Pinkstervreugde en Pinksterdrukte oofdpifnen Aspirin-/ fcRheumatiek Lijders! DINSDAG 6 JUNI ENORM VERKEER Zandvoort op zijn volst BLAKE'S Duizenden op de buitenwegen, stilte in de binnenstad Het groote struikelblok In de omstreken Geheel Zandvoort in het teeken van de zon Bijna te laat Het vrije strand verdwijnen snel en zeker door Bad'IJmuiden Te Heemstede Te Bloemendaal VERKEERSONGEVALLEN Het doodelijk ongeval Te Santpoort Been gebroken Roekeloos 70 L.melk verloren Been gebroken Te Heemstede Valschheid in geschrifte PAVILJOEN „HET WITTE HUIS" Verlichting is voor het grijpen i Nr.l RED PASTE PRIJS f 1.20 EEN TEER TEER-GEVAL Op de Leidschevaart OPENLUCHT THEATER ZANDVOORT LUCHTBALLON GEDAALD Bij Noordwijkerhout Spreekuur Wethouders VRAGENBUS 462e STAATSLOTERIJ Degene, die een prachtige Pinksteren voor spelde, heeft werkelijk een tractatie verdiend! Een strakblauwe hemel, een stekend zonnetje en een stevige Oostenwind maakten reeds Zaterdag ongetwijfeld den grootsten pessimist tot een op timist. Het was een ouderwetsche Pinksteren, waarop nu eens niets viel aan te merken, of het moest zijn, dat zete warm was! Dat het druk was in de omliggende gemeen ten van Haarlem was op de beide Pinkstermid dagen het best te merken.... in de uitgestorven binnenstad! De trouw op zijn post gebleven ver keersagent op den hoek van de Groote Markt en de Bartsljorisstraat had meer last van de warmte dan van het verkeer. De weinige wan delaars keken elkaar eens aan, alsof ze vragen Wilden: wat doen wij hier eigenlijk, wij behoo- ren aan het strand of in de bosschen! Het pret tigste kon men bovendien nog slechts wandelen onder de viaducten van den spoorweg of de tanen van den Hout of het Bolwerk, waar de zon niet komen kon. Voor het overige toonden Haarlem en zijn omstreken het gewone zomersche Pinksterzon dagbeeld: talrijke extra-treinen en extra-trams, Welke alsmaar vol zaten (d.w.z. des morgens Waren de treinen naar Zandvoort tjokvol en die van Zandvoortleeg en des avonds was het omgekeerde het geval) en eindelooze files twee-, vier- en meerwielige voertuigen langs de Wegen. De Amsterdammers ontvluchtten zeer terecht ■hun broeiheete stad 6n trokken, voor zoover zij hiet een anderen kant uitreden, allen naar zee. Zandvoort is nu eenmaal op zulke warme dagen dé groote magneet voor den Amsterdammer en daarvoor heeft hij het wachten in meterslange rijen in de Spuistraat van zijn woonstad of in de „schapenhokken" aan het Zandvoortsche tramstation of een 30 K.M. lange trap op de fiets best over! Degene, die het zich veroorloven kon, reed per auto, al was het maar in een af gedankte Ford of Chevrolet, of liet zich schud den in een touringcar of autobus, welke hem voor een prikje ter bestemde plaats bracht. Zelfs de „aapjes-koetsiers" maakten goede za ken en menige oude „knol" draafde in de ste kende hitte, dat het een lust was om te zien! De verschillende baden in Zandvoort (er zijn er thans zooveel, dat wij ze niet allemaal meer kunnen vermelden!), vooral de pas met veel glorie geopende zweminrichtingen, waren na tuurlijk voortdurend bezet. Maar ook de pach ters en gérants van café's en verfrisschingsge- legenheden, waaronder er zeer geïmproviseerde waren, zullen wel in het geheel niet te klagen lebben gehad. De hoeveelheden ijs, limonade en andere water- en geestrijke dranken, welke ae beide Pinksterdagen verzwolgen zijn, zijn uiet te schatten. Dat daarbij heete soep of'zuur kool met worst op aller menu ontbroken zal hebben, is, dunkt ons, alleszins begrijpelijk! Ons hationaal zeebanket: de haring, was voor de echte liefhebbers méér favoriet, terwijl ook een ander nationaal product: bier, zooals gewoon- hjk, enorm aftrek had! Bij het passeeren van de verschillende bad plaatsen merkten wij eigenaardigerwijze nog heel wat Duitsche auto's op. Men viel er als het ware zelfs over! (en een enkelen keer, naar wij constateerden, er ook onder, maar dat gebeurde gelukkig maar weinigOok auto's uit an dere Europeesche landen (vooral uit België) waren aanwezig. Wat de Nederlandsehe auto's betreft, zagen wij nagenoeg alle provincie-let- ters vertegenwoordigd en sommige wagens droe gen, zwaarbestoft als zij waren, duidelijk de sporen van een lange reis. De parkeerplaatsen in Zandvoort en Bloe- mendaal aan Zee waren dan ook voortdurend tot de laatste plaats bezet, evenals de rijwiel stallingen en hotelterrassen. De prachtige, breede boulevards van Zand voort (eeuwig jammer, dat ze geen ononderbro ken geheel vormen) waren nog bijna te smal voor het immer voorbijstuivende verkeer. Juist op zulke dagen als Pinksteren is het verkeer het groote struikelblok om een alge heel en ongestoord genieten mogelijk te maken, grootendeels natuurlijk omdat het verkeer zélf zooveel struikelblokken op zijn weg vindt. Weliswaar, het mag hier nogmaals wel weer eens gezegd zijn, worden door de betreffende diensten deze struikelblokken zooveel mogelijk opgeruimd mede door den voortdurenden aan drang daarvoor in de pers of met hulpwegen omsloten, maar au fond blijven zij toch. De tra- ditioneele klacht over de verkeersmisère in Haarlem: nauwe straten, gevaarlijke hoeken en bruggen, Lange Brug! Amsterdamsche Poort! Zjjlbrug! Nieuwe GrachtJansweg! enz., enz.) behoeven wij hier niet te herhalen, vooral niet omdat onze stedelijke politie met een zeer prij- zenswaardigen ijver op de gevaarlijke hoeken verkeersposten had geplaatst, wier taak nu juist niet tot de rustigste behoorde. Gelukkig zal een van de ergste oponthouden: de Lange Brug, hopelijk binnen eenige weken tot het verleden behooren, voor zoover dat in verband met den toestand van de aangrenzende straten mogelijk zal zijn. Reeds op de beide Pinksterdagen was een betere regeling van het verkeer mogelijk door de (voor één richting) openstelling van de Eendjesbrug. Ondanks alle voorzorgen, waren reeds op dèn eersten Pinksterdag, naar wij vernamen, een menigte ongevallen te betreuren, waaronder zeer ernstige. Noch de Ongevallendienst (wier belangeloos verricht werk ongetwijfeld 'n woord van hartelijken dank verdient!), noch de chauffeurs van „Mathot" hebben dezer dagen veei rust genoten. De laatsten, zoo deelde ons een ingewijde mede, hadden zelfs nauwelijks een „vrachtje" aan een der ziekenhuizen afge leverd, of zij konden al weer nieuwe gaan ha len.... Ook in de omliggende gemeenten van Haar lem had men de noodige maatregelen voor een goede regeling van het verkeer getroffen. Zoo waren bij het veer te Velsen alle (drie) ponten voortdurend in gebruik, waardoor het wachten voor fietsers en automobilisten tot een mini mum beperkt bleef. En dat wil wat zeggen op zulke dagen! Zandvoort, Heemstede en Bloemendaal zorg den voor politietoezicht op hun toevoer- en doorgangswegen (den Zeeweg!), waardoor de ontzaglijke stroom van Amsterdammers en Haarlemmers, die des morgens gezondheid, fris- sche lucht, koelte en misschien zelfs.... rust aan het strand gingen halen en des avonds bruin-ver- en gebrand, moe maar opgewekt en eventueel met een overladen maag door het véle ijs-eten en limonade-drinken terugkeerden, in zijn Pinksterzomerbedding bleef. De Onge vallendienst had op de gevaarlijkste hoeken van de groote verkeerswegen posten uitgezet, wier hulp menigmaal is ingeroepen. Het was een kostelijk gezicht vanuit een be paald punt de aaneengesloten rijen voertuigen op deze wegen voorbij te zien trekken, maar toch degenen, die rust zochten, kon men daar hiet vinden. Die bleven thuis in hun meest koele kamer, wandelden in de parken en bos schen van Bloemendaal en Velsen, zwierven in de duinen of lieten zich glijden in ranke boot jes langs grachten en vaarten. Het was opmer kelijk hoezeer de aangrenzende bosschages van den Zeeweg b.v., aan deze „natuurliefhebbers" nog „dekking" konden bieden! Maar dezen laatsten waren tenslotte slechts weinig in tal vergeleken bij de duizenden, die aan het strand een plaatsje zochten tot er zoo goed als geen enkel plekje zand meer overbleef. De verwachtingen van de Zandvoorters, die groote voorraden ingeslagen, hun winkels zoo volledig mogelijk van het noodige voorzien en zich op een paar prachtige en overdrukke Pink sterdagen hadden toegespitst, zijn wel op schit terende wijze in vervulling gegaan! En toen des avonds die duizenden weer huis waarts keerden, was aller meening deze: Het is ontzettend heet geweest, het is geweldig druk geweest, maar het is toch ook verbazend heer lijk geweest!! Onze correspondent te Zandvoort meldt ons nog: De dagen, die vooraf gingen, hadden de ver wachtingen wel heel hoog gespannen. Men moet Zandvoort zien in de dagen van voor bereiding, die aan de hoogdagen vooraf gaan. Elke zakenman vult dan voorraad aan tot het maximum, want men wil op zoo'n extra dag natuurlijk niet voor den tijd uitverkocht zijn. Maar daartegenover staat ook weer, dat men de risico van een misrekening, een teleurstel ling wat een tegenvaller van het weer betreft, liefst zoo klein mogelijk wenscht te maken. Zooals nu het weer de laatste dagen, die aan de Pinksterdagen voorafgingen, bleef, bracht de Zaterdag reeds een toppunt van be drijvigheid in het zakenleven. Slaat men het drukke gejaag langs de straat dan even aandachtig gade, dan kan men een goeden indruk krijgen, hoe of het bedrijf van het Zandvoortsche seizoenleven in elkaar grijpt. Wat ook de verwachtingen van de Pinkster dagen zijn geweest, voor allen, die maar eenigs- zins met het seizoenbedrijf te maken hebben gehad, zijn die dagen zeker geen teleurstelling geweest. Had men het weer voor de badplaats uit kunnen zoeken, men had geen mooier en geen beter weer uit kunnen denken. Alle plannen, daar in de steenmassa's der steden in de voorafgaande dagen gemaakt, ze zijn volledig uitgevoerd kunnen worden. Hetzij het ontwerp gebaseerd was op de reis per trein of tram, hetzij men auto of fiets als vervoer middel tot zijn beschikking had. Eerste Pinksterdag bracht een drukte, die des morgens om tien uur geopend werd door ein delooze rijen fietsers. Dat is altijd het voorteeken, dat tegen het middaguur de auto's zullen volgen. Trein en tram brachten tegen het middag uur daar de golven vreemdelingen bij, die over Tramplein en door de Kerkstraat of over het Stationsplein en de Zeestraat op het strand verder en verder uiteenvloeiden. Telkens weèr versterkt door nieuwe, opvol gende golven, die weldra over een afstand van een achttal kilometers het strandzand schuil deden gaan onder een menschenmassa, waar van het ons altijd verwonderdt, dat het strand er niet onder bezwijkt. 'sis waar, een groot gedeelte van die bezoe kers vlucht van het strand het water in. Bij duizenden en duizenden waren die zwarte stip pen te tellen als men den moed had, daarmede te beginnen als men over den boulevard wan delde. Bij de behandeling langs onze twee boule vards want al verkeert de Boulevard Paulus Loot helaas nog in een toestand van aanleg, toch kunnen we reeds van twee boulevards spreken viel ons dadelijk op, hoe of het ver keer aan den boulevard Zuid is toegenomen. Van den vroegen morgen tot laat in den avond is het daar enorm druk geworden. Die drukte vindt niet haar oorzaak in het tentenkamp, dat zich aan het einde van den boulevard uitstrekt met honderdtallen van lin nen huizen. De oorzaak van het tienvoudige verkeer van andere jaren is zeker te vinden in het zuider- bad. Men moet zich met verwondering afvragen, hoe of Zandvoort het toch andere jaren 'zon der deze inrichting van volksbad heeft kunnen stellen! En als we nu denken aan het drietal linnen strandtentjes, de kleedkamers van ons vroeger volksbad, dan is het, alsof dat was in een tijd, heel, heel lang geleden. In een tijd. dien we nu verouderd vinden. Als men de gezellige drukte ziet, die daar heerscht en in het bad en op het strand en op de terrassen van het restaurant, als men ge niet van het echte moderne van het strand leven, zooals het Zuiderbad ons dat biedt, dan is het leven in het heden en het vergeten van het verleden geen wonder. Na het Zuiderbad noemen we direct het Noorderbad. Vooral de groote belangstelling voor de wedstrijden op den tweeden Pinkster dag gehouden, hebben bewezen, dat het initia tief van den heer van Deurzen van groote be- teekenis is voor het Zandvoortsche seizoen leven. In de derde plaats moeten we het groote belang van de terrassen noemen op deze twee extra dagen van het seizoen. Waar men ook maar een zitje had, hetzij voor de strandtenten, hetzij langs boulevard of bij restaurant, overal zat het tot het late avonduur tjokvol. Opmerkelijk was het, dat de pleizierbootjes het op deze twee dagen niet druk hadden. En dat nog wel, nu de zee schitterend mooi was voor een watertochtje. Ook de stoeltjes aan den boulevard bleven bijna geheel onbezet. Waarschijnlijk is het pu bliek nog niet gewend aan dit buitenlandsche systeem. En gaan we nu nog even naar binnen, dan kunnen we vermelden, dat Rich een volledig zomerorkest heeft en dat Centraal en Monopole met een uitgebreid programma hun, die des avonds stadsontspanning zoeken, ten dienste stond. Overal, overal heeft Zandvoort zich op deze dagen van den besten kant laten zien. Werkelijk, dan waardeert men het eerst goed, Zandvoorter te zijn! Een achtjarige jongen uit Amsterdam ver maakte zich onder toezicht van ouderen in zee met een drijfband. Plotseling ontglipte de band aan den knaap, hü liet deze los en kwam daar door ernstig in verdrinkingsgevaar, al werd zijn toestand dadelijk opgemerkt. Een onbekend gebleven kampeerder wist den knaap te redden en uit het water te halen. Hij werd daar den post van de Zantvoortsche Red dingsbrigade gebracht waar het personeel, dat daar de strandwacht hield, onder leiding van dr. Gerke de eerste hulp verleende. Later werd de knaap naar het politiebureau overgebracht en daar door dr. Gerke verder behandeld. Gelukkig was loor het spoedig ingrijpen van reddende hulp later op den avond de toestand van den knaap zoo gunstig, dat hij naar de ouderlijke woning te Amsterdam kon worden overgebracht. Evenals het vorige jaar geldt ook nu de maatreeel. dat qd het terrein van de badstoelen, TASLETTEN Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 ets. SAVER of tusschen de stoelen, zooals men dat noemt, niet gebaad mag worden door personen boven den leeftijd van zestien jaar. Ook op het strand naast het Zuiderbad is een strook strand van 150 M. voor baders ver boden terrein. Duidelijk zijn deze veiligheids maatregelen op borden aangegeven. Toch zijn er nog altijd personen, die ook van de genoemde terreinen een vrij strand denken te maken. Het gevolg van de overtreding van de gestelde bepalingen, die vooral genomen zijn ten dienste van de strandbezoekers, is geweest, dat tegen een aantal overtreders proces-verbaal is opgemaakt. Zooals te verwachten was, heeft tijdens de Pinksterdagen een ontzaglijke menschenmassa een bezoek gebracht aan het IJmuider zee strand. Ondanks de enorme drukte was het een ieder mogelijk hetzij per boot, autobus, taxi, rijwiel en tenslotte te voet het strand te berei ken, wat mede te danken was aan de extra getroffen politie-maatregelen. Bij de sluizen, het havenhoofd, de Semaphore en op het strand met de Zuiderpier, overal heerschte groote gezelligheid. De afd. van het Ned. Roode Kruis welke nabij de Zuiderpier gestationneerd is, behoefde ge lukkig in geen ernstige gevallen hulp te verlee- nen, slechts enkele kleine snij- en voetwonden moesten verbonden worden. De Roode Kruis-afdeeling brengt onder de aandacht, dat tengevolge van het prachtige zo merweer uit zee veel z.g. zeekwallen aan het strand spoelen. Wie het slijm van dit dier aan zijn lichaam krijgt, kan daardoor veel pijn lij den. De Roode Kruis-afdeeling heeft te IJmui- den gedurende de Pinksterdagen maer dan 25 maal hulp moeten verleenen in zulke gevallen. De medewerking van het strandpubliek wordt verder ingeroepen zoek geraakte kinderen direct naar den Roode Kruispost nabij de Zuidpier te brengen, waar de ouders hun kinderen dan kun nen afhalen. Ook Heemstede heeft haar deel gehad van de drukte, die zulke fraaie Pinkstrdagen met zich medebrengen. Vooral druk wat het auto- en rijwielverkeer op den tweeden Pinksterdag. Het meest trok natuurlijk naar Zandvoort, en vanaf het vroeger morgenuur reed een file van auto's en fietsen langs Heerenweg, Zandvoort- schelaan en vanuit de Haarlemmermeer langs den Meerweg. De motorpolitie was den geheelen dag in de weer om het verkeer langs den Heerenweg en Zandvoortsche laan te regelen. Groenendaal heeft nog zelden zooveel be zoek gehad als den Tweeden Pinksterdag. Er heerschte weer die echte gezellige stemming; ook de kinderspeelplaats werd druk bezocht. Op het Spaarne en in de Ringvaart wemelde het van motorbootjes en zeiljachten. Op zulke dagen doet zich de noodzakelijkheid van een nieuwe en hoogere brug nog meer gevoelen, om dat de oude lage brug voor alles opengedraaid moet worden, wat voor hét drukke verkeer een gedurige stagnatie gaf. Uit Bloemendaal Schrijft men ons: „Men woont zooiets bij, als men zoo'n 20 jaren in Overveen woont en van drukke dagen stuk jes in de krant moet schrijven," zouden we Droogstoppel met een kleine variatie willen na zeggen. Als men drukke bollendagen, drukke Pinkster dagen, opening van den Zeeweg en andere zomerhoogtjjdagn heeft moeten „verslaan", dan weet je zoo langzamerhand, wat men verstaat onder „drukke dagen". Dan word Je zoo lang zamerhand een autoriteit op dat gebied, dan Maar genoeg. De lezer zal ons dus willen ge- looven, als we verklaren, dat Pinkster 1933 aan OverveenBloemendaal een drukte heeft be zorgd, zooals het in jaren niet heeft beleefd, 't Was enorm, het was geweldig, het was be dwelmend, het was overweldigend, het was.... we zijn uitgeput. Andere adjectieven staan niet meer tot beschikking. Een kniesoor, die er nog niet over tevreden was, uitgezonderd dan de genen, die er wel onder leden, maar er niet van profiteerden. En dan denken we aan hen, die de duizenden uitgangers hadden weg te werken en het verkeer hadden te regelen, aan hen, die anderen zagen genieten van zon en warmte en luchtige kleeding, en zelf in dichte, dikke uni- formkleeding mochten zwoegen en zweeten bij hun werk, om het den anderen makkelijk en aangenaam te maken. Natuurlijk culmineerde de drukte in den tweeden Pinksterdag en hiervan weer de uren tusschen 10 v.m. en 2 uur n.m. Met lange trei nen, volle bussen en dito extra-trams kwamen de drommen aangevoerd, ongerekend het on noemelijk aantal auto's en wielrijders, die op eigen gelegenheid kwamen. En toch, wat niet vaak gebeurt, groote ongelukken kwamen niet voor. De verbandtrommel aan het politiebureau ,te Overveen stond gisteravond 11 uur nog op z'n zelfde plaatsje. Slechts kleine, onbeteeke- nende aanrijdingtjes waren het gevolg geweest van de ongewone drukte. 't Bloemendaalsche Bosch mocht zich met de warmte in een groot aantal koelte-zoekenden verheugen. Nog zoo dom niet, om 't daar te zoeken. De duizenden, die naar zee en strand trokken, hebben daar wel van licht en zon en verbrande lichamen genoten, maar koelte was er in de luwte van t duin, in 't heete zand en bij de blikkerende, blinkende zee niet te vin den. Of men moest 't water intrekken, wat dan ook door duizenden werd gedaan. De strand en zee-exploitanten profietrden natuurlijk van de groote drukte. Zoo ook de vervoerexploitan- ten. De „Stormvogels" heeft bewezen, heel wat te kunnen verwerken. Met extra gehuurde bus sen kon in de behoefte worden voorzien. De drukte van Pinkster 1933 zal nog lang in 't geheugen blijven. De prachtige Pinksterdagen hebben menig verkeersslachtoffer geëischt. In Haarlem zoo wel als elders zijn verscheidene min of meer ernstige aanrijdingen voorgevallen en zelfs zijn eenige doodeüjke ongelukken te betreuren, van welke men de lezing op pag. 1, 2de blad onder de rubriek „slachtoffers van water en verkeer" aantreft. Omtrent het doodelijk verkeersongeval, dat Zondagavond op den Rijksstraatweg bij de St. Bavokerk heeft plaats gehad, meldt het po litierapport van hedenmorgen nog het vol gende Zondagavond om 6 uur wilde de 82-jarige J. W. D., uit Den Haag den Rijksstraatweg oversteken, toen een motor, bestuurd door den heer B. uit Amsterdam, uit de richting Velsen naderde. De heer D. was in gezelschap van zijn schoon zoon, den heer B. Toen zij ruim de helft van het asphaltdek hadden bereikt zagen zij den motorrijder, die oorspronkelijk snel reed, maar bij het naderen zijn vaart sterk verminderde. De schoonzoon bleef staan en hield zijn schoonvader vast, die zich echter losrukte en snel den weg overstak. De motorrijder was hierop niet verdacht en kon een botsing niet meer voorkomen. Het stuur van den motor raakte den heer D. en sloeg hem tegen den grond. Dr. Sch. constateerde een schedelfractuur. Het slachtoffer werd per ziekenauto van Ma thot naar „St. Joannes de Deo" overgebracht, waar het Maandagmorgen om 6 uur is overle den. De motorrijder treft geen schuld. Zaterdagmiddag twee uur had op den Rijks straatweg te Santpoort een aanrijding plaats tusschen twee wielrijders. Een dezer maakte daarbij een rare tuimeling waarbij hij een arm brak. Een lid van den Ongevalendienst verleen de eerste hulp; na door Dr. de G. verder be handeld te zijn werd hij per auto naar zijn wo ning te Overveen gebracht. Vrijdagavond ontstond 'n botsing tusschen 2 wielrijders op den hoek Hoofstr.—Terrasweg. De heer G. B. brak daarbij een been. Na door Dr. de G. verbonden te zijn werd hij naar het St. Antoniusziekenhuis te IJmuiden-Oost overge bracht. De andere wielrijder, een knecht van slager S., kwam met den schrik vrij. Zaterdagavond om 6 uur wilde een 15-jarige jongen in de Atjehstraat nog juist voor een auto passeeren, hetgeen niet gelukte. De jon gen werd aangereden en bekwam schaafwon den aan het hoofd, terwijl hij zijn linkeronder- been brak. Na door een lid van den O. D. ver bonden te zijn, werd hij per auto van Mathot naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo over gebracht. Maandagmiddag om één uur passeerde een „Pijl-taxi" op de Groote Markt een driewielige motor-melkwagen. Beide voertuigen kwamen uit de Barteljorisstraat en wilden de Koningstraat jnrijden. De taxi haalde na het passeeren te vlug naar rechts uit, waardoor de melkwagen aangereden werd en omkantelde. 70 L. melk ging daarbij verloren. De politie maakte proces-verbaal tegen den chauffeur van den Pijl-taxi op. Hedenmorgen ongeveer half 8 werd op den hoek van de Timorstraat en Florastraat door een vrachtauto aangereden de melkhandelaar B., oud 25 jaar, wonende Timorstraat 200. De van hulpmotor voorziene melkwagen werd om vergereden waardoor alle melk verloren ging. B. werd met een gebroken rechter onderbeen opgenomen door een lid van den Ongevallen- dienst en per ziekenauto van Mathot naar het ziekenhuis „St. Joannes de Deo" vervoerd en ter verpleging aldaar opgenomen. Zondag reed een motorrijder op den Heeren weg achter een voor hem uitrijdende autobus en wilde deze passeeren. Juist op het pogenblik dat hij met zijn motorrijwiel naast de autobus was, haalde de bestuurder van de autobus ook naar links uit voor hetgeen deze weer inhaalde. De motorrijder werd daardoor nog meer naar links gedrongen en reed tegen een aldaar staan- den boom. De motorrijder en de dorijder kwa men op den weg te vallen. De motorrijder die eenige schaafwonden had bekomen, kon op eigen gelegenheid naar zijn woning gaan, doch de duorijder werd eerst overgebracht naar het breuau van politie waar hij door een lid van den Ongevallendienst werd verbonden, waarna hij ook naar zijn woning kon worden vervoerd. De politie alhier heeft 2 steenzetters aange houden, W. de G. en A. H. J. S. geheeten, ver dacht van valschheid in geschrifte. Zij zijn in verzekerde bewaring gesteld. Op een uitstekend punt en een uitstekend tijdstip heeft de heer G. Hoffslag zijn nieuw pa viljoen „Het Wite Huis" geopend. Gelegen aan den Zeeweg te Bloemendaal nabij den Waterto ren en gestoken in een echt zomertenue wit van buiten en geel-wit van binnen is het voor den moeden en dorstigen reiziger reeds van verre zichtbaar. Bovendien bezit het paviljoen een breed terras een een parkeerterrein en staling voor auto's en fietsen, terwijl ook een afzonderlijke ijskiosk aanwezig is. De opening geschiedde Zaterdagmiddag onder groote belangstelling en met een feestelijk cachet van een schat van bloemen op de ta feltjes. Toen de opgewekte muziek van een dames trio even onderbroken werd, hield de gérant, de heer G. Hoffslag, een toespraak, waarin hij al len hartelijk welkom heette. Spr. deelde mede, dat de burgemeester van Bloemendaal, de directeur van publieke werken en Dr. Bomwater verhinderd waren, de opening bij te wonen en bracht vervolgens dank aan B. en W. van Bloemendaal voor de vergun ning voor den bouw en vooral voor de mede werking bij den bouw van dit paviljoen onder, vonden. Spr. wees op het succes, dat z.i. het pas een jaar geleden geopende paviljoen „De Uitkijk" te Bloemendaal had en hóópte dat „Het Witte Huis" eenzelfde succes zou hebben. Spr. dankte allen, die aan de tot standkoming hadden me degewerkt, in het bijzonder den heer De Jongh, den directeur van Publieke Werken, de heer Van Es, ambtenaar van Bouw- en Woningtoe zicht, de architecten Mulder en Van Asdonk, den aannemer, den heer W. Casee en verschil lende leveranciers. Spr. was erkentelijk voor de vele blijken van belangstelling van vereenigin- gen en vrienden, zooals o.a. Bloemendaals Bloei en „Ons Huis." Vervolgens spraken nog de heeren Van der Storm, namens de bierbrouwerij „D'Oranjeboom" te Rotterdam en limonadefabriek Van der Storm te Haarlem, die aan den oprichter van „Het Witte Huis" hulde bracht en de beste wenschen voor de toekomst uitsprak, en de heer H. J. Keyzer, secretaris van de Woningbouwver- eeniging „Ons Huis", die ditzelfde op geestige wijze op rijm deed. Mede was aanwezig de heer Huyzemans, se cretaris van de af deeling Bloemendaal van den Chr. Nationalen Werkmansbond. ,,Het Witte Huis" dat een prettigen indruk op den bezoeker maakt, wenschen wij veel suc ces toe. Deze pag. is gedeeltelijk gecorrigeerd. Nu er een pot met dit merkwaardige Engelsche geneesmiddel binnen Uw bereik is, kunt U van verlichting verzekerd zijn Dezelfde gunstige uitwerking voor Rheumatlek, Jicht, Fibrositis en stijfheid tengevolge van inspanning, koude of vocht. Nu verkrijgbaar bij lederen Apotheker of drogist. Probeert dit schitterende geneesmid del volgens het recept van Mr. E. W. Blake, den algemeen bekenden specia list te Londen, met verbazend succes door honderden patiënten van Mr. Blake aan gewend. Niet slechts door ons werd meermalen op den bijzonder slechten wegtoestand van de Leid schevaart onder Vogelenzang gewezen, maar ook in ingezonden stukken en herhaalde ver zoekschriften van bewoners van dezen weg aan den Bloemendaalschen gemeenteraad. Er werd zeer terecht op gewezen, dat de be woners met ramen en deuren potdicht moesten blijven zitten vanwege de wolken stof, die daar opstegen wanneer er een auto voorbij ging. Vorige week Vrijdag en Zaterdag nam men eenig teeken van leven van de zijde van Pu blieke Werken waar. Er werd geteerd, en véél geteerd Daarop werd een weinig grind gestrooid en het procédé van veel huiselijke ellende was ge schapen. Manlief bracht teer in het schoone huis, dat voor de „Pinkster" een extra beurt had ge kregen. Hij had het har 1 te verantwoorden, maar toen ook de vrouw des huizes hetzelfde gebeurde, wanneer Bij zich buiten gewaagd had, bleek zijn volkomen onschuld! En de kin deren Het was ergerlijk! Alle schoenen in de teer, de fietsbanden in de teer. De toestand voor het stationskoffiehuis was niet minder erg. Zoo hel der als het Zaterdag zag, zoo vuil beteerd Zon dag. De warme dagen hadden begrijpelijk een groot aandeel in dit smeltproces, maar het weg dek moet hier toch op berekend zijn. Wij hopen en verwachten, dat er door bitu mineering nu onmiddellijk een einde aan deze ergerlijke toestanden komt. Men weet het! Teer is niet zoo gemakkelijk te verwijderen en het zal den huismoeders nog heel wat moeite kosten, deze teer uit de diverse matjes, kleedjes e.a. te verwijderen. Het Openlucht Theater in het Kostverloren- park nadert zijn voltooiing. De inrichting vol doet aan alle gestelde verwachtingen. Het too- neel ligt belangrijk hooger dan de rest van de duinpan. De ruimte, waar men nu bezig is de zitplaatsen op te 6tellen, ligt geheel beschut door duinen en struikgewas, zoodat het zelfs op kille avonden een genot moet "zijn hier te ver toeven. De plaats is buitengewoon gunstig; juist ver genoeg van het dorp en den openbaren weg om volkomen rust te waarborgen. Bij de halte van de tram, Kostverlorenpark, is de ingang naar het theater door een groot bord aangegeven. Het theater wordt geheel electrisch verlicht, er is een goed voorzien buffet voor koele dranken en gelegenheid voor parkeeren. Op den eersten Pinksterdag, 's morgens tus schen 8 en 9 uur, zag men te Noordwijkerhout een luchtballon naderen uit Zuidoostelijke rich ting. Blijkbaar zochten de reizigers een ge schikte landingsplaats. Na eenigen tijd daalde de balion met groote snelheid en kwam terecht in de duinen, een kilometer benoorden het z.g. Ruigenhoeker duinslag in de Zeereep, dus bijna op het strand. De ballon bleek bemand te zijn met vijf personen, nX vier heeren en een dame. De eigenaar der ballon was de heer H. C rem er uit Velbert, Rheinland. De reizigers waren Za terdagavond 9 uur opgestegen in Keulen en hadden met heerlijk weer den geheelen nacht gezwalkt boven Nederland. De landing verliep vlot. De reizigers verkeer den in den besten welstand. Door het radio station in het Langeveld werd telefonische hulp ontboden uit Noordwijkerhout. Aan een vrachtrijder werden berging en transport van den ballon met toebehooren op gedragen. De luchtreizigers vertrokken in den loop van den dag per trein naar hun Heimat. De heer Roodenburg, wethouder voor Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, zar morgen spreekuur houden; de heer van Liemt zal mor gen eveneens spreekuur houden, doch inplaats daarvan vervalt het spreekuur van Donderdag. Vr.: 1. Is melk van tuberculeuse koeien be smet? (Geen „open-tuberculose"). 2. Is vleesch van koeien die wel aan open tuberculose lijden gewoon bruikbaar? Antw. 1. De melk kan onbesmet zijn, maar ze moet niettemin door den Keuringsdienst on derzocht worden vóór de aflevering. 2. Dat ligt er aan in welk stadium de open tuberculose verkeert. Dit 'moet een nauwkeu rige keuring uitmaken. Vr. 1. Wat is de kortste en beste weg van Lisse naar Bourgoin (Isère) Frankrijk, en hoe veel K.M.? ft 2. Heeft men voor België en Frankrijk nog een bewijs van Nederlanderschap of een pas noodig! v 3. Als men eenige maanden in het buitenland verblijft moet men dan nog rijwielbelasting be talen? Antw. 1. Buitenlandsche routes worden in deze rubriek niet opgegeven. Wendt u zich tot een reisbureau. 2.Een bewijs van Nederlanderschap is vol doende. 3. Bedoelt u in België? In dat geval luidt het antwoord ja. U moet bij het passeeren van de Belgische grens een waarborgsom storten, die gij weer terugkrijgt met aftrek van de belasting. Vraag 1. Wat is de kortste weg van Benne- broek over den afsluitdijk naar de Friessche kust en hoeveel K.M.? Is *de afsluitdijk goed begaanbaar per fiets? Vraag 2. Hoe moet ik een vet geworden jas kraag reinigen? Antwoord 1: Bennebroek, Haarlem. Santpoort, Velsen, Beverwijk, Castricum, Limmen, Heiloo, Alkmaar, Schoorldam, Stolpervlotbrug, 't Zand, Westeinde, Anna Paulowna, Van Ewijcksluis. Wieringen, Westerland, Hippolytushoef, Oos- terland Den Oever, langs den afsluitdijk naar Zurig (Friesche kust). Totaal 125 KM. Over tocht over den afsluitdijk geschiedt op eigen risico. Thans wordt een goed rijwielpad aange legd. 2. Met ammoniak, waterstofperoxyde of (het beste) met „tetra" (chooikoolstof). (Herplaatsing wegens misstelling). Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Uithoorn naar Castricum (Bakkum) en hoeveel K.M. is dit en waar moet men het Noordzee- Kanaal over? Antwoord: Uithoorn. De Kwakel, Aalsmeer, Hoofddorp, Heemstede, Haarlem (26 K.M.), Driehuis, Velsen, Beverwijk Castricum. Totaal 39 K.M. Met het pontveer te Velsen. Overtocht ge schiedt kosteloos. (Herplaatsing wegens misstelling). (Niet officieel) r 5de klasse, 13de lijst Trekking van Dinsdag 6 Juni 1933 Hooge Prijzen f 1 nonR7Q7 R49Q 400.— 5460 5975 7382 11346 13092 13704 18654 200.— 3996 17313 19089 f 100— 1212 2095 4110 4785 6707 7419 11597 11819 13314 14304 15471 72 144 176 209 277 283 326 344 443 454 459 737 849 971 1089 1096 1137 1280 1295 1344 1385 1450 1487 1512 1553 1574 1861 1870 1952 1966 1978 2049 2055 2088 2132 2206 2248 2298 2356 2410 2471 2560 2565 2905 2957 3222 346,6 3578 3975 4003 4048 4142 4280 4294 4300 4547 4578 4641 4885 4903 5001 5133 5177- 5258 5259 5340 5615 5634 5661 5683 5698 5828 5889 5897 5899 6065 6074 6079 6213 6292 6349 6382 6410 6565 6599 6746 6777 6866 6869 6905 6949 7091 7274 7294 7352 7471 7525 7607 7693 7719 7849 7864 7935 8309 8412 8479 8488 8526 8616 8845 8899 8943 8987 8988 9021 9307 9312 9421 9511 9552 9592 9715 9804 10166 10205 10210 10245 10520 1056E 10625 10658 10861 10864 11007 11103 11120 11137 11224 11225 11381 11503 11528 11553 11625 11637 11823 11852 11876 11879 11964 12224 12324 12435 12454 12658 12694 12731 12762 12798 12959 12983 13035 13081 13198 13255 13276 13389 13396 13538 13543 13653 13782 13787 13913 13964 14038 14072 14076 14085 14104 14106 14125 14176 14375 14509 14594 14647 14785 14906 14923 15075 15174 15204 15277 15280 15363 15642 15678 15718 16129 16150 16205 16278 16349 16487 16505 16567 16629 16664 16721 16740 16893 16926 16950 16960 16976 16978 17048 17173 17205 17216 17259 17276 17746 18044 18117 18136 18157 18193 18199 18516 18548 18691 18846 18879 19169 19390 19834 19954 20052 20056 20171 20190 20337 20480 20574 20757 20843 20854 20856 20902 20915 20940 20949 20967 Nieten 21 41 45 82 93 94 160 195 221 280 281 285 297 339 348 365 425 426 445 453 480 483 556 568 602 645 650 751 769 776 781 784 799 834 865 934 940 992 .1008 1020 1037 1070 1108 1141 1151 1156 1180 1186 1200 1210 1234 1248 1255 1293 1296 1350 1374 1387 1399 1435 1460 1618 1624 1627 1631 1632 1687 1704 1732 1767 1818 1886 1898 1938 1963 2000 2005 2023 2076 2141 2172 2186 2189 2193 2290 2311 2322 2329 2385 2484 2492 2500 2554 2557 2586 2598 2621 2635 2636 2666 2677 2719 2730 2732 2735 2767 2782 2812 2817 2822 2840 2944 2952 2989 3015 3085 3095 3114 3124 3133 3149 3158 3173 3176 3181 3214 3252 3448 3450 3472 3520 3527 3570 3572 3575 3581 3596 3643 3662 3675 3751 3773 3796 3801 3873 3876 3890 3917 3956 4014 4015 4024 4107 4119 4227 4247 4268 4317 4352 4382 4405 4472 4546 4575 4590 4608 4619 4625 4643 4675 4716 4755 4774 4775 4781 4787 4792 4794 4861 4893 4947 4948 5000 5010 5079 5104 5226 5230 5232 5234 5236 5253 5288 5326 5330 5335 5411 5424 5437 5466 5470 5486 5508 5570 5588 5619 5657 5660 5706 5723 5739 5753 5811 5877 5881 5890 5896 5918 5940 5996 6010 6046 6094 6098 6194 6207 6240 6260 6303 6405 6418 6460 6471 6514 6555 6575 6587 6588 6591 6616 6657 6665 6711 6712 6743 6763 6775 6804 6839 6860 6951 6995 7026 7027 7038 7101 7113 7165 7171 7283 7291 7339 7401 7442 7453 7489 7535 7587 7638 7664 7710 7727 7734 7772 7797 7803 7840 7893 8G10 8068 8101 8103 8109 8149 8180 8190 8194 8235 8252 8319 8322 8433 8440 8444 8483 8496 8497 8504 8527 8561 8704 8715 8721 8737 8739 8741 8748 8755 8759 8776 8786 8815 8843 8851 8868 8901 8942 8982 9010 9067 Jl60 9221 9259 9264 9271 9290 9306 9319 9346 9383 9413 9415 9447 9450 9508 9536 9607 9611 9665 9697 9747 9811 9915 9921 9926 9930 9938 9956 9989 9991 9999 10013 10014 10027 10037 10047 10083 10097 10136 10162 10163 10186 10263 10269 10293 10296 10310 10317 10389 10417 10461 10485 10498 10555 10599 10613 10629 10635 10636 10646 10694 10705 10707 10711 10721 10747 10774 10781 10799 10802 10829 10860 10872 10936 10946 10952 10996 11023 11025 11047 11061 11099 11188 11266 11278 11304 11347 11393 11412 11422 11435 11472 11473 11497 11519 11539 11555 11560 11598 11718 11722 11752 11780 11874 11884 11897 11936 11939 11951 11959 12019 12062 12118 12125 12141 12190 12254 12278 12305 12392 12451 12462 12480 12524 12542 12547 12619 12630 12633 12640 12710 12732 12746 12763 12793 12814 12833 12852 12905 12931 12979 12994 13051 13052 13093 13180 13204 13208 13213 13257 13259 13278 13286 13304 13354 13383 13384 13446 13464 13466 13486 13573 13583 13614 13761 13855 13935 13960 14004 14067 14082 14190 14197 14311 14330 14338 14347 14349 14361 14392 14436 14444 14498 14667 14686 14706 14721 14737 14765 14778 14823 14862 14865 14911 14979 14980 15006 15007 15011 15046 15071 15092 15099 15122 15325 15463 15527 15582 15591 15668 15753 15762 15782 15787 15801 15803 15837 15877 15890 15901 15946 15956 15990 16007 16012 16019 16023 16053 16073 16121 16122 16139 16140 16160 16177 16189 16207 16286 16305 16311 16395 16401 16464 16478 16493 16525 16574 16680 16681 16697 16713 16723 16801 16832 16851 16868 16939 16941 16961 17002 17032 17036 17090 17116 17161 17180 17189 17196 17221 17233 17136 17333 17362 17376 17394 17446 17479 17489 17509 17512 17532 17555 17598 17643 17647 17649 17697 17723 17733 17945 17951 17986 18004 18017 18068 18073 18083 18088 18093 18100 18108 19132 18153 18202 18229 18231 18410 18422 18432 18574 18632 18637 18747 18750 18771 18920 18942 19021 19285 19304 19350 19476 19572 19589 19795 19813 19825 20001 20025 20043 20308 20385 20387 20577 20589 20605 20709 20712 20730 20990 20996 Verbeteringen 14383; 16292 m. z, 18232 18477 18662 18783 19023 19353 19619 19892 20058 20408 20610 20733 18273 18479 18706 •18835 19071 19382 19659 19925 20142 20409 20625 20743 18289 18507 18728 18842 19079 19407 19681 19930 20177 20457 20639 20852 18317 18533 18738 18864 19104 19428 19687 19948 20182 20465 20652 20853 18379 18560 18739 18902 19212 19432 19700 19953 20204 20547 20660 20892 5e kl. 16297. 12e lijst: 14384 m. z.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 3