STADSNIEUWS mSïIiC^pactÊ Op excursie Laatste eer aan Quintavalle BEURS VAN AMSTERDAM Confërentie ver daagd Haarlem, 4 Juli H. MIS VAN REQUIEM Wisselkoersen DINSDAG 4 JULI EEN HARTELIJKE VIERING Van een verjaardag DE GOEDKOOPE TAXI TARIEVEN Nog niet ingegaan VOOR DE NOORSCHE MISSIE Van Mgr. Snoeijs Nationaal Crisis Comité Kiezersljjsten Kamer van Koop handel Onderwijsfonds voor Slecht- hoorende kinderen Stedelijk Gymnasium Haarlem Mulo-examen Jan Bouman Geldschieterswet Nederlandsche Smalfilmliga Personalia Mannenkoor „Caecilia" ONMIDDELLIJKE VERLICHTING van alle RHEUMATISCHE aandoeningen s f 1.20 p. pot Gevonden dieren en voorwerpen Gemeentelijke Dienst Lichamelijke Opvoeding BURGERLIJKE STAND WATERPOLO CHRISTELIJK LYCEUM Caecilia Niet opgelet Een belangrijke polo-avond bij H. P. C. te Heemstede Wie gaat mee met de Vé-Ka-Pé? Naar'n 7OO-jarige stad Nederlandsche mariniers vormen een eerewacht voor de Rozenkranskerk te Amsterdam Officieele Italiaansche belangstelling Apotheek begemann sneltjes GOED en GOEDKOOP Telef 10043 Geheel nieuw Ingericht en verplaatst naar Kruisweg 30, bij het station Recepten worden gaarne van huis gehaald Voorstel van Dr. Colijn De aardbeving in Zuid- Sumatra Bevolking- ingeënt Eerste rapport uit Marga Soewoh Reis van den Landvoogd TENNIS Stoop's tennis tournooi AGENDA 5 Juli DAMMEN HAARL. R. K. DAMBOND De wedstrijd om het pers. kam pioenschap le klas Nabeschouwing „Haarlemsche Damclub" DINSDAG 4 JULI 1933 m Men verzoekt ons opname van het volgende: Zondagavond had in het Par. Clubgebouw „St. Hubertus" de viering plaats van den ver jaardag van den weleerw. directeur, kapelaan C. Luken. Omstreeks 8 uur arriveerde de fees teling. terwijl bij het binnentreden een wel komstlied werd gezongen, dat door de feestcom missie eigenhandig was samengesteld. Vervol gens werd door de verkenners een welkomst yell ten gehoore gebracht, waarna door een der leden een openingswoord werd gesproken. Daar na werd het feest opgeluisterd door een radio- intermezzo. Verder bracht de Hopman der Dr. Nolensgroep een woord van dank aan den aal moezenier en sprak de hoop uit nog lang met zijneerw. te mogen samenwerken. Daarna sprak een der leden der St. Hubertus- ver. een feestrede uit, waarin spreker allereerst den directeur geluk wenschte met zijn vermeer dering van jaren en hem dankte voor al het geen wat in het afgeloopen jaar tot stand was gebracht. Hij sprak de hoop uit, dat door Gods hulp de bloei van de „St. Hubertusver." steeds mocht toenemen, waarbij tevens het cadeau, zynde een reis-necessaire, werd aangeboden, in verband met de reis naar Rome, welke de directeur voornemens is te maken. Vervolgens dankte de weleerw. directeur voor het feest, dat zoo zorgvuldig en smaakvol was bereid, en zei tevens dank voor de alg. H. Com munie, welke dien morgen te 6% uur in de Lidwina-kerk plaats had gehad, welke H. Mis door den directeur zelf was opgedragen. Tot zijn spijt kon pastoor L. Schalke om ge zondheidsredenen niet tegenwoordig zijn, doch deelde mede, dat hij vol enthousiasme in den geest het feest medeleefde. Ook een der leiders kon niet nalaten een woord te spreken en den directeur nogmaals geluk te wenschen. Daarna werden diverse hartversterkingen uit gereikt en werden de jongens bezig gehouden met tennissen, biljarten, schieten, enz. Tot slot werd het avondgebed gezamenlijk gebeden en 1014 uur werd het feest gesloten. Men verzoekt ons mede te deelen dat wegens administratieve regelingen de goedkoope taxi tarieven van de stationneerende taxibedrijven niet met 1 Juli zijn ingegaat, maar dat dit pas over ongeveer een achttal dagen kan geschie den. Uit dankbaarheid ter eere van de H. Theresia mej. K0.50 Vorige verantwoording 9.75 Totaal 10.25 Personeel C. en A. Brenninkmeyer te Haarlem, per giro 3 Juli f 33.- De burgemeester van Haarlem brengt ter openbare kennis, dat van 1 tot en met 14 Juli 1933 ter gemeente-secretarie, le afdeeling, ter visie zijn neergelegd de kiezerslijsten voor het grootbedrijf en het kleinbedrijf van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, voor zoover be treft de kiezers in die gemeente. Tot gemeld tijdstip is een ieder bevoegd bij de Kamer verbetering van de lijsten aan te vragen op grond, dat hij zelf of een ander in strijd met de wet daarop voorkomt, niet voor komt of verkeerd is geplaatst. Het comité voor den bloempjesdag ten bate van het Onderwijsfonds voor slechthoorende kinderen bericht, dat de geldinzameling voor dit doel in Haarlem en omstreken thans beëindigd is. De totaal opbrengst der collecte bedraagt, na aftrek van alle onkosten f 2437.53, welke bedrag op 3 Juli j.l. aan den algemeenen penningmees ter der vereeniging v. slechthoorenden werd af gedragen. Aal annen, die medewerkten, om dit mooie resultaat te bereiken, brengt het comité hartelijk dank. werd opgenomen als onderwerp van den Natio- nalen Kinowedstrijd. Er ontspon zich een levendige discussie, waar uit tenslotte duidelijk bleek, dat de leden van de afd. Haarlem weinig voelden voor het ver filmen van dit scenario. Men vreesde blijkbaar, dat de „Hlusie" op een desillusie zou uitloo- pen Nadat de heer Sellenraad aan de hand van een paar voorbeelden had aangegeven, hoe naar zijn inzicht de amateur van zijn films iets meer kan maken, dan een serie levendige lan taarnplaatjes, werden de leden in de gelegen heid gesteld, vragen te stellen. Ir. Van Hool- werff had moeilijkheden ondervonden bij het afdrukken van zijn films. De heer Elsinga vroeg, wat te verkiezen was, negatief-positief procédé of omkeerprocédé. De heeren Mol en Blok beantwoordden de vragen tot genoegen van cfe vragers, waarna de voorzitter de ver gadering sloot. Geslaagd voor het eindexamen diploma A: de dames Chr. Bartstra, Chr. L. H. J. E. A. Koe- nigs, E. M. Fonkert; de heeren S. Simons, H. Ittmann, S. Kooi, J. E. Wagenaar, C. M. Briët, J. Varekamp. Met 4 candidaten wordt het examen voortgezet. Na verlengd examen alsnog geslaagd voor di ploma B: mej. J. Josso, de heeren C. Masch- houpt en G. van den Wall Bake. De volgende leerlingen van de Mariaschool in de Koningstraat zijn geslaagd voor het Mulo examen: Corrie Alberti, Tonia Clous, Gretha Harkmans, Joke Jore, Joh. Hermans, Greet ten Haeken, Frans Mattaar, Leonie Roozen, Lenie Slebos, Julie Verhoeven, Toos van Kessel, Mar- go Hartog, Bep van Emmerik en Ali Spruyt. Alle leerlingen slaagden. De heer J. Braun Sr. schrijft in „Mobako" het volgende: 3 Juli herdacht de man, wiens naam wij bo ven dit artikl plaatsen, den dag waarop hij in betrekking trad bij de firma C. G. van Tuber- gen rj. te Haarlem. Wij hebben het genoegen genoegen gehad dezen eenvoudigen kalmen vakman gedurende dit afgeloopen tijdperk, te hebi»en geknd en hem gade geslagen, meer nog, bewonderd. Want dat is Bouman in elk opzicht waard. In elke afdeeling van de uitgebreide zaak is de jubilans thuis. Zoowel in de bloemisterij als in den zaadhandel kan men den jubilaris zien als een man, die het vak in al zijn geledingen kent en wien men nooit tevergeefs, wat het vak aangaat, iets kan vragen waarop hij geen ant woord zou willen geven, indien hem dit eenigs- zins mogelijk is. En nooit hebben wij iets van hem gehoord, dat ons maar in het minste zou doen denken, dat hij zich op zijn uitgebreide kennis iets laat voorstaan. Zijn patroons waardeeren hem, niet alleen om zijn uitgebreide kennis, maar ook om zijne toe wijding aan hunne zaak. Hij gniet het volle ver trouwen van hen, zoo zelfs dat hij gedurende een lange reeks van jaren ook belast is met de binuenlandsche inkoopen voor de firma. Bov enalles gaat b'' den jubilaris de bloemis terij „Zwanenburg". De oude heer Tubergen, de oprichter der firma, placht altijd te zeggen: „Hein en Jan, dat zijn de steunpilaren van mijn zaak, en hebben medegewerkt om haar te maken wat zij nu is. Met Hein bedoelde hij den nu overleden heer H. van Zijl. Dit tweetal paste bij elkander in elk opzicht. Beiden eenvoudig en werkzaam en steeds elkan der raadplegend, wat zü konden doen in het belang van de firma, die zij hoogachten. Voor al in onzen tijd behooren zulke menschen tot de zeldzaamheden en daarom vermelden wij met zooveel ingenomenheid dit jubileum. Onzerzijds roepen wij den jubilaris toe: „Jan Bouman, wij hebben u een halve eeuw gekend en u steeds gewaardeerd als den eenvoudigen, braven vakgenoot, vol toewijding aan het vak en aan de zaak, waarin gij werkzaam waart. Moge het u gegeven zijn, om nog tal van jaren werkzaam te zijn op „Zwanenburg". Uw tweede thuis, tot groot 'enoegen van uw patroons, die daarvan zijn wij volkomen overtuigd, de meeste hoogachting toedragen. En mogen ook uw ver wanten, waarvan gij tot nu toe zooveel genoegen beleeft, daarvan de blijde getuigen zijn". Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van de N.V. „Nationale Volksbank" te Rotterdam om toelating als geldschietbank, bedoeld in artikel 6 der Geld schieterswet; het bedrijf zal worden uitgeoe fend in het perceel Schagchelstraat 16a rood. Ieder kan tegen de inwilliging van dat ver zoek bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Dezer dagen hield de afd. Haarlem van de Nederlandsche Smalfilmliga haar laatste bij eenkomst in dit soezoen. Er werd een tweetal films vertoond, n.l. een film van den heer Kuyck, weike de reis van Batavia' tot Suez in beeld bracht, en een film van Ir. Van Jtlool- werff, door hem opgenomen tijdens een van zijn zeiltochten naar de Oostzee. De operateur was over zijn werk niet bijster tevreden, doch de aanwezigen gaven door een hartelijk applaus te kennen, dat ze in dit opzicht niet met nem instemden. Dat het aan boord van een zeiljacht moeilijk filmen is, begreep ieder en daarom wekte het destemeer bewondering, toen bleek, hoe schitterend de heer Van Hoolwerff erin ge slaagd was, deze moeilijkheden te overwinnen. Een belangrijk deel van den avond werd ver der in beslag genomen door een causerie van den voorzitter, den heer Sellenraad. Met ge noegen constateerde spr., dat de afd. Haarlem zich in een grooten bloei mag verheugen, wat duidelijk hieruit bleek, dat ir. een half jaar Hjds het ledental met vijftig procent vermeerderd ls. Een groot aantal films is in dien tijd ver toond en spr. had hierbij opgemerkt, dat de amateurs nog zeer veel van elkaar konden lee- ren. De film is de weergave van beweging. Doch wanneer deze beweging geen doel heeft, kan de film voor den aanschouwer niet boelend zijn. Hiermee ls volgens spr. de documentaire film veroordeeld. Ook met de speelfilm moet de amateur vrorzichtig zijn. Nooit zal de amateur kunnen concurreeren met de beroeps-cinéasten. Hij heeft niet de beschikking over allerlei hulp middelen, die den vakman ten dienste staan. In dit verband besprak spr. vervolgens het scenario „Illusie", dat bij de prijsvraag, uitge schreven «oor het tijdschrift ..Filmliga" met den eersten prijs bekroond werd en daarna Benoemd zijn o.a. tot leden van de commis sie, welke in 1933 belast is met het afnemen van het examen ter verkrijging van de akten van bekwaamheid tot het geven van lager onderwijs in de beginselen der landbouwkunde en in dc beginselen der tuinbouwkunde, is C. Rietsema, rijkstuinbouwconsulent te Hoorn, en ir, K. Vol- kersz, rijkstuinbouwconsulent te Lisse. Donderdag 6 Juli a.s., des avonds 8 uur, houdt het mannenkoor „Caecilia", directeur Nico Hoo- gerwerf, een onderlingen kwartetwedstrijd. Alle deelnemers zijn leden van het uitvoerend zang koor. Als verplicht koorwerk is opgegeven „Idyl le", woorden van H. Slinger, muziek N. Hoo- gerwerf. De jury bestaat uit de heeren Jac. Bonset, Zandvoort, Jan Couvée, Alkmaar, Jacob Hamel, Amsterdam. H. Hermans, Leiden en Ed. v. d. Ploeg te Amsterdam. De wedstrijd is bij loting samengesteld. ls voor duizenden 't beste geneesmid del gebleken tegen Rheumatlek, Jicht, Flbrosltls, stijfheid en verrekking. Tot kort geleden was dit natuurlijke genees middel voor uitwendig gebruik slechts ver krijgbaar voor prlvé-patiënten van Mr. E. W. Blake, den algemeen bekenden specialist te Londen. Thans kan Iedere rheumatlek- UJder ln Haarlem oogenbllkkelljk verlichting krijgen. Volledige gebruiksaanwijzing wordt verstrekt f"'lik met eiken pot. Bij alle goede /Ö\^~7HFI apothekers en /'f Jn|:-3r"j drogisten ver- A' iABJSB-l krljgbaar voor Gaat geen dag langgebukt onder deze pijn. Postkantoor, Bureel Directie: regenjas, bril, handschoenen; v. d. Berg, Raadhuisplein 23, kinderbril in étui; Van Brederode, Jacobijne- straat 7, ceintuur; Andriesen, Vosmaerstraat 42, wollen kinderdekentje; Van Dam, Diederik- straat 10, gordijntje, wandelstok en parapluie; v. d. Velde, Middenweg 105, hondenhalsband; Bur. v. Politie, Smedestraat 9, handschoen en portemonnaie; Groenveld, Begijnhof 27, hee- renhoed; Deegens, Stuyvesantstraat 36, hondje; v. Melsen, Zuidpolderstraat 54, lederen klee- dingbeschermer; Nijhuis, Kruistochtstraat 50, manteltje; v. Veen, Leliestraat 6, kinderman teltje; Trap, Heerensingel 3rd, oorbel; Dirk- maat, Graafschapstraat 18, potlood; Witkem- per, Gen. Bothastraat 107, portemonnaie; See- gers, Karei van Manderstraat 93, idem; Bot telier, De Clercqstraat 174, idem; Schell, van Zeggelenstraat 2, pullover; Deen, Slamatstr. 15, portemonnaie; Buters, Holsteynstraat 17rd, idem; Zwiers, Rapentorenvest 20, rijw.belast.- plaatje; Stouten, Linschotenstraat 5rd„ tennis racket; Muller, Jan Steenstraat 40, kettinkje met 4 sleutels; Warmerdam, Thorbeckestraat 10, sleutels; v. Iperen, Rijnstraat 101, sigaren koker; Quintus, Tugelastraat 23, spatscherm; Evers, Sparrenstraat 22, damesschoen; v. Leeu wen, Harmenjansstraat 23, sportschoen; v. Es sen, v. Oosten de Bruynstr. 206, sleutel; Schnit- ger, Eindehoutstraat 51, babytruitje; War- nars, Heerensingel 61rd, taschje; v. Es, Hof van Egmond 50, vulpen; v. Brussel, Zijlvest 45, vul potlood. In het tijdvak 16 Juni1 Juli zijn in de ge meentelijke zweminrichtingen 28941 baden ge nomen, verdeeld als volgt: Houtvaart mannen vrouwen Abonné's 1944 1664 35 ets. baden 55 51 10 ets. baden 871 1016 Vereenigingsbaden 451 250 Schoolbaden 1419 1031 Kostelooze baden 3390 3150 Totaal 8128 7162 Delft mannen vrouwen Abonné's 3986 4165 35 ets. baden 84 79 10 ets. baden 667 740 Vereenigingsbaden 17 37 Schoolbaden 2456 1338 Totaal 7292 6359 Ondertrouwd: 3 Juli J. J. Coenen en M. H. Postema. Geboren 30 Juni: E. M. v.d. LaarschotDijk- mans, d; 1 Juli C. J. M. BomHolkamp, d; 2 Juli: H. Smitv. d. Veen, d; 30 Juni: T. Hellen- bergMeijer, d; 1 Juli: H. H. Pruisv.d. Kamp, z; 2 Juli: A. E. MeerveldKleinhout, z; 29 Juni: M. GeerlingsBeek, z; 3 Juli: M. M. HesselmanTerhorst, d; 2 Juli: E. M. J. Jans senv. d. Hulst, z; 1 Juli: C. M. Vreenegoor de Graaf, z; 2 Juli: J. IJlstraKlooster, d; 1 Juli: A. de DroogSchoffelmeer, z; 30 Juni: A. v. Santenv. d. Ban, z; 2 Juli: M. Massaro Tomé, d; 3. Juli: H. BootSchluer, z; 3 Juli: C. v. KoitfhgsbruggenScherpenhuijzen, d. Overleden 1 Juli: K. HavikImmers, 71 j., Koolsteeg; 1 Juli J. W. Roose, 17 j., Z. Brou wersstraat; 1 Juli; J. J. v. MusscherProvoost, 84 j, Rustenburgerlaan; 1 Juli: G. A. v. Domp- seler, 73 j, M. v. Heemskerkstraat; 2 Juli: C. M. MommersPoulusse, 77 j„ Haitsma Muiier- straat; 3 Juli: R. Meurs, 71 j, Kamperlaan; 2 Juli: C. Habich, 39 j, Hodsonstraat; 3 Juli: P. P., 2 j, z. v. N. Ossendelft, Kamperlaan. Toegelaten tot de eerste klasse: W. van Ak keren, E. Baas, R. C. J. Bakhuizen van den Brink, Titia Blankevoort, D. Blankevoort, J. Bauer, A. Blom, J. Boelstra, Elisabeth Boetje, J. Boetje, D. Bonnes, M. Bonting, Nel Boon, R. Bonkamp, J. van Breda, W. van den Broek, Hil- legonda Bruins, R. Bijker, G. Clay, H. de Clercq, G. Dalhuisen, J. Dekker, J. Dengerink, W. Dirk- sen, W. dolleman, J. Doornbosch, P. Duiker, A. van Dijk, A. van El, Annie Francken, Niek Gaasenbeek, W. de Graaf, B. de Groot, G. ten Have, D. van den Hoorn, Winy de Jongh, A. Karseboom, Tony van Leer, A. H. Lentz, G. Meyer, F. Mooi, P. Müller, J. H. Nagel, Lena Nie- broek, C. J. Nusink, A. G. Nusink, D. Otten, G. Pardoen, Betsy Peper, H. A. Plessius, L. A. van de Poll, Willemine Pruyser, D .Rahusen, J. Rein- ders Folmer, F. Roosjen, Jacoba R. de Ruiter, Agda Schaap, J. C. Schuller, Reineira Schuller, F. Sillem, B. van Sitteren, Jacoba Steehouwer, K. Tanis, Ruth van Til, Sophia van der Toorren, Hetty van Ulzen, F. Veen, K. van der Veen, Al- bertina Verhagen, P. van der Waals, S. Wagter, H. van de Wateren, R. de Wilde, R. Wijngaard, K. J. Zeilinga van der Lee, Anetje Zonnevylle. Toegelaten tot klasse 3: J. Biesheuvel, A. Hol- lenberg, D. Hooghwinkel (voorw.) Jenny Schip horst. Hier ter stede is opgericht het gemengd dubbel-quaret „Caecilia" onder leiding van den heer A. Bak. Namens het voorloopig bestuur treed op de heer C. v. Beusekom, Leidschestraat 20 D. Maandagmorgen omstreeks 12 uur reed het 12-jarig meisje K. tegen het rijwiel van de voor haar uit rijdende mevrouw L. K. aan. Deze had een teeken gegeven, dat zij op het punt stond te stoppen, maar dit had het meisje niet opge merkt. Ze kwam te vallen en brak haar linker pols. Ze is door den ongevallendienst verbonden en per taxi naar het St. Elisabeth's Gasthuis ge bracht. Morgen (Woensdag) 5 Juli des avonds om 8 uur zal in de zweminrichting „Groenendaal," Glipperweg het eerste zevental den strijd aan binden tegen Dolfijn I uit Amsterdam. H. P. C. zal vrij zeker compleet uitkomen en gezien het spel tegen het sterke IJ is de kans op een overwinning niet denkbeeldig. Aan dezen wedstrijd gaat vooraf om 7 uur H. P. C. VIH. V. G. B. IV voor de 3e kl. Z.H.B. en om half 8 H. P. C II—Neptunus II van de Reserve lie klasse U. Z. B. Zaterdag 15 Juli a.s. zal de fees telijke herdenking van het zeven honderd-jarig bestaan van Arnhem worden ingezet. Arnhem maakt zich op om in deze feestweek duizenden Nederlanders te ontvangen. Wij hebben een excursie in voor bereiding en zullen met de lezers van de Vereenigde Katholieke Pers op Zaterdag 15 Juli van Alkmaar, Haarlem, Amsterdam en Utrecht uit in groote luxe touringcars naar Arnhem optrekken om daar aan de feestviering deel te nemen. Nadere bijzonderheden volgen dezer dagen. Alvorens het stoffelijk overschot van den bij aankomst van het Italiaansche eskader om het leven gekomen korporaal-mecanicien Ugo Quintavalle, naar Rotterdam werd overgebracht, is hedenmorgen om elf uur in de Rozenkrans kerk aan de Jac. Obrechtstraat te Amsterdam, voor den overledene een stille H. Mis van Requiem gelezen. Reeds vroeg was in de Obrechtstraat een groot aantal belangstellenden samengestroomd, die getuige waren van het aanrukken van een detachement mariniers, dat onder bevel van den luitenant ter zee tweede klasse Schalkwijk, de eerewacht op het voorplein der kerk zou be trekken. Bij het hek der kerk stelden zich op de Italiaansche gezant de heer Taliani, Consul dr. Luppis, kolonel Senzadenario, kapitein Babbi, de heer Michelangelo en verdere leden van de Italiaansche legatie. Ook een groot aantal leden van de Italiaansche kolonie was samengekomen, gekleed in het zwarthemd. Zij voerden met zich de vaandels der Italiaansche fascistische ver eeniging te Amsterdam en de afdeeling Holland van de oudstrijdersvereeniging der Alpini (Alpenjagers) Toen de lijkauto van het Binnengasthuis voor de kerk aanreed, brachten allen den fascisti- schen groet. De eikenhouten kist met zilveren beslag was gedekt door de Italiaansche driekleur en met bloemen bestrooid. Aangehecht waren kransen van de Neder landsche Marine te Amsterdam en verder na mens het Italiaansche gezantschap, Consulaat en de Italiaansche fascistische Vereeniging. Terwijl het stoffelijk overschot de kerk werd binnengedragen, bracht de eerewacht der mari niers het militair saluut. Dof roffelden de trom mels, Italianen groetten hun landgenoot, allen ontblootten het hoofd. Achter in de kerk wachtte het kruis, dat den doode voorafging naar het altaar, waar de baar voor de Communiebank werd geplaatst. Ter weerszijden stelden zich de vaandeldragers der Italiaansche vereenigingen op, de leden ver deelden zich in de banken. Voor in de kerk had den verder plaats genomen kap. It. Meyer Ran- neft, waam. commandant van de Marine te Amsterdam, lt. Vethake, officier-vlieger en it. ter zee eerste klasse Veltman. De stille H. Mis van Reu em werd opgedragen door rector Huilmand. Pastoor Hoosemans en zijn kapelaans hadden op het altaar plaats genomen. Na de H. Mis verrichtte Pastoor Hoosemans de Absoute; een groot aantal geloovigen en be langstellenden was in de kerk tezamen. Na de laatste ceremoniën droegen leden der Italiaansche vereenigingen de kist naar buiten, de klokken beierden toen het stoffelijk over schot langs een haag van landgenooten in den auto werd geschoven. Gezant Taliani kwam nu naar voren en sprak een woord van afscheid en dank namens het Italiaansche volk voor het offer gebracht in plichtsgetrouwheid. Enkele Italianen konden hun ontroering moeilijk be dwingen en ook de toeschouwers, hoewel zij de woorden van den gezant niet konden verstaan, kwamen onder den Indruk van dit plechtig oogenblik. Toen een laatste groet. Alle Italianen hieven de handen op en riepen volgens fascistisch ge bruik in koor: „Ugo Quintavalle!" „Presente!" De lijkauto zette zich daarna langzaam in bpweging, terug naar het Binnengasthuis, van waar het stoffelijk overschot van den ongeluk- kigen korporaal nog denzelfden middag naar Rotterdam is vervoerd- LONDEN, 4 Juli (Reuter). De leider van de Nederlandsche dele gatie, minister-president COLIJN, heeft voorgesteld de Conferentie te verdagen, welk voorstel werd onder steund door Hymans en Bonnet. MacDonald verklaarde, dat de deskundigen na de verklaring van Roosevelt nog niet de gelegenheid hebben gehad de vraagstukken van de conferentie op de nieuwe basis te bestudeeren. MacDonald ondersteunt noch ver werpt een resolutie tot verdagen. LONDEN. 4 Juli. (Reuter) Het bureau van de Conferentie zal eerst hedenavond zes uur bij eenkomen en niet, zooals eerst was vastgesteld, om vier uur hedenmiddag. Reuter meent, dat indien de conferentie wordt verdaagd, zooals thans onvermijdelijk schijnt, het bureau toch in stand zal blijven, teneinde het mechanisme van de conferentie intact te houden. Het klein-bureau van de conferentie besloot in de zitting van het bureau hedenavond aan te be velen, dat Donderdag een plenaire zitting van de Conferentie bijeen wordt geroepen, teneinde de conferentie te verdagen. De Amerikaansche afgevaardigde Cox onthield zich van stemming. RANAU, 4 Juli (neta). Gisteren is de vacci natie van de bevolking tegen epidemische ziek ten georganiseerd. RANAU, 4 Juli (Aneta). Thans is het eerste rapport ontvangen uit de Marga Soewoh, welke eveneens zeer geleden heeft, doch waarin slechts 22 personen werden gedood. De bevolking is door een patrouille onder lei ding van den inspecteur van politie Jahn ge rustgesteld en van eerste hulp voorzien. Het groot aantal ongelukken in het aardbe- vingsgebied is zonder twijfel het gevolg van de slechte aanpassing van den huizenbouw. BATAVIA, 4 Juli (Aneta). De „Java-Bode" meldt, dat de Gouvemeur-Genneraal overweegt om in September a.s. een bezoek te brengen aan Bantam en Zuid-Sumatra. Op het rustige en fraaie baancomplex van Stoop's Bad werd Maandag voortgegaan met de afwerking van dit tennistoumooi. ■Reeds nu was er meer belangstelling dan Zondag, een belangstelling die in de komende dagen nog wel zal toenemen. De uitslagen van Maandag zijn: Heeren enkelspel: Ie ronde: Mr. Van Nierop sl. Nijboer 63, 62. Dames enkelspel: 2e ronde: Mej. Eldering sl. Mej. L. van Gelder 75, 46, 75. Heeren dubbelspel: le ronde: F. Dootjes en Mr. van Nierop sl. R. P. Smit en Peeters 61, 6—2. 2e ronde: J. Maas en E. v. d. Weiden sl. On- nekes en De Groot 6—3, 64. F. Dootjes en Mr. Van Nierop sl. K. Schalekamp en Geheniau 64, 60. Dr. Tiessens en F. Lanting sl. Mr. Lux en Mr. Bouman 6—3, 64. Dames dubbelspel: le ronde: Mevr. Spronk en Mej. Van Nop sl. Mevr. Vreeken en Mej. W. Duyff 6—2, 6—2. Gemengd dubbelspel: le ronde: Mevr. en J. van Hezel sl. Mej. Haekenitz en Geheniau 61, 62. Mej. Veenhoven en Dr. Bölger sl. Mej. L. van Gelder en Huyser 6—4, 86. Troostronde heeren enkelspel: K. Schalen kamp sl. R. P. Smit 75, 64. Gebouw „St. Bavo". Rechtskundig Bureau half 9. St. Caecilia, 8 uur. R. K. Kraam- verzorging, 23 uur. Groote of St. Bavo-kerk. Orgelbespeling door George Robert, 8%9% uur. Schouwburg Jansweg. Film: Het leven van Beethoven, kwart over 8. Rembrandt-theater. Bioscoopvoorstellin gen en variété, 7 en 9.15 uur. Cinema. Bioscoopvoorstellingen en variété 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" R. K. Bevolkingsbureau 8 uur R. K. Kellners, des nachts om half één. Gebouw Jansstraat 49 Diocesane Jeugdraad, half 2. RembrandTheater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Wü mochten onlangs een eindstand van ge noemde wedstrijden publiceeren. Het lijkt ons thans gewenscht, iets over de meest op den voorgrond tredende spelers in deze competitie te memoreeren. Het groot enthousiasme bij de deel nemers, heeft er toe geleid, dat ditmaal de wed strijden een uiterst spannend karakter droegen. Bovendien hadden zü een zeer vlot verloop. Zooals bekend, gelukte het P. Hollenberg, on geslagen den kampioenstitel te bemachtigen. Van dezen speler zal men zeker in den toekomst nog veel successen verwachten, daar hü een getrouwe deelnemer aan diverse wedstrijden is en hierdoor veel wedstrijdroutine heeft gekregen. Bovendien is zijn spel constant. Hollenberg is o.m. bekend als eindspelredacteur aan „Qns Or gaan". Dit periodiek wordt uitgegeven door bovengenoemden bond. Ook vervult deze popu laire speler reeds jaren op accurate wüze de functie van secretaris bij de vereeniging T. E. P., die onlangs het clubkampioenschap behaalde. Wü wenschen den huidigen kampioen toe, dat hü nog jaren lang een eerste vereenigings- en spelkracht voor de R.K. dambeweging moge zün. De tweede aankomende J. v. d. Poel, die eeu zeer langen tüd de eerste plaats wist te bezet ten, maar op het einde door minder fortuinlük spel zijn plaats moest afstaan, is kampioen van de damclub „Ontwikkeling" te Lisse. Het is een geducht tegenstander en laat zelden eenigen winst toe. Zün partü tegen Hollenberg was on getwijfeld een van de spannendste ontmoetingen in dezen kamp. De deelnemers H. Rump en J. Lucas toonden in deze competitie spelers te zijn waarmee men wel degelijk dient rekening te houden. Vooral de prestaties van laatst genoem de waren vpor ons een verrassing. Deze vier spelers toonden zich ernstige pretendenten en voor het kampioenschap. De overige deelnemers hebben min of méér 10 teleurgesteld. Het pers. kampioenschap 3e klas Zondag kwamen voor deze afdeeling 3 par- tüen tot een uitslag. A. Mooiekind won van Th. Bronstring. W. Reyzer verloor van H. Spring- veld en A. Leuven won van J. Luyten. Zaterdag jl. vertrok de „Haarlemsche Dam club" naar Groningen om aldaar een wedstrijd te spelen tegen het eerste tiental van het Damgenootsehap „Het Noorden" (clubkampioe ne hoofdklasse van den Prov. Gron. Dambond). De Haarlemsche Damclub won met 11—9. DINSDAG, 4 Juli. Vorige koersen Heden Londen 8.43)4 8.43)4 Berlijn 5J.10 59. (.7)4 Parite 9.80)4 9.80 Brussel 34.86* 34.89 Zwitserland 48.10 48.07H Weenen Kopenhagen 37.70 37.60 Stockholm 43.45 43.40 Oslo 42.50 42.40 New York (cable) 1.89H l.87j< Rome 13.15 13.1714 Praag 7.40 7.40 Madrid 20.95 21.00 Staatsleenlngen 5 Nederland 1919 Nederland 1916 4% Nederland 1917 l Nederland 1931 6 Neder1 1932 41», N Ind 1926 AB 5V4 Youngleen 1930 Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert Bandel-Ml1 Industrieën UnUevet Caivê Delft Ale Kunstzilde Van Berkel'e Pat Nieuwe Phlllpe Kiicb Accoustlek Ned Ford ludustl Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O S Steel O S Leathei 'nterri Nickel Stand Brands Mllnbouw Boeton Mijnbouw Alg Exploratie Redlang Lebone Petroleum .laboes Kon Olie "erlak Peudawa 'onrinenrai Oil Shell Onion OU Vorige koersen Heden ïoom IC0H 99)4 6954 99'» »954 95L 95 H 1005(6 'OOM 34H 84)4 40h 3854 78 78 70)4 7| 68)4 70 105)4 106 69 71 33 33)4 24 24 180 181 IH 154 149% 52 14 32% 4)4 465a .7 11 10)4 14% '5 21« 12 13 130 130 97 97 16 18 195 '96)4 105 105 )4 6X 125» 13 1h IN» Vorige koersen Heden Rubber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubber Serbadjadl SUau V l O O Allied tntercontln Rubber Scheepvaart Java Ch Japan Holl Amerika Li1n Dito Oem Elgend Kon Ned Stoomb heebvaart-Unle Suiker a. v a. Jav Cultut N 1 8 O 93)4 93)4 70 71 40)4 42)4 27 27 26 26)4 43 43 38 37 2M 254 36)4 36 22)4 22 22)4 22 19)4 19)4 69)4 69 *39§ 235)4 U2 141 103 103 654 6 H 49 51 32.50 32.50 l a bak DeU Batavia 150 153)4 Oude DeU 148)4 153 Oostkust 25 25 3enembab 156 163 spoorwegen Onion Pacific 65 98 Waoasb 3)4 4%, Erie 14 15H Kansa» Cltv 9outh 14)4 15)4 20 21 Chic. Mllw444 Maxwell L. Gr21 Ex-dividend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2