Go Ahead heeft de leiding KOOR MI€T IW +Hü( Buitenlandsch Varia H.F.C. GESL P.S.V.-VELOCITAS 5-4 D. H. L.-V0LENDAM 3-1 T0URN00I LUXEMBURG DINSDAG 6 JUNI Middelburg handhaaft zich Co Ahead—Stormvogels Spannende promotiestrijd in af deeling I en II Wederom een verdiende zegen voor de Oostelijken Te warm voor voetbal F.C.—BLAUW WIT 2—4 De Zebra's grijpen de stroohalm 1-S. HOLLANDIA l—O.V. V.O. I 2—2 I.V.C.B.-KAMPIOENEN Delftsche tactiek zegeviert V. V. Y—V. V. A. 2—2 Nog kans op een Nieuwendamsche zege? ZWEMMEN IN HET NOORDERBAD Recordpoging van Het Y mislukt WATERPOLO POLODAG U. Z. C. Nederlandsch B elftal wint in di, finale van Frankrijk B Tweede helft VOETBALUITSLAGEN I.V.C.B. K.N.V.B.- uitslagen KORFBAL Bocskai wint het Xerxes-toumoot ÜSUITDE SPORTWE RE v i^iiisssï In beide kampioenswedstrijden is met feilen strijd gekampt om de overwinning. Dat Go Ahead met 43 van Stormvogels won, ruststand 22, bewijst toch wel, dat er weinig krachts verschil tusschen beide ploegen bestaat. En ook te Eindhoven werd hard gewerkt voor de twee punten. Velocitas verloor tenslotte met 54 van P.S.V., een zeer eervol resultaat overigens voor de Groningers. De stand in de kampioenscompetitie is hier mede als volgt geworden: Gesp. gew. gel. verl. pnt. d.pt. Go Ahead 6 4 2 8 19—12 P.S.V. 6 3 3 6 15—14 Stormvogels 6 3 3 6 11—13 Feyenoord 4 2 2 4 8—8 Velocitas 6 2 4 4 14—20 In de promotie-afdeeling van afdeeling I heeft H.P.C. het benoodigde één punt niet kun nen veroveren. Integendeel Blauw Wit won er nu bestaat de mogelijkheid, dat alle pretenden ten gelijk eindigen en dus weer opnieuw kunnen beginnen. De stand is: H.P.C. Blauw Wit Zeeburgia 3 4 3 2 2 1 0 14 0 2 4 0 2 2 7—5 8—8 4—6 Afdeeling n doet niet voor de eerste onder. Als H.V.V. van Excelsior wint begint ook hier de zaak opnieuw. H.V.V. verloor maar liefst met 40 van West Frisia. De stand is: Excelsior 3 2 0 1 4 127 West Frisia 4 2 0 2 4 76 H.V.V. 3 1 0 2 2 5—11 S.C.H. won van Hengelo, zoodat ook in afdee ling III nog alles mogelijk is. Hier is de stand: Hengelo 3 2 0 1 S.C.H. 3 111 Robur 2 0 11 4 9—7 3 4—4 1 5—7 Middelburg en Friesland hebben zich respec tievelijk in het Zuiden en in het Noorden als eerste klassers kunnen handhaven. Middelburg won met 21 van V.V.V. en Friesland speelde met F.V.C. gelijk. De stand in het Zuiden is: Middelburg 6 4 1 1 9 17—11 Juliana 6 4 0 2 8 1411 V.V.V. 6 2 0 4 4 9—9 Hero 6 1 1 4 3 5—14 In het Noorden: Friesland 3 2 1 0 5 7—1 4—4 F.V.C. 4 1 2 1 4 Muntendam 3 0 1 2 1 0—6 Ten aanschouwe van 5000 toeschouwers heeft Stormvogels voor de tweede maal de suprematie van de Oostelijke kampioenen moeten erken nen. Ondanks de meer dan zomersche tempe ratuur is het een aantrekkelijke, soms zelfs een fraaie wedstrijd geworden, waarbij de Deventena- ren in hoofdzaak aan hun middenlinie de over winning te danken hebben. Speciaal het keurige werk van spil Jan Halle moet genoemd worden. Men kan gerust zeggen, dat hij het geheele middenveld beheerschte. Nadat de Go Ahead-spelers Leo Halle en Jan de Kreek die hun 250sten wedstrijd hadden ge speeld worden gehuldigd door spelers, bestuur en supportersvereeniging, floot scheidsrechter Voltün beginnen. Onmiddellijk waren de Deventenaren in den aanval en slechts het falen van hun schot was oorzaak, dat Go Ahead voorloopig niet de lei ding nam. De Go Ahead-rechts-buiten, Buiting, was in deze periode onvoldoende en herhaal delijk was hij oorzaak dat de bal door de Stormvogels-achterhoede weggewerkt kon wor den. Daarentegen was de linkervleugel De Vries Jan de Kreek zeer gevaarlijk en in de 18e minuut kwam van die zijde ook het doelpunt. Een voorzet van De Vries kon de doelman nog net stoppen, doch Th. de Kreek was er vlug bij en trapte het leder in hét doel. (10). De Umuider spil kon er niet goed inkomen en daardoor kwam de achterhoede voor zwaar werk te staan, waarvan zij zich echter goed kweet. Daarbij kwam nog, dat het schieten van de Go Ahead-voorhoede verre van goed was. Ondanks het Go Ahead-overwicht gelukte het den gasten bij een uitval gelijk te maken (11). Rehmeyer trachtte over een tegenstander heen te spelen hetgeen mislukte en het volgend oogenblik schoot Efferen het leer in de touwen.^ Korten tijd later rende de stormvogels-rechts buiten langs de lijn, zwenkte naar binnen en schoot den bal langs den verbaasden Halle. (1—2). Men vreesde reeds voor de Deventenaren, doch Brilleman dacht er anders over en even voor het verstrijken van de eerste speelhelft bracht hij met een formidabel hoog schot in het doel de partijen op gelijken voet. (2—2). In de tweede helft waren de IJmuidenaren wat beter op dreef. De middenlinie sloot beter aan, waardoor het spel meer verdeeld werd. Bij een fraaien Stormvogels-aanval gaf v. d. Steen een voorzet en Schoorl schoot hard in. Leo Halle stopte vallend, doch kon zich niet snel genoeg herstellen, zoodat de Waard geen moeite had het derde doelpunt voor zijn rekening te nemen. (23). Go Ahead gaf den moed niet op doch het schot faalde telkens en telkens. Het volhouden der Deventenaren zou echter beloond worden. Een kwartier voor het einde trok de voorhoede der rood-gelen weer ten aanval. Buiting zette voor en de bal belandde bij De Vries, die naar bin nen zwenkte en op keurige wijze de partijen op gelijken voet bracht. (33). Het gejuich langs de lijn was nog maar nauwelijks verstomd of de Deventer aanvalslinie verscheen opnieuw voor de IJmuider veste. De verhouding tusschen den .Go Ahead middenvoor en Haak was niet van de beste, zoodat de scheidsrechter eenige vrije schoppen moest toekennen. Jan de Kreek schoot een van deze vrije schoppen even buiten de 16 meterlijn tegen Koster, waarbij de bal weer bij den Go Ahead-linksbinnen kwam, die De Waard onhoudbaar passeerde. (43). Wel trachtte Stormvogels nog den achterstand in te loopen, maar Go Ahead ging haar verdediging met de beide binnenspelers der voorhoede ver sterken en zoo was er voor de IJmuidenaren geen doorkomen meer aan. Met onveranderden stand werd dan ook het einde aangekondigd. Scheidsrechter Voltijn leidde den wedstrijd zeer goed en trad beslist op tegen enkele spelers, die hun boekje te buiten wilden gaan. Door dezen wedstrijd te winnen kwam Go Ahead nog in het bezit van een mooien zil veren beker, uitgeloofd door de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Deventer. Nadat het spel even gelijk is opgegaan gaat v. Kooyk er van door. Zijn pass belandt bij van der Broek die langs den binnenkant van den paal in het net schoot, I0. Er was toen 3 minuten gespeeld. P. S. V. wordt iets sterker en snel en goed combineerend trekt de P. S. V.-voorhoede tel kens naar voren. Het is van Eerd, die in sa menwerking met van der Broek het tweede punt voor Eindhoven weet te scoren. Velocitas antwoordt met eenige vinnige aanvallen, welke tot corners leiden, doch deze leveren geen resultaat op. P. S. V. is daarna weer in den aanval. On verwachts scoort Groningen dan tegen. Als Bouwman in doel te weinig uitzicht heeft kan de vrijstaande van Meel den bal in doel plaatsen, 21. Er is dan 20 minuten gespeeeld. Als Pau- lissen naar voren plaatst belandt de bal bij van der Broek en deze midvoor schiet hard in. Via den onderkant van de lat belandt het le der in doel, 31. Een moment later plaatst Mohrman van af den vleugel naar binnen, waar Meulema den bal opvangt en in den uitersten hoek inschiet, 3—2. Uit een misverstand in de Velocitas-achter- hoede ontstaat het vierde P. S. V. punt kort voor rust. Kolthof werkt een bal verkeerd weg en vermoedelijk door effect belandt het leder achter den keeper, 42. Met een 42 voorsprong voor P. S. V. komt de rust. Aanvankelijk is na de hervatting het meest Velocitas in den aanval. Bonsema schiet eenige malen op doel, doch Bouwmans geeft de ballen retour. Het offensief der Noordelijken houdt op en geruimen tijd gaat het spel weer gelijk op. Als van der Broek passeert naar van Kooyk schiet deze speler onder Kolthof door in doel. Kolthof grabbelt het leder uit zijn doel en wil den bal wegwerken. Volgens den meegeloo- pen neutralen grensrechter had de bal de doel lijn echter reeds gepasseerd en scheidsrechter Boekman kende het doelpunt toe, 52. P. S. V. vond het toen in de warmte welletjes en spande zich niet meer in. Het gevolg was, dat de Groningers, die over een goede dosis uit houdingsvermogen bleken te beschikken lang zaam maar zeker sterker werden. Het spel werd nu meer open gehouden, de beide vleugels kre gen meer werk en op handige wijze wisten van Meel en Bonsema vlak voor het einde ieder een doelpunt te scoren, zoodat de achterstand onverwachts verkleind was tot 54 en de over winning van P. S. V. weer in gevaar kwam. In den stand kwam echter geen vrandering meer en het einde kwam met een kleine doch ver diende zege van de P.S.V., die daarmede in de running blijft voor het kompioenschap van Nederland. Een huis vol menschen. Goede organisatie. Een prachtig veld, alleen: voor voetbal veel te warm weer. De spelers verdienen alle een woord van lof voor hun enthousiast werken bij een dusdanige temperatuur. Tegen veler verwachting in, is BI. Wit in de meerderheid gebleven, en het klinkt hard: aanvoerder v. d. Meulen heeft ditmaal veel bij gedragen tot deze Amsterdamsche overwinning. Drie van de vier doelpunten had hij o.i. moe ten voorkomen. In ieder geval staan de kan sen voor H. F. c. nog het beste. Een gelijk spel tegen Zeeburgia is reeds voldoende. Dat zal inmiddels de volgende week in het Sta dion een spannende partij worden! De volgende elftallen bonden den strijd aan: H. F. C.: v. d. Meulen, P. Jongeneel, v. Baasbank; R. Jongeneel, Kruijer, Lamp; v. Riemsdijk, Denijs, Koper, Dorsman, Hagenaar. BI. Wit: Gerrits, Hilders, Peters; Philips, de Boer, Comelissen; Damman, Gerritse, Kies- sewetter, Bergman, Kooijman. De leiding berustte bij den heer Weü. Even is BI. Wit aan het woord, waarna een plotselinge H. F. C.-uitval op een corner uit draait. Deze heeft geen succes. Dan komt H. F .C. wat opzetten en een pil van Koper gaat juist naast. Aan de andere zijde redt P. Jonge neel zeer fraai. In de 14e minuut krijgt Koper een fraaie kans maar schiet ieelijk over. Er wordt ondanks de hitte enthousiast gespeeld. Na een klein half uur heeft B. Wit succes als Gerritse, die overigens wel wat al te egois- tisch speelde een laag schot inzendt, waarbij v. d. Meulen al vallende den bal nog opraapt, maar niet kan wegwerken, zoodat deze in doel belandde, 10. Opvallend is het groot aantal corners op he:t BI. Wit-doel, die allen niets opleveren. Nadat Dorsman eens over kopt en aan den anderen kant P. Jongeneel nog eens fraai redde, breekt rust aan. Na de hervatting is nauwelijks 3K minuut gespeeld of H. F. C. krijgt van buiten het strafschopgebied een vrije trap te nemen. Koper lost een lage schuiver -- tusschen een massa beenen door belandt de bal in doel, Het wordt nu een spannende strijd, met ver deeld spel. Dan neemt weer BI. Wit de leiding na goed doorzetten van en door Kiessewetter, 2—1. Philips bij BI. Wit moet dan vervangen wor den. Wildschut komt in zijn plaats. Het H. F. C.-doel kruipt eens door het oog van de naald, terwijl aan de andere zijde Hagenaar tegen de bovenlat schiet. Beide doelen beleven benauwde oogenblikken, maar oved geheel zijn de spelers te zenuw achtig. Plotseling een BI. Wit-uitval. Gerritse lost een laag schot en juist als het eerste doelpunt laat v. d. Meulen dit glippen, 1—3. H. F. C. strijdt dapper verder, maar als Gerritse kort voor tijd er 41 van maakt, vecht het om een hopelooze zaak. Wel maakt v. Riemsdijk er nog 42 van, als de BI. Wit doelman Ieelijk mist. Einde al- zoo 4—2. De strijd was uiteraard meer span nend dan fraai. Een teleurstelling natuurlijk voor de H. F. C.'ers. Bij een temperatuur welke allerminst voor voetbal geschikt was, werd deze wedstrijd ge speeld-en heeft O. V. V. O. het 2e klasserschap weten te behalen. De uitslag geeft de verhou ding niet juist weer; een kleine overwinning voor de gasten was wel verdiend geweest. Als de scheidsrechter beginnen fluit is O. V. V. O. reeds direct in de meerderheid. Tech nisch is hun spel beter dan dat van de thuis club, al spelen de zenuwen aan beide zijden nog wel eens parten. Geleidelijk wordt het overwicht der gasten sterker en krijgen zij een paar corners te nemen. Na een kwartier spelen krijgt O. V. V. 0 weer een corner te nemen, welke op fraaie wij ze wordt benut en hun de leiding bezorgt 0—1. Hollandia komt iets meer opzetten, maar voor het doel kan men geen resultaten be reiken. Het overwicht is slechts van korten duur en de gasten nemen het spel weer in handen. Na een half uur spelen krijgen de gasten weder een corner te nemen, welke na eenig heen en weer getrap in het doel verdwijnt 02. Hollandia komt er dan iets beter in, zoodat in het veld de partijen gelijk opgaan. Tot de rust komt er echter in den stand geen ver andering en heeft O. V. V. O. een veiligen voorsprong. Na de rust komt Hollandia terstond opzetten. Door de warmte moeten eenige spelers van de thuisclub uitvallen, zoodat ten slotte Hol landia met 3 invallers verder speelt. Ondanks dab blijven ze goed partij geven, en na 20 mi nuten weten ze den achterstand te verkleinen met een fraai schot, 12. Dit geeft de thuis club moed, zoodat O. V. V. O. alle zeilen moet bijzetten om erger te voorkomen. Een kwartier voor het einde weet Hollandia op fraaie wijze den stand gelijk te maken; 22. De spanning komt er nu goed in en even later denken we Hollandia de leiding te zien nemen, maar de keeper weet op het laatste moment te redden. O. V. V. O. begint zich dan weer wat los te werken en komt er in den stand geen wijziging meer. Onder luid gejuich der O. V. V. 0.-sup- porters fluit de scheidsrechter het einde. Onder voorbehoud van een nog loopend pro test heeft Wilhelmina het kampioenschap van de Zuidelijke groep behald. D. H. L. won den beslisisngswedstrijd tegen Volendam en is dus kampioen der Noordelijke groep. In een temperatuur, welke zich allerminst voor voetbal leende, hebben Volendam en D. H. L. gisteren op het H. B. C.-terrein te Heem stede den strijd om de Westelijke suprematie uitgevochten. En daarbij heeft D. H. L. een zeer besliste en volop verdiende 31-overwinning behaald, dank zij een absoluut verkeerde tac tiek, waar die ten slotte door een gemis aan technische en tactische voetbalkennis der Vo- lendammers tot bovengenoemd resultaat leidde. D. H. L. begon nJ. den strijd met grooten angst voor de snelle Volendammer-voorhoede en had haar verdediging zeer versterkt. Met 4 halfbacks werd een verdedigende houding aan genomen, waardoor Volendam volop gelegen heid kreeg het D. H. L.-doel onder vuur te nemen. Maar de Volendammers wisten deze gelegen heid niet voldoende uit te buiten, want haar middenlinie verstond haar taak ook maar half. Er ontstonden dan ook groote gapingen in het middenveld, terwijl voor beide doelen de eigen aardigste schermutselingen ontstonden. Bij een daarvan voor het Volendammer doel, was Tok Alsemgeest zijn tegenstanders te vlug af en toen Stokman het leder voor zijn voeten had gelegd, was lindeboom in het volgende oogenblik gepasseerd (10). De Delftsche vreugde was slechts van korten duur en de steeds talrijker wordende Volen- dam-aanvallen vroegen de grootste aandacht der D. H. L.-defensie en reeds spoedig kwam doelman Alsemgeest tot de ontdekking, dat zijn opstellen bij het nemen van hoekschoppen tot fatale gevolgen kon leiden. Smit plaatste n.l. den bal goed voor doel en Alsemgeest deed een vergeefsche poging het leder te onderscheppen. Molenaar zag zijn kans schoon en de gelijkmaker lag in het net (1—1). Dank zij de slechte schutterscapaciteiten van Bond cs., kwam voor de rust in dezen stand geen verandering. De kansen stonden bij het ingaan der tweede helft voor Volendam dus het gunstigst, maar zelden hebben we het meegemaakt, dat de thee of andere versnaperngen tijdens de pauze een geheel anderen invloed konden hebben op de respectieve partijen. D. H. L. begon n.l. aan de tweede helft met een élan, welke Volendam den schrik om het hart deed slaan en vóór de wijdbroeken daar van waren bekomen, had Tok Alsemgeest de vrij talrijke toeschouwers weer in verrukking gebracht door de wijze waarop hij zijn elftal binnen, enkele minuten de leiding bezorgde. Brand bedreigt ons bosch-bezit! De meeste branden ontstaan door nonchalant weggegooide lucifers, door brandende siga retten-of sigaren-eindjes. Het is toch ook Uw devies, nietwaar: Een van Duitschlands kundigste sport-jour- nalisten, de man met een wereldreputatie, Wal- ther Bensemann, heeft thans officieel van zijn lijfblad „Der Kicker" afscheid genomen. De oorzaak is, dat „Der Kicker" voor kort de me- dedeeling cntving van den Rijkssport-commis- saris von Tschammer und Osten, dat dit orgaan onder censuur van het Rijkssport-bureau kwam te staan. Dit verkoos Bensemann niet en ver trok onmiddellijk naar Zwitserland. Een der grootste sensaties van de Duitsche competitie om het nationale Kampioenschap, is de verlegging van het zwaartepunt van Zuid- naar West-Duitschland. Het Westen heeft thans de spits genomen, en de zegepralen zijn zoo overtuigend, dat 't voor het eerst in de geschie denis van het Duitsche voetbal is, dat het Wes ten de hoogste voetbal-eer voor zich opeischt. Berlijn was uitverkoren om een der hoogte punten te mogen aanschouwen, ni. den titanen kamp Fortuna (Düsseldorf) en Eintracht (Frankfurt). De Düsseldorfsche club telt be kende spelers in zijn gelederen, als Janes, Ben der, Wiegold. Hochgesang, Kobierski, terwijl wij bij de Frankfurters de volgende bekende namen vinden, als Schütz, Gramlich en Mantel. Door Wiegold stond 't met rust 10 voor Fortuna, welke score daarna tot 4—0 werd opgevoerd. De zege was volkomen verdiend. Intusschen slacht offer nummer een! Leipzig viel de eer te beurt den tweeden be langrijken wedstrijd uit deze competitie te mo gen organiseeren, n.l. F. C. Schalke '04 (Gel- senkirchen: en S. V. 1860 (MUnchen)laatst genoemd elftal is Duitsch Kampioen 1932. Doch thans werden ze met 40 geklopt, met welke nederlaag zij tegelijk den Kampioenstitel wel kunnen afschrijven. In technisch opzicht ont liepen beide ploegen elkander intusschen met veel, slechts bleken de menschen uit Gelsen- kirchen voor doel doortastender, wat hun met half-time een 10 voorsprong bezorgde, ter wijl zij hun zege daarna door drie treffers con solideerden, Inmiddels slachtoffer nummer tweei Is 't wonder, dat Zuid-Duitschland rouwt, en het Westen jubelliederen zingt. Maar terwijl deze trappers strijden om de suprematie, reist de Rijkstrainer, Otto Nerz, de steden af, waar de uitverkorenen van de Technische Commissie hun proef-wedstrijden tegen de Schotsche profs, de Glasgow Rangers, spelen. Na de beide over winningen, die wij de vorige maal al memoreer den, voegden de verre gasten nog twee over winningen aan hun serie toe, n.l. te Bochum met 5—0 en te Dresden met 3—2. Tastbare re sultaten boekten de Duitschers alzoo niet. België zal met het volgende elftal zijn seizoen besluiten met wedstrijden tegen Polen en Oos tenrijk: Braet d.; Hoydoncksde Deken a.; Claessen—Hellemansvan Ingelhelm m.; Van den EyndeSaeysVoorhoofBrichautTorfs v. Zoowel Capelle als Desmedt zijn verhinderd uit te komen. Frankrijk besloot het internationale seizoen met een landenstrijd te Parijs tegen Wales, nummer een van de competitie tusschen de deelen van Groot-Brittannië en Ierland. Be paald hartverheffend bleek de match intusschen niet, en de 11 was tenslotte nog de juiste ver houding van deze weinig emotionneerende ont moeting. Spanje bracht meer leven in de brouwerij door met niet minder dan 130 van Bulgarije te winnen, waarmede 't zijn prestige iets her stelde. Begrijpelijk werd deze ontmoeting zeer eenzijdig, en ook al mogen doelpunten voor het publiek het zout van voetbal zijn met dertien goals wordt deze sport wel een weinig te hartig! De finale om den Oostenrijkschen Cup tus schen Austria en de Brigittenauer A. C., num mer vijf en nummer laatst van de ranglijst, kon Austria op het nippertje slechts met 10 win nen. Hoe schamel dit resultaat ook is, was 't voor de club van Sindelar net voldoende om zich in de competitie om den Mitropa Cup te plaatsen. Herbert Chapman,- Arsenal's manager, en Hugo Meisl hebben besprekingen ingeleid om tot een wedstrijd te komen Arsenal en Oosten- rijksch Elftal, en "t is zoo goed als zeker, dat deze Dhenomenale strijd tot stand zal komen. 21. Dit beteekende tevens de zege voor D. H. L„ want de Delftenaren werden door dit succes moreel zoodanig gesterkt, dat Volendam vrijwel geen kans meer kreeg haar spel te ont plooien. Bovendien schenen diverse Volendammers het tempo niet meer te kunnen volgen en toen Alsemgeest eens voor de verandering zelf een corner nam, kopte Nuhn nummer drie in de Volendammer touwen. Een 31-voorsprong in een moordende hitte. D. H. L. voelde de zege en ondanks hardnekkige pogingen van Volen dammer zijde bleken de Delftenaren toch over meer reserve te beschikken en hoewel Bond nog een elfmeterschop mocht nemen, welken hij echter over schoot, kwam de Delftsche zege geen moment meer in gevaar. Een volop ver diende zege, welke voor een groot deel aan een verkeerde tactiek was te danken, maar Volen dam deed er nog meer verkeerds aan, om deze fout niet voldoende uit te buiten. Te IJsselstein heeft tweeden Pinksterdag bovengenoemde wedstrijd plaats gehad, die nog geen beslissing in de promotie-competitie heeft gebracht, daar door de Amsterdammers pro test is aangeteekend, aldus de Maandagmorgen, tegen het niet toekennen van een doelpunt, dat door V.V.A. werd gemaakt. Het was in de eerste helft, dat de scheidsrechter bij een aan val der bezoekers zijn fluitje liet hooren voor buitenspel, doch de speler, die den bal in zijn bezit had, schoot bijna op hetzelfde oogenblik en doelpuntte. De scheidsrechter annuleerde dit punt, doch gaf in de rust aan den aanvoerder van V.V.A. te kennen, dat hy zich vergist had en er geen buitenspel was. Vandaar het pro test. Wat de strijd zelf betreft, deze gaf ondanks de warmte, vrij goed spel te zien, vooral van de zijde van V.VA. De IJsselsteiners speelden de eerste helft beneden hun vorm. Uit een elf meterschop namen de gasten door Th. Tus- huizen de leiding, en even voor de rust maakte dezelfde speler er op fraaie wijze 20 van. In de tweede helft speelde de thuisclub in een gewijzigde opstelling. Een elf-meterschop werd door den Amsterdamschen doelman gehouden, maar kort daarop schiet v. de Hoogen tegen den staander en de bal draait net even over de doeliyn, 12. Een tweede strafschop voor V.V.U. wordt wederom door den doelman onschadelijk gemaakt. In de laatste minuten nog een aanval voor de thuisclub, waaruit J. Zyder- veld gelyk maakt, 2—2. Voor 400 toeschouwers werden in het nieuwe Noorderbad te Zandvoort zwemwedstrijden ge houden, waarvan de voornaamste uitslagen als volgt luidden: 200 Meter schoolslag heeren: 1. L. Korpers- hoek RZC, tijd 2 min. 56 2/5 sec.; 2. D. J. van Woerkom SZC, tijd 3 min. 21/5 sec.; 3. G. P. van der Kamp Dolfijn tijd 3 min. 2 2/5 sec. 4 x 200 Meter vrije slag estafette heeren: 1. Y, tijd 10 min. 32 4/5 sec. De poging van het Y om een nieuw record op dezen estafette-afstand te vestigen slaagde niet. 2. H. P. C., tijd 10 min. 38 3/5 sec. 3. Haarlem 10 min. 43 4/5 sec. 100 Meter vrye slag dames: 1 .Corry Laddé, Y, tyd 1 min. 10 sec. 2. J. Selbach, ADZ, tyd 1 min 10 2/5 sec. 3. D. Ketelaar HDZ, tyd 1 min, 141/5 sec. 200 Meter schoolslag dames: 1. J. Kastein, HDZ, tyd 3 min. 8 sec. 2. H. Haaze Zignea, tijd 3 min. 45 sec. 100 Meter rugslag heeren: 1. A. J. van der Meer, Haarlem, tijd 1 min. 18 3/5 sec. 2. L. van der Brons, Dolfijn, 1 min. 22 sec. 3. P. Rol, HVGB, tyd 1 min. 25 sec. Scheffer van de DJK was verhinderd wegens ongesteldheid. Schoonspringen dames: 1. Truus Klapwijk, RDZ, 69.45 punten. 2. Mej. J. van der Kamp, ADZ, 55.48 pnt. 5 x 50 Meter vrije slag estafette dames: 1. Y, tijd 2 min. 50 sec. 2. ADZ, tijd 2 min. 54 4/5 sec. 3. HDZ. tijd 2 min. 56 2/5 sec. 10 x 50 Meter vrye slag heeren: 1. Y, tijd 5 min. 5 sec. 2. Haarlem, tijd 5 min. 16 sec. 3. HPC, tyd 5 min. 161/5 sec. 100 Meter rugslag dames: 1. W. Helms, Y. tijd 1 min. 27 sec. 2. D. Ketelaar, HDZ, tijd 1 min. 28 4/5 sec. 3. N. Senff, ADZ, tijd 1 min. 29 3/5 sec. Schoonspringen heeren: 1. P. Denneboom, AZ, 135.58 punten. 2. H. Lotgering, Y, 123.40 punten. De polowedstrijd De KikvorschenHaarlemsch Zevental werd gewonnen door de Kikvorschen met 32. Ruststand 22. In tegenstelling met de laatste jaren werd de nationale Polodag van U. Z. C. dit keer door prachtig zomerweer begunstigd. Er was dan ook niettegenstaande andere belangrijke sportge beurtenissen den wedstrijd UWDOSS vrü veel publiek in de weminrichting aan den Krommen Rijn aanwezig. Er moesten een 24-tal wedstrijden worden gespeeld. Het programma werd vlot op 3 velden afgewerkt. De uitslagen luidden als volgt: RZC—AZ 1—1, AZ wint na loting. UZC II—HZ en PC II 3—0. HZ en PC—Y 44 Y wint na loting. Zijl I—Otter I 1—3. HPC I—Maas I 3—1. UCZ II—Y II 0—2. UZC II—Y 1 2—4. BrandenburgAegir 32. GZC I—ZAZ en PC 5—0 wegens niet opk. Y II—DJK II 43. Haarlem IStar 72. Dames. UZC—RDZ niet doorgegaan. UZC n—Brandenburg I 3—0. Heeren: Zwemlust IAZ 35. Otter I—Haarlem 13. GZC I—AZ 3—1. Brandenburg IVahali 31. AZC IDZV I 50 wegens niet opkomen. Star II—UZC IV 2—4. Zwemlust IIZyl II 20. UZC m—AZ en PC II 4—0 wegens niet opk. Aegir I—AZC 2—1. UZC IVZwemlust II 20. HPC II—UZC III 0—5. Nederland B won eersten Pinksterdag van Belgie B, nadat de rust met blanken stand was •ingegaan, met 20 door doelpunten van van Vliet en van Reenen. Daar Frankrijk B met 41 van Luxemburg won. speelde het Neder landsch B-elftal op Tweeden Pinksterdag tegen het Frapsche B-elftal in de finale. Het Nederlandsche B-elftal won de finale van het Luxemburgsche voetbaltomooi met 31 van het Fransche B-elftal, nadat de rust met ge lijken stand 11 was ingegaan. Daar Luxem burg van het Belgische B-team won, eveneens met 31, werd de einduitslag van het tomooi als volgt: 1. Nederland B 4 punten, 2. Frank rijk B 2 punten; 3. Luxemburg 2 punten; 4. Belgie B 0 punten. In de rust van den wedstryd NederlandB- Frankrijk B werden spelers en officials van beide teams aan den Prins-Gemaal van de Groot-Hertogin van Luxemburg voorgesteld. De voorzitter van de Technische Commissie van den KNVB, de heer K. J. J. Lotsy, heeft een onderscheiding ontvangen en is benoemd tot Ridder in de Orde van de Eikenkroon van Luxemburg. Men meldt ons nader uit Luxemburg: Het Fransche team, dat in de finale tegen het Nederlandsche tehm uitkwam, was als volgt samengesteld: Doel: Klares (U L Moyeuvre-Grande)achter Rolhion (SO Montpellier) en Zehren (Hayange) midden: Halter (FC Mulhouse), Finot (CA Paris) en Barbieux (Excelsior)voor: Taillis (FC Rouen), Bertrand (Red Star), Gunbard (CA Paris), Chauvel (FC Roubaix) en Lher- mine (RC Rouen). Het Nederlandsche B-elftal was thans ais volgt samengesteld: Doel: van Male (Feyenoord); achter Pienter (Be Quick) en Lelyveld (VUC)midden van Maren en Breitner (beiden ADO) en van der Tuyn (Hermes DVS); voor: Nagels (Enschede), van Vliet (HBS), van Reenen (Ajax), Schoe- maker (Quick Haag) en Mulders (Ajax). Nederland won den toss en had het voor deel van den wind. Onmiddellijk zaten de Hol landers voor het doel der Franschen. Het spel was in het eerste gedeelte van den wedstrijd met best te noemen. De Franschen combineerden in de voorhoede uitstekend en na fraaie combinatie van Gun bard en Taillis wist de laatste met een prachtig schot, onhoudbaar voor van Male te doelpun ten. Frankryk B leidde na vyf minuten. De Hollanders kwamen er tegen het einde van de eerste helft steeds beter in, enthousiast werd er gespeeld en de middenlinie steunde den aanval op goede en juiste wyze. Eindelijk, vyf minuten voor rust kwam de gelijkmaker. Schoemaker kwam vry te staan na een door braak, doch diens schot was te zwak. Intus schen ontstond hierop een doelworsteling, waarby Klares met Zehren en van Vliet op zich zoo in moeilijkheden kwam. dat de bal achter de iyn rolde 11. De Franschen waren in de tweede helft aan- vankehjk het meest in den aanval. Langzamer hand wist Holland het spel te verplaatsen en Nagels en van Reenen schoten over doel. Dan wist Holland de leiding te nemen. Een voorzet van Mulders werd door Schoemakers in eens op de schoen genomen en op buitengewoon fraaie wijze in den hoek geschoten, onhoudbaar voor Klares (12). De Franschen reageerden fel op dit doelpunt, zy ondernamen eenige goede aanvallen, doch zij misten toch het pittige van het werkebjke goede Fransche spel. Bovendien stonden de Hollandsche backs stevig te verdedigen. Een vrye trap wegens hands belandde by Nagels, de Sportclubman rende langs de lyn, zwenkte naar binnen en met een onhoudbaar schot verdween de bal in het Fransche doeL Na 32 minuten leidde Nederland dus met 31. De Franschen ondernamen nog eenige po gingen om den achterstand te verkleinen, doch Lelyveld stond uitstekend te verdedigen. De Franschen bleven voortdurend wijzigingen in hun team brengen, doch niets hielp. Kampioenscompetitie Zuiden WilhelmKolp. 60 Kampioenscompetitie Westen DHLVolendam 31 Promotie-degradatie VVY—WA DonkExcelsior 2—2 4—3 le klasse C Venlo—DEV 2—1 Vriendschappelyk SWVSK Deutsche Jugeskraft 43 Om het lands kampioenschap Go Ahead Stormvogels 43 PSVVelocitas 54 Afdeeling I Promotie 2e klasse HFCBlauw Wit 2—4 Promotie 3e klasse HollandiaOVVO 2—2 UW—DOS 11 Beverw.Pur- mersteijn 12 Promotie 4e klasse SDZAhrends VC 01 Prom. res. 2e klasse RCH 2—AFC 2 52 Afdeeling n Promotie 2e klasse W.-FrisiaHW Prom. 3e klasse St. H.Ris. Hope 6X Vriendensch Hollandlaan 1I 2e klasse B OlympiaFort. 42 Prom. 4e klasse St. Volk.— Schoonhoven 43 Afdeeling III Prom. 2e klasse SCHHengelo 10 Prom. 3e klasse LochemDe Gaz. 20 NijverdalLa Première 60 Afdeeling IV Promotie 2e klasse Middelb.VW 2—1 HeroJuliana 03 Afdeeling V le klasse Be Quick Alcides 111 Promotie 2e klasse FVCFriesland 00 Ter Gouw- Fluks 2 Het Xerxes-tournooi is gewonnen door Bocs kai. De uitslagen waren: Eerste dag: AjaxBeerschot 31, Xerxes— Bocskai 26. Tweede dag: XerxesBeerschot 14, Ajax— Bocskai 1—2.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 9