ROTTERDAM-HAARLEM Olympische Spelen MAANDAG 29 MEI Verdiende S1 zege voor het R.K. Haarlemsch elftal K.J.M.V. Heemstede Lisse -K.J.M.V. R.C.H.—BOCSKAI H.F.C.D.F.C. 1—1 Koster gehuldigd BeverwijkPurmerstein 2 3 CRICKET V.R.A. I—ROOD EN WIT I R.C.H. 2—BLOEMENDAAL 2 HAARLEM I—P.W. Gewonnen door R.C.H. met 33 runs HAARLEM III—R. EN W. III Overgangsklasse B HAARLEM IV—C.V.H. III R.C.H.H.B.S. H.B.S. wint met 26 runs VleermuizenHaarlem II ATHLETIEK PROPAGANDA WEDSTRIJDEN VAN „HOLLAND" Volle gelijkgerechtigdheid voor elk volk en elk ras HONKBAL V.V.G.A. I—H.H.C. I 17—8 HAARLEM II—S.C.A.L.O. 10-21 TENNIS T.C.H.—GROEN-WIT 5—5 D.D.V. I—HAARLEM I 9—1 462e STAATSLOTERIJ Op het Oliveo-terrein te Pijnakker had boven bedoeld treffen plaats onder matige belangstel ling. De Haarlemmers wisten gedecideerd revanche te nemen. Beide elftallen waren niet op z'n sterkst, maar R'dam was het meest gehandicapt. Voor de rust was R'dam iets sterker, speciaal door het fraaie spel der halfline. Het binnentrio zette niet door terwijl Haarlem enkele kansen wist te benutten. Haarlem had met de pauze een 21 voorsprong. Toch zag het er aanvanke lijk naar uit dat R'dam ging winnen maar toen v. d. Geer 'n strafschop miste zakten de groen- witten als een kaartenhuis ineen en toen bleek Haarlem over de beste combinatie te beschik ken. Ofschoon v. d. Put in den Haarl. aanval uitblonk toonde Toledo zich de handigste goal- zetter en nam de hattrick, zoodat Haarlem ten slotte gedecideerd won. Onder de leiding van scheidsrechter Döring stelden zich de volgende ploegen op. Rotterdam: W. Pols (Spartaan) A. v. d. Geer (Spartaan) L. v. d. Huls (Leonidas) Harmsen Put (TYBB) (TYBB) Nunnink (TYBB) v. Es (TYBB) C. Venrooy (Spartaan) J. Esveld (Celer) P. Haanappel G. Luypen (Leonidas) (Spartaan) Tenwolde C. Nieuwenhoven (Activitas) (Oliveo) A. Mentinck J. v. d. Geer (Spartaan) (Spartaan) Ruigrok Toledo Gerrits (HBC) (HBC) (Santpoort) Vinken Rotteveel (HBO (TYBB) Heesakkers (Onze Gezellen) Heemskerk (Geel-Wit) :Haarlem Direct is het een vlug op en neergaande wed strijd. De Rotterdamsche halfs zijn bijzonder actief en de beste linie van het veld. Heems kerk in het Haarlemsche doel maakt geen so- liden indruk maar heeft veel geluk. Nadat Pols een poging van Put verijdeld heeft zet van Es Tenwolde een voet dwars. Een fraai schot van P. Haanappel wordt door Heemskerk onschadelijk gemaakt. Plotseling trekt Gerrits er tusschen uit, zet keurig voor en Put geeft den geelwitten de leiding (01). R'dam ziet enkele kansen verloren gaan al vorens Nieuwenhoven 'n vrijen schop van Luy pen benut. Nauwelijks is afgetrapt of Mentinck lost een kogel die van de bovenlat in het veld terugstuit. Het spel wordt steeds vlugger. Bij een snellen Haarlemschen aanval benut Put een voorzet van Harmsen (12). Nadat Heemskerk nog enkele malen aan den tand is gevoeld gaat de rust in. In dé tweede helft ziet het er naar uit dat R'dam gaat winnen. Wanneer Heesakkers een penalty veroorzaakt schiet v. d. Geer tegen de lat. Rotterdam zakt nu danig af, het spel ver slapt. Haarlem blijkt nu over de beste combi natie te beschikken. Tweemaal achtereen laat Nieuwenhoven nog *n kans teloor gaan. Direct hierop trekt Gerrits er tusschen uit, zet keurig voor en Toledo weet Venrooy uit zijn heiligdom te lokken en den bal over den uitloopenden doelman in het net te plaatsen. Andermaal denken wij dat Toledo in combi natie met Gerrits den voorsprong zal vergroo- ten maar nu werkt Venrooy corner, het is ech ter slechts uitstel van executie. Direct is Haar lem weer terug en een afgemeten voorzet van Gerrits deponeert Toledo in het Rotterdamsche net, waarmede hij de hattrick neemt. Rotterdam komt nog even los, 'n fraai schot van Tenwolde stopt Heemskerk, 'n Kogel van v. d. Geer suist naast. Venrooy maakt 'n fel schot van Ruigrok onschadelijk. Met R'dam in den aanval komt het einde. Haarlem won verdiend zij het geflatteerd daar de geel-witten over de meest homogene ploeg beschikten. De wedstrijd werd in de beste verstandhou ding gespeeld. Bij de verschillende attracties bij gelegen heid van de fancy fair ten bate van het R. K. Jeugdwerk behoorde ook een voetbalwedstrijd tusschen de Kath. Jongemannenvereeniging van Heemstede en Lisse, welke Zondagmiddag plaats had op het H. B. C.-terrein. Een paar honderd toeschouwers woonde de zen wedstrijd bij. Hoewel er in beide clubs wel eenige spelers met wat routine waren, viel het geheel toch wel wat tegen. Heemstede is over het algemeen wel iets sterker, doch Lisse wist in de eerste helft de leiding te nemen. Rust 01. Na rust is het vooral Heemstede die eenig gevaar oplevert, doch de Lisse keeper beschikt over goede keeperstalenten. Toch zouden er wel goals gekomen zijn als er meer schot vaardigheid bij Heemstede had bestaan. 10 min. na rust scoort Heemstede met een Iraaien kopbal uit een vrijen trap 11. Hoewel Heemstede nog vele kansen krijgt blijft scoren verder uit. Einde 11. Men schrijft ons: Moet deze Hongaarsche prof-club eigenlijk nog bij het publeik worden geïntroduceerd? Zoo langzamerhand zijn we met de leerlingen Uit de Hongaarsche en Oostenrijksche school even vertrouwd geraakt als met de eigen land- genooten, echter weten we dit meer dat we van deze profs te leeren hebben. Dat zij door volkomen concentratie en onverpoosde oefening een groote hoogte in de voetbalkunde hebben bereikt een kunde, die wij amateurs nog niet kunnen benaderen. Daarvoor is ons spel nog te impulsief, niet uitgerekend genoeg, want 't zijn juist de ondergeschikte details tenminste zoo als wij ze noemen die de schaal voortdurend in hun voordeel doet overslaan. Bovendien blijft het geperfectionneerde korte spel als een magneet op de voetbal-minnaars werken, vooral daar men in de Centraal Europeesche Staten het geheim verstaat in het spel variatie te leggen. Vooral is de belangstelling voor het Hongaar sche voetbal momenteel zoo groot, nu kortelings het Hongaarsche elftal den onweerstaanbaren Oostenrijkers met 11 een halt heeft toegeroepen. Dat was een kras staaltje van de Hongaren, waartoe niet minder dan drie spelers van Bocskai hun medewerking verleenden, namelijk de beroemde linksbuiten Markos, de middenvoor, Tsleki en rechtsbinnen, Engelhart. En juist de Bockshai-man Markos, was 't, die den gelijkmaker voor zijn land scoorde. In de Hongaarsche competitie bezet het elftal de vijfde plaats, doch het krachtverschil tus schen de leidende teams is zo.o gering, dat om een voorbeeld te noemen de wedstrijd tusschen 'de momenteele leiders Perencvaros en Bocskai, slechts met 1—0 werd gewonnen door eerstgenoemde. Wij verwachten dan ook een goeden strijd in het Heemsteedsche Sportpark, waarbij het R.C.H.-elftal zal pogen dezen profs het hoofd te bieden. In dezen wedstrijd, die Dinsdagavond 30 Mei wordt gespeeld, des avonds om 7 uur, ver schijnt het elftal der gastheeren met: Krom, Geutskens, Hanse, Verkerk, Kos, Prevost Sr. Ruis, Prevost Jr., Haukes, Martin, Paape. Als scheidsrechter zal optreden de heer H. Boekman. Zaterdagavond speelde aan de Spanjaards laan H. P. C. vriendschappelijk tegen D. P. C. uit Dordrecht. De Haarlemmers misten Lamp en Dorsman en stelde zich als volgt op: v. d. Meulen, v. Baasbank, P. Jongeneel, R. Jongeneel, Kruyer, Wittebol; v. Riemsdijk, Denijs, Koper, v. d. Berg, Hagenaar. D. P. C. was vrijwel volledig. Aanvanke lijk een gelijk opgaande strijd. Daarna kwam D. P. C. eenigszins in de meerderheid maar de H. P. C.-verdediging weerde zich dapper. Schie ten was aan weerszijden zwak. Kort voor rust nam H. P. C. door Koper op fraaie wijze de leiding, maar eenige minuten later maakte D. P. C. door den linksbuiten ge lijk. Rust kwam alzoo met 11. In de tweede helft was D. F. C. een tijd lang in de meerderheid, maar ook nu ontbrak het juiste schot. Beide partijen hadden eenmaal pech doordat resp. paal en bovenlaat in den weg stonden. Na een korte periode van H. P. C.- overwicht, waarbij de Dortsche achterhoede alle zeilen moest bijzetten, was tegen het ein de de strijd weer verdeeld. Gedoelpunt werd er niet meer, zoodat deze in de beste verstand houding gespeelde wedstrijd in gelijk spel ein- digde. Voor H.P.C. in ieder geval een kranige pres tatie, die bij eventueele promoveering het beste wederom doet verwachten. Gisteren vóór den aanvang van de ontmoe ting StormvogelsP. S. V. werd aanvoerder Kos ter ter gelegenheid van het spelen van zijn 200sten le klas wedstrijd gehuldigd. Namens het bestuur bood de heer Suwerink hem als aandenken een plateelen wandbord aan, ver sierd met de „wapenschilden" van alle Wes telijke le klassers. Voorts werd hem een bloemenhulde gebracht door de supporters, de spelers van het eerste elftal en V. S. V. Even over tweeën laat de heer Hensen tos sen. Beverwijk wint en de Purmersteiners tiap- pen af. Direct zijn zij in actie en bestormen het Beverwijk-doel. Corner op corner wordt genomen, doch steeds is de goede richting niet gevonden, zoodat Beverwijks doel aan een door boring ontkomt. Nadat de druk op het Bever wijk-doel eenigen tijd heeft geduurd, komen tenslotte de Wijkers in actie, doch het schieten en plaatsen is ook van hun zijde zeer onzuiver. Zoo golft het spel heen en weer en Purmer stein is de meest aanvallende partij, ofschoon de doorbraken van Beverwijk niet zonder ge vaar zijn. Er wordt wel vurig maar niet mooi gevoetbald. Vooral het spel der Wijkers valt tegen. Toch komt tenslotte het eerste succes aan de zijde der thuisclub. Als Maanhout den bal goed doorgeeft naar Teeling, is het deze, die met een hard onhoudbaar schot den Wij- kers de leiding bezorgt. 1—0. Na eenige ver- geefsche aanvallen van beide zijden is het rusten. De bruingehemde Purmerenders zetten dan de tanden opeen en werkelijk gelukt het hun door te dringen, doch hun schot rolt langs Beverwijks verlaten doel. Even later krijgen zij een corner te nemen, welke goed geplaatst en even keurig wordt ingekopt. 11. Als Beverwijk een vrijen trap krijgt te nemen, zet Rooijmans naar Teeling. Deze drijft even op, zet goed voor in de richting van het doel en Bakker zorgt voor de rest. 21. De Pur merenders zijn de menschen niet om zich ge wonnen te geven, als leeuwen strijden zij en als hun rechtsbuiten keurig voorzet, kopt de mid- voor schitterend den gelijkmaker in het doel. 22. De druk op het Beverwijk-doel houdt steeds aan, wel brengen de Wijkers eenige ge vaarlijke bezoeken aan Purmersteins heiligdom, doch de bezoekers houden vol en als scheids rechter Hensen een overtreding constateert, krijgen de bezoekers een penalty te nemen. Na dat deze onhoudbaar is ingeschoten, 23, blaast de scheidsrechter inrukken. Nu de beslissings wedstrijd? Rood en Wit heeft het in den tweeden wed strijd wederom niet tot 'n overwinning kunnen brengen, al moet gezegd worden, dat ze het ge luk niet aan haar zijde gehad heeft. v. Eeghen won den toss en ging batten. Van Bueren en W. Kramer trekken naar de wickets. Het begin is weinig hoogvol. Reeds in zijn eerste over bowlt Glerum v. Bueren voor 0. Van Baas- bank, die hem vervangt, maakt het ook niet lang. Hij wordt voor 2 door I. Arkell gebowld; 3 overs later gaat Hagenaar 1. b. w. Glerum, zoodat het er met 322 voor R. en W. niet rooskleurig uitziet. W. Kramer en Schmeink brengen dan de verbetering. In de laatste over voor de lunch wordt Schmeink gebowld voor een goede 19. Er zijn 82 runs, waarvan Kramer 58 n. o. Na de lunch zetten v. d. Togt en Kramer de innings voort. Van der Togt heeft er dadelijk goed het oog in en slaat o.m. een geweldige zes. Op het totaal 104 wordt hij keurig door de Waal gevangen voor 16. Kramer die nog steeds in is, wordt goed bijgestaan door Posthuma 16. B. Davidson en Kruijt voegen resp. 4 en 7 (1x6) runs bij het totaal, alvorens door I. Arkel gebowld te worden. De volgende die ver dwijnt is Kramer voor 82 (9x4), wanneer hij run out gaat. Het laatste wicket levert nog 7 runs op, zoodat het totaal, met inbegrip van 2 extra's, 153 wordt. Bij V. R. A., had I. Arkell met 6—46 het best gebowld. Verder hadden suc ces Eigeman 143 en W. Glerum 236. Be andere bowlers hadden geen succes.. V. R. A. opent met Glerum en Eigeman, op het bowlen van Bruin en Schmeink. Het begin is goed voor R. en W. Op acht zijn reeds twee wickets neer, beide op het bowlen van Schmeink. Wittebol, die als vierde man inkomt, speelt 'n gelukkig spel. Glerum daarentegen laat schit terend cricket zien. Met de thee is dit paar nog niet gescheiden. Glerum heeft eenmaal geluk, wanneer een bal van Schmeink, die het wicket raakt, de bails niet afwerpt. Veel heeft hij hiervan niet kunnen profiteeren, want eeni ge overs later maakte 'n schitterende bal van denzelfden speler een einde aan de zeer fraaie 44. Nu is de grootste tegenstand gebroken en vallen de wickets regelmatiger. Hamburger en de Waal laten goed spel zien en weten door scherp runnen het totaal aanzienlijk op te voeren. Op 110 gaat Hamburger c. and b. Kruyt. Acht runs later valt het wicket van Overing (1). De stand 118—6 lijkt iets gunstiger voor R. en W. Doch R. de Waal weet van geen wij ken. Klink staat hem goed ter zijde en wan neer laatstgenoemde voor 8 gebowld wordt, is het totaal tot 1347 opgeloopen. Met Leeser sa men komen de runs langzaam maar zeker. Op 143 doet v. Eeghen een schitterenden vang, waardoor de Waal voor een keurige 25 kan ver trekken. V. R. A. heeft nog twee wickets in handen om de benoodigde tien runs te maken. Op 150 valt het 9e wicket. De elfde man weet echter met een hoop geluk de laatste runs te scoren, zoodat R. en W. met 1 run verliest. Leeser 6* n. o. Bij R. en W. had Schmeink met 751 goed gebowld. Verder hadden succes Kruyt 10 en v. d. Togt 143. Bruin had geen succes. Prinses Wilhelmina heeft van haar tweedaag- schen trip naar het verre Westen niet veel ple zier beleefd. In Den Haag werd met innings verloren en ook tegen Haarlem hebben de En- schedeërs hard voor het 3de punt moeten vech ten. Als excuus mag zeker het feit aangevoerd worden, dat hun stock-bowlers B. Höpink en Wagener op het appèl ontbraken, waardoor het elftal minstens vijftig procent aan kracht in boette. P. W. wint den toss en wenscht te gaan bat ten. De openingsbats zijn spoedig verdwenen, waarna Stroink en Hoomans het totaal omhoog brengen. Vooral Stroink staat vrij te spelen en het had er allen schijn van, dat zijn poging het spel te forceeren succes zou hebben. Maas, die zijn dag niet had, ging reeds meteen voor zes en ook de Ring werd hard naar voren ge speeld. Hoomans stond stug te verdedigen, doch zijn batten, hoewel nuttig, maakt steeds een onzekeren indruk. Op 35 heeft Fortgens succes als hij Stroink via zijn pod's bowlt voor een harde 22. Schnitger scoort in mooien stijl 11 runs, doch dan gooit Maas een prachtbal, wel ke de offstump meeneemt. Wanneer nu ook Hoomans achter 't wicket door Ton, die weer uitmuntend keepte, gevangen wordt, is de te genstand gebroken (560). Slechts E. v. Heek scoort nog 10 runs, doch op 76 is het afgeloo- pen (1 bye). Maas had met 427 onverdiend de beste cijfers, 't Is onbegrijpelijk, dat de te genpartij nog steeds zoo'n ontzag heeft voor zijn leg-ballen, die toch zeer weinig gevaarlijk zijn. De vrees zit er nog in. P. de Ring bowlde aanmerkelijk beter dan zijn cijfers (439) doen vermoeden. Verder C. Fortgens 16. 't Was te vermoeden dat Haarlem dit totaal gemakkelijk zou halen en inderdaad gelukte dit na ruim anderhalf uur spelen, daar toch het bowlen van P.W. het forceeren van den wed strijd niet toeliet. Healey en KanMeyer openen, van wie de laat ste reeds spoedig verdwenen is. Allart (13) en Healey (15) brengen het dan tot 39, waarna H. de la Mar en F. van Dalsum een goeden stand van een 70 runs opzetten. De runs ko men, zij het wat langzaam, regelmatig. De 76 eenmaal bereikt, gaat het sneller en de 100 gaat dan ook binnen het kwartier op. Op 107 strui kelen beide batsmen echter, v. Dalsum voor een kalme 24 en H. de la Mar voor een uitste kende 46, waarbij weer een paar prachtige vieren aan leg. De rest der Haarlem-bats pro beert nu te hitten, wat echter niet bijster lukt. A. Maas met 15, de Ring met 10 en Fortgens met 12 x maken dan echter nog voldoende runs, om Maas op 15718 te doen stuiten. Met nog 2 uur speeltijd en 80 runs voor wordt ge probeerd een derde punt te bemachtigen. Voor P.W. bowlde P. Hoomans met zijn aan off uitspringende leg-break's het beste (451). Verder H. Schnitger 259, A. Stroink 014, Ledeboer 19 en C. ter Kuile 015. De 2e innings van P. W. dreigt dan een vol ledige collapse te worden en met 524 staat Haarlem er goed voor. Doch het stugge en uit nemende, verdedigende spel van van Heek doet de kans keeren. H. Schnitger steunt hem hier bij uitstekend en iedere slechte bal wordt on berispelijk naar de boundary verwezen. Maas changed wat hij kan, doch beiden houden stand, zoodat met den stand 71 voor 5 maar ge stopt wordt en Haarlem dus een uiterst be langrijke overwinning, welke op dit P. W.-elftal volkomen verdiend was, behaalt. Van Schnitger (27) zagen we nog een fraaie 6 op het bowlen van Kleefstra, terwijl ook v. Heek 30 x, on- jtïanks zijn verdedigen, het scoren niet vergat. Maas bowlde nu 4—26, Fortgens 111. De overige bowlers hadden geen succes. Bloemenöaal verkiest eerst fielden en in hun beide eerste overs hebben zij reeds succes door, zonder dat een enkele run gescoord is, reeds het openingspaar te bowlen. Dit ziet er voor R.C.H. donker uit. J. Nequist en H. Zonneveld, vooral eerstgenoemde, weten echter door uit stekend spel den Bloemendaalschen aanval te weerstaan. Op 38 gaat Nequist lbw. voor een mooie 24. Met A. v. Roon op de mat wordt de score nog wat opgevoerd. Als beiden elk met 10 runs van de mat verdwenen zijn is het einde spoedig daar en heeft R. C. H. 2 in totaal 69 runs. G. Kesting bowlde 2 voor 10. In den Bosch 2 voor 28, W. v. d. Werf 6 voor 17. De Bloemendaal-innings geeft niet veel moois te zien. G. Kesting en In den Bosch trachten door vrij spel den R. C. H.-aanval te trotseeren, hetgeen hun tenslotte niet gelukt. Met resp. 11 en 10 runs komen zij in de dub bele cijfers met een totaal van 36 runs. J. Blan- kenstein bowlde 3 voor 11, H. Zonneveld 5 voor 19. R.C.H. 2 won met 33 runs haar len compe titie-wedstrijd. R. en W. opent met v. Aken en v. Olphen, doch beiden zijn op t bowlen van J. J. de la Mar spoedig verdwenen. Ook de volgende bats- men maken niet veel, totdat Gobets en D. de Vries door goed batten het totaal van 4—21 tot 579 doen oploopen. Op 79 gaat Gobets run-out voor een uitstekende 36. De rest maakt dan niet veel meer, zoodat op 90 de innings be ëindigd is. D. de Vries blijft met een goede 27 not out. j Bowlingcijfers Haarlem: H. Boeree 2—26, J. J. de la Mar 4—28, K. Rijpma 318, J. P. v. i Balen Blanken 010. I Haarlem begint dan wel zeer slecht, doordat zoowel Goosens als Faber met hun eerste bat een wicket nemen en daar de volgende 2 bats- men ook vergeten te scoren, is de stand dank zij het goede bowlen 4—0. J. J. de la Mar weet dan door uitstekend batten het totaal op te voeren. Van Balen Blanken verleent hem met een harde, aan leg gescoorde 19 steun, zoodat pas op 38 de scheiding komt. wanneer H. v. d. Togt v. Balen Blanken uitstekend uitvangt. Utermark scoort dan nog 10 runs, doch als de la Mar dan achter het wicket door Gobets voor een goede 31 gevangen wordt, is het afgeloo- pen met 66 runs. R. en. W. wint dus met 24 runs. Voor R. en W. bowlden Goosens 3—37, Faber 6—12, Heringa 1—6, Dick de Boer 0—8. Haarlem IV speelde op het 2e terrein tegen C.V.H. Ill en won verdiend met 16 runs. C.V.H. begint te fielden. Seveke en van Roon, van wie de laatste het beste bowlde, maken spoedig slachtoffers. Wessel met 16 en G. Jansen met 13 doen het totaal wat stijgen en Buissink als 9e man scoort een snelle 16, waardoor het to taal 68 wordt. Voor C. V. H. deelden v. Roon (532) en Seveke (522) de wickets. Verder Goossens 06. C.V.H. slaagt er niet in dit totaal te passee- ren. Slechts Seveke met 20 en v. Orden met 12 komen in de dubbele cijfers. Het bowlen van Hurkmans was velen te snel, waardoor ziin cijfers 6—3 dan ook uitermate fraai waren. Het totaal wordt slechts 52. Bowlingcijfers Haarlem: D. Wessel 1—18, C. Dekker 212, A. v. Gooi 19, H. Hurkmans 63, v. d. Schaar 07. R. C. H. bat eerst en brengt het slechts tot 53 runs, waarvan A. Scheen met 11 in de dub bele cijfers kwam. Het bowlen van Wunder en Metz was van prima gehalte, zoodat het toch al niet sterke battingteam van R. C. H. niet veel in te brengen had. Het veldwerk van H. B. S. was eveneens goed verzorgd. Wunder bowlde 5 voor 28, Metz 5 voor 19. Op den uitstekenden R. C. H.-aanval ziet H. B. S. eveneens geen kans om een hooge score te verkrijgen. Hier zijn het Katwijk met 13, Everard 12 en Marsden 16, die er voor zorgen, dat het R. C. H.-totaal gepasseerd werd en ten slotte sluit op 79. Ook bij R.C.H. was het bowlen en het veldwerk weer uitstekend. L. Kuyt nam 5 voor 23. Blankenstein 3 voor 18. Met nog bijna 3 uur speeltijd waagt R.C.H. nog een kans op de 2e innings. Langen tijd zag het er naar uit dat het aan de Racing moeite zou kosten om zelfs de benoodigde runs, om een inningsnederlaag te boeken, te behalen. Met Blankenstein 15 en L. Kuyt 23 n. o. en A. Muller 10 bracht R. C. H. het tenslotte tot 64. Wunder bowlde nu 6 voor 29, Metz 3 voor 15, Marsden 1 voor 17. H. B. S. begint al slecht. Voor 1 run zijn reeds de beide eerste batsman verdwenen. Op 18 en op 22 vallen dan nog de wickets van Metz en Everard. Snel 10 r. o. en Katwijk weten dan geruimen tijd stand te houden. Met nog een klein half uur speeltijd geeft R. C. H. verderen strijd op en verliest daardoor met 26 runs op de le in nings, haar tweeden thuiswedstrijd, hetgeen hoofdzakelijk komt door te weinig batting- capaciteiten. Haarlem 2 maakte geen prettige reis naar Bussum, daar er, dank zij werkelijk volledige onbekendheid met de cricketregels van de um pires, en mede dank zü 'n zakken aanval een innings-nederlaag geleden werd. De Vleermui zen beginnen te batten en weten het voor de tweede klasse hooge totaal van 154 te berei ken. Behalve Woudstra was het echter een wild gezwiep en mede door gemiste catches komen er eenige batsmen in de dubbele cijfers, die reeds onder de 10 verdwenen hadden moeten zijn. Zoo werd Schutte (43) twee maal niet uit gegeven, terwijl zijn stumps weggebcwled wa ren. Volgens de umpire had de wicketkeeper dit echter gedaan. Jansen (21) speelde een bal op zijn voet en werd daarna, zonder dat de bal den grond geraakt had, gevangen, doch zoo'n' vang telde niet. En dit was niet net eenigste. Officieele umpires zijn niet overbodig. Verder kwamen Ingelse (15) en A. Vret (16) en Wouwstra (12) in de dubbele cijfers. Blok had met 4—57 niet veel geluk. Dekker was met 225 inderdaad de beste oowler. Ver der de Boer 2—33. De overigen hadden geen succes. Bij Haarlem werd het nu een komen en gaan, daar iedere bal op de beenen uit was. Slechts N. Rijpma (23) en Harms (13) brachten er iets van terecht. Totaal 61. Langeraar 631. Bur ger 0—12. Schutte 417. In de 2e innings ging het beter, doch de inningsnederlaag werd op 4 runs na niet ontloopen. Rijpma batte met 17 I runs weer goed. Verder v. Woerkom 10, Dekker J 12 en Blok 16. Totaal 89. Schutte bowlde 225, Langeraar 651, Jan- sen 14, Burger 16. Hoewel slechts een drietal vereenigingen, n.l T. Y. B. B., Geel-Wit en Onze Gezellen gehoor hadden gegeven aan de uitnoodiging om deel te nemen aan de speciaal voor voetballers ge organiseerde wedstrijden, zijn deze sportief ge sproken in alle opzichten geslaagd. Met animo werd er gekampt om de eerste plaatsen, waardoor vele voetballers zichzelf als athleet ontdekten. Wanneer een aantal hunner zich athletisch verder scholen, kan de organiseerende vereeni- ging zich gelukkig achten het initiatief tot het houden van deze wedstrijden genomen te hebben. De 100 M. werd gewonnen door den T. Y. B. B.-er Bronstering, w'iens type en geweldige schreden het vermoeden wettigen dat training hem tot een 400 M.-looper van klasse kan ma ken. De durf van den D. H. A. K.-secretaris en T. Y. B. B.-er W. L. de Zwager, om in dit mi lieu ook weer eens de reeds lang aan de wilgen gehangen spikes aan te trekken, werd beloond met de tweede plaats. De 1500 M. bracht ook een dubbele T. Y. B. B.-overwinning voor Oosterveer en Erbing. Ver raste eerstgenoemde ons met zijn krachtige eindspurt de tweede demonstreerde een mooien natuurlijken stijl die tot aan het eind goed werd volgehouden Enkelen bleken hun krachten over schat te hebben, gezien de lange eindspurt waarmede geëindigd werd. Een betere economi sche verdeeling van kracht zullen zij vinden na een systematische training. Bij de 4 x 100 M. estafette werd tot aan het derde wissel aan een overwinning van Geel-Wit gedacht. Bronstering leverde echter knap werk door den hopeloos gedachten achterstand in een kleine overwinning voor T. Y. B. B. om te zet ten. Het hoogspringen bracht geen nieuwte ge zichtspunten of het moest de winnaar van de junioren zijn, die bijna zijn eigen lengte hoog sprong. T. Y. B. B. maakte zich populair op de loop nummers, terwijl Geel-Wit op de voetbal-tech nische nummers zegevierde. W. Bosse won het vèrschoppen met 51,45 en zijn clubgenoot L. Kotman eindigde na scherpen strijd met J. v. D;jk als eerste bij het baldribbelen. Voor de junioren verwijzen wij naar den of- ficieelen uitslag. 100 M. senioren: 1. J. Bronstering, T.Y.B.B., 12.9 sec.; 2. W. L. de Zwager, T.Y.B.B., 13 sec.; 3. T. Fransen, Geel-Wit, 13.2 sec. ,1500 M. senioren: 1. J. Oosterveer, T.Y.B.B., 5 min. 10 sec.; 2. W. Erbing, T.Y.B.B., 5 min. 12.8 sec.; 3. D Knoppert P.V.C.B. 4 x 100 M. senioren: 1. T.Y.B.B. I, 52 sec.; 2. Geel-Wit 52.2 sec.; 3. Pelops. Hoogspringen senioren: 1. M. Verhappen, O. G., 1.40 M.; 2. J. Dieben, G. W., 1.40 M. (n. lo ting); 3. W. Erbing, T.Y.B.B., 1.35 M. Baldribbelen senioren: 1. L. Kotman, Geel- Wit, 43.4 M.; 2. J. v. Dijk, T.Y.B.B., 44.8 sec.; 3. W. Borse, Geel-Wit Bal-vèrschoppen senioren: 1. W. Bosse, Geel- Wit, 51.45 M.; 2. M. Verhappen, 50.10 M.; 3. L. Zegwaard, 42.40 M. 100 M. junioren: 1. P. v. Riel, T.Y.B.B., 13.1 sec.; 2. F. Koehorst, O.G., 13.3 sec.; 3. J. v. d. Berg, Geel-Wit. 4 x 100 M. junioren: 1. Geel-Wit, 56.5 sec.; 2. Pelops, 61 sec. Hoogspringen junioren: 1. W. Roozen, G.W., 1.35 M. (buiten med.); 2. J. de Boer, Pelops, 1.30 M. Bal-vèrschoppen junioren: 1. A. Schouten, G.W., 42.75 M.; 2. J. v. d. Berg, G.W., 42.20 M.; 3, J. Meegdes, G.W., 40.94 M. Het bestuur van De Amsterdamsche Sport pers heeft zich gewend tot luit.-koL P. W. Scharroo, die met mr. A. baron Schimmelpen- ninck van der Oye het C. I. O. in Nederland ver tegenwoordigt, met het verzoek om enkele in lichtingen te willen geven ovei* den huidigen stand der zaken met betrekking tot de eerst volgende Olympische Spelen. De heer Scharroo antwoordde het volgende: „De grondslag van de Olympische Spelen, zooals het Comité Internationaal Olympique deze in het eerste jaar van elke Olympiade doet houden, is dat deze Spelen de internationale verbroedering der volken moet bevorderen, en elk volk en elk ras in volle gelijkgerechtigdheid aan deze Spelen moeten kunnen deelnemen. Be athleten moeten daarbij voldoen aan de eischen, o. a. betreffende het amateurisme, welke door het C. I. O. voor de deelneming aan de Spelen zijn vastgesteld. Het Duitsch Olympisch Comité kan dan ook niet den minsten invloed uitoefenen op de sa menstelling van de ploegen, welke door de ver schillende landen zullen worden afgevaardigd naar de Spelen, welke in jaar I der Xle Olym piade te Berlijn zullen worden gehouden, en zal aan alle deelnemers, van welk ras deze ook zijn, op gelijke wijze gastvrijheid moeten ver- leenen. Echter is het Duitsch Olpmpisch Comité, evenals in elk ander land, vrij om zelf de ath leten aan te wijzen, die Duitschland bij de Spelen zullen vertegenwoordigen. Het C. I. O. kan en mag naar mijn meening geen invloed uitoefenen, op de samenstelling der nationale ploegen. Zulks zou in strijd zijn met het Olym pisch Protocol. Op het Congres van het C. I. O., dat in Juni as. te Weenen zal worden gehouden, zal ook de organisatie van de Olympische Spelen der Xle Olpmpiade uiteraard een punt van bespre king uitmaken. Het spreekt wel vanzelf, dat onder de tegenwoordige omstandigheden alle vraagstukken, welke betrekking hebben op de organisatie van deze Spelen, met zeer groote voorzichtigheid en zorg moeten worden be handeld." Voor de bezetting van de eerste plaats in klasse B was deze wedstrijd van groot belang. Te oordeelen naar wat V. V. G. A. Donderdag presteerde, meenden wij onze stadgenooten een goede kans op winnen te kunnen geven. V. V. G. A. speelde echter stukken beter dan op He melvaartsdag en H. H. C. leed aan inzinking in de zesde en zevende inning. H. H. C. begint uitstekend. Er komen maar drie ambtenaren aan slag, maar geen -bereikt het eerste honk. V. V. G. A. doet echter voor de Haarlemmers maar weinig onder. Eén man komt binnen. De tweede beurt van V. V. G. A. lijkt op de eerste en heeft weer nul runs tot resultaat. Bij H. H. C. gaat het echter iets beter. Van der Landen slaat twee Ioopers thuis en passeert even later ook nog het thuishonk. Dan gaat V. V. G. A. ook beter slaan op Pijnakker. Echter blijft aan beide zijden de score nog laag. Dat verandert in de zesde innings. Dan werpt Pijnakker eenige keeren vier wijd, zoodat er Ioopers op de honken komen en hij wordt eenige keeren goed geslagen, waardoor de Ioopers thuis kunnen komen. In de zevende inning herhaalt zich dit spel letje. Nu ziet het er voor H. H. C. donker uit. Het wordt nog erger, want Besanger, die tot nu toe bowlde, wordt na vijf innings vervan gen door Lammers. Die speelt het klaar de Haarlemmers viermaal achtereen voor nul uit te maken. Bij H. H. C. gaat het nu ook weer beter. Fi- gee werpt nu en in twee beurten komt slechts één speler over de thuisplaat. Het baat echter niet meer. De tijd is nu te kort om het ver schil nog te niet te doen. De cijfers der innings zijn: V. V. G. A.: 0 0 3 2 0 5 6 1 0 is 17. H. H. c.: 1 3 0 2 2 0 0 0 0 is 8.' H. H. C. was wel sterk in vangen. Acht kan sen werden benut (Van der Landen 2, D. Baas, J. Hartog, W. Pijakker, F. Freymuth, Van den Heuvel, Rijnders en J. Panman ieder 1). Zondagmorgen heeft, aan de Kleverlaan, 't tweede negental van Haarlem zijn eersten competitiewedstrijd gespeeld. En laten we het meteen maar zeggen verdiend verloren. De spelers, die ook in een vorig seizoen ge speeld hadden, brachten er weinig van te recht, terwijl van de nieuwelingen, H. Jager, C. Hoeben en H. Corsten nog weinig goeds te zeggen valt. Wagemans, De Boek en Roosen zijn verhin derd voorloopig te spelen. Nu moest Jelsen, die eenige jaren niet gespeeld heeft, achtervangen. 't Spreekt vanzelf, dat dit niet zonder fouten ging. Dijkhuizen stond op de werpplaat. Hij heeft zes keer een speler met vier wijd naar het eer ste honk laten gaan en er maar tweemaal een uitgekregen met drie slag. De meeste keeren sloegen de studenten wel raak maar niet ver. Toch haalden zfj vaak het eerste honk, doordat de Haarlemmers bar slecht aangooiden. Soms schoot de bal dan nog door en kwam de looper op het tweede of derde honk. S.C.A.L.O. beschikte over drie werpers, die alle drie goed waren. Voor de meeste Haarlem mers waren hun ballen te snel, zoodat er ook van het slaan niet veel terecht kwam. Ook de spelregelkennis liet nog te wenschen over. In de derde inning sloeg Dijkhuizen een hoogen bal. Die werd gevangen, maar Corsten was gaan loopen en viel dus als tweede slacht offer. De cijfers der innings zijn: S.C.A.L.O.3602145 21. Haarlem II: 4110022 10. Swastika a: 17204 14. S. S. H.: 4—4—7—4—26 45. Gem. Lyceum aE. D. O. a 1613. De cijfers der innings zijn: E. D. O. a: 1—1—2—2—1—0—5—1 13. Gem. Lyceum a620332O 0 16. Swastika bGem. Lyceum b 3823. Gem. Lyceum b: 815—270 23. Swastika b: 1—12-4—5—1—15 38. Heeren enkelspel: F. Bakker verliest van v. Zweedijk 16, 7—5, 26. H. Blom slaat dr. Kellerman Slotemaker 64, 75. J. v. d. Stadt verliest van C. van Baaien 4—6, 2—6. Dames enkelspel: Mej.M. de Jong si. mevr. van Alphen 63, 63. Mej. van Cranenburg verl. van mej. R. Mechel 57, 16. Heeren dubbelspel: E. Nielsen en F. Bakker verl. van dr. Kellerman Slotemaker en C. vac Baalen 16, 57. H. Blom en J. v. d. Stadt slaan Zweedijk en H. Bloois 6—1, 5—7, 8—6. Dames dubbelspel: Mej. M. v. Cranenburg en mej. B. Verster verl. van mevr. van Alphen en mevr. Mechel 16, 62, 26. Gemengd dubbelspel: Mej. M. de Jong en H. Blom slaan mej. R. Mechel en C. van Baaien 7—5, 6—2. Mej. B. Verster en F. Bakker slaan mevr. Mechel en J. C. van Bloois 86, 64. Heeren enkelspel; T. Hughanjhr. H. A. C. van Riemsdijk 7—5. 4—6, 6—2; J. van de Heide E. Kaufmann 97, 64; W. van Guliok "Wilde 64, 61- Dames enkelspel: Mevr. E. Locker—mevr. Elhorst 6—1, 64; Mej. Jurrema—mej. L Adams 62, 64. Heeren dubbelspel: T. Hughan en J. van der Heide—jhr. H. A. C. van Riemsdijk en E. Kauf mann 4—6, 6—2, 10—8; Opwijrda en W. van GuiickW. C. Kern en Wilde 57, 64, 26. Dames dubbelspel: Mevr. M. StraubJansen en mej. Jurremamevr. Elhorst en mej. I. Adams 60, 63. Gemengd dubbelspel: mevr. E. Löcker en J. van der Heidemevr. Elhorst en jhr. H. A. C. van Riemsdijk 62, 62; mevr. M. Straub— Janse en Opwijrdamej. I. Adams en W. C. Kern 61, 75. (Niet officieel) 5de klasse, 9de lijst Trekking van Maandag 29 Mei 1933 Hooge prijzen 100.000.— 4238 2.000.— 1593 1.500.— 5997 1.000.— 942 10924 11795 17472 18825 400.— 28 1074 11979 17245 19578 200.— 1881 1957 3629 9316 9561 19570 19706 100.— 25 2855 4375 4906 9670 10690 15526 Prijzen van 70 471 534 668 694 778 841 851 908 1191 1276 1339 1341 1354 1555 1622 1973 1989 2013 2222 2321 2353 2424 2541 2641 2748 2758 2955 3010 3029 3082 3146 3335 3372 3398 3488 3498 3659 3757 3764 4008 4079 4271 4292 4464 4526 4548 4603 4654 4686 4688 4721 4749 4799 4892 4941 4969 5004 5052 5055 5057 5103 5164 5367 5445 5451 5517 5633 5676 5725 5754 5791 5919 6016 6090 6159 6177 6199 6274 6279 6352 6497 6617 6805 6909 6943 6961 7141 7146 7189 7249 7281 7351 7506 7523 7658 7697 7741 7765 7824 7868 7876 7933 8137 8195 8234 8250 8279 è404 8512 8640 8742 8782 8804 8922 8937 8978 9049 9100 9120 9191 9431 9459 9575 9608 9790 9900 10071 10164 10175 10365 10395 10488 10524 10595 •10758 10786 10822 10823 10987 11460 11470 11534 11596 11641 11696 11806 11903 12170 12172 12325 12488 12804 12854 12889 13060 13062 13336 13343 13469 13560 13581 13601 13664 13686 13744 13870 13962 13986 13992 14031 14039 14435 14460 14774 14835 14841 14888 14943 15073 15293 15388 15392 15395 15396 15528 15553 15630 15664 15688 15737 15758 15893 15936 15975 16060 16153 16171 16186 16684 16895 16983 17026 17397 17405 17454 17615 17742 17842 17846 17892 18040 18116 18242 18245 18286 18309 18383 18^20 18635 18700 18798 18876 18955 19142 19284 19320 19408 19520 19714 19715 19877 20021 20275 20384 20386 20518 20552 20763 20770 20862 Nieten 4 9 14 56 75 197 268 288 291 310 316 325 346 358 400 401 444 446 535 538 633 638 714 723 752 758 787 818 821 827 842 882 887 909 935 995 1004 1038 1049 1169 1221 1251 1260 1262 1268 1272 1277 1299 1315 1367 1386 1391 1423 1437 1484 1528 1534 1567 1617 1666 1708 1789 1865 1897 1901 1941 1943 1948 1964 1965 1976 1980 1990 2015 2024 2062 2077 2106 2167 2183 2201 2267 2280 2297 2299 2307 2334 2337 2425 2439 2461 2475 2523 2534 2542 2572 2583 2585 2622 2680 2699 2710 2734 2749 2806 2807 2884 2886 2894 2913 2920 2925 2933 2953 2956 2998 3011 3021 3028 3109 3152 3171 3197 3210 3244 3293 3315 3325 3356 3358 3391 3410 3445 3467 3477 3487 3512 3543 3552 3586 3592 3642 3650 3726 3736 3738 3752 3767 3782 3800 3828 3856 3885 3970 3997 4039 4058 4074 4088 4151 4185 4201 4230 4286 4288 4428 4490 4503 4685 4722 4744 4748 4797 4882 4960 4983 4986 5012 5015 5019 5050 5054 5077 5132 5147 5277 5304 5350 5361 5455 5493 5605 5609 5711 5715 5847 5856 5914 5937 5973 5988 6008 6009 6017 6027 6047 6066 6152 6172 6203 6255 6259 6295 6300 6307 6413 6430 6486 6541 6545 6636 6692 6716 6722 6726 6730 6738 6755 6810 6821 6865 6917 6972 7010 7011 7047 7090 7168 7221 7224 7231 7244 7246 7277 7287 7302 7327 7408 7413 7416 7517 7551 7578 7673 7822 7823 7829 7836 7890 7895 7947 7962 8033 8035 8088 8093 8099 8173 8177 8238 8270 8315 8316 8318 8337 8345 8385 8450 8460 8471 8482 8485 8540 8542 8635 8681 8688 8720 8725 8761 8818 8832 8911 8917 8950 8963 8986 9C17 9047 9111 9154 9.168 9193 9203 9210 9212 9247 9281 9313 9314 9320 9329 9363 9365 9386 9407 9436 9446 9451 9465 9472 9478 9489 9563 9576 0588 9642 9646 9760 9810 9822 9866 9871 9969 9971 9973 10143 10182 10183 10187 10199 10223 10251 10286 10295 10301 10340 10385 10413 10444 10466 10476 10533 10606 10615 10661 10674 10710 10722 1075S 10851 10852 10879 10937 10963 10970 10992 11037 11041 11054 11069 11104 11147 11166 11178 11231 11311 11366 11427 11429 11437 11452 11576 11607 11698 11726 11729 11760 11782 11784 11802 11858 11887 11928 12082 12133 12236 12255 12257 12285 12343 12438 12447 12453 12502 12520 12530 12569 12606 12616 12675 12679 12709 12714 12759 12765 12778 12783 12841 12842 12857 12860 12868 129C2 12938 12951 13107 13236 13306 13371 13412 13480 13604 13618 13650 13808 13821 13862 13897 13916 13926 13971 14027 14028 14035 14050 14095 14109 14111 14119 14124 14146 14165 14171 14202 14210 14222 14256 14275 14365 14369 14389 14395 14432 14446 14457 14477 14479 14505 14511 14518 14540 14595 14599 14652 14679 14687 14692 14701 14720 14727 14819 14854 14940 14947 14960 15040 15053 15065 15149 15161 15187 15192 15226 15231 15239 15257 15315 15345 15383 15400 15410 15468 15492 15535 15559 15973 15608 15626 15695 15696 15710 15726 15736 15765 15785 15808 15816 15822 15862 15931 15934 15935 16031 16044 16070 16146 16168 16176 16193 16215 16224 16234 16237 16246 16322 16362 16384 16426 16460 16526 16554 16556 16570 16634 16640 16651 16669 16695 16725 16741 16773 16833 16858 16879 16883 16924 16942 16958 16985 17005 17024 17072 17129 17219 17228 17230 17315 17324 17331 17335 17383 17409 17476 17488 17525 17537 17562 17603 17621 17624 17653 17658 17659 17754 17762 17807 17823 17850 17898 17899 17916 17918 17922 17933 18024 18042 18078 18139 18304 18430 18444 18465 18472 18492 18537 18539 18599 18615 18645 18656 18679 18684 18694 18712 18744 18781 18792 18838 18922 18925 18326 18935 18946 18962 18983 18985 18999 19005 19027 19043 19074 19080 19119 19131 19143 19152 19190 19205 19206 19247 19251 19307 19327 19331 19373 19389 19421 19433 19489 19568 19600 19624 19643 19678 19696 19722 19782 19785 19786 19816 19840 19910 20022 20042 20051 20061 20064 20183 20189 20219 20242 20295 20330 20460 20511 20512 20522 20558 20573 2065C 20725 20740 20741 20774 20780 20791 20819 20846 20881 20919 20931 20937 20965 20976 20979 20995

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 11