Het R.K.F.-elftal verliest 2-1 NEDERLAAG TE HANNOVER MAANDAG 26 JUNI Eerlijk verdiend Hoofdzakelijk te wyten aan het falen der half linie Een onverwachte goal 1—0 De tweede helft Toch nog gelijk Vreugde van korten duur Hannoveraansche indrukken I.V.C. B. Internationaal K.N. V. B. Uitslagen PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT WATERPOLO Internationaal ZWEMMEN Derde zeemylwedstrijd te Zand voort BOKSEN HET WERELDKAMPIOEN SCHAP-MIDDENGEWICHT Een verrassende overwinning LAWNTENNIS Competitie om 't kampioenschap WIELRENNEN DUITSCHLAND—FRANKRIJK ZEILEN DE „KIELER WOCHE' P. A. F. Gallé eerste KEGELEN DEN HAAG—AMSTERDAM SPORTVARIA WAGENINGSCHE STUDENTENCORPS Het elfde lustrum gevierd DE ONDERWIJS-REGROOTING Wetsontwerp tot wijziging ingediend SLACHTVARKENS NAAR BELGIË Toonkunst Bussum Heemschut-tentoonstelling RETRAITEN Loyola te Vught Manresa te Venlo St. Ignatius te Spaubeek FAILLISSEMENTEN STOOMVAARTLIJNEN De Deutsche Jugendkraft had ditmaal het oude Hannover gekozen als plaats voor het tref fen tusschen de katholieke voetbalploegen van Duitschland en Nederland. Het nadeel van deze keuze is dat Hannover, een uitgesproken Evangelische plaats, heel wat minder belangstellenden naar den wed strijd zond dan b.v. Ludwigshafen of Wupper- thal. Niettemin bevatte het zeer fraaie Hin denburg Stadion toch nog ruim 6000 toeschou wers, toen scheidsrechter Dietrich, een Hanno- veraan, de elftallen in het veld riep. In het Duitsche team was een wijziging gekomen, daar de linkshalf Braun niet speelde. De ploegen waren nu als volgt: R. K. DUITSCHLAND: Weidenbacher Nürnberg Pluck Baumgartel Preiburg Nürnberg Wilbs Breuer Dercks Mannheim Düsseldorf Essen Hackmann Bicked Strötges Briglmeier Duisburg Nürnberg Schaag München Dauer Nürnberg Claessens C. Alsemgeest v. Dorst v. d. Hoogen Stii. Boys D. H. L. Brabantia V. V. Y. Roncken D. E. V. Kamer Habets J. v. Eekeren T. Y. B. B. Valkenburg Mulo Gigengack Strieter Geel-Wit Leonidas W. Alsemgeest D. H. L. KATHOLIEK NEDERLAND: De eerste goede aanvallen kwamen van de Hollandsche zijde. C. Alsemgeest zette zijn vleu gelman aan 't werk en het duurde niet lang of de Duitsche doelman moest zijn talenten too- nen. Weidenbacher bleek echter voor zijn taak berekend, hoewel zijn verre uitloopen niet van gevaar was ontbloot. Ook de Duitschers lieten zich intusschen niet onbetuigd. Na een minuut of tien spelen raak te de strijd verdeeld en zelfs kregen de gasthee- ren de eerste goede scoringskans, toen Dauer, de snelle linksbuiten, een fraaien voorzet gaf, waaruit de bal door Bickei, buiten het bereik van keeper Alsemgeest, juist werd naast ge kopt. Vanaf dit moment kreeg de Holandsche ver dediging druk werk. Een verraderlijk schot van Strötges kon Al semgeest nog maar juist corner werken. De Hollanders werkten wel hard, doch het aangeven liet vaak te wenschen, waarbij het ons opviel dat de weinig soepele witte bal, wel ken men in Duitschland wel meer gebruikt, lastig te verwerken was en b.v. het koppen al lesbehalve tot een genoegen maakte. De Duitschers, van wie men vaak niet ten onrechte beweert, dat zij te weinig schieten, stelden krachtige pogingen in het werk om dien slechten roep weg te nemen. De kwaliteit der schoten was echter lang niet evenredig aan de kwantiteit, zoodat diverse ballen over en naast het Hollandsche doel, vlogen. Met dit al lieten de doelpunten op zich wach ten. Er was reeds een half uur gespeeld en men kreeg den indruk dat de verdedigingen zich wel zouden kunnen handhaven. Juist gaf het horloge 30 minutèn aan, toen Duitschland de leiding nam. Habets veroor zaakte een. vrijen trap wegéns ongeoorloofd aanvallen. Breuer plaatste zich achter den bal en schoot van meer dan 25 Meter afstand schitterend en absoluut onhoudbaar langs Alsemgeest. Vanaf dit moment laaide de strijd, die op vallend kalm was geweest, wat meer op. Nog geen minuut na het Duitsche doelpunt kwam Hackmann alleen voor Alsemgeest, doch zag zijn hard schot van den onderkant van de lat weer in het veld terugspringen. v. d. Hoogen kreeg een kans om gelijk te maken, doch zag zijn poging op het laatste moment door Weidenbacher verijdeld. Een zeer gevaarlijken bal kraeg Alsemgeest vervolgens van zijn partijgenoot Strieder te verwerken, die bijna in eigen doel plaatste. De Hoilnndsche aanval stelde krachtige po gingen in het werk om i tt verloren terrein te herwinnen. Vooral Alsemgeest was gevaarlijk. Een fraaie kans kreeg van Dorst, die alleen voor Weidenbacher een fraai schot loste, dat echter uitstekend door Weidenbacher werd ge stopt. Hierna kwam het initiatief vooral van Duit sche zijde. De oranje-witte verdediging kreeg het zwaar te verantwoorden, doch sloeg er zich moedig door. Alsemgeest in het Holland sche doel onderscheidde zich nog een paar maal, waarna half-time kwam met een 10- voorsprong voor Duitschland. Na de hervatting hadden de Hollanders de zon tegen. De eerste corner, die de oranje-witten te nemen kregen, kwam goed voor het Duitsche doel en werd door v. d. Hoogen naast geschoten. Bijzonder veel gang zat er ook nu weer niet in. De Duitschers speelden iets beter, doch ver vielen nu voor het Hollandsche doel in short passing. Bovendien werden enkele aanvallen door buitenspel onderbroken. Onverwacht Lwam v. Dorst alleen voor Weidenbacher, doch de Brabantiaman schoot in lastige positie, van enkele meters afstand, juist over. De halflinie van de oranje-witte ploeg be greep haar taak in deze periode heel slecht. Kamer fungeerde meestal als 3de back, terwijl Habets bijna geen bal meer behoorlijk afgaf. Onder deze omstandigheden was de Holland sche aanvar geheel aan zijn lot overgelaten. Het individueel goede werk van enkelen kon op deze wijze moeilijk tot succes leiden, daar doel man en backs der gastheeren uitstekend ver dedigden. Tot overmaat van ramp meende zelfs C. Al semgeest zoo nu en dan nog in de verdediging te moeten assisteeren. Het spreekt vanzelf dat de Duitschers op deze wijze als 't ware tot aan vallen werden gedwongen. Het Hollandsche doel was dan ook herhaalde lijk in gevaar en slechts een sporadische aan val der onzen bracht eenige afwisseling in den Strijd. Na een half uur spelen scheen de kans op een gunstig resultaat voor de Hollanders vrijwel ver keken, althans wanneer men het spel in 't veld in aanmerking nam. Slechts de kans op een on- verwachten goal uit een der weinige aanvallen bleef over. v. d. Hoogen en Alsemgeest kregen kort na elkaar zoo'n kans, doch in beide geval len faalde het schot. Een kwartier voor het einde raakte het spel weer iets meer verdeeld. Weidenbacher werd zoo nu en dan aan den tand gevoeld, doch bleef zijn doel uitstekend verdedigen. Datzelfde kon inmiddels ook van keeper Al semgeest worden gezegd, die in heel wat moei lijke situaties redding bracht. Uit een der Hollandsche aanvallen loste v. Dorst een pracht schot, dat van de lat weer in het veld terugkwam. Overigens opereerde het wit-groene Duitsche vijftal voornamelijk op de Hollandsche helft. Het onverwachte moment, waarop wij reeds eerder doelden, kwam 7 minuten voor het einde. Claessens zou op het Duitsche doel schieten, doch de bal dwaalde ver af naar den vrijstaan- den Roncken, die Weidenbacher van korten af stand onhoudbaar passeerde, 11. Waarschijnlijk had dit late succes der Hol landers nog tot een overwinning kunnen lei den, ware het niet dat nauwelijks een minuut later Dauer vrij voor Alsemgeest kwam. Een geweldig hard schot volgde, dat de Holland sche doelman wel stopte, doch niet voldoende kon verwerken. De bal rolde over de lijn en Duitschland had de leiding hernomen. 21. Veel bijzonders gebeurde er in de laatste mi nuten niet meer, hoewel de beide doelpunten toch nog even het noodige vuur in den strijd brachten. Met een on veranderden stand kwam het einde en was het Hollandsche Katholieke voet balteam voor de tweede maal door de Duitschers geklopt. De Roomsche voetballers en derzelver leiders hebben Hannover zoo rustig gevonden als het maar eenigszins mogelijk was. Wij weten niet precies of de D. J. K. een wit voetje heeft bij de Nazi-leiding, doch een feit is het dat men de katholieke sportorgani satie geen stroohalm in den weg heeft gelegd. De weinige aanwezige persbroeders waren zelfs vol lof over de wijze waarop het stadsbestuur de heeren heeft ontvangen en rondgeleid. Van Nazi-terreur is dus niets te bespeuren geweest. De wedstrijd zelf was voor ons een teleur stelling, niet omdat onze ploeg mot gering ver schil heeft verloren, doch meer omdat de Hol landers ver beneden onze verwachting zijn gebleven. Wij hebben er na de ontmoeting tegen de Belgen in Blerick reeds op gewezen dat de groote overwinning daar geen maatstaf gaf om de kwaliteit van het spel der R.K.F.-ploeg te peilen. Wij zouden ook vrede met deze nederlaag hebben genomen wanneer het Duitsche spel van buitengewone kwaliteit was geweest, doch hoe verdiend de gastheeren ook overigens heb ben gewonnen, een grootschen indruk heeft het werk der Duitschers ook niet op ons gemaakt. De groote fout bij de onzen zat in de half- Hnie, waarin het aan techniek, tactiek, kortom aan alles haperde. Vooral tijdens de tweede helft was het hopeloos te zien hoe de Haar lemmer Kamer achter bleef en de spil Habets de ballen voor de voeten der tegenstanders speelde. Waarom werd bij een 1—0 achterstand geen enkele poging gedaan om een steun voor de voorhoede te zijn? Wij weten het niet, doch in elk geval had aanvoerder Strieder zijn halfs op het verkeerde van het tactiek moeten wij zen. De beide spelers, die wij hier reeds noemden zijn geweldig tegengevallen, terwijl v. Eekeren al evenmin boven het middelmatige kwam. De aanval van de Hollandsche ploeg heeft in gegeven omstandigheden weinig kunnen uitrichten. Toch houden wij vol dat deze linie uit 5 goede spelers bestaat, wanneer men er maar halfs achter plaatst, die voor hun taak berekend zijn. Naar onze meening treft de voorhoede dan ook geen blaam. Dat enkele schoten minder gelukkig terecht kwamen kan men toch moeilijk een absoluut falen van den schutter noemen. Alsemgeest deed als spelverdeeler goed werk, doch wacht wel eens iets te lang met afgeven. Verder hebben de vleugels en binnen- spelers hun best gedaan, v. d. Hoogen, zoowel als v. Dorst zijn geen technici en dienen zich nog de'noodige meesterschap over den bal bij te brengen. De verdediging heeft zich kranig geweerd. Alsemgeest verdedigde zijn doel uitstekend, terwijl Strieder en Gigengack buitengewoon veel aanvallen der Duitschers hebben onder broken. De Duitschers speelden beter voetbal dan de onzen. Wij zagen ze voor het laatst in Lud wigshafen. toen de Hollandsche ploeg met 53 verloor. Heel veel is er bij hen sindsdien niet ver anderd. Men ziet het den spelers aan den zij goed zijn getraind en eikaars spel beter aan voelen dan dit bij de onzen het geval is. Keeper en backs waren uitstekend, terwijl de half-linie zoowel aanvallend als verdedi gend nuttig werk deed. Uitblinkers waren linksbuiten en midhalf. De scheidsrechter vergiste zich nogal eens, doch verdeelde zijn arbitraire dwalingen broe derlijk over belde partijen. Tijdens de eerste helft viel de linksbuiten Dauer vijf minuten uit, gedurende welken tijd een invaller op zijn plaats debuteerde. Nadat Dauer opgewreven was hernam hij zijn plaats en de invaller verliet de arena. Zoo iets gaat zelfs den gemoedelijken Hollander boven zijn pet. R.K, DuitschlandR.K. Nederland 21 Om het landskampioenschap SDOUCWilhelmina 42 APDEELING II Promotie 3e klasse CulemborgOVV 21 Promotie Res. 3e klasse De Musschen 2—Overmaas 2 2—4 APDEELING III Promotie 4e klasse Apeld. BoysOost Arnhemsche Boys Promotie Res. 2e klasse 6—1 Rigtersbeek 2Wageningen 2 32 De uitslagen van de op Duindigt gehouden rennen en draverijen luidden als volgt: Tweede Aanmoedigingsprijs, prijzendraverij 4e klasse over 1700 M.: 1. Waldeck Pynnont, eig. L. J. Eikhuizen; 2. Vrijbuiter, eig. Gebr. Knijnenburg. Hermitageprijs, ren op de vlakke baan over 1050 Meter: 1. Elass eig. A. Rietkerk; 2. Mercedes, eig. W. Jochems. Eliteprijs, prijzendraverij eerste klasse over 2000 Meter: 1. St. Nicolaas, eigenaar. Stal Hilversum; 2. Druy. eig. van Renswoud. Vijfde Heerrijdersprijs, prijzendraverij le klasse over 2000 Meter: 1. Olympia, eig. W. H. Schuyl; 2. Fanfare, eig. Gebr. Knijnenburg. Epsomprijs, ren op de vlakke baan over 2100 Meter: 1. Paddy Darling, eig. A. M. van Oss. 2. Rieuse, eig. W. Jochems. Emporiumprijs, heatprijzendraverij 3e en 4e klasse over 1700 Meter: 1. Vaz Dias eig. C. F. Ockhorst; 2. Vive Bon nie, eig. W. H. Geersen. Ned. Jeugd ZeventalGentsche Zwemver. 43 Heeren Res. le klasse: HZ en PC 2GZC 2 25 2e klasse A: ZwemlustDe Otter 55 2e klasse B: DWRNereus 31 2e klasse C: GZC—SZC 4—0 3e klasse B: Merwede IDZC I 12 De FuutBrandenburg 04 3e klasse C: GZC III—Star III 0—6 Res. 3e klasse A: Merwede IIDZC II 00 Zaterdagmiddag was in het „Noorderbad" te Zandvoort een groot aantal lange-afstar.d- zwemmers bijeengekomen, om deel te nemen aan den zeemijlwedstrijd, georganiseerd door de zwemvereeniging „Haarlem" Het weer was niet aanlokkelijk, doch bijna alle 80 ingeschreven dames en heeren verschenen op het appèl. Per autobus werden de deelnemers (sters) van het „Noorderbad" naar het strand ter hoogte van de Dr. Smitstraat gebracht, waar de start was. Over het vertrek waren niet alle zwem mers tevreden. Op het oogenblik, dat het ver treksein met een handdoek gegeven werd, zwom men nog deelnemers terug, omdat zij niet gelijk met anderen lagen. Daardoor hadden verschei- denen een voorsprong. De wedstrijd had een bijzonder karakter, daar het niet a;tijd gemakkelijk was te zwemmen. Er was éen flinke golfslag en velen hadden met de branding te kampen Enkelen hebben moeten opgeven en bij het eindpunt waren twee heeren uitgeput. Zij zijn door leden van de reddingsbrigade bijgebracht. De wedstrijd droeg een internationaal karak ter door de deelneming van Duitschers en Bel gen. De Duitschers waren bijzonder sterk. Dei- ters, die bij de klasse vrije slag buiten mede dinging meezwom, won op gemakkelijke wijze. Nummer één werd de Haarlemmer Zeeman, kort daarop gevolgd door Bannink. Toen de eerste vijf vrije slagzwemmers bin- nenwaren, kwam de Duitscher Bödig aan, als nummer een van de schoolslag klasse. Hij had zonder strijd gewonnen. Spannender ging het tusschen de nummers twee en drie. Kroese van A. Z. won tenslotte van den Haarlemmer Cap- tein. Inmiddels waren de eerste dames al binnen gekomen. Zij waren D. Hilsken en Jenny Kas- tein. Weliswaar was mej. Kastein langen tijd nummer één geweest, doch daar zij een te groote bocht maakte, kon mej. Hüsker eerder de jury bereiken. Derde werd mej. Zandvliet van Inter Nos. Tenslotte volgden de veteranen, die rustig den afstand' zwommen. De Haarlemmer Prins en de Amsterdammer Meulenaar leverden flink strijd. Met een verschil van twee seconden kwam de Haarlemmer eerder aan. De wereldkampioen middengewicht T. Can- zoneri bokste te Chicago voor 14000 toeschou wers een wedstrijd van tien ronden tegen Bar ney Ross, een bokser van slechts plaatselijke reputatie. Tot veler verrassing wist Ross Can- zoneri op punten te slaan en veroverde hij te vens den titel. Arnhem: Arnh. LTB 1—Hilversum 1 3—7 Kampioenschap 2e klasse Tweede ronde; groep I Utrecht: RhynauwenShot 1 43 Double FaultHilversum 3 43 Groep II: Amsterdam: Festina 2Adventage 6I Groep III. Schiedam: Schiedam 1—Park Marlot I 4—3 Groep IV. Schiedam Game 2Tiod 1 2—5 Groep V (eerste ronde) Dordrecht: Dordt 1Breda 2 70 Een slaapplaats voor boemelaars. Götz, Weenen Derde klasse kampioenschapswedstrijden Groep I (tweede ronde) Hilversum: Gooiland 2VVGA 1 34 Groep III Rotterdam: NRVIwoo 43 FIT—Dordt 2 25 Op de Olympia Baan te Berlijn had de wie lerwedstrijd DuitschlandFrankrijk plaats. Persoonlijk klassement: I. Möller, 13 pnt. 2. Lacquehay 12 pnt.; 3 Metze 8 pnt. 4. Grassin, 6 pnt. 5. Rausch 6 pnt.; 6. Marechal, 3 pnt. Totale uitslag: 1. Duitschland 27 pnt.; 2. Frankrijk 21 pnt. In de vierde race van de 12 voetsjollenklasse in de „Kieler Woche" won F. A. F. Gallé met „Ree", waardoor hij tevens in het algemeen klassement op de eerste plaats eindigde. Gister werd D. Kagchelland met „Glipper" derde en de Rotterdammer J. van Brummelen vierde. Jan Maas met „Windekind II" eindigde als zevende. De wedstrijden in de 12 voetsjol lenklasse zijn thans afgeloopen. Heden wordt echter een aanvang gemaakt met een drietal speciale races in de 12 voetsjollenklasse om den Busleyerinnerungsprijs, waaraan ook door bo vengenoemde Nederlandsche zeilers wordt deel genomen. Zondag werd te Amsterdam de revanche wedstrijd Den HaagAsterdam gespeeld, welke eindigde met een overwinning van Den Haag van 389 hout. De eindstand luidt: Den Haag 10150 pnt., Amsterdam 9761 pnt. Te Schaerbeeck nabij Brussel zal 9 Septem ber as. een groote wegwedstrijd met levende gangmaking worden georganiseerd. Reeds is een bedrag van 250.000 francs aan prijzen uit geloofd. De wedstrijd zal worden verreden over een parcours van "100 K.M. met een circuit van 2y2 K.M., dat dus 40 maal gereden moet wor den. Slechts vijftien van Europa's beste ren ners zullen aan dezen wedstrijd deelnemen. Reeds thans worden genoemd: Binda, Guerra, Mithouard, Ronsse, Jean Aerts en Lemaire. Te Chicago heeft de athleet Matcalfe het we reldrecord hardloopen over 220 yards verbeterd met een tijd van 20 sec. 2/5 (oud record: 20 3/5). Eerst thans is de laatste athleet uit Los Angeles teruggekeerd. Het betreft hier den Oostenrijker Rimmer, specialist op de 400 me ter baan. Hij heeft gedurende den tijd, dat de Olympische Spelen gesloten waren tot op he den aan verschillende universitaire kampioen schappen in Amerika deelgenomen. Hij is pre cies een jaar onderweg geweest. Zeer waarschijnlijk zal een ploeg, bestaande uit Belgische candidaten voor de wegkam- pioenschappen, welke in Augustus te Parijs worden gehouden selectieritten rijden op de baan te Monthlery, hetgeen tegelijkertijd een schitterende training voor hen, die deelnemen, is. Ter gelegenheid van een sportfeest van blinden, werd de 100 meter geloopen in den tijd van 13 sec. 2/5 en werd bij het hoog springen een hoogte van 1 M. 55 bereikt. Bij de opening van het elfde lustrum van het W. S. C. werden precies om 12 uur op Zaterdag middag j.l. de réunisten aan het station te Wa geningen eer S. S. verwelkomd door Senaat, Lustrum-Commissie en leden en voorafgegaan door het Wag. Sted. Orkest, werd een rond gang gemaakt door een deel van Wageningens straten. Op de Markt werden zij vanaf de stoep voor het Stadhuis door den burgemeester verwel komd, waarna spontaan het Welhelmus werd gezongen, begeleid door het orkest. Vandaar ging het door Vijzelstraat, Kapel straat, Heerenstraat, naar het hoofdbestuur der Landbouw Hoogeschool, waar de Rector Magni ficus het woord voerde. Na het „Io Vivat" en het Ceres-lied en een driewerf „Lang leve onze Rector van de W. 8. C." en „Lang leve de L. H. S. van de W. S. C.", werd wederom verder gemarcheerd, naar de So- citeit Ceres, op den Rijksstraatweg, kortweg „de Kroeg", het middelpunt der Lustrum-viering. Vreemd klonk, voor een buitenstaander, tij dens den marsch de melodie: „In naam van Oranje doet open de poort" enz., echter waar tijdens deze lustrumdagen door de Wag. Stu denten opgevoerd zal worden het lustrum-spel „Prins Willem van Oranje", is zulks toch zeker een mooie inleiding geweest. Om vier uur in den namiddag alweer een muzikale rondwandeling langs Wag. straten, nu echter ter opening der Winkelweek ter gelegen heid van dit Lustrum georganiseerd door den Wag. Middenstand, waaraan tevens verbonden is een Etalage-wedstrijd. Dit bracht vanzelf sprekend htel wat menschen ter been. Er val len ook zeer mooie étalages te bewonderen, een tochtje door de winkelstraten overwaard. Des avonds om 11 uur een prachtig vuurwerk als slot van den eersten dag. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wets ontwerp tot wijziging van het zesde hoofdstuk der rijksbegrooting voor het dienstjaar 1932 (be grooting van onderwijs). Aan de memorie van toelichting wordt ont leend, dat het ten doel heeft voorzieningen te treffen voor een aantal gevallen, waarin op de artikelen van het zesde hoofdstuk der rijksbe grooting voor 1932 een tekort is ontstaan. Het totaal van de in dit ontwerp voorgestelde ver hoogingen beloopt 1.687.192, waartegenover een gelijk bedrag aan verminderingen staat. De voorgestelde verhoogingen vinden tot een bedrag van 950.000 haar verklaring in tekor ten, welke op de posten voor het openbaar en bijzonder lager onderwijs zijn ontstaan. Verder hebben de besturen van de bijzondere gymnasia en van de bijzondere hoogere burgerscholen en lycea resp. 26.500 en 389.201 meer aan kas geldvoorschotten opgenomen dan geraamd was. Deze bedragen zullen uiteraard op de er mede correspondeerende subsidieartikelen voor het dienstjaar 1933 overblijven. De verminderingen vinden tot een bedrag van 177.300 haar verklaring in de voorschotten, welke zijn ontstaan op de artikelen voor per- soneele uitgaven der rijksuniversiteiten (het academisch ziekenhuis hieronder begrepen) en de technische hoogeschool. Op de subsidie-artikelen voor de bijzondere gymnasia en de bijzondere hoogere burgerscho len en lycea zijn overschotten ontstaan tot een totaal bedrag van 495.293. Verder zullen ver moedelijk in verband met de sedert 1 Maart 1932 op de salarissen toegepaste crisiskorting op een aantal subsidie-artikelen overschotten ont staan tot een totaal bedrag van 459.600, ter wijl om dezelfde reden het artikel voor rijks- vergoeding wegens onderwijzersjaarwedden aan de gemeenten kan worden verminderd met 540.000. In de Belgische Staatscourant komt een de creet voor van den minister van Landbouw, waarbij de invoer van slachtvarkens uit Neder land via het station Esschen met directe be stemming naar het abattoir van Anderlecht (Brussel) wordt toegestaan. Bij aankomst te Esschen worden de varkens aan een sanitair onderzoek onderworpen. In de Zaterdag gehouden 104e jaarvergade ring van de Maatschappij tot Bevordering van Toonkunst is Jhr. mr. dr. E. A. van Beren- steyn als voorzitter herkozen. Het onderwijs- rapport is aanvaard. De afgevaardigden na men daarna deel aan het feest van de afdee- ling Bussum, welke haar 50-jarig bestaan viert. Burgemeester de Bordes heeft van het Raadhuis een rede gehouden en 's middags is onder leiding van dr. A. Saalbom en den diri gent Ernest Mulder op de buitenplaats van den heer J. P. Dudok van Heel het middel- eeuwsche spel Esmoreit opgevoerd. In het hotel Jan Tabak had een feestmaaltijd plaats, terwijl er 's avonds concert was. Het bestuur van den Bond Heemschut heeft om verschillende redenen besloten de tentoon stelling, die eerst in het najaar zou worden ge houden, uit te stellen tot de maanden April- Mei 1934. 28 Juni—7 Juli E.E. Broeders S. J. 811 Juli H.H. Middenstand. 1620 Juli Vrije Priesterretraite. 2124 Juli Congreganisten. 2427 Juli Gonzagavereeniging Amsterdam. 29 Juli1 Aug. „Jonge Werkman", Eindhoven. 14 Aug. H.H. Onderwijzers I. 58 Aug. Ignatiusclub Amsterdam. 1013 Aug. H.H. Onderwijzers II. 1417 Aug. Nog beschikbaar. 1922 Aug. H.H. Middenstand. 2730 Juni Werkloozen uit Helmond. 14 Juli Krayenhoflaan, Nijmegen. 811 Juli Heeren Ambtenaren. 1518 Juli Heeren Vincentianen. 2023 Juli Heeren Handelsreizigers 29 Juli2 Aug. Eindhoven. 25 Aug. Heeren Onderwijzers. 58 Aug Helmond. 1114 Aug. Heeren uit den middenstand. 1922 Aug. Jonge Middenstand. 2225 Aug. Abituriënten L 2629 Aug. Nederlanders in Duitschland. 29 Aug.—1 Sept. Abituriënten IL 30 Juni3 Juli Terwinselen, Heerlen (Sittar- derweg), Haanrade. 811 Juli R. K. Ambtenaren. 14—17 Juli Eygelshoven. 1928 Juli Achtdaagsche Priesterretraite. 29 Juli—1 Aug. Heeren Onderwijzers I. (Oud leerlingen Biss. Kweekschool Roermond). 14 Aug. Heeren Onderwijzers II. 413 Aug. Gereserveerd. 13—16 Aug. Jong Limburg. 1821 Aug. Spekholzerheide. 2629 Aug. Schinveld. 25 Sept. Kerkrade. 912 Sept. Borgharen, Maastricht (Parochie Witte vrouwe veld 1619 Sept. Nog beschikbaar. 1922 Sept. Hoogste klassen Biss. Coll. Roer mond. 2326 Sept. Beek e. a. pk 30 Sept.—3 Oct. Heeren gegoeden stand. 36 Oct Hoogste klassen R. K. Gymn. en H. B S., Maastricht. 14—17 Oct. Mijnbeambten HL Opgegeven door v. d. Graaf Co. N V. (Afd. Handelsinformaties) 22 Juni: M. v. d. Meij Jr., bloembollen- koopman. Rijnsburg. Burgstraat 15. A. Vis, smid. Benthuizen, Dorpstraat 167. G. Haver, bloembollenkweeker, Sassenheim. N.V. Mij. tot Exploitatie van Lunchrooms, Den Haae. Spuistraat 40 en 46. N.V. Spaame-Garage, Den Haag, Spaame- straat 311. H. F. Wagner, Den Haag, Tuinfluiterlaan No. 3a. P. C. Bik, openbare koopvrouw. Leiden. Haarlemmerstraat 255, handelende onder den naam Maison ReizevoortBik. H. v. d. Meer. handelaar in limonade. Den Haag. de Roggestraat 3436. L. Ham. koopman. Delft. Burgwal 22. 23 Juni: J. de Jonge, koopman. Strijp Gem. Eindhoven. p. G. C. Margadant, handelende onder den naam Margadant Co.'s Machinefabriek, N. Z. Haven 116a, Bergen op Zoom. j. c. M. Maas, koopman, Breda, Veemarkt No. 30a. A. van der Graaff, broodbakker, Steenber- gen. S. v. d. Wijk. koopman, Groningen, KI. Steen- tilstraat 2a. F Oosting, landbouwer. Klelndijk, gem. Odoom. In de week van 16—24 Juni 193 zijn in Ne derland 94 faillisementen uitgesproken. Vernietigd on grond van verzet het faillisse ment van A. Dystelbloem Nuenen. Opgeheven wegens gebrek aan actief de fail lissementen van P. v. d. Pot, Den Haag: A. Hartman, Loosduinen; H. Frowein. Schevemngen; P K. Kroon. Den Haag; A. W. de Groot. Leiden, A J. Schuvers. Berghem: C. van Keulen, \eld- hoven: C. de Jong. Eindhoven: Gebrs. Goovaars en de vennooten P. A. en F. P. Goevaars, Eindhoven: H. van Kessel v. d. Boogaart, Vai- kenswaard; T. Kremer, Onderdendam. MIJ. OCEAAN" PEISANDER, 22 Juni van Belawan naar Amst. ALCINOUS, Java naar Amst.. was 21 Juni 8 uur SO n.m. 125 mijlen van Lands End. POLYPHEMUS, Liverpool naar Java, pass. 21 Juni Gibraltar. ALCINOUS, 23 Juni van Java te Amsterdam. HOLLANDAFRIKA-LIJN AMSTELKERK, 22 Juni van Lagos naar Port ^NIEUWKERK, thuisreis, pass. 23 Juni vjn. 7 uur Ouessant. DELFLAND, thuisreis, 23 Juni aan de Iioor kUJvIAASKERK, 22 Juni van Rotterdam te Ham burg. HOLLANDO.-AZIË-LÏJN ZUTDERKERK, 22 Juni van Hamburg te Raam. MEERKERK, 21 Juni van Bairen te Hong kong. ROTTERDAMZ.-AMERIKA-LIJN ALHENA, uitreis, was 22 Juni 1 uur 40 n.m. 50 mijlen W. van Niton. KON. PAKETVAART MIJ. VAN SPILBERGEN, 22 Juni van Port Louis (Maritius) naar Beira. JAVACHINAJAPAN-LIJN TJINEGARA, 21 Juni van Batavia naar Hong- k°TjisADANE, 22 Juni van Sjanghai naar Batavia. HOLLAND—BRITSCH-INDIË-LIJN STREEFKERK, thuisreis, pass. 21 Juni Perlm. JAVA—NEW-YORK-LIJN KERTOSONO, Java naar New-York, was 21 Juni 10 uur 30 n.m. 910 mijlen Z.W. van Lands End. KON. HOLL. LLOYD ZEELANDIA, uitreis, 23 Juni v.m. 9 uur van Montevideo. DIVERSE SCHEPEN ALDEBARAN,, Rotterdam naar Rosario, pass. 22 Juni B.-Aires Roads. YILDUM, 18 Juni van Archangel naar Rotter- dam-Velsen. ALDERAMIN, 22 Juni van Rosario naar B. Aires. ZEELAND, 22 Juni van Rotterdam te Leningrad. ST. ANNALAND, 22 Juni van R'dam te Lenin grad. BEVERWIJK. R'dam naar Archangel, was 22 Juni 13 mijlen W. van de Lofoten. DORDRECHT, naar Port Arthur, pass. 22 Juni Southend. ROANOKE, 10 Juni van Port Arthur naar Amsterdam. BORG. 20 Juni van Ornskjoldvlk naar Amst. SKJOLDHEIM. 17 Juni van Onega naar Amst. HELGA FERDINAND, 19 Juni van Leningrad naar Amsterdam. AGATHA, 19 Juni van Singapore naar Pladjoe. AöNITA, 12 Juni van Houston te R'dam-Amst. verwacht. ALDEGONDA, 18 Juni van Pladjoe naar Ba tavia. ALETTA, 19 Juni van Singapore naar Pladjoe. AN ASTASIA, 20 Juni van Singapore n. Soesoe. APOLLANIA, 22 Juni van Beirouth te Constan- za: gaat naar Salonlca. AUGUSTINA, 20 unl van Pladjoe naar Singa pore. JOSEFINA, 21 Juni van Batavia naar Soerabaja. MACUBA, 27 Juni van Singapore te Pauillac verwacht; gaat daarna naar Rouaan en R'dam. MAGDALA, 20 Juni van Curasao nar Las Pal- mas. MEGARA, 28 Juni van Curacao te Shellhaven verwacht. MERULA, 21 Juni van Curasao naar Montevideo. MITRA, 25 Juni van Vado te Curasao ver wacht. MURENA, 19 Juni van Curasao naar Thames- haven. PAULA. 21 Juni van Singapore naar Pladjoe. PETRONELLA, 22 Juni van Pladjoe naar Singa pore. TOWA, 23 Juni van Antwerpen naar Monte video. BATAVIER vm, 23 Juni van Bordeaux te La Pallice. GAZELLE, m.s., 23 Juni van Londen te Viborg, met lekkage. Het schip zal te Viborg repareeren. MOORDRECHT, naar Houston, was 21 unl 9 uur 50 n.m. 30 mijlen Z.Z.O. van Lands End. SCOPAS. 21 uni van Constanza te Las Palmas. WILLEMSPLEIN, R'dam naar Wabana, was 20 Juni 12 uur des middags 270 mijlen W. van Scilly. GRUTTO, 22 Juni van Rotterdam te Londen. SCHELDE, sleepboot, Vlislngen naar Z.-Afrika, pass. 22 Juni Dungeness, met een zuiger op sleeptouw. THEANO, 21 Juni van Belfast naar Fawey. JONGE ELISABETH, 20 Juni van Alicante te Valencia. BATAVIER m, 23 Juni van Rotterdam te Gravesend. BATAVIER VIII, 20 Juni van R'dam te Bor deaux. JONGE JACOBUS, 21 Juni van Carthagena n. Londen en Rotterdam. AALSUM, 23 Juni van Bahia Blanca te Ant werpen. ROSSUM, 22 Juni van Newcastle naar MemeL WINSUM, 21 Juni van R'dam te Archangel. THEMISTO, 24 Juni van Antwerpen te Swansea. BATAVIER vm, 23 Juni van La Pallice naar Antwerpen. DIJK WATER, 23 Juni van togterdam te Le ningrad. HOOGLAND, 23 Juni van Rotterdam op de Tyne. KEILEHAVEN, 23 Juni van Kenje te Port Gentil. LEEGHWATER, R'dam naar Leningrad, pass. 24 Juni Eiseneur. LEKHAVEN, 23 Juni van Antwerpen te Nor folk. MAAS, 23 Juni van Rotterdam te Hamburg. LUNEE3URG, Java naar Amsterdam, 23 Juni van Madras. NEUMARK, Java naa rAmst., 23 Juni te Ma cassar. FEODOSIA, 21 uni van Haïti naar Amst. KIEL, 21 Juni van La Guaire naar Amst. BUSSUM, 24 Juni van Bremen naar R'dam. MERWEDE, 23 Juni van Dordrecht te Londen. MAASSTROOM. Amst. naar Bristol. pass. 23 Juni Dungeness. TRITO, Rotterdam naar Belfast, pass. 23 Juni Dungenes. THEANO, Belfast vla Fowey naar Amst., pass. 23 Juni Lizard. FARNSUM, 23 Juni van Santa Fé naar Villa Constltucion. JONGE JACOBUS, pass. 22 Juni Gibraltar. SLIEDRECKT, pass. 23 Juni Gibraltar. IRIS, naar Sabang, pass. 23 Juni Perim. MALVINA, 22 Juni van New-York naar Cura- ?ajÖNGE ANTHONY, naar Valencia, was 22 Juni 11 uur 30 n.m. 75 mijlen O. van Niton. MAJA, naar St. Kitts v. o., was 22 Juni 12 uur des middags 120 mijlen Z.W. van Lands End. MEGARA, naar Shellhaven, was 22 Juni 10 u. 40 n.m. 1050 mijlen W.Z.W. van Lands End. THEMISTO. naar Swansea, was 23 unl 3 uur 15 v.m. 20 mijlen Z.W. van Niton. SCHELDE, sleepboot, naar Z.-Afnka, was 23 Juni 8 uur 45 vm. 34 mijlen W. Z. W. van Niton. DORDRECHT, naar Port Arthur, was 22 Juni 10 uur 20 n.m. 60 mijlen O. van Niton. MASCOTTE, m.s., is 23 uni op de Thames tegen een brug gevaren en bekwam eenige schade.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 11