STADSNIEUWS SNELTAX Telef. Haarlem 17031 SNELTAX Telef. Haarlem 17031 BEURS VAN AMSTERDAM Haarlem, 16 Juni Wisselkoersen VRIJDAG 16 JUNI TELEFOON Zandvoort 97 TELEF. Heemstede 28332 MARKIEZEN ZONSCHERMEN TUINPARASOLS HAARL. JALOEZIENFABRIEK ZWITSERSCHE BALSEM Duitsch Transfermora torium Kruisweg 30, bij het station TELEFOON Zandvoort 97 TELEF. Heemstede 28332 VRIJDAG 16 JUNI 1933 DE PENSIOENKORTING Het G.O. bijeen H. Vormsel SNOEPTOCHTJE BEKWAM SLECHT Gestolen auto terecht Tuinbouw en Plantkunde R.K. Middelbare Meisjesschool Dr. H. W. de Graaf t Personalia Nog steeds steenzetters Gouden jubileum B.N.A. Kring Haarlem PARKEERTERREIN TE BLOEMENDAAL Verpachting van het terrein V eiligheidsmaatregel Comité Kunst S.O.S. Examen handenarbeid NASSAULAAN 76 - TELEF. 10743 DE REIS NAAR ROME Voor een kwartje Jubileum mr. Simons Statuten Acte-Examens L. O. Verkoopingen Gevonden dieren en voorwerpen BURGERLIJKE STAND EXPORT NAAR ENGELAND Nieuwe vooruitzichten N.V. Nederl. Linoleumfabriek te Krommenie UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE VELSEN Voor baby IJMUIDEN-OOST ZANDVOORT ROTTERDAMSCHE LLOYD 50 JAAR Voortgekomen uit de oude fa. Ruys 17 Juni Apotheek begemann sneltjes loox ex Hedenmorgen kwam het Georganiseerd Overleg bijeen ter bespreking van de voorstellen van B. en W. betreffende de 8)4 pet. pensioenkorting. Hedenmiddag half twee waren de besprekin gen nog niet ge ëindigd. Verwacht werd, dat zij nog wel eenigen tijd zouden voortduren. Verschillende organisaties, waaronder de moderne, staan geheel afwijzend tegenover de voorstellen van B. en W„ terwijl bij de andere organisaties de meening uiteenloopt, op welke punten men tenslotte met de voorstellen van B. en W. zou kunnen meegaan. Verwacht wordt daarom, dat in het G. O. geen overeenstemming bereikt zal worden en dat de voorstellen van B. en W. zonder meer aan den Raad ter beslissing zullen worden voorgelegd. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft het H. Vormsel toegediend in de volgende parochies van Haarlem: Man. Vr., Tot Kathedraal (volwassenen uit de geheele stad) 32 39 71 H. Bavo (Oud-Schoten) 60 52 112 H. Liduina 50 64 114 St. Joës de Dooper 52 49 101 O. L. Vrouw Rozenkrans 55 46 101 Kathedraal 72 70 142 Bentveld 10 6 16 St. Antonius van Padua 62 31 93 St. Joseph 25 24 49 St. Francisca Romana 25 25 St. Franciscus Liefdewerk 13 13 H. Hart 12 18 30 H_H. Elisabeth en Barbara 35 36 70 Heemstede „St. Bavo" 45 42 87 Heemstede O. L. Vr. Hemelvaart 20 20 50 Totaal 542 522 1064 Woensdagmiddag werd op de Riviervisch- markt een auto van den heer L. uit Utrecht weggenomen. De Amsterdamsche recherche is het gelukt den dief, die prinsheerlijk met den wagen in Amsterdam rondtufte te arresteeren. Deze, de 20-jarige P. T. S. uit Amsterdam, is naar Haarlem overgebracht en daar in verzekerde bewaring gesteld. De Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, afd. Haarlem, houdt een vergade ring op Dinsdag 20 Juni, 8 uur, in Hotel „Lion d'or". De agenda meldt om.: Candidaatstelling Hoofdbestuur en onderlinge tentoonstelling met extra prijzen. Zaterdag 8 Juli is er een excursie naar de La thyrustentoonstelling te Aalsmeer en de Ko ninklijke Kweekertf Terra Nova. Geslaagd voer het eindexamen der Middel bare Meisjesschool „Sancta Maria Thesesia" van de Zusters Franciscanessen aan de Ko ningstraat: Lucie van den Berg; Antie van Hees; Gesina Hensen; Jetty Kahmann; Miep Klein-Schiphorst; Ria Swar.e; Riek Win ter mans. In den ouderdom van 83 jaar is alhier over leden dr. H. W. de Graaf, oud-conservator van de Rijksuniversiteit te Leiden en oud-leeraar aan het Gymnasium te Leiden. De begrafenis heeft plaats Maandagmiddag te twee uur op de algemeene begraafplaats te Heemstede. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft benoemd in de commissie, in 1933 belast met het examineeren van hen. die een akte van bekwaamheid van onderwijs in handelsterminologie en handelscorrespon dentie in vreemde talen wenschen te krijgen, tot lid en voorzitter Dr. S. Elzinga, inspecteur van het M. O. in de 5de inspectie, alhier en tot lid den heer G. R. W. Bakker, alhier. Voor het te Amsterdam gehouden staats examen voor de akte onderwijzer (es) zijn ge slaagd de dames: N. Deinum, V. J. Duvosei en M. J. Nicolai, allen te Haarlem, S. C. A. Kooy- man te Overveen en M. Vuyk te Aerdenhout. Te Leiden is geslaagd voor het candidaats- examen geneeskunde, de heer H. A. van Zwijn- drecht te Bloemendaal en voor het propadeu- tisch examen Godgeleerdheid de heer M. Foeken, alhier. Weer zijn twee steenzetters, de 47-jarige v. M. en de 43-jarige N. d. V. aangehouden, die beiden bekenden zich schuldig gemaakt te heb ben aan fraude, ten nadeele van de gemeente gepleegd. Heden herdenkt de heer H. A. Klabou den dag, dat hij vóór 50 jaar in dienst kwam bij de firma Adriaanse te Heemstede. Om 10 uur werd de jubilaris met zijn zoon en dochter afgehaald aan zijn woning, Leidsche- straat 134. Bij het binnenkomen in de woning van zijn patroon overhandigde het dochtertje van den firmant, mej. Blauwhof hem een bloemstuk. De heer Blauwhof wenschte vervolgens den ju bilaris geluk met dit zoo zeldzaam voorkomende jubileum. 50 Jaar, aldus spr., hebt gij uw krachten ge geven voor een geslacht, waarvan ruim 45 jaar bi) mijn schoonvader, Simon Adriaansche. Sa men hebben wij reeds 15 jaar gewerkt als vrien den. Met den wensch, dat deze vriendschap nog tot in lengte van jaren moge voortduren, over handigde de heer Blauwhof hem een enve loppe met inhoud. In dichtvorm memoreerde een dochtertje van den heer Blauwhof „Toon"*s leven, zijn altijd opgewekten geest en liefde voor zijn werk. Mede ontving de jubilaris een fraaie bloe menmand van de firma, en bloemen van be kenden. Nadat eenige ververschingen waren aange boden keerde de jubiulris huiswaarts, om in feestelijke stemming den dag verder door te brengen. Hier hadden buren en kenissen voor de noo- dige feeststemming gezorgd. Behalve vele bloemen ontving de jubilaris verschillende ca- deaux. Het is voor „Toon" een onvergetelijke dag geworden. Aan het jaarverslag van den uit 16 leden en twee asp. leden bestaanden gewestelijken kring Haarlem van de Mij. tot Bev. der Bouwkuns:, Bond van Nederlandsche Architecten, is het volgende ontleend: 1932 heeft zich naar buiten niet gekenmerkt als een veelbewogen tijdperk, hetgeen gezien de weinige bouwbedrijvigheid verklaarbaar is. Door het zitting hebben van verscheidene kring leden in verschillende colleges kan de kring niet als zoodanig maar dan toch middellijk deel hebben aan de vestiging van betere be grippen bij publiek en overheid omtrent de be- teekenis van het architectenberoep. Aan de totstandbrenging van nieuwe rege len betreffende rechtsverhouding met princi palen, honoreering, enz. nam de kring een werkzaam aandeel. Het bureau van den Kring is na het vertrek van Ir. G. Friedhoff samenges:eld uit de hee- ren Aug. M. J. Sevenhuysen, voorzitter; J. C. Slagter, secretaris en A. P. Smits. De behoefte aan een parkeerterrein nabij 't z.g. „Kopje" van Bloemendaal heeft zich reeds geruimen tijd doen gevoelen. Daarom hebben B. en W. van Bloemendaal naar een oplossing gezocht en zij meenen die gevonden te hebben op het terrein, indertijd van Hugo Muller aan gekocht. Voor het in orde brengen van het ter rein, gebruik makende van beschikbaar mate riaal, is een bedrag van 1000.gevoteerd door den Bloemendaalschen Raad. De eigenaar van het paviljoen „De Uitkijk", de heer G. Hoffschlag, heeft zich bereid ver klaard, het terrein voor 600.— te pachten en bovendien 400.per jaar voor de vergun ning, om aldaar een kiosk voor den verkoop van consumptie-ijs te mogen plaatsen. De Commissaris van Politie der gemeente Velsen deelt mede, dat door het Gemeentebe stuur is bepaald, dat uit hoofde van veilig heidsmaatregelen aan het zuiderstrand te IJmuiden, nabij de consumptietent van den heer Beukman aldaar, een seinpaal is geplaatst, waaraan de volgende waarschuwingsseinen ge- heschen kunnen worden: Roode bal, gevaarlijk zwemmen. Zwarte bal, gevaarlijk baden. Witte bal, gevaarlijk zeilen. Een ieder wordt, in verband met eigen vei ligheid, dringend aangeraden, nauwkeurig acht te geven op de eventueel geheschen waarschu wingsseinen. Heden wordt in Den Haag de crisis-tentoon stelling van het Comité Kunst S. O. S. in Pul- chri Studio geopend door den eere-voorzitter burgemeester Ridder Bosch van Rosenthal. De tentoonstelling is voortgekomen uit het initiatief van het centraal landelijk comité Kunst S. O. S., bestaande uit de heeren jhr. D. C. Röell, dr. H. Schmidt Degener, C. H. W. Baard, mevr. mr. H. van Dam van Isselt, cons. L. J. Boogmans, mr. A. P von Saher, mr. F. M. Cohen, prof. W. van der Pluym en H. F. Boot. Het comité neemt zich voor in alle grootere steden van het land of belangrijke kunstenaars centra crisis-tentoonstellingen te organiseeren. Door het comité is een affiche uitgegeven naar het bekroond ontwerp van Ger. Gerrits, voorstellende een artist in desolaten toestand. De Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen brengt ter kennis van belangheb benden: lo. dat de in 1933 te houden examens ter ver krijging van een akte van bekwaamheid in handenarbeid zullen aanvangen op 26 Juli a.s.; 2o. dat de commissiën, welke met het afnemen van deze examens zijn belast, zitting zullen houden te: 's Gravenhage, voor de provinciën Zuid-Hol land en Zeeland; Haarlem, voor de provinciën Noord-Holland en Utrecht; 3o. dat de voorzitters van deze commissiën zijn: te 's Gravenhage: C. Wit, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Middelburg, te Middelburg; te Haarlem; E. Rahder, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Alkmaar, te Alkmaar; 4o. dat zij, die zich aan dit examen wen schen te onderwerpen, zich vóór 5 Juli a.s. be- hooren aan te melden bij den voorzitter van de commissie, voor welke zij examen zullen af leggen, bij schrijven op ongezegeld papier, met nauwkeurige opgave van naam, voornamen (voluit geschreven), woonplaats en adres, met overlegging van: a. de geboorte-akte, waaruit moet blijken, dat de candidaat den 18-jarigen leeftijd heeft of zal hebben volbracht op 1 Augustus van dit jaar; b. het eventueel reeds verkregen diploma A of B, uitgereikt door de Vereeniging tot bevordering van het onderwijs in handenar beid in Nederland of door de Vereeniging tot bevordering van het voorbereidend vakonder wijs in handenarbeid in de provinciën Gronin gen, Friesland, Drenthe en Overijssel. De adspiranten, die in het bezit zijn één der onder b genoemde diploma's, zijn vrijgesteld van het onderzoek in die onderdeelen van het programma, waarin zij voor het verkrijgen van hun diploma zijn geëxamineerd. GROOTE SORTEERING VOORDEELIGE PRIJZEN Het bericht, in ons nummer van gisteren, dat het Comité van Katholieke Actie te Haarlem een verloting heeft georganiseerd, waarvan een der prijzen een reis voor twee personen naar Rome 2e klas is, heeft klaarblijkelijk in Haar lem zeer groote belangstelling en daarbuiten gewekt. Van verschillende kanten werd ons ten minste gevraagd waar de loten verkrijgbaar zijn. Wij kunnen mededeelen, dat de meeste werkende leden van de R. K. Oratoriumver- eeniging loten in depót hebben. Bij hen zijn dus loten te verkrijgen. Verder aan het ge bouw ,St Bavo", Smedestraat Haarlem en in den postzegelhandel ,,De Posthoorn", Ursula- straat 21, (nabij de Krocht). De lezers in de omliggende plaatsen, die inlichtingen vroegen zullen nog even geduld moeten hebben, want op een dergelijke belangstelling was niet gere kend. Nu de animo voor een reis naar Rome zoo groot blijkt te zijn wordt getracht ook in buitengemeenten de loten verkrijgbaar te stel len. Heden viert mr. J. H. J. Simons den dag, dat hij vóór 25 jaren beëedigd werd als advocaat en procureur en zich, onmiddellijk na zijn pro motie, te Haarlem vestigde. Het feest wordt op twee plaatsen gevierd. Vanmorgen kwamen velen hun opwachting ma ken op het kantoor in de Kruisstraat te Haar lem, terwijl de jubilaris vanmiddag te Zand voort zal zijn. Het kantoor was hedenmorgen in een bloe mentuin herschapen. Groote bloemenmanden van diverse vereenigingen en corporaties waren binnengekomen. Namens de associé's van den jubilaris sprak mr. A. Bruch zeer vriendelijke woorden tot den her Simons, waarna de bureauchef namens het personeel een huldigingstoespraak hield en een fraaie bloemenmand aanbood. Wij verzuimden gisteren te vermelden, dat mr. Simons ook juridisch adviseur is van de R. K. Middenstandsvereeniging. Een deputatie, bestaande uit de heeren Wa- lop en Lamp, bood hedenmorgen de gelukwen- schen namens de vereeniging aan. Ook de heeren ten Boom en Smit voerden namens de Middenstandscentrale het woord. Groote bloemenmanden werden daarbij ge voegd. Mr. Simons is ook adviseur van verschillen de gemeenten rondom Haarlem; vandaar merk ten wij verschillende stads- en dorpskleuren aan bloemenmanden op. In den loop van den ochtend kwamen meer dan vijftig telegrammen en talrijke bloemstuk ken van cliënten in. Hedenavond zal in „Meerrust" te Warmond het diner plaats vinden, dat aangeboden is door de Haarlemsche balie aan den jubilaris. Op de gebeurtenissen te Zandvoort komen wij morgen nader terug. De „Staatscourant" bevat de statuten van de N.V. Exploitatie Maatschappij „Hebem", alhier. HAARLEM (Rijkskweekschool). Geslaagd de heeren K. Middelbeek, Beverwijk; D .P. Plaats man, W. Pijnakker, O. H. G. Vervoorn, Haarlem. HAARLEM (Da Costa-Kweekschool)Geslaagd de dames: L. A. Knal, IJmuiden; M. Ooms, J. C. Rabouw, P. Sehras te Haarlem; de heeren F. K. Koppner te Haarlem; J. P. Spaans te Nieuw- Vennep. Uitslag van de perceelen, verkocht in ,,'t No tarishuis", Bilderdijkstraat 1, b. d. Zijlweg, Haarlem, op Donderdag 15 Juni. No. 1. Het winkelhuis met afzonderlijke bo venwoning te Haarlem aan het Klein Heilig land no. 54, groot 87 centiaren. No. 2. Het woonhuis met afzonderlijke boven woning te Haarlem aan het Klein Heiligland no. 56, groot 63 centiaren. 1 en 2 verkocht aan P. J. Samson voor 7542.—. No. 3. Een huis en erf te Haarlem aan de Burgemeester Sandbergstraat no. 36, groot 1 are, 25 centiaren. Verkocht aan H. N. Verdel q.q. voor 7900. No. 4. Een winkelhuis met afzonderlijke bo venwoning en erf te Haarlem aan de Spaam- wouderstraat no. 23 A zwart en rood, groot I A. 42 cA. Opgehoudeen voor 11.400. No. 5. Een beneden- en bovenwoning en erf te Haarlem aan de Saenredamstraat no. 66 zwart en rood, groot 1 A., 70 c.A. No. 6. Een Heerenhuis met erf en tuin te Haarlem aan het Frederikspark no. 10, groot 3 A. 18 c.A. Kooper de heer G. T. Geukers voor 7700. No. 7. Een pakhuis en erf te Haarlem aan 't Goudsmitspleintje no. 1, groot 60 c.A. Opgehou den voor 1850.—. No. 8. Een pakhuis en erf te Haarlem aan de Lange Hofstraat no. 22, groot 21 c.A. Op gehouden voor 775. No. 9. Een huis en erf te Haarlem aan de Lange Hofstraat no. 20, groot 44 c.A. Opgehou den voor 1450. No. 10. Een huis en erf te Haarlem aan het Nieuw Heiligland no. 12, groot 63 c.A. Kooper de heer A. Th. Joosten voor 1550. Terug te bekomen bij: Politiebureau, Smede straat 9, bril; Van der Heuvel, Kruisstraat 28, handschoen; Stuur, Ten Catestraat 16, halsket ting; Boer, Olycanstraat 29, badpak en -doek; Meijer, Stormstraat 4, foto's; Springer, Gast huissingel 18, rozenkrans; Van der Vaart, Nas- saiflaan 56, idem; Riemstra, Ruysdaelstraat 17, rijwielplaatje; Smeenk, Amsterdamschevaart 14rd., rijwiel; Oudewiel, Ged. Raamgracht 61, riem; Rijntjes, Middenweg 73, schoentje; Kamp, Slagerspoort 1, idem; Kohen, Kopstraat 116. idem m. steunzool; Kat, Duvenvoordestraat 10, sleutel; Hartog, Gen. Cronjéstraat 83, 3 sleu tels. Ondertrouwd 15 Juni: H. Verdoom en G. W Steffers J. Prakken en I. Slot P. v. d. Groef en A. W. Gijsbers. Getrouwd 15 Juni: J. F. Duijn en M. J. Kooij G. Wegman en J. P. J. Roeland P. Sluik en A. Joosten A. J. Hoogreef en H. H. Bijlsma M. v. d. Vecht en N. M. O. Klerk J. A. A. Hoeben en P. J. de Graaf. Geboren: 13 Juni: J. M. C. Kossenv. d. Weijden, d. 14 Juni: H. M. Veenv. d. Velden, d. T. Hovenierde Vries, d. G. M. Verbeek v. Deursen, z. en d. T. C. A. Schouten Niessen, d. 15 Juni: A. M. Vogelsv. Velzen, z. C. W. Zijlstrade Schepper, 2 z. Overleden: 13 Juni: T. OudijkSchaap, 68 j., Siwartstraat 14 Juni: K. Baan, 59 j., Haze- paterslaan A. Vernout, 52 j., Papaverstraat. De directeur van den Landbouw deelt mede, dat blijkens een bericht van den Rijksland- bouwconsulent te Londen de Engelsche Minister van Landbouw nieuwe voorschriften heeft uit gevaardigd met betrekking tot den invoer in Engeland en Wales van planten, aardappelen en groenten. Volgens die nieuwe voorschriften, welke 15 Juli in werking treden, moeten levende planten en deelen daarvan, behalve zaden, bestemd voor uitplanting, alsmede aardappelen bij invoer ver gezeld zijn van een certificaat van gezondheid, afgegeven door den Plantenziektenkundigen Dienst van het land van herkomst, waarin ver klaard wordt dat, wat de planten betreft, zij grondig onderzocht zijn en gezond bovendien en dat er geen schadelijke insecten, schimmels of ziekten, nadeelig voor den lande en tuin bouw in voorkomen. Bij zendingen aardappelen moet hieraan wor den toegevoegd, dat geen wratziekten ooit zijn geconstateerd op de boerderij, waar de aardap pelen gegroeid zijn, noch binnen 2 K.M. daar van. f Voorts moeten tusschen 15 Maart en 14 Octo ber van elk jaar versche groenten vergezeld zijn van het certificaat van oorsprong, aanduidende het land en de plaats, waar die groenten geteeld zijn. Onder versche groenten verstaan deze voor schriften: uien, tomaten, aubergines en salade- groenten. Aan het versla- over het jaar 1932 der N.V. Nederlandsche Linoleumfabriek gevestigd te Krommenie ontleenen wij het volgende: Hoewel de ongunstige economische omstan digheden ook dit jaar haar stempel op de re sultaten van de Vennootschap gedrukt hebben en de omzetten, in geld uitgedrukt, wederom lager waren dan het reeds ongunstige jaar 1931 en wel 36 pet., wijst de verlies- en winst rekening, nadat een bedrag van ƒ280.909.25 op de vaste activa is afgeschreven, een winstsaldo aan van 110.028.50. Dit resultaat is verkregen, nadat de winst van de Vennootschap met die van de overige bij de Continentale Linoleum Union aangeslo ten Vennootschappen, te weten de Deutsche Linoleum Werke A.G. te Bietigheim, de Lino leum Aktien Gesellschaft Giubiasco te Giu- biasco (Zwitserland) en de Linoleum Aktiebo- laget Forshaga te Göteborg (Zweden), en met die van de Continentale Linoleum Union zel ve, waarmede de Vennootschap sinds 1929 door een belangengemeenschap is verbonden, werd gepoold. In de portefeuille der Naamlooze Vennoot schap Handelmaatschappij „Oleum" te Am sterdam, waarin de N. V. door een voorschot van ƒ244.126.34 en ƒ756.000 aandeelen, waarop 10 pet. gestort is, belang heeft, kwam in 1932 geen wijziging. De concernaandeelen komen nog steeds voor 110 pet. in de balans voor. Evenmin als verleden jaar is het mogelijk voorstellen te doen om door kapitaalsafstem peling het verlies te laten verdwijnen. Voorgesteld wordt het verliessaldo ad. ƒ1.011.393.50 (verliessaldo 1931 ad. ƒ1.121.422 minus het winstsaldo over 1932 ad ƒ110.028.50) op nieuwe rekening over te brengen. Gevonden voorwerpen. Gevonden en terug te bekomen bij: R. J. Hagenbeek, v. d. Vinne- straat 23 rood, Haarlem, een zilveren dames horloge; Carp, Mr. Enschedeweg 10, Aerden hout, een schopje; S. Besteman, Seringenstraat 13, Haarlem, een actentasch, inhoudende bad- goed; H. van Waard, Hooge Duin en Daalsche- weg 1, Bloemendaal, een hondje; A. Westhof, Laurierstraat 4, Haarlem, een rozenkrans; A. v. d. Pa ver t, Bleekerspad 5, Bloemendaal, een heerenrijwiel, Boesveld, Julianalaan 61, Over veen, een hondenriem; Hotel „Van Ouds het Raadhuis", Overveen, een ceintuur van japon; J. Opdam. Bloemendaalschestraatweg 66 a, Santpoort, een huissleutel; L. Boorsma, Zand- voorterweg 29, Aerdenhout, een kinderhoedje en een zakmes; Graaf van Randwijck, Zandvoor- terweg 68, Aerdenhout, een airedale terrier; W. Kuiper, Saxenburgerlaan 1, Bloemendaal, een zilveren vulpotlood; mevr. de Wijs, Adriaan Stoopplein 5, Overveen, een armband (bloed koralen) J. v. d. Veldt, Noordertuindorppiein 16, Haarlem, een vulpen; F. van Giessel, Pleia- denstraat 27, Haarlem, een belastingmerk; Bak ker, Olmer.straat 12 rood, Haarlem, een porte- monnaie met inhoud; aan den politiepost te Aerdenhout. een koperen klep van brievenbus; een handschoen; aan den politiepost Noordzee strand, een rijwielbelastingmerk; een kinder hoedje; een poloshirt; een portemonnaie; een zakmes; een zonnebril; een vulpotlood; een le deren tabakzak; aan het bureau van politie te Overveen, een handschoen; een halve gras- schaar; een zakmes; een R.K. Kerkboekje; een haarspeldje. Burgerlijke Stand Geboren; z. van H. C. BarthelTanis. Ondertrouwd: J. M. Daane, 28 jaar, Haar lemmermeer en M. C. A. van Loon, 21 jaar, al hier. Benoeming Mej. M. Heymans, alhier is be noemd tot onderwijzeres aan de Chr. Nat. School te Bakkum, gem. Castricum. Besmettelijke ziekten In de afgeloopen week zijn alhier twee gevallen van roodvonk voorgekomen. Burgerlijke Stand Geboren: d. van C. P. Veenhuysen-Vellekoop. d. van A. Marckel- bach-Kraaijer. z. van E. Viergever-Hassel- meijer. z. van G. Schouten-Brasser. d. van C. Gomes-Maas. z. van E. van Tongeren- Rood. z. van A. van BeekBregman. z. van P. G. Harsveld-Doesburg. z. van K. Strijker-Nieuwenhuizen. d. van A. C. Gerrit- sen-Bruggeman. d. van E. Akkerman-Knauth. d. van C. E. Soonius-v. d. Kolk. Overleden: Hendrik van der Krans, 26 J„ ongehuwd. Jannetje Hoogvorst, 64 j., echtgen. v. C. de Waard. Maria E. Hageman, 70 j., weduwe v. J. Segers. Gerardus Kors, 76 J., weduwn. v. C. Mostaart. Martje Sijbrandi, 73 j., wed. v. S. Buren. Geradus van Egmond. 30 j., ongehuwd. Anthonia Cornelia Meijer, 70 j., wed. v. J. H. Visser. 30«n60ct oer doo» Naderlondsch fabrikaat Diefstal Door een bewoonster is bij de po litie aangifte gedaan van vermissing van een Friesche zilveren knipbeurs met een bedrag aan geld van omstreeks 20 gulden uit de keuken van haar woning. Door de politie wordt een onder zoek ingesteld. Demonstraties in het Noorderbad Morgen (Zaterdag)middag 3 uur nemen de demon straties van de Bloemendaalsche Reddings brigade aan 't Zandvoortsche strand een aan vang. 't Volgende programma zal worden uit gevoerd: 1. Redding van drenkelingen uit een gesloten kist (nabootsing van een redding uit een te water geraakte auto). Uit te voeren in het nieuwe wedstrijdbassin van het Noorderbad door leden van de B. R. B. 2. Redding door vorming van een ketting, door leden der IJmuider R. B. 3. Vervoeren van een vermoeid zwemmer (IJmuider R. B.) 4. Redding door middel van een ltfn (Egmondzeeër R. B.) 4a. Redding door middel van een vlet (E. R. B.) 5. Redding met behulp van een paard (Noordw. R. B.) 5a. Idem met een „beug" (N. R. B.) 6. Idem met een haspel (N. R. B.) 7. Idem met een boom met grjjptouwen (BI. R. B.) 8. Idem met de reddingsflotteur de „Evaneha", gevolgd door behandeling van een schijndooden drenkeling (BI. R. B.) De directie van het Noorder Bad is zoo welwillend geweest, verschillende amusementen aan te bieden, by gelegenheid van de „gezellige nabetrachtineg", die de leden van de B. R. B. en hun genoodigden 's avonds in het Noorder bad zullen houden. Zoo zal 's avonds een groot vuurwerk aan 't strand worden afgestoken. Voorts zal het dubbelmannenkwartet „Harmonie" uit Haarlem eenige nummers ten beste geven. De middag demonstraties zullen opgeluisterd worden door muziek van de Harmoniever. „Voorwaarts". In den loop van den avond zal de trekking plaats vinden voor de verloting, die de B. R. B. heeft georganiseerd ter bestrijding van de kosten. Het bestuur der Vereeniging voor den Effec tenhandel deelt mede, dat op uitnoodiging van den president der Reichsbank de vraagstukken betreffende de verdere behandeling van de Duitsche schulden op langen termijn te Lon den nader besproken zullen worden. Deze be sprekingen zullen door dr. Schacht worden ge houden met de Commissie, welke zich bij de besprekingen in Berlijn van 29 Mei tot 3 Juni heeft geconstitueerd en waarvan voor Enge land, Nederland, de Vereenigde Staten, Zweden en Zwitserland ieder twee gedelegeerden deel uitmaken. Ter behartiging van de belangen van de Nederlandsche houders van vorderin gen op langen termijn op Duitsche debiteuren, zal aan deze besprekingen worden deelgenomen door de heeren C. E. Ter Meulen, lid der firma Hope Co. en mr. W. Cnoop Koopmans, se cretaris van de Vereeniging voor den Effec tenhandel. Gedurende en sinds de besprekin gen te Berlijn heeft de Vereeniging voor den Effectenhandel zorgvuldig de verschillende bij het Duitsche Transfermoratorium betrokken belangen onder de oogen gezien en daarbij ook voeling gehouden met bijzondere groepen van Nederlandsche belanghebbenden, zooals de bank instellingen, welke hun bedrijf maken van het verstrekken van hypothecaire geldleeningen in Duitschland, de Scheepsverbandbanken en an deren. De N. V. „Rotterdamsche Lloyd" bestond gis teren vijftig jaar. De N.V. Rotterdamsche Lloyd is een voortzetting van de verschillende ree- derijen, welke alle tot de voormalige firma Ruys behoorden. Deze firma was te Amsterdam in 1828, dus meer dan honderd jaar geleden, opgericht door twee jongelieden Jacob van Ulphen, den twintig jarigen zoon van wijlen den Amsterdamschen cargadoor Van Ulphen en den negentienjarigen Willem Ruys, den zoon van predikant Jan Daniël Ruys, die te Ouder kerk aan den Amstel stond. Gedurende vijf jaar werkten zij uitsluitend te Amsterdam. Gebouw „St. Bavo" Alberdingk Thijm, 8 uur Lichamelijke Opvoeding, kwart over 8 R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Café Brinkmann R. K. Middenstandsver eeniging, half 9. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstelling, 8.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Tuindersvakbond L. T. B„ 11 uur Jeugdbouwvakbond, 5 uur Geel-Wit, 6 uur Gewone zittingen, 4 en 7 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstelling, 8.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. GOED en GOEDKOOP Telef 10043. Geheel nieuw ingericht en verplaatst naar Recepten worden gaarne van huis gehaald. Aangemoedigd door het succes, hetwelk zjj hier hadden ondervonden, openden zij toen een fi liaal te Rotterdam, waarvan Willem Ruys de leiding kreeg. De firma breidde zich steeds meer en meer uit en in 1848 begon Ruys te Rotterdam geheel zelfstandig te werken; enkele jaren later werden ook zijn zonen officieel in de firma opgenomen. In 1883 werd het bedrijf omgezet in de N.V. De Rotterdamsche Lloyd. De naam Rotterdamsche Lloyd bestond reeds eerder, want in 1875 was de stoomboot-reedery „Rotterdamsche Lloyd" opgericht met Engel sche medewerking. Het doel der maatschappij is de passagiers- en vrachtvaart te onderhou den met eigen of gehuurde schepen van Rot terdam op Nederlandsch-Indië en vice-versa. Tevens onderhoudt de Lloyd vaste diensten met haar passagiers- en vrachtschepen tus schen Rotterdam. Hamburg, Bremen, Londen, Antwerpen en Genua. Voorts onderhoudt zij nog in combinatie met andere maatschappijen de volgende lijndiensten: Java Bengalen en Java Pacific met de St. v. Nederland; Java New-York met de „Neder land", de HollandAmerikalijn en de Nederl. Stoomvaart Maatschappij „Oceaan". De Rot terdamsche Lloyd vormt een der hechtste ban den tusschen het Moederland en de Koloniën. De Rotterdamsche Lloyd was in den loop der jaren ook steeds de eerste der reederijen, welke nieuwe vindingen op technisch gebied op haar schepen en in haar bedrijf durfde toe passen. Zoo werd de triple-expansie stoom machine het eerst toegepast in 1883 op het stoomschip „Drenthe" en de quadruple-expan- sie-machine vijf jaar later op het stoomschip „Bromo". De hoofdlijn van de Rotterdamsche Lloyd loopt van Rotterdam via Southampton, Tanger, Marseille, Port Said, Colombo, Sabang, Belawan en Singapore naar Batavia en verdere Indische havens. Het kapitaal van de Lloyd, in 1884 vier mil- lioen guldens bedragende, is thans dertig mil- lioen; de kostprijs der vloot steeg van 4.033.000 tot 126.025.930 in 1931, waarvan, na afschrijving van 67.050.930, een bedrag van 58.975.000 als boekwaarde was overgebleven. Het reservefonds is geklommen tot zestien mil- lioen guldens; de reserve voor Afschrijving tot1'11 tien millioen guldens. Het gemiddelde dividend over al de jaren van het bestaan van den Rofy- terdamschen Lloyd (slechts over het eerste en de twee laatste boekjaren, 1931 en 1932, werd geen dividend uitgekeerd) bedroeg 7.69 pCt. met 25 pCt. als hoogste over 1918 en 2 pCt. als laagste over 1886. VRIJDAG, 16 Juni. Vorige koersen Heden Londen 8.43)4 8.43H Berlijn 58.90 59.02m Parijs 9.79M 9.79)4 Brussel 34.77)4 34.75 Zwitserland 48.07 48.05 Weenen Kopenhagen 37.65 37.50 Stockholm 43.40 43.50 Oslo 42.75 42.75 New York (cable) 2.07)4 2.08)4 Rome 12.97)4 13.00 Praag 7.40 7.40 Madrid 21.30 21.25 Vorige koersen Heden Staatsleenlngen 6 Nederland 1919 t'/a Nederland 1916 4% Nederland 1917 4 Nederland 1931 5 Nederl 1932 tv) N ind 1926 AB 5Va Youngleen. 1930 Banken Jen Handel-MU Industrieën Ale Kunstzijde Van Berkel s Pat. Kuch acco usuele Ned. Ford 101X 101)4 101)4 101 100X 97)4 97)4 97)4 100X 87)6 86)4 38X 38)4 76 73 64 62 b9 67 X 97 95)4 b5)4 63 30 23 23 lbo lbl 1% 174 139)6 135 Industr. Buitenland Anaconda 13.% Bethlehem Steel 24)6 0. 8. Steel 45h (J S. Leather 10H intern Nickel 14 Mijnbouw Boeton Mijnbouw 13X Aie Exploratie 125 Red jane Lebone 99 Petroleum Baboes Kon Olie "erlatt Peudawa... 17 168)4 101 12 22)4 43)6 SH 13 14 124 96 16X 164 101 5X Vorige koersen Heden Continental OU 11X Shell Union OU 6% Rabbet A'dam Rubber 83X Bandar 61 Dell Batavia Rubber 35 Serbadjadl 24 Sllau 23 V. 1. Q. O. 41 Allied 34 Intercontln Rubber 2)4 Scheepvaart Java Ch Japan 35 Roll Amerika Lijn 18 Dito Gem Eleend 18 Kon Ned Stoomb 17 jcheeovaart-Unle 64 suiker O. V. A 229 Jav. Cultuur Hl N. 1. S. U. 98 Poerworedjo 6)4 Vorstenlanden 47X Actions idem 33.50 ra bak Dell Batavia Dude Dell Oostkust Senembah 153 149X 24 153X ■Spoorwegen Union Pacific 92)4 Wabasb 3)6 Erie JOX Kansas Cltv South. '5 South Rallw19 10J6 5% 78 55 32 20 20 37 34 2X 34 18 18 16 62)4 222 138 95 6« 47 30.00 148 146 24 152 91 3 9X 15 16

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2