PUROL Stukgebopen Het Geheim van Sir Carew BAD NAUHEIM de Ideale gelegenheid ROBINSON CRUSOE'S AVONTUREN ROBINSONschoenen: Ongeloof elljk sterk Ongeloofelijk goedkoop DINSDAG 6 JUNI CRICKET HAARLEM—H. C. G I E. J. A. Schill scoort een prachtige 112 OVERGANGSKLASSE B AJAX (L)R. C. H. Ajax wint met 26 runs Indringers dood gevonden H. C. B. elftalFlamingo's Olympia IC. V. H. I Gewonnen door C. V. H. met innings en 34 runs H. C. B. G V. H. II—Rood en Wit IV Haarlem IIIA. V. O. S. Haarlem V—C.V.H. III ATHLETIEK Onderlinge wedstrijden van „Haarlem" Politie Sportvereeniging „Haarlem" voeten, verzacht en.gen eest men met TENNIS Pinkstertournooi Haarl. Lawn Tennisclub GOLF Open kampioenschap van Nederland Kennemer Golfclub VOETBAL PURMERSTEIJN—BEVERWIJK 2—1 Purmersteijn blijft 3e klasser Het Haarlemsche elftal Juniorentournooi Zwaluwen Seriewedstrijden Gez. Via: Om de zilveren Muiderpoort HCC begon niet fortuinlijk, daar EL v. Manen reeds door den vierden bal door Maas gecleand werd. Doch de Haagsche ploeg beschikt over een dermate sterk battingteam, dat het falen van één der kopstukken practisch geen gewicht in de schaal legt, daar 't bij HCC is: maakt de één geen runs, dan maakt de ander ze wel. Zoo nu ook, EJA Schill speelde van het begin af een solide, rustige Innings. Slechts tegen het einde kwam er meer vaart achter zijn off-slagen, waardoor hij spoedig zijn century bereikte. Deze 112 rangschikte hem weer onder de beste Ne- derlandsche batsmen. Slechts Maas bracht hem soms in moeilijkheden. De Haarlem-captain bowlde in de hitte een prachtigen constanten bal, gooide 31 overs, en was verreweg de beste bowler van den dag. De ballen, waarmede hij van Manen en Koeleman naar de kleedkamer zond, waren van superieure klasse. Dank zij Maas had Haarlem dan ook, toen het bij HCC 115 voor 8 stond, een prachtige kans, doch Schiil's verdediging was niet te bre ken en daar H. Kessler en Wittewaal hem uit stekend steunden, werd het totaal nog 184, wat voor Haarlem onbereikbaar was. Maas verliest den toss en moet gaan fielden, H. v. Manen en EL Selte (2) zijn meteen ver dwenen, doch E. J. Schill en jhr. P. Feith laten dan uitstekend cricket zien. Het prachtige timen van beiden valt direct op, vooral de Ruig, die onzuiver en een verre van onberispelijke lengte bowlde, moet het ontgelden. Op 58 wordt Feith gevangen voor 'n safe 21, waarna Bakker zichzelf uitrunt, en jhr. J. v. d. Bosch over een langen bal van Maas heenslaat (562). R. Schill be gint dan meteen vrij te spelen, slaat Maas nu zeer hard voor zes, doch ondanks zijn druk spel imponeert dat van zijn broer veel meer. Het veld werk van Haarlem is van prachtige kwaliteit. Harde drives van beiden worden prachtig gestopt, ook het oppikken" en ingooien vanuit het verre veld was uitstekend en zeker een klasse beter dan dat van HCC. Op 108 vangt de Ruig R. Schill op zijn eigen bowlen voor een wilde 22, waarna weer eenige wickets vallen. Dr. H. Kessler (11) houdt dan weer stand, soort o.a. een fraaie 6 op Maas, Door tactisch runnen weet Schill vaak het bat ten aan zich te houden en doet de score dan weer snel stijgen. Op 152 komt de laatste man in, Schill scoort nu naar alle kanten en bereikt spoedig zijn century, slaat nog eenige vieren en wordt dan door Ton, die weer buitengewoon keepte slechts 3 byes), gestumped voor een prachtige 112. Het totaal wordt 184. Maas bowlde met 773 in 31 overs wel uit stekend, de Ruig was veel minder 140. De change bowlers Fort ge ns (037) en van Dalsum (021) maakten weinig indruk. Allart (18) had, dank zij Ton, het wicket van E. J. Schill. Bij Haarlem wordt het dan een processie. Al lart houdt een tijd stand, doch ziet al zijn part ners vertrekken, Heally voor 7, van Dalsum voor 11. Er wordt dan zelf ge bowled door R. Schill voor 11. H. de la Mar wordt ook door Koeleman van de mat gepuzzled en de innings-nederlaag komt in zicht. Kleefstra d30) en de Ruig (7) ver dedigen dan met succes, vergeten het runs ma ken ook niet, zoodat het met 570 er iets beter voor staat. Dan de laatste menschen bieden ech ter weinig tegenstand, slechts Rijpma weet met 8 zijn wicket op te houden en slaat oa. een slechten bal van Fokker voor zes, doch op 84 is het afgeloopen. Daar er nog slechts 5 kwartier te spelen was, ziet HCC van een poging om een derde punt te behalen af. Wat betreft de bowlers van HCC: R. Schill heeft wel een prachtige, lichte actie, doch zijn bowlen is te scheef om gevaarlijk te zijn. Zijn cijfers waren 231. Mr. J. J. Koeleman bowlde weer uiterst tactisch (532), Bakker had verder één wicket voor 8 runs. Ir. Fokker bowlde nog een paar uitstekende ballen en zijn twee wickets voor 10 runs waren verdiend. Ook in den derden wedstrijd is het aan R. C. H. niet mogen gelukken om een winst- Puntje mee naar Haarlem te brengen. Weer Is het op een kleine nederlaag uitgedraaid en evenals de vorige malen schuilt nog steeds de fout bij het batten, al moeten wij nu opmer ken dat enkelen er heel wat meer van terecht brachten dan in de beide vorige wedstrijden. Ajax trekt het eerst naar de mat en opent met Schüdel en v. d. Mey, welke laatste als immer tracht door forsche klappen de bowlery uit elkaar te halen. Na 3 boundaries (12 runs bowlt Kuyt z"n wicket terwijl 2 runs later Schüdel hetzelfde lot ondergaat, doch nu is het Klein die de palen velt. H. Meijer en L. Jansen zetten dan een stand van 40 runs op totdat Jansen op 63 voor een snelle 13 wordt gevangen op point. H. Meijer volgt hem op 71 op na een prachtige 35 ge scoord te hebben. S. de Jong gaat al heel spoe dig lbw. Hellingman, doch dan zijn het Dozy 11, A. Wempe 16 en G. Lob met 24 welke met zeer vrij spel de score snel doen stijgen, het welk tenslotte op 146 sluit. Mede door het effectvolle veld was het fielden bi) de R. C. H.-ers niet zoo goed als we wel gewend zijn, hoewel geen enkele kans werd ge mist. v. kuren en genezing. Prijzen in overeenst. met de tijdsomstandigheden. In de fouragepakhuizen van den heer Jellesma te St. Nicolaasga wemelde het van ratten, die den eigenaai groote schade toebrachten. Op aanraden van een drogist werd een proef genomen met Rodent en het resultaat was verrassend. „Ik ben nu zoo goed als geheel van ratten bevrijd" schrijft genoemde heer ons daarna, „en had het geluk met één doosje 120 ratten te dooden." Zulke successen zijn niet zeld zaam, eiken dag doodt Rodent duizenden ratten en muizen. Indien dit ongedierte Uw eigendommen ver nielt, koop dan nog heden een doosje Rodent, gebruik het op de voorgeschreven manier en mor gen zult U van rat en muis bevrijd zijn. Enkele doos 50 et, dubbele doos 90 ct Importeurs: Fa. B. Meindersma - Den Haag. B 44 Voor R. C. H. bowlde L. Kuyt met 5 voor 39 uitstekend, terwijl W. Klein met 1 voor 41 beter werk verrichtte dan zijn cijfers aanduiden. J. Hellingman, nam 3 voor 24 en D. Kadsma 1 voor 20. R. C. H. opent hierna met A. Scheen en W. Klein, die voor het verlies van het eerste wicket een stand van 56 runs opzetten. Op dit totaal wordt W. Klein voor 12 gebowld. Even is er dan een inzinking. In dezelfde over wordt Hel lingman gevangen en tot overmaat van ramp gaar Aschen na een uitstekende 38 op hetzelfde totaal eveneens uit gevangen op mid off. H. de Jong ziet de zaken echter eerst even aan en weet dan op keurige wijze 25 runs te scoren alvorens hij gevange wordt. Muller geeft 2 vangkansen, welke niet geaccepteerd worden en ziet dan kans om met 10 nog juist de dub bele cijfers te bereiken. Met 8 voor 99 ziet het er dan niet rooskleurig uit. Kamoen begint dan kalm en met Tel op de mat hebben we zoo'n idee dat R. C. H. het nog zal halen, vooral als Kamoen een bal in de tuintjes van de naaste buren deponeert. Op 119 wordt hij voor 14 echter gebowld. Aanvoerder Kuyt is echter spoedig gewend, Zoodat het totaal op 120 sluit. D. Tel 7 not out. Voor Ajax nam F. v. d. Mey 2 voor 46, C. Kuyk 2 voor 24, H. Meijer 3 voor 17, A. Wemp 3 voor 5. R. C. H. verliest dus met 28 runs deze pret tige ontmoeting. Zaterdag 10 Juni a.s. vindt het jaarlijksche treffen van de Flamingo's tegen het elftal van den Haarlemschen Cricketbond plaats. De wed strijd wordt gespeeld op het terrein van Rood en Wit, thans nog achter Stoop's Bad te Over- veen. Het H. C. B.-elftal werd als volgt samenge steld: H. C. Klerk, A. V. O. S.; J. Beijk, H. Beijk, Bloemendaal; W. Onkenhout, J. de la Mar, R. de Vries, Haarlem; J. Goossens, M. Gobets, J. Francken, Rood en Wit; O. Keijser, G. van Langelaar, C. V. H. Na het winnen van den toss gaat C. V. H. fielden. Reeds met den eersten bal heeft Mid- delink succes als hij hem camp door W. de Vos. Hierna vallen de wickets met groote regelmaat, waaraan het goede bowlen en fielden niet vreemd is. Het totaal wordt 31. Niemand kwam in de dubbele cijfers. W. Burger en H. Schre- gel waren ieder met 7 runs de besten. Bowlingcijfers C. V. H.: Middelink 312, G. Leeuwe 412, A. Rood 12. Nog voor de lunch gaat C. V. H. batten met Koek en D. de Vos. De eerste verdedigt stug, maar De Vos begint direct te scoren. Op 23 gaat de Vos 1. b. w. Burger voor een goede 19. Daarna worden de zaken krachtiger aange pakt. Roodt slaat een harde 6 en eenige dito vieren. Ook Vogelsang laat zich niet onbetuigd en geeft eenige zeer mooie slagen. De anderen dragen allen 'n min of meer bescheiden aantal bij, zoodat dit totaal juist boven de 100 komt, nJ. 106, waarvan A. Roodt 26, F. Vogelsang 25 (4x4), D. de Vos 19. Bowlingcijfers Olympia: J. C. Spiers 0—34, J. Beuwes 027, A. van Bodegraven 226, W. Burger 7—9, H. Schregel 0b, Spiers bowlde beter dan zijn cijfers aangeven, terwijl Burger zeer gelukkig was. Roodt waagt een poging op het derde punt en met succes, want ook nu is vrijwel geen enkele der Olympia-spelers In staat aan den C. V. H.-aanval behoorlijk weer stand te bieden. Alleen Burger scoorde op bru tale wijze 15 runs alvorens hij door Vogelsang werd gevangen op het bowlen van Roodt. Het totaal wordt ditmaal 41. Bowlingcijfers C. V. H.: J. Middelink 416, G. Zeeuwe 115, A. Roodt 43. Keeper Kwan- tes een speciale pluim voor zijn keurig werk achter de palen. Het geheele C. V. H.-elftal heeft weer keurig gefield. Niet minder dan 10 catches werden gedaan, waaronder eenige wer kelijk schitterende van Roodt, Middelink en W. de Vos. Op het kantje af gewonnen door R. W. met 21 runs, daar de tijd verstreken was. Met den vierden bal der laatste over, sneuvelde de laat ste C. V. H.-man, H. Zegwaard, die, tezamen met L. Servaas, een stand van 8—82 wist op te voeren tot all out voor 113. R. en W. TV wint den toss en gaat batten. Totaal 134. W. F. Bok 22, B. Schmeink 32, D. de Boer 16 (1 maal 6), H. Everard 17, H. van Olphen 21, G. van Langelaar 644, O. Keijser 2—57, P. Goossens 116. C. V. H. II totaal 113. O. Keijser 22 (1 maal 6), G. van Langelaar 22, H. Zegwaard 10, L. Servaas 21 not out, J. W. Francken 444, D. de Boer 324, B. Schmeink 321, A. Hoyer 03, H. van Olphen 00. Haarlem begint te batten en Boeree (8) en J. J. de la Mar zetten een stand van 34 runs op. Laatstgenoemde en K. Rijpma doen het to taal, dank zij gemiste catches, nu tot 93 stijgen waarop J. J. de la Mar voor een uitstekende 31 gevangen wordt. Ook Rijpma, met een harde 43 (6 maal 4), wordt dan spoedig door v. d. Lijke gebowled en het bowlen krijgt dan de voorhand. Slechts Abendanon met 10 en H. v. Veulen met een harde 12 maken dan nog eenige runs, waar door het totaal, dank zij 20 extra's 128 wordt. Voor A. V. O. S. bowlden: F. v. d. Lijke 5-48, H. C. Klerk 5-32, Th. Hetem 0-14, Brauckmann 0-14. A.V.O.S. maakt dan zeer weinig op den goe den Haarlem-aanval en zit voor 29 weer a. d. kant. Slechts Brauckmann maakte hiervan een vrijwel uitsluitend gescoorde 16 en bracht het samen met Schipper van 59 tot 624. Voor Haarlem bowlden: J. J. de la Mar 19, H. Boeree 5-16 en Abendanon in 3 overs 4 voor 3. Daar er geen tijd meer over was om A. V. O. S. nog eens in te sturen, won Haarlem op de le innings met 99 runs. C. V. H. begint te batten en diverse spelers doen het totaal regelmatig stijgen tot 69. Hier van hadden F. Seceke 19, J. v. Orden 10. A. v. Roon 13 en Jansen eveneens 13. A. de Winter had voor Haarlem met 35 het beste gebowled. Verder A. Heiwig 04, H. Wes- sel 339, v. Gooi 218. De eerste Haarlem batsmen Wessel en A. Hartog staan dan uitstekend te spelen en de 30 Is dan ook op, voordat beiden uitgaan. Wessel voor 12 en A. Hartog voor 16. Ook van Gooi scoort nog snel 12 runs. Met 353 lijkt Haarlem te winnen. Doch van Hoon denkt er anders over en veroorzaakt een collapse. Zeven wickets val len voor 10 runs en op 63 is Haarlem all out, zoodoende met 7 runs verliezend. Van Roon bowlde het geheele elftal uit en had de schitterende cijfers 1020. Verder Se- veke 019, G. Goossens 07. Onderlinge wedstrijden van „Haarlem" staan ongeveer gelijk met nationale wedstrijden in an dere provincie-steden, want bij Nederlandsch beste athletiekvereeniging kan men ook zonder andere deelname flinke prestaties te zien krij gen. Dit bleek ook Zondag het geval. „Haarlem" heeft verliezen geleden, we weten het, maar waar komen toch steeds die nieuwe menschen vandaan, vraagt men zich af. Hedenmiddag be wonderden we op 800 M. b.v. den tactischen loop van den nieuweling Scherpenhuyzen, die een race liep, alsof hij dit reeds jaren achtereen pleegt te doen, en die ons deed afvragen wat hij na eenige jaren athletiek wel zal presteeren. Een club welke er zoo voor staat, behoeft de toekomst niet donker in te zien, want er waren meer lichtpunten. .Haarlem" is n.l. thans tevens de beste junior- vereeniging in ons land, zoowel kwalitatief als kwantitatief. Een groote schare jongelui be- kampten elkaar in een driekamp en met pres taties van 12.2 sec. op 1Ó0 M., 54.6 sec. op 400 M. en 6.28 M. op verspringen is commentaar ge voegelijk overbodig. Een fraaie prestatie verrichtte nog E. Gras bij het kogelslingeren met een worp van 36.20 M., waarmede hij tevens de tweede man op dit num mer in Nederland genoemd kan worden. Ook de „field-events" blijven bij „Haarlem" steeds de aandacht genieten. De uitslagen zijn: Juniors 14 jaar en jonger: Driekamp: 1. Th. Stouten, 1539.225 pnt.; 2. J. Posthuma, 1502.275 pnt.; 3. H. Stada, 1378.700 pnt. Prestaties no. 1; 80 M. 11 sec.; verspringen 4.83 M.; speerwerpen 26.93 M. Juniors, 15 en 16 jaar: Driekamp: 1. Panman, 1378.08 pnt; 2. F. Lin deman, 1342.89 pnt.; 3. H. Scholte, 1318.83 pnt. Prestaties no. 1: 400 M. 61.2 sec.; hoogsprin gen 1.55 M.; speerwerpen 34.05 M.; no. 2: F. Lindeman wierp den speer 39.55 M. Juniors 17 jaar: Driekamp: 1. V. Mans, 1715.16 pnt.; 2. J. Stam, 1678.40 pnt.; 3. M. Herfst 1626.17 pnt. Prestaties no. 1: 400 M. 54.6 sec.; verspringen 6.14 M.; kogelstooten 8.47.5 M.; no. 2. J. Stam bracht het bij het verspringen tot 6.28 M. Clubkampioenschap Juniors: 100 M.: 1. K. Harahap, 12.2 sec.; 2. J. Stam, 12.2 sec.; 3. A. Metz, 12.4 sec.; 4. v. d. Wel, 400 M.: 1. V. Mans, 55.3 sec.; 2. M Herfst, 56.4 sec. 3. G. Mans, 59.8 sec. Seniors: 100 M.: 1. v. d. Berge, 11.4 sec.; 2. Blik, 11.5 sec.; 3. Mulders, 11.6 sec.; 4. v. Velze, 11.9 sec.; 5. Erlings,; 6. Greve. 400 M.: 1. J. v. d. Booren, 52.8 sec.; 2. W. Kaan, 53.6 M.; 3. J. Figee, 54.4 sec.; 4. Hoppen brouwer, 55 sec. 800 M.: 1. J. v. d. Booren, 2 min. 6.6 sec.; 2. Scherpenhuyzen, 2 min. 7.2 sec.; 3. Branden burg, 2 min. 9.7 sec.; 4. De Jonge, 2 min. 17 sec. 1500 M.: 1. J. Brandenburg, 4 min. 31 sec.; 2. 2. A. v. d. Booren, 4 min. 41.3 sec.; 3. M. Grif fioen, 4 min 42.2 sec.; 4. Boslooper, 4 min. 44 sec. Kogelslingeren: E. Gras, 36.20 M. (nieuw club record). Op 3 Juni 1933 had wederom de jaarlijksche nationale politie-veldloop over 3 K. M. plaats in Den Haag om het kampioenschap van den Nederlandschen Politie Sportbond, uitgeschre ven door de Haagsche Politie Sportvereeniging. Aan den start bij het lustoord „De Bataaf" in Den Haag verschenen 34 politiemannen uit alle deelen van ons land; van bovengenoemde vereeniging verschenen de leden, de heeren <J. Muusse, J. Baanstra, J. J. Hollander en H. van Guldener. De eerstgenoemde nam voor de tien de maal deel aan den jaarlijkschen veldloop' Het parcours, hetwelk liep door de Scheve- ningsche Boschjes, de bekende 72 trapjes, een stuk duinterrein enz, was keurig afgezet door politie en padvinders, zoodat de loopers ner gens hinder van ondervonden Na het startschot gingen zij er met een ge weldige spurt vandoor en binnen de dertien mi nuten, 'volgens den juist opgenomen tijd van 12,58 1/10 kwam de kampioen door de finish Freddy was over de beide lepelaars, Madge en Muriel, aan het springen. „Kijk die Freddy Vrijdag eens, hij speelt bok-stavast over de ruggen van de lepelaars", riep Robbie uit. Toen hoorde hij en Topsy den zee man roepen: „Het is mij gemakkelijker dan over de ruggen van giraffen te springen!" Maar toen de lepelaars dat hoorden, spraken ze stilletjes af om den zeeman te laten zien dat ook met hen veel plezier was te maken. Zij plaatsten de uiteinden van hun snavels tegen elkaar en maakten zoo, dat de zeeman veel hooger moest springen. „Hup-la" riep de zeeman, toen hij er over sprong. (Morgenavond vervolg). Doo» 30-60. Tube 80 ct, Bi] Apoth. en Drogisten en wel de bekende looper H. van Guldener, le prijs, die ook in 1932 kampioen was; als no. 4 ons lid J. J. Hollander 4e prijs en als no. 5 afd. veteranen ons iid J. J. Muusse, die voor de tiende maal medeloopen nu den vijfden prijs wist te veroveren. De heer H. van Guldener wist met zijn kam pioenschap tevens beslag te leggen op een zil veren medaille, uitgeloofd door den heer burge meester van 's-Gravenhage. Wederom een mooi succes voor de Haarfem- sche politie. Het buitengewoon gunstige weer heeft, naast de goede leiding van wedstrijdleider Sturm niet weinig bijgedragen om de Pinkster-wedstrijden van de Haarl. Lawn Tennis Club goed te doen slagen. De organisatie verliep zelfs zoo vlot dat men eenige uren kon stoppen om de deelnemers in staat te stellen den voetbalwedstrijd HFC Blauw-Wit bij te wonen. Bijzondere verrassingen kwamen in de uit slagen niet voor. De eindstrijden waren span nend, zoodat er inderdaad van een climax kon worden gesproken. De eenige teleurstelling voor de leiding van dit tournooi was het feit, dat de spelers Hughan en Mr. A. J. Feith wel inschre ven, maar in Noordwijk gingen spelen. Deze houding gaf tot ernstige en o.i. zeer ge motiveerde critiek aanleiding. De uitslagen van beide laatste dagen zijn: Heeren enkelspel A. le Ronde: S. de VeerJ. v. Hees 86, 61; F. Bakker w. o. Jhr. Mr. B. W. F. van Riems dijk—W. Kern 6—3, 6—1; H. BlomD. Mc. Neill 64, 26, 75; E. E. HoekeMr. J. C. Metzlar 64, 6—1; Dr. EysvogelA. H. W. Schouten 60, 16, 64. 2e Ronde: S. de VeerBenthem v. d. Berg 62, 6—1; E. HoekeJhr. Mr. B. W. F. van Riemsdijk 4—6, 6—1, 6—3; F. Bakker—Dr. Eys vogel 26, 61, 6—0; Jhr. Mr. J. D. van Kar- nebeekH. Blom 60, 61. Halve eindstrijd: E. HoekeS. de Veer 62, 7—5; Jhr. Mr. J. D. van Karnebeek—F. Bakker 2—6, 6—1, 6—4. Eindstrijd: Jhr. Mr. J. D. van Karnebeek si. E. Hoeke 1—6, 6—3, 6—4. Dames Enkelspel: Halve eindstrijd: Mevr. Elhorsb—Mevr. Dom- hof 75, 6—3; Mevr. Reydon Zoethout—Mej. T. Leeuwenberg 62, 6—0. Eindstrijd: Mevr. Reydon sl. Mevr. Elhorst 6—2, 6—2. Heeren dubbelspel A. le Ronde: H. Blom en F. Bakker w. o. Mr. J. C. Metzlar en Ir. J. A. Pennink—J. van Hees en E. Hoeke 6—3, 64; D. Mc. Nelll en W. Kern Dr. Eysvogel en J. Domhof 6—8, 64, 61. Halve eindstrijd; Mr. J. C. Metzlar en Ir. J. A. PenninkH. Blom en F. Bakker 62, 64; D. Mc. Neill en W. KernJhr. Mr. B. W. F. van Riemsdijk en Jhr. Mr. J. D. van Karnebeek 7—5, 6—3. Eindstrijd: D. Mc. Neill en W. Kern sl. Mr. J. C. Metzlar en Ir. J. A. Pennink 64, 36, 7—5. Dames dubbelspel: Halve eindstrijd; Mevr. Kuhn én Mej. I. Adams—Mevr. Reydon en Mevr. Schouten 7—5, 6—2; Mevr. Elhorst en Mevr. Strumphler— Mevr. van de Klashorst en Mevr. Van Huystee 5—7, 6—1, 6—2. Eindstrijd: Mevr. Kuhn en Mej. I. Adams sl. Mevr. Elhorst en Mevr. Strumphler 1—6, 6—2, 9—7. Gemengd dubbelspel A. le Ronde; W. Kern en Mej. E. Josselin de Jong—Heer en Mevr. Schouten 86, 6—1; S. de Veer en Mevr. Kuhn P. de Graaf en Mej. I. Adams 86, 61; Heer en Mevr. Elhorst^-F. Bakker en Mej. B. Verster 62, 6-4. Halve eindstrijd: W. Kern en Mej. E. Josselin de JongS. de Veer en Mevr. Kuhn 61, 61; Ir. J. A. Pennink en Mevr. Reydon Zoethout- Heer en Mevr. Elhorst 62, 63. Eindstrijd: Ir. J. A. Pennink en Mevr. Reydon sl. W. Kern en Mej. E. Jossèlin de Jong 6—3, 61. Heeren enkelspel B. le Ronde: A. v. Löben Seis—A. Bartstra 6—4, 6—4; P. de Graaf—A. van Houten 6—1, 6—2; J. v.d. Togt—W. G. Bitter 7—5, 6—4; J. Dom hof—Mr. J. Metzlar 6—3, 1—9, 6—0. 2e Ronde: J. de Ruiter—W. Munster van Heuven 6—3, 6—2; J. v. Hees—Frant 6—1, 6—4; J. DomhofG. v. Löben Seis 62, 63. Kwart eindstrijden: J. de RuiterJ. Domhof 3—6, 3—3 (ret.); J. v.d. Togt—T. Elhorst 6—1, 64; A. v. Löben SeisJ. van Hees 26, 62, 6—4; P. de Graaf—J. P. Baas 6—1, 6—2. Halve eindstrijd: P. de GraafA. v. Löben Seis 6—0, 6—3; J. de Ruiter—J. v.d. Togt 6—1, 64. Eindstrijd: J. de Ruiter sL P. de Graaf 68, 63, 62. Heeren dubbelspel B. le Ronde: G. Pliester en B. Munster van HeuvenJ. van Hees en G. v. Löben Seis 63, 7—5. Halve eindstrijd: F. Elhorst en A. D. Strumphler—G. Pliester en B. Munster van Heuven 64, 6—1; J. v. d. Togt en J. Oudes w.o. Eindstrijd: Elhorst en A. D. Strumphler sl. J. v.d. Togt en J. Oudes 64, 46, 6L Gemengd dubbelspel B. le Ronde: Mevr. Melse en „Van Stederen"— Mej. T. Leeuwenberg en L. Domhof 63, 63; Hr. en Mevr. BoumanMevr. Kuhn en S. de Veer 63, 46, 7—5; Heer en Mevr. Strumphler H. Blom en Mevr. v.d. Klashorst 62, 4—6, 7—5; Heer en Mevr. Felix„Van Stederen" en Mevr. Melse 97, 57, 64; Heer en Mevr. StrumphlerHeer en Mevr. Bouman 64, 64. Halve eindstrijd: Heer en Mevr. Strumphler Heer en Mevr. de Ruiter 61, 86; Dr. Eys vogel en Mevr. van Huystee—Heer en Mevr, Felix 64, 63. Eindstrijd: Dr. Eysvogel en Mevr. v. Huystee sl. Heer en Mevr. Strumphler 16, 15, 75. Voor het Open Kampioenschap van Neder land, dat op Zondag 18 Juni as. te Zandvoort zal worden verspeeld, hebben zich reeds de vol gende buitenlandsche spelers opgegeven: B. Jer- sombeck (Ems), Fr. Bessner (Salzbrunn), G. Bessner (Garmisch-Partenkirchen), W. Marks (Bergisch Land Golf Club), A. R. Wheildon (Birmingham), C. H. Ward (Birmingham), B. Gadd (Brand Hall Golf Club), André Loth (Evian les Bains) en Auguste Boyer (Nice). Op de banen van de Kennemer Golf en Coun try Club te Zandvoort Is Zaterdag en Zondag de maandelijksche wedstrijd verspeeld. Hieraan namen 38 spelers, waaronder 10 dames, deel. Voor de damesprijs moet worden overgespeeld door mevr. Kern (handicap 10) 70 en mevr. E. Quarles van Ufford (24) 70. De heerenprijs is gewonnen door A. Beels (handicap 30) 68. Tweede was Beels van Heem stede (17) 70. De gisteren op t terrein van Alc. Victrix ge houden beslissingswedstrijd om een plaats in de derde klasse is geëindigd in een kleine over winning voor Purmersteijn, waardoor de Purme- renders hun plaats in de derde klasse behou den. Het warme weer was voor voetbal al heel wei nig geschikt, maar niettegenstaande dat waren zeer velen gekomen om dezen wedstrijd te zien. Het spreekt vanzelf, dat het meerendeel daar van supporters waren der beide clubs. Mooi spel ziet men in dergelijke wedstrijden, maar spanning was er meer dan over. Voor de rust kregen beide partijen reeds mooie kansen, maar door ondoordacht spel ble ven die onbenut. Purmersteijn slaagde er even wel In voor de rust bij een gevaarlijken aanval te doelpunten, zoodat de Purmerenders bij de hervatting 'n nuttigen 10 voorsprong hadden. Na de rust kwam Beverwijk gevaarlijk opzet ten en het Purmersteijn-doel beleefde eenige hachelijke momenten. Ook de P. doelman voor kwam eenige malen op mooie wijze een doel punt. Dan weer een P. aanval, de middenvoor gaf den bal mooi door aan den rechtsbinnen en deze maakte geen fout 20. Weer viel Beverwijk aan, maar de P. doelman liet zich niet verschalken. Bij een Beverwijk- aanval viel de P. rechtsachter den B.-links- buiten op ongeoorloofde wijze aan, hetgeen de scheidsrechter met een strafschop bestrafte. Beverwijk liet deze kans niet onbenut en het was 21 Wederom was er spanning, maar ondanks de pogingen van Beverwijk om althans een gelijk spel te bevechten, bleef t 21 voor Purmer steijn tot groote vreugde van de talrijke Pur mersteijn supporters. Voor den wedstrijd HaarlemGooi en Eem- land op Zondag a.s. is het volgende Haarlemsche elftal gekozen: Heemskerk, Geel-Wit Nijssen, Gigengack, Santpoort, Geel-Wit Kamer Nijssen, Rotteveel, T.Y.B.B. Santpoort T.YJB3. Gerrits, Toledo, Ruigrok, Put, Kaldenbach. Santpoort H.B.C. H.B.C. T.Y.B.B. Santpoort. Zwaluwen aWilskracht a 41 Zwaluwen b—Uunity b 30 Zwaluwen cWilskracht c 42 waluwen d—Unity c 2 Z. P. C. 1—V- V. Z. 2 R. C. H. 1Diemen 2 R. C. H. aS. V. F. a R .C. H. bGez. Vier b 5—0 regL 3—0 5—0 uitgesfe. In een tweedaagsch tournooi, waaraan VB.V, D.W.S., Willem II en E.D.O. deelnamen, zege vierde Wilem H. E.D.O. verloor den eersten dag met 21, speelde eerst tegen Willem n en daarna tegen D.W.S. gelijk. Een mooi georganiseerd voetbalfees,t, waar voor den A. V. B.-er „Madjoe" alle eer toe komt. 2. „Vacantie niet bepaald, maar, daar het op t ©ogenblik niet druk is in mijn branche en ik nog enkele andere zaken had in orde te maken, dacht ik, dat ik vandaag eens vrijaf kon ne men, maar nu ik toch klaar ben met wat ik te verhandelen had. zal ik nog maar even aan rijden op de fabriek". „Je mist thuis zeker erg kleine Nell?" „Ja, zeker méér. dan zij óns. Ik begrijp nog niet, hoe zij het in Londen uithoudt na die heerlijke frissche lucht hier! Maar het schijnt er haar best te bevallen; tenminste haar brie ven zijn zeer opgewekt". „Nu, Ned Bruce heeft dan toch wel het lief ste vrouwtje ter wereld getrouwd!" riep de ma joor, met ongeveinsde ridderlijke bewondering voor Nell Rutland, de Jongere zuster van Garth, die nu twee maanden geleden Ryecroft verla ten had, om haar man te volgen naar Londen. „Maar nu wordt het tijd voor ioü- man. om eens aan trouwen te denken". „Waar moet ik een vrouwtje vandaan halen? Kunt u mij dat ook zeggen, majoor?" „Moet ik je dat vertellen, jongen! Om van geen half dozijn anderen te spreken, heb ik je maar even Sophy Bascome te noemen, met zestigduizend pond bruidsschat!" „Neen, dank u! Die zestigduizend pond heeft ze zeker nog van den tijd, dat haar vader een stal voor eigen rijtuigen hield in Liverpool? Zóó arm zijn we nog niet op Ryecroft, met allen eerbied dan voor haar persoon. Boven dien zou ze mij waarschijnlijk nog niet eens willen hebben, als ik haar vroeg". „O, waait de wind uit dién hoek?.... Ben je te trotsch, jongen?" Verschrikt viel de majoor zichzelven in de rede, want hij begreep, dat hij, zonder het te willen, raak getroffen had, en dit merkte hij cok aan de heftigheid, waarmee het antwoord kwam. „Ofschoon we misschien meer dan een eeuw lang arm zijn geweest en nog steeds armer wórden, zoodat er niet veel meer van de vroe gere grootheid van de Rutlands over is, dan deze hofstede, zal ik trotsch blijven op Rye croft, zoo lang er nog maar één steen op den anderen ligt!" „En zoo vér zal jij het nooit zien komen, jij noch je kinderen, noch je kindskinderen, Garth! En dat je familietrots bezit, wel, jongen, dien voel ik geheel met je mee: heb ik je niet honderden malen verteld, dat de O'Ma- laghans konipgen van Connemare waren?" Garth knikte; de strenge uitdrukking op zijn gelaat had nu plaats gemaakt voor een stillen lach want dit was nu eenmaal het stokpaard je van den majoor, die, ofschoon hij overigens heel bescheiden was voor een Ier, heilig ge loofde in zijn koninklijke afkomst. Toen Garth, bij een vroegere gelegenheid, zich eenigszins sceptisch had betoond voor dat legendarische koningschap, had hij een uit barsting van toom over zijn hoofd moeten la ten gaan, zoodat hij nu wel zou oppassen, dit gevaarlijk onderwerp voort te zetten. De majoor ging nu met de armen over het hek geleund staan en vroeg: „Geen nieuws van daar?" „Van Capheaton, meent u? Neen; niet an ders, dan dat ze te eeniger tijd zullen aanko men. Want Sir George en Lady Carew zullen zoo'n kind als hun dochter toch niet alleen van Londen hierheen laten gaan". „Zoo'n kind?" Dat klinkt niet eerbiedig voor een erfgename van zoovele duizenden!" „Nu, Miss Patrice Carew dan". „Wat een eigenaardige naam! Hoe weet ie, dat zij Patrice heet?" „Toen ik een bezoek bracht bij de Bascomes, heb ik dat van Miss Sophy gehoerd. Zij vond het zoo'n „romantischen" naam en wist ook te vertellen, dat het zoo'n mooi, lief persoon tje moest zijn. Dit, gevoegd bij haar groot for tuin „Ja, maar daar kwam feitelijk jou een deel van toe!" „Waarom?" vroeg Rutland kortaf en met een bijzonder harde uitdrukking op het gelaat. „Waaróm.... Wel, was je vader niet de eenige vriend, dien de oude vrek ooit bezat? Heeft hij hem niet ter zijde gestaan, toen de zaken lang niet goed gingen, nog eer jij gebo ren was?Heeft hij hem niet het leven ge red, toen zijn paard op hol sloeg?Ben jij niet zijn petekind?En dan moet je nog vragen: waaróm? Mü dunkt, er was reden te over voor, om te verwachten, dat hij jou ruim de helft had nagelaten van zijn vermogen en Miss Carew, die hij nooit van zijn leven ge zien had, de andere helft!" „Hij dacht er nu eenmaal anders over", zei Garth, de schouders ophalend. „Vriendschap is een gevoelen, dat niet diep ging bij Christo pher Batchford. Was dit wèl zoo geweest, dan zou hij onmogelijk zoo rijk gestorven zijn. Hij heeft mijn vader Mies, wat hij van hem ge leend heeft, tot den laatsten cent terugbetaald en met een goeden interest. En voor mij heeft hij gedaan, al wat hij kon, al had mijn vader dan ook misschien meer verwacht. doordat hij mij een plaats aan de fabriek bezorgde. Ik was het salaris niet waard, dat ik kreeg, zelfs nu nog niet; hij had een geschikter persoon kunnen krijgen voor minder geld, maar dat heeft hij niet gedaan, en dat was heel iets voor Christopher Batchford!" De vos had niet langer geduld en met een enkel woord van afscheid reed Garth verder. De majoor keek ruiter en paard na en zuchtte: „Och, wat is die jongen toch trotsch op zijn oud goed en zijn ouden naam! Zelfs de zestig duizend pond van Sophy Bascome kunnen hem niet verleiden, haar te vragen". HOOFDSTUK II Intusschen reisde Miss Carew naar haar erf goed met den sneltrein, die toch nog niet vlug genoeg ging naar haar zin, zoodat ze zeer rus teloos was en zich den tijd kortte met het knabbelen op bonbons en af en toe een min achtende opmerking te maken tot haar gezel lin. „Heuvels en heide en heide en heuvels, met hier en daar een oud, vuil stadje er tusschen; anders hebben wij een uurlang nu al niet ge zien! Jij zit er daar maar zoo doodkalm bij, Lucinda, maar ik geloof, dat oom Batchford en zijn geld en Huize Capheaton slechts een le gende zijn!" „Praat toch niet zulk een onzin, kind! En in 's Hemelsnaam, zit nu eens een minuutje stil! In minder dan een uur zullen wü bij station Bassenthwaite zijn, als de trein op tijd aan komt". Lucinda was een klein vrouwtje, vlug en be weeglijk als een vogeltje, en 'ook met de door dringende kraaloogjes van een vogel. Ze zag er altijd uit, om door een ringetje te halen, praat te veel en druk, kortom was een alleraardigste oude jongedame van zeven en veertig, of schoon slechts haar intiemste vrienden wisten, dat zü zooveel zomers telde. Niet dat Lucinda zich schaamde over haar leeftijd, of over haar ongehuwden. staat, mannen waren immers karakterzwakke wezens, hoogst onbereken baar in hun gedrag, maar zij was zeer terug houdend, waar zij maar eenige kiesehheid van onderwerp vermoedde. Ze was wel wat scherp van tong, zeer scherp van opmerkingsvermogen en nog scherper van geest. Ze was zeer gesteld op Sir George Carew, haar vriend en werkge ver, nu al gedurende vele jaren, ofschoon zij er rond voor uitkwam, dat zijn vrouw en zijn dochter met hem deden, wat ze wilden; ze was ook zeer gesteld op de knappe lady Carew, te genover wie zij een eenigszins beschermende houding aannam en ze hield, zooals van niets of niemand anders, van Miss Patrice, Patty zooals ze in de wandeling heette haar leer ling, die omgekeerd ook dol was op haar leven dige gouvernante. Als Frlngemoore waardigheid verwachtte van de erfgename van den ouden heer Batchford, dar. zou het zich toch teleurgesteld voelen. Maar schoon en bevallig was zij wèl en een on weerstaanbare bekoring ging er van baar uit. Menschen, die de knappe ouders kenden, bei den typisch Engelsch van uiterlijk, vroegen zich niet ten onrechte, vol verbazing af, van wie Patty toch die donkere schoonheid had geërfd. Met haar glanzig-zwart, krullend haar, haar groote fluweelbruine oogen en haar donkere gelaatstint leek zij meer een Spaansche, een Italiaansche of een Zigeunerin, maar zeker géén Engelsche. Wordt vervolgd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 10