Nederlanders in de lucht MEER STILTE Auto- Muziek! 68 MACHINES ZWERMEN VAN SOESTERBERG J MAANDAG 3 JULI CRICKET ROOD EN WIT I—P. W. I De Haarlemmers winnen met 82 runs ROOD EN WIT I—V. R. A. I Rood en Wit wint met 109 runs en 5 wickets R. C. H. 2—R. EN W. 5 TENNIS TOURNOOI WIMBLEDON OVERVEEN Spannende eindstrijden Stoop's tennis tournooi Gecombineerd tournooi op „Klarenbeek" A-tournooi R. C. H. 2 wint met innings en 13 runs Haarlem IVBloemendaal II Haarlem IIKampong II Prachtige formatie van begin tot einde behouden. Telefonische verbinding in de lucht een succes Slechts één noodlanding „Onze" start B-tournooi Om het districtskampioen schap Om den Waterlinie-prijs Op zoek naar Balbo HONKBAL H. H. C. I—Blauw Wit I 17—13 Ajax IHaarlem I 935 Haarlem IIAjax II 422 Schoolnegentallen Haarlemsche Competitie GYMNASTIEK Vaardigheidsproeven Wedstrijden Turnlust Concordia Uit het K. N. G. V. MOTORSPORT De Vereenigde Haarlemsche Motorrijders WANDELSPORT H. W. I. V. Jan Passtoors Het is Rood en Wit Zaterdag eindelijk gelukt om de eerste overwinning in de wacht te slepen. Het scheelde zelfs nog maar heel weinig of het was een innings-overwinning geworden, maar met de twee laatste batsmen op de mat werden de benoodigde runs gemaakt. P. W. won den toss en verkoos te gaan batten. Over deze innings kunnen we zeer kort zijn. Schmeink en v. d. Tcgt bowlden zoo goed, dat in 20 over de zaak bekeken was en P. W. voor 40 runs aan den kant zat. Alleen M. Schnitzer met 11 bereikte de dubbele cijfers. Schmeink met 416 en v. d. Togt met 520 hadden de wickets broederlijk gedeeld. Toen Rood en Wit ging batten, was ook hier de openingsstand reeds spoedig gebroken, want op 4 wordt v. Eeghen (1) door Höpink gecleaned. Doch Dr. S. Posthuma en W. Kramer weten door goed spel het P. W.-totaal te passeeren en eerst op 56 komt de scheiding, als W. Kramer voor 29 wordt gevangen. Posthuma houdt nog eenigen tijd stand en ziet in korten tijd 5 batsmen ver trekken en als op 89 ook zijn beurt is gekomen voor een zeer goede 38, zijn er reeds 3 wickets down. Kruyt en R. Kramer brengen dan door ge waagd runnen weer eenig leven in de brouwerij. Kruyt slaat een formidabele zes op Höpink, doch 6poedig hierna gaan beiden run out, resp. voor 18 en 11. J. Baasbank bleef met 2 not out. Bow- lingcijfers P. W.: B. Höpink 2-55; H. Wagener 5-42; E. v. Heek 0-18. Het totaal van Rood en Wit was 122 geworden, dus met een voorsprong van 82 werd P. W. nog eens ingestuurd. Nu ging het in den beginne aanmerkelijk beter. v. Heek (9), Höpink (14), Ledeboer (22) en Elderink (16) hielden allen geruimen tijd stand, doch met den stand 460 trad een plotselinge col lapse in en via 5-70 werd het 9 voor 79. Er waren dus nog 3 runs noodig en de laatste man verscheen op de mat, doch na eenige minuten spaarde Jansen met een 4 op v. d. Togt zijn club voor een extra verliespunt. Met den stand 83 voor 9 werd gestaakt. De bowlingcijfers voor Rood en Wit waren: J. Schmeink 3-21, A. v. d. Togt 5-46, S. Post huma 0-9 en J. Kruyt 0-4. Het is den Haarlemmers gelukt hun tweede overwinning te behalen en hiermede hopelijk voor goed de onderste plaats te verlaten. V.R.A. batte eerst en deels door het goede bowlen, vooral van Schmeink, deels door vrij zwak bat ten van V.R-A. zaten de Amsterdammers reeds voor 65 aan den kant. Alleen Glerum bespeelde de bowlerij zeer goed en was de eenige die met 29 in de dubbele cijfers kwam. Het bowlen van Schmeink was van een prima kwaliteit en toen na de lunch, die met 558 inging, het totaal slechts 65 werd was voor een groot deel zijn werk. Hij kwam dan ook met de prachtcijfers van 520 (in 19 over!!) uit den strijd. Verder bowlden A. v.d. Togt 18, J. Kruyt 231 en S. Posthuma 10. Rood en Wit opende met v. Bueren en Kramer op het bowlen van v. Booven en Glerum. De runs kwamen zeer langzaam, doch de batsmen speelden uiterst solide op het zeer zuivere bowlen. Eerst op 37 kwam de scheiding toen Kramer voor 20 van een mislukte slag werd gevangen. Posthuma zette met van Bueren de zaak op denzelfden voet voort en juist toen iedereen dacht dat ze beiden het V.R.A.-totaal zouden passeeren, werd v. Bueren op 63 ge- bowled voor een goede 27. Met v. d. Togt in sloeg Posthuma spoedig de winning-hit, en toen begonnen de batsmen wat vrijer te spelen en het werd speciaal voor het' talrijke publiek zeer aardig om te zien. v.d. Togt sloeg een paar mooie vieren en een harde 6 en werd toen op 99 schitterend in de slips gevangen voor 21. v. Baasbank legde er ook dadelijk het hout op en joeg Inglis Arkell zeer hard het veld uit. Op 122 werd van Baasbank te wild en zag z'n palen duikelen. Posthuma, die inmiddels ook niet vergeten had runs te maken, was het vol gende slachtoffer voor een uitstekende 41. Hage naar en Schmeink nu samen joegen de bowlerij naar alle kanten en het cricket was zeer aan trekkelijk. Op 174 verklaarde aanvoerder v. Eeghen de innings voor gesloten om te trach ten met nog 2 uur 10 minuten speeltijd een innings-overwinning te bemachtigen. Hagenaar met 20 en Schmeink met 21 bleven beiden not out. De bowlingcijfers voor V.R.A. waren: H. v. Booven 020; W. Glerum 248; H. Klink 1—58; T. Inglis Arkell 1—16; W. Eige- man 02; M. Dirkten 02 en Mr. G. Hambur ger 123. Glerum en Overing openden de tweede in nings van V-R.A. Het was te zien dat de R. en W.-bowlerij vermoeid was, maar ook de batsmen speelden veel beter dan in de eerste innings. Toen er na een uur spelen nog geen wicket was gevallen en het totaal 67 was, zag van Eeghen van verderen strijd af. Glerum bleef met 41 not out en Overing met 18. Rood en Wit won dus met 109 runs en 5 wickets. en verloor wederom, nu met een twintig runs. De openingsbats zijn bij Haarlem II spoedig verdwenen door prachtige vangen. R. de Vries en J. de Boer laten daarna goed batten zien. De Boer slaat o.a. een fraaie 6. De rest laat dan niet veel bizonders zien op het goede bowlen. Met 964 schijnt het afgeloopen, G. Jansen en D. D. J. Dalhuisen laten dan echter uitstekend cricket zien. Vooral het goede runnen valt op. Op 97 valt pas het laatste wicket. G. Jansen 20, Dalhuisen 12*. Bij Kampong bowlden zoowel G. J. Ufkes (353) en H. v. Raalten (538) goed. De eerste w'as echter niet gelukkig. De openingsstand van Kampong levert, dank zij fraai batten van Stork (28) 44 runs op. Van 244 wordt het 448, doch Hilleman en Van Raalten zetten een mooie stand op. Vooral Hil leman (40) beschikt over eenige harde strokes. Dalhuisen vangt hem dan uitstekend. Door een prachtigen aangooi van R. de Vries gaat v. Raal ten run-out voor 19. Verder had Plette nog een geduldige 15. Op 119 voor 8 wordt maar gestópt. F. W. G. van Dalsum (1—28) en R. de Vries (024) bowlden niet fortuinlijk. A. Blok (546), J. de Boer (1—12). Na een week van veel en dikwijls goed tennis is het op zoo uitstekende wijze door dr. de Crauw en Van de Klashorst geleide toumooi op de banen van Wimbledon Tennispark Zondag geëindigd. Het was goed dat op een uitzondering na voor den Zondag alleen de eindstrijden waren overgebleven, want de spanning in deze eind strijden had zeer lange partijen tot gevolg waardoor het nog vrij laat werd alvorens tot de uitreiking van de prijzen kon worden overge gaan. Voor Th. van Eek werd dit toumooi een groot succes. Het hoofdnummer, het heeren enkelspel A, bracht hem een fraaie overwinning op M. Wetselaar, een overwinning die eerst na 5 sets werd verkregen. De eerste en tweede set waren voor Van Eek maar Wetselaar won vervolgens beide vol gende sets waarna Van Eek met 86 de vijfde set en de partij won. Ook de heeren dubbelspel A was voor Van Eek met Wetselaar als partner. In 3 sets wer den Hoeke en Mödlich vlot geslagen. Mej. M. de Jong van T. C. H. won het dames enkelspel A in den eindstrijd tegen een oude tegenstandster mevr. J. Meyer van D. D. V. De cijfers 46, 86, 86 wijzen voldoende hoe het hier heeft gespannen. Mevr. J. Meyer en mej. Monasch wonnen het dames dubbelspel in eindstrijd tegen mevr. U vindt Uw claxon misschien erg muzikaal, een symphonie gelijk I Weet U, dat niet Iedereen er zoo over denkt? Dat anderen Uw autohoorn vooral 's nachts liever niet hooren? Wilt U er ook eens om denken, dat onze maatschappij rust noodig heeft? Geen lawaai, maar: 36 Ernst en mej. Roos. Ook hier waren 3 sets noodig. Mej. M. Roos won nog een eerste prijs, n.l. het gemengd dubbelspel met Tönjes. Mevr. Kern en Kern bleven met 64, 75 in de minder heid. J. v. d. Togt boekte een keurig succes door het heeren enkelspel B te winnen, waarbij Bor- gerding 5 sets lang tegenstand bood. De Ruiter en Melse wonnen in deze afdeeling het heeren dubbelspel. Het dames dubbelspel was voor mevr. R. v. d. Klashorst en mevr. van Huystee en ook hier viel de beslissing eerst na 3 sets, evenals in het gemengd dubbelspel in welk nummer de eerste prijs werd gewonnen door mevr. Kuhn en C. Melse. Evenals het vorig jaar slaagde ook thans dit grootste Haarlemsche tournooi uitstekend en de belangstelling die er steeds van de zijde van het publiek bestond, bewijst wel, dat de belangstelling voor de tennissport in Haarlem en omgeving nog steeds toeneemt. Tot slot de uitslagen van Zaterdag en Zondag: Heeren enkelspel A: Halve eindstrijd: Th. van Eek si. J. Nielsen 6—1, 6—4. Eindstrijd: Th. van Eek sl. M. Wetselaar 8—6, 6—2, 4—6, 5—7, 8—6. Dames enkelspel A: Halve eindstrijd: Mej. M. de Jong sl. mej. M. Roos 16, 63, 63. Mevr. J. Meyer sl. mej. J. M. Monasch 6—2, 6—2. Eindstrijd: Mej. M. de Jong sl. mevr. J. Meyer 46, 86, 86. Heeren dubbelspel A: le ronde: P. C. Tönjes en J. A. Arnaud Ger- kens sl. J. W. C. Kern en mr. W. P. I. Wilde 7—5, 46, 6—4. Halve eindstrijd: W. Mödlich en Ch. Hoeke sl. P. C. Tönjes en J. A. Arnoud Herkens 26, 86, 75. M. Wetselaar en Th. van Eek sl. F. Bakker en H. Blom 62, 61. Eindstrijd: M. Wetselaar en Th. van Eek sl. E. Hoeke en Mödlich 62, 64, 61. Dames dubbelspel A: Halve eindstrijd: Mevr. J. Meyer en mej. J. M. Monasch sl. mevr. B. Nielsen en mej. T. Leeuwenberg 61, 63. Eindstrijd: Mevr. J. Meyer en mej. J. M. Monasch sl. mevr. Ernst en mej. M. Roos 6—0, 3—6, 6—4. Gemengd dubbelspel A: Halve eindstrijd: Mej. M. Roos en P. E. Tönjes sl. mej. M. de Jong en H. Blom 64, 62. Mevr. Kern en Kern sl. mej. Monasch en Mödlich 64, 64. Eindstrijd: Mej. M. Roos en P. E. Tönjes sl. mevr. Kern en Kern 64, 75. Heeren enkelspel B: 3e ronde: Schönthaler sl. H. Seignette 60, 62. Kwart eindstrijd: C. Borgerding sl. Schön thaler 7—9, 6—4, 7—5. Halve eindstrijd: J. v. d. Togt sl. C. Melse 63, 86. C. Borgerding sl. M. J. H. Felix 5—7, 6—3, 6—4. Eindstrijd: J. v. d. Togt sl. O. Borgerding 6—3, 5—7, 4—6, 9—7, 6—2. Dames enkelspel B: Halve eindstrijd: Jonkvr. J. v. Riemsdijk sl. mej. A. Terwey 36, 86, 86. Eindstrijd: Mej. Monasch sl. jonkvr. J. v. Riemsdijk 75, 60. Heeren dubbelspel B: Kwart eindstrijd: Mr. Verspyck en mr. Wilde sl. W. F. v. d. Lee en Joh. Scholten 60, 97. Halve eindstrijd: P. ter Laag en „Van Stederen" sl. J. P. Baas en H. Sprengers 57, 62, 75. C. Melsen en J. de Ruiter sl. mr. Verspyck en mr. Wilde 61, 75. Eindstrijd: C. Melse en J. de Ruiter sl. P. ter Laag en „Van Stederen" 86, 64, 1412. Dames dubbelspel B: Mevr. R. v. d. Klashorst en mevr. van Huystee sl. mevr. C. v. Beaumont en mej. L. Grimberg 61, 75. Eindstrijd: Mevr. R. v. d. Klashorst en mevr. van Huystee sl. mevr. Kuhn en mevr. Kamer beek 6—3, 2—6, 6—2. Gemengd dubbelspel B: Kwart eindstrijd: Mevr. Verspyck en mr. Wilde sl. mej. J. v. Laar en J. van Hezel 63, 6—2. Halve eindstrijd: Mevr. Kuhn en C. Melse sl. mevr. Van Huystee en dr. Euysvogel 63, 64. Mevr. Kamerbeek en „Van Stederen" sl. mevr. Verspyck en mr. W. P. I. Wilde 57, 10—8, 6—3. Geef me een beetje vuur, wil je? Met alle plezier hoor! Gutierrez, Madrid Eindstrijd: Mevr. Kuhn en O. Melse sl. mevr. Kamerbeek en „Van Stederen" 36, 63, 61. Zondag werd een aanvang gemaakt met het jaarlijksche tennistournooi op Stoop's banen. De inschrijvingen zijn dit jaar minder dan het vorige jaar. De uitslagen van den eersten dag luiden: Heeren enkelspel: le ronde: D. Nieman sl. dr. ir. B. Bölger 62, 64. Giesberts sl. P. ter Laag 75, 64. Poe- derbach sl. K. Schalekamp 64, 61. Geheniau sl. R. P. Smit 63, 62. F. Lanting sl. S. Torman 62, 60. L. Spier sl. E. v. d. Weiden 75, 2—6, 63. Dr. Tiessens sl. W. Vreeken 1—6, 6—4, 6—2. Klok sl. J. Maas 6—3, 6—3. Ir. Lux sl. Engelenberg 62, 60. 2e ronde: Giesberts sl. D. Niemand 60, 108. Piederbach sl. Geheniau 75, 63. Dames enkelspel: le ronde: Mevr. Ramkema sl. mej. Popma 5—7, 6—4 61. Mej. W. Duyff sl. mej. Witkamp 2—6, 64, 97. Mej. Eldering sl. mej. Mi Wust 62, 62. Mej. L. van Gelder sl. mej. A. Wust 61, 60. Mevr. Vreeken sl. mej. Mo. Wust 3—6, 7—5, 6—3. Heeren dubbelspel: le ronde: J. Maas en E. v. d. Weiden sl. Klok en Niemand 62, 14—12. K. Schalekamp en Geheniau sl. W. Vreeken en Goemans 63, 75. Ir. Lux en mr. Bouman sl. Nijboer en Störman 6—2, 63. Dr. Tiessens en Lanting sl. dr. ir. Bölger en mr. Hoog 86, 108. Dames dubbelspel: le ronden: Mej. J. v. Laar en mevr. B. v. Hezel sl. mej. Bruinsma en mej. Witkamp 61, 6—0. Gemengd dubbelspel: le ronde: Mej. J. v. Laar en Lanting sl. mevr. Vreeken en W. Vreeken 64, 6—2. Mej. R. Hulshoof en Ter Laag sl. mej. Driessen en W. Bais 60, 60. Mevr. en de heer Dootjes sl. mevr. en A. Knuyt 62, 36, 63. Mevr. Spronk en R. P. Smit sl. mej. Niessen en R. Frant 6—8, 6—3, 9—7. Het door den A. L. T. B. en de A. T. V. op het banencomplex van „Klarenbeek" georga niseerd tennistournooi is Zondag beëindigd met de volgende resultaten: Heeren-enkelspelkwarteindstrijd: Karsten sl. Tjoa 61, 62; Leyenaar sl. Dreesman 63, 64; Weber sl. Mr. v. d. Berg 61, 60; Scheurleer sl. Heyneker 36, 62, 60; halve eindstrijd: Scheurleer sl. Karsten 61, 62; Weber sl. Leyenaar 4—6, 6—8, 8—6; eindstrijd: Scheurleer sl. Leyenaar 86, 60. Dames-enkelspel: kwarteindstrijd: Mevr. Drabbe sl. mevr. Schuiling 60, 62; mej. Stroink sl. mej. Hyink 63, 62; freule De Geer sl. mevr. Bongers 63, 46, 61; mej. Sluis sl. mej. Swemmelaar 62, 60; halve eindstrijd: mevr. Drabbe sl. mej. Stroink 60, 6—0; mej. Sluis sl. freule De Geer 61, 60; eindstrijd: mevr. Drabbe sl. mej. Sluis 60, 6—0. Gemengd dubbelspel: halve eindstrijd: mevr. Op het uitstekende bowlen van Zonneveld brengt R. en W. het slechts tot 64, waarvan He ringa met 20 en A. Hoyer met 11 het meeste toe bijdroegen. Zonneveld bowlde liefst 7 wickets voor slechts 18 runs en Musscher en Van Roon elk een voor 20 runs. R. C. H. scoort hierna voor het verlies van 6 wickets 128 runs, w'aarop gesloten wordt. G. v. Musscher scoorde in goeden stijl 44 not out en Scheen een snelle 19 not out. Heringa 1 voor 27, Bouwmeester 3 voor 15, Hoyer 1 voor 18 en Reus 1 voor 23. R. en W. nogmaals ingestuurd, brengt het nu tot 51, waarvan Reus 18 en v. Olphen 15. Scheen bowlde 5 voor 10, Zonneveld 1 voor 11 en v. Roon 1 voor 8. R. C. H. won dus met innings en 13 runs. Haarlem tracht te batten, doch het is een komen en gaan. Dank zij het goede bowlen van Kesting en v. d. Werff en schitterend fielden van Paape op point, die vier vangen deed, wordt het totaal 22. Hiervan had Roggeband 10. Hij ging ongelukkig door een substitute gevangen. G. Kesting 7—10, v. d. Werff 3—11. Bloemendaal passeert dit totaal gemakkelijk voor het verlies van 3 wickets. F. v. Elk en G. Vesting, beiden met 11, maakten de ruis. Totaal 39 voor 3. H. Hurkmans 05, A. de Winter 14, J. C. v. d. Schaar 115, H. J. v. Vreden 115. Eten, op Rijpma na, volledig Haarlem n, speel de tegen een met invallers uitkomend Kampong De groote escadrille-vlucht van de Luchtvaart- afdeeling Soesterberg, waaraan werd deelge nomen door 62 jagers, verkenners en school- vliegtuigen, zoomede zes reservetoestellen, heeft een buitengewoon gunstig verloop gehad. Het eskader, dat onder leiding van den commandant der Luchtvaartafdeeling Luit. Kol. van den Generalen Staf J. J. van Santen, den tocht van het verzamelpunt voerde via Gouda, Rot terdam, Delft, Den Haag, Leiden, Haarlem, Amsterdam en het Gooi, heeft de formatie tot op het laatste oogenblik gehandhaafd. Slechts een toestel moest bij Harmeien een noodlanding maken. Om 1.50 uur streek de 801 als eerste toestel op het vliegveld neer. De laatste dalende machine werd even over half drie de hangar ingereden. Deze buitenge wone prestaties is een waardige afsluiting en viering van het 20-jarig bestaan der Lucht- vaart-afdeeling, waarbij ook de proefneming (telefonische verbinding tusschen toestellen in de lucht) een groot succes heeft opgeleverd. Na afloop werden toespraken gehouden door Generaal Seyffart en Luit. Kol. van Santen, waarbij kransen werden gelegd op het monu ment voor de gevallen kameraden. De plechtigheid werd beëindigd met het spe len van het Wilhelmus. De oud-kapitein der genie, ir. L. F. Liera, was zoo welwillend ons op zijn bureau uit te noodigen, waar hij ons de werking uiteenzette van de nieuwe zend- en ontvangtoestellen voor radiotelefonie, waarmee proef werd genomen. De toestellen worden vast ingebouwd in de cockpit en nemen daar slechts zeer weinig ruimte in, zoo weinig, dat de bestuurder van een vliegtuig in staat wordt gesteld de instal latie eventueel zelf te bedienen. Thans zijn nog pas enkele dezer installaties aangebracht, doch no een welslagen der proefneming zou kunnen worden overgegaan tot de aanbrenging in meer toestellen, op den duur mogelijk in alle. Het eskader, dat in zijn geheel onder leiding stond van den commandant van de luchtvaart afdeeling, luit.-kol. J. J. v. Santen, die met kap. v. Dorst en luit. jhr. Sandberg de commando groep zou vormen, bestond uit twee af- deelingen respectievelijk onder leiding van de kapiteins-vlieger v. Heyst en Versteegh, die van de instelling der luchtvaartafdeeling bij den vliegdienst werkzaam zijn. De afdeeling v. Heyst, bestaande uit de groepen resp: onder bevel van de kapiteins v. Weerden Poelman en Raland vertrok in haar geheel naar Schiphol; drie groepen van de afdeeling Versteegh, resp. onder leiding van luit. Hoogenboom, luit. v. Gemeren en kap. v. Hecklng Ooienbrander ver trokken naar Waalhaven. Eigenlijk was het een lichte teleurstelling. Wanneer je als burger in de gelegenheid wordt gesteld een vlucht mede te maken met het leger, te moeten plaats nemen in een toestel, dat vrijwel overeenkomt met die, welke ook in de civiele luchtvaart worden gebruikt. Je hebt even den wensch je te laten „gelijkschakelen", maar je krijgt geen kans. Waarschijnlijk maar goed ook! Ons toestel werd bestuurd door kap. Steup, die werd geassisteerd door sergeant War naar. Een marconist behoorde eveneens tot de bemanning. Het is een der voorschriften bij de militaire luchtvaart de inzittenden van een toestel bij vertrek en dalen zich te doen dekken met een valhelm. In de practijk hebben deze hoofddek sels menig ernstig ongeluk voorkomen. Wij burgers vonden ons er reeds vrij .sjiek" mee, toen we onze helmen al weer mochten afzetten en onze riemen konden losmaken. We waren al omhoog en klommen geleidelijk tot onge veer 900 M. Op weg naar Woerden, waar de verschillende groepen zich zouden verzamelen, hebben we ons om de beurt vermeid in het opzetten van de koptelefoon der boord-ontvang- lnstallatie en konden we de aanwijzingen hoo' ren, welke door den commandant werden ge geven, zoomede de meldingen betreffende de positie der andere afdeelingen. Het weer was heiig. Wolkjes om en onder ons. Toen wij boven Woerden waren aange komen, werd medegedeeld, dat de comman dant zich boven Utrecht bevond. Kapitein Versteegh was inmiddels ook boven Woerden Jonquière en Weber sl. mevr. De Bruyn Teng- bergen en Tjoa 61, 6—1; mej. A. v. d. Wal en Karsten sl. mej. Stroink en Heyneker 61, 75; eindstrijd: mevr. De Jonquière en Weber sl. mej. v. d. Wal en Karsten 61, 75. Heeren-dubbelspel: halve eindstrijd: Weber en Karsten sl. Xenon en Tjoa 63, 61; Scheurleer en Leyenaar sl. Heyneker en Feits- ma 86, 36, 62; eindstrijd: Weber en Karsten sl. Scheurleer en Leyenaar 86, 63. Dames-dubbelspel: halve eindstrijd: Mevr. Jonquière en mej. v. d. Wal sl. mevr. Bongers en mevr. De BruynVrins 62, 62; mevr. Drabbe en mej. Kerckhoff sl. mej. Hillen en jkvr. v. Citters 62, 6—1; eindstrijd: mevr. Jonquière en mej. v. d. Wal sl. mevr. Drabbe en mej. Kerckhoff 68, 61, 108. Heeren-enkelspel: halve eindstrijd: Thomas sen sl. E. Roes 63, 62; Terwindt sl. Chr. Engelberts 75, 57, 61; eindstrijd: Thomas sen sl. Terwindt 62, 62. Dames-enkelspel: halve eindstrijd: mevr. Schuiling sl. mej. Hillen 61, 61; mej. Hyink sl. mevr. Bernsen 62, 63; eindstrijd: mevr. Schuiling w. o. Gemengd dubbelspel: halve eindstrijd: mej. Hyink en Terwindt sl. mevr. Rijkmans en Rijkmans 6—4, 6—1; mej. E. van Lerven en Thomassen sl. mej. Lievendag en Lievendag 60, 61; eindstrijd: mej. E. van Lerven en Thomassen sl. mej. Hyink en Terwindt 36, 6—3, 6—2. Heeren-dubbelspel: halve eindstrijd: Brin- kert en Thomassen sl. Chr. Engelberts en E. Roes 64, 75; Ras en jhr. Meyer sl. Wijnma len en Slot 62, 62; eindstrijd: Brinkert en Thomassen sl. Ras en jhr. Meyer 62, 36, 6—3. Dames-dubbelspel: halve eindstrijd: mevr. Breebaart en mej. E.v. Lerven sl. mevr. Portheine en mevr. Bernsen 57, 75, 64; mevr. Schuiling en mej. Hyink sl. mevr. Rijk- mans en mej. Heuff 60, 6I; eindstrijd: mevr. Schuiling en mej. Hyink sl. mevr. Bree baart en mej. v. Lerven 63, 62. Dames-enkelspel: halve eindstrijd: mevr. De Bruyn Tengbergen sl. freule De Geer 62, 16, 60; mej. Sluis sl. mej. Stroink 60, 61; eindstrijd: mej. Sluis sl. mevr. De Bruyn Teng bergen 63, 26, 62. Heeren-enkelspel: halve eindstrijd: Heyne ker sl. Dreesman 16, 63, 63; Ketjen sl. Feitsma 57, 60, 64; eindstrijd: Heyneker sl. Ketjen 6—3, 7—5. Heeren-enkelspel: halve eindstrijd: mr. v. d. Berg sl. Sluis 63, 64; Schelling sl. Drees man 7—5, 63; eindstrijd: mr. v. d. Berg sl. Schelling 64, 64. Door deze overwinning blijft mr. v. d. Berg in het bezit van den door den N. L. T. B. uit geloofden waterlinieprijs. gesignaleerd. Hier werd wat gecirkeld, totdat het eskader de aangegeven formatie aannam en via Gouda koers zette in de richting Rot terdam. Zuid Holland lag beneden ons. Voor ons uit konden we slecht zien. We wisten dat we uiterst links vlogen, geheel achteraan. 1200 M. voor ons moest de commandogroep zich be vinden. Meer zagen we nog niet totdat even vóór Rotterdam in enger verband werd gevlogen en daarvoor het „luchtregiment" als het ware voor ons defileerde. Een schitterend gezicht, ook uit de lucht. Vóór, naast en boven ons overal vliegtuigen. De menschen in Rotterdam zagen we omhoogturen. En het deed ons goed daar boven van de partij te zijn. Over het „Circus Rausch" der Delftsche studenten ging het naar Den Haag en Scheveningen. Op de pier zou niet worden gedaald, doch de wetenschap dat daar beneden wat lekkers te krijgen was, schijnt Kap. Steup aanleiding te hebben gege ven eens na te gaan, of hij misschien niet iets „bij zich" had. En we kregen een rondje koffie, gebruikten sandwiches en zoo waarfruit ontbrak evenmin. Zuidvruchten waren er ook bü, wel is waar niet afkomstig van Balbo, want dien hadden we nog niet gezien. Wél hadden we gehoord, dat de Italianen tegen half een in Amsterdam zouden kunnen aankomen, want ze waren Zaterdag inderdaad vertrokken. Bij Haarlem vernamen we, dat radiotelegra- fisch werd medegedeeld, dat we „Balbo zouden gaan zoeken". Het ging dan ook rechtstreeks op Schellingwoude af, waar reeds de eerste toe stellen op het water waren neergestreken. Zou den we aldoor gaan naar Soesterberg? Maar neen, de Berlagebrug kwam in zicht en nog eens zetten we koers, via Zuid, langs West naar Noord. Beneden ons lagen intusschen reeds meer dan 20 Italiaansche watervliegtuigen voor an ker. De boordmarconist maakte ons er op op merkzaam, dat een der Italianen over den kop moest zijn geslagen. Het behoefde niets ern stigs te zijn.... Het ging nu naar huis, Diemen, Weesp, ver derop Muiden, Naarden, Bussum beneden ons, Hilversum en Soesterberg. De 801 zou als eerste toestel dalen. De 801 streek 'als eerste neer om 1 uur 50. Hoog in de lucht zaten de andere 67 kisten, de commandant daalde, zijn groep daal de, toestel na toestel streek neer en snel werden de machines naar de hangars gebracht. Om half drie was de laatste kist beneden. Bij informatie bleek, dat slechts een der deel nemers aan de groote eskadervlucht was uitge vallen, omdat hij bij Harmeien een noodlanding moest maken. De bemanning van dit toestel was ongedeerd, terwijl het toestel zelf geen schade opliep. De vlucht in groot verband is dus een succes geworden, daar ook de radiotelefonie schijnt te hebben voldaan. Behalve als „parade" voor de bevolking van het Westen van ons land, kan men dus de voldoening smaken, dat deze tocht ook in technisch opzicht is gelukt, hetgeen als herdenking van het twintig-jarig bestaan van de luchtvaartafdeeling de schoonste herinnering zal achterlaten. Dezen keer heeft H. H. C. zich niet door den naam van de tegenpartij laten intimideeren. Hoewel Blauw Wit eenige buitengewoon goede slagmenschen bezit is er zeer weinig geslagen. Daarvoor was het werpen van Pijnakker zoowel als van J. Baas te goed. Toch staat H. H. C. langen tijd achter, on danks een tweede inning van vijf runs. Op het laatst worden echter nog eens alle krachten in gespannen. De bowlers blijven goed, zoodat wei nig Blauw Witters op de honken komen. Eén ervan sneuvelt bovendien nog door D. Baas op het derde honk. Freymuth doet eenige eenhand- sche vangen. Jp. Hartog doet een schitterende aangooi op het eerste honk. Driemaal achter een gaat Blauw1 Wit voor nul uit. Na de achtste inning is de spanning op het hoogst. De stand is 1313. En warempel dank zij eenige goede tikken, o.a. van Van der Lan den, en een paar door Jelders gemiste vang- kansen, slaagt H. H. C. er in vier runs te maken. Daardoor wint zij dus met 1713. De uitslag in innings is: H. H. C. I: Blauw Wit I: 151—1—0203—4 17 0133—3—30—00 13 Zaterdagmiddag bracht Haarlem het tegen bezoek aan Ajax. Haarlem was in samenstel ling zwakker dan Woensdagavond. Ajax daar entegen sterker. Bremer, Dubois en Elzinga waren nu van de party. Alleen H. Blomvliet ontbrak. Het heeft Ajax echter niet gebaat. Haarlem had er weer „zin" in en Veenhof behoefde dezen keer niet vervangen te worden. Het is moeilijk uit te -maken of het werpen van J. Blomvliet zwakker was, dan wel het slaan der Haarlemmers zooveel beter. In elk geval: de bal ging herhaaldelijk over het hek tegen de tribune. In de zesde inning liet Blomvliet zich ver vangen door Bakker, eigenlijk achtervangen. Ook dit hielp den Ajaxieden niet, de Haarlem mers sloegen toch. De uitslag in innings is: Haarlem I: Ajax I: 0—3—3—10—2—9—2—6 35 02003013 - 9 Bovengenoemde wedstrijd was het aankijken nauwelijks waard. Haarlem II verscheen wel met een paar goedklinkende namen, maar de on geoefendheid van sommige spelers speelde het negental geducht parten. Van slaan kw'am zoo goed als niets terecht. Slechts bij uitzondering kwam de bal over de honklijn. Het bowlen van den werper eerst Dijkhuizen, later Jelses bestond uit bijna niet anders dan wijdballen. Zoo kwamen telkens Ajaxieden op de honken en als er dan een een flinken tik gaf, kwamen er een paar tegelijk binnen. De Haarlemmers hielpen wel eens een handje door slecht aan te gooien en het over wicht van Ajax was geen oogenblik in gevaar De uitslag in innings is: Ajax II: Haarlem II: 1—0—5—1—0—5—2—3—5 22 2—0—0—0—0—0—0—2—0 4 De laatste wedstrijd voor de finale, H. B. S. B—Rijks H. B. S. Velsen werd Zaterdagmiddag niet uitgespeeld. Het optreden van een H. B. S. B-scholier tegen den scheidsrechter was aan leiding tot een veel erger optreden van den vader van dien scholier. Deze was spoedig in een ge vecht gewikkeld. Als gevolg daarvan werd de wedstrijd gestaakt en kon dus ook de finale niet gespeeld worden. Nu zullen de beide Wedstrijden gespeeld wor den op het terrein van de Rijks H. B. S. te Vel sen op Maandagavond. Zaterdagmiddag won E. D. O. A met 38—9 den wedstrijd E. D. O. ASwastika A en Zon dagochtend E. D. O. B met 337 den wedstrijd Swastika BE. D. O. B. E. D. O. A: Swastika A: Swastika B: E. D. O. B: 9—7—7—7—8 38 0—1—3—5—0 9 3—2—0—2—0 7 4—6—8—6—9 33 Zaterdagmiddag werden op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan vaardigheids- proeven voor jongens uit den Kennemer Turn kring afgenomen onder leiding van den heer J. J. van Doom. De belangstelling van de zijde der adspiran- ten was aanmerkelijk kleiner dan vorig Jaar. Als gymnastische onderdeelen werden ver- eischt een vrije oefening, een boksprong en oefeningen aan brug, paard en rek. Voor ath- letiek waren minimum-eischen gesteld in hard- loopen, hoog- en verspringen en balwerpen (jongste jongens) of kogelstooten (oudste jon gens). Van de 65 jongens van 11, 12 en 13 jaar behaalden er 46 een diploma, waarvan 3 van Gratia-Plato, 25 van Concordia, 4 van T. V. Santpoort, 5 van Bato en 9 van Turnlust H. Voor den vereenigingsprijs in gymnastiek kwa men alleen in aanmerking de vereenigingen met minstens 5 gediplomeerden. Bato en Concordia werden hier no. 1, ieder met 188.5 punten, Turnlust H. volgde daarop met 177 p. Door de geringe deelneming kon bij de jon gens van 14 en 15 jaar geen vereenigingsprijs worden toegekend. Slechts 10 oudste jongens namen aan de proeven deel, waarvan er 6 slaagden, n.l. 2 van T. V. Santpoort, 1 van Turnlust H. en 3 van Gratia-Plato. Twee jongens van T. V. S. kregen aanteeke- ning voor het facultatieve speerwerpen. Donderdag a.s. kan in de nieuwe zweminrich ting aan de Houtvaart gedurende het zwemuur van Turnlust H. de facultatieve zwemploeg wor den afgelegd, zoowel door jongens als door meisjes. Voor 120 adspiranten van de Chr. Gymna- stiekvereeniging Turnlust werden onderlinge gymnastiekwedstrijden gehouden onder leiding van den heer W. H. Verkes, die in de beoor deeling ter zijde werd gestaan door dames- en heerenleden van de vereeniging. Als oefeningen deden dienst die van de vaar digheidsproeven K. T. K., aangevuld met een ringen-oefening. De uitslagen luiden: Jongste jongens. Eerste gelid: 1. G. Wage naar en D. Lodders, 2. P. Makkelie. Tweede ge lid: 1. H. Wagenaar, 2. A. Boogaard, H. Cassée en K. Kramer. Derde gelid: 1. C. Walbrecht, 2. J. van Morink, 3. K. Rademaker. Jongste meisjes. Eerste gelid: 1. P. Hommels, 2. P. v. d. Gruiter, èn A. Calavon/ k Herwig Tweede gelid: 1. C. Zuurendonk, 2. A. Visser, 3. J. Maassen en J. de Wijman. Derde gelid: 1. Éi Heesemans, 2. J. v. d. Geest, 3. E. Makkelie. Oudste meisjes. Eerste gelid: 1. J. Bijvoets, 2. C. Scholtens, 3. H. Bottema. Tweede gelid: 1. G. Vastenouw, 2. J. Salentijn, 3. A. Verzijlberg. Derde gelid: 1. A. Boer en I. Walbrecht, 2. J. v. d. Ham, 3. Th. Cacander en H. Polderman. Voor de jongens van de Haarlemsche afdee lingen hield Concordia onderlinge wedstrijden, waarvoor als onderdeelen golden een vrije oefe ning, rek, brug, paard, boksprong en voor de jongste jongens bovendien ringen. De uitslagen luiden: Jongste jongens: 1. G. André, 2. J. Braaks- ma, 3. D. Deun, 4. J. Bierenbroodspot. Oudste jongens: 1. E. Bischot. Het K. N. G. V.-bestuur stelde een wandel sport-commissie in onder leiding van den heer W. de Graaf (Middelburg) In deze commissie werd als lid benoemd o.a. de heer W. Marsman, lid van de T. C. van den Kennemer Turnkring. De spelkampioenschaps-wedstrijden van het K. N. G. V. worden op 24 September in Am sterdam gehouden. In tegenstelling met een bericht in het K. N. G. V.-orgaan van j.l. Zaterdag wordt ons van j.l. Zaterdag wordt ons van officieele zijde me degedeeld, dat de wedstrijden voor de Athletiek- kampioenschappen van het Verbond in Win- •schoten op 12 en 13 Augustus worden gehou den. De V H. M. R hield Zondag van haar club huis, Hotel ,,'t Hof van Holland" een speelkaar. tenrit, welke niet werd begunstigd, animo ont brak in geen geval. De rit werd vlug en vlot verreden, daar de tijd, die er vastgesteld was, ruimschoots genoeg bleek te zijn. Er waren rijders die reeds een uur voor het sluiten weer aan het clubhuis waren. Jammer was het voor enkelen dat zij den rit moesten staken wegens machinepech. De eind stand van den rit was: Smit en Donselaar, 43 punten; Holweg en Buts, 42 punten; De Vries 40 punten; Stadmarj, 38 punten; Pimmelaar, 30 punten en Blommert, 29 punten. Bij loting werden de prijzen behaald door: Donselaar, le pr.; Smit, 2e pr.; Buts, 3e pr.; Holweg, 4e pr. en De Vries, 5e pr. Ondanks het triestige weer hield bovenge noemde vereeniging jJ. Zondag met een groot aantal leden een trainingsmarsch over een af stand van 20 K.M. Toen het weer opklaarde en het zonnetje doorbrak, kwam er eerst goed de stemming in. Te circa 12.30 uur werd de finish weder be reikt. Hier bleek het dat allen, daar er vele nieu welingen bij waren, deze eerste van de 5 trai- ningsmarschen in goede conditie zonder uitval lers volbracht hadden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 10