Om den Prins Hendrik-beker rpi ik-punten Roeifeest op den Amstel Buitenlandsch Varia HAARLEM WINT D.H.L.-WILHELMINA 3-4 P.S. V.-FEIJENOORD 3-8 NE RE US WINT DE OUDE ACHT MAANDAG 3 JULI Berger liep de 100 Meter binnen recordtijd Geslaagde wedstrijden ATHLETIEK AMERIKAANSCHE KAMPIOENSCHAPPEN Nieuw wereldrecord 4 X 100 M. dames I. V.C. B. Het Delftsche spel een teleur stelling! K.N.V.B. De laatste wedstrijd om het kam pioenschap van Nederland ZWITSERSCH KAMPIOENSCHAP AUTOMOBILISME WEDSTRIJDEN OP DE BROOKLANDSBAAN Groote Mameprijs Eindwedstrijden met mooi weer en onder groote belangstelling Oude Vier voor Triton Oude Twee Jonge Vier B Overnaadsche Twee Oude Acht Jonge Twee B Jonge Acht A Oude Vier ZWEMMEN Nationaal zwemfeest „De Waterratten" Onderlinge wedstrijden F rankrijkBelgië ;yft* UIT DE Onder zeer gunstige weersomstandigheden en gToote belangstelling vonden op „Houtrust" te 's-Gravenhage de wedstrdijden om den „Prins Hendrik Beker" plaats. De organisatie was op gedragen aan de vereeniging „Vlug en Lenig" ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan. Na een défilé van de deelnemers werd met de verwerking van het programma begonnen. In de 2e serie van de 110 M. horden vestigde W. Kaan de aandacht op zich door 0.1 sec. bene den het record te loopen. Hij had echter een der horden omgeworpen, zoodat dit record niet yoor erkenning in aanmerking kon komen. Het nummer 1500 M. hardloopen leverde een overwinning op voor een Zuidelijk athleet, n.l. Paul (Heerlen) die eerste werd, op den voet ge volgd door een Trekvogel-man. De 100 Meter gaf een prachtige finale te zien. Na twee valsche starts gingen de 6 deelnemers de derde maal zeer snel weg. Berger was direct voor en won met grooten voorsprong. Hij bleek beneden Ned. record geloopen te hebben, n.l. in 10.4 sec. Het oude record stond op zijn naam met 10.5 sec. Het staat echter te bezien of het record erkend wordt daar Berger den zeer ster ken wind pal in den rug had. Niettemin zal er kenning worden aangevraagd. De strijd in hetzelfde nummer tusschen den Haarlemmer v. d. Berge en Jansen (V. en L.) om de tweede plaats werd en gunse van laatst genoemde beslist. Zeer spannend was de 4 X 100 M. estafette waarin Vlug en "Lenig een voorsprong nam en dezen tot het einde toe behield, daarmede den recordploeg van de A. V. 1923 kloppend. Het verschil was zeer gering. Berger die de laatste 100 Meter liep had bijna zijn tegenstander Han nes de Boer er uit geloopen. De winnende ploeg bestond uit: Colijn, Both, Jansen en De Boer. Op de 5000 Meter schudden de beide AVON- loopers Paul en Petit de andere loopers spoedig van zich af. Dit tweetal bleef tot op het laatste oogenblik aan den kop. Paul zette de laatste ronde een fraaie eindspurt in en won met flinken voorsprong, voorwaar een aardig suc ces voor dezen jeugdigen Limburgenaar. De 4 x 400 Meter estafette was een zeer in teressant nummer dat gewonnen werd door Vlug en Lenig. Bij de puntentelling bleek dat Haarlem zich wederom het sterkste had getoond en dus op hieuw beslag legde op den beker. De voornaamste uitslagen waren als volgt: 800 Meter hardloopen (finale): 1. v. d. Booren (Haarlem), 2 min. 4.2 sec.; 2. Sierhuis (A. V. 1923) 2 min. 2.7 sec.; 3. Nieuwland (Vlug en Lenig). 4. Mans (idem); 5. V. d. Ende (Feyenoord). 3000 Meter snelwandelen: 1. P. Engelman (Pro Patria) 13 min. 52 sec.; 2. Toscani (A. A. C.); 3. Lanting (A .A. C.); 4. Hendrikse (Haarlem). Kogelstooten: 1. Eysker (Haarlem) 12.66 Meter; 2. „Ypsil- lon" (A. V. 1923) 12.45 M.3. Houtzager (Vlug en Lenig); 4. van Woerkom (idem); 5. v. d. JVel (Haarlem). Verspringen: 1. Van Welsenes (Haarlem) 7.75 M.; 2. H. de Boer (Vlug en Lenig) 6.94 Meter; 3. Klasema (Vlug en Lenig) 6.83 M.; 4. Houtzager (A. V. 1923); 5. Blankers (idem). Polstokhoogspringen 1. Mesman Schultz (A. V. 1923) 3.45 M.; 2. V. d. Zee (Haarlem) 3.35 M.; 3. v. d. Mos (Pro Patria) 325 M.; 4, 5, 6 en 7 resp Ras (A.A.C.) Vourdides (Hellas), Veres (Haarlem) en Kar man (Vlug en Lenig) allen met 3.15 M. 5000 Meter hardloopen: 1. Paul (AVONHeerlen) 16 min. 29.7 sec.; 2. Petit (idem) 16.44.6; 3. Toorenenburg (AAC) 4. Klaasse (Haarlem); 5. Goossens (AAC). Bij de Amerikaansche athletiekkampioen- Bchappen won de damesploeg van Illinois A. C. de 4 x 100 M. estafette in den nieuwen wereld recordtijd van 48 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van Munchen 1860 met een tijd yan 48.8 sec. De belangrijkste resultaten waren: 100 M.: Metcalf 10,5 sec. 200 M.: 1. Metcalf 21,1 sec. 400 M.: 1. Foucqa 47.4 sec. 800 M.: 1. Cunningham 1 min. 50,8 sec. 1500 M.: 1. Cunningham 3 min. 52,3 sec. 5000 M.: 1. Mac. Cluskey 15 min. 27,3 sec. 110 M. horden: 1. Morris 14.6 sec. 200 M. horden: 1. Lambertson 23,4 sec. 400 M.: 1. Harding 52,2 sec. 3000 M. steeple chase: Mac Cluskey, tijd 9 min. 38,5 sec. Hoogspringen: 1. Johanson, 2 M. Vèrspringen: 1. Owere 7,46 M. Polstokhoogspringen: 1. Gordy en Brown, beiden 4.265 M. Hamerwerpen: 1. O'Callaghan (Ierland) 48,45 Meter. Discuswerpen: 1. Torrance 15.78 M. Dames: 100 M.: 1. Rogers 12,2 sec. 200 M.: 1. Hazenfoot 26,2 sec. 4 x 100 M. estafette: 1. Illinois AC 48 sec. Nieuw wereldrecord. 80 M. horden: Shaller 12,1 sec. Hoogspringen: Arden 1.60 M. Vèrspringen: Valveda 5,25 M. Discuswerpen1. Osborne 37,49 M. Speerwerpen: Deele 39,68 M. Kogelstooten: Rutherford 11.68 M. 4 x 400 M. estafette: 1. Vlug en Lenig (Den Haag) 3 min. 34 sec.; 2. Haarlem in 3.30.4; 3. A. A. C.; 4. A. V. 1923; 5. Hellas; 6. Pro Patria. Speerwerpen: 7 Brasser (A. A. C.) 51.03 M.; 2. Collaris (Avon) 49.54 M.; 3. Jagers (AVON); 4. Visser (Haaarlem); 5. v. Woerkom (Vlug en Lenig). Hoogspringen: 1. Brasser A.A. C.) 1.83 M.; 2. Jansz (V. en L.) 1.78 M.; 3 en 3. Kuil (A.V. 1923) en van Klinkenberg (Haarlem) beiden 1.68 M. Discuswerpen: 1. Eysker (Haarlem) 40.89 M.; 2. Ypsilon (A. A. 1923) 39.46 M.; 3. Coster (V en L.) 38.36 M.; 4. Blankere (A. V. 1923)5 Brasser (A. A. C.) 400 Meter hardloopen: 1. „Jopie" (Vlug en Lenig) 52.5 sec.; 2. Kla sema (V. en L.) 52.6 sec.; 3. v. d. Booren (Haarlem)4. Visser (Feyenoord)5. Robert (A. V 1923) 110 Meter horden: 1. W. Kaan (Haarlem) 15.6 sec.; 2. Mesman Schultz (A. V. 1923) 15.7 sec.; 3. Jansz (V. en L.); 4. Ras (A. A. C.)5. Karman (V. en L.)) 100 Meter hardoopen: 1. Berger (A. V. 1923) 10.4 sec.; (nieuw Ned. record); 2. Jansen (V. en L.) 10.6 sec.; 3. v. d. Berge (Haarlem) 10.9 sec.; 4. Blik (Haarlem) 5. Colijn (V. en L.) 4 X 100 M. estafette: 1. Vlug en Lenig (Den Haag) 43.1 sec.; 2. A. V. 1923 (A'dam) 43.4 sec.; 3. Haarlem, 44.8 sec.; 4. Hellas. 1500 Meter hardloopen: 1. Scherpenhuyzen (Haarlem) 4 min. 21.3 sec.; 2. Paul (AVON) 4.21.7;. 3. Buis (Haarlem) 4.23.3; 4. Balder (V. en L.); 5. Hellas. Totaaltelling: 1. Haarlem 84 pnt.; 2, Vlug en Lenig 75 pnt.; 3. A. V. 1923, 5534 pnt.; 4. AAC, 38pnt.; 5. AVON, 27 pnt. D.H.L. heeft door deze tweede nederlaag in de kampioens-competitie haar kansen op het landskampioenschap tot een minimum geredu ceerd. De bezoekers spelen het eerst met wind mee en zijn direct sterker. Hun eerste twee aan vallen stranden op off-side, doch him derde stormloop brengt reeds succes. De D.H.L. rechts achter trapt den bal tegen den Weertschen linksbuiten; hij weet zich niet te herstellen; Scheffers loopt nog even door om dan met een flinken schuiver 0—1 te maken. Een mooi doel punt na 3 minuten! De thuisclub laat niet veel fraais zien. Na samenspel komt Stokman eens door de ver dediging, maar treuzelt dan zoo lang met schie ten, dat de keeper nog op het nippertje redt. Doelman Alsemgeest stopt een strak schot van v. Mierlo en werkelijk.... D.H.L. zet een goe den aanval op. Van rechts belandt de bal bij Stokman die van dichtbij 11 maakt. Dit succes inspireert de Delftenaren en twee corners worden afgedwongen, doch ook Weert roert zich meer en meer en vooral de linker vleugel is hier bijzonder op dreef. Onverwachts komt Wilhelmina aan het tweede doelpunt. De rechtsback treuzelt weer zoo lang dat Scheffers, die een goed doorzetter blijkt, hem den bal ontneemt, om dan op vrijwel ge lijke wijze als bij het eerste doelpunt 12 te maken. Dit feit demoraliseert de Delftenaren zóó erg, dat sommige spelers de gekste dingen gaan doen. Als v. d. Spek terugspeelt scheelt het maar een haar of de inloopende midvoor weet weer te scoren. Hij knalt echter huizenhoog over! D.HL. komt slechts zelden over de helft van het veld en Weert speelt zeker een klasse beter. Ettelijke schoenen gaan over of langs en het baart geen verwondering dat v. Mierlo uit een keurigen vluggen aanval den voorsprong tot 13 ver groot. Een vierde goal wordt wegens een overtreding geannuleerd en ook boft D.H.L. dat Starren niet ziet dat de Deltfsche spil in het strafschop gebied „hands" maakt. Toch kan een vierde doelpunt niet uitblijven en het is weer Scheffers die met een kogel in den rechterbovenhoek den voorsprong op 14 brengt. Dan heeft D.H.L. pech als Alsemgeest op de bovenlat schiet en v. d. Linde den terug- springenden bal jammerlijk mist. Even later moet v. d. Linde uitvallen waarop Vervloet het D.H.L.-elftal komt completeeren. Rust komt met 14. De tweede helft. Nu heeft D.H.L. het windvoordeel en zoodoen de is de strijd niet zoo eenzijdig meer. V.d. Spek speelt nu rechtsbinnen en Vervloet rechtshalf, wat niet veel verbetering maar toch ook geen verslechtering brengt. Het spel van de thuisclub Oppassen is daar de boodschap! Als het noodig is een signaal geven, en voorrang verleenen aan het verkeer van rechts. En wie van recht» komt, heeft geen vrij brief doch moet óók opletten I blijft echter, om geen erger woord te gebruiken, primitief. Met gemak kan het Weerter achter- trio de Delftsche voorhoede baas blijven, daar halflinie en buitenspelers haast nooit anders dan naar Wilhelmina-spelers plaatsen. Eerst 18 minuten na rust, als iNnaber z'n eersten behoor lijken voorzet geeft, doelpunt Tok met een om haal (2—4). Weert gaat nu iets meer verdedigen, hoewel zulks zeker niet noodig is. Stuk voor stuk zijn de Zuiderlingen de Westelijken den baas. Zelfs als Stokman het op z'n heupen krijgt en een voorzet van v. d. Spek ineens inschiet (34), brengt dit bij de Delftenaren nog niet het zoo onodige feusacré, om alsnog een gelijk spel af te dwingen. Wel scheelde het bij een voorzet van C. Alsemgeest maar 'n haar of v. d. Spek had nog ingekop,t doch keeper Janssen vond blijkbaar dat 44 de verhouding toch niet ge heel en al juist weergaf, weshalve hij dan ook fraai redde. De laatste wedstrijd om het kampioenschap van Nederland, waarin P. S. V. hoogstens de tweede plaats kon bereiken, is in een besliste overwinning voor Feijenoord geëindigd. Feijenoord was over alle linies sterker dan P. S. V. en heeft de overwinning en daarmede de tweede plaats in de kampioenscompetitie in de wacht gesleept. Niettegenstaande de onbelangrijkheid vani den wedstrijd is vrij veel publiek aanwezig. Aanvankelijk is Feijenoord meer in den aan val, maar voor het doel wordt het spel te kort gehouden. De Zuidelijken zijn de voorhoede van Feijenoord voorloopig de baas. Een kalm door Würsten teruggespeelde bal wordt door Van Male opgeraapt. Tot groote verbazing laat hij hem echter weder vallen en Vervest heeft wei nig moeite van dichtbij te scoren-(10). Een groote blunder van Van Male! P.S.V., aangemoedigd, komt telkens in den aanval. Binnen één minuut kopt Van Kooyk uit een voorzet van Vervest prachtig in doel. (2—0). Na eenige minuten kopt Duynhouwer een voorzet van Van Heel in den uitersten hoek. (21). Het blijft een fraai op- en neergaande strijd, waarin de ploegen vrijwel tegen elkaar opgewassen zijn. Dan een snelle doorbraak van Feijenoord. Hendriks geeft een mooien pas naar Duynhou wer. Bouman, die uitgeloopen is, kan den bal niet meer bereiken en Duynhouwer doelpunt in den rechter bovenhoek. (22). Voor de rust wordt er echter niet meer ge scoord. Na de rust trekt P.S.V. het eerste ten aanval. Dan volgt weer een snelle aanval van Feijen oord. De bal komt bij Hendriks. Deze zet voor Duynhouwer kopt opnieuw precies in den hoek (2—3). Direct hierna breken Duynhouwer en Groe nendijk samen door. De eerste krijgt den bal en schiet van tamelijk verren afstand tegen den binnenkant van den paal en de bal rolt zoo in het doel. (24). Enkele minuten later is het weer Duynhou wer, die uit een lagen voorzet van Hendriks met een kopbal den vijfden goal fabriceert. (25). Feijenoord blijft steeds gevaarlijk, terwijl de aanvallen van P.S.V. te zwak zijn om succes po te leveren. Plotseling verkleint P.S.V. echter den achterstand, doordat een vrij hard schot van Hoeppe onder van Male door in het net vliegt. (35). Als Duynhouwer even later den bal krijgt vliegt zijn schot via Bouman in doel en wordt zoo de maker van het zesde doelpunt. (36). Feijenoord heeft er nog niet genoeg van en de zevende goal ontstaat, wanneer een invaller voor Linsen uit een voorzet van Duynhouwer kalm inkopt. (37). Even voor het einde krijgt Duynhouwer nog een prachtige kans. Zonder zich te bedenken schiet hy 'n door Groenendijk aangegeven bal onhoudbaar langs Bouman in het net (38). Spoedig hierna fluit scheidsrechter Stassens, dit uitstekend leidde, het einde. De eindstand luidt: Go Ahead 8 5 1 2 11 23—13 Feijenoord 8 4 2 3 10 21—14 Stormvogels 8 3 2 3 8 16—18 P. S. V. 8 3 0 5 6 18—25 Velocitas 8 2 1 5 5 17—25 De beslissingswedstrijd tusschen Grasshoppers Zurich en Servette, Geneve, om het Zwitser- sche kampioenschap werd gewonnen door Ser vette met 32. Op de bekende Brooklandsbaan in Engeland werd een autorace gehouden over 125 Mijl om de Empire-trophy. De race werd gewonnen door Graaf Czaikowsky op Bugatti, met een ge middelde uursnelheid van 198,84 K.M.; 2. Kaye Don (Bugatti); 3. Oliver Bertram in Delage. Op het traject aan de Mame vond een auto race plaats over 400 K.M., die door Etancelin gewonnen werd op Alfa Romeo in 2 uur 45 min. 12.4 sec. Gemiddelde uursnelheid van 144.952 K.M. 2. Venille op 20 M. eveneens op Alfa Rome. 3. Moll, gedisqualificeerd wegens hulp van anderen. 4. Sommer Alfa Romuo. Zondagmiddag vonden, begunstigd door schitterend zomerweer, de eindwedstrijden plaats van de wedstrijden van de Koninklijke. De publieke belangstelling was zeer groot langs de beide oevers en vooral bij de beide bruggen en bij de bocht van de Stadhouderskade stond het zwart van de menschen. Begonnen werd het nummer Hiervoor verschenen aan den start Die Ley- the-Willem III en De Laak. De start is vrij gelijk doch Leythe loopt direct iets uit en bij de Berlage-Brug is het verschil met Willem III 1 lengte, terwijl daar achter met een halve lengte Laak volgt. Bij het Amstelkanaal komt Willem III opzetten en het verschil wordt lengte. Zij zakken echter daama weer iets af. Bij het bootenhuis van Poseidon komt De Laak wat opzetten en spurt aardig bij. Bij de Nieuwe Amstelbrug is de situatie weer veran derd en liggen Leythe en Willem III geluijk. Als de brug gepasseerd is komt Willem III Voor en Die Leythe-roeiers zijn zichtbaar ver moeid en geheel uitgeroeid. Bij De Hoop is Wil lem Hl i/2 lengte voorgekomen, hetgeen op gevoerd werd tot 3/4 lengte. Uitslag: 1. Willem III, in 9 min. 6 2/5 sec. 2. Die Leythe lengte). 3. Laak. Het volgend nummer bracht de mere zijn het eerst van start, doch hun voor sprong is niet van langen duur en weldra is Triton voor. Even voor de Berlagebrug bedraagt de voorsprong der Utrechtenaren drie kwart lengte. De Hoop roeit echter zeer goed en weet haar achterstand te verkleinen, tot een halve lengte. De Amsterdammers pogen gelijk te komen doch dit gelukt niet. De Utrechtenaren die zeer mooi roeien beginnen bij Poseidon den spurt er in te zetten en in rustig tempo verhocgen zfj hun voorsprong tot anderhalve lengte. De uitslag luidde: l.Triton tijd 8 min. 14 2/5 sec. 2. De Hoop anderhalve lengte. Hiermede behoorden ook deze wedstrijden weder tot het verleden. In den tuin van het Amstelhotel vond de prijsuitreiking plaats. Ho, ho, wat moet dat daar Zij: Hij heeft z'n belofte gebroken en nu moet ik dezen weg- wijzer, waarop hij onze namen ingekrast heeft, als stuk van overtuiging hebben. Weekly Telegraph, Sheffield, Een der oudste steunpilaren van het Engel- sche voetbal,, Sir Charles Clegg, herdacht zijn 83sten geboortedag. In het jaar 1886 werd Sir Clegg in het F. A.-bestuur gekozen, en ver vulde daarin een rol van beteekenis, terwijl hij bovendien tweemaal werd uitverkoren om als scheidsrechter in de groote Oup-finale op te treden. Albion is zeer veel aan hem verplicht waarvan men op zijn geboortedag ondubbel zinnige blijken gaf. Nu we het toch over Engeland hebben, kun nen we en passant even de opmerking maken, dat de voorbereidingen voor het nieuwe sei zoen in vollen gang zijn. In tegenstelling met vorige zomers toont de provincie slechts geringe activiteit, wat deels verklaarbaar is door de balans-deficiten, in tegenstelling met de groote centra, waar de boeken een bevredigend resul taat aanwezen. Vooral Chelsea onder leiding van zijn nieuwen manager is op weg om Ar senal naar de kroon te steken en bereidt een ploeg voor, die vermoedelijk klinkt als een klok. 't Was gepasseerden Zondag voor het Hon- gaarsche voetbal een allesbehalve fortuinlijke dag. Leed een combinatie te Amsterdam een 65 nederlaag ook het officieele Hongaarsche landenelftal werd te Oslo genoodzaakt de vlag te strijken. Noorwegen vertoonde in deze match een wilskrachtig en op behoorlijk peil staand spel, wat haar met half-time al een voorsprong had bezorgd. Het eind-resultaat werd 42 voor de Noren. Een der belangrijkste evenementen uit Cen- traal-Europa is momenteel de kamp om den Mitropa Cup. Vier wedstrijden vonden plaats met de vol gende uitslagen: SlaviaAustria 31; Vienna Abrosiana 10; HungariaSparta 23; en UjpestJuventus 24. De kansen zijn nog al gedeeld, zooals uit deze cijfers blijkt. De Tsje chische clubs Slavia en Sparta staken met twee overwinningen uitstekend van wal, daarentegen moesten zoowel het Oostenrijksche Austria en Italiaansche Ambrosiana ieder een nederlaag incasseeren; echter wisten de First Vienna en Juventus voor dezelfde landen winst te notee- ren. Hongarije staat momenteel nog niet aan de lei. Nu we het toch over het Tsjechische land hebben, memoreeren we tegelijktijdig een rel letje, dat nogal voeten in de aarde heeft. Twee Tsjechische clubs speelden een match, de namen, dier clubs zijn Teplitzer F.K.. en Bo hemians. In eerstgenoemde speelt een Oosten rijker mee, met name Pospihal. Deze mijnheer Pospihal kwam in bedoelde match in botsing, en waar slaan nu eenmaal niet netjes is, begon hij té scheiden. Hij schold zijn tegenstander voor „Boheemsche hond". Die nam dat niet, maakte er een zaakje van, waarin zelfs de pers haar neus stak, zoodat deze twee woorden van een luttel vlammetje tot een waren vuurpoel zijn opgeblazen. Daarbij werd de Oostenrijker zoo onmogelijk gemaakt, dat hij waarschijnlijk wel in het Tsjechische land zijn biezen zal kunnen pakken! Een buitengewoon interessante ontmoeting staat Parijs op 1 November a.s. te wachten. Men is er namelijk in geslaagd om voor voor dien dag een wedstrijd te regelen tusschen het Londensche Arsenal en het Oostenrijksche First Vienna, vermoedelijk de twee allersterkste teams van Europa. In de Zwitsersche club Lausanne speelde een Oostenrijker, Tandler, die om een of andere reden voor een jaar werd geschorst. Een Weensche vereeniging was nogal met Tandler's lot begaan, en wilde 'm wel in haar gelederen hebben. Goed, antwoordde de Zwitsersche club, als je met een bepaald bedrag over de brug komt, kun je Tandler wel van ons krijgen, en scheiden we 'm zijn straf kwijt! Leve onze voetbal-maatschappij Met groote moeite heeft eens de Duitsche V.B. gedaan gekregen om één maand van het jaar voor voetbal volkomen gesloten te krijgen, n.l. Juli. Het nieuwe sportbewind is op de lumineuze gedachte gekomen om deze maand te benutten voor wedstrijden voor den Adolf Hitler-beker, waardoor de rust weer verstoord is geworden. ..Op 9 Juli a.s. houdt België zijn jaarlijksche Vergadering, waarbij naast andere voetbal aangelegenheden opnieuw de taai-kwestie op het tapijt komt. Triton en Argo aan den start. Njord, waar van de roeiers ook in andere nummer deelna men, verscheen niet op het appèl. De Utrechte naren nemen de leiding. Bij het clubhuis van Willem III zijn de Wageningere echter weer bij gekomen en beginnen zij uit te loopen. Bij het ingaan van de Berlagebrug hebben zij '/2 leng te voorsprong, dien zij bij het Amstelkanaal we ten op te voeren tot lengte. Dit blijft echter niet zoo. De Utrechtenaren op hun beurt loo pen weer in en even voor Nereus zijn zij zelfs weer iets voor. Het wordt nu een spannende race. De Wageningere spurten bij en komen dan op hun beurt weer iets voor. Als de ploe gen de Nieuwe Brug naderen, is Argo i/2 lengte voor. De Utrechtenaren beginnen nu hun eind spurt in te zetten en na een fraaien strijd weten zij met lengte als eerste door de fi nish te gaan. Uitslag: X. Triton 7 min. 581/5 sec. 2. Argo (3/4 lengte). De brengt drie ploegen aan den start, n.l. Triton, Nereus en Poseidon. Poseidon heeft een slech ten start, doch desondanks liggen zij weldra lengte voor. Even voor de Berlage-Brug loopt Nereus in en verkleint den achterstand tot /2 lengte. Als de brug gepasseerd is zakt Nereus echter weer af en wordt het verschil 1 lengte. De Utrechtenaren doen een poging om wat bij te komen, doch tevergeefs, zij blijven ver ach ter. Poseidon roeit rustig en met mooien slag verder en vergroot meer en meer haar voor sprong. Zij winnen met ongeveer 6 lengten in 9 min. 47 pee. Uitslag: 1. Poseidon 9 min. 47 sec. 2. Nereus (6 lengten). 3. Triton (7 lengten). Hierna wordt door Njord en Nereus gestart voor het nummer beiden hebben 'n goeden en snellen start en in den beginne is het boord aan boord race. Bij de Berlage-brug zijn de Leidenaren echter uit geloopen en liggen zij 54 lengte voor. Er wordt in hoog tempo geroeid. Bij hun clubhuis komen de Amsterdammers opzetten en het verschil bedraagt nu ongeveer 1 taflengte. De Leidenaren komen dan weer opzetten om la ter weer wat af te zakken. Zij loopen echter weer in en bij de Nieuwe Brug bedraagt hun voorsprong lengte. Nu komt Nereus onweerstaanbaar opzetten. Spoedig liggen de booten gelijk en dan blijkt al spoedig, dat Njord niet tegen Nereus is opge wassen. Tenslotte weet Nereus met l'/2 lengte te win nen in 6 min. 58 2/5 sec. X. Nereus 6.58 2/5 sec. 2. Njord (X'/2 lengte). Het nummer stijlsnelroeien voor dames, bracht een overwinning aan De Hoop. De Vlei-Dames werden tweede, dit van Nautilus, derde. De bracht doordat Die Leythe zich teruggetrokken had, in verband met vermoeidheid van de roeiers, die ook reeds in het nummer Oude Twee waren uitgekomen, een row-over. De Delftsche Sport maakte een tijd van 9 min. 45 sec. Bij de binden Aegir, Triton en Nereus den strijd met elkaar aan. De Groningers startten iets te vroeg doch zij weten dit voordeel niet te benutten en zijn weldra achter. Nereus ligt spoedig een kwart lengte voor op Triton, hetgeen bij de Berlagebrug opgevoerd is tot een halve lengte. Als de brug gepasseerd is weten de Utrechte naren echter in te loopen en liggen zij eerst gelijk en daarna zelfs iets voor. Ook de Gro ningers gaan nu wat op Nereus inloopen, doch dit is maar van korten duur en weldra zijn zij weer achter. Bij het clubhuis van Nereus zijn de Amsterdammers en de Utrechtenaren weer van plaats veranderd en ligt Nereus een kwart lengte voor. Dit verandert echter weer spoe dig en bij de Rustenburgerstraat zijn de Utrechtenaren weer ingeloopen en hebben zij wederom gen voorsprong dien zij langzamer hand tot drie kwart lengte verhoogen. De Gro ningers doen nog een poging om op Nereus in te loopen, doch tevergeefs. Uitslag: 1. Triton tijd 7 min. 33 1/5 sec. 2. Nereus lengte). 3. Aegir (1 K lengte). Het slot van dezen schitterenden roeimiddag wordt gevormd door het nummer tusschen De Hoop en Triton. De Amsterdam- Het groot aantal deelnemers, dat elk jaar op het zwemfeest van de Haarlemsche Zwem- vereeniging „De Waterratten" verschijnt, be wijst de groote populariteit van deze vereeni ging, maar ook dat de regeling in orde is. Ook gisteren bij het zwemfeest in de inrichting aan de Houtvaart, was de organisatie weer goed en het aantal deelnemers niet minder dan 200. Alle nummers waren dan ook uitnemend bezet. De inrichting leent zich niet voor het verbre ken van records. Hiervan heeft men dus niet kunnen genieten, doch daarentegen werd er goede sport getoond. Het programma werd ingezet met onderlinge wedstrijden voor leden, waarna de nationale wedstrijden begonnen. Het nummer 100 meter rugslag bracht vier dames aan de start, van wie mej. Baars van de H.D.Z. de snelste was. In de tweede serie van de 200 meter vrijs slag leverden de Heemstedenaar Mooi strijd met Regeer van R.Z.C. en Zeeman van Haar lem. Mooi, die eerst gelijk was, zwom hoe lan ger hoe meer uit en won onbedreigd. Een spannenden strijd brachten de dames van het Y, A.D.Z. en H.D.Z. in de 3 maal 50 met wisselslag, welke in het voordeel van het Y eindigde. Hetzelfde nummer voor de heeren was voor „Haarlem", bestaande uit Van der Meer, Hofman en Zeeman, die R.Z.C. achter zich lieten. De 50 meter vrij slag bracht ongeveer 20 zwemmers in het water. De Haarlemmer van Gelderen won. De 100 meter rugslag voor ju niores was spannend in de tweede serie, die door Sierenberg (A.Z.) met klein verschil ge wonnen werd. Voor de schoolslag bestond groote belangstelling. De Bruijn won in min. 27 3/5 sec. 35 dames verschenen aan de start voor de 5 maal 50 wisselslag-estafette, die in het voor deel van het Y eindigde. De Heemsteedsche Polo-Club won het heerennummer. Dezen middag verleenden de dames B. Hes- terman (Het Y), A. Zeeman (A.D.Z.) en de heeren J. L. Stotijn (H.Z. en P.C.), B. Denne- boom (A.Z.) en H. Lotgering (Het Y) hun medewerking in het nummer schoonspringen. Tenslotte volgde de polo-wedstrijd D.W.R. A.Z.-combinatie, wélken de Haarlemmers met 61 gewonnen hebben. De heer W. D. Nieman, voorzitter van D.W. R., heeft na afloop de prijzen uitgereikt. De uitslagen luiden: 100 meter rugslag dames: 1 mej. J. Baars (H.D.Z.) 1 min. 27 4/5 sec.; 2 mej. N. Senff (A.D.Z.) 1 min. 29 3/5 sec. 200 meter vrije slag heeren: 1 S. L. Mooi (H.P.C.) 2 min. 33 1/5 sec.; 2 W. Delwel (F.C.Z.) 2 min. 35 4/5 sec.; 2 C. Zeeman (Haarlem) 2 min. 36 3/5 sec. 3 maal 50 meter wisselslag dames: 1 Het Y 1 min. 55 sec.; 2 A.D.Z. 1 min, 571/5 sec.; 3 H.D.Z. 1 min. 57 2/5 sec. 3 maal 50 meter wisselslag heeren: 1 Haar lem 1 min. 431/5 sec.; 2 R.Z.C. 1 min. 451/5 sec.; 3 H.V.G.B. 1 min. 46 sec. 50 meter wisselslag heeren juniores: 1 D. van Gelderen (Haarlem) 28 4/5 sec.; 2 C. Veg» ter (Het Y) 29 2/5 sec.; 3 F. Beukman (Het VJ 30 4/5 sec. 100 meter vrije slag dames: 1 mej. J. Selbach (A.D.Z.) 1 min. 13 sec.; 2 mej. B. Geene (Het Y) 1 min. 17 1/5 sec.; 3 mej. D. Huesken (A.D. Z.) 1 min. 21 sec. 100 meter rugslag heeren juniores: 1 W. Sie renberg (A.Z.) 1 min. 24 sec.; 2 L. v. d. Brom (Dolfijn) 1 min. 25 1/5 sec. 100 meter schoolslag dames: 1 mej. Fr. Hes- sel (Het Y) 1 min. 30 1/5 sec.; 2 mej. T. Ver beek (H.D.Z.) 1 min. 42 sec.; 3 mej. M. Steen- huisen (H.P.C.) 1 min. 40 2/5 sec. 100 meter schoolslag heeren juniores: 1 A. C. de Bruijn (D.W.R.) 1 min. 27 2/5 sec.; 2 H. Paerl (Het Y) 1 min. 27 4/5 sec.; 3 J. Hollan der (H.V.G.B.) 1 min. 31 sec. 5 maal 50 meter vrije slag dames: 1 AD.Z. 2 min. 59 sec.; 2 Het Y 2 min. 59 4/5 sec. 5 maal 50 meter vrije slag heeren: 1 H.P.C. 2 min. 30 sec.; 2 Haarlem 2 min. 33 4/5 sec; 3 H.V.G.B. 2 min. 39 3/5 sec. 200 meter schoolslag heeren: 1 L. Korpere- hoek (R.Z.C.) 3 min. 4/5 sec.; 2 A. van Kalken (D.J.K.) 3 min. 10 3/5 sec.; 3 W. Hofman (Haar lem) 3 min. 12 4/5 sec. 25 Meter meisjes tot 13 jaar: 1. Suze Hommels 24 4/5 sec.; 2. Alie Bos 27 2/5 sec. 25 Meter jongens tot 13 jaar: 1. W. Zwart 25 1/5 sec. 50 Meter schoolslag meisjes 1316 jaar: 1. Lilly Knijnenburg 52 2/5 sec.; 2. Nelly van Looy 53 3/5 sec. 50 Meter vrije slag jongens van 1316 jaar: 1. F. Veenstra 34 3/5 sec.; 2. D. van Viersen 37 3/5 sec.; 3. P. Zwart 37 4/5 sec. 50 Meter vrije slag dames: 1. N. Knfjenberg 491/5 sec.; 2. M. Veen 51 sec.; 3. J. Nagtegellen 51 sec. 50 Meter vrije slag heeren: 1. J. Kollerie 32 2/5 sec.; 2. Th. v. Koningsbrugge, 33.2/5 sec.; N. de Vries 34 3/5 sec. De zwemwedstrijd FrankrijkBelgië werd ge wonnen door Frankrijk met 48 tegen 25 punten. 100 M. vrij: 1. Taris, tijd 1 min. 1.6 sec. 200 M. schoolslag: Lauby, tijd 2 min. 57.4 sec. 100 M. rugslag: 1. Nouail 1 min. 16.6 sec. 4 x 200 M. vrije slag: Frankrijk, tijd 9 min. 56 sec. waterpolo: België wint van Frankrijk met 4-2. QMKf'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 9