Het conflict te München SNELTAX St. Willibrordus Wat gebeurt er om von Schleicher? Het nieuws van heden Telef. Haarlem 17031 EEN REDENEERING DIE RAMMELT GEBROKEN CARRIERE VAN DEN GENERAAL DE BAROMETER TELEFOON Zandvoort 97 TELEF. Heemstede 28332 VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS ZATERDAG 17 JUNI 1933 ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18404 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: Voor Haarlem en Agentschappen p. week 25 cent; per kwartaal f3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 N.V. Ned. Verzek.-Maatschappij Utrecht, Catharijnesingel 48 Hoofdinspectie Amsterdam Adm. de Ruijterw. 242, Tel. 82797 Kapitaal- en Volksverzekering Daartegenover klinkt een ministe rieel woord, dat het volste vertrouwen wekt Naar een gelukkige oplossing Duitschland vlagt half stok Op den herdenkingsdag van het verdrag van Versailles Aardbeving in Zagreb Bevolking vliegt in paniek de straat op Het Weer Conflict Duitschland- Letland bijgelegd Letland mag weer boter invoeren Gereke veroordeeld Tot 21/2 jaar gevangenisstraf BERLIJN AAN DE SPREE De scheuring in de S.PJD. Felle rede van dr. Goebbels Verbod der D.A.Z. inge trokken De „Badewacht" opgeheven „De rol, die generaals in het poli tieke leven hebben gespeeld, geeft maar aanleiding tot conflicten" Allerlei geruchten Vraagt onze koersen van goedkoope RE1S-MARKEN voer Duitschland De Duitsche bevroren betalingen Opgeschort tot volgend jaar Februar: De Duitsche schulden op langen termijn Gunstig resultaat der Londensche onderhandelingen Groot vlootbouwpro- gram in Amerika DIT NUMMER BESTAAT UIT BLADZIJDEN GNTVANGLAMPEN VANAF F 2.50 N.V. Gloeilampenfabriek „Radium Chr. Socialen en Soci's slaags met Nazi's In de zitting van den Neder- Oostenrijkschen Landdag Dollfuss te Parijs NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT (Van onzen bijzonderen correspondent) Het schijnt ons niet noodig en ook niet gewenscht, nog veel en in bijzonderheden na- te pleiten over de juiste toedracht der Münchener incidenten; vastgesteld moet wor den, dat de gebeurtenissen zich (behoudens enkele tegenspraken van de Beiersche politie, welke overigens ten gevolge van de grootmoe dige, maar voor ons tamelijk lastige stilzwijgend heid der geestelijke autoriteiten niet nader be commentarieerd kunnen worden) in hoofdzaak zóó hebben toegedragen als in het relaas van de „Daily Telegraph" is beweerd. Het verslag moge ietwat gekleurd geweest zijn (zoo zouden er volgens de politie geen „hon derden katholieken" om hun gekleurd hemd ge molesteerd zijn, zoo zou de Hongaarsche deel nemer geen „messteken" hebben opgeloopen, doch alleen maar klappen met een of ander vorowerp, zoo zou de plotselinge dood van Prof. Zinser uit Offenbach, die in de Frauen- kirche aan een hartverlamming overleed, niets te maken hebben met de molestaties, enz.) het staat vast, dat de nazi's het Gezellengebouw in dc Schommerstrasze zijn binnengedrongen, dat zij het kath. Hospiz „Europaischen Hof" hebben bedreigd, en dat er zoowel in het Ge zellengebouw als elders in de stad talrijke mo lestaties, mishandelingen, kleerenschenderijen, enz., ten koste van gezellen hebben plaats ge had. En dat is op zichzelf al ernstig en erg genoeg Daarom vinden wy het zoo jammer, dat de politie al dit ernstigs en al dit ergs blijkbaar nog steeds toeschrijft aan een door de Katho lieken zelf verwekte vijandige stemming en aan gebrek aan discipline onder de gezellen, die geprovoceerd zouden hebben. Terwijl .de po litie het laat voorkomen, alsof den nazi's niets te verwijten zou zijn, integendeel.... Er rammelt bovendien iets in de redeneering der politie: deze erkent de vaststaande feiten, de molestaties, de mishandelingen, de kleeren schenderijen en de gevallen van huisvredebreuk, maar terzelfdertijd beweert zij, dat de S. A.- groepen voorbeelden zijn van discipline, dat de leiding dus ook de politie deze menschen volkomen in de hand heeft; 't heet voorts on bestaanbaar, dat een agent of een commissaris door een S. A.-man zou worden bedreigd of verhinderd in de uitoefening van zijn functie. Wij vragen: indien al deze dingen waar zijn, hoe konden de betreurenswaardige incidenten dan voorvallen? indien al deze dingen waar zijn, waarom heeft de politie de „wraakoefe ning" der Nazi dan niet kunnen verhinderen' Dat zij dit niet gewild zou hebben, mag nie mand ook maar een enkel oogenblik veronder stellen. Neen, t was niet met een voldaan gevoel, dat wij het bureau van den Polizei-Regierungsrat verlieten. De Beiersche staatsminister Esser, wien het verkeerswezen is toevertrouwd en wien het vreemdelingenverkeer dus bij zonder ter harte moet gaan, toonde in een ons zeer welwillend verleend onderhoud tot onze groote voldoening een heel anderen kijk op het geval te hebben dan de politie. Minister Esser, dien wij als een hoogst sym pathiek bewindsman leerden kennen en in wiens kabinet wy vertrouwelijk en echt menschelijk hebben kunnen praten, onthield zich ofschoon wij Z. Excellentie er als het ware om vroegen van ieder verwijt aan het adres van de gezel len of van hun leiders. De voorvallen moeten te wijten zijn aan een al- lerongelukkigsten samenloop van omstandighe den; de congresleiding heeft er geen kwaad in verondersteld, dat de gezellen in hun gewone oranjehemden zouden verschijnen; men heeft er waarschijnlijk niet eens over nagedacht; net is echter een feit dat men als nationaal-socialist zooiets heel anders aanvoelt. Eerlijk gezegd, zoo vervolgde de minister, toen ik voor het eerst de gezellen in hun costuum zag heb ik eenigszins bezorgd tegen mezelf gezegd: als dat maar geen moeilijkhe den geeft! Nu wij die moeilijkheden in den veem van in cidenten gekregen hebben, wil ik u wel terstond verklaren een de geheele Beiersche regeering is het natuurlijk met mij eens), dat ik het voor gevallene ten diepste betreur, als ik dat zeg, weet ik zeker ook volkomen in den geest van onzen Rijkskanselier te spreken; toen Rijks kanselier Adolf Hitier zich Zondag te Mün chen bevond, heb ik de aangelegenheid met hem besproken, en ik kan u verzekeren, dat de zaak zijn volle aandacht heeft. Maar, Excellentie, hoe was het toch mo gelijk, dat leden van een zoo gedisciplineerde organisatie als de S. A. tot zulke excessen over gingen? Voorop blijve staan, dat ik van het ge beurde niets wil goedpraten; wèl wil ik trach ten u een en ander meer verklaarbaar te doen worden: de leicjing in de N.S.D.A.P. kan niet voor enkelingen instaan, vooral momenteel niet; u moet weten, dat wij den laatsten tijd zulk een toevloed van leden gekregen hebben, dat het geheel niet meer te overzien is; daar door zijn er natuurlijk ook elementen ingeslo pen. welke voor de beweging allerminst ge- eigend zijn; verder moet u bedenken, hoe moei lijk het is, onzen eigen aanhang duidelijk te maken, dat de Katholieken ons niet meer be strijden; er heerscht nog steeds veel verbitte ring over het verleden en we hebben door dat we de laatste maanden onze handen meer dan vol hadden met den nationalen nieuw bouw nog veel te weinig tijd gehad voor de propaganda. welke al onze volgelingen, en ook anderen, bekend en vertrouwd moeten maken met de nieuwe situatie. Ten slotte vergete u ook niet den grooten nood, waarin zoo talrijk velen onzer S.A.-man- nen verkeeren; bij een gelegenheid als deze heeft die nood zich hoezeer ook te onpas „Luft gemacht"; ook de zelfbeheersching lijdt onder een nood, als thans velen doormaken in hun werkloosheid en hun gebrek; het is voor u wellicht niet zoo gemakkelijk te begrijpen, maar wij, die er midden in staan, wij kunnen ons het gebeurde van Zaterdag en Zondag hoe zeer wij het ook afkeuren, evenals trouwens iedere actie of agitatie van enkelingen ver klaren; men kan er echter op rekenen, dat zoo iets in de toekomst niet meer gebeuren zal. Wordt de zaak nu ook politioneel en justitieel onderzocht? En zullen de schuldigen gestraft worden? Dat behoort niet tot de competentie van mijn departement, maar ik kan niet anders veronderstellen dan dat zulks inderdaad het geval zal zijn; en nogmaals: in de toekomst zullen dergelijke betreurenswaardige dingen niet meer voorkomen; wie naar Duitschland komt, is veilig, dat kan ik u verzekeren. In zooverre kan het op zichzelf betreurens waardige misschien nog een goed gevolg heb ben, dat men van katholieke zijde overtuigd geworden is van een zekere vijandige stemming onder een deel van het volk, wat tot nog grootere voorzichtigheid aanmanen kan en dat de S. A.-leiding ervaren heeft, zekere elementen in de beweging niet ln de hand te hebben; hier is misschien iets „aufgeklart" in het algemeen belang. Méér bevredigd en méér gerustgesteld dan na ons bezoek bij de politie-autoriteiten heb ben wij net kabinet van minister Esser ver laten; in diens erkenningen en toezeggingen zien wij de gelukkigst-mogelijke oplossing van het conflict. Hier klonk een ministerieel woord, dat het volste vertrouwen wekte. BERLIJN, 16 Juni. (V. D.) Op Woensdag 28 Juni zullen de autoriteiten van het Rijk, de landen en de gemeenten halfstok laten vlaggen. De Rijksregeering roept het geheele Duitsche volk op zich aan te sluiten bij de actie der auto riteiten. BELGRADO, 16 Juni. (Reuter) In Zagreb is in de vroege morgenuren een hevige aardschok waargenomen. De bevolking, die nog te bed lag, vluchtte in paniek de straat op, daar de herinnering nog voortleeft aan de geweldige aardbeving, die nier 50 jaar geleden heeft plaats gehad en waardoor de helft var. de stad is verwoest. Te Belgrado heeft het nagenoeg zonder on- deroreking gedurende 80 dagen geregend, waar door groote overstroomingen zijn aangericht. De stad Jajtza in Bosnië en de omliggende dorpen en boerderijen verkeeren in groot ge vaar, daar de rivier Pliva buiten haar oevers is getreden en zich een nieuwe loop baant. Meest matige, in 't Noorden later wellicht toenemende, Westelijke tot Zuid-Weste- lijken wind, toenemende bewolking, waar- =j schijnlijk eenige'regen in 't Noorden, koeler. Verdere vooruitzichten: koeler, g Nachtvorstverw.: geen nachtvorst. H Zon op 4.39, onder 9.22 Licht op 9.52. 23 Juni Nieuwe Maan. milIIIIIIIIII BERLIJN, 16 Juni (W.B.). De Letlandsche minister van Buitenlandsche Zaken heeft aan Von Neurath te Londen verklaard, dat de Let landsche regeering met alle, naar ter beschik king staande middelen, elke boycot van Duit sche goederen zal verhinderen en iedere boycot- propaganda zal verbieden. De Duitsche regeering zal thans den invoer van boter uit Letland wederom toestaan. BERLIJN, 16 Juni. (W.B.) Heden werd de oud-burgemeester van Leipzig, dr. Gereke, wegens voortgezette ontrouw inzake het bonds- tijdschrift veroordeeld tot 2 'A jaar gevangenis en tot 100.000 mark boete subs. 100 dagen ge vangenis. Inzake het geval-Hindenburg-comité wordt het proces gestaakt op grond van de wet, aan gaande strafvrijheid van 20 December j.l. Freygang kreeg wegens medeplichtigheid maanden. De preventieve hechtenis komt b beiden in mindering. Achter den protestantschen Dom van Berlijn sluit zich het zoogenaamde Museum-eiland aan. Deze imposante gehouwen zijn alle musea aan den oever der Spree. De entourage hier is bijna karakteristiek Hollandsch HAMBURG, 16 Juni. (V. D.) Rijksminister dr. Goebbels heeft hedenavond in Hamburg een redevoering uitgesproken, waarin hij zich keerde tegen de naar Praag gevluchte sociaal-demo craten, in welk verband hij o.a. het volgende naar voren bracht: De sociaal-democratische partij van Duitsch land is thans in twee helften uiteengevallen, waarvan het eene deel niets wil weten van het andere. Zij gelooven ons te kunnen misleiden, maar zij vergissen zich, wanneer zij gelooven ons daarmede te kunnen bedriegen. Wanneer zij van Praag uit het Rijk in moeilijkheden willen brengen, dan zullen wij ons houden aan hen, die in Duitschland aanwezig zijn. Wan neer de heer Loebe met het gezicht van een valsch profeet verklaart: Ik ken U niet meer, Gij broeders in Praag, Zurich en Parijs, dan kunnen wij daarop antwoorden: „Wij kunnen hen niet pakken en daarom moeten wij ons met jelui schadeloos stellen". BERLIJN, 16 Juni. De geheime staatspolitie heeft het verbod van de Deutsche Algemeine Zeitung met ingang van 17 Juni ingetrokken. Zooals bekend is, was de DAZ voor den duur van drie maanden, van 31 Mei af, verboden, KARLSRUHE, 16 Juni. De persafdeeling van het staatsministerie deelt mede, dat de minister van Binnenlandsche Zaken bij beschikking van 16 Juni de „Badenwacht" binnen het land Ba den heeft ontbonden en verboden. In de officieele mededeeiing wordt er op ge wezen, dat deze politieke strijdorganisatie van Bet Centrum in de laatste weken door provocee- rend optreden in bijna alle deelen van hei land onrust heeft verwekt. De „Badenwacht" heeft de SS-uniform geïmi teerd en door uitgifte van ,,Hetz"-postkaarten geageerd tegen den nieuwen staat. Zij heeft niet geschuwd haar tegen de nationale beweging uit gesproken vijandige houding naar buiten tot uiting te brengen door op de melodiën van na tionaal socialistische strijdliederen en het Horst Wessellied andere teksten te zingen. Ook is den leden der „Badenwacht" per circulaire aanbevo len radio-uitzendingen der regeering met alle middelen te verstoren. Nu de nationale beweging de macht heeft overgenomen, ligt ook de be scherming der kerk alleen in handen van de dragers van het staatsbestuur, aldus eindigt het communiqué. Een bijzondere correspondent schrijft ons d.d, 15 Juni uit Berlijn: In de buitenlandsche pers liep de laatste da gen het gerucht, dat de voormalige rijkskanse lier, de vroeger veelgenoemde rijksweerminister von Schleicher gearresteerd zou zijn. Dit vol maakt onjuiste bericht werd later vervangen door de mededeeiing, dat Schleicher zich op advies van hooger hand naar een sanatorium heeft begeven, om daar te allen tijde ter be schikking van de rijksregeering te blijven. Maar ook deze sensationeele bewering blijkt niet op waarheid te berusten. De voormalige kanselier woont nog steeds te Berlijn in zijn particuliere villa. Nadat hij zijn ambtelijke woning moest ruimen voor zijn opvolger, heeft van Schleicher voorshands te Neubabelsberg, in de buurt van de Glienicker Brücke, een klein landhuisje ge huurd, waar hij een teruggetrokken leven leidt. Zijn ervaringen in het politieke leven schijnen hem niet goed bekomen te zijn. Hij moet tot de vele generaals gerekend worden, die beter gedaan zouden hebben, óf zich geheel buiten de arena op te houden, óf zich uitsluitend als des kundige tot het rijksweerministerie te beperken. Hij was een uitstekend ruiter, een voortreffelijk danser en uiterlijk een interessante verschij ning. Bovendien genoot hij een tijdlang het volle vertrouwen van Hindenburg. Beiden ken den uit persoonlijke ervaring nog het tijdperk toen de drie centrale instituties der monarchie gevormd werden door den generalen staf, het ministerie van oorlog en een militair kabinet. Het leger speelde toen de hoogste rol in het staatkundig leven. In de republiek werd dat anders. Men was op een weermacht van hon derdduizend man aangewezen, sprak voortaan van een rijksweerminister. die tevens chef van het militaire kabinet moest zijn. Toch bleef dat Volgens een bericht van de Matin" uit Zurich zou generaal von Schleicher, de oud-Rijkskanselier, aldaar als vluchteling uit Duitsch land zijn aangekomen. Bevestiging van dit bericht was bij de autori teiten te Zürich, meldt ,,Het Volk", niet te krijgen. Maar er werd ook geen ontkenning gegeven. Een bij zondere Berlijnsche correspondent bericht in dit artikel over het ver blijf van von Schleicher, nog in de laatste dagen. van beteekenis, wanneer men bedenkt, dat zulk een rijksweerminister moest samenwerken met een rijkspresident, die als veldmaarschalk het oude leger commandeerde en het opperbevel over de marine had. Op Schleicher's voorstel benoemde Hinden burg den vroegeren officier von Papen tot kan selier. De tegenstelling tot Brüning was frap pant. Diens politiek was gebaseerd op exacte kennis en diplomatieke voorzichtigheid, een kalmte, welke in de laatste jaren van zijn kan selierschap vaak als passieve gelatenheid werk te. Von Papen was de elegante „Generalstabler" de vlotte causeur, een speaker, zooals men dien in Engeland niet beter kan wenschen. Hij zou niet meer, gelijk Brüning, de absolute leiding van de rijksregeering in handen hebben, maar hoogstens nog voorzitter van het collegium zijn. Hier had von Schleicher zich deerlijk vergist. Achter zijn stralend gelaat verborg von Papen een onbegrensde eerzucht en deze kwam in zijn kanselierschap weldra tot uiting. De aangekon digde zeven jaar werden hem niet gegund. Hij kwam ten val en Hindenburg, die den regi mentskameraad van zijn eenigsten zoon nog steeds vertrouwde, benoemde von Schleicher tot kanselier. Reeds toen liepen er booze ge ruchten omtrent Schleicher's gezondheidstoe stand. Deze geruchten berusten op waarheid. Schleicher was niet zoo sterk, als zijn uiterlijk optreden deed verwachten. De wijze, waarop hij na enkele maanden van passieven arbeid werd ontslagen, heeft hem gefnuikt. Ongetwijfeld heeft Hindenburg op initiatief van von Papen von Schleicher laten schieten. De eigenlijke re denen hiervan zullen wel nooit bekend gemaakt worden; Over de vele beweringen, welke hier omtrent de ronde doen, zal ik liever zwijgen. Von Schleicher heeft zich geheel uit het po litieke leven teruggetrokken. Waarschijnlijk bleef hem niets anders over. Geruimen tijd geleden werd hij door zijn opvolger Hitier ontboden en heeft een langdurige gedachtenwisseling tus- schen hen beiden plaats gevonden. Naar aan leiding van deze besprekingen werden Schlei cher's intiemste medewerkers ook bij Hitier ont boden. Staatssecretaris Planck bevindt zich se dert dien op een wereldreis door Oost-Azië en is voornemens, vandaar naar Amerika te gaan. Majoor Marcks, de voormalige pers-chef, is weer in dienst van het leger gegaan en bevindt zich thans in het garnizoen van Münster, De mili taire chef, generaal von Bredow, leidt een te ruggetrokken leven te Berlijn. De rol, welke generaals tot dusver in het politieke leven hebben gespeeld gaf vaak aan leiding tot allerlei conflicten en boöze bewe ringen, zoodat het begrijpelijk wordt, dat men de hoogste politieke leiding liever aan hen toe vertrouwt, die hun persoonlijke ervaring niet slechts op het terrein van leger en vloot heb ben verzameld. AARNE BANK Het bondsbureau van den Stahlhelm deelt mede De bondsleider van den Stahlhelm, de Rijks minister van Arbeid, Franz Seldte, spreekt zijn vreugde uit over de van de zijde van den pre mier van Brunswijk Klagges uitgevaardigde amnestie ten gunste van de kameraden van den Stahlhelm, Schrader, Nowack, Seidel en Mei- necke. Met minister-presid. Klagges verhoopt hij van dezen maatregel een waardevolle en wer kelijke kalmeering in het land Brunswijk. Daar volgens de opvatting van den bondsleider niets zoo geschikt is om de kalmeering in het land Brunswijk permanent te verzekeren en de nauwe samenwerking tusschen Stahlhelm en nationaal- socialistische beweging op den duur te waarbor gen, heeft de bondsleider kameraad Schrader verzocht weer de leiding op zich te nemen in Brunswijk. LONDEN, 16 Juni (V.D.) De Duitsche be vroren betalingen zijn opgeschort tot Februari van het volgend jaar. De Commissie van Crediteuren heeft gead viseerd een vermindering van den rentevoet aan te bevelen. LONDEN. 16 Juni. (Reuter) Er is een com muniqué gepubliceerd over de te Londen ge voerde Stillhalte-besprekingen. volgens welke besloten is om zekere terugbetalingen van ka pitaal door de Duitsche goud-discontobans ten bedrage van ongeveer 75 millioen mark. die volgens het bestaande verdrag- voor 28 Febr 1934 vereffend zouden moeten zijn, uit te stel len. LONDEN, 16 Juni. Heden waren 25 vertegen woordigers der mogendheden-crediteuren ver schenen bij de onderhandelingen tusschen de vertegenwoordigers van de crediteuren van Duitschland en de vertegenwoordigers der Duit sche banken. De besprekingan betroffen de schulden op langen termijn. Naar van Amerikaansche en Zwitsersche crediteurzijde wordt medegedeeld hebben de onderhandelingen tot het volgende resultaat geleid: Van de Dawes-leening zal de rente en de af lossing gelijk tot dusverre betaald worden door de Bank voor Internationale Betalingen te Bazel. De rente van de Young-leening zal eveneens, gelijk tot dusverre worden betaald. De amortisatiebedragen zuilen echter in Mar ken worden gestort op Duitsch „Sperrkonto" en dus niet worden getransfereerd. Naar verluidt gaat Dr. Schacht met deze voorstellen der crediteuren accoord. De defini tieve aanvaarding is echter afhankelijk van de houding die de Duitsche regeering, waarmede thans allereerst contact gezocht moet worden, in dezen zal aannemen. WASHINGTON, 15 Juni (V.D.). De secreta ris voor marine, Swanson, heeft een groot vlootbouwprogram voor de eerstvolgende drie jaren aangekondigd. Het program, voor de uit voering waarvan 238 millioen dollar noodig zijn, voorziet in den bouw van: 20 destroyers. 2 vliegtuigmoederschepen, 4 kruisers van 10.000 ton, 4 onderzeeërs en 2 kanonneerbooten. De kosten zullen door Roosevelt ter beschik king worden gesteld uit het fonds voor het openbare bouwprogram. Onderhandelingen over stabilisatie der valuta's vlotten niet. Aardbeving te Zagreb. Verbod der Deutsche Algemeine Zeitung inge trokken. Duitsche bevroren betalingen tot Februari van het volgend jaar opgeschort. De Italiaansche sprong over den Oceaan. Groot vlootbouwprogram in Amerika aangekon digd. Conflict DuitschlandLetland bijgelegd. Opbrengst der Rijksmiddelen in Mei. De grieven der K.L.M.-piloten voor de Commis sie van Advies. Prof. Pompe over „Bedelarij en Landloopery". O M TILBURG WEENEN, 16 Juni. (W. B.) Tijdens de zifting van den Neder-Oostenrijkschen Landdag kwam het vandaag tot stormachtige tooneelen. Toen de nat.-socialist Dr. Hoefinger zijn rede begon met de woorden, dat de Nazi's in Oostenrijk on schuldig vervolgd werden, scholden de sociaal democraten en de Christelijk-soeialen nem voor hoogverrader en moordenaar uit. De afgevaardigde Reugmeister (Nat.-soc.) begon zijn rede met „Heil Hitier". Deze woor den waren voor de soci's aanleiding om van hun plaatsen op te springen en met gebalde vuisten op den vertegenwoordiger der Nazi's af te gaan om hem uit de zaal te verwijderen. Ook de Chr.-socialen riepen „weg met de hoogver raders". De voorzitter schorste hierop de zit ting. Toen de zitting wederom geopend was begon het spel opnieuw. Tenslotte probeerden de Chr.- socialen en socialisten de nazi's uit de zaal te drijven, waarbij bet tot handtastelijkheaen kwam. PARIJS. 16 Juni. (Reuter) De Oostenrijksche bondskanselier Dollfuss heeft vanmiddag een onderhoud van een uur gehad met den Fran- schen minister van buitenlandsche Zaken. PauJ- Boncour. Dollfuss verliet het ministerie zonder eenige mededeeiing aan de pers te willen doen. Ir*) v mm Hi 111 in li n nrr 4^7 Hoogste stand op Zaterdag 1 uur n.m.: 741 Vorige stand: 756

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1