Men tcAtijft om: Groote Zomer Uitverkoop 3 Stadsnieuws Onze excursie Mantels- en Zomerjaponnen MAANDAG 10 JULI NEUEN MANNHEIMER VOLKSBLATT VOETBAL Tournooi voor scheidsrechters Jaarvergadering E.D.O. Om den Midden-Europabeker GYMNASTIEK Vaardigheidsproeven Kennemer Turnkring Concordia MOTORSPORT VEREENIGDE HAARLEMSCHE MOTORRIJDERS Behendigheidswedstrijden te Buitenhuizen HONKBAL Haarlem IH.H.C. I gestaakt H.H.C. II—V.V.G.A. II Haarlemsche competitie HaarlemAmsterdam HONDENSPORT Politie- en jachthondenwedstrijden DUIVENSPORT P.V. „De Bonte Duif" Haarlem Post duiven ver. Columba KRUISVERBOND EN MARIA- VEREENIGING Propaganda-landdag te Heemstede Steun aan kippen- en eenden- houderij DE SALARISKORTING VOOR HET GEMEENTEPERSONEEL Wat „Onze Strijder" zegt Voor den Arnhemschen tocht bestaat veel belang stelling Autobusdiensten Ruïne van Brederode Personalia St. Luciaschool STAKING VAN LETTEN Op de „Everita" Kunst en Oudheden WINFRIED De groote sportcentrale Orgelbespeling AUTO OP MOTORFIETS GEREDEN Autobestuurder reed door VOOR DE NOORSCHE MISSIE Van Mgr. Snoeys Gevonden dieren en voorwerpen AANBIEDING IN Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Haarlemsche Scheidsrechtersvereeniging or ganiseert het bestuur dier vereeniging een voet- baltournooi voor scheidsrechters. Het tournooi wordt gehouden op het daartoe welwillend afgestaan terrein E.D.O. aan den Middenweg, op Zondag 13 Aug. a.s. Reeds mocht genoemd bestuur bericht tot deelname van de scheidsrechtersvereenigingen Uit Amsterdam, Den Haag, Hilversum, Utrecht ontvangen, terwijl met 'n zesden deelnemer nog wordt onderhandeld. De loting, welke hedenavond plaats vindt, zal verricht worden door den heer A. van der Aart, voorzitter van den Haarl. Voetbalbond. Het ligt in de bedoeling het tournooi met een gezamenlijken maaltijd te besluiten. Het zal voor het Haarlemsche publiek een mooie gelegenheid worden, om eens met het spel der fluitisten kennis te maken. Vrijdagavond had het vervolg der jaarverga dering plaats in de bovenzaal van „De kleine Karseboom," onderleiding van den heer J. Luyken. De herstemming der bestuursverkiezing had tot resultaat dat gekozen werden de heeren Pormanoy en P. Luyken. Reeds is gemeld de verkiezing van de heeren Van Zeyl, Van Roon en Jansen bij de eerste stemming. De elftalcommissie werd als volgt samenge steld: de heeren Boeré, Hansom, Gerritsen, P. Schij venaar en Sparreboom. De bespreking over training was den heer J. Corsten wel toevertrouwd. Ongetwijfeld zal zijn propagandawoord invloed hebben. De wedstrijd m den Mitropabeker tusschen Ambrosiana Milaan en Sparta Praag werd door Sparta met 41 verloren, nadat de rust reeds met 40 voorsprong voor de Milaneezen was ingegaan. Nejedly scoorde 29 minuten na de pauze het eenige punt der Tsjechen, Le- vretto, de Maria scoorde ieder voor de rust tweemaal voor Ambrosiana. Zaterdagmiddag werden op het gen^entelijk sportterrein aan de Kleverlaan vaardigheids- proeven afgenomen voor meisjes uit den Ken- nemer Turnkring onder leiding van den heer W. H. Verkes. Aan deze proeven, die dank zij een juiste indeeling een regelmatig verloop hadden, werd deelgenomen door 179 meisjes uit 7 vereenigingen. Vereischt waren 5 gymnasti sche- en 4 athletische oefeningen. Voor een diploma kwamen alleen zij in aanmerking, die hoogstens één onvoldoende kregen. Evenals de proeven voor jongens van vorige week bewezen die voor meisjes, dat de vaardig heidsproeven voor adspiranten van den Kenne mer Turnkring grondig herzien dienen te wor den. Aan de proeven voldeden van Bato 12 jongste en 10 oudste meisjes, van Concordia 24 jongste (waarvan 2 met aanteekening voor geslaagden zwemproef), van Turnlust H. 16 jongste (5 met zwemproef en 1 oudste, van T.V.S. 10 jongste (3 met zwemproef) en 4 oudste, van Gratia Plato 16 jongste en 3 oudste en van T. V. IJ. 5 jong ste en 5 oudste. Aan de proeven was een vereenigings,wedstrijd in gymnastiek verbonden, waarvoor van elke vereeniging in aanmerking kwamen de vijf bes ten, mits deze het diploma haden behaald. De uitslagen van dien wedstrijd luiden: Jongste meisjes: 1. T. V. Santpoort, 184 pun ten; 2. Bato, 183.5 p.; 3. Gratia Plato, 182.5 p.; 4. Sparta, 176.5 p.; 5. Turnlust H., 175 p.; 6. Concordia, 173.5 p.; 7. T. V. IJmuiden, 165 p. Oudste meisjes: 1. Concordia, 182 p.; 2. Bato, 180.5 p.; 3. T. V. IJmuiden, 169 p.; 4. Turnlust, H, 167.5 p. De onderlinge gymnastiekwedstrijden voor adspiranten van Concordia werden vervolgd met die voor meisjes van de Haarlemsche af- deelingen. De uitslagen luiden: Jongste meisjes: 1. L. van Marts; 2. C. Klooswijk; 3. M. van Havien; 4. M. Shuy en B. Godefroy. Oudste meisjes: 1. M. Druyff; 2. R. Poorter; 3. M. van Haaren; 4. J. Biesbrouck Aan de demonstratie op Zondagmiddag 30 Juli in het Noorderbad te Zandvoort zullen deelnemen Concordia en de Amsterdamsche vereeniging ,,Het IJ", ieder met ongeveer 200 leden. Een optocht met muziek zal de uitvoe ring voorafgaan. De door Concordia te verzor gen nummers vermeldden wij reeds. Enkele nummes worden door beide vereenigingen ge zamenlijk uitgevoerd. Ook het IJ zal een keur van oefeningen demonstreeren. Besloten wordt met een push-ballwedstrijd. Gelet op de reputatie van beide deelnemende vereenigingen, zal de uitvoering zeker groote belangstelling trekken. De V. H. M. R. hield Zondag voor haar leden behendigheids-wedstrijden, welke plaats vonden op den Betonweg bij Buitenhuizen. Allereerst moesten de deelnemers, die ditmaal flink in aantal waren, 50 M. langzaam rijden, daarna een slingerbaan afleggen, welke ook langzaam genomen moest worden, zonder met de voeten op den grond te komen en zonder met hun wie len buiten de lijn te komen. Tenslotte moesten zij turf rapen, hetgeen voor verschillende deel nemers niet te moeilijk bleek. Zelfs de deel neemster nam de turf rijdende op. Daarna moesten de rijders met een hoedje op langs 10 hindemissen, waarna zij het hoedje weer op een paal moesten hangen. Tenslotte kwamen als prijswinnaars uit den strijd C. Hardebelt met 154 punten 1ste prijs; S. Hoogerhuis 119 pnt. 2e pr.; R. de Vries 97 pnt. 3e pr.; A. Keulen 94 pnt. 4e pr.; en Smit 85 pnt. 5e prijs. De wedstrijd tusschen de twee Haarlemsche rivalen is wel begonnen, maar niet tot een be hoorlijk einde gekomen. Er is maar één inning gespeeld, waarna de scheidsrechter het beter oordeelde wegens regen te staken. De stand was toen 110 voor Haarlem. De wedstrijd H.H.C. n—V.V.G.A. II werd Zon dagmiddag gespeeld. V.V.G.A. II was verleden week bijzonder in vorm en had voor het eerst in twee jaar gewonnen. Nogal van Blauw Wit II. In Haarlem was van bijzonderen vorm weinig te bespeuren. Nu troffen de gemeente ambte naren het slecht dat de werper van H.H.C. II, Koopman, bijzonder goed was. Velen sneuvelden op drie slag. Door goed slaan veroverde H.H.C. in de vijfde inning acht runs en de pogingen van V.V.G.A. om den achterstand in te halen, mislukten steeds. C. Mulder sloeg in deze periode twee maal een homerun. Uitslag in innings: V.V.G.A. II: 0 1 0 5 3 4 2 0 is 15. H.H.C. II: 6 0 2 0 8 5 3 is 24. Daar Gem. Lyceum met slechts zes spelers opkwam werd de wedstrijd H. I. L. O.—Gem. Lyceum B door H.I.L.O. gewonnen, wegens niet opkomen. S. S. H.: 1 0 1 9 1 is 12. E. D. O. A.: 2 11 0 13 5 is 31. De commissie stelde het Haarlemsche negen tal voor den wedstrijd Haarlem—Amsterdam vast als volgt: J. Veenhof, C. Hunik, H. Vrugt, P. Parson, K. Wulfhorst, allen uit „Haarlem", J. Baas, Jan Hartog, J. Figee, F. v. d. Lande, allen uit „H. H. C." Reserves zijn: Th. v. d. Putten en C. Kloos uit „Haarlem" en Jaap Hartog uit „H.H.C." Op bovengenoemde wedstrijden, gehouden op 8 Juli j.l. te Wassenaar en uitgeschreven door de Nederlandsche Jagersvereenigtng, afd. Zuid- Holland, behaalde de afd. Haarlem en Omstr. van den Nederl. Bond voor den Diensthond, met drie honden den len, 2en en 4en prijs. De le prijs werd gewonnen door L. P. Bak ker met „Cesar", die tevens den beker won voor den besten politiehond van dezen wedstrijd, uitgeloofd door den heer G. M. del Court van Krimpen te Wassenaar. 2e prijs P. v. d. Meij met „Teddy" en 4e prijs C. Hobo met „Kazan." Met de jachthonden behaalde de heer R. Wil son te Bloemendaal, met zijn drie Epagneul Bretons, resp. den len, 3en en 4en prijs en de heer R. de Jong met den Cocher Spaniel „Leo" den 2en prijs en kwam tevens in het bezit van een specialen prijs voor den besten voorgebrach- ten Cocher Spaniel. Zaterdag 8 Juli hield bovengenoemde vereeni ging een wedvlucht van Limoges (Frankrijk) afstand 780 K.M. Los om 5.30 uur met N.-O. wind. De prijzen werden als volgt behaald: F. W. J. Kuijken 1, 6; F. M. Heerkens Thijs- sen 2, 4; F. v. Honschoten 3, 8; Joh. L. Heems kerk 5, 9; W. J. der Kinderen 7; P. Brakel 10; eerste overduif P. v. Brakel. Uitslag van de wedvlucht gehouden van Limoges, 768 K.M. P. Boeree 1, 3, 5. L. Gimbrère 2, 4, 6. De Kruisverbonden en Mariavereenigingen in Noord-Holland hielden Zondag een grooten provincialen landdag in Heemstede. Daar waren afgevaardigden en leden samen gekomen uit Alkmaar, Spierdijk, Amsterdam, Haarlem, Egmond en Heemstede, benevens van de Sobriëtasjeugdclubs uit Den Haag en Lisse. Om half 11 werd door den geestelijken advi seur, kapelaan Tesselaar, in de St. Bavokerk (Heerenweg) een Hoogmis opgedragen, waar onder de zeereerw. pater Ernestus O.M.C. uit IJmuiden-Oost een predikatie hield ter aan moediging van de drankweer. Als tekst had ZijnEerw. gekozen „De liefde van Christus dwingt ons". Z.Eerw. spoorde allen aan, zich bij Kruis- verbond of Mariavereeniging aan te sluiten. Waarom wij dit moeten doen? vraagt spr. Bjj Christus en Maria was het de liefde tot de menschen, die Hen zoo groote offers deed brengen. Bij ons moet het de naastenliefde zijn welke ons het offer der drankbestrijding op legt. Tegen half twee werd bij het R.K. Vereeni- gingsgebouw een optocht geformeerd. Voorop de tamboers en pijpers van de harmonie „de Spaarnebazuin" uit Haarlem, die afwisselend met dit harmoniegezelschap muzikale opluiste ring aan den stoet gaf. Daarachter volgden de verschillende afdeelingen, met een vrij groot aantal vaandels en vlaggen. Graalleden en Bavoknapen gaven mede veel kleur aan den stoet. Ook een groep St. Jozef - gezellen nam aan den optocht deel. Om half drie was de stoet weer in het R.K. Vereenigingsgebouw terug. In de groote, geheel bezette zaal opende mej. Sam, presidente der Noord-Hollandsche propagandacursussen, de bijeenkomst met den Christelijken groet en een hartelijk welkom tot de vele aanwezigen, waar onder afgevaardigden van de afdeeling Heem stede van den Volksbond tegen drankmisbruik, eenige R.K. raadsleden, verscheidene eerw. hee ren geestelijken van beide Heemsteedsche pa rochies en eerw. broeders der R.K. scholen, al daar. Na een korte uiteenzetting van het doel van dezen landdag, om behalve de mede-strijders weer eens wat op te frisschen in hun ideeën, anderen eenig inzicht te geven in het werk der R.K. Drankbestrijding, zette de muziek het Sobriëtaslied in, dat door de aanwezigen uit volle borst werd meegezongen. Als spreker trad vervolgens op de heer C. Venneker uit Alkmaar. Deze begon met uiteen te zetten het ontstaan der R.K. drankbestrij ding: hoe drie jongens in 1895 bij gelegenheid van het 12y2-jarig priesterschap van Dr. Ariëns als feestgave den jubilaris beloofden nooit alcoholhoudende dranken te zullen drinken. Thans, evenals toen, is voor velen de drank bestrijding nog een gesloten boek, omdat zij het „waarom" der drankbestrijding niet kennen. Uitvoerig schetste spr., hoe de drankbestrij ding tevens de grootste kwalen van onzen tijd genotzucht en egoïsme, inperkt. Na met cijfers aangetoond te hebben, wat de alcoholellende jaarlijks kost, toonde spr. ook aan de gevaren voor volksgezondheid en volks kracht en schetste daarbij de ellende van het drankgebruik voor velen, zelfs voor kinderen die in gestichten gehuisvest moeten worden, tengevolge der drankzucht van ouders of voor ouders. Het zien alleen daarvan zou reeds, zegt spr., velen weerhouden alcoholhoudende dran ken te gebruiken. Waarom men dan nog steeds drinkt? Door drinkgewoonten en drinkdwang. Na nog een aansporing, eens nadar kennis te maken met de beweging der drankbestrijding, wees spr. op het kruis in het vereenigings- embleem om te besluiten met „In hoe signo vinces", „In dit teeken zult gij overwinnen". Raile pater Arts „Het helpt toch niet", de leus van den een, en „wie drinkt er nu nog" de leus van een ander, zei spr., maar hij toonde daarna met spreken de feiten aan, dat er nog heel veel gedronken wordt, om dan meer speciaal het onderwerp „Drankbestrijding en Godsdienst" te behande len. Wat Godsdienst is? Niet het kruisje maken of op Vrijdag geen vleesch eten. Maar het is het in practijk brengen van Christus' woord, „Hieraan zal men zien dat gij Mijne leerlingen zijt, dat gij elkander lief hebt, gelijk Ik u heb liefgehad". Onze drankbestrijding vraagt offers. Onze voorvaders hebben geofferd. Wij ken nen de geschiedenis der kruisridders. Dagelijks gaan Missionarissen naar verre ge westen om daar in de eenzaamheid hun offer te brengen. En Christus offerde zich en doet dit nog dagelijks. Is het dan vroeg spr. zulk een groot offer, geen sterken drank te gebruiken ter wille van Jezus, Die van ons een offer vraagt? „Niemand" heeft Christus gezegd, „kan mijn leerling zijn, of hij moet zich verloochenen." En wat doen wij? Uitvoerig schetste spr. dan de verlangens der hedendaagsche menschelijkheid. Alles moet zonder God, omdat anders offers gevraagd worden. In dezen tijd is het meer dan noodig het Evangelie te prediken. En dit niet alleen, door den priester, maar oo door den leek. En niet slechts met woorden maar met de daad. En de sprekende daad is het laten staan van borrel of glas bier. Spreker besloot zijn vaak geestige, rake rede, met de laatste strofe van het Sobriëtaslied. Wat ons van dezen duivel redt, Dat is onthouding en gebed. Zoo leert de Heer der heeren. Volhardt dan heilig in den strijd En bidt en spreekt en leeft altijd Sobriëtas ter eere. Een spontaan applaus volgde op deze rede. De Harmonie vergastte de aanwezigen dan nog op eenige keurig uitgevoerde nummers, terwijl als slot de tooneelclub „Victoria" der afdeeling Haarlem van de Mariavereeniging 'n tooneelstukje opvoerde getiteld „Jetje zonder Zenuwen" dit wel in den smaak viel. Dan dankte mej. Sam allen die hadden mede gewerkt om dezen dag zoo schitterend te doen slagen, waarna men na het uitspreken van den christelijken groet uiteenging. Namens den Minister van Economische Za ken maakt de regeeringscommissie voor de uit voering van de garantieleening 1933 ten behoe ve van de kippen- en eendenhouderi), bekend, dat de verliezen voor den pluimveehouder op de kleinste kipeieren tot een gewicht van ten hoog ste 55 K.G. per 1000 stuks, voor de week van 1015 Juli a.s. tot een bedrag van 40 cent per 100 stuks uitgevoerde kleinere eieren zullen worden overgenomen. Voor eendeneieren is dit bedrag vastgesteld op 30 cent per 100 stuks. Wij lezen in „Onze Strijder", orgaan van den R.K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus" het volgende: De Haarlemsche raad heeft het voorstel van B. en W. verworpen, om namelijk naast de be staande 7 pCt. tijdelijke korting in te voeren het volle pensioonverhaal van 8 A procent. Dit lag eigenlijk voor de hand. Immers, hoe staat de zaak in Haarlem? Het gemeentebestuur erkende, dat, indien de gemeente niet in financieele moeilijkheden zat, er geen aanleiding zou zijn om op de salarissen te korten. Het gaat dus zuiver om een offer van het personeel in het belang der gemeentefinanciën. In die positie mag men meer dan anders vra gen, dat de gezamenlijke kortingen rekening houden met de draagkracht van hen, die ze moeten ondergaan. Wat zijn nu de gevolgen van het voorstel van B. en W.? Zooals men weet is de 8 A pCt. pensioenpre mie verdeeld in twee onderscheidene deelen, namelijk 3 pCt. voor het eigen pensioen, die men heft over het volle salaris van ieder die in gemeentedienst is, bovendien 5 A PCt. voor het weduwen- en weezenpensloen, die maar ge heven kunnen worden tot een salarisbedrag van 3000.zoodat, wat daarboven verdiend wordt, vrij is van deze 5 A PCt. heffing. Dit leidt er toe, dat van hen, die 3000 of minder verdienen, 8 A PCt. van het volle salaris wordt gekort, of met de 7 pCt. tijdelijke korting mee, thans dus met het voorstel van burge meester en Wethouders 15 A Pct. zouden moe ten offeren in het belang van de gemeentekas. Laten wij nu ens zien, wat ditzelfde voorstel practisch brengt voor een salaris van 10.000. 7 pCt. tijdelijke korting is 700. 3 pet. eigen pensioenpremie is 300. 5 A PCt. van 3000 voor weduwen en weezenpensioen is 165. To tale korting bedraagt dus 1165, ofwel over het geheele salaris 11.65 pCt. Voor dit salaris van 10.000 wordt dus bij het voorstel van B. en W. de gemiddelde korting 4 pCt. lager dan voor de salarissen van 3000 en daar beneden. Dit is op zich zelf absurd. En wij kunnen dan ook niet anders dan toejuichen de grondge dachte gelegen in het voorstel-Castricum, die naast de pensioenpremieheffing een gevarieer de tijdelijke korting wenscht in te voeren, die zwaarder wordt naarmate het salaris stijgt, al vinden w}j het laagste percentage waarn^Tle het voorstel-Castricum wil beginnen, te hoog, omdat dat alle salarissen van de werklieden be neden de rijksnormen brengt, terwijl het hoog ste percentage te laag wordt, omdat binnen de grenzen van de genoemde percentages met de pensioenkorting inbegrepen, men hoogstens itan komen tot verdeeling van een gelijken druk op alle salarissen. Dit voorstel is aanvaard. Nu heeft de burgemeester vernietiging ge vraagd van dit raadsbesluit bij de Kroon. Dit zal uiteraard moeten geschieden op gron den aan het algemeen belang ontleend. Wij zijn naar deze argumenten van den bur gemeester buitengewoon nieuwsgierig, te meer waar ons totaal ontgaat wat toch de drijf- veeren zijn die het collrje van B. en W., maar schijnbaar speciaal den burgemeester, hebben bewogen, om zich zoo star afwijzend te stellen tegenover den billijken eisch, dat er naast de 8 A pCt. pensioenpremie een gevarieerde tijde lijke korting komt. Of speelt allen de liefde tot hen die hoogere salarissen genieten, de belangrijke rol? Men kan en men mag dit bij een burgemeester eigenlijk niet veronderstellen. En toch.... Wij hebben het vaste vertrouwen, dat de Kroon in deze van meer sociaal gevoel blijk zal geven dan de burgervader van Haarlem. Voor onzen prachtigen tocht op a.s. Zaterdag naar de feestelijkhe den te Arnhem kwamen reeds'vele aanvragen binnen. Om misverstand te voorkomen deelen wij mede, dat de verschillende groepen vertrek ken uit Alkmaar, Haarlem, Am sterdam en Utrecht. Op tusschen gelegen plaatsen zal geen gelegen heid zijn om in te stappen. Wilt U een vlotte organisatie in de hand werken, voorziet U zich dan spoedig van kaarten. Afgewezen is het verzoek van de N.V. Auto busdienst „Mooy", te Beverwijk, tot het in werking brengen van een autobusdienst van Heemskerk naar Uitgeest en terug, in aanslui ting op haar bestaanden autobusdienst van Haarlem naar Heemskerk en terug. Evenzoo is afgewezen het verzoek van de firma Gebroeders Beentjes en de Bruyn, te Heemskerk, om vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst van Beverwijk over Uitgeest naar Limmen en terug. Overgedragen is de aan C. Koper, te Egmond- binnen, verleende vergunning tot het in wer king houden van een autobusdienst van Eg- mond aan Zee naar Alkmaar en terug aan de N. V. Autobus-Onderneming van Geelen en van den Berkhof te Heiloo. Verleend is een vergunning aan de N.V. Auto bus-Onderneming van Geelen en van den Berk hof, te Heiloo, tot het in werking brengen van een autobusdienst van Heemskerk over Uit geest naar Limmen en terug. In de afgeloopen week werd de Ruïne van Brederode bezocht door 2915 personen, waaron der scholen uit: Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Hillegom, Nieuwendam, Haarlem, Eier- land, Haarlemmermeer, Wormerveer, Katwou- de, Texel, Vlaardingen en Zaandam, en door gezelschappen uit Delft, Rotterdam, Amstel veen, Numansdorp, Den Haag en Utrecht. Voor het examen „Tesselschade" zijn te Den Haag geslaagd voor diploma B de dames J. M. Kakebeeke en M. Wolterbeek, beiden Aerden- hout; J. L. de Savornin Lohman, Heemstede. Voor het eindexamen van de H.B.S. te Woer den in geslaagd C. M. Westerman te Bloemen daal. De heer J. B. Schepers is herkozen als lid van het hoofdbestuur der Vereeniging tot vereen voudiging van onze spelling. Voor het M.U.L.O.-diploma zijn alle leerlin gen van de St. Luciaschool geslaagd, n.l. A. Brandt, L. Butod, A. Rengen, J. Hopman, J. Vink, Rie Bakkerhoven en Miep van Oers. Aan boord van het Letlandsche stoomschip „Everita", liggende aan de Papiedfabriek al hier, brak staking uit onder de bemanning. Zes schepelingen werden door de politie van boord gehaald, die, in afwachting hunner uitleiding, in het Huis van Bewaring te Haarlem werden ingesloten. De vereeniging tot uitbreiding der verzame ling van< kunst en oudheden op het Gem. Mu seum te Haarlem hield dezer dagen haar jaar- Uiksche ledenvergadering In het Frans Halsmu seum onder voorzitterschap van den burgemees ter. De rekening over het afgeloopen jaar werd gecontroleerd door de heeren Mr. Heekens Thijs- sen en G. D. Gatama, in orde bevonden en den penningmeester, Jhr. F. Teding van Berkhout werd onder dank voor het gevoerd beheer dé charge verleend. Een belangrijk verlies van het inkomen de vereeniging beteekent het besluit der gemeenteraad om over het jaar 1932 niet de gewone bijdrage van 1000.toe te kennen, noch over het loopende jaar. Als bestuurslid werd herkozen Dr. J. F. M. Sterck. De vereeniging, die bij Kon. Besluit van 14 September 1912 werd goedgekeurd en op 31 Mei 1904 weer voor een tijdvak von 30 jaren opnieuw is aangegaan, zal opnieuw voor eenzelfde tijd vak verlenging aanvragen. Door den directeur van het Frans Halsmu seum werd een zeer fraai schilderij getoond, voorstellende Maria met het kind Jezus, door Engelen en personen omringd, een Noord Ne- derlandsch primitief uit de school van Geertgen van St. Jan. Tot groot leedwezen der leden kon niett ot aankoop worden overgegaan' daar de beschikbare kasmiddelen dit niet toelieten. De directeur, de heer Gratama, toonde na afloop der vergadering aan de leden eenige ge schenken, welke de vereeniging van belangstel, lenden heeft mogen ontvangen, o.a. oud tin, een verzameling kleine oude zilveren voorwer pen en drie fraaie 18e eeuwsche beschilderde waaiers in lijst. Na de kennismaking door middel van affiches volgt hier een opgave van de oefentijden en oefenplaatsen. Kring Haarlem-West, oefenplaats St. Leonar- duszaal, Westergracht, oefentijden: Vrijdag 6.30 jongens tot 12 jaar, 7.15 jongens tot 17 jaar, 8.15 tot 10 uur leden. Kring Haarlem-Oost, oefenplaats St. Francis- cus Xaveriusschool Teylerplein, oefentijden Zaterdag 6.45 aspiranten, 7.45 tot 9.15 leden. Kring Haarlem-Noord, oefenplaats St. Lucia school Pretoriaplein, oefentijden Zaterdag 2.30 jongens tot 13 jaar, 3.30 jongens tot 17 jaar. Ondanks crisis is een en ander voor uitbrei ding vatbaar! Ga eens kijken en kom meedoen aan deze meest gezonde sport. Binnenkort zal Haarlem een sportvereeniging bezitten, die ook wat ledental betreft aan de spits zal staan en daartoe werken alle Katho lieken van harte mee. Ieder Katholiek turner is lid van Winfried! Voor Christus onzen Koning, God wil het. Amen. Bij de orgelbespeling in de Groote of St. Bavo kerk op Dinsdag 11 Juli 's avonds 8.15 tot 9.15 uur, te geven door den heer George Robert, zal het volgende programma worden uitgevoerd: 1. „Komm Gott, Schöpfer", J. S. Bach; 2. Praeludium et fuga e kl.t., J. S. Bach, 3. Petite Suite scholastique, D. de Sévérac; 4. Grande Pièce symphonique, C. Franck. Zondagmiddag omstreeks, twee uur is nabij de nieuwe Vechtbrug te Muiden een uit Am sterdam afkomstige motorrijder, zekere A. K. ingehaald en van achteren aangereden door een eveneens van de richting Amsterdam ko menden auto. De motorfiets sloeg om en ge raakte in brand. De motorrijder werd tegen den grond geworpen en in bewusteloozen toestand opgenomen. Hij had een hersenschudding en beenbreuken bekömen. De heer K. werd naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam overge bracht. Naar men ons bij informatie mede deelde is zijn ote^tand zorgwekkend. De automobilist, zekere P. uit Haarlem, die zich van het ongeluk niets heeft aangetrokken en doorreed, werd door de politie te Bussum aangehouden, terwijl zijn auto in beslaggeno men werd. N. N. L— Vorige verantwoording 12.25 Totaal 13.25 Woud, Iordensstraat 17, fotoalbum; Adams, Bloemertsteeg lb, autoped; Pfaff, Vredenhof- straat 10, bril; Bur. van Politie, Smedestraat 9, notitieboekj, 3 sleutels; Verkerk, Javastraat 60, dameshorloge; Pas, Olycanstraat 44, hond; Haarsman, Casteleynstraat 2, dameshorloge; Asyl, Ridderstraat 11, hond; Veen, Korte Hout straat 14, hondje; Jacobs, Mr. Joostenlaan 31, handschoen; Nieuwenhoven, Ged. Oudegracht 26, handdoeken; Kesner, de Witstraat (log. Koers), muts; v. Leeuwen, Graaf Willemstraat 25, 6 messen en 3 vorken; De Vries, Voorzorg straat 7a, mut- en bontje; Vr. en Dreesmann, Korte" Veerstraat, 2 portemonnaies; Medem- blik, Jj. Heeren vest 26, pet; Heyne, Saracenen- straat 11, portemonnaieTet, Tuinwijklaan 23, idem; Smit, Witstraat 36, idem; Windt, Spaarn- wouaerstraat 73. rijw. belast, plaatje; De Vries Lentsch, Bosch en Hovenstraat 15, idem; Kel derman, Schouwtjeslaan 2c, rozenkrans in etui; Citytax, Rozenstraat 49, radiateurdop; Van Gulik, Eendjespoortstraat 4, rijw. belast, plaatje; Cheri, Jelgersmastraat 39, sleutels aan ring; Neven, Spaarnhovenstraat 103, stoelzitting; v. Kampen, Ged. Raamgracht 18, gymn. schoen; Hoogenes, Nagtzaamplein 15, damestaschje; Christiaans, Romolenstraat 27, vulpenhouder; Van 't Sant, Wagenweg 56. zakmes. WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN „JANSKAMER" JANSSTRAAT 38 rd. Als ieder, die op reis wil gaan, Eén gulden ons zou geven. Dan brachten wij met al dat geld Wat zon ln menig leven. Postgiro 212793 - Telefoon 13235 of 15445 KRUISSTRAAT 5 Nectar die lebendige Stadt, die Stadt der Arbeit und der Kunst Mit ihrer hochentwickelten In dustrie ist sie das Wirtschafts» zentrum Südwestdeutschlands Da Mannheims Bevölkerung zu 43%katholisch ist, inseriert der Geschaftsmann, der in Mannheim für seine Erzeug- nisse werben oder neue Ge- schaftsverbindungen anknüp- fen wilt, mit Vorliebe in der einzigen katholischen Tageszeitung am Platze, dem

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 11