STADSNIEUWS LET OP DEN TIJD! a BEURS VAN AMSTERDAM Haarlem, 29 Juni F.LF.A. CONGRES MARKTEN Wisselkoersen DONDERDAG 29 JUNI De staking te IJmuiden AGENDA DONDERDAG 29 JUNI 1933 AANBESTEDING Een werk van f 300.000. VERKEERSONGEVAL Door een afgeloopen pedaal ST. JOSEPHS-GEZELLEN „HAARLEM II" Nieuw Hospitium Begrafenis H. H. Oppelaar De boottocht van Snelverband GOEDE RECLAME Een gulle gastvrouw op komst VAN ONZE RECHTBANK Onoplettendheid Tram en vrachtauto De Tarwewet Personalia Gem. Lyceum afd. Gymnasium Stedelijk Gymnasium Besmettelijke ziekte Jubileum N.V. Alg. Noord-Holl. Mij. van Levensverzekering ZAANLAND" EN GEDEPU TEERDE STATEN De houding van de Regeering BURGERLIJKE STAND Voorwaarden tot beëindiging van het geschil UIT DEN OMTREK SPAARNDAM SPORT EN SPEL Nederland, België en Ierland in een groep TENNIS Toumooi Wimbledon Overveen WIELRIJDEN CRITERIUM DER KAMPIOENEN Groote Hollandsche deelname SCHIETEN Kringschietwedstrijd van Burger wachten „Kennemerland" HANDEL O De laagste Zomerprijs geldt nog slechts tot einde dezer maand. Geef ons nog heden Uw order! Kantoor en opslagplaatsen Kinderhuissingel 2 Telefoon 11979 (2 lijnen) HONKBAL Haarlem verliest van Ajax DUIVENSPORT „De Bonte Duif" Haarlem Gevleugelde Vrienden, Heemstede VOETBAL Jaarvergadering E.D.O. 30 Juni MOTORSPORT TT-RACES TE ASSEN Succesvol rijden van De Ridder SCHERMEN Intern, concours te Zandvoort 41 m Hedenmorgen werd in de Provinciale Griffie aanbesteed: het maken van een kanaalwerk en een aardenbaan voor den provincialen weg ten deele met gewalste fundeering tusschen Kolhom en de trambaan SchagenVan Ewjjcksluis met bijkomende werken in de ge meente Barsingerhom. Ingekomen waren 19 biljetten. Laagste in schrijver is P. Broeken en Co. te Maden voor 283.500. Ingeschreven werd als volgt: Bosker, Wieringen 321.230.—; D. Blanken voort. Bloemendaal 408.900.—; N.V. Aanne- mingsMij. v_h. L. v. d. Valk, Heemstede 351.500.N.V. Holl. Mij., afd. Wegenbouw, Den Haag 316.350.—; C. Klos, Amsterdam 350.000.N.V. Ballast Mij, Amsterdam 302.700.N.V. AannemingsMij. Hille en Roozen, Amsterdam 353.000.—; D. Strijland, Uithoorn 336.000.—; Steensma, Lemmer 338.000.D. Daalders aannemersbedrijven, Alkmaar 339.000.N.V. AannemingsMij. Zanen en Verstoep, Gouda 332.700.—; W. Boltje, Heerenveen 369.800.—; U. Krikker en J. Dikkenboom, Heerenveen 400.000.—; J. Kuiper, Zurich 404.800.—; N.V. Aannemings- en Wegenbouwbedrijf P. c. Zanen, Tilburg 324.900.—; H. en A. en G. de Graaf, Halfweg 340.000.J. Ooms, Avenhom 378.000. N.V. AannemingsMij. A. H. Hofman, Haarlem 364.060.—. In de Kennemerstraat kwam een 10-jarige jongen, wiens pedaal van zijn fiets afschoot, tegen een stilstaanden auto terecht. Met een gebroken sleutelbeen is hij, na door den Ongevallendienst behandeld te zijn, per taxi naar het ziekenhuis gebracht. Met medewerking van de R. K. jonge werk- loozen is dezer dagen tot stand gekomen een hospitium der St. Josephsgezellen vereeniging „Haarlem II." Dit hospitium, dat aan het Teyier- plein is gelegen, biedt aan 9 personen gele genheid voor nachtverblijf en ontbijt. Wel een bescheiden begin, maar men meent, als zoo danig reeds in de behoefte van de reizende en trekkende leden van de R. K. Jeugdorganisaties te voorzien. De opening zal geschieden door den voorzitter van den Dekenalen Jeugdraad, rector B. Timp, op Vrijdag 30 Juni des avonds om 8 uur. Onder zeer groote belangstelling werd Woensdag op de Algemeene Begraafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer H. H. Oppelaar, in leven hoofd agent van politie te Haarlem. Onder de talrijke belangstellenden waren de Commissaris van Politie, de heer E. H. Tenckinck, de Hoofdinspecteur van de Justi- tieele afdeeling, de heer M. Woud, verder vele inspecteurs, hoofdagenten, agenten en oud gedienden der politie. De lijkbaar werd voorafgegaan door de omfloerste vaandels van de Chr. Politiever- eeniglng voor Haarlem en omstreken „Sursum Corda", den Ned. R. K. Politiebond St. Michaël afd. Haarlem, en den Alg. Bond van Politie personeel in Nederland „Verbetering zij ons Streven". Gesproken werd door rechercheur v. d. Horst namens Sursum Corda, de heeren E. H. Tenckinck en v. Tongeren, die in gevoelvolle be woordingen dank brachten aan den overledene voor de wijze, waarop hij de Haarlemsche politie gediend had. Een broer van den overledene dankte voor de bewezen eer en belangstelling. Wij misten helaas onzen ijverigen secretaris, den heer C. Visser, die wegens gezondheidsrede nen voor zijn functie moest bedanken, maar dien wij met dankbare herinnering gedenken om zijn flink beleid, zijn doortastende organi satie en zijn joviaal optreden. Wij hopen, dat hij spoedig weer in staat zal zijn zich op daad werkelijke wijze wederom aan de taak van menschelijkheid te kunnen wijden. „Snelverband" mag met trots terugblikken op dezen tienden boottocht, die een gulden schakel is in de keten der boottochten. Wij voegen aan deze den wensch toe, dat nog talrijke dezer tochten zullen plaats vinden tot heil der lei dende menschheid en tot bloei van het Haar lemsche .Snelverband". Traditie heeft een heel schoone beteekenis, vooral wanneer deze in den goeden zin wordt toegepast. Welnu, wanneer wij de beteekenis van den boottocht van „Snelverband" nagaan en de jaarlijksche traditie dezer beschouwen, dan moeten wij constateeren, dat beter doel niet kan worden beoogd, dan ongelukkigen een dag aan de dagelijksche sleur te onttrekken en hun in de vrije natuur de gelegenheid te ver schaffen zich enkele uren vrij uit te leven. Helaas begon de dag met een hardnekkigen regenval, die echter niet in staat was de opge wekte stemming te deprimeeren. De vroolijke gezichten van de meest invalide gasten gaven al dadelijk aanleiding de stemming op te voeren. En ondanks de koude morgenlucht, trots aen regenval, die velen een vochtig pak deed halen, was aan de opgewektheid niet te tomen en bleef deze tot het laatste moment de beman ning bezielen. Het is een prachtdag geworden. De tocht ging naar Wormerveer, waar in „De Jonge Prins" de lunch zou worden gebruikt. De dappere staf van helpsters en helpers was pa raat en deed bovenmenschelijke pogingen de patiënten te helpen. Een uitnemend orkest, on der leiding van den heer Krab, onzen stadgenoot, hield er op uitstekende wijze de stemming in en menig populair wijsje werd door de patiënten uit volle borst meegezongen. Noemen wij nu nog den ons allen bekenden humorist en confe rencier Louis Contran (bij de bootgangers meer bekend onder den intiemen naam van „Oom Louis") die met zijn voor het doel vervaardig de liedjes direct aller harten veroverde, dan zou den wij met het succes al kunnen volstaan. Maar de hoofdschotel in figuurlijken zoowel als in overdrachtelijken zin was wel de lunch in „De Jonge Prins" te Wormerveer, waar al wat tot de equipage behoorde, aanzat. De geheel be- langlooze medewerking van „Amfilmin", die gratis met den auto naar Wormerveer was ge komen om de gasten op een bioscoop-voorstelling als dessert en voorspijs van de lunch te ver gasten, heeft epn zeer groot deel van het succes op haar konto te boeken. Oom Louis (Contran) trad met zijn repertoire ook daar ettelijke ma len op en sprak een zeer goed geslaagde mo noloog uit, waarin alle medewerkers een veeg uit de pan kregen. Niet het minst mevrouw Heij- stek, die jaar aan jaar in het ruim van de boot als opperste hofmeesteres fungeert en eerst voor den dag komt als alles tot een goed einde is gekomen. Natuurlijk werd ook de bootcommis sie onder het mes genomen. De heeren HetJstek, 8poor en Blok, resp. voorzitter, tweede penning meester en secretaris, alsook mej. Donselaar, de flinke penningmeesteres en mej. Truus Bout, tweede secretaresse, ontkwamen met aan de welverdiende hulde, hun voor hun opofferende werkzaamheden gebracht. De heer Fortgens sprak eenige woorden, ook aan het adres van de Reddingsbrigade, en uitte den wensch, dat nog vele jaren deze boot tocht kon worden ondernomen. Hij herdacht daarbij bet tweede lustrum van de boottochten en voerde in gedachten deze op tot een vijf en twintigtal Binnen enkele dagen kunnen wij hier ter stede de komst tegemoet zien van een demon stratie-auto, die door de Fabriek van Maggi's Voedingsmiddelen te Amsterdam is uitgerust als een rijdende keuken. Bereidwillige dameshanden zullen iedereen, die daarin belang stelt, de bekende Maggi's soepen en bouillon laten proeven, welke in deze model-keuken klaar gemaakt worden. In verschillende plaatsen van ons land is dit nieuwe Maggi-snufje met enthousiasme be groet en blijkt deze propaganda zeer in den smaak te vallen. Een Amsterdammer reed op i Maart j.l. met zijn auto te Hillegom. Door onoplettendheid zag de man met, dat uit een zijstraat een bak fiets kwam. In den bak zaten twee kinderen, waarvan er een tengevolge van de aanrijding zwaar lichamelijk letsel kreeg. De Officier van Justitie eischte f 200 boete, de rechtbank sprak verdachte hedenmorgen vrij. Een 38-jarig wagenbestuurder van de N. Z. H. T. M. zou onvoorzichtig gereden hebben en geen signaal gegeven hebben op den Broeker- meerdijk te Broek in Waterland. Een vracht auto was daardoor aangereden. Verdachte werd echter hedenmorgen conform den eisch vrijgesproken. Een 41-jarige tarwehandelaar uit Haarlem mermeer had de tarwewet overtreden door o.a. meel te bereiden en af te leveren, niet voor eigen gebruik bestemd. De officier van justitie vroeg ontslag van rechtsvervolging, waarmede de rechtbank zich eens verklaarde. Aan de Universiteit te Amsterdam is ge slaagd voor het candidaatsexamen rechtsge leerdheid onze stadgenoot de heer J. H. Junge. Voor het eindexamen der Gemeentelijke H. B. S. te Leiden zijn geslaagd (afdeeling B) Mej. F. J. M. Dijkstra, Noordwijk; Mej. T. Marlet, Warmond; L. Köhler, Bennebroek; Mej. Suze Noteboom, Noordwijk. Aan de Technische Hoogeschool te Delft zijn geslaagd voor het ingenieursexamen voor werk tuigkundig ingenieur: B. Braat, Ouder Amstel; K L. Koel, Haarlem; J. F. Lindenhovius, Hel der; A. G. Meesters (met lof), Velsen; L. Schoorl, Haarlem. Het diploma van den cursus voor opleiding van onderwijzend personeel bij het Bijzonder Buitengewoon Onderwijs voor de R. K. Leergan gen te 's-Gravenhage gegeven, is behaald door W. de Beer, Haarlem; Mej. B. E. M. van Emme rich, Overveen; Mej. S. M. Koelman, Haarlem. Na verlengd examen alsnog geslaagd voor di ploma A de heeren J. W. Sipkema, F. W. Te- ding van Berkhout, M. H. H. In den Bosch. Geslaagd voor diploma B de dames J. Smink, E. R. Brandon, de heeren S. J. A. Hazewinkel, A. Bouwer, Th. Prins. Met 3 candidaten wordt het examen voortge zet. Afgewezen 1. In de afgeloopen week zijn alhier 4 gevallen van roodvonk voorgekomen. Zaterdag 1 Juli zal het 40 jaar geleden zijn, dat de dames, gez. Corbière, Groote Houtstraat 136, hare zaak te Haarlem vestigden. Niet slechts in Haarlem doch ook buiten de stad is de zaak welbekend. Op het gebied van hand- en kunstnaaldwerk zijn de gez. Corbière buitengewoon goed ge sorteerd en zij hebben een specialiteit gemaakt van een groote keuze in gobelins, Smyrna en Kelimwerk, zoodat wel iedereen naar eigen smaak kan vinden. Wij verwijzen naar de advertentie, voorko mend in dit nummer.' Bovengenoemde Maatschappij, onder directie van de heeren R. Baas Azn„ mr. A. R. Baas en H. G. de Jongh hield onder leiding van den president-commissaris, den heer jhr. mr. D. E. van Lennep, haar jaarlijksche vergadering van aandeelhouders. Aan het door directeuren uitgebrachte verslag ontleenen wij het volgende: Het verzekerd kapitaal, vermeerderd met de verzekerde rente, steeg tot f 18.811.968.op ultimo December 1932. De rekening „Premiën en Koopsommen" wijst als saldo een bedrag aan van f 598.542.87)4, vergeleken bij het eindcijfer op ultimo Decem ber 1931 een vooruitgang in premie-ontvangst van f 17.155.66. De sterfte onder de verzekerdeen had een zeer gunstig verloop; de waargenomen sterfte be droeg 63.6 pet. van die, welke berekend was. De uitkeeringen, eigen risico beliepen dit jaar f 171.634.32. De premie-reserve moest een verhooging on dergaan van f 168.614.69. Door deze verhooging komt de premie-reserve op de balans voor met een bedrag van f 3.402.069.14, onder welk bedrag niet begrepen is de Dremie-reserve voor oosten, welke bii an dere maatschappijen in herverzekering werden gegeven en die voor rekening van de herver zekeraars komt. De rente-ontvangst bedroeg dit Jaar f 184.000.98 tegen een bedrag van f 179.348.31 in 1931. De gemiddelde gekweekte rente in 1932 be droeg 5,08 pet., hetgeen aanmerkelijk hooger is, dan de voor de reserve-berekening aangenomen rentevoet van 3)4 pet. en 4 pet. De onkosten bedroegen totaal f 227.025.09; voor dit doel was echter een bedrag van f 246.608.54 beschikbaar. De effectenportefeuille, gewaardeerd volgens den ultimo December koers, wees een koersstij ging aan van f 96.691.96, welk bedrag recht streeks naar de reserve geldbelegging is over gebracht. Op vaste goederen werd f 29.200.af geschreven. Door bijschrijving uit de winst van f 76.303.57 op de extra reserves, stegen deze tot een' geza menlijk bedrag van f 360.200.—, dat is ruim 10 pet. der premie-reserve. Aan het pensioenfonds voor personeel werd uit de winst f 10.000.— toegevoegd en klom daardoor tot f 75.000. De vergadering hechtte, na prae-advies van Commissarissen, haar goedkeuring aan de over gelegde balans en winst- en verliesrekening, de Directie dechargeerend voor het gevoerde be heer. De verschillende voorstellen omtrent bij- en afschrijvingen en winstverdeeling werden aan genomen. Het dividend bleef onveranderd, ge lijk aan dat van het vorige jaar. Ongecorrigeerd. In de Woensdag gehouden zitting van den gemeenteraad van Westzaan is, zooals wij elders in dit nummer melden, behandeld de brief van Ged. Staten met de mededeeling, dat zij den termijn voor aanvaarding van het aanbod in zake overneming van het net van de N.V. Electr. Stroomverkoop-Maatschappij „Zaanland" heb ben verlengd tot 30 Juni a.s. De raad handhaafde zijn reeds eerder inge nomen standpunt, de verdere afdoening dezer zaak over te laten aan de „Zaanland". De heer K. Tanger legde de verklaring af, dat hij in een onderhoud met den minister van Binnenlandsche Zaken over deze zaak zeer sterk een indruk had gekregen ten gunste van de Maatschappij „Zaanland". Thans kunnen wij mededeelen, dat de Minister inderdaad gezegd heeft, dat hij de zaak zal onderzoeken, doch niet den indruk heeft wil len wekken, dat de regeering bij voorbaat aan de zijde van „Zaanland" staat. Indien de heer Tanger dien indruk gekregen heeft, blijve deze voor zijn eigen rekening. Geboren: 25 Juni, zoon van A. A. Amelink- Reede; 26 Juni, zoon van I. S. v. d. Hurk-Baaij; dochter van H. Hooning-Dik; zoon van Serné- Tjalowong; 27 Juni, zoon van A. Pan-Weldring; dochter van G. P. Jonkhof-Kruijff; dochter van E. T. v. Schoonhoven-Sepers; 28 Juni, zoon van D. W. Lammerts-v. Bueren-Voet. Ondertrouwd: 28 Juni, H. J. v. Halen en C. Spreeuw, C. H. Kuijper en G. K. M. v. d. Reep, C. Sierveld en C. W. Maas, C. Jansen en P. Nieuwkamp; P. L. Leunis en H. M. E. Thijsse; B. Hartog en J. Kinjet, C. J. D. v. d. Klugt en H. A. Hovingh, A. Berendes en M. Claassen, A. H. Eijskoot en H. Brusewitz. Getrouwd: 28 Juni, T. J. Reinshagen en J. E. Sinnige, G. J. J. A. Lijflander én J. H. Slijp, C. Koelewijn en M. Tiesma, J. J. Wiggers en C. Tolen, J. Klanderman en J. Doze, A. A. Schreurs en C. A. v. Nieuwkerk, G. v. Everdin- gen en J. C. Vermond, J. J. Boon en C. Kuin, A. Havers en S. J. E. de Best, L. B. Verdoorn en C J. Philippo, W. Wits en G. A. v. Haarlem, N. Knipper en A. Woudstra, M. v. d. Mooren en J. M. v. Es. Overleden: 26 Juni, S. L. Schouten-v. Hartes- veldt, 79 jaar, Linschotenstraat. De Rijksbemiddelaar prof. mr. A. C. Josephus Jitta is van oordeel, dat het geschil in het vis- scherijbedrijf te IJmuiden zou kunnen wor den beëindigd, indien de volgende voorwaarden door partijen worden aanvaard. De schipper, die op proef vaart, zal een schriftelijke aanstelling ontvangen. Hij zal althans evenveel verdienen als een stuurman op dezelfde reis verdiend heeft. De bemanning zal na iedere normale reis recht hebben op een zoodje visch. Voor de ziektebehandeling zal de z.g. aan vullende regeling van de Vischvaart-onderlinge gelden. De redactie van art. 6 lid 1 zal verbe terd worden. De tarieven van de steenkolenladers zullen 6/7 zijn van de tarieven welke tot 1 Januari 1933 golden. De oude overeenkomsten, ten aanzien van de loon- en arbeidsvoorwaarden voor het visch- lossen van Noordzeetrawlers en van IJsland en trawlharingvangsten te IJmuiden, zullen overeenkomstig het hierbij gevoegde model wor den gehandhaafd tot 31 Dec. 1933, Het contract betreffende het reglement op het lossen van visch vervalt. Er zal een nieuwe regeling worden getroffen. Dienaangaande wordt toegezegd: a. de leiding is in handen van de reeders; b. in plaats van personenrouleering wordt 'n plcegenrouleering ingevoerd; c. het werk wordt zoo gelijkelijk mogelijk verdeeld over alle arbeiders, die ingeschreven zijn, met uitzondering van degenen, die ouder zijn dan 65 jaar; d. de leden van de Federatie zullen niet wor den achtergesteld bij anderen. De contracten zullen gelden tot 31 December 1933. Na het conflict zullen de partijen aan weers zijden geen rancune maatregelen nemen, met dien verstande, dat de gewezen stakers bij voor keur voor hun oude plaatsen in aanmerking zul len komen, zoodra die beschikbaar zijn. De clau sule zal door partijen zoo loyaal mogelijk wor den toegepast Ongecorrigeerd). Bazar „Spaamdamsch gemengd koor" Door bovengenoemde vereeniging wordt een bazar gehouden ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan dat in October herdacht zal wor den. Een eere-comité is samengesteld, evenals een uitvoerend comité. Dinsdagmiddag is de opening van den bazar officieel geschied door den heer J. Zuidweg, oprichter van het koor. De bazar, welke wordt gehouden in het re petitielokaal, biedt een prettigen aanblik door de gezelligheid en de mooie uitstalling van al lerlei handwerken en luxe-voorwerpen, als mede door de versiering met groen en bloe men. Het „Spaamdamsch gemengd koor" rekent op aller medewerking en steun. Op het congres van de F.I.F.A. werd besloten de 31 landen die in 1934 den strijd zullen aanbin den om het wereldkampioenschap, in twaalf groepen te verdeelen. De groepen bestaan uit twee of drie landen. Van de groepen, welke twee landen omvatten, komt de winnaar in de finale, welke in Italië wordt gespeeld, van de groepen van drie, nummer één en twee, behalve voor de Vereenigde Staten van Noord Amerika en de Kleinaziatische groepen. De groepen zijn als volgt samengesteld: 1. Vereenigde StatenMexico Cuba. 2. BraziliëPeru. 3. ArgentiniëChili. 4. EgyptePalestinaTurkije. 5. ZwedenEstlandLitauen. 6. SpanjePortugal. 7. ItaliëGriekenland. 8. OostenrijkHongarijeBulgarije. 9. Tsjecho-SlowakijePolen. 10. Joego-SlaviëZwitserlandRoemenië. 11. NederlandBelgiëIerland. 12. DuitschlandFrankrijk—Luxemburg. De wedstrijden van de groepen 1, 2 en 3 moe ten vóór 1 April worden gespeeld, alle andere vóór 1 Mei 1934. De afwerking van het vastgestelde programma gaat onder de goede leiding van de heeren Van de Klashorst en dr. De Grauw rustig verder en met belangstelling worden vooral in de avonduren de verschillende partijen gevolgd. In het Heeren enkelspel A bood W. Kermer tegen Ch. E. Hoeke vooral in het begin sterken tegenstand en wist met 86 zelfs de eerste set te winnen. Hierna herstelde Hoeke zich echter cn won met 62, 60 de volgende sets en de partij. In het Heeren enkelspel B was de over winning van J. v. d. Togt en J. van Hees de belangrijkste gebeurtenis, maar ook de neder laag, die Borgerding E. Verwaal toebracht, ver dient vermelding. De beproefde combinatie De RuiterMelse had drie sets noodig om de jeugdige combinatie L. en A. de Roos te slaan, wat van laatstgenoemden zeker een goede pres tatie is. De uitslagen van Dinsdag zijn: Heeren enkelspel A. Ie ronde: Ch. E. Hoeke sl. W. Kermer 68, 62, 60. Heeren enkelspel B. Ie ronde: C. Melse sl. M. A. Oremus 60, 62. 2e ronde: H. Poederbach sl. J. Boerrigter 60, 50 ret. C. Melse si. C. K. van Beaumont 6—4, 6—2. H. Seignette sl. W. H. André de la Porte 36, 64, 64. 3e ronde: J. v. d. Togt sl. J. van Hees 6—2, 6—2. W. F. v. d. Lee sl. H. Poederbach 62, 6—3 C. Borgerding sl. E. Verwaal 63. 64. .7. Oudes sl. F. Lanting 64, 64. Heerendubbelspel B. Ie ronde: „Van Stederen" en J. ter Laag sl. ir.N. Boon en F. Baljon 61, 60. 2e ronde: J. v. d. Togt en J. Oudes sl. C. K. van Beaumont en C. Cassee 61, 61. „Van Stederen" en P. ter Laag sl. G. van Asten en C. Denijs 61, 63. J. de Ruiter en C. Melse sl. L. en A. de Roos 61, 36, 61. H. Blom en M. Schönthaler sl. M. Stevens en D. Miedema 61, 64. Dames dubbelspel. B. Ie ronde: mej. J. van Laar en mej. L. van Gelder sl. mej. Clarkson en mej. Dingemans 6—2, 6—1. 2e ronde: Mevr. R v. d. Kiashorst èn mevrouw V. Huystee slaan mevr. Melse en mevr. Nijhuis 61, 63. Gemengd dubbelspel. B le ronde: Mevr. Kra mer en J. P. Baas w. o. mevr. Frekenhorst en D. Miedema sl. heer en mevr. Beaumont 36, 63, 36. Mevr. V. Huystee en dr. Eysvogel sl. mej. G. Reyenga en ir. N Boon 6—0, 6—2. Mevr. Kern en mr. Th. Verspyck sl mej. Bliksla ger en H. Houtman 6—3, 6—1. Mevr. Melse en Tetterode sl. mevr. Seckler en Plak 8—10, 64, 61. Mevrouw Kamerbeek en „Van Ste deren" sl. mej. D. Hooft en C. Denijs 6—1, 6—2. 2e ronde: mej. B. Verster en F. Kotte sl. mej. M. Bosch en A. Bosch 61,, 63. Mevr. Kuhn en C. Melse sl. mej. Terwey en J. v. d. Togt 62, 63. Naar thans definitief wordt medegedeeld zal op 9 September te Schaerbeeck bij Brussel een belangrijke wegwedstrijd worden gehouden, waaraan deelgenomen wordt door de beste weg renners van Europa. Als Nederlanders zijn uit- genoodigd: Piet van Kempen, Pijnenburg, van Oers en Braspenning; Frankrijk zal vertegen woordigd zijn door Mithouard, Charles Pélissier, Lapébie en Leducq, Italië door Binda, Guerra en Di Paco, Duitschland door Sieronski, Buse, ter wijl België Ronsse, Jean Aerts, Lemaire, Loncke, Schepers, Hamerlynck e. a. afvaardigt. De af te leggen afstand bedraagt 100 K.M. en hiervoor zal het parcours van 2400 M. 42 maal gereden moeten worden. Aan dezen wedstrijd, die op 24 en 25 Juni te Overveen plaats had, werd deelgenomen door de Burgerwachten Haarlem, Bloemendaal en Velsen, met 4 klassen Veteranen, 4 klassen A, 3 klassen B en 9 klassen C. De uitslag is als volgt: Klasse Veteranen: le prijs: Bloemendaal I met 261 punten in 133 4/5 sec.; 2e prijs: Bloemendaal II, met 246 punten in 134 2/5 sec.; 8 straf punten. Klasse A: le prijs. Velsen, met 242 punten in 130 3/5 sec.; 2e prijs Haarlem I: met 226 punten in 145 1/5 sec. 16 strafpunten. Klasse B: le prijs Velsen met 220 punten in 175 4/5 sec. 6 strafpunten. Klasse C le prijs Bloemendaal I met 228 punten in 235 2/5 sec., 4 strafpunten; 2e prijs: Haar lem I met 227 punten in 208 sec.; 3e prijs Vel sen I met 226 punten in 216 1/5 sec., 2 straf punten. Personeele wedstrijd. Klasse Veteranen: le prijs: P. B. Prenen van Haarlem met 57 p. in 27 2/5 sec.; 2e G. H. Luttik van Haarlem met 54 p. in 26 1/5 sec.; 3e prijs P. J. H. Gulikers Velsen met 54 p. in 30 sec. M Klasse A: le prijs A. Scholten van Haarlem met 54 p. in 26 1/5 sec.; 2e prijs H. Lensen van Bloemendaal met 54 p in 27 sec.; 3e prijs O. J. Keyser van Haarlem met 54 p. in 29 2/5 sec. Klasse B: le prijs: G. Jansen va nHaarlem met 52 p. in 29 sec.; 2e prijs G. Morrien van Velsen met 52 p. in 31 4/5 sec.; 3e prijs H. Broers van Bloemendaal in 52 p. in 39 1/5 sec. Klasse C: le prijs W. Prins van Bloemendaal met 54 p. in 31 1/5 sec.; 2e prijs C. A. Hueting van Haarlem met 54 p. in 42 4/5 sec.; 3e prijs W. Vorstelman van Velsen met 53 punten in 34 sec. Voor den extra wedstrijd C XI, welke tijdens den Provincialen wedstrijd op 9, 10 en 11 Sep tember a.s. te Overveen gehouden zal worden, zijn door het Kringcomité de tnavolgende schutters aangewezen: 1. P. B. Prenen, van Haarlem; 2. G. H. Lut tik idem; 3. P. J. H. Gulikers van Velsen; 4. A. J. Hekker van Bloemendaal; 5. A. Tol van Velsen. Reserves: 1. C. F. Visse van Bloemendaal, 2. W. G. Hoo- gestein, idem; 3. H. Prins, idem; 4. C. J. Lin deman idem. De prijsuitreiking zal gehouden worden op Zaterdag 8 Juli a.s. des avonds te 8uur in de kleine zaal van hotel Lion d'Or, Kruisweg 36, te Haarlem. De indertijd gestaakte wedstrijd Haarlem I— Ajax I werd Woensdagavond overgespeeld. Op een heel enkele uitzondering na was heel Haarlem er uit. Veenhof, de werper, het meest van al. Deze wierp veel wijd, werd meermalen geducht geslagen en beging eenige keeren een groote fout. Gedurende de drie innings heeft C. Hunik op de werpplaat gestaan. Hij had eenige keeren succes met drie slag en de Ajaxieden maakten in dien tijd weinig runs. Haarlem maakte er te weinig om den voorsprong van Ajax in ge vaar te brengen. Daar Ajax in vrijwel alle onderdeelen beter was en bij Haarlem dezen keer alles tegenliep, wonnen de Amsterdam mers verdiend. De uitslag in innings is: Ajax: 2—3—1—6—5—2—8—0—1=22 Haarlem: 0062—00152=16 Zondag 25 Juni hield bovengenoemde ver eeniging een wedvlucht van Chateauroux (Frankrijk), afstand 650 K.M. Los om 6.30 met Z.W. wind. De prijzen werden als volgt behaald: W. J. der Kinderen 1, 5, 6; F. v. Honschoten 2, 7; F. W. J. Kuijken 3, 9, 10; J. J. Kan 4; Joh. L. Heemskerk 8, 11. Wedvlucht van Orleans op Zondag 25 Juni. Afstand 534 KM. In concours 31 duiven. Los 5 uur 40 min. Eerstgetoonde duif 2 uur 2 min. 15 sec. Laatste prijswinnaar 2 uur 55 min. 20 sec. 1 L. J. Kramer, 2, 3 A. Compier, 4 M. Leu ven, 5, 6, 11 A. v. Zaal, 7 P. de Jong, 8, 10 J. C. Hoen, 9 G. D. des Bouvrie, 12 A. Eveleens. A.s. Vrijdagavond houdt de H. F. C. „EDO" haar jaarvergadering in gebouw „De Kleine Karseboom". Buiten de jaarverslagen is er be stuursverkiezing en een bestuursvoorstel voor uitbreiding bestuur. Gebouw ,,St. Bavo" Esperanto, 8 uur Grossiers-kleinhandel, 8 uur Proza, 8 uur Bestuur Spoorwegpersoneel, 8 uur R.K. Bloe misten, 8 uurUitbetaling vacantieloonen, 7 uur. Raadzaal, Prinsenhof, Gemeenteraad, half 2 en 8 uur. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling door George Robert, 34 uur. Gemeentelijke Concertzaal Volksconcert H.O.V., kwart over 8. Rembrandttheater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo" Bestuur Spoorweg personeel, 8 uur; Alberdingk Thym, 8 uur; Be stuur R.K. Veehouders, 8 uur; Bestuur Stfuca- doorspatroons, 8 uur; R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Gebouw Protestantenbond Propagandaver- gadering Vereeniging voor Veilig Verkeer, kwart over 8. Rembran "t-theater Bioscoopvoorstelling en variété, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor-Soundtheater Bioscoopvoorstellingen en variété, 8.15 uur. In de 250 c.M. klasse der TT-races te Assen kwam de bekende Haarlemsche wedstrijdrijder G. A. de Ridder uit op Grindlay-Peerless, een in Engeland zeer bekend en geliefd motorrijwiel en won daarmede het kampioenschap van Ne derland in de 250 c.M. klasse. Als bijzonderheid kunnen wij nog mededeelen, dat de machine tot vóór Vrijdag niet geloopen had en nog gloednieuw in een krat verpakt klaar stond voor den Engelschen rijder Tyrell Smith, welke door ziekte niet rijden kon. De Ridder viel nu voor hem in. Gelegenheid om te trainen was er niet meer, zoodat dit wel een groot succes is voor rijder en machine, welke beide op het uiterste beproefd werden. De heer De Ridder won dezen wedstrijd met 'n gemiddelde snelheid van 114.5 K.M. In de 500 M. klasse startte de heer De Rid der op „Norton". Dit was een standaard-motor en geen fabrieksmachine. In deze klasse start ten 45 deelnemers, waaronder 26 buitenlanders en 19 Hollanders. Ook hier eindigde de heer De Ridder op een mooie plaats, n.l. als tweede Hol lander en achtste Internationaal, met een ge middelde van 124.5 K.M. Deze race ging over 18 ronden, in totaal 325 K.M. Zaterdag en Zondag a.s. zullen in het Noor- derbad te Zandvoort internationale scherm- wedstrijden worden gehouden. Voor deze wedstrijden bestaa^jgeds groote belangstelling. :.fn<7 HAARLEM, 28 Juni. Groentenmarkt. Tomaten 0.26—°,32, Snijboonen 0.300.40, Heerenboonen 0.400.50, Tuinboonen 0.060.08 per K.G. Aard beien 0.300.60 per slof. Peulen 0.40—0 60 per zak. Spinazie 0.300.60, Andijvie 0.45—0.80, Pos telein 0.250.40 per kist. Bloemkool 0.030 09 Komkommer 0.04—0.08 per stuk. Rabarber 0 04—1 0.06, Wortelen 0.03—0.08, Peterselie 0 02—0 05 Selderij 0.04—0.10 per bos. Sla 0.60—1.80 per 100 krop. NOORD-SCHARWOUDE, 29 Juni. 146200 K.G. Aardappelen: Gr. Schotsclie Muizen 1.001.50 Schotsche Muizen 0.75—3.10, Drielingen 0 75 1.30, kleine 0.30. 29 K.G. Peulen 15.00, 150 KG Zllveruien: Zilvernep 4.705.40. SCHAGEN, 29 Juni. Eierveiling. 102000 kip eieren: 52-54 2.00, 55-57 2.102.20, 58-60 2 20— 2.40, 61-63 2.30—2.50, 64-67 2.50—2.80 4000 Eendeieren 1.40—1.60, 17 Kalkoeneieren 3 70 DONDERDAG 29 Juni. Vorige koersen Heder Londen 8.44* 8.47* Berlijn 59.02* 59.00 Parijs 9-76* 9.80 Brussel 34.83 34.82* Zwitserland 48.10 48.05 Weenen Kopenhagen 37.95 38.67* Stockholm 43.50 43.37* Oslo 42.50 42.37* New York (cable) 1.96* 1.93* Rome 13.15 13.10 Praag 7.45 7.40 Madrid 21.00 21.00 Vorige koersen Heden Staatsleenlngen 6 Nederland 1919 4% Nederland 1916 4)4 *A Nederland 1917 4 Nederland 1931 5 Neder! 1932 4 tb N Ind 1926 AB 5V4 Youngleen 1930 Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mll Industrieën (Jnllever Caive Delft Alg. KunstzUde Van Berkel'e Pat Nieuwe Philips Küch Accoustlek Ned. Ford ICO* 100*4 ICO 99* 100 99* 95* 95* 99/4 100K4 82* 83* 39* Industr Buitenland Anaconda Bethlehem Steel 8. Steel U. 8. Leather intern Nickel Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Redjang Lebong Petroleum Gaboes Kon OUe Perlak Peudawa 75* 71 70 104* 70 31 24 172* 1% 144* 13*4 32* 46* 10 1»* 14* 130 100 16 185* 106 6* 75* 68 69 103* t8* 31 23 173* 148 12* 31*4 4t*4 10* 13* 13* 129 15* 186* 103 b* Vórige koersen Heden Continental OU Shell Union Oil 12>*4 7* Rubber a'dam Rubber 90* Bandar 69* □ell Batavia Rubber 40 Serbadjadl 27* Sllau 28 V. 1. Q O. 45 Allied 38 intercontln Rubber 2>*4 Scheepvaart lava Ch. Japan 37 Holl Amerika Liin 19* □Ito Gem Elgend19* Kon Ned Stoomb. 19* ■Scheepvaart-Unie 69* Suiker 3. V. A239 Jav. Cultuur 145 N 1. 8. U102 Poerworedjo t Vorstenlanden 50 Actions idem 32.00 tabak 12* 7*4 89* 70* 40 27 27 44 37 2* 36 19* 19* 19 68 235 140 100 6* 47* 30.00 Oude Dell Oostkust tenembab Spoorwegen Union Pacific Wabash Erie 152 150 152 146* 26* 26 102 158 95 92 3* 3* 11* 11* 15 15 2 19*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2