STADSNIEUWS Haarlem, 24 Juni RADIO MOORSnv. ZATERDAG 24 JUNI AGENDA De methode volgens welke Uw CHIEF WHIP Cigaret tes gefabriceerd worden, is het toppunt van vol maaktheid. Een moderne, hygiënische fabriek geeft de zekerheid, dat de 100% zuivere Virginia-tabak in perfecte conditie gehou den wordt. De verpakking in zijde- en zilverpapier zorgt daarna voorabsolute bescherming. Eisch ZUIVERE VIRGINIA Cigarettes - weiger sur rogaten St. Vincentiusbibliotheken DE GOEDKOOPE TAXI'S Een snordersverbod in de nabij heid van tram en autobus B. en W. wenschen geen belemmering Geen belemmering Snorren toegestaan Concurrentie tram en autobus Intrekking rijbewijs FILMN1EUWS CINEMA PALACE „Ein Mann mit Herz" Gemeenteraad REMBRANDT-THEATER Personalia KOMT U AARDBEIEN ETEN? Op de tuinen in Beverwijk VERHAAL VAN PENSIOEN PREMIE Adres aan den raad Een protestvergadering JUBILEUM REDDINGS BRIGADE De slotfeesten Sprookjesstad „Lilliput" Spreekuur wethouder Aan de gevolgen overleden COMITÉ VAN KATH. ACTIE Graal-Agenda Wenschen omtrent inlijving Statuten BURGERLIJKE STAND TENNIS Interdistrictswedstrijden te Haarlem Tournament „Rijnegom" BILJARTEN Nobelsbeker WATERPOLO 2e KLAS NED. ZWEMBOND (Dames) De beste Sigaret voor Uw gezondheid! Om den „De Louw" beker DAMMEN Haarl. R. K. Dambond ZWEMMEN H. V. G. B. bHaarlem b 40 H. V. G. B. 4—H. P. C. 25 Juni 26 Juni Officieel Philips reparateur Apotheekdiensten BLOEMENDAAL BENNEBROEK B. en W. schrijven aan den Raad: De groote vlucht, welke het in bedrijf stellen hier ter stede van kleine goedkoope taxi's, on der diverse min of meer gelijkluidende bena ming, heeft genomen en de nog voortdurende uitbreiding van het aantal dezer voertuigen, stelt het gemeentebestuur, dat een zekere taak heeft ten opzichte der openbare vervoermidde len, voor eenige moeilijkheden, waarvoor drin gend een oplossing moet worden gezocht. Wij meenen inzake deze aangelegenheid het standpunt te moeten innemen, dat aan deze uit particulieren ondernemingsgeest voortgekomen vervoerbedrijfjes, welke in een blijkbare be hoefte voorzien en werklooze chauffeurs aan arbeid en redelijke verdiensten helpen, in het algemeen geen belemmeringen moeten worden in den weg gelegd. In 't oog moet trouwens wor den gehouden, dat de gemeentelijke overheid op de exploitatie dezer particuliere en geheel onafhankelijke ondernemingen direct maar zeer weinig invloed kan uitoefenen. De meeste der hier bedoelde taxi's houden zich aan den oorspronkelijken opzet, dat zij alleen op (telefonische) bestelling aan een op gegeven adres voorkomen; hetzelfde systeem, dat door de stationneerende auto's wordt ge volgd. Daarnevens heeft het publiek de gewoonte die voertuigen, na volbrachten rit terugkee- rend naar de garage ook op den openbaren weg aan te roepen; een methode, welke even eens ten aanzien van stationneerende auto's wordt toegepast, zij het dan ook niet zoo veel vuldig wegens het uiteraard meer beperkte ge bruik, dat van die laatste voertuigen wordt ge maakt. Ook deze wijze van exploiteeren mag de overheid o.i. in het belang van het publiek in het algemeen niet bemoeilijken. De ervaring heeft echter geleerd, dat niet altijd op deze beperkte wijze wordt geëxploi teerd en dat eenige personen, aangelokt door de oogenschijnlijk gunstige financieele resul taten, met enkele wagens op den weg zijn ver schenen, hier en daar zoekende naar klanten, waarbij dan vooral de halteplaatsen der trams en autobussen niet worden vergeten. Op een dergelijke wijze echter dreigt hier ter stede het vroegere bedrijf der huurkoetsiers, der z.g. „snorders" te herleven; een bedrijf, dat door zijn hinder voor het gewone verkeer en den overlast voor het publiek destijds aanleiding is geweest tot het in het leven roepen van ver bodsbepalingen als neergelegd in de artikelen 115, 116 en 117 onzer A. P. V. Het is met het oog hierop, dat eenige maat regelen van overheidswege ons wenscheljjk voorkomen. Daarbij komt, dat deze gang van zaken ook fnuikende gevolgen moet hebben voor een ge regelde tram- en autobusexploitatie hier ter stede, wanneer haar op die wijze een belangrijk deel der ontvangsten door dergelijke snorders wordt afgenomen. Naar onze meening kan in een stelsel van vervoer niet worden gemist een stel tram- en autobuslijnen. Bedoelde kleine taxi's zullen nimmer het geheele tram- en auto busbedrijf kunnen vervangen. De gemeente heeft dus, zoover het binnen hare macht ligt, er mede voor te waken, dat het tram- en auto busbedrijf hier niet noodlijdend worde. Daar om meenen wij dat de te nemen maatregelen tevens eenigen steun zullen moeten bieden ter voorkoming van dit voor de gevestigde open bare middelen van vervoer geschetste nadeel. In verband met het bovenstaande stellen wij u de volgende gedragslijn voor. De bestaande artikelen 116 en 117 A. P. V. worden toegepast op de wijze en in die gevallen, welke oorspron kelijk bij de totstandkoming dezer artikelen hebben voor oogen gestaan; daardoor wordt dus het aanroepen van taxi's op den openbaren weg in het algemeen mogelijk maakt. Nage gaan zal nog worden in hoeverre het mogelijk en wettelijk toelaatbaar is alleen aan het sta tionneer-bedrijf toe te ktaan aan dergelijke op roepen gevolg te geven. Daarnevens zal echter worden ingevoegd een nieuw artikel van onge veer den volgenden inhoud, waardoor dit aan roepen eenigszins wordt beperkt en het voort duren en stelselmatig afvisschen" der verschil lende halte- en standplaatsen in deze gemeente onmogelijk gemaakt: „Het is den bestuurder van een voor perso nenvervoer ingericht en kennelijk voor verhu ring aan het publiek bestemd motorrijtuig verboden iemand in zijn voertuig op te nemen binnen een afstand van 50 M. van een tram of autobushalte of standplaats als bedoeld in art. 117, laatste alinea. Deze bepaling geldt niet voor bestuurders van openbare middelen van vervoer alsmede van motorrijtuigen, zich bevindende op een standplaats bovengenoemd, en is niet van toe passing bij het afhalen van personen aan hun ne woning". De bevoegdheid, motorrijtuigen te besturen, is ontzegd bij arrest van het gerechtshof te Amsterdam aan J. Doombosch, vrachtrijder, wenende alhier, voor een termijn van een jaar, ingegaan op 8 Juni 1933. Verordening ter uitvoering van de artt. 6—9 der Winkelsluitingswet 1930. Bouwverordening. Balans enz. 1932 woningbouwvereeniging „Huis ter Cleeff" en „St. Bavo". Balans enz. 1932 Keuringsdienst van Waren. Aanvaarding schenking van dr. J. F. M. Sterck. Rekening enz. 1932: a. Ver. „Kindervoeding" (tijdvak Nov.-Dec. 1932)b. Douchebadhuizen afd. Haarlem N.-H. Ver. „Het Witte Kruis". Aanschaffing leermiddelen bijz. school R. K. Kerkbestuur van de parochie van de H. Li- duina. Verleenen medewerking verandering gym nastieklokaal bijz. school Bakenessergracht. Vergoeding L. O.-wet 1920: a. art. 100, 19 bij zondere scholen; b. art. 101 9e lid 2 bijzondere scholen. Uitgifte grond in erfpacht Jan Evertsenstraat e. o. (Woningbouwvereeniging „St. Jozef" en „De Voorzorg"). Verkoop grond: a. Jan Haringstraat (A. v. d. Laan de Vries en J. de Vos); b. Delistraat (Gebr. van Schuppen); c. Veenbergplein (M. A. Scheffers)d. Orionweg (H. Herwig en Zoon)e. Zaanenstraat J. Kamminga)f Zaanenstraat (N.V. Handelmy. v.h. P. J. Voor- neveld). Vaststelling voorgevelrooilijn zuidzijde Anto- niestraat. Wijziging détail 11 uitbreidingsplan „Noord". Beroepschrift N.V. Haarl. Overhemden Indu strie tegen weigering vergunning bijbouw ach ter perceelen Zijlweg en Gaelstraat. Beroepschrift N.V. Aannemersbedrijf v.h. F. Broersma tegen ontwerp uitbreidingsplan Kin derhuissingel. Beroepschrift E. Bruins inzake toekenning aanvullingspensioen. Gebruik taxi's. Reclames schoolgeld Lager Onderwijs. Benoeming: a. lid Gezondheidscommissie, b. lid Bestuur Vereeniging Nijverheidsonder wijs; c. hoofd 3e school voor Uitgebreid Lager Onderwijs. Het is een alleraardigst, onschuldig geschie- denisje, dat de Ufa deze week in Cinema Pa lace brengt. Een bankbediende maakt kennis met de dochter van zijn directeur. De bediende doet zich als een collega van haar vader voor, waardoor allerlei malle situaties ontstaan. Ten slotte vliegt hij er in, maar moet nog heel wat doorstaan, voor hij tot de ontdekking komt, aat ook hij er tusschen genomen is. De bankier heeft zijn dochter n.l. toestemming gegeven als vreemd meisje op de afdeeling te werken, waar ook de bediende zijn dagelijksche boter ham incasseert. Als ze een Zondag uitgaan, ent- moeten ze den „Herr Direktor" en opnieuw doen zich de dwaaste scènes voor. Tenslotte ontmoeten alle collega's elkaar op een feestavond ten huize van den directeur, waar de bediende ontbreektals dan het ge heel nog verwarder dreigt te worden, wordt het feest verplaatst naar het huis van den verlief den jongeling, waar liefst vier gelukkige harten elkaar vinden. Het is moeilijk den inhoud van kluchten als „Ein Mann mit Herz" in een kort bestek te ver klaren. De verdienste van deze film is dan ook weer, dat zich telkens nieuwe verrassende situa ties voordoen, die de aandacht tot het einde toe onvoorwaardelijk vragen. Voortreffelijke vond sten zijn er door de intrige geweven. Men kan leeren hoe men in een grootstad volop uit kan gaan zonder een cent uit te geven en zonder schulden te maken. Men kan ontdekken hoe men in een paleis kan wonen zonder bij te dra gen in de kosten, hoe men een meisje met geld kan trouwen, terwijl men denkt, dat ze een een voudige typiste is. De hoofdrollen in deze film worden vertolkt door Gustav Fröhlich (de bediende)Maria Sol- veg (de dochter van den directeur), Gustav Waldau (de directeur) en Paul Kemp (de vriend van Gustav). De prettige muziek met twee aar dige schlagers, is van Robert Stolz. Dat spreekt voor zichzelf. In het voorprogramma de gebruikelijke jour naals met veel sport en een beetje nieuws uit eigen land. Op het tooneel een bijzondere jong leur, die met een bed balanceert en met kubus sen en kogels, dat het draait voor je oogen. Het nummer valt op door beschaafdheid, voorwaar een groote verdienste. Wij kunnen een bezoek aan Cinema Palace ditmaal warm voor iedereen aanbevelen. Een vergadering van den Raad der gemeente Haarlem wordt op Woensdag 28 Juni, des nun. te 1.30 uur, gehouden, voort te zetten des avonds om 8 uur en zoo noodig op Donderdag 29 Juni om 1.30 en om 8 uur, in de Statenzaal (Prin senhof). Aan de orde zal worden gesteld: Mededeelingen en ingekomen stukken: Pro ces-verbaal opneming kas en boeken Gemeen te-Ontvanger; Verzoekschrift van J. Kramer om eervol ontslag als havenmeester; idem M. B. Teipe als leeraar gem.-lyceum. Schrijven van B. en W. inzake den finan- cieelen toestand der gemeente. Verordening tot verhaal van bijdragen als bedoeld bij art. 36 der Pensioenwet 1922. Verhaal van pensioenbijdragen op salaris Wethouders. Verkrijging rijkssubsidie voor inrichtingen van hooger en middelbaar onderwijs. Opheffing openbaar vervolgonderwijs. Opheffing scholen Voorbereidend Lager On derwijs enz. Centralisatie 7e leerjaar Openbare Lagere Scholen. Heffing van contributie leenen boeken Stads- Bibliotheek en Leeszaal. In het voorprogramma trekken jodelend stoe ten Tirolers aan ons voorbij, maken we 'n pe- troleumbrand mee in Californië en vieren we kermis in New York. We verzekeren u, een ker mis met attracties, alles op reusachtige schaal, die hier aftrek vinden zou. Dat voor wat het buitenlandsch nieuws aan gaat, gebracht door het Fox-Movie nieuws. Polygoon komt met het défilé der jubileerende veldwacht voor H. M. de Koningin op het Loo, en een groot fragment met interessante detailopnamen van het Anno- Sancto-spel in het Stadion te Amsterdam. Men waant zich opnieuw in de sfeer van het Eucha ristisch congres van voor een tiental jaren. Alleraardigst is het hoogeschool-rijden op muziek waarvan eenige uitstekende staaltjes worden weergegeven, 'n Prachtige, misschien hier en daar wat onrustige natuuropname is de Droom van Venetië, met z'n zon- of maanbe- schenen oudheden. Willy Derby op het tooneel is een oude be kende, die echter met nieuwe dingen komt. Zijn Pogromvoordracht sloeg bijzonder in, al is 'n wat minder snelle voordracht, voor het goed verstaan wenscheljjk. Ten slotte de hoofdfilm: „Suzanna in 't bad". De titel doet heel wat vermoeden, wat mogelijk minder decent zou kunnen zijn. Maar de li bretto-schrijver heeft zich onder alle omstan digheden voor minderwaardige scènes gevrij waard. 't Is trouwens maar een schilderij, zij het 'n schilderij met 'n geschiedenis. En die geschiedenis wordt door Magda Schneider, Her man Thimig, die respectievelijk de Suzanna en de schilder zijn, plus de grappige Otto Wal burg, die de vader, en Julius Falkenstein, die de uiterst comische en handige huisknecht en de fijn gespeelde kellner is, vol leven en char me geïnterpreteerd. Natuurlijk loopt eerst alles verkeerd om bij het slot toch tot 'n Happy end te leiden. „En daarom is het toch maar te doen" zegt de oude kellner wijsgeerig. Zeker is het, dat 't een echt grappige film is, met aardige, op muziek uit vorige films van dezelfde soort, geïnspireerde wijsjes, waarmee men zich een avond uitste kend kan amuseeren. Te Leiden is geslaagd voor het candidaats- examen theologie de heer H. J. van Heerden, alhier. Onze stadgenoot, de heer J. N. Mul, is aan het conservatorum geslaagd, hoofdvak orgel. De Vereeniging voor Vreemdelingen Verkeer te Beverwijk heeft haar actie voor Beverwijk en omgeving als woongelegenheid gecombineerd met een propaganda voor Kennemerland's fijn ste tuinbouwproduct, de aardbei, die thans weer alom in het teeken der belangstelling staat. De V.V.V. is daarbij van de gedachte uitgegaan, dat Beverwijk nog altijd als „de aardbeienstad van Nederland" bekend staat en in dit opzicht inderdaad haar goeden naam heeft hoog te houden. In verband daarmede heeft de V.V.V. in een folder, welke in een op lage van 20.000 exemplaren wordt verspreid, de vreemdelingen uitgenoodigd een bezoek te brengen aan Beverwijk, teneinde nader met het fijne fruit kennis te maken. In de Betuwe eet men kersen, in het West- land druiven en in Beverwijk aardbeien. In samenwerking met enkele tuinders zullen de vreemdelingen ook in de gelegenheid worden gesteld de aardbeientuinen te bezichtigen, waar bij zij dan tevens gelegenheid vinden tegen be taling van 25 ct. per persoon zooveel aardbeien te plukken en te eten als de magen kunnen verwerken. „U moet ze eens zoo van de struiken gegeten hebben, om te weten welk een heerlijk product de bekende Beverwijksche aardbeien toch zijn," zegt de V.V.V. En iedere Kennemer- lander kan dit ten volle beamen. De tuinen zijn gelegen langs een in kaart gebrachte route, namelijk vanaf de Pont langs Velserweg, Stationsplein, Zeestraat, Zeeweg, Creutzberglaan, Bankelaan, Arendsweg, Galge- weg, Groote Houtweg, Alkmaarsche straatweg. De tuinders zijn J. Duin Cz., Groote Houtweg, Jan Jansen, Gladiolenlaan hoek Bankelaan, Hendrik Schellevisch, Bankelaan hoek Creutz berglaan en Albert Kluft, idem. Ook is samenwerking gezocht met een aantal café- en restauranthouders. Mocht de tijd ont breken, om een bezoek aan de aardbeientuinen te brengen, dan kan men bij hen volop gele genheid vinden om voor een bijzonderen lagen prijs van de aardbeien met slagroom te profi- teeren. De café- en restauranthouders, die daaraan medewerken, zijn kenbaar aan een schildje van de V.V.V., terwijl de tuinen wor den aangeduid door de V.V.V.-vlag, uitgevoerd in de Beverwijksche kleuren. De folders zullen worden uitgereikt bij de pont te Velsen en op den afsluitdijk over de Zuiderzee, terwijl voorts de reisbureaux voor deze actie geïnteresseerd zullen worden. Door het Nationaal Verbond van Gemeente ambtenaren in Nederland, afd. Haarlem, is aan den raad der gemeente Haarlem in ver band met het voorstel van B. en W. tot ver haal van 8 y2 pet. pensioenpremie van het ge- meentepersoneel een adres gericht, waarin o.m. gezegd wordt, dat bij eventueele aanneming van het voorstel de salarissen beneden de f 3000 het zwaarst zouden worden getroffen. De afdeeling Haarlem van het Nationaal Verbond is van oordeel, dat dit stellig niet de bedoeling kan zijn van den raad en verzoekt daarom het voorstel van B. en W. niet te aan vaarden, doch een besluit te nemen, waardoor het geheele gemeentepersoneel in gelijke mate aan het door de tijdsomstandigheden ontstane begrootingstekort zal hebben bij te dragen. Door den Nederiandschen Bond van Perso neel in Overheidsdienst en den Centralen Nederiandschen Ambtenaarsbond, wordt, in ver band met de voorgenomen 8 A pensioenspre mieheffing door het gemeentebestuur van Haar lem een openbare vergadering gehouden op Maandag a.s. in de bovenzaal van het ge meente Concertgebouw. Het Brigade-zwemfeest van de Haarlemsche Reddingsbrigade voor Drenkelingen dat a.s. Zondagmorgen in de zweminrichting aan de Houtvaart gehouden wordt, belooft een buiten gewone samenkomst van de beste krachten op het gebied van het zwemmend redden te worden. Het aantal inschrijvingen vooral op de hoofd nummers overtreft alle verwachtingen. De nummers popduiken, 50 en 100 M. gekleed zwem men zijn zeer sterk bezet, terwijl ook voor de andere meer komische nummers, zooals achter uit zwemmen en niet te vergeten het gecostu- meerd paalvechten een groot aantal dames en heeren zich hebben opgegeven. Een en ander geeft dan ook wel aanleiding om te kunnen vaststellen dat de Haarlemsche Brigade ook dit jaar weer voor een uitstekend programma heeft gezorgd. Sprookjesstad „Lilliput" mag zich in een druk bezoek blijven verheugen. Ook gisteren avond was het er weer erg vol. Met belang stelling worden de verrichtingen in het circus gevolgd. En geen wonder. Op uitstekende ma nier worden de „toeren" uitgevoerd en zoowel de acrobatiek als de paardendressuur verdienen allen lof. Dat de kleine menschjes op het terrein steeds het middelpunt zijn van een groote me nigte, spreekt vanzelf. Tot en met Zondag blijft de sprookjesstad nog op het terrein aan de Prévinairestraat. Het gewone spreekuur van wethouder W. J. B. van Liemt is van Maandag a.s. op Dinsdag a.s. gesteld. De motorrijder, die Vrijdagnacht op den Haar lemmerstraatweg in botsing is gekomen met een stils,taanden vrachtauto, waarvan de lichten gedoofd waren, is in het Wilhelmina Gasthuis te Amsterdam aan de gevolgen van de bekomen verwondingen overleden. Zondag 25 Juni, 3 uur: Bondsvergadering van den Nederiandschen Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Rafaël" in het Kreiage- huis, Leidschevaart. 10.30 uur: Fietstocht van de Ned. Reisver- eeniging v«or Katholieken naar de Groote Vink bij Leiden, Maandag bestemd voor godsdienstige vereeni- gingen. Geen andere vergaderingen uitschrijven. Dinsdag 27 Juni, 7 uur: Avondfietstocht Ned. Reisvereefniging voor Katholieken naar Spaarn- dam. 8 uur: Repetitie van het R. K. Mannenkoor „St. Caecilia" in gebouw „St. Bavo". 8.30 uur: Vergadering van het Kruisverbond in het Militairengebouw, Zoetestraat 14. 8.30 uur: Vergadering van de Reddingsbriga de „St. Franciscus" in het Militairengebouw, Zoetestraat 14. Donderdag 29 Juni, 8 uur: Bureauvergadering R. K. Reclesseeringsvereeniging in het St. Vin- centiusgebouw, Groenmarkt 22. 8.15 uur: Repetitie Haarlems Mannenkoor in „Centraal" Vrijdag 30 Juni, 8 uur: Vergadering van het Armbestuur parochie H. Antonius van Padua 's Middags 1.30 uur: Excursie R. K. Vrouwen bond Rijksmuseum. 8 uur: Repetitie Mandolineclub „Santa Lu cia" in „Centraal". Ten einde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken, wordt allen R. K. Vereeni- gingen verzocht vooraf overleg te plegen met het algemeen secretariaat, mej. W. van der Singel, Kleverparkweg 187, telefoon 12791, en bij vaststelling hiervan onmiddellijk mededee- ling te doen. Nieuws voor de week van 24 Juni tot I Juli Graalhuis „St. Jeanne d'Arc", Spaame 29 DINSDAG: Om 8.30 uur begint de nieuwe in- klëedingscursus en voortaan om de 14 dagen. Ons orkest bestaat uit: leidsters, kadetten, le den en Graalwacht-leidsters en -leden, be speelt de volgende instrumenten: le en 2e viool, cello, piano, triangel, koekoek en fluit. Alwie dus een van deze instrumenten bespeelt, kan zich nog opgeven. 't Clubuur is Dinsdag van 89.30 uur, maar kan eventueel bij onderling overleg verzet wor den. WOENSDAG: Om 7 uur.alg. H. Communie in de Par. H. Joannes de Dooper. Graalhuis „Veronica", Emmastraat 24 ZONDAG: Om 12 uur inkleedingscursus; om 5.30 uur inwijdingscursus voor beide groe pen. Dadenclubs zooals gewoonlijk. Graalhuis „St. Stanislaus Kostka", Middenweg 24 ZONDAG: Om kWart vóór 12 uur inwijdings cursus; om 3 uur inkleedingscursus; om 3.30 uur wandelclub. EXCELSIOR, ALLELUJA, VOORUIT De ingeschrevenen voor den dienstplicht, die hun wenschen met betrekking tot de inlijving niet reeds bij de keuring hebben opgegeven of die iets anders zouden wenschen dan zij toen hebben medegedeeld, hebben tot 15 Juli gele genheid, hun voorkeur op te geven aan den commandant van het indeelingsdistrict. Het verdient in het algemeen aanbeveling, dit schriftelijk te doen. Deze voorkeur kan betreffen zoowel de in deeling bij de zeemacht of bij een bepaald korps als het garnizoen, den tijd van opkomst en de opleiding tot officier of onderofficier. Voor sommige gevallen zijn bij de keuring bijzondere aanwijzingen verstrekt omtrent de wijze van aanmelding. Voor deze gevallen moe ten die bijzondere aanwijzingen stipt worden opgevolgd, ook al wijken zij af van hetgeen hierboven is te kennen gegeven. De hierbedoelde bijzondere aanwijzingen hebben voornamelijk betrekking op vervroegde inlijving, indeeling bij den motordienst en opleiding tot reserve officier-vlieger of reserve-officier-waarnemer bij de luchtvaartafdeeling. Belanghebbenden behooren er rekening mede te houden, dat niet aan ieders wenschen kan worden voldaan. De „Staatscourant" bevat de statuten van de Haarlemsche Inkoop Vereeniging en de wijzi ging in de statuten van de Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs, beide alhier. Ondertrouwd: 23 Juni L. L. Schreur en J. C. Voorting. Geboren: 21 Juni z. van J. Cassee-Duiker. z. van J. E. M. v. d. Weiden-Fokken. d. v. J. C. Beurskens-Geelhoedt. 22 Juni z. v. A. H. L. H. v. Beek-Peeters. 23 Juni z. v. F. J. v. Schie-v. Bentem. Overleden: 21 luni J. A. P. Lensen( 73 Colensostraat. Nieuwe Haarlemsche Courant Heden (Zaterdag) en Zondag wordt op het Wimbledon Tennispark te Overveen een aan vang gemaakt met de dit seizoen door den Nederl. Lawn Tennis Bond voor het eerst ge organiseerde inter-districtswedstrijden. De 14 districten in het land zijn daartoe in 4 groepen verdeeld die groepsgewijze spelen, waarbij de groepswinnaars in den op 12 en 18 Aug. a.s. te Zeist te houden eindstrijd worden geplaatst. De wedstrijden te Haarlem nu zijn de eerste wedstrijden waaraan deelnemen de vertegen woordigende teams van de dictricten Amster dam, Utrecht, Noord-Holland en Haarlem. De uitslagen van Vrijdag luiden: Gemengd dubbel A: Mevr. Leckler en van Houthem slaan mej. Dr. H. ten Broeke en Kamerbeek 6—3, 6—4. Heerendubbel A: P. ter Laag en Th. der Kinderen slaan Levy en Cassee 64, 57, 86. Dames enkel A: Mej. Wolff sl. mevr. Leck ler 60, 63. Heerenenkel B: Weener sl. Roeske 108, 36, 6—1. Zeer vele Amsterdammers hadden hun club- genooten vergezeld om getuige te zijn van de belangrijke ontmoeting tusschen B.V. „Benoor den 't IJ" en D. E. S. De hoofdstedelingen speelden in grootschen vorm, maakten totaal 235 car. méér dan hun tegenstanders en legden daardoor beslag op den eersten prijs. Hieronder de cijfers: Vorige stand: Uitslag 23 Juni: Totaal Benoorden 't IJ 497 car. 577 car. D.E.S. 393 car. 446 car B.V. „Haarlem" den strijd om bovengenoemden beker voortgezet. De uitslag luidde thans: „Ons Genoegen" 334 car. Vorige stand 562 car. B.V. „Haarlem" 535 car. Vorige stand 521 car. „Ons Genoegen" totaal 896 car. B.V. „Haar lem" totaal 1056 car. B.V. „Haarlem" won al- zoo met 160 car. Maandagavond as. komt het eerste vijftal van „Insulinde" (Amsterdam) op bezoek. H. P. C. I—A. D. Z. II 4—0. Gebouw „St. Bavo" Gewestelijke vergadering Bouwverbond, 3 uur; Bestuur Ziekenfonds „Overveen", half 8; Geel-Wit, 6 uur; Ge wone zittingen, 4 en 7 uur. Gebouw H. K. B. Tempelierstraat. Jubileum tentoonstelling Haarlemsche Reddingsbrigade voor Drenkelingen, 10 tot 6 uur. Kinderhuissingel Liliputtersdorp. Rembrandt-theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. CHIEF WHIP 1074 car. 839 car. Woensdagavond hebben de tweede Vijftallen van „Ons Genoegen" (Zaandam) en van de De wedstrijden om het persoonlijk kampioen schap. Hoewel het einde van bovengenoemde wedstrijden nabij is, kan nog steeds niet ver meld worden, welke deelnemer ditmaal als kam pioen uit den strijd is gekomen. De huidige titel houder P. Hollenberg wist zijn laatste partij en wel tegen J. Draaijer in winst om te zetten. Hierdoor is het hem gelukt v. d. Poel van de eerste plaats af te wippen, en deze thans zelf ongeslagen te bezetten. De afgebroken partij P. v. d. PoelH. Rump werd na een zeer spannenden strijd remise. J. Weijers en D. Rump deelden eveneens de pun ten samen. De afgebroken party J. DraayerH. Rump is thans van groot belang met het oog op den te behalen titel. Worden hier de punten „broe derlijk'' gedeeld, dan is P. Hollenberg kampioen. Indien Rump wint, zal er vanzelf sprekend een herkamp moeten plaats hebben. 2e klas De uitslagen van de gespeelde partijen zyn hier als volgt: L. v. d. Voort wint van J. v. d. Kroft. Bron- string verliest van A. van Dijk. Th. Schuit re mise met C. Zuiderduin. P. de Haas wint van B. v. d. Kroft. 3e klas In deze klas staat de Lissenaar Mooiekind met goéde cijfers bovenaan en zal vermoedelijk er wel in slagen den titel te behalen. De vol gende ontmoetingen kwamen tot een uitslag, na melijk: H. Belterman verliest van Th. Bronstring. H. Springveld wint van A. Leuven. J. Luyten wint wegens niet opkomen van N. Koomen. J. de Gier verliest van A. Mooiekind en J. Luyten wint van W. Keyzer. Voor de competitie van den H. Z. B. werd Vrydagavond in de inrichting a.d. Houtvaart, bovengenoemde adsprantenwedstryd gespeeld. Kort na het begin krijgt Krouwel den bal en weet vanaf het middén den Haarlem-doelman te verschalken. Wegens het zich bevinden in het 2 meter gebied, moet een H. V. G. B.'er 't water ver laten. Toch weet Krouwel den voorsprong te vergrooten. Na rust 't zelfde spelletje. H. V. G. B. doel punt weer. (3—0). Nogmaal moet een H. V. G. B.-speler voor 't dezelfde feit het water verlaten. Even voor het einde voert H. V. G. B. den stand op tot 40. H. P. C. verschynt met 5 man, H. V. G. B. laat uitvallen. In het begin wegen de partyen goed tegen elkaar op. Dan weet H. V. G. B. zich los te werken en doelpunt onhoudbaar. Even later zwemt een H. V. G. B. achter hoede-speler keurig met het leder op en weet met een mooi boogschot den voorsprong te ver grooten. H. P. C. onderneemt dan een zeer gevaarlijken aanval, doch de H. V. G. B.-doelman weet door uitzwemmen schitterend te redden. Na de rust onderneemt H. P. C. nog eenige aanvallen, doch de H. V. G. B.-achterhoede- spelers zijn op hun post. H. V. G. B. weet nog tweemaal den H. P. C keeper te passeeren, zoodat het einde komt met een 4—0 overwinning voor de gastheeren. Bondsdag „St. Raphael", R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel. 12 uur H. Mis in de Kathedraal; daarna optocht. Half drie '1 algemeene vergadering in het Krelagehuis, Leidschevaart. Rembrandt-Theater. Bioscoopvoorstellingen en variété, 2. 4.30, 7 en 9.15 uur. Palace. Bioscoopvoorstellingen en variété 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Sociëteit „St. Bavo". Geestelijke adviseurs vergadering. 12 uur. Gemengd Koor „On der Ons", 8 uur. R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. R. K. Commissie voor Beroeps keuze, 8 uur. „De Hoofdwacht". Groote Markt, algemee ne vergadering Vereeniging „Haerlem", 8 uur. Rembrandt-Theater. Bioscoopvoorstellingen en variété 7 en 9.15 uur. Palace. Bioscoopvoorstellingen en variété 7 en 9.15 uur. RADIO KONINGSTR. 27 - TELEF. 14609 Voor de apothekers, die toestemming gevraagd hebben om 's avonds, 's nachts en des Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksge zondheid een sluitingsrooster gemaakt. Van Zaterdag 24 Juni tot en met Vrijdag 30 Juni zyn des avonds na 8 uur en des nachts geopend: H. J. M. Bartels, apotheek Loomeyer, Bartel- jorisstraat 11, tel. 10175; Park-Apotheek, Kle verparkweg 13, telefoon 11793, en de Centraal- Apotheek, Groote Houtstraat 78, tel. 10500. Apotheek Nolf, Kruisstraat 26, tel. 11174, maakt van de machtiging, op Zondagavond te sluiten, geen gebruik, maar biyft dan tot 10 uur open. De apotheek W. P. Woutersen, Ko ninginneweg 3, tel. 12038, heeft geen verlof tot sluiten gevraagd en is dus altijd geopend. BIBL. GEN. DE LA REIJSTRAAT 17: tot eind Juni geopend: DINSDAGAVONDS van 814 tot 9% uur BIBL. KLARENBEEKSTRAAT 60 tot eind Juli geopend: WOENSDAGAVONDS van IA tot 9 uur BIBL. HAGESTRAAT 49: Gesloten. BIBL. N. GROENMARKT 22: den geheelen zomer geopend: WOENSDAGAVONDS van 1% tot 9 uur Gunning De bestratings-, rioleerings- en bykomende werken, waarvan de aanbesteding plaats had in café Rusthoek (door de N.V. My. voor onroerende goederen) voor terreinen te Santpoort aan den Bloemendalsche weg, zyn gegund aan den laagsten inschrijver, n.l. den heer W. H. Klos op Wieringen voor 8600. Voetbal De vorigen Zondag om kerkeiyke redenen uitgestelde promotie-wedstrijd van B. S. M. tegen Z. P. C. zal nu morgen in Am sterdam gespeeld worden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2