Stadsnieuws Van de Stadion-wielerbaan ^ARIA-STICHTING INTERN. WEDSTRIJDEN VRIJDAG 2 JUNI Wambst eerste in het stayersnummer OPENING AQUARIUM TENTOONSTELLING In het Pannekoekenhuisje ERNSTIGE AANRIJDING TE BEVERWIJK Automobilist voor de rechtbank WERKWILLIGE MISHANDELD 1EDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK WANDELSPORT In R. K. verband Intrekking rijbewijzen Vereeniging voor Veilig Verkeer MUZIEK VOLKSCONCERT H.O.V. Solist Ru Mulder (declamatie) Sprintmatches Tweede manche A-stayers Gevonden dieren en voorwerpen UIT DEN OMTREK HAARLEMMERMEER Raadsvergadering ZANDVOORT DAMMEN Haarlemsche Damclub TURNEN Kennemer Turnkring ZWEMMEN De Waterratten GYMNASTIEK Onderscheid ing DUIVENSPORT Reisduif Haarlem DOMINIUM PATRIAE ZWEMSEIZOEN Totaal aantal baden zweminrich tingen R.K. Coöp. Bouwvereeniging „De Spaarnestad" Staker voor de rechtbank DEMONSTRATIE IN ZAANDAM Drie O.S.P.'ers voor de rechtbank VAN ONZE RECHTBANK Uitspraken van Donderdag 1 Juni J. M. van Beek Nationaal Crisis-comité Van Egmond wint den sprintwed strijd. Tweede werd van der Heuvel Donderdagmiddag 3 uur is de Aquarium tentoonstelling, georganiseerd door de Haar- lemsche vereeniging van auariumhouders en welke tentoonstelling gedurende de maanden Juni en Juli in het Pannekoekenhuisje in Thysse's Hof gehouden zal worden, in tegen woordigheid van een aantal belangstellende i officieel geopend. Dr. G. P. M. Schutte te Bloemendaal sprak een woord van welkom en wees op het zeer bijzonder '-"-akter dszer tentoonstelling. Spr. stelde in het licht, dat deze tentoonstelling een zuiver propagandistische bedoeling had, om n.I. te laten zien, hoe een aquarium moet in gericht zijn, om de levensvoorwaarden van de bewoners zoo gunstig mogelijk te doen zijn. Na den wensch uitgesproken te hebben, dat de tentoonstelling zich in een druk bezoek zal mogen verheugen, verklaarde hij de tentoon stelling voor geopend. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer J. Sybrandi, die dank bracht aan het be stuur van Thijsse's Hof voor het bereidwillig beschikbaar stelle van het tentoonstellingsge bouwtje aan den heer C. J. Cassee, electro- technicus te Bloemendaal, voor het aanleggen van de verlichtings- en verwarmingsinrich ting, aan de firma Droste voor het beschik baar stellen van chocolade en aan de leden der vereeniging voor het afstaan van hun kostbare visschen en verdere benoodigdheden. Dank zij hun offervaardigheid was het ge lukt, den bezoekers iets heel bijzonders te kun nen aanbieden. Echter had de vereeniging het wenschelijk geoordeeld, zelf voor de noodige aquariums te zorgen, daar anders een te groo- te verscheidenheid in grootte zou zijn verkre gen. Ten slotte werd nog het woord gevoerd door Dr. J. P. Thijsse, die wees op het groote ge not, dat een goed ingericht aquarium kan op leveren. Nadat er thee geserveerd was, was er ge legenheid de tentoonstelling in oogenschouw te nemen. van het belangrijke besluit. De voorzitter dank te den heer Castricum tevens voor de advie zen, aan het bestuur verstrekt. Bij de rond vraag drong de penningmeester er op aan, dat de waarborgboekjes a.s. Zaterdagavond voor de controle in geleverd worden. Met een vertrouwen gevend slotwoord van den voorzitter werd de bijeenkomst geëindigd. Op 24 Februari had in de Breestraat te Be verwijk een zeer ernstige aanrijding plaats. Aan de eene zijde stond een paard en wagen en aan de andere zijde geheel rechts van den weg reed een handkar, beladen met kisten en be stuurd door den koopman J. R. Achter deze handkar kwam een auto aangereden, bestuurd door den heer N. L. uit Amsterdam, die plot seling moest stoppen, omdat van de andere zijde een auto naderde. De auto had echter een zeer groote snelheid en doordat de weg heel glad was, gleed de auto op zijn remmen door en werd de koopman van achteren aan gereden. Deze werd tegen den grond geslin gerd en moest 12 weken lang in een zieken huis verpleegd worden. Hij had een gebroken pols en rib bekomen. De automobilist L. ver goedde wel alle kosten van R., maar moest niettemin Donderdagmiddag voor de Haarlem- sche rechtbank terechtstaan, verdacht van het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Tijdens het verhoor van 3 getuigen a charge en 2 getuigen a décharge, waaruit kwam vast te staan, dat de weg dien dag zeer glad was en verdachte tamelijk hard reed, verklaarde de president met nadruk, dat men op een glad den weg zeer voorzichtig moet rijden en op elke gebeurtenis verdacht moet zijn. De Officier van Justitie bracht in zijn re quisitoir alle voor- en nadeelen van verdach- te's optreden in aanmerking en eischte 50 boete of 25 dagen hechtenis. Uitspraak 15 Juni a.s. blik dat men niet den korsten weg naar de Wilhelminakade nam en toen de wagen met aanhang de Westzijde wilde inrijden, werd dit verboden. Men voldeed echter niet spoedig ge noeg aan dit bevel, waarom de politie de wa gen in beslag wilde nemen en als stuk van overtuiging naar het politiebureau wilde rijden. Zoover kwam het echter niet, want er ontstond tusschen politie en betoogers een heftige vechtpartij, waarvan het slot was, dat drie O. S. P.-ers voor den politierechter te Haarlem gedaagd werden, beschuldigd van verzet en wederspannigheid tegen de politie. De politie rechter verwees de zaak wegens zijn ingewik keldheid naar de rechtbank, waarvoor ze Don derdagmorgen werd behandeld. Natuurlijk waren de verdachten volgens hun eigen verklaringen en die van maar even twaalf getuigen a décharge, onschuldig aan het ten laste gelegde. De politie was volgens hen ze nuwachtig geweest, had veel te snel ingegre pen, zij hadden rustig aan het politiebevel wil len voldoen en waren zelfs niet eens de West zijde ingereden, enz. enz. Voorts bleek dat men in Zaandam de ge woonte had iederen Zaterdag met een O. S. P.'sch lijfblad te colporteeren onder begeleiding v,an spreekkoren en dergelijke. Dit was op dien dag ook geschied, maar de wagen-demonstratie had daar toch niet veel mee te maken De officier van justitie hield een scherp re quisitoir, waarin hij betoogde dat de politie in dezen rechtmatig was opgetreden. Spr. gaf nog een breedvoerig expose van het gebeurde en vond het gepleegde feit zeer ernstig. Hij eischte daarom 14 dagen gevangenisstraf tegen ieder. De verdedigster, mr. Ch. A. de Zeeuw, pleitte vrijspraak op verschillende gronden en ontslag van rechtsvervolging, omdat h. i. de dagvaar ding niet volledig is. Na re- en dupliek werd de uitspraak bepaald op 15 Juni as. Wij lezen in „St. Bavo": I. Het is ons uitdrukkelijk verlangen, dat de wandelsport in katholiek verband worde geor ganiseerd onder leiding der R.K. Nederlandsche Athletiek Unie (R.K.N.A.U.) II. Voor deze wandeltochten gelden de volgende voorschriften: 1. Het aanvangsuur zal op Zon- en Feestdagen als regel niet gesteld worden voor 12 uur. In bijzondere gevallen is de Diocesane Gees telijke Adviseur bevoegd om hét aanvangsuur te plaatsen op 10 uur. 2. Wandeltochten van meerdere dagen met nachtelijk verblijf buiten de plaats der inwo ning zjjn verboden. 3. Gemengde wandeltochten zullen niet wor den georganiseerd. Dames en Heeren trekken in afzonderlijke groepen uit en nemen een anderen weg. 4. Aan niet-katholieken zal geen deelname worden toegestaan. 5. De dames zullen aan deze wandeltochten deelnemen in gewoon costuum of desverkiezend in het haar passend gymn'astiek-costuum. JOANNES, jy Bisschop van Haarlem. Bij arrest van den Hoogen Raad der Neder landen is verworpen de voorziening in cassatie, ingesteld tegen het arrest van het gerechtshof te Amsterdam, waarbij aan J. P. van der Helm, melkhandelaar, wonende alhier, de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen is ontzegd voor een termijn van een jaar. Bedoelde termijn is ingegaan op 1 Mei j.l. De bevoegdheid om motorrijtuigen te besto ren is voorts ontzegd aan A. A. de Waard, chauffeur, wonende te IJmuiden, voor een ter mijn van zes maanden, ingegaan op 12 Mei. Eenigen tijd geleden werd te Haarlem opge richt de Vereeniging voor Veilig Verkeer voor Haarlem en Omstreken. Doel van deze vereeni ging is het maken van propaganda voor veilig verkeer, het organiseeren van verkeerslessen, e. d. De Burgemeester van Haarlem heeft het eere- voorzitterschap van de vereeniging aanvaard. Het bestuur is als volgt samengesteld: Kapitein H. Polis, voorzitter: Mr. J. H. van Gelderen, secretaris; L. Molijn, penningmees ter; Jhr. mr. C. J. A. den Tex, burgemeester van Bloemendaal; Jhr. J. P. W. van Doom, burgemeester van Heemstede; H. van Alphen, burgemeester van Zandvoort; E. H. Tenckinck, Commissaris van Politie te Haarlem; Ir. M. A. Maas, directeur Openbare Werken te Haarlem en H. van de Weyer, Inspecteur Lager Onder wijs te Haarlem. Het ligt in de bedoeling van het bestuur bin nenkort een openbare propaganda-vergadering te houden. Hoewel de Gemeentelijke Concertzaal niet bepaald slecht bezet was, hadden we toch meer belangstellenden verwacht voor de uitvoering door ons Haarlemsch Orkest van gisterenavond, met Albert van Doom als gastdirigent en den declamator Ru Mulder als solist. Het gold tevens een zeer mooi programma, met Beethoven en Mozart vóór de pauze, Liszt. Max Schillings en Wagner er na. In uiterst kernachtige, pittige directie leidde Albert van Doorn het concert in met de pracn- tige Fidelio-ouverture, die we van het orkest in geruimen tijd niet hadden gehoord. Mozart's Symphonie in g. kl. terts hadden we gaarne wat minder fel en bij wijlen bruusk, in gladdere uitvoering vertolkt gezien, al behoefde ze daar om niet suikerzoet te worden. Maar Albert van Doorn schijnt te houden van strak rhythme en strak bijna gespannen tempo, zoodat per saldo de uitvoering van het Andante ons toch nog meeviel. Laten we er onmiddellijk aan toe voegen, dat de orkest-leden zich buitengewoon goed aanpasten aan zijn agogiek en zijn opvat ting van tempo en rhythme. Het applaus, waar in de gastdirigent de musici liet deelen, was allerhartelijkst en zeker welverdiend. Ook de Eerste Hongaarsche Rhapsodiein f kl. van Fr. Liszt hoorden wij sinds einde '29 niet meer. Des te aangenamer klonk ze ons thans in deze markante interpretatie, in haar frisch ge houden tempo en met haar levendige contras ten en fraaie orkestratie. Zoowel deze Rhap sodie als de Tannhauser-ouverture, waarmee Graaf op 300 Meter. 6. Linart op 980 Meter. 7. Snoek op 2530 Meter. Na een achtervolgingswedstrijd voor amateurs werd een wedstrijd met motorgangmaking ver reden voor B-stayers over een afstand van 25 KM. Ook in dezen wedstrijd werd gevaarlijk gereden en eenmaal, toen Wildschut in den bocht Lorie wilde passeeren, hinderde de gang maker van den laatste door onnoodig omhoog te gaan, waardoor ook Ceurremans, evenals Kaser in den wedstrijd voor A-stayers een boete opliep. Wildschut werd overigens slecht door zijn gangmaker Pasquier gereden en op een ge geven moment gebeurde het zelfs, dat de gang maker een twintig meter voor zijn renner lag, zonder dat hij het merkte, hetgeen Wildschut een ronde achterstand berokkende. De wed strijd werd gemakkelijk door Korf gewonnen. De uitslag was: Stayerswedstrijd klasse B 25 K.M.: 1 Korf tijd 19 min. 32 sec.; 2 Lorie op 50 M.; 3. Van der Valk op 125 M.; 4 Domhof op 210 M.; 5. Wildschut op 730 M. De derde match a deux tusschen Leene en van Egmond werd een balanceerpartij, waarna de eerst» ronde over de baan gekropen werd Door ontactisch rijden van Leene kon van Eg- mond zijn tegenstander bij het ingaan van de tweede ronde reeds voorbijschieten, waarna hij gemakkelijk de snelle laatste 200 M. won. Uitslag: 1. van Egmond, tijd laatste 200 M 12 2/5 sec.; 2. B. Leene ruim 1 lengte. In den vierden rit won van der Heuvel op het laatste rechte eind van Van der Linden die een berisping kreeg wegens onnoodig hin deren. Uitslag: 1. Van der Heuvel, tijd laatste 200 M. 13 2/5 sec.; 2. v. d. Linden. Een achtervolgingswedstrijd, de finale, tus schen amateursploegen, werd door de Roode Ploeg, bestaande uit H. Pater C, Stroop, A. Korlaar en J. Nagel, gewonnen voor de blauwe ploeg, voor Oranje en voor Wit. In de tweede manche voor de A-stayers werd gestart in de volgorde; Schlebaum, Wambst, het concert grandioos werd besloten, vormden een uitstekende muzikale entourage voor Schil lings' „Hexenljpd", waarin, zooals gezegd, de heer Ru Mulder 'solieerde. De geautoriseerde vertaling was van Frangois Pauwels. 'n Heel goede, vaak een zeer mooie rhythmische bewer king ten slotte, welke het origineel niet heeft aangetast en welke den declamator in de gele genheid stelt zich ten volle te ontplooien. Hoe wel Ru Mulder niet steeds de klip van 'n ze kere monotonie in z'n zegging wist te ontwij ken, en z'n articulatie bij de acoustiek in deze maar half bezette zaal nu en dan wat grooter scherpte had vereischt, mocht hij er toch in slagen een over het geheel genomen boeiende en pakkende, vaak plastisch zuiver uitgebeelde vertolking te geven van dit declamatorium. En al is de ballade in dezen vorm eigenlijk wat uit den tijd, bij wijze van variatie is deze uitzon derlijke muzikale spijs toch wel te verteren. Het aanwezige publiek bekwam een en ander, naar het langdurige en zeker welverdiende applaus, blijkbaar uitstekend. En waar ook het orkest zich uitnemend wist aan te passen bij het niet altijd even goed en vèrdragende geluid van den solist, kunnen we voorzeker van een geslaagd experiment spreken, al meenen we zeker, dat het, herhaald in een beter bezette Concertzaal, nog beter zal voldoen. Op een der eerstvolgende ledenconcerten in het komende winterseizoen, bijvoorbeeld. 't Is maar *n idee. J. S. Bureau van Politie, Smedestraat 9, autodop, 2 leesboeken, vorkje; Semé, Sterreboschstraat 72, autosleuteltjes; Jansen, Kleverparkweg 161, armband; Heezeman, Nagtzaamstraat 26, auto- dop; De Groot, Spaarne, Schip Nelly, bril in koker; Ooms, Bandoengstraat 8, duif; Hulsman, Stuyvesantstraat 20, étui met rozenkrans en penning; Kennel, Ridderstraat 11, hond; Strij ker, Karolingenstraat 16, regenjas; Kennel Fauna, Parklaan 119, 2 katten; Maes, Ooster- houtlaan 17, kat; v. d. Klashorst, Van Oosten de Bruynstraat 212. muts; Alberts, Floresstraat 13, poederdoosje; Donia, Colensostraat 39zw., doosje met postzegels; v. d. Weiden, Javastraat 68, rijwielbelastingplaatje; Hoogerwerf, Pijn boomstraat 89, gymnastiekschoentjes; Derogée, Leliestraat 31, zakdoeken. De Raad dezer gemeente kwam Donderdag 1 Juni bijeen. Afwezig was de heer van der Welle. Burgemeester mr. A. Slob opent de ver gadering met gebed, waarna een adres in be handeling kwam van de Slagersvereeniging, waarin werd geadviseerd de overeenkomst met Haarlem inzake den keuringsdienst op te zeg gen. Dit adres werd in handen gesteld van B. en W. om later te bespreken of opnieuw een contract met Haarlem gewenscht is, of dat het wenschelijk is een eigen keuringsdienst in te richten, waar de Slagersvereeniging op aan dringt. Besloten werd tot opheffing van de door wij len A. J. van Rooijen als ontvanger gestelde zekerheid. Op aanvragen om een rijksvoorschot krach tens de landarbeiderswet door P. Polman, P. van Ruyte en P. van Moorten wordt gunstig beschikt. Een aanvrage van H. van den Berg wordt aangehouden. Besloten wordt tot verkoop van een perceel grond te Hoofddorp, gelegen langs den Kruis weg. De heer F. H. Bos geeft in overweging te pu- bliceeren welke terreinen de gemeente nog te koop heeft voor bouwterrein. Gewijzigd wordt een raadsbesluit strekkende tot aankoop van een perceel grond langs de verlengde Raadhuislaan te Hoofddorp. Besloten wordt een perceel dijkgrond gelegen langs het Huigsloterpad te Abbenes te huren voor opslagterrein van grint. Voorgesteld wordt de verordeningen op de heffing en invordering der wegenbelasting. Deze wordt behandeld in geheime vergade ring, waarop eerst de andere punten worden behandeld. Besloten wordt de overeenkomst met Haarlem inzake de vleeschkeuringsdienst op te zeggen. De heer F. H. Bos geeft in overweging te on derzoeken wat een eigen keuringsdienst zou moeten kosten in vergelijking met eventueele voorwaarden, die Haarlem zal stellen. Aldus wordt besloten. De gemeentebegrooting 1933 wordt gewijzigd. Bij de rondvraag bespreekt de heer F. H. Bos de klachten over straatverlichting. De voorzitter zegt, dat er met de P. E. N. over gesproken is. De heer F. H. Bos vraagt of B. en W. toestemming hebben gegeven tot gebruik van een gemeenteterrein voor de 1 Mei-viering te Zwanenburg. De voorzitter antwoordt ontkennend en zegt dat B. en W. zeer ontstemd waren over die bru taliteit en zeker zullen maatregelen worden genomen om dit in 't vervolg te voorkomen. Krewer, Snoek, Linart, De Graaf en Bleke- molen. Medegedeeld werd nog, dat de tijd van Wambst in de eerste manche foutief was op genomen; de tijd van den winnaar was n.l. 22 min. 59 sec. De uitslag van den tweeden rit luidde: 1. Wambst, tijd 23 min. 45 sec.; 2. Schlebaum op 80 M.; 3. De Graaff op 300 M.; 4. Snoek op 350 M.; 5. Linart op 440 M.; 6. Blekemolen op 460 M.; 7. Krewer op 750 M. De rit werd op volkomen regelmatige wijze door Wambst gewonnen. Hierna werd gepauzeerd. De vijfde rit van den sprintwedstrijd werd gewonnen door Leene. Tijd laatste 200 Meter: 12 1/5 sec. 2. v. d. Linden. Zesde rit: 1. van Egmond (laastte 200 Me ter 12 sec.). 2. v. d. Heuvel. Totaaluitslag: 1. Van Egmond 3 punten. 2. v. d. Heuvel 4 pnt. 3. Leene 5 pnt. 4. v. d. Linden 6 pnt. De derde rit van den stayerswedstrijd over 30 K. M. bracht de meeste spanning. De strijd ging voornamelijk tusschen Krewer en Wambst die herhaaldelijk trachtten de leiding te veroveren. Twintig ronden voor het einde liep Krewer op schitterende wijze uit, passeer de Schlebaum het eerst, waarna de Hollander steeds meer afzakte. Vervolgens passeerde de Duitscher nog Linart en Blekemolen, doch De Graaf weerstond daarop den aanval. Hiervan profiteerde Wambst die op zijn beurt de lei ding kon veroveren! Het resultaat was: 1. Wambst 23 min. 10 sec. 2. Krewer (350 M. 3. De Graaf (450 M.) 4. Blekemolen (500 M.) 5. Linart (750 M.) 6 Snoek (800 M.) 7. Schle baum (940 M.) Het eindresultaat was: 1. Wambst (Frankrijk) 3 pnt. 2. De Graaf (Nederland) 11 pnt. 3. Krewer (Duitschland) 12 pnt. 4. Blekemolen (Nederland) 12 pnt. 5. Schlebaum (Nederland) 13 pnt. 6. Linart (België) 16 pnt. 7. Snoek (Nederland) 17 pnt. De heer F. Bos vraagt of het den burgemees ter bekend is, dat des Zondags optochten wor den gehouden te Zwanenburg met vlaggen en wimpels. De voorzitter zegt dat t de vraag is, wat men onder een optocht verstaat. Hierna volgde sluiting. Vereeniging Oud-leerlingen Landbouw winter- school. In een te Hoofddorp gehouden bui tengewone jaarvergadering van de vereeniging van oud-leerlingen der Chr. Landbouwwinter- school te Hoofddorp werd het 10-jarig bestaan der vereeniging herdacht. De heer M. Kroon bracht als secretaris ver slag uit van het afgeloopen jaar en van de 10 jaren, welke de vereeniging heeft bestaan. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende heer enW. Rip, J. C. Gehrels en N. v. Reeuwijk herkozen. De heer Chr. v. d. Heuvel, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, hield vervolgens een leerzame lezing over het onderwerp. De economische positie van het platteland, welke rede met aandacht door de aanwezigen werd aangehoord. De voorzitter richtte hierna het woord tot den heer J. Woldendorp en den heer Chr. v. d. Heuvel en deelde mede, dat zij benoemd waren tot eere-lid der vereeniging en verzocht hun het bewijs hiervan in ontvangst te nemen; de heer Woldendorp als directeur der scncol en eere-voorzitter der vereeniging en de heer v. d. Heuvel als voorzitter van het schoolbestuur, die de stuwkracht is geweest voor de oprichting van de school. uioempjesdag. Op den tweeden Pinkster dag zal er door „Onderling Hulpbetoon" een bloempjesdag worden gehouden, waarvan de opbrengst moet strekken ter bestrijding van de t.b.c. De tuberculosebestrijding eischt jaarlijks veel geld en daarom vertrouwt het bestuur, dat het publiek hen bij den strijd tegen deze ziekte krachtig zal willen steunen. Beschikten zij over veel geld, zij zouden n geen bloempje te koop aanbielen, doch de op brengsten van de bloempjesdagen kunnen niet gemist worden. Daarom doen ze met gemoede lijkheid een beroep op u, om het goede doel door het koopen van een bloempje op den tweeden Pinksterdag te steunen. Voor het verkoopen der bloempjes is hulp noodig en daarom zijn allen, van 16 jaar of ouder, die daarbij hulp willen verleenen, van harte welkom. Men kan zich daarvoor aanmelden by het Comité, dat zich voor dat doel gevormd heeft en dat op dien dag zitting houdt vanaf des morgens negen uur in de Oude Bewaarschool aan den Hoogeweg. Burgerlijke Stand Gehuwd: A. Koper en V. Mausle; J ,H. Schroeder en J. H. Donker. Ondertrouwd: W. R. J. L. Schmidt en F. Schütte. Forensenrereeniging De Zandvoortsche Forensenvereeniging houdt op Dinsdag 6 Juni des avonds om half negen haar jaarvergade ring in café „Diemen" aan het Kerkplein. Naast de verschillende jaarverslagen ver meldt de agenda o.a. bestuursverkiezing we gens periodiek aftreden van de heeren J. H. van Wijk en C. Kornmann en een verkiezing van een bestuurslid in een bestaande vacature. Postagentschap Door den directeur van het post- en telegraafkantoor alhier wordt ons medegedeeld, dat vanaf 1 Juni tot 1 October het Postagentschap in de woning van den heer C. A. Wolff, Zeestraat 17, alhier, weer geopend is voor alle postzaken. De wedstrijden om de clubkampioenschappen 1932/1933 der „Haarlemsche Damchib" zijn thans geheel beëindigd, zoodat thans de hoofd- klasse-afdeeling voor het seizoen 1933/1934 definitief kon worden samengesteld. De volgende spelers zullen 't as. seizoen de hoofdklasse-afdeeling van Nederland's kam pioensclub vormen 1 P. J. van Dartelen; 2 J. W. van Dartelen; 3 J. B. Sluiter Jr.; 4 J. P. van Eijk; 5 J. v. d. Giessen; 6. J. van LooU; 7 Joh. Fabel; 8 H. van Lunenburg Jr.; 9 H. G. Teunisse; 10 A. de Jong; 11 H. Greeuw; 12 C. Kool; 13 J. Wielenga en 14 P. J. BUry. Kleen, Poppen en Balk zyn dus overgegaan naar de 2de klasse, terwyi Kool, Wielenga en By ry naar de hoofdklasse zijn gepromoveerd. Een bijzondere vermelding verdient de pro motie van Kool en Byry. Deze beide spelers promoveerden 't vorig seizoen van de 3de naar de 2de klasse en dit seizoen van de 2de klasse naar de hoofdklasse. De 3e afstandsmarsch K. T. K. wordt Zondag 11 Juni gehouden. Haarlem is begin- en eind punt. De eerste wedstrijden voor de athletiek- competitie worden gehouden op Dinsdagen 13 (dames) en 20 Juni (heeren) op het gemeente- lyk sportterrein aan de Kleverlaan. De Haarlemsche Zwem- en Polo-Club „De Waterratten" houdt weer haar oefenavonden aan de Houtvaart op Woensdagavond dames van 78 uur en heeren van 89 uur, afdeeling abonnementen. Na afloop van de officiëele huldiging van den scheidenden burgemeester van Beverwyk, jhr. J. C. Strick van Linschoten, werd dezen door den heer C. Jongejan, eere-voorzitter van de B. G. V. Tumlust, de medaille van verdienste van het K. N. G. V. overhandigd. Deze onderscheiding geschiedde uit hoofde van de bemoeiingen van den burgemeester met de lichamelyke opvoeding, waardoor de gemeente Beverwijk op dit gebied in de voorste rijen kwam te staan. Uitslag gehouden wedstrijd van Compiegne op 28 Mei 1933. afstand 354 K.M.: J. Samson le, 5e, 23e, 28e; H. Boogaard 2e, 21e; P. Kroon 3e, 22e. 29e, 34e; R. P. Balm 4e: H. J. Handgraaf 6e, 15e, 19e, 25e; C. van En den 7e; J. J. de Bie 8e. 9e, 10e, 13e, 14e, 17e; H. Everts lie, 24e; P. de Wilde 12e, 26e; P. A. Blommaert 16e; C. Alders 18e; J. de Bie 20e, 30e; Th. A. Heinsbergen 27e, 32e; J. Th. Bak ker 31e prijs. In de alhier ten kantore der bovengenoem de Vennootschap gehouden jaarvergadering van aandeelhouders, deelde het bestuur mede, dat een klein gedeelte van het terrein der N.V. aan den linker-Rynoever in het loopende boekjaar kon worden verkocht; de opbrengst daarvan is van dien aard, dat, tezamen met de 25.000, die de maatschappy als schadeloosstelling van de Provinciale Geldersche Electriciteits Maat schappy ontving voor het onveranderd doen voortbestaan van de over het terrein loopende hoogspanningsleidingen, een behoorlijk rende ment is te verwachten en zulks is zelfs voor de eerste tien jaar het geval. Bovendien is een gedeelte van het terrein, n.l. 50 van de 57 H.A., behoorlijk verpacht en de opbrengst is voldoen de om de rente van het in den grond gestoken kapitaal te dekken. Gevraagd wordt naar de concurrentie-moge lijkheden op den Linker Rynoever in antwoord waarop het bestuur mededeelt, dat de Maat schappy alle terreinen in handen heeft op den Linker Rijnoever, die zich daar in particuliere handen bevinden binnen de grenzen der ge meente Arnhem. De eenige concurrent aldaar is de gemeente Arnhem zelve. De gemeente is daar in het bezit van circa 75 H.A. grond, die aöhter de gronden der Maatschappy liggen, het bezit van de Maatschappij als een gordel om sluiten en welke terreinen echter eerst over een tiental jaren in erfpacht zullen kunnen worden uitgegeven. Het bestuur vreest dus niet de resultaten der exploitatie van het bouwterrein en ziet de ex ploitatie daarvan in de naaste toekomst met gezond vertrouwen en optimisme tegemoet. Wel echter vreest het bestuur, dat het bruto-rende- ment van de gebouwde eigendommen in het loopende boekjaar lager zal zyn dan in het vorig boekjaar. De Maatschappy heeft name lijk de huren over de geheele linie met 5 tot 10 pCt. moeten verlagen. Het bestuur verwacht evenwel voor deze huurverlaging compensatie te zullen kunnen vinden in de meerdere win sten, te behalen met de exploitatie der ter reinen. Zeer binnenkort zal worden aangevangen met den bouw van een elftal kleine villaatjes te Oisterwyk in huurprijzen van 35 tot 50 gul den per maand, waaraan groote behoefte be staat. De oude eigenaar architect Joh. Visser zal met de leiding van den bouw worden belast. Een der aandeelhouders maant tot voorzich tigheid met nieuwbouw. Het bestuur is echter integendeel van mee ning, dat van de lage materiaalprijzen van dit oogenblik moet worden geprofiteerd. Daarom zal ook te Haarlem deze maand begonnen worden met den bouw van nog een 31-tal eens gezinswoningen en boven- en benedenhuizen. Hetgeen de vergadering goedkeurt. Na nog eenige discussie over de wenschelyk- heid of al dan niet in grooten omvang moet worden gebouwd op dit oogenblik, waarby zich tenslotte de vergadering aansluit by het be stuur, werd met algemeene stemmen het be stuur gemachtigd over te gaan tot de uitgifte van de tweede serie der geldleening van 1932 en de plaatsing van de 500.000.5 pCt. obli gaties te bewerkstelligen, zoodra de behoefte daaraan zich zal doen gevoelen en de situatie op de geldmarkt een uitgifte zou mogelyk ma ken. In het tydvak 1531 Mei zyn in de Gem. Zweminrichtingen totaal 20039 baden genomen, verdeeld als volgt: Houtvaart: Abonné's 729 m., 510 vr.; 35 ets. baden 67 m., 55 vr.; 10 ets. baden 1463 m., 1744 vr.; vereenigingsbaden 97 m., 85 vr.; schoolbaden 739 m., 768 vr.; kostelooze badei: 3239 m., 3555 vr.; totaal 6334 m„ 6717 vr. Delft: Abonné's 884 m., 798 vr.; 35 ets. bader 90 m., 94 vr.; 10 ets. baden 1381 m., 919 vr vereenigingsbaden 86 m., 80 vr.; schoolbadcr 1564 m., 1092 vr.; totaal 4005 m., 2983 vr. Donderdagavond vergaderde de R.K. Coöp. Bouwvereeniging „De Spaarnestad" in gebouw St. Bavo. De voorzitter stelde de leden in kennis van het nieuwe perspectief dat het bestuur ziet en in verband waarmede het een voorstel deed. Door de heeren Van Duren en Dyt werd dit uitvoerig toegelicht. Na gedachtenwisseling door de leden werd met algemeene stemmen beslo ten, het voorstel van/ het bestuur aan te nemen. Dit zal bydragen tot verdere ontwikkeling en uitvoering der plannen die door het bestuur zijn voorgesteld. De heer J. Ph. H. Castricum hield een kernachtige toespraak en bracht hul de aan het bestuur en de leden voor het nemen Voor de rechtbank had zich Donderdagmid dag de ongeveer 20-jarige D de K. uit Zaan dam te verantwoorden, verdacht van poging tot zware mishandeling. Op 15 Maart j.l. wilde n.l. de 24-jarige fabrieksarbeiders L. W. den A. als werkwillige naar zyn werk gaan, toen hij des morgens om half acht by den fabrieks- ingang werd opgewacht door twee personen, die daar als stakers postten. Een van hen, ver dachte, riep hem toe: „Ga terug kameraad" of iets dergelijks en toen getuige niet aan dit be vel voldeed, kreeg hy met een zwaar voorwerp een slag op zyn achterhoofd, waardoor hy be wusteloos werd en een diepe snede in zyn hoofd bekwam. Volgens de dagvaarding had verdachte met een gummislang of een yzeren staaf geslagen, volgens zyn eigen verklaring met een riem, welke hy om zyn middel had gehad. Verdachte motiveerde zijn daad met te zeggen, dat hy het verkeerd vond dat by staking anderen toch aan het werk gaan, waarop de president hem scherp terecht wees. Het moet nu maar eens uit zijn met dergelijke dingen, aldus spr. De getroffene verklaarde niet geprovoceerd te hebben. Hy weet niet waarmede geslagen is. De andere persoon, die zich dien morgen ook bij den labrieksingang had bevonden, had naar de president mededeelde verklaard, dat hy van verdachte een ijzeren stok gekregen had om dien in het water te werpen. De Officier achtte het ten laste gelegde be wezen en eischte acht maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. B. W. Stomps, protesteer de tegen dezen zwaren eisch. Z. i. is de zware mishandeling niet bewezen, omdat de toege brachte wonde slechts klein is. De daad ver dient afkeuring, maar daarom mag men de zaak niet overdryven. Bovendien blyft de mo gelijkheid bestaan, dat verdachte slechts met een riem heeft geslagen en de getroffene agressief is opgetreden. Spr. verzocht dan ook clementie voor verdachte. Uitspraak 15 Juni. Het bestuur van de O. S. P. te Zaandam had senige maanden geleden vergunning gekregen om op 7 Januari j.l. te demonstreeren op de Wilhelminakade te Zaandam. Daarom trokken op dien dag een aantal O. S. P.-ers met een wagen, waarop revolutionnaire emblemen wa ren bevestfgd, door de Damstraat aldaar. De begeleidende politie vond op een zeker oogen- E. O. G., monteur, zonder vaste woonplaats, thans gedetineerd. „Verduistering", acht maan den gev.straf m. aftr. prev. hecht. o.v. E. M. v. R., hvr. B. S., wonende te Hillegom, thans gedetineerd. „Overtr. art. 251 bis W. v. Str.", twaalf maanden gev.straf, waarvan zes maanden voorw. met een proeftijd van drie jaar en byz. voorwaarden benevens aftrek prev. hechtenis. W. J. H., koopman, wonende te Velsen. .Ap pèl overtr. art. 453 W. v. Str.", verzet vervallen verklaard. W. J. H., koopman, wonende te Velsen. „Ap pèl overtr. Alg. Politieverordening Haarlem, ver zet vervallen verklaard. W. J. H., koopman, wonende te Velsen. „Ap pèl overtr. art. 453 W. v. Str.", ƒ15.— boete subs. 15 dagen hecht. o.v. J. W. H. H., administrateur, wonende te Santpoort. .Verduistering in dienstbetrekking", twee maanden gev.straf o.v. L. E. A. v. D„ arbeider, wonende te Haarlem. „Appèl overtr. Alg. Reglement Spoorwegwet", vrijgesproken; D. c. S., chauffeur, wonende te IJmuiden. „Appèl overtr. Tramwegreglement", vonnis Kan tonrechter Haarlem bevestigd. J. A., wonende te Haarlem. „Appèl overtr. Alg. Politieverordening van Haarlem", ontslagen van rechtsvervolging. H. J. K„ wonende te Haarlem. „Appèl overtr. Alg. Politieverordening van Haarlem", ontslagen van rechtsvervolging. Te Heemstede is overleden, 78 jaren oud. de heer J. M. van Beek, oud-burgemeester der gemeenten Landsmeer en Buiksloot. De over ledene was ridder in de orde van de Eiken kroon. De begrafenis zal Zaterdag te 2 uur op de Algemeene Begraafplaats te Bloemendaal plaats hebben. Personeel C. en A. Brenninkmeyer, Haarlem, per giro 1/6/33 32.70 De avondwedstryden in het Stadion trok ken maar weinig publiek, ondanks het feit, dat er een fraai programma van internatio nale krachten was samengesteld. Naar schat ting waren er een 5000 toeschouwers aanwe zig, toen om acht uur het startschot viel voor den eersten wedstryd. De weersomstandighe den waren buitengewoon fraai. Een wed stryd voor nieuwelingen over 6 K. M. (12 ron den) werd gewonnen door F. Draayer in den tyd van 8 min. 30 sec. 2. Tamminga. 3. R. Loskamp. Hierna werden de beide eerste ritten verreden van den nationalen sprintwedstryd tusschen van Egmond, B. Leene, A. van der Linden en J. van der Heuvel. Er werden zes matches a deux verreden. In 'en eersten rit tusschen van Egmond en van er Linden sprong dadelijk na den start een and je van van Egmond, zoodat de rit ge neutraliseerd werd. In den tweeden rit werd felle strijd gevoerd .usschen van der Heuvel en B. Leene, welke op fraaie wijze door van der Heuvel gewonnen ■verd. Uitslag: 1. van der Heuvel tyd laatste 200 Meter 12 4/5 sec. 2. B. Leene. De volgende rit tusschen van Egmond en van der Linden werd gemakkelijk door van Egmond gewonnen. 1. van Egmond tyd laatste 200 Meter 13 sec. 2. Van der Linden. Aan den, stayerswedstryd, welke werd ver reden in 3 ritten, elk over 30 K. M. (60 ron den) met puntentelling namen deel de Duit scher Krewer (achter Hesslich), de Fransch- man Wambst (achter Deliege), Linart (ach ter Pasquier Jr.) België en de Hollanders Schlebaum (gangmaker Ville), Blekemolen (achter Wiersma), Sneek (achter Ceurre mans) en de Graaf (achter Kaser). Na den start nam de Graaf de leiding en daarna volgden Blekemolen, Wambst, Linart, Snoek, Krewer, Schlebaum. In de eerste ron den kwam er nog al wat verandering in den stand by den middenmoot. Schlebaum ver snelde het eerste het tempo, passeerde eerst Linart en daarna Snoek. De Graaf hield goed den kop en slaagde er in na 23 ronden Linart zijn eersten lap te bezorgen en even later is ook Snoek gepasseerd. Blekemolen volgde hem, terwijl Snoek steeds meer afzakte. De tactische Wambst ging pas op de helft van den afgelegen afstand zyn tempo versnellen, hy passeerde gemakkeiyk eenige tegenstanders en kwam op de tweede plaats te liggen ach ter de Graaf. Krewer en Schlebaum volgden en geruimen tyd was de stand teen De Graaf, Wambst, Blekemolen, Krewer, Schlebaum, Li nart (1 ronde achter) en Snoek (3 ronden achter). Ronde na ronde werd in deze volg orde afgelegd. Vyf ronden voor het einde viel Wambst, hetgeen te verwachten was, de Graaf aan. Op het moment dat de Franschman pas seeren wilde, ging Kaser plotseling naar bo ven om hem dit te beletten, een daad waar voor hy terecht door de wedstrydcommissie na beëindiging van den rit beboet werd. De Graaf bleek te veel van zyn krachten gevergd te hebben, hij werd achtereenvolgens nog gepasseerd door Blekemolen, Krewer en Schlebaum, zoodat de jeugdige stayer op de vyfde plaats eindigde. Het resultaat van de eerste manche was: 1. Wambst tyd 22 min. 35 sec. over 30 K.M. 2. Blekemolen op 80 Meter. 3. Krewer op 120 Meter. 4. Schlebaum op 250 Meter. 5. De

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 9