Stadsnieuws HENSEN Onze excursie Loonvermindering in de hoofdstad f 8.50 Als Balbo's tocht slaagt Het Vakkleedingmagazijn ZOOJUIST ONTVANGEN: Linnen Zomerpakken VRIJDAG 7 JULI R. K. VOLKSBOND Bestuursraadvergadering STAKING IN HAARLEMMER. MEER Bij de N. V. „De Cycloop" VAN ONZE RECHTBANK Verduistering van 5200. Goedkoope trein Kamer van Koophandel Personalia DAMMEN HAARL. R. K. DAMBOND De bekerwedstrijden R. K. Damclub „Ontspanning" N.V. Electriciteitsbedrijf Hillegom- Lisse-Sassenheim Het bondsbestuur SPRINGER Afgetreden als wereldkampioen Zaterdag 15 Juli trekken wij naar feestvierend Arnhem ZWEMMEN Schoolwedstrij den Het zwemfeest van H. V. G. B. in het Noorderbad HONKBAL Het programma Extra-wedstrijden TENNIS Stoop's tennis tournooi Tournooi Wimbledon Mrs. Moody Wills en Miss Round in de finale dames-enkelspel VOETBAL R. K. V. V. Vogelenzang WIELRENNEN H. S. C. „de Bataaf" Halfweg DE TOUR DE FRANCE Speicher wint de 9e étappe AUTOMOBILISME Groote prijs van België SCHIETEN Haarlemsche Schietbond Het volgend jaar een vlucht om de wereld De Augustus-revolutie in Spanje Strenge straffen geëischt Lindbergh gereed voor Oceaanvlucht Tropische storm in Texas Werkverschaffing in de haven van Dublin Door den Gemeenteraad aange nomen met 2420 stemmen Aftreden der Soc. Dem. wethouders verwacht Aftreden der soc.-dem. wethouders Het rïjstinvoerverbod STAAT VAN BESOMMINGEN MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG Paarlaarsteeg 1 - Tel. 12842 Flanellen Pantalons Wollen Sportcolberts Interlock Shirts Interlock Broekje Interlock Pantalons 3.25 6.75 0.80 0.80 1.75 Overhemden met das (in de nieuw ste dessins)f 1.80 Witte Schillerhemden f 1.60 Polohemden in diverse kleuren f 1.00 prima afwerking en correcte pasvorm Luster Colberts Katoenen luster Colberts Khaki Sportcolberts Grijs katoenen Zomerbroeken. Grijze Zomerjasjes f f f f f 7.25 3.60 2.50 2.60 2.25 Donderdagavond had in het gebouw „St. Bavo" een zeer druk bezochte bestuursraadver gadering van den R. K. Volksbond plaats onder leiding van den heer J. Ph. H. Castricum. Een schrijven van den R. K. Bouwvakbond om in overleg met andere organisaties gratis rijwiel plaatjes aan te vragen werd ingewilligd. Tot den pastoor der parochie van de H. H. Elisabeth en Barbara zal het verzoek gericht worden wederom des Zondags een H. Mis te la ten opdragen om half zes, om verschillende per sonen, die Zondagsdienst moeten verrichten in de gelegenheid te stellen hun kerkelijke plichten te vervullen. Van het R. K. Werkliedenverbond was een verzoek ingekomen om zoo spoedig mogelijk een comité in het leven te roepen om te beginnen met een solidariteitsactie voor „Herwonnen Le venskracht" om de ruim f 150.000 te weinig kapi taal bijeen te brengen. Er zal gevraagd worden een uurloon bij te willen dragen. Binnenkort zal het comité met zijn werkzaamheden beginnen. Het bestuur vroeg machtiging om gelden be schikbaar te stellen voor de restauratie van de zalen 1 en 2 van gebouw St. Bavo. Er werd op aangedrongen deze zalen geruischloos te doen maken. De gelden werden voor dit doel toegestaan. Dan leidde de voorzitter het onderwerp in waar voor deze bestuursraad bijeen gekomen was n.l. de buitengewone ernstige omstandigheden waarin wij leven en wijst dan op fascisme in Italië, de groote omwenteling in het Duitsche Rijk door 't Nationaal-Socialisme, hoe daar communisme en socialisme van de aarde zijn weggeveegd en hoe heden thans het machtige Centrum is gevallen. Wij kunnen goedkeuren, zegt de voorzitter, dat de bond van Godloochenaars en communisme hun invloed niet meer kunnen doen gelden. Spreker wenscht vanavond ook aan critiek te onderwerpen hoe 't fascisme indruischt tegen 't katholicisme en bruut optreedt tegen politiek en vakorganisatie en wijst dan op de redevoeringen gehouden door Mg. Dr. Poels en Pater Jacobs. Hoe zij het fascisme hekelen en wijst vervolgens ook op de uitspraak van Mgr. Aengenent op den laatsten katholiekendag te Delft gehouden, waar Mgr. doelde om de eenheid en saamhoorigheid te bewaren. Dat hierna een uitvoerige discussie volgde, die zeer zakelijk werd gehouden, bleek wel uit den toon der sprekers, die met allen ernst waarschuwden tegen het fascisme en aan spoorden het met alle mogelijke middelen te be strijden. Algemeen was men van oordeel, dat als er fas cisten onder de leden zijn, zij moeten overtuigd worden van het verkeerde van hun daad, en zoo dat niet gelukt, dezen dan uit de beweging te weren. Dit is ook eenigszins de meening van het R. K. Werkliedenverbond. Dit zal binnenkort zijn standpunt uiteenzetten in 5 punten en daar bij een vlugschrift uitgeven door een deskundige samengesteld over het fascisme. De heer A. Angenent, centraal secretaris, kon er zich over verheugen, dat dit onderwerp he denavond hier ter sprake was gebracht en gaf nuttige wenken. Dat de bestuursraad niet bij de pakken gaat zitten, bleek wel uit het slotwoord van den voor zitter die opwekte paraat te zijn en hierna de belangrijke bestuursraadvergadering sloot. De arbeiders, werkzaam bij de uitvoering van een gedeelte van den Rijksweg Amsterdam Sassenheim door den Haarlemmermeerpolder, zijn sedert enkele dagen in staking. Het betreft hier een loonkwestie. De N.V. „De Cycloop" te Amsterdam, die dezen weg in uitvoering heeft, tracht zich te onttrekken aan de loonnormen, vastgelegd in het landelijke collectieve contract voor de bouwbedrijven. Reeds heeft de burgemeester van de Haarlemmermeer een bespreking ge had met de vertegenwoordigers der diverse arbeidersorganisaties. Zijn wij wel ingelicht, dan heeft Donderdag een bespreking plaats ge had met de directie van de N.V. „De Cycloop". Een veertigtal arbeiders zijn in dit conflict be trokken. Een 28-jarig depothouder te Haarlem ver duisterde ten nadeele van de Sinclair Petroleum Compagnie een bedrag van twee en vijftig honderd gulden. Hij inde de kwitanties, hem door het hoofdkantoor gezonden, maar droeg het geld niet af. Verdachte en zijn verdediger noemden slordigheid oorzaak van de vermissing van het geld. De officier van justitie dacht er anders over en eischte een jaar gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde verdachte heden morgen tot tien maanden gevangenisstraf. Hst gemiddeld verbruik per inwoner daalde van 75 kWh in 1931 tot 72 kWh In 1932, het gemiddeld verbruik per aangeslotene van 386 kWh in 1931 tot 359 kWh in 1932. In 1932 bedroegen de uitbreidingen totaal f 95.354,03 en de afschrijvingen f 41.976.46, ter wijl bovendien nog extra werd afgeschreven een bedrag van f 15.000 op den post huurinstal- laties. Doordat 1 Juli 1932 het nieuwe stroomleve- ringscontract met Leiden tot stand kwam, werd over het tweede halfjaar 1932 een aan merkelijk voordeel behaald. Desondanks be droeg de netto-winst slechts f 18.878.79, wat met het oog op het in het bedrijf gestoken ka pitaal van circa 6 ton niet hoog is te noemen. De tarieven bleven in 1932 onveranderd, voor 1933 kwam er een kleine wijziging in de tarie ven voor de grootverbruikers, terwijl tevens be sloten werd tot invoering van een nachtstroom- tarief ad. 2 A cent per kWh voor vastrechtver- bruikers, die gedurende de nachturen stroom afnemen voor waterverwarming. De Nederlandsche Spoorwegen hebben een goedkoopen trein ingesteld van Haarlem, Zaan dam, Amsterdam, N.-Bussum, Hilversum en Amersfoort, naar Apeldoorn, Holten en Almelo, op Vrijdag 14 Juli. De 98-ste vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken wordt gehouden Dinsdag 11 Juli, des namiddags te TA uur in het gebouw der Kamer, Nassauplein 6, Haarlem. De agenda is als volgt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Mede- deelingen. 4. Goedkeuring reeds verleende zil veren medaille aan de 6e Lathyrusten-tentoon stelling te Aalsmeer. 5. Goedkeuring verzonden schrijven aan: a. Minister van Economische Zaken en Arbeid inzake winkelsluitingsverorde ning te Wijk aan Zee en Duin. b. Nederland sche Kamer van Koophandel te Parijs betref fende handelspolitiek, c. Tweede Kamer der Staten-Generaal betreffende omzetbelasting, d. Minister van Ecconomische Zaken betref fende voordracht leden Bloembollenexportcen trale. 6. Herbenoeming in tijdelijken dienst voor één jaar van den heer J. S. de Vries als ambtenaar der Kamer. 7. Subsidieaanvraag Koninklijk Instituut van Ingenieurs, tot be houd van het Stoomgemaal „De Cruquius." 8. Schrijven van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Meppel inzake ventverordening. 9. Schrijaven van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te 's-Gravenhage betreffende het Rijksinkoopbureau. 10. Voorstel van de Com missie Onderwijs tot voortzetting van de cur sussen georganiseerd door de Kamer. 11. Rond vraag. 12. Besloten zitting. De heer J. P. J. de Brouwer, alhier, slaagde te Amsterdam voor het candidaatsexamen Ne derlandsche letteren. Bovengenoemde wedstrijden zullen in den loop van de maand Augustus aanvangen. Daar er voor deze wedstrijden een groot kwantum deel nemers wordt verwacht, wordt thans tijdig be kend gemaakt, dat inschrijving tot 1 Augustus a.s. kan geschieden. Evenals met de wedstrijden om het pers. kampioenschap, zijn ook de beker wedstrijden in 3 klassen verdeeld, waardoor elk dambeoefenaar in de gelegenheid gesteld wordt er aan deel te nemen. Wanneer de mentaliteit bij de deelnemers onderling van dien aard is. zooals deze geweest is bij de onlangs gehouden wedstrijden om het pers. kampioenschap, dan zien wij weer met belangstelling het verloop van de bekerwedstrijden tegemoet. De inschrijving kan aan den heer P. Veen, Olmenstraat 60, Haarlem (Noord) gericht worden. Deze damvereeniging, welke te Noordwijk ge vestigd is, behoort tot de jongere R. K. dam clubs. Zij mag zich reeds verheugen in een be hoorlijk ledenaantal waaronder goede spelers schuilen. Een 16-tal spelers van deze club nemen ook deel aan de wedstijden die op Zondag 16 Juli te Heemstede zullen plaats hebben. De prestaties van de leden van „Ontspanning" zullen ons ten zeerste interesseeren. Vermelden wij nog, dat het secretariaat van deze vereeniging gevestigd is: Zeestraat 24 Noordwijk p.a. J. G. van d. Berg. Aan het jaarverslag 1932 wordt het volgende ontleend: Het elfde bedrijfsjaar onzer N.V. vertoonde het beeld van de in het bijzonder voor de bol lenstreek zoo ongunstige tijdsomstandigheden. Doordat weinig nieuwe perceeïen werden ge bouwd, was het aantal nieuwe aansluitingen slechts gering, n.l. 82. Op 3i December 1932 waren er te Hillegom 2297, te Lisse 1694 en te Sassenheim 1094 aan sluitingen of totaal 5085, waarvan 2757 voor huurinstallaties. Het aantal afnemers, dat van het vastrech- tarief gebruik maakte nam toe met 151. Eind 1932 betrokken electriciteit volgens het vast rechttarief ongeveer 50 pet. van de verbruikers met een gewonen meter en 30 pet. van de ver bruikers met een penningmeter. De uitbreiding van het kabelnet, inbegrepen de huisaansluitingen bedroeg in 1932 bijna 10 kilometer. Deze uitbreiding hield verband met de uitvoering van verschillende werken tot ver sterking der kabelnetten. Onder dit project viel ook de bouw van enkele nieuwe transfor matorstations en de vergrooting van enkele be staande. De stroomafgifte verminderde sinds 1931 met 3 pet. en bedroeg in 1932: 1.812.439 kWh. Afge geven werden volgens enkel- en dubbeltarief voor verlichting 254.224 kWh, volgens vast rechttarief over den gewonen meter 707.821 kWh, voor straatverlichting 76.179 kWh, vol gens krachttarieven 76.936 kWh, volgens spe ciale krachttarieven 364.938 kWh, volgens het gewone penningmetertarief 174.933 kWh en volgens het vastrechtarief over den penning meter 157.408 kWh. Ingekocht werden 1.988.383 kWh, terwijl de maximale belasting 882 kW bedroeg en het stroomverlies 8.85 pet. De heer A. v. d. Pol uit Lisse, die als commis saris zitting nam in genoemd bestuur, heeft zich door drukke bezigheden genoodzaakt gezien hier voor te bedanken. Wij vernemen, dat de wereld-damkampioen B. Springer aan het bestuur van den Nederl. Dambond heeft medegedeeld, dat hij afstand wenscht te doen van den wereldtitel. Dit bericht zal ongetwijfeld door de geheele internationale damwereld met groote verwon dering worden ontvangen. Springer behaalde den titel in den wedstrijd om het wereldkampioenschap te Amsterdam in 1928 en heeft den titel nu bijna vijf jaren gedragen. Verder heeft Springer bekend gemaakt in de toekomst niet meer te zullen deelnemen aan persoonlijke wedstrijden en tournooien. Wij verwonderen ons hierover niet, want na het behalen van den wereldtitel heeft Sprin ger vrywel aan geen enkel toumooi van be- teekenis meer deelgenomen. Wy hebben de overtuiging, dat Springer het besluit, afstand te doen van den wereldtitel, heeft genomen om de oorzaak van het reeds zoo vele jaren hangende* conflict tusschen de Nederlandschen en Franschen Dambond uit weg te ruimen en den weg te openen voor een meer intense internationale samenwerking. Het feit dat de wereldkampioenstitel thans vacant is, zal er zeker toe bijdragen deze samenwerking te herstellen, alhoewel wy het ten zeerste betreuren, dat Springer gemeend heeft zonder stryd van den wereldtitel afstand te doen. Zeker 90 der damspelers (zoowel nationaal als internationaal) beschouwt Springer nog steeds als den sterksten damspeler der wereld en daarom zal dit besluit wel met verwonde ring ontvangen worden. Zaterdag 15 Juli organiseeren wij een excursie naar de feestelijkheden te Arnhem. Wjj vertrekken des morgens te half 8 uur uit Haarlem naar de Bilt om daar in het Carlton Hotel een kop koffie te gebruiken. Vandaar naar Oosterbeek om op de welbekende en gemoderniseerde Westerbouwing een Geldersche koffietafel te nuttigen. Per boot over den Rijn trekken wy naar Arnhem om dan aan de feestelijk heden deel te nemen ter gelegen heid van het zevenhonderd-jarig bestaan van deze stad. In het even eens bekende „Musis Sacrum" te Arnhem wordt gedineerd en over Ede-Woudenberg gaan wy huis toe. De kosten bedragen slechts 7.50 Kaarten aan ons bureau verkrijg baar. Zaterdag a.s. om 2s/> uur n.m. zullen aan de Houtvaart in de Nieuwe Zweminr. wederom de jaarl. zwemwedstryden voor schoolkinderen worden gehouden, om het wyien Dr. W. E. Me- rens- en H.O.Z.-diploma. Het aar.tal inschryvingen is ditmaal byna tweemaal zoo groot als andere jaren. De leiding is ook thans in handen van de Haarl. Gymn. Ond. Vereeniging. Dit zwemfeest belooft uitermate interessant te worden. Vooral de estafettes, die tevens gel den voor het kampioenschap van 'den Kring Haarlem, worden met spanning tegemoet ge zien. Het vorige jaar stond eigeniyk reeds by voor baat vast, cat „Haarlem" met den eersten prijs zou gaan stryken, doch thans is het een open vraag wie als nummer één eindigt. H.P.C. heeft n.l. geduchte versterking gekre gen, doordat S. L. Mooi, die in Nederlandsch- Indië reeds tal van successen heeft geboekt, in middels als lid is toegetreden en H.V.G.B. moet als een gevaarleken outsider worden, be schouwd. Aan 't nummer 100 Meter vrijen slag nemen alle bekende zwemmers uit Haarlem en om geving deel, of zy echter in staat zullen zijn H. van Essen, den snellen Y-man, te kloppen, valt te betwyfelen. C. Boot (HVGB), B. Denneboom (AZ 1870) en N. Van dér Voort (Haarlem) geven een dé monstratie schoonspringen, terwijl Tonny Ha zenberg (het Y) voor het komische gedeelte by het springen zal zorgdragen. Het feest wordt besloten met een polowed strijd tusschen HVGB en „de Dolfyn" uit Am sterdam. Op de programma's van N. H. B. en Haarl. Competitie staan de volgende wedstrüden: Zaterdag: Blauw-Wit IZ. R. C. ScaloHaarlem II. Ajax IIQuick. A. M. V. J. Ill—Blauw-Wit II. HiloGem. Lyceum B. S. S. H.—E. D. O. a. Zondag: Haarlem IH. H. C. I. H. H. C. n—V. V. G. A. II. In Haarlem is Zaterdagmiddag op het ter rein van de Kleverlaan te zien: HiloGem. Lyceum B, terwyi op het terrein aan de hoogovens gespeeld wordt S. S. H.—E. D. O. a. We gelooven niet dat Haarlem II met een overwinning zal terugkeeren van haar bezoek aan Scalo, evenmin als Z. R. C. van het bezoek aan Blauw-Wit. Quick en Blauw-Wit II zullen daarentegen wel met de punten huiswaarts keeren. Het voornaaamste krijgt men echter pas Zondag. Voor Haarlem de wedstrijd van het seizoen. De ontmoeting tusschen Haarlem en H. H. C., beide door andere negentallen ge vreesde tegenstanders. We verwachten groote spanning in dezen wedstrüd, maar zien ten slotte toch, waar schijnlijk met klein verschil, H. H. O. met de punten schoot gaan. Op voorwaarde, dat ge speeld wordt in een vorm, als tegen Blauw-Wit het geval was! Voor H. H. C. II, dat 's middags tegen V. V. G. A II speelt, zien we minder hoop. Het V. V. G. A.-team, maar speciaal de werper, was verleden week byzonder in vorm, waardoor zelfs van Blauw-Wit II gewonnen werd. Beide wedstrijden worden aan de Kleverlaan gespeeld. Haarlem I—H. H. C. I vangt aan om half tien en H. H. C. II— V. V. G. A II om half drie. De stedenwedstryd HaarlemAmsterdam wordt op 22 Juli te Haarlem gespeeld, terwijl Blauw-Wit haar rournoci op 23 Juli te Am sterdam houdt. De eindstryden van Stoop's Tennis Tournooi naderen. Voor het heeren-enkelspel werden reeds de halve eindstryden gespeeld, waarby Giesberts en Mr. Van Nierop zich vry gemak- kelü'k in den elndstryd wisten te werken. Ook de finalisten voor het dames-enkelspel zijn be kend. Mej. Eldering zal hier mej. Hulshoff ont moeten, die al vele malen op deze banen in dit nummci den elndstryd wist te bereiken. De eindstrijd in het heeren-dubbelspel gaat tusschen de heeren Dootjes en Mr. Van Nierop en P. Ter Laag en J. v. Hezel. De eindstrijd dames-enkelspel wordt reeds hedenavond (Vrydag) gespeeld. De overige eindstrijden waarschynlijk reeds Zaterdag. De uitslagen van Donderdag zyn: Heeren-enkelspel: halve elndstryd: K, Gies berts sl. L. Spier 62, 62; Mr. Van Nierop sL Poederbach 6-«-0, 62. Dames-enkelspel: halve eindstryd: mej. R. Hulshoff sl. mevr. Ramkema 62, 61. Heeren dubbelspel: halve eindstryd: P. Ter Laag en J. W. van Hezel sl. Dr. Tiessens en F. Lanting 63, 61. Dames dubbelspel: 2e ronde: mej. L. van Gel der en mevr. Ramkema sl. mevr. L. Tijsseiing en mevr. v. d. Horst 6—2, 64. Gemengd dubbelspel: 2e ronde: mevr. Doot- jfes en F. Dootjes sl. mevr. Van Hezel en J. v. Hezel 57, 75, 63; 3e ronde: mej. M. Wam- steeker en F. J. Klok sl. mej. Bruinsma en Nq- boer 46, 64, 61. Troostronde heeren-enkelspel: P. Ter Laag sl. W. Vreeken 6—1, 6—3. Troostronde dames-enkelspel: mej. A. Wust sl. mej. Minny Wust 61, 68, 61; mej. M. Wust sl. mej. A. Wust 26, 61, 64. LONDEN, 6 Juli (V.D.). De resultaten van de heden gespeelde wedstryden te Wimbledon luidden Damesenkelspel (halve finales)mrs Moody Wills (V.S.) sloeg Frl. Krahwinkel (Duitsch- land) 64, 63: Miss Round (Engeland) sloeg Helen Jacobs (V.S.) 4—6, 6—4, 6—2. Heerendubbelspel (4e ronde): Nuhoi en Sa- toh (Japan) sloegen Perry en Hughes (Enge land) met 57, 63, 64, 16, 63. Halve eindstryd: Borotra en Brugnon (Frankrijk) sloegen Kirby en Farqueharson Zuid-Afrika) 57, 36, 64, 63, 64. Gemengd dubbelspel (5e ronde): Kingsleyen Mrs Godfree (Engeland) sloegen Hughes en Mrs Moody Wills (Engeland-V.S.) 64, 64. 4e ronde: Miss Heeley en Farqueharson (En- geland-Z.-Afr.) sloegen Mrs Whittingstalle en Cochet (Engeland-Frankryk) 46, 108, 64; Betty Nuthall en Borotra (Engeland-Frank - rijk) sloegen Mile Sigart en Kirby (België- Z.-Afr.) 108, 26, 63; Frl. Krahwinkel en von Cramm (Duitschland) sloegen Miss Ryan en Maier (V.S.-Spanje) 61, 75. Damesdubbelspel (4e ronde): Mrs Pitman en Miss Ridley sloegen Mrs Whittingstall en Betty Nuthall 6—8, 8—6, 6—1. Zondag worden de laatste seriewedstryden van bovengenoemde vereeniging gespeeld. Het programma luidt: 12.30 uur Concordia 2HBC 3. 2.30 uur Vogelenzang 1Concordia 1 (eere wedstrijd). Men deelt ons verder mede, dat het bestuur de beschikking heeft gekregen over een nieuw terrein. Zondag wordt voor het laatst op het oude veld gespeeld. „De Bataaf" hield Woensdagavond sprintwed strijden voor het kampioenschap van de Club waarvan de uitslagen zyn: Junioren: 1. K. Balk, 2. G. Wilderom, 3. T. Ooms. Nieuwelingen: 1. T. Reekers, 2. G. Markus, 3. C. Molenaar. Amateurs: 1. H. Ooms, 2. W. 'Ooms, 3. P. Koene. Finale: 1. H. Ooms. 2. K. Balk, 3. T. Reekers. Kampioen voor 1933, evenals in 1931 en 1932 is dus H. Ooms. De 9e etappe leidde van Gap naar Digne over Guillestre, Barcelonnette, Beauvezer, een afstand van 227 K.M. Twee bergen moesten beklayerd worden, n.l. de Col de Vars ter hoogte van 2115 Meter en de Col d'Allos ter hoogte van 2250 Meter. Aanvankeiyk was het tempo zeer langzaam, waaraan de enorme hitte wel schuldig zal zqn geweest. Zoo werden in de eerste 2 uur slechts 44 K.M. afgelegd. De etappe werd in de sprint gewonnen door Speicher, die dus voor de tweede maal een etappe won. 1. Speicher, tyd 8 uur 45 min. 8 sec.; 2. Mar- tano; 3. Fayolle; 4. Le Goff en Truoba, allen zelfden tyd als de winnaar. Het algemeen klassement ziet er na de 9e etappe als volgt uit: 1. Lemaire (België) 63 uur 14 min. 34 sec.; 2. Guerra (Italië) 63 uur 14 min. 57 sec., dus slechts 23 sec. verschil; 3. Speicher (Frankryk) 63 uur 17 min. 30 sec.; 4. Archambaud (Frank rijk); 5. Mariano 21 min. 59 sec.; 6. Stüpel 32 min. 18 sec. Landenklassement 1. Frankryk 190 uur 28 min. 34 sec. 2. België 190 uur 42 min. 52 sec. 3. Duitschland 191 uur 14 min. 31 sec. 4. Italië 192 uur 25 min. 21 sec. 5. Zwitserland 192 uur 51 min. 11 sec. De Groote Prys van België zal Zondag a.s. op het circuit van Spa worden verreden. Tal- ryke coureurs van bekenden naam nemen deel o.m. Varzi, Williams, Dreyfus, allen met Bu- gatti; Nuvolari, Villars, Waldhausen, Zanelli, Chiron, Sommer, Moll, Grosch, Markewick, allen met Alfa Romeo; Campari en Zehender op Maserati en Lehoux en Longueville op Bu- gattl. Zondag en Maandag heeft in gebouw Olym- pia de voorjaarswedstryd van den Haarlem- schen Schietbond plaats gehad. De uitslagen zqn als volgt: Korps: 1. Voor Vaderland en Koning 467 pun ten; 2. Generaal van Merlen 461 pnt.; 3. Cronjé 451 pnt.; 4. Oranje 432 pnt.; hoogste korps- schutter H. v. d. Laan 98 punten. Kampioenschap le klasse: 1. Vfoh. Rompa 967 pnt.; 2. H. v. d. Laan 960 pnt. 2e klasse: 1. P. H. J. Gulikers 545 pnt.; 2. N. Hoogland 529 pnt. 3e klasse: 1. P. Hoddenbach 261 pnt. Geluksbaan: 1. C. Woltering 289 pnt.; 2. H. v. d. Laan 289 pnt.; 3. v. d. Putten 283 pnt.; 4. Vorstelman 280 pnt.; 5. P. Groen 280 pnt.; 6. J. Steen 278 pnt.; 7. P. Gulikers 278 pnt.; 8. H. Spoor 276 pnt. Vrije baan: le klasse: 1. Joh. Rompa 120, 4 x 59; 2. H. v. d. Laan 120 4x 59; 3. H. Spoor 118 2 x 59; 4. F. v. Pelt 118 2 x 59; 5. B. v. Ruy- nen 116. 2e klasse: 1. P. v. Aken 118; 2. N. Hoogland 116; 3. B. Wolters 114; 4. P H. Gulikers 114; 5. C. Woltering 113; 6. G. C. Paap 110; 7. P. A. Dekker 106. 3e klasse: 1. H. Martens 114; 2. v. d. Putten 110; 3. J. Tromp 110; 4. J. Steen 109; 5. P. Jon ker 109. ROME, 7 Juli. (Reuter) Uit kringen van het Italiaansche ministerie van Luchtvaart ver neemt Reuter, dat generaal Balbo, als de vlucht van zyn eskader naar de Vereenigde Staten slaagt, het volgend jaar, eveneens met een es kader van 24 vliegtuigen, een vlucht om de we reld zal maken, vliegende van het Westen naar het Oosten De verwezeniyking van dit plan hangt echter voor een groot deel af van het resultaat van de tegenwoordige vlucht, welke in Italië met bui tengewoon groote belangstelling wordt gevolgd. Algemeen voelt men hier, dat het slagen van deze onderneming het prestige van de Italiaan sche luchtvaart aanzienlqk zal vergrooten. Het ongeluk bij het landen te Amsterdam, waarby een der vliegers werd gedood, heeft groote droefheid in Italië teweeggebracht, doch men ziet in, dat eenige ongelukken by derge- ïyke vluchten nagenoeg onvermydelijk zyn. In het ministerie van Luchtvaart is men ge rustgesteld door de overweging, dat al het mo gelijke gedaan is en wordt om het risico van ongelukken tot een minimum terug te brengen. MADRID. 7 Juli. (Reuter) Het Openbaar Ministerie heeft gisteren de volgende straffen geëischt tegen de personen, die hebben deel genomen aan de poging tot opstand van 10 Aug. j.l.: De doodstraf voor generaal Cavalcanti. Levenslange gevangenisstraf voor 18 beklaag den, waaronder een generaal. 18 Jaren gevangenisstraf voor twee beklaag den. 8 15 Jaren gevangenisstraf voor zes be klaagden. NEW-YORK, 7 Juli (V.D.) Kolonel Lindbergh en zqn echtgenoote zullen waarschijnlijk in den loop van vandaag starten voor de eerste etappe van hun vlucht naar Groenland. Lindbergh is voornemens om via de Noordeiyke route over Groenland en IJsland naar Europa te vliegen, teneinde het zijne bij te dragen tot de bestu deering van de mogeiykheden om de Noorde lijke route voor handelsdoeleinden te gebruiken door de vestiging van een vaste transatlantische luchtverbinding tusschen Europa en Amerika. ■NEW-YORK, 7 Juli (V.D.) Uit Brownsville in Texas werdt gemeld, dat een tropische storm het aan de Golf van Mexico gelegen Port Isabel, gisterenavond heeft geteisterd en in de vruchtbare Rio Grande Vallei met haar over vloedige fruitcultuur, groote schade heeft aan gericht. Huizenhooge golven uit de Golf van Mexico sloegen over het strand van Port Isabel en zetten groote gedeelten van de stad onder water. Men vreest dat ook menschenlevens verloren zqn gegaan. De schade, die zeer groot it, kon nog niet geschat worden. DUBLIN, 7 Juli (Reuter). In een massa vergadering van zeelieden, dokwerkers en voer lieden, is gisteravond besloten vandaag een al- gemeene werkstaking in de haven van Dublin af te kondigen. Getracht zal worden het werk volledig stil te leggen. Na twee dagen beraadslaging heeft de Am- sterdamsche Raad met 2420 stemmen de voordracht van B. en W. tot verlaging der loonen goedgekeurd. Tegen stemden alleen de soc.-democraten (de soc.-dem. wethouder voor de financiën Polak is ziek) en de communis ten. Een motie van den soc.-dem. Woudenberg tot bestendiging van den vacantie-toeslag werd verworpen met 2420 stemmen en een motie van den communist Seegers tot afkeuring van het beleid van B. en W. eveneens met 386 stemmen. Wethouder mr. Kropman die in t Georg. Overleg de zaak behandeld heeft, wees op de noodzaak om de loonen aan te tasten nu bij zondere omstandigheden zqn ingetreden. De begrooting moet sluitend gemaakt, dat is de wil van B. en W. Het is een Amsterdamsch belang en een belang óók van de arbeiders zelf. Het gaat om den naam en het crediet van Amster dam. Er is nu een tekort van 3 A millioen op de gewone uitgaven en van 3 A millioen even eens op de crisisuitgaven. De kosten van maat- schappelqk steun waren geraamd op 18 A mil lioen maar bleken 24 millioen. „Harde plicht" is het overal in te grijpen, ook bq de loonen, om de tekorten te dekken. Anders wenschte de meerderheid van B. en W. de verantwoordeiyk- heid niet meer te dragen. Ook burgemeester dr. W. de Vlugt wees op den ernst van den toestand. Amsterdam heeft zich prachtig in de crisis gedragen, het heeft een ongeschonden reputatie, maar moet zqn crediet bewaren. Als deze voordracht niet zou aangenomen worden, beteekent dit een vas«- loopen der zaken en een inmenging van hooger bestuur. Voor de zelfstandigheid der gemeente en haar crediet zou dit fataal zijn. Wethouder DE MIRANDA (SDAP) verde digde het standpunt der minderheid in B. en W. die van meet-af tegen loonsverlaging was geweest en haar conclusies zal moeten trekken als deze voordracht wordt aangenomen. Spr. kwam op voor den vacantie-ttoesag als cultu reel goed en verwachtte, na eventueele aanne ming der voordracht, een motie van wantrou wen tegen de minderheid in het college. Doch al komt die uitspraak niet, dit bepaalt niet de houding van B. en W. Uit deze laatste woorden concludeerden velen in den raad, dat de soc.-dem. wethouders na de gevallen beslissing, uit net college van B. en W. zullen treden. Een beslissing hierover is nog niet gevallen. De party-instanties zullen ge raadpleegd worden. BATAVIA, 6 Juli. (Aneta.) De Regeerings- gemachtigde voor de Afdeeling Landbouw deel de in den Volksraad tijdens de behandeling van het rqstinvoerverbod mede, dat gemeend wordt, dat met een heffing van 1/3 procent van den huidigen rqstprys of 2 cent per 100 kilo zal kunnen worden volstaan ten behoeve van de rijstimportlicenties, waarop de Volks raad een door den heer Blaauw voorgesteld amendement heeft aangenomen tot heffing van 5 cent per 100 kilo. De Ontwerp-ordonnantie, houdende een in voerverbod van rqst met een licentiestelsel wordt vervolgens aangenomen met 42 tegen 12 stemmen. van de heden aan den Rqksvischafslag aange komen stoomtrawlers: Alcmaria 40 manden 749.—, logger: K. W. 3 431.—, kotter: E 99 452.—. IJMUIDEN, 8 Juli 1933 Rijksvischafslag Tarbot per kg. 0.70 tot 1.tong 0.65 tot 1.50, groote schol 25.— per 50 kg., middelschol 24. tot 25.zetschol 18.tot 20.kleine schol 2.60 tot 16.—, schar 2.40 tot 7.50, rog per 20 st. 7.kleine schelvisch 1.90 tot 11.50 per 50 kg., gullen 3.80 tot 4.70, wijting 1.30 tot 2.10.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 3