STADSNIEUWS HOLLANDSCH-ZWITSERSCHE REEPEN BEURS VAN AMSTERDAM Haarlem, 6 J uli LUTINE-AANDEELEN AMR. MEIJER MARKTEN IN EL GEZIN Wisselkoersen DONDERDAG 6 JULI Kruisweg 30, bij het station AGENDA DONDERDAG 6 JULI 1933 JHR. MOLLERUS Uit Indië teruggekeerd WEEKNIE UWS VAN GROOTE HOUTSTR. 16 AANRIJDING BIJ DE LIEDEBRUG Hulpverleenende dokter gedood R.K. Bond van Hotel-, Café- en Rest.-Geëmpl. „St. Antonius" Spring niet van hekken DIOCESANE JEUGDRAAD In het Bisdom Haarlem EERSTE UITZENDING Naar het Bio-Vacantieoord Wie verloor de gouden dasspeld E. Moorman en Co. Geen spreekuur Besmettelijke ziekten Concert H. O. V. Gevonden dieren en voorwerpen TENNISTOURNOOI WIMBLEDON RACES IN ENGELAND Henley-regatta TOUR DE FRANCE Achtste etappe voor Speicher ZESDAAGSCHE TE MARSEILLE BuysseBillet winnen Vines en Crawford in den eindstrijd Apotheek begemann sneltjes Recepten worden gaarne van huls gehaald WERELDKAMPIOENSCHAP 1934 Uruguay deelnemer Om den wimpel van de Zuiderzee RESERVE 2e kl. U. Z. B. H. P. C. IINeptunus II Stedenwedstrijd WATERPOLO le kl. N. Z. B. RESERVE 2e kl. N. Z. B. POSTDUIVENSPORT Columbia DUIVENSPORT Gevleugelde vrienden Heemstede DAMMEN Clubkampioenschappen „Haarlemsche Damclub" HEEMSTEDE Dïsnt men te weterv Ons voedzaam Melkbtfood Moet men eten. BLOEMENDAAL Woensdagavond is jhr. J. C. Mollerus, secre taris der Haarlemsche Kamer van Koophandel, die, zooals men weet, een reis naar Indië heeft gemaakt, met- het vliegtuig „De Havik" op Schiphol geland, zoodat hij dus weer in het valerland is teruggekeerd. Hoewel de heer Mollerus eerst gisteravond kwart voor negen op Schiphol arriveerde, was hij hedenmorgen vrog weer frisch en monter op zijn bureau aan de Kamer van Koophandel. Met bereidvaardigheid ontving hij de pers om in een vlotte causerie een en ander, zij het dan ook in vogelvlucht, mede te deelen ever zijn bevindingen in Indië en over de reis neen en terug. De toestand op de groote cultures in Indië is heel slecht. Gelukkig is aan het massa-ont slag een eind gekomen, maar men zit met ge weldige voorraden onverkoopbaar goed. De werkloosheid onder de inlandsche bevolking is groot, maar wordt minder bemerkt dan bijv. hier te lande, omdat zij opgenomen worden in de kampongs, waar zij teruggenomen worden ais in één groot gezinsverband. Van alle kanten wordt bekeken hoe de be staansmogelijkheid der industrieën zooveel mo gelijk gesauveerd kan worden. De heer Moherus heeit den indruk gekregen dat de maatregelen tegen import om de Japan- sche concurrentie tegen te gaan door de Regee ring niet uitgevoerd zullen worden. Deze zaak n.l. heeft een politieken achter grond. De inlanders hebben imnder contant gelu ter beschikking door verlaagde inkomsten en zij zijn gebaat met het verkregen van goedkoops goederen. Zou men nu den invoer van Japan- sche artikelen beiemmeren dan zou het gevolg daarvan zijn dat de inlanders geen goeonoop goed kunnen betrekken, hetgeen een opdrijving van hun levenspeil tengevolge zou hebben, waardoor ontevredenheid zou worden gewekt. En die hoopt men juist te beperken door geen maatregelen tegen aen Japanschen import vast te stellen. De Europeesche import en de detailbedrijven maken het slecht. De winkelbedrijven, tenminste de Europeesche, ondervinden scherpe concur rentie. Het vereenigingsleven bevindt zich nog in de kinderschoenen. De Kamers van Koophandel hebben weinig te beteekenen. Van de Handels verenigingen hebben slechts eennige positieve beteekenis. Ook de midaenstanusvereenigingen hebben niet veel in de melk te brokkelen. Slechts de organisaties met internationaal ver keer hebben eemgen invloed. De heer Mollerus is van oordeel, dat een actie van Nederlandsch Fabrikaat in Indië bij voor baat tot mislukking gedoemd zal zijn, omdat het aantal Europeescne consumenten klein is en de inlanders niet naar kwaliteit doch slechts naar prijs vragen. Zij koopen alleen het aller goedkoopste. De indruk van den heer Mollerus over de Indische pers is dat deze op veel lager peil staat dan hier te lande. In de pers daar komen allerlei persoonlijke kibbelingen tot uiting; het aantal abonné's op de bladen is gering; het Europeesche nieuws is slecht verzorgd, hetgeen de heer M. gedeeltelijk zoekt in de hooge kos ten van goede Europeesche correspondenten. Over zijn heen- en terugreis naar Indië gaf de heer Mollerus verschillende interessante bij zonderheden. 27 April 1.1. is hij met de Rijst- vogel, piloot Smirnoff, vertrokken. Over Mar seille, waar „getankt" werd, werd den eersten dag naar Rome gevlogen. In de nabijheid van Rome en ook op den verderen tocht naar Indië worden dikwijls enorme terreinen aangetroffen (zoo onder meer te Brindisi), waar niet over gevlogen mag worden, omdat dit verdedigings werken zijn. Van Rome werd den tweeden dag naar Athene gevlogen langs de Dalmatische kust. In Athene werden verschillende bijzonder heden bezichtigd, ojn. de groote hangar en de poort van Adrianus, de Acropolis, theater Dio- nysos, het Parthenon en het stadion, waar in 1906 de Olympische Spelen zijn gehouden. Ook opgravingen van bouwwerken, die daar veel ge schieden, werden door den heer M. in oogen- schouw genomen. Als aardige bijzonderheid deelde hij mede, dat men in Griekenland het kiesstelsel wijzigt, naarmate een regeering meent daarmede meer voordeel te kunnen be halen. Zoo werden in September 1932 verkie zingen gehouden volgens het evenredige stelsel en anderhalf jaar later volgens het zgn. meer derheidsstelsel. Van Athene werd naar Cairo gevlogen en in Cairo vernamen de passagiers radio-telegrafisch den uitslag van de Hollandsche verkiezingen. Vandaar werd gevlogen over de Doode Zee naar Jeruzalem en vervolgens naar Rutbahwells, waar men karavanen met duizenden kameelen zag. In een kokende temperatuur werd op 4000 M. hoogte dit gedeelte van den tocht afgelegd. Bagdad noemde ede heer Mollerus de sme rigste stad, die hij ooit gezien had. Na Dj ask werd gevlogen langs de Perzische kust en daar werden beschouwd de petroleumbronnen, in handen van de Anglo Persian onderneming, waarover indertijd zooveel te doen is geweest. Er werd daar gelogeerd in de privé-woning van een Engelsch ambtenaar van het Indo European Telegraph Department, welke wo ning gelegen is in het midden van de woestijn en waar het logeeren van de luchtreizigers de eenigste afwisseling is voor dezen ambtenaar en zijn echtgenoote, Mr. en Mrs. Penfold. In Karachi werd o.m. de groote hangar bezichtigd, indertijd gebouwd voor de „later verongelukte R 101". Over Jodpoer gaf de heer M. belang wekkende mededeelingen. In deze stad vond hij veel interessants. Daar ziet men zoowel voorname paleizen als kleine woningen. In het minder moderne gedeelte vindt men veel ka meelen, heilige koeien en ezels enz. Daar ziet men ook de vrouwen zwaar werk verrichten, zooals b.v. steenen dragen enz. Ook de fakirs verrichten daar hun „wonder daden". De pauw is er het heilige dier. Calcutta is door den heer M. als het meest internationale centrum bevonden, dat hij ooit bezocht heeft. Men vindt er bijna geen blan ken. Daar werd ook vernomen, door de Hol landers, dat dr. Colijn benoemd was tot kabi netsformateur. Calcutta heeft als eigenaardige bijzonderheid, dat de rondtrekkende kooplieden vrijen toegang hebben tot de hotels en de gas ten op hun kamers mogen lastig vallen. Van Calcutta naar Akyab werd op een hoog te van 4500 M. gevlogen. Op dit gedeelte werd Rangoon gepasseerd met de Gangusdelta. De Boeddistische priesters zijn in oranjehemden gekleed en in dit gebied vindt men ook de eer ste paalwoningen. Via Bangkok werd vervolgens naar Medan gevlogen en toen men de kust van Sumatra naderde, werd dit gedeelte van Nederland be groet met het zingen van het Wilhelmus. Op den vijfden Mei des morgens te vijf uur landde men te Medan. Het vliegtuig, waarmede de heer M. vloog was het laatste, dat Medan aan deed, omdat, zooals men weet, in het vervolg over Singapore gevlogen wordt. Den volgenden dag werd naar Batavia ge vlogen over wat men in vliegenierstaai noemt „bloemkoolstronken". Dit zijn groote oerwou den, die vanuit de lucht gezien, inderdaad den indruk wekken bloemkoolstronken te zijn. De terugreis werd in acht dagen gemaakt. Men heeft echter een slechte reis gehad, om dat men veel te lijden had van tegenwind, ver der in de Syrische woestijn van zandstormen, terwijl in Yoego-Slavië zeer zware stormen moesten doorworsteld worden. Van Leipzig tot Hilversum heeft men geregeld boven de wolken moeten vliegen. Wij hebben onze opruiming van blouses, pull-overs, jurken, japonnen, blazers en costuumrokken nu nog uitgebreid met de opruiming van eene beperkte hoeveelheid restanten dames- en heer en-onder goeder en, dames-kousen en heer en-sokken. Al deze artikelen zijn prachtig van kwaliteit en worden tegen zeer lage prijzen verkocht. In den avond van 3 Februari reed op den Haarlemmerweg nabij de Liebrug een auto uit de richting Amsterdam, terwijl uit de richting Haarlem twee auto's aankwamen. De achterste dezer auto's wilde passeeren en bij het z.g. snijden zijn toen de drie auto's op elkaar ge reden. Hoewel de botsing vrij hevig was en een der auto's in de afrastering van de baan van de electrische tram terechtkwam, kregen de in zittenden geen noemenswaardige wonden. Zij stapten uit en dr. Lindeboom uit Am sterdam die toevallig in zijn wagen passeer den, stond hun bij om hun lichte kwetsuren te verbinden. Juist op dit oogenblik kwam in razende vaart een auto aanrijden, bestuurd door den 20-jarigen Hagenaar J. K. Stoppen was niet meer mogelijk en dr. Lindeboom werd overreden en op slag ge dood. Te dezer zake had de chauffeur zich heden morgen voor de Haarlemsche Rechtbank te verantwoorden. Hem was dood door- schuld ten laste gelegd. Als deskundigen werden gehoord dr. J. P. L. Hulst en den eersten luitenant bij den motordienst L. W. Haberkorn. De Officier van Justitie betuigd zijn deel neming met de nabestaanden van het slacht offer en overwoog, dat verdachte volledig schuldig aan het ongeluk was. Hij eischte vijf maanden hechtenis en een jaar ontzegging van een motorrijtuig te be sturen. De verdedger mr. E. Belinfante vroeg vrij spraak. Uitspraak 20 Juli. leden verlies, verkiezing van een commissaris wegens periodieke aftreding van den heer L. Everard. Op de balans komen o.a. voor cultuuronder- exploitatie van de cultuurondernemingen van E. Moorman en Co. te Heemstede, zal gehouden worden op 17 Augustus as. des morgens om 11 uur in het gebouw der Vereeniging voor Effectenhandel te Amsterdam. De agenda van het jaarverslag, balans, verlies- en winstrekening- toestemming voor het anwenden van het bedrag der extra reserves ad 580.000, tot dekking van het ge- nemingen 5.053.877.86; productenvoorraad ƒ787.955.40; uitgaven ten behoeve der volgende oogstjaren ƒ562.404.98; dienst der obligatie- leening ƒ134.640.61; debiteuren ƒ40.719.57; kas en kassiers totaal ƒ280.187.86; saldo ver lies ƒ680.052.44; totaal ƒ7.534.179.79. De winst- en verliesrekening sluit met een bedrag van 889.493.33. De nadeelige saldi exploitatie der diverse ondernemingen bedragen resp. ƒ117.540.23; ƒ387.406.25; ƒ147.615.65; ƒ7100.79 en ƒ64.711.07. De afdeeling Haarlem van bovengenoemden bond hield hedennacht een vergadering in het gebouw „St. Bavo". Na de opening, waarbij een woord van wel kom werd gericht, in het bijzonder tot rector Timp, was direct het woord aan het hoofd bestuurslid v. Bijsterveld. Deze gaf een uiteenzetting van den geweldi gen achterstand, welke op sociaal gebied in dit bedrijf heerscht. Er zijn thans een viertal actueele vraagstukken, n.l.; 1. arbeidswet, regeling rechtspositie; 2. de toelating vreemde werkkrachten; 3. vrouwenarbeid in de bedie ning; 4. de bedrijfsradenwet, welke om een oplossing vragen, terwijl wij vooral en op de allereerste plaats moeten strijden voor de mo gelijkheid van kerkgang. Om dit alles te kunnen regelen, is het noo- dig, dat er een goede samenwerking tusschen de verschillende organisaties van werkgevers en werknemers bestaat of tot stand komt. Spreker hoopt op God's zegen, om toch iets te kunnen bereiken voor de menschen in dit bedrijf. Van den grootsten patroon tot den kleinsten knecht, vooral op het gebied der be ginselen. Rector Trimp vraagt of men in 't algemeen des Zondags ter kerke kan gaan; indien eenigs- zins mogelijk, dan moet de patroon daaraan medewerken. Na nog enkele sprekers beantwoordt te heb ben, wordt de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Nieuwe leden werden ingeschre ven. De 12-jarige Dirk M. had zich de voormalige margarinefabriek aan de Leidschevaart tot speelterrein gekozen. Hier zou hij zijn kunst in springen tconen, boven van een der hekken. Hij sprong en viel. Het resultaat was echter anders dan hij verwachtte en bestond in twee gebroken pelsen. Door een dokter en den onge- vallendienst zijn deze verbonden, waarna de jongen met een taxi naar het St. Elisabeth's Gasthuis gebracht werd. Te Haarlem werd Woensdagmiddag 5 Juli de Jaarvergadering van den Dlocesanen Jeugd raad voor het Bisdom Haarlem gehouden onder voorzitterschap van prof. J. H. Niekel. Het be stuur was voltallig aanwezig, terwijl een groot aantal leden van hun belangstelling deden blijken. Naar aanleiding van de notulen kwam de kwestie van de enquête naar de al of niet wenschelijkheid om tot de oprichting van een Jongen Boeren- en Tuindersbond over te gaan, aan de orde. De opnieuw ingestelde enquête in het Bisdom wees uit, dat toch inderdaad de noodzaak van oprichting van een dergelijken bond niet aangetoond is en daarom meende de voorzitter, dat het bestuur niet kan adviseeren tot oprichting ervan. Vervolgens gaf de voorzitter het woord aan Rector J. B. Timp, die in een gloedvolle voor dracht, welke de volle aandacht van de ver gadering had, een uiteenzetting gaf van inrich ting, doel en werkwijze van de Katholieke Jon ge Middenstandsvereeniging. Uit de woorden van Rector Timp bleek ten duidelijkste, dat zijn taak geen gemakkelijke is, en dat, juist met het oog daarop, de bereikte resultaten in het korte tijdsverloop van het bestaan der ver eeniging, schitterend mogen worden genoemd. Met het oog op den weinig beschikbaren tijd moest Rector Timp, na nog een en ander me degedeeld te hebben over de wijze, waarop in de K. J. M. V. gewerkt wordt, zijn rede be ëindigen. De voorzitter sprak een woord van dank en richtte tot de vergadering het verzoek toch vooral met Rector Timp mede te werken aan den bloei van de K.J.M.V. Bij de rondvraag bracht praeses van Galen de wenschelijkheid naar voren van grooter con tact tusschen het apparaat der R. K. Staats partij in Den Haag en de Jeugdorganisaties. Langdurige discussies ontsponnen zich hier over. Met den wensch dat de geheele jeugdbewe ging tot grooten bloei moge komen en met ver zoek om gebed daarvoor, omdat voor alles Gods hulp daarvoor noodig is, werd de vergadering tegen vijf uur door den voorzitter gesloten. Naar we vernemen is gisteren de eerste groep van plus minus 80 kinderen naar het geheel gerestaureerde Bio-vacantie-oord in Bergen vertrokken. Hierbij zijn 10 kinderen uit Haarlem. Ruim een maand blijven ze weg, zoo- dat ze eerst 7 Augustus weer terug zullen komen. Naar men weet worden de kosten voor uit zending grootendeels bestreden door de op brengst van de collecten, die jaarlijks in de bioscopen worden gehouden. De Commissaris v. Politie verzoekt de dame, die pl.m. 2J2 Jaar geleden een eenvoudige gou den dasspe'd verloren heeft en in een adver tentie in een der dagbladen dit verlies bekend maakte, zich voor het herkennen van deze speld te vervoegen aan zijn bureau, afd. re cherche. De jaarlijksche alg. vergadering van aan deelhouders van de N.V. Maatschappij tot Wethouder van Liemt zal de volgende week geen spreekuur houden. In de afgeloopen week zijn in deze stad 6 ge vallen van roodvonk geconstateerd. Vrijdag a.s., des avonds 8.15 uur, geeft de H.O.V. een Volksconcert in de Gemeentelijke Concertzaal onder leiding van Marinus Adam. Solist is Guus Max, alt. Lammertsma, Ruysdaelstraat 15r, actetasch; Olijdam, Schouwtjeslaan 17, autoped; Bur. van Politie, Smedestraat 9, sleutelbos, bril in etui, 2 broches, vulpotlood, rijw.bel.plaatje, zadel; Mey, Fegasusstraat 97, bewijs Insp. Arbeids raad; Apeldoorn Timorstraat 52d, badpak; Sweijen, Gierstraat 68, ceintuur; Zeestraten, Tugelastraat 35, couvert met foto's; Petersen, Spaarnhovenstraat 15, gewicht; v. Doorn, Rid derstraat 11, hond, kat; Weers, Brouwersstraat 123, handdoek met badmuts; Kroon, Fabricius- straat 14, horloge; Smit, Laurierstraat 50, jon gensjas; Koopmans, Burg. Sandbergstraat 5, kanarie; Kennel Fauna, Parklaan 119, 2 kat ten; Horrenstra, Weltevredenstraat 2, groente kist; Nederkoom, Lotterstraat 41, portemonnaie; Jochemsz, Witte Heerenstraat 19rd, ringetje en rozenkrans in etui; Keizer, Karei v. Mander- straat 114, kinderschoentje; Karskens, Gr. Houtstraat 120, sleutel; Prins, Regentesselaan 36, gymn. schoen; v. Klaveren, Rooseveldstraat 78, schroevedraaier; Nijhuis, Kruistochtstraat 50, schoenen; Konijn, Rijksstraatweg 555 (551?) idem; Boot, Chr. Huygensplein 11, vrouwenzak inh. portemonnaie. en Miss Stammers (Polen-Engeland) 61, 6—2. Mrs Godfree en Miss Mitchell (Engeland) sloegen Mrs Burke en Miss Thomas (V. S. en Engeland) 63, 97. Gemengd dubbelspel (4e ronde) Betty Nuthall en Borotra sloegen Miss Hear- man en Cooper 64. 64. Miss Ryan en Maier sloegen Miss Noel en Nunoi 62, 86. Miss Round en Miki sloegen Miss Jacobs en Turnbull 6—1, 16, 62. Hilde Krahwinkel en von Cramm sloegen Miss York en Davis 63, 64. Heerendubbelspel (4e ronde) Farqueharson en Kirby sloegen Olliff en Wheatcroft met 62, 63, 97. Hedenmiddag is de klassieke Henleyregatta begonnen. Voor de Diamond Sculls werden de voorwedstrijden gehouden, waarvan de resulta ten waren: Eerste heat; 1 Coles (Londen) tijd 8 min. 45 sec; 2 Guye (Londen). Tweede heat: 1 Von Opel (Thames Rowing Club) 8 min. 45 sec.; 2 Fidler (Thames Ro wing Club). 3e heat: 1 Saurien (Frankrijk) tijd 8 min. 50 sec; 2 Suler (V. S.). 4e heat: 1 Rutherford (V. S.) tijd 8 min. 44 sec; 2 Thompson (Londen). 5e heat: 1 Savrel (Tsjechoslovakije) sloeg Strong (Londen) in 8 min. 34 sec. De achtste etappe van den Tour de France leidde van Grenoble naar Gap, weliswaar een der kleinste etappes, doch niettemin een der zwaarste. Het resultaat van de etappe luidde: 1 Speicher 3 uur 25 min. 40 sec; 2 Lemaire; 3 Martano; 4 A. Buchi; 5 Viarego. Het algemeen klassement ziet er thans als volgt uit: 1 Archambaud, 2 Guerra, 3 Lemaire, 4 Spei cher, 5 Martano, 6 Schepers. De Zesdaagsche wielerwedstrijd te Marseille is beëindigd met een overwinning van het Bel gische koppel Buysse-Billet. Van Hout-van Hoek eindigde op de 5e plaats met 2 ronden achter stand, terwijl het koppel van Kempen-Blan- chonnet heeft opgegeven. De eindstand luidt: 1. Buysse-Billet 399 punten. In 145 uur afgelegd 2176 K.M. Op 1 ronde achterstand: 2. Charlier-Deneef 799 pun ten. 3. Dayen-Pugliesi 173 punten. Met 2 ron den achterstand: 4. Siegel-Ehmer 552 punten. 5. Van Hout-van Hoek 323 punten. 6. Choury- Fabre 218 punten. Op 3 ronden achterstand: 7. Boucheron-Mouton 549 punten. 8. Linari- Bresciani 475 punten. Op 4 ronden achterstand: 9. Coupry-Pecqeux 558 punten. In de demifinale sloeg Vines Cochet in vier sets, terwijl Crawford eveneens in vier sets van Satoh won. Vines en Crawford komen dus in den eindstrijd tegen elkaar uit. De belangrijkste uitslagen luidden: Heerenenkelspel (demifinales) Vines (V. S.) sloeg Cochet (Frankrijk) 62, 86, 36, 61. Crawford (Australië) sloeg Satoh (Japan) 6—3, 6—4, 2—6, 6—4. Heerendubbelspel (4e ronde) V. Cramm en Nourney (Duitschland) sloegen Andrews en Stedtman (Nieuw-Zeeland) 36, 7—5. 9—7, 6—2. Damesdubbelspel (3e ronde) Mrs. Whittingstall en Betty Nuthall (Enge land) sloegen Miss Edwards en Miss Eden (Engeland) 86, 62. 4e ronde: Mme Mathieu en Miss Ryan (Frankrijk en V. 8.) sloegen Mile Jedjresewska GOED en GOEDKOOP Telet 10043 Geheel nieuw Ingericht en verplaatst naar Volgens een mededeeling van het secretariaat van de FIFA te Zurich, heeft dit lichaam er in toegestemd om Uruguay alsnog als deelnemer te noteeren voor de wereldkampioenschappen 1934. De heer H. W. de Voogd te Haarlem heeft Woensdag met de „Wilab" klasse III den af stand OranjesluizenLemmer v.v. afgelegd. Van de Oranjesluizen naar Lemmer bedroeg de tijd 3 uur 7 min., terwijl de terugreis werd afgelegd in 2 uur 56 min. Totaal dus 6 uur en 3 min. De heer de Voogd komt, daar hij voor de eerste maal het traject aflegde, in het bezit van de blauwe wimpel der Zuiderzee van de Konink lijke Nederlandsche Motorboot Club. Het wach ten is thans op navolgers van den heer de Voogd en op snellere tijden. H. P. C. is over het algemeen iets sterker en weet voor rust door de Bruin een 20 voorsprong te behalen. Rust 20. Ook in de 2e helft is H. P. C. meer produc tief en het is weer de Bruin die den stand op 30 brengt. Als dan Eldering wegens een overtreding het water moet verlaten, weet Neptunus door haar numeriek overwicht tegen te scoren, 31. Verder bleef H. P. C. meester over het ter rein en wint met 31. H. P. C. VI—H. V. G. B. IV 1—5. Het Haarl. Zevental voor den Stedenwedstrijd Haarlem-Den Haag, welke wedstrijd is vastge steld op Zaterdag 15 Juli in het Noorderbad te Zandvoort is als volgt saamgesteld: L. Kohier A. J. Braam, Leyenaar, F. W. Moolenaar J. Uitendaal, J. Kooijman, S. L. Moolj. Allen spelers van H. P. C. te Heemstede. Als reserves zijn gekozen: Doel Boeree (H. V. G. B.); Achter: P. v. Ommeren (H. V. G. B.); Voor: C. Zeeman, (Haarlem). Er is vrij veel publiek als scheidsrechter Bo- lander laat aanvangen. De zeventallen stellen zich als volgt op: H. P. c.: L. Kohier A. J. Braam, Leyenaar, F. W. Moolenaar, J. Uitendaal, J. Kooyman, S. L. Mooij. Toet J. Muller, Stender Kuypers, Rijkes. v. d. Kamp Pronk Al direct is te zien, dat wij niet dat spel krij gen als van H. P. C.IJ. Er wordt wat te zwaar gespeeld, waarbij nog kwam dat de scheidsrechter blijkbaar weinig kijk had op het laten zakken, waardoor onnoodig veel gefloten wordt, nog al eens in het nadeel van H.P.C. De Dolfijn-spelers laten geen speler ook maar een oogenblik vrij. Van snel zwemmen is dan ook geen sprake. Hoewel H. P. C. nog al eens fraai voor doel komt, en Uitendaal juist op het net schiet, en Kooijman met een achterwaartsche worp iets te zacht is, en Kohier eenige schoten van Sten der stopt, komt rust met blanco stand. Na den ingooi van de 2e helft, is Dolfijn het eerst bij den bal. De daarop volgende aanval wordt door Stender overgeschoten. Overigens zorgt Leyenaar er wel voor, dat Kohier niet te veel werk krijgt. Als Kohier een prachtschot van Muller heeft gestopt, gaat de bal weer naar de overzij. Toet vergeet daar den bal mee te nemen, waarvan Molenaar profiteert, plaatst den bal naar links, waar tenslotte Kooijman gereed ligt om den bal in den linkerbovenhoek te deponeeren, 10. Luide worden de H. P. C.-ers dan aangemoe digd. Aan belde zijden komt nog wel eens ge vaar, maar tot score komt het niet en heeft H. P. C. de puntjes in de wacht gesleept. Uitslag wedvlucht Chateauroux, 655 K.M. Los 5.57 vjn., aankomst eerste duif 4.40, laatste prijswinner te 5.30 n.m. De prijzen werden behaald als volgt: J. Flip- sen 1, 6; L. Gimbrère 2, 4; M. C. Fehres 3, 5, 7; G. Mollema 8, 9. Wedvlucht van Chateauroux, afstand 653 K.M. le duif 5 uur 33 min. 12 sec. Laatste prijs winner 8 uur, 50 min. 10 sec. 1. L. J. Kramer. 2. E. D. des Bouvries. 3. 4. J. C. Hoen. Zaterdag a.s. 8 Juli wedvlucht van Limo ges, 780 K.M. Voor den wedstrijd om 't 3e klasse clubkam pioenschap 1932/1933 van de „Haarlemsche Damclub" werden nog enkele partijen ge speeld. De uitslagen laten wij hieronder volgen: Derde klasse Ph. G. Amelung wint van H. W. C. van Rhoon, J. J. Groenewoud wint van H. G. J. Andriessen, Ph. G. Amelung wint van B. Hen- neke, O. T. Glaser wint van L. J. Froonhof, Ph. G. Amelung wint van H. G. J. Andriessen, H. W. C. van Rhoon wint van J. van Petegem, H. W. C. van Rhoon wint van L. J. Froonhof. Gebouw „St. Bavo" Bestuursraad R. K. Volksbond, 8 uur Proza, 8 uur Gros siers kleinhandel, 8 uur Examens hoofd- acte. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling door George Robert, 34 uur. Rembrandt-theater: Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. derland aan de vergetelheid te ontrukken. Al deze vareenigingen werken thans samen en deelen gezamenlijk de opbrengst. Hartelijk hoopt ons Comité, dat de inwoners van Bloemendaal deze actie willen helpen, door de zegels te koo pen. Daartoe zulen enkele heeren, die zich hier voor beschikbaar stelden, de zegels aanbieden. Mevrouw RoellSteenberghe, presidente. Me vrouw Nienhuys-Versteegh, vice presidente. Me vrouw EverardPovel, penningmeesteresse. Me juffrouw de Marez Oyens, secretaresse. Mevrouw Carp-Kan, 2e secretaresse. Boottochtje ouden van dagen van huize „St. Bavo". Woensdag maakte een aaantal oude mannen van huize „St. Bavo" een tochtje met 'n motorboot, geheel belangeloos door den heer W. Schotvanger beschikbaar gesteld. Om even half 9 vertrok het gezelschapdoor het Spaarne en de Ringvaart langs Vijfhuizen tot Sloten en over de Nieuwe Meer naar Am sterdam, waar een tochtje werd gemaakt door vele Singels naar den Amstel, om via het Oos terdok, Y, Noordzeekanaal en Spaarne weer behouden te Heemstede te arriveeren. Om 8 uur arriveerde het gezelschap weer aan de Kerklaan. Het was een interessante tocht. Besmettelijke ziekten In de afgeloopen week is alhier een geval van roodvonk gecon stateerd. HAARLEM, 5 Juli. Groentenmarkt. Tuinboo- nen 0.060.08. Tomaten 0.140.24, Heerenboo- nen 0.360.45, Snijboonen 0.400.50 per K.G. Aardbeien 0.35—0.80 per slof. Postelein 0.250.50, Spinazie 0.400.80, Andijvie 0.300.60 per kist. Sla 0.602.00 per 100 krop. Peulen 0.701.20 per zak. Bloemkool 0.120.20, Komkommer 0.04 0.08 per stuk. Rabarber 0.040.06, Wortelen 0.06 —0.18, Peterselie 0.030.10, Selderij 0.040.10 p bos. Zcemanspostzegels. De vorige week maak ten wij reeds melding, dat in Bloemendaal een Comité was opgericht, zich ten doel stellende, om den Zeemanspostzegels-verkoop te bevor- Thans kunnen w« mededeelen, dat een groot 3 BROODFABRIEKEN aantal dames en heeren met warmte deze actie1 IU1I1I1MI w Wl&wwwi 9lfllll.lll.il a H^Vcom\té van aanbeveling luidt: HAARLEM HEEMSTEDE - BLOEMENDAAL De heer G. D. W. Boissevain. Mevrouw wed. dr. Blooker-van der Heide. Jhr. mr. J. W. G.maiMM)uMii— Boreel van Hogelanden. Baronesse van Dedem- Zubli. De heer A. E. Thierry de Bye Dolleman. Mevrouw Dorhout Mees-de Blocq van Schel- tinga. Mevrouw Dorhout Mees-Halbertsma Mé- vrouw Enschedé-Thöne. De heer Jacob Fontein. E. Baron van Heerdt tot Eversberg. Mr. Th. F. M. de Lestrieux Hendrichs. Mevrouw Koning- Hoek. Jhr. dr. M. F. van Lennep. Mr. J. L. C. van Meerwijk. Mevrouw van der Mersch-de Bie Leuveling Tjeenk. Jhr. A. Th. de Muralt. Mevr. van Riemsdijk-de la Bassecour Caan. Jhr. mr. B. W. F. van Riemsdijk. Dr. J. F. M. Sterck. Mevrouw den Tex-Baronesse Bentinck. Mevrouw Vissering-Krayenhoff van de Leur. Mevrouw van der Weide-Wieling. Mr. T. A. M. Wester- woudt. Wat de „Nederlandsche Zeemanscentrale" en het „Apostolaat ter Zee" doen door middel van de Zeemanshuizen en Instuiven zal zeker wel bij een ieder bekend zijn, terwijl de arbeid van het „Nationaal Zeemans-Fonds" om aan behoef tige oude zeelieden steun en de vereeniging „Het Hospitaal Kerkschip de Hoop" om aan de Noordzeevisschers geestelijke en geneeskundige hulp te verleenen, voldoende bekendheid heb ben. Ter huldiging van allen, die zich op het gebied van het Reddingswezen verdienstelijk hebben gemaakt, wil het „Comité oprichting Monument Nederl. Reddingwezen" een herin nering plaatsen om die kloeke mannen van Ne- 5-7-'33 102}* 1. J. DE VRIES, Damrak 59 - Amsterdam - Telef. 49464. DONDERDAG 6 Juli. Vorige koersen Heden Londen 8.32J4 8.32 Berlijn 59.05 39.10 Parijs 9.789.78H Brussel 34.80 34.82% Zwitserland 48.02}$ 48.00 Weenen Kopenhagen 37.15% Stockholm 43.00 42.85 Oslo 42.00 41.75 New York (cable) 1.84}$ 1.84% Rome 13.15 13.27}$ Praag 7.40 7.40 Madrid 21-00 21.00 Staatsleenlngen 5 Nederland 1919 1 Nederland 1931 5 Nederl 1932 4% N Ind 1926 AB 5(4 Youngleen. 1930 Banken Koloniale Bank Indische Bank Industrieën Van Berkei's Pat Nieuwe Philips Kücb Accoustiek Ned Ford Industr Buitenland Anaconda O. 8. Stee) Mitnhouw Boeton Mltnbouw Ale Exploratie Redlane Lebone Petroleum Ga boes Kon Olie Perlak Peudawa Continental Ol) Shell Union OU Vorige koersen Heden 1004$ 1C0»$ 1C0 99*4 100 945$ 94% 100*$ 100)4 83»$ 82)4 3754 37% 76 76 70 70 69}$ 08% 101 101% t9% 69% 32}$ 3154 23 23 179 176 1*4 154 150 151% 137$ 13% JJ% 46% 105» 10 14*4 14% 21 20% 12% 132 135 97 16 16 !S0§ 18854 106 105 65$ 6% 13 125$ 7% 7*6 Ex-dividend Vorige koersen Heden Rubber A'dam Rubber Bandar □ell Batavia Rubber Serbadjadl Sllau V. I. G. O. a Allied tntercontln. Rubber M 93}$ 71 42 26}$ 27 44 38 2*4 Scheepvaart Java Cb Japan 36 Roll Amerika Lijn 22 Dito Gem Elgend. 22 Kon Ned. Stoomb Scheepvaart-Unie 68 93)$ 70 40 27 26 44 40 2}$ 35 21 21 17K 67 Suiker R. V. A. 235?$ 228 Jav. Cultuur '41 N, I. 8 U. 102}$ 102 Poerworedjo 6)$ jp» Vorstenlanden 0, Actions tdem 32-°° dl'°° Tabak Oeli Batavia Oude Dell Oostkust Senembab Spoorwegen 153)$ 154« 149 147 25 25 159 155 Waoasb Erie Snutp R.allw 97 94% 45$ 4% 15% 1554 15% lb 2054 20% 4% 454 21 21

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2