STADSNIEUWS Men tefaijft oni: BEURS VAN AMSTERDAM Haarlem, 13 Juni UIT ENGELAND! BLAKE'S MARKTEN Wisselkoersen DINSDAG 13 JUNI AGENDA DINSDAG 13 JUNI 1933 NED. BOND VAN MAKELAARS Algemeene Jaarvergadering 50 jaar in dienstbetrekking „Anno Sancto" Waar de brandweer bij te pas kwam Aanbesteding Spoorwegraad Rijwieldiefstal-statistiek Ruïne van Brederode Rijkspostspaarbank Opdracht Voor de Stille Armen De Lilliputters BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HAARLEMMERMEER HEEMSTEDE EEN MERKWAARDIG GENEESMIDDEL TEGEN ALLE RHEUMATISCHE PIJNEN Nr.l RED PASTE W Prijs f 1.20 VELSEN VIJFHUIZEN IJMUIDEN VOETBAL R.K. SCHEIDSRECHTERS- COMMISSIE District Haarlem CRICKET C. V. H. I—U. V. V. 1 U. V. V. wint met 6 wickets DAMMEN HAARL. R.K. DAMBOND De wedstrijden om het personlijk kampioenschap Handicapwedstrijden „Haarlemsche Damclub" Clubkampioenschappen „Haarlemsche Damclub" Haarl. damkampioenschappen AUTOMOBILISME Tentoonstelling van 120 auto's te Zandvoort BILJARTEN Om den „De Louw"-beker DUIVENSPORT „De Luchtgids" De tand heeft een gat en moet gevuld worden. Dagelijks grondig poetsen met de sterk reinigende tandpasta Chloro- dont had het euvel kunnen voorkomen, i Chlorodont maakt de tanden niet alleen sneeuwwit, maar houdt ze ook gezond. Overal verkrijgbaar. Probeert U eens een tube, het succes zal U verrassen. Nederlandsch fabrikaat. Tube 35 cent, groote tube 60 cent. SCHIETEN Schietver. „Generaal van Merlen" 14 Juni INSTELLINGEN e* m a. v. a De Nederlandsche Bond van Makelaars In Onroerende Goederen, Hypotheken en Assuran tiën houdt 23 en 24 Juni zijn algemeene jaar vergadering in Café-Rest. Brinkmann. De agenda vermeldt behalve bestuursverkie zing benoeming der ballotage-commissie en be noeming Raad van Toezicht, eenige belangrijke voorstellen der afdeelingen 's-Gravenhage en Twente. De afdeeling 's-Gravenhage stelt voor een actie te beginnen voor verlaging der recherche- kosten bij de kadasters; de afdeeling Twente stelt aan de algemeene vergadering voor het bestuur opdracht te geven er bij de bevoegde autoriteiten met klem op aan te dringen, dat voor officieele taxaties en bij aan- en verkoo- pen door openbare lichamen in de eerste plaats gebruik worde gemaakt van ter plaatse ge vestigde taxateurs en makelaars en niet van personen tot wier beroep dergelijke verrichtin gen niet behooren. Ben tweede voorstel der afdeeling Twente vraagt een krachtige actie tegen verschillende misstanden op verzekerings- gebied, vooral met betrekking tot het benoemen van agenten. Op den tweeden dag houdt Mi-, J. de Jongh advocaat en procureur te 's-Gravenhage een lezing over: „Rondom de Wettelijke Regeling der Makelaardij", en de heer Meeusen, ad- ministrateur der gemeente Haarlem, over „Uit breidingsplan en verdere beschouwingsregelen. Des middags wordt door de afdeeling Haarlem een autotocht aangeboden. Vrijdag 16 Juni zal het 50 jaar geleden zijn, dat de heer H. A. Klabou als opperman in dienst kwam by de firma Adnaanse te Heem- stede. Als 21-jarige jongen er gekomen heeft hij wat humeur betreft weinig ingeboet. Altijd opgewekt, heeft hij de meer en meer verwijderende stemming die ontstond tusschen patroons en arbeiders, langs zich heen laten gaan. „Toon" heeft ook de huiselijke zorgen in de familie der verschillende firmanten aan gevoeld. Hü werd ten slotte een onderdeel der firma. De kinderen heeft nij er groot zien worden en allen beschouwden „Toon" als „Oome Toon". Haarlemmer was hij en is hij gebleven. lede ren morgen en lederen avond wandelde hij van en naar Haarlem, en ook nu nog op zijn Tie jaar gaat hij langs den weg, van en naar de Leidschestraat 134, waar hij met zijn dochter leeft. Zijn borst wordt gesierd door de bronzen eere-medaille van de orde van Oranje Nassau, hem door H. M. de Koningin tij zijn 40-jarig ambtsjubileum geschonken. Men deelt ons mede, dat kaarten voor het Sacramentsspel „Anno Sancto", (Zondag as. in het Stadion te Amsterdam), in Haarlem aan gebouw St. Bavo slechts verkrijgbaar zijn tot en met Donderdagavond. Daarna alléén in Am sterdam. Maandagmiddag om 3 uur werd brand ge meld in perceel Anegang 46. Op den zolder bo ven den winkel van de fa. V. was een knecht be zig kapok af te wegen. Hij had een gewicht laten vallen. Om dit op te zoeken bediende hij zich van een lucifer. Door een niet al te groote voorzichtigheid te betrachten raakten 3 balen kapok en 2 balen wol aan het schroeien. Hij heeft deze opgenomen en ze uit een dak venster achter het huis geworpen. De brandweer heeft toen met een straal op de waterleiding deze brandende voorwerpen gebluscht. Het huis bekwam noch brand- noch waterschade. Door het Provinciaal Bestuur van Zuid-Hol land is aanbesteed het onder profiel brengen van het bestaande weglichaam, het aanbren gen van een deklaag van asfaltbeton, het ver richten van een oppervlaktebehandeling en het maken van bijbehoorende en bijkomende wer ken Ringvaart HaarlemmermeerpolderHille- gomDe Zilk (wegvak spoorbaan 's-Graven hageHaarlem tot den Zilkerduinweg) onder de gemeenten Hillegom en Noordwijkerhout. Het laagst werd ingeschreven door de N. V. Nederlandsche Basalt Maatschappij te Zaan dam voor 17.900. De Minister van Waterstaat heeft als plaats vervangend lid in den Spoorwegraad benoemd W. J. H. Dekker, alhier. In de afgeloopen week van 5 tot en met 11 Juni zijn 14 rijwielen ontvreemd. Het blijkt nog steeds lucratief te zijn: het zijn er immers ge middeld twee per dag. In de afgeloopen week werd de Ruïne van Brederode bezocht door 3685 nersonen, waar onder scholen uit den Helder, weezen Amster dam, scholen uit Zaandam, Amsterdam, Rotter dam, Den Haag, Leiden, Groningen, Arnhem en Hoogkarspel. Aan het postkantoor Haarlem en zijn bijkan toren werd in den loop der maand Mei 1933 op spaarbankboekjes ingelegd f 443.191.48, en te rugbetaald f 457.683.76. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 14.492.28. Het aantal meuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 199. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes afgeschreven f 8750, derhalve minder in- dan afgeschreven f 8750. De N. V. Maatschappij De Cycloop te Am sterdam heeft de gunning gekregen voor het maken van een aarden baan voor een gedeelte van den rijksweg AmsterdamSassenheim, in de Haarlemmermeer, voor 156.900. Ingekomen: Sixtytwo f 62. N.N. (Noons) 5.— L. C. V. d. V5.— Den gevers van bovenstaande bijdragen wordt door de commissie van de Stille Armen hartelijk dank gezegd, terwijl zij zich voor ver dere medewerking ten zeerste aanbeveelt. Giften wórden gaarne in ontvangst genomen aan het bureau dezer courant en bij den heer P. J. Busé, penningmeester, Gasthuissingel 64, Postgiro 13543. Een 40-tal dwergen is vanmiddag om twaalf uur aan het station aangekomen. De post- harmonie was present en in optocht ging het onder de vroolijke tonen van de muziek via de Kruisstraat de verdere binnenstad naar de Kin derhuissingel, waar het Lilliputterdorp zal wor den opgebouwd. Er was op het drukke spitsuur natuurlijk groote belangstelling van het publiek, en de politie had veel werk om de kleine kolonie heel huids door de stad te leiden. Getrouwd. 12 Juni: H. F. Boven en P. W. F. Visser. Geboren: H. H. M. KuijpersKramers, d.; G. J. C. v. LeeuwenFraij, z. 10 Juni: W. Wijn stekersde Rover, z.; H. G. v. RielBarnhoorn, d.; M. J .A .WassenbergThoolen, d.; C. H. v. IngenRoosloot, z. 11 Juni: W. H. G. de Rooi Schaap, d; C. E. de BruinKroner, z; A. C. Hollanderv. d. Raadt, d; A. A. WempeWit- teman, z. 12 Juni: S. de VriesPankowski, z. Overleden. 10 Juni: J. Muller, 74 j., Gasthuis- vest; M. C. Koning-Menks, 74 j.. Ged. Raam gracht; J. C. Baggerman, 74 j., Leidscheplein. 11 Juni: L. C. Brands, 19 j., Kinderhuissingel; H. G. Reiziger, 67 j., Ged. Oudegracht. Personalia. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het propaedeutisch examen in de theologie D. Kuiper alhier. Auto tegen een boom Maandagmorgen ge raakte op den Spaamwouderweg, ten gevolge van de gladheid van den weg, een autobestuur der uit Heemstede de macht kwijt over zijn stuur met gevolg, dat hij tegen een boom reed. De chauffeur verwondde zich aan hoofd en schou der. De auto was zwaar beschadigd. Karwij Staan over het algemeen de veld gewassen in de Haarlemmermeer uitstekend, een uitzondering maakt daar op de karwij. Niet dat dit gewas slecht is gegroeid, maar het zijn de rupsen die dit gewas teisteren. Van telerszijde vernamen wij dat het beschot bij zonder klein zal zijn. Pluimveevereeniging „de Eendracht" De vergadering, welke Maandagavond in het R. K. Vereenigingsgebouw werd gehouden, had een bijzondere beteekenis, daar nu voor het eerst een tafelkeuring zou gehouden worden van jonge konijnen. Het doel van zulk een tafelkeuring is, dat de eigenaars der dieren al vroeg de gebreken ken nen, om zoo de moeite van verder opfokken te besparen, en aldus onnoodige kosten, maar vooral ook teleurstelling te voorkomen bij een eventueele tentoonstelling. Een bijzonder woord van dank bracht de voorzitter aan den heer P. N. Wildschut, die voor de tafelkeuring 2 gouden en 2 zilveren medailles had beschikbaar gesteld. Hierna ging de heer Hamaker over tot het keuren der konijnen. 95 Konijnen, varieerende van 1 tot 3'/2 maand, waren ingezonden, in niet minder dan 15 rassen. Het interessante dezer keuring was, dat de heer Hamaker tevens wees op de fouten die de dieren eventueel hadden. Na ruim twee uur van leerzame studie wer den de prijzen als volgt toegekend. Gouden medaille voor de beste Hollandsche aan L. W. Jansen. Gouden medaille voor de beste Rex aan H. Mulder. Zilveren medaille voor de beste Black and Tan aan A. van Iperen. Zilveren medaille voor de beste Blaar and Tan aan R. Donkelaar. Zilveren medaille voor de beste Vlaamsche Reus aan G. Tukker. Kistje sigaren voor de beste Pool aan W. G. de Groot Hierna hield de heer H. ten Kulve een heel interessante causerie over het fokken van hoen ders. Een laars vermist Aangifte is gedaan van het vermissen van een waterlaars uit een ge sloten keet aan den Heerenweg hoek Kadijk. Gevonden voorwerpen Terug te bekomen bij W. v. d. Werft Cavalaan 33, een honden zweep; Burger, Eikenlaan 7, een huissleutel; C. Booms, Binnenweg 3, een portemonnaie met inhoud; Clek, Raadhuisplein 14, een busje suiker en een strandschoentje; de Wit, Iepen laan 37, een huissleutel; C. T. Blokker, Bllli- tonstraat 7, een doos zeep; Van der Ham, Ant. Duijcklaan 13, een portemonnaie met in houd; L. Beek, Achterweg 14, een sleutel, G. M. Bakker, Emmakade 31rood Haarlem, een zwempak en handdoek; H. Draaijer, Ged. Schalkburgergracht 54 Haarlem, een rijwiel- tasch met inhoud; Veenings, Talmastraat 3 een jongenssportriem; Kennel Haarlem, een hond (Dobermann pincher)W. v. Strien, Van der Hulststraat 13 Haarlem, een portemonnaie met inhoud; A. Pieterse, Berkenlaan 7, een angharig hondje; Verstraten Voorweg, een stuk van een riem; C. de Gast, Timorstraat 5, een aktentasch met inhoud; Bureau van poli tie, Raadhuisstraat, een pakje hangertjes voor vogelkooien; een studentenmuts; een mest vork; een portemonnaie; een huissleutel; een hondenzweep een dresseerketting; een kinder armband; een sleutel; een paar glacé hand schoenen; een gevlochten tasch; een porte monnaie; een mat. Badhuis In het badhuis aan de Postlaan werden in de week van 6 t/m 10 Juni genomen 405 douchebaden en 19 kuipbaden. Aan 13 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. m is een opvallend geneesmiddel te gen Rheumatiek, Jicht, stijfheid tengevolge van kou en vocht. Het is gemaakt volgens recept van Mr. E. W. Blake, den algemeen bekenden Lonaenschen specialist, en is nu voor het eerst te Haar lem verkrijgbaar. Bij aanwending voor pijnlijke ledematen en gewrichten brengt het de zoozeer begeerde verlichting. Bij elke Apo theek of dro gist staat een pot voor gereed! Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 19 volwassenen gebruik gemaakt. Burgerlijke stand Getrouwd: G. Wesselman en L. Gaupp; J. B. Maarschalk en E. Koster; B. Schepers en A. Kunst; L. Hermse en G. Dol; J. M. van Blitterwijk en S. J. de Vries; M. Hoorn en C. M. Hagen; C. J. Eggeraat en E. Pirovano. Onbedachtzaamheid Door den waarne mend stationschef te Beverwijk werd aan de politie alhier kennis gegeven, dat een ruit van een der wagons van den trein van Velsen naar Beverwijk was vernield. Hij vermoedde, dat bij het passeeren van den Ouden-Schulpweg waar schijnlijk op den trein was gegooid. Door de politie werd onmiddellijk een onderzoek inge steld, waaruit bleek, dat twee jongetjes, res pectievelijk 9 en 7 jaar oud, beiden wonende te Velsen (N.), erkenden, gegooid te hebben op de electrische verlichting, maar niet de be doeling gehad te hebben op den spoortrem te gooien. Getracht zal worden de schade vergoed te krijgen. Door den ouden Polder Nu men bezig is met het bestraten van den Vijfhuizerdijk, is dit gedeelte weg op eenige plaatsen zeer moeilijk te begaan, ofschoon hij niet voor het verkeer is afgesloten. Verstandig doet men van en naar Haarlem door den ouden Polder te gaan. Dit is nu de beste weg. Looze genichlen De Ver. v. Reeders van visschersvaartuigen deelt ons mede, dat de ge ruchten als zouden werkwilligen, die thans te werk worden gesteld, bij beëindiging der sta king hun plaats moeten afstaan aan vroeger in dienst geweest zijnd personeel, van allen grond ontbloot zijn. Tj. Doevendans f Alhier is op 57-jarigen leeftijd overleden de heer Tj. Doevendans, oud- eerste afslager, in dienst van het Staatsvis- schershavenbedrijf. De overledene kwam 16 Juni 1899 bij de op richting in dienst van het Staatsvisschersha- venbedrijf als halknecht en Werd op 1 April 1905 hulp-afslager bij den afslagdienst, waar hij op 1 Mei '913 tot afslager werd bevorderd. 1 Juli 1917 volgde zijn bevordering tot eersten afslager, welke functie hij tot 1 Februari 1932 heeft volbracht, waarna hij om gezondheids redenen den dienst eervol heeft verlaten. Gedurende 27 jaren was hij voorts ouderling in de Ned. Hervormde Kerk, terwijl hij tevens 30 jaren ouderling der Jeugdkerk was bij het Zondagschoolonderwijs. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Donderdagmiddag te half drie op de Algemeene Begraafplaats alhier. De R. K. scheidsrechterscommissie verzoekt ons te berichten dat op Woensdag 14 Juni a.s. een belangrijke vergadering wordt gehouden in café Bodega, Kruisstraat 23, Haarlem. Aan vang 8 uur. De scheidsrechterscommissie heeft voor het komende seizoen 1934—1935 een belangrijk pro gramma samengesteld, hetwelk voor de H.H. Scheidsrechters belangrijke verbeteringen brengt, maar dan ook alleen indien alle heeren arbiters hun medewerking volop geven. Indien iedere scheidsrechter zijn plicht als opvoeder begrijpt, zal hij Woensdag 14 Juni des avonds vrij houden, om aan het dringend verzoek der commissie gehoor te geven. Gravendaal kiest fielden, waarna Koch en D. de Vas voor CVH openen. De Utrechtsche cap tain bowlt met van Beest. Het begin is weinig hartverheffend, maar bij een stand van 134 weten Zeeuwe en Middelink verbetering te brengen. Beiden staan goed te spelen, weten een 30 tal runs aan het totaal toe te voegen, maar gaan dan snel achter elkaar uit. Goos- sens en van Roon zetten de zaak op denzelfden voet voort en het Is vooral van Roon die scoort. Hij slaat o.a. Gravendaal voor 6 in de v. Merlenvaart. Het totaal wordt 87. J. Middelink 12, G. Zeeuwe 20, G. Goossens 13, A. van Roon 26. Bowlingcijfers UW: C. Gravendaal 325, van Beest 6—31, J. Slingerland 0—19. Bij UW dat met Pino en van Zutphen opent gaat het oorspronkelijk zeer voorspoedig en als de stand 46—2 is geworden twijfelt niemand er aan of zij zullen het CVH totaal passeeren. Zeeuwe doet een goede slipseater op Middelink waardoor Gravendaal moet retireeren en dan veroorzaakt Roodt een ware collapse, hierbij ge steund door eenige bijzonder mooie catches van van Roon en Middelink Voor 69 zitten de UW-ers weer aan den kant. J. F. Pino een zeer brutale 19 en van Beest een dito 15. Bowlingcijfers CVH: J. Middelink 331, G. Zeeuwe 119, A. Roodt 615, CVH wordt weer ingestuurd. Voor 36 heeft het heele gezelschap een beurt gehad. Onnoodig nog een woord aan dit drama toe te voegen. Bowlingcijfers UW: C. Gravendaal 315, J. van Beest 516, J. Slingerland 21. De Stichtenaren moeten nu 56 runs maken om te winnen en hun zege is geen moment meer in gevaar geweest. Met den eersten bal overleeft Pino een .„geheide" lbw„ waarna hij een harde 20 scoort. Gravendaal en Slingerland weten het totaal te passeeren, de laatste met veel geluk, de eerste daarentegen laat keurig en gedurfd cricket zien. Het keepen van Kwan- les was weer voortreffelijk. Bowlingcijfers CVH: A. Roodt 436, J. Mid delink 0—11, G. Leeuwe 04. Gisterenavond had de 6e ronde voor boven genoemd kampioenschap plaats in'het R. K. Vereenigingsgebouw te Heemstede. In de le afdeeling hadden geen bizonder spannende partijen plaats, zooals die zich in vorige ronden voordeden. De uitslagen van de partijen zijn: J. Lucas wint van J. Draayer D. Rump ver liest van P. Hollenberg en P. Mul wint van J. Weyers. De partij H. RumpJ. v. d. Poel moest worden afgebroken. De ranglijst van de le klas ziet er thans als volgt uit: 1. J. v. d. Poel 5 4 1 9 2. P. Hollenberg 5 2 3 7 3. J. Lucas 4 3 16 4. P. Mul 6 2 2 2 6 5. H. Rump 3 12 4 6. J. Draayer 5 1 4 2 7. J. Weyers 5 1 4 2 8. D. Rump 3 3 DE 2e KLAS In deze klas had een spannende kamp plaats tusschen de twee T. E. P.'ers H. de Reus en B. v. d. Kroft. Na een langdurigen strijd moest eerstgenoemde zich met remise tevreden stel len. De overige uitslagen zijn: P. de Haas remise met A. v. Dijk; Th. Schuit wint van J. v. d. Kroft; J. Bronstring verliest van C. Zuiderduin. De uitgestelde partij L. v. d. VoortJ. Bron string werd door eerstgenoemde gewonnen. Hier is de stand momenteel: 1. H. de Reus 5 4 1 9 2. Th. Schuit 5 3 1 1 7 3. J. v. d. Kroft 5 3 2 6 4. B. v. d. Kroft 4 1 2 1 4 5. P. de Haas 3 1 2 4 6. L. v. d. Voort 5 2 3 4 7. A. van Dijk 4 1 1 2 3 8. C. Zuiderduin 3 1 2 2 9. J. Bronstring 6 1 5 1 Maandagavond werden de handicap-wedstrij den 1933 der „Haarlemsche Damclub" voortge zet. Hieronder volgen de uitslagen: J. H. Reedijk wint van H. W. C. van Roon; W. Jonkhof wint van P. J. Bijrij; A. Smit wint van P. v. d. Waarden; H. van Lunenburg Jr. rémise met J. J. Groene woud; B. Henneke wint van K. Olij; A. Smit wint van W. J. A. Matla. Maandagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1932-1933 der „Haar lemsche Damclub" voortgezet. Hieronder volgen de uitslagen: Herkamp 2e klasse kampioenschap: J. Wielenga remise met C. Kool. Derde klasse: K. Olij wint van J. van Petegem; G. Mole naar wint van L. J. Froonhof; A. Smit wint van L. J. Froonhof. Match om het zilveren dambord: P. J. van Dartelen remise met J. B. Sluiter Sr. Maandagavond werd de herkamp om het der de klasse damkampioenschap van Haarlem voortgezet. De uitslagen laten wij hieronder volgen: G. Eising Jr. wint van Ph. G. Amelung Jr.; Ph. G. Amelung Jr. wint van G. Eising Jr. Nu de inschrijving is gesloten voor het Con cours voor Koetswerken, dat Zaterdagmiddag a.s. op den Boulevard te Zantvoort vanwege de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club wordt gehouden, kan worden vastgesteld, dat dit concours tevens een belangrijke openlucht tentoonstelling zal worden. De voornaamste in ons land ingevoerde merken zullen er verte genwoordigd zijn door bijzonderm ooie model len, zoodat het voor de jury een moeilijke taak zal worden om de prijswinnaars aan te wijzen. In het geheel zijn bijna 120 wagens inge schreven, een aantal dat zelfs het vorig jaar in het Vondelpark niet werd bereikt. Dat de open koetswerken in ons regenland weinig in trek zijn blijkt wel uit het feit, dat in de afdeeling der open wagens in het geheel slechts 11 wagens te zien zullen zijn. In tegenstelling daarmede Is de inschrijving voor de afdeeling gesloten wagens het grootst, n.l. 56 stuks. Groot is ook de deelneming in de afdeeling type cabriolet. Hierin toch zal men 51 ver schillende koteswerken kunnen bewonderen. Het concours is voor het publiek opengesteld van des middags 2 tot 5 uur en wordt gehou den op een afgezet gedeelte van den Boulevard nabij het Grand Hotel. Dinsdag- en Woensdagavond was „KETS" (Amsterdam) bij de B. V. „Haarlem" op bezoek voor den strijd om bovengenoemden beker. De totaal-uitslag luidde; ..KETS" 929 car.; B. V. „Haarlem" 1066 car. „Haarlem" won dus met 137 car. Hedenavond komt het eerste vijftal van „Vic toria" (Amsterdam) op bezoek. Wedvlucht van af FontainebJau (Fr.) op Zondag 11 Juni. Eerst getoonde duif om 3 uur 45 min; Laatst getoonde duif om 8 uur 25 min. Ed. van Bree 1; N. R. Heiloo 2 18; J. Zwart 3 4; L. van Bragt 5 12 16; W. Steyl 6 9; J. v. d. Klugt 7 15; L. Timmermans 8; W. Hertog 10; H. Philipoo 11; P. J. Verputten 13 17 19 20; Joh. v. d. Pol 14 21. De uitslag van de schietoefeningen van de Schietvereenigïng Generaal van Merlen is als volgt: Vaste baan buks: 1. J. J. Blauwhof 44 cartons 1109 punten; 2. J. Verzijlbergen 43 c. 1101 p.; 3. D. W. Duiker 42 c. 1089 p.; 4. H. J. de Bont 40 c. 1087 p. Eereprijs buks: J. J. Blauwhof 579 p. Vaste baan buks, 2e klasse:" 1. M. A. Paap 32 c. 965 p. Vaste baan cylinder: 1. J J. Blauwhof 56 c. 607 p.; 2. O. J. Keyser 56 c. 605 p.; 3. Wolte ring 53 c. 607 p. Eereprijs cylinder plaquette: C. C. Woltering 328 p. Vrije baan pistool: 1. P. A. Dekker 96 p.; 2. C. C. Woltering 91 p. Vrije baan buks: 1. J. Verzijlbergen 180 p.; 2. J. J. Blauwhof 178 p.; 3. O. J. Keyser 178 p.; 4, D. J. v. Rijn 176 p.; 5. C. C. Woltering 174 p.; 6. D. W. Duiker 174 p.; 7. G. C. Paap 172 p.; 8. H. J. de Bont 169 p. Vrije baan buks veteranen: N. A. Paap 169 p. Vrije baan cylinder: 1. J. J. Blauwhof 108 p.; 2. C. C. Woltering 103 p.; 3. P. A. Dekker 102 p. Geluksbaan; 1. P. A. Dekker 988 p.; 2. O. J. Keyser 987 p.; 3. G. C. Paap 986 p.; 4. H. J. de Bont 947 p.; 5. C. C. Woltering 926 p. Premies buks: J. Verzijlbergen. Cylinder: J. J. Blauwhof. De uitreiking der prijzen zal plaats hebben Woensdag 14 Juni 1933 in het schietgebouw. Over: De Donderdagmiddagsluiting der kapperszaken. Hoewel uiterst moeilijk, omdat onder het in gezonden stuk over dit onderwerp, in uw blad van Vrijdag J.I., door het ontbreken van een naam, of slechts een ietter, de inzender zich tot een volslagen anonymus maakt, dwingen de door hem, haar of hen gelanceerde beweringen, ons tot een woord van verweer. De redenen, waarom de kappers den vrijen Don derdagmiddag propageeren, behoeven hier niet herhaald te worden. Deze zijn alreeds veelvuldig verkondigd. En blijkens de laatste enquêtes nog steeds sterk domineerend onder de kappers Deze toch leverde de volgende de volgende cijfers: 125 vóór en 29 tegen een sluiting op Donderdag middag. Onder die 125 zijn eigenaars van de grootste, eersteklas kapperszaken; zijn bekeerde tegenstanders der sluiting. Bekeerd, omdat zij van het heerlijke van zoo'n vrijen middag ge proefd hebben. Want, groote onbekende, en uw kleinen aan hang (zie getal 29 hierboven), die door u niet te omvatten stukje levensvermooiing, heeft met de verarming in het kappersbedrijf niets te ma ken. Wanneer u werkelijk in de practijk van het bedrijf zit, weet ge dit zelf ook beter. Vandaar, dat deze combinatie als bestrijdingsmiddel, be wust of onbewust gebezigd, onwaar is. lederen keer, dat wij van u en uwe vrienden deze bewering hoorden, hebben wij de conse quentie gesteld. In de vraag of gij dan ook de avond- en de Zondagssluiting opgeheven zoudt willen zien. Een „als Je blieft niet" was dan het antwoord En toch is dit een inconsequentie van uw be wering, dat door het sluiten op Donderdag middag, de gelegenheid tot verdienen weggeno men wordt. Dat avond-, Zondag- en een middagsluiting leidt tot de verarming van het kappersbedrijf is on zin. Elke kapper zou het op de uren. dat zijn zaak geopend is, drukker moeten hebben Het te veel doet ook hier zijn invloed gelden. De verarming is te Haarlem niet grooter dan waar ook. Het gunstige resultaat bij deze actie hiervoor ingezet, is het gevolg van de wijze, v/aarop het bestuur dit aangepakt heeft. Opnieuw enquêteeren is volmaakt overbodig. Allen georganiseerden zoowel als niet-georgani- seerden ziin bezocht geworden. Althans zoover dit bona fide kappers zijn. Met vertrouwen zien wij de beslissing van den Gemeenteraad tegemoet, in de volle overtuiging, dat deze stad zal bekrachtigen, wat de over- groote meerderheid der kappers vraagt. Namens de afdeeling ..Haarlem" van den Ne der] andschen Kapperhónd: N. J. VOS. voorzitter. C. F. DE JONG, secretaris. Gebouw „St. Bavo" St. Caecilia. 8 uur Rechtskundig Bureau, half 9 Tramperso neel, 8 uur St. Joseph, half 9 Grossiers, 8 uur. Groote Kerk Orgelbespeling van 8%9 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstelling en va riété kwart over 8 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo". H.I.C., half 9 Be stuur Bouwvakbond, 8 uur Overheidsper soneel, 8 uur Commissie Bondsdag, 8 uur Bevolkingsbureau, 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstelling, 8.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 105 uur R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R. K. Kraam verzorging „Wit-Gele Kruis" ge vestigd Kinderhaisvest 25 rood. Spreekuren: Dinsdag van 2—3 uur. St. Bavo. Smedestraat 23: Donderdag van 2—3 uur Damiatestraat 1; Donderdagavond van 7—7.30 uur Clubhuis Raadhuisstraat 11; Vrijdagavond van 7—8 aur Kinderhuisvest 25 rood. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, 2—4, 8—9 uur. Zaterdag 10—12 uur. Adres: Bloemhof straat 1. Haar lem Tel 11671. R.K. Wijkverpleging „Wit-Gele Kruis" Spreekuren van de Zusters: lederen dag van 2—2.30 uur in de wijklokalen: Clubhuis Raad huisstraat 11; Begijnhof 2; Damiatestraat 1; Leidschevaart 2. 11e «W ''O PURMEREND, 13 Juni Aangevoerd 2875 kg. boter; melkboter 1.40 tot 1.60, weiboter 1.40 tot 1.50; 495 runderen: 280 vette koeien 0.54 tot 0.58 per kg., handel matig; 180 melk- en geide- koeien 80.— tot 170.— per stuk. handel stug 25 stieren 0.42 tot 0.46 per kg„ handel matig; 57 paarden 70.tot 160.per stuk, handel stug; 161 vette kalveren 0.50 tot 0.70 per kg., handel stug; 497 nuchtere kalveren 3.— tot 13.— per stuk, handel stug; fokkalveren 6.— tot 15.—, handel stug. 195 vette varkens 29—33 ct. per K.G., handel matig; 22 magere varkens ƒ11—18, 201 biggen ƒ7—12, 496 schapen ƒ6—16, 613 lammeren 4 —9, handei stug; 25 bokken ƒ4—11, handel matig; piepkuikens 50—65 ct. per K.G.; kip eieren 2.10—2.50, eendeieren 1.30 per 100; oude kippen en hanen 40—45 ct. per K.G.; een den 25—60 ct., konijnen ƒ0.25—1.75 per stuk; duiven 50 ct. per pond. DINSDAG, 13 Juni. Vorige koersen Heden Londen 8.42 8.42 BerUin 58.1754 58.22* Partis 9.7844 9.7854 Brussel 34.70 34.7254 Zwitserland 48.02 48.00 Weenen Kopenhagen 37.60 37.50 Stockholm 43.50 43.3754 ?sl° 42.50 42.50 New Vork (cable) 2.0154 2.02 Rome 12.9254 12.9254 Praag 7.40 7.40 Madrid 21.25 21.25 Vorige koersen Heden Staatsleenlngen 5 Nederland 1919 'jjl 4 Nederland 1916 4% Nederland 1917 Wg 4 Nederland 1931 5 Neder! 1932 4*, N lnd 1926 AB 5V4 Youngleen. 1930 Banken Koloniale Bank 78 Indische Bank 645< Cert Handel-MJJ69 industrieën unilevei 98)4 uaivê Delft 64 Alg Kunstztlde 3954 Van Berkei's Pat. 22 Nieuwe Philips 'c454 iuch Accoustiek 2% Ned Ptord 1405i uidustr Buitenland Anaconda I45fa Bethlehem Steel 24% O 8. Steel 44% U S Leather 11% intern Nickel 14 hs Uilnbouw Boeton MMnbouw 13 Alg Exploratie 'gB* Red lane Leboilg y8 Petroleum baboes 17 Kon Olie 16954 'erlak 96 Peudawa..... 101)4 10154 101 97)4 100)44 68 35 77 67 66 9954 05 49 2654 17154 2 14054 14% 25 iï 40% 14)4 1354 12654 100 17 173 lOo Continental Oil Shell ünlon OU Vorige koersen Heden 11 11)4 6)4 Rubber A'dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubber Serbadladl Sllau V l Q O Allied Lntercontln Rubber scheepvaart Java Ch Japan Boll Amerika Lfln Dito Gem Elgend. Kon Ned Stoomb. ir heepvaart-Onle suiker jav Cultuur N 18 O 'oerworedjo Vorstenlanden Actions Idem labak Dell Batavia Jude Dell Oostkust Aenembab 87)4 6454 3754 26 25 43 38 3 34 20 20 16 6254 22954 14054 9554 7 4854 32.50 144 136)4 23 144 spoorwegen Union Pacific Wabash Erie Kansas City South. South. RaUw. 90 3 10H 1654 19 8954 65 39 2554 26 43 37 2* 34 19 19 17 64)4 23354 142 97 654 495i 31.50 153 148 125 149 90 3« 10)4 1554 1954

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2