Stadsnieuws BEURS VAN AMSTERDAM Beverwijks nieuwe burgemeester Haarlem, 7 Juni EEN ONDERHOUD MET Mr,SCHOL TENS Wisselkoersen WOENSDAG 7 JUNI Sacramentsspel Anno Sancto te Amsterdam Niet geheel onbekend in de gemeente Kruisweg 30, bij het station AGENDA WOENSDAG 7 JUNI 1933 ALB. v. d. KALLEN f WEER DRIE AANHOUDINGEN Onrechtmatig steun getrokken SNEL RECHT Aanvallers op ijsco-mannetje gevonnist De heer J. H. Visser Personalia Orgelbespeling FAILLISSEMENTEN Uitvaartdiensten te Zandvoort HET VERVOER DER N.Z.H.T.M. Op de beide Pinksterdagen Haarlemsche Orkestvereeniging BIJTIJDS GERED Hoe gevaarlijk de zee kan zijn HET IJMUIDER CONFLICT De vragen van het Tweede kamer lid Amelink VERKEERSONGEVALLEN Oude man aangereden De gevaarlijke hoek Ceesje Speenhoff getrouwd BURGERLIJKE STAND Over de annexatieplannen (Wijk aan Zee en Duin) kon de be noemde zich nog niet uitlaten Mr. H. J. J. Scholtens HEVIGE AUTOBOTSING Zeven Amsterdammers gewond, van wie twee ernstig LIEFDEWERK VAN DEN PEN NING VOOR DEN EERE-DIENST Geen plaatsenverkoop in de kerk Afschaffing van collecten tijdens de diensten DAMMEN De Haarl. R. K. Dambond Apotheek begemann sneltjes 8 Juni UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE 462e STAATSLOTERIJ De heer H. E. Everard, voorzitter van het comité van Katholieke Actie te Haarlem, ver zoekt ons opname van het volgende: Aan de Katholieken van Haarlem Zondag 13 Juni a.s. wordt te Amsterdam in het Stadion het Sacramentsspel „Anno Sanc to 1933" onder artistieke leiding van Frank Luns, opgeveerd. Het zou absoluut onjuist zijn om te meenen, dat het Amsterdamsch Sacramentsspel „Anno Sancto" een daad is uitsluitend van het be stuur der „Vereeniging Katholiek Amsterdam." Dit bestuur heeft weliswaar het initiatief ge nomen en heeft zich ook met de leiding belast. Doch dit bestuur hield er zich tevens zeer goed van overtuigd, dat het met „Anno Sancto" aan alle Katholieken, ook de Haarlemsche, de ge legenheid bood om op zeer bijzondere wijze uiting te geven aan hun diepe vereering voor het H. Sacrament van Mirakel en om op waar lijk grootsche wijze hulde te brengen aan de H. Eucharistie. Daarom zal „Anno Sancto" een daad zijn niet slechts van enkele weinige personen, doch van geheel Katholiek Nederland. Dit is de ware beteekenis van „Anno Sancto", dat het is de grootsche viering van het H. Sacrament door alle Katholieken, ook te Haarlem, in al hun rangen en geledingen. De inzet van het Sacramentsspel is de vie ring in ons land van het Heilig Jaar. En ook als zoodanig is heel Katholiek Nederland be trokken bij „Anno Sancto." Een meer passende viering van het Heilig Jaar dan door een Sacramentsspel laat zich wel nauwelijks; denken. Het pleit voor een gezond katholiek leven dat spoedig zoo'n groot aantal personen hun me dewerking hebben toegezegd voor het Sacra mentsspel. De organisatoren zijn hun hoogst dankbaar voor deze bereidwilligheid. Wij hopen van harte, dat mede dank zij hun medewerking „Anno Sancto" een diepen in druk zal achterlaten bij de Katholieken van geheel Nederland en bij de Haarlemsche Ka tholieken in het bijzonder. Mogen vele Haarlemsche Katholieken zich opmaken om op Zondag 18 Juni het Sacra mentsspel in het Stadion te Amsterdam bij te wonen. Kaarten zijn verkrijgbaar In het gebouw „St. Bavo", Smedestraat, Haarlem. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der uitdeelingslijst van: C. de Vries Czn., wonende te IJmuiden, gem. Velsen. Curator Mr. Dr. A. F. H. Schreurs, al hier. J. Daalder, wonende te IJmuiden. Curatrice mevr. Mr. J. H. G. SchutteStruick, alhier. H. J. Warmerdam, wonende te Hillegom. Cu rator Mr. H. J. M. Tonino, alhier. W. Verhagen, wonende te Haarlem. Curator Mr. H. J. M. Tonino, alhier. De politie heeft weer drie steenzetters aan gehouden, ni. den 37-jarigen v.d. K., den 43-ja rigen v. B. en den 30-jarigen de B., verdacht van fraude ten nadeeie van de gemeente. Evenals de vorige gearresteerden hebben zij met medeweten van het bestuur onrechtmatig steun getrokken. Na verhoord te zijn, zijn de drie steenzetters weer op vrije voeten gesteld. De Haarlemsche Politierechter heeft van daag bijzonder snel recht gewezen. Gisteren meldden wij de mishandeling van een ijsco mannetje op tweeden Pinksterdag. En van morgen reeds hoorden de daders zich vonnis sen. De officier van Justitie, mr. Andringa, eischte 6 weken gevangenisstraf, terwijl de Politie rechter, mr. Roedt, 3 weken oplegde. De heer J. H. Visser, het welbekende katho lieke ex-raadslid, die reeds eenige weken ernstig ziek is, is Dinsdag ter verdere verpleging in de Mariastichting opgenomen. Bij zijn hartkwaal heeft zich longontsteking gevoegd. Zijn toe stand is nog steeds ernstig. Bfj beschikking van den Minister van Econo mische Zaken en Arbeid is benoemd tot lid, tevens onder-voorzitter van de Centrale Com missie van Advies voor de uitvoering van de credietverleening ten behoeve van bloemen- kweekers te Aalsmeer en Haarlemmermeer, K. I. B. A. de Coster te 's Gravenhage. Het programma der orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk, op Donderdag 8 Juni des namiddags van 34 uur, te geven door den heer George Robert, is als volgt: 1. Praeludium et Fuga D gr. t., J. S. Bach. 2. Suite du deuxième ton, L. N. Clérambault. 3. Sonate III, Preludio, Adagio molto, Fuga. A. Guilmant. 4. a Cantilène, A. Mailly; b Chant pastoral, Tli. Dubois. 5. Grand Choeur, Th. Dubois. De Arrcndissements-Rechtbank heeft op Dinsdag 6 Juni failliet verklaard: J. Mazurel, „Mazurel's Kleedinghuis", wonen de te Haarlem, Ged. Oude Giracht 34. Curator Mr. W. de Rijke, alhier. P. J. M. Suyver, echtgenoote C. A. H. Geertz, winkelierster in glaswaren, wonende te Zand- voort, Kosfverlorenstraat 30 boven. Curator Mr. M. A. van Bek, alhier. Th. v. d. Maat, schilder, wonende te de Kaag, gem. Alkemade. Curatrice mej. Mr. D. M. t Hooft, te Aalsmeer. F. J. M. Meerhoff, winkelier in heerenmode artikelen, wonende te Zaandam, Westzijde 36 B. Curator Mr H. M. C. Dekhuyzen, te Zaandam. Th. van der Reep, kantoorbediende, wonende te Haarlemmermeer, Venneperweg 1123. Cura trice mej. Mr. D. M. 't Hooft, te Aalsmeer. Rechter-Commissaris in deze faillissementen Jhr. Mr. E. J. Strick van Linschoten. Opgeheven werden de faillissementen wegens gebrek aan actief van: Mevr. S. de LeeuwGroen, wonende te Wor- mer. Curator Mr. H. H. Riepma, te Edam. J. Haaker, wonende te Haarlemmermeer, Aalsmeerderweg 3. Curator Mr. Dr. A. F. H. Schreurs, alhier. P. van den Eykhof. wonende te Haarlem. Cu rator Mr. J. van der Vegt, alhier. F. Broerc, wonende te Landsmeer. Curator Mr. Julius Hoog, alhier. Mevr. J. van der Helder, hsvr. H. A. van Keulen, destijds wonende te Beverwijk. Curator Mr. A. Bruch, alhier. P Hes, wonende te Santpoort. Curator Mr. A. W. Hellema, te IJmuiden. In de St. Agathakerk te Zandvoort hadden hedenmorgen de H. Uitvaartdiensten plaats voor de zielerust van den heer Albert v. d. Kallen, in leven directeur-hoofdredacteur van „De Gelder lander" te Nijmegen. De gezongen Requiem-Mis werd opgedragen door pastoor Niehus uit Bentvelt en kapelaan Rietveld. In het kerkgebouw merkten wij o.a. op Mr. Wierdels, gedelegeerd-commissaris van „De Gelderlander", den heer S. Bruysten, van de „Residentiebode", namens de Ver. Kath. Ned. Dagbladpers, de heeren Vlooswijk en v. d. Broek, resp. tijdelijk hoofdredacteur en directeur van „De Gelderlander", den heer en mevrouw Mr. J. B. Bomans, den heer Jac. v. Term, di recteur-hoofdredacteur van de Limburger Koe rier, den heer H. Baron v. Lamsweerde namens de Ned. Kath. Kath. Journalisten Vereeniging, e.a. Omstreeks elf uur werd het stoffelijk over schot per auto naar Nijmegen vervoerd, alwaar de teraardebestelling op het R. K. Kerkhof zou plaats vinden. De N. Z. H. T. M. heeft op eersten Pinkster dag op de lijn AmsterdamZandvoort vervoerd 32.025 passagiers en op tweeden Pinksterdag 34.221. Uit Haarlem werden per tram vervoerd in richting Leiden op eersten Pinksterdag 27.171 passagiers en op tweeden Pinksterdag 33.213. De H. O. V. is ook dit jaar uitgenoodigd om een serie concerten te geven in de Rotterdam- sche Diergaarde. De concerten voor de gemeente Bloemendaal zullen ditmaal 21 Juni en 19 Juli in het Bloe- mendaalsche bosch, 5 Juli en 2 Aug. te Aerden- hout gegeven worden. De solist op het volksconcert van Donder dag a.s. is de heer W. van Santé, bas, een jonge veelbelovende zanger, die bij de laatst gegeven uitvoering van Haarlems Gemengd Koor mede werking heeft verleend. Het programma van dit volksconcert is als volgt: Vier deelen uit de „Haffner Serenade", W. A. Mozart (vioolsolo Hans Byvanck); Arie „Oisis und osiris" uit de opera „Die Zauoer- flöte" (zang en orkest), W. A. Mozart; Ballet- suite no. 1, Chr. W. v. Gluck; Prélude, tweede deel van „La Croisade des Enfants", G. Pierné; Arie „Gott-sei mir gnadig" uit „Paulus", F. Mendelssohn-Bartholdy; Lyrische Suite, Edv. Grieg. Als bijzonderheid valt mede te deelen dat Marinus Adam in den vervolge bijzondere aan dacht zal schenken aan hem kenbaar gemaakte wenschen voor het uitvoeren van speciale num mers. Een dame, die aan het vrije strand te Zand- vboort met honderden anderen aan het baden was, miste plotseling haar zoontje, dat zich onder haar toezicht ook in zee bevond. Het bleek, dat het knaapje was gevallen en onder water zich bevond. Gelukkig mocht men er in slagen den knaap spoedig te vinden, maar toch waren alle hulp krachten noodig, om de levensgeesten weer cp te wekken. Daarbij had men ook de hulp van dr. Van Fraassen en dr. Tichelaar ingeroepen. De vereenigde pogingen hadden echter een gunstig resultaat. Op de vragen van den heer Amelink betref fende het nemen van maatregelen van Regee- ringswege ter zake van het optreden door de IJmuider Federatie van arbeiders in het vis- scherij- en transportbedrijf tegenover de in het visscherijbedrijf te IJmuiden werkzaam zijnde leden van den Nederlandschen Bond van Chris telijke Fabrieks- en Transportarbeiders en te genover andere personen, heeft minister Colijn meegedeeld, dat de beantwoording in verband met ter zake nog loopend overleg, niet binnen den gebruikelijken termijn zal kunnen geschie den. Dinsdagmorgen om 10 uur liep de 66-jarige A. de G. zonder op of om te kijken in de Gier straat bij de Doelstraat van het trottoir op den rijweg, met het gevolg, dat hij door een tram werd aangereden. De oude was bovendien nog hardhoorend. Hij werd per taxi naar de Maria stichting overgebracht, waar bleek, dat hij een arm gebroken had. Dinsdagavond omstreeks half 12 ontstond op den hoek KloosterstraatPres. Steynstraat een aanrijding tusschen een autobus van de stads- lijn 2 en een taxi, welke den voorrang had. De taxi werd zóó zwaar beschadigd, dat zij moest worden weggesleept. Een passagier van de taxi, de heer D., werd door het breken van een ruit aan beide handen gewond. Omtrent de schuldvraag wordt door de politie nog een nader onderzoek ingesteld. Te 's Gravenhage is vandaag onze oud-stad- genoote, de welbekende Ceesje Speenhoff, in het huwelijk getreden met Piet Rinks. Ondertrouwd: 6 Juni. J. F. Sonnemans en M. C. T. Klein; G. Christiaanse en H. B. A. Pol man. Zooals wij gisteren reeds konden melden, is tot burgemeester dezer gemeente benoemd Mr. H. J. J. Scholtens, hoofdcommies aan het De partement van Economische Zaken en Arbeid te 's-Gravenhage. Onmiddellijk na het bekend worden der be noeming, hebben wij onzen nieuwen burge meester om een onderhoud verzocht, welk ver zoek met de grootste welwillendheid werd toe gestaan. De burgemeester ontving ons in zijn werkka mer in het departementsgebouw te Den Haag en vertelde ons o. m., dat de gemeente Bever wijk hem niet geheel onbekend was, Als mili tair is Mr. Scholtens vroeger te IJmuiden ge detacheerd geweest, waarbij hij gelegenheid had Beverwijk en omstreken te leeren kennen. Ook kort g leden heeft hij Beverwijk nog eens be zocht en het bleek spoedig, dat de nieuwe burgemeester hier goed georiënteerd is. „Het schijnt me een aardige gemeente toe, knus gelegen" zoo gaf de burgemeester ons zijn indruk weer. „Ze heeft ook een merkwaardige beteekenis als middelpunt. En ik ga er in een mooien tijd naar toe. Is de (aardbeien)-cam pagne reeds begonnen?" Natuurlijk informeerden we belangstellend naar zijn meening over de fusieplannen, waar van hem iets bekend is, doch en dit is be grijpelijk hij kon zich hierover niet uitlaten. Een dergelijke aangelegenheid dient men eerst te bestudeeren. Ook de regeering beschouwt elk annexatie-vraagstuk op zich zelf, al staat zij op het standpunt, dat kleine gemeenten op den duur verdwijnen moeten. Groote belangstelling heeft de nieuwe burge meester voor de historie. Verschillende publica ties van zijn hand leggen hiervan getuigenis af. Over den aard dezer publicaties hebben wij on ze lezers gisteren reeds kunnen inlichten. Het bestaan der Kenemer Oudheidkamer was hem reeds bekend, alsook ons uitstekend geordend gemeente-archief en het staat vast, dat hij voor dit alles groote aandacht zal hebben. Op een desbetreffende vraag antwoordde de burgemeester ons, dat hij niets kon zeggen om trent den tijd, waarop hij zich te Beverwijk zal komen vestigen. Met groote belangstelling informeerde de nieuwe burgemeester tenslotte naar verschil lende zaken, onze gemeente betreffende. De burgemeester was zoo vriendelijk, ons van zijn levensloop nog het een en ander te vertellen, hetgeen wij hier, in aansluiting op wat wü gisteren reeds mededeelden, laten vol gen: Na het Gymnasium te Den Bosch bezocht te hebben, studeerde hij aan de Universiteiten te Utrecht en Leiden. Omstreeks 1920 werd Mr. Scholtens verbonden aan het Centraal Bureau van de Katholieke Sociale Actie te Leiden, als wetenschappelijk ambtenaar en leidde daar o.a. de bekende cursussen. In 1925 volgde zijn benoeming tot burgemeester van Houten (Utrecht), waarna hij in 1927 lid werd van de Staten dier Provincie. Sedert 1 Maart 1931 was Mr. Scholtens hoofdcommies op het Departement van Econo mische Zaken en Landbouw, bij de Directie van den Landbouw. In den loop der jaren vervulde hij tal van bestuursfuncties in verschillende vereenigingen. O.a. nam hij het algemeen secretariaat waar van de Vereeniging „Geloof en Wetenschap." Wij roepen den nieuwen burgemeester bij voorbaat een hartelijk welkom toe in Bever wijk. Getrouwd: 6 Juni: V. de Vries en J. Prins. Geboren: 2 Juni: d. van T. Wakker—de Groot; z. van M. v. Wijk—Visser; 3 Juni: z. van M. v. EdenRosez. van M. W. Mij er— Selier; z. van J. J. E. Saarloos—Zuiderbaan; d. van A. M. de Vriesv. Gelder: d. van C. v. Hooff—Tromp; 4 Juni: z. van H. v. d. Reep Korstanje; z. van C. C. J. CasseeFaase; d. van H. K. H. FrankTierolfd. van R. Kuit Degenaars; z. van B. J. J. v. d. AvoortSmet te; 5 Juni: z. van M. A. TTuijensKluijskens; d. van A. W. H. Kloes—Ratte; d. van J. P. v. d. HeijdeHulshof; d. van M. S. W. Menting v Vilsteren; d. van M. H. v. d. SteenBruins; 6 Juni: z. van A. C. v. DijkHaamans. Overleden: 2 Juni: H. v. Mouwerik, 70 j. K. Hofstraat; 3 Juni: J. J. Roosdorpde Bell, 85 j., Gr. Houtstraat; J. C. Duijn, 70 j., Waldeck Pyrmontstraat; J. W. v. Laar, 45 J-, Kamper laan; 4 Juni: C. A. Blaasv. Eijndthoven, 79 j., Floresstraat; K. PonsenSlot, 80 j., Tweede Zuidpolderstraat; J. H. C. HabermehlSeven- huijsen, 70 j., Kinderhuissingel; 5 Juni: R. BeugelingRaven, 71 j., Zuidpolderstraat; G. P. HeijneElferink. 34 j., Anjelierstraat; 6 Juni: L., 15 mnd., z. van A. T. Zandbergen, Amsterdamstraat. Om ruim 10 uur heeft Dinsdagavond op de gevaarlijke Amsterdamsche vaart, even voorbij de spoorbaan naar Haarlemmermeer, een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen een vrachtauto der fa. Oosten, Nieuwendijk te Amsterdam, en een luxe auto, waarin behalve de chauffeur gezeten was de familie D. uit de Madoepastraat te Amsterdam, man, vrouw, kind en zuster. In den vrachtauto zaten behalve de chauffeur nog vijf personen. De vrachtauto reed, volgens ooggetuigen, uit de richting Haarlem, aan den linkerkant van den weg. De luxe auto. komend uit de richting Am sterdam, reed daarom het rijwielpad op. Op het laatste moment schijnt de bestuurder van den vrachtauto zijn fout te hebben wil len herstellen: een hevige botsing was het ge volg. Zeven personen werden gewond, waar van twee vrij ernstig. Een persoon kreeg ver moedelijk een wervelfractuur, een ander een beenbreuk; de overigen kregen in hoofdzaak snijwonden. De gewonden werden door de E.H.B.O. uit Haarlem naar de Mariastichting vervoerd. Nader vernemen wij, dat van de gewonden, die naar de Maria-Stichting overgebracht wa ren, drie na verbonden te zijn weder huiswaarts keeren konden. De familie Dalman uit Amster dam, bestaande uit man, vrouw, een jongen en een meisje, moest ter verpleging in het zieken huis achterblijven. Hun verwondingen waren echter geen van alle ernstig en hun toestand is dan ook redelijk wel. De beide auto's zijn door de politie te Halfweg in beslag genomen. Beide wagens waren ernstig beschadigd. Van den bestelauto moest het voorste gedeelte met een ketting bijeen worden gebonden, om ver voerd te kunnen worden. De politie stelt een uitgebreid onderzoek naar de schuldvraag in. Dit ongeval geschiedde precies op dezelfde plaats, waar in September van het vorige jaar de Poolsch-Joodsche familie die een wereldreis maakte, op zulk een noodlottige wijze bij een auto-ongeval verongelukte. Wij vernemen nog nader: De chauffeur, G. Harman geheeten, 30 jaar oud, heeft een beenfractuur en wonden aan de heup bekomen. De familie Dalman, bestaande uit de 53-jarige ouders en een 10-jarig meisje, heeft ernstige hoofdwonden gekregen. In het geheel zijn elf personen in de Maria stichting behandeld. Het jongetje, dat oorspronkelijk was opge- 4 nomen, kon naar huis teruggebracht worden. Zooals door den hoogeerw. heer pastoor Hol- lenberg, deken van Purmerend, reeds van den kansel is medegedeeld, wordt thans bij de pa rochianen van die stad per circulaire bekend gemaakt het plan, dat het kerkbestuur aldaar ten uitvoer hoopt te brengen tot het afschaffen van plaatsengelden in de kerk. De thans vrijkomende plaatsen zullen niet meer worden verkocht. Ook in het najaar zal er geen verkoop plaats hebben. Daarnaast zal het kerkbestuur pogingen doen, om een aantal plaatsen terug te koopen en deze als vrije plaatsen beschikbaar te stellen. Dit terugkoopen wil het kerkbestuur eenige keeren herhalen, opdat zoo spoedig mogelijk een zoo groot mogelijk aantal plaatsen beschik baar komt als vrije zitplaatsen. Ook zullen alle collecten in de kerk worden afgeschaft met uitzondering van de door de Kerkelijke overheid voorgeschrevenen, als die van „De Goede Herder", de seminaries, de uni versiteit, enz. De wekelijks terugkeerende collecten voor de kerk, armen en studiebeurs en enkele andere parochiale collecten worden afgeschaft. Voorloopig zal daarvoor in de plaats komen een collecte in de verplichte H.H. Missen, welke natuurlijk geheel vrijwillig is, doch waarbij ge hoopt wordt, dat ouderen gemiddeld vijf en kinderen gemiddeld twee-en-een-halven cent zullen offeren. De noodzakelijke inkomsten van de kerk door afschaffen van de plaatsengelden denkt het kerkbestuur te vervangen door instelling van een liefdewerk, genaamd „Liefdewerk van den penning voor den eeredienst". Daarbij wordt gerekend dat ieder burgergezin gemid deld 25 cent per week en ieder arbeidersgezin gemiddeld 10 cent per week zal offeren. De innig van deze gelden denkt het kerkbestuur te doen plaats hebben door jongemannen van 17 tot 30 jaar. Gisterenavond werden de wedstrijden om het pers. kampioenschap le en 2e klas gespeeld in het R. K. Vereenigingsgebouw te Lisse. In de le klas kwamen slechts 2 partijen tot een uitslag, daar de partij J. LucasD. Rump werd afgebroken en de kamp tusschen J. Draayer en P. Hollenberg moest worden uit gesteld. De uitslagen van de gespeelde partijen zijn als volgt: J. v. d. Poel wint van P. Mul; J. Weyers verliest van H. Rump. De stand na de 5e ronde is nu: gesp. gew. rem. verl. pnt J. v. d. Poel 5 4 1 9 p. Hollenberg 4 1 3 5 J. Lucas 3 2 1 4 H. Rump 3 1 2 4 P. Mul 5 1 2 2 4 J. Draayer 4 1 3 2 J. Weyers 4 1 3 2 D. Rump 2 Deze stand laat wel duidelijk zien, welk een mooi resultaat de Lissenaar J. v. d. Poel tot heden heeit bereikt. Vermoedelijk zal om de 2e en 3e plaats nog wel het felst gestreden worden. De 2e klas Hier zijn de uitslagen van de ontmoetingen als volgt: J. v. d. Kroft wint van J. Bronstnng; C. Zuiderduin verliest van A. van Dijk; Th. Schuit—B. v. d. Kroft remise en H. de Reus wint van L. v. d. Voort. Thans is de stand in deze af deeling: GOED en GOEDKOOP Teleï 10043 Geheel nieuw ingericht en verplaatst naar Recepten worden gaarne van huis gehaald Gebouw „St. Bavo" Comité „Herwonnen Levenskracht", 8 uur R.K. Bevolkingsbu reau, 8 uur Haarlemsche Inkoopcombina tie, 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30 en 8.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Bestuur R. K. Volks bond, kwart over 8 Proza, 8 uur, Visch- club, 8 uur. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling door George Robert, 34 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstelling en variété 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Raadhuis HEEMSTEDE Gemeenteraad, 8 uur. gesp. gew. rem. verl. pnt H. de Reus 4 4 8 J. v. d. Kroft 4 3 1 6 Th. Schuit 4 2 1 1 5 B. v. d. Krcft 3 1 I I 3 P. de Haas 2 1 1 3 L. v. d. Voort 4 1 3 2 A. v. Dijk 3 1 2 2 J. Bronstring 4 1 3 1 C. Zuiderduin 2 2 In deze Klas blijkt H. de Reus de meest ern stige candidaat te zijn. Daar de Santpoorter z'n zwaarste tegenstanders achter den rug heeft, mogen wij verwachten, dat hij in den eindstand de eerste of tweede plaats zal bezetten. De 3e klas Ook in deze afdeeling wordt er met vlijt ge werkt, om een eind-resultaat spoedig tegemoet te zien. Onderstaande stand laat echter wel zien, dat hier nog lang niet te voorspellen is, wie of een van de bovenste plaatsen zal bezet ten. De uitslagen van de partijen voor de 4e ronde zijn: A. Mooiekind—H. Springveld 20, H. Belterman—J. Luyten 0—2, A. Leuven—W. Keyzer 2—0, Th. BronstringJ. de Gier uit gesteld. De ranglijst is hier als volgt: gesp. gew. rem. verl. pnt A. Mooiekind 4 3 X 6 H. Belterman 3 2 1 4 W. Keyzer 4 2 2 4 Th. Bronstring 1 1 2 N. Koomen 2 1 1 2 A. Leuven 2 1 1 2 J. de Gier 2 1 1 2 H. Springveld 3 1 2 2 J. Luyten 3 1 2 2 Th. Portegies 3 3 De wedstrijden worden Vrijdag a.s. voortge zet in het R. K. Vereenigingsebouw te Heem stede. Aller opkomst gewenscht en belangstel lenden welkom. Gemeenteraad Een vergadering van den raad der gemeente wordt gehouden Donderdag 8 Juni 1933, des avonds om 8 uur. De agenda vermeldt: 1. Vaststelling van de notulen der vergade ring van 27 April 1933; 2. Ingekomen stukken; 3. Verhuur Post- en Telegraafkantoor; 4. Ver koop van grond van terrein Heemsteedsche Dreef en aan de Meer en Boschlaan met wij ziging bebouwingsplan Meer en Boschlaan; 5. Afstand erfpachtsrecht; 6. Verhuur van grond ten Noorden Azalealaan; 7. Credietverleening voorbereiding rioleeringsplannen; 8. Ruiling grond Heemsteedsche Dreef; 9. Comptabili- teitsbesluiten. WOENSDAG, 7 Juni. Vorige koersen Heden Londen s.40% 8.42% Berlijn 57.90 57.75 Parijs y.78% 9.78% Brussel 34.6314 34.65 Zwitserland 48.04 48.02J4 Weenen Kopenhagen 37.50 37.50 Stockholm 43.20 43.25 Oslo 42.60 «lis New York (cable) 2.C9% 2.08% Rome 12.9234 12.90 Praag 7.40 7.47% Madrid 21.25 21.25 (Niet officieel) 5de klasse, 14de lijst Trekking van Woensdag 7 Juni 1933 Hooge Prijzen 5.000.— 18393 1.000.— 12693 14643 400.— 1378 1804 9946 13654 14672 200.— 6799 7192 100.— 2631 7477 9862 11660 15516 17599 17947 Prijzen van 70. 124 125 172 196 266 267 313 383 510 596 598 720 747 809 815 829 1064 1126 1160 1196 1198 1413 1478 1540 1787 1844 1910 1923 1947 2069 2072 2105 2157 2602 2610 2756 2857 2914 2919 2975 2981 3344 3364 3444 3504 3603 3737 3743 3777 3842 3902 3933 4569 4580 4745 4823 4897 4927 4982 4984 5091 5115 5138 5205 5336 5425 5491 5528 5635 5752 5930 6042 6190 6241 6251 6316 6381 6388 6463 6527 6548 6705 6739 6760 6936 6956 7002 7029 7138 7166 7167 7175 7400 7430 7462 7474 7522 7540 7543 7563 7575 7677 7825 7852 7985 8083 8159 8248 8278 8290 8372 8408 8447 8529 9042 9266 9351 9366 9376 9466 9467 9475 9477 9500 9526 9558 9639 9783 10077 10096 10155 10161 10325 10459 10497 10622 10641 10730 10783 10856 10944 11074 11205 11314 11315 11337 11355 11545 11661 11736 11810 11846 11892 11901 11919 12035 12113 12163 12234 12273 12373 12560 12845 12850 12856 13012 13094 13176 13279 13398 13438 13468 13542 13722 13765 13773 13858 13997 14017 14053 14066 14107 14224 14235 14274 14324 14356 14549 14555 14597 14946 15082 15480 15567 15570 15616 15624 15714 15850 15962 16002 16009 16076 16147 16333 16414 16462 16469 16589 16621 16636 16751 16989 17130 17273 17381 17414 17467 17485 17574 17639 17859 17890 18207 18281 18283 18296 18316 18332 18337 18353 18399 18627 18678 18727 18773 18790 18853 18859 19058 19118 19173 19388 19850 19995 20278 20293 20326 20342 20355 20361 20569 20607 20657 20754 Nieten 2 250 431 565 773 999 1267 1398 1594 2116 2466 2724 2900 3190 3320 3585 4000 4301 4515 4756 5032 5186 5409 5650 5972 6246 6430 6695 6935 7187 7579 7917 8102 8255 8351 8475 8746 8956 9184 9435 9714 19 299 434 572 788 1021 1271 1402 1696 2244 2482 2760 2976 3199 3347 3745 4027 4302 4555 4806 5056 5276 5423 5667 6012 6282 6450 6701 6993 7263 7653 7924 8127 8284 8393 8508 8747 8975 9246 9457 9721 24 303 490 575 805 1033 1302 1494 1713 2304 2491 2772 2988 3219 3388 3750 4105 4315 4559 4872 5075 5313 5448 5670 6035 6296 6489 6723 7018 7300 7815 7972 8145 8302 8398 8517 8766 9039 9250 9468 9741 9942 9947 9951 10059 10089 10103 IÖ302 10305 10311 10397 10411 10447 10578 10586 10612 10827 10912 10921 11065 11070 11101 11293 11305 11330 11524 11570 11614 11798 11821 11950 12237 12247 12338 12468 12481 12494 12792 12797 12799 12977 12980 12990 13067 13071 13085 13251 13265 13296 13391 13436 13453 13559 13575 13635 13736 13750 13757 13834 13903 13915 14093 14129 14155 14475 14480 14525 14637 14671 14749 14884 14895 14918 15068 15088 15123 15297 15338 15360 15470 15493 15522 15613 15631 15693 15912 15919 15967 16082 16110 16130 16326 16368 16374 16553 16617 16631 16775 16800 16802 16943 16949 16955 17150 17194 17202 17260 1743* 17611 17626 17680 17704 17734 17917 17961 18005 18306 18320 18341 18583 18644 18661 18762 18845 18893 19103 19141 19214 19364 19365 19416 19539 19618 19630 19754 19763 19818 20006 20023 20072 20180 20226 20247 20371 20394 20403 20539 20557 20564 20786 20884 20914 Verbeteringen 3900; 19407 m. z. 53 338 539 688 899 1116 1335 1544 1783 2347 2559 2826 3056 3243 3476 3770 4251 4346 4646 4889 5084 5362 5468 5705 6121 6322 6606 6784 7076 7390 7853 7990 8166 8331 8415 8524 8793 9104 9343 9545 9789 9982 9985 10132 10149 10314 10331 10486 10489 10640 10672 10923 10931 11113 11148 11335 11376 11615 11619 11969 12016 12358 12361 12538 12629 12805 12807 13000 13011 13101 13118 13324 13341 13461 13485 13658 13675 13769 13802 13924 13934 14237 14260 14538 14551 14750 14759 14939 14961 15140 15169 15380 15409 15525 15546 15700 15807 15984 15999 16197 16233 16387 16407 16658 16714 16805 16824 17010 17025 43 327 505 681 866 1066 1328 1522 1751 2332 2528 2798 3018 3221 3449 3760 4160 4341 4616 4874 5083 5346 5459 5700 6069 6299 6573 6731 7074 7348 7830 7979 8158 8320 8406 8520 8768 9099 9305 9517 9759 102 353 553 708 943 1127 1360 1547 1896 2399 2605 2841 3079 3245 3503 3831 4283 4371 4674 4957 5148 5389 5481 5810 6134 6361 6648 6827 7077 7412 7877 8022 8202 8336 8432 8599 8814 9151 9394 9548 9817 9988 10171 10348 10513 10677: 10939 11250 11416 11674 12077 12407 12666 12826 13019 13137 13351 13535 13682 13806 13955 14327 14598 14804 14971 15190 15453 15550 15859 16034 16257 16480 16718 16829 17034 17262 17268 17323 17641 17662 17663 17759 17763 17808 18010 18122 18131 18389 18416 18496 18664 18733 18737 18909 18974 19001 19238 19248 19316 19425 19458 19467 19640 19654 19667 19860 19898 19917 20081 20118 20120 20277 20291 20339 20415 20418 20424 20565 20662 20674 20942 20947 20948 5de kl. 13de lijst: 19404. 193 385 554 728 948 1144 1363 1575 1932 2411 2675 2876 3132 3256 3521 3980 4284 4398 4681 4974 5175 5395 5627 5873 6149 6401 6653 6847 7114 7464 7907 8061 8219 8340 8439 8703 8903 9155 9401 9660 9828 9997 10248 10362 10531 10731 10943 11273 11489 11683 12130 12416 12718 12834 13022 13164 13352 13549 13717 13812 13983 14403 14620 14827 14991 15193 15457 15575 15867 16035 16292 16506 16743 16894 17079 17359 17670 17868 18225 18531 18748 19046 19325 19480 19719 19929 20126 20359 20427 20692 226 411 564 734 983 1189 1383 1578 2104 2431 2683 2897 3178 3275 3580 3988 4298 4436 4747 5027 5178 5408 5642 5925 6222 6414 6693 6920 7125 7516 7909 8081 8247 8342 8455 8725 8936 9162 9432 9677 9929 10020 10268 10373' 10540- 10784c 10972 11274 11505 11755 12136 12444 12769 12947 13066 13174 13390 13550 13732 13833 14060 14431 14630 14857 15056 15290 15469 15602 15873 16037 16315 16528 16753 16897: 17141 17390 17672 17889 18258 18563 18761 19059 19332 19511 19745 19992 20153 20370 20454 20752 3890 m. z. Vorige koersen Heden Staatsleenlngen 6 Nederland 1919 101101 Nederland 1916 101% 101% 4>/2 Nederland 1917 101 101% Nederland 1931 S8% 98% 5 Neder1 1932 98% 98% 4", N Ind 1926 AB 89% 89X. 5Vi Youngleen. 1930 35% 34% Banken Koloniale Bank H Indische Bank §3 Cert Handel-Ml] 70 Industrieën Onliever 101% Calvê Deirt 65% Alg Kunstzllde 30% Van Berkel'e Pat. 20 Nieuwe Philips '65 KUch Accoustlek 2% Ned Ford 142X industr. Buitenland Anaconda ï4% Bethlehem Steel 24% O 8 Steel ff'Xe S Leather intern Nickel WHnbouw Boeton MUnbouw 16 \lg Exploratie 127 Red lang Lebong 97 Petroleum Gaboes 18 Kon Olie 169% Perlak 100 Peudawa7 79 64 69 99% 63 29% 19 160 2>f« 140% 13>%i 24% 44% 11% 13 17 167 100 7H Vorige koersen Heden Continental OU 11% Shell Onlon OU 6% Rubber A'dam Rubber 87% Bandar 70 Dell Batavia Rubber 45 Serbadjadl 28 SUau 25 V 1. O. O. 44% Allied 38 Cntercontln. Rubber3>f« Scheepvaart Java Cb Japan Holl Amerika Ltln Dito Gem Eleend. Kon Ned Stoomb 'cheeovaart-Onle 33 20 20 20 63% suiker R. V A234% Jav. Cultuur 145 N I S O Poerworedjo Vorstenlanden Actions Idem 100 6% 51 34.00 rabak Deh Batavia i5i Jude DeU 143% Oostkust 25 Senembab 149 spoorwegen Onlon Paclflo 94% Wabasb 3% Srte 11 Kansas City South. 17 South. RaUw20 11% 6% 87% 65 38 27 24 44 36 2% 34 20 20 16 61% 231 140 98 6% 48% 34.00 147 137 25 146 91% 3% 10% 17 19%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2