Een sportief festijn in het stadion Olympische dag een groot succes ELF DOELPUNTEN MAANDAG 26 JUNI Gevarieerd programma Aantrekkelijke voetbalwedstrijd met een Nederlandsche overwinning Sprint Berger en mej. Schuurman Finale sprintwedstrijd DE VOETBALWEDSTRIJD Tolline Schuurman De Olympische kampioen J. van Egmond teas gisteren weer uitstekend in vorm De tweede helft T andemwedstrijden Nieuw Nederlandsch record Lola wint het spring concours GOUDSCHE BAAN Wedstrijden te Bier ik KAATSEN WEDSTRIJDEN TE BUSSUM WIELRENNEN T1LBURGSCHE BAAN Omniumwedstrij d NederlandDuitschland ZWEMMEN INTERN. ZWEMWEDSTRIJDEN TE ZANDVOORT Nieuw Ned. record 200 meter schoolslag Ned. Jeugdpolozevental wint van Gent Ned. Jeugd-zevental wint van Gent De uitslagen LuitPaTiid de Mortanges moest de meerderheid van zijn concurrenten erkennen UIT DE SPORTWERELD OHMi De Olympische dag is een glansrijk succes geworden. Het was een middag van hoog spor- tief genot, dat door een sportief publiek zeer werd gewaardeerd. De initiatiefnemers kunnen met groote vol doening op dezen dag terug zien, want niet al leen werd het hoofddoel bereikt, n.l. om gelden bijeen te krijgen voor de uitzending van Neder landsche deelnemers aan de Olympische Spelen in 1936, maar uit propagandistisch oogpunt heeft deze dag ook zeer veel beteekend door het zeer gevarieerde programma, dat werd af gewerkt. De liefhebbers van wielrennen, athle- tiek, voetbal en hippische sport, waren naar 't stadion gekomen om van de hun geliefde sport te genieten. Zij maakten kennis met het on bekende en hebben er zooal geen enthousiasme dan toch op zijn minst waardeering voor ge kregen. Dit is op de allereerste plaats te danken aan de deelnemers, die er wel voor zorgden, dat de prestaties buitengewoon goed te noemen waren en de geest in het strijdperk bijzonder goed, dus echt Olympisch was. Het succes van de komende Olympische dagen ls bij voorbaat reeds verzekerd. Wü weten zelf niet wat wij het meest moeten roemen. De sprints van Van Egmond, de race van Tollien Schuurman, het springconcours der paarden of den voetbalwedstrijd van de Hon- gaarsche veulens. Vast staat, dat de voetbalwedstrijd zeer veel tot het succes heeft bijgedragen. Want niet al leen kregen de liefhebbers niet minder dan elf doelpunten te zien, maar zij konden genieten van een alleraardigsten pittigen strijd, waarin de Hollandsche spelers niet voor de Hongaar- sche profs wenschten onder te doen, waardoor aan spanning geen gebrek is geweest. Precies half twee werd met het omvangrijke programma aangevangen. Begonnen werd met den sprintwedstrijd over 1 K.M. In de eerste serie startten van Egmond, Haar lem; van Meel, Groningen; Kamp, Breda en yroomen, Heerlen. Bij het ingaan van de laatste bocht kreeg van Egmond een lek bandje, waarop de rit werd afgebeld. In de tweede serie startten van der Heuvel (Den Haag), Van Vreeswijk (Rotterdam), Van Dijk (Haarlem) en Van der Linden (Amster dam). In den feilen strijd viel de beslissing eerst op de laatste meters, waarbij Van der Linden nog juist zijn wiel voor Van der Heuvel over de eindstreep wierp. De uitslag: 1. Van der Linden, tijd laatste 200 Meter 13 sec.; 2. v. d. Heuvel, tijd over den K.M. 1 min. 45 sec. In de derde serie startten B. Leene (Den Haag), Jazet (Almelo), van der Leur (Delft) en van Koelen (Utrecht). Deze serie werd gemakkelijk door Leene gewonnen. De uitslag: 1. B. Leene tijd 200 Meter 14 sec. 2. Van der Leur tijd over den K.M. van Van der Leur 2 min. 7 4/5 sec. Hierna werd nogmaals de eerste serie ge start, welke een beter verloop had. Het werd de snelste serie met Van Egmond als onbedreigden winnaar. Vroomen volgde goed en wist zich als snelste tweede in den eindstrijd te plaatsen. Het resultaat was: 1. Van Egmond, tijd laat ste 200 Meter 12 1/5 sec. Tijd van den Limbur genaar Vroomen over den K.M. 1 min. 37 2/5 sec. Voor den eindstrijd hebben zich dus geplaatst Van Egmond, B. Leene, Van der Linden en Vroomen. In het nummer 100 Meter hardloopen ver schenen aan den start er werden geen voor wedstrijden gehouden de athleten Berger, Benz, Houtman, Mesman Schultz, de Waele en Beintema. De start was onmiddellijk goed en op de helft van de baan maakte Berger zich reeds los en won op fraaie wijze met flinken voorsprong op Benz. 1. Ch. Berger (A. V. 1923, Amsterdam) tijd 10,6 sec. 2. Benz (A. V. 1923, Amsterdam) tijd ll' sec. 3. J. Houtman (A. V. 1923) 11,1 sec. 4 Mesman Schultz (1923). 5. Beintema (Hellas, Utrecht). 6. De Waele (V. en L., Den Haag). Bij de dames startten Tollien Schuurman, Mej. Aalten, Jo Dalmolen, Bep ter Horst, Bep du Mee en A. Doorgeest. Na een valschen start lukte het voor de twee de maal beter. Mej. Schuurman nam vrijwel onmiddellijk een voorsprong en won onbedreigd met Corry Aalten op de tweede plaats. 1. Tollien Schuurman (Windesheim) tijd 12.4 sec. 2. C. Aalten (T. O. V., Zeist) 12,7 sec. 3. B. du Mee (Gymkhana). 4. J. Dalmolen (Brun- hilde, Groningen). 5. A. Doorgeest (A. D. A., Amsterdam). 6. E. ter Horst (Hercules, Henge lo). 400 Meter hardloopen: 1. Sierhuis (A. V. 1923, Amsterdam) tijd 51 sec. 2. Oostermeyer (A. V. 1923). 3. Klazema (V. en L„ Den Haag) 51.3 sec. 4. Van der Boo- ren (Haarlem). 5. Haver (Pro Patria, Rotter dam) en 6. Geurts (V. en L., Den Haag). Vóór den voetbalwedstrijd vond nog de finale sprintwedstrijd plaats, welke op overtuigende wijze door Van Egmond gewonnen werd. Met bloemen overladen reed de Olympische kam pioen „1932" zijn eererondje. Het resultaat was: 1. Van Egmond, tijd laat ste 200 Meter 12 3/5 sec. 2. B. Leene. 3. Van der Linden. 4. Vroomen, lekke band. 't Is prachtig geloopen in den voetbalwedstrijd, dien ons officieuze Nederlandsch elftal heeft ge speeld tegen een elftal van Hongaren, die met hun volkslied begroet, onder vriendelijk appiaus werden ontvangen. Onze mannen ontvingen eveneens 'n hartelijke begroeting van de zijde van het in de allerbeste stemming verkeerende publiek, dat niet was be zeten door de „internationale koorts" maar, zon der veel verwachtingen in een bepaalde rich ting, een aantrekkelijke partij voetbal wenschte te zien met, zoo mogelijk natuurlijk, de Neder landers als overwinnaars. Laten wij eerst de opstelling der elftallen hier geven: Nederland: Weber (A.D.O.) Pellikaan (Longa) Wels Vente v. Male (Feyenoord) Anderiesen (Ajax) v. Run (P.S.V.) Breitner (A.D.O.) Lungen Schoemaker Mulders (Unitas) (Neptunus) (A.P.C.) (Quick) (Ajax) Hevesi Toldi Palotas Biro Hongarije. Sarosi Sinaniy Fenyvesi More Lika Koranyi Hada Scheidsrechter is de heer Mutters, die kort na den aanvang van den wedstrijd den doelman der Magyaren verzoeken moet zich van zijn witte shirt te ontdoen, omdat dit verwarring ge ven kan met de in dezelfde kleur gekleede Ne derlanders. Na de eerste verkenning begint er wat teeke- ning in het spel te komen, zij het dan dat die teekening er komt te onzen koste. Er is nog geen tien minuten gespeeld als de middenvoor der Hongaren gebruik maakt van een weifeling in de Hollandsche achterhoede en den bal naast den uitgeloopen van Male in het net deponeert. (0—1). Deze achterstand echter verslapt onzen aanval geenszins en zoowel Mulders als Wels geven tal van prachtige voorzetten, meestal be stemd voor Lungen, die echter vooralsnog niet den goeden vorm vinden kan om deze voorzetten naar behooren te benutten. De Hongaren spelen vrij stevig en er moet nog al eens een vrije trap worden toegekend wegens ongeoorloofd afhouden, vloeren en haken, maar de stemming in het veld blijft gelukkig kalm en ook het geloei en gefluit op de tribunes neemt niet die afmetingen aan, welke wij van een „echte" internationale gewend zijn. Even moet gestopt voor Weber, die echter, na door den trainer te zijn opgekalefaterd, zijn plaats weer kan bezetten. Dan is het weer de middenvoor der Magyaren, die door 'n ongeluk- kig-terugstuitenden bal gevoelig in het gezicht wordt getroffen en langs de lijn gaat liggen, om daarna de kleedkamer in te gaan. We zeggen al tegen elkaar op de perstribune: als dat maar geen heibel brengt en inderdaad er komt heibel van, omdat de Hongaren het doodgewoon schijnen te vinden, dat als iemand uitvalt en een ander zijn plaats inneemt dan later weer de uitgevallene de ploeg komt com- pleteeren. Zoo zijn we hier niet getrouwd en dus wordt Sarosi, als hij weer het veld in wil, beleefd, maar beslist teruggewezen. De Hongaarsche middenvoor schijnt van dit alles niet veel notie te hebben en hij doet aan allen kant pogingen, pogingen, waarin hij door zijn officials wordt gesterkt, om weer zijn oude plaats in te nemen. Eindelijk gelukt het den Hongaar te beduiden, •liiiiiiMiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiilimiiuiiimiiiiiiuiiiiiiiitt ÜuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiimmiiiimmiMumnummift dat hij abuis is en dat hij beter doet zich te voegen bij de reserves, die naast den Hongaar- schen goal te wachten liggen of wellicht van hun hulp gebruik moet worden gemaakt. 't Laatste blijkt niet noodig, want hoe stevig de Hongaren ook spelen, een stevigheid overl gens, waartegenover wij de onze weten te stel len, uitvallers zijn niet meer te noteeren en de wedstrijd kan verderen voortgang vinden zonder incidenten van dezen aard. Hongarije leidt nog, maar dit zal niet lang meer duren, want de onzen zetten er alles op, spelen, we durven het bijna niet zeggen, we-1 haast beter dan in een internationale (hetgeen ook gebeurde bij den onvergetelijken wedstrijd tegen New-Castle United) en slagen er ook, dank zij hu geestdrift, in, de Hongaren zoo danig te benauwen, dat een strafschop moet worden genomen. Van Run belast zich hiermee en met een de capaciteiten van dezen Hongaarschen doel man in aanmerking genomen even listig als tatctisch schot is de stand gelijk (1—1). Nu gaat het er pas om spannen. Onze jon gens in het veld schijnen er eenigszins anders over te denken dan de bezetters van de tribunes en het gaat er van langs van je welste. Er wordt een tijdje-lang voetbal gespeeld, niet heel fraai, maar wel van het soort, waarmee we hier tot dan toe altijd succes hadden. Geestdriftig en snel, den tegenstander geen tijd latend zich te bezinnen en zijn fijne, zijn betere techniek te ont plooien, hun spel uiteenhalend op allerlei ma nier, Breitner, maar vooral Pellikaan blijken daarin meesters, terwijl ook Anderiesen vele Hongaar sche aanvallen stuit en door zijn meestal goed geplaatste ert steeds verre passes den tegenstan ders vele moeilijke oogenblikken bezorgt. 't Gaat best zoo en ondanks het feit dat het geen „echte" internationale is, wordt de Hol- land-België-geest over de tribune-klanten vaar dig. Er komt zoowaar een enthousiasme, dat niet onderdoet voor dat bij een der gewichtigste „big matches". Men ziet een kans dat Holland winnen kan, het nationale gevoel laat zich gelden, uitzending van Nederlandsche ploegen op elk gebied naar de komende Olympische Spelen, men raakt vol vuur. En al wordt er niet geschreeuwd of ge huild eigenaardig is het, 't verschil te con- stateeren tusschen de uitingen van een publiek dat bijzonderlijk voor één sport komt of van een, dat alle takken van sport evenzeer hoogacht en als het er op aankomt alle plaatselijk, provin ciaal of landelijk chauvinisme opzij zet er is toch geestdrift, maar een van een hooger en beter gehalte. Op deze wijze is het een prettige, aangename en groote voldoening schenkende middag ge worden, waarbij de voetbalwedstrijd, waarover wij thans schrijven, niet het minst beteekenend element was. Doch om tot den wedstrijd terug te keeren: Het staat dus nog altijd 11, maar zoowel in het veld als in den aanval zijn wij sterker en als Mulders weer een van zijn fijne voorzetten ten beste geeft, is het Schoemaker, die snel toe schietend, hoog-opspringend een pracht van een goal weet te maken en ons daardoor de leiding weet te bezorgen (2—1). De enkele minuten, welke ons na dit doelpunt nog van de rust scheiden zijn blijkbaar te weinig om den stand nog te doen veranderen. Allen zijn vol vertrouwen; we hebben het er keurig afgebracht tot nu toe cn alles wijst erop, dat het ook in de tweede helft vlotten zal. Het geen dan ook geschiedt. Achtereenvolgens weet Vente, die tot dan toe weinig opvallends heeft verricht, maar op wien men blijkbaar, na de teleurstellende ervaring met Lungen opgedaan, weer is gaan spelen, den stand met twee even harde als fraaie schoten van 3—1 tot 4—1 op te voeren. Een pracht voor sprong. Te mooi misschien. Het heeft er alles van, want de onzen gaan overmoedig worden, laten te veel Hongaarsche spelers ongedekt, ver slappen in de middenlinie en zijn ook in de verdediging niet zoo stevig meer als voorheen. 't Zouden geen ras-voetballers zijn, de Hon garen, indien zij daarvan niet gebruik maakten en ze doen het ook en wel op zulk een ver rassende, neen welhaast overrompelende wijze, dat menig Hollander zijn hart vasthoudt: hoe dat nog wel afloopen zal. Gelukkig is er in deze periode tenminste nog één man in onze geleden die zijn hersens bij elkaar houdt, zijn kalmte bewaart, maar tevens al wat aan voetbalkracht in hem is ten beste geeft: Pellikaan. Wat de Longa-man in deze tweede helft heeft gepraesteerd is moeilijk te beschrijven. Heel den onstuimigen aanval van den lang niet zwakken linkervleugel der Hongaren nam hij voor zijn rekening; menig duel moest hij voe ren maar uit de meeste kwam hij als trium- pha'tor te voorschijn. Bravo, bravo, bravo. Dat was nog eens kranig Hollandsch voetbalwerk, dat Pellikaan te zien heeft gegeven. Eén man echter kan de heele zaak niet red den en allerminst hij heeft er dan ook schuld aan, dat de Hongaren erin slaagden den ach terstand tot 4—2 te verkleinen. Dit echter is geen bezwaar en na een van ver aangegeven voorzet van Pellikaan, die daardoor blijk gaf behalve verdedigen ook een goed voeder der voorhoede te kunnen zijn, maakt Mulders, die een heel goeden wedstrijd speelde, er 5—2 We kregen haar dus ook en wel door een kop bal van Wels, die een keurigen voorzet van Mulders, welke door den Hongaarschen doelman verkeerd wordt beoordeeld, heerlijk weet te be nutten, daarmede de kroon zettend op een voet balpartij van ons elftaj. hie, al was zij dan of ficieus, er wezen mocht en zelfs gesteld kan worden boven vele officieele praestaties. Direct na den voetbalwedstrijd werden de wielerwedstrijden voortgezet met tandemwed strijden. De resultaten der series warén: lste serie: 1 van Dijkvan der Linden; 2 Van der LeurVreeswijk. Tijd laatste 200 M. van het winnend tandem 12 sec. Tijd van de tweede tandem 2 min. 301/5 sec. De tandemwedstrijd ging over 2 K.M., ter wijl de snelste tweede in de finale werd ge plaatst. 2e serie: 1 Van EgmondB. Leene, tijd laat ste 200 Meter 12 sec.; 2 Kamp—Verheyen, tijd 2 min. 52 1/5 sec. Voor de finale wisten zich dus als snelste tweede van der LeurVreeswijk te plaatsen. De finale werd een fraai moment. Alle be zoekers waren na den voetbalwedstrijd geble ven, zoodat het Stadion een imposanten aan blik bleef aanbieden. Bij het ingaan van de laatste ronde spurtten van Egmond en Leene zich aan den kop, zij hadden steeds op de laatste plaats gelegen. Vooral van der Leur en Vreeswijk ondernamen energieke pogingen om Set leidend tandem in te halen. Van Eg mond en Leene wonnen tenslotte r.og vrij gemakkelijk en lieten op het laatste rechte eind de andere tandems nog inloopen. 1 Van EgmondLeene, tijd laatste 200 M. 12 1/5 sec; 2 Van der LeurVreeswijk, tijd laatste 200 Meter 12 2/5 sec; 3 Van Dijk—v. d. Linden, tijd laatste 200 Meter 12 3/5 sec. Dames: In het nummer 4x100 M. estafette liep een gemengde ploeg mee, met Tolline Schuurman als laatste. Haar ploeg had echter bij het ingaan van de laatste 100 Meter zoon achterstand verkregen, dat zij deze niet meer kon inhalen, ondanks de moedige pogingen, door haar in het werk gesteld. Brunhilde (Gro ningen) won in 52 sec. Het resultaat was: 1 Brunhilde (.Groningen) met de dames N. Winter, G. Bazuin, B. Lang- hout en J. Dalmolen, tijd 52 sec: 2 Gymkhana, tijd 52,1 sec; 3 Gemengde ploeg, tijd 52,1 sec; 4 ADA, Amsterdam; 5 TOV, Zeist; 6 UDA, Utrecht. Bij de heeren liep de jonge ploeg van AV 1923 op schitterende wijze en Berger op de laatste 100 Meter gooide er nog een schepje op, waardoor binnen het Nederlandsch record werd geloopen, dat op naam stond van Haar lem met 42,5 sec. De uitslag was: 1 AV 1923 Amsterdam met Houtman, Mesman, Schultz, Benz en Berger, tijd 42,1 sec. Nieuw Nederlandsch record; 2 Vlug en Lenig, Den Haag, tijd 43,5 sec; 3 Blauw Wit 44,3 sec; 4 Hellas, Utrecht; 5 AV 1923 II, Amsterdam; 6 AAC, Amsterdam. Tot slot van den Olympischen dag vond een springconcours plaats waaraan 1 dame en negen heeren deelnamen. Het springconcours liep over 700 Meter, waarbij vooral de korte draai, die van de eene hindernis naar de andere gemaakt moest worden, oorzaak was dat nogal eens balken werden afgeworpen. Het omwerpen van een of meer hindernissen met voor- of achterbeenen kwam vaak voor en hier vielen dan ook de meeste strafpunten. Bij ge lijk aantal fouten besliste de tijd. Luitenant K. J. Schummelketel, die als tweede het par cours aflegde op Emica maakte geen enkele fout, doch later bleek, dat hij het parcours on juist had genomen, zoodat hij niet voor een prijs in aanmerking kwam. Hij was overigens de eenige die zonder fouten het parcours af legde. Zijn tijd was echter minder fraai, 1 min. 35 sec. Mej. E. Pauptit op „Gitane" reed het eerst voor. Vrij snel legde zij het parcours af, doch met 12 strafpunten, drie maal werd een hin dernis omgeworpen, was zij kansloos. Het beste bracht luitenant J. A. de Bruine het er af op „Lola", die met slechts vier straf punten in den tijd van 1 min. 18 sec. den snel- sten tijd maakte. Verschillende andere rijders maakten een goeden tijd, zoo verkregen luite nant van der Voort van Zyp eveneens 4 straf punten met 1 min. 19 sec. op „Sunday". Onze Olympische kampioen 1928 en 1932 wierp 1 hindernis om, doch door een minder goeden tijd eindigde hij als vierde. Het geheel was een fraai slot van een uit stekend geslaagden middag. Het eindresultaat van het springconcours was: 1 luitenant J. A. de Bruine op „Lola" strafpunten, tijd 1 min. 18 sec; 2 luitenant A. D. C. v. d. Voort van Zyp op „Sunday" met strafpunten, tijd 1 min. 19 sec; 3 dr. H. L. M. van Schalk op „Denise" 4 fouten, tijd 1 min. 20 sec; 4 luitenant C. F. Pahud de Mortanges op „Modeste" 4 fouten, tijd 1 min. 21 sec. De andere resultaten waren: mej. E. Pauptit op „Gitane" met 12 strafpunten. tijd 1 min. 24 sec. Luitenajit K. J. Schummelketel op „Er- nica" 0 fouten, tijd 1 min. 35 sec. Verkeerd parcours; luitenant jhr. A. van Lennep op Danseuse-Rose" 8 fouten, tijd 1 min. 30 sec.; luitenant J. J. Greter op „Picolo-Amore" 4 fouten, 1 min. 25 sec; ritm. G. P. de Kruyff op „Torreador" 8 fouten, tijd 1 min. 29 sec; majoor J. M. de Kruyff op „Arkansas" 12 fou ten, tijd 1 min. 22 sec. Busschenhagen wint van Rossot (tijd laatste ronde 10 1/5 sec.). Pijnenburg wint van Buschenhagen (tijd laatste ronde 10 sec.). Kilian wint van Hoevens (tijd laatste ronde 10 4/5 sec.). Oszmella wint van Rossot (tijd laatste ronde 10 sec.). Hoevens wint van Buschenhagen (tijd laatste ronde 10 1/5 sec.). Kilian wint van Rossot (tijd laatste ronde 10 1/5 sec.). Pijnenburg wint van Oszmella (tijd laatste ronde 10 sec.). Duitschland behaalde hier 15 pnt. tegen Ne derland 12 pnt. Achtervolging over maximum 20 ronden: Schoen haalt Siaats in na 20 ronden in 4 min. 2 sec. Braspenningx haalt Schom in na 16 rond. in 2.52 4/5. Vopel haalt Maas in na 12 ronden in 2.25 3/5. Duitschland 10 pnt. Nederland 5 pnt. De koppelwedstrijd over 80 K.M. in vijf klas sementen, werd gewonnen door het Neder landsche koppel PijnenburgSiaats in 5 pnt., in 1 uur 54 minuten. 2. Kilian-Vopel met 1 ronde achterstand, 18 punten. 3. BraspenningxMaas (idem), 3pnt. 4. Oszmella-Schom met 2 ronden achter stand, 20 pnt. 5. Schoen (alleen) op ronden met 10 pnt. Zijn koppelgenor»; Buschenhagen was eenige ronden komen te vallen en moest opgeven. 6. RossotHoevens met 5 ronden achter stand en 6 pnt. Nederland 80 pnt., Duitschland 70 pnt. Het eindresultaat was dus een overwinning voor Nederland met 97 pnt. tegen Duitschland 95 pnt. Zondag werden te Gouda de volgende wieler wedstrijden gehouden: Sprintwedstrijd in matches a deux over 4 ronden voor amateurs. Uitslag: 1. J. Kremers, Tilburg, 11 2/10 sec., 5 punten. 2. J. v. d. Vijver, Breda, 4 punten. 3. K. Bakker, Tilburg, 3 punten. 4 en 5 van Reyen, Ooster hout en Verhejjen, Den Haag zijn in de 3e en 5e rit uitgevallen en vervangen door Pee en Biesheuvel. Koppelwedstrijd voor professionals en onaf- hankelijken; over 100 K.M. met 5 klassementen. 1. Piet van KempenKlaas van Nek Jr. 13 punten. Op een ronde: 2. Cor WalsPiet v. d. Horst, 14 punten. 3. H. Zims—J. Riethoven, 13 punten, 4. S. van de ReytF. Reijnders, 3 punten. Op twee ronden: 5. W. Matena—G. Hesslinga, 26 punten. Van 't zesde koppel viel Jules Visser uit. Hij werd vervangen door het koppel Korf—Damm, eerstgenoemde uit Amsterdam en Willy Damm uit Keulen, dat na de vierde ronde opgat. De afstand werd afgelegd in den tijd van 2 uur 25 min. 52 4/5 sec., en bestond uit 690 ron den. De wielerclub „De Valk" hield op de wieler baan te Blerik wedstrijden voor profs en onaf- hankelijken. De uitslagen luidden: Sprint: (op 7 ronden): 1. Cortis; 2. Muller; 3. Braggard. Achtervolgingswedstrijd over 20 ronden: 1. GoebelFrankenstein; 2. Bockomv. d. Heide. Koppel wedstrijd over 80 K.M.: 1. HiirtgenGoebel, 10 pnt.; 2. CortisKer sten 11 pnt.; 3. KI. v. NekJ. v. d. Heijden, 11 pnt.; 4. Frankenstein—Braggard, 10 pnt.; 5. MullerBockom, 5 pnt. Wie gedacht had, dat het nu met de Honga ren wel ongeveer afgeloopen zou zijn, heeft zich deerlijk vergist. In dit korte bestek kunnen en zullen we niet nagaan of het wel de grootere uithoudingskracht der Magyaren ofwel de zelf voldaanheid der onzen was, die het een feit kon doen worden, dat de stand zelfs een oogenblik gelijk werd. Sarosi, de middenvoor, die behalve door zijn zeer goed spel, ook opviel door het merkwaardige incident, dat zich om zijn uittreden uit het veld vóór de rust en zijn terugkomst daarin nó, de rust overigens met toestemming van de leiding afspeelde, blijkt zijn plaats in 't elftal volkomen waard. Hij schept goede kansen en weet ook zelf te schieten. Uit een zijner voorzetten weet Toldi er 5r—3 van te maken en het zal eveneens aan hem te danken zijn, al was dit in het ge harrewar voor doel niet precies te constateeren. dat het 54 werd. Ook aan het doelpunt, dat de partijen op gelijken voet brengt, is hij naar onze meening niet onschuldig (5—5). Het wordt dan een strijd een opgewonden mensch zou zeggen of schrijven op leven en dood maar wij drukken ons kalmer uit en zeggen alleen om de overwinning. 't Moet gezegd, dat deze aan elk der beide partijen had kunnen toebedeeld zijn, al hadden degenen, in casu de onzen, die haar tenslotte ook verdienden, er wel het meeste recht op. Zondag hebben te Bussum kaatswedstrijden plaats gehad, georganiseerd door de Kaatsver- eeniging „Bussum". Aan deze wedstrijd kon worden deelgeno men door alle afdeelingen buiten Friesland. Negentien parturen bonden den strijd aan. Er is mooi gekaatst. De uitslagen luidden: le prijs: R. Wijngaarden, Amsterdam, H. Weyer, Amsterdam en J. L. de Graaf, te Zeist. Koning van dit partuur werd de heer R. Wijn gaarden te Amsterdam. 2e prijs: H. Elzinga, Amsterdam, T. van Ruiten, Hilversum, J. ten Napel, Amsterdam. Koning werd de heer T. van Ruiten te Hilversum. 3e prijs: S. Harke- ma, Amsterdam, J. Grouwstra, Hilversum, N. A. Bijl te Hilversum. Koning werd de heer S. Harkema te Amsterdam. Onder zeer groote belangsteling vond op de Tilburgsche Wielerbaan een omniumwedstrijd Nederland—Duitschland plaats, welke door onze iandgenooten met gering puntenverschil werd gewonnen. Vooral de koppelwedstrijd over K.M. in 5 klassementen, was zeer spannend en interessant. Voor Nederland kwamen uit de renners: Pij nenburg, Braspenningx, Siaats, Hoevens, Jan Maas en Rossot. Voor Duitchland: Schoen, Buschenhagen, Oszmella, Schorn, Kilian en Vopel. De resultaten waren als volgt: Sprintwedstrijd over 5 baanronden: Pijnenburg wint van Kilian. Tijd over de laat ste ronde van ong. 150 Meter, 11 2/5 sec. Oszmella wint van Hoevens (tijd laatste ronde 10 1/5 sec.). In het wedstrijdbassin van het Noorderbad te Zandvoort zijn Zondagmiddag internatio nale zwemwedstrijden gehouden, georganiseerd door de zwemvereeniging „Haarlem", waar voor groote belangstelling bestond. Tien Nederlandsche, drie Belgische en een Duitsche club waren vertegenwoordigd. Het programma werd ingezet met het num mer 100 meter vrije slag dames. Vijf dames na men er aan deel. Mej. C. Laddé was in goeden vorm en klopte haar clubgenooten mej. Helms en mej. Geene. Het nummer 200 meter vrije slag, heeren was bijzender belangrijk door de dec»name van de Duitschers Deiters en Derichts. Zij kwamen uit tegen Van Essen (Het IJ) en Isselée (Brug ge), doch kwamen niet voor. een prijs in aan merking, daar een startverbod tegen hen was uitgevaardigd. Deiters was zeer snel en won ge makkelijk van Van Essen. Het nummer werd ge wonnen door Regter (R. Z. C.), die in een an dere serie eerst was aangekomen. De derde Duitscher Budig mocht wel starten. Hij nam deel aan de 200 M. schoolslag heeren. Mogelijk mede door zijn deelname is L. Kar- pershoek er in geslaagd het Nederlandsch re cord, dat reeds op zijn naam stond te verbete ren met 1 3/5 sec. De nieuwe recordtijd is 2 min. 54 1'5 sec. Mejuffrouw F. Hessel (Het IJ) won op rus tige wijze het nummer 100 meter schoolslag voor dames. Een belangrijk gedeelte van het programma werd ingenomen door estafette zwemmen. Het 10 x 50 meter schoolslag-nummer was voor een Belgische combinatie; de dames van het IJ klopte Inter Nos en Zignea bij de 6 X 50 meter wisselslag; R. Z. C won de 3 x 100 meter wisselslag; de 5 x 50 meter vrije slag, dames was voor het IJ en de heeren van deze vereeniging deden niet onder bij de 5 X 50 me ter vrije slag. Tenslotte volgde de waterpolowedstrijd Ne derlandsch Jeugd-zevental tegen de Gentsche Zwemvereeniging, welke door onze Iandgenoo ten met 43 gewonnen is. De Gentenaren speelden een goede partij, doch waren in den aanval niet gevaarlijk. De Nederlanders daarentegen waren m den aan val op dreef. Nadat Van den Kamp voor de Ned. jeugd de score geopend had, maakte Mat- thijs van verren afstand gelijk. Door toedoen van Mooi en Van der Bosch trad de rust met 31 voor Nederland in. In de tweede helft was Gent beter op dreef en de stand was spoedig na een goed schot van Van der Bossche 32. Met een fraai schot bracht v. d. Bosch den stand op 42. Vlak voor het einde scoorde Gent nog eenmaal, zoodat de stand 43 werd. De uitslagen der wedstrijden lulden: 100 Meter vrij slag dames: 1. Mej. C. Laddé (Het IJ) 1 min. 10 3/5 sec.; 2. mej. N. C. Helms (Het IJ), 1 min. 13 2 5 sec.; 3. mej. B. Geene (Het IJ), 1 min. 16 sec. 209 Meter vrije slag, heeren: 1. G. Regter (R. Z. C.), 2 min. 29 3/5 sec.; 2. H. van Essen (IJ), 2 min. 30 1/5 sec.; 3. B. Mooi (H. P. C.) 2 min. 30 4/5 sec. 100 Meter schoolslag, dames: 1. mej. F. Hes sel (IJ), 1 min. 30 4/5 sec.; 2. mej. G. Reinders (Zignea), 1 min. 40 sec.; 3. mej. G. Kruijt (Zignea), 1 min. 44 3/5 sec. 10 X 50 M. schoolslag dames: 1. Belgische combinatie, 6 min. 33 4/5 sec.; 2. „Haarlem", 6 min. 41 sec.; 3. A. Z. 1870. 6 X 50 M. wisselslag estaffette. 1. Het IJ 3 min. 53 3/5 sec. 2. Inter Nos, 4 4 min. 4 sec. 3 X 100 M. wisselslag estaffette: 1 R. Z. C„ 3 min. 49 sec.; 2. A. Z. 1870 3 min. 53 sec.; 3. Haar lem 3 min. 55 2/5. Schoonspringen dames: 1. Mej. Zeeman (A. D. Z.) 44.12 punten; 2. Mej. N. Levie (H. D. Z.) 36.52 punten. Idem heeren: A. Leenen: 1. A. Dennenboom (A. Z. 1870) 66.45 punten; 2. H. Lotgering (U), 56.773 punten; 3. N. d. Voort (Haarlem) 48.62 punten. 200 M. schoolslag heeren: 1. E. Budig (Sparta Keulen) 2 min. 53 3/5 sec.; 2. L. Korpershoek (R. Z. C.), 2 min. 54 1/5 sec. (Nieuwe Neder, record)3. Smet (Z. N. D. St. Nicolaas België) 2—59 1/5. 5 x 50 M. vrije slag estafette: 1. Het U, 2 min. 25 2/5 sec.; 2. H. P. C. 2 min. 29 4/5 sec.; 3. Haarlem, 2 min. 31 2/5 sec.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 9