STADSNIEUWS BEURS VAN AMSTERDAM Haarlem, 7 Juli FRANKEN'S BROODFABRIEKEN Politieke actie Wisselkoersen VRIJDAG 7 JULI Kruisweg 30, bij het station Druiven eten in 't Westland AGENDA VRIJDAG 7 JULI 1933 COMMISSIE VOOR DE MALARIA-BESTRIJDING In Noord-Holland L. A. DUYN 25 jaar kerkmeester MUZIEK DE C. A. O. IN HET BLOEM- BOLLENBEDRIJF ONDERLINGE KWARTET- WEDSTRIJD Mannenkoor „Caecilia" Brief aan den Rijksbemiddelaar Arbeidersorganisatie zien van verdere actie af Aanbesteding Hypothecair voorschot Personalia St. Josephs-Gezellen Ver. Haarlem I Aanbestedingen Apotheek begemann sneltjes Recepten worden gaarne van huls gehaald 250 SNEL-TAXI'S De regeling voor het geheele taxi-bedrijf Defect aan tramleiding Gevonden dieren en voorwerpen BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK AERDENHOUT BLOEMENDAAL DRIEHUIS HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HAARLEMMERMEER HEEMSTEDE SANTPOORT VELSEN 7 Juli 8 Juli INSTELLINGEN Goede waar, Zorgvuldige bediening, Tevreden klanten. HAARLEM HEEMSTEDE - BLOEMENDAAL Nauwlettend toezicht op de ge dragingen van vreemde lingen geboden Vorige koersen Heden Aan het verslag van de werkzaamheden der Commissie voor de Malaria-bestrijding door de bevolking in Noord-Holland over 1932, is het volgende ontleend: In 1932 zijn 600 gevallen door ons gere gistreerd. Dit cijfer bedroeg in 1930: 2112, in 1931: 1150. (Bij vergelijking der cijfers van 1931 en 1932 valt op te merken, dat er een ver meerdering van het aantal inwoners heeft plaats gehad van 10.899 zielen). Omgerekend op 10.000 inwoners komen wij voor 1932 tot een ziektecijfer van 11.4 (in 1930: 42.3, in 1931: 22.4). Het aantal gezinnen, waarin malaria voor kwam, bedroeg 540 tegenover 1032 in 1931. Het gemiddelde aantal patiënten per gezin bedraagt 1.11 (1931: 1.11). De verschillende districten vertoonen ook nu weder belangrijke verschillen in frequentie. Het morbiditeitscijfer bleef in de districten VU en XI vrijwel stationnair, terwijl in district IV met de hoogste frequentie het cijfer belang rijk daalde (73.5 in 1931 tot 37 in 1932). In het le halfjaar 1932 bedroeg het aan tal gevallen 305 en in het 2e halfjaar 295 (in 1931 resp. 616—434). Terwijl in 1931 de laagste cijfers voorkwamen in de maanden Januari, Februari en Decem ber, vertoonen in 1932 de maanden Januari, Februari, Maart, April, November en Decem ber de laagste cijfers. Ook nu valt de top in Juni (169). Zonder den invloed van biologische factoren te onderschatten, meent de commissie de be langrijke vermindering van het aantal mala rialijders toch ook voor een deel te mogen schrijven op de creditzijde van hare werkwijze. Propaganda, berichtgeving en voorlichting, welke steeds beter en intensiever zijn gewor den, de met moeite gewekte belangstelling en verkregen medewerking van de bevolking en de artsen, de beschikking over een 11-tal pro pagandisten, die door de opgedane ervaring thans volkomen „ingesteld" zijn op hun moei lijke, veel takt eischende taak, hebben onze organisatie gemaakt tot een apparaat, dat bij de malaria-bestrijding niet kan worden gemist en bij eventueele opleving dezer volksziekte van groote waarde zal blijken te zijn. De commissie doet een dringend beroep op den blijvenden financieelen steun van de Pro vincie en de gemeenten en vleit zich met de hoop, dat de regeering, na te hebben kennis genomen van de nu weder in 1932 bereikte resultaten, haar standpunt inzake financieelen steun wel zal willen herzien. Naar wü vernemen zal de heer L. A. Duyn, Amsterdamschevaart 20, Zondag 16 Juli zijn 25-jarig kerkmeesterschap van de parochie St. Joannes den Dooper vieren. Velen zullen ongetwijfeld dien dag den jubileerenden kerk meester van hun belangstelling en erkentelijk heid doen blijken. 420 stemmen den publieksprijs veroverden en voorzeker welverdiend, want het was inderdaad het keurigst ensemble dat we hoorden. 2. „De Rietzangers." 3. „Overschotje." 4. „Lotisieo," (3 tegen 2 stemmen). 5. A. M. E. (acht min één). 6. De Jongens van Boon. 7. De Paradijsvogels. 8. Door loting saamgebracht. 9. De Spitsafby- ters. 10. De Zwoegers en 11 ,,'t Hindert niet." Zooals men begrijpen kon ging er telkens een daverend applaus op en zelfs bij den zoo goed terechtgekomen elfden prijs „hinderde" t niet. Voor het begin van den wedstrijd voerde Caecilia nog een drietal koorwerken uit van zijn repertoire, waarvan Hoogerwerf's hymne „Jam sol recedit igneus" de beste en indruk wekkendste vertolking te beurt viel. De Caecilianen hebben tot zeer laat feestge vierd en ze hadden dit, om hun prestaties in den loop van het jaar en bij deze bijzondere gelegenheid wel verdiend. J. S. Tot stand gekomen op het herhaalde verzoek van de bezoekers der Caecilia-concerten, is deze Onderlinge Kwartet-wedstrijd althans dub- bel-kwartet-wedstrijd Donderdagavond gewor den tot een echt prettig zomerfeest, dat door de manier waarop het was opgezet en werd op gevat, een welkomen afwisseling bood van den gewonen concertvorm. Niet minder dan elf dubbelkwartetten slechts bij uitzondering merkten we een enke len recidivist op waren bij loting samenge bracht om zich in edelen strijd met elkaar te meten. En de diverse leiders hebben stuk voor stuk eer gehad van "nun werk. Want, we geven het u te doen, met acht zangers, die misschien nooit in dezen vorm hebben gezongen, een ensemble te vormen, dat in klank en volume, in opvatting en samenzang, sluiten moet, zooals een goed kwartet moet doen. Toch is dat velen zeer goed gelukt, wat nog niet wegneemt, dat ieder kwartet nog geen kwartet is, zooals bij voorbeeld om maar eens dicht bij huls te blijven Euphonia, en dat ieder goede koor zanger ook nog geen kwartetzanger is. Men kon dit 't beste realiseeren bij de massale uit voering van het door Nico Hoogerwerf voor deze gelegenheid getoonzette gedichtje van H. Slingèr „Idylle", 'n geestig en pittig werkje, dat zoo precies den zangerstoon weet te pakken. Wat was dat niet nobel en forsch van klank en stevig gebouwd van rhythme, en wat 'n ver-, schil met enkele kwartet-uitvoeringen, ook al stonden daar ook eventueel goede zangers tus- schen. Bovengenoemd werkje was zooals gezegd ver plicht nummer in dezen wedstrijd, en verder kregen we verschillende bekende composities uit den liederschat, als Ons lied, van Tette rode, Zondagmorgen van Abt, Ritters Abschied van Kinkel, Grabgesang van Flemmer, bene vens enkele nummers van beter gehalte met Valerius' Bede voor 't Vaderland, Le Rossignol van Grétzy, t Wiegelied van Mozart, Die Nacht en „Heilig, Heilig" van Schubert, Untreue van Glück en 't Wiegelied van Brahms. Er was een Jury, bestaande uit de heeren Jac. Bonset, (Zandvoort), Jan Couvée (Alk maar), Jos de Klerk (Haarlem). H. Hermans (Leiden) en Eduard van der Ploeg (Amster dam). En deze Jury had voorzeker geen ge makkelijke taak. Doch ze heeft die met al den ernst, welke by deze gelegenheid paste, vervuld. En ze heeft wel geen rekening kunnen houden met de vaak geestige en lachwekkende ensce- neering, waarmee enkele der kwartetten voor den dag kwamen. Juist deze komische noot heeft van dezen anders waarschy'niyk dorren avond een avond gemaakt van echte zomer- sche vreugde, een opwekking, wel noodig in deze gedrukte tüden. De Spitsafbyters illustreerden hun verplicht nummer met „pakkende" voorbeelden. De vaandels van „Acht min één" en van „De jon gens van Boon" waren kosteiyk van humor, verder kregen we verschillende boerenkoppels, op schoenen en op klompen, met en zonder baarden, en met 'n contrabas als stemfluit, „De Zwoegers" zwoegden behalve met hun zang, ook met hun visitekaartjes, en de „Rietzangers" zoowel als „Overschotje" vormden een kostelijk stelletje. We kunnen u hun prestaties niet beschrijven: want dan zouden we nog een halve kolom noo dig hebben. Genoeg zy daarom hier den uitslag mee te deelen door den heer Bonset met veel lof namens de overige Juryleden meegedeeld en die luidde als volgt: le prijs: „Hagelingertjes 80," die tevens met Door de drie samenwerkende landarbeiders bonden is aan den Rijksbemiddelaar te 's-Gra- venhage d.d. 6 Juli het volgende schreven ver zonden De Besturen van de drie samenwerkende Landarbeidersbonden hebben d.d. 3 Juli van U vernomen, dat de, op denzelfden datum op geroepen werkgevers uit het Bloembollenbedryf hebben verklaard, bereid te zijn het collectieve contract voor dat bedryf te aanvaarden indien de arbeidersorganisaties zouden afzien van sta king en voorts voor de richtige naleving van de collectieve overeenkomst door andere gebon den werkgevers willen zorgdragen. Bovengenoemde Besturen hebben U op Maan dag 3 dezer reeds onomwonden verklaard, dat zij een strijd in het Bloembollenbedryf om al lerhande redenen ongewenscht achten en dezen dan ook slechts hebben aangekondigd, omdat de collectieve arbeidsovereenkomst voor dat be drijf door de houding van vele werkgevers in gevaar verkeerde, hetgeen noodwendig een nog grooteren chaos in het bedrijf zou oproepen. Niet dus, omdat zy een strijd begeeren, maar omdat de houding van vele werkgevers hen fei telijk daartoe heeft gedwongen, hebben zy de staking aangekondigd. In verband met het bovenstaande hebben ge noemde Besturen U tevens doen weten, dat zy er niet aan denken den stryd te doen doorgaan indien zonder strijd een beteekenende verstevi ging van het contract zou kunnen worden ver kregen. Nu echter reeds vele werkgevers het con tract hebben geteekend, zoodat reeds een eenigszins verbeterde positie van dat contract is ingetreden en wy voorts toch waarde willen toekennen aan de onmiskenbare moreele ver plichting van de werkgevers om hun toezeg ging door de daad te doen volgen, hebben bo venbedoelde besturen in overleg met de daar voor aangewezen instanties in hun organisaties besloten van verdere actie in de bloembollen streek thans af te zien in het vertrouwen, dat U zoo spoedig mogelyk partyen ter verdere be spreking zult willen oproepen. Voor de samenwerkende organisaties: w. g. A. J. LOERAKKER. Te 's Gravenhage is aanbesteed de bouw van een duikerbrug met bybehoorende werken in den Rijksweg no. 8 HaarlemSassenheim, ter vernieuwing van de Jannetjesbrug onder de gemeente Lisse, naby kilometerpaal 27. Raming 12.000. Laagste inschrijvers J. F. Barth en M. Vermeulen te 's Gravendeel voor 9929. Bij beschikking van den Minister van Sociale Zaken en van Financiën is aan de gemeente Haarlem een voorschot verleend van 22.200, ten einde die gemeente in staat te stellen, onder waarborg van tweede hypotheek, een voorschot van gelyk bedrag te verstrekken aan de N. V. Exploitatie Maatschappy: „De Wilgen". Ge meenschappelijk Bezit tot Eigen Woning, aldaar, ten behoeve van den bouw van 37 woningen. Mej. Y. C. Kalbfleisch en de heer H. W. Wierda, beiden alhier, slaagden te Amsterdam voor het propaedentisch examen in de theologie. Jhr. mr. dr. A. Röell ls herkozen als lid van het algemeen bestuur der vereeniging .Rem brandt". De heer H. C. Kloet, alhier, is herkozen als lid van het centraal bestuur van den Ned. Bakkersbond. In de jaarvergadering van den Ned. R. K. Bond van Loodgieters- en koperslagerspatroons te Heerlen gehouden, is de heer F. J. J. Bonarius, alhier, als bestuurslid herkozen. In verband met den fietstocht op Zondag 30 Juli a.s. worden alle Gezellen Zondag in het Gezellenhuis verwacht, daar om 9 uur een be spreking zal plaats hebben ter regeling van een en ander. Door den Rijkswaterstaat werd heden aan besteed het uitvoeren van baggerwerken in en vóór de Rykshaven op Vlieland en Terschelling. Ingekomen twee biljetten. Laagste inschryver I. C. Kooiman te Harlingen voor 4800. Door den Rijkswaterstaat werd heden aanbe steed het versterken van de strandhoorden 35 en 42 op het Noorderstrand van Vlieland. Ingekomen biljetten. Laagste inschryver I. C. Koeiman, te Harlingen voor 45.100. GOED en GOEDKOOP Telel 10043 Geheel nieuw Ingericht en verplaatst naar ZONDAG a.S. 3.p. p., alles inbegr. Vertrek 9 uur v.m. Plaatsen verkrijgbaar bij Garage DU MéE, Rozenstr. 13-13a, Tel. 16166 Tevens bij: Reisbur. LINDEMAN, Barteljorisstraat 3. Donderdag werd vanwege den Centralen Bond van Transportarbeiders en den R. K. Bond van Transportarbeiders een tweetal vergaderingen gehouden met de chauffeurs, werkzaam op de taxi's hier ter stede. Na de opening werd door den heer A. Mars een overzicht gegeven van de diverse besprekingen welke plaats vonden door de besturen der beide organisaties, waar van eenige ten stadhuize alhier. Daarnaast herinnerde hij aan de komst van de Snel-tax hier ter stede ongeveer drie maanden terug, terwyl nu hier meer dan 250 auto's voor het goedkoop tarief rijden. De buitengewone vlucht in een kort tydsbestek van dit vervoermiddel heeft veroorzaakt, dat de autoriteiten maatre gelen in overweging namen, teneinde rege lend op te kunnen treden en één dezer maat regelen zal o.a. in de eerstvolgende raadszitting aan de orde komen. Echter had de komst van het groote aantal goedkoope taxi's ook ten gevolge, dat het voor nemen der ondernemers van het oude taxi bedrijf om te komen met voorstellen tot ver mindering der loonen, door hen nu ten uit voer werd gebracht. Niet alleen wenschten de ondernemers de loon- en arbeidsvoorwaarden niet meer in de concessievoorwaarden opgeno men te zien, maar bovendien kwam het voorstel van een garantieloon van 10.50 met een pro visie van 20 pCt. Door de organisaties der chauffeurs is zoowel schriftelijk als ter conferentie verdedigd een garantieloon van 15.met het gevolg, dat over deze aangelegenheid geen overeenstemming is bereikt en nadien door B. en W. een be slissing is genomen, waarbij ook het loon is bepaald. Voor de chauffeurs, werkzaam op de goed koope taxi's was voorheen geen uniforme rege ling inzake de arbeidsvoorwaarden. Enkele ondernemers betaalden 25 pCt., doch er waren er ook van 10 en 5 pCt., terwijl de firma Peijl in het geheel niets betaalde. Door de regeling, thans door B. en W. vastgesteld, waarby tevens een groot aantal standplaatsen in de gemeente komt, zullen ook de chauffeurs der ondernemingen, waarvan de goedkoope taxi's op standplaatsen komen te stationeeren, in den vervolge een garantieloon moeten uitbetalen met een provisieregeling van 25 pCt. en ook deze chauffeurs zullen onder de overige be palingen vallen als vacantie, ziektegeldregeling, wagenstilstand, enz. Na deze uiteenzetting van den heer Mars werd vanuit de vergadering een aantal vragen gesteld, welke daarna door den spreker werden beantwoord, zoomede door den heer Janzen van den R. K. Bond, waarby tegelijkertijd werd medegedeeld, dat, waar mogelijk, steeds de aandacht van het publiek gevestigd zal worden op de ondernemingen, die zich nu niet zullen houden aan deze regeling. De aanwezigen wer den opgewekt zorg te dragen, dat het voor beeld van velen navolging ondervindt, opdat alle chauffeurs, werkzaam op de meer dan 250 goedkoope taxi's in onze stad, zich organiseeren, waardoor de regeling, die thans is gekomen, door de ox-ganisaties uitgebreid zal kunnen wor den. Doordat Donderdagmorgen om 8 uur de bovenleiding van de tram op de Nieuwe Brug defect was, heeft men het verkeer gedurende vyf kwartier in de richting Amsterdam over het linkerspoor moeten leiden. De passagiers, die zich in de stilstaande tram bevonden, zyn over gestapt om hun reis voort te zetten. Siemers, Kastanjestraat 38, autoped. Van Steyne, Brouwersstraat 62, idem. Lode, Spaam- hovenstraat 97, badpak met handdoek. Steman, Pegassusstraat 47, ceintuur. Mos, Kloosterstraat 57 rood, collier. Asyl, Ridderstraat 11, hond; Ha- ringa, Houtvaartkade 64, Aerdenhout, idem (Belg. herder). Van Kessel, Woonschip 3294 Oostvest, idem. Viesselman, Dubbelebuurt 24, kanarie. Kennel Fauna, Parklaan 119, 3 katten. Van Aalst, Stolbergstraat 20, lorgnet. De Mol, Teslastraat 55, meetlint in etui. De Boer, Bree- straat 13, mantel. Den Hartog, Rynegomlaan 62, Aerdenhout, medaillon met ketting. Nijman, Klein Heiligland 75 zw„ passerpen. Bur. van Politie, Smedestraat 9, pet, portemonnaie. Nouwland, Minahassasraat 22, portemonnaie. Kerkhoven, v. Oosten de Bruynstraat 213, hee- renrywiel. Ligtenberg, Diederikstraat 9, ring met sleutels. Hollenberg, Hasselaersplein 29, rozenkrans. Van Looy, Riouwstraat 38, rijw.- bel.plaatje. Lindhout, Spaanschevaartstraat 108, rywiel. Hymensen, Rollandstraat 78. Lipssleu- tel. Toeset, Schouwtjeslaan 16, taschje. Schuack, Overtonstraat 12, vrijvervoerbewys autobus. Ondertrouwd: 5 Juli: C. Kloos en E. van der Stelt; W. A. E. P. van Beek en J. M. van Muyen; A. Dibbets en A. Crombeen; L. C. Har- toch en J. Th. B. Reimerink; Th. R. Groot en H. Büthker; J. F. van der Wyden en E. Jans sen; J. H. Galjaard en G. Schouten; H. van der Veldt en A. G. Besteman; H. W. J. Polder man en H. E. Lommatzsch. 6 Juli: J. J. Glatz en M. J. v. d. Anker; E. Daniels en M. J. L. Davids; B. Slikkerveer en H. M. de Munnik; L. H. Stokman en E. J. Kalf; A. J. Wytsma en H. v.d. Bosch; R. J. Faber en S. Frikken; K. Man tel en H. M. A. Bluming; G. Vischer en M. J. v. Benten. Getrouwd: 5 Juli: P. j. B. Wyers en J. M. Bryan; A. J. Bos en B. Schroder; A. J. Bos en M. E. van Lierop; A. J. Cassee en K. Zeder; A. A. B. Wysman en A. M. Vollaerts; J H. A. Mekenkamp en G. J. Roet; J. van Doorn en J. M. Hetem; R. H. Nawrath en N. J. van Elswyk; F. Welbedagt en U. Houtsma; J. Veldmeyer en J. Schoonbeek; A. J. van der Lende en M. Ban- nink; F. W. Roose en N. Kooreman; G. H. van Schie en J. Schouten; W. Th. Lammers en A. M. van der Meer; B. van Dyk en Z. Durans; K. Hoogendoom en C. H. de Koning. 6 Juli: H. Bonhof en J. Stöver, A. de Bruijn en D. E. J. Kok, W. Hartkamp en M. H. Meyer, J. v. Thiel en C. Kruijt, J. P. Delchambre en H. J. Zoet, N. J. Schmidt en A. L. Huntelaar. Geboren: 1 Juli, dochter van A. M. Polak- Bauer; 3 Juli, dochter van H. G. Koomenl de Jager; dochter van P. M. Hetem-Kuiper; zoon van A. Kors-Angenent; 5 Juli, dochter van F. J. van den Haak-Berbiers; zoon van M. B. Oud- Stofberg; zoon en dochter van V. M. Giling- v. Westen; dochter van M. Hollander-Weijers; dochter van J. L. v. d. Eynde-Polfliet; zoon van A. v. Duyn-v. Heerden; 6 Juli, zoon van C. J. Steffers-Veenings. Overleden: 3 Juli, A. O. Kruyer, 28 jaar, Ged. Schalkburgergracht; R., 2 mnd., zoon van A. Stringer, Oude weg; 4 Juli, J. Schouten-Jacobs, 55 jaar, Raaks; J. Vrolyk-Van Ling, 76 jaar, Amsterdamsche vaart; J. C. van Zyl-van der Mey, 80 jaar, Van Keulenstraat G. C. Kruyer- van Zeulen, 84 jaar, de Genestetstraat; 5 Juli, M. v. E.itsom, 38 jaar, Spaamhovenstraat. Personalia Te Leiden is geslaagd voor het econ. candidaatsexamen indologie de he j A. van 't Hoog alhier. Gevonden voorwerpen Gevonden en terug te bekomen by: A. Kruyt, Veldlaan 6, Aerden hout, een padvindersstok. J. Hartman, Alb. Thijmlaan 54, Bloemendaal, een wit met grys konyn. Bandsma, Alb. Thymlaan 28, Bloemen daal, een hondenzweep. Huynink, Brederode- iaan 7, Bloemendaal, een blauwe klut. Tillman, Pension Iepenhove, Hartenlustlaan, Bloemen daal, een wit koralen ketting. H. Aartsen, Zo- merzorgerlaan 14a, Bloemendaal, een zwarte doek. Donselaar, Dompvloedslaan 25, Over- veen, een paar regenpijpen. Oosterzee, Made- lievenlaan 6, Aerdenhout, een colbert-costuum. Krol, Goudsbloemplein 9, Aerdenhout, een klos garen. Haringa, Houtvaartkade 64, Aerdenhout, een jonge herdershond. M. Leunk, Dubbelebuurt 43rood, Haarlem, een dekentje van kinderwa gen. Veenstra, Stolberglaan 9, Aerdenhout, een zilveren kettinkje. H. A. de Ruiter, Julianalaan 94, Overveen, een bruinlederen portemonnaie met inhoud. M. Kok, Kleverlaan 115, Haarlem, een schroevendraaier. Aan den politiepost aan het Noordzeestrand: een damesceintuur, een bril met één glas, een kinderportemonnaie, een een hamer. Aan den Politiepost te Aerdenhout: een bruingrijze ceintuur. Aan het Bureau van Politie te Overveen: een huissleutel, een witte heerenhandsdhoen, een dameshandschoen en een hamer. Aan de Politiepost te Aerdenhout: een autolamp met klemveer lampjes. Opdracht Door de architecten Mulder en van Asdonk alhier is aan den aannemer P. Cu pido te IJmuiden, namens het bestuur der Bloemend. Schoolvereeniging, opgedragen het verbouwen van een schoollokaal voor het Mon- tessorionderwys aan deze school. Het schilder werk is gegund aan den heer J. Huisman. Diefstal Van een tuin aan den Zeeweg is gisternacht een drietal sloffen met aardbeien ontvreemd. Geen gazons. De raad verleende by be sluit van 16 April 1929 aan W. van Heijst te Driehuis vergunning tot het aanleggen van wegen aldaar. De by die vergunning behoe vende teekening geeft aan, dat in de voetpaden van enkele van die wegen gazons moeten wor den aangelegd, welke aanleeg door den vergun ninghouder moet geschieden. Door de commissie van bystand voor de par ken en de plansoenen is medegedeeld, dat deze gazons in de praktyk niet voldoen, omdat het gras wordt vertrapt. Zy adviseert daarom, de verplichting tot aanleg der gazons te doen vervallen. B. en W. kunnen zich hiermede vereenigen en stellen den raad voor het bovenaangehaald besluit te wyzigen in dien zin, dat vergunning houder van de verplichting, tot het aanleggen van de op de teekening aangegeven gazons in de voetpaden, wordt ontheven, doch dat hem daartegenover de verplichting wordt opgelegd om de daardoor vrijkomende grondstrooken met tegels te beharden. Besmettelijke ziekten Alhier is in de afge- loopen week één geval van roodvonk gecon stateerd. Burgerlyke Stand Geboren: d. van M. J. van Zuyiender Kinderen. Ondertrouwd: L. M. Zwikker, oud 27 jaar, wonende alhier en E. van den Berg, oud 25 jaar, wonende alhier. Verschil in broodprijzen. Men schryft ons: Door de Saneeringscommissie zyn, zooals men weet, de broodpryzen vastgesteld, en wel voor den Haarlemmermeer: tarwebrood 800 gr. 30 cent en wittebrood 800 gr. 34 cent. Leden, die geteekend hebben by de saneeringscommissie, moeten deze pryzen aan hun klanten bereke nen. Bakkers die zich hier niet aan houden, worden op de z.g. gryze ïyst geplaatst, wat uitsluiting van bloemlevering door de meelfa brieken tengevolge kan hebben. Is een bakker een geplaatst op de gryze ïyst, dan kan hem wel meel verstrekt worden, maar tegen een veel hoogeren prys dan de thans ge.ldenden, zoodat concurreeren practisch voor hen on mogelijk is geworden. Nu zou men veronderstel len, dat, nu bovengenoemde bepalingen zyn ingevoerd, de broodpryzen in dezelfde gemeente overal even hoog zyn. Niets is minder waar dan dit. Voor Vyfhuizen zyn de pryzen zooals boven aangegeven zyn: 30 cent en 34 cent. Hoofddorp stelt 26 cent en 32 cent en men heeft nu het voorrecht aan den Aalsmeerder- weg te wonen ,dan betaalt men 24 ct. en 30 ct. Hieruit volgt dat een bakker, die, zooals het wel gaat, door ongeveer de geheele gemeente vent, op dezelfde route driemaal zyn prys moet veranderen. Bovendien zal een bakker van Vijf huizen zyn klanten die het dichtst by zyn winkel wonen het brood veel duurder moet laten betalen dan die waar hij eenige K.M. voor ryden moet. Nu treft dezen bakkers de schuld niet van deze wantoestanden. Dit geldt meer het stelsel want wijken de bakkers hier genoemd, van bedoelde pryzen af, dan komen ze in groote moeiiykheden. Zooals onze zegs man ons mededeelde, moet de concurrentie van de coöperatieve bakkeryen aan genoemde toe standen ook eenigszins schuld zyn. Maar hoe het ook zy, deze verschillende pry- zij leiden tot ontevredenheid van de broodver bruikers. Badhuis In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 26 Juni t.m. 1 Juli ge nomen 529 douchebaden en 21 kuipbaden. Aan 25 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 15 volwassenen gebruik gemaakt. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen by Tellings, Drieheerenlaan 10, een portemon naie met inhoud; J. Vyzelaar, Borneostraat 11, een vischsnoer; Meyer, Koediefslaan 30, een foxterrier; Walet, Voorweg 12, een blauw kin- dermanteltjé; W. Cats, Bosboom Toussalntstr. 40, een Lips-sleutel; Veldhuizen, Drieheeren laan 49, een gryze schoen; de Zwart, Iepenlaan 21, een autoped; bureau van politie, Raadhuis straat, een hondenpenning, een paar dames handschoenen, een kinderportemonnaie met in houd en eer. doosje met rozenkrans. Burg. Stand Geboren: M. E. Rolvers Voorham, d. J. M. W. L. Lammers—Krahé, d. Ondertrouwd: L. J. L. Wittop Koning en C. J. E. Westenberg. W. F. Baadenhuysen en C. J. Schaperkötter. P. J. de Wit en J. Caljaard. Getrouwd: W. A. L. G. M. Jeurgens en W. A. Schlensack. A. Hiemstra en A. H. Heyer- man. T. J. van Gelder en D. A. van Ee. Burg. Stand Geboren: P. de ZwartBrou wer (z.). H. B. Goudzwaardv. Eekeren (z.). D. TademaPearson (z.). Ondertrouwd: R. v. Meeuwen en J. Brouwer. Getrouwd: P. W. Hoek en F. Scholten. J. W Rotscheid en A. Vuyk. J. Roest en F. C. de Wilde. J. W. Pieters en A. M. v. Mansum. Overleden: A. Wildschut, 86 jaar, Wed. G Kort. Indische buurtvcreenïging. Woensdag avond hield bovengenoemde buurtvereeniging een ledenvergadering in hotel „Van Ree". De belangstelling was vrij groot. Na opening volgde allereerst een financieel verslag van den penningmeester. Uit dat ver slag bleek dat de stand der kas niet rooskleurig is. ondanks dit feit werd toch besloten om op 1 Augustus a.s. een autotocht voor de kinderen der leden te organiseeren. Hieraan zullen een 200-tal kinderen deelnemen, terwyl voor de kleintjes een St. Nicolaasfeest zal georganiseerd worden. Een bestuursvoorstel om een bezoek te bren gen aan het Udeler meer, en in den middag eenige uren door te brengen in Valkeveen, vond algemeenen byval. Om wille der bezuiniging zal dit jaar een zeer beperkt aantal leidsters den tocht mede maken. Het bestuur kreeg opdracht ook dit te regelen. Als bode werd benoemd de heer G. de Raad, Bankastraat 85. Medegedeeld werd dat 9 donateurs, waar onder ook personen buiten de Indische buurt, tot de vereeniging waren toegetreden. Bekroond. Op de nationale bakkery-ten- toonstelling „Brobata" te Apeldoorn behaalde de heer J. Bruinooge Jr., alhier, in den vak wedstrijd, groep C (bakkerszonen, aangesloten bij de Bakkerszonen vereeniging), klasse 15, pain de luxe, den tweeden prijs. R. K. Sport De R. K. Sportvereeniging „Santpoort" houdt Dinsdag II Juli haar jaar vergadering in de theeschenkerij ,,'t Huis te Velsen." De agenda vermeldt o.a. jaarverslagen secre taris en penningmeester; bestuursverkiezing wegens aftreding van de heeren Joh. Nijssen, Jac. Tromp, Chr. Molenkamp en W. v. d. Hey- de. De aftredenden zijn herkiesbaar. Witte Kruis Zondag 23 Juli stelt V. S. V. zijn terrein en spelers beschikbaar ten dienste van het Witte Kruis. Dien dag wordt er een sportfestijn gehouden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de afd. Velsen van het Witte Kruis. Er zal een vriendschappelyke wedstryd ge speeld worden tusschen V. S. V. en Kinheim. Vóór den wedstryd komt Gratia Plato" op het groene veld met eenige athletieknummers en een handbalwedstryd. Het bestuur van V. S. V. stelt voor het win nende elftal een zilveren voetbal beschikbaar. De Papierfabrieken, In Juni bedroeg de aanvoer van grondstoffen voor de Ver. Kon. Papierfabr. te Velsen 11.316 kub. vadem papier hout alsmede 1200 tons houtstof. De aanvoer daarvan was in de afeloopen maand dus aanmerkelyk meer van beteekenis dan in de maand te voren. Aanschaffing van schoolmeubelen In de laatst gehouden raadsvergadering werd in handen van B. en W. gesteld om advies het verzoek van het R.K. Parochiaal Kerkbestuur, tevens schoolbestuur, van den Heiligen Engel- mundus te Driehuis, om toekenning eener ver goeding uit de gemeentekas, ingevolge de La- ger-onderwyswet 1920, voor de kosten van aan schaffing van schoolmeubelen ten behoeve zy- ner school voor gewoon lager onderwys. In verband met de toename van het aantal leerlingen is de aanschaffing van schoolban ken noodzakeiyk. Daar de aanvrage aan de bij de wet ge stelde eischen voldoet, stellen B. en W. voor, de gevraagde medewerking te verleenen. Straatnamen B. en W. stellen den raad voor, aan een weg te Santpoort, geprojecteerd in noordelijke richting van de Frans Netscher- laan af én aan een weg, geprojecteerd tusschen de Wüstelaan en den Middenduinerweg te Santpoort, de namen te geven van respectieveiyk Wulverderlaan, naar een weg, welke vroeger in de omgeving heeft bestaan, en Wijnoldy Daniëlslaan, naar den vroegeren gemeente- secrtaris, wylen den heer Th. J. Wynoldy Daniëls. Geen concerten op Zondag Aan den raad is een adres verzonden van L. Harsveld en W. Groot, resp. voorzitter en secretaris der Vereeniging ter veredeling van Volksconcerten in Velsen, houdende verzoek om medewerking voor het bekomen van vergunning tot het geven van concerten op Zondag in het park „Velserbeek" door middel der by haar aange sloten muziekvereenigingen. Ten opzichte van dit adres deelen B. en W. den raad mede, dat de beslissing omtrent het verleenen der ver gunning alleen by den burgemeester berust. Reeds meermalen heeft de raad zich uitge sproken om op Zondag in het park Velserbeek geen concerten toe te laten. De burgemeester wenscht hiermede rekening te houden. B. en W. stellen voor, hen te machtigen de adres- seerende vereeniging dienovereenkomstig in te lichten. Personalia Te Amsterdam is geslaagd voor het Staatsexamen akte onderwy'zeres mej. M. D. Meyer, alhier. Gebouw „St. Bavo" Alberdingk Thym, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Volksconcert H. Gemeentelijke Concertzaal O. V., kwart over 8. Rembrandt-theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor-Soundtheater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Gebouw „Sint Bavo" Geel-Wit, 6 uur en ge wone zittingen 4 en 7 uur. Rembrandt-theater, Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Soundtheater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 105 uur. K. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen by mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R. K. Kraamverzorging „Wit-Gele Kruis" ge vestigd Kinderhaisvest 25 rood. Spreekuren: Dinsdag van 23 uur, St. Bavo, Smedestraat 23; Donderdag van 23 uur Damiatestraat 1; Donderdagavond van 77.30 uur Clubhuis Raadhuisstraat 11; Vrij dagavond van 7—8 uur Kinderhuisvest 25 rood. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes. lederen dag 1012, 24, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Haar lem. Tel. 11671. R.K. Wijkverpleging „Wit-Gele Kruis" Spreekuren van de Zusters: lederen dag van 22.30 uur in de wyklokalen: Clubhuis Raad huisstraat 11; Begynhof 2; Damiatestraat 1; Leidschevaart 2. Naar wy vernemen, heeft de Minister van Justitie aan de procureurs-generaal by de Ge rechtshoven, fungeerend-directeuren van politie, opdracht gegeven ten scherpste toe te zien op en tegen te gaan iedere politieke organisatie, actie of werkzaamheid, op welke wyze en in welken vorm ook door hier te lande vertoeven de vreemdelingen. Vreemdelingen, die zich niet strikt van elke politieke gedraging onthouden, moeten als ongewenschte vreemdelingen be schouwd worden, aan wie verder verblyf in ons land zal dienen te worden ontzegd. VRIJDAG, 7 Juli. Vorige koersen Heden nonden 8.2934 8.26 Beriyn 59.10 59.1254 ParDs 9*75J4 9-73U Brussel 34.77 34.6754 Zwitserland 47.96 47.85 Weenen Kopenhagen 37.10 36.8754 Stockholm 42.85 42.6254 Oslo 41.75 41.6254 New York (cable) 1.83)4 l.79 Rome 13.2754 13.1754 Praag 7.40 7.40 Madrid 20.90 20.80 staatsleenlngen 6 Nederland 1919 4(4 Nederland 1916 4(4 Nederland 1917 4 Nederland 1931 5 Neden 1932 4(4 N ind 1926 5(4 Youngleen iaat Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-MU Industrieën Ünuevei Calve Delft Aig Kunstzijde Van Berkel's Pat Nieuwe Phlllpe KUch Accoustiek Ned. Poro industr Buitenland Anaconda O. 8. Steel O. S. Leather intern Nicka Stand Brands MUnbonw Als Exploratie Redlane Lebong Petroleum Uaooee Kon Olie Perlak Peudawa 100)4 10054 100 1005» 100 10054 9454 9b 10054 1005l a 825, 63(4 3754 385» 75 7554 70 6954 6854 68 10154 100)4 6954 70 313-4 31 23 23 176 17554 1)4 l'-H'a 1515» 145)4 13)4 12'Ka 3354 335» 4654 -554 10 10 14 34 1454 2054 1954 1254 1254 136 130 97 97 16 16 186» 18554 105 102 65» 0 125» 13'Xa W. 754 Vorige koersen Heden Rubber A'dam Rubber 9354 9254 Bandar 70 70 Dell Batavia Rubber 40 4154 Serbadjad! 27 2754 SUau 26 26 V. 1. Q. O* Allied 49 40 Intercontln. Rubber 254 254 scheepvaart Java Ch. Japan 35 Roll. Amerika Lijn 21 Dito Gem. Elgend. 21 Kon. Ned Stoomb 17«4 scheepvaart-Unie o7 suiker BL V. A. 228 Jav. Cultuur 139 N. 1 S O 102 Poerworedjo £54 Vorstenlanden 48 Actions idem 31.00 36 23 22 1754 66 230 13/ 98 654 48 31 .CO Tabak Oell Batavia 154)4 Oude Dell 147 Oostkust 25 Senembah 105 150 145 25 15054 Spoorwegen Union Pacific 9454§ 9254 W a hash 454 454 Erie 15)4 155) Kansas City South. 16 16 South Rallw 2054 21 Chic. Milw4« 45» Maxwell L. Gr21 21 Ex-dividend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2