Vreemde vogels boven Berlijn Proeftijd in de N.S.D.A.P. De conferentie te Londen Actie tegen Beiersche Volkspartij Het nieuws van heden EEN GEHEIMZINNIGE GESCHIEDENIS PRELAAT LEICHT IN HECHTENIS DE BAROMETER VEREENIG DE KATHOLIEKE PERS BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 DINSDAG 27 JUNI 1933 Met practische moraal BESPAARD GEBLEVEN i p mmmmm Deze ongewone opname laat zien, hoe de "bliksem inslaat in het Empire State Building te New-York. Door den bliksem afleider werd het reuzengebouw bespaard voor schade Chineesch ziekenhuis afgebrand Mgr. Heylen te Beau- raing Het Weer,|||,|,,,||||I||||,|,||,||,,||||,||,|,,||,|||i|||I|i Tegen provocateurs en ter verster king van de energie der beweging Het bruine hemd Prelaat Leicht BERLIJNDE STAD DER PARADES Een kransneerlegging aan den voet van het gedenkteeken voor de gevallenen van den wereldoorlog, Unter den Linden. Verklaring van den Duitschen ver tegenwoordiger ten aanzien van de voornaamste problemen Chamberlain over de schulden ,Het politieke Katholicisme streeft er naar de verordeningen der regeering te saboteeren" Duitsch-Nat. betooging verboden Hugenberg moet het weer ontgelden Fascisten-proces te Brünn Oud-Generaal Gajda vrijgesproken De zuiveringsactie in Sovjet-Rusland DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN 12.000 Studenten zullen de collec tieve boerderijen „con troleeren" Grieksch schip in brand Vier dooden Waarom Zamora teekende Een nieuwe kloosterstorm het alternatief De ontwapeningsconfe rentie Leticia onder bestuur van Genève Nazi-bladen in Oosten rijk verboden BORAH GEOPEREERD k E HAARLEMSCHE COURANT ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18412 AdvertentieprijzenPer lossen regel 30 cf.; ingez. mededeeiingen 50 cent; idem op pag. eén 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Sinds Adolf Hitler, gevolgd door een snel groeiende schare aanhangers, de politieke ladder omhoogstormde om de deerlijk ge havende en benauwde veste Duitschlands te veroveren op de democratische parlementaristen van Weimar, gebeuren er van die Wonderlijke dingen met zóó wonderlijke luchtjes, dat men niet weet, wat men er van denken moet. Eigen lijk is dit niet juist uitgedrukt, want officieel van „allerhöchste Stelle" wordt gedecreteerd, wat men er van denken moet en wat men er niet van denken mag. Buiten Duitschland ech ter zijn de gedachten nog vrij en laten zü zich niet „maszregeln" en gaan zij een weg, welke door de Nazi's voorzien is van een dreigend waarschuwingsbord met de dikke, maar den nieuwen Duitschen tongval blijkbaar gemakke lijk liggende woorden: „Land- und Hochverrat" De brandstichting in het Rijksdaggebouw juist aan den vooravond der beslissende Rijksdagver kiezingen bracht in breede kringen een paniek stemming teweeg. Uit de vlammen van het ge bouw der volksvertegenwoordiging zag men met van schrik uitpuilende oogen de bloedige vaan van het bolsjewisme omhoog wapperen en men rende naar de stembus om de gevreesde roode terreur te keeren. De Duitschers mogen al weinig gevoel hebben voor de keuze van het psycholo gisch moment, het vuur, dat den koepel der na tie ineen deed storten, bezat dit gevoel in hooge mate. Voor de legale overwinning van het na- tionaal-socialisme in Duitschland beteekende de geheimzinnige brand in het Rijksdaggebouw zooveel als een rechtstreeksche zegen des hemels. In hun hart moeten de Nazi's, die nu juist niet gebukt gingen onder eerbied voor parlement en democratie, waarvan het Rijksdaggebouw het steengeworden symbool was, het vernielend vuur hebben toegejuicht als een machtigen en welkomen propagandist. Onmiddellijk werd vast gesteld, dat deze misdaad op rekening van de communisten moest worden geschreven. In som mige landen, vooral in Frankrijk, meende men dat te mogen betwijfelen. Zelfs werden er van die zijde onomwonden beschuldigingen geuit, ■Welke met niet altijd even ongeloofwaardig klinkende argumenten betoogden, dat de Nazi's zelf het nationale monument der door hen ge- vloekte en beschimpte republiek van Weimar op het voor hen meest gelegen komende moment hadden aangestoken om zoodoende alle nog aarzelenden anti-bolsjewisten den doodsschrik op het lijf te jagen en hun weifelende zielen daar door voor den dienst van het hakenkruis te win nen. Deze beschuldigingen zouden wij niet graag voor onze verantwoording nemen. Maar dat de rook van den brand in het Rjjksdaggebouw thans na vele maanden nog steeds niet geheel is opgetrokken, is zeker. Nog altijd laat het proces tegen den Nederlandschen „communist" Van der Lubbe, die als de hoofddader onmid dellijk en ter plaatse van de euveldaad gevat is, op zich wachten, en dat niettegenstaande de meest uitdrukkelijke verklaringen van de Hitier- regeering, dat deze zaak zoo spoedig en zoo radicaal mogelijk zou worden opgehelderd om alle „lasterlijke" praatjes den kop in te druk ken. De heeren in Berlijn schijnen daar echter niet zooveel haast mee te hebben als met het vernietigen van eiken niet volkomen gelijkgescha- kelden partij-invloed. Trouv'ans, in feite mogen de Nazi's het Rijksdaggebouw al niet eigenhan dig in brand hebben gestoken, geestelijk hebben zü het sinds lang radicaal met den door hen begranen grond gelük gemaakt. Thans doen zich wederom zonderlinge din gen voor, die in geheimzinnigheid niet voor den geheimzinnigen brand in den Rijksdag onderdoen. Vreemde en onbekende vo gels vliegen boven Duitschland. Vliegtuigen van het tweedekkertype, dat Duitschland niet bezit, cirkelen boven de hoofdstad des Rüks en laten dwarrelende strooibiljetten uit, welke bedrukt zijn met een de Hitler-regeering vijandigen tekst. Op andere plaatsen bepalen de stalen vogels zich tot vliegen zonder meer. Niettegen staande de Duitschers misschien de beste kij kers ter wereld bezitten, hebben zij nergens de herkomst der vliegtuigen kunnen vaststellen. Onmiddellijk is de nationaal-socialistische pers een geweldige campagne begonnen naar aan leiding van deze „ongehoorde provocatie". Zü vindt daarin een gereede aanleiding om in het vooruitzicht van de hervatting der werkzaam heden op de ontwapeningsconferentie opnieuw te eischen, dat aan Duitschland gelük recht op bewapeningsgebied, vooral op dat van de lucht- strüdkrachten, worde verschaft. Immers, als Duitschland niet in staat is te verhinderen, dat staatsgevaarlijke strooibiljetten boven zün ste den worden uitgestrooid, hoe zal het zich dan kunnen verweren tegen bommen uit de lucht? Gezien het moment, waarop deze „vuiltjes" aan de Duitsche lucht zijn verschenen en de be weerde onmacht der Duitsche autoriteiten om hun punt van uitgang te ontdekken, heeft men weer van Fransche zijde geïnsinueerd, dat de nazi's zelf ze hebben uitgezonden om hun ge- lükgerechtigheidseischen kracht bü te zetten. Ook deze insinuatie zouden wü niet gaarne on derschrijven, evenmin als wij zouden durven beweren, dat de Duitsche autoriteiten ze niet zouden hebben zien vliegen. Maar wonderlük bhjft deze lucht-geschiedenis vooralsnog in hooge mate, en de Duitschers mogen zich er wel rekenschap van geven, dat het buitenland niet zoo licht gelooft, wat zij het te gelooven wenschen voor te houden, vooral nu er ook nog een lezing van sociaal-democratische zijde bui ten Duitschland van het geval wordt gegeven, volgens welke rebelleerdende S. A.-mannen uit deze vliegtuigen hun hart tegen Hitier hebben gelucht. PEKING, 25 Juni (V.D.: In de stad Oer- oemtsji (Chin. Turkestan) heeft in het Chinee- sche ziekenhuis een brand gewoed, waarbij 38 personen om het leven zijn gekomen en meer dan 200 gewond zijn. De oorzaak van den brand is onbekend. Volgens berichten uit België zou Z. H. Exc. Mgr. Heylen, Bisschop van Namen zich heden naar Beauraing begeven, om daar het H. Vorm sel toe te dienen o.a. aan Albert Voisin, den knaap, wiens naam herhaaldelijk genoemd is bü de beweerde verschüningen der H. Maagd. Mgr. wenschte ook Gilberte en Fernande Voisin en Gilberte en Andrée Degeimbre persoonlük te hooren. Mr. zou ook schikkingen treffen vol gens de Brusselsche Standaard, voor de even- tueele oprichting eener kapel. Maar hierin mag geen uitspraak gezien worden over de echtheid der verschijningen, zoo wordt uitdrukkelük hier- bü vermeld. Verwachting: Meest matige, EE Westelijke tot Noord-Westelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken met tij del ij- EE EE ke opklaringen, nog kans op enkele re- EE EE genii uien, weinig verandering in tempe- EE EE ratuur. Hoogste stand: 7G5 te Valencia. EE Laagste stand: 745.8 te Helsingfors. EE Zon op 4.41, onder 9.24. Licht EE EE op 9.54. 30 Juni Eerste Kwartier. EE iiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiilliiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiuiii BERLIJN, 27 Juni. (W. B.) De Rüksleiding van de N.S.D.A.P. heeft bepaald, dat leden der partij, die na 30 Januari 1953 als lid zün toe getreden, aan een twee-jarigen proeftüd zul len worden onderworpen. Eerst daarna kunnen zü definitief in de partü worden opgenomen en mogen zij het bruine hemd dragen. Het onbevoegd dragen van het bruine hemd wordt strafbaar gesteld. Toelating tot de partü kan slechts in buiten gewone gevallen door de rijksleiding op voor dracht der bevoegde gouwleiding geschieden. De N.S.D.A.P. acht n.l. geen waarborg aanwe zig voor de strikte betrouwbaarheid der vele personen, die zich na 30 Januari j.l. als lid hebben aangemeld. Zeker bevinden zich hier onder velen, die zich wegens het succes van den „leider" als kanselier uit innerlijke over tuiging tot de nat.-soc. beweging aangetrokken gevoelen. De verordening is dan ook bedoeld, om de in de N.S.D.A.P. gestuurde provocateurs het werk te bemoeilüken, en tevens om de vast beradenheid en energie der beweging te behou den en te vermeerderen. BOCHUM, 27 Juni. (W. B.) In het district Bochum zijn gisteren 23 functionnarissen der sociaal-democratische partü „in Schutzhaft" genomen. In de eerste subcommissie der Economische Commissie, waar de quaestie der tarieven en handelsbesprekingen aan de orde kwam. legde de Duitsche vertegenwoordiger hedenmorgen een verklaring af inzake het Duitsche stand punt ten aanzien van de voornaamste vraag stukken. Hü behandelde de volgende punten: 1. Tweezijdige handels- en tariefovereenkom sten hebben naar Duitsche opvatting de voor keur boven veeizüdige verdragen. In het bijzon der werd gewezen op de noodzakelükheid van regeling van het betalingsverkeer en op de positie van den Duitschen landbouw, waarmee in de eerste plaats rekening moest worden ge houden. 2. Ten aanzien van de meestbegunstigings- quaestie kon het Duitsche standpunt aldus wor den weergegeven, dat wanneer het gerechtvaar digd is dat op groote gebieden de concurrentie wordt uitgesloten, zooals door Ottawa, net eveneens te rechtvaardigen is dat bijv. het con tinentale Europa zich economisch aaneensluit. 3. De financieele quaesties dienen eerst op gelost te worden alvorens men met succes de handelspolitieke problemen kan regelen. Stabi liteit der valuta en regeling der schulden zün in de eerste plaats noodzakelü'k. 4. Naar Duitsche meening kunnen ciearing- overeenkomsten slechts daar worden toegela- MÜNCHEN, 26 Juni. De politie-president deelt mede: Zooals reeds werd gemeld, heeft de Beiersche politie eenige dagen geleden bü de beide functioanarissen der Beiersche Volks- partü huiszoekingen verricht, aangezien de ge motiveerde verdenking zou bestaan, dat de Beiersche Volkspartij in zeer nauw contact zou staan met de regeering-Dolffuss en de Heimwehr in Oostenrük en dat zü voor het verbod der N.S.D.A.P. in Oostenrük mede verantwoorde- hjk zou zün. Bij de huiszoekingen werd om vangrijk materiaal gevonden. Op grond der resultaten van het voorloopig onderzoek heeft de Beiersche politieke politie zich genoodzaakt gezien de in hechtenisneming te bevelen van de Rüks- en Landdagafgevaar digden van de Beiersche Volkspartü, zoomede van andere belangrijke fuctionnarissen in ge heel Beieren. Intusschen zün de arrestaties uitgevoerd. Voorts deelt de politie-president mede, dat de actie tegen het politieke katholicisme het ondubbelzinnig bewüs heeft geleverd, dat het dezen kringen geen ernst is zich onvoorwaar- delük achter de nationale regeering te plaat sen en mede te werken aan den opbouw van Duitschland. Het onderzoek zal veeleer hebben uitgewezen, dat het politieke katholicisme er naar streeft in ieder opzicht de verordeningen der regeering te saboteeren en deze zelfs tegen te werken. Vast zou staan dat deze kringen uit een eventueele politieke crisis zouden willen trachten de verloren machtspositie te herwin nen. Tot de gearresteerden behooren: Schaffer, Von Lex, dr. Pfeiffer, baron Hirsch en dr. Hundhammer. BERLIJN, 26 Juni. (V.D.) Uit Bamberg wordt gemeld, dat vanochtend in hechtenis is genomen Rijksdagafgevaardigde prelaat Leicht van de Beiersche Volkspartij. Een der gevierdste, men is geneigd te zeggen beminnelükste leden van de Nationale Verga dering van Weimar, en van de achtereen zich opvolgende Rijksdagen der republiek, was Mgr. Dr. Leicht, Kanunnik van het Metropolitaan Kapittel van Bamberg. Hü was politicus, voor zitter van de Rüksdagfractie der Beiersche Volkspartü, van die katholieke partü, die zich uit taktische overwegingen van het Centrum had afgescheiden, vooral om het feit, dat de Beieren, die de Radenrepubliek en meer roods aan den lüve hadden bespeurd, het wel wat al te nauwe samengaan van het Centrum met de sociaal-democratie niet voor opportuun en op den duur voor schadelük hielden. Deze schei ding van het Centrum was echter maar iets uiterlüks. Onder ieiding van Mgr. Leicht voerde ook na de scheiding der Beiersche Volkspartü Centrums-politiek in den craditioneelen zin van Windhorst. Deze politiek is nu door den loop der feiten gedesavoueerd. Maar dit is maar schijn. Na den „Kulturkampf" van Hitier zal het Centrum met de zusterpartü in Beieren even sterk blijken te zün als na den „Kulturkampf" van Bismarck. Ook Hitier wacht Canossa Persoonlük is Leicht een man, die nooit vüanden had, in geen enkel kamp. Zelfs niet bij de communisten, die hü altijd op de hem eigen beminnelijk-humoristische wüze wist te ontwapenen. Het waren de volslagen onopge voede en brutale Beiersche S.A.-mannen, die te München de katholieke gezellen neerknuppelden en die de doodschrik zün voor Hitier zelf, die hen niet meer in de hand heeft, tenslotte, die den triesten moed hadden, om den gevierden prelaat, een man met 'n weergaloozen staat van dienst voor zün vaderland, in hun erbarmelüke en meedoogenlooze „Schutzhaft" te nemen, on der voorwendsel, dat hü heult met Oostenrük. De werkelijkheid is anders. Mgr. Leicht ver zette zich met hand en tand tegen een politiek, die alles met het Wotanistische Derde Rük wil parallelschakelen en die culmineert in het neerknuppelen van katholieke jongens, in de arrestatie van talrüke priesters, waartegen de Nuntius, Mgr. Orsenigo reeds is opgekomen, en in de officieele verklaring, dat de katholieke vereenigingen, vooral der werklieden, vüanden zijn van den Staat. Wü zün er zeker van, dat heel de katholieke wereld protesteeren zal tegen de Diuitsche terreur tégen de katholieke geestelijken in het algemeen en tegen de arres tatie van Mgr. Leicht in het bijzonder. Wij brengen den gevierden priester, den man met het edelste karakter een eeresaluut. De ge vangenis kan hem niet onteeren. Integendeel, strekt hem tot onvergankelijke eere! BERLIJN, 26 Juni. De tegen Maandagavond vastgestelde bü'eenkomst van den Duitsch- Nationalen Bond van den industrieelen mid denstand, waar ook Rijksminister dr. Hugen berg een redevoering zou 'Uitspreken, is van politiewege verboden. Het verbod werd, naar te bevoegder plaatse verluidt, afgekondigd in verband met het ver bod der Duitsch -Nationale „Kampfringe", Duitsch-Nationale Bedrijfsgroepen en de overige organisaties, waartoe ook de Duitsch Nationale Bond van den industrieelen middenstand be hoort. Ook deze Bond is, in strijd met anders luidende mededeeiingen, verboden. Slechts was een misverstand ontstaan doordat verboden was de „Duitsch-Nationale Strüdbond van den in dustrieelen middenstand", een organisatie, welke niet bestaat. HAMBURG, 26 Juni. Maandagochtend werden de bureaux der Christelijke vakvereenigingen door S.A. en leden van de NSBO bezet. De maatregel werd genomen in opdracht van den leider van het Duitsche Arbeidsfront. KONINGSBERGEN, 26 Juni. (W. B.) De districtsleiding van de S. P. D. in Oost-Pruisen heeft zich genoodzaakt gezien de organisatie op te heffen en de leden van hun verplichtingen tegenover de S. P. D. te ontslaan. BERLIJN, 26 Juni. (V. D.) Naar een der bladen meldt, heeft Rijksminister Goering in zijn kwaliteit van Pruisisch minister van Bin- nenlandsche Zaken uitvoeringsbepalingen uit gevaardigd op het verbod der S. P. D. O. m. wordt bepaald, dat onder dit verbod zullen vallen alle leden van den Rüksdag, van den Pruisischen Landdag en van den Staats raad, zoomede van de andere parlementaire corporaties in de gemeenten e. d., die zelf lid zün der S. P. D. of op de lüsten der S. P. D. zün gekozen. De politieautoriteiten moeten dezen personen mededeelen zich van de verdere uit oefening van hun mandaat te onthouden, de betaling der schadeloosstellingen moet worden stopgezet. Alle vermogensobjecten der S. P. D. in de parlementen e. d. moeten worden in be slag genomen. ten, waar zü als aanvulling van interne devie zen-bepalingen dienen. 5. In tegenstelling tot anders luidende bewe ringen dient te worden verklaard, dat Duitsch land de d-wiezenbepalingen niet voor handels politieke doeleinden gebruikt 6. Tenslotte wordt van Duitsche zijde het practische voorstel gedaan een redactieoom- missie in te stellen, teneinde de bü de discus sies aan de orde gestelde ounten uit te werken op de basis van de voorstellen van den Brit- schen minister van Koloniën sir Cunliff Lister over de internationale regeling der productie. LONDEN. 26 Juni. (Reuter) In de subcom missie van de Economische Conferentie ver klaarde Neville Chamberlain hedenmiddag dat het noodzakelijk is, dat crediteuren zoowei als debiteuren duidelük hun economischen toestand uiteenzetten opdat hiernaar de schuldenkwes ties geregeld worden. Het beste is, dat alle sta ten organen in het leven roepen, die dan ge- meenschappelük deze kwestie moeten trachten op te lossen. Een internationaal orgaan is vol gens hem uit den booze. Vervolgens sprak de Amerikaan Couzens, die uiteenzette, dat indien men de prijzen wil op voeren. tëgelükertijd de schuldenlast vermin derd moet worden. De schuldeischers van de geheele wereld moeten zich aaneensluiten De crisis is slechts op te heffen door vergrooting van de koopkracht. LONDEN. 26 Juni. (Reuter) Dr Schacht is hier hedenavond per vliegtuig uit Berlijn aan gekomen. BRÜNN, 26 Juni. Hedenmorgen heeft de mi litaire rechtbank te Brünn uitspraak gedaan in het proces tegen de fascisten, die indertijd een poging hebben gedaan tot bezetting van de militaire kazerne te Brünn. Elf van de 59 beklaagden, waaronder gene raal Gajda, majoor Uwjra eD de vaandrig Te- lak, werden wegens gebrek aan bewijs vrüge- sproken. De leider van de bestorming van de kazerne, kapitein von Kobsinek. werd veroor deeld tot zes jaar zware kerkerstraf en ver schillende andere beklaagden, die op soldaten geschoten hadden, tot gevangenisstraffen van twee tot vier jaar. Alle overige beklaagden wer den veroordeeld van zes tot elf maanden zware kerkerstraf Voor de uitspraak van de rechtbank bestond groote belangstelling van de zijde van het pu bliek en een sterke politiemacht had de omge ving van het gerechtsgebouw afgezet. De vrü- spraak van oud-generaal Gajda wekte sen satie. Chineesch ziekenhuis afgebrand; 38 dooden, ruim 200 gewonden. Het vonnis in het fascistenproces te Brünn. De actie tegen de Beiersche Volkspartü- Prelaat Leicht in hechtenis genomen. Bijeenkomst van den Duitsch-nationalen bond van den industrieelen middenstand verboden. Pastoor Th. J. Gielen t. Wijzigingen in de regeling van den beeldtele- graaf dienst. Steunverieening in het bouwbedrijf voor ver schillende groepen beëindigd. Besturendag te Noordwijkerhout van de Kath. Jonge Middenstandsvereenigingen in het bis dom Haarlem. Felle fabrieksbrand te Veendameen ton schade. O MOSKOU, 26 Juni. (V. D.) De regeering der Sovjet-Unie en de partüleiding hebben 12.000 communistische studenten mobiel gemaakt. Zü zullen de collectieve boerenbedrüven „zuiveren". De studenten zullen de leden der collectieve boerenbedrüven controleeren, ten einde na te kunnen gaan, wie moeten worden verwüderd. LONDEN, 26 Juni (Reuter) Lloyds meldt uit Alexandretta (Syrië), dat bü een ontplof fing in de olie-lading van het Grieksche s.s. „Reramicos" vier koppen van de bemanning gedood en drie gewond werden. Het schip brandt nog steeds en het wordt onmogelijk geacht het nog te redden. Kipa meldt uit Madrid: President Zamora heeft men weet het na eenig aarzelen de nieuwe wet betreffende de congregaties onderteekend ondanks alle pro testen, die hem van Katholieke zijde gewerden. Thans verluidt, dat Zamora niet alleen vele dreigbrieven heeft ontvangen, doch het zou hem ook direct duidelijk zün gemaakt, dat een niet-onderteekenen gelük stond met de ontketening van een nieuwen kerk- en kloos terstorm. Klaarblükelijk waren enkele nieuwe aansla gen op kerken en kloosters in de aan de onder- teekening voorafgaande dagen bedoeld, om Zamora duidelük te maken, dat van bedrei ging tot uitvoering geen groote stap was. PARIJS, 26 Juni. (V. D.) Het onderhoud, dat de voorzitter der ontwapeningsconferentie Hen derson Maandag met Paul-Boncour heeft ge had over de voortzetting of verdaging der con ferentie, heeft niet tot een definitief resultaat geleid. Tegenover persvertegenwoordigers heeft Hen derson verklaard, dat de verschillende delega ties Dinsdag in Genève zullen tyjeenkomen en dat men ter plaatse de opvattingen der ver schillende vertegenwoordigers en het nut van een voortzetting der werkzaamheden beter zal kunnen beoordeelen. Daarvoor is evenwel een persoonlijk contact van eenige dagen noodig. Men zal alles in het werk stellen om een resul taat te verzekeren. LIMA, 25 Juni (Reuter) De stad Leticia, de oorzaak van het conflict tusschen Peru en Co lumbia, is onder het bestuur gesteld van de door den Volkenbond benoemde commissie. WEENEN, 26 Juni (W.B.). De volgende Duitsche couranten zijn vandaag voor den tijd van drie maanden verboden: Ilustrierter Beobachter, München; Der S.A.- mann, München; Das Neue Deutschland, Leip zig; Münchener Neueste Nachrichten, München. BALTIMORE, 26 Juni. Senator Borah heeft zich vandaag moeten laten opereeren. Volgens de geneesheeren is de operatie uitstekend ge lukt. iNo wit fMniiiiiinm r t r i r j Hoogste stand op Dinsdag 1 uur n.m.: 752 Vorige stand; 751

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1