Engelsch-Nederlandsch debat Dollfuss' streng optreden Nazi-regeering in Dantzig DE TAAK DER CENTRALE BANKEN Overstroomïng in China Het nieuws van heden DE BAROMETER VEREENIG DE KATHOLIEKE PERS WOENSDAG 21 JUNI 1933 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bii vooruitbetaling DACBLAD UITCECEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Mr. Trip stelt wijzigingen voor van een voorstel van Chamberlain Slepende besprekingen Een land zonder schulden De graanproductie Mr. L. J. A. Trip De Jangtse-kiang wast De „Germania" In handen van Von Papen Klara Zetkin overleden Het Weer'niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiii ni| De sprinkhanenplaag in Joego-Slavië Mandsjoekwo geboycot door Zuid-China Dr. Luther naar Berlijn Ook de nazi-gezinde Heimatschutz in Stiermarken verboden Neurath's meening DE ECONOMISCHE WERELDCONFERENTIE Koning Feisal in Londen Naar oude wegen in Sovjet-Rusland Duitsch-nationalen in het nauw Verboden afdeelingen Auto met blinden verongelukt ENGELSCHE VLOOT OEFENT Op het slot Windsor heeft de Engelsche Koning de gedelegeerden ter Econo mische Conferentie ontvangen. De aankomst der afgevaardigden aan het slot Ook twee Centrumsleden tot sena tor gekozen. Duitsch-nationalen uitgeschakeld Talrijke arrestaties Zal hij de organisatie ontbinden? ,fliet met bajonetten Nieuwe bomaanslag Drie Japanners dood geschoten Zij, die zich tegen 1 Juli op ons blad abonneerenontvangen de tot dien datum verschijnende nummers gratis. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN Hetzoeken naar Mattern gestaakt Nazi-betooging te Berlijn Een Aziatische Volken bond? MandsjoekwoTibet, China, Mon golië en Japan zouden er aan deelnemen NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18407 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 et.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek LONDEN, 20 Juni. (V.D.) In conferentie kringen heerscht algemeen de indruk, dat het niveau der onderhandelingen ter Economische Wereldconferentie lager is dan men op Inter nationale conferenties gewend is. Langzaam worden de onderhandelingen tn de sub-conunis- sies slepende gehouden. De openbare belang stelling is buitengewoon gering. De Economische commissie heeft Dinsdag deel II van het Werk program behandeld (coördinatie van productie en beheer) zonder dat eenig tastbaar voorstel werd afgehandeld. In de eerste sub-commissie voor financieele kwesties diende de Engelsche minister van Fi nanciën, Chamberlain, het volgende voorstel in: 1. Een voldoende herstel van de groothan- delsprijzen, ten einde den producent een econo misch rendement te verzekeren en het even wicht te herstellen tusschen de productiekosten en de prijzen; 2. Omdat een actie met betrekking tot de va luta een der belangrijkste factoren is om een verbetering der prijzen te bereiken, moeten prin- cipieele valuta-voorwaarden worden geschapen voor een herstel der prijzen, dus een deflatie wordén tegengegaan en goedkoop en overvloedig crediet worden verleend; 3. Verplichting der centrale bankinstellingen in de voornaamste staten samen te werken ter bereiking van het gestelde doel. De tweede sub-commissie voor financieele aangelegenheden behandelde het voorstel-Pitt- mann betreffende het herstel van den gouden standaard. Besloten werd eenige detailkwesties in ver dere sub-commissies te behandelen. LONDEN, 20 Juni. (Reuter). In de subcom missie voor financieele kwesties oefende de Ne- derlandsche gedelegeerde, mr. L. J. A. Trip, president van de Nederlandsche Bank, kritiek uit op Chamberlain's voorstel. Hij stelde de vraag, of de Engelsche delegatie bedoelde, dat de landen bij het in evenwicht brengen hunner begrootingen zich aan moedwillige inflatie moes ten wagen en dat de centrale banken de re geeringen tot die politiek in staat moesten stel len. Mr. Trip achtte de voornaamste taak der cen trale banken, de valuta's op peil te houden en het evenwicht in de betalingen harer landen te herstellen, wanneer dat verloren was. Het Engelsche voorstel, om de centrale ban ken te laten samenwerken teneinde ruimschoots crediet te verzekeren, leek mr. Trip onaanvaard baar. Hij stelde de benoeming van een kleine commissie voor, om den tekst van het Engel sche voorstel te wijzigen. LONDEN, 20 Juni (V.D.). De vertegenwoor diger van Venezuela had in zijn redevoering ter Economische Wereldconferentie verklaard, dat zyn land in het geheel geen schulden had. Blijkens een pas verschenen statisiek van t Amerikaansche Departement van Handel heeft Venezuela niet alleen geen schulden, maar een goudbezit van 4 dollar in goud per hoofd der bevolking. Alle overige landen van Latijnsch- Amerika hebben schulden, die varieeren van 12 tot 135 gouddollar per hoofd der bevolking. .LONDEN, 20 Juni (V.D.). De president van de Duitsche Rijksbank dr. Schacht is hedenmor gen per vliegtuig uit Londen naar Berlijn terug gekeerd. LONDEN, 20 Juni (Reuter). Hedenochtend heeft de koning een langdurig onderhoud gehad met Hull op Buckingham Palace. LONDEN, 20 Juni (Reuter). De resolutie van MacDonald aangaande de politiek inzake cre- dieten tegen een zeker prijsniveau is aan de monetaire sub-commissie ter bestudeering over handigd- LONDEN, 20 Juni. In de middagzitting van de Economische Commissie heeft de vertegen woordiger van Australië, Bruce, een belangrijke redevoering gehouden over het graanprob'eem. Tegenover het standpunt van de Amerikanen en Canadeezen verklaart Bruce als zijn meening, dat de beperking der graanproductie niet de redding zal brengen. Het eigenlijke probleem ligt bij de Europeesche landen, die thans zelf graan verbouwen en hooge invoerrechten heffen op graan. SJANGHAI, 20 Juni. (Reuter.) Tengevolge van de voortdurende stijging der Jangtse-rivier worden de bewoners van de rijkste Chineesche provincie bedreigd door een overstroomings- ramp van gelijke rampzalige afmetingen als die in 1931 De provinciale overheid stelt al het moge lijke in het werk om een doorbraak van den na de overstrooming van 1931 aangelegden dijk te voorkomen en om hulp te kunnen brengen in geval deze toch mocht plaatsgrijpen. Met 1 Juli houdt de „Germania" op het hoofdorgaan van het Centrum te zijn. Het wordt dan een katholiek-conservatief blad dat de politiek van den vice-kanselier von Papen zal voorstaan. De hoofdredacteur Greis zal dan worden vervangen door den vertrouwensman van von Papen: Emil Ritter. President-commissaris wordt baron von Twickel en tot zijn plaatsver vanger is de commissaris Florian Klöckner be stemd MOSKOU, 20 Juni. (Reuter). De Duitsche communiste Klara Zetkin is hedenmiddag op 76-jarigen leeftijd in een herstellingsoord over leden. H Verwachting: Meest matige wind uit H j= Zuidelijke richtingen, half tot zwaar be- svolkt of betrokken, nog kans op regen- of EH jnweersbuien, iets warmer. Hoogste stand 763.0 te Haparanda. Laagste stand 747.3 te Varmouth. j= Zon op 4.39, onder 9.24. Licht op 9.54. 23 Juni Nieuwe Maan. EE Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll BELGRADO, 20 Juni. (Reuter.) Het algemeen offensief tegen de sprinkhanen in Joego-Slavië is met groote kracht ingezet. Honderd reus achtige ijzeren bezems, getrokken door paar den en speciaal bestemd voor het verdelgen van sprinkhanen, zijn in militaire formatie te gen den vijand opgetrokken en hebben mil- lioenen dezer schadelijke dieren vernietigd. Groote zwermen hadden echter ook een aan val gedaan op de jonge tarwe, waar de ijzeren bezems niet gebruikt konden worden. Hier werd op advies van professor Gradoje- vitsj van de universiteit te Belgrado gebruik gemaakt van vlammenwerpers, door militairen bediend. Inmiddels werden rondom de bedreigde ge bieden diepe greppels gegraven, die volgestort werden met zeep, terwijl op de velden een pre paraat van arsenicum werd gestrooid. Voor drie kwart zjjn de sprinkhanen thans onschadelijk gemaakt en men acht het waarschijnlijk, dat over eenige dagen de vernietiging volkomen zal zijn. SJANGHAI, 21 Juni. (Reuter.) De Zuid-Chi- neesche provincies Kwangtoeng en Kwangsi hebben besloten den invoer van goederen uit Mandsjoekwo te verbieden, omdat zoo wordt beweerd alle exportvoordeelen van Mandsjoe kwo slechts de oorlogsmiddelen van Japan ver sterken. Zuid-China vormt een groote markt voor graan, soja. horen, steenkool en kleinvee uit Mandsjoekwo. SJANGHAI, 20 Juni. (V.D.) De weduwe van Soenjatsen heeft in den laatsten tijd een aantal brieven ontvangen, waarin wordt aangekondigd, dat zij binnenkort vermoord zal worden. De politie heeft de bewaking verscherpt. WASHINGTON, 20 Juni (V.D.) De Duitsche ambassadeur in Washington, dr. Luther, zal Zaterdag naar Duitschland vertrekken. WEENEN, 20 Juni (V.D.) In een aanvul lende mededeeling van de regeering wordt me degedeeld, dat ook de Heimatschutz in Stier marken verboden is. In een officieuse publicatie van den Mi nister voor de Openbare veiligheid Fey over de ontbinding van de nationaal-socialistische partij wordt verklaard: „In het belang van de bevol king en de veiligheid van den staat kon de regeering niet langer wachten en heeft daarom op mijn voorstel het verbod en de ontbinding van de nationaal-socialistische partij en al haar hulp- en nevenformaties in Oostenrijk evenals de Heimatschutz in Stiermarken (leiding Kam- merhofer) afgekondigd. WEENEN, 20 Juni (V.D.) De middagbladen melden, dat van nationaal-socialistische zijde getracht is in de nabijheid van Rodaun nabij Weenen den spoorweg op te blazen. De schade moest echter gering zijn en het spoorwegver keer is niet gestoord. BERLIJN, 20 Juni (V.D.) Uit Londen wordt aan de bladen gemeld, dat de Duitsche minis ter van Buitenlandsche Zaken, Freiherr v. Neurath, in een onderhoud aan Engelschepers- vertegenwoordigers betreffende het optreden van Oostenrijk tegen de nationaal-socialisti sche partij het volgende heeft verklaard:: „Wij denken er niet aan ons te mengen in de aangelegenheden van Oostenrijk. Natuurlijk volgen wü van buiten af de ontwikkeling, doch wi) zijn niet voornemens te intervenieeren. Onze sympathieën zijn geheel bij het Oostenrijksche volk, doch het betreft een aangelegenheid, welke de Oostenrijkers zelf met hun regeering hebben af te handelen." Naar United Press nog meldt, betwijfelde von Neurath, of Dollfuss zich nog lang als den sterken man zou kunnen handhaven. WEENEN, 20 Juni (Reuter) De uitwerking van het verbod der N.S.D.A.P. in Oostenrijk is, dat van Nat.-Soc. vergaderingen in het ge heel geen sprake meer is. Ook lezingen en con certen zijn verboden. Overal staan militairen en politie, en de pers is aan banden gelegd. WEENEN, 20 Juni. (V.D.) De nat.-soc. dag bladen blijven met eenige veranderingen in .ie aanduiding van den eigenaar verschijnen. De „Nachtpost" begint met nummer 1 van den eersten jaargang en behoort niet meer toe aan de persvereeniging van de gouw Weenen van de NSDAP. Met betrekking tot de „Deutsch-Ostenreichische Tageszeitung" is het gelukt de juridische opvatting door te zet ten, dat het blad niet beschouwd moet worden als onmiddellijk partij-eigendom, zoodat het kan blijven uitkomen. Het tweede opschrift van LONDEN, 20 Juni. (V.D.) Koning Feisal van Irak is Dinsdagmiddag in Londen aangekomen, waar hij door den koning van Engeland is ont vangen. De beteekenis van het bezoek moet worden gezien in het feit, dat koning Feisal voor de eerste maal een bezoek aan Londen brengt als staatshoofd van den onafhanke.jjken staat Iiak. REVAL, 20 Juni (V.D.) Uit Moskou wordt gemeld, dat het Volkscommissariaat van Ar beid heeft besloten een nieuw disciplinerecht voor de arbeidersklasse in het leven te roepen. Het nieuwe disciplinerecht zal in de plaats komen van het „collegiale disciplinerecht". De individueele verantwoordelijkheid zal worden ingevoerd. Men verwacht dat de nieuwe wet spoedig van kracht zal worden. RECKLINGHAUSEN, 20 Juni (V.D.) Het persbureau van het politiepresidium Reckling hausen deelt mede: De politie-president van Recklinghausen heeft Dinsdag de Duitsch- Nationale bedrijfsorganisatie voor het district Gelsenkirehen in het belang van de handha ving der openbare orde iedere verdere propa ganda en activiteit verboden. FRANKFORT a. d. Order, 20 Juni (V.D.) Maandagavond is het naar aanleiding van de door het Duitsch Nationale Front georgani seerde feestelijkheden ter gelegenheid van den verjaardag van Rijksminister dr. Hugenberg tot ernstige botsingen gekomen met SA en SS, hetgeen tot gevolg heeft gehad, dat tal van personen zijn gearresteerd. Met het oog op deze gebeurtenissen heeft de eerste burgemeester dr. Kinne als chef der politie den „Kampfring" van Jonge Duitsch- Nationalen, district Frankfort a. d. Oder, ont bonden, en het geheele vermogen van deze organisatie in beslag genomen. Het Duitsch-Nationale Front heeft bij den Pruisischen minister van Binnenlandsche Za ken geprotesteerd. FREUDENSTADT, 20 Juni (V.D.). Een tra gisch auto-ongeval heeft gisteren nabij het plaatsje Ellenbogen in het Schwarzwald plaats gehad. De in het klooster Heiligenbrunn ver pleegde blinden maakten gisteren onder geleide van eenige zusters een autotocht. Op den terug weg reed een der autobussen, waarin 41 perso nen zaten door tot nog toe onbekende oorzaak plotseling van den weg en stortte van de zeer steile helling af. De wagen sloeg eenige malen over den kop en de inzittenden kwamen voor het grootste deel er onder terecht. Vijf personen, allen blinden, waarvan vier mannen en een meisje, werden op slag gedood. Een aantal zwaar- en lichtgewonden werden naar het zie kenhuis te Freudenstadt overgebracht. DANTZIG, 20 Juni. In den nieuwen Volksdag van Dantzig verschenen de 38 nat.-soc. aige- vaardigden heden in uniform. De tribunes wa ren geheel gevuld. In de diplomatenloge r.ad o.m. plaats genomen de Volkenoondscomnussa- ris Rosting. De nationaal-socialist v. Wunck werd met 52 van de 72 uitgebrachte stemmen tot voorzitter gekozen. Moor zijn verkiezing stemden de nat.- socialisten, het Centrum en de Duitsch-Nationa- len. Tegen stemden de vijf communisten. De Polen en de Sociaal-democraten gaven samen 15 blanco-briefjes af. Met de stemmen van de N.S.D.AP., het Cen trum en de Duitsch-Nationalen werd een wij ziging van het reglement van orde goedgekeurd, dat nu aanmerkelijk wordt verscherpt. Vervolgens werd overgegaan tot verkiezing der nieuwe Dantziger regeering. Senaatspresident en daarmee staatshoofd werd de nat.-soc. land- bondleider dr. Rauschning. Verder werden rog 7 nat.-socialisten en 2 Centrumsmannen tot Se naatsleden gekozen. De woordvoerder der Duitsch-nationalen ver klaarde, dat zijn partij bewust was uitgescha keld. Nochtans zou zij het werk der nieuwe regeering welwillend onderzoeken. Op de „Vortigern" wordt een torpedo af geschoten, die men door dikke zwarte rookwolken onzichtbaar tracht te maken het blad .Hoofdorgaan van de NSDAP" ver valt. De kwestie der uitoefening der nat.-soc. man daten is nog niet opgehelderd. Vastgesteld kan slechts worden, dat een uitnoodiging tot een zitting van de Neder-Oostenrijksche Lands- regeering, die reeds gezonden was aan de ver tegenwoordigers van de nat.-soc. partij, inge trokken is en dat ook een uitnoodiging voor de a.s. zitting van den Neder-Oostenrijkschen Landdag niet is gezonden aan de nat.-soc. fractie. Er komen berichten over incidenten uit Kaernten o.a. is een bom ontploft voor het huis van een lid van den Heimatschutz van Starhemberg verder werden ontploffingen ver oorzaakt in Klagenfurth en zijn een aantal telegraafleidingen vooral in Opper-Kaemten, doorgesneden. Bij botsingen in Innsbruck werden talrijke personen gearresteerd. Enkele personen werden gewond. Een stu dent moest zwaar gewond naar het ziekenhuis worden overgebracht. De voetbal-Iandenwedstrijd Duitschland Oostenrijk, welke op 25 Juni aa. te Frankfurt am Main zou gespeeld worden, is naar Reuter meldt, door den Oostenrijkschen Voetbalbond afgelast. Als reden voor dezen maatregel wordt opge geven de gespannen politieke toestand tusschen beide landen. ESSEN, 20 Juni (W.B.) De „Essener Na- tionalzeitung" zegt uit de naaste omgeving van Dr. Hugenberg vernomen te hebben, dat ern stige tegenstellingen zijn ontstaan tusschen hem als leider van het Duitsch-Nationale Front en de leiding van de z.g. „Kampfstaffeln". Hugenberg zou van den leider der „Kampf staffeln", Von Bismarck, onverwijld een rap port over de toestanden in deze organisatie ge- eischt hebben, alsmede een krachtige tegen spraak van de geruchten, die den laatsten tijd verspreid Worden, volgens welke deze Duitsch- Nationale organisatie Communistische en an dere dergelijke elementen zou opnemen. Indien niet het bewijs geleverd wordt, dat de „Kampfstaffeln" absoluut betrouwbaar zijn, zal Hugenberg deze organisatie ontbinden. BERLIJN, 20 Juni (W.B.) In een vergade ring van de Nat. Socialistische vakgroep der Berlijnsche verkeersvereeniging heeft minister Goebbels een rede gehouden, waarin hij o.a. zeide, dat de regeering niet naar den aard van dictators met bajonetten wil regeeren, doch in het volk zelf wil wortelen en in het volk voor alle politieke kwesties den noodigen steun wil vinden. De regeering der nationale revolutie heeft een program en de kracht dit door te zetten. Zij wil den Duitschers niet slechts hun eer, doch ook hun brood waarborgen. WEENEN, 20 Juni. (Reuter.) De hoofddader van den aanslag te Krems is nog vannacht gearresteerd en blijkt te zijn de 18-jarige Jo seph Mosels, die de beide samengebonden hand granaten van zijn broeder. Hans Mosels, ge kregen had. Deze Hans maakt als „Wehrmann" deel uit van het garnizoen Krems. De derde handgranaat was geworpen door een 17-jarigen knaap; deze is echter nog voortvluchtig. Hans Mosels was getuige van den aanslag en gaf den beiden daders aanwijzingen, hoe zij de gra naten moesten werpen. Nog in den loop van vannacht is de geheele districts-partijleiding van de N. S. D. A. P. in hun woningen gearres teerd en vanmorgen in militaire auto's naar Weenen overgebracht. Onder de arrestanten bevindt zich de eerste luitenant van het gar nizoen Krems, Brandner, en de hoofdredacteur van de „Landzeitung" te Krems, dr. Faber. In totaal werden 18 vooraanstaande personen der N. S. D. A. P. te Krems gearresteerd. WEENEN, 20 Juni. (Reuter.) De persveree niging, gouw Weenen, kreeg heden telefonisch bericht van de pers-politie, dat de bladen „Der Kampfruf" en „Die Nachtpost" niet meer mo gen verschijnen. Een schriftelijke bevestiging van dit verbod zou volgen Men rekent er reeds op, dat ook de Nationaal-Socialistische week bladen in Oostenrijk verboden zullen worden. WEENEN, 20 Juni. (Reuter)). Een nieuwe bomaanslag is gepleegd, en wel vannacht tegen 1 uur op een houten brug over de spoorbaan LiessingKaltenleutgeben, aan den rand van het Wiener Wald, ten Zuiden van Weenen. De brug werd vernield en ook het fundament werd sterk beschadigd. Aan de rails van den spoor weg werd geen schade toegebracht. De daders zijn onbekend ontkomen. WEENEN, 20 Juni. (Reuter). Het „Neue Wie ner Journal" bevat een hoofdartikel van Bonds kanselier Dollfuss, waarin deze opnieuw den nadruk legt op de noodzakelijkheid van de vol ledige onafhankelijkheid van den Oostenrijk schen staat. TOKIO, 20 Juni. (Reuter). De Japansche ambassadeur te Moskou is opgedragen ernstig te protesteeren tegen het doodschieten van drie Japansche visschers op de kust van Kamtsjaska op 14 dezer toen zij naar de kust roeiden om versch drinkwater op te nemen. In welingelichte kringen acht men het waar schijnlijk, dat Japan verontschuldiging en schadeloosstelling zal eischen en bestraffing van de schuldigen, die vermoedelijk kustwachten zijn. Een Japansch torpedo-jager heeft de met kogels doorzeefde lichamen van de slachtoffers aan boord genomen. Nedertandseh-Engelsch debat te Londen. Mr. Trip bekritiseert een voorstel van Chamberlatn. Rusland staakt de nasporingen naar Mattern. Grootscheepsehe bestrijding van de sprinkha nenplaag in Joego-Slavië. Twee Zuid-Chineesche provincies boycotten Mandsjoekwo. Nazi-regeering in Danzig gekozen. Ook 2 Cen- trumsleden senator. Koning Feisal te Londen. Ook de Stiermarksche Heimatschutz verboden. R. K. Bond van Banketbakkers, herdenking van het eerste lustrum; congres te Nijmegen. Commissie tot voorbereiding van de oprichting der crisis-rundveecentrale. Ongeluk op den onbewaakten overweg bij Olst. Het ontwerp-Omzetbelasting zal vermoedelijk in September door de Kamer in behandeling worden genomen. Het Algemeen Marine Weekblad voorgoed op geheven. Een wetsontwerp tot wijziging van de tijdelijke heffing van een bijzonder invoerrecht op ben zine. Verbondsvergadering van het R. K. Werklie denverbond. MOSKOU, 20 Juni. (VD.) Naar verluidt zyx. alle pogingen om den Amerikaanscnen vlieger Mattern, die tijdens zijn wereldvlucht op het traject van Chabarowsk in Siberië naar Nome in Alaska spoorloos verdween, op te sporen, tot nog toe vergeefsch geweest. Men neemt thans aan, dat hy in geen geval op Russisch gebied is verdwenen, omdat men hem dan by de methodische opsporinspogingen had moeten vinden. Op last van Moskou zal daarom het zoeken worden gestaakt. BERLIJN, 20 Juni. (W. B.) Het personeel van alle groote bedrijven in Beriyn is opgeroepen om morgenmiddag te 6 uur in den Lustgarten te demonstreeren tegen de behandeling der Duitsche arbeidersleiders te Genève en tegen de internationale marxistische hetze. BERLIJN 20 Juni. (W. B.) Tot leider van de rijksorganisatie der Duitsche industrie zal wor den benoemd dr. Krupp. TOKIO, 21 Juni Naar aanleiding van de geruchten betreffende de stichting van een Aziatischen Volkenbond, onder leiding van Japan, wordt van Japansche .officieuse zyde medegedeeld, dat in deze kwestie nog geen be slissing is getroffen. Mocht een dergeiyke Vol kenbond worden gesticht, dan zouden de vol gende staten er deel van kunnen uitmaken: Mandsjoekwo, Tibet, China, Mongolië en Japan. De toetreding van Rusland is volkomen uitge sloten Daar de Aziatische Volkenbond slechts Aziatische kwesties zou behandelen, zou hy den Volkenbond van Genève geen concurrentie aan doen. vwwwmiiniinii; n 4^ Hoogste stand op Woensdag 1 uur n.m.: 747 Vorige stand: 745

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1