Een spel van kat en muis De 24-uursrit mm ■sNi Piet tegen Pijn ELF-EEN ZEGE VOOR DE R.K.F. GROOTE NEDERLAAG MAANDAG 29 MEI 't Had ook 22-1 kunnen zijn Slechts vijf uitvallers ■Hl Er valt werkelijk weinig goeds van te vertellen Te Blerick De wedstrijd Een doelpuntenrijk begin DE GEWELDENAARSDIE GEEN TEGENPARTIJ HADDEN Een tegenpunt Als maar goals De tweede helft Pijn wint den sprint-, maar Piet den koppelwedstrijd Weer uitverkoop Dubbele cijfers Luxemburg van de K.N.A.C. Spor tieve prestatie in België Het elftal van de R. K. F., dat het katholieke Belgische elftal met elf-één sloeg De start V.V.Z.—WILSKRACHT 0—3 Voorsprong voor rust verkregen V.V.A.LIMVIO 9—0 De Amsterdammers behouden hun promotiekans EXCELSIOR—DONK I—I De eerste ktassers kruipen door het oog van de naald West-Duitschland wint met S0 van Oost-Nederland AUTOMOBILISME DE EIFELRACES Soenius won bij de motorrenners WIELRENNEN PERELAER GEDOOD LAWNTENNIS OM DEN DAVISBEKER V.S.Argentinië 40 EEN SPELMOMENT TE BLERICK n Belgen en Hollanders vechten om den bal. De Hollanders wonnen het bijna steeds PUIT DE SPORTWERELD OHM? Ook het derde treffen tusschen de R. K. voetballers van boven en onder den Moerdijk is in een overwinning voor de Noordelijken ge ëindigd. Wij hebben in September van het vorige jaar ons Roomsche voetbalteam te St. Denys bij Gent tegen de Belgen in actie gezien, welke wedstrijd in een 31 overwinning voor de on zen eindigde. Reeds toen hebben wij er echter de aandacht op gevestigd dat het spel dezer Belgische voet ballers nog verbazend primitief was. Wat meer entourage, een beter veld en niet de vrij solide verdediging, waarover de Belgen destijds be schikten, hadden onze overwinning daar veel sprekender kunnen doen zijn. Thans te Blerick was het terrein beter, de Belgische defensie stukken minder en de cljfeis zeggen de rest wel. Wij vragen ons zelfs af of de leiding van den I. V. C. B. er in het vervolg wel goed aan zal doen deze traditioneel geworden kampen met den wijdschen naam van HollandBelgië te betitelen. De propaganda moet op deze wijze naar onze meening ze'fs negatiet werken, want, nimmnu die den wedstrijd in Blerick heeft bijgewoond, zal op zijn terugweg naar huis het gevoel bij zich hebben gedragen van bij een landen wed strijd te hebben vertoefd. Verder krijgt men bij zoo weinig tegenstand ook nog een onjuiste kijk op het kunnen van de eigen menschen, die op deze manier zeker niet hun beste spel spelen. Hoe weinig de katholieke voetballers van over den Moerdijk technisch onderlegd zijn bleek nu eens duidelijk. Het gladde terrein en de dito bal plaatsten hen voor de lastigste problemen, op welker op lossing de Hollandsche aanvallers alleen maar niet behoefden te wachten, om er een doelpunt uit te kunnen distilleeren. Wij weten werkelijk niet wat wij wel bij de tegenpartij moeten roemen. „Het moedig volhouden", zal een medelijdend hart misschien zeggen. Ja, maar dit was dan ook absoluut het eenige waar gewag van mag worden gemaakt. De verdediging, welke destijds in België uit stekend werk had verricht, bracht er nu met eenige andere spelers niets van terecht. Tusschen half-linie en back was aanhou dend één groote ruimte, terwijl die back zelf zich bij herhaling zoo onjuist opstelde dat tien passen en een behoorlijk schot, ruim voldoende voor een Hollandsch doelpunt waren. Onder deze omstandigheden behoeft het niet te verwonderen dat de R. K. F. ploeg met niet minder dan 11 tegen 1 won: 't Had ook 221 kunnen zijn misschien. In elk geval hadden de Hollanders nog heel wat meer doelpunten gemaakt indien de voor spelers wat beter hun hersenen hadden ge bruikt en niet tientallen keeren in de heuseh niet zoo listig opgezette buitenspelval waren getippeld. Om ons nog even tot de Belgen te bepalen. Uitblinkers waren er niet. De keeper heeft ver schillende ballen uitstekend geke'erd, doch daarbij ook enkele fouten gemaakt. Van de beide backs zeiden wij reeds een en ander, ter wijl de halflinie uit drie slecht geschoolde voet ballers bestond, die wel hard werkten, doch daarmede hun groote technische tekortkomin gen toch lang niet vermochten te camoufleeren. De aanval der Belgen moest hierdoor alles zelf bekokstooven, waarvan het resultaat ook al uit den uitslag blijkt. Meer dan een schot of drie, vier kreeg doel man Alsemgeest tijdens heel den wedstrijd niet te keeren. Een oordeel over de Nederlandsche ploeg is in gegeven omstandigheden niet makkelijk te geven. Wat b.v. van de verdediging te zeggen. Kee per Alsemgeesit heeft vrijwel niets te doen gehad. Van het backstel hebben wij den indruk dat het de beenen teveel en de hersenen te wei nig werk laat doen. Het resolute ingrijpen van Gigengack b.v. valt zeer te loven, doch tegen meer gerouti neerde tegenstanders zooals straks de Duit- schers b.v., gaan uitkijken en goed opstellen ook een rol van beteekenis spelen. Van het tweetal backs vonden wij tenslotte Gigengack de beste. Mogelijk speelt van Laar hoven weer tegen Duitschland mee. Wij ver kiezen den Muloman boven Strieder. 1 Van de halflinie werd nog minder gevergd dan van onze verdedigers. De ballen, welke door de Belgische backs en halfs meestal maar raak werden weggetrapt, waren een te ge makkelijke prooi voor de middenlinie, die al haar aandacht aan het plaatsen kon besteden en dat over het algemeen ook vrij goed deed. In den aanval hebben wij eenige uitstekende krachten ontdekt. De rechtsbuiten Rolleken b.v. kan door zijn groote snelheid een kracht van beteekenis wor den. Indien hij zijn voorzetten op een zoo hoog plan weet te plaatsen als zijn snelheid, is er voor dezen vleugel voorloopig geen andere keus. Snelheid is ook het wapen, waarmede de midvoor v. Dorst zijn tegenstanders bestrijdt. Deze speler moet echte/ beter zijn hoofd ge bruiken, daar de manier, waarop hij steeds bui tenspel stond, inderdaad het onbenullige na derde. Zoo iets mag bij een midvoor van een vertegenwoordigend team toch niet voorkomen C. Alsemgeest is in den aanval de tacticus, die echter behalve een goed spelverdeeler, ook een uitstekend schutter is. Ook hij zal zeker tegen de Duitschers gehandhaafd moeten wor den, daar de kracht der overige aanvallers voor het grootste deel in snelheid en enthou siasme schuilt. Een technisch goed onderlegd voetballer als Alsemgeest is, kan hier absoluut niet worden gemist. De rechtsbinnen v. d. Hoogen trad iets min der op den voorgrond, hoewel hij een paar uit stekende doelpunten maakte en met Roncken een goede vleugel vormde. Claessens is minder snel dan Roncken, doch besteedt daarentegen weer meer aandacht aan zijn voorzetten. Door Alsemgeest werd hij tot dit laatste herhaaldelijk in de gelegenheid ge steld. Ziehier ons oordeel over den derden Room- schen Holland—België wedstrijd. Na den wed strijd in Hannover zal men spel en spelers we! beter naar de juiste waarde kunnen schatten. Een flinke stortbui, welke zich ruim een half uur voor den aanvang van den wedstrijd boven Blerick ontlastte, had talrijke voetba1- kijklustigen thuis gehouden, doch niettemin mochten de organisatoren van de internatio nalen kamp tusschen R. K. Nederland en de Belgische ploeg niet klagen De Belgen waren reeds Zaterdagavond te Venlo gearriveerd. Zondagmiddag half twee werden de Holland sche- en Belgische spelers op het gemeentehuis ontvangen door het gemeentebestuur, waarbij burgemeester Coenegracht hartelijke woorden tot de beide Federaties richtte. Hierop werd de eerewijn rondgediend en spraken de heeren v. d. Heyde en dr. Lambert, respectievelijk namens R. K. F., en Federatie van Belgische R. K. voetbalclubs. De organisatie op het terrein was intusscher uitstekend verzorgd en het was wel heel jam mer dat het tegen half drie nog steeds regende, zij 't ook niet meer in zoo hevige mate. In de Belgische ploeg waren eenige wijzi gingen gekomen. Onder leiding van den heer v. Veen stelden zich de onderstaande teams op: R.K.F. W. Alsemgeest (DHL) J. Strieder M. Gigengack (Leonidas) (Geel Wit) Jos. v. Eekeren G. Spiekerman R. Kamer (Mulo) (Wilskracht) (TYBB) K. Roncken J. v. d. Hoogen J. v. Dorst (DEV) (WIJ) (Brabantia) C. Alsemgeest F Claessens (DHL) (Sitt. Boys) Weynants de Jong Simons Van Acker (Brussel) (Antwerpen) (Antwerpen) (Antw.) Albert (Oost-Vlaanderen) Van den Buys Dobbelaere Kindt (Antwerpen) (O.-Vlaanderen) (W.-Vlaanderen) Herrygers Olieslagers (Brussel) (Antwerpen) Van Hoorebeeke (Oost-Vlaanderen) België Er waren naar schatting een kleine 3000 toe schouwers aanwezig toen Van Dorst voor de Hollandsche ploeg den bal aan 't rollen bracht. Het begin was bijzonder sensationeel. Nauwelijks was afgetrapt of de geel-witte Hollandsche aanval ging er van door. Van Dorst schoot tegen den paal, waarna Alsem geest scoorde, doch juist tevoren was voor bui tenspel gefloten. Het was echter slechts uitstel van executie. Eenmaal kwamen de Belgen voor keeper Al semgeest, doch hierop ging het initiatief voor namelijk van de Hollanders uit. Nauwelijks vijf minuten na den aanvang on dernam Roncken een snellen ren en werkte v. d. Hoogen den voorzet zonder veel moeite langs den Belgischen doelman. Holland leidt 10. Twee minuten later stompte de keeper der Belgen een kopbal van v. d. Hoogen niet ver genoeg weg. De bal kwam voor de voeten van Claessens, die met een scherp schot den voor sprong vergrootte 20. De juichkreten van het publiek waren nau welijks verstomd toen de Belgische rechtshalf Kindt een voorzet van Claessens tamelijk on benullig in eigen doel werkte en het Holland sche team dus met 30 leidde. Op dat moment was er nauwelijks tien mi nuten gespeeld. Intusschen werd de regen minder, doch ook de doelpuntenhonger der Hollandsche aanval lers was voorloopig gestild. Wij kregen wat meer gelegenheid om op het spel zelf te letten, waarbij bleek dat de Belgi sche verdediging allesbehalve safe was. Her haaldelijk kon men groote gaten in de defensie der tegenstanders waarnemen en het was een geluk voor de Belgen dat de Hollandsche aan vallers zich niet steeds even goed opstelden, zoodat buitenspel het gevolg was. De voorhoede der Belgen speelde in het veld wel aardig, doch een behoorlijk schutter her bergde de rood-zwarte aanvalslinie niet. Toch kwam er na 21 minuten spelen een tegenpunt. Bij één der Belgische aanvallen gaf Albert het leder goed af aan Simons, die een laag schot inscoorde. Alsemgeest kon er net niet bij en de bal rolde langzaam in het Holland sche doel 31. De Belgen waren er nu in geslaagd het Hol landsche overwicht in het veld tot staan te brengen, doch de aanvallen der' geelwitten ble ven toch veel gevaarlijker. Nog geen half uur was het spel aan den gang toen de zeer snelle Roncken zijn halfback en back voor de zooveelste maal eenvoudig voorbijliep. Een afgemeten lage voorzet volg de, waarna Van Dorst het vonnis van kortbij voltrok 41. Het regende nu weer flink, hetgeen blijkbaar een weldadigen invloed op de Hollanders uit oefende. Vijf minuten later scoorde Van Dorst in zijn eentje een fraai doelpunt voor de geelwitte ploeg 51. Nog scheen het den R. K. F.-ers niet vol doende en het was v. d. Hoogen, die na een zelfde tijdsverloop een voorzet wederom van Roncken benutte, met een niet onhoudbaar laag schot 61. Het spreekt vanzelf dat de aantrekkelijkheid er bij een dergelijken voorsprong af moest gaar. In het veld beteekende het spel niet veel meer, tenvijl de Hollanders herhaaldelijk en tamelijk onbenullig buitenspel stonden. De regen viel weer bij stroomen toen scheids rechter v. Veen met een 61 voorsprong voor de Hollandsche ploeg, de rust aankondigde. Spoedig na de hervatting zaten de Hollan ders weer voor 't Belgische doel. v. Dorst pro beerde het alleen, doch zag zijn loffelijk streven op het allerlaatste moment den kop ingedrukt. De Belgen gaven nu iets beter partij. Zij on dernamen eenige behoorlijke aanvallen en bij een daarvan kreeg keeper Alsemgeest zelfs een goed schot van den rechtsbinnen v. Acker te stoppen. Het veldwerk der geelzwarte ploeg was be- heerschter, hetgeen vooral op het door den regen doorweekte terrein var^ groot belang was. Helaas werd het hierdoor verkregen voordeel herhaaldelijk door onbenullig buitenspel staan der Hollandsche aanvallers teniet gedaan. Een maal, toen toevallig een aanval niet door deze fout werd onderbroken, schoot Alsemgeest, al leen voor den keeper, juist over de doellat. Het spelpeil werd er niet beter op. Herhaalde lijk schoot de bal op «het gladde veld door en ketste het leder van de schoenen der spelers. De groote attractie van de wedstrijden op de wielerbaan in Helmond was de ontmoeting tusschen de oud-koppelgenooten, zesdagenko- ningen en aartskibbelaars van den laatsten tijd Pijnenburg en Piet van Kempen. Om elkanders reputatie niet al te zeer te ver nietigen, waren zij zoo verstandig om ieder een nummertje voor hun rekening te nemen. Pijn won nl. den sprintwedstrijd en „Zwarte Piet" den koppel wedstrijd. Zij kunnen de „veete" nu rustig voortzetten, tot zij elkaar weer op een of andere baan ontmoeten. De uitslagen waren: Sprintwedstrijd over drie ronden: 1. J. Pij nenburg, 2. Piet van Kempen (tijd laatste ronde: 13.8 sec.). Achtervolgingswedstrijd over 25 ronden: 1. J. van Hout (met 55 meter voorsprong), tijd 6 min. 52 sec.; 2. A. Braspenning. Achtervolgingswedstrijd over 25 ronden: 1. F. v. d. Broek (J. Stupp ingehaald na 14 ronden in 3 min. 57 sec.). Tweede serie sprint over drie ronden: 1. J. Pijnenburg (tijd laatste ronde 13 1/5 sec.); 2. Piet van Kempen. Klassement wedstrijd over 10 K.M. (50 ron den): 1. D. Smets 8 pnt.; 2. A. Küsster 13 pnt.; 3. L. Hagelsteens 18 pnt.; 4. G. Kilian 18 pnt.; 5. H. Vöpel 24 pnt.; 6. W. Metz 24 pnt. 80 K.M. koppel wedstrijd over 400 ronden in 5 klassementen: 1. P. van KempenJan van Hout 8 pnï.; op één ronde J. PijnenburgA. Braspenning 10 pnt.; 3. G. KilianH. Vöpel 12 pnt.; 4. D. Smets—L. Hagelsteens 18 pnt.; 5. F. v. d. BroekW. Mets 19 pnt.; 6. A. KüssterJ. Stupp 22 pnt.; 7. BockomMuller 23 pnt. Tijd van P. v. KempenJan van Hout 1 uur 57 min. 20 sec. v. Dort bracht zichzelf in vertwijfeling door zijn herhaaldelijk offside staan. Twintig minuten was de tweede helft oud, op welk moment de stand' nog steeds ongewijzigd was. Op dat moment kwam er ineens weer een belangrijke „Freisabbau" van goals. Van Dorst gaf er het sein toe. In een twij felachtige buitenspelpositie kreeg de snelle midvoor het leder te pakken. De arbiter liet hem ditmaal doorloopen, waarna het genoemde Hollandsche doelpunt slechts een kwestie van enkele oogenblikken was 71. Hoe makkelijk de Belgische verdediging te passeeren was bleek in de volgende drie minu ten, tijdens welke eerst Alsemgeest met een zeer fraai schot van grooten afstand den voor sprong vergrootte (8—1) en vervolgens Claes sens na een snellen solo-ren den stand op 91 bracht. Vanaf dat moment verslapte ook het en thousiasme der Belgen en kregen de Hollan ders volop gelegenheid om aan te vallen. Van Dorst schoot alleen voor den doelman juist naast en Claessens besloot 'n goeden aan val met een hard schot, dat langs de doellijn scheerde. De Belgische keeper onderscheidde zich in tusschen herhaaldelijk, doch acht minuten voor het einde was een schot van v. d. Hoogen, na goed werk van Roncken, hem toch te machtig. 10—0. Rond de lijnen bleef het rustig. Meer nog dan de Hollandsche goals brachten de aanval len der Belgen de gemoederen in beroering. Vrijdag en Zaterdag is onder begunstiging van goede weerspmstandiheden de 24 uursrit van de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club gehouden, welke was uitgeschreven door de Sportcommissie. Nadat de deelnemers zich tusschen tien en 3 uur Vrijdagmiddag in Hotel Mastbosch te Bre da verzameld hadden hier werden startnum mer, contrölekaarten en de route met de opgave van 't aantal te verrijden kilometers uitgereikt arriveerde men omstreeks 5 uur aan de Belgi sche grens, waar te Wuestwezel in België de start zou plaats vinden. Aan dezen rit voor auto mobielen, welke werd gehouden in België en Luxemburg, werden uiterst sportieve eischen ge steld. In de eerste plaats bedroeg de gemiddelde rijsnelheid 43 K.M., welke door tijdwaarnemers gecontroleerd werd. Voorts moest de finish zoowel start als eindpunt waren te Wuestwezel gelegen uiterlijk 24 uur na vertrek weer be reikt zijn, om strafpunten te ontloopen. Op het laatste moment was vlak voor den start nog een hinderpaal van politioneele zijde te overwinnen. De marechaussee van Wuestwe zel wenschte geen startvergunning te geven, hetgeen oorzaak werd dat de start een vijf K.M. buiten Wuestwezel plaats vond. Precies op tijd om 17.01 uur startte als eerste en eenige vrou welijke deelnemer mevr. A. Roelofs—Heyrmans Fuchs (Delft) in Talbot. Successievelijk en met tusschenruimte van 1 minuut vertrokken daarna de andere automobilisten, in totaal 29, daar de heer J. F. van Abbe (Eindhoven) op het laatste moment verstek had laten gaan. De route leidde eerst naar Vlaanderen, waar de eerste geheime route-contröle te Gent was. Daarna ging het meer Zuidelijk, via Kortrijk naar Doornik, waar de eerste tijdcontróle plaats vond. Naar wij later vernamen hadden eenige deelnemers zelfs de geheime controle te Gent gemist. Om ongeveer 9 uur werd te Doornik weer ge start, thans voor het nachttraject. Wederom vertrokken de wagens telkens met 1 minuut tus schenruimte, indien er tenminste geen uitval lers waren. Naar men verwachtte zouden op het nachttraject wel de noodige strafpunten vallen. Dit traject, ongeveer 450 K.M. lang, leidde van Doornik via Jemappe, Bergen, Beauraing, Deze aanvallen waren echter zoozeer te tellen, dat er weinig reden tot juichen kwam. Vier minuten voor tijd werkte de Belgische doelman een voorzet van Claessens in eigen doel en kwam Holland met 111 voor te staan. De Belgen brachten er in de laatste minu ten niets meer van terecht, terwijl de Hollan ders het welletjes vonden. Dit was het tamelijk roemlooze einde van het natte treffen te De stand luidt thans: Holland Belgiëë Gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. 3 3 0 0 6 22—4 3 0 0 3 0 4—22 Onder leiding van scheidsrechter Starren stellen beide elftallen zich op en trapt de thuis club af. Onmiddellijk zet zij verschillende goede aanvallen op, doch de goede kansen, die zich voordoen, worden niet benut. Langzaam komt ook Wilskracht in den aan val en haar snelle open aanvallen zijn zeer ge vaarlijk. Voorloopig weet de V.V.Z. achterhoede stand te houden, doch als de scheidsrechter een buitenspelgeval over het hoofd ziet, weet Wilskracht gemakkelijk te doelpunten. Spoedig hierop heeft zij nogmaals succes, als haar links binnen uit een goeden aanval met een hard schot Goedhart passeert. V.V.Z. geeft 't echter niet op en de voorhoede brengt verschillende malen den bal goed voor het Wilskracht doel, doch de achterhoede is hier in orde. v. d. Wardt van V.V.Z. moet dan het veld verlaten wegens een ongeval en Cor- des neemt zijn plaats in. Dit is van zichtbaren invloed op het voorhoede-spel van V.V.Z., welks aanvallen nu veel minder gevaarlijk zijn. Even voor de rust weet Valkenburg de V.V.Z.- achterhoede te passeeren. Goedhart moet uit- loopen, ook deze wordt gepasseerd en de stand is 30. Na de rust domineert Wilskracht weer en de V.V.Z. achterhoede krijgt het uiterst zwaar te verantwoorden, vooral waar de scheidsrech ter buitenspelgevallen dikwijls over het hoofd ziet. Hoe Wilskracht ook aanvalt, steeds weet de achterhoede in te grijpen en den bal weg te werken. De V.V.Z. voorhoede kan het niet meer bolwerken en alle toegespeelde ballen komen steeds weer terug. De Lange gaat naar voren en tracht nieuw leven in den aanval te brengen. Als hij den bal krijgt toegespeeld, gaat hij er snel mee van door, doch op het beslissende moment wordt hij door Keek unfair getrapt, waardoor de kans verloren gaat en Keek het veld moet verlaten. Met V.V.Z. in den aanval eindigt deze jvedstrijd met een ver diende overwinning voor Wilskracht. Arlon, Kopstal (Luxemburg), Diekirch (Luxem burg) naar Laroche in de Ardennen, waar de 2e tijdcontróle gevestigd was. In den vroegen morgen bleek te Laroche dat de rijder E. Hertzberger met Bentley het nacht traject zeer snel had gereden en meer dan twee uur voor den tijd in de nabijheid van Laroche was aangekomen. Door dit snelle tempo was hij een tweetal geheime route-contröles gepasseerd op een moment, dat de betreffende controleurs nog niet op hun post waren geweest. Ook eenige andere deelnemers was dit overkomen, hetgeen vanzelfsprekend den rijders niet bekend was. Het ontbreken der beide stempels wees duidelijk den weg, waar een organisatorische fout was geslopen. Het meest eenvoudige middel om in de toekomst een dergelijke moeilijkheid te voorko men, is, wel om meer tijdcontróles op zeer groote afstanden in te stellen. Om 7.06 uur Zaterdag morgen werd de controle geopend, doch mevr. Roelofs was niet aanwezig. Het bleek, dat La roche een der belangrijkste punten was van de route, want tot hier waren eenige deelnemers uitgevallen, wat later niet meer gebeurde. Drs. P. H. Brans kwam zijn contrölekaart in leveren, hij moest den strijd opgeven wegens een defecte ontsteking. De heer J. Boelstra, die al leen reed, was ver over tijd en had te kampen met een defecte dynamo. De heer J. Hofmans Jr. was bij Bergen in een greppel gereden, waardoor zijn auto dermate beschadigd was dat hij niet verder kon. Voorts ontbrak nog de heer P. Povel aan de lijst, van wien niemand wist, waar hij was gebleven. De meeste deelnemers bevonden zich in uitstekende conditie. Er was wat mist en wat regen in den nacht geweest, doch al het andere was in orde. Op dit nachttra ject was weer duidelijk gebleken, over welke uit stekende automobilisten de K.N.A.C. in haar leden beschikt. Het rijden door het bergland schap in den nacht vaak met veel bochten, dalingen en stijgingen, stelt aan den bestuurder en den kaartlezer hooge eischen. Van Larochie ging het in groote kronkelin gen via Rochefort, Han en Bainville naar de derde tijdcontróle, de badplaats Spa. Veel moei lijkheden hadden de deelnemers, verder niet te overwinnen. Eenigen hadden iets van him achter stand ingehaald en weer anderen lagen precies op tijd in de route. Via Herbesthal (geheime controle), Visé, Diest, Lier en Antwerpen werd Wuestwezel weer bereikt. Evenals bij den start verliep oo^ het binnenkomen aan de finish minder vlot door de weinige medewerking der marechaussee. Maar afgezien van deze kleine feitjes is de rit buitengewoon goed geslaagd. Niet minder dan 24 van de 29 gestarte deelne mers arriveerden op tijd aan de finish. Hiervan hadden volgens een voorloopig over zicht reeds, tien automobilisten alle route- contröles gepasseerd, terwijl dit aantal bij nauw keurige uitwerking der gegevens wel zal toene men. De officieele uitslag wordt in den loop van de volgende week bekend gemaakt. De 24-uursrit zal zeker in de herinnering van hen, die hem mochten meemaken, als een prachtig geslaagden uiterst sportleven rit, blij ven. Het begin had de geweldige zege van V.V.A. niet doen verwachten, want Limvio dat reeds definitief naar de 2e klasse was gedegradeerd begon met een enthousiast spel, terwijl het bij V.V.A. voorloopig nog niet wilde vlotten. Langzamerhand neemt de thuisclub echter de overhand en opent de linksoinnen de score. Limvio brengt met open spel eenige tegen aanvallen, doch de juiste schutter ontbreekt hier; daarentegen verhoogd de thuisclub de score. Hierna weet de Limvio linksback tot drie maal toe op fraaie wijze te redden, doch het is slechts uitstel, want wanneer hun doelver- dediger niet tijdig ingr^pt, is het 30 met welken stand de rust komt. Na de hervatting blijven de bezoekers onver moeid doorzwoegen, doch steeds zonder resul taat. Zij raken thans uitgespeeld en de V.VA.- middenlinie brengt den bal regelmatig op fraaie wijze voor het doel der bezoekers, waar de voorhoede klaar staat om de score op te voeren en wanneer scheidsrechter Voilenbroek die geen moeilijke taak had, met een stand van 90 het einde blaast, heeft V.VA. haar kans op promotie naar de le klasse behou den. Nadat DONK de eerste aanvallen ingeluid hééft, worden de Schiedammers zienderoogen sterker. Een hard schot van Karsbergen belandt tegen den paai. Bij een tegenaanval kopt Nie- berg een voorzet van L. van Lingen juist over. Een heftige scrimmage ontstaat voor het Goud- sche doel R. van Lingen passeert handig verschillende spelers en knalt onhoudbaar in, 1o. Aan den overkant stomt Kleinekoort 'n fel schot van M. Janmaat juist over. Bij snelle Schiedamsche aanvallen hebben Nieberg en Lcurens geen geluk. In de tweede helft weet J. Janmaat direct Voor 10.000 toeschouwers behaalde West- Duitschland een gemakkelijke 50 overwinning op Oost-Nederland. Reeds na drie minuten spe len scoorde Hogenkamp, de West-Duitsche links binnen, voor zijn land. 10. Wtest-Duitschland was over het algemeen meer in den aanval. De Hollandsche aanval viel tegen en gewoonlijk bracht onze voorhoede het niet verder dan de Duitsche backs, Hund enBusch, die uitstekend verdedigden. Alleen Nagels vormde een gevaar voor West-Duitschland, doch alleen kon hij het tenslotte ook niet bolwerken. Na 26 minuten doelpuntte de midvoor Nigge- meyer voor de tweede maal, met welken stand de rust kwam. In de tweede helft hetzelfde spel. Oost-Ne derland viel tegen. Een kwartier na de hervat ting scoorde Heydemann het derde West-Duit sche doelpunt, dat een kwartier voor het einde gevolgd werd door nummer vier door Hogen kamp. Nog was het niet genoeg en twee minu ten voor tijd schoot Mück het vijfde punt in het Hollandsche doel. Het einde kwam dus met een 50 overwin ning van West-Duitschland, hetgeen volkomen verdiend is. Zooals we reeds schreven viel in de Hollandsche voorhoede alleen de Enschede-man Nagels op door zijn goed werken. In de middenlinie werkten de Heraclesspelers Schippers en Entjes hard, terwijl de backs Harmsen en Ten Cate vrij zwak speelden. Bij West-Duitschland deed Buchloh, een in ternationaal, goed werk, terwijl in de voorhoede speciaal de midvoor Niggemeyer opviel door zijn tactisch spel. Heidemann, de linksbuiten, zette veel en gevaarlijk voor, waardoor telkens ver warring in de Hollandsche verdediging werd ge sticht. de partijen op gelijken voet te brengen. Tegen den wind in domineeren de zwart-witten door loopend. Him spel is te peuterig en wat zij ook probeeren, Houdijk heeft geen krimp meer. Zeker 70.000 toeschouwers waren op de Nur- burgring verzameld om getuige te zijn van de jaarlijksche ADAC-races op de bekende Eifel- baan. Bij de solowagens werd Soenius met Norton uit een veld van 23 renners eerste met een ge middelde uursnelheid van 98.75 K.M. Hij deed over het traject van 342.15 K. M. 3 uur 27 min. 58 sec. Voor de motorrijwielen beneden de 350 ccm werd Joos (Goedeberg) eerste op Imperial in 3 uur 30 min. 22 sec. met een gemiddelde uur snelheid van 97.7 K.M. Bij de groote wagens nam Nuvolari direct den kop, gevolgd door Chiron en Von Brauchite. Op de vierde plaats lag Taruffi. Door pech zakte Chiron af en kon Von Brauchitz de tweede plaats innemen. Zonder bedreigd te worden, werd Nuvolari op Alfa Romeo eerste. In de klasse 1500 ccm won Earl Howe (Engeland) op fraaie wijze, waarbij zijn technisch rijden op viel. Burggaller (Duitschland) werd tweede. De Avus-winnaar Veyron (Frankrijk) kwam hier op de derde plaats Hij had nog nooit op de Nurburgring gereden. De bekende Duitsche renner Perelaer is tij dens de wedstrijden te Venders dusdanig ge vallen, dat hij onmiddellijk met ernstige kwet suren naar het ziekenhuis moest worden over gebracht, alwaar hij kort daarop aan de gevol gen van de bekomen verwondingen is overle den. Perelaer was een vooral in Brabant en Limburg bekend tegenstander. Hij vormde den laatsten tijd met Zims een koppel. De resultaten der beide laatste enkelspelen waren: Vines (V. S.) sloeg Cattaruzzo (Argentinië) 7-5, 6-1, 5-7, 6-1. Allison (V. S.) —Zappa (Argentinië) 6-2, 6-1 afgebroken wegens regen. De stand is thans 4—0 voor de Vereenigde Staten, doch ook de afgebroken partij zal wel door Allison worden gewonnen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 9