STADSNIEUWS BEURS VAN AMSTERDAM Haarlem, 1 Juni MARKTEN Wisselkoersen DONDERDAG 1 JUNI HEEREN AGENDA DONDERDAG 1 JUNI 1933 BRANDSTICHTER ONTDEKT Een droevig geval DE HEER J. C. LAAN Treedt af als raadslid van Bloemendaal KOSTEN PASPOORTEN 8. per stuk TRAMLIJN VERWULFT—O VER VEEN 14 Juni vervanging door buslijn AQUARIUM-TENTOON STELLING In Thysse's Hof Zangconcours Personalia Schouwburg Jansweg Het Volksconcert der H.O.V. Besmettelijke ziekten Conducteur jubileert Nuts-Spaarbank Onderscheiding Statuten Droeve plechtigheid J. CHRISTIAANS Geen spreekuur 25 JAAR TROUWE DIENST Hoofdagent M. S. van den Hoorn Een tweede jubilaris C. C. KROUWELS TELEFUNKEN EN PHILIPS RADIO TEL. 14024 - KONINGINNEWEC 6 Weldadigheidsconcert MUSEUM-VAN LOOY Opening a.s. herfst COMMISSARIS DER KONINGIN Met verlof Jubileum aan Kantongerecht DE PRIKPLANK VAN ONZE RECHTBANK Diefstal bij de Mesa in de Anegang Een journalist als deskundige BURGERLIJKE STAND 2 Juni INSTELLINGEN Correspondentie UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE HAARLEMMERMEER HALFWEG SANTPOORT VELSEN 462e STAATSLOTERIJ a. v. Den laatst en tijd braken er telkens in Haar lem brandjes uit, die er op wezen, dat „syste matisch" als 't ware te werk was gegaan. Nu was het reeds bij den brand op 26 April U. in de bakkerij van Franken opgevallen, dat er een jongen gezien was vlak bij den vuur haard, maar niemand was er, die een signale ment kon geven. Bij den brand in de Tandheelkundige Kliniek op de Nieuwe Gracht was w§er een jongen aanwezig, die zelfs het eerst den brand gemeld had bij den concierge van het gebouw, maar weer ontbrak een signalement. Ook bij den brand in de schuren tusschen Bur gemeester Sandbergstraat en ZijlWeg had men gezien, dat er een jongen over een schutting geklommen was, ongeveer op het tijdstip, waar op het vuur begonnen was. Het eenige wat men van den jongen wist, was, dat hij zonder pet liep. De recherche kreeg het vermoeden, dat het een leerling van een achterlijke school moest zijn. Een schilder had even voor den brand in de schuren met een jongen staan praten, terwijl ook weer een jongen bij den architect Ooms. wiens huis aan de achterzijde sterk geblakerd was, was komen informeeren of de schade erg groot was en of verzekering de schade dekte. Een rechercheur in gezelschap van den schil der ging Woensdagmiddag een kijkje nemen. Toen de scholen uit gingen, waren ze een kijkje gaan nemen op den Zijlweg en vonden daar in het poortje naast de garage van Maass een jongen staan. De rechercheur ging op hem toe en al heel gauw bekende de jongen, de dader van den brand te zijn. Het was een 12-jarige jongen, die inderdaad leerling van een achterlijke school was. Hij bekende, het aardig te vinden brand te zien en de brandweer te zien uitrukken. Naar het politiebureau gebracht, werd hem daar een verhoor afgenomen. Al spoedig bleek, dat men hier met den brand stichter van vele brandjes te doen had. Steeds zocht hij plaatsen op, waar spoedig brandweermateriaal aanwezig was, daar hij, om dien te ontsteken, slechts een doosje lucifers bij zich droeg. Hij toonde wel berouw over zijn daden; voor al toen men hem wees op de noodlottige gevol gen, die brand wel eens met* zich kon meebren- ben, begon hij hevig te huilen. De jongen stond bij de kinderpolitie reeds ongunstig bekend, daar hij wegens diefstal eerder in haar handen gevallen was. Tot de brandjes, waarin hij betrokken was, behooren o.m. die op 21 April bij de Wed. de Roode in de Zijhuizen, op 26 April in perceel Barteljorisstraat 30 en denzelfden dag in de bakkerij van Franken, 24 Mei in de Tandheel kundige Kliniek op de Nieuwe Gracht en nu 1.1. Dinsdag in de schuren achter den Zijlweg. Na zijn verhoor is de knaap aan zijn ouders afgegeven, nadat proces-verbaal tegen hem was opgemaakt. Naar wij vernemen, treedt de heer J. C. Laan af als raadslid van Bloemendaal. In verband met zijn gezondheidstoestand gaat hij n.l. de gemeente Bloemendaal verlaten en zich blij vend in het Zuiden van Frankrijk vestigen. Zooals bekend, heeft de heer Laan reeds meermalen geruimen tijd in Frankrijks Zuiden vertoefd tot herstel van gezondheid. Van gemeentewege vestigt men er de aan dacht op, dat bij de verhoogde kosten voor paspoorten nog komen de provinciale en ge meentelijke leges, zoodat na ingang der verhoo ging de kosten te Haarlem als volgt zullen be dragen; Paspoorten voor één persoon 8.Familie paspoorten (man, vrouw en kinderen beneden 15 jaar) 10 50. Verlenging paspoorten voor één persoon 7. Verlenging familiepaspoorten 9.50. Naar wij vernemen, zal de busdienst Haar lemOverveen van de N. Z. H. T. M. op 14 Juni as. in werking worden gesteld. Dit ge schiedt in afwachting van de Koninklijke beslissing, die nog steeds niet bekend is. De directie van de N. Z. H. T. M. behoudt zich het recht voor, zoo deze beslissing, wat h. i. evenwel niet denkbaar is, niet mocht uitvallen in den zin zooals zij meent, dat noodig is om een rendeerende exploitatie te garandeeren, den dienst te staken. Lijn 5 van de stadstram wordt door deze buslijn vervangen en zal dus met ingang van genoemden datum opgeheven zijn; de rails worden evenwel niet opgebroken. De route van deze nieuwe buslijn is als volgt; Van Haarlem (Stationsplein) langs het Sta tionsplein, de Rozenstraat, 't Kenaupark (west en zuidzijde), Zijhuizen, het Nassauplein, de Nassaulaan, de Gedempte Oude Gracht, de Raaks, de Zijlvest, de Raaksbrug, de Zijlsingel, den Zijlweg, den Korten Zijlweg en de Ramp laan naar de Tuindorplaan te Overveen. Terug van Overveen (Tuindorplaan) langs de Ooster-Tuindorplaan, de Zuider-Tuindorp- laan, de Ramplaan en vervolgens bovenge noemd traject. De vandaag ingevoerde „pasjes" zullen ook op dezen busdienst geldig zijn, evenals op de buslijn JavalijnHeemstede. ingelegd f 187.092.90, v.j. minder f 104.519.73. Aantal nieuwe boekjes 276, v.j. 151. Aantal af betaalde boekjes 131, v.j. 177. Spaarbusjes op 31 Mei in omloop 3357. Gele digd in Mei 1933, 243 busjes met totaal inhoud f 4344.35. Aantal verhuurde kluisloketten op 31 Mei 1933 407. De entourage van de afdeeling tropische visschen in het Amsterdamsche Aquarium moge dan hemelsbreed verschillen van die in het Pannenkoekenhuisje in Thysse's Hof, maar in verscheidenheid van soorten doet hetgeen op het oogenblik in het kleine gebouwtje geëxpo seerd wordt zeker niet onder voor de Amster damsche verzameling. Dit is een bewijs, dat de Haarlemsche Aquariumvereeniging, die deze tentoonstelling georganiseerd heeft, over prach tig materiaal beschikt. Want alle visschen zijn voor dit doel in bruikleen afgestaan door de le den dezer vereeniging. Deze expositie heeft zui ver een propagandistischen opzet, n.l. te de- monstreeren, hoe een aquarium moet worden ingericht. Het is echter een kostbare onderne ming, want bijna een maand zijn de organisa tors er al aan bezig. Dag en nacht brand het licht, om de planten, die in de aquariums zijn geplant, te doen groeien. Bovendien worden de meeste bakken electrisch verwarmd door mid del van grondverwarmingskabels. Automatisch wordt het water op de verlangde temperatuur gehouden. Ook worden verschillende aquaria door middel van een vernuftige filter-inrich ting voortdurend zuiver gehouden. Waar door het bijna afwezig zijn van planten onvoldoende assimilatie plaats vindt en dus gebrek aan zuurstof zou komen, is er al weer op een zeer ingenieuze wijze voor gezorgd, dat een flinke portie zuurstof wordt aangevoerd. Deze bijzon derheden mogen worden vermeld om te doen zien, dat kosten noch moeiten zijn gespaard, om de zaak tip-top in orde te doen zijn. Een geluk voor de ondernemers is het, dat het be stuur van Thysse's Hof het gebouwtje bereid willig ter beschikking stelde. Behalve een groot aantal warmwaterbakken zijn er twee koudwa- terbassins en een zeewaterafdeeling. In deze laatste zijn hoofdzakelijk exemplaren geplaatst, afkomstig uit de holten tusschen de betonblok ken van de pieren van IJmuiden. Derhalve ontbreken hier de merkwaardige zee-anemonen niet, zoomin als slakken en mossels en krab ben. Nu is het gemakkelijker, al deze bijzonder heden te vermelden, dan een opsomming te ge ven van alle soorten van visschen, die in de verschillende bakken zijn te zien. En het is heelemaal een onbegonnen werk, om alle eigen aardigheden te memoreeren, die onze bekwame gids, de heer Hischfeld, ons bij een bezoek van al die verschillende exemplaren mededeelde. Voorloopig willen we dus volstaan met de mc- dedeeling, dat de bezoeker hier veel schoons, veel bijzonders, veel interessants, veel verschei denheid in vorm, kleur en herkomst krijgt te genieten, dat voor een uitstekende verlichting is gezorgd, en dat de „beplanting" van de ver schillende bakken zoo, we zouden haast zeggen artistiek-natuurlijk is aangebracht, dat alleen deze reeds een gang naar 't Pannenkoeken- huisje waard is. De lage toegangsprijs wettigt de verwachting, dat deze werkelijk interessante tentoonstelling door zeer velen bezocht zal worden. Op het te Schiebroek gehouden concours be haalde het Dubbel Mannenkwartet „Bel Canto" alhier (directeur P. Germes) een eersten prijs met 372 punten in de hoogste der twee afdee- lingen. Voorwaar een prestatie! Aan de universiteit van Amsterdam is ge slaagd voor het eerste gedeelte van het arts examen de heer A. Hazevoet alhier. Zondag 4 en Maandag 5 Juni (Eerste en Tweede Pinksterdag) zullen in den Schouw burg Jansweg twee Intieme Kunstavonden worden gegeven onder leiding van Kees Pruis, met medewerking van Stella Seemer en verder een eerste klas Cabaret-Variété-programma. Albert van Doom die het volksconcert van hedenavond dirigeert, zal in verschillende plaatsen van ons land verscheidene concerten leiden, waarin het Utrechtsch Stedelijk Or kest reeds en met succes is voorgegaan. Ru Mulder, de in ons land reeds zeer beken de voordrachtskunstenaar, zal hierbij zijn me dewerking verleenen door het voordragen van het Hexenlied van Max Schillings. Het werk wordt gesproken in de Hollandsche vertaling van den bekenden dichter Frangois Pauwels, die het geheel op muzikaal rhythme heeft geschreven. In de afgeloopen week zijn in deze stad 9 gevallen van roodvonk voorgekomen. De conducteur B. J. Koops viert vandaag zijn zilveren jubileum in dienst der N. Z. H. T. M. De heer P. M. Gieske, chef van den Uitvoe renden Dienst, ging hem hedenmorgen namens de directie complimenteeren. waarbij hij hem de gebruikelijke enveloppe aanbood. Van het Jubileumfonds en het personeel ont ving hij een gouden horloge. Het vergelijkend overzicht over Mei 1933 1932 der Nuts-Spaarbank alhier vermeldt de volgende cijfers: Aantal posten 13502, v.j. 11581: aantal inla gen 8643, v.j. 7136; aantal terugbetalingen 4859, v.j. 4445. Ingelegd f 615.005.25, v. j. f 479.451; terugbetaald f 427.91235, v.j. 1 583.97127. Meer Door het bestuur van den Bond van Burger wachten in Den Haag werd het „Kruis van Ver dienste" toegekend aan den heer J. Leupen Jzn., als belooning voor het vele en uitstekende werk, dat hij, als chef van den Economischen Dienst der Vrijwillige Burgerwacht Haarlem, in die functie heeft verricht. Dezer dagen werd hem die onderscheiding te zijnen huize door den Commandant, majoor C. L. Becking, uitgereikt. De „Staatscourant" bevat de statuten van de N.V. Fotohandel, voorheen R. van der Werf, alhier. In alle stilte heeft hedenmorgen op het R. K. kerkhof St. Barbara de begrafenis plaats gehad van het stoffelijk overschot van mevr. Z., het slachtoffer van den moordaanslag in de Voor helmstraat. Tevoren was in de kapel van de Maria-stich- ting een Requiemmis gecelebreerd. De plechtigheden werden verricht door kape laan W. J. Warmenhoven. COSTUUMS en REGENJASSEN. Nieuwste dessins - Pracht pasvorm Koopt U! voordeeliger en billijker Afd. Heerenkleeding VERKOOP UITSLUITEND: WESTERGRACHT 79 - TELEFOON 13292 en JULIANAPARK 60 - TELEFOON 13661 De inspecteur van het Lager Onderwijs in de inspectie Haarlem, is gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus verhinderd, zijn ge wone spreekuur te houden. In zijn tot bloemhof herschapen woning in de Kruistochtstraat vierde hoofdagent M. S. van der Hoorn heden zijn zilveren dienstjubi- leum. Gezien lid als hij is van zijn bond, den Ned. R. K. Politiebond „St. Michaël", waren de leden van het bestuur saamgekomen in zijn woning, om hun lid te fêteeren, terwijl ze te vens voor een gepaste bloemenhulde hadden zorg gedragen. Hoofdagent van der Hoorn is een bescheiden man en wars van publicatie rondom zijn per soon, zoodat we slechts weinig van zijn poli- tieleven los konden krijgen. Slechts memoreerde hij, dat in het begin van zijn loopbaan, onder commissaris Van Goor, nooit kans bestond op promotie, totdat plotse ling een aantal agenten, waaronder ook de ju bilaris bij Raadsbesluit benoemd werden tot agent 2de klas, waarop kort daarna zijn be noeming tot agent le klas volgde. De eerste promotie kwam af, toen hij reeds tien jaar in dienstverband was. Zijn derde kort daarop toen hij bü de „geheime politie" als rechercheur werkzaam werd gesteld. 8 a 9 jaar geleden kwam toen zijn aanstelling als hoofdagent, in welke functie hij nu jubileert. Van vele zijden mocht de jubilaris blijken van belangstelling ondervinden in den vorm van bloemen, telegrammen, brieven en kaartjes, waaronder ook waren van den commissaris en hoofdinspectie. Van het gemeentebestuur ontving hij het ge bruikelijke geschenk in couvert. In zijn woning in de Teylerstraat jubileerde eveneens in het zilver agent L. K. W. Post. Van zijn organisatie, den Algemeenen Bond van Politiepersoneel in Nederland, afd. „V. Z. O. S.", vertolkte eveneens een bloemstuk de fe licitatie van bestuur en leden. Deze jubilaris heeft, evenals v. d. Hoorn, on der de laatste 3 commissarissen gediend. Hij was zeer te spreken over het verbeterde dienst verband. Van agent derde klas bij zijn opname in het corps klom hij op tot 2de en Ie klas, in welke functie hij nu zijn zilveren jubileum herdacht. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii IIIllillllllllllllllllHllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllt Het batig saldo van het weldadigheidsconcert ten voordeele van de Centrale Vacantie-kolo- nies afd. Haarlem, door het orkest van Joh. Steenman, bedraagt 130. In de raadsvergadering van 8 Maart 1.1. werd op voorstel van B. en W. besloten, aan mevr. de wed. T. van LooijVan Gelder, weduwe van den bekenden schrijver-schilder Jac. van Looij, grond aan de Voor houtstraat in erfpacht uit te geven voor de stichting van een museum, waarin schilderijen van Van Looij geplaatst zullen worden. Onmiddellijk na het raadsbesluit is met den bouw begonnen en deze vordert zoo goed, dat a.s. herfst de opening tegemoet gezien kan wor den. De Commissaris der Koningin, jhr. mr. dr. A. Röell, is tot 26 Juni a.s. met verlof. Zijn functie wordt gedurende zijn afwezig heid waargenomen door het lid van Ged. Sta ten, den heer A. H. Gerhard. Mej. J. Ruitsch, werkzaam aan het kanton gerecht, herdenkt vandaag den dag, dat zij 12% jaar rijksklerk is. In de groote zaal van het kantongerecht vond vanmorgen een huldiging van haar plaats, waar bij allereerst de kantonrechter, mr. W. G. Del Baere, haar waardeerend en lofprijzend toe sprak en haar een staande lamp aanbood. Woorden van gelukwensch en sympathie wer den voorts tot haar gesproken door mr. A. J. L. Liesker, griffier en mr. M. Tjepkema, bureel chef, waarbij haar door het personeel twaalf zilveren lepeltjes werden geschonken. Ook van andere zijden ontving de jubilaresse cadeaux en bloemen. Hedenmorgen stond zekere A. van T. terecht, thans gedetineerd, die op 3 Juli 1932 in het schoenenmagazijn „Mesa", Anegang 28, zich door het verbreken van een ruit toegang ver schafte en daar tijdens de afwezigheid van den bewoner ƒ2000 gestolen had. Verdachte had izch oorspronkelijk verborgen kunnen hou den, maar was later te Lisse gearresteerd. Ook had hij in een kantoor te Lisse inge broken. Deze laatste zaak kwam uit, doordat de directeur van het kantoor te Lisse geld ge merkt had en dit werd later op den verd. be vonden. Verdachte bekende, maar riep de cle mentie in. omdat hij door werkloosheid tot zijn daad gekomen was. De Officier van Justitie eische in beide ge vallen een jaar gevangenisstraf. Verdediger was mr. W. G. J. Veenhoven. Uitspraak over 14 dagen. Iemand in IJmuiden exploiteerde een prik- plank, om welke reden hij door den kanton rechter te Haarlem was veroordeeld. Verdachte was in hoogerberoep gekomen, omdat hij be weerde, dat ieder de oplossing van de prikplank zeker kon vinden en achtte zich dus onrecht vaardig veroordeeld. De zaak kwam voor de Haarlemsche recht bank, die haar weer uitstelde tot hedenmorgen, voor het verhoor van nog eenige getuigen. De prikplank bleek n.l. een buitengewoon ingewik keld instrument te zijn. Hedenmorgen besloot de rechtbank daarom een deskundige te benoe men, nJ. een redacteur van een Amsterdamsch dagblad, den heer K. O. K., die speciaal de puzzle-rubriek in zijn blad verzorgt. De stukken werden in diens handen gesteld en de zaak verdaagd tot 5 October a.s. Ondertrouwd. 31 Mei: W. Bakker en S. G. Ligthart; L. H. W. Zwerus en A. M. Zwarter; H. P. J. Busé en A. Berkenkamp; F. J. Schou ten en J. Duits; A. Stoeltje en P. de Moed; T. J. v. Turnhout en M. G. Goosen; H. J. Berg kamp en C. J, v. d. Aar; L. v. d. Have en P. F. Schmitt; M. J. Moerkerk en M. A. v. Dam. Getrouwd. 31 Mei: T. v. d. Berg en E. M. Bremmers; L. Vreeswijk en P. J. Legro; J. Jan sen en A. M. F. Maue; W. A. Holman en M. Krauch; C. J. J. de Graaff en M. J. G. M. Men gelberg; J. M. de Droog en J. C. de Jong; W. TI. de Nijs en H. Orlowski; H. J. Spierings en W. A. M. v. d. Veldt; G. Borg en A. Weiland: C. Vernooij en W. K. Sczech; C. Stroes en M. Huisman; K. Mantel en A. T. v. Berneveld: A. H. A. Versteijnen en J. A. H. Thijs; J. v. Beem en M. Blankert; T. F. J. Snoerwang en W. Mink; J. L. Meerman en M. C. de Jong; G. Schornagel en C. H. Cijs. Geboren. 29 Mei; W. BarthelNieboer, z; G. M. SweersDijt, d.; J. Anemav. Houten, d P. H. LeeflangDenker, z.; M. P. DirksKar- hof, z. 30 Mei: C. P. Luijtenv. d. Putten, z.; L. M. Boerden Besten, d.; M. B. PrinsBoortman, z. Overleden. 28 Mei: J. J. Vis, 74 j., Juliana- straat. 30 Mei: J. Plas, 65 j., Schutterstraat. Gebouw „St. Bavo". Grossiers Kleinhandel. 8 uur Bouwvereeniging „De Spaarnestad", 8 uur Damescomité „Herwonnen Levens kracht", 8 uur Proza, 8 uur Bestuur Melk- handel „St. Jozef", 8 uur. I Groote o£ St. Bavokerk. Orgelbespeling loor George Robert, 34 uur. R. K. Industrie- en Huishoudschool. Ged. Voldersgracht 22. Tentoonstelling 25 en 79 uur. Luxor—Soundtheater. Bioscoop-voorstellin gen en variété, 8.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Alberdingk Thijm, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Rembrandt-theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor-Soundtheater Bioscoopvoorstellin gen en variété, 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 105 uur R. K. Kraamverzorging „Wit-Gele Kruis" ge vestigd Kinderhuis vest 25 rood. Spreekuren: Dinsdag van 23 uur. St. Bavo, Smedestraat 23: Donderdag van 23 uur Damiatestraat 1; Donderdagavond van 7—730 uur Clubhuis Raadhuisstraat 11; Vrijdagavond van 78 uur Kinderhuisvest 25 rood. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, 24, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. It. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R.K. Wijkverpleging „Wit-Gele Kruis" Spreekuren van de Zusters: lederen dag van 22.30 uur in de wijklokalen: Clubhuis Raad huisstraat 11; Begijnhof 2; Damiatestraat 1; Leidschevaart 2. Eén Ambtenaar. Uw opvatting, dat de fout in het systeem zit, is volkomen juist. De ijver en plichtsbetrachting der ambtenaren in dividueel heeft daar niets mede te maken en staat geheel buiten kijf. Zeker kunnen de min dere goden niets veranderen aan de trage af doening van zaken. Verschillende ambtenaren, die ons een instemmend briefje zonden bleken de zaak ook zoo begrepen te hebben. (Deze pagina .'s gedeeltelijk gecorrigeerd.) Coöp. Boerenleenbank Maandag 30 Mei had de jaarlijksche vergadering plaats van de leden der Coöp. Boerenleenbank te Heem stede. Uit het jaarverslag blijkt, dat het aantal dagboekposten in 1932 bedraagt 4133. Het winstcijfer is pion. 800 hooger dan het vorig jaar. Aantal spaarders per 1 Januari 1933 762. De rekening sluit in ontvangsten en uitgaven met 769.493.88; de balans in actief en pas sief met 420.030.30. Winst 3610.62, waardoor het reservefonds tot 31.209.97 is gestegen. De heer Jos. Braam werd als lid van het Bestuur, de heeren A. van Beusekom en E. den herkozen. Als leden van den Raad van Toezicht wer den herkozen de heeren Jan Braam en P. J. van Empelen. Paardenfokkerij Het Is nog niet rooskleurig met de paardenfokkerij, maar de echte paar denliefhebbers laten den moed nog niet zakken; blijven hopen op betere tijden en willen in ieder geval zorgen dat zij wat goeds hebben, wanneer er veel vraag komt naar flinke paarden. Zaterdag 10 Juni zal er gelegenheid zijn om paarden te laten keuren voor inschrijving in het stamboek. De keuringscommissie komt om 9 uur m de Badhoeveboerderij, om 10 uur op de boeraerj.i van Noordam in Aalsmeer-Oost; om 11 uur op de boerderij van Noordam aan den Aalsmeer- derdijk; om 12 uur te Nieuw-Vennep en om 15.30 te Hoofddorp. Aangifte moet worden gedaan bij den heer W. Slob, Kerklaan 109, te Heemstede. Auto-botsing Woensdagmiddag had op het Plein een botsing plaats tusschen een auto van een passeerende militaire colonne van den Mo- tordienst uit Haarlem en een woonwagen. Laatstgenoemd voertuig werd van achteren ern stig beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Santpoort's bloei Het bestuur dezer ver eeniging werd opnieuw gevormd en bestaat uit: J. Th. v. Beem, le voorz.; D. Verbeek Dzn., 2e voorz.; W. v. d. Ban, le secr.; G. J. Bre merkamp, 2e secretaris; L. C. J. Bud de, le penningmeester; J Visse, 2e penningmeester; A. A. Comegge, L. H. Rings, A. A. Wildschut Jr., commissarissen Laatstgenoemden zijn resp. belast met het vreemdelingenverkeer, de propaganda en de wegenaf deeling. Op het congres van de aigemeene V. V. V. wordt „Santpoort's bloei" vertegenwoordigd dGor de heeren A. A. Comegge en J. Visse. R. K. Sportvereeniging „Santpoort". In verband met het kampioenschap van drie elf tallen belegde de R. K. Sportvereeniging „Sant- i poort" op Zondag j.l. een feestavond. Des mid dags werd een drietal feestwedstrijden gehou den, waarbij alle Santpoortkampioenen aan t kortste eind trokken, want de tegenstanders A. D O. I, D. E. M. II en Vitrix II wonnen. In „Zomerlust" had de huldiging plaats der kampioenen, waarbij elk speler een shirt werd aangeboden. Voorzitter P. P. Smit hield de feestrede, waar in hij o. m. naar voren bracht den arbeid, ge-1 presteerd door het feestcomité. Hij wees op de kracht, die van de vereeniging uitgaat ten goede en vroeg meer solidariteit om de ver eeniging grooter en sterker te maken, zulks naar aanleiding van het Bisschoppelijk woord op den Katholiekendag te Delft. De eere-voor- zitter Jac. P. Nijssen feliciteerde de vereeni ging met de successen der elftallen en bracht hulde aan het bestuur voor zijn arbeid. Een groote verantwoording is het de jongens door hun zwaarste jaren heen te helpen en steeds staan weer junioren klaar om geholpen te worden, waarvoor spreker het bestuur den dank der ouders overbrengt. De voorzitter van het feestcomité, de heer Joh. P. Nijssen, brengt dan, op de alleen hem eigene wijze, het feest programma naar voren, dat een bonte avond zou zijn en ook is geworden. Een avond van ontspanning en belofte voor de toekomst. Het bestuur kan met genoegen op dezen dag te rugzien. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: R. Hoog land en G. Heere; H. van Dijk en A. Kraaijen- oord; J. Spieker en C. M. Dekker; H. Buding en L. C. Schaap; A. van der Pijl en M. Koster. Besmettelijke ziekten In de afgeloopen week zijn in deze gemeente 2 gevallen van rood vonk voorgekomen. Burg. Stand Geboren: H. Mol—Hofman, z. M. H. H. v. d. PloegSteman, z. A. J de Korte- Medik, d. T .van der PuttenRee, z. K. Jan- son—de Boer, d K. H. StephanSpethmann, z. A. WijkerZwart, z. D. Brandsen—v. d. Schalk, z. A. W. Tli. den NieuwenboerBoer, z. M. Modder—Geijteman, d. M. Onstenk—Pleging', d. J. C. HarlaarPrins, z, A. M. v. Croonenborg Verhoef, d. A. van DijkSietses, d. A. S. M. van der Veld—Gassner, d. M. C. Witte—Hin, z. J. M. Handgraaf—Vermeer, d. T. van Es—Vis ser, z. M J. Koek—Kres, d. N. M. Minneboo Stapper, d. Th. M. Metselaar—Half, z. W. van KlinkPoot, z. HAARLEM, 31 Mei. Groentenmarkt. Andijvie 0.80—1.40, Spinazie 0.20—0.70, Postelein 0.25— 0.75 per kist. Sla 1.50—5.00 per 100 krop. Raap stelen 1.502.50 per 100 bos. Bloemkool 0.06— 0.14, Komkommer 0.08—0.12 per stuk. Asperges 0.20—0.40, Rabarber 0.03—0.06, Radijs 0.02— 0.05, Wortelen 0.14—0.20, Peterselie 0.06—0.15, Selderij 0.10—0.30 per bos. DONDERDAG, 1 Juni. Vorige koersen Heden Londen 8.34X 8.38U Berlijn 57.5! 57.75 Parijs 9.78 9.7814 Brussel 34.60)) 34.62U Zwitserland 47.97)s 48.C0 Weenen Kopenhagen 37.25 37.25 Stockholm 42.90 42.75 Oslo 42.30 42.25 New York (cable) 2.0754 2.0914 Rome 12.90 12.9214 Praag 7.40 7.40 Madrid 21.25 21.25 (Niet officieel) 5de klasse, 12de lijst Trekking van Donderdag 1 Juni 1933 Hooge Prijzen 1.000.— 188 10229 10738 15314 400.— 1621 2538 7788 8567 9880 10086 16274 r 200.— 8952 12550 12717 17475 20534 r 100.— 5654 6196 7437 10116 10239 10281 5 13591 14993 15482 16787 16796 19278 20474 508 Prijzen van f 70. 74 116 123 169 174 289 309 652 662 717 719 794 870 891 903 1065 1105 1207 1238 1270 1323 1369 1461 1658 1661 1709 1712 1801 1842 1852 1888 2101 2134 2165 2218 2237 2327 2340 2380 2450 2511 2580 3213 3282 3532 3533 3649 3704 3710 3735 3836 4082 4131 4168 4184 4287 4617 4658 4698 4726 4832 4931 5106 5300 5314 5345 5383 5399 5485 5487 5506 5607 5637 5879 5981 6029 6160 6140 6301 6443 6589 6594 6813 6910 7019 7060 7407 7417 7429 7581 7605 7625 7657 7787 7991 8156 8162 8231 8369 8513 8518 8543 8580 8642 8764 8785 8874 9001 9029 9059 :092 9201 9437 9439 9648 9771 9787 9821 9893 9907 9949 10113 10334 10628 10724 10808 11016 11071 11280 11425 11456 11533 11556 11587 11812 11960 12011 12216 12258 12313 12334 12374 12420 12445 12473 12509 12521 12729 12861 12927 13025 13102 13211 13473 13483 13571 13608 13681 13697 13739 13754 13805 13984 14001 14020 14087 14262 14264 14319 14366 14559 14793 14881 15206 15214 15230 15357 15579 15655 15656 15663 15861 15897 16004 16040 16120 16275 16352 16396 16427 16461 16511 16576 16586 16611 16624 16733 16790 16820 16904 16988 17083 17143 17200 17217 17455 17579 17737 18089 18127 18219 18360 18424 18601 18704 18720 18957 18967 19015 19018 19076 19161 19162 19245 19437 19482 19634 19644 19677 19742 19749 19837 19957 20106 20174 20196 20228 20390 20395 20944 20991 Nieten 17 58 108 155 168 177 244 248 260 270 328 356 368 393 399 419 452 465 529 541 583 622 631 692 699 704 710 711 724 739 753 759 843 877 914 954 966 990 1026 1101 1102 1143 1173 1223 1327 1353 1388 1434 1443 1541 1583 1601 1700 1757 1829 1921 1956 1991 2008 2054 2085 2094 2099 2136 2156 2191 2226 2231 2315 2373 2396 2414 2417 2465 2467 2525 2562 2577 2620 2665 2672 2707 2712 2714 2797 2801 2810 2839 2847 2849 2878 2891 2909 2911 2921 2942 2951 2960 2967 2968 2986 3024 3050 3053 3066 3072 3078 3099 3131 3159 3191 3235 3238 3257 3271 3305 3345 3361 3380 3414 3468 3480 3490 3506 3593 3646 3667 3692 3702 3722 3729 3746 3798 3818 3855 3875 3877 3888 3898 3918 3959 3969 4050 4062 4081 4115 4191 4212 4242 4245 4335 4411 4427 4475 4497 4579 4620 4639 4642 4649 4664 4743 4759 4828 4833 4846 4863 4867 4869 4894 4935 4946 4959 4963 4975 4992 5009 5021 5053 5062 5068 5087 5119 5166 5198 5216 5848 5318 5331 5374 5377 5385 5438 5449 5510 5542 5560 5563 5598 5604 5617 5629 5640 5656 5735 5771 5778 5790 5813 5831 5859 5936 6044 6110 6155 6188 6219 6221 6243 6275 6278 6308 6363 6446 6509 6529 6566 6633 6814 6858 6876 6877 6885 6887 7048 7126 7240 7279 7313 7334 7355 7385 7486 7504 7505 7559 7567 7593 7602 7624 7670 7691 7707 7761 7789 7792 7912 7981 7994 8023 8026 8078 8096 8120 8129 8187 8207 8210 8306 8329 8348 8355 8364 8428 8466 8491 8499 8530 8554 8576 8606 8621 8627 8634 8752 8780 8856 8927 9004 9041 9043 9060 9062 9068 9117 9163 9185 9373 9494 9498 9514 9522 9541 9549 9641 9683 9693 9728 9730 9732 9740 9744 9765 9767 9796 9837 9844 9898 9911 9917 9937 9944 9954 9993 10076 10090 10115 10118 10126 10138 10140 10146 10148 10240 10255 10294 10298 10300 10309 10327 10418 10452 10456 10478 10499 10504 10532 10548 10551 10561 10632 10676 10709 10723 10777 10857 10881 10889 10892 10914 10941 11011 11045 11049 11090 11114 11161 11162 11175 11183 11187 11208 11219 11254 11279 11284 11342 11343 11448 11562 11568 11594 11612 11692- 11712 11714 11759 11804 11805 11809 11839 11880 11910 11931 11943 11981 12020 12085 12087 12090 12100 12111 12124 12182 12207 12248 12263 12339 12369 12388 12400 12418 12419 12460 12479 12561 12586 12599 12644 12690 12744 12745 12818 12846 12870 12874 12885 12895 12920 12926 12933 12974 13005 13096 13126 13134 13151 13216 13246 13281 13295 13333 13338 13356 13372 13377 13395 13414 13443 13475 13522 13558 13625 13649 13665 13674 13687 13696 13711 13730 13840 13875 13949 14013 14032 14117 14143 14199 14221 14229 14255 14270 14315 14318 14329 14378 14384 14427 14447 14470 14503 14533 14562 14574 14621 14710 14719 14732 14761 14772 14798 14816 14889 14902 14929 14932 14936 14950 14964 14978 15004 15048 15050 15083 15154 15175 15195 15249 15309 15339 15350 15364 15366 15375 15379 15386 15508 15509 15519 15538 15566 15587 15619 15653 15654 15721 15780 15798 15811 15836 15846 15886 15902 15917 15929 15976 15998 16063 16084 16087 16128 16136 18141 18158 16209 16292 16294 16369 16370 16385 16394 16428 164b5 16618 16641 16690 16701 16782 16793 16826 16874 16902 16918 16928 16932 16995 17057 17087 17101 17112 17132 17142 17151 17300 17320 17340 17342 17355 17369 17385 17418 17433 17441 17461 17484 17501 17543 17575 17596 17645 17660 17667 17682 17745 17761 17779 17792 17794 17829 17856 17907 17923 17965 18001 18025 18151 18177 18236 18240 18307 18311 18340 18365 18367 18375 18420 18427 18441 18486 18500 18541 18558 13586 18608 18622 18634 18636 18707 18730 18786 18833 18916 18945 18951 18956 18973 18976 19034 19072 19129 19185 19223 19230 19293 19305 19313 19314 19366 19413 19441 19464 19505 19512 19523 19592 19594 19608 19656 19697 19723 19725 19751 19841 19846 19901 19915 19984 20007 20027 20135 20197 20233 20270 20296 20349 20377 20398 20436 20439 20448 20451 20481 20484 20501 20517 20519 20532 20549 20572 20595 20615 20655 20686 20716 20724 20748 20779 20836 20905 20906 20928 20969 Verbeteringen 5e kl. 11e lijst: 2433 m. z. 2432; 19513 m. z. 19530. ninx Vorige koersen Heden Vorige koersen Heden Staatsleenlngen 5 Nederland 1916 t'A Nederland 1916 1 Nederland 1931 5 Nederl 1932 4% N Ind 1926 AB 5V4 Dultschi (Youngleen.) ICO54 101 9754 IOO54' 87)4 32 Banken Koloniale Bank 80 Indische Bank 65 Cert. Handel-MU70 industrieën Onliever 100)4 Calvê Delft 67 Ala Kunstzijde 32 Van Berkei's Pat '9)4 Nieuwe Philips 171 Kuch Accoustlek 2 Ned Ford 147H tndustr. Buitenland Anaconda 13M Bethlehem Steel 24M O 8. Steel 44% O. 8. Leather 12 Intern Nlcke) 13 Wtynboun Boeton MUnbouw '2 Alg Exploratie '26*4 nedlane Lebona 97)4 Petroleum -raboes 17 Kon Olie 170)4 "erlak 104)4 Peudawa6 Continental OU 12 H 105)4 '01)4 98 10054 8754 3554 78 63)4 69)4 98)4 64)4 30)4 19)4 164)4 2 145 1354 23)4 43)4 11)4 1254 12)4 128 97 17)4 168)4 102 6)4 1194 exdiv. Shell Union OU Rubber A'dam Rubber 90)4 Bandar 60)4 Del) Batavia Rubber 43 Serbadjadl 2754 Sllau 22)4 V, 1. G O. 46 Allied 35 Intercontln. Rubber254 Scheepvaart Java Ch Japan Holl Amerika Lijn Dito Gem Eigend Kon Ned Stoomb ■c heepvaart-Unie Suiker Javi Cultuur N I. S' U. 5#*** Poerworedjo Vorstenlanden Actions Idem Tabak Del) Batavia Oude Dell Oostkust Senembab spoorwegen Union Pacific Wabasb Erts Kansas Cltv South. South. Rallw, 34 21 21 15)4 62 244 145 102 654 52)4 36.00 156 147)4 25 149 91)4 3H 9)4 16)4 1854 6% 89 t6 42 2654 21 43 35 3 33 20 20 15 H 61 23154 142 99 754 50)4 34.50 146 139)4 24 145 90)4 3 £54 1654 19H

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2