davis, aldus vervolgde Simon, zyn de Vereenigde Staten be reid te bevestigen, dat de wetten, die volgens het volkenrecht voor neutrale staten gelden, onder bepaalde omstandigheden voor wyziging vatbaar zyn en zyn zy tevens bereid, zoodanige wijzigingen te aanvaarden. Ik ben dan ook van oordeel, dat te Genève een werkelyke vooruit gang is verkregen. Wat de gebeurtenissen betreft, die aan het bereiken van dit resultaat vooruit zyn gegaan, wees spreker op de verontrustende teekenen, gewekt door den inhoud van enkele artikelen, die ernstigen twyfel en bezorgdheid hadden doen rijzen bij allen, die den vrede liefhebben. De ernst van den toestand school in het feit, dat deze artikelen zeer waarschijniyk waren ingegeven door den redelyken en gerechtvaar digden wer.sch van een geheel volk, om te Genève een gelykgerechtigde behandeling te genieten. Om deze reden prees Simon zich dan ook gelukkig, dat de Britsche regeering de leiding heeft gehad by de onderhandelingen, die eindigden met de erkenning der gelykheid in het systeem der veiligheid. Na vervolgens een uiteenzetting te hebben gegeven van de door Groot-Brittannië gevolgde ontwapeningspolitiek en te hebben gewezen op de verplichtingen, welke Engeland op grond van het VÓlkenbondsstatuut en het verdrag van Locarno reeds heeft aanvaard, besloot Simon: Onze vrienden van het continent zullen be grijpen en dit kan niet duidelijk genoeg worden verstaan dat de aanvaarding van nieuwe verplichtingen van dezen aard geen deel vormt van Engelands politiek. Wy vatten onze huidige verantwoordelykheid te ernstig op, dan dat wy bereid zouden zyn, haar op lichtvaardige wyze te vergrooten. Wij staan op het onwrikbare standpunt, dat de internationale ontwapening afhankelyk Is van den stand der politiek. De buitensporige bewapeningen vormen een symptoom en de eenige wijze, om een symptoom te onderdruk ken is de genezing der ziekte. Voor de ver- werkelyking der ontwapening is het derhalve een noodzakeiyk vereischte. dat de betrekkin gen tusschen de Europeesche landen verbeteren, dat het vertrouwen wordt hersteld en dat sa menwerking de plaats inneemt van het thans bestaande intense wantrouwen en rivaliteit. PARIJS, 26 Mei. (Reuter.) Niettegenstaande het meeningsverschil tusschen de socialistische Kamerfractie en de partijleiding heeft de frac tie hedenmiddag vóór de begrooting in tweede lezing gestemd, die door de Fransche Kamer werd aangenomen met 427 tegen 98 stemmen. RIME

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1