Om het landskampioenschap V TWEE GELIJKE SPELEN KIJK UIT! KIjk wmmjmium MAANDAG 12 JUNI Go-Ahead de beste kans SUM* Velocitas thans definitief uitgeschakeld FEIJENOORD—GO AHEAD 1—1 Na rust waren de Rotterdammers sterker VELOCITAS—STORMVOGELS 3—3 20 achterstand in 32 voor- sprong omgezet met gelijk spel tot slot ZEEBURGIA—H.F.C. Zeeburgia met 02 geslagen Belangstelling als bij een interland H.F.C. leidt Daar kan men mee kijken ROBUR ET VELOCITAS—S.C.H. 5—1 ZEILEN DE HOLLANDIA-WED STRIJDEN Hans Nathan wint in de Regen boogklasse KÏELER WEEK Twee Nederlandsche zeilers nemen deel WHERRYWEDSTRIJDEN Om den zilveren Noord zeekanaal beker Er is nog kans! LANDENWEDSTRIJDEN Vijf op één Zondag SCHERMEN Wedstrijden op den degen KEGELEN STEDENWEDSTRIJD Den Haag wint van Amsterdam V. C. B. I.V.C.B.-KAMPIOENSCHAP S.D.O.U.C. wint met 43 van D.H.L. KORFBAL BELGIË—NEDERLAND Een verdiende, maar kleine zege CRICKET-UITSLAGEN DE SPORTWERELD □HK Feijenoord kon tegen Go Ahead het niet tot een overwinning brengen en Stormvogels had in Groningen de grootste moeite zich tegen Velo citas' enthousiasme staande te houden en ook hier kwam het tot een verdeeling der punten. Wel een bewijs overigens, dat de vijf kampioenen tegen elkaar opgewassen zijn. Vooral voor de Groningers stemmen de resultaten der laatste weken tot groote voldoening. De stand is intusschen als volgt geworden:' Gsp. Gw. Gel. Vrl. Pnt. Doelpnt. Go Ahead 7 4 1 2 9 20—13 Stormvogels 7 3 1 3 7 14—16 P. S. V. 6 3 3 6 15—14 Feijenoord 5 2 1 2 5 9—9 Velocitas 7 2 1 4 5 17—23 Hieruit blijkt, dat Velocitas definitief is uit geschakeld. De promotie in afdeeling I en II is beslist. H. F. C. won met 20 van Zeeburgia en promo veert naar de eerste klasse ten koste van Blauw wit. In afdeeling II won Excelsior met 53 van H. V. V., waardoor de Rotterdammers promo- veeren en Enkhuizen zijn eerste klasser (West- Frisia) w'eer verliest. Robur won met 51 van S. C. H. en moet nu het eerste klasserschap tegen Hengelo verdedi gen. De diverse standen luiden: H. F. C. Blauw Wit Zeeburgia Excelsior West Frisia H. V. V. Hengelo Robur et Vel. S. C. H. Afdeeling I 4 3 0 4 2 0 4 10 Afdeeling n 4 3 0 4 2 0 4 10 9—5 8—8 4—8 6 17—10 4 7—6 2 8—18 Afdeeling III 3 2 0 1 4 9—7 3 1113 10—8 4 1 1 2 3 5—9 nendijk schoot ineens onhoudbaar in het uiterste hoekje (11). Vlak er op passeerde Barendregt mooi. Burg schoot, Halle stopte niet best maar kon toch wegwerken. Na een voorzet van Hendriks kreeg Burg een onver wachte kans doch zijn kopbal ging naast. Er volgde nu een fel offensief van de Rotter dammers. Duynhouwer deponeerde na een voorzet van Barendregt het leder in het net, doch scheidsrechter Mutters annuleerde. Er kwam nu geen verandering meer in den stand en zoo eindigde deze wedstrijd dus in een ge lijk spel. Feyenoord en Go Ahead hebben er een spannenden strijd van gemaakt, welke vooral boeide door het tempo waarin werd gespeeld en dat van Go Ahead iets hooger was dan van de Rotterdammers. De meeste voetbal kwaliteiten moest men bij de westelijken zoe ken, daarentegen vormden de Deventenaren een zeer goed geheel. Daar waren geen uit blinkers behalve de spil Jan Halle en den rechtsachter Goldenbelt. Bij Feyenoord was er individueel wat meer te genieten. Speciaal Van Heel moet in dit verband genoemd worden. Feyenoord speelde na de rust ongetwijfeld een stuk sterker dan de Oostelijke kampioenen. Over het geheel dus mag Go Ahead zeer te vreden zijn met het gelijke spel. Het begin is voor Go Ahead dat een paar snelle aanvallen laat zien waarmede Bul die den bal soms half raakt groote moeite heeft. Lang duurt het niet, want Van Heel zet schitterend zijn voorhoede aan het werk, voor- loopig echter zonder resultaat. De snelle aan vallen van de Deventenaren lijken echter ge vaarlijker doch hun schutters doen zich niet gelden. De beide vleugelspelers zijn het die op de hoekjes mikken, maar de ballen gaan naast. Groenendijk en Barendregt probeeren het met verre schoten die Halle zonder moeite stopt. Een mooi aangegeven bal van Van Dijke geeft Burg een kans tot doorloopen doch hij strandt op Goldenbelt. Onverwacht krijgt Groenendijk na een verren trap van v. Dijke en kans. Zijn schot vliegt naast. Als Barendregt den bal zoo plaatst dat Hendriks vrij kan loopen wordt diens lage voorzet weggewerkt. Het zijn op nieuw Hendriks voorzetten die gevaar opleve ren voor Go Ahead. Duynhouwer kopt er een mooi in maar Halle redt en even later kopt Duynhouwer in het zijnet. Dadelijk een razend snelle uitval van de Deventenaren. Van Dijke wordt gevloerd. Een scherpe voorzet van den linksbuiten volgt, Van Male stopt vallende, heeft den bal echter niet vast. Bul redt, maar de bal komt nog weg van het Feyenoord-doel. We zien Van Male ver uitloopen, zonder dat hij echter den bal kan bemachtigen, maar Van Heel verdedigt het doel goed en brengt ten slotte opluchting. Go Ahead gaat thans een periode van sterker zijn in. De Feyenoord-aanval komt er vrijwel niet meer aan te pas, maar de Feyenoord-ver- dediging blijft de baas en de Rotterdammers ontworstelen zich tenslotte aan de omknelling. Hun aanvallen zijn thans gevaarlijk en een doelpunt leek zeker toen Halle bij een hoogen scherpen voorzet van Burg het leder aan raakte, dat echter over zijn hoofd ging maar via J. Halle ging de bal die door Groenendijk werd ingezet over in een hoekschop. Feyen oord bleef nu krachtig aanvallen. Juist als de middenlinie zeer ver is opgedrongen wordt een aanval den Rotterdammers noodlottig. Van Brilleman ging het leder naar den linksbuiten, die voorzette. Van Dijke onderschepte maar kon niet wegwerken. Toen hij dat nog deed sprong de bal van zijn voet voor het rechter been van den rechtsbuiten, die keihard in schoot (01). Feyenoord was hierna weer het meest aan bod doch haar voorhoede was juist iets te weinig beweeglijk om de fel ingrijpende verdediging van Go Ahead te kunnen passee- ren. Met Feyenoord steeds aanvallend kwam de rust. Daarna blijken Duynhouwer en Barendregt van plaats te hebben verwisseld. Het ging in derdaad wat beter in de Feyenoord-voorhoede; toen Groenendijk met Burg in het doelgebied goed samenspeelde schoot Burg hard maar Halle stompte den bal over de lat en een hoekschop werd weggewerkt. Het zat Feyen oord niet mee want toen Groenendijk een fraaien through-pass gaf, waarop Duynhouwer doorliep, vloog het schot tegen den uitloopen den Halle op. Na een kwartier kwam toch de belooning. Hendriks zette laag voor en Groe- Voor ongeveer 8000 toeschouwers hebben Velocitas en Stormvogels op een door den stagen ochtendregen glad terrein een zeer spannen- den doch minder hoogstaanden wedstrijd ge speeld, waarin tenslotte de punten verdeeld wer den. De Groningsche ploeg had een verandering in de opstelling, in plaats van Meulema op de midvoorplaats was Mulder opgesteld, daar de eerste wegens ongesteldheid niet kon uitko men. Door enthousiasme en doortastendheid trachtte Mulder telkens het doel der tegen partij in gevaar te brengen, doch hij miste daarbij de wedstrijdroutine van een Meulema en kon deze toch niet doen vergeten. De Groningers kwamen onmiddellijk na het beginsignaal de wedstrijd stond onder lei ding van den Oostelijken scheidsrechter den heer de Wolf uit Hengelo enthousiast op zetten en keeper de Waard kreeg heel wat balllen te verwerken. Toch duurde het eenigen tijd voor en aleer de Groningers zich in 'hun nieuwe opstelling hadden ingespeeld. De Storm vogels konden best met den gladden bal en het gladde terrein overweg. Met snelle open aanvallen werd het doel der tegenstanders be laagd waarbij vooral van der Steen en de vleu gelman de Waard zich zeer actief betoonden. Zij stelden Kolthof zwaar op de proef en het duurde niet lang of van Rooden slaagde er in den Groningschen keeper te passeeren, 01. Velocitas antwoordde met een krachtig offen sief, doch zooals vaak gebeurt, was het ook hier, de andere partij maakte een doelpunt. Van Rooden zag kans tusschen handen en voe ten van den Gronigschen doelman door op nieuw voor de IJmuidenaren te scoren, 02. De Velocitasspelers protesteerden tegen het toekennen van dit doelpunt. Volgens hen was de bal niet over de lijn geweest. Scheidsrech ter de Wolf was echter pertinent in zijn be slissing en kende het doelpunt toe. Voorloopig kwam daarna Stormvogels niet meer aan het woord. Spil Zuidema en de in ternationaal Bonsema gooiden er nog een schepje op en dank zij hun bezielend spel kwamen de Groen Witters gevaarlijk en steeds dreigender opzeten. Toen eerst bleek welk een voortreffelijke middenlinie de Stormvogels had den, vooral Feyen, die als altijd tactisch spel liet zien en de zwoegende Prins op de spil- plaats, verzetten bergen werk. Tenslotte gelukte het Velocitas den achter stand te verkleinen, toen uit een scherpen pass van Wamders Mulder zijn kans zag en het eerste punt voor Velocitas maakte, 12. Velocitas bleef sterker, wenschte nog voorrust gelijk te maken. De druk op het Stormvegels- doel bleef aanhouden en tenslotte maakte Zui dema via Haak er 22 van. Daarmede kwam de rust. In de tweede helft scheen de Stormvogels- middenlinie niet meer zoo sterk te spelen als in de eerste helft, men bad blijkbaar te veel van zijn krachten in de eerste drie kwartier gevergd. Het resultaat was, dat ook in de tweede helft Velocitas iets meer in den aan val was, al bleven de Stormvogels door hun snelle combinaties uiterst gevaarlijk. Velocitas nam zelfs de leiding, toen Mulder, na den bal van de uitlijn af te hebben teruggehaald, de Waard wist te passeeren. Thans protest van de IJmuidenaren, daar dezen beweerden, dat de bal reeds buiten de lijnen was geweest. Dezen voor sprong kon Velocitas echter niet handhaven en uit een voorzet van de Waard van af den vleu gel kon Groeneveld, die weer in het veld prachtig speelde doch voor doel faalde, ein delijk eens een doelpunt maken en werd Kolt hof gepasseerd 33. De spanning was er steeds volop in. Ondanks heftige pogingen aan beide zijden bleef de stand gelijk 33 en had Velocitas in ieder geval haar 10 nederlaag in de kampioenscompetitie te IJmuiden ge wroken. f De Zondagavond in het Olympisch Stadion gespeelde wedstrijd ZeeburgiaHFC mocht zich in een belangstelling, welke niet achterstond bij die van de grootste interlandwedstrijden, verheugen. Het Stadion was uitverkocht, op enkele ge deelten van de wielerbaan moesten banken worden bijgeplaatst en nog waren er die geen plaats hadden kunnen verkrijgen en die zoo nu en dan gedurende den wedstrijd op luid ruchtige wijze van hun wil om binnen te komen deden blijken. Voor den ingang der eere-tri- bune dreigde zelfs een oogenblik een over rompeling welke echter door de suppoosten, ge holpen door een aantal rechercheurs kon worden verijdeld. Legio was het aantal Haarlemmers dat was overgekomen om van de door hun club te le veren praestatie getuige te kunnen zijn. Dezen zijn, althans wat het resultaat betreft, be vredigd, maar voor de Amsterdammers was deze wedstrijd zoowel wat het resultaat als het geleverde spel van hun favorieten betreft te leurstellend. Zeeburgia heeft een uiterst zenuwachtigen, wel niet absoluut slechten, maar toch weinig hoop gevenden en veel teleurstelling biedenden wedstrijd gespeeld. HFC was weliswaar ook niet van zenuwen vrij, maar daar beheerschten de zenuwen niet het geheele spel, waarin hier en daar nog vele goede technische kwaliteiten vielen te waar- deeren. The Good Old had dit mee, dat zij het eerste doelpunt maakte hetgeen in een ontmoeting als deze ongetwijfeld een niet te onderschatten moreele voorsprong beteekent. Het moet echter den Zeeburgianen worden nagegeven dat zij zich geenszins lieten ont moedigen en dapper volgehouden hebben tot het einde toe al werd de situatie voor hen ook hoe meer dit einde naderde hopeloozer. De rood-witten hadden ditmaal hun club kleuren in den steek gelaten en zich in blauwe shirts gestoken. Zij verschenen met het volgende elftal: Van Wijk v. Schalkwijk Wickel Borström ter Meulen v. Kruiselbergen De Jong Daalman v. Dam v. Leeuwen Kohier HFC bracht de volgende ploeg in het veld: Hagenaar Dorsman Kopen Denijs v. Riemsdijk Lamp Kruyer Jongeneel Jr. v. Baasbank Jongeneel Sr. v. d. Meulen Scheidsrechter was de heer Vermeer, die be houdens enkele, niet kapitale vergissingen, be hoorlijk leidde en door zijn gematigd optreden een al te zeer aan den dag treden der nervo siteit onderdrukte. Er is dan ook hoewel vrij forsch over het algemeen fair gespeeld. De aanvallen zijn voor HFC dat van den aftrap af meteen op het doel van Zeeburgia afgaat, daarbij al aanstonds een goede bal techniek en een groote vaardigheid in het kop pen demonstreerend. Hierbij hebben zij stuk voor stuk op de Zee burgianen hun lengte voor. Veel verband is er echter in hun spel voor alsnog niet te bespeuren en doelman van Wijk, die zich zeer betrouwbaar toont o.a. bij een scherp schot door Van Riemsdijk afgegeven heeft overigens niet veel moeilijk werk. Eenige aanvallen van beide zijden opgezet loopen op buitenspel dood, er wordt ook veel out-getrapt, hetgeen den wedstrijd er niet aan trekkelijker op maakt. Doelman v. d. Meulen is allerminst van ze nuwen vrij, loopt en springt zeer beweeglijk voor zijn hokje van net en palen heen en weer, vuurt herhaaldelijk zijn mannen aan en loopt veel te ver uit. Maar 't geluk is ditmaal met hem. Het gaat vrij snel op en neer en in het veld doen de Zeeburgianen niet zoo heel veel voor de Haarlemmers onder, al moet gezegd dat het plaatsen bij HFC veel beter is. Door de afwezigheid van werkelijk goede kansen en het slecht waarnemen van de wei nige, welke er nog geboden worden heeft de wedstrijd uit voetbal-oogpunt gesproken niet veel aantrekkelijks. De spanning echter wordt er niet minder om en deze blijft een half uur lang zoowel bij Amsterdammers als Spaarne- stedelingen op haar hoogtepunt. Tot na ongeveer een half uur het eerste doel punt een feit wordt. Hagenaar zet scherp voor, zoo scherp dat de als voorzet bedoelde bal bijna een doelpunt zou hebben veroorzaakt als niet doelman Van Wijk zich op het juiste oogenblik op den bal had geworpen. Of echter het schot te hard is of dat hij niet bestand is tegen den op hem aanstormenden midden voor der Haarlemmers, hjj moet, al liggende, den bal loslaten en het is voor Denys een niet zoo groot kunstje hem in het doel te doen verdwijnen. De Haarlemmers in het veld, zoowel als op de tribune lijken wel Urugueezen te zijn ge worden, wat hun geestdrift betreft, omhelzin gen ter eene en daverend gehuil ter andere zijde gaven uiting aan de gevoelens van naar later blijken zal gerechtvaardigde vreugde over dit kostbare eerste doelpunt. Doelman Van Wijk is tengevolge van dezen aanval geblesseerd geraakt en er moet eenige oogenblikken worden gestopt, waarna hij, Voor vele weggebruikers is dat 'n nieuwtje. Die maken er namelijk een gewoonte van omniet uit te kijken. 40 van Van Dam, dat v. d. Meulen vallend heeft weggeslagen hadden den uitslag nog maar op gelijken stand gebracht, een stand voldoende voor HFC om weer haar intrede in de eerste klasse te doen, een intrede welke wij haar, als we ons vrij voelen van plaatselijk chauvinisme, gaarne gunnen en waarmede wij haar even hartelijk kunnen complimenteeren als haar aanhangers het na den wedstrijd deden. Voor Amsterdam blijft het resultaat van deze competitie echter hoogst onbevredigend. Eén eerste-klasser in de hoofdstad des lands. Het is wel wat al te schraal. Laten zoowel Blauw Wit als Zeeburgia er voor zorgen dat dit het volgend seizoen anders wordt. Maar laten zij dan daarbij ook begrijpen, dat dit niet vanzelf gaat, maar dat er harde en gestadige oefening, bestudeering van het spel, geestdrift en volharding voor noodig zullen zijn om het zoover te brengen. Daaraan heeft het in het afgeloopen seizoen wel eens ontbroken. oogenschijnlijk geheel fit zijn plaats onder de lat weer inneemt. Zeeburgia zit nog niet in den put en blijft in het veld zich duchtig weren; de vleugel spelers zijn actief en ook de middenvoor lost tamelijk veel schoten, die v. d. Meulen echter min of meer gelukkig de baas kan blijven. Een scherp schot van Van Dam is hem bijna te machtig, maar hier komt de routine doelman Gejus ter hulp en ook aan dit gevaar weet hij te ontsnappen. Als de bal na een door Kohier zeer zuiver genomen hoekschop in den hoek van den doelmond zweeft slaat v. d. Meulen hem met een hand verbluffend ver het veld in. Ook dit lukt dus Zeeburgia niet. Met 0—1 in het nadeel der Amsterdammers gaat de rust in. De tweede helft kenmerkt zich al aanstonds door een verhoogde activiteit der Haarlemmers, die een voorsprong van één doelpunt blijkbaar te onzeker achten en er alles op zetten om dezen zoo spoedig mogelijk te vergrooten. Voor dat het echter zoover is, ontgaat Zeeburgia een fraaie kans wanneer de bal door een der HFC-backs verkeerd wordt behandeld (of ver keerd op zijn voet komt) en belandt bij den middenvoor van Zeeburgia, die echter door het fluitsignaal van den scheidsrechter tot stil staan wordt genoopt, zoogenaamd wegens bui tenspel, hetgeen in dit geval, waar de ba-1 van een tegenstander is gekomen, onmogelijk is. Een bijna zeker doelpunt ontgaat Zeeburgia hierdoor en al willen wij geenszins beweren, hetgeen wij ook niet gelooven dat Zeeburgia door het maken van dit doelpunt zou hebben kunnen winnen, indien het gemaakt was had het in elk geval zijn invloed op het verder ver loop van het spel niet gemist. Intusschen: het is geschied en gevolgd door een tweede doelpunt der Haarlemmers, als de tweede helft nog geen vijf minuten oud is, ge maakt na een schot van Koper, dat wordt ge houden door Van Wijk, die echter den bal niet klemmen kan, waarop Van Riemsdijk hem in de touwen jaagt. Of dit te veel is voor den kranigen doelman der Amsterdammers, die keurig werk heeft ge daan en die aan beide doelpunten geen schuld heeft, of, dat de blussure na het eerste doel punt opgedaan zich erger doet gelden dan aan vankelijk, Van Wijk gaat van zijn plaats, die door Geelhuysen wordt ingenomen. Dit tweede doelpunt heeft feitelijk, voor zoo ver het eerste dit al niet gedaan had, den wed strijd beslist. Den overigen tijd is HFC vrijwel voortdurend in de meerderheid geweest en al heeft Zee burgia nog wel een tegenpraestatie en zelfs een betrekkelijk goede geleverd, op een winst voor de Amsterdammers durfde niemand meer hopen. De enkele kansen, welke Zeeburgia nog heeft gekregen, o.a. een vrijen schop wegens hands, dat naast is gegaan en een scherp schot De laatste dag der Hollandia-wedstrijden is wat het weer betreft zeker niet de minste ge worden, want voor de zeilerij stond er een heerlijke wind. 't Was wel wat frisch op de Braassemermeer, doch dat nemen de zeilers op den koop toe. Zij hebben in ieder geval hun hart kunnen ophalen en hun techniek en tac tiek in het zeilen kunnen toonen. De deelname was prachtig te noemen, vooral in de Regenboog- en Jollenklasse, terwijl zeker wel te vermelden valt de start juist in deze beide klassen, welke zoo fraai was, dat men gerust kon zeggen, dat telkens een geheele vloot nagenoeg over de startlijn ging. De foto's zullen dit wel duidelijker maken. Aantrekkelijk werd de strijd in diverse num mers ook, wijl er inderdaad gestreden werd. Zoo b.v. in de Regenboogklasse, waar van der Steur, na bij den eersten boei van Roelof- arendsveen naar het Paddegat op de veertien de plaats te hebben gelegen, geleidelijk zijn achterstand i nliep, om tenslotte de tweede ronde in te gaan achter Hans Nathan en Wil lem van der Mey. In de tweede ronde slaagde van der Steur er ook in van der Mey te pas seeren, doch Nathan, den ouden beproefden Braassemermeer-zeiler, kreeg hij niet te pak ken. De Hollandia, anders ook een van de matadoren, werd thans niet gezeild door Cor van Staveren, doch door zijn broer. In de tweede ronde had deze het ongeluk den West einder aan te varen, zoodat hij uit den strijd was. Ook in de ü-klasse had een aanvaring plaats, waarvan de Coppelstock oorzaak was, zoodat ook deze opgaf. Intusschen bewees de heer Vermaat ook nu weer zijn superioriteit over de concurrenten en hij won op fraaie wijze. Het wedstrijdprogramma van dezen dag was heelemaal niet lang, al zeilden alle klassen, behalve de kano's ook twee ronden. De zeilers vroegen zich zelf dan ook af, of het wel de moeite was voor die twee uren zooveel kosten te maken en de Regenboogklasse zeilde later nog een ronde apart om niet den geheelen middag werkeloos te zijn! Of het wedstrijdcomité zich de moeite ge troost heeft tijden op te nemen, weten we niet. In ieder geval hebben wij ze niet gekregen, zoodat we ons moeten bepalen tot de volgorde van aankomst. De uitslag hiervan is als volgt: 45 M2. klasse: 1. Walta, stuurm. C. A. Ver- maat; 2. Benati II, stuurm. B. Fenenga. Handicapklasse D: 1 Amcarthine, stuurm. C. Piek Jr.; 2. Narmada, stuurm. H. W. de .Voogt. Regenboogklasse: 1. Braassemermeer, stuurm. Hans Nathan; 2. De Steur II, stuurm. L. van der Steur; 3. De Leede III, stuurm. W. Z. van der Mey; 4. Westeinder, stuurm. J. Sluizer. Vrijbuitersklasse: niet gestart. 12 Voetsjollenklasse1. Karekiet, stuurm. mr. E. R. Zweep; 2. Hans, stuurm. A. H. van Vliet; 3. 143, stuurm. J. Goedhart. Sterklasse: 1. Alcor, stuurm. A. Ie Poole. B. M.-klasse: 1. Ouistiti, stuurm. A. Kröger; 2. Reiger, stuurm. G. van Parreren; 3. Ans III, stuurm H. Roos. 12 M2. Klasse: 1. Wolvennest II, stuurm. P. Moes; 2. Noor, stuurm. D. Westerman; 3. Hip haan, stuurm. W. R. Ferwerda Jr. Canadeesche Toerkano's: 1. Atalanta, stuur man M. Ruytenschild; 2. Holland, stuurm. W. C. Klaver. Na afloop der wedstrijden volgde de prijs uitreiking op het bestuursvaartuig, waarmee de Hollandia-wedstrijden weer tot het ver leden behoorden. Naar wij vernemen, zullen twee Nederland sche zeilers deelnemen aan de Kieler Week, welke van 22 tot 29 Juni a.s. te Kiel w'ordt ge houden. In de 12 voetsjollen-klasse zullen n.l. uitkomen de heeren F. A. F. Gallé met „Ree" en Jan Maas met „Windekind". In totaal nemen honderd booten aan de zeil wedstrijden deel. Behalve de beide Nederlanders neemt nog een Deen aan de wedstrijden mee, overigens zijn de andere deelnemers allen Duit- schers. Op het traject Velsen—Hembrug heeft de jaar- lijksche zeilwedstrijd voor wherries plaats ge vonden om den Zilveren Noordzeekanaal-beker. De uitslag van den wedstrijd, waaraan met 17 wherries werd deelgenomen, is als volgt: 1. Lizon (Willem III), gezeild door mej. L. Franken, tijd 59 min. 91/5; 2. Eugenie (De Hoop), E. J. Zeegers, 1 uur 1 min. 3. Tourebout (Willem III), eig. Jansma, gez. door E. Hilarius in 1 u. 1 min. 4 sec. 4. Zambesic (De Hoop), Fr. ten Sythoff in 1 uur 1 min 47 sec. Beide ploegen waren volledig. Aanvankelijk liep S. C. H. hard van stapel en moest de ach' terhoede van Robur handelend optreden, doch toen Robur ingespeeld was, bleek dat zij in tactiek en techniek haar tegenstanders verre de baas was. Talrijke goed opgezette aanvallen, door Elfring geleid, ondernam Robur thans en nadat er een kwartier gespeeld was gaf C. Kres Robur de leiding (10). Afwisselend was men thans in den aanval, doch de aanvallen van Ro bur droegen een veel gevaarlijker karakter. Bij S. C. H. bepaalde de middenlinie haar taak tot het steunen der achterhoede, waardoor groote gapingen tusschen de linies ontstonden. Na een half uur volgde een fraaie voorzet van Elfring, welke door Langelaar benut werd (20). Kort voor de rust wist Knier den achterstand te ver kleinen. Na de rust was Robur vrijwel doorloo pend in de meerderheid en haar aanvallen wa ren een voortdurend gevaar voor het S. C. H.- doel, vooral door het open karakter dat deze droegen. Bij S. C. H. daarentegen vlotte het niet. Met kort spel werd steeds getracht het be oogde doel te bereiken, doch de achterhoede van Robur wist steeds tijdig in te grijpen. Na dat er tien minuten gespeeld was, maakte C. Kres handig gebruik van een missen der ach terhoede van S. C. H. en bracht den stand op 31. Uit een hoekschop bracht vervolgens El fring den stand op 41, waarna S. C. H. een geslagen elftal was. Toch gaven zij den moed niet op en wisten zij zich enkele fraaie kansen te scheppen, doch het binnentrio, waar Looy- schilder en Van Embden van plaats verwisseld hadden, verknoeiden deze hopeloos, terwijl het S. C. H. voorts niet meezat, toen eenige keeren buiten bereik van den Robur-doelverdediger te gen den paal geschoten werd. Kort voor het einde bezegelde H. Kres de overwinning van Robur door met een fraaien kopbal den stand op 51 te brengen, waarmede het einde kwam. Hoewel de cijfers geflatteerd zijn, verdiende Robur de overwinning volkomen. Nadat Zaterdag te Praag de landenwedstrijd Tsjecho-SlowakijeFrankrijk had plaats gehad, hebben Zondag drie landen wedstrijden plaats gehad, waarvan de resultaten waren: Te Weenen kwam België voor 50.000 toeschou wers tegen Oostenrijk uit en verloor met 41. De Oostenrijkers trapten na 26 minuten spelen in eigen doel, doch nog voor rust was de stand 31 voor Oostenrijk. In de tvJeede helft werd het 41 voor Oostenrijk. Vijf minuten voor het ein de miste België nog een strafschop. Bij Oosten rijk waren Planicka, Sindelar en Rosenbaumer uitstekend, bij de Belgen was de verdediging goed in vorm. De voorhoede speelde aardig sa men, doch was voor doel te nerveus om succes te hebben. De leiding berustte bij scheidsrechter Crew (Engeland). Te Kopenhagen won Denemarken van Noor wegen met 20, terwijl voor den Balkanbeker te Boecarest Griekenland van Bulgarije met 20 verloor. Te Stockholm speelde het Zweedsche elftal voor 8000 toeschouwers een landenwedstrijd tegen Esthland en won met 62. Ruststand 40 voor Zweden. Een groot aandeel in deze over winning had Friccsin in den aanval. De laatste wedstrijd in het tournooi om den Balkanbeker vond plaats tusschen Roemenië en Joego-Slavië, waarbij Roemenië met 50 te Boecarest won. Roemenië won daardoor het ge heele tournooi. Op de tw'eede plaats eindigde Joego-Slavië, daarna volgden Bulgarije en ten slotte Griekenland. Zondag werden in Schinkelhaven wedstrijden op den degen, voor het kampioenschap van Ne derland gehouden. De uitslagen luiden: 1. De heer C. Weber (Gian Dominici) met 7 gewonnen partijen en 2 ontvangen treffers; 2. Dr. Hofsteenge uit Leiden, met 5 gewonnen partijen en 5 ontvangen tref fers; 3. W. D. v. d. Bosch uit Den Helder, met 5 gewonnen partijen en 7 ontvangen treffers; 4. G. T. H. Vigetevegt (H.B.B.), met 3 gewonnen partijen en 10 ontvangen treffers. Aan de wedstrijden, waarvoor groote belang stelling bestond, werden door 30 partijen deel genomen. De jaarlijksche ontmoeting tusschen 15 ver tegenwoordigers van den 's-Gravenhaagschen en Amsterdamsche Kegelbond is weer in eere hersteld daar de Amsterdamsche Kegelbond weer als lid van den Nederlandschen Kegelbond is toegetreden. Op de banen van café Olympia te 's-Graven- hage werden door iederen gooier 15 ballen ge worpen, dus in totaal 60. Voor dezen wedstrijd is een wisselbeker beschikbaar gesteld. Het einde kwam met 5239 houten voor Den Haag en 4962 voor Amsterdam. De Hagenaars beginnen dus den returnmatch te Amsterdam op Zondag 25 Juni in het Kegel huis met een voorsprong van 277 punten. Hoogste gooiers waren: Den Haag: N. J. van Amerom 394 punten. Amsterdam: T. Titjin 368 punten. Voor den aanvang van den wedstrijd bood SDOUC bloemen aan, terwijl de gasten een prachtig schilderij aan de gastheeren ten ge schenke gaven, aldus de Maandagmorgen. Om ruim 4 uur laat scheidsrechter Stuimen- berg beginnen. DHL speelt met een invaller voor Selhuis. Na 6 min. spelen, breekt Le Comte Jr. prachtig door, zet op tijd over naar de naar binnen gekomen Keijkamp Jr., die keihard via de handen van Alsemgeest doelpunt. Enkele minuten later ontstaat een misver-^ stand in de Ulftsche verdediging, waarvan C. Alsemgeest profiteert, 11. Even later, als nauwelijks is afgetrapt, geeft dezelfde speler weer een schuiver en de stand is dan 12 voor DHL. Het spel gaat dan op en neer. Een mooi doel punt van Westerhof wordt wegens buitenspel geannuleerd. Bij een aanval der gastheeren zet de rechtervleugel prachtig voor doel. Weijkamp Sr. loopt toe en kopt prachtig langs Alsemgeest, 2—2. SDOUC maakt weer een doelpunt, doch de referee heeft buitenspel geconstateerd. Le Compte Jr. schiet nog eens keihard buiten be reik van Alsemgeest tegen den paal. Nühn doet hetzelfde aan de andere zijde, zoodat beide doelen aan het gevaar op gelukkige wijze ont komen. De hoekschoppen op beide doelen ge nomen, leveren geen gevaar op. Even voor rust komt een malsch buitje verademing brengen. Na de thee wordt het spel er niet beter op. Het veld en de bal zijn glad en het plaatsen is van weerskanten onzuiver. Delft is iets sterker en als Stokman zich door de verdediging heeft heengewerkt, komt hij buitenspel te staan als C. Alsemgeest doelpunt. Direct daarop een aan val der gastheeren, een voorzet van Weijkamp Sr. verwerkt Uijtenbroek met de hand en de scheidsrechter wijst naar de beruchte stip; te Boekhorst Jr. geeft Alsemgeest met een kalm laag schot geen kans, 32. Dan komt DHL opzetten en menige aanval wordt corner gewerkt. Ook de Ulftsche keeper redt eenige malen schitterend. Uit een hoek schop weet A. Alsemgeest tenslotte gelijk te ma ken. Weijkamp Jr. zet voor doel, waaruit een worsteling ontstaat. Hieraan maakt te Boekhorst Jr. een einde, door den bal hard langs Alsem geest te jagen, 43. De resteerende 5 minuten zijn voor DHL. Overbeek houdt nog een schitterend hard schot van C. Alsemgeest, doch de referee heeft ge floten voor buitenspel. In de stand komt geen verandering meer en SDOUC heeft twee kost bare puntjes binnen. Na afloop protesteert DHL tegen de toegewe zen strafschop. Scheidsrechter Stuimenberg leidde goed. Voor 1200 toeschouwers heeft in het Martie- mestadion te Antwerpen de korfbalwedstrijd België—Nederland plaats gehad dien Nederland met 3—1 heeft gewonnen. Onder leiding van scheidsrechter v. d. Vrande werd begonnen. Voor Nederland kwamen uit de dames Hendriksen, Moos, Klamer, Voordenberg, Slaap-Klokke en Verbruggen en voorts de heeren Eggink. A. Hen driksen, Seits, Wedemeyer, Stam en Dorsman. België had in de eerste helft het voordeel van den wind. Niettegenstaande dat was Nederland sterker in den aanvang. Eerst geruimen tijd later kwam België los en ging in de eerste helft het spel meer gelijk op. Toch bleek spoedig, dat Nederland tech nisch beter was. Smets bij de Belgen miste een gemakkelijke kans. Na 24 minuten opende Wedemeyer de score en acht minuten later bracht Seits den stand op 20 voor Neder land. Direct daarop zag mej. Michielse voor België kans den achterstand tot 21 te ver kleinen. Een paar spannende momenten overi gens in dezen wedstrijd. Tot aan de rust bleef de stand verder ongewijzigd. In de tweede helft begon Nederland sterk aanvallend te spelen. Na vier minuten had Hendriksen reeds suc ces en met een 31 voorsprong was de wed strijd toen reeds gewonnen. Immers Nederland ging beter spelen, was meer en meer in den aanval gekomen. Den korf kon hem echter niet vinden, meerendeels door slecht schieten, doch ook pech was hieraan niet vreemd. Tegen het einde was het overwicht van Nederland zeer groot, doch de stand bleef ongewijzigd, 31 voor Nederland. België was ook nu nog beslist zwakker dan de Nederlanders, al is het resultaat 31 beslist eervol voor de Belgen. Niettemin moet niet vergeten worden, dat Nederland met enkele invallers speelde. Seist, Wedemeyer en Hendriksen waren de besten. Eerste klasse PWVOC; gew. door VOC met 169 runs op de eerste innings. VRA—HCC draw. Overgang A ACCKampong; gew. door Kampong ACC 115 runs, Kampong 121 voor 7. HBCVW; gew. door VW met 57 runs. Overgang B RCHHDVS; gew. door HDVS met innings in 22 runs. 2de klasse A VleermuizenHercules; gew. door Hercules met 85 runs; Hercules 217 runs, Vleermuis 132 runs. CVHUW; gew. door UW met 3 runs op de 2de innings en nog 6 wickets in handen. Kampong 2-^Olympia; gew. door Olympia met 21 runs op de le innings; Kampong 25 6, Olympia 77. VW 2Haarlem 2; gew. door Haarlem met 2 wickets. 2de klasse B HDVS 2 VUC; gew. door HDVS 2 met in nings en 4 runs. LCCExcelsior; gew. door Excelsior met 69 runs. 2de klasse Oost Quick (N) 2PW 2; gew. door Quick 2 met innings en 60 runs. UDArnhem; gew. door UD met 67 runs UD 98 Arnhem 31.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 9