WchhJiK FLINKE DAMES GEVRAAGD GEERT HOOGEVEEN N.V. Stadsnieuws „Heer Halewijn" TENNIS- BROEKEN ST00MEN H. J. JAMES R.K. JUFFROUW GEVRAAGD SINGER-TAX DONDERDAG 15 JUNI DE FINANCIEELE TOESTAND VAN HAARLEM De nota van B. en W. GEMEENTEZAKEN R.K. Coöp. Woningbouw- vereeniging StJozef Beroepschrift tegen pensioenbesluit De R.K. school aan de Delftlaan Vergoeding L.O. VAN ONZE RECHTBANK Verzet tegen de politie Werkwillige mishandeld Inbraken te Haarlem en Lisse Aanrijding te Beverwijk Inbraken te Hillegom Poging tot diefstal Rijwieldiefstal Het Frans Halsmuseum Pyper heeft de vocaal-dramatische kunst verrijkt met een oor spronkelijke, Nederland- sche partituur Diepen indruk gemaakt De muziek De uitvoering DUIVENSPORT Gevleugelde vrienden, Heemstede WIELRENNEN ROTTERDAMSCHE WIELERBAAN Geen wedstrijden meer BUITENLANDSCH VARIA Van KempenVan Hout winners MOESKOPS TE PARIJS GYMNASTIEK Jaarvergadering Concordia Staat van besommingen MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG WATERPOLO le KLASSE A NED. Z.B. H.P.C. I—IJ I 2—2 R.K. H.Z. „St. Bavo" Jacobus Roest en Francina Cornelia de Wilde Heemstede 15 Juni 1933. Groenendaal Ontvangdag: Zondag 18 Juni. GETROUWD: Jan F. Duijn en Marianne J. Kooij die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belang stelling bij hun huwelijk onder vonden. Haarlem, 15 Juni 1933. Vlugge Aflevering Gevestigd TANDARTS, die bericht, dat hij de praktijk van wijlen Tandarts B. VAN SITTEREN van 15 Juni af heeft overgenomen. De praktijk blijft gevestigd: PARKLAAN 15 HAARLEM. Spreekuur eiken werkdag van 114—214 uur. N.V. CULTUURMAATSCHAPPIJ KALIE DJOMPO Voor de Bloemendag van Herwonnen Levenskracht Iets nieuws, Clubwafer 25 ets. per stuk. Kauwgom, 3 ets. per pakje van 6 stukjes. Voor 15 cent: 2 ons Paleisbanket, 2 ons Pindarotsjes, 2 ons Nougatbatons, 2 ons Zomerpralines, 2 ons Café noir, 2 ons Frou-frouwafels Voor 10 cent: lè ons IJsbonbons, Drops, extra strong Pepermunt of Fruit, 1 ons Haagsche Hopjes Groote, gevulde, lichte Kiezelst. 20 c. p. pnd. Denkt aan premie- bon! Winkelhuis te huur Amsterdamstraat B. van SITTEREN PARKLAAN 15 HAARLEM met ingang van 15 Juni is over genomen door den Heer H. J. JAMES. Adverteer U verkoopt meer! Op electrisch Bedrijfskleeding-Atelier kunnen nog voor direct EENIGE MEISJES GEPLAATST WORDEN en een LEERLING. AMSTERDAMSTRAAT 32. voor PAKTAFEL, met eenig eenvoudig administratief werk. Leeftijd 2023 jaar. Aanmelden: Schoenmagaz. v. Woensel, Gr. Houtstr. 41 Hedenavond 6214 uur KOUSENFABRIEKEN HIN N.V. Op onze brei-afdeeling kunnen nog EENIGE NETTE JONGENS leeft. 18 j„ gepl. worden. Aanm. bij den portier van 8-12, 1.30-6 u. N.V. Vleeschwarencentrale „REWO" KOMT MET de beste, veiligste, comfortabelste en boven dien de goedkoopste Taxi van Haarlem 4 DEURS SEDAN DE LUXE OPENSCHUIFBAAR DAK HYDRAULISCHE REMMEN LEDEREN BEKLEEDINC, etc. ZIE NADERE AANKONDIGING In ons nummer van gisteren deelden wij reeds het voornaamste mede uit de nota van B. en W. aan den Raad. Om haar belangrijkheid laten We ze evenwel hieronder geheel volgen: I. Dienst 1932. Vermoedelijk nadeelig saldo (globaal geschat) 600.000. Hiervoor is slechts dekking te vinden: a. Reserve Grondbedrijf 200.000.b. Reservefonds voor bijzondere doeleinden 100.000.totaal 300.000.blijft 300.000.Walk bedrag als eerste nadeelige post op begrooting 1934 zal moeten worden ge bracht. II. Dienst 1933. De volgende posten zullen aanmerkelijk ^overschreden moeten worden: le. Maatschappelijk Hulpbetoon raming' 1.150.000.—. In verband met het inzicht dat de economi sche omstandigheden zich gunstig zouden ont wikkelen en het opnemen van de bouwvakarbei ders onder den crisissteun is dit bedrag gesteld op 1.150.000.—. Nu 5 maanden van het dienstjaar verstreken zijn, moet het Gemeentebestuur ervaren, dat deze verwachting niet is uitgekomen; tot en met 31 Mei is uitgegeven rond 750.000.het geen over het geheele jaar in dezelfde verhou ding beteekent een uitgaaf van 1.800.000. In verband met een daaruit volgend hoogere Rijkssubsidie en wellicht een minder hooge stij ging gedurende den zomer zal toch stellig gere kend moeten worden op een uitgaaf van 1.650.000.derhalve een vermoedelijk tekort van rond 500.000. 2e. In verband met de werkverruiming (3- daagsche werkweek) moeten worden verhoogd de uitgaven voor: Hout en Plantsoenen met 30.000.Reiniging met 35.000.Openbare Werken met 5.500. 3e. De uitgetrokken bedragen voor Kindervoe ding en Kinderkleeding zijn reeds nu uitgeput. Bij hervatting hiervan in dit najaar zal gerekend moeten worden op verhooging van de posten: a. Kindervoeding 12.000.b. Kinderkleeding 9.000.—. 4e, In verband met het leegstaan van wonin gen zijn reeds huurverlagingen tot stand geko men en zullen nog huurverlagingen tot stand moeten komen. Voorloopig te rekenen op een bedrag van 10.000.totaal te kort 601.500. Wat de dekking van het tekort betreft, over wegen B. en W. de volgende voorstellen: le. Opheffing van het openbaar voorbereidend lager onderwijs en instelling van kinderbewaar plaatsen in de bestaande gebouwen. 2e. Intrekking geheele subsidie bijzonder voor bereidend onderWJjs en subsidieering op basis van kinderbewaarplaatsen. De besparing sub le en 2e kan voor 4 maanden 1933 worden gesteld op 30.000. 3e. Opheffing openbaar vervolgonderwijs. De besparing hiervan kan worden gesteld (4 maanden 1933) op 8.000. 4e. Door maatregel 3e zullen ook vervallen de vergoedingen aan het bijzonder onderwijs. Voor 4 maanden 1933 eene besparing van 5.000.—. 5e. Aanvaarding van de Rijksregeling voor het Middelbaar Onderwijs, zonder overgangsmaat regelen. Toekenning van het rijkssubsidie voor het M. O. geeft (bij volledige tóepassing van de Rijks voorschriften w.o. salarieering, inhouding pen sioenbijdragen, opvoering klasse-sterkte en aanj tal lesuren) een jaarl. voordeel van ongeveer 62.000.—. Het is niet zeker, dat reeds in 1933 gelden op de Staatsbegrooting beschikbaar gesteld kunnen worden. Intusschen kan door concentratie van klassen en opvoering van lesuren eene besparing worden bereikt van 10.000. Voor zoover als gevolg van dezen maatregel een of meer leerkrachten een salarisverlaging zou krijgen, die al te hoog zou zijn in verband met zijn inkomen, zullen wij ernstig pogen om onder goedkeuring van de Regeering een over gangsmaatregel toe te passen. 6e. Vergrooting aantal leerlingen per klasse bij het openbaar lager onderwijs. In verband met de doorwerking der Wet- Terpstra zal dit uiteindelijk geen besparing geven doch verhooging der uitgaven tegenhou den; voor het jaar 1933 als vallende nog in den overgangstijd, zal hieruit eene besparing kun nen ontstaan van 10.000. B. en W. hebben bij het Georganiseerd Over leg aanhangig gemaakt de heffing van 8% pCt. pensioenbijdrage met ingang van 1 Juli 1933. Voor 1933 besparing van 170.000. 8e. In beginsel te besluiten over te gaan tot verhuring van den Stads-Schouwburg. Voor 1933 een vermoedelijk voordeel van pl.m. 3.000. 9e. Opheffing van het filiaal der Stads Bi bliotheek en Leeszaal gevestigd in Huis te Zaa- nen. Voor 1933 eene besparing van memorie. 10e. Uitkeering van het Reservefonds voor bijzondere doeleinden 100.000. 11e. Verlaging post Onvoorziene Uitgaven 40.000. 12e. Wij zijn voornemens spoedig een nieuwe regeling te ontwerpen ten aanzien van het bui tengewoon lager onderwijs. Besparing memorie. De noodige raadsvoorstellen zullen u spoedig bereiken. Totaal 376.000. III. Dienst 1934. Het zeer voorloopig aspect Wijst uit, dat de belastingen lager geraamd zul len moeten worden, terwijl ook de bedrijven niet tot die hoogte zullen kunnen bijdragen als voorheen. Bovendien is te verwachten, dat het Rijk zal korten op de uitkeering ingevolge de Wet Finan- cieele verhouding. Het nadeelig saldo 1932 bedraagt 300.00.—, zoodat de bovenvermelde bezuinigingen over het geheele jaar 1934 zullen moeten doorwerken om de ongunstige factoren eenigermate te kunnen opheffen, terwijl de werkloozensteun en armen zorg nog als donkere schaduwen boven de be grooting blijven hangen. In verband met de bovengeschetste omstan digheden is het noodzakelijk en onafwendbaar, dat ingrijpende en in meer dan één opzicht pijnlijke maatregelen dienen te worden genomen, te meer nu Ged. Staten van Noord-Holland be zwaren tegen de primitieve begrooting 1933 hebben gemaakt, op grond dat de geraamde post voor Maatschappelijk Hulpbetoon niet hoog genoeg geraamd is. Alhoewel ook nu nog deze post niet geheel voldoende is te achten, vertrouwen wij dat Ged. Staten hunne goedkeuring thans aan de be grooting zullen geven nu het vooruitzicht be staat, dat de dienst 1934 belangrijk versterkt wordt bij doorwerking gedurende een geheel jaar van de door u te nemen besluiten. In het Raadsbesluit van 22 Juni 1932, waarbij aan de alhier gevestigde R. K. Coöperatieve Woningbouwvereeniging „St. Jozef" G. A. en de Woningbouwvereeniging „De Voorzorg" voor schotten uit de gemeentekas zijn verleend voor den bouw van respectievelijk 64 woningen met kantoor en werkplaats en 40 woningen, is mede gedeeld, dat te zijner tijd een voorstel zou wor den gedaan tot uitgifte in erfpacht van de gronden, waarop die woningen zullen worden gebouwd. Deze gronden zijn gelegen aan de Jan Evert- senstraat, de Trompstraat, de Banckertstraat, de Van Wassenaarstraat en de Van 't Hoffstraat Zooals in bovenaangehaald voorstel werd ver meld, zal de erfpachtscanon, gebaseerd op een grondprijs van ƒ9.per M2. en eene hierover te betalen rente van 5 pet., ƒ0.45 per H2. be dragen. B. en W. stellen voor het zooevengenoemd ontwerp-besluit te bekrachtigen. Naar aanleiding van een tot den Raad ge richt beroepschrift van den gepensionneerden agent van politie E. Bruins tegen een besluit van B. en W., waarbij zij hem met ingang van 1 Januari 1933 aanvullmgspensioen hebben toe gekend, stellen B. en W. voor op het beroep schrift van adressant afwijzend te beschikken, wijl adressant zijn aanvrage te laat had inge diend. B. en W. stellen voor te besluiten voor het aanschaffen der benoodigde leermiddelen voor het eerste en vierde leerjaar der bijzondere school voor gewoon lager onderwijs, staande onder het R.K. Kerkbestuur van de parochie van de H. Liduina te Haarlem en tijdelijk ge vestigd in lokalen van het schoolgebouw, Over- tonstraat 42, ter beschikking van B. en W. te stellen een bedrag van hoogstens 1322. B. en W. stellen voor aan de besturen van de hierna vermelde bijzondere lagere scholen als nog toe te kennen de vergoeding ter zake van pensioensbijdragen over 1928 en (of) 1929 voor de vakonderwijzers(essen), bedoeld in art. 101, 9e lid, der Lageronderwijswet 1920, tot bedra gen als achter elk dier scholen aangegeven: Zijlsingel 2 (gewoon lager onderwijs), over het jaar 1928 64.48, idem over het jaar 1929 ƒ128.96; Zomervaart 170 (gewoon Jager onder wijs), over het tijdvak van 3 September t/m. 31 December 1929 ƒ79.50. Veertien dagen geleden stonden voor de Haarlemsche Rechtbank terecht drie O.S.P.'ers uit Zaandam, die op 7 Januari j.l. verzet pleegden tegen de politie, daar deze een wagen met poppen van politieke beteekenis in beslag wenschte te nemen. De officier van justitie eischte tegen ieder veertien dagen gevangenis straf. De rechtbank, hedenmorgen uitspraak doende, sprak verdachten vrij, daar geen vol doende opzet bewezen werd geacht. De 24-jarige fabrieksarbeider L. d. A. te Zaandam begaf zich 15 Maart j.l. naar zijn fa briek, toen hij aan den ingang door twee per sonen aangemaand werd te staken. Daar hij weigerde sloegen ze hem met een staaf ijzer bewusteloos, terwijl hij een diepe snede in zijn hoofd kreeg. Tegen den hoofddader eischte de officier van justitie veertien dagen geleden acht maanden gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde verdachte heden morgen tot 6 maanden gevangenisstraf, daar zij van Oordeel is, dat terroristische daden als deze streng moeten worden gestraft. Twee weken geleden eischte de officier van justitie der Haarlemsche Rechtbank twee jaar gevangenisstraf tegen den los werkman T., die inbrak in het schoenenmagazijn „Mesa" in de Anegang te Haarlem en daar met een buit van ruim twee duizend gulden ging strijken. Ook te Lisse drong hij een kantoor binnen en stal bankbiljetten, die echter gemerkt waren. De rechtbank beloonde deze diefstallen he denmorgen met 1 jaar en 8 maanden gevange nisstraf. De Amsterdammer N. L. beging op 24 Fe bruari te Beverwijk een onvoorzichtigheid met zijn auto, waardoor hij een koopman, die ach ter een handwagen liep, 12 weken lang met een gebroken pols en rib in het ziekenhuis hielp. De weg was glad en daardoor was de auto on danks remmen doorgegleden. De officier van justitie eischte een geldboete van 50.of 25 dagen hechtenis, waarvan de rechtbank hedenmorgen 75.of 25 dagen maakte. De los-werklieden J. T. en M. M. te Hille gom drongen in verschillende villa's van dorps- genooten binnen en maakten de buurt onveilig. Zij werden ten slotte gepakt en hedenmorgen resp. veroordeeld tot 8 maanden gevangenis straf, M. tot 5 maanden onvoorwaardelijk en 7 maanden voorwaardelijk. Een bewoner van de Eikenlaan te Zwanen burg (Halfweg) hoorde in den nacht van 26 op 27 Maart leven in zijn huis. Hij toog op onder zoek en zag een man vluchten, waarop hij nog een schot uit een revolver loste. Wegens poging tot diefstal werd de los-werkman T. B. te Am sterdam hedenmorgen veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. Een liedjeszanger uit Zaandam, die reeds zes veroordeelingen wegens diefstal achter den rug heeft, waarvan twee wegens het wegnemen van een rijwiel, moest zich hedenmorgen voor de Haarlemsche Rechtbank verantwoorden opnieuw wegens diefstal van een fiets, ditmaal van den gemeente-architect te Zaandam. De man ontkende, maar de Officier van Jus titie eischte 1 jaar gevangenisstraf. Uitspraak 29 Juni a.s. Het Frans Halsmuseum ontving bezoek van een groep deelnemers aan het elfde Muziek feest, dat te Amsterdam gehouden wordt door the International Society for Contemporary Music. Het gezelschap bezichtigde met groote be langstelling de kunstschatten van het Museum; Professor Edward J. Dent, voorzitter van het Congres, dankte den directeur van het Mu seum met hartelijke woorden voor zijn rond leiding. Tevens zij hier medegedeeld, dat vanaf he den in het Museum tentoongesteld zullen zijn het portret van den heer J. M. G. Funckler, stichter van Hótsl Funckler te Haarlem, en dat van zijn vrouw, respectievelijk geschilderd door de schilders D. A. C. Artz- en Jozef Israels, welke portretten aan het Frans Halsmuseum geschonken werden door den heer J. M. G. Hufnagel te 's-Gravenhage. De Wagnervereeniging gaf als gewoonlijk een uitmuntend verzorgd tekstboek voor het eerste Hollandsche werk, dat onder haar auspi ciën gegeven wordt. Het bevat een uitnemend stuk proza van dr. Paul Crossheim over de verantwoording van deze artistieke daad, een duidelijke en zakelijke uiteenzetting van Emmy v. Lokhorst over het drama, waarin de Halewijn uit het oud-Nederlandsche lied tot de verpersoonlijking verheven wordt van het nooit te vernietigen instinct tegenover de redelijk heid, een even duidelijke demonstratie der mu zikale principen door Pijper zelf, die de schrijf pen al even zeker hanteert als de „Notenfehder" en daarna de eigenlijke tekst van de nieuwe partituur met als toegift het oude Halewijnlied zelf. Een reeks foto's voltooit het boekje. Maar dat oude lied overstraalt met zijn heerlijk rhytme en feestelijke klanken, zijn prachtigen opbouw en verrukkelijk dingende keerverzen zóó totaal den tekst van dit symphonisch dra ma, dat de muziek hier waarlijk alles zal moeten doen om artistiek iets te bereiken, van wat de anonieme 14'eeuwsche dichter heeft ge schapen. Halewijn is de middelnederlandsche Blauw baard, die door zijn magisch lied de vrouwen lokt en haar dan ophangt, het „koningskind" echter spreekt: „Maer trekt eerst uit uw opperst kleed, „Want maegdenbloed, dat spreidt zoo breed, „Zoo 't u bespreidde, het ware mi leed." Om dan in datzelfde oogenblik waarop Halewijn het zwaard neerlegt om zijn „opperste kleed" uit te trekken, den moordenaar met zijn eigen wapen te onthoofden. Op het tooneel geschiedt dit in den kelder, onzichtbaar dus, waarna het koningskind met het afgehouwen hoofd naar buiten treedt. Deze nieuwe partituur draagt in alle opzichten de kenmerken van door een meesterhand ge schreven te zijn, wat thematiek contrapunct opbouw en orchestratie betreft. Ze staat het dichtst bij de Ille Symphonie, mist echter de fijne ciseleering en de stemmingen van haar, heeft daarentegen meer beslistheid. Men kan deze symphonie (een opera is het niet) de dramatische tweelingzuster noemen van de meer logische derde Symphonie. In tegenstel ling met bijna alle buitenlanders vertoonen onze modernen Pijper, Landré en ook Van Lier een zin voor de melodische expressiviteit, na tuurlijk in moderne beteekenis. De'zangstemmen echter zijn volkomen de slaaf van het orkest en ik had gehoopt, dat het menschelijke instru ment bij deze nieuwe poging ook recht gedaan zou worden. Laat de stem ook melodieën zin gen, moderne en moeilijk te studeeren, als ge wilt, maar melodieën, niet bijna immer recita tieven. De stemmingen van de ballade zijn door Pijper overal bijzonder goed getroffen; de mu ziek was dikwijls afgeteekend tegen een be klemmende stilte; alleen bij de onthoofding, het hoogtepunt, stelde ze te leur. Dat heeft de componist niet in zijn greep kunnen vatten. (Onwillekeurig denken we aan de dramatische spanning in Strauss' Salomé!) Van een bijzonder sterke werking waren de oogenblikken, dat het kleine koor in den orkestbak zich met de instrumentale klanken vermengde. Er is echter niets nieuws onder de zon! Pijpers geheele principe berust op dat van Wagner, alleen is alles gestoken in het plu- ritonale kleed (Pijper behoudt een tonale kern) en hebben de stemmen nog veel minder melodie dan bij den Duitschen vernieuwer. Ook op het tooneel Wagner! We zijn weer in den ouden legendarischen riddertijd, we zien de bekende langzame stap pen en afgemeten gebaren en de rustige „staande" rollen. We zien de bekende soorten costuums, ietwat gemoderniseerd en met een kinderlijken hang naar felle kleurcontrasten en de hoofdrollen hebben in hun duo's den tijd, den „Wagnerschen tijd", maar in die duo's tusschen sopraan en bas stuiten we telkens op de stijlkreupelheid, dat de vrouw op de soms lyrische uitlatingen van den man steeds ant woordt in recitatieven. Want dat mevrouw Sanders „gesproken heeft op toon" is niet waar. Ze heeft alles gezongen in groote seconden, kleine tert sen, reine kwarten en kwinten en bediende zich vele malen van de formule sol-la-sol-mi. Maar ze deed het mooi en waar ze soms de kracht der routine miste om „hoch-dramatische" mo menten te doen slagen daar kwam een be nijdenswaardige natuurlijke aanleg haar veelal te hulp. Zeer dikwijls wist zij de stemming bui tengewoon te verinnigen. De zeer mooie bas- baryton Sydney de Vries speelde en zong een somberen, duisteren Halewijn, terwijl de tenoren Marcus Plooyer en Kees Smulders, de alten Suze Luger en Wies Defresne en ook de sopraan Saar van Alphen hun kleine rollen zeer goed vervulden. De baryton Willem van Santé viel door zijn weerbarstig orgaan wel wat uit den toon. Door twee danseressen te kiezen (Ankie Heukers en Ellen Kramer) voor de stomme rol len der kameniers, werd ook dit détail keurig verzorgd. Monteux' rustige directie herschiep het Utrechtsch Orkest tot een gevoelig, accuraat en kleurrijk ensemble, de regie van Johan de Meester had met deze, als opera-artisten onge routineerde krachten, wonderen verricht en dat muzikaal alles zoo uitstekend verliep is onge twijfeld te danken aan de serieuse voorberei ding van Johannes den Hertog. Deze zeer bijzondere avond in Neerlands mu ziekgeschiedenis heeft in vele opzichten diepen indruk gemaakt en wederom bleek Pij pers veelzijdig talent tot iets in staat, waartoe men op het moment geen enkel onzer compo nisten ëen kans zou kunnen geven. Dat hij de richting insloeg van Wagner en van Verdi's Falstaff en dus principiëel geen nieuws bracht, dat Halewijn geen „opera" is met spannend tooneelspel, doet niet af van zijn groote ver dienste om met moderne middelen een genre der vocaal-dramatische kunst te hebben ver rijkt met een oorspronkelijke, Nederlandsche partituur. THEO v. d. BIJL Wedvlucht van Fontainebleau (Frankrijk) 460 K.M. 1. A. Compier. 2. J. C. Hoen. 3 J. D. des Bou- vries. 4 7 8 L. J. Kramer, 5 N. Leuven. Eerstgetoonde duif Zondagmiddag 5 uur 2 min. Laatste prijswinnaar Maandagmorgen 11 uur 15 min. De wielersport kan in Rotterdam maar geen vasten grond krijgen. De directie van de Rot- terdamsche Wielerbaan heeft niets onbeproefd gelaten de belangstelling voor de wielersport gaande te maken. Uitstekende programma's werden in elkaar gezet en het resultaat was steeds, dat slechts een vijf honderdtal toeschou wers aanwezig was. Thans is aan verschillende renners medegedeeld, dat de reeds voor de Rotterdamsche Wielerbaan afgesloten contrac ten niet vervuld kunnen worden en de exploi tatie gestaakt wordt. De 25-uurs wedstrijd, welke 22 en 23 Juli te Rotterdam zou worden gehouden, zal nu te Rijs wijk plaats vinden, terwijl die van 2 Septem ber te Rijswijk vervalt. De Nederlandsche stayer van der Wulp heeft Zondag j.l. te Selzaete (België) den stayers wedstrijd over 3 x 20 K.M. gewonnen met 4 punten voor De Bruycker 5 punten en Borsani 9 punten. Mrs. Helene MoodyWills heeft slecht ge debuteerd in Europa. Hoewel zij voor Wimble don aan geen officieele wedstrijden zal deel nemen, besloot zij een „exhibition" te spelen met Gregory tegen Miss Ryan en Tinkler op de banen van de St. Georges Hill Club te Londen. Het paar MoodyGregory moest het onder spit delven met 26, 86, 36. De Japansche zwemmer Reizo Koike heeft het wereldrecord 200 M. schoolslag op zijn naam gebracht door dezen afstand te zwemmen in 2 min. 44 seconden. In Béziers (Frankrijk) werd 'n 25-uurskoppel- wedstrijd gehouden, welke werd gewonnen door het Nederlandsche koppel Piet van Kempen Van Hout met één ronde voorsprong. Tweede werd het Fransche koppel Louet—Couvry, dat tot drie uur voor het einde de leiding had ge had. Het Italiaansehe koppel ^LymariDinale werd derde en de Belgen RielensDuray vierde. Aan de wedstrijden om den Grooten Prijs van Parijs zal ook de Nederlandsche sprinter Piet Moeskops deelnemen. Van de andere deel nemers noemen wij in de beroepsklasse: Mi- chard, Gé.-ardin, Faucheux, Chapalain, Jean, Cugnot, Richter, Engel, Steffes, Cozens, Mat- teini, Sclurens, Degraeve, Arlet, Zauns, van Massenhove, Falck Hansen, Martinetti, Berga- mini, Malatesta, Bresciani, Szamoba, Kergoff. Van de amateurs noemen wijThomas, Gode- froid, Andersen, Chaillot, Rampelberg, Ulrich, Perrin, Morzo e.a. Waarom ontbreken bij deze categorie Hollanders als van Egmond, van der Linden, B. Leene en v. d. Heuvel? Onder leiding van den heer F. G. van den Berg hield de G. en S. V. Concordia het eerste gedeelte van haar jaarvergadering in café „Bolwerk". De voorzitter herinnerde in zijn openings woord o.a. aan het welslagen van de uitvoering en van den 30 K.M. marsch, en aan de op richting van de afdeeling voor dames-senioren. Op verzoek van den voorzitter onthulde de eere-voorzitter van Concordia, de heer J. Hop, na een korte toespraak het nieuwe vaandel van de heeren-afdeeling. Ingekomen was o.a. een verzoek van de di rectie van het Noorderbad te Zandvoort tot het geven van gymnastiek-demonstraties op Zon dagmiddag 30 Juli a.s. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer F. Bischot Jr., bleek, dat het totaal-aan tal leden, mede door de oprichting van de af deeling dames-senioren, gestegen ls van 483 tot 520. Voorts vermelde het jaarverslag o.a. de vele successen, door de vereeniging behaald in gymnastiek, athletiek en spel. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer W. de Reus, gaf een nadeelig saldo aan van f 118. De begrooting werd ongewij zigd aangenomen. In het bestuur werden herkozen de dames G. C. van Huizen (2e secretaresse) en A. Oster- thun (commissaresse)en de heeren F. G. J. van den Berg (voorzitter) en W. de Reus (pen ningmeester). De voorzitter stelde zich voor één jaar beschikbaar. Voorts werden herbenoemd als T. C. leden mej. G. C. van Huizen en de heer W. de Reus, en als vaandeldraagster en -drager resp. mej. S. de Bruin en de heer F. Jansen. Het tweede gedeelte van de jaarvergadering zal de volgende week worden gehouden. Be handeld worden dan de viering van het gou den jubileum in 1936, voorstellen betreffende handbal, medische sportkeuring, enz. van de heden aan den Rij ksvischafslag aange komen stoomtrawlers: Caroline 495 manden, 2050.Liesbet Bettie 285 manden, 1800. Loggers: Sch. 468 680—, K. W. 60 1060.—, K.W. 144 770.—, K. W. 69 550.—, K. W. 147 620.—, K. W. 19 660.—, K. W. 22 550.—, K. W. 178 700.—, K. W. 29 790.— K. W. 175 770.—, K. W. 102 830.—. IJMUIDEN, 15 Juni Rijksvischafslag Tarbot 0.40 tot 0.75 per kg., tong 0.80 tot 1.40 per kg., zetschol 21.50 tob 33.per 50 kg., kleine schol 7.tot 31.schar 4.10 tot 7.50, vleet 0.60 per stuk, pieterman en poon 3.tot 6. per 50 kg., groote schelvisch 30.middel schel- visch 19.tot 23.kleine middel schelvisch 7.65 tot 17.50, kleine schelvisch 1.10 tot 7.ka beljauw per 125 kg. 31.tot 56.gullen 0.20 tot 16.50, wijting 2.30 tot 2.60. Onder leiding van scheidsrechter J. de Vries, verschijnen de volgende zeventallen tusschen de lijnen. IJ. Veenstra, D. Hazenberg, Kohier, v. Ooström Soeda Jac. Kohier, G. Bolander, H. v. Essen. H, P. C. J. J. Uitendaal, J. Kooijman, L. Mooij, F. W. Moolenaar, H. L. Leyenaar, A. J. Braam L. Kohier. Het spel gaat snel van doel tot doel. IJ is wel iets vlugger, maar het opstellen der HF.C.- verdediging is uitstekend. De U-speler Kohier is zeer snel en maakt het Moolenaar nog al eens lastig. Braam is geweldig in vorm, en als hij eens handig Bolander van zich heeft afgeschud, zwemt hij snel op, plaatst naar den zich in middels vrijgekomen Mooij, die buiten bereik van Veenstra de eerste goal scoort 10. t IJ kom nu geweldig opzetten, doch iets te forsch en als Esser binnen de gevreesde lijnen Uitendaal „bewerkt" moet hij het water uit. Met 7 tegen 6 oefent H. P. C. een zwaren druk uit op het U-doel, maar Veenstra stopt de scho ten van Braam en Kooyman verdienstelijk. Even een benauwd oogenblik voor het H. P. C. doel, als Ooström Soeda alleen opzwemt en voor Kohier komt. Juist als hij schieten wil, houdt hij den bal onder water en de zekere kans is verkeken. De vrije worp gaat via Leyenaar naar Braam, deze plaatst naar Uitendaal, die een kogel in zendt, die via de handen van Veenstra in de touwen belandt 20. Met dezen stand komt de rust. De tweede helft kenmerkt zich in den aan vang door een geweldig vlug spel, waarbij voor al Braam veel werk verzet. Mooij is niet fortuin lijk als hij op handige wijze met een zacht boog schot in schuine richting tegen de verste paal schiet en de bal in het speelveld terug springt. Aan de overzij komt Jac. Köhler voor L. Kohier. Moolenaar beneemt hem echter op ongeoor loofde wijze een schietkans, waarvoor de Vries zeer terecht aan IJ een strafschop geeft. Deze wordt door Jac. Köhler in een doelpunt omgezet 21. Het U zet er nu alles op om den achter stand te verkleinen. Maar H. P. C. zwoegt even eens, doch als Mooij eens heeft naastgeschoten, geeft Veenstra de uitgooi aan Köhler, die den bal naar Ooström Soeda werpt. Deze raakt den bal juist aan, met als gevolg dat de H. P. C. Keeper geen kans meer heeft 22. Leyenaar en v. Essen moeten dan het veld ruimen en er wordt met 6 man gespeeld. Met onveranderden stand komt het einde en zijn de puntjes eerlijk verdeeld, Men verzoekt ons te melden dat de oefen avonden van de zwemclub St. Bavo zullen wor den gehouden op Donderdag en wel voor de heeren van 78 u. des avonds en voor de da mes van 89 uur in de zweminrichting a d. Houtvaart (Volksbad). ONDERTROUWD: gevestigd te Haarlem. BUITENGEWONE ALGEMEENE VERGADERING van AANDEELHOUDERS op Zaterdag 1 Juli 1933, des voormiddags om 11 uur, ten kantore der Maatschappij, Ju- lianastraat 30, te Haarlem. Punten van behandeling: Statutenwijziging. Het ontwerp statutenwijziging ligt vanaf 17 dezer ter inzage voor Aandeelhouders van des voormiddags tusschen 10 en 11 uur ten kantore der vennoot schap. Houders van aandeelen aan toonder worden herinnerd aan art. 24 der statuten en kunnen hunne aandeelen deponeeren minstens 3 dagen vóór de ver gadering ten kantore der Maat schappij. DE DIRECTIE Haarlem, 15 Juni 1933. on ZONDAG 18 JUNI a.s„ boven de 14 jaar. Biedt U aan bij de Parochieleiders of in „St. Bavo", Smede straat. HET BESTUUR. Modern verbouwd winkelhuis te huur. Huurprijs 16.p. week. Te bevr. Makel. HENK FIBBE, Nassaustraat 14, Haarlem. Bij vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem, d.d. 13 Juni 1933, is in staat van faillissement verklaard de COÖPERATIEVE HAARLEMSCHE GROENTEN- en BLOEMBOLLENVEILING W.A. in liquidatie, gevestigd te Haar lem, met benoeming van den E. A. Heer Jhr. Mr. E. J. Strick van Linschoten tot Rechter commissaris en van onderge- teekenden tot curatoren. De Curatoren: Mr. J. DEENIK Mr. F. A. BIJVOET. Mevr. weduwe v. SITTEREN— MULLER deelt mede, dat de Tandheelkundige praktijk van wijlen haar echtgenoot KLEVERPARKWEG 6 - GEN. CRONJéSTR. 8 - RIJKSSTR.WEG 10 VOOR DE ZOMERMAANDEN: KALFSHOOFDKAAS 10 ct. per ons GEKOOKTE GELDERSCHE ACHTERHAM20 ct. per ons SCHOUDERHAM 13 ct. per ons PLOCKWORST 14 ct. per ons Een heel blikje CORNED BEEF 18 ct. p. blikje Onze reclame van deze week, uitsluitend a.s. Vrijdag en Zaterdag, 214 ons MAGER PEKELVLEESCH voor 25 cent SPAART ONZE CASSABONS. SINGER-TAX ER BESTAAT GEEN MIDDEL VAN VERVOER DAT ZÓÓ SNEL, ZÓÓ GOEDKOOP EN ZÓÓ GEMAKKELIJK IS ALS DE NIEUWE ZIJ KOMEN BIJ U VOOR DE DEUR EN ZE BRENGEN U WAAR U ZIJN MOET IN EEN MINIMUM VAN TIJD.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 3