Men tcfaijfi om: ZATERDAG 27 MEI D. H. V. B. PROGRAMMA HONKBAL Programma SPORT EN SPEL VOETBAL R.K.S.V. B.S.M.-O.B.K. TE BENNEBROEK Bestaat tien jaar Grootsch feestprogram H. B. C.Lisse 52 ROTTERDAM—HAARLEM Districtenstrijd te Pijnacker R. IC. V.V. Vogelenzang V. V. G. A. I—Haarlem I (14—6) Districtswedstrijd Haarlem-Gooi en Eemland ATHLET1EK BLAUW-WIT—BEERSCHOT WIELRENNEN WIELERBAAN RIJSWIJK 25-uurs koppelwedstrijd op 22 en 23 Juli WIELERVARIA ONTSLAGEN TE NIJVERDAL Weer 58 arbeiders gedupeerd JACHT OP VISSCHERS Steken van mosselbroed CRISIS-CREDIETHULP VOOR DEN MIDDENSTAND Buitengewone landelijke vergadering WERELDRECORD SPEER WERPEN CONFERENTIE NUTTELOOS Het conflict in het veenbedrijf DE VISSCHERIJRAAD Protest van sportvisschers „Cenakel" te Tilburg" Luchtpost naar Indië Afgekondigde wetten FAILLISSEMENTEN STOOMVAARTLIJNEN GYMNASTIEK Wedstrijden N. C. G. V. Op 74.28 meter gebracht EEN JUBILEUM 40 jaar koorzanger VERLAGING LUCHTPASSAGE Tarieven in het binnenland beide Districten eenigen der beste krachten in verband met den wedstrijd HollandBelgië. Zij zien er als volgt uit: Rotterdam. Venrooy Spartaan N N Esveld Celer Haanappel, Luypen Leonidas Spartaan Niewenhoven, v. Lingen, v. d. Geer, Spartaan Huls, v. d. Sande, Leonidas Oliveo ExceLior A. v. d. Geer Spartaan Toledo, Gerrits. HBC Santpoort Rotteveel TYBB Kaldenbach, Put, Ruigrok, Santpoort TYBB HBO Vinken, Nijssen, HBC Santpoort v. Es Heesakkers TYBB Onze Gez. Heemskerk Geel Wit Haarlem De wedstrijd vindt plaats te Pjjnacker op het veld van Oliveo. Laten we hopen dat na fairen strijd de sterkste zegeviert. 2e klasse A SRC 1—SVW 1 ESGV 1VGM 1 3e klasse EVSB 1—ASC 1 G Macte Animo 1 Overschle 1 Aeolus 2Unitas 1 4e klasse G OlympiaBCD 2 Be Safe 1Duiven 1 Res. 4e klasse D St. Bavo 2Volend. 4 E KGB 4Union 3 Zouaven 3St. Jan 3 GSVA 2—Vitesse 3 KNVA 2VBO 2 LSVF 2—Victory 3 terr. Victory PP WF 2Vog.zang 3 Promotie en degradatie Foreholte 1Teyl. 2 Beslissingswedstrijden RVV 1—SDS 2 terr. Gr. Willem Unitas 2Excelsior 5 terr. DHL Rod a 2St. Martinus 2 terr. NVA ZONDAG Zondag 28 Mei zal de R. K. Sportvereeniging B.S.M.-O.B.K. te Bennebroek haar tweede lus trum vieren. In een aantrekkelijk, goed verzorgd gedenk boekje, speciaal uitgegeven ter gelegenheid van dit tien-jarig bestaan, vinden wij eenige aar dige artikeltjes van de hand van den geeste lijken adviseur, kap. Schrama, den voorzitter en beide secretarissen, die ons een goed over- zich geven van de gegeven prestaties in de afgeloopen tien jaren en verder het oog rich ten op de toekomst: een onvermoeid voortbou wen op het gelegde fundament van de katho lieke sportbeweging, een nog grootere ontwik keling in godsdienstige, zedelijke en sociale richting. B. S. M. Reeds voor 1923 (het jaar der oprichting1 bestond in Bennebroek een clubje van jeugdige jongens, die aan sport deden, zooals hardloo- pen, vèr- en hoogspringen, halteren, wandel tochtjes maken enz. De heer Joh. Huijsmans vertegenwoordigde het bestuur, de heer P v d. Aar had de technische leiding. Deze heeren waren dus eigenlijk de pioniers, de grondleg gers der Roomsche sport in Bennebroek Werkzaamheden van anderen aard noopten den heer Huijsmans van zijn vereeniging af scheid te nemen; opvolger werd de heerH. Nieu- wenhuizen, die toenmaals het geheele bestuur vertegenwoordigde en nu nog de actieve secretaris van ,B. S. M." is. Het clubje breidde zich gestadig uit tot 2-5 30 jongens: met bestuur werd aangevuld met den heer P. de Wit, voorzitter. Het clubje bleef aangroeien en het werd voor den heer v. d. Aar te machtig, de leden groeiden hem over het hoofd. In Maart '23 nam de heer Jac. v. d. Schrier de technische leiding op zich Daar in dien tijd de Roomsche voetbalsport meer en meer populair begon te worden en overal vereenigingen werden opgericht, begon ook -n Bennebroek een voetbalgeest op te laaien. Voor al in de „gym" werd hier veel over gepraat. Het bestuur zag ook het nut en de noodzakelijkheid hiervan in en het stelde zich eens in veroin- ding met het toen nog bestaande Lisserbroek, om daar eens een voetbalwedstrijd te komen spelen met de Gym. Een elftal werd bij elkan der geraapt en op een mooien Zondag in Mei trok dit elftal met de noodige supporters naar Lisserbroek. Een 30-tal aanwezigen trad op de vergade ring van 23 Mei als lid van de voetbalclub toe. Een definitief bestuur werd gekozen, dat toen bestond uit de heeren: P .B. de Wit. voorzitter; M. Huijsmans, secretaris en H. Nieuwenhuizen, penningmeester. De neutrale club B. P. C. be speelde een terrein nabij de Zilk en toen deze ging verhuizen naar een terrein In de kom van Bennebroek (Bloemve d)werd eerstgenoemd terrein gehuurd. Een goed gesitueerde rente nier werd aangeklampt, hielp en er kwam ook een kleedgebouwtje. In begin Juni werd de openingswedstrijd gespeeld tegen een Geel zwart (T.Y.B.B.) combinatie. Door bedanken van den heer Huijsmans als secretaris, werd deze vervangen door H Nieu- wenhuizen. In het eerste competitie-seizoen 192324 werd met drie elftallen gespeeld, doch voor het volgende seizoen 1924'25 begon het er voor „B. S. M." al donker uit te zien en konden maar twee elftallen in het veld gebracht worden- een verschijnsel, dat zich meer in jonge vereenigin gen voordoet. Dank zij echter de gymnastiek - afdeeling, die heel goed marcheerde, kon B S.M. stand houden. Het derde seizoen 1925'26 bracht gelukkig weer opleving; er kwam een junioren-elftal bij, dat gaf dus hoop voor de toekomst - In Augustus 1925 kon de vereeniguig beslag leggen op Bloemveld, een terrein in de kom dus, hetgeen een belangrijke verbeteiing was. Van toen af nam het ledental gestadig toe. .o- dat in het seizoen 1926'27 met vier elftallen kon worden gespeeld: in 1930"31 werd het vjjfde elfta. bereikt. Het ging dus goed. In de jaarvergadering van Juni '31 had f.r een groote bestuurswisseling plaats In de plaats van den heer P. de Wit, die acht jaren den voorzittershamer gehanteerd had. rwarn de heer v. Egmond. De heer H. van Oam werd secretaris in de plaats van H. Nieuwenhuizen, die penningmeester bleef. Er kwamen ook nog twee nieuwe bestuursleden bij. Elke vereeniging maakt haar ups en downs mee en dat dit cok hier niet kon uitbliiven was zeer begrijpelijk. In de competitie 1331"32 ontstond een verschil van meening met den D.H.V.B. over eenige wedstrijdkwaseites, waar mede het nieuwe bestuur zich niet koe veree nigen en B. S. M. dreigde ten ond.-r te gaan. Vijf bestuursleden bedankten voor hun functie, drie bestuursleden met den geestelijken advi seur aan het hoofd bleven slechts over en kwa men voor een moeilijke taak te staan. Door 4e medewerking echter van mi na alle leden kon B. S M. bestaan blijven. Een nieuwe voorzitter werd gevonden, de heer J. v. d. Mei1, die in Maart zijn functie aanvaardde. Na deze catastrophe kwam weer het zonnetje schijnen voor B. S. M. en wel met een verzoek van de neutrale voetbalvereeniging B. F. C. om en bloc met haar katholieke leden naar ASM. over te gaan, aangezien men het voortbestaan moest opgeven. Hierover werd met beide be sturen eenige malen vergaderd. waarna deze zaak tot een goed einde kwam Een twaalftal leden sloot zich bij B. S M. aan, waaronder eenige zeer goede krachten. Hier door werd B. S. M. danig versterkt, vocral het eerste elftal. Ook het B. F. O.-terreia en het daarop staande kleedhuis werd overgenomen. Daar het eerste elftal een zeer sterke Dioeg was geworden, werd verzocht om voor de competitie in de eerste klas te mogen uitkomen. Dit werd echter door het D. H V B.-bestuur van de hand gewezen met het gevolg, dat B. S. M. glansrijk kampioen, in de tweede klasse werd. Van de veertien wedstrijden werden er twaalf gewonnen, een gelijk en een verloren. Alzoo sluit B. S. M. zijn tweede lustrum af met een schitterend behaald kampioenschap en zal het het volgende seizoen in de eerste klasse van dei D. H. V B uitkomen. Momenteel telt de katholieke sportvereeni glng ongeveer honderd leden en ad spiranten, voor het kleine Bennebroek een getal van be- teekenis. Ofschoon de belangstelling voor en het me deleven in de roomsche sport de «erste jaren bedroevend was, begint dit langzamerhand te verbeteren. B. S. M. kan met een gerust hart de toekomst tegemoet gaan. Een woord van lof wil dan de secretaris, de heer H. Nieuwehuizen, aan wien wij dit stukje geschiedenis vrij ontleenden, nog brengen aan drie ijverige en trouwe leden, die vanaf de op richting de groen-zwarte kleuren mee verde digden, n.l. aan H. Blom, Jac. VemooiJ en H. Nieuwenhuizen Jr. Het huidige bestuur van B. S. M. bestaat, uit de volgende heeren; P. L. v. d. Meij. voorzitter; H. Nieuwenhuizen, secr. penningm.: H. Nieu wenhuizen, 2e secr.; Ohr. Prins. 2e oemningm C. Kokkelkoren, commissaris: H. Blom com missaris, H. Schrama, geestelijk adviseur. O. B. K. Begrijpelijk hangt de afdeeling gymnastiek nauw samen met de voetba'afdeeling B. S. M. en is vanzelf ook hierover 'n het voorafgaande reeds een en ander vermeld. De tegenwoordige secretaris, de heer C. Prins, werd in het voorjaar 1926 door de heeren de Wit en Nieuwenhuizen aangezocht om zitting te nemen in het bestuur, speciaal als secretaris der afdeeling gymnastiek, welke toen een bloeiende vereeniging was en onder techni sche leiding stond van den heer J. v. d. Sonrier. In 1928 werd aangesloten bij den D. H. G. B. Bij den in December 1926 opgerichten Dioce- sanen AtlPetiekkring werd aangesloten en daarvoor een speciale athletiekploeg opgericht. Door deze pleeg werd toen met succes aan. ver schillende wedstrijden deelgenomen. In September moest van leider veranderd worden en werd de heer N. de Zwager belast met de leiding. 1928 was een jaar vol tegenslagen het leden tal liep sterk terug en zelfs de jaarlijksche uit voering moest achterwege blijven. Om deze reden moest ook de heer de Zwager ontslagen worden en de athletiekploeg worden opgeheven. De heer v. d. Schrier werd toen weer aan gezocht en door hard werken wist de?e de ver eeniging weer op te halen. 1929 bracht weer wat leden, doordat aangesloten werd bij den R. K. Turnkring „Haarlem". In 1930 werd o.m. deelgenomen aan een uit voering van den Turnkring in het Brongebouw te Haarlem. In dat zelfde jaar werd O. B. K. door het Kringbestuur de organisatie der zo- merdemonstraties opgedragen. In dat «ajaar kon het nieuw gebouwde gymnastieklokaal be rokken worden, wat een groote verbetering bleek. In 1931 moest de heer'Schrier wegens drukke werkzaamheden bedanken. De heer Senden werd bereid gevonden, tijdelijk de leiding op och te nemen Na lang zoeken en onderhandelen werd ein delijk de heer C. A. Thijsen bereid gëvnden de leid'ng van O. B. K. op zich te nemen. 14 September werd te Beverwij1: aan de Kringdemonstraties deelgenomen en m°t een kleine ploeg wist O. B. K. toch flink voor den Jag te komen. 1932 werd een moeilijk jaar, maar ondanks alle tegenslagen wist O. B. K. zich te handha ven, zij het ten koste van groote geldelijke of fers. Met een bang hart werd 1933 ingegaan. Doch dank zij het taaie volhouden van de leden en de energieke leiding van den heer Thiisen schijnt O. B. K. de crisis te boven te komen, daar het ledental geleidelijk weer stijgende is. Wanneer O. B. K. ook verder op den steun van de vele vrienden mag blijven rekenen, dan aal O. B. K. ongetwijfeld weer spoedig in de voorste rijen der gym rastiek vereenigingen staan Het huidige bestuur, bestaat uit de volgende heeren: C. Prins, secretaris; H. Nieuwenhuizen, nenningroeester; H. Blom, commissaris; O. A. Thijsen, directeur. De speciale feestcommissie <J. Nieuwennuis, voorzitter; G. Assendelft, secretaris: J. van d. Reep, penningm.; K. C. Deelissen en A. v. c. Meij) heeft buitengewoon veel werk gemaakt van het feestprogramma. Het ziet er als volgt uit: 8.30 H. Mis tot intentie der vereeniging waaronder algemeene H. Communie voor be stuur en leden; waarna gezamenlijk ontbijt in het R. K. Vereenigingsgebouw. 121 uur receptie in het R. K. Vereenigings gebouw, Schcol'aan. 12 uur voetbalwedstrijd B.S.M.Vogelen zang adsp. 2.30 uur eerewedstrijd B.8.M.1H.B.C. 1. 4.30 uur wedstrijd van twee oud- B.S.M.- "Iftallen. 7.30 Feestavond in he* R. K. Vereenigingsge bouw, verzorgd door Haarlems Cabaret-ge selschap, onder leiding van Lawoe Maandag 29 Mei 's avonds 7 uur feestavond junioren en adspiranten van B.S.M. en O.B K. Een aantrekkelijk program, waarmee de jubi- leerende vereeniging alle eer inlegt. Ad muitos annos! Ten bate van het R.K. jeugdwerk was er He melvaartsdag een wedstrijd georganiseerd tegen Lisse. H.B.C.Lisse is nu eenmaal een attractie; dit dateert al van jaren her. En temeer daar het gold een goed doel, was het dus niet te verwonderen, dat nog velen gekomen waren om dezen strijd te zien. Maar het is tegengevallen. Waarom komen de elftallen juist op een dag, dat er propa ganda voor de Roomsche sport kan gemaakt worden, zoo slecht uit? En het spelpeil, vooral voor rust, van H.B.C., was ver beneden het kunnen. Als scheidsrechter Grijmans iaat aanvangen, is het al direct te zien. dat H. B. C. in het veld meer tactisch is, maar Lisse speelt met veel meer élan. Rust komt met 1—0 voor Lisse. Direct na rust wordt het Lisse-doel in gevaar gebracht en als Ruigrok op zijn bekende wijze den Lisse- back passeert, scoort hij onhoudbaar, 1—1. Het is echter maar een korte vreugde, want als Vosse uitloopende mist, is het C. v. Diest, die de leiding herneemt, 12. Dit wordt H. B. C. toch wel wat erg. Vooral Ruigrok krijgt er nu een goeden kijk op en als de bal uit een voorzet van rechts bij Leuven komt, plaatst deze naar Ruigrok, die Mens geen schijn van kans geeft, 22. Mens doet goed werk maar als hij wat ver moet uitloopen is Ruigrok hem voor en de bal van richting veranderende, rolt deze in het verlaten doel, 3—2. Dit was goed werk. We'r is het Ruigrok die den bal in de touwen doet verdwijnen, 42. Even later redt Mens op schitterende wijze, doch de corner die er het gevolg van was, wordt door Ruigrok ingekopt, 52. Het is voor de vertegenwoordigende voetballers van het District Haarlem van den DHVB den laatsten tijd een drukte van belang. Kwam eerst het Noord-Hollandsche elftal in April op bezoek, verleden week kwamen de Haarlemmers tegen het RKF-elftal in actie en voor morgen ls wederom een wedstrijd vastgesteld. Haarlem speelt n.l. een officieelen wedstrijd tegen het District Rotterdam in de Maasstad. Dit is de eerste keer in de geschiedenis dat het Haarlemsche elftal in Rotterdam op bezoek gaat. Weliswaar hebben beide districten elkan der al meermalen ontmoet, maar nog nimiper is Rotterdam de ontvangende partij geweest. Tijdens het Districten-toumooi in 1925 te Noordwijk kwamen Rotterdam en Haarlem in de finale waarbij de Haarlemmers met 32 in de meerderheid bleven, maar in het tournooi dat ln 1929 te Haarlem werd gehouden nam Rotterdam na verlenging met 2—1 revanche. Het duurde tot 1931 vooraleer deze districten elkander ten derden male bekampten. Dit was tijdens den Haarlemschen voetbaldag, welke op het HBC-veld werd georganiseerd. Haarlem had toen een buitengewoon sterk elftal, waartegen over Rotterdam een zwakke combinatie tn het veïd bracht. De Haarlemmers wonnen met niet minder dan 9—1. De drie wedstrijden geven dus het volgende resultaat: Haarlem 3 2 0 1 4 135 Rotterdam 3 1 0 2 2 513 Wat het resultaat morgen zal zijn, valt moel- 'ijk te voorspellen. De tijden zijn veranderd en met hen ook de elftallen- Bovendien missen Op Dinsdag a.s. houdt de RK.V.V. „Vogelen zang" haar derden propaganda-avond in het R.K. Vereenigingsgebouw aldaar en heeft daar voor den weled. heer Kruiver uit Zaandam, den secretaris-penningmeester van den D.H.V. B„ bereid gevonden een lezing over de voetbal sport te houden. Naast leden en donateurs der vereeniging zijn ook alle sportliefhebbers uit de omgeving welkom. Aanvang 8 uur. Op Hemelvaartsdag speelde Haarlem I, met Mazee als plaatsvervanger voor Van derPut ten, een vriendschappelijken wedstrijd tegen V. V. G. A., ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan dezer vereeniging. Door beter spel onzer stadgenooten en fouten der Amsterdammers slaagden de Haarlemmers er in een flinke overwinning te behalen en daardoor in het bezit te komen van de uit geloofde verguld-zilveren medaille. Op 11 Juni a.s. zal op het Santpoort-terrein een wedstrijd worden ge peeld tusschen de ver tegenwoordigende ploegen vin het district Haar lem v. d- DHVB en den Kring Gooi en Eemland. Een nieuwe tegenstander van Haarlem, waar mee de voetballiefhebbers uit de Ppaarnestad ongetwijfeld kennis willen maken. De ploeg van Blauw-Wit (Amsterdam), welke voor een athletiekkamp a.s. Zondag te Ant werpen tegen Beerschot in het strijdperk zal treden, is thans definit'ef samengesteld: Blauw Wit: 100 M.: Eikema en Kok: 200 M.: Assink en Moerman; 400 M.: Prins en v d. Heuvel; 1500 M. Schenk; verspringen: Eikema en Moerman; hoogspringen: Spanjerdt en v. d. Heuvel; 110 M. horden: Spanjerdt en Prins; discuswerpen: Kraan en Pasman; speerwernen: v. d. Ley en Kok; 4x100 M. estafette: Assink, Eikema, Moerman en Kok; 4 x 400 M.: Prins, Kraan, v. d. Heuvel en Eikema. Naar wij vernemen heeft de directie van de Rijswijksche Wielerbaan besloten op 22 en 23 Juli een 25 uurs-koppelwedstrijd te organisee- ren. Deze wedstrijd zal verreden worden volgens zesdaagsche reglement en vangt aan des avDnds om 10 uur. Neutralisatie vindt plaats van /,on- dagochtend 6 uur tot des middags 1 uur, met dién verstande, dat telkens één der renners van het koppel in de baan moet blijven. Met vele eerste-klasse zesdagenrenners zijn onder handelingen geopend. Vóór het begin van dezen wedstrijd zal nog een stayersontmoeting plaats vinden. Haarlem IIS.C.A.L O. Swastika bGem. Lyceum b E.D.O. bH.I.L.O. Aanvang half tien Middenweg. Tegen Maandag a.s. is opnieuw aan 58 arbei ders van de K. S. ontslag aangezegd. De ont slagenen zijn nagenoeg allen gehuwd. Het ontslag, dat dezer dagen aan 30 arbeiders van de Koninklijke Stoombleekerij was aange zegd is voorlooplg opgeschort. Eenige vis,sellers die hiervoor zelfs uit Zee land en verdere plaatsen langs onze kust kwa men hadden de gewoonte ieder jaar op de Delflandsche hoofden, tusschen Hoek van Hol land en Scheveningen naar mosselbroed te ste ken, dat door hen in Zeeland werd uitgeplant. Di mosselbroed versterkt echter de zeehoofden, doordat de steenen van de pieren worden vast gehouden. De visschers komen per schuit en landen ergens, om dan hun bedrijf uit te oefe nen. Echter in verband met het verzwakken van de hoofden, is het steken van mosselbroed ver boden. De politie heeft reeds dikwijls getracht de visschers aan te houden, telkens mislukte dit. Dezer dagen werd des morgens vroeg een ambtenaar van Delfland gewaarschuwd, dat eenige visschers weer aan het werk waren op de zeehoofden. Met eenige veldwachters ging men er op af, doch toen de visschers de politie zagen naderen, ging men snel met de schepen in zee. Evenwel besloot de politie nu door te zetten en zij begaf zich naar Hoek van Holland, waar men zich -inscheepte op de sleepboot „Ro zenburg". In de nabijheid van de Hinderboei kwam men de visschersboot langszij en werd tot bijdraaien gesommeerd. De visschers gaven aan deze sommatie gehoor, waarna de pol'tiemannen zich aan boord van het vaartuig begaven. Tegen de schippers, die met drie schuiten uit Bruinisse en Philippine gekomen waren, werd procesverbaal opgemaakt, terwijl het mossel broed in beslag genomen werd. Tot toel'chtlng en onderlijning van het ver zoek, door de Middenstandsbonden tot de re. geering gericht, om beschikbaarstellig van cre- diethulp voor gezonden m'ddenstandsonder- mingen, die door de crisis in moeilijkheden zijn geraakt, belegt de Ned. R. K. Middenstandsbond een buitengewone landelijke vergadering op Dinsdag 13 Juni a.s., des namiddags 2 uur, in Hotel de l'Europe, Vreeburg, Utrecht. Tot deze bijeenkomst zij uitgenoodigd de be sturen der Diocesane Middenstandsbonden en der landelijke Vakbonden, aangesloten bij den N. R. K. M., benevens de besturen van alle plaatselijke R. K. Middenstandsvereeniglngen. In antwoord op het aanbod van den heer Krijger, burgemeester van Vriezenveen, tot be middeling in het veenconflict, heefi de Ver- venersbond geantwoord, dat een conferentie nutteloos geacht werd. De bond ls bereid de loonsverlaging te doen vaststellen door den Rijksbemiddelaar, mits de staking eerst wordt opgeheven. De Algemeene Hengelaarsbond heeft in zijn jaarvergadering te Zutfen een motie aangeno men, welke ter kennis gebracht is van de Re geering en de Staten-Generaal, waarin met verontwaardiging kennis genomen wordt van het wederom benoemen van den Visscherij- raad voor den tijd van drie jaren, in strijd met de gedane belofte bij de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in 1931 aan het lid dier Kamer, den heer Van Zadel- hoff, door den Minister-President, Ruys de Beerenbrouck, waarbij de Minister verklaarde, dat hij gaarne de belangen van de Sportvis schers zou behartigen, door het benoemen van vertegenwoordiging in den Visscherijraad, wel ke belofte niet is nagekomen door het benoe men van den heer H. Aalderink, sportvisscher te Groningen, zonder ook maar iets te kort te doen aan diens streven, daar genoemde heer niet als een zoodanige vertegenwoordiger kaa worden beschouwd, en er met de meeste klem op aangedrongen wordt, dat alsnog door den Algemeenen Hengelaars Bond aan te wijzen vertegenwoordiging in dien Raad worde be noemd. In het Retraitehuis „Cenakel" te Tilburg zal van 12 tot 15 Juni a.s. een retraite worden ge geven voor gehuwde dames door Pater Somers, Ges. v. M. Men wordt verzocht zich op te geven aan de Directie van „Cenakel", Tilburg, Tele foon 587. Met het vliegtuig, dat gisteren van Schip hol naar Ned. Indië is vertrokken, werd 265 K.G. 609 gram bruto luchtpost verzonden met een netto-gewicht van 236 K.G. 846 gram. De zending bevatte 425 briefkaarten en postwissels: 13141 brieven t.m. 5 gram; 1149 brieven t.m. 10 gram; 1881 stuks awaarder dan 10 gram; 181 drukwerken, akten en mon sters zwaarder dan 5 gram en 3050 stuks be stemd voor tusschenliggende landen; tezamen 19857 stuks, benevens 1 postpakket met een brutogewicht van 1 K.G. 500 gram. In het Staatsblad is afgekondigd de wet van den 5den Mei 1933, houdende tijdelijke maat regelen ter bevordering van een zooveel moge lijk evenredige vrachtverdeeling in de binnen scheepvaart. In het Staatsblad is afgekondigd een K. B., waarbij wordt bepaald, dat de wet van 19 De cember 1930 tot regeling van den uitvoer van melkproducten en van gepasteuriseerde en ge- steri'iseerde melk en room met ingang van 1 Juni 1933 in werking zal treden. Geen vrouwenarbeid. Dezer dagen las ik ln Uw blad, dat de Firma „Kwatta" voor hare fabrieken een reorganisatie invoert, welke alleszins toejuiching verdient. Aan een 15-tal meisjes is ontslag aangezegd. Daarvoor komt ln de plaats een 15-tal Jongens; een tweede regeling, als bovengenoemd, volgt spoedig, en zoo, dat nagenoeg alle meisjes wor den vervangen door jongens. Prachtig, zoo moet 't gaan. Jammer voor de meisjes, doch gelukkige jongens. Is dat niet iets voor onzen R.K. Bond van Hotel-, Café- en Rest.-personeel, waarvan zoo Juist een afdeeling ls opgericht te Haarlem? Is het geen schreeuwend onrecht, dat er tot op heden een ongekend aantal serveermeisjes werk zaam ls in onze bedrijven, waarvan wij, kellners, de dupe zijn? Is de werkloosheid ln ons vak al niet erg genoeg? De serveermeisjes van het terrein en wij kellners weer een betrekking, al gaat het dan voorlooplg ook maar met vijftien tegelijk. H.H. Bestuurders van „St. Antonius" hier ligt veel terrein voor U. Een werkzoekend vakman. Heemstede, 24 Mei. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Aid. Handelsinformaties) Failliet verklaard: 24 Mel: D. Woltman, koopman ln biscuits, banket en kaas, Hengelo (O.), Elsbeekweg 75. H. B. Ossenvoort, bakker, Ootmarsum, Grootestraat 51 C. Driller, koopvrouw, thans fabrieksarbeid ster, Almelo, Tuinstraat. j o'denkamp, aannemer, Hattem, Tulp straat. y.ej. Hilhorst, handelende onder den firmanaam N. Bunte, visch- en garaalenhandel, Harderwijk, Hlerdenscheweg 10. De nalatenschap van wijlen J. C. Stempels, hotelhouder, gewoond hebbende te Harderwijk. - J Middel, landbouwer, Gramsbergen op het landgoed „De Groote Scheere". L. Ooyman. tuinder, Wognum. A. Ultterllnden, metselaar, laatst 's-Graven- deel. thans Dordrecht. H. van Zuylen, Baam, Sumatrastraat 18. N.V. Electrische Pannen- Tegelfabriek de Rijnstreek, Barwoutswaarder, H. Schoonhoven, veehouder, Abcoude. H. C. van der Poel, koopman, Utrecht, Sta ringstraat 4. J. van Selm. Vinkeveen. De nalatenschap van wijlen W. van Milten burg, laatstelijk gewoond hebbende Utrecht, Adelaarstraat 6. N.V. Stoomzulvelfabrlek en Melkinrichting ..Concordia". Utrecht, Nw. Keizersgracht 34. N.V. Wijksche Bank, Wijk bij Duurstede. J. A. A. Vlijmen, kunstnljveraar, Soester- berg. Kampweg 36. 26 Mel: Salomon Chiquel, lederhandelaar Am sterdam, J. D. Meyerplein 8. Cornells Pieterse, kruidenier, Weesp, Hoog straat 47. Andrles Italiaander, koopman ln garen en band en galanteriewaren, Amsterdam, Graaf Flcrisstraat 7 III Autal Bazslk, restaurateur, Amsterdam, Utrechtschestraat 139. Opgeheven wegens gebrek aan actief de faillis sementen van A. W. Barens, Amstelveen: A. van Nrrden. Amsterdam; J. Knoop: J. v. d. Eyssel. Vinkeveen: W. van Barneveld, koopman. Zeist. Voorheuvel: J. B. F. Verhaaf. Zuilen, Zweder van Zuilemweg 56: W. van Dyken. echtgenoote W van Egdom. Amersfoort, Kapelweg 56: J. J. v. d. Yssel, Utrecht, Nicolaasweg 96: F. Engels. Bilt- lioven gem. De Bilt; A. A. is, tuinier. Woer den, Ged. Binnengracht 18; H. Hams. Rossum 10«a. gem. Weerselo. Vernietigd op grond van verzet het faillissement an w. W. Overdljk, taxateur. Utrecht, Korte Jansstraat 4. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 24 Mei: Tricolor, m.s., terug van den proeftocht. 2o Mei: Rijnstroom, s., Lelth; Weischsel, s„ Sundswali; hontestroom, s., Londen; Gudur, s., Maimó; NiedersacUsen, mi., Memel; Roek, s-, Londen; Vechtstroom, s„ Huil; Geziena, m.s., Londen (voor Beverwijk); Rye, s., Goole; Heems- Kerk, s., Hambifre; Joma, m.s., St. Malo (voor wormerveer); Nieuwendam, m.s., Harburg, As tarte, s., Bremen; Gateshead, s., Newcastle; Vul- eanus. s., hamburg. 26 Mei: Deucalion, s„ Middl. Zee; Montferiand. s.. B.-Aires; Hercules, s„ West-Indië; Van Rens selaer, s., West-Indië; Jason, s„ Chili. Vertrokken, 24 Mei: Harabell, Engelsch politie- vaartulg, Noord ee; Rheln. s„ Hamburg. 25 Mei: Jupiter, m.s., Exmouth. 26 Mel: Poseidon, s., Middl. Zee; Maasstroom, s., Bristol; Poelau Bras. m.s„ Java; Escaut m.s„ Parijs; Telamon, s„ Middl. Zee vla R'dam; Ariadne, s„ idem ;Merope, s., idem; Euterpe, s„ Odense. AMSTERDAM, aangekomen 25 Mei: Rijnstroom, Leith,stukgoed en steenkolen, J. P. Coenhaven, Holl. Stoomboot Mij.: Weichsel, Sundswali, hout, Houthaven, Spliethoff; Hontestroom, Londen, stukgoed, Handelskade, Holl. Stoomboot Mij.; Gondul, Malmö, stukgoed, Zeeburgerkade. erg. Cargadoorskantoor; Niedersachsen. Memel, bout. Houthaven, Salomon's Shipp. Forw. Off.; Roek, Londen, stukgoed, Handelskade, General Steam Transport Cy.; Vechtstroom, Huil, stukgoed. Han delskade, Holl. Stoomboot Mij.; Rye. Goole, stuk goed en steenkolen. Handelskade. Gebr. Scbeuer; Heemskerk, Hamburg, stukgoed. Javakade, Holl. Afrika HJn; Astarte, Bremen, stukgoed, De Ruy- terkade. Van Es Van Ommeren; Nieuwendam, Harburg, ledig, Nieuwendammerkade, Gebr. Scheuer; Gateshead, Newcastle, stukgoed en Steenkolen, Rietlanden. Verg. Cargadoorskan toor; Vulc&nus, Hamburg, stukgoed, Sumatra kade, idem. 26 Mel: Deucalion, Middl. Zee, stukgoed Su- rinamekade. Verg. Cargadoorskantoor: Montfer iand, B.-Aires, stukgoed. Handelskade, Wm. H. Muller Co.; Hercules, West-Indië, stukgoed, Surinamekade. Vrachtmail. 26 Mel: Sursum Cord aDantzig, repareeren. Werf Kromhout, Salomon's Shipp. Forw. Off.; Adriana, Barendrecht, repareeren. Werf Krom hout. Kampman's Bevr. kantoor; Van Rensselaer. West-Indië, stukgoed, Surinamekade, Vrachtmail; Jason, Chili, stukgoed, Sumatrakade, Idem. MIJ. NEDERLAND CHR. HUYGENS, thuisreis, 26 Mei te Suez. POELAU TELLO, thuisreis, 24 Mei van Co lombo. POELAU ROEBIAH. thuisreis, 25 Mei te Genua. TANIMBAR, thuisreis, 24 Mei van Padang. JAVA—NEW-YORK-LIJN SEMBTLAN, Java naar New-York, 25 Mel van Port Said. PALEMBANG, New-York naar Java, 26 Mel v.m. 2 uur te Ceuta. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. AJAX, 24 Mel van Valencia naar Carthagena. AMAZONE, Amst. naar Kopenhagen, pass. 26 Mel Holtenau. BAARN, 26 Mel van Curasao naar Liverpool. BARNEVELD, 25 Mel van Curasao naar Cris tobal. BENNEKOM. uitreis, 24 Mel te Callao. BOSKOOP, 26 Mel van Hamburg te Antwer pen. CLIO, 26 Mel van Istanboul naar Bourgas. COSTA RICA, 25 Mel van Curasao naar Puerto Cabello. CRYNSSEN, 25 Mel njn. 3 uur van FutVhal naar Barbados. FAUNA, 25 Mel van Catania naar Venetië. O'Nvmtoes. 25 Mel n.m. 6 uur 30 van Amst. te Hamburg. IRENE. 24 Mel van Susak naar Bari. IRIS. 25 Mel van Vigo naar Corcublon. JUNO. 24 Mel van Valencia naar Malaga. OBeron. 25 Mei van Rotterdam te Lissabon. OPION, 25 Mei van Vati te Piraeus. RHEA. 25 Mel van Valencia naar Rotterdam. TIBERIUS, Algiers naar Antwerpen, pass. 25 Mei n.m. 1 uur Finisterre. TRITON. 24 Mel van Amst. te Humacao. ULYSSES, uitreis, was 24 Mei n.m. 7 uur 270 mlilen N. van Terceira. VENEZUELA, thuisreis, pass. 24 Mei n.m. 8 u. Flores. VTTLCANUS, 25 Mel van Hamburg te Amst. HERCULES. 26 Mei van West-Indië te Amst. DEUCALION. 26 Mel van Middl Zee te Amst. HEBE. 25 Mei van Gdvnia te Stettin. AURORA. 25 Mei van Barcelona te Genua. CLIO. 26 Mei van Istanboul te Bourgas. HERMES, 26 Mei van Alexandrië naar Pi raeus. VAN RENSSELAER, 26 Mel van West-Indië te Amsterdam. JUNO. 26 Me? van Valencia te Malaga. TITUS. Algiers naar Antwerpen, was 26 Mei 12 uur des middags 200 mijlen Z. van Ouessant. VENUg. 26 Mei van R'dam te SeviHa. POSEinoN, 26 Mei van Amst. naar Middl. Zee. TRT.A'stON, 26 Mei van Amst. via R'dam naar Middl. Zee. ARTAone, 26 Mei van Amst. vla R'dam naar Middl. Zee. fiegovg, 26 Mei van Amst. via R'dam naar Middl. Zee. ETTeerpe. 26 Mei van Amst. naar Odense. JASON, 26 Mei van Chili te Amst. KON. HOLL. LLOYD MONREERLAND. 26 Mei van B.-Aires te Amst. ZEeendta. uitreis, 25 Mei des nachts 12 uur van Southampton. w ATERLAND, thuisreis, 25 Mei van Rio Ja neiro. ROTT. LLOYD STBAJAK. uitreis, 26 Mei van Marseille. POTA PINANG, thuisreis, 26 Mei van Singa pore. PEMPO, 25 Mei v.m. 8 uur van R'dam te Ba tavia. etbaJAK, uitreis, 25 Mei v.m. 10 uur te Mar seille. RT Ti"AR, thuisreis, 26 Mei Vjn. 7 uur van Sa bane. KOTa OEUE. thuisreis. 26 Mei van Port Said. POTA PINANG, 24 Mei van Batavia naar R'dam. HALCYON-LIJN STAD VLAARDTNOEN. 24 Mei van Narvik. STAD DORDPECFT. 24 M»i van Servola. MAASBRUG. 25 Mei van Porto Ferralo. STAD ZALTBOMMEL. 24 Mei van R'dam te Immlngham. HOLLANDBRITSCH-INDIfi-LIJN RADJA. 25 Mei van Bombay te Karachi. HOLL AN —AM' RTF -LIJN BvrwjuypoT r Norfolk te P. lam. Breedr.te25 Mei ran Boston te New-York. LEER.LAM, uitreis. 24 Mei te Galveston. MIJ. OCEAAN PROMETHEUS, 24 Mei van Swansea te Liver pool. LA OMEDON, Java naar Amst., 25 Mei te Marseille. ALCINOUS, 24 Mei van Belawan naar Amst. KON. PAKETVAART MIJ. LE MAIRE. 24 Mei van Reunion naar Lorenzo Marques. BARENTSZ. 22 Mei van Mahe naar Penang. NI nu w-HOLLAND, 23 Mei van Batavia naar Samarang. TASMAN, 26 Mei van Kohsichang te Lorenzo Marques. P CM CE VEEN. arr. 24 Mei te Bangkok. Nieuw-ZEELAND, 25 Mel van Brisbane naar Singapore. HOLLAND—AFRIKA-LIJN HEEMSKERK. 25 Mei van Hamburg te Amst. DELFLAND, uitreis. 25 Mei van Kotonou. NIEUWKERK, 25 Mei van Dar es Salaan naar Zanzibar. NIJKERK, 25 Mei vjm. 11 uur van Bremen te Hamburg. JAVA—CHINA—JAPAN-LIJN TJISALAK, 23 Mei van Hongkong naar Mua- tok. TJINEGARA, 2 5Mel van Sjanghai n. Batavia. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA-LIJN, ALDABI, thuisreis, 24 Mei van Teneriffe SILVERJAVA—PACIF1C-LIJN BENGALEN, 24 Mei van Singapore naar Los Angeles. DIVERSE SCHEPEN GELDERLAND, 26 Mel van Newcastle te Ant werpen. LISTER, 23 Mei van Lovisa naar Amsterdam. FLANDRIA, 23 Mel van Gothenburg via Helm- stad naar Amsterdam. ELIN, 23 Mei van van Dantzig naar Amst. WOENSDRECHT, 25 Mei van Constanza te Antwerpen. KEILEHAVEN, R'dam naar Port Gentll, pass. 26 Mei Dungeness. BATAVIER V, 26 Mei van R'dam te Gravesend. HUMBER, sleepboot 23 Mel van Brest naar Douamez. BRUTTO, 25 Mei van R'dam te Londen. WOENSDRECHT, naar Londen, pass. 24 Mei Dungeness. THEANO. 24 Mei van Belfast naar Fowey. ST. PHILIPSLAND, 25 Mei van Shields naar Kopenhagen. VLIES'! ROOM, 24 Mel van Amst. te Huil. HOOGLAND. 24 Mei van Amst. te Blyth. WAALHAVEN, 24 Mei van Libreville te Las Palmas. JOBSHAVEN ,arr. 21 Mei te Libreville. J. B. AUG. KESSLER, 24 Mel van Sydney naar Ceram. S""" T-pr>BERG, naar St. Vincent, was 24 Mei 8 uur 20 van, 40 mijlen van deH umber. Zondag 28 Mei a.s. zal een internationale koppelwedstrijd worden gehouden te Ostcnde, waaraan zullen deelnemen o.a. C o r Wals van der Horst (Nederland). Tonani— Corsini (Italië), Choury—Fabre (Frankrijk) Charlier—Deneef (België), van Hevelv. Siem- brouck (België) etc. Te Gemappe (België) zullen de Nederlanders Jan van KempenBogaert a.s. Zondag deel nemen aan een internationalen koppelwedstrijd. De Belgische ploeg voor den Tour de France is samengesteld. Zij bestaat thans definitief ui? de volgende renners: Jan Aerts, George Ronsse. Lemalre, Schepers, Deloor, Jan Wauters, Rebry en Moerenhout. Men beschouwt deze ploeg als een van de sterkste teams. Aan den omnium-wedstrijd, welke a.s. Zondag te Parijs wordt gehouden, nemen de beste Fran- sche renners deel, n.l. Mithouard (de winnaar van BordeauxParijs), Leducq (winnaar van den Tour de France 1932), Archambaud (on geslagen ln achtervolgingsrace), Spelcher en Ferdinand le Drogo. De volgende stayers zullen elkander achter den motor ontmoeten: Paillard, Lacquehaye, Grassin, Benoit, Brossy. Comnou- doux. Deze laatsten zijn onbekend in Neder land, maar worden in Frankrijk beschouwd als twee „coming-men". De Brusselenaren zullen dit jaar wederom geen open-baan-wedstrtjden krijgen. De baan te Heysel zal niet geïnstalleerd worden dit jaar, daar het Gemeentebestuur van Brussel niet heeft willen deelnemen in de installatiekosten. De Belgische Wielerbond heeft reeds tnans maatregelen genomen, dat het volgende jaar het stadion wel in orde zal zijn. Door dezen maatregel zullen de Belgische wielerkampioenschappen dit jaar niet te Brus sel plaats vinden, doch te Antwerpen, n.l op 18 Juni (sprint voor beroepsrijders), 16 Juli (sprint voor amateurs en onafhankeiyken), 17 Juli (achter den motor). De uitslagen van de wedstrijden voor adspi ranten uit den kring Amsterdam van het Ned. Chr. Gymn.-Verbond (met 8-tallen in een vierkamp), luiden als volgt: Jongste jongens; 1. V. en V., Amsterdam; 2. D. en V., Amsterdam; 3. K. en V., Zaandam. Oudste jongens: 1. V. en V., Amsterdam; 2. K. en V.. Zaandam. Jongste meisjes: 1. V. en V., Amsterdam; 2. K. en V., Zaandam; 3. K. en V., Haarlem. Oudste meisjes; 1. K. en V., Zaandam; 2. K. en V„ Haarlem; 3. V, en V„ Amsterdam. Tijdens een sportfeest te Helslngfors heeft de Finsche athleet Jaervinen een. nieuw we reldrecord in het speerwerpen gevestigd van 74.28 Meter. Viermaal achtereen wierp Jaervinen den speer verder dan 71 Meter. De vijfde maal ■"laagde hij erin het nieuwe record te vestigen. Het oude record van 74.02 Meter stond op zijn naam. Lethinen liep bij de atletiekwedstrij den de 1500 Meter in den tijd van 3 min. 58.9 sec. De heer B. Landman te Alkmaar, hoopt Donderdag 15 Juni a.s. den dag te herdenken, waarop hij voor 40 jaar lid werd van een ker kelijk zangkoor. Dit feit zal kerkelijk en fees telijk herdacht worden op Zondag 18 Juni. Dien dag zal te half elf in de St. Josephkerk te Alkmaar de plechtige Hoogmis tot inten tie van den jubilaris worden opgedragen. In navolging van de tariefverlaginger. welke in het internationale verkeer hebben plaats gevonden en mede ln verband met de alge meene prijsverlagingen, heeft de x-- L. M. be sloten tot herziening van de passagetarieven op de luchtlijn Twen;eAm verdam v.v. over te gaan. Met ingang van 1 Juni zullen deze tarieven aanmerkelijk werden verlaagd. De enkele reis wordt vastgesteld op 7.50 en een retour op ƒ12.75 per persoon. Tienvluchtenboek- jes kosten voortaan r"60 Het bagagetarief is op overeenkomstige wijze verlaagd. Het plan bestaat om de p? ssagetarieven op de luchtlijn Groningen—An cerdam v.v. eveneens te ver minderen en .ét enkele reistarief vast te stel len op 10, het retour op 17 per persoon en de tienvlnchtenboekjes op 80. Als gevolg van het bovenstaande zullen ook de doorgaande tarieven naar en van Rotterdam en Zeeland een gunstige wijziging ondergaan Alle veranderingen zullen worden ingevoerd behoudens goedkeuring van den Minister van Waterstaat.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 3