STADSNIEUWS BEURS VAN AMSTERDAM Haarlem, 15 'Juni MEIJER MARKTEN Wisselkoersen DONDERDAG 15 JUNI Nieuwe huisprelaten r Kruisweg 30, bij het station AGENDA DONDERDAG 15 JUNI 1933 J. VIJF JAAR BISSCHOP Défilé voor Mgr. Aengenent DE WINSTGEVENDE ZURE BOM En de animo voor een ijsco-tentje Bevordering der Toonkunst WEGEN- EN BRUGGENBOUW In Noord-Holland WEER DRIE STEENZETTERS Onrechtmatige steuntrekkers SCHIP GEZONKEN Tengevolge van zwaren golfslag INBRAAK IN MAGDALENA- STRAAT De buit 1140 VERKEERSONGEVALLEN Fietsend meisje tegen stil- staanden auto TIENJARIG BESTAAN DER B.R.B. Propagandalezing WEEKNIEUWS VAN GROOTE HOUTSTR. 16 Dr. G. C. van Noort en dr. Th. M. Vlaming Dr. Th. M. Vlaming Graalwachtnieuws Redder in gevaar Gevonden dieren en voorwerpen DE LANGEBRUG De nieuwe brug op haar plaats De vlag in top Personalia Eindexamen H.B.S. HET VERGAAN VAN DE „SPAARNESTROOM" Een ketelontploffing BURGERLIJKE STAND BOETEPROCESSIE L.T.B. Naar O. L. Vrouw ter Nood Apotheek begemann sneltjes GOED en GOEDKOOP Telef. 10043 Geheel nieuw ingericht en verplaatst naar Recepten worden gaarne van huis gehaald :|H Dr. G. C. van Noort UIT DEN OMTREK HET NOORDERBAD TE ZANDVOORT Demonstratie van reddings brigades BLOEMENDAAL HEEMSTEDE 16 Juni OM DE DAVISCUP ATHLETIEK HOOGSPRINGEN WATERPOLO RESERVE 2e KLASSE N.Z.B. H.P.C. II—IJ III 1—0 3e KLASSE HAARL. Z.B. H.P.C. VIH.P.C.-Veteranen Door het Comité van Katholieke Actie is de volgende circulaire rondgezonden aan alle Be sturen, Leden en Katholieke Inwoners, van Haarlem, aangesloten bij het Comité: „Vijf jaar is het alweer geleden, dat geheel katholiek Haarlem met groote vreugde mocht vernemen, dat het Z. H. Paus Pius XI had be haagd tot Bisschop van het Diocees Haarlem te benoemen Mgr. Aengenent, onzen gevierden en beminden Professor, die toen reeds zci'n belangrijke plaats in ons geheele katholieke leven innam. Met groote dankbaarheid aan den goeden God, gedenken wij het moment van 25 Juli in de Kathedraal, dat Mgr. de Bisschopswijding mocht ontvangen en wij, Katholieken van Haar lem vooral, omdat wij voortaan onzen beminden Bisschop als inwoner onzer stad mochten be groeten. Met groote bewondering voor zijn enorme werkkracht, daadwerkelijke hulp en naasten liefde en niet in het minst voor de groote gees telijke gaven, die Z. H. E. ons met woord en daad heeft getoond en gegeven, past het ons een wijle stil te staan en te overdenken, of thans het oogenblik is aangebroken om Z. H. E. te toonen, dat wij alles wat in dit Eerste Lus trum door hem voor ons katholieken is gedaan, hoogelijk te waardeeren en op prijs te stellen. Ons Comité van Katholieke Actie heeft ge meend. dit op bescheiden wijze te kunnen doen, door op Dinsdag 8 Augustus as., 's avonds 8 uur een défilé te houden langs de woning van den Bisschop en dan èn als Bestuur èn individueel van onze groote dankbaarheid en aanhankelijk heid met een eerbiedigen groet te getuigen. Katholieken van Haarlem! Dit moet een ma nifestatie worden onzen Bisschop waardig, nJ. zoo spontaan, zoo algemeen, zoo welgemeend, dat geheel Haarlem zal moeten ervaren, dat wij het als het grootste voorrecht beschouwen onzen Bisschop als onzen Geestelijken Vader te eerbiedigen Wij verzoeken U daarom dringend, allen thans in Uw kring, deze aangelegenheid te be spreken en middelen te beramen, op welke wiize Uwe Vereeniging zoo schitterend mogelijk voor den dag kan komen, nJ. in dien geest, dat een zoo groot mogelijk aantal Uwer leden achter Uw Vaandel zal opmarcheeren in waardige hou ding en manieren. Uw sympathiebetuiging zien wij gaarne spoe dig tegemoet, in elk geval vóór 1 Juli as., aan het Secretariaat, Smedestraat 23, waarna wü U verdere mededeelingen zullen verstrekken." Het uitvoerend Comité verzoekt ons mede te deelen. dat de mogelijkheid bestaat, dat enkele Vereenigingen bovenstaande circulaire niet heb ben ontvargen. Vereenigingen, die er prijs op stellen, aan deze grootsche betooging deel te nemen en geen circulaire mochten ontvangen hebben, kunnen deze alsnog bekomen aan het Secretariaat, Smedestraat 23. De winkelier heeft zijn lasten, zijn belastin gen, zijn,.,winkel-onderhoud etc. Hij klaagt in deze dagen steen en been en hij voelt zich eenigszins behaaglijk, omdat hij niet alleen staat. Er gaat tfeel wat af eer er van een be hoorlijk winstpercentage gesproken kan wor den. En de concurrentie is fel, om nog maar niet te spreken van prijs-bedervers. De outsider is allicht geneigd te denken, dat een bloemenventer, een bezitter van een zuur kraam of van een ijscotentje heel wat gemak kelijker aan een biljet in de vermogensbelas ting komt. Wat heeft zulk een ondernemer nu feitelijk voor onkosten? Pessimisten zijn van meening, dat die men- schen ook onmogelijk wat betalen kunnen, om dat hun omzet zóó klein is, dat ze ternauwer nood het bedrag van den steun halen. Er zijn al ijsco's van drie cent, waarbij dan wafeltjes plus behoorlijk gecontroleerd consumptie-room- ijs geleverd moeten worden. Zure bommen of nieuwe haring eet geen sterveling 's morgens om negen uur, enkele slordige uitzonderingen daargelaten. Ook 's middags heeft niemand be hoefte aan een uitje-in-het-zuur of een ge rookte bokking. 's Zaterdags en 's Zondags en dan nog alleen in de avonduren kan zoo'n zuur-koning mis schien voor een paar gulden omzetten. En over bloemen zullen we maar heelemaai niet praten. De helft van het jaar zijn ze te duur om wat te verdienen en de andere helft moeten er maar juist klanten komen bij de vele houders van een standplaats. Wij zijn van meening, dat verschillende oog jes zullen open gaan, wanneer we een kort resumé geven van den uitslag der verpachting van standplaatsen voor het jaar 1933/34. Voor verkoop van bloemen op de eerste plaats naast den stationsuitgang heeft men ƒ310 over; voor een rijwielrek t.o. de Hema ƒ309; voor een ijstent nabij de muziektent in den Hout ƒ334, nabij de Spanjaardslaan ƒ288; voor een visch- en zuurwaren-tent bij de Korte Heerenvest 208; voor een eerste bloemen - plaats op het Verwulft 225 enz. enz. Natuurlijk moet men een gewiekste koopman zijn om precies te kunnen bepalen tot hoever men bij de besteding kan gaan. Ter plaatse moet men volledig bekend zijn. Over het al gemeen is er een geweldige animo voor ijs- tentjes, van vijf gulden af. Op den Spaarndam- scheweg bij de Haaxlemsche Zeilvereeniging wenscht men althans niet meer te geven. De lange lijst van inschrijvers bezit wel niet veel van boven-aangehaalde dikke getallen, maar het blijkt toch, dat er menschen zijn, die de gemeente graag wat van hun inkomsten af staan. En dat is vooral in deze dagen een prijzens waardige karaktertrek! Uit sympathie daarvoor zullen we'wat meer ijs en wat meer zure bommen moeten eten!! In de Woensdagavond gehouden algemeene vergadering van leden van de afdeeling Haar lem der Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst, zijn de rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar goedgekeurd en werd aan den penningmeester décharge verleend voor zijn beheer. Tot afgevaardigde naar de algemeene verga dering der Maatschappij, welke gehouden wordt op 24 Juni te Bussum, werd benoemd de heer G. Wamderink Vinke. De aftredende bestuursleden, de heeren dr. J. M. A. Smits en G. Wamderink Vinke, werden met algemeene stemmen wederom benoemd. Aan de leden werd mededeeling gedaan, dat het bestuur in het a.s. seizoen de volgende uit voeringen gearrangeerd heeft: 4 October: Concertgebouw sextet met solisten: Mevrouw Jo Vincent, zang; Carel van Leeuwen Boomkamp, viola da gamba; Eduard van Beinum, elavecimbel. 15 November: Annie Woud, liederenrecital. 14 December: Harold Samuel, de beroemde Bach-speler, piano. 5 Februari 1934: Het Calvet-kwartet. 7 Maart: Euth Posselt, violiste. Alle uitvoeringen zullen wederom in den Stadsschouwburg plaats vinden. Nu weer het a.s. programma opnieuw bijzon der goede en aantrekkelijke concerten aangeeft, is het thans de juiste tijd, zich alsnog aan te melden als lid van de Maatschappij van Toon kunst; een vermeerdering van het aantal leden is zeer gewenscht, aangezien dit aantal in de laatste jaren beduidend achteruit geloopen is en het voor het muziekleven in Haarlem toch zeker zeer te betreuren zou zijn, indien met het geven van deze concerten zou moeten worden opgehouden. Hedenmorgen werd door het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland aanbesteed: het aanleggen van den provincialen weg door de Wijde Wormer ten Zuiden van de Middentocht in de gemeente Wijde Wormer. Ingekomen waren 29 biljetten. Laagste inschrijver O. Bosscher te Invalideshoek (Wijde Wormer) voor 80.900. Verder werd aanbesteed het aanleggen van de aarden baan voor een weg tusschen het Keernd en den Koepoortweg te Hoorn. Inge komen waren 20 biljetten. Laatste inschrijfster N.V. Geruischlooze Weg, te Heemstede voor 70.458, 69.680 en 69.100, naar gelang de wegbedekking. Ten slotte werd aanbesteed het wijzigen van de opritten naar de nieuwe brug over de Ring vaart van den Haarlemmermeerpolder bij Aals meer. Ingekomen waren 18 biljetten. Laagste inschrijfster was N.V. Geruischlooze Weg, te Heemstede voor 16.140, 15.950, 15900 en 15720, naar gelang de wegbedekking. In het geval steenzetters, die fraude gepleegd hebben ten nadeeie van de gemeente, door steun te trekken, terwijl ze werk hadden, toont de recherche zich actief. Weer is er een drietal aangehouden, waarvan er een, de 36-jarige F. M. v. M„ in bewaring is gesteld. De beide anderen, die bekenden zich aan het ten laste gelegde te hebben schuldg gemaakt, de 57-jarige H. L. en de 35-jarige L. J. M. zijn, na verhoord te zijn, weer op vrije voeten ge steld. Bovendien heeft de recherche te Rotterdam op verzoek van den commissaris van politie te Haarlem den 62-jarigen K. F. R. aangehouden. De aangehoudene is woonachtig te Amsterdam en heeft zich in Haarlem en andere plaatsen aan oplichting schuldig gemaakt. Hij is in be waring gesteld. In het Noorder Spaarne bij de Mooie Hel is een motorboot, gevuld met aarde, ten gevolge van den zwaren golfslag gezonken. De 17-jarige schipper J. H. kon tijdig overstappen op een juist- passeerende motorboot, zoodat er geen persoonlijke ongelukken bij voorkwamen. Woensdagmiddag deed mej. M. aangifte, dat tijdens haar afwezigheid van 2 tot 5 uur in den namiddag in haar woning Magdalena- straat 5, was ingebroken. Iemand had zich toegang verschaft door ver breking van het slot van de voordeur. Uit een ongesloten houten kist in de woon kamer was een ijzeren kistje gestolen, waarin zich 1140.bevond. Als verdacht van dezen diefstal werd aange wezen haar man, van wien zij gescheiden leeft. Deze is aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld. Woensdagavond half elf fietste de 19-jarige M. V. op den Wagenweg. Op het moment, dat zij eenige stilstaande auto's wilde passeeren, naderden van den anderen kant eenige vracht auto's. Zij was hierdoor genoodzaakt te stop pen en botste daarbij tegen een der stilstaande wagens op, terwijl een van de uit tegenover gestelde richting naderende auto's haar greep Ze werd aan den linkerarm gewond. Na door den ongevallendienst te zijn verbonden, werd ze naar het St. Elisabeth's Gasthuis gebracht, waar ze opgenomen is. Voor een goed bezette zaal heeft de heer A. J. Meyerink Dinsdagavond in hotel Vreeburg het propaganda-nummer uit het programma over de herdenking van het 10-jarig bestaan der Bloemend. Reddingsbrigade verzorgd, door een lezing met lichtbeelden te houden over het Red dingswezen. tls te begrijpen, dat er eenig officieel aan deze lezing vooraf ging. Allereerst al door de openingsrede van den voorzitter der B. R. B., den heer E. W. A. van Nederhasselt, die, na in t bijzonder den voor zitter van den Ned. Bond, den heer A. Burlee en zijn echtgenoote, alsook de afgevaardigden van de IJmuider brigade welkom geheeten te hebben, eenige feiten uit het 10-jarig bestaan der B. R. B. memoreerde. De heïdenkingsweek. zei spreker, heeft zoo wel een feestelijk als een propagandistisch ka rakter. Dat er nog wel wat te doen valt op 't gebied van zwemmend-redden, moge blijken uit het feit. dat er nog gemiddeld een 680 men schen per jaar verdrinken. Dank zij het werk der reddingsbrigades en door andere factoren is 't aantal verdrinkingsgevallen met 30 pet. ge daald. Van deze 30 pet. schreef spreker 80 pet. op rekening van den heer Meyerink. En nog steeds gaat hij voort, in weerwil van zijn pen sioengerechtigden leeftijd, „waar maar een sloot of een plas te vinden is", reddingsbrigades op te richten. Verder bracht de voorzitter hartelijke woor den van dank aan de firma Hogenbirk voor het belangeloos beschikbaar stellen van haar show- KOELTE, COMFORT, SOLIDITEIT! Zomeronderkleeding voor dames, heeren en kinderen, in katoen en zijde. Moderne fagons, soepele weefsels, solide, laag in prijs. ABRAM MEIJER KWALITEIT room, niet tellende al de drukte en het onge rief, dat zij zich zelf hiermee bezorgt. Na de openingsrede bood de heer Meyerink den voorzitter een fraaie vlag aan, vervaardigd door mevr. VermeyBreek, naar een ontwerp van den heer R. Roosdorp. Deze vlag, van gele zijde, vertoont in het midden het Bloemendaal- sche wapen, in 2 hoeken een kleine nationale vlag en voert in zwart de letters B. R. B. Deze aanbieding ging gepaard met een toepasselijk speechje en werd op dezelfde wijze aanvaard. Ten slotte sprak nog de heer A. Bierlee na mens het Hoofdbestuur. In een rede, keurig van stijl en vol heerlijken humor, prees hij de verrichtingen en het werk van de B. R. B., roemde de offervaardigheid van het gemeente bestuur van Bloemendaal, blijkende uit de prachtige geschenken: de „Evaneha" en het strandhuis, bood vervolgens een bloemenmand aan en sprak de hoop uit, dat de B. R. B. nog lang een Bloeiende Reddings Brigade zou zijn. Na afloop van dit officieele gedeelte sprak de heer Meyerink over het reddingswezen, spe ciaal aan de kust. Thans geldt het parool: geen schipbreuken maken, maar zooveel mogelijk voorkomen en als een schipbreuk plaats vindt, hulp ver- leenen. De Noord-Zuid-Hollandsche en Zuid- Hollandsche Reddings-Mij., beide opgericht om streeks 1824, hebben haar ontstaan te danken aan deze humanere denkbeelden. Dank zij de dappere „blauwe ridders" zijn er al 8000 men- schenlevens gered. De reddingsmaatschappijen werken eendrachtig samen. Vervolgens besprak spr. uitvoerig het werk der brigades aan het strand in het belang van zwemmers en strandbezoekers. Met een groot aantal mooie lantaarnplaatjes werd het ge sprokene nog uitvoerig toegelicht. Na deze propaganda-rede bood de voorzitter den medischen leider der Brigade, dr. C. G. J. Bos, namens de cursisten een souvenir aan in den vorm van een studieboek. Naar wij vernemen, heeft Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, die heden zijn vijfjarig bis- schopsfeest viert, ^hedenmorgen medegedeeld, dat tot Huisprelaten van Z. H. den Paus zijn benoemd Deken Dr. G. C. van Noort te Amsterdam en Dr. Th. M. Vlaming, oud- officiaal van het Bisdom. Beide priesters vieren dit jaar hun gouden priesterfeest. ZONDAG 18 Juni Sassenheim ledenbijeen komst 2.30. MAANDAG 19 Juni Wormer, ledenbijeen komst 7.30. Rhoon ledenbijeenkomst 8. DINSDAG 20 Juni Purmerend, Alg. leden bijeenkomst 7.30. WOENSDAG 21 Juni Haarlem, 2 uur ver gadering voor Stadscommissie en huisoversten van de stad. Leiden, 4 uur vergadering Graalwachtleidsters Centrum Leiden. Iedereen wordt verwacht! Jerkel Volkszangmiddag. Sassenheim, Volkszangavond (8 uur). Denk om de afwerking van de punten van het leidstersblaadje (Op punt 7 zijn pas 24 antwoorden binnen, dat is nog niet een derde deel). We moeten doorwerken! Woensdagmiddag viel de 10-jarige J. K. te Wormer van een schuit, waar hij spelenderwijze was opgeklommen, in het water. De arbeider D. werkzaam bij de firma V. G. Z., sprong hem onmiddellijk na, doch toen deze met hem bovenkwam,- kneep de kleine drenkeling hem zoodanig den hals toe dat de redder ten slotte gedwongen was, voor eigen veiligheid den knaap los te laten. Hierna duurde het ongeveer een kwartier, voor men hem weer boven had. Alhoewel de doktoren, bijgestaan door per soneel der firma V. G. Z., geruimen tijd hebben getracht de levensgeesten op te wekken met behulp van een zuurstofapparaat, mocht dit niet gelukken. Ternaat, Tempeliersstraat 43 rood, duimstok; Terhorst, Semarangstraat 29, postduif; Velden, Essenstraat 27, horloge; Dekker, Berkenstraat 2, handschoen; Asyl, Ridderstraat 11, hond; Beets, Wilsonsplein 15, jas; Kennel Fauna, Parklaan, kat; Vermeulen, Herculesstraat 33, kerkboekje; De Ruiter, Vijfhuizerdijk 136 (Haarlemmermeer) portem. met inh.; Timmer, Santpoorterstraat 29, portemonnaie; Koele- meyer, Ruychaverstraat 4, portem. met inh.; De Vries, Zijlweg 68, schoen (gymn.)Röbken, Z. B. Spaarne 128, 1 doz. sponsen; Van Vicken, Nijlstraat 55, shawl; Van Buuren, Eikenstraat 25, 2 sleutels aan ring; Van Overveld, Harmen- jansweg 27, taschje, Eerhardt, Pijlslaan 28, ziekenfondskaart. Kroes, Spaarnoogstraat 6, actentasch met zwempak; Oxener, Tugelastraat 8, boekje (H. B.S.); Wiertz, Schreveliusstraat 54, bankbiljet; Van der Aar, Magdalenastraat 6, broche; Van der Weijden, Ged. Raamgr. 73, bord van een wagen; Jonker, Kritzingerstraat 43, 2 bad pakken; Caland, Benviljoenstraat 14, badpak, -handdoek, enz.; Roode, Pijlslaan 122, cein tuur; De Jong, Schoterweg 64, hondje; Van der Beek, Semarangstraat 8, jongensjas met muts; Kroon, Slaperdijkweg 94, lederen jas; Politie bureau, Smedestraat 9, leesboek; Lucassen, Obi- straat 23, muts; Vergers, Da Costastraat 36, portem. met inh.; Sunier, Heeren weg 207 (H'stede), heerenring met steen; Wieringa, Ooievaarstraat 23, letterslot met 3 sleutels; Can Clerc, Romolenstraat 6, tasch; Rutte, As- sendelverstraat 25, vulpen; Jonker, Botermarkt 6, id.; Langenberg, H. J. Koenenstraat 7, vork. In den nacht van Woensdag op Donderdag werd aangevangen met de vaart van de nieuwe Langebrug vanuit het Zuiderbuiten-Spaarne naar de plaats, waar zij gemonteerd moet wor den. Op twee groote schuiten rustte het groote gevaarte. Het losse gedeelte en het vaste, tij delijk aaneen bevestigd, werd gesleept door twee sleepbooten, één voor en één achter. Om de brug in den goeden stand te brengen moest eerst een draai gemaakt worden. Dit al les geschiedde in een zwaren mist. Om 5 uur lag zij voor den wal bij de plaats van bestemming. Na drie uur gemanoeuvreer rustte de brug op de pijlers, met in top geheschen vlag. Op het oogenblik, dat we dit schrijven, wor den de schuiten, waarmee het gevaarte vervoerd werd, volgepompt met water. Dit om ze onder de brug weg te kunnen krijgen, waarmede dan de scheepvaart weer vrij gegeven kan worden Nog een paar dagen en het drukke Amster damZandvoort-verkeer zal zich vrijer voelen op dit tot op heden zoo gevaarlijke verkeers punt. Te Rotterdam is aan de kweekschool St. Lucia geslaagd voor het L. O.-examen mej. A. v. Deenen, alhier. Voor het eindexamen aan de Hoogere Bur gerschool A met 5-jarigen cursus te Haarlem is nog geslaagd: J. G. Emmink. Blijkens nadere berichten is de oorzaak van het zinken van den stoomtreiler „Spaarne- stroom" veroorzaakt door een ketelontploffing, waardoor een stuk uit den scheepswand werd ge slagen. De bemanning, die onmiddellijk na de ex plosie aan dek was, moest he tschip in allerijl verlaten, daar het snel zinkende was. Korten tijd later werden zij, zooals wij reeds gemeld hebben, door den Logger K.W. 158 opgepikt en in Ebsjirg aan land gezet, waar de Nederland- sche consul hen liet verzorgen. De bemanning wordt Zondag a.s. te IJmui- den verwacht. De „Spaarnestroom" was in 1902 in Engeland gebouwd. Ondertrouwd 14 Juni: P. J. B. Wijers en J. M. Brijan; G. v. Everdingen en J. C. Vermond; A. A. Schreurs en C. A. v. Nieuwkerk; G. J. J A. Ljjf en J. H. Slijp; M. v. d Mooren en J. M. v. Es; N. Knipper en A. Woudstra; T. J. Reins- hagen en J. E. Sinnige; A. Havers en S. J. E. de Best; J. J. Wiggers en C. Tolen; C. Koele- wijn en M. Tiesma; W. Wits en G. A. v. Haar lem; W. H. Jonker en E. Plagge; J. J. Boon en C. Kuin; J. Klanderman en J. Doze. Getrouwd: 14 Juni. W. Bakker en S. G. Ligthart; J. v. d. Slik en C. d'Ancona; T. J. v. Turnhout en M. G. Goosen; L. H. W. Zwe- rus en A. M. Zwarter; G. Braaij en A. M. Jehles; L. v. d. Have en P. F. Schmitt; C. J. Gerrits en G. H. Hoedt; H. J. Bergkamp en C. J. v. d. Aar; P. T. Potma en T. v. d. Putten; E. Schreuder en C. J. de Gans; N. J. Moerkerk en M. A. van Dam; F. J. Schouten en J. Duits; A. Stoeltje en P. de Moed; H. P. J. Busé en A. Berkenkamp. Geboren: 13 Juni: d. van E. M. Augustin— v. Zutphen; d. van T. Soetinga—Iedema; z. van H. A. J. de Bruijnv. Ginneke; 14 Juni: z. van K. Peetoom—Wagner; z. van A. J. v. d. Have— Blaak Overleden: 12 Juni. A. S. Jansen—de Graaf, 92 jaar, Spaarnwouderstraat; 13 Juni. P., 18 d., d. van C. v. d. Laar, Colensostraat. Vorig jaar werd door den L.T.B. een Boete processie naar O. L. Vrouw ter Nood georgani seerd, welke te Heiloo plaats vond 23 Juli en waaraan ruim drieduizend leden deelnamen. Deze processie was een heerlijk vervolg op de massale vergadering van 1200 tuinders, leden van den L. T. B., welke op 13 Juli daaraanvoor- afgaande in Haarlem was gehouden en waarin op een felle wijze de groote nood in den Tuin bouw tot uiting kwam. Die nood is inmiddels in den Tuinbouw niet verminderd; de Landbouw mag niet op een hoe genoeglijk rolt ons leven" pochen. In tegen deel. Een herhaalde poging zal worden onder nomen op het moederhart van O. L. Vrouw ter Nood De processie zal worden gehouden 3 Juli. Om 10 uur begint de plechtige Hoogmis; om half een Lof en Processie met het Allerheiligste. De verwachting is, dat wederom vele L.T.B.- ers deel zullen nemen aan deze processie. Er zullen er inmiddels zijn, wien het niet meer mogelijk is te reizen. Dat zij thuis met i vrouw en kinderen het hoofd omhoog heffen en hun oogen richten tot Haar, die in Heiloo wordt vereerd als de Lieve Vrouwe ter Nood. Elke L.T.Z.-er, aspirant-bedevaartganger, geve zich op bij zijn afdeelings-secretaris. Zaterdag 16 Juni a.s. wordt door de Bloe- mendaalsche Reddings-Brigade in samenwer king met de Brigades uit Noordwijk, IJmuiden en Egmond een groote reddingsdemonstratie georganiseerd op het Zandvoortsche strand bij het Noorderbad. Behalve voor het practische is er ook ge zorgd voor een amusementsprogramma, zoodat deze demonstratie wel de belangstelling zal trekken, zoowel uit een oogpunt van nut als voor ontspanning. 's Middags verleent de Harmonie Voorwaarts, directeur de heer Sohulpzand, medewerking, 's Avonds ditzelfde gezelschap en ook het Dub bel Mannenkwartet Harmonie uit Haarlem, terwijl het geheel besloten wordt door een avondfeest. Door de leden van de Bloemendaalsche Red dingsbrigade zal o.a. in het wedstrijdbassin van het Noorderbad een redding worden gedemon streerd uit een te water geraakten auto. Daar voor zal de redding geschieden uit een geslo ten kist, die in het water wordt gedompeld. Verder zullen verschillende manieren worden gedemonstreerd, waarop reddingen aan de kust kunnen plaats hebben. Door de N. R. B. o.a. door den ketting;, het haspel en met het paaïd. Door de Um. K. B. zal o.a. het vervoer en verzorging van den drenkeling gedemonstreerd worden. Door de Egmonder Redding Brigade met lijnen en boom, gevolgd door het bijbrengen van den schijn- doode. De geheele demonstratie wordt besloten door een avondfeest, waarvan het slot weer is een vuurwerk, dat uit meer den zestig nummers bestaat. Alleen geeft het ons verwondering, dat de Z. R. B. bij deze demonstratie ontbreekt. Intrekking rijbewijs Bij vonnis van de ar rondissementsrechtbank te Haarlem is de be voegdheid om motorrijtuigen te besturen ont zegd aan E. E. Stoel, alhier, voor een termijn van zes maanden, ingegaan op 6 Juni 1933. Burgerl. stand Ondertrouwd: W. A. L. G. M. Jeurgens en W. A. Schlensack. Besmettelijke ziekten In de afgeloopen week zijn alhier twee gevallen van roodvonk en één geval van nekkramp voorgevallen. Diefslal van een jas Een inwoner van Hil- legom, die zijn regenjas op zijn rijwiel had ge hangen op een tuin aan den Leidschevaartweg alhier, kwam, toen hij zijn jas wilde gebruiken, tot de onaangename ontdekking dat ze was verdwenen. Omdat hij diefstal vermoedt volg de aangifte bij de politie, die deze zaak on derzoekt. Burg. Stand Getrouwd: J. W. Groene- veldW. Keur; W. K. MounierJ. M. Mulder; J. de GraafE. Mater. Geboren: A. W. M. Boomsv. Houten z.; A. K. VerkaaikCattel d.; P. SchulzBode z.; J. KindersGeel z. Overleden: M. J. Wichert 83 j. wed. K. Ou- dejans; A. J. F. de Waal 33 j. ongeh. Gebouw „St. Bavo" R. K. Smedenpatroons, 8 uur Bestuur Metaalbewerkers, 8 uur Bouwvakarbeiders, 8 uur Proza en Poëzie, 8 uur Grossiers Kleinhandel, 8 uur. Groote Kerk Orgelbespeling van 3—4 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur, Luxor-Theater Bioscoopvoorstelling en va riété, kwart over 8 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Bloemendaal Raadhuis, Gemeenteraad, 2 uur. v Gebouw „St. Bavo" Alberdingk Thijm, 8 uur Lichamelijke Opvoeding, kwart over 8 R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Café Brinkmann R. K. Middenstandsver- eeniging, half 9. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstelling, 8.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. De resultaten der beide laatste enkelspelen tusschen Australië en Zuid-Afrika luiden: Kirby (Zuid-Afrika) sloeg MacGrath (Austra lië) met 68, 64, 64, 62; Crawford (Australië) sloeg Robbins (Zuid-Afrika) 64, 61, 60. Australië sloeg hiermede Zuid-Afrika met 32 en komt in de demi-finale der Euro- peesche zone op 17, 18 en 19 Juni a.s. te Parijs tegen Japan uit. Een comingman, de Fin Perasalo, vestigde te Helsingfors een nieuw record hoogspringen met een hoogte van 1.96 Meter. Het Finsche record stond tot nu toe op naam van Dahlman met een sprong van 1.94 Meter. Tijdens deze ath- letiekwedstrijden wierp Matti Jaervinen de speer „slechts" 71.55 Meter. Onder leiding van den heer J. de Vries, ver schenen bovengenoemde zeventallen in 't water. Vooral in den aanvang toont H. P. C. zich de meerdere. Hun plaatsen is veel beter dan dat van IJ. Müller kogelt tegen de lat en als v. Zadel een kans heeft afgeslagen, brengt hij op en geeft goed over aan Eldering, die onhoud baar inkogelt 10. Hoewel den overigen tijd H.P.C. sterker blijft, is het schieten te slecht om succes te hebben. Eindstand 1—0 voor H. P. C. 7;ïJ r rt9b 9 Hoewel de Veteranen aardig spel leveren, moeten zij toch de vlag strijken voor de jeugd. De eindstand kwam met 3—0 voor H. P. C. VI. HAARLEM, 14 Juni. Groentenmarkt. Tomaten 0.320.40, Aardbeien 0.300.50, Heerenboonen 0.520.70, per K.G. Spinazie 0.200.80, Andijvie 0.701.50, Postelein 0.150.25, per kist. Sla 0.80 2.50 per 100 krop. Raapstelen 1.001.50 per 100 bos. Peulen 0.45—0.90 per zak. Bloemkool 0.02 0.07, Komkommer 0.050.10 per stuk. Asperges 0.200.38, Radijs 0.020.04, Rabarber 0.030.06, Wortelen 0.07-0.16, Selderij 0.040.10, Peterselie 0.050.10 per bos. DONDERDAG, 15 Juni. Vorige koersen Heden Londen 8.4614 8.43 Berlijn 58.80 58.75 Partis 9.79% 9.79 Brussel 34.81 34.77% Zwitserland 48.07% 48.02% Weenen Kopenhagen 37.80 37.50 Stockholm 43.70 43.25 Oslo 42.85 42.50 New York (cable) 2.07% 2.05% Rome 12.9714 12.9714 Praag 7.40 7.40 Madrid 21.3214 21.25 Vorige koersen Heden Staatsleenlngen 5 Nederland 1919 4% Nederland 1916 4i/a Nederland 1917 4 Nederland 1931 5 Nederl 1932 4(4 N. Ind 1926 AB öy2 Youngleen. 1930 Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Ml). 101% 10154 101% 9716 9754 85% 37% 77% 66 69% 10156 101% 100% 97% 97% 875» 38% 76 64 69 industrleén Onliever Calvé Delft Van Berkei's Pat. Kilch. Accoustiek Ned. Ford Indnstr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. S. Steel O. S. Leather intern Nickel Mijnbouw Boeton Mllnbouw Alg. Exploratie Redjang Lebong Petroleum Gaboes Kon Olie Perlak Peudawa 97% 97 65% 65% 29% 28% 23 23 168% 165 2 1% 140% 139% 14% 13 Ai 24% 25% 46% 4556 11 10% 14 14 12% 13% 125 125 100 99 17 17 171% 168% 101 101 6 6% Vorige koersen Heden Continental Ol) Shell Onion OU Rubber A'dam Rubber Bandar Oell Batavia Rubber Serbadjadl SUau V. I. Q. O Allied Intercontln. Rubber Scheepvaart Java Ch. Japan Holl. Amerika Lijn □ito Gem. Elgend. Kon. Ned. Stoomt». tcheepvaart-ünle Suiker H. V. A Jav. Cultuur N. 1. 8. O Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembab Spoorwegen Erie Kansas City South. South. 11% 11% 6% 6%i 86% 83% 63 61 37 35 24 24 25 23 42 41 35 34 2% 2% 35 35 18 18 18 18 16% 17 64% 64 229% 229 141 Qfi 141 ao 6% 98 6% 48% 47% 32.50 33.50 155 153 153 149% 25 24 155% 153% 91% 92% 3% 356 11 10% 15 15 19% 19 gi

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2