De waarheid omtrent München Wat Amerika ontvangen heeft SNELTAX Telef. Haarlem 17031 De conferentie te Londen Kube tegen het Centrum Het nieuws van heden WAT EEN S.A.-MAN ONS VERTELDE NOG GEEN 8 PCT. VAN HET VERSCHULDIGDE TELEFOON Zandvoort 97 TELEF. Heemstede 28332 DALADIER EN HITLER DE BAROMETER i VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS VRIJDAG 16 JUNI 1933 BUREAUX; NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 ZES EN VIJFTICSTE JAARCANC No. 18403 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez, mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Onze inspectie-taak bleek eerst verre van gemakkelijk, want alle Katholieke autoriteiten en getuigen moeten wij op verzoek van ons lijstje schrappen Polizeiregierungsrat aan het woord OP INSPECTIE i a Het Weer IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Dr. H. Colijn benoemd tot voor zitter der economische commissie Belangrijk voorstel van Litwinof Hevige hagelstormen in Japan Negen dooden, honderd gewonden Litwinof SACRAMENTSDAG TE BERLIJN Sacramentsprocessie te Rome De H. Vader zegent de honderd duizenden toeschouwers Frankrijk motiveert zijn weige ring met een beroep op Lausanne Alle betalingen in zilver Duitschland mag zich nooit weer onderwerpen aan beslissingen van het Centrum" Brüning was de gevaar lijkste tegenstander DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN Zullen elkander waarschijnlijk ie Keulen of Baden-Baden ontmoeten Nazi-terreur in Oosten rijk Een interview met Dollfuss Fransche premier eerst naar Rome NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT (Van onzen bij zonderen correspondent) Het is een ietwat zonderling geval met de jongste incidenten te München: over het algemeen weet de Münchener maar wei nig van de zaak af; er is zoo heet het zoo'n beetje gevochten tusschen Nazi's en Kolpinggezellen, en dat kwam. doordat de ge zellen hemden droegen van 'n bepaalde kleur en schrik niet, lezer! omdat er een poli tieke bedoeling zat achter het Gezellencongres. Men kan het den gemoedelijken Münchener niet kwalijk nemen, dat hij zoo slecht georiën teerd is in de toch werkelijk niet-onbeduidende voorvallen, welke zich in zijn eigen stad, in zijn eigen buurt afspeelden: in de Duitsche kranten heeft, voor zoover wij konden nagaan, van het geheele geval niets anders gestaan dan wat de Beiersche politieke politie in haar officieele mededeeling (op een belangrijk onderdeel intusschen al gedes avoueerd door vice-kanselier Von Papen) heeft willen bekend maken, en het ons allen be kende relaas van de „Daily Telegraph" was hier tot autoriteiten als Dr. Schwink, directeur van het Beiersche Verkehrsverband. en den Polizei-Regierungsrat Dr. Peck nog niet door gedrongen, ja zelfs verkeers-minister Esser moest er kennis van nemen uit het verfom faaide exemplaar van de „Daily Telegraph", dat wij bij ons hadden. Onze inspectie-taak bleek ons in den beginne verre van gemakkelijk; alle katholieke autori teiten en getuigen toch hebben wü op verzoek Van ons interview-boekje moeten schrappen. Om reden, welke wij in deze autoriteiten en getuigen moeten respecteeren; zij stellen er prijs op om, ondanks de minder aangename gebeurtenissen, in het algemeen belang een wederzijds goede verstandhouding te bewaren tusschen de nieuwe regeerders en de katholie ken en zij willen alles vermijden, wat de over heid in een of andere minder gewenschte positie zou kunnen brengen. Toch wisten wij nadat wij nog niet veel uren in München vertoefden precies wat er gebeurd was. Van de meest onverdachte zijde: 't was op 'n gemoedelijk stemmend avonduur, dat wij in een restaurant onzerzijds niet heel en al zonder opzet aan t praten raakten met *n paar S.S.-mannen, keurige kerels van voor name ontwikkeling, idealisten, die zich ondanks hun betere afkomst, in armoede door het leven slaan met misschien om de zes weken een vol- ledigen maaltijd. Niet wetend, wie wij waren, praatten de Jonge mannen ronduit, óók over de Kolpings-inciden- ten: ja, zij hadden de straatgevechten, de mis handelingen, enz. van nabij gezien en meege maakt, zij hadden dienst en graag waren zij tusschenbeide gekomen, want „was wahr 1st musz gesagt werden" zei de een in volle over tuiging het recht was volkomen aan de zijde der Kolpinggezellen, die zich over 't algemeen, zelfs ondanks de weinig gastvrije bejegening, zeer correct en gedisciplineerd gedroegen, op 'n enkele uitzondering na, want het kwam ook wel eens voor, dat een of andere gezel wei gerde om door te loopen, als dit commando gegeven was; maar over 't algemeen ,ich babe mich geschamt!" zei de ander; „een deel van de S.A. heeft een groote vergissing begaan, een geweldigen blunder geslagen, en 't is maar te hopen, dat ze hun straf krijgen; door derge lijke incidenten worden heel onze mooie S.A. en S.S. naar beneden gehaald." Een dergelijk geluid kregen wij ook elders te hooren: ze moesten zulken onverantwoorde- lijken heethoofden „den Kopf einschlagen!" Neen, het is niet „de" S.A., welke te Mün chen een rustig verloop van het Gezellen- Congres onmogelijk heeft gemaakt, het is een groep i n de S.A.-beweging, welke, wie weet, nog wel eens heel gevaarlijk kan worden voor het nationaal-socialisme zelf. Met de verschillende onofficieele inlich tingen, welke wij al dan niet uitgelokt, verkregen, hebben wij ons echter niet tevreden gesteld; wij wendden ons tot de politie autoriteit, bij welke het commando over de Schutzpolizei in de roerige dagen van het Con gres berustte en wij slaagden erin, een onder houd te verkrijgen Nu moet gezegd worden, dat de Beiersche politieke politie in dit geval wel een bijzonder eigen positie heeft ingenomen en een heel eigen meening openbaar heeft gemaakt. Leest men de officieele verklaring van deze politie na den weinig gelukkigen afloop van het Gezellen-Congres dóór. dan zou men de overtuiging krijgen, dat de S.A. waarlijk niets misdaan heeft en dat alle schuld voor de rel letjes ligt bij de Congresleiding en by de ge zellen. De politieke politie heeft het congres van den beginne af willen verbieden, omdat de Kolping-vereenigingen al jaren lang een sterke anti-nationaal-socialistische tendens vertoon den en het dus bij een massa-demonstratie wel eens zou kunnen komen tot onordelijkheden. Vele motieven bracht de politieke politie hier bij naar voren; wij gewaagden reeds van het „ongedisciplineerd" gedrag van deelnemers aan den Katholieken Jeugddag, van het Horst Wessellied, dat op vervalschten tekst gezongen zou zijn en van een onvriendelijkheid aan het adres van Adolf Hitler, die een der Kciping- leiders op zijn geweten zou hebben; verder voerde de politie aan de verontwaardiging, wel ke er „in weitesten kathoiischen Kreisen" zou heerschen over een „Miszwirtschaft" in het Leo-Haus, en voorts de moord op een S.A.- man, welke gepleegd zou zijn door een katho liek lid van de „Bayernwacht". De Beiersche politie heeft gelijk gekregen: het congres i s verstoord, maar het is allerminst goed te praten, dat het gebeurd is, en nog minder mogen de Nazi's tegenover de Gezellen uitgespeeld worden als voorbeeldjes. Immers, en hier is de Münchener» politie chef aan het woord: Het optreden der Nazi's was eigenlijk (zuiver uit discipline? vragen wjj Red.) een wraakneming: een reactie op de Hitler-bestrijding van vroeger; de oranje hemden moesten het speciaal ontgelden, omdat de Nazi's van de vroegere regeeringen ook geen uniformhemd mochten dragen, omdat men ook hün vroeger wel dit kleedingstuk van het HJf gerukt had; de vijandige stemming zat overal in de lucht; de congresleiding had moe ten voorkomen, dat de Kolpingjeugd in oranje hemden verscheen, niemand had er eenige vermoeden van dat dit zou gebeuren. Voorts gaf de Regierungsrat enkele tegen spraken: het was niet waar, dat politiehulp voor Euro- Paischer Hof, het katholieke „Hospiz" geweigerd werd, en nog minder kon het waar zijn, dat men als motief der weigering zou hebben opge geven: vrees voor de Nazi's; overal, waar po litiehulp gevraagd werd, is deze gezonden. Het was niet waar, dat een politie-commis- saris geweigerd zou hebben, proces-verbaal op te maken van een molestatie, omdat hij door Nazi's bedreigd werd; zooiets achtte de Regie rungsrat onbestaanbaar. Het was niet waar, dat het congres op een wenk der politie die anders den toestand niet meester zou kunnen blijven voortijdig werd afgelast: de politie was zeer verbaasd, op Zondagmorgen te 9.25 uur per koerier een brief te ontvangen van de congresleiding, waarin mededeeling werd gedaan van de vervroegde sluiting van het congres. Omdat het congres zoo vroeg afgelast is, kon de plechtige H. Mis niet gecelebreerd worden, niet omdat Nazi's het gebouw omringden; er was juist een heele politiemacht uitgezonden om de plechtigheid rustig te doen verloopen. Het jammere is zoo sloot de politiechef het onderhoud dat het congres niet een half jaar later gehouden is; de congresleiding is natuurlijk volkomen te goeder trouw geweest, maar zij heeft zich vergist in de mentaliteit en in de stemming van een deel der bevolking; over een half jaar zou ook dit deel der bevolking de katholieken en hun organisaties met andere oogen bekeken hebben. DéAr zit misschien wel wat in. H Verwachting: Zwakke tot ma- tigen wind, meest uit Westelijke richtin- gen, half tot zwaar bewolkt, wellicht eenige regen of onweer, iets koeler, voor- al in het Noorden. =E Hoogste stand: 764.1 te La Coruna. Laagste stand: 743.7 te Reykjavik. H Zon op 4.39, onder 9.22, Licht 3 op 9.52. 23 Juni Nieuwe Maan. LONDEN, 15 Juni. (Reuter). Dr. H. Colijn is benoemd tot voorzitter van de economische commissie der Londensche conferentie. De Amerikaansche gedelegeerde Cox is het voorzitterschap der financieele commissie op- .gedragen. Tot vice-president werd de Itali- aansche gedelegeerde Jung en tot rapporteur de Fransche minister van Financiën Bonnet benoemd. Den burgemeester van Hamburg, Krogmann werd het vice-presidentschap van de economische commissie der conferentie op gedragen. LONDEN, 15 Juni. De leider der Russische 'delegatie op de economische wereldconferentie, Litwinof, heeft heden aan den President der conferentie, MacDonald, een ontwerp-resolutie overhandigd, welke voorstelt, teneinde een zoo doeltreffend mogelijke economischen wapen stilstand te verzekeren, alle wetgevende en ad ministratieve maatregelen, die een economisch agressief of differentieel karakter dragen, zoo als bijzondere belastingen, invoerrechten en verboden, in te trekken. Vermoedelijk is deze resolutie speciaal be doeld tegen de Engelsche boycot van Russische waren. Naar vernomen wordt, is Rusland vol- Rijksminister Goébbéls hield dezer dagen inspectie over de Hitler-aanhangers in Koningsbergen TOKIO, 15 Juni. (V. D.) Gisteravond hebben hevige hagelstormen gewoed boven de provin cies Hyogo, Sjiga en Goemma. Negen personen zijn om het leven gekomen, honderd gewond. Meer dan honderd huizen zijn vernield, terwijl 1000 huizen zijn beschadigd. De verwoesting had plaats ten gevolge van een cycloon, welke na den storm kwam opzetten. y De processie op weg van het Franz-Josephplein naar Unter den Linden, waar voor de Universiteit een rustaltaar gebouwd was. In de voorste rij gaan Vice- Kanselier Von Papen en de Minister voor het Verkeerswezen Von Eltz-Rübenach. Daarachter de vroegere Minister van Justitie Schmidt (links) en de ministerieele directeur Klausener (rechts) komen bereid, de twee gevangen Viekers-em- ployé's vrij te laten, voor het geval deze boycot wordt opgeheven. In den loop der middagzitting der conferen tie deelde de Belgische gedelegeerde Hymans mede, dat België instemt met de door Litwinof voorgestelde resolutie. De Turksche vertegenwoordiger Ruschdi Bey verklaarde, dat ook Turkije het voorstel van een economisch non-agressie-pact goedkeurt. LONDEN, 15 Juni (Reuter). Naar men ver neemt zijn de Amerikanen bereid den dollar te stabiliseeren tusschen 4.04 en 4.07 per pond ster ling. De Franschen hebben hierop voorgesteld, dat Cox voorzitter van de financieele commis sie zou worden. De Duitsche vertegenwoordiger Krogmann en de Argentijn Lebreton zijn benoemd tot vice- presidenten van de economische commissie. Mac Donald kondigde de sluiting van de al- gemeene besprekingen aan en wenschte zich geluk met deze conferentie, welke een van de meest practische is, welke hij ooit heeft ge presideerd. De president van de Oostenryksche Nationale Bank Kienbock is benoemd tot vice-president van de financieele commissie, zoodat beide com missies thans twee vice-voorzitters tellen. ROME, 15 Juni (Reuter). Voor de tweede maal sinds 1870, na de onderteekening van het verdrag van Lateranen, heeft hedenavond op het St. Pietersplein de groote Sacraments processie plaats gehad. In eindeloos lange rijen bewoog zich de stoet tusschen honderdduizenden toeschouwers. Vergezeld van Zijn hofstoet, geknield op den „Talamo", dragende in Zyn handen het Aller heiligste werd Z. H. de Paus bet St. Pieters plein rondgedragen, waarna Hij vanaf het bor des voor de basiliek van St. Pieter den zegen gaf. WASHINGTON, 16 Juni De Vereenigde Staten ontvingen gisteren als oorlogsschuldbe talingen 11.303.948 dollar of minder dan 8% van het totaal bedrag, dat dertien landen aan Amerika schuldig waren. Van alle Europeesche mogendheden, die zes tien jaar geleden in Amerika leeningen sloten ter financiering van den wereldoorlog, heeft alleen Finland Donderdag volledig aan zijn verplichtingen voldaan. Finland betaalde 148.592 dollars aan Amerika, zonder eenig verzoek om herziening. Frankrijk en Polen, de geallieerden, die de beste relaties met Amerika hebben, zijn even als in December in verzuim gebleven, toen zij eveneens verklaarden niet in staat te zijn te betalen. Eveneens bleven in gebreke Estland, Honga rije, Litauen, België en Joego-Slavië. Vier naties betaalden gedeeltelijk. Hiermede erkenden zij de wettigheid van hun schulden, doch deden een beroep op den slechten economischen toe stand om te ontkomen aan volledige betalingen. Groot-Brittannië staat vooraan met de beta ling van tien millioen dollar in zilver. Italië dat 13.545.438 dollar moest betalen, voldeed slechts één milioen dollar. Tsjecho-Slowakije betaalde ongeveer 150.000 dollar van de ander half millioen, die dit land moest storten en Letland deelde mede dat het van de ver schuldigde 118.961 dollar slechts 5.948 dollar zou betalen. Intusschen heeft ook Roemenië tot een gedeeltelijke betaling besloten. Volgens de New York Times zijn alle betalingen in zilver ge daan. Te Bombay ligt 20 milioen ons zilver gereed ter betaling van de Britsche oorlogsschuld aan Amerika. Engeland wordt echter aansprakelijk gesteld voor de aflevering van het zilver aan de Ver. Staten. Het federale keuringsbureau te New York heeft 2 millioen ons zilver van Italië ontvangen als aflossing van de oorlogsschulden. Havas publiceert de nota der Fransche re geering, welke gisteren te Washington is over handigd en waarin o.a. wordt gezegd: De Fran sche regeering had gehoopt, dat vóór 15 Juni overeenkomstig de door de Kamer op 13 December 1932 aangenomen motie 'n over eenkomst tot regeling van de oorlogsschulden zou zijn tot stand gekomen. Niettemin is de Fransche regeering van mee ning, dat zulk een overeenkomst nog tot stand zal komen, in het belang van het economisch herstel der wereld, teneinde de resultaten, wel ke grootendeels te danken zijn aan de opoffe ringen van Frankrijk nopens zijn eigen schuld- eischen, te handhaven en te ontwikkelen. Dientengevolge stelt de regeering de betaling van den termijn van 15 Juni uit, zonder de vrij aangegane verplichtingen te breken en onder verzekering van haar bereidwilligheid om krachtig mede te werken bij het zoeken naar een bevredigende oplossing. Wegens de slechte betaling der schuldenter mijnen van December en Juni is het Ameri kaansche begrootingstekort met ongeveer 132 millioen dollar toegenomen. Er was gerekend op een betaling van bijna 270 millioen dollar. Bijna algemeen is men van oordeel, dat door het niet voldoen aan hun verplichtingen door een groot aantal landen feitelijk een einde is gekomen aan de getroffen regelingen inzake de oorlogsschulden. Verwacht wordt, dat bij de a.s. onderhandelingen ongetwijfeld vele der oor logsschulden zullen worden geschrapt. Roosevelt de vrije hand WASHINGTON, 16 Juni (V.D.) Het Ame rikaansche Congres heeft zich tot het begin van het volgend jaar verdaagd, nadat het de laatste voorstellen, zooals President Roosevelt deze wenschte, had aangenomen. President Roosevelt is hiermede voor de eerst volgende zes maanden feitelijk dictator van het Amerikaansche economische leven. BERLIJN, 15 Juni. (V. D.) In den Pruisi- schen Persdienst der NSDAP publiceert Kube een artikel onder het opschrift „Partijpolitieke gelijkschakeling", waarin hij wijst op het veel vuldig ove gaan van afgevaardigden naar de NSDAP, waaruit hij de conclusie trekt, dat alle partijen in Duitschland langzamerhand moeten verdwijnen. Kube schrijft o.m.: Wij wenschen in Duitschiand rust en vrede. Daarvoor hebben wtf echter orde noodig. En er bestaat slechts één nationaal-socialistische orde, geen andere. Om deze redenen begroeten wij het toetreden van de afgevaardigden dr. Spahn, dr. Forsch- bach, dr. Stadler, Wilhelm Schmidt etc. Hoe spoediger de rechten van het oude partijenbe- staan uit Duitschland verdwijnen, des te beter is het voor ons Duitsche vaderland. Op den duur is het een onmogelijke toestand, dat er naast Hitier eenigerlei afzonderlijke wil van partijpolitieken aard bestaat. De ellende der laatste 14 jaar was het gevolg van de partij politieke verscheurdheid van onze natie. Than? moet aan deze verscheurdheid tot de laatste consequentie een einde worden gemaakt. Ook het Centrum moet inzien, dat het op den duur als partij niet meer kan bestaan. De koude en berekenende Brüning was de gevaarlijkste tegenstander der nationaal-socialistische vrij heidsbeweging. Ook in het Centrum kraakt het. Het Centrum weet heel goed, dat de tijden van het parlementair geregeerde Duitschland eens en voor al voorbij zijn. In de parlementaire de mocratie kon het Centrum op den beruchten wip zitten. Het is onze strijdwil, dat dit ran geerstation der politiek definitief blijft opgehe ven. Duitschland mag zich nooit weer onder werpen aan beslissingen van het Centrum. Van de kleinere party groepen in Duitschland hoort men nauwelijks nog iets. De communisti sche partij behoort tot het verleden. De sociaal democratie is roemloos naar de haaien gegaan en wanneer bij internationale arbeiders-con gressen, gelijk in Genève, het roode canaille tegen Duitschland optreedt, moet het misda dige consortium van de Tweede Internationale niet gelooven, dat wij ook maar in het minst notitie nemen van deze domheden. De eeuw van het liberalisme was in Duitsch land de eeuw van de partijpolitieke belangrijk heden. Duitschland moet leven, daarom moeten de partyen sterven. Voor den voormaligen bur ger en voor den voormaligen klassestrijder kan de leuze alleen nog luiden: Op naar Hitler en naar het nationaal-socialisme. Groot vlootbouwprogram in Amerika aangekon digd. Geheimzinnige ziekte in een Spaansch dorp. Reeds 39 slachtoffers. Amerika heeft gisteren nog geen 8 pet. van zijn schuldvorderingen ontvangen. Alle betalingen in zilver. Om het transfer-moratorium. Een accoord bijna bereikt. Dr. Colijn benoemd tot voorzitter der economi sche commissie van de Londensche conferentie. Ontmoetingen Daladier-Mussolini en Daladier- Hitler. Hevige hagelstormen in Japan; negen dooden, honderd gewonden. Kube tegen het Centrum. Sacramentsprocessie te Rome; de H. Vader ze gent de honderdduizenden toeschouwer*. Sneevliet heeft z'n hooger beroep ingetrokken. De Brouwerskolk. Beroep van Bloemendaal bij de Kroon. Benoemd tot Provinciaal der Redemptoristen Pater A. Saut. LONDEN, 15 Juni. In een interview met den vertegenwoordiger van Reuter verklaarde Doll fuss, dat de Nazi's op het oogenblik een terreur doorvoeren, om te doen gelooven, dat de regee ring den toestand niet meer meester is. Hij be treurt het, dat de binnenlandsche maatregelen worden uitgebuit als vijandelijkheden tegen een buitenlandsche mogendheid. WEENEN, 15 Juni. (W. B.) De avondbladen schatten het aantal gearresteerde nationaal-so cialistische functionarissen op 1140. GRAZ. 15 Juni. (W. B.) Van uit het post kantoor in Brück aan de Mur werd heden ochtend om twee uur een aanslag op de tele foonkabel naar Weenen en op een districtstele foonkabel ontdekt. In de nabijheid van het plaatsje Scheingau aan de Semmering was een gat van een meter diep naar het ln den grond liggende kabelkanaal gegraven. De districts kabel was geheel beschadigd. Alle kabels naar Weenen waren onbruikbaar gemaakt. In den loop van den ochtend konden eenige kabels voorloopig worden hersteld. PARIJS, 15 Juni. Naar de „Telegraaf" ver neemt, wordt het thans als vaststaand be schouwd, dat de ontmoeting tusschen Dala dier en Mussolini weldra te Rome zal plaats hebben en aan dit bezoek van den Franschen premier aan Rome wordt met het oog op de ontwikke ling der Europeesche politiek groote beteekenis gehecht. In politieke kringen heeft men niet nagela ten op te merken, dat het Havas dementi van het bericht omtrent de op handen zijnde ont moetingen DaladierMussolini en Daladier Hitier, dat gisteren van Londen uit is verzon den, in werkelijkheid de juistheid van dit be richt bevestigt. Het eenige wat uit die offi cieuze mededeeling blijkt is, dat van deze ont moetingen geen sprake zou kunnen zijn voor de ratificatie van het viermogendhedenpact. Wat de ontmoeting met den rijkskanselier be treft, lijdt het naar Fransche opvatingen ook geen twijfel, dat deze eerst eenigen tijd na Daladier's reis naar Rome tegemoet is te zien. Ten aanzien van het bezoek van Daladier aan Mussolini is het verklaarbaar, dat de Duce zelf daarvan eerst een nuttig effect verwacht, wan neer de Fransche instemming met een Pact definitief is geworden door parlementaire rati ficatie. De „Matin" deelt nu mede, dat Daladier gisteren voor zijn vertrek uit Londen met den Italiaanschen onderstaatssecretaris van Buiten landsche Zaken. Suvich, en in telefonisch over leg met den Franschen gezant te Rome, de Jou- venel, de kwestie besproken heeft of zij reeds zou plaats hebben voor of ter gelegenheid van de plechtige onderteekening van het pact. Dit punt is nog niet beslist, maar de Italiaansche gezant te Parijs zou reeds vandaag of morgen Daladier bezoeken om hem de officieele uitnoo- diging van Mussolini om naar Italië te komen, te overhandigen. De ontmoeting met Hitler, die eerst op zeke ren afstand van die met Mussolini zou volgen, zal, zoo meent men hier, hetzij te Keulén, hetzij in een stad in Baden, men noemt speciaal Ba den-Baden, plaats hebben. Deze ontmoeting, aldus wordt in bevoegde kringen verklaard, is overeenkomstig een langgekoesterde persoon lijke ambitie van Daladier om een verbetering der Fransch-Duitsche betrekkingen tot stand te brengen. Hoogste stand op Vrijdag 1 uur ui: 753 Vorige stand: 756

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1