Communisten en fascisten sBros De Kaagweek ERT Haarlem, 5 Juli BEURS VAN AMSTERDAM 50 35 20 LUTINE-AANDEELEN Rijpe frambozen, Wisselkoersen WOENSDAG 5 JULI WEER RELLETJES Van oproerige zijde werd met 'steenen gegooid; de politie schoot in de lucht Politiehonden bewezen goede diensten Na afloop Steenworpen Bombardement HET CONFLICT IN DE BLOEM BOLLENSTREEK VERKEERSONGEVALLEN Eierstruif STEDELIJK GYMNASIUM HAARLEM Eindexamen Personalia Examen L. O. Concert bij ouden van dagen Een te hoog paaltje Steeds koekoek één-zang Dubbel woonhuis afgebrand 40 Jaar verloskundige heerlijke, fluweelzachte vruchten, geven een bij zonder fijn aroma aan de Frambozen-jam Met recht: een vruchtenjam! Bestuursraad R. K. Volksbond Badhuizen „Witte Kruis" Roeier verdronken Gevonden dieren en voorwerpen BURGERLIJKE STAND Orgelbespeling VOETBAL D. H. V. B. Apotheek begemann sneltjes Kruisweg 30, bij het statior Recepten worden gaarne van huis gehaaid VISSCHEN R. K. Visch-college „De Forel" Boegbalwedstrijd als imitatie van het voetbalspel TOURNOOI TE WIMBLEDON Timmer en mej. RoIIin Couquerque verliezen HONKBAL Wedstryden voor School- negentallen DAMMEN Algemeene jaarvergadering „Haarlemsche Damclub" UIT DEN OMTREK Muziekconcours te Koog a/d Zaan HEEMSTEDE OVERVEEN NU goedkooper! AGENDA 6 Juli De Goudclausule Tegen de niet-erkenning DE TOCHT VAN BALBO Vertrek toch uitgesteld Bruggenbouw bij Den Oever WOENSDAG 5 JULI 1933 m De kring Haarlem t en Omstreken van de Nationaal-Socialistisclfe Beweging in Neder land, hield Dinsdagavond een besloten propa- gandabijeenkomst in café „Slot" aan het Pretoriaplein te Haarlem-Noord, midden in een wijk dus, waar nogal wat socialisten en com munisten wonen. Inderdaad hebben na afloop weer (het wordt bijna een gewoonte!) ernstige communistenrelletjes plaats gevonden, waarbij steenworpen, revolutionnaire scheldwoorden en schoten in de lucht de begeleidende muziek vormden. Hoe de schrik er anders reeds bij dergelijke gelegenheden in zit, blijkt wel uit het feit, dat drie kwartier vóór den aanvang der bijeen komst, toen er bijna nog geen fascist te zien was, reeds allerlei gruwelverhalen de ronde deden Een groote menigte, d.w.z. een groot aantal nieuwsgierigen en natuurlijk communistische schreeuwers en schreeuwstem, waren op het Pretoriaplein den geheelen avond aanwezig. De politie, in tamelijk groote macht eveneens aan wezig, had echter het plein grootendeels afge zet en de gewone ordemaatregelen genomen. Een drietal nationaal-socïalistische sprekers trokken in hun redevoeringen op de bijeenkomst danig van leer tegen de SDAP en stipten in mindere of meerdere mate het woord van een der grootste katholieke leiders van 40 jaren geleden aan; „De arbeider is zijn loon waard." Een van de sprekers (zelf goed katholiek zijnde, naar hij zeide) gaf op een desbetreffende vraag van een der aanwezigen allerlei goeden raad aan de katholieke geestelijkheid en aan de R.K. Staatspartij, goede raad, die welbekend is en overbodig, want de katholieke geestelijkheid en de R.K. Staatspartij kunnen best haar eigen boontjes doppen De rede van Mgr. Poels, dezer dagen op een R.K. Arbeiderscongres te Heerlen gehouden, waarin deze het nationaal-socialisme of fascis me absoluut afwijst, schijnt overigens nogal indruk in dergelijke kringen gemaakt te heb ben Na afloop der vergadering verlieten de nationaal-socialisten, liederen als b.v. ,,Hou zee" zingend, het café, waarbij de communisten op het plein liedjes als „Sinterklaas kapoentje...' er tegenin brulden! Een gedeelte der fascisten vertrok vervolgens per autobus naar IJmuiden, terwijl een ander gedeelte, meerendeels in „zwart hemd" gekleed, in gesloten colonne, begeleid door een sterke politiemacht, onder leiding van een inspecteur en achtervolgd door een joelende en schreeu wende menigte, naar het „Kringhuis" op het Spaame afmarcheerde. De gesloten colonne werd geformeerd op bevel der politie. Toen de colonne op den Kloppersingel ge komen was, werd vanuit de aangrenzende zij straten op zeer gevaarlijke wijze herhaalde malen met steenen gegooid, wat krachtige charges met de blanke sabel van de politie, die bovendien talrijke schoten ter waarschu wing in de lucht loste, tengevolge had. Ook politiehonden bewezen bij deze charges goede diensten. Telkens werden bij een zijstraat of zij weg de daar samengeschoolde communisten uit elkaar gejaagd, desnoods met behulp van de blanke sabel en politiehonden. Ondanks dat de menigte door de politie voort durend krachtig op een flinken afstand van de fascistencolonne gehouden werd, kon niet voorkomen worden dat de communisten scheld woorden als „Bloedhonden" en dergelijke den fascisten naar het hoofd slingerden. Langs Hooimarkt, Koudenhom, Donkere Spaarne, werd vervolgens de brug over het Spaame bij de Bakenessergracht bereikt, deze brug werd overgetrokken en langs het Spaarne arriveerde men tenslotte aan het nationaal- socialistische „Kringhuis" bij de Spaamekerk. Gedurende dezen laatsten marsch, in ver sneld tempo afgelegd werd van de andere zijde van het Spaarne eenige malen door de communisten met steenen gegooid, waardoor een agent van politie getroffen werd. Voor het „Kringhuis" ontstond zelfs een ge vaarlijk bojnbardement van steenen, door de communisten van de andere zijde van het Spaame afgevuurd. Krachtige charges van de politie maakte Men verzoekt ons het volgende op te nemen; Van verschillende zijden wordt beweerd, dat de R.K. Patroonsvereeniging (L.T.B.) de ar- beidsbonden in de Bollenstreek heeft verzocht de niet-georganiseerden in bedrijfsmoeilijkhe- den te brengen ten einde hen hierdoor te dwingen als lid van een der patroonsorgani saties toe te treden. Deze bewering is totaal onjuist. De arbeids- bonden hebben in het verleden voldoende be wezen onafhankelijk van de patroonsvereeni- gingen te staan. De arbeidsbonden hebben hun houding buiten de patroonsorganisaties om be paald. hieraan een einde. Later moesten de charges nog eenige malen herhaald worden, waarbij rake klappen vielen. Het is verder nog langen tijd op het Spaame en de Turfmarkt rumoerig gebleven. Voor zoover bekend, is echter nie mand gewond. Overigens boden de straten, waarlangs de stoet trok of getrokken was, in het bijzonder het Spaarne, het gewone beeld van communis tenrelletjes; samenscholende menigten, die bij charges van de politie naar alle zijden het hazenpad kozen en vervolgens weer samen schoolden. Gelukkig trad de politie krachtig op, schoot talrijke malen in de lucht en deelde flinke klappen uit. Eerst moeten er natuurlijk dooden vallen, dan zijn de heeren communisten pas tevreden Hedenmorgen omstreeks half 9 stond op den Verspronckweg een driewiellge bakfiets van den. melkhandel J. Verdel, aan de linkerzijde van den weg, terwijl de bestuurder eenige klan ten bediende. Uit de richting Overveen naderde een ge sloten vrachtauto, waarvan de bestuurder een oogenblik niet voldoende oplette met het ge volg, dat Öe bakfiets aangereden en totaal ver nield werd. Een groote hoeveelheid melk, zoo wel in flesschen als in bussen, boter, eieren enz. ging daarbij verloren. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Ook de vrachtauto werd beschadigd en was van onder tot boven bespat met melk en room. De politie maakte proces-verbaal op. Na verlengd examen alsnog geslaagd voor diploma A: P. A. Gunning en de dames C. M. A. van Munster van Heuven, S. S. D. p. H. V. Boks, J. A. E. van Borssum Buisman. Geslaagd voor het eind-examen Conserva torium te Amsterdam, hoofdvak piano, J. v, 't Vlie, alhier. Voor het eindexamen aan de kweekschool voor onderwijzeressen te Arnhem is geslaagd mej. J. C. Theunisse te Overveen. Geslaagd zijn voor het Mulo-examen alle leerlingen der Sint Theresiaschool, Kleine Houtweg 22 en wel: M. Bax, C. Duijn, A. Ey- king, C. Paase, T. Glaudemans, G. Kloet, L. Kuiper, T. Kaeser, W. Kortekaas, N. Stall, J. Tapke Lokenberg. HAARLEM, 3 Juli. (Nutskweekschool.) Ge slaagd de dames J. van den Berg, N. de Heer, Kloots, A. de Jong en A. Zuelen. Men schrijft ons: We waren toevallig Dinsdagavond in het Haarlem's Tehuis voor Ouden van Dagen aan den Schotersingel, toen in den tuin door het Haarlem's Politie-muziekkorps (dir. de heer B. D. Peters) voor de bijna 100 verpleegden een uitvoering werd gegeven. Het was een lust om te zien, hoe de talrijke oudjes van de muziek genoten, hoe ze op de maat van de muziek mee wiegden en het ge- bodene waardeerden. Het kwartet „Euphonia" (directeur Nico Hoo- gerwerf) zong ter afwisseling verscheidene ge voelige liederen, die ademloos werden aange hoord. Wat door het fanfarecorps en door het kwartet gepresteerd werd, stond op hoog peil. Het moet voor de uitvoerenden een voldoening zijn geweest, om op dezen mooien doch killen zomeravond in het leven van de allerarmsten onzer samenleving een zonnestraaltje te heb ben geworpen. We wekken onze vereenigingen in de stad op zich eens een avond voor dit werk beschikbaar te stellen. Zij zullen haar moeite ruim beloond vinden door de blijde gezichten van de ver pleegden en de waardeering van den directeur, den heer Glastra, die deze soort belangelooze medewerking op hoogen prijs stelt. Het 8-jarig meisje R. B., dat Dinsdagmiddag om half 5 op de Nieuwe Gracht over een paaltje sprong, kwam hierbij te vallen en brak haar rechterarm. Na door den Ongevallendienst te zijn ver bonden, is zij per particulieren auto naar het St. Elisabeths-Gasthuis gebracht. In de afgeloopen week telt de rywiel-dief- stallenlijst er elf. Maandag is het dubbel woonhuis aan de Badhoevelaan te Rijk (Haarlemmermeer), be woond door de gezinnen M. en S., eigendom van den heer v. Z., afgebrand. De brand is by M. ontstaan. De vrouw des huizes was buiten aan het wasschen. Twee honden begonnen onder de keukentafel te vech ten en wierpen er een theelichtje af. Dit viel op den grond vlak by een flesch met benzine. Vrouw M. wilde de flesch gauw weghalen, doch er ging benzine uit met het gevolg, dat zij in brand geraakte. Ze wist echter de vlammen, die reeds een deel van haar kleeding verteerd hadden, met een doek te blusschen. Het huis raakte ook in brand en het vuur s'oeg over naar het huis van 8. De brandspuit van Rijk en de motorspuit van Hoofddorp waren spoe dig ter plaatse, doch konden niet verhinderen, dat het dubbele perceel geheel uitbrandde. Een gedeelte van den inboedel kon nog gered worden. Verzekering dekt de schade. Zaterdag 8 Juli a.s. zal de bekende Haarlem- sche verloskundige, mevr. Schenk, wonende Tetterodestraat 20, haar 40-jarige ambtsvervul ling herdenken. Prima jam 55 ets. p. pot. Huishoudjam 35 ets. p. pot. Donderdagavond 8 uur houdt de bestuurs raad van den R.K. Volksbond een vergadering in gebouw St. Bavo, waarin speciaal de alge- meene economische toestand besproken zal worden. Het aantal genomen baden in de afgeloopen maand Juni was: Badhuis Koudenhom: 897 m., 426 vr., 111 werkl. Totaal 1434. Badhuis Leidscheplein: 1515 m., 747 vr., 873 schoolbaden, 150 werkl. Totaal 3285. Badhuis Schotersingel: 2036 m., 1017 vr., 717 schoolbaden, 182 werkl. Totaal 3952. Badhuis Hofdykplein: 1554 m., 755 vr., 1251 schoolbaden, 197 werkl. Totaal 3757. Badhuis Van Egmondstraat: 1621 m., 1017 vr., 1055 schoolbaden, 260 werkl. Totaal 2953. Maandag huurde een ongeveer 21-jarige ar beider uit Haarlem een roeibootje bij een ver huurder van roeibootjes te Kampen. De man is daarmee gaan roeien op den IJsel. In den loop van den middag vond men het bootje drijvend op den IJsel, terwyi daarin geen kleeren waren. Men vermoedt, dat de man is gaan zwemmen en is verdronken. V. Kuyk, Brouwersstraat 132, badpak met handdoek; Prins, Burgwal 55c, gymn.schoen; Witmond, Spaarnrykstraat 37, dameshand schoenen; Kennel Fauna, Parklaan 119, hond; Polder, Schalkwijkerweg 33, muts; Wijkhuizen,- Doelstraat 28, portefeuille; Fielmich, Anthonie- straat 50, ryw.bel.plaatje; V. Dijk, Boerensteeg 16, idem; Hofste, Oranjestraat 143, idem; Das, Oranjestraat 76, gymn.schoen; Claus, Brou wersvaart 134, kinderschortje; Bur. v. Pol., Smedestraat 9, huissleutel; Vos, Jan Steen straat 41, schoen; Kleyntjes, Aelbertsbergstraat 9, strandschoen; V. Kampen, Archipelstrant 83. sleutels. Ondertrouwd: 4 Juli: M. J. Överzier en E. H. M. Hooij; W. J. v. d. Velden en J. Teekamp. Getrouwd: 4 Juli: C. Sipkes en B. Martens. Geboren: 2 Juli: d. van H. A. v. d. Leer Vuyst; 3 Juli: d. van R. Souvereinv. d. Meu- len; z. van G. M. BeersBrieffies; d. van C. J. M. KruyffKottman; d. van R. v. d. Haak Kohlen. Overleden: 2 Juli: A. M. OtteVerhoef, 54 j„ KI. Houtstraat; J. v. Reesv. Klaveren, 73 j„ L. Heerenvest; L. B. Cardinaal, 80 j„ Kle verparkweg; 3 Juli: J. v. d. Linden, 73 j., Kam perlaan; 4. T., 5 J., d. van E. v. d. Vliet, Kam perlaan. Programma van de Orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk op Donderdag 6 Juli. des namiddags van 34 uur, door den heer George Robert. 1 Dorische Toccata, J. S. Bach. 2 Chorol- vorspiel und Fuge: „O Traurigkeit, o Herze- leid", Joh. Brahms. 3. Pastoral Sonate, J. Kleinberger; Pastorale, Intermezzo, Fuge. 4 Adoratio et Vox Angelica, Hi. Dubois. 5 Final, César Franck. Het district Haarlem van den D. H. V. B. houdt op Vrydag 14 dezer zijn algemeene ver gadering in café-rest. Centraal, Gr. Houtstraat, Haarlem. Aanvang 8.30 uur. De agenda luidt: 1. Opening. 2. Notulen vorige ledenvergadering. 3. Ingekomen stukken en mededeelingen. 4. Jaarverslagen secretaris en penningmees ter. 5. Jaarverslagen diverse commissies. 6. Verslag kascommissie. 7. Bestuursverkiezing. Aftredend zyn de heeren P. P. Smit, J. J. Loerakker, Jac. Boot en J. Hensels. De aftre denden stellen zich herkiesbaar met uitzonde ring van den heer Hensels. Door de vereenigingen B. S. M., Concordia en Vogelenzang wor.dt in de vacature Hensels candidaat gesteld de heer W. G. J. Bergman te Vogelenzang. De vereenigingen hebben het recht candi- daten voor het bestuur in te dienen tot en met 13 Juli 1923. Deze opgave moet schrifteiyk geschieden by den secretaris onder overlegging van een verklaring van den eventueelen be- stuurscandidaat dat hy een benoeming by ver kiezing aanvaard. 8. Verkiezing elftalcommissie. 9. Bespreking Beschryvingsbrief Jaarverga dering D. H. V. B. 10. Uitreiking kampioensdiploma's. 11. Benoeming districtsafgevaardigde Jaar vergadering D. H. V. B. 12. Wat verder ter tafel komt. GOED en GOEDKOOP Telef 10043 Geheel nieuw Ingericht en verplaatst naar Zondag 2 Juli hield de R. K. Hengelaarsver - eeniging „De Forel" haar eerste onderlingen wedstrijd. Deze wedstrijd werd gehouden in de Ringvaart richting Vyfhuizen, 's morgens half vyf. De uitslag was als volgt: 1ste prys M. v. d. Westen (met extraprijs); 2. F. Hogenboom; 3. A. J. P. Consent; 4. P. Hartman, 5. A. Veenings; 6. A. Leurs en 7 P. v. d. Stellen (controleur). Nog enkele weken en het vüfdaagsch zeil- feest van de Kaag is er weer. Reeds is de aan kondiging voor de inschrijving in zee en be driegen we ons niet, dan zal het weer een ouderwetsche Kaagweek worden. De nummers althans waarvoor kan worden ingeschreven, zeggen bereids voldoende, dat het actieve Kaagbestuur niet by de pakken neer zit. De inschrijving voor den eersten dag staat weer open voor de motorbootwedstrijden, als regelmatigheidswedstrijd, flesschenspel, ring steken en balspel. Hieronder is het balspel iets nieuws. In dit nummer moet een bal met een middellijn van anderhalven meter, welke op het water drijft, door de deenemers door een opgesteld doel gedreven worden. De aanra king moet uitsluitend met den romp van het vaartuig geschieden. Degene, die den bal in den kortst mogelijken tijd door het doel drijft, is winnaar. Voor de onderlinge zeilwedstrijden op den eersten dag kan ingeschreven worden voor de nummers: open sloepen, open scherpe jachten en, zoo daarvoor genoegzame deelname is, ook voor andere klassen. Voorts worden de onder linge Regenboogwedstrijden gehouden, waarbij de jachten slechts met één zeiler bemand rfio- gen zyn, de onderlinge 12 Voetsjollenwedstry- den voor jongelui niet ouder dan 17 jaar, die nog nimmer in een internationalen of nationa- len wedstryd zyn uitgekomen, terwyl tot slot van den eersten dag de vaardigheidswedstryd met 12 Voetsjollen wordt gehouden. Het programma voor de internationale- en nationale zeilwedstrijden op de vier laatste da gen der Kaagweek stelt de inschrijving open voor niet minder dan veertien nummers, on derverdeeld in 22 afdeelingen, al naar gelang bekwaamheid der zeilers. Hierdoor zijn gelijk waardige tegenstanders en dus interessante wedstryden gewaarborgd. Op Zondag 23, Maandag 24 en Dinsdag 25 Juli worden bovendien teamwedstrijden ge houden voor de Regenboogklasse, de 12 Voets- jollenklasse en de 12 M2 klasse. Indien er voldoende deelname is worden er bovendien op de vier laatste dagen onderlinge zeilwedstryden gehouden in de klasse der IJs- selmeerkruisers. Minstens vier vaartuigen moe ten hiervoor inschrijven en uitkomen. Tenslotte zyn er op Zaterdag en Zondag wedstrijden uitgeschreven voor Toerkano's. De jaarlyksche gewone en wisselprijzen wor den voor alle wedstrijden weer uitgeloofd, zoo dat deze er wel weer toe zullen bijdragen de animo voor de deelname te verhoogen. Laat in den middag speelden op het Centre- court te Wimbledon Timmer en mej. Rollin Couquerque tegen mrs. Moody Wills en Hughes, waarvan zy in twee sets verloren, n.l. met 46, 3—6. De Zaterdag j.l. niet gespeelde wedstryden H. B. S. B HaarlemRyks H. B. S. Velsenen winnaar van deze ontmoeting Gemeentelijk Lyceum Haarlem vonden nu plaats op het H. B. S.-terrein te Velsen. De score was: H. B. S. B: R. H. B. S.: 1 2 1 0 15 16 Door deze overwinning moest de R. H. B. S. onmiddellijk na den vorigen wedstryd tegen het Gem. Lyceum uitkomen. Ook dezen keer kenden Van Malsen en Buys van de Velsensche H. B. S. geen pardon. In twee innings behoefden telkens maar drie Lyceïsten aan slag te komen. Th. Scholten kreeg drie slag, C. Meyerink eveneens en Van Buren sneuvelde op het eerste. In de volgende beurt kregen zelfs Van Dunschoten, C. Moll en W. Kramer alle drie drie slag! De score was: R. H. B. S.: Gem. Lyceum: 14 10 2 0 0 1 1 Na afloop reikte de heer H. Jetses, namens den Nederl. Honkbalbond den wisselprys over aan den aanvoerder van het R. H. B. S. negen tal, met een compliment voor het vertoonde spel. Maandagavond j.l. hield de „Haarlemsche Damclub" in haar clublokaal, hotel ,,'t Hof van Holland", hare 26ste algemeene jaarvergade ring. Deze zeer druk bezochte vergadering werd te 8}4 uur door den lsten voorzitter, den heer J. W. van Dartelen, geopend. Hij memoreerde in zijn openingswoord nog even de vele succes sen, welke door de vereeniging en door ver schillende leden in het 26ste vereenigingsjaar waren geboekt. Hierna verkreeg de 1ste secretaris, de heer J. van Looijgelegenheid de notulen der vorige vergadering voor te lezen en zyn jaarverslag als altijd weder keurig verzorgd uit te brengen. Uit dit jaarverslag bleek, dat het ledental steeda stijgende is. Deze beide verslagen werden onder applaus goedgekeurd. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer J. Otter, wees een voordeelig saldo aan van ƒ48.12. Hierna bracht de 2e voorzitter, de heer M. J. A. Mat'a. verslag uit over de laatste jaar vergadering van den Nederl. Dambond en Dis- trictbond Noord-Holland. Deze beide verslagen werden voor kennisgeving aangenomen. Op verzoek der vergadering zullen deze verslagen in t vervolg echter op schrift worden gesteld en in de archieven bewaard worden. De kas-commissie bracht by monde van den heer D. Kieen rapport uit. Mede namens zijn mede-commissielid, den heer H. G. Teunisse, concludeerde de heer Kleen tot décharge van den penningmeester voor zyn accuraat beheer, waarmede de vergadering met applaus instem de. Tot leden der kascommissie 1933/34 werden gekozen de heeren J. P. van Eyk en J. Poppen, plaatsvervangers de heeren J. Wielenga en Ph. F. Amelung Sr. De wedstrijd om 't clubkampioenschap 1932/ 1933 kwam thans nog even ter sprake. Be sloten werd met algemeene stemmen den heer H. Greeuw in de hoofdklasse te handhaven, niettegenstaande hy 't vereischte moyenne niet had bereikt. Hij kwam echter slechts enkele honderdsten gedeelten van één winstpunt te kort en was bovendien gehandicapt door het terugtrekken van eenige spelers, zoodat de bil lijkheid medebracht hem niet te doen degra- deeren. De vergadering deelde volkomen de meening van het bestuur. Hierna werd de begrooting vastgesteld voor de pryzen van den onderl. wedstryd 1932/1933: Besloten werd de wedstryd om het club- kampioenschap 1933/34 op dezelfde wijze te zullen organiseeren als 't vorig jaar. Gespeeld zal worden weder volgens rooster. Tot algemeen wedstrijdleider werd benoemd de 2de secreta ris, de heer Aebe de Jong. Tot 1ste voorzitter werd bij acclamatie voor twree jaren herkozen de heer J. W. yan Dar telen; tot 1ste secretaris (vacature-J. v. Looij) werd bij acclamatie gekozen de heer H. G. Teu nisse (Pepijnstraat 35 te Haarlem), terwijl eveneens bij acclamatie de heer J. Balk voor twee jaren als 2de Commissaris van Materiaal werd herkozen. Hierna trok de vergadering zich in besloten zitting bijeen ter bespreking van den afgeloo pen wedstrijd om het kampioenschap van Haarlem en van verschillende hiermede in nauw verband staande aangelegenheden. De houding van het bestuur en de commissie-leden der „Haarlemsche Damclub" werd met alge meene stemmen goedgekeurd. Na ca. een uur werd de vergadering weder openbaar en kon aan de rondvraag worden be gonnen. Zondag was het de tweede dag van het groot nationaal muziekconcours te Koog aan de Zaan, ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van „Zaanlands Kapel." De jury kende voor den marschwedstrijd de volgende bekroningen toe: Jeugdfanfarecorps „Het Oosterkwartier," Haarlem, le pr., 111 punten; Muziekvereeniging „Kunstgenot," le pr., 102 punten; „Crescendo," Westzaan, le pr., 111 punten; „Door Eendracht Sterk," Den Haag, le pr., 117 punten. De uitslag van den concertwedstrijd luidt: Vierde af deeling fanfare: Jeugdfanfarecorps „Het Oosterkwartier," Haarlem, 2e pr. 339 punten. Derde af deeling Harmonie: „Door Eendracht Sterk," Den Haag, le pr., 372 punten. Derde afdeeling fanfare: R. K. Fanfarecorps „St. Gregorius," Waarland, le pr., 360 punten. Tweede afdeeling fanfare: Oost Knollendam- mer Kapel, Oost Knollendam, le pr., 381 pun ten; Muzeikvereeniging „Kunstgenot," Amster dam, 2e pr., 321 punten. Afdeeling uitmuntendheid harmonie: R. K. Harmonie, Zaandam, le pr., 348 punten; R. K. Harmonie „Kunst en Vriendscha," Krommenie, le pr., 408 punten. Eere-afdeeling Harmonie: „Soli Deo Gloria," Driehuis (Velsen), 2e pr., 315 punten; R. K. Harmonie „St. Caecilia," Velsen, 2e pr., 315 punten. Superieure afdeeling fanfare: „Concordia," Oostzaan, le pr., 366 pnt.; „Crescendo," West zaan, le pr., 405 punten; „Sonore," corps uit personeel der Kon. Ned. Stoomboot Mij., 2e pr., 303 punten; „Onderling Genoegen," Krom menie, le pr., 414 punten, met bijzonderen lof der jury voor het vrije nummer. De extra prijs voor het hoogste aantal pun ten over het geheele concours, een verzilverde piston, viel ten deel aan „Onderling Genoegen," Krommenie, welks directeur, de heer G. Schaar, den eersten directeursprijs won. De tweede directeursprijs werd toegekend aan den heer J. W. v. d. Laan, van „Kunst en Vriendschap," te Krommenie, de derde aan An- toon de Vries, den dirigent van „Crescendo," Westzaan. De eere-wedstrijd had den volgenden uitslag: Afdeeling fanfare: „Ons Genoegen," Krom menie, le pr., 201 punt; „Crescendo," West zaan, 2e pr., 195 punten; „Concordia," Oostzaan, 3e pr., 168 punten. Afdeeling harmonie: R. K. Harmonie, Zaan dam, le pr., 189 punten, na loting; „Kunst en Vriendschap," Krommenie, 2e pr., 189 punten; „St. Gregorius," te Waarland, verkreeg in den eere-wedstrijd 156 en Oost Knollendammerkapel 153 punten. Lathyrustentoonstelling: Evenals vorige ja ren zal ook dit jaar de onderlinge tuinbouwver- eeniging „Aerdenhout en O." een Lathyrusten toonstelling houden. Aanvankelyk was het de bedoeling deze te houden op Zaterdag 8 en Zondag 9 Juli, maar doordat de zaal van hotel „Lommeroord" deze dagen niet disponibel is, zal de tentoonstelling nu gehouden worden op a.s. Vrijdag 7 Juli, van 2 tot 10 uur n.m. Gezien het vrij gunstige weer en de steeds meerdere kennis der kweekers, belooft deze ten toonstelling weer iets moois te zien te geven. Voor belanghebbenden is deze tentoonstelling gratis te bezichtigen. Mede zullen ter bezichtiging gesteld worden tuinteekeningen van de gehouden prijsvraag en diverse cursussen tuinteekenen. Personalia. Te Amsterdam is geslaagd voor het Staatsexamen akte L. O. de heer A. Evers, alhier. Personalia Te Amsterdam slaagde voor 't eerste gedeelte arts-examen onze plaatsgenoot, de heer Th. J. H. M. van Beek. Gebouw „St. Bavo" R.K. Bevolkingsbureau 8 uur R.K. Kellners des nachts om half één. Gebouw Jansstraat 49 Diocesane Jeugd raad, half 2. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Bestuursraad R. K. Volksbond, 8 uur Proza, 8 uur Gros siers kleinhandel, 8 uur Examens hoofd- acte. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling door George Robert, 34 uur. Rembrandt-theater: Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Op initiatief van de Zwitsersche Bankiers- vereeniging is op 30 Juni te Bazel een byeen- komst gehouden van vertegenwoordigers van Belgische, Fransche, Nederlandsche en Zwit sersche vereenigingen van fondsenhouders. Besloten werd tot gezamenlyke vorming van een Internationaal Comité tegen de niet-er- kenning van goudclausules. Dit Comité zal alle maatregelen riemen, die noodig zijn om op iedere mogelyke wijze de belangen te behartigen van houders van fond sen welke, tengevolge van de niet-erKenning der goudctausule door vele debiteuren, zyn ge schaad. Generaal Balbo confereerde hedenochtend langdurig met de weerkundigen Men achtte het gevaarlyk heden te vertrekken om den hevigen wind die een landing by IJsland zeer riskant zou doen zyn. De directeur-generaal der Zuiderzeewerken if heeft heden aanbesteed: s., 1. Het bouwen van twee vaste, bruggen in ge wapend beton in den ryksweg nr. 7 naby Den Oever binnen de Wieringermeer. Het laagst werd ingeschreven door de N.V. Nederlandsche Bouw- en Aannemingsmy. te Bussum voor 48.890- 2. Het onderhoud van 10 Juli 1933 af tot en met 31 December 1934 van de kunstwerken in den afsluitdijk tot Den Oever en Kornwerder- zand, benevens eenige bijkomende werken. Laagste inschrijver was J. de Vries te Heem stede voor 112.500. 4-7-'33 102Y, 1. J. DE VRIES, Damrak 59 - Amsterdam - Telef. 49464. WOENSDAG, 5 Juli Vorige koersen Heden ^onden =.424* 8.34 Berlijn 59.074* 59.00 °art1s 9.79* 9 784. Brussel 34.824* 34.75 Zwitserland 48.C8 48.00 Weenen Kopenhagen 37.60 35.874* Stockholm 43.40 42.75 Oslo 42.35 41.75 New Vork (cable) 1.88 1.84* Rome 13.174* 13.15 Praag 7.40 7.40 Madrid 20.95 21.00 staatsleenlngen 5 Nederland 1919 Nederland 1916 4M, Nederland 1917 5 Nederl 1932 4M. N Ind 1926 AB 5% Yoi Banken Koloniale Bank Youngleen 1930 Cert Handel-MU industrieën Unilever aie Kunstzüde Van Berkei's Pat Ktlch Acco Ned. Ford industr Buitenland Anaconda O 8. Steel 0 S Leather 'nt.ern Nicke! villnboun Boeton Milnbouw \lq Exploratie Red lang Lebong Petroleum Ga boes Kon Olie Perlak Reudawa onr.inentBJ Oil Shell Onion Oil Vorige koersen Heden 1004* a 0* 9:4* 99* 9944 99* 954* 94* 10044 100* S3* 37* 78 76 70 70 694* 106 101* 71 69* 334* 32* 24 23 181 179 144 1* 150 13)6 13* 344* 33% 47 4b* 104* 10* 15 14* 21* 21 13 13 130 132 97 97 16 IS0§ 106 64* 6* 13 13 Ex-dividend Vorige koersen Heden Rubber Adam Rubber Bandar Dell Batavia Rubbei Serbadladl Sllau V. 1. G. O Allied Lntercontln Rubber Scheepvaart Java Oh Japan Holl Amerika H1n Dito Gem Elgend Kon Ned Stoomb •heepvaart-Unle Suiker a. V. A jav Cultuur N 1. 8. O. Poerwored Jo Vorstenlanden Actions idem tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembab spoorwegen Union Pacific Wabasb Erie Kansas Cltv South -optb Rsilw Chic. Milw Maxwell L. Gr 934* 71 424* 27 264* 43 37 2* 36 22 22 194* 69 2354* 141 103 6* 51 32.50 1534* 153 25 163 98 4% 1541 154* 21 4K 21 934* 71 42 264* 27 44 38 2H 36 22 22 19 68 2354* 141 1024* 6H 49 32.C0 1534* 149 25 158 97 4 H 154* 154* 20 4%; 21

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2